اخبار وام اشتغال و دریافت وام در سال ۹۹ ( اخبار و اطلاعیه ها)

 اخبار وام اشتغال و اطلاعیه های دریافت وام
اخبار وام اشتغال و دریافت وام ( اخبار و اطلاعیه ها)

در این صفحه اخبار لحظه به لحظه در مورد وام اشتغال اعلام میشود:


پرداخت ۱۷.۲ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی در گلستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: دو هزار و ۳۹۸ پرونده برای دریافت تسهیلات مشاغل خانگی تشکیل شد که بانک‌های عامل به ۱۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات به یک‌هزار و ۷۵۰ طرح پرداخت کرده‌اند که سبب اشتغال یک‌هزار و ۸۰۰ نفر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، سعید مازندرانی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سهم استان از اعتبارات مشاغل خانگی ۲۷ میلیارد تومان بود که تاکنون ۲۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون طرح به بانک‌ها معرفی شده است.

وی افزود: دو هزار و ۳۹۸ پرونده برای دریافت تسهیلات مشاغل خانگی تشکیل شد که بانک‌های عامل به ۱۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات به یک‌هزار و ۷۵۰ طرح پرداخت کرده‌اند که سبب اشتغال یک‌هزار و ۸۰۰ نفر خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان درباره اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در استان گفت: این طرح با بهره‌گیری از الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در استان اجرایی می‌شود و سهمیه استان نیز در این طرح ۲۰۰ نفر است.

 

وی ادامه داد: شناسایی افراد، توانمندی‌های آنان و ظرفیت‌ها و اولویت‌های منطقه، تهیه طرح، بررسی و تایید آنها، آموزش و توانمندسازی افراد متقاضی، ایجاد شبکه فروش و اتصال آنها به بازار و حمایت‌ از تولیدکنندگان در دستور کار قرار دارد.

مازندرانی با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی گفت: از ۳۲۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلاتی که به استان ابلاغ شد ۳۱۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان به سه هزار و ۵۰۲ طرح پرداخت شد.

وی با بیان اینکه ۹۵ درصد اعتبارات اشتغال روستایی در استان جذب شده است، افزود: بیش از ۶ هزار و ۴۰۰ فرصت شغلی جدید در قالب طرح‌های اقتصادی در روستاهای استان ایجاد می‌شود.

منبع : خبرگزاری تسنیم


سهم وام اشتغالزایی بهزیستی زنجان ۲ برابر شد

میزان تسهیلات و سقف پرداختی به مددجویان بهزیستی این استان در سال جاری رشد ۲ برابری را نشان می‌دهد که این مهم اشتغال گروه‌های هدف را بیش از گذشته آسان می‌کند.

به گزارش بازارکار معاون مشارکت های مردمی، اشتغال و موسسه های خیریه بهزیستی استان زنجان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال از محل بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه کشور و اعتبار ابلاغی بانک مرکزی به ۱۲ بانک این استان، مبلغ ۱۶۸ میلیارد ریال برای اشتغالزایی مددجویان این نهاد اختصاص داده شده که این میزان در سال گذشته ۶۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال بود، رشد ۲ برابری را نشان میدهد.
نعمت ملکی افزود: از مجموع اعتبار ابلاغی بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان این نهاد از ابتدای سال جاری تا کنون مبلغ ۶۶ میلیارد ریال از طریق ۶ بانک عامل ملی، کشاورزی، پارسیان، مسکن، تجارت و توسعه تعاون پرداخت شده است
این مسئول ادامه داد: از مجموع ۱۲ بانک عامل متولی این امر در استان، تا کنون ۶ بانک تسهیلات مورد نیاز اشتغال مددجویان را ۱۰۰ درصدی و یک بانک دیگر ۵۰ درصدی پرداخت کرده است.
وی اضافه کرد: طی سال جاری ۱۲۶ نفر از مددجویان بهزیستی این استان از محل اعتبارات مانده سال گذشته و ۱۰۱ نفر از سایر منابع شاغل شدند که در مجموع اشغال یافتگان امسال تا کنون ۲۲۷ نفر بوده که از این تعداد ۱۲۸ نفر در مناطق شهری و ۹۷ نفر روستایی را شامل می شود.
ملکی افزود: از محل اعتبارات بهزیستی کشور و به منظور تثبیت و پایداری اشتغال های ایجادشده از طریق پرداخت سهم بیمه خویش فرمایی و کارفرمایی نیز مبلغ ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال پرداخت شده است.
این مسئول ادامه داد: تا کنون و در ارتباط با اشتغال پایدار روستایی نیز ۳۹ طرح بهزیستی استان نیز به واسطه سامانه کارآ، به مبلغ ۱۱ میلیارد و و ۲۶۵ میلیون ریال تسهیلات دریافت کردند و این روند همچنان ادامه دارد.
وی یادآور شد: سقف تسهیلات پرداختی به مددجویان این نهاد از ۲۰۰ میلیون ریال به ۵۰۰ میلیون ریال افزایش یافته و این مهم در راستای طرح های اشتغالزایی گروههای هدف حکایت دارد.
هم اکنون ۱۵ درصد کل جمعیت استان به عبارتی ۱۶۰ هزار و ۳۰۷ نفر مددجو به همراه خانواده هایشان تحت پوشش بهزیستی استان زنجان هستند.
۱۹ درصد خانوارهای استان زنجان به تعداد ۲۶ هزار و ۸۴۰ خانوار تحت پوشش بهزیستی هستند و از این تعداد ۱۴ هزار و ۶۵۶ خانوار مستمری دریافت می کنند.

