افزایش اعتبارات تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد گفت: برنامه داریم در سال آینده اعتبارات بیشتری به تشکل های دانشجویی این دانشگاه اختصاص دهیم.

به گزارش استخدام ایران به نقل از خبرگزاری مهر، حمید میرزاده در نشست صمیمانه با نمایندگان تشکل ها و اتحادیه های دانشجویی دانشگاه آزاد گفت: این دانشگاه نهادی است که علاوه بر حفظ و ارتقا جایگاه علمی خود به گسترش فضای آزاد اندیشی و ارزش های اسلامی نیز اهتمام ویژه ای دارد.

وی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان پیرامون ضرورت توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی، با اشاره به نامه حمایت ۲۴۲ نماینده مجلس شورای اسلامی از این اقدام، افزود: مجلس شورای اسلامی از طیف های مختلف سیاسی تشکیل شده است و زمانی که ۲۴۲ نفر از نمایندگان یعنی حدود ۸۵ درصد از آنها از یک اقدام حمایت می کنند حاکی از برآورده شدن یک خواست صحیح ملی و تحقق تقاضای بالای اجتماعی توسط دانشگاه است.

رئیس دانشگاه آزاد اضافه کرد: واقعیت این است که منزلت خواهی و تقاضا برای ارتقای تحصیلات تکمیلی یکی از نیازهای جامعه امروز ما به شمار می رود، به همین خاطر نمی توان ضرورت توسعه تحصیلات تکمیلی را انکار و نادیده انگاشت و این دانشگاه نیز نمی تواند به این خواست ملی بی تفاوت باشد.

میرزاده ادامه داد: مجموع دانشگاه های دولتی و غیر دولتی تنها می توانند نیاز حدود ۵ درصد از متقاضیان دوره دکترا و ۳۰ درصد از متقاضیان ورود به دوره کارشناسی ارشد را پاسخگو باشند.

جذب ۲۰ هزار عضو هیات علمی در دانشگاه آزاد

وی با اشاره به تامین زیرساخت های لازم برای توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد با استفاده از هم افزایی ایجاد شده در طرح تجمیع واحد های علوم و تحقیقات خاطرنشان کرد: جذب سالانه ۵ هزار عضو هیات علمی یکی از سیاست های اصلی این دانشگاه برای اصلاح هرم هیات علمی و توسعه تحصیلات تکمیلی به شمار می رود و طبق سند توسعه تا سال ۹۹، ۲۰ هزار عضو هیات علمی به استخدام این دانشگاه در خواهند آمد.

رئیس دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: همچنین تا پایان خردادماه سال ۹۵ حدود ۱۱ هزار نفر دکتری به اعضای هیات علمی تمام وقت این دانشگاه اضافه می شود.

میرزاده با تاکید بر اینکه هیچ اقدامی در دانشگاه آزاد تصادفی و بدون برنامه انجام نمی شود، گفت: توسعه تحصیلات تکمیلی مطابق با اسناد بالادستی علم و فناوری و بر اساس برنامه مصوب هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفته و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان سال ۹۴، تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی به ۳۰ درصد کل دانشجویان این دانشگاه می رسد که مطابق با چشم انداز سال ۱۴۰۴ کشور است، به طوریکه خوشبختانه در حال حاضر ۵۶ درصد از بار تحصیلات تکمیلی کشور برعهده دانشگاه آزاد اسلامی قرار دارد.

وی گفت: آمارها نشان دهنده آن است که سرانه فضای آموزشی در دانشگاه آزاد از دانشگاه های دولتی بالاتر است. در حال حاضر بیش از ۱۱ میلیون مترمربع فضای آموزشی مسقف و ۳۵ میلیون مترمربع فضای غیر مسقف دراین دانشگاه وجود دارد که با فعال شدن طرح های نیمه تمام این رقم به طور قابل ملاحظه ای افزایش خواهد یافت.

نظارت ۱۱ مجموعه بر فعالیت های دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۱ مجموعه بر فعالیت های دانشگاه آزاد نظارت می کنند. خوشبختانه در هر نقطه ای از دانشگاه اگر خلافی انجام شود سریعا فرد یا افراد مورد بازخواست و تنبیه قرار می گیرند.

میرزاده پس از شنیدن برخی از درخواست ها و مطالبات نمایندگان تشکل های دانشجویی درخصوص تخصیص بودجه و هماهنگی مسئولان دانشگاه برای برگزاری برنامه ها و کرسی آزاد اندیشی گفت: بودجه تشکل ها از سال بعد به صورت استانی و مستقیما تخصیص خواهد یافت، از این پس سعی می کنم شخصا نظارت و مراقبت بر انجام این امور داشته باشم، چراکه در دانشگاه آزاد دانشجو اصل و محور است.

وی با بیان اینکه اگر مدیری به طور غیر قانونی و خارج از ضوابط دانشگاه و شورای عالی انقلاب فرهنگی بخواهد در امور تشکل ها دخالت کند و یا آنها را تحت فشار بگذارد قطعا مورد برخورد و بازخواست قرار خواهد گرفت از نمایندگان تشکل های دانشجویی خواست تا مشکلات، مطالبات و درخواست های خود را در اختیار دفتر پیگیری های ویژه ریاست دانشگاه قرار دهند تا وی شخصا به این امور رسیدگی کند.

رئیس دانشگاه آزاد اظهار داشت: سعی ما بر این است که سال آینده اعتبارات بیشتری به تشکل های دانشجویی اختصاص داده شود و از معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه نیز می خواهم که از اعتبارات تخصیص یافته به حوزه آن معاونت بیش از پیش به تشکل های دانشجویان و اساتید تخصیص دهند.

میرزاده تاکید کرد: تمامی تشکل های دانشجویی با هر گرایش و سلیقه فکری و سیاسی در صورتی که درچارچوب ضوابط شورای عالی فرهنگی باشند مورد حمایت دانشگاه قرار می گیرند.

وی در پاسخ به سوال یکی از فعالان دانشجویی در خصوص بخشنامه انتخاباتی رئیس دانشگاه با بیان اینکه من هم مانند هر فردی دارای یک عقیده سیاسی خاص هستم اما اجازه نمی دهم که از امکانات دانشگاه آزاد اسلامی به نفع فکر سیاسی شخصی ام کمترین مبلغی هزینه شود، گفت: دانشگاه باید محل تضارب آرا باشد و همه اندیشه ها می توانند در چارچوب قانون و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در دانشگاه فعالیت داشته باشند اما هرگز اجازه نمی دهیم که امکانات دانشگاه برای یک جریان سیاسی و یا یک کاندیدای خاص هزینه شود.

رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه مردم نیز در انتخابات نشان داده اند که از برخی بازی های سیاسی و درگیری های بی پایان خسته شده اند و راه اعتدال و پرهیز از نگاه های افراطی جناحی را برگزیده اند، ابراز امیدواری کرد این انتخاب مردم در سالی که از سوی رهبری سال همدلی و همزبانی ملت و دولت نامیده شده بود بتواند مشکلات کشور را از پیش رو بردارد.

این آگهی منقضی شده است و اطلاعات تماس آن نمایش داده نمی شود
آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.