آزمون های استخدامی - آزمون های ورودی دانشگاه ها اخبار استخدامی - اخبار استخدام

۱۲۰۰ نیرو استخدام آموزش و پرورش خراسان جنوبی می‌شوند

به گزارش استخدام ایران، عباس لامعی امروز ( ۱۴ اردیبهشت) در مراسم تجلیل از معلمان نمونه با اشاره به اقدامات سه سال اخیر در استان، اظهار کرد: در رتبه بندی معلمان کار بسیار بزرگی انجام شد و با اجرای این طرح از ۱۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان به احکام همکاران فرهنگی اضافه شد و میانگین حقوق در سال گذشته افزایش ۱۰۰ درصدی داشت.

لامعی با بیان اینکه حق نوار مرز که سال ها اجرا نشده بود در این مدت برای چهار شهرستان استان خراسان جنوبی برقرار شد، ادامه داد: بر این اساس حقوق ۳ هزار و ۷۰۰ نفر از همکاران استان ۲۰۰ هزارتومان به حقوق آنان اضافه شد.

وی با اشاره به اینکه میانگین خدمت در آموزش و پرورش خراسان جنوبی ۱۸ سال است و باید از اکنون به فکر جایگزین نیرو باشیم، گفت: در سه سال اخیر ۷۸۷ نفر به عنوان دانشجو معلم و ۱۴۸ نفر از طریق ۲۸ وارد آموزش و پرورش استان شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از استخدام ۶۸۳ نفر نیرو از طریق ماده ۲۸ تا پایان خردادماه امسال در استان خبر داد و افزود: با پذیرش ۴۸۸ دانشجو معلم در مجموع امسال یک هزار و ۲۰۰ نفر نیرو تازه نفس استخدام آموزش و پرورش می شوند.

لامعی ادامه داد: در سه سال اخیر در زمینه طرح های عمرانی ، مقاوم سازی، گرمایشی و سرمایشی ۵۹۵ طرح در سطح استان اجرا شد.

وی با بیان اینکه در جهت ساماندهی نیروی انسانی ۵ درصد نیرو ها را در آموزش و پرورش خراسان جنوبی کاهش دادیم، افزود: با این امر ۲۰ میلیارد تومان صرفه جویی داشتیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به افزایش ۷ درصدی دانش آموزان در سه سال اخیر، تصریح کرد: هم اکنون ۵۵ آموزشگاه زیر ۵ نفر دانش آموز و تعداد ۳۳۲ آموزشگاه ( دبستان) استان بین ۵ تا ۲۵ دانش آموز دارند که دارای معلم هستند.

لامعی بیان کرد: خراسان جنوبی در پروژه مهر برای بازگشایی مدارس سه سال متوالی رتبه نخست کشوری  است و دیگر دانش آموزان سرگردان نیستند که ثبت نام نکرده باشند.

به گفته وی در سه سال اخیر افزایش مراکز غیرانتفاعی و غیردولتی دبستانی و پیش دبستانی داشتیم و ۲۴۳ آموزشگاه در ابتدای دولت به ۷۶۵ آموزشگاه غیردولتی رسیده که رشد ۳ برابری داشته است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه این استان رتبه دوم کشوری سوادآموزی را دارد، گفت: انسداد مبادی بی سوادی و جذب بازماندگان از تحصیل استان پایلوت کشور بودیم و ۷۴۲ دانش آموز را جذب کردیم و چون طرح موفق بود اکنون در تمام کشور اجرا می شود.

لامعی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۲ پژوهش سرا در استان داریم، افزود: خراسان جنوبی در بحث کنکور رتبه دوم پس از استان یزد را دارد.

وی عنوان کرد: کمک به اتباع افغانی یک هزار و ۱۳۰ نفر را به ۲ هزار نفر رسیده که به صورت رایگان ثبت نام شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره وجود دارالقرآن در هر یک از شهرستان های استان، افزود: در حال حاضر ۶۳۷ نمازخانه در استان وجود دارد و در  یک هزار و ۷۰۰ آموزشگاه نمازجماعت برگزار می شود.

لامعی ادامه داد: در حوزه ایثار و شهادت در سه سال اخیر ۲۶۴ یادواره شهدا برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۶۱۹ همکار بازنشسته داریم، عنوان کرد: دیشب ۴۷ میلیارد تومان پاداش پایان خدمت بازنشتگان واریز شد.