آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها در اسفند سال 94

 • آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها در اسفند سال 94
بررسی درآمدهای حاصل از فروش سربازی

استخدام ایران به نقل از،پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :جرایم ناشی از دیرکرد در پرداخت جرایم راهنمایی و رانندگی در صورت تسویه صورتحساب جریمه تا پایان سال ۱۳۹۵ بخشیده می‌شود.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: جرایم ناشی از دیرکرد در پرداخت جرایم راهنمایی و رانندگی در صورت تسویه صورتحساب جریمه تا پایان سال ۱۳۹۵ بخشیده خواهد شد.
سیدهادی حسینی در تشریح نشست امروز کمیسیون تلفیق بودجه افزود: بخش های درآمدی دیگری از لایحه بودجه سال ۹۵ در نشست امروز کمیسیون تلفیق بودجه مجلس بررسی شد.
نماینده مردم قائمشهر و سوادکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز با فروش خدمت سربازی براساس قوانین نیروی انتظامی موافقت شد.
حسینی افزود: بعد از بررسی نمایندگان کمیسیون تلفیق مجلس درخصوص نحوه فروش پادگان‌های نظامی داخل شهر و چگونگی توسعه پادگان ها در بیرون شهر تصمیم گیری شد.
وی گفت: بحث کنترل واردات مرکبات از دیگر محورهای مورد بررسی در کمیسیون تلفیق مجلس بود.
حسینی افزود: موضوع درآمدهای ناشی از مالیات بر فروش نوشابه ها و سیگار از دیگر بحث‌های جلسه امروز کمیسیون تلفیق بودجه بود که پیش بینی می شود درآمدها در این باره افزایش یابد.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۵ مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز بحث بخشش جرایم ناشی از دیرکرد در پرداخت جرایم راهنمایی و رانندگی بررسی شد که براین اساس درصورت تسویه صورتحساب جریمه راهنمایی و رانندگی تا پایان سال ۹۵، جرایم ناشی از دیرکرد در پرداخت بخشیده خواهد شد.

——————————————————————————————

 • آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها در اسفند سال 94
تسهیلات خاص برای پاکی سربازان معتاد/مرخصی ترک اعتیاد،فرصت یا تهدید؟

