طرح حمایتی مرکز رسانه های دیجیتال برای اشتغال دانشجویان

رئیس مرکزفناوری اطلاعات ورسانه های دیجیتال گفت: افرادی که ۱۸ سال سن دارند و از داشتن روزمه‌کاری، کارت پایان خدمت ومکان فیزیکی برای فعالیت محرومند، می توانند وارد کسب و کار دیجیتال شوند.

به گزارش استخدام ایران به نقل از خبرگزاری مهر، مرتضی موسویان در میزگرد دومین همایش ملی فضای مجازی پاک (فمپ) گفت: طبق قولی که سال گذشته در اولین دوره این همایش پیرامون ساماندهی زمینه های مختلف فضای مجازی داده شده بود، لوگوی هوشمند را به سایت‌هایی که موفق به کسب مجوز لازم شده بودند، اعطا کردیم.

وی ادامه داد: همچنین در تلاش هستیم از سال آینده زمینه ای را فراهم آوریم که رنکینگ سایتهای  مختلف قابل بازدید باشد تا بتوانیم هرماه بر این اساس، برترین سایت ها را اعلام کنیم.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال خاطرنشان کرد: با اعطای شناسه الکترونیکی برای مشخص شدن مالکیت معنوی، از دیگر برنامه های مرکز برای سال ۹۵ است همچنین نرم افزارها نیز با توجه به شاخصهای موجود در این زمینه دارای رنک خواهند شد.

وی یادآورشد: تلاش‌مان این است که در سال ۹۵ برای افزایش کیفیت کار، رقابت سالمی را بین تمامی محصولات و موسسات ایجاد کرده و در پایان سال آتی مانند امسال جشنواره سرآمدان برگزار کنیم با این تفاوت که نظام جشنواره در طول سال نظامی مستمر باقی خواهد ماند و کسانی که بتوانند عنوان سرآمد خود را در طول سال حفظ کنند لقب سرآمد برتر و جایزه معادل ۵۰ سکه را می گیرند.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال ادامه داد: اما سرآمدان همانند جشنواره هشتم رسانه های دیجیتال، همان جایزه معادل ۱۰ سکه را دریافت خواهند کرد همچنین برای رنک دهی و دادن امتیازات، بعد از تعیین شاخص های داوران از نظرات مردم استفاده می کنیم.

موسویان افزود: مسئله بعدی پنجره واحد وزارت ارشاد است که قرار است به صورت تدریجی برای تمامی مجوزهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به اجرا در آید؛ هم اکنون تمام ارتباط ما با مخاطبان بصورت مکانیزه و بدون نیاز به حضور فیزیکی انجام می شود.

وی خاطر نشان کرد: یکی از مشکلات مرکز در سال های گذشته این بود که اجازه فعالیت به اشخاص حقیقی داده نمی شد اما با توجه به حمایت دکتر جنتی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اقدامات خوبی صورت گرفت، مثلا اینکه هم اکنون اجازه فعالیت به افراد ۱۸ سال داده شده و لزوم داشتن روزمه کاری، کارت پایان خدمت و مکان فیزیکی برای فعالیت، حذف شده است.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال گفت: خوشبختانه هم اکنون تعداد ۶۹۰ فرد حقیقی در مرحله دریافت اخذ مجوز هستند و از جمله برنامه های حمایتی در نظر گرفته شده برای این افراد، آموزش در خصوص کسب و کار دیجیتال و هدیه یک برنامه اندرویدی است که خربد آن نه میلیون هزینه در برداشت و تنها شرط گذاشته شده برای این افراد فعالیت تحت عنوان فرهنگیار است یعنی همانطور که در فضای مجازی فعالیت می کنند، تخلفات و نظرات خود را به ما ارجاع دهند و با این شرط می توان گفت تمامی دانشجویان می توانند وارد عرصه کسب و کار دیجیتال شوند.

موسویان در دومین همایش ملی فضای مجازی پاک به بررسی ضرورت توجه به فضای مجازی و آینده این فضا با توجه به مطالبات مقام معظم رهبری پرداخت.

این آگهی منقضی شده است و اطلاعات تماس آن نمایش داده نمی شود
آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.