تعداد داوطلبان کنکور سراسری 150 هزار نفر نسبت به سال گذشته کاهش داشته است

به گزارش سایت استخدام ایران به نقل از خبرگزاری شبستان از اهواز، دکتر سید محمود کاشفی پور، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز، امروز(17 خرداد) در نشست خبری با اصحاب رسانه پیرامون برگزاری کنکور سراسری در استان گفت: یکی از رویدادهای مهم بخش آموزش برگزاری کنکور سراسری است که هر ساله در نیمه اول تیر ماه برگزار می شد ولی امسال به دلیل مصادف شدن با ماه مبارک رمضان 21 و 22 خرداد در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار می شود.

وی با بیان اینکه دانشگاه شهید چمران اهواز از جمله مراکزی است که همواره در برگزاری کنکورهای سراسری در همه مقاطع و آزمون های استخدامی دارای تجربه بسیار خوبی است افزود: از نظر آماری امسال 880 هزار و 800 نفر در کل کشور در آزمون سراسری شرکت می کنند اما به دلیل اینکه برخی از داوطلبان در دو رشته آزمون می دهند این تعداد به بیش از یک میلیون نفر افزایش می یابد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز، با اشاره به اینکه از این تعداد حدود 480 هزار نفر معادل 60 درصد شرکت کنندگان را خانم ها و مابقی را آقایان تشکیل می دهند تصریح کرد: کنکور سراسری در شاخه های علوم تجربی، علوم انسانی، ریاضی، زبان های خارجی و هنر برگزار می شود.

وی اضافه کرد: داوطلبان رشته های علوم انسانی و ریاضی صبح پنج شنبه(21 خرداد)، هنر عصر پنج شنبه، گروه تجربی صبح جمعه(22 خرداد) و زبان های خارجی عصر جمعه آزمون می دهند که بیشترین شرکت کنندگان در رشته های علوم تجربی هستند که 60 درصد کل داوطلبان را تشکیل می دهند.

کاشفی پور، با بیان اینکه در اهواز 11 هزار و 600 نفر متقاضی در دانشگاه شهید چمران اهواز، چهار هزار و 300 نفر در جهاد دانشگاهی و پنج هزار و 500 متقاضی در آموزش و پرورش آزمون می دهند اذعان داشت: در سطح شهرهای استان نیز 22 حوزه با مرکزیت دانشگاه شهید چمران اهواز آزمون سراسری را برگزار می کنند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه شهید چمران اهواز هفت دانشگاه درگیر کار آزمون هستند ابراز کرد: داوطلبانی که کارت آنها دارای نقص است می توانند در روزهای دوشنبه(18 خرداد)، سه شنبه(19 خرداد) و چهارشنبه(20 خرداد) به درب ورودی اصلی دانشگاه چمران اهواز مراجعه و نسبت به رفع نقص کارت خود اقدام کنند.

وی با بیان اینکه امسال رقابت در رشته ها و دانشگاه های مختلف خواهد بود و تعداد داوطلبان150 هزار نفر کمتر از سال گذشته است یاد آور شد: در کل کشور 497 هزار نفر در گروه تجربی، 181 هزار نفر در گروه علوم انسانی، 181 هزار نفر در گروه ریاضی، 112 هزار نفر در زبان های خارجی و 56 هزار نفر در گروه هنر شرکت کرده اند.

آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.