استخدام ایران به نقل از،باشگاه خبرنگاران جوان : آخرین اخبار از نحوه خرید خدمت سربازمعضل اعتیاد بخش ها و لایه های بسیاری از جامعه را در نوردیده است، سالمند، زنان، مردان، جوانان، نوجوانان، دانشگاه ها،مدارس و حتی سربازخانه ها و پادگان های نظامی را و این امر موید عمق فاجعه و خطرجدی این معضل برای بنیان جامعه است.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،پادگان های نظامی و سربازخانه ها نیز از دام شوم اعتیاد مصون نماده اند،مسئولان ستاد مبارزه با مواد مخدر بارها اعلام کرده اند یک درصد جمعیت دانش آموزی و بیش از دو و نیم درصد از جمعیت دانشجویی کشور مصرف کننده مواد مخدر هستند،بطور طبیعی سربازخانه ها و پادگان های نظامی نیز نیروهای خود را از همین جوانان تامین می کنند و به تبع وجود تعدادی از افراد معتاد در سربازخانه ها دور از ذهن نخواهد بود.
پرویز افشار،معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با مواد مخدر در خصوص تعداد سربازان معتاد می گوید:از آنجا که سربازان ما از جامعه دانشجویی و دانش آموزی جدا نخواهند بود می توان بصورت تخمینی میزان مورد اشاره را حدس زد.
وی معتقد است به نوعی می توان آمار معتادان مشمول خدمت سربازی را به میزان اعداد و ارقام اشاره شده در خصوص میزان اعتیاد در دانش آموزان و جمعیت دانشجویی کشور تخمین زد.
اگرچه نمی توان به آمار دقیقی در خصوص تعداد افراد  معتاد سرباز اشاره کرد اما بدون تردید انکار وجود چنین پدیده تلخی در پادگان ها و در میان سربازان نظام وظیفه نیز غیر ممکن است.
فروش مواد مخدر میان آنها،شیوه های مصرف مواد مخدر به اشکال نامتعارف و گاه دودکردن و استعمال دم عقرب به امید نئشگی،موید وجود پدیده مذکور در چنین مناطقی است.
**ارائه تسهیلات خاص به سربازان معتاد
چندی پیش پرویز افشار،معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با مواد مخدر از مهلتی خبر داد که مقرر است به مشولان و سربازان معتاد داده شود تا در بازه زمانی تعریف شده به ترک اعتیاد و قطع مصرف مواد مخدر مبادرت ورزند.
تسهیلاتی که صرفا به سربازان آلوده به مواد مخدر داده می شود و جوانان و نوجوانان سالم دیگر از آن بی بهره هستند.
تسهیلات در نظر گرفته شده شامل تامین فرصت ترک اعتیاد برای سربازان مبتلا می شود و برای افراد و سربازانی که اعتیاد آنها در دوران خدمت اثبات می شود نیز مرخصی استعلاجی در نظر گرفته می شود تا  به ترک مواد مخدر اقدام کنند و در صورت اثبات اعتیاد در طول سنوات خدمت، سربازان معتاد مشمول اضافه خدمت نخواهند شد.
بطور یقین تسهیلات فوق خوشایند آن عده از سربازانی خواهد بود که گرفتار اعتیاد شده اند،البته چنین تصمیماتی نه برای خوشحالی و خشنودی مشمولان،بلکه با هدف کاهش و مهار اعتیاد نیروهای سربازِ زیر پرچم اتخاذ شده است.
لذا دور از ذهن نخواهد بود که در سایه ترک اعتیاد،تعدادی از سربازان ورود به خدمت نظام وظیفه را به تعویق می اندازد والبته برخی دیگر نیز آن را فرصتی می پندارند که در پی آن قادر خواهند بود از مرخصی ویژه ای برخوردار شوند.
**فرصت ترک،تدبیر یا تبعیض؟
ایجاد فرصت ترک برای معتادان به عقیده برخی از کارشناسان،تصمیمی تبعیض آمیز است که باعث پدیدار شدن حسی ناخوشایند در میان سربازان پاک خواهد شد،سربازانی که به دلیل پاکی از فرصت و مرخصی ویژه ای که برای مبتلایان به اعتیاد در نظر گرفته شده،محروم هستند.
هومان نارنجی ها،کارشناس اعتیاد و مدیرکل سابق امور فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر از نمونه افرادی است که به این نظریه اعتقاد دارد و آن را تبعیض آمیز می پندارد.
سعید صفاتیان،عضو کمیته مبارزه با مواد مخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز از نمونه صاحب نظرانی است که اصل تصمیم را سازنده عنوان می کند که البته معتقد است در اجرا باید دقت نظر بسیاری لحاظ شود.
دغدغه های صفاتیان از جنس دیگری است،دل مشغولی وی معطوف به شفاف نبودن شیوه های درمان،هزینه های آن و مراکزی است که مقرر است پذیرای مشمولان و سربازان باشند،طولانی بودن پروسه درمان و اینکه آیا دستگاه های اجرایی دخیل در این کار،پای کار می آیند یا خیر از نمونه دغدغه های صفاتیان در این عرصه محسوب می شود.
وی عمده ترین چالش پیش رو در درمان و ترک جوانان ونوجوانان مشمول این تسهیلات را،معطوف به سن و سال این طیف می داند، یعنی افراد زیر ۲۰سال که معمولا با مقاومت برای ترک روبرو هستند، زیرا مقتضیات این سن و سال و روحیات خاص به این دوران،رغبت کمتری را برای ترک اعتیاد از خود نشان می دهد چراکه هنوز اعتیاد خویش را باور نکرده اند.
در  واقع،فرد معتاد برای ترک،نیاز به انگیزه دارد،جوانی که  نه خانواده خود را از دست داده و نه موقعیت و مقبولیت اجتماعی خود را،به تبع از انگیزه کافی برای ترک برخوردار نیست.

