توزیع ناعادلانه سهمیه بیمه کارگران ساختمانی

خبرگزاری آدیا : نایب رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور حذف سهمیه‌بندی بیمه کارگران ساختمانی را خواستار شد و گفت: توزیع سهمیه‌ در برخی استانها عادلانه نیست و نمی‌تواند پاسخگوی تعداد کارگران ساختمانی آن استان باشد.
ابوالفضل فتح‌اللهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: وقتی پای صحبت مسوولان می‌نشینیم همه برنامه حمایت از کارگران ساختمانی را دارند اما در عمل اتفاقی نمی‌افتد و به قول‌های داده شده عمل نمی‌شود.
وی ادامه داد: به واسطه حمایت مسوولان از کارگران ساختمانی و قول بیمه آنهاست که مراجعات متعدد و زیادی از سوی کارگران ساختمانی داریم اما این افراد وقتی به شعبات بیمه تامین اجتماعی یا انجمن‌های صنفی ساختمان مراجعه می‌کنند متوجه می‌شوند که تنها در حد حرف بوده و سهمیه‌ها نیز به دلیل اندک بودن تمام شده است.
فتح اللهی خاطر نشان کرد: انتظار داریم وقتی قول مساعدی از سوی مسوولان داده می‌شود به آن وفادار بمانند.
وی با اشاره به نارضایتی‌ها از نحوه تخصیص سهمیه‌ها اظهار کرد: در حالی که مجوز توزیع ۱۰۰ هزار سهمیه در کل کشور صادر شده است این میزان سهمیه در برخی استانها ناعادلانه است و متناسب با تعداد کارگران ساختمانی آن مناطق نیست.
نایب رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور ادامه داد: کارگران ساختمانی دارای کاری سخت و خطرناکند که با بیشترین حوادث ناشی از کار مواجهند و بخش اعظمی از آنها کارگر فصلی هستند و درآمد چندانی ندارند.
فتح اللهی با تاکید بر لزوم حذف سهمیه‌بندی گفت: برابر قانون، همه کارگران ساختمانی اعم از مناطق دورافتاده و کلان شهرها باید بیمه شوند از این رو موضوع سهمیه بندی وجاهتی ندارد. از آن گذشته برخی استانها مثل اصفهان، قزوین و شیراز صنعتی و مهاجرپذیرند و با سیل کارگران ساختمانی مواجه هستند. در مقابل برخی استانها کارگرخیز نیستند یا کارگر ساختمانی کمتری دارند لذا توزیع سهمیه باید عادلانه باشد و به تناسب کارگران ساختمانی آن استان صورت گیرد تا در حق کارگران ساختمانی اجحاف نشود.

آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.