دولت در برنامه ششم اقدام به اصلاح قوانین کار کند

به گزارش استخدام ایران به نقل از ایرنا ، ولی الله بیات روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با اندک تاملی در تاریخ ورشکستگی کشور یونان می توان مشاهده کرد و متوجه شد که این سرنوشت در اصل نتیجه ی تامین رفاه بدون زحمت، امنیت شغلی بدون تاکید بر تلاش و کیفیت کار و نیاز واقعی به شاغل در محیط کار است.
وی تاکید کرد: می توان سیاستگزاری های آینده را به خصوص در حوزه اقتصاد بدون نفت برنامه ریزی کرد.
بیات یادآورشد: هم اکنون با قوانین کار موجود امکان بازنشستگی در سن 50 سالگی و گاه حتی با ترفندهایی در 40 سالگی رخ می دهد و این جریان، نیروی کار را به آسانی کنار می گذارد.
مدیرعامل شرکت پارس سوئیچ ایران گفت: با توجه به اینکه دفترخانه های رسمی، کار سازمان ثبت اسناد را به صورت خصوصی و با سرعت و دقت کافی و قابل قبول انجام می دهند، در صورتی که فعالیت سایر سازمان های دولتی و حتی شهرداری ها و سازمان تامین اجتماعی با سیستم مشابه دفترخانه انجام شود، به حقیقت چه تعداد پرسنل مازاد در هر سازمان مشخص خواهد شد که هزینه آن به دولت تحمیل شده و باید توسط مالیات تامین شود؟
وی خاطر نشان کرد: آیا تعالیم اسلامی تکلیف می کند که برخی افراد رفاه بدون زحمت را در سایه حمایت قانون داشته و هزینه های رفاه را به بقیه مردم و بیت المال تحمیل کنند.
بیات اظهار کرد : آیا نباید در سایه تعالیم و قوانین جامعه اسلامی، حق و فرصت برابری برای برخورداری از شغل و رفاه برای همه وجود داشته و این فرصت ها به صرف قرارداد استخدام یا رابطه کاری و مادام العمر به افراد خاصی که توجیه حضور در شغل را از دست داده اند، تعلق داشته باشد؟
عضو هیات مدیره سندیکای برق ایران گفت: باید به خاطر داشت که یونان در اروپا، بدون درآمدهای نفتی و با اتکای به درآمدهای خود و در طول ده ها سال به شرایط ورشکستگی رسیده است و در فرض حذف درآمدهای نفتی در ایران و فقط با حذف درآمدهای نفتی 10سال، معلوم نیست وضعیت هزینه و درآمد کشور، حتی با یونان ورشکسته قابل مقایسه و برابری باشد.
وی ادامه داد: آیا با تامین رفاه بدون زحمت و حمایت قانون از امنیت شغلی افرادی که در محیط کار خود بهره ور نیستند و مسئولیت جدی احساس نمی کنند، مصداق تنبل شدن محقق نمی شود و بدون درآمد نفتی چگونه می توان در آینده میان مدت و بلند مدت، از دام و تله ورشکستگی در امان ماند؟
بیات تصریح کرد: امیدمی رود مسئولان اقتصادی در تدوین برنامه ششم توسعه و پیشنهاد لوایح قانونی به علل ورشکستگی کشور یونان توجه داشته باشند و برای در امان ماندن کشور از چنین سرنوشتی دست به اصلاح قوانین کار بزنند.

آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.