**منابع هزینه درمان چگونه تامین خواهد شد؟
دغدغه های دیگری نیز در خصوص طرح مورد اشاره مطرح است،نخست سوء استفاده از چنین تسهیلاتی با تظاهر به اعتیاد برای فرار از خدمت سربازی و از سوی دیگر استفاده از مرخصی در نظر گرفته شده برای اعتیاد و نحوه تامین منابع درآمدی درمان آن ،از نمونه دغدغه هایی به شمار می رود که از سوی برخی صاحب نظران و کارشناسان مطرح می شود.
اگر منابع مورد اشاره از محل درآمدها و اعتبارات دولتی تامین شود که باری سنگین خواهد بود بر دوش دولت و از سوی دیگر اگر تامین هزینه ها به افراد معتاد واگذار شود یقینا برخی از تقبل آن شانه خالی می کنند.
البته آنطور که افشار،معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر عنوان کرده،مقرر است هزینه های این طرح از محل بیمه سلامت تامین شود،اما بدون شک نام بیمه سلامت نیز با بدهی و معوقات بسیاری گره خورده، بدهی هایی که بخشی از آن که مربوط به سنوات و سالهای ۹۳،۹۲ و ۹۴ می شود و هنوز پرداخت نشده است.
از سوی دیگر تجربیات پیشین نشان داده است که اساسا بیمه ها در تقبل و پرداخت هزینه های درمان معتادان ضعیف عمل می کنند.
با این اوصاف،بدون شک طرح مذکور،ایده ای سازنده در مهار،پیشگیری و کنترل اعتیاد در جمعیت گرفتار به این معضل  در مقطع سربازی محسوب می شود،اما طی طریق و طی مسیر این راه پر سنگلاخ و پر پیچ و خم با دشواری ها و موانع بسیاری روبرو است.

——————————————————————————————

 • آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها در اسفند سال 94
تسهیلات ویژه برای مشمولان سرباز معلم و هیئت علمی

استخدام ایران به نقل از،خبرگزاری ایلنا: معاون احضار و اعزام سازمان وظیفه عمومی ناجا از تسهیلات ویژه به مشمولان سرباز معلم و هیئت علمی خبر داد.
به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس، “سرهنگ رحمان علیدوست ” گفت: مشمولان سرباز معلم و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها برابر سنوات گذشته در تیر ماه سال ۱۳۹۵ به مراکز آموزش نیروهای مسلح اعزام می شوند.
معاون احضار و اعزام سازمان وظیفه عمومی ناجا افزود : این سازمان برای مشمولان متقاضی بهره مندی از این طرح ها، ارائه تسهیلات تنظیم تاریخ اعزام برای تیر ماه را در نظر گرفته است .
سرهنگ علیدوست ادامه داد: مشمولان متقاضی استفاده از تسهیلات فوق می توانند با مراجعه به دفاترخدمات الکترونیک انتظامی ( پلیس +۱۰ ) یا از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان وظیفه عمومی ناجا در سامانه خدمات اینترنتی به نشانی www.vazifeh.police.ir ، نسبت به ثبت درخواست ، تمدید تاریخ اعزام به خدمت خود از اردیبهشت ماه به تیر ماه ، یا تعجیل تاریخ اعزام به خدمت خود به تیر ماه اقدام نمایند.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به محدودیت ظرفیت آموزش در تاریخ یکم تیر ماه ۹۵ و براساس زمان ثبت درخواست این مشمولان اولویت با مشمولانی است که زودتر نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کرده و سازمان نیز در حد توان با درخواست آنها موافقت می کند.