منبع : بازار کار


اختصاص ۵۲ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به شهرستان بشرویه

فرماندار بشرویه از اختصاص ۵۲ میلیارد تومان اعتبار تسهیلاتی از کارگروه اشتغال استان به بشرویه خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، علی شفیعی شنبه شب در جلسه شورای اداری این شهرستان گفت: بر اساس سرشماری سال ۹۵ جمعیت این شهرستان ۲۶ هزار نفر بوده که از این میزان ۷۵ درصد جمعیت شهری و ۲۵ درصد روستایی هستند.

وی با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های این شهرستان گفت: بشرویه به عنوان قطب کشاورزی استان شناخته می‌شود و در حوزه محصولات زراعی و باغی تولید بالایی دارد.
فرماندار شهرستان بشرویه همچنین به ظرفیت بالای این شهرستان در حوزه میراث فرهنگی اشاره کرد و افزود: امروزه توجه ویژه‌ای به این بخش شده و ما با کمک بخش خصوصی ۸ خانه بوم گردی را در این شهرستان راه اندازی کرده ایم.
وی افزود: تا پایان سال ۹۷ اعتبارات این شهرستان ۱۰۶ میلیارد تومان بوده که به این میزان اعتبار نیز پروژه تعریف و اقداماتی نیز انجام شده است.
شفیعی بیان داشت: از سال ۹۳ تا کنون اعتبارات و پروژه‌های انجام شده در این شهرستان به میزان ۶ برابر رشد و افزایش داشته است.
وی به طرح‌های اجرا شده ملی و همچنین تکمیل استخر شنای آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: سایر مشکلات و درخواست‌های مردمی به ویژه در حوزه راه‌ها را به جد پیگیری خواهیم کرد.
وی از در نظر گرفته شدن ۵۲ میلیارد تومان اعتبار تسهیلاتی از کارگروه اشتغال خبر داد و گفت: این اقدام گام موثری در راستای اشتغال شهرستان خواهد بود.
فرماندار شهرستان بشرویه همچنین به بیان مصوبات سفر اخیر استاندار به شهرستان پرداخت و عنوان داشت: برای تکمیل پروژه‌ها مصوبات به نتیجه می‌رسد و بخشی از درخواست‌های مردمی این شهرستان پیگیری می‌شود.
شفیعی گفت: در قالب چارچوب‌های و سیاست‌های دولت، همراه و همگام با مردم برای رفع مشکلات گام برخواهیم داشت تا مشکلات این شهرستان کمتر از قبل شود.
فیعی بیان داشت: در حال حاضر در نظر داریم تا کار گروه‌های مختلفی را در حوزه جوانان، بانوان و غیره تشکیل داده و از بین این کارگروه‌ها چند نفر را انتخاب و گروه معتمدین را در این شهرستان تشکیل دهیم.

منبع : خبرگزاری مهر


پرداخت وام خوداشتغالی به ۷۰ نفر از معتادان بهبود یافته در اردستان

رئیس اداره بهزیستی شهرستان اردستان از ‌پرداخت وام خوداشتغالی به ۷۰ نفر از معتادان بهبود یافته درشهرستان خبر داد.
‌به گزارش ایسنا، مطلب زاده با بیان این مطلب گفت: طی یک سال گذشته تا کنون بالغ بر ۲میلیارد و ۳۷۵ میلیون تومان وام خود اشتغالی پرداخت شده است.

وی افزود: این میزان تسهیلات به ۵۲ نفر از مددجویان تحت پوشش و ۷۰ نفر از معتادین بهبود یافته جهت ایجاد اشتغال پرداخت شده است.
ه گفته رئیس اداره بهزیستی شهرستان اردستان، ۳۰۰ زن سرپرست خانوار در حوزه امور اجتماعی تحت پوشش بهزیستی اردستان هستند و مستمری دریافت می کنند. همچنین تعداد دانش آموزان تحت پوشش ۵۸ نفر و تعداد دانشجویان تحت پوشش ۲۵ نفر می باشند.
وی تعداد معلولان تحت پوشش بهزیستی اردستان را ۱۱۶۷ نفر عنوان کرد و افزود: بهزیستی اردستان ماهیانه به ۳۲۴ خانوار کمک هزینه نگهداری معلولان را پرداخت می کند. هم‌چنین ۵۰ نفر در سه مرکز توانبخشی کوثر کچومثقال، سالمندان سادات کشاورز زواره و مرکز شهید مدرس اردستان نگهداری می شوند.
وی گفت: هم‌چنین ۳۲ نفر دختر و پسر در سه مرکز تحت پوشش شبه خانواده در اردستان و زواره نگهداری می شوند.

منبع : خبرگزاری ایسنا


پرداخت ۱۴۱ فقره وام اشتغال به مددجویان تحت حمایت

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان مرکزی گفت: طی ۳ ماهه نخست سال جاری ۱۴۱ فقره وام اشتغال با اعتبار ۲۶ میلیارد و ۶۷۸ میلیون تومان به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان پرداخت شد.

مجید مشهدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک با بیان اینکه پرداخت وام‌های اشتغال با هدف توانمندی و خودکفایی مددجویان تحت حمایت پرداخت می‌شود، اظهار کرد: طی ۳ ماهه نخست سال جاری ۱۴۱ فقره وام اشتغال با اعتبار ۲۶ میلیارد و ۶۷۸ میلیون تومان به مددجویان تحت حمایت پرداخت شد.

وی هدف از ارائه آموزش به مددجویان را ایجاد مهارت و توانایی برای احراز شغل و یا افزایش مهارت در حرفه‌ای خاص دانست و افزود: طی سه‌ماهه سال جاری تعداد هزار و ۱۱۰ نفر از مددجویان مستعد کمیته امداد استان مرکزی از آموزش‌های فنی و مهارتی بهره‌مند شدند که به نسبت مشابه سال قبل ۹ درصد رشد داشته است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان مرکزی نظارت بر طرح‌های اشتغال مددجویی را از دیگر اقدامات کمیته امداد در جهت هدایت شغلی مددجویان و جلوگیری از هدر رفت سرمایه آن‌ها عنوان کرد و ادامه داد: در سه‌ماهه سال جاری ۷۲۶۱ مورد نظارت بر طرح‌های اشتغال توسط کارشناسان نظارت حوزه اشتغال انجام شده است.

