تعیین سرنوشت مزد ۹۴

خبرگزاری استخدام ایران : امشب جلسه تعیین مزد سال ۹۴ شورای عالی کار با حضور نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت آغاز می‌شود.
به گزارش خبرنگار استخدام ایران، با توجه به عدم توافق حاصله میان گروه‌های کارگری و کارفرمایی در جلسه روز جمعه، نگاه ۱۱ میلیون کارگر ایرانی به جلسه امشب شورای عالی کار دوخته شده است.
مذاکرات طولانی جلسه قبلی شورای عالی کار علیرغم ساعتها بحث و چانه‌زنی میان طرفین نتیجه‌ای در بر نداشت و درنهایت به یکشنبه شب موکول شد.
دور نهایی مذاکرات مزدی تا ساعاتی دیگر آغاز خواهد شد و قرار است تا در این نشست تکلیف حداقل مزد، میزان افزایش بن خواربار، حق مسکن و پایه سنواتی کارگران در سال ۹۴ مشخص شود.
در حال حاضر نمایندگان کارگران و کارفرمایان در جلسه شورای عالی کار بر افزایش ۲۰۰ هزار تا ۲۵۰ هزار تومانی مجموع دریافتی کارگران در سال آینده اتفاق نظر دارند.
بر اساس آخرین گزارشها، گروه کارفرمایی تا این لحظه موافقت خود را با افزایش ۲۰ تا ۲۲ درصدی بسته کامل مزد (حداقل مزد + مزایای جانبی) اعلام کرده و گروه کارگری از موضع افزایش ۲۵ درصدی حداقل مزد کوتاه نیامده و درصدد جبران عقب ماندگی‌ دستمزد است.
درصورت تصویب افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی دستمزد، پیش بینی می‌شود سال آینده حداقل حقوق کارگران به ۷۰۰ هزار تا ۷۵۰ هزار تومان افزایش یابد.

حداقل حقوق، دستمزد و مزایای سال ۹۴

آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.