تکنسین پروری ضامن اشتغال زایی است

به گزارش استخدام ایران به نقل از ایرنا سعید فرشاد روز چهارشنبه در سفر به شهرستان مهرستان در دیدار با فرماندار این شهرستان اظهار داشت: دولت با پرورش تکنسین زمینه ای را ایجاد می کند که دانشجویان پس از دانش آموختگی علاوه بر تولید شغل برای خودشان زمینه اشتغالزایی برای دیگران را نیز فراهم کنند.
وی وجود آموزشکده فنی و حرفه ای سما را یک فرصت برای جوانان دانست و گفت: جوانان باید از این فرصت نهایت بهره را ببرند.
فرماندار مهرستان نیز در این دیدار گفت: مهرستان شهرستانی تازه تاسیس با جمعیتی افزون بر 70 هزار نفر و دارای 2 بخش مرکزی و آشار است که آموزشکده سما یکی از مراکز مهم جذب دانشجو در زمینه توسعه شهرستان به شمار می آید.
وی با توجه به اهمیت و نقش مراکز دانشگاهی در زمینه دانش پروری و ایجاد منزلت و اعتماد به نفس در جوانان، افزود: دانشگاهها محور توسعه در هر شهرستانند.
فرماندار مهرستان همکاری و تعامل مسئولان دستگاههای مختلف با آموزشکده سما در این شهرستان را خواستار شد.
سرپرست آموزشکده سما شهرستان مهرستان هم در این نشست گفت: تحصیل بی دغدغه در این شهرستان آرزوی دیرینه بسیاری از نیروهای بومی و نسل جویای علم بود که فعالیت آموزشکده فنی و حرفه ای سما این فرصت را فراهم کرد.
محمد امین هونک زهی افزود: بیشتر مدرسان این آموزشکده نیروهای تحصیل کرده بومی همین شهرستان هستند و با توجه به وجود این قابلیت امیدواریم رشته های این آموزشکده افزایش یابد.
وی ادامه داد : فعالیت این آموزشکده با سه رشته تحصیلی حسابداری، کامپیوتر و تربیت بدنی در مقطع کاردانی کلید خورد که 2 رشته از کد رشته های دانشگاه سراوان شامل رشته های آموزش ابتدایی و ادبیات فارسی نیز در مقطع کارشناسی به رشته های این آموزشکده اضافه شد.
سرپرست آموزشکده سما مهرستان بیان کرد: زمینی برای احداث ساختمان این آموزشکده در ورودی شهر در نظر گرفته شده که ساخت آن از طریق درآمدهای سازمان سما و آموزشکده شهرستان در اولویت اقدام قرار دارد.
در این دیدار که با حضور دکتر شمس نیا رئیس امور آموزشکده های سازمان سما، معاون دانشگاه آزاد در امور مدارس سما استان سیستان وبلوچستان به همراه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراوان، اعضای شورای شهر و شهردار مهرستان در دفتر فرماندار این شهرستان برگزار شد، هر یک از اعضای جلسه به بیان نظرات و پیشنهادت خود پرداخت.
شهرستان مهرستان (زابلی) در 450 کیلومتری جنوب شرق زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.