——————————————————————————————

 • آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها در اسفند سال 94
۱۸۸ مدد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌جو در استان کرمانشاه از خدمت سربازی معاف شدند

استخدام ایران به نقل از،خبرگزاری تسنیم : معاون حمایت‌ و‌ سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه گفت: بر اساس آخرین آمار امسال ۱۸۸ مددجوی مشمول در استان کرمانشاه از خدمت سربازی معاف شدند.
کیومرث رحمتی‌پور در گفت‌‌و‌‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه اظهار داشت:  فرزندان ذکور خانوارهای مددجو دارای یک فرزند پسر و سه فرزند دختر و فرزندان ذکور زنان سرپرست خانوار از معافیت خدمت سربازی بهره‌مند می‌شوند.
معاون حمایت‌ و‌ سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه با بیان اینکه سربازان  تحت حمایت کمیته امداد به نزدیک‌ترین محل سکونت خود منتقل می‌شوند گفت:  از ابتدای امسال تا پایان آذرماه ۳۹۷ فرزند ذکور خانوارهای تحت حمایت در استان به نزدیکترین محل سکونت منتقل شده‌اند.
رحمتی‌پور با اشاره به اینکه  مددجویان مشمول معافیت از کمک هزینه کمیته امداد جهت دریافت کارت معافیت بهره‌مند می‌شوند گفت: در این راستا ۲۹ مددجو از کمک هزینه دریافت کارت معافیت برخوردار شده‌اند.
وی اظهار کرد: مددجویان مشمول خدمت مقدس سربازی بنابر تعامل کمیته امداد مرکز و سازمان نظام وظیفه از انتقال و معافیت برخوردار می‌شوند.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: انتقال و معافیت مددجویان در راستای رفع و کاهش مشکلات خانوارهای آنان انجام می‌پذیرد.

——————————————————————————————

 • آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها در اسفند سال 94
 • فرصت پرداخت جریمه سربازی تا پایان اسفندماه است

به گزارش سایت استخدام ایران به نقل از،خبرگزاری فارس: معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کردستان گفت: براساس قانون خدمت وظیفه عمومی مشمولین که دارای بیش از ۸ سال غیبت دارند تا پایان اسفندماه سال‌جاری فرصت دارند نسبت به پرداخت جریمه خود اقدام کنند.
به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، مراد ملایی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در سنندج، اظهار کرد: طرح جریمه مشمولان غایب در سال‌جاری همزمان با سراسر کشور در استان آغاز شده است.
به گفته وی، براساس قانون خدمت وظیفه عمومی، مشمولین که دارای بیش از ۸ سال غیبت هستند تا پایان اسفندماه سال‌جاری فرصت دارند نسبت به پرداخت جریمه خود اقدام کنند.
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کردستان با بیان اینکه در صورتی که افرادی که ثبت‌نام کرده‌اند اگر تا پایان اسفندماه امسال مبلغ تعیین شده جریمه خود را پرداخت نکنند به منزله این است که از درخواست خود انصراف داده و سازمان وظیفه عمومی ناجا نسبت به تعیین تکلیف خدمت آنها اقدام خواهد کرد.

اعمال محدودیت و محرومیت‌های اجتماعی برای غائبین خدمت سربازی
ملایی خاطرنشان کرد: لذا در راستای اجرای مواد ۱۰، ۵۸، ۶۲ و ۶۳ قانون خدمت وظیفه عمومی ضمن اعمال محدودیت‌ها و محرومیت‌های اجتماعی با این افراد براساس قانون تعیین شده برخورد خواهد شد.
وی با بیان اینکه این افراد حق استخدام ندارند، افزود: کارگاه‌ها، ادارات و صنوف دولتی حق بکارگیری این افراد را ندارند و در صورت بکارگیری آنان واحد مربوطه به دادگاه معرفی خواهد شد.
وی همچنین به جرائم تعیین شده برای این افراد نیز اشاره کرد و گفت: بر این اساس فرد متقاضی که ۸ سال به بالا دارای غیبت از خدمت سربازی و دارای مدرک زیر دیپلم باشد ۱۰ میلیون تومان، دیپلم ۱۵ میلیون تومان، فوق‌دیپلم ۲۰ میلیون تومان، لیسانس ۲۵ میلیون تومان و فوق لیسانس نیز ۳۰ میلیون تومان باید تا پایان اسفندماه امسال پرداخت کند.
به گفته معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کردستان، مبلغ جریمه تعیین شده برای متقاضیان دارای دکترای غیرپزشکی و دکترای غیرتخصصی ۳۵ میلیون تومان، دکترای پزشکی ۴۰ میلیون تومان و پزشکان متخصص و بالاتر ۵۰ میلیون تومان است.

