اخبار استخدام بازنشستگان کشور در سال 94

 • اخبار استخدام بازنشستگان کشور در سال 94
کارگران بازنشسته فراموش نشوند

استخدام ایران به نقل از،خبرگزاری ایلنا: عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان و مستمری بگیران شهر تهران گفت: اگر دولت واقعا می خواهد مستمری کارگران بازنشسته را افزایش دهد ابتدا باید از افزایش مزد کارگران شاغل حمایت کند.به گزارش ایلنا، «علی‌اکبر عیوضی» این حرف را در پاسخ به تصمیم دولت برای افزایش ۲۰ تا ۴۰ درصدی مستمری بازنشستگان برای سال ۹۵ عنوان کرد و یادآور شد: کارگران بازنشسته نیز بخشی از جامعه بازنشستگان کشور هستند و مطابق ماده ۱۱۱ تامین اجتماعی حداقل مستمری آن‌ها نباید از حداقل مزد کمتر باشد.
پیش‌از این محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در دومین همایش استانداران و فرمانداران سراسر از تصمیم دولت برای افزایش ۲۰ درصدی مستمری بازنشستگان کشوری و ۳۵ درصدی حقوق کارکنان دولتی و حاکمیتی کشور در سال ۹۵ خبر داد و گفت: یکی از سیاستهای مهم در لایحه بودجه سال آینده کاهش نابرابری‌ها در پرداخت به شاغلان و بازنشستگان است.
آقای عیوضی که تاکید دارد: دولت نمی‌تواند کارگران بازنشسته را از تصمیم تازه خود در مورد افزایش ۲۰ تا ۴۰ درصدی مستمری‌های سال ۹۵ مستثنی کند، افزود: مطابق مقررات تامین اجتماعی حق بیمه کارگران شاغل همواره اصلیترین منبع تامین هزینه‌ پرداخت مستمری کارگران بازنشسته، فوت‌شده و از کارافتاده بوده است.
عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان و مستمری بگیران شهر تهران با تاکید بر اینکه اگر دولت به عنوان متولی برگزاری جلسات شورای عالی کار از افزایش واقعی دستمزد حمایت نکند امکان افزایش مستمری‌ها نیز وجود نخواهد داشت، ادامه داد: توقع جامعه کارگران بازنشسته از ویز کار این است که در جلسات تعیین مزد شورای عالی کار از تبانی کارفرمایان دولتی و خصوصی برای سرکوب مزدی جلوگیری کند.
دولت باید برای افزایش مزد سال ۹۵ از محاسبات منطقی سبد معیشت خانوارهای کارگری حمایت کندع افزود: تا این لحظهمجموع کارفرمایان دولتی و خصوصی نتوانسته‌اند در رد محاسبات گروه کارگری استدلال منطقی ارائه کنند. وی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه دولت و کارفرمایان در جلسه بعدی شورای عالی کار برای تعیین دستمزد سبد هزینه‌ها را معیار محاسبه خود قرار دهند، گفت: دستمزدهای کنونی کفاف هزینه‌های زندگی در هیچ شهری را نمی‌دهد و تورمی که مردم لمس می‌کنند آن تورمی نیست که اعلام می‌شود. عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان و مستمری بگیران شهر تهران با بیان اینکه یکی از شعارهای دولت کاهش تصدی‌گری و ایفای نقش نظارتی بود، اظهار داشت: امیدواریم دولت به نقش نظارتی خود بازگشته و مسئولیت کارفرمایی خود را کنار بگذارد زیرا حضور دولت به عنوان کارفرما در جلسات شورای عالی کار باعث می‌شود که از حالت سه جانبه خارج شود.

——————————————————————————————

 • اخبار استخدام بازنشستگان کشور در سال 94
تصویر دلایل عدم اجرای بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان

استخدام ایران به نقل از،جام جم آنلاین : سعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بخشی از مطالبات مربوط به معلمان حق‌التدریس پرداخت خواهد شد، در خصوص بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان توضیحاتی را ارائه کرد.
به گزارش جام جم آنلاین، سیدمحمد بطحایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در خصوص پرداخت مطالبات نیروهای حق التدریس اظهار داشت: به دلیل اینکه نیرهایی که به صورت حق التدریس از مهرماه وارد آموزش و پرورش شده بودند، در اعتبارات ما لحاظ نشده‌اند، با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی در تلاش هستیم از اعتبارات تخصیص ۱۲ ماهه که طی روزهای آتی مشخص می‌شود بخشی از مطالبات آنها را تأمین کنیم.
وی افزود: تلاش می‌کنیم تا مطالبات مهر، آبان و آذر نیروهای حق التدریس را طی هفته‌های آتی پرداخت کنیم.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در خصوص بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان گفت: سازمان بازنشستگی کشوری محاسبه کرده که در بازنشستگی پیش از موعد هر فرد ۴ سال زودتر بازنشسته می‌شود بنابراین این موضوع فشاری را به اعتبارات این سازمان وارد می‌کند و توانایی پرداخت پاداش پایان خدمت آنها وجود ندارد.
بطحایی خاطرنشان کرد: دستگاه مربوطه باید اعتبارات مربوط به آن ۴ سال را تأمین کند تا سازمان بازنشستگی بتواند حکم بازنشستگی پیش از موعد را صادر کند.

