آزمون های استخدامی - آزمون های ورودی دانشگاه ها اخبار استخدامی - اخبار استخدام

استخدام بیش از ۶۰۰ معلم جدید در آموزش و پرورش خراسان جنوبی

به گزارش استخدام ایران به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، عباس لامعی در مراسم تجلیل از فرهنگیان برگزیده استان اظهار داشت: در چهار ساله فعالیت دولت، ۵۹۵ طرح آموزشی، پرورشی و عمرانی در آموزش و پرورش استان با اعتباری بالغ بر ۷۰۷ میلیارد و ۳۳۷ میلیون ریال به بهره برداری رسیده است.

وی با اشاره به فعالیت ۳۳۲ مدرسه استان با میانگین دانش‌آموزی بین ۵ تا ۱۵ نفر، تصریح کرد: یکی از مشکلات آموزش و پرورش در خراسان جنوبی پراکندگی جمعیت و  دوری روستاها است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان این که در آستانه هفته معلم مبلغ ۴۷۲ میلیارد ریال بابت پاداش پایان خدمت فرهنگیان پیشکسوت به حساب آنان واریز شد، افزود: در دی‌ماه سال گذشته نیز بیش از ۳۲ میلیارد و ۵۰۵ میلیون  تومان به عنوان پاداش پایان خدمت، به ۴۶۶ بازنشسته استان در سال ۹۴ پرداخت شده بود .

لامعی با اشاره به دستاوردهای علمی و ادبی، فرهنگی و پژوهشی فرهنگیان و دانش آموزان استان، تصریح کرد: تاکنون گام‌های بلند و ارزشمندی در راستای معیشت و رفاه فرهنگیان برداشته شده که رتبه بندی معلمان، برقرای حق نوار مرز برای فرهنگیان ۴ شهرستان مرزی و پرداخت پاداش پایان خدمت پیشکسوتان از جمله این موارد می‌باشند.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با بیان این که حرفه تعلیم و تربیت دارای حساسیت‌ها و ظرافت‌های خاصی است، تأکید کرد: مهم‌ترین رسالت معلم تربیت نسلی مومن، آگاه و خلاق است که فرهنگیان خراسان جنوبی با عشق ، ایمان و اخلاص برای تحقق این مهم گام برمی‌دارند.

گفتنی است در پایان این مراسم از ۵۱ معلم برگزیده و پژوهشگر استانی و شهرستان بیرجند تجلیل شد.