افزایش ۱۰ درصدی جریمه برای غیبت مازاد بر ۸ سال
ملائی با بیان اینکه به ازای هر سال غیبت مازاد بر ۸ سال، ۱۰ درصد به مبلغ جریمه بسته به مقطع تحصیلی اضافه خواهد شد، اظهار کرد: برای مشمولان متاهل و دارای فرزند که بیش از ۸ سال غیبت خدمت سربازی دارند، برای افراد متاهل ۵ درصد و برای مشمولان دارای فرزند، به ازای هر فرزند ۵ درصد از مجموعه جریمه آنها کسر می‌شود.
وی با بیان  تخفیفاتی را در نظر گرفته در هیچ صورتی قابل تخفیف و یا تقسیط نیست اظهار کرد: برای هر فرد متقاضی در سیستم یک شناسه تعریف شده که حتی در صورت کم بود یک ریال از مبلغ تعیین شده سامانه آن را ثبت نمی‌کند.
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کردستان اظهار کرد: بیشترین ثبت‌نام کنندگان این طرح در افراد زیردیپلم هستند و شهرستان‌ها سنندج، سقز، مریوان و بانه نیز بالاترین آمار را به خود اختصاص داده‌اند.

پرداخت جریمه توسط ۶۰ درصد متقاضیان در کردستان
ملائی با بیان اینکه این طرح از سال ۹۳ در کشور و استان کلید خورده و امسال نیز دومین مرحله آن را طی می‌کند، افزود: ۶۰ درصد از ۱۰۰درصد متقاضیانی که در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند تاکنون مبلغ تعیین شده را واریز و موفق به اخذ کارت معافیت از سربازی شده‌اند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه برخی از افراد بنا به دلایل مختلف کارت خدمت خود را گم می‌کنند و برای صدور کارت المثنی اقدام می‌کنند، گفت: به منظور جلوگیری از صدور کارت‌های المثنی تفاهم‌نامه‌ای با ثبت‌ احوال استان منعقد کرده‌ایم.
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کردستان خاطرنشان کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه منعقد شده اداره کل پست موظف است کارت پیدا شده را به آدرس ثبت شده بر اساس کد ملی ارسال کند و در صورت اشتباه بودن آدرس به دلیل جابجایی فرد تا ۶ ماه از این کارت‌ها نگهداری کند.
به گفته ملائی، کارت‌های پیدا شده بعد از ۶ ماه از سوی اداره کل پست تحویل نظام وظیفه داده می‌شود و در سامانه به عنوان کارت پیدایشی ثبت خواهد شد.
وی گفت: در صورتی که صاحب کارت برای صدور کارت المثنی اقدام کند به محض ورود شماره ملی به عنوان کارت پیدایشی اسم فرد روی سیستم آمده و درخواست استرداد کارت به ادرس جدید فرد ثبت خواهد شد.
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کردستان در پایان خاطرنشان کرد: کارت فرد به آدرس جدیدی که اعلام کرده ارسال و با این کار از صدور کارت‌های المنثی جلوگیری خواهد شد.