——————————————————————————————

 • اخبار استخدام بازنشستگان کشور در سال 94
بازنشستگان فولاد، زمستان را بی‌حقوق سپری کردند

استخدام ایران به نقل از،خبرگزاری فارس : درپی عدم پرداخت مستمری بازنشستگان صنعت و معدن فولاد در دو ماهه زمستان امسال، نماینده کانون‌های بازنشستگان این بخش تصریح کرد که بازنشستگان فولاد سال‌ها در این شغل سخت کار کرده‌اند و در خصوص دریافت به موقع حقوق، مزایا و عیدی هیچ تفاوتی با مدیران دولتی ندارند.
مجتبی احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در اصفهان، درباره علت تجمع اعتراضی روز گذشته بازنشستگان ذوب آهن در برابر استانداری اصفهان، اظهار کرد: حقوق دی و بهمن ماه این قشر تا این لحظه پرداخت نشده است؛ هرچند در هفته گذشته عیدی آنان توسط صندوق بازنشستگی فولاد واریز شد.
وی افزود: طبق پیگیری از رییس صندوق بازنشستگی فولاد، قرار بر این شد که حقوق دی و بهمن ماه توسط دولت پرداخت و حقوق اسفند نیز به وسیله صندوق واریز شود، البته در ماه‌های اخیر مدام قول پرداخت در هفته بعد را از مسئولان شنیده‌ایم که امیدواریم بالاخره عملی شود.
مدیر عامل صندوق بازنشستگان ذوب آهن اصفهان با بیان اینکه رییس سازمان برنامه و بودجه برای پرداخت حقوق دی و بهمن باید نامه‌ای به خزانه کشور ارسال کند، خاطر نشان کرد: سوال این است که چرا مسئولان و مدیران دولتی باید پاداش، عیدی، حقوق و …. خود را به موقع و کامل دریافت کنند اما کسانی که سال‌ها در کارخانجات فولادی به کارهای سخت مشغول بودند و باید در دوران بازنشستگی آسایش داشته باشند از دریافت به موقع مستمری خود محروم مانده اند؟
احمدی با انتقاد از عملکرد مدیر عامل کارخانه ذوب آهن اصفهان در بی توجهی به بحث درمان بازنشستگان، اظهار کرد: در این مجتمع صنعتی کارگرانی از استان‌های مختلف کشور مشغول به کار بودند که پس از بازنشسته شدن به زادگاه خود بازگشتند و طبق قانون به هر مرکز درمانی در هر شهری که مراجعه کنند باید این کارخانه بیمه درمانی آنان را پرداخت کند، ولی این امر اجرا نمی‌شود.
وی تصریح کرد: مدیر عامل ذوب آهن مدعی است که بازنشستگان باید فقط در بیمارستان فولاد شهر ویزیت شوند درحالی که این سخن کاملا خلاف قانون است و معنایی ندارد که یک بازنشسته این کارخانه که در زابل یا ارومیه ساکن است مسافت طولانی را برای مراجعه به مرکز درمانی یاد شده طی کند.

——————————————————————————————

 • اخبار استخدام بازنشستگان کشور در سال 94
یک میلیون بازنشسته مجددا شاغل شده‌اند

استخدام ایران به نقل از،اقتصاد آنلاین: در حالی که سن امید به زندگی در ایران حدود ۷۴ سال است اما متوسط سن بازنشستگی در ایران حدود ۴۹ سال است. این یعنی افراد ۱۲ تا ۱۳ سال زودتر از موعد بازنشسته می‌شوند و این مساله بر وضعیت صندوق‌های بازنشستگی تاثیر منفی می‌گذارد.

