پزشکپور: رتبه بندی معلمان وضع فرهنگیان را بدتر می کند

استخدام ایران : یک عضو شورای اسلامی شهر گرگان بر لزوم توجه هر چه بیشتر مسئولان نسبت به حوزه تعلیم و تربیت تاکید کرد و گفت: رتبه‎بندی معلمان وضع فرهنگیان را بدتر می‎کند.
پزشکپور: رتبه‎بندی معلمان وضع فرهنگیان را بدتر می‎کند/ قدس‎مفیدی: گرگان 70 هزار مترمربع در سرانه آموزشی عقب است/ ربیعی: از استخدام تا 15 سال دیگر خبری نیست

به گزارش سایت استخدام ایران به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، علیرضا پزشکپور صبح امروز در گرگان با بیان اینکه بخش عمده‎ای از توسعه همه‎جانبه در توسعه فرهنگی است، اظهار کرد: آموزش و پرورش بزرگترین تولیدکننده است، چرا که مغزها را می‎سازد و آنها را پرورش می‎دهد، دسترنج معلمان در ادارات و سایر بخش‎های جامعه به کارگیری می‎شوند تا از این طریق به تولید برسند اما متاسفانه این نقش در جامعه مورد غفلت واقع شده است.

وی به اهمیت کنکور اشاره و تصریح کرد: کنکور مهم است اما همانند 15 یا 30 سال گذشته نیست اکنون تعداد صندلی‎های دانشگاه بیشتر از تعداد دانشجویان است وضعیت به گونه‎ای شده که اگر دانشجویان مبادرت به ثبت‎نام نکنند جرم تلقی شده و همه صندلی‎ها خالی از دانشجو می‎شود.

پزشکپور: بازنشستگان بیمه طلایی ندارند چه رسد به بیمه مسی و حلبی!!

این عضو شورای شهر گرگان بیان داشت: اکنون رقابت در برخی رشته‎های تحصیلی از جمله پزشکی است.

پزشکپور با اشاره به اینکه بین آموزش و پرورش با سایر ادارات تبعیض وجود دارد، اظهار کرد: کارمندان آموزش و پرورش کمترین حقوق را در مقایسه با سایر کارکنان دولت می‎گیرند، رتبه‎بندی معلمان نیز وضعیت را بدتر و خرابتر می‎کند و گپ و شکافی که وجود داشته با این وضعیت بیشتر می‎شود.

وی افزود: برای بازنشستگان آموزش و پرورش باید فکری شود چراکه آنها مانند شاغلین بیمه طلایی ندارند چه رسد به بیمه مسی و حلبی؛ لذا باید این تبعیض‎ها برطرف شود، تبعیض بین بازنشستگان ادوار مختلف با بازنشستگان جدید و آینده معنادار است که لازم است دولتمردان تبعیض‎ها را به حداقل رسانده و آنها را از بین ببرند.

جرجانی: مسئولان آموزش و پرورش برای دریافت وجه ثبت‎نام به مدارس تذکر دهند

دیگر عضو شورای شهر گرگان نیز به عدم دریافت وجه بابت کارنامه و ثبت‎نام اشاره کرد و گفت: دریافت وجه برای گرفتن کارنامه و ثبت‎نام انگار به قانون تبدیل شده اگر این مسائل قانونی است مسئولان آموزش و پرورش اعلام کنند تا فکری برای این موضوع شود و اگر چنین چیزی نیست باید به مدیران مدارس تذکر داده شود.

محمدابراهیم جرجانی اظهار کرد: تعامل شورا و آموزش و پرورش می‎تواند نقش به سزایی در حل پاره‎ای از مشکلات داشته باشد.

پایین‎محلی: از نفرات برتر المپیاد علمی تقدیر شود

یکی دیگر از اعضای شورای شهر گرگان با تاکید بر اینکه بازگشایی مدارس باید بهتر از سال قبل انجام شود، گفت: کمبود فضای آموزشی در گرگان در شأن مردم نیست.

صفرعلی پایین‎محلی افزود: مشکلات آموزشی شهرهای مراوه‎تپه، کلاله و آق‎قلا از شهرستان گرگان که مرکز استان محسوب می‎شود، کمتر است.

این مسئول بر لزوم تلاش همه‎جانبه در حل مشکلات فضای آموزشی در شهر گرگان تاکید کرد و گفت: مدارسی در شهر گرگان وجود دارد که تعداد دانش‎آموزان آن در کلاس به 43 نفر هم می‎رسد که این وضعیت نامطلوب است.

این عضو شورای شهر گرگان با ارائه پیشنهادی به اداره کل نوسازی مدارس اظهار کرد: نیاز نیست که 20 الی 30 مدرسه نیمه‎کاره در گرگان به دلیل کسری بودجه داشته باشیم باید بودجه‎ها را متمرکز کرد تا پروژه‎ها هر چه زودتر به بهره‎برداری برسد.

جرجانی با بیان اینکه باید از نفرات برتر المپیاد علمی تقدیر شود، گفت: تقدیر از برگزیدگان علمی باعث انگیزه بیشتر آنها می‎شود که باید به این مسائل توجه شود.

قدس‎مفیدی: گرگان 70 هزار مترمربع در سرانه آموزشی عقب است

یک عضو شورای شهر گرگان از وضعیت سرانه آموزشی این شهرستان ابراز نگرانی کرد و گفت: بر اساس طرح جامع شورای فضای سبز شهرستان گرگان 70 هزار مترمربع در سرانه آموزشی عقب است.

قدس‎مفیدی بیان داشت: اگر طرح‎ها به صورت جامع نباشد و جزیره‎ای عمل شود، مسائل و مشکلات برطرف نمی‎شود.

ربیعی: تا 15 سال دیگر خبر از استخدام نیست/ رشته‎های نظری هیچ جایگاهی ندارد

دیگر عضو شورای شهر گرگان چهارم از کاربردی نبودن رشته‎های تحصیلی انتقاد کرد و گفت: 7 هزار نفر مازاد بر نیاز ادارات در سال‎های گذشته استخدام صورت گرفت و این مسئله باید به مردم اطلاع‎رسانی شود که دانش‎آموزان به سمت رشته‎های تئوری نروند چراکه میز و صندلی در ادارات برای آنها وجود ندارد.

حسین ربیعی با تاکید بر اینکه رویکرد آموزش و پرورش باید تغییر پیدا کند، افزود: نباید عمر بچه‎ها را برای رشته‎هایی که پایانی بر حل مشکلات جامعه ندارد، بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: تا 10 الی 15 سال دیگر استخدامی در ادارات وجود ندارد، دانش‎آموزان باید بدانند که رشته‎های نظری هیچ جایگاهی ندارد و باید به سمت رشته‎های فنی رهنمون شوند.

آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.