 

——————————————————————————————–

 • آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها در اسفند سال 94
 • کارت‌های پایان خدمت و معافیت عودتی از پست،تعیین تکلیف می‌شوند

به گزارش سایت استخدام ایران به نقل از،خبرگزاری مهر: جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا، از تعیین تکلیف کارت‌های پایان خدمت و معافیت پیدایشی و عودتی از پست خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، سردار ابراهیم کریمی در خصوص سرنوشت کارت‌های پایان خدمت و معافیت پیدایشی و عودتی از پست، گفت: در راستای ارتقاء خدمات بهینه  غیر حضوری، ساماندهی و تعیین تکلیف کارت های پیدایشی، عودتی از پست، جلوگیری از امحا و تولید مجدد، امکانی فرآهم شده تا کارت‌های معافیت و پایان خدمت مشمولانی که به دلایل مختلف همچون مفقودیت، عدم شناسایی آدرس و تغییر محل سکونت به سازمان مسترد شده است تا مجددا به مخاطبان از طریق پست ارسال شود.
وی افزود: افرادی که مدعی مفقودیت  یا عدم تحویل کارت صادر شده هستند، می‌توانند از طریق اینترنت یا مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) نسبت به ارائه درخواست ارسال مجدد کارت یا ثبت درخواست المثنی اقدام کنند.
جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه کارت های پیدایشی و تحویل نشده به سبب عدم شناسایی آدرس یا تغییر محل سکونت به این سازمان مسترد می شود، بیان کرد: آن دسته از کارت هایی که دسترسی به صاحبان آن به دلیل عدم حضور به صورت موقتی امکانپذیر نیست، به مدت ۶ ماه در مراکز پست نگهداری و پس از انقضای این مدت، کارت ها مجددا به سازمان عودت می شود.
وی تصریح کرد: سازمان وظیفه عمومی ناجا پس از دریافت کارت های پیدایشی یا عودتی نسبت به ارسال پیامک اطلاع رسانی اقدام می کند که مشمولان می توانند با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰)  ارسال مجدد کارت را درخواست کنند.

——————————————————————————————–

 

 • آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها در اسفند سال 94
 • معافیت ۱۹۰ هزار مشمول طرح پرداخت جریمه غیبت سربازی

به گزارش سایت استخدام ایران به نقل از،خبرگزاری تسنیم: جانشین سازمان وظیفه عمومی با اشاره به فرصت زمان ۱۸ روزه باقی مانده تا پایان طرح معافیت مشمولان غایب، از صدور کارت معافیت ۱۹۰ هزار مشمول طرح پرداخت جریمه غیبت خدمت سربازی خبر داد.
سردار ابراهیم کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم با اشاره به آخرین وضعیت متقاضیان مشمولان طرح پرداخت جریمه غیبت از خدمت سربازی اظهار داشت: تا کنون بیش از ۳۲۸ هزار نفر در این طرح ثبت نام کرده و مشمول شرایط این طرح شده‌اند.
جانشین سازمان وظیفه عمومی ادامه داد: از میان نفرات ثبت نام کرده در این طرح، تعداد ۱۹۰ هزار نفر جریمه خود را نیز پرداخت کرده و کارت معافیت از خدمت را دریافت کرده‌اند.
وی با اشاره به نزدیک بودن زمان پایان این طرح همزمان با پایان اسفند گفت: با توجه به اینکه با پایان سال جاری، فرصت ثبت نام و پرداخت جریمه غیبت به اتمام می‌رسد، افرادی که خواستار استفاده از این طرح می‌باشند می‌بایست در فرصت زمان باقی‌مانده تا پایان اسفند نسبت به ثبت نام و پرداخت جریمه نقدی خود اقدام کنند.

