آغاز توزیع کارت دومین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

دومین آزمون‌ استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور در سال ۹۴ صبح جمعه ۲۱ اسفند برگزار می شود و کارت ورود به جلسه این آزمون از امروز سه شنبه ۱۸ اسفند قابل دریافت است.

به گزارش استخدام ایران به نقل از خبرگزاری مهر، کارت ورود به جلسه این آزمون روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است و داوطلبان تا ساعت ۲۴ روز ۲۰ اسفند فرصت دارند با وارد کردن اطلاعات شناسنامه ای و ثبت نامی خود، کارت آزمون را دریافت کنند.

برای ورود به جلسه آزمون همراه داشتن کارت آزمون، اصل کارت ملی و یا شناسنامه الزامی است.

در دومین آزمون‌ استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور در سال ۹۴ تعداد ۱۰۳ هزار و ۱۵۴ داوطلب ثبت نام کردند که از این تعداد ۳۴ هزار و ۹۸۶ نفر زن و ۶۸ هزار و ۱۶۸ نفر مرد هستند.

این آزمون‌ صبح روز جمعه ۲۱ اسفند در ۵۳ شهرستان برگزار می شود. فرآیند برگزاری آزمون از ساعت ۸:۳۰ آغاز می شود و درهای حوزه امتحانی ساعت ۸ صبح بسته می شود.

در جلسه امتحان به هر داوطلب دو بسته آزمونی داده می شود که بسته اول حاوی یک برگ پاسخنامه و یک جلد دفترچه آزمون عمومی (شماره یک) و بسته دوم حاوی دفترچه آزمون تخصصی (شماره دو) است.

در تست های چهارگزینه ای برای هر پاسخ صحیح ۳ نمره مثبت و به منظور خنثی کردن پاسخهای حدسی و یا تصادفی برای هر پاسخ غلط یک نمره منفی منظور خواهد شد.

بنابراین به داوطلبان توصیه می شود اگر پاسخ صحیح سوالی را اصلاً نمی دانند به آن سوال جواب ندهند زیرا به سوالهای بدون جواب نمره منفی و یا مثبت تعلق نمی گیرد و اگر به سوالی بیش از یک پاسخ داده شود همه پاسخها، غلط محسوب خواهد شد و به آن سوال یک نمره منفی تعلق خواهد گرفت.

در جلسه آزمون به هریک از داوطلبان خوشه های شغلی مختلف، دو بسته آزمونی داده می شود. دفترچه سوالات کلیه داوطلبان شخصی سازی شده و شماره داوطلبی، نام خانوادگی و نام هر داوطلب بر روی جلد آن درج شده است.

این دفترچه دارای تنوع بوده و کد عددی و حروف انگلیسی که بر روی دفترچه سوال داوطلبان درج شده که باید با کد عددی و حروف انگلیسی درج شده در پاسخنامه مطابقت داشته باشد. تعداد سوالات هریک از دفترچه های آزمونی و مدت پاسخگویی آنها اعلام شده اس.

آزمون عمومی: دفترچه آزمون عمومی (شماره یک) حاوی ۱۰۵ سوال است که داوطلبان باید در مدت ۱۱۰ دقیقه به سوالات آن پاسخ دهند. آزمون اختصاصی: تعداد سوالات تخصصی هریک از خوشه های شغلی به صورت جداگانه آمده و داوطلبان باید در مدت ۸۰ دقیقه به سوالات آن پاسخ دهند.

با توجه به آمار داوطلبان ثبت نام کننده در خوشه های شغلی مترجم زبان چینی، مترجم زبان کره ای، مترجم زبان ارمنی و مترجم زبان صربی دفترچه آزمون تخصصی نخواهند داشت. جذب آنها از طریق فقط آزمون عمومی و مصاحبه صورت خواهد گرفت.

اقلیت های دینی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از پاسخگویی به سوالات معارف اسلامی معاف بوده و در این صورت نمره مکتسبه این داوطلبان، براساس مجموع تراز شده سایر سوالات محاسبه خواهد شد.

چنانچه بندهای مربوط به جنس، معلولیت،نیازمند منشی، مقطع تحصیلی، عنوان رشته تحصیلی، خوشه شغلی و اولویت های انتخابی مندرج در کارت شرکت در آزمون با اطلاعات مندرج در تقاضانامه ثبت نامی اینترنتی مغایرت دارد، لازم است برای پیگیری در یکی از روزهای چهارشنبه ۱۹ و پنجشنبه ۲۰ اسفند صبح ساعت ۸ تا ۱۲ و بعدازظهر ساعت ۱۴ تا ۱۷ برای رفع نقص مربوطه مراجعه کنند.

در صورتی که در رابطه با سایر مندرجات کارت شرکت در آزمون (نام خانوادگی، نام، تاریخ تولد، شماره شناسنامه، کد ملی، دین، سهمیه، نام دستگاه اشتغال، داوطلب بومی، تاریخ فارغ التحصیلی و معدل آخرین مدرک تحصیلی) با توجه به اطلاعات ثبت نامی اشکالی مشاهده کردند لازم است حداکثر تا تاریخ ۲۱ اسفند ۹۴ با مراجعه به قسمت ویرایش اطلاعات در سایت سنجش آن را اصلاح کنند.

آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.