اخبار حقوق بازنشستگان در سال 94

  • اخبار حقوق بازنشستگان در سال 94
  • واریز حقوق معوقه بازنشستگان فولاد

به گزارش سایت استخدام ایران به نقل از،خبرگزاری فارس: رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: حداکثر تا شنبه حقوق معوقه دی و بهمن ماه کارکنان صنعت فولاد واریز می‌شود.
محمدمهدی زاهدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمان اظهار داشت: در تذکری به وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در زمینه پرداخت حقوق دی و بهمن ماه کارمندان بازنشسته صنعت فولاد و پیگیری آن، مقرر شد که فردا مبلغ پرداخت به خزانه واریز شود.
وی بیان داشت: امیدواریم حداکثر تا شنبه حقوق معوقه دی و بهمن ماه به حساب کارکنان واریز شود.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: پیگیری لازم و تلاش‌هایی در حال شکل‌گیری است برای آنکه تا جایی امکان به وجود بیاید حقوق اسفند ماه این قشر زحمتکش نیز به‌زودی واریز شود.
زاهدی در ارتباط با تذکر به رئیس جمهور در مورد عدم پرداخت مکمل تخصیص ماده ۱۸۰ تصریح کرد: این مهم موجب توقف بسیاری از پروژه‌ها در مناطق محروم و روستایی شده و از رئیس جمهوری درخواست شد که سریعا این کار صورت گیرد.
رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان خاطر نشان کرد: دستور تخصیص بودجه برای ماده ۱۸۰ نیز داده شد.

——————————————————————————————–

  • اخبار حقوق بازنشستگان در سال 94
  • امروز؛ واریز سود سهام فرهنگیان بازنشسته

به گزارش سایت استخدام ایران به نقل از،عصر ایران: مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان از واریز سود سهام فرهنگیان بازنشسته در ماه‌های مهر، آبان و آذر خبر داد و گفت: عملیات بانکی واریز سهم‌الشرکه از امروز چهارشنبه (۱۲ اسفندماه) آغاز می‌شود و قطعا از شنبه از طریق تک‌کارت‌های سرمایه فرهنگیان قابل دریافت خواهد بود.
شهاب‌الدین غندالی در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن اعلام این خبر گفت: مجموع سود واریزی برای فرهنگیان بازنشسته ۸۰۰ میلیارد تومان است.
وی ادامه داد: فهرست‌های استانی برای دی ماه هنوز به دست ما نرسیده است، در صورت دریافت گزارشات و طی مراحل مربوط سود سهام دی ماه نیز واریز خواهد شد.
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه فرهنگیان بازنشسته عضو موسسه از ابتدای مهر ١٣٩۴ به بعد از طریق بانک سرمایه تسهیلات خود در صندوق ذخیره فرهنگیان را دریافت می‌کنند ادامه داد: از این رو برای تمام بازنشستگان عضو موسسه تک کارت بانک سرمایه صادر و به فرهنگیان تحویل خواهد شد.
غندالی اضافه کرد: برای فرهنگیان عضو مؤسسه که قبلاً در بانک سرمایه حساب داشته‌اند، کارت بانکی صادر نشده و این فرهنگیان می‌توانند از همان حساب بانکی خود نزد بانک سرمایه استفاده کنند.

——————————————————————————————

  • اخبار حقوق بازنشستگان در سال 94
  • ارائه کاراکارت به مستمری‌بگیران قزوینی آغاز شد