مشهدی اضافه کرد: معرفی ۹ مددجو به مراکز کاریابی و ایجاد اشتغال برای ۶ فرزند مددجو از دیگر اقدامات حوزه اشتغال در سال گذشته بوده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه طرح‌های خودکفایی اجرا شده در زمینه کشاورزی، دام‌پروری، صنفی، صنعتی و صنایع دستی هستند، تصریح کرد: اشتغال‌زایی پایدار به‌منظور توانمندسازی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد از مهم‌ترین اهداف این نهاد حمایتی است.

منبع : خبرگزاری فارس


بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در کمیجان پرداخت شد

یجان با اشاره به عملکرد اشتغال پایدار روستایی از ابتدای طرح تا تاریخ ۱۸ خردادماه امسال در شهرستان کمیجان گفت: بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در کمیجان پرداخت شد.

سعید فائض‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره نرخ بیکاری شهرستان کمیجان اظهار داشت: براساس سرشماری سال ۹۵، نرخ بیکاری در شهرستان کمیجان ۶.۱ درصد و نرخ مشارکت اقتصادی ۳۸ درصد و نرخ بیکاری جوانان نیز ۱۸.۵ درصد بوده است.
وی با اشاره به وضعیت اشتغال ایجادشده در شهرستان کمیجان افزود: سال گذشته تعداد طرح ارائه‌شده در راستای ایجاد اشتغال روستایی ۴۲ مورد در زمینه‌های مختلف کشاورزی، دامداری و غیره بوده که ۶ میلیارد و ۵۰۹ میلون تومان نیز تسهیلات پرداخت شده است.
فرماندار کمیجان تصریح کرد: برهمین اساس سال گذشته تعداد اشتغال ایجادشده در این شهرستان ۲۳۳ نفر بود.
فائض‌پور با اشاره به وضعیت اشتغال مشاغل خانگی بیان کرد: سال گذشته در قالب طرح مشاغل خانگی به ۵۱ طرح در زمینه قالی‌بافی و غیره تسهیلات پرداخت شده است.
وی ادامه داد: سال گذشته تعداد اشتغال خانگی ایجادشده ۵۱ نفر بود و میزان تسهیلات پرداخت شده نیز ۵۱۴ میلیون ریال بوده است.
فرماندار کمیجان با اشاره به عملکرد اشتغال پایدار روستایی از ابتدای طرح تا تاریخ ۱۸ خردادماه امسال در شهرستان کمیجان نیز گفت: ۱۱۷ طرح اشتغال روستایی با تسهیلات ۱۵ میلیارد و ۲۱۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان با ایجاد اشتغال ۳۲۲ نفر ارسال شده است.
فائض‌پور عنوان کرد: از این تعداد ۹۷ طرح مصوب و ۹۲ مورد از آنها منجر به عقد قرار داد شد و در نهایت ۸۹ طرح موفق به دریافت تسهلات ۱۰ میلیارد و ۴۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی شده است.
وی ادامه داد: در مجموع عملکرد شهرستان کمیجان در زمینه اشتغال پایدار روستایی ۸۰ درصد بوده است.
فرماندار کمیجان با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال به خانوارهای تحت پوشش کمیته‌ امداد و بهزیستی نیز گفت: در شهرستان کمیجان ۳ هزار و ۸۴۶ نفر تحت پوشش کمیته امداد و یک هزار و ۳۰۰ نفر نیز تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند.
فائض‌پور افزود: در تاریخ مذکور به‌ صورت میانگین ۲۰ میلیون تومان به ۶۷ خانوار موردی و ۱۶۶ مددجو کمیته امداد پرداخت شده و به همین میزان نیز برای ۲۰ مددجو سازمان بهزیستی وام اشتغال پرداخت شده است.

منبع : خبرگزاری تسنیم


اختصاص وام‌های اشتغال پایدار به فعالان صنعت چرم تبریز

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه باید از فعالان چرم تبریز حمایت کرد، گفت: باید به همین منظور وام‌های اشتغال پایدار به فعالان صنعت چرم تبریز اختصاص یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسین فرهنگی ظهر امروز شنبه در جمع فعالان و نمایندگان تشکل‌های صنعت چرم آذربایجان شرقی در تبریز با بیان اینکه چرم تبریز برند جهانی است و باید از این صنعت حمایت شود، ادامه داد: با اینکه چرم تبریز کیفیت خیلی خوبی دارد ولی در تولید کفش چرم توجه چندانی به ظاهر این محصول نمی‌شود.
وی با اشاره به اینکه تولیدکنندگان صنعت چرم اقدامات محوری برای بازاریابی انجام نمی‌دهند، ادامه داد: باید زمینه جذب مشتری و معرفی محصولات را فراهم کرد. در کنار این موضوعات باید به بازاریابی و افزایش کیفیت و کمیت محصولات چرم تبریز نیز توجه شود.
فرهنگی با اشاره به اینکه هرچه صادر کننده در بخش چرم و کفش به سمت صنایع پایین دست و صادرات محصولات نیمه تمام تمرکز کند، منافع اقتصادی کمتری به دست می‌آید، گفت: می‌توان با انجام عملیات تکمیلی و ارائه محصولات کامل محصولات باکیفیت چرمی را تولید و صادر کرد. چرم تبریز می‌تواند با رونق صادرات، زمینه ارزآوری خوبی داشته باشد.
وی ادامه داد: تولیدکنندگان کفش و چرم تبریز باید علاوه بر راحتی و دوام کفش، به زیبایی آن نیز توجه کنند و محصولات با سلیقه مردم طراحی و تولید شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس به نبود تحرک کافی فعالان صنعت چرم اشاره کرد و گفت: متاسفانه شاهد صادرات محصولات چرمی نیمه تمام با ارزش افزوده پایین هستیم درحالی که کالاهای خارجی با برند سازی می‌توانند درآمدهای زیادی به دست آورند.
این نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو با تاکید بر اینکه برند نشان دهنده کیفیت بالای یک محصول است، ابراز داشت: فعالان صنعت چرم تبریز، اتحادیه‌های صنفی، تشکل‌های داخلی و تولیدکنندگان باید برای برند سازی و ایجاد بازارهای جدید داخلی و خارجی تلاشی کنند.

