اعلام ملاک قبولی و ظرفیت پذیرش در آزمون قضاوت سال 94

استخدام ایران :  معاونت منابع انسانی قوه قضائیه اعلام کرد: حذف نام استان‌های تهران، قم و البرز از لیست اولویت‌های پذیرش به دلیل پر متقاضی بودن این حوزه‌ها است تا داوطلبان بتوانند اولویت‌های بیشتری را به عنوان علاقمندی برای محل خدمت اعلام نمایند.

به گزارش سایت استخدام ایران به نقل از خبرگزاری میزان، معاونت منابع انسانی قوه قضائیه، در مورد ملاک قبولی در آزمون سال جاری اعلام کرد: تمامی داوطلبانی که در هر مرحله از آزمون موفق به کسب حد نصاب قبولی شوند، به مراحل بعدی راه می‌یابند و در نهایت داوطلبانی که در مرحله مصاحبه علمی امتیاز لازم را کسب کنند، برای انجام مراحل بعد به اداره کل گزینش معرفی خواهند شد. بنابراین تنها محدودیت، کسب نصاب قبولی در هر مرحله از روند پذیرش است.

ظرفیت استان‌ها برای پذیرش
در تمامی استان‌ها به کادر قضایی نیاز است. لذا داوطلبانی که مراحل جذب، گزینش و کارآموزی قضایی را با موفقیت پشت سر می‌گذارند؛ بر اساس مجموع امتیازات علمی گزینش و آموزش (وضعیت کارآموزی قضایی) و متناسب با نیازمندی‌های حوزه‌های قضایی سطح کشور مشغول به خدمت خواهند شد.

بنابراین تاکید می‌شود اعلام اولویت‌های سه گانه برای محل خدمت از سوی داوطلبان در تقاضانامه ثبت نامی صرفاً بر مبنای علاقمندی بوده و تاثیری در قبولی یا عدم قبولی ایشان در مراحل مختلف آزمون ندارد.

بدیهی است برای تقسیم و بکارگیری داوطلبان پذیرفته شده در حوزه‌های قضایی سطح کشور علاوه بر عوامل پیش گفته علاقمندی‌های داوطلبان به ترتیب اولویتی که اعلام شده مورد عنایت قرار می‌گیرد. همچنین برای بانوان محل اقامت پدر یا همسر نیز از عوامل موثر در موضوع خواهد بود.

*حذف نام استان‌های تهران، قم و البرز از لیست اولویت‌ها به دلیل  پر متقاضی بودن این حوزه‌ها است تا داوطلبان بتوانند اولویت‌های بیشتری را به عنوان علاقمندی برای محل خدمت اعلام نمایند. این امر به معنی عدم بکارگیری افراد در حوزه های مذکور نمی باشد.

هزینه ثبت نام در آزمون قضاوت

هزینه ثبت نام در آزمون قضاوت سال 1394 بر اساس ارزش خدمات ارائه شده مبلغ 750.000 ریال تعیین و اعلام گردیده است که توسط سازمان سنجش دریافت می شود. در واقع مبلغ اعلامی ما به ازای خدماتی است که داوطلبان در مراحل مختلف آزمون از آن بهره مند خواهند شد.

شرط اختصاصی لازم برای ثبت نام

شرط اختصاصی لازم برای ثبت نام در آزمون قضاوت دارا بودن یکی از مدارک تحصیلی مذکور در بندهای قسمت (ب) اطلاعیه است. لذا داوطلبانی که دارای یکی از مدارک اعلامی باشند، تصویر آن را در تقاضانامه ثبت نامی بارگذاری می نمایند. اما داوطلبانی که موفق به گذراندن تمامی واحدهای درسی در مقطع کارشناسی یا سطح (2) حوزوی شده اند اما تا کنون موفق به اخذ مدرک نشده اند؛ می توانند با ارائه گواهی موقت فراغت از تحصیل و یا هر مدرک معتبر دیگری که دال بر اتمام تحصیلات باشد، از جمله نامه معرفی به نظام وظیفه ثبت نام نمایند و تصویر همان مدرک را در قسمت مربوطه بارگذاری نمایند. لازم بذکر است برای شرکت در آزمون، معدل شرط نیست و دارا بودن یکی از مدارک تحصیلی مورد اشاره کافی است.

داوطلبان محترم می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه معاونت منابع انسانی قوه قضاییه به آدرس اینترنتی (qazahrm.ir) مراجعه نمایند.

آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.