به گزارش سایت استخدام ایران به نقل از،خبرگزاری فارس: مدیرکل تأمین اجتماعی استان قزوین از آغاز ارائه کاراکارت به بازنشستگان و مستمری‌بگیران این سازمان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، علیرضا محسنی صبح امروز در جمع خبرنگاران استان قزوین از آغاز ارائه کاراکارت به بازنشستگان و مستمری‌بگیران این سازمان خبر داد و اظهار کرد: بازنشستگان عزیز می‌توانند با ارسال کد ملی خود به سامانه پیام کوتاه ۱۰۰۰۱۴۲۲ و یا مراجعه به سایت «www.samanehrefah.ir» تمایل خود را برای دریافت این کارت اعتباری اعلام کنند.
وی افزود: کارت اعتباری رفاه اجتماعی ایرانیان (کاراکارت) به میزان چهار برابر مستمری متقاضیان شارژ می‌شود و با این کارت می‌توانند از فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه، اتکا، اسکاد و تعاونی مصرف فرهنگیان خرید کنند.
مدیرکل تأمین اجتماعی استان قزوین اضافه کرد: اعتبار تخصیصی در کارت اعتباری کاراکارت با کارمزد ۱۲ درصد در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد و اقساط مربوطه نیز در دوره یک‌ساله از حقوق آنها کسر می‌شود.
محسنی با بیان اینکه ثبت تقاضا و ارائه کاراکارت به بازنشستگان و مستمری‌بگیران عزیز به ساده‌ترین روش ممکن انجام می‌شود، مطرح کرد: در صورتی که بازنشستگان و مستمری‌بگیران کد ملی خود را از طریق سامانه پیام کوتاه ۱۰۰۰۱۴۲۲ ارسال کنند، کاراکارت را از طریق شعبه بانکی محل دریافت حقوق بازنشستگی خود، تحویل می‌گیرند و در صورت مراجعه به نشانی اینترنتی «www.samanehrefah.ir» می‌توانند بانک و شعبه مورد نظر خود را برای دریافت کاراکارت انتخاب کنند.
این مسئول عنوان کرد: پس از ثبت درخواست متقاضیان در سامانه اینترنتی یا دریافت کد ملی از طریق سامانه پیام کوتاه، حداکثر تا ۱۵ روز کاراکارت از طریق بانک مربوطه در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد و زمان و شعبه بانک محل تحویل کاراکارت نیز از طریق پیام کوتاه به شماره تلفن همراه متقاضیان ارسال می‌شود.
مدیرکل تأمین اجتماعی استان قزوین با اشاره به آسانی استفاده از این تسهیلات و عدم نیاز به طی مراحل اداری و معرفی ضامن یادآور شد: اقدام سازمان تأمین اجتماعی در راستای ارائه خدمات مناسب حال بازنشستگان و برای جلب رضایت آنان در آستانه سال نو انجام شده است و امیدواریم بازنشستگان و مستمری‌بگیران بتوانند به نحو مطلوب از این تسهیلات استفاده کنند.

—————————————————————————————–

  • اخبار حقوق بازنشستگان در سال 94
  • همسان سازی حقوق در برنامه ششم

به گزارش سایت استخدام ایران به نقل از،خبرآنلاین:  رئیس هیئت مدیره کانون عالی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در کافه خبر به سوالات بازنشستگان پاسخ داد.
زهرا تالانی: بازنشستگان تامین اجتماعی بارها در مورد کمبود حقوق بازنشستگی، بیمه تکمیلی، وام و … مشکلاتی را دراین صفحه اعلام کرده بودند.از این رو علی اصغر بیات رئیس هیئت مدیره کانون عالی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی مهمان کافه خبر شد تا به سوالات آنها پاسخ دهد.
بیات گفت : نمایندگان مجلس قوانین حمایتی برای سازمان تصویب کردند که بار مالی فروانی دارد مثلا قوانینی تصویب شده که دولت نتوانسته سهم خود را پرداخت کند به طوریکه اکنون بدهی دولت به این سازمان اکنون ۱۱۰ هزار میلیارد تومان است .
او تاکید کرد: اگر این بدهی پرداخت شود سازمان بیشتر می تواند به بازنشستگان کمک کند از این رو دولت باید با پرداخت بدهی خود، به سازمان کمک کند.
او ادامه داد: در ساختار سازمان باید نماینده بازنشستگان هم در ارکان تصمیم گیری باشد اما هنوز قانون سال ۵۴ که بازنشسته چندانی نبود اصلاح نشده است.
او گفت: الان حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ نفر بازنشسته داریم که باید نماینده ای در سازمان داشته باشند و این نیاز به قانونگذاری دارد که نمایندگان مجلس دوره دهم آن را تصویب کنند.
بیات همچنین تاکید کرد: حقوق بازنشستگان هم بسیار کم است و باید چاره ای برای این مشکل اندیشیده شود چون الان بازنشستگان پدر بزرگ و مادربزرگ هستند و نیاز به کمک مالی بیشتری دارند.
در جدول زیر پاسخ علی اصغر بیات رئیس هیئت مدیره کانون عالی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی آورده شده است.

—————————————————————————————-

  • اخبار حقوق بازنشستگان در سال 94
  • پرداخت معوقات بازنشستگان واگن پارس اراک

به گزارش سایت استخدام ایران به نقل از،باشگاه خبرنگاران جوان: حدود ۱۰میلیارد ریال از مطالبات و حقوق معوقه بازنشستگان شرکت واگن پارس اراک پرداخت شد .
به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک ، نماینده بازنشستگان شرکت واگن پارس اراک گفت : پرداختی ها شامل مطالبات شش ماهه ۵۴ بازنشسته و حقوق و عیدی بیش از ۸۰۰ کارگر این شرکت است .
هاشمی افزود : اکنون این کارخانه مطالبه و معوقه پرداخت نشده ندارد .
او گفت : انباشت معوقات به دلیل توقف صادرات در زمان تحریم بود .
بازنشستگان و کارگران این کارخانه در ماههای گذشته خواستار پرداخت مطالبات خود شده بودند .
شرکت واگن پارس اراک بزرگترین تولیدکننده تجهیزات ریلی خاورمیانه است و سالانه ظرفیت تولید هزار و ۲۰۰ دستگاه واگن باری و مسافربری را دارد.

 

آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.