ایران بازار نفت را آشفته نکرده است/جذب ۴۰میلیارد دلار سرمایه نفتی

معاون وزیر نفت با تاکید بر اینکه ایران عامل آشفتگی بازار نفت نیست، گفت: سالانه ۴۰ تا ۴۵ میلیارد دلار سرمایه خارجی در صنعت نفت و گاز ایران جذب خواهد شد.

به گزارش استخدام ایران به نقل از خبرگزاری مهر، امیر حسین زمانی‌نیا با بیان اینکه ایران به برنامه خود برای افزایش یک میلیون بشکه‌ای تولید نفت خود، پایبند است، درباره سقوط آزاد قیمت نفت در طول ماه‌های اخیر گفت: ایران مسبب این بحران نیست.

معاون نفت در امور بین‌الملل و بازرگانی تاکید کرد: ایران مسبب آشفتگی کنونی بازار نفت نیست و نمی‌توانیم پس از لغو تحریم‌ها (به خاطر آشفتگی وضع بازار) خودمان را تحریم کنیم.

وی افزود: می‌خواهیم تولید نفت خود را به سطح پیش از تحریم‌ها بازگردانیم؛ پس از آن زمان، می‌توانیم با دیگر تولیدکنندگان به گفتگو بنشینیم و درباره راهبردها برای آینده سخن بگوییم.

این مقام مسئول همچنین درباره گفتگوی برخی تولیدکنندگان برای افزایش ندادن عرضه نفت، تصریح کرد: آن اقدام یک گام کوچک در مسیری درست بود؛ امیدواریم این کشورها بتوانند برای کاهش تولید به توافق دست یابند.

به گفته زمانی نیا، یکی از پیامدهای مطلوب تحریم‌ها این بود که ایران در مقایسه با برخی از همسایگان خود، به درآمدهای نفتی وابستگی کمتری دارد.

معاون نفت در امور بین‌الملل و بازرگانی با بیان اینکه ایران برای افزایش یک میلیون بشکه‌ای تولید نفت خود به سرمایه گذاری خارجی نیاز ندارد، بیان کرد: اما برای استمرار روند افزایش تولید در بلندمدت، به جذب سرمایه‌های بین‌المللی علاقمند است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: تردیدی نداریم که هر سال می توانیم ٤٠ میلیارد تا ٤٥ میلیارد دلار سرمایه جذب کنیم.

این آگهی منقضی شده است و اطلاعات تماس آن نمایش داده نمی شود
آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.