 مدیرکل دفتر بیمه‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به سیاست‌های غلط دولت و مجلس در مورد کاهش سن بازنشستگی می‌گوید: کاهش سن بازنشستگی که در دولت‌های قبل اعمال شد در بحرانی شدن و ورشکستگی صندوق‌های بازنشستی موثر بوده است.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از اقتصاد، اسماعیل گرجی‌پور در توضیح این موضوع می‌گوید: سن امید به زندگی در همه کشورها افزایش یافته است. در ایران هم سن امید به زندگی به حدود ۷۴ سال رسیده است. اما به موازات این تغییر به جای آنکه سیاست‌گذاران سن بازنشستگی را افزایش دهند، آن را کاهش داده‌اند که این مساله علاوه بر تاثیرات منفی اجتماعی و روانی، اوضاع مالی صندوق‌های بازنشستگی را هم بر هم زده است.
به گفته گرجی‌پور، در دنیا سن بازنشستگی را با توجه به معیار امید به زندگی تعیین می‌کنند و سقف اختلاف میان سن امید زندگی و سن بازنشستگی ۱۲ سال است؛ یعنی اگر قرار باشد ایران هم بر اساس معیار جهانی حرکت کند، با سن امید زندگی حدود ۷۴سال، سن بازنشستگی باید حداقل ۶۲ سال باشد. اما سن بازنشستگی به طور متوسط در تمام صندوق‌های کشور ما حدود ۴۹ سال است. یعنی افراد ۲۵ سال زودتر از سن امید به زندگی بازنشسته می‌شوند.
اما این بازنشستگی زودتر از موعد چه تاثیری بر صندوق‌ها می‌گذارد؟ مدیر کل دفتر بیمه‌های اجتماعی وزارت رفاه می‌گوید: سیستم صندوق‌های بازنشستگی در ایران اینگونه است که عده‌ای (نسل جوان در حال کار) کار می‌کنند و عده دیگری (نسل بازنشسته) از قِبَل پرداخت حق بیمه این افراد حقوق مستمری دریافت می‌کنند. پس بسیار مهم است که چه تعداد فرد در حال کار و چه تعداد بازنشسته وجود دارد.
گرجی‌پور به سیاست نادرست صندوق‌های بازنشستگی در سال‌های اخیر اشاره می‌کند و می‌گوید: جالب است بدانید در شرایطی که اوضاع صندوق های بازنشستگی بسیار بد است، ما به جای وضع قوانینی که شرایط را بهبود بدهد، کاملا برعکس عمل کردیم و در سال‌های اخیر قوانینی وضع کردیم که هم سن بازنشستگی را در ایران کاهش داد و هم بازنشستگی‌های پیش از موعد تشدید شد.
به گفته این کارشناس، این اقدام دولت از دو منظر به صندوق‌های بازنشستگی فشار وارد می‌کند؛ از یک سو افراد به طور متوسط ۱۳ سال کمتر به صندوق حق بیمه می‌‌پردازند و زودتر مستمری دریافت می‌کنند. از طرف دیگر چون سن ۴۹ سال برای خروج افراد از بازار کار بسیار زود است، افرادی که بازنشسته می‌شوند دوباره به بازار کار باز می‌گردند و با این کار هم فرصت‌های شغلی ایجاد شده را تصاحب می‌کنند و هم اینکه هیچ حق بیمه‌ مجددی نمی‌پردازد. یعنی اگر قرار بوده ۱۰۰ هزار شغل ایجاد شود و ۱۰۰ هزار نفر به عنوان پشتیبان به صندوق‌ها حق بیمه واریز کنند تعداد زیادی به دلیل اشتغال مجدد بازنشسته‌های جوان ریزش می‌کند و نرخ پشتیبانی صندوق باز هم کمتر می‌شود.
به این ترتیب مشخص می‌شود که بازنشستگی پیش از موعد و زودهنگام که به خصوص در سال‌های اخیر اعمال شد چه تاثیر سوئی بر اشتغال و صندوق‌های بازنشستگی می‌گذارد.
گرجی‌پور می‌گوید: قرار شده در برنامه ششم توسعه تغییراتی در صندوق‌ها ایجاد شود که یکی از این تغییرات افزایش سن بازنشستگی است. اما احتمالا مجلس در برابر آن مقاومت کند. چون برخی معتقدند اگر سن بازنشستگی افزایش پیدا کند، مشکل بیکاری جوانان هم افزایش خواهد یافت. یعنی هر چه افراد سریع‌تر بازنشسته شوند فرصت‌های شغلی برای افرادی که وارد بازار می‌شوند و جوانان بیشتر فراهم می‌شود.
اما این کارشناس می‌گوید: نتیجه مطالعاتی که انجام شده نشان می‌دهد چنین استدلالی نادرست است. وی می‌گوید آمارها نشان می‌دهد از  ۱.۵ میلیون نفر بازنشسته‌ای که مطالعه شده‌اند، یک میلیون نفرشان به بازار کار بازگشته‌اند. آمارها نشان داده بازنشستگان جوان ما ۶۵ درصد مشاغل ایجاد شده را پر کرده‌اند. یعنی اگر دولت سالانه ۱۰۰ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کند ۶۵ هزار فرصت آن توسط بازنشسته‌ها پر می‌شود، پس این مساله که اگر سن سابقه کار را بالا ببریم به اشتغال افراد ضربه می‌زند، اصلا تصور درستی نیست.

