۱۱۲۴ طرح اشتغالزایی برای مددجویان همدان اجرا شد

استخدام ایران : مدیرکل کمیته امداد استان همدان گفت: امسال یک‌هزار و ۱۲۴ طرح اشتغال برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان همدان با مبلغ ۷ میلیارد و ۵۱۲ میلیون ریال از منابع داخلی و بانکی اجرا شده است.

علیرضا ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: کمیته امداد یک نهاد مردمی است که در راستای توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت اقدام کرده و نیازهای اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سلامت مددجویان را تأمین می‌کند.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به منظور توانمن سازی اقتصادی مددجویان تحت حمایت افزود: در برنامه اشتغال و خودکفایی مددجویان زیر پوشش کمیته امداد استان همدان ایجاد 2 هزار و 430 مورد فرصت شغلی از طریق منابع اعتباری و کاریابی برای 1000 نفر از مددجویان مدنظر قرار گرفته است.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان تصریح کرد: امسال 644 میلیارد ریال اعتبار در حوزه اشتغال و خودکفایی مددجویان زیر پوشش این نهاد در نظر گرفته شده است که سهمیه شهرستان‌های استان براساس ظرفیت‌سازی انجام شده، ابلاغ شده است.

وی بیان کرد: طرح‌های اشتغال‌زایی کمیته امداد در زمینه‌های کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی و فعالیت‌های صنفی، صنعتی و خدماتی تعریف شده است که از ابتدای امسال یک‌هزار و 124 طرح اشتغال برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان همدان اجرا شده است.

ابراهیمی افزود: برای اجرای این طرح‌ها مبلغ 7 میلیارد و 512 میلیون ریال از منابع داخلی و بانکی هزینه شده است و به منظور جلوگیری از انحراف منابع و تسهیلات اعطائی بانک‌ها همواره توسط کارشناسان کمیته امداد نظارت و ارزیابی از نحوه اجرای طرح‌ها انجام می‌گیرد و همچنین راهنمایی‌های برای رونق و بهبود کسب و کار در طرح‌ها ارائه می‌شود.

وی گفت: یکی از اقدمات کمیته امداد در حمایت از مددجویان و رفع نیازهای آنها پرداخت وام کارگشایی است که در زمینه‌های رفع نیازهای معیشتی، تحصیلی، درمانی، عمرانی مددجویان زیر پوشش پرداخت می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون 2 هزار و 27 فقره وام کارگشایی با مبلغی بیش از 23 میلیارد و 586 میلیون ریال با هدف کمک به توانمندسازی مددجویان و کاهش وابستگی آنها به کمیته امداد پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: همچنین امسال به منظور مهارت‌آموزی مددجویان زیر پوشش این نهاد در رشته‌های مختلف زمینه فراگیری 11 هزار و 800 مورد آموزش‌های فنی و حرفه‌ای فراهم شده است.

ابراهیمی افزود: از ابتدای امسال 4 هزار و 750 مددجو از خدمات آموزشی این نهاد در مراکز مختلف، آموزش‌های بلند مدت و کوتاه مدت را زیر نظر مربیان مورد تایید سازمان فنی و حرفه‌ای گذراندند.

وی بیان کرد: این آموزش‌ها در قالب مهارت آموزی، کارآفرینی، حرفه‌آموزی دانش‎آموزان، توسعه و پایدارسازی طرح‌ها در رشته‌های کشاورزی، صنایع دستی و خدمات ارائه شده است تا مددجویان بعد از کسب مهارت و دریافت گواهینامه آموزشی توسط مراکز فنی و حرفه‌ای برای بهره‌مندی از تسهیلات اشتغالزایی معرفی می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان با اشاره به برگزاری جشن عاطفه‌های با شعار “مهر در انتظار همدلی” به منظور جمع‌آوری کمک‌ها و هدایای نقدی و غیرنقدی مردم در آستانه بازگشایی مدارس گفت: به منظور برگزاری این جشن ملی و معنوی یک‌هزار و 650 پایگاه جمع‌آوری کمک‌های مردمی به صورت ثابت و سیار در سطح میادین، مدارس، بسیج و مساجد محلات استان همدان برپا شده است.

وی افزود: 23 مرکز نیکوکاری نیز در مساجد استان همدان راه‌اندازی شده است که برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی در قالب جشن عاطفه‌ها برای تأمین نیازهای دانش‌آموزان محروم استان همدان مشارکت دارند.

ابراهیمی بیان کرد: به منظور نهادینه شدن فرهنگ نوع‌دوستی و کمک به هم‌نوع نیز زنگ عاطفه‌ها در تمام مدارس استان همدان نواخته می‌شود و پاکت‌هایی نیز به منظور جمع‌آوری هدایای نقدی بین دانش‌آموزان توزیع می‌شود.

آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.