استخدام وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در سال 94

  • استخدام وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی سال ۹۴
ایجاد فرصت های شغلی جدید از طریق ICT

استخدام ایران به نقل از،خبرگزاری ایسنا : معاون وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی از فناوری‌های اطلاعات به عنوان ابزار توسعه آموزشهای فنی و حرفه‌ای نام برد و تاکید کرد: امروز ICT با خلق فرصت‌های شغلی جدید، آموزشهای مهارتی را به آموزشهای اثربخش تبدیل کرده است.
محمد امین سازگارنژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا،‌ اظهار کرد: IT ابزار مهم و ارزشمندی است که استفاده از آن در تعامل با بسیاری از مراکز داخلی و بین المللی ضروری است تا آنجا که امروز حتی دور افتاده‌ترین نقاط و مراکز مجهز به تجهیزات نرم افزاری و الکترونیکی نیز تحت تاثیر IT و ICT قرار دارند.
وی تاکید کرد: در حوزه آموزشهای مهارتی باید از تجربه سایر بخشهای کشورمان و تجربه‌های جهانی استفاده کنیم زیرا فناوری اطلاعات یکی مهمترین ابزارهای توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به شمار می‌رود.
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در ادامه از گسترش تعامل بخش دولتی در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با آموزشگاههای آزاد این سازمان خبر داد و آمادگی سازمان متبوع خود را در صورت نیاز به جلب حمایت مجلس از آموزشگاههای فنی و حرفه‌ای آزاد اعلام کرد.
سازگارنژاد بزرگترین چالش آموزشگاههای فنی و حرفه‌ای آزاد را، اقتصادی کردن این آموزشگاهها عنوان کرد و گفت: در زمینه‌هایی که به تامین و تخصیص اعتبار در بخش خصوصی نیاز باشد از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، آموزشگاههای فنی و حرفه‌ای آزاد را بازوی حمایتی این سازمان نام برد و تاکید کرد: باید با ایجاد ظرفیتهای جدید در حمایت و هدایت آموزشگاههای آزاد و رونق فعالیتهای آنها اقدام کنیم.

——————————————————————————————

  • استخدام وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی سال ۹۴
پیشنهاد ارائه سبد کالا به سالمندان به وزارت تعاون

استخدام ایران به نقل از،خبرگزاری تسنیم: فرید براتی سده در نشستی که با عنوان بررسی دستاوردهای سفر به کشور مالت در حوزه سالمندان برگزار شد، اظهار داشت: گروهی کارشناسی متشکل از سازمان بهزیستی و وزارت تعاون چندی پیش سفری به کشور مالت برای آشنایی با برنامه عملی مادرید داشتیم.
وی با اشاره به این‌که برنامه عمل مادرید برنامه مصوب جهانی برای برنامه‌ریزی در خصوص سالمندان است، افزود: بیش از ۱۴ کشور از جمله روسیه، چین، هند، ترکیه، فیلیپین، کامرون، ازبکستان، تونس، بلاروس، مالت و … در این برنامه عملیاتی شرکت دارند و در نشستی که برگزار شد افراد نخبه در زمینه سالمندی مطالب خود را ارائه کردند.
رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان با اشاره به دوره مدیریتی یک ساله خود در دبیرخانه شورای ملی سالمندان گفت: این شورا از لحاظ وضعیت نیروی انسانی و بودجه مشکلات اساسی داشت اما خوشبختانه توانستیم برای آن ردیف بودجه‌ای از اعتبارات سازمان بهزیستی و اعتبارات وزارت تعاون اختصاص دهیم که در مجموع ۵ میلیارد تومان است.
براتی بیان کرد: ما در این شورا نیاز به همکاری بین بخشی داریم چرا که وظیفه این شورا فقط سیاستگذاری است و در حوزه اجرایی نباید فعالیت خاصی انجام دهد. ما در حوزه سلامت و روان سالمندان نیاز به فعالیت‌هایی داریم و در همکاری با دانشگاه‌ها بخشی از این فعالیت‌ها آغاز شده است.
وی تصریح کرد: در بحث سالمندان نیاز به شاخص‌های سالمندی فعالی داریم که از سال گذشته در حال تدوین این شاخص‌ها هستیم. ما در حوزه NGO مرتبط با امور سالمندان دچار ضعف هستیم و در سفر به کشور مالت متوجه شدیم که NGO های آنها در این زمینه چقدر فعال هستند و در کشور ما این نهادها با نهادهای دولتی ارتباط کمی دارند.
رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان با اشاره به سند ملی سالمندان در دبیرخانه این شورا گفت: با وجود این سند نمی‌دانیم چرا سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی همچنان به دنبال نوشتن سند دیگری است در صورتی که باید به فکر تجمیع و تدوین این اسناد باشیم.
وی در پایان با اشاره به پیشنهادی در خصوص اختصاص سبد کالا ویژه سالمندان از سوی دبیرخانه شورای عالی سالمندان به وزارت تعاون شده است، گفت: همچنین در طرحی دیگر به دنبال برگزاری دوره‌های آموزشی چندساعته برای سالمندانی که ۲ سال تا بازنشستگی آنها باقی مانده است، داریم که آنها را با ویژگی‌های دوران سالمندی و شرایط خاص آن آشنا کنیم.

——————————————————————————————

  • استخدام وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی سال ۹۴

اشتغالزایی بیش از پنج هزار نفر در لرستان

استخدام ایران به نقل از،خبرگزاری ایسنا : مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: با تشکیل ۱۳ جلسه کارگروه اشتغال، در سال‌جاری زمینه ایجاد ۵۵۸۰ شغل جدید در این استان فراهم شده است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه لرستان، علی آشتاب در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری منظم جلسات کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان به ریاست استاندار، افزود: طی این مدت در هر ۲۶ روز یک‌بار جلسه کارگروه اشتغال در لرستان تشکیل شده که در این کارگروه‌ها، ۵۱۶۹ طرح مورد بررسی و تصویب قرار گرفته است.
وی اظهار کرد: در این راستا برای اجرای طرح‌های اجرا شده، ۴۵۳ میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق کار آفرینی امید به‌صورت قرض‌الحسنه به ۲۱۶۱ طرح هزینه شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان تصریح کرد: همچنین از محل منابع قرض‌الحسنه بند(ج) تبصره ۱۶ قانون بودجه ۹۴ سهم کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی سه‌هزار و یک طرح به ارزش ۳۲۶ میلیارد ریال به تصویب رسیده و زمینه اشتغال سه‌هزار و یک نفر را ایجاد کرده است.
آشتاب با اشاره به تسهیلات پرداخت شده از محل منابع داخلی بانک‌ها در سال‌جاری، عنوان کرد: در سال ۹۴ از محل منابع داخلی بانک‌ها هفت طرح با اعتبار ۳۳ میلیارد ریال و ایجاد اشتغال ۷۳ نفر در کارگروه اشتغال استان به تصویب رسیده است.
وی گفت: این هفت طرح زمینه تثبیت اشتغال ۱۶۲ نفر را نیز در سال‌جاری فراهم کرده است.

  • استخدام وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی سال ۹۴
آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.