——————————————————————————————

 • اخبار استخدام بازنشستگان کشور در سال 94
لزوم تسریع در ارائه لایحه به کارگیری فرزندان فرهنگیان بازنشسته به مجلس

استخدام ایران به نقل از،خبرگزاری خانه ملت : عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس ضمن انتقاد از وضعیت معیشتی فرهنگیان گفت: وزیر آموزش و پرورش باید اقدامات لازم جهت ارتقاء سطح معیشت فرهنگیان را انجام دهد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه،۱۱ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از حضور پرشکوه مردم در انتخابات ۷ اسفند گفت: نتایج انتخابات نشان می‌‌دهد مردم به لیست امید چشم بسته و از دولت تدبیر و امید انتظار تلاش ویژه جهت ارتقاء سلامت و معیشت مردم را دارند.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حوزه فرهنگیان لازم است توجه ویژه‌ای صورت بگیرد چرا که طرح رتبه‌بندی فرهنگیان نیز نتوانسته شاکله اقتصادی و معیشتی فرهنگیان را مرتفع سازد.
وی ضمن تاکید بر اینکه بازنشسته‌های فرهنگی فراموش شده‌اند، گفت: مسئولان اجرایی و نظارتی کشور در هر جایگاهی قرار گرفته‌اند مدیون فرهنگیان هستند لذا وزیر آموزش و پرورش که وعده ارائه لایحه استخدام فرزندان فرهنگیان را داده بود باید در ارائه آن به مجلس سرعت بخشد.
جعفرزاده ایمن آبادی ضمن بیان این پرسش که چرا مطالبات فرهنگیان و بازنشستگان فرهنگی پرداخت نمی‌شود، گفت: تعلل در پرداخت مطالبات حقوقی این افراد پذیرفتنی نیست چرا که موجب نارضایتی بسیار فرهنگیان شده است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس نهم یادآور شد: فرهنگیان در خصوص بیمه درمان گلایه بسیار دارند، بیمه طلایی که به آن‌ها وعده داده شده بود تحقق پیدا نکرده لذا وزیر آموزش و پرورش در خصوص ارتقاء معیشت فرهنگیان باید تدبیر ویژه‌ای بیاندیشند

——————————————————————————————

 • اخبار استخدام بازنشستگان کشور در سال 94
کاراکارت مختص بازنشستگان و مستمری بگیران است

استخدام ایران به نقل از،خبرگزاری میزان: رحیم اردلان با بیان این مطلب که کاراکارت مختص بازنشستگان و مستمری بگیران است، گفت: متقاضیان برای دریافت کارکارت، کد ملی خود را به ۱۰۰۱۴۲۲ ارسال کنید.
رحیم اردلان در گفت‌وگوی زنده شبکه خبر در رابطه با دریافت کاراکارت اظهار کرد: در حال حاضر تعداد ۱۴ هزار کارکارت در سطح استان تهران و البرز آماده شده است که از ۲۰ اسفند به بعد افراد می‌توانند به شعب دریافت کننده حقوق خود مراجعه کنند.
وی در ادامه با بیان این مطلب که این طرح برای کل کشور است و استان تهران و البرز به صورت پایلوت در مرحله اول هستند، گفت:  تمامی استان‌ها برای دریافت کاراکارت، کد ملی خود را به ۱۰۰۱۴۲۲ ارسال کنند و ظرف مدت یک هفته کارت هایشان را آماده خواهیم کرد و با افراد تماس گرفته  می شود.

——————————————————————————————

 • اخبار استخدام بازنشستگان کشور در سال 94

آغاز ارائه کاراکارت به بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی

استخدام ایران به نقل از،نسیم آنلاین : رحیم اردلان اظهار داشت: کارت اعتباری رفاه اجتماعی ایرانیان (کاراکارت) به میزان چهار برابر مستمری مقاضیان شارژ می‌شود و با این کارت می‌توانند از فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه، اتکا، شهروند، سپه، امکان، اسکات و فرهنگیان خرید کنند.
وی افزود: اعتبار تخصیصی در کارت اعتباری کاراکارت با کارمزد ۱۲ درصد در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد و اقساط مربوطه نیز در دوره یک ساله از حقوق آنان کسر خواهد شد.
اردلان با بیان اینکه ثبت تقاضا و ارائه کاراکارت به بازنشستگان و مستمری بگیران به ساده‌ترین روش ممکن انجام می‌شود، گفت: در صورتی که بازنشستگان و مستمری بگیران کدملی خود را از طریق سامانه پیام کوتاه ۱۰۰۰۱۴۲۲ ارسال کنند، کاراکارت را از طریق شعبه بانکی محل دریافت حقوق بازنشستگی خود، تحویل می‌گیرند و در صورت مراجعه به نشانی اینترنتی www.samanehrefah.ir می‌توانند بانک و شعبه مورد نظر خود را برای دریافت کاراکارت انتخاب کنند.
وی اظهار داشت: پس از ثبت درخواست متقاضیان در سامانه اینترنتی و یا دریافت کد ملی از طریق سامانه پیام کوتاه، حداکثر تا ۱۵ روز کاراکارت از طریق بانک مربوطه در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد و زمان و شعبه بانک محل تحویل کاراکارت نیز از طریق پیام کوتاه به شماره تلفن همراه متقاضیان ارسال می‌شود.
معاون اداری و مالی سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به آسانی استفاده از این تسهیلات و عدم نیاز به طی مراحل اداری و معرفی ضامن، گفت: این اقدام سازمان تأمین اجتماعی در راستای ارائه خدمات مناسب حال بازنشستگان و برای جلب رضایت آنان در آستانه سال نو انجام شده است و امیدواریم بازنشستگان و مستمری بگیران عزیز بتوانند به نحو مطلوب از این تسهیلات استفاده کنند.

