ادغام آزمون های تحصیلات تکمیلی غیر متعارف است

به گزارش استخدام ایران به نقل از ایرنا ،موید حسینی صدر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی ایرنا افزود: ادغام آزمون های تحصیلات تکمیلی سودی به حال آموزش عالی کشور نخواهد داشت.
وی گفت: هرچند شاید این ادغام سبب کم شدن هزینه های ثبت نامی داوطلبان شود اما وقتی در دنیا اینگونه اقدامات را آزموده اند و تجربیات لازم را کسب کرده اند؛ ما نباید روش آزمون و خطای مجدد را پی بگیریم.
سخنگوی فراکسیون دانشگاهیان مجلس افزود: هیچ مانعی ندارد که آزمون های دولتی، آزاد اسلامی، غیرانتفاعی ها و غیره به صورت مجزا برگزار شود.
وی ادامه داد: مجزا شدن آزمون های تحصیلات تکمیلی سبب شانس قبولی بیشتر داوطلبان و حق انتخاب آنان می شود.
حسینی صدر یادآور شد: ایرانیان عموما علاقه بالایی به ادامه تحصیل دارند و اولویت اصلی اغلب خانواده ها ادامه تحصیل فرزندانشان است.
وی اظهار کرد: این استقبال در شرایطی است که شاید چشم انداز مناسبی نیز برای فارغ التحصیلان در جامعه وجود نداشته باشد اما بازهم خانواده ها خواستار حضور فرزندانشان در مراکز علمی هستند.
وی گفت: اگر این تمایل خانواده های ایرانی را نادیده بگیریم آنگاه فرزندان این سرزمین برای ادامه تحصیل به کشورهای خارجی مهاجرت می کنند که علاوه بر خروج ارز،سبب فرار نخبگان نیز می شود.
نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی گفت: به طور حتم به هر میزانی که بتوانیم امکان شرایط ادامه تحصیل جوانان را در داخل کشور فراهم سازیم به همان اندازه به نفع نظام خواهد بود.
وی افزود: تحصیلات تکمیلی به سبب اینکه پژوهش محور بوده و هر دانشگاهی تجربه و توانمدی خاصی دارد باید آزمون هایش به صورت مجزا برگزار شود.
حسینی صدر ادامه داد: همچنین در دروه دکتری در هیچ کجای دنیا شاهد برگزاری آزمون متمرکز نیستیم بلکه 3 مولفه اصلی سوابق تحصیلی، آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی ملاک عمل است.
طرح ادغام آزمون تحصیلات تکمیلی دانشگاه های دولتی و آزاد از سوی نمایندگان مجلس ارائه شده و کلیات آن به تصویب رسید. در حال حاضر جزئیات طرح در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است.
با اجرای این طرح سنجش و ارزیابی متقاضیان دوره های تحصیلات تکمیلی به صورت کامل و جامع انجام می شود و هم سوابق تحصیلی و هم نتایج آزمون داوطلبان اعمال خواهد شد.

این آگهی منقضی شده است و اطلاعات تماس آن نمایش داده نمی شود
آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.