نرخ بیکاری در خوزستان 3.2درصد کاهش یافت

استخدام ایران : رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان گفت: نرخ بیکاری در پارسال در این استان سه و دو دهم درصد کاهش یافت.

به گزارش سایت استخدام ایران به نقل از ایرنا امید حاجتی یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در محل سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان اظهار کرد: نرخ بیکاری در سال 92 در جمعیت سنی 10 سال به بالا 13.1 درصد بود که در سال 93 این نرخ به 9.9 درصد کاهش یافت.
وی گفت: همچنین در سال 92 نرخ بیکاری در سن 15 تا 29 سال که جمعیت جوان جامعه هستند بالغ بر 25 درصد بود که در سال 93 این نرخ به 19.9 درصد کاهش یافت.
وی بیان کرد: این آمارها نشان می دهد پارسال در جمعیت جوان خوزستان نرخ بیکاری در حدود پنج درصد کاهش یافته است.
وی با اشاره به اقداماتی که در خوزستان برای ایجاد اشتغال انجام شده گفت:برطرف کردن مشکلات تولید کنندگان، و اجرای طرح خرید تولیدات درون استانی، باعث رونق تولید و ایجاد اشتغال برای افراد زیادی شد.
حاجتی عنوان کرد: نرخ بیکاری در برخی شهرستان های خوزستان همچون مسجد سلیمان و شادگان بسیار زیاد و حاد بود که تلاش شد چند طرح تولیدی و صنعتی در این شهرستان ها راه اندازی شود.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان با اشاره به اینکه اعتبارات دولت وضعیت مناسبی ندارند بیان کرد: تلاش شدتا طرح ها و برنامه هایی بدون نیاز اعتبارات دولتی در این استان راه اندازی شود.
وی در ادامه گفت: طرح 550 هزار هکتاری کشاورزی تاکنون 14 هزار فرصت شغلی را در خوزستان ایجاد کرده است.
حاجتی با بیان اینکه طرح های کوتاه مدت زیادی برای ایجاد اشتغال در خوزستان اجرا شد بیان کرد: مجوز استخدام دو هزار و 500 نفر که پارسال از طریق آزمون استخدامی قبول شده ولی جذب نشده بودند، گرفته و جذب کار شدند.
** تکمیل برنامه توسعه اقتصادی خوزستان تا یک سال آینده
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استانداری خوزستان افزود: طرح توسعه اقتصادی خوزستان به منظور شناسایی موقعیت اقتصادی و سرمایه گذاری در تمامی شهرستان های استان در حال تدوین است که مطالعات لازم انجام گرفته است.
حاجتی گفت: این طرح در جهت بهبود درآمد سرانه و بهبود وضعیت نرخ بیکاری در خوزستان تا یک سال آینده آماده اجرا می شود.
وی با اشاره به راهکار حمایت از تولید کنندگان بیان کرد: بسته حمایتی از تولید کنندگان مبحثی است که دارای بخش ها و بندهایی است که از تولید استانی حمایت، و زمینه را برای ورود سرمایه گذاران در خوزستان فراهم می کند.
وی افزود: این بسته تا دو هفته آینده رونمایی می شود و با توجه به آمادگی در خوزستان برای جذب سرمایه گذاران خارجی، امید است در کشور پیشتاز بستر سازی برای سرمایه گذاران خارجی باشیم.

آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.