——————————————————————————————

 • اخبار استخدام بازنشستگان کشور در سال 94

معوقات حقوق بازنشستگان فولاد ۳ماهه شد

به گزارش سایت استخدام ایران به نقل از،خبرگزاری تسنیم : در حالی بازنشستگان فولاد و ذوب آهن ۳ماه معوقه حقوق دارند که ربیعی و نوبخت پاسخی برای چرایی تأخیر در پرداخت حقوق ندارند. در حال حاضر کسی نمی‌داند سهم این کارگران در شب عید از تدبیر دولت برای حل مشکلات حقوق و دستمزدشان چیست.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سال‌ گذشته چنین روزهایی بود که باز هم بازنشستگان فولاد مانندامسال با عقب ماندگی مزدی ۳ماهه روبرو بودند. ۵اسفند ماه ۹۳ بود که نعمت‌الله شهبازی، قائم مقام مدیرعامل صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد ایران با اشاره به اینکه حقوق دی ماه ۳۰درصد کارکنان فولاد تا پایان هفته جاری پرداخت می‌شود گفت: تدابیری لحاظ شده است که تمام معوقات حقوق بازنشستگان فولاد تا پایان سال تسویه شود.
شهبازی با بیان اینکه کلیه تأخیر در پرداخت حقوق بازنشستگان  تا پایان سال برطرف  می‌شود افزود: حقوق بهمن و اسفند و عیدی کارکنان این صندوق با تدابیری که از سوی وزیر کار در نظر گرفته شده است تا پایان اسفند ماه سال جاری پرداخت می‌شود.
این روزها موضوع عقب ماندگی بازنشستگان تکراری شده است. اما پس از صاف شدن معوقات این داستان پایان نپذیرفت و مجدداً تکرار شد. خلاصه با توجه با اعتراض چندین باره بازنشستگان شرکت فولاد نسبت به پرداخت معوقه حقوق چند ماهه خود، چندین ماه پیش مقررشد دولت مبلغی را در اختیار وزرات کار، رفاه و تامین اجتماعی قرار دهد تا این وزراتخانه امکان پرداخت مطالبات معوقه را داشته باشد.
اما باز هم مشکل حل نشد…
پرداخت حقوق بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد از اواسط سال ۹۰ با اختلال همراه شد. در پی این اختلال، پرداخت حقوق بازنشستگان با یک تا ۳ ماه تأخیر و گاها به صورت اقساطی پرداخت می شد. با گذشت بیش از ۴ سال و عبور از دولت دهم و وعده های متعدد دولت های دهم و یازدهم برای حل این مشکل، هنوز مشکل ناتوانی صندوق بازنشستگی فولاد ایران در پرداخت به موقع حقوق بازنشستگان ادامه دارد.
آخرین پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد ایران مربوط به حقوق آذرماه آنان بود که در بهمن ماه پرداخت شد و شنیده ها حاکی از این بود که حقوق دی ماه این دسته از بازنشستگان کشوری  در هفته نخست اسفند پرداخت شود.
اما اکنون طبق گزارش های مردمی خبرنگار تسنیم از بازنشستگان هنوز مشخص نیست که حقوق دی ماه بازنشستگان فولاد چه زمانی پرداخت شود.عدم پرداخت به موقع حقوق بازنشستگان فولاد تا جایی است که حتی وزیر صنعت،معدن تجارت بابت این موضوع از مجلس در سال گذشته کارت زرد گرفت.
همچنین  در تیرماه سال جاری بود که بیست نماینده در تذکری به علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار پرداخت حقوق معوقه بازنشستگان فولاد و ذوب آهن شدند.اما این تذکرات هم بی نتیجه بود.
گزارش ها بیانگر این است که پرداخت حقوق این دسته از بازنشستگان وابسته به دستور ربیعی وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی و نوبخت، سخنگوی دولت است. که پیگیری‌های خبرنگار تسنیم  بیانگر این موضوع است که هنوز مشخص نیست حقوق دی ماه این بازنشستگان چه زمانی پرداخت می‌شود.
در سراسر کشور تمامی بازنشستگانی که در دوران اشتغال به کار استخدام رسمی دولت بودند به عنوان بازنشسته رسمی کشوری محسوب شده و زیر نظر سازمان بازنشستگی کشوری هستند. این سازمان نسبت به پرداخت به موقع مستمری بازنشستگان و همچنین تسهیلاتی به آنها، مدیریت شده و برنامه ریزی شده عمل می کند.
اما در این میان، بازنشستگان صنعت فولاد کشور که مثل دیگر بازنشستگان رسمی کشوری، در دوران اشتغال به کار استخدام رسمی دولت بودند، اسما به عنوان بازنشسته رسمی کشوری محسوب می شوند و در عمل نه تنها زیر نظر سازمان بازنشستگی کشوری نیستند، بلکه از تسهیلاتی که دیگر بازنشستگان کشوری برخوردارند نیز محروم مانده اند.
آیا حقوق اسفند ماه به سال بعد موکول می‌شود؟آیا امسال هم مانند سال گذشته آقای وزیر تدبیری برای شب عید بازنشستگان دارند؟