 

——————————————————————————————–

 • آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها در اسفند سال 94
 • جزییات سن کفالت برای معافیت سربازی

به گزارش سایت استخدام ایران به نقل از،خبرگزاری میزان: سردار صدرالسادات گفت: سن کفالت ۷۵ سال است و زیر سن ۷۵ سال باید دارای بیماری خاصی باشد که در صورت نیاز به مراقبت داشتن کمیسیون پزشکی وظیفه عمومی آن را تایید می‌کند.
سن کفالت ۷۵ سال استسردار سید حمید صدرالسادات در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری میزان، در رابطه سقف قانونی ۷۵ سال برای کفالت ولد اظهار کرد: در صورتیکه فرزند تک پسر مستنداتی مبنی بر از کار افتادگی پدر خود را به پلیس +۱۰ ارائه دهد، گروه پزشکی بر اساس وضعیت جسمی پدر از کار افتادگی پدر را بررسی و مشارالیه (تک پسر) معاف می‌شود.
وی سن پدر برای معافیت فرزندش را ۷۵ سال مطرح کرد و افزود: سن کفالت ۷۵ سال است و زیر سن ۷۵ سال باید دارای بیماری خاصی باشد که در صورت  نیاز به مراقبت داشتن  کمیسیون پزشکی وظیفه عمومی آن را تایید می‌کند.
رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در خاتمه مطرح کرد: فرد مذکور باید کفالت پدر خود را از طریق پلیس +۱۰ اقدام کند.

——————————————————————————————–

 • آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها در اسفند سال 94
 • نحوه درمان و برخورد با سربازان و مشمولان معتاد

به گزارش سایت استخدام ایران به نقل از،خبرگزاری فارس: معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با مواد مخدر با تأکید بر اینکه سربازان و مشمولان معتاد حتما باید قبل از ادامه خدمت درمان شوند، گفت: دوران درمان نه غیبت محسوب می‌شود و نه دوران خدمت و این افراد به علت اعتیاد اضافه خدمت نمی‌خورند.
پرویز افشار در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، در مورد نحوه درمان و برخورد با سربازان و مشمولان معتاد توضیحاتی داد.
وی با اشاره به دوران قبل از خدمت جوانان گفت: موضوعی که داریم مربوط به مشمولانی می‌شود که قبل از ورود به خدمت اعتیادشان مشخص شده است و طبق آیین‌نامه‌های موجود تمامی مشمولان مکلف هستند با مراجعه به پزشک معالج فرم صحت و سلامت را پر کنند.
معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: اگر کسی قبل از ورود به خدمت اعتیاد داشته باشد طبق آیین‌نامه افراد مشمول یا وظیفه ابتدا باید تحت درمان قرار گیرد و سپس خدمت خود را ادامه دهد.
افشار با اشاره به جلسات متعدد ستاد مبارزه با مواد مخدر با نظام وظیفه ناجا و ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در این جلسات مقرر شد تا فکری برای نحوه اجرای این آیین‌نامه کنیم و مشخص شود تست‌های اعتیاد قبل از خدمت برای مشمولان چگونه صورت گیرد و اینکه بار مالی این تست‌ها بر دوش نیروهای مسلح باشد و یا خود مشمولان.
وی افزود: همچنین صحبت کردیم تا برای افرادی که مشمول هستند و هنوز خدمت وظیفه را آغاز نکرده‌اند بیمه‌ای در نظر بگیریم چرا که این افراد بعد از ۱۸ سالگی از پوشش بیمه‌ای خانواده خارج شده و تا زمانی که سرباز شوند و تحت پوشش بیمه‌ نیروهای مسلح قرار گیرند تحت پوشش هیچگونه بیمه‌ای نیستند.
معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد: در این جلسات مقرر شد فاصله بین جدا شدن از بیمه خانواده تا زمان سربازی را برای مشمولانی که اعتیادشان مثبت اعلام شده با بیمه سلامت ایرانیان پر کنیم و از محل این بیمه برای درمان آن اقدام شود. چرا که این افراد حتما باید تحت درمان قرار بگیرند.
افشار درمورد وضعیت نیروهای کادری نیروهای مسلح نیز گفت: طبق بررسی‌ها و گزارشات خود نیروهای مسلح بیشترین بار اعتیاد بر دوش نیروهای وظیفه است و در این میان نیروهای کادر کمترین سهم را دارند البته ما آمار دقیقی در این خصوص نداریم چرا که کار مطالعاتی دقیقی انجام نشده است.
وی با اشاره به آمار اعتیاد میان دانشجویان و دانش‌آموزان گفت: از آنجایی که سربازان ما از جامعه دانشجویی و دانش‌آموزی جدا می‌شوند تا به سربازی بروند می‌توانیم نسبت اعتیاد میان سربازان را حدس بزنیم.
معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با مواد مخدر در مورد آیین‌نامه درمان سربازان و مشمولان و اینکه آیا دوران درمان برای آنها غیبت محسوب می‌شود یا خیر گفت: طبق آیین‌نامه اگر در حین خدمت متوجه اعتیاد سربازان شوند این افراد بلافاصله باید به مراکز درمانی فرستاده شوند و پس از درمان ادامه خدمت را انجام دهند.
وی تاکید کرد: دوره‌ای که سربازان برای خدمت می‌روند دوره خدمت و یا غیبت محسوب نمی‌شود و برای آنها مرخصی استعلاجی در نظر می‌‌گیریم. همچنین کسانی که مشمول هستند و قبل از خدمت به درمان اعتیاد می‌پردازند نیز برای آنها غیبت در نظر گرفته نمی‌شود و در هر دو حالت اضافه خدمت شامل این افراد نمی‌شود.
افشار با بیان اینکه آمار دقیقی از میزان اعتیاد در میان سربازان وجود ندارد گفت: همچنین ما نمی‌دانیم که بیشترین آمار سربازان مربوط به کدام نیرو می‌شود و تنها آماری که داریم این است که تعداد سربازان نیروی زمینی ارتش به نسبت بیشتر از سایر نیروها است و شاید تعداد  معتادان نیز در میان آنها بیشتر باشد به همین علت تاکنون با همکاری مناسب نیروی زمینی حدود ۱۲ دوره آموزشی برای سربازان برگزار شده است.
وی در مورد نحوه برخورد با نیروهای کادر که اعتیاد دارند گفت: نیروهای نظامی آیین‌نامه خاص خودشان را دارند و ما در این موضوع ورود نمی‌کنیم تنها زمانی که از ما نظر فنی خواستند ما اعلام کردیم که بهتر است این افراد بعد از درمان به کار خود ادامه دهند و جایگاه و مهارت کاری آنها تغییر کند.