منبع : خبرگزاری مهر


پرداخت ۶۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی

 بیش از ۶۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی برای تحقق اقتصاد مقاومتی در گچساران پرداخت شد.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز کهگیلویه وبویراحمد، مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه گچساران گفت:: این تسهیلات پس از بررسی طرح‌های تولیدی در عرصه‌های ۱۲ گانه اقتصاد مقاومتی، پرداخت شد.
سرهنگ خلیلی افزود: ۶۰۰ طرح کوچک و بزرگ تولیدی و اقتصادی در زمینه‌های مختلف از سال ۹۳ تاکنون در این شهرستان اجرا شده است.
وی گفت: طرح‌های اقتصاد مقاومتی در زمینه پرورش دام سبک و سنگین، تولید عسل، دامپروری، تولید محصولات گلخانه‌ای و خیاطی است.
خلیلی ادامه داد: پارسال سه میلیاردو ۴۰۰ میلیون ریال برای اجرای ۳۳ طرح اقتصاد مقاومتی در این شهرستان پرداخت شد.

منبع: خبرگزاری صداوسیما


۸۰۰۰ روستایی مازندران متقاضی دریافت وام اشتغال هستند

مدیرکل کار تعاون و رفاه اجتماعی استان مازندران با اشاره به ثبت نام هشت هزار روستایی برای وام اشتغال اظهار کرد: ۱۴۸ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به دستگاه های حمایتی اختصاص یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، کامران اصغری بعدازظهر دوشنبه در جلسه کار گروه اشتغال با اشاره به تخصیص ۱۴۸ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به دستگاه‌های حماتی استان گفت: در راستای پرداخت تسهیلات در حوزه روستایی مقام معظم رهبری دستور داد از این اعتبار استفاده شود که با تصویب مجلس به تمام دستگاه‌ها اختصاص یافت و با تشکیل سامانه طرح عملیاتی شد.
وی با بیان اینکه توسعه اشتغال روستایی سبب رونق تولید و توسعه مشاغل سبب و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر می‌شود تصریح کرد: در حوزه روستایی هشت هزار نفر برای دریافت وام خود اشتغالی نفر ثبت نام کردند و با توجه به شرایط سامانه و رسته شغلی در همه حوزه‌ها تسهیلات پرداخت شد.
اصغری افزود: استان مازندران در حوزه کشاورزی و گردشگری حرف اول را می‌زند اما اهداف دولت و نظام تاکید در میزان پرداخت تسهیلات نبوده بلکه در تحقق اشتغال و بهره برداری از طرح‌های اشتغالزایی است که با اجرای طرح‌ها سبب اشتغالزایی شود.
مدیر کل تعاون افزود: در استان مازندران ۱۴۰۰ طرح متنوع و متفاوت منطقی مناسب و قابل توجیه در تمامی حوزه‌های اشتغالزایی انجام شد و در شهرستان رامسر بیش از صد در صد جذب داشتیم.
وی با تاکید بر نظارت بر اجرای طرح‌های اشتغالزایی و تحقق آن گفت: دولت توان خود را در بخش اشتغال بکار گرفته و تشویق کارفرمایان سبب جذب نیرو می‌شود.
اصغری با اشاره به اینکه پیگیری طرح‌های اشتغالزایی توسط دستگاه‌های اجرایی انجام شود و پرداخت تسهیلات اشتغالزایی باید طبق مقررات و آئین نامه ابلاغی انجام شود.
وی خاطر نشان کرد: ۱۴۸ میلیارد تومان تسهیلات به دستگاه‌های حمایتی کمیته امداد بنیاد شهید و بهزیستی اختصاص داده شد که ۵۰ میلیارد تومان برای خود اشتغالی اختصاص می‌یابد.
وی افزود: صدور مجوز مشاغل خانگی بخوبی انجام می‌شود که نیاز به پشتیبانی و رابطه خوب بین کار آفرین و افراد جویای کار است.
مدیر کل تعاون مازندران گفت: مزیت روستایی در همه روستاها مورد توجه قرار گیرد تا در هر روستا به یک مزیت پرداخته شود و طرح گردشگری در کنار آب بندان ها با حمایت دولت و پرداخت وام انجام می‌شود.
ی افزود: در سامانه سیتا با توجه به ابلاغ استانی ۹۰۰ میلیارد تومان به استان مازندران اختصاص داده شد که سبب تحولی بزرگ در حوزه کشاورزی است.