——————————————————————————————

 • اخبار استخدام بازنشستگان کشور در سال 94

۲ هزار درخواست بازنشستگی پیش از موعد در استان لرستان بررسی شد

به گزارش سایت استخدام ایران به نقل از،خبرگزاری تسنیم: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان گفت: ۲ هزار و ۴۵۱ درخواست بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت و زیان‌آور در استان لرستان بررسی شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان علی آشتاب صبح امروز در کمیته بررسی مشاغل سخت و زیان‌آور استان کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: دو هزار و ۴۵۱ درخواست بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت و زیان‌آور طی یازده ماه سال ۹۴ در استان لرستان بررسی شد.
وی با بیان اینکه تاکنون در سال ۹۴، ۶۸ جلسه کمیته‌های بدوی و تجدیدنظر برای بررسی درخواست‌های بازنشستگی پیش از موعد برگزار شده است عنوان کرد: از ابتدای امسال تاکنون و هزار و ۴۵۱ درخواست در این کمیته‌ها موردبررسی قرار گرفته که از این تعداد درخواست‌ها هزار و ۹۲۰ پرونده مورد تائید قرارگرفته و برای اقدام به سازمان تأمین اجتماعی ارسال‌ شده است.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به ماهیت مشاغل سخت و زیان‌آور بیان کرد: از منظر قانون، کارهای سخت و زیان‌آور کارهایی است که در آن‌ها عوامل فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و بیولوژیکی محیط کار، غیراستاندارد بوده و در اثر اشتغال کارگر تنشی به‌ مراتب بالاتر از ظرفیت‌های طبیعی (جسمی و روانی) در وی ایجاد شود که نتیجه چنین اشتغالی بیماری‌های ناشی از آن شغل و عوارض ناشی از آن است.
وی تصریح کرد: بر اساس ماده ۳ آیین‌نامه، کارفرمایان کارگاه‌های دایر که تمام یا برخی از مشاغل آن‌ها در کمیته‌های بدوی و تجدیدنظر استانی یا شورای عالی حفاظت فنی سخت و زیان‌آور شناخته‌ شده یا می‌شود مکلف‌اند ظرف دو سال از تاریخ ابلاغ تصمیم و نظر کمیته یا شورا نسبت به ایمن‌سازی عوامل و شرایط محیط کار مطابق حد مجاز و استانداردهای مشخص‌شده در قانون کار و آیین‌نامه‌های مربوطه اقدام و صفت سخت و زیان‌آور مشاغل موضوع بند الف ماده یک آیین‌نامه را حذف و نتیجه را به کمیته‌های بدوی استانی برای بررسی و تائید گزارش ارائه کنند.
آشتاب گفت: افرادی که حداقل ۲۰ سال متوالی و ۲۵ سال متناوب در کارهای سخت و زیان‌آور اشتغال داشته و درهر مورد حق بیمه مدت مزبور خود را به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت کرده باشند می‌توانند با مراجعه به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی محل سکونت خود اقدام کنند.

