ایجاد اشتغال پایدار اولویت دولت یازدهم در مناطق روستایی است

استخدام ایران : فرماندار ورامین گفت: ایجاد اشتغال پایدار، اولویت دولت در مناطق روستایی است و باعث ماندگاری روستائیان در محل زندگی خود می شود.

محسن خوانساری روز دوشنبه در جلسه بررسی روند اجرایی اشتغال روستایی که در محل فرمانداری ورامین تشکیل شد اظهار کرد: روستائیان به عنوان قشر مولد جامعه، نقش به سزایی در تبیین اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری دارند و باید آنان را در افزایش میزان تولیدات آنان که بیشتر در حوزه کشاورزی است یاری کرد.
وی گفت: هرچند که به برکت استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ، تمامی روستاهای شهرستان ورامین از زیرساخت های لازم از جمله آب ، برق ، گاز ، تلفن ، جاده های روستایی ، خانه بهداشت و آموزش بهره مند می باشند ولی کمبود فرصت های شغلی باعث می شود که مهاجرت در این مناطق نیز صورت گرفته و جوانان جویای کار به مناطق شهری عزیمت نمایند.
وی تأکید کرد: نبود فرصت شغلی پایدار مهمترین عامل مهاجرت روستائیان به شهرها محسوب می شود که این امر به خالی شدن روستا از سکنه منجر می شود.
فرماندار ورامین افزود: یکی از مهمترین وظایف دهیاران در روستاها ایجاد فرصت های شغلی مناسب است و به این منظور باید با ترغیب بخش خصوصی، زمینه سرمایه گذاری آنان را در مناطق روستایی فراهم کنند.
خوانساری تصریح کرد: طرح های اشتغال زایی در روستاها می تواند به صورت مشارکتی و غیرمشارکتی با تشکیل شرکت های تعاونی ایجاد شود که دولت نیز از این طرح ها به طور کامل حمایت خواهد کرد.
وی افزود: دهیاران باید با تشویق روستائیان به تشکیل تعاونی های روستایی ، آنان را به ایجاد طرح های تولیدی ترغیب و گام مهمی در ایجاد اشتغال پایدار در روستاها بردارند .
فرماندار ورامین گفت: هم اکنون 50 روستا در بخش مرکزی و جواد آباد ورامین مستقر است که از این تعداد ، 36 روستا دارای دهیاری می باشد.
وی افزود: تاکنون 2 طرح عمده اشتغال زایی روستایی در کمیته اجرایی اشتغال مطرح و 3 طرح دیگر در دست بررسی است.
وی اظهار امیدواری کرد با بهره مندی روستائیان از امکانات و حمایت های دولت ، شاهد رونق و توسعه بیش از پیش مناطق روستایی باشیم.

آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.