منبع : خبرگزاری مهر


جزئیات تسهیلات ۲۵ هزار میلیارد تومانی اشتغال سال ۹۸

آیین نامه اجرایی تسهیلات ۲۵ هزار میلیارد تومانی اشتغال در سال ۹۸ ابلاغ شد که در آن بودجه کل کشور ، صندوق توسعه ملی و منابع بانکی به عنوان سه منبع تامین این تسهیلات تعیین شده‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، دولت برای اجرای برنامه‌های تولید اشتغال محور در سال جاری، ۲۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات با هدف ایجاد یک میلیون و ۹۰ هزار فرصت شغلی در قالب بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۸ کل کشور پیش بینی کرده است.
بر اساس آئین نامه اجرایی این بند که به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده است، این رقم از محل قانون بودجه ۹۸، تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی و تسهیلات بانک‌ها تامین خواهد شد.
بر اساس این آئین نامه، ۳۰ هزار میلیارد ریال از محل جدول شماره ۹ پیوست قانون بودجه پیش بینی شده است. همچنین ۹۵ هزار میلیارد ریال از محل منابع صندوق توسعه ملی در چارچوب مصوبات هیئت امنا، ضوابط، مقررات و اساسنامه صندوق نزد بانک‌های عامل سپرده گذاری می‌شود. علاوه بر این از محل منابع بانکی نیز بانک مرکزی حداقل تا مبلغ ۱۲۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات اعتباری را به صورت ترکیبی با منابع داخلی بانک‌های عامل برای تحقق اهداف برنامه‌های اشتغال در سال جاری تجهیز می‌کند. در مجموع ۲۵۰ هزار میلیارد ریال از این محل‌ها برای برنامه‌های اشتغال سال ۹۸ اختصاص خواهد یافت.
ارائه برنامه تولید اشتغال محور ستگاه‌های دولتی تا آخر خرداد به وزارت کار
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ وزارت جهاد کشاورزی؛ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ وزارت کشور؛ وزارت بهداشت؛ وزارت نیرو؛ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ وزارت راه و شهرسازی؛ وزارت ورزش و جوانان؛ سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ کمیته امداد امام خمینی (ره)؛ سازمان بهزیستی کشور؛ بنیاد شهید و امور ایثارگران و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موظف هستند تا پایان خردادماه، برنامه تولید حوزه مورد نظر خود را با اولویت ایجاد اشتغال جدید و تثبیت اشتغال موجود پس از تایید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تایید نهایی به سازمان برنامه و بودجه ارسال کنند.
برنامه تولید دستگاه‌های اجرایی در حوزه اشتغال باید در حوزه هدف‌گذاری میزان تولید و تعداد فرصت‌های شغلی، منابع مورد نیاز و نحوه تامین آن، شیوه حمایت مالی، نحوه مشارکت بخش خصوصی و نهادهای عمومی غیردولتی، زمان بندی اجرا و توزیع استانی باشد.
همچنین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است سامانه نظارتی لازم برای اجرا، رصد و پایش برنامه‌های اشتغال از جمله میزان تولید، تعداد فرصت‌های شغلی ایجاد و تثبیت شده، نحوه و میزان تامین منابع مالی را طی یک ماه آینده ایجاد و دسترسی‌های مورد نیاز دستگاه‌های اجرایی و سازمان برنامه و بودجه را ارائه کند.
انک مرکزی نیز موظف است با همکاری سازمان برنامه و بودجه، صندوق توسعه ملی و بانک‌های عامل، دستورالعمل وحدت رویه، متضمن نحوه و تسهیل در پذیرش طرح‌ها و درخواست‌ها، گردش امور، دریافت وثایق، اعطای تسهیلات و وجه التزام را در چهارچوب این آئین نامه تا ۱۵ روز آینده تهیه و به موسسات عامل ابلاغ کند.

منبع : خبرگزاری مهر


وام اشتغال ایثارگری به ۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد

ریاحی گفت: وام قرض الحسنه اشتغال ایثارگران از ۲۰ میلیون تومان به ۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

افزایش وام اشتغال ایثارگری به ۵۰ میلیون تومانرضا ریاحی مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره افزایش وام قرض الحسنه اشتغال ایثارگری اظهار کرد: بر اساس مصوبه جدید شورای پول و اعتبار، وام قرض الحسنه اشتغال ایثارگران از ۲۰ میلیون به ۵۰ میلیون تومان با نرخ کارمزد چهار درصد ارتقاء پیدا کرده است.

مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه پس از ابلاغ شروع به پرداخت وام‌ها می‌کنیم، افزود: این وام‌ها برای اشتغال ایثارگران به صورت قرض الحسنه به جامعه ایثارگری پرداخت می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که ایثارگران چگونه می‌توانند این وام‌ها را دریافت کنند، بیان کرد: افراد فاقد شغل در صورت داشتن طرح می‌توانند طرح‌های خود را به بنیاد شهید مناطق خود ارائه دهند و بر اساس اولویت، به افراد پرداخت می‌کنیم و به بانک‌ها معرفی می‌شوند.

ریاحی با بیان اینکه این ۵۰ میلیون از ۲ الی ۳ هفته دیگر ابلاغ می‌شود تصریح کرد: در حال حاضر مصوب شده و منتظر هستیم بانک مرکزی به بانک‌ها ابلاغ کند.

مدیر عامل صندوق اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران در پاسخ به این سوال که این وام به چه افرادی تعلق می‌گیرد، گفت: کلیه افراد تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران که فاقد شغل باشند، می‌توانند از این وام بهره‌مند شوند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان


اختصاص ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در هرمزگان

 امسال برای توسعه اشتغال در هرمزگان ۲هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال ۲۸ هزار نفر اختصاص یافته است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خلیج فارس؛ معاون امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور درنشست ستاد راهبری ومدیریت اقتصاد مقاومتی هرمزگان گفت: مبلغ اشتغال در کشور نیز ۱۶ هزار میلیارد تومان برای اشتغال ۱ میلیون نفر است.
بابک دین پرست با اشاره به طرح توسعه جزایر کوچک در هرمزگان افزود: از ۷۷ طرح برای توسعه جزایر هرمزگان تاکنون نزدیک به ۳۹ طرح به اتمام رسیده است و بقیه طرح ها در حال اجرست.
وی از ابلاغ اولویت های بیست گانه در راستای رونق تولید از سوی وزیر کشور به استانداران خبر داد و افزود: این اولویت ها در راستای منویات و تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی و همچنین سیاست‌های رئیس جمهوری به استانداران ابلاغ شده است.
وی گفت: خودکفایی در زمینه تامین قطعات مورد نیاز بنگاه‌های اقتصادی و واحدهای تولیدی از دیگر موارد مورد تاکید وزیر کشور به استانداران است و در این راستا از استانداران می‌خواهیم تا شرکت‌های دانش بنیان که توانایی تولید قطعات و مواد اولیه واحدهای تولیدی را دارند شناسایی و زمینه جهت توسعه فعالیت های آنها ایجاد شود.
معاون امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور افزود: همچنین هفت ماموریت ویژه در راستای رونق تولید به فرمانداران تعیین و ابلاغ شده است.
دین پرست گفت:از جمله این ماموریت ها ، مراقبت از واحدهای تولیدی فعال، احیا و بازگشت به تولید واحدهای راکد و غیر فعال، بازگشت به تولید واحدهای تملک شده توسط بانک ها، رصد مشکلات و حل موانع و مشکلات واحدهای مشکل‌دار و واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش خصوصی است.
وی افزود:۹۶ واحد تولیدی مشکل دار با ۶۸۵ نفر اشتغال در استان وجود دارد که با ابلاغ سیاست های جدید باید هر چه زودتر مشکلات آنها حل شود.
معاون اقتصادی وزارت کشور گفت:سهم هرمزگان در واگذاری طرح های نیمه تمام دولتی در امسال ۵۹ طرح است که باید با شرایط مناسب به متقاضیان واگذار شود.
دین پرست از فرماندارن خواست هیچ طرح تولیدی جدیدی را آغاز نکنند و اولویت را به تکمیل طرح های با پیشرفت ۶۰ درصد به بالا بگذارند.
وی با بیان اینکه هرمزگان از استان‌های برتر کشور در راستای برگزاری جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود، افزود: هرمزگان رتبه سوم کشور در راستای اجرای مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی دارد که این امر بیانگر جدیت مسئولان این استان برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.
استاندار هرمزگان نیز گفت: در سال ۹۸ برای صادرات ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار کالای غیر نفتی از هرمزگان هدفگذاری شده است.
فریدون همتی افزود: پارسال بیش از ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار کالاهای غیرنفتی استان هرمزگان صادرشد که ۷۰ درصد برنامه تعیین شده بود.
وی گفت: توسعه صادرات کالاهای غیرنفتی در این استان با رفع موانع و همچنین فعال شدن۱۳بندر کوچک صورت گرفت.
استاندار هرمزگان افزود: در همایش فرصت های سرمایه گذاری هرمزگان نیز بیش از ۲۴۰ تفاهم‌نامه با سرمایه‌گذاران امضا شد که دستگاه‌های مرتبط باید به طور منظم اجرای آنها را پیگیری کنند.
وی گفت: برای امسال ایجاد ۳۰ هزار شغل جدید در هرمزگان هدف‌گذاری شده و در حوزه اشتغال فراگیر روستایی نیز اقدامات خوبی در حال اجراست.
استاندار هرمزگان با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی افزود: برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه امسال هیچ خللی در فعالیت مدیران و برنامه های اقتصادی در استان ندارد و دستگاه های اجرایی بدون وقفه باید فعالیت کنند.

منبع : خبرگزاری صداوسیما


افزایش وام قرض الحسنه اشتغال ایثارگران از ۲۰ به ۵۰ میلیون تومان

مدیر عامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران گفت: وام قرض الحسنه اشتغال ایثارگران از ۲۰ میلیون تومان به ۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد.

به گزارش بازارکار رضا ریاحی مدیر عامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حیات اظهار کرد: بر اساس مصوبه جدید شورای پول و اعتبار، وام قرض الحسنه اشتغال ایثارگران از ۲۰ میلیون تومان به ۵۰ میلیون تومان با نرخ کارمزد چهار درصد افزایش پیدا کرد.
وی افزود: برای پرداخت وام های جدید با افزایش ۳۰ میلیون تومانی، منتظر ابلاغ و طی شدن مراحل قانونی هستیم.وام های اشتغال به صورت قرض الحسنه با کارمزد چهار درصد به جامعه ایثارگری پرداخت می شود.

منبع : بازار کار


اختصاص ۱۷ میلیارد تسهیلات اشتغال‎زایی به عشایر لرستان

مدیرکل امور عشایر لرستان از اختصاص ۱۷ میلیارد تسهیلات اشتغال ‎ زایی به عشایر استان خبر داد.

سعید کریمی در گفت‎وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: ایجاد اشتغال برای جوانان عشایر یکی از اولویت‎های ماست که در این راستا از منابع مختلف تسهیلاتی داده شده است.

وی بیان کرد: تاکنون از محل بند ب ماده ۵۹ نزدیک به ۱۲ میلیارد تومان تسهیلات گرفته‎ایم.

کریمی ادامه داد: همچنین پنج میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از محل ماده ماده ۱۰ و ۱۲ خشکسالی اختصاص داده شده که کم بهره بوده و کارمزد آن چهار درصد است.

مدیرکل امور عشایر لرستان با بیان اینکه مهلت بازپرداخت این تسهیلات پنج سال است، ادامه داد: به طور مجموع ۱۷ میلیارد تومان وام به عشایر اختصاص یافته که متقاضیان جهت دریافت به بانک معرفی می‎شوند.

وی خاطرنشان کرد: این تسهیلات در شرف جذب هستند و متقاضیان به محض دریافت آن مشغول کار خواهند شد.