——————————————————————————————

 • اخبار استخدام بازنشستگان کشور در سال 94

استخدام یک کارمند در برابر ۵ بازنشسته

به گزارش سایت استخدام ایران به نقل از،قدس آنلاین :  ۵/۸ میلیون سفره با پرداختی‌های دولت در کشور پهن می‌شود، اما مردم همچنان توقع دارند حاکمیت در کنار امنیت به اقتصاد و اشتغال آنان نگاه ویژه داشته باشد.
دولت به عنوان عیال‌وارترین کارفرما، به ۵/۸ میلیون نفر کارمند و بازنشسته حقوق پرداخت می‌کند، این در حالی است که بر اساس لایحه پیشنهادی برنامه ششم توسعه، حجم، اندازه و ساختار مجموع دستگاه‌های اجرایی و شمار کارکنان دولت باید در سال آخر برنامه ششم ۱۵ درصد کمتر از سال ۹۴ باشد.
نگاهی به اظهارات رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی درباره پرونده اشتغال نشان می‌دهد، ۲۱ میلیون از ۲۳ میلیون نفری که در سنین کار قرار دارند، موفق شده‌اند شغلی برای خود دست و پا کنند، از این شمار ‌حدود ۱۸ میلیون نفر در بخش خصوصی، گلیم خود را از آب می‌کشند و حدود سه میلیون نفر زیر چتر دولت روزگار می‌گذرانند.
‌نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گفته است که حدود۵/۲ میلیون نفری که هم اکنون آماده به کار هستند، باید از فکر کارمند شدن و به عبارتی گرفتن آب باریکه دولتی بیرون بیایند و آن را از دایره انتخاب‌های خود حذف کنند. با وجود این اظهارات، به نظر می‌رسید دولت برنامه استخدامی جدیدی در دست ندارد و در صورت نیاز، نیروهای موجود در ادارات دولتی جابه‌جا می‌شوند، اما انگار رقابتی نفسگیر در راه است تا ۳۴ هزار نفر دیگر برای پشت میز نشینی با هم مبارزه کنند.
حسن طایی، استاد دانشکده اقتصاد علامه طباطبایی در گفت و گو با خبرنگار ما با تأکید بر اینکه دولت تحول گرا و توسعه گرا باید نظام مدیریتی پویایی در بخش نیروی انسانی داشته باشد، می‌گوید: دولت یک مجموعه بزرگ است که ساختارش باید به موازات تحولات اجتماعی تغییر کند تا بتواند پاسخگوی نیازهای مردم باشد.
وی با اشاره به استخدام ۳۴ هزار نفری که در سال آینده انجام می‌شود، اظهار داشت: این استخدام ها برای ترمیم و نوسازی پیکره دولت ضروری است.
استخدام یک نفر به جای ۵ بازنشسته
وی با بیان اینکه هم اکنون پنج میلیون نفر در بخش عمومی فعالند بیان می‌کند: براساس برنامه ششم توسعه مقرر شده تا از این پس به ازای هر پنج نفری که بازنشسته می‌شوند، یک نفر به خانواده دولت اضافه شود.
طایی با اشاره به اینکه کوچک سازی دولت باید با حساب و کتاب و تیزبینی رقم بخورد، ادامه می‌دهد: با خارج شدن پنج نیرو و ورود یک نفر، چابک سازی دولت بتدریج انجام می‌شود و کسانی که در سال‌های آینده وارد حوزه اشتغال می‌شوند، باید به سمت بخش خصوصی و تعاونی‌ها هدایت شوند.
محمدرضا احمدی، مدرس دانشگاه فردوسی در گفت و گو با خبرنگار ما می‌گوید: در کشور ما دولت نسبت به بخش خصوصی بسیار مقتدر است، به همین دلیل مردم هم سعی می‌کنند، خود را به بدنه دولتی متصل کنند.
وی با بیان اینکه ۷۵ درصد حجم اقتصاد کشور را دولت رهبری می‌کند، می‌افزاید: بی‌ثباتی‌ها در طول سالیان مدید بر کار و کسب غیردولتی‌ها تأثیر منفی گذاشته، اما دولت که خودش سکاندار اقتصاد کشور نیز هست، همیشه سر جایش بوده و ریشه‌های علاقه‌مندی مردم به اشتغال در بخش دولتی  نیز در این نکته است که حقوقش همیشه هست و در آن خبری از ورشکستگی نیست.
احمدی تصریح می‌کند: به نظر نمی‌رسد، دولت بتواند براساس برنامه توسعه، ورودی نیروی انسانی خود را کاهش دهد. در نهایت به سمت برون سپاری وظایف و گرفتن مشاور می‌رود که گاهی به لحاظ قیمت بیشتر از درون سپاری برای دولت آب می‌خورد و به نوعی پاک کردن صورت مسأله محسوب می‌شود.
دولت و کارمندان گلخانه‌ای
این کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه استقبال از آزمون استخدامی پیش رو بسیار چشمگیر خواهد بود، می‌گوید: استخدام‌های دولتی مبتنی بر مدرک تحصیلی است و  با وجود اینکه آزمون یک ابزار انتخاب است، ولی به خاطر اینکه خیلی مدیریت شده اتفاق نمی‌افتد، هدفمند نیست، تنها افرادی با رتبه بالا اما بدون خلاقیت وارد نظام دولتی می‌شوند که خیلی زود به کارمندان گلخانه‌ای و بدون نوآوری تبدیل می‌شوند.
وی تأکید می‌کند: هر نهاد باید به صورت مستقیم نیروی کار خودش را انتخاب کند و پس از آزمون اولیه به طور قطع مصاحبه حضوری نیز داشته باشد؛ زیرا بسیاری ممکن است در آزمون نمره بالایی بیاورند ولی در مقام کارمند خلاقیت خود را از دست بدهند. وی می‌گوید: متولیان امر باید توجه کنند، اگر استخدامی در راه است، باید عدالت محور رفتار نمایند تا زنان نیز بتوانند به سهم اشتغال خود در عرصه اقتصاد ایران دست یابند.
گفتنی است، وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دادگستری در صدر دستگاه‌هایی هستند که بیشترین جذب نیرو را در سال آینده خواهند داشت. آموزش و پرورش با جذب ۱۲ هزار نیروی جدید و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیش از ۱۷ هزار نفر بیشترین آمار استخدام را به خود اختصاص داده اند.