———————————————————————————————

 • آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها در اسفند سال 94
 • دانشگاه شریف از میان نخبگان امریه سربازی می‌گیرد

به گزارش سایت استخدام ایران به نقل از،خبرگزاری مهر: دانشگاه صنعتی شریف با مساعدت ستاد فرماندهی کل قوا و برای رفع نیازهای تخصصی خود فارغ التحصیلان نخبه را به صورت امریه سربازی در سال ۹۵ جذب می کند.
به گزارش خبرنگار مهر، دانشگاه صنعتی شریف برنامه دارد ۲۵ نفر از فارغ التحصیلان این دانشگاه را برای فعالیت در آزمایشگاه ها، کارگاه ها و سایت های کامپیوتری این دانشگاه به صورت امریه سربازی در سال آینده پذیرش کند.
سهمیه امریه سربازی دانشجویان نخبه این دانشگاه برای دانشکده های مهندسی عمران، برق، مکانیک، شیمی، صنایع، ریاضی، فیزیک، شیمی و نفت، کامپیوتر، هوافضا، انرژی، مدیریت و اقتصاد، معاونت های آموزشی، پژوهشی و فناوری، دانشجویی، فرهنگی و اجتماعی و ستاد دانشجویان شاهد و ایثارگر اعلام شده است.
متقاضیان باید دارای برگ اعزام بدون مهر غیبت و حداقل در یک مقطع تحصیلی دانش آموخته دانشگاه صنعتی شریف باشند.
گزینش نهایی براساس مصاحبه و بررسی سوابق تحصیلی و وضعیت تاهل و پس از احراز صلاحیت عمومی داوطلبان صورت می گیرد.

آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.