آزمون های استخدامی - آزمون های ورودی دانشگاه ها اخبار استخدامی - اخبار استخدام

سیاست دولت یازدهم ،کارآفرینی بدون استخدام دولتی است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت :سیاست این دولت آن است که فارغ التحصیلان بدون اینکه کارمند دولت باشند، بتوانند کار آفرین باشند.

محمود واعظی وزیر ارتباطات در دومین روز از سفر به استان کرمانشاه بعد از بازدید از مراحل ساخت دیتاسنتر و مجموعه ICT  کرمانشاه، مرکز تسهیل گری این شهر را به صورت رسمی افتتاح کرد.

وی در جمع کسب و کارهای نوپا و الکترونیکی که کار خود را در مرکز تسهیل گری پی می گیرند گفت: سیاست این دولت بر این مبناست که فارغ التحصیلان بدون اینکه کارمند دولت باشند بتوانند کارآفرین باشند و امروز کشورهایی موفق اند که نگاه ویژه ای به فعالیت های شرکت های دانش بنیان داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه شرکت های دانش بنیان بیشتر در پارک های علم و فناوری و مراکز تسهیل گری و شتابدهنده ها شکل می گیرند اظهار کرد: طی سه سال و نیم گذشته تمام تلاش خود را کردیم تا این رویکرد را با همکاری وزارتخانه هایی چون بهداشت، آموزش و پرورش و کشاورزی پیش ببریم. چراکه معتقدیم در ایران با این گستردگی راه دیگری برای ایجاد اشتغال و تولید و اداره کشور نداریم.

این مقام مسوول  همچنین در مورد همکاری های بین المللی این مرکز تسهیل گری تصریح کرد: همکاری های بین المللی ما راه درستی است چرا که باید ایده و تجارب خود را با آنها در میان بگذاریم و ایده ها و تجارب آنها را بعد از بومی کردن استفاده کنیم و قرار نیست که در همه موضوعات کار خود را از صفر شروع کنیم.

واعظی با بیان اینکه امروز تحول بزرگی در حوزه ICT دنیا ایجاد شده که همانا نگاه ویژه به کسب و کار فارغ التحصیلان است، گفت: حدود ١٦ درصد فارغ التحصیلان کشور در یکی از شش رشته تحصیلی مرتبط با ICT درس خوانده اند که باید برای آنها اشتغال ایجاد کنیم ضمن اینکه ما نیاز به بهینه سازی در کشور داریم که برای بهینه سازی باید حتما ICT را بکار گیریم که می دانیم ایده های نو در پارک های علم و فناوری و شتابدهنده ها ایجاد می شود.

وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه دولت وظیفه خود می داند که به همه فارغ التحصیلان کمک کند، اظهار کرد: امیدواریم تحولی که در کشور در این حوزه ایجاد شده است به نهضت تبدیل شود و همه بدانند که می توانند کارآفرین باشند و کشور را بسازند.

وزیر ارتباطات همچنین به تغییرات ساختاری که در وزارت ارتباطات برای کمک به شرکت های دانش بنیان و ایجاد کسب و کار شده اشاره کرد و ادامه داد: در وزارت ارتباطات برای ایجاد معاونت فناوری و نوآوری محدودیت زیادی داشتیم که در نهایت کارهای یکی از معاونت ها را میان دیگر معاونت ها تقسیم کردیم تا بتوانیم معاونت فناوری و نوآوری را راه بیندازیم.

وی افزود: ضمن اینکه بخشی از ماموریت های معاونت دولت، مجلس و استانی وزارت ارتباط را به بخش های دیگر واگذار کردیم تا وظیفه ایجاد کسب و کارها را جایگزین آن کنیم.