——————————————————————————————

 • اخبار استخدام بازنشستگان کشور در سال 94

شمار بازنشستگان آموزش و پرورش تا ۴ سال آینده به یک میلیون نفر می‌رسد

به گزارش سایت استخدام ایران به نقل از،خبرگزاری ایسنا: وزیر آموزش و پرورش به نقش کلیدی، اساسی و منحصربه‌فرد معلمان در فرآیند تعلیم و تربیت اشاره کرد و گفت: معلم با بیان، رفتار و حتی طرز لباس پوشیدنش در زمان‌های مختلف، می‌تواند در تغییر دانش، بینش، رفتار و رفتار گروهی دانش‌آموزش موثر باشد.
به گزارش خبرنگار سرویس آموزش و پرورش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی اصغر فانی در مراسم تجلیل از استاد پیشکسوت احمد صافی به پاس بیش از نیم قرن جهاد تربیتی، با بیان اینکه تجلیل از استاد صافی سخت است، اما ما در حد بضاعت خودمان عمل می‌کنیم، اظهار کرد: نقش معلم در فرایند تعلیم و تربیت بسیار مهم است و رفتارسازی در دانش‌آموزان توسط مربی و معلم کار بسیار ارزشمندی است.
وی افزود: معلم با بیان، رفتار، منش و حتی طرز لباس پوشیدنش در زمان‌های مختلف درس‌هایی را به متربی می‌دهد و منجر به تغییر در دانش، بینش و رفتار فردی و گروهی وی می‌شود.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به نقش معلم در فرهنگسازی اظهار کرد: هرچند آموزش و پرورش دارای ارکان متفاوتی است، اما معلم نقش کلیدی، اساسی و منحصر به فردی را بازی می‌کند و امروز هم در محضر یک معلم بزرگ قرار داریم. استاد صافی معلم همه ماست و شخصیتی است که در کمال تواضع بدون هیچ چشمداشتی به تعلیم و تربیت فکر می‌کند. وی مولف ۳۵ جلد کتاب در زمینه‌های مختلف است و حضورش در جمع فرهنگیان در استان‌های مختلف بسیار قابل توجه است.
به گزارش ایسنا، غلامعلی افروز نیز در این مراسم با بیان اینکه باید به تلاش‌های انسان‌ها بها دهیم، گفت: انسان‌های تلاش‌مدار همواره آرامش دارند و متفکر هستند. تفکر در چهره آنها دیده می‌شود. نسان‌های دل‌آرام همواره اهل تایید شخصیت دیگران و ترغیب آنها هستند و با زبان تکریم سخن می‌گویند نه تحقیر و انصافا استاد صافی چنین شخصیتی دارند.
اکرمی، مشاور وزیر آموزش و پرورش نیز در این مراسم با بیان اینکه تعلیم با تربیت و انسان‌سازی آمیخته شده است، گفت: استاد صافی هر دو صفت علم و دانش و تقوا را توامان دارند و در حال حاضر مشغول تلاش برای بازنشستگان هستند که قابل تقدیر هستند.
محمود مهرمحمدی، رییس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه این ذخایر ارزشمند باید به نکویی به نسل آینده معرفی شوند، گفت: بزرگداشت انسان‌های بزرگ یک وظیفه توسعه‌ای و اقدام استراتژیک برای هر جامعه‌ای به شمار می‌آید.
رییس دانشگاه فرهنگیان افزود: ما در کنار اجرای برنامه درسی رسمی به برنامه‌های دیگری برای تربیت نیازمندیم که در همین راستا برنامه درسی غیرمتشکل را معرفی کردیم و براساس آن در فضاهایی که دانشجو معلمان زیست می‌کنند اقدام به انتقال معانی، مضامین، ارزش‌ها، شایستگی‌ها و بایسته‌های معلمان می‌کنیم. به عنوان مثال یکی از سالن‌های اجتماعات پردیس نصیب را به نام استاد صافی نامگذاری کردیم. از این رهگذر تلاش می‌کنیم تا شایستگی‌های معلمی را در دانشجو معلمان نهادینه کنیم.
به گزارش ایسنا، احمد صافی، مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور بازنشستگان در مراسم نکوداشت خود با بیان اینکه در مدرسه مغزها را قیمتی می‌کنند، گفت: مدرسه کشف استعداد می‌کند و این معلمان و مربیان هستند که این اقدام را انجام می‌دهند.
مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور بازنشستگان افزود: یکی از دشوارترین وزارتخانه‌ها در ایران و جهان، وزارت آموش و پرورش است. کدام وزارتخانه در کشور ۹۹ درصد از بودجه‌اش را صرف پرداخت حقوق پرسنل می‌کند. در حال حاضر حدود ۷۵۰ هزار بازنشسته آموزش و پرورشی داریم که تا چهار سال آینده شمار آنها به یک میلیون می‌رسد و هم‌طراز پرسنل شاغل می‌شوند.

آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.