کریمی گفت: روستائیان و عشایر با حداقل‌ترین داشته‌ها و امکانات بیشترین کارایی را در تولید داخلی دارند و در این راستا باید مورد حمایت بیشتری قرار گیرند.

منبع : خبرگزاری ایسنا


پرداخت ۱۷.۲ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی در گلستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: دو هزار و ۳۹۸ پرونده برای دریافت تسهیلات مشاغل خانگی تشکیل شد که بانک‌های عامل به ۱۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات به یک‌هزار و ۷۵۰ طرح پرداخت کرده‌اند که سبب اشتغال یک‌هزار و ۸۰۰ نفر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، سعید مازندرانی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سهم استان از اعتبارات مشاغل خانگی ۲۷ میلیارد تومان بود که تاکنون ۲۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون طرح به بانک‌ها معرفی شده است.

وی افزود: دو هزار و ۳۹۸ پرونده برای دریافت تسهیلات مشاغل خانگی تشکیل شد که بانک‌های عامل به ۱۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات به یک‌هزار و ۷۵۰ طرح پرداخت کرده‌اند که سبب اشتغال یک‌هزار و ۸۰۰ نفر خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان درباره اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در استان گفت: این طرح با بهره‌گیری از الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در استان اجرایی می‌شود و سهمیه استان نیز در این طرح ۲۰۰ نفر است.

 

وی ادامه داد: شناسایی افراد، توانمندی‌های آنان و ظرفیت‌ها و اولویت‌های منطقه، تهیه طرح، بررسی و تایید آنها، آموزش و توانمندسازی افراد متقاضی، ایجاد شبکه فروش و اتصال آنها به بازار و حمایت‌ از تولیدکنندگان در دستور کار قرار دارد.

مازندرانی با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی گفت: از ۳۲۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلاتی که به استان ابلاغ شد ۳۱۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان به سه هزار و ۵۰۲ طرح پرداخت شد.

وی با بیان اینکه ۹۵ درصد اعتبارات اشتغال روستایی در استان جذب شده است، افزود: بیش از ۶ هزار و ۴۰۰ فرصت شغلی جدید در قالب طرح‌های اقتصادی در روستاهای استان ایجاد می‌شود.

منبع : خبرگزاری تسنیم


پرداخت بیش از ۲۵ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش سایت استخدام ایران به نقل از،خبرگزاری تسنیم: مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کهگیلویه و بویراحمد از پرداخت بیش از ۲۵ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به متقاضیان در استان که در قالب کاروان همدلی دولت و ملت به این صندوق معرفی شده بودند، خبر داد.
ارسلان حسن پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در یاسوج، با بیان اینکه کاروان همدلی دولت و ملت با حضور استاندار و مدیران دستگاه‌های اجرایی به شهرستان‌ها ومناطق مختلف سفر می‌کند و مشکلات مردم را در دیدار چهره به چهره مورد بررسی قرار می‌دهند، اظهار داشت: با توجه به مقوله مهم اشتغال  که بخشی از مهم‌ترین در خواست‌های مردم در این دیدارها است ۳۷۰ نفر جهت دریافت تسهیلات اشتغال زایی به صندوق کارآفرینی امید معرفی شدند.
مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ۳۷۰ متقاضی معرفی شده ۱۱۸ فقره تسهیلات اشتغالزایی به مبلغ ۲۵ میلیارد ریال پرداخت شد و تعداد ۱۷۸ فقره نیز مصوب و در حال تشکیل فرآیندپرداخت و بقیه در حین بررسی شرایط  دریافت تسهیلات است که در صورت دارا بودن شرایط نیز تسهیلات به آنها پرداخت می‌شود.
وی عنوان کرد: این متقاضیان در قالب ۵ کاروان همدلی در دولت تدبیر وامید که به مناطق چرام، لوداب، دیشموک، قلعه رئیسی، مارگون و پاتاوه  به ریاست استاندار محترم وحضور مدیران دستگاه‌های اجرایی انجام گرفته  به صندوق کارآفرینی امید معرفی شده بودند.
حسن پور بیان کرد: این صندوق به عنوان بزرگ‌ترین صندوق حمایتی از فعالیت‌های کارآفرینان در مقیاس خرد در دولت تدبیر وامید ،فعالیت‌های خوبی در جهت توسعه کارآفرینی واشتغالزایی انجام داده است.
وی با بیان اینکه صندوق کارآفرینی امید همسو با جهت گیری‏‌های دولت یازدهم و برنامه‏‌های اقتصاد مقاومتی نقشه راه خود تعیین کرده است ، اظهار داشت: صندوق کارآفرینی امید با ایجاد فرصت‌های شغلی جدید، توانسته گام مؤثری در رفع دغدغه‌های مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی و ارتقاء  فرهنگ کارآفرینی در سطح خرد کند.
مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه  طرح‌های کارآفرینانه و طرح‌های کسب و کاری که دارای ظرفیت اشتغال و مزیت رقابتی هستند در اولویت حمایت صندوق قرار دارند، خاطرنشان کرد: کسب وکارهای خرد سهم کوچکی در تولید دارند اما اثربخشی آنها در اقتصاد بیش از کسب و کارهای بزرگ است بنابراین درصدد هستیم با ایجاد خوشه‌های کسب و کار از مزیت رقابتی آنها به نفع اقتصاد و اشتغال مردم بهره‌برداری کنیم.

