اخبار فرهنگیان و معلمان در مهرماه سال 94

کمبود معلم در مقطع ابتدایی

به گزارش سایت استخدام ایران در ۱ مهر ماه ۹۴ به نقل از،خبرگزاری ایسنا : به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه فارس، حمیدرضا آذری در جمع خبرنگاران بیان کرد: این مسئله برای ما یک دغدغه مهم شده است. از معلمانی که دارای مدرک فوق لیسانس و یا دکتراست و آموزش دوره ابتدایی را ندیده‌اند، به عنوان آموزگار مقطع ابتدایی استفاده کنیم.وی بیان کرد: متاسفانه به دلیل اجرای نظام ۶-۳-۳ با کمبود شدید معلم ابتدایی مواجه شده‌ایم و با توجه به محدودیت‌های قانونی، امکان تأمین معلمان در این مقطع سخت است. اگر درست برنامه‌ریزی کرده بودیم امروز نباید با کمبود معلم در این مقطع رو به رو می‌شدیم. در مقطع متوسطه مازاد معلم داریم که تعداد زیادی از آنها برای تدریس در مقطع ابتدایی ساماندهی شده‌اند.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس خاطرنشان کرد: تلاش خواهیم کرد با اضافه کردن دو ترم تابستانه به دانشجویان دانشگاه فرهنگیان، سال آینده بخشی از کمبود نیروی معلم در مقطع ابتدایی را تأمین کنیم.
آذری همچنین از برگزاری مراسم زنگ مهر در ۳۱ شهریور با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش، استاندار فارس و نماینده ولی فقیه در استان در مدرسه شهید پرهیزگاری ناحیه ۴ شیراز خبر داد و گفت: ۸۰۰ هزار دانش آموز اهل فارس در بیش از ۸۰۰۰ مدرسه به همراه ۷۰ هزار معلم، سال تحصیلی خود را آغاز می‌کنند که ۷۵ هزار از این تعداد، دانش آموز کلاس اولی هستند.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس عنوان کرد: امسال ۸۳ مدرسه به مجموع مدارس فارس اضافه شده است. همچنین چهار آموزشگاه هوشمند در شیراز از سال گذشته خدمات رسانی به دانش آموزان را آغاز کرده که امسال به ۲ برابر افزیش پیدا خواهد کرد.
وی گفت: آمار قابل توجهی از کودکان و نوجوانان شیرازی به دلیل مسائل اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی از تحصیل جا مانده‌اند.
به گفته مدیرکل آموزش و پرورش یکی از مشکلات این سازمان کم‌توجهی به کیفیت دانش آموزان ورودی است، در حالی که با توجه به سطح دانش آموزان باید کیفیت خدمات هم تغییر کند.
آذری همچنین در خصوص به همراه داشتن موبایل توسط دانش آموزان در مدرسه گفت: دستورالعمل مدون و قانون خاصی برای بردن موبایل به مدرسه برای دانش آموزان نداریم بلکه این موضوع را به خود مدرسه واگذار کرده‌ایم تا با نظر انجمن اولیاء مربیان تصمیم بگیرند. معتقدیم بردن یا نبردن موبایل به مدرسه موضوعی نیست که نیاز به تصمیم منطقه‌ای داشته باشد بلکه باید در خود مدارس به بحث گذاشته شود.

  • اخبار فرهنگیان و معلمان در مهرماه سال 94
آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.