استقبال تحصیل کرده ها ازهمسان گزینی

استخدام ایران :مدیر طرح ملی همسان‌گزینی با بیان اینکه اغلب افرادی که در سایت تبیان شرکت کرده‌اند دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند، گفت: تعداد ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر در سایت تبیان ثبت‌نام کردند.

به گزارش سایت استخدام ایران به نقل از خبرگزاری شبستان، زهره حسینی، مدیر طرح ملی همسان‌گزینی امروز در نشست خبری طرح ملی همسان‌گزینی که به مناسبت هفته ازدواج برگزار شد، گفت: پس از رونمایی رسمی از سامانه همسان‌گزینی تبیان در 25 خرداد سال جاری استقبال از طرف متقاضیان ازدواج برای استفاده از خدمات این سامانه شدت گرفت.

وی افزود: در طول سه ماه گذشته نظرات مخالف و موافق بسیاری در این رابطه در رسانه ها مطرح شد انتقادات و پیشنهادات بی شماری برای گسترش و بهینه‌سازی طرح همسان‌گزینی بیان شد.

وی با اشاره به سوءاستفاده از واژه همسان‌گزینی تصریح کرد: متاسفانه پس از راه اندازی سامانه همسان‌گزینی تبیان، وبلاگ ها و سایت های زیادی با این نام راه اندازی شد و حتی برخی از این سایت های همسریابی با استفاده از این عنوان به تبلیغات محیطی دست زدند و سعی نمودند از موج ایجاد شده جهت تبلیغات و اطلاع رسانی این پروژه سوءاستفاده کنند.

حسینی افزود: از آنجایی که این سایت ها خدمات خود را با اخذ مبالغ هنگفتی انجام می‌دهند تاکید می شود که خدمات همسان‌گزینی تبیان تنها سرویس رایگان در این زمینه است و سایر سایت هایی که در این زمینه فعال‌اند از متقاضیان خود هزینه های هنگفتی دریافت می کنند، به همین دلیل نیز از متقاضیان می خواهیم اگر برای یافتن نشانی اینترنتی همسان‌گزینی تبیان از موتورهای جستجو استفاده می کنند حتما عبارت همسان‌گزینی تبیان را به موتورهای جستجو داده و برای استفاده از خدمات این سایت به آدرس hamsan.tebyan.com‌ مراجعه کنید.

مدیر طرح ملی همسان‌گزینی با اشاره به راه اندازی سایت های رسمی دیگر بیان کرد: هر مجموعه دیگری که بخواهد فعالیت مناسبی داشته باشد باید مجوزهای لازم را دریافت کند و همچنین مورد تایید نظام و حاکمیت باشد، ما کاملا آماده همکاری با این مجموعه ها هستیم و از هم‌افزایی در این زمینه کاملا استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه مقایسه همسان‌گزینی با سایر سایت های همسریابی از اساس نادرست است، خاطرنشان کرد: یکی از موارد ابهامی که در رسانه ها نسبت به طرح همسان‌گزینی اعلام شده است بی اعتمادی عمومی نسبت به این گونه فعالیت هاست که در میان خانواده ها وجود دارد. بدیهی است پس از فعالیت های سایر سایت های همسریابی غیرمجاز که منجر به آسیب های بسیاری در جامعه شده است نوعی منفی گری و بدبینی نسبت به این موضوع در افکار عمومی به وجود آمده است، لذا همسان‌گزینی تبیان دارای تفاوت های اساسی در تعاریف و عملکرد خود با سایر سایت های غیرمجاز می باشد.

حسینی ارتباط نداشتن دختران و پسران در سایت، لزوم معرفان ازدواج، امنیت و حفاظت از اطلاعات، رایگان بودن و راستی‌آزمایی اطلاعات ثبت شده در سایت را از جمله تفاوت‌های طرح همسان‌گزینی تبیان با سایر سایت های همسریابی برشمرد.

مدیر طرح ملی همسان‌گزینی رسیدن به ازدواج های پایدار و آگاهانه را یکی از مهمترین وجوه تمایز طرح همسان‌گزینی با سایر سایت های همسریابی بیان کرد و افزود: هدف از راه اندازی این سایت احیای سنت حسنه ازدواج است که در دین مبین اسلام مورد تاکید قرار گرفته است و این برای رسیدن به این هدف تا 5 سال پس از وقوع امر ازدواج هر شش ماه یک بار با استفاده از آزمون های سنجش میزان رضایت از زناشویی، وضعیت زوج ها بررسی می شود و در صورتی که به مشاوره نیاز داشته باشند به مشاور خبره ارجاع داده خواهند شد و از بسته های آموزشی متناسب با وضعیت خوبی بهره مند می شوند.

وی از راه اندازی طرح ملی همسان‌گزینی در استان اصفهان طی هفته گذشته خبر داد و تصریح کرد: با توجه به درخواست های زیاد مردم در استان ها ابتدا در استان اصفهان راه اندازی شد و قرار است در استان مشهد نیز راه اندازی شود. امیدواریم با اقدامات صورت گرفته این طرح به سایر شهرستان ها و استان ها نیز تسری یابد.

حسینی با بیان اینکه 17 هزار و 500 نفر در سایت همسان‌گزینی تبیان ثبت نام کردند، اظهار کرد: همچنین حدود 4 هزار و 500 معرفی نیز توسط معرفین شهر تهران صورت گرفته است، خوشبختانه آمار معرفی ها در حال افزایش است.

وی با بیان اینکه 140 مورد ازدواج در این سایت صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: ثبت‌نام‌کنندگان از لحاظ سطح تحصیلات دارای مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا هستند.

وی با بیان اینکه اغلب کسانی که در سایت تبیان ثبت‌نام کرده اند دارای کارشناسی ارشد هستند، افزود: 8 درصد از ثبت‌نام‌کنندگان متارکه کرده اند و همچنین 92 درصد اصلا سابقه ازدواج ندارند و بیشترین درصد ثبت‌نام‌کنندگان از لحاظ وضعیت مالی از رده متوسط جامعه می باشند.

حسینی با بیان اینکه بیشتر ثبت‌نام‌کنندگان متولدین دهه 60، 50 و بعد 70 هستند، اظهار کرد: در رده های دهه 50 خانم ها بیشتر هستند و دهه 60 متناسب بین خانم و آقا و متولدین دهه 70 آقایان بیشترین ثبت‌نام‌کنندگان را تشکیل می دهند.

مدیر طرح ملی همسان‌گزینی با بیان اینکه در طرح همسان‌گزینی همان روش سنتی معرفی توسط واسطین و معرفان با استفاده از تکنولوژی روز بهینه و علمی شده است، خاطرنشان کرد: از کلیه معرفانی که در سطح استان تهران مشغول به انجام این امر خداپسندانه هستند دعوت می کنیم با عضویت در شبکه معرفان تبیان در گسترش امر معرفی و دست‌یابی به ازدواج های آگاهانه و پایدار تبیان یاری کنند.

وی با اشاره به حجم بالای فعالیت سایت های غیرمجاز همسریابی در جامعه تصریح کرد: علت فعالیت این سایت‌ ها به دلیل نیاز بالای مخاطبان است و تا زمانی که طرح ملی همسان‌گزینی در جامعه جا بیفتد یک مسیر طولانی تری را در پیش داریم.

آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.