——————————————————————————————

  • اخبار وام اشتغال و دریافت وام ( اخبار و اطلاعیه ها)

خودکفایی ۱۶۰ خانوار با استفاده از وام خوداشتغالی کمیته امداد

به گزارش سایت استخدام ایران به نقل از،خبرگزاری فارس : مدیر کمیته امداد لارستان گفت: در سال گذشته ۱۶۰ خانوار با دریافت وام خوداشتغالی، از چرخه امداد خارج و به خودکفایی رسیده‌اند.
هوشنگ دلاور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لارستان، اظهار داشت: کمیته امداد همواره سعی بر این دارد تا اصولی‌ترین و شایسته‌ترین خدمات را به مددجویان ارائه دهد و در همین راستا طرح‌ها و فعالیت‌هایی که برای خودکفایی مددجویان زیرپوشش انجام می‌گیرد در رأس برنامه‌های خود قرار داده است.
وی افزود: در راستای کمک به اشتغال پایدار برگزاری کلاس‌های آموزشی برای مددجویان در دستور کار قرارگرفته و پس از آموزش، پرداخت تسهیلات در قالب مشاغل خانگی، کارانگیزی و خوداشتغالی صورت می‌گیرد که در سال ۱۳۹۴، ۳۴۴ وام به ارزش ۴۵ میلیارد ریال در این گروه‌ها پرداخت شده است.
مدیر کمیته امداد لارستان تصریح کرد: کاریابی برای مددجویان آماده‌به‌کار و ایجاد زمینه‌های جذب مددجویان آموزش‌دیده، کمک به بازاریابی و فروش محصولات تولیدی مددجویان، بیمه اجتماعی مشمولان طرح‌های خودکفایی به‌منظور پیشگیری از سقوط آنان به چرخه فقر و تهیه مقدمات لازم برای خودکفایی مددجویان از دیگر فعالیت‌های کمیته امداد در زمینه خودکفایی است.
وی اضافه کرد: طرح‌های اجراشده در زمینه‌های کشاورزی و باغداری، دام‌پروری، صنایع‌دستی، فعالیت‌های صنعتی و معدنی، خدمات و سایر حرفه‌ها بوده است که در سال گذشته ۱۶۰ خانوار با دریافت وام خوداشتغالی، از چرخه امداد خارج و به خودکفایی رسیده‌اند.

——————————————————————————————

  • اخبار وام اشتغال و دریافت وام ( اخبار و اطلاعیه ها)
پرداخت بیش از ۱۸ میلیارد ریال وام کارگشایی به مددجویان فسا

به گزارش سایت استخدام ایران به نقل از،خبرگزاری صداو سیما : مدیرکمیته امداد امام خمینی (ره ) شهرستان فسا گفت: این وام ها به صورت قرض الحسنه و دراقساط ۳۶ ماهه به متقاضیان با مبالغ ۱۰ تا ۲۰ میلیون ریال پرداخت شد.
محمد بهزادی با بیان اینکه این وام ها برای حل مشکلات معیشتی ،درمانی ، فرهنگی و تحصیلی به مددجویان پرداخت شده است افزود: پرداخت وام‌ های کارگشایی علاوه بر حل مشکلات مددجویان وضعیت اقتصادی خانواده های نیازمند را نیز بهبودمی بخشد.
وی کاهش وابستگی مددجویان به این نهاد و توانمندسازی خانواده‌ها را از اهداف پرداخت وام های کارگشایی عنوان کرد.
در شهرستان فسا ۱۵ هزار و ۶۸۸ نفر در قالب ۸ هزار و ۲۷۵ خانوار تحت پوشش کمیته امداد هستند.

——————————————————————————————

  • اخبار وام اشتغال و دریافت وام ( اخبار و اطلاعیه ها)

تشریح جزییات وامهای کارآفرینی به مددجویان کمیته امداد

به گزارش سایت استخدام ایران به نقل از،خبرگزاری مهر : معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) ضمن تشریح جزئیات وامهای کارآفرینی به مددجویان این نهاد گفت: برای اشتغال خرد نیز ۲۵ میلیون تومان وام پرداخت می شود.
محمد امید در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص طرح‌های کارآفرینی کمیته امداد گفت: کمیته امداد در راستای توانمندسازی و خودکفایی مددجویان هر ساله طرح‌هایی را اجرا می‌کند به طوری که اشتغال‌های خرد و خانگی و استفاده از وام‌های خودکفایی از جمله این برنامه‌هاست.
وی با اشاره به اینکه ۵۰ درصد طرح‌های خودکفایی امداد شامل اشتغال‌های خرد و خانگی می‌شود، گفت: مابقی طرح‌ها نیز از طریق وام‌های بانکی برای خودکفایی مددجویان پرداخت می‌شود.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) تصریح کرد: وام‌های کارآفرینی تا سقف ۷۵ میلیون تومان به مددجویان پرداخت می‌شود و ۱۰ هزار خانوار از طریق دریافت این وام‌ها خودکفا شده‌اند.
امید با اشاره به اینکه ۵۰ درصد مشاغل خانگی را در کشور کمیته امداد مدیریت می‌کند، گفت: رئیس کمیته امداد عضو رسمی شورای عالی اشتغال است و بر اساس گزارش حوزه بازرسی ریاست جمهوری از ۱۴ استان، مشخص شد که در ۶ استان کمیته امداد ۸۷ درصد فعال است و در مجموع طرح‌های اشتغالزایی امداد را این نهاد بیش از ۹۰ درصد مورد تایید قرار داده است.
به گفته وی، مددجویان طی ۴ یا ۵ سال پس از اشتغالزایی در مشاغل خرد و خانگی خودکفا و از چرخه امداد خارج می‌شوند.
امید با تاکید بر اینکه در برنامه ششم جایگاه خوبی برای اشتغال مددجویان امداد در نظر گرفته خواهد شد، گفت: تلاش ما این است که برای اشتغالزایی مددجویان با کمک دولت و مجلس طرح‌ها و وام‌های خوبی را اختصاص دهیم.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) افزود: برای اشتغال کوچک و خرد در سال ۹۵ به هر مددجو ۲۵ میلیون تومان تسهیلات داده خواهد شد و بدین منظور ۵ هزار میلیارد تومان اختصاص داده خواهد شد.

آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.