استخدام سرباز معلم در سال ۹۷ (کلیه اخبار + شرایط پذیرش)

استخدام سرباز معلم در سال ۹۷ (کلیه اخبار + شرایط پذیرش)

ابلاغ دستورالعمل جذب و سازماندهی معلمان وظیفه استان همدان

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش و پرورش استان همدان از ابلاغ دستورالعمل جذب و سازماندهی معلمان وظیفه در سال تحصیلی ۹۸-۹۷خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، محمد بداغی گفت: دستورالعمل جذب و سازماندهی معلمان وظیفه آموزش وپرورش در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ جهت اقدام ابلاغ گردید .

بداغی افزود: بر اساس این دستورالعمل، داوطلبان طرح سربازمعلم می توانند با توجه به موارد و شرایط مشروح در اطلاعیه نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

وی خاطرنشان کرد: مشمولین واجد شرایط که دارای برگه آماده به خدمت بدون مهر غیبت بوده و تاریخ اعزام آنها تیرماه و یا شهریور۹۷ می باشد، تا هشتم اردیبهشت ماه می توانند صرفا جهت تدریس در رشته های مورد نیاز مناطق و شهرستان های تابع ثبت نام نمایند.

گفتنی است متن دستورالعمل جذب و سازماندهی معلمان وظیفه در قسمت اطلاعیه‌های پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان قابل مشاهده است.


آغاز ثبت نام سرباز معلمین وظیفه استان هرمزگان

معاون پژوهش و برنامه ریزی منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان از آغاز فرایند ثبت نام سرباز معلمان از چهارم اردیبهشت ماه جاری تا پایان وقت اداری یازدهم اردیبهشت ماه خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان؛ابراهیم خوشبخت افزود:داوطلبینی که دفترچه اعزام به خدمت با تاریخ اعزام یکم تیرماه امسال ‌ یا یکم شهریور ماه بدون غیبت ، مدرک تحصیلی لیسانس و دفترچه اعزام به خدمت از این استان داشته باشند می توانند با مراجعه به ادارات آموزش و پرورش محل سکونت خود نسبت به کسب اطلاعات بیشتر و تهیه اسناد و مدارک مورد نیاز ثبت نام اولیه اقدام نمایند.

وی ادامه داد:اولویت بکارگیری با متقاضیان بومی همان منطقه و درصورت عدم تکمیل سهمیه، از متقاضیان بومی مناطق همجوار با رعایت کامل مقررات دستورالعمل می باشد.

این مسوول اضافه کرد:با توجه به محدودیت مهلت زمانی ثبت نام، ستاد ثبت نام در ادارات آموزش و پرورش مناطق و شهرستانها در روزهای پنج شنبه و جمعه نسبت به ثبت نام از داوطلبان اقدام می نمایند.

معاون پژوهش و برنامه ریزی منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان همچنین گفت: سهمیه هر منطقه از طریق اداره کل به صورت کلی به ادارات آموزش وپرورش مناطق اعلام خواهد شد .

خوشبخت یادآور شد: در صورتیکه در یک رشته تعداد داوطبین ثبت نام شده بیش از سهمیه اعلام شده باشد ادارات آموزش و پرورش منطقه مجری موظف به انتخاب افراد برتر براساس فرم امتیاز بندی و یا برگزاری آزمون خواهند بود .

وی در پایان گفت: مسئولیت هرگونه اعتراض و شکایت داواطلبان نسبت به فرآیند ثبت نام ،جذب ، امتیاز بندی و یا برگزاری آزمون بر عهده ستاد ثبت نام اداره منطقه مجری خواهد بود .


آگهی جذب سرباز معلم آموزش و پرورش استان مرکزی

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی ، به استناد مجوز شماره ۰۴/۷۱۰ – ۰۲/۰۲/۱۳۹۷وزارت آموزش و پرورش، اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی در نظر دارد به منظور تامین بخشی از نیروهای مورد نیاز آموزشی (تدریس) مناطق تابعه خود از بین متقاضیان واجد شرایط با توجه به ضوابط (امتیازات مکتسبه، مصاحبه و گزینش) معلم وظیفه جذب نماید.

الف ) شرایط و ضوابط :

دارا بودن اصل یا گواهینامه موقت فراغت از تحصیل دوره کارشناسی در یکی از رشته های مورد نیاز آموزش و پرورش به شرح جدول پیوست(سهمیه برای جذب نیروهای کاردانی یا کارشناسی ارشد وجود ندارد).
داشتن اصل برگه سبز آماده به خدمت بدون مهر غیبت با تاریخ اعزام ۰۱/۰۴/۹۷ یا ۰۱/۰۶/۹۷ .
ثبت نام از متقاضیانی که دفترچه آماده به خدمت آنان از سایر استانها صادر گردیده مجوزی ندارد.
ثبت نام از داوطلبانی که کسر خدمت دارند میسر نمی باشد.
دفترچه آماده به خدمت متقاضیان ممهور به مهر واکسیناسیونباشد.
برگه سبز ( برگه اعزام ) پذیرفته شدگان نهایی تا زمان اعزام در محل ثبت نام باقی می ماند.
ثبت نام اولیه به منزله جذب نمی باشد (پذیرش نهایی بر اساس نتیجه مصاحبه ، امتیازات فضلی و گزینش صورت می پذیرد).
اولویت سازماندهی بعد از پذیرش نهایی با نیروهایبومی مناطق مورد نیازبدون رعایت امتیاز فضلی می باشد. درصورت تعدد نیاز یا عدم نیروی غیر بومی مابقی افراد براساس امتیاز مکتسبه سازماندهی خواهند شد.
سازماندهی پذیرفته شدگان بر اساس نیاز مطابق جدول شماره(۱) خواهد بود.
پذیرفته شدگان ملزم به تکمیل فرم تعهد نامه رعایت شئونات معلمی و رعایت ضوابط عمومی گزینش در طول مدت خدمت و انجام خدمت به مدت۲ سال تمام، می باشند.
افرادی که تقاضای کفالت پزشکی یا تحصیلی نموده اند نمی توانند متقاضی شرکت در طرح سرباز معلم باشند.
پذیرفته شدگان نهایی (پس از طی مراحل ثبت نام و گزینش) درتاریخ ۰۱/۰۴/۱۳۹۷اعزام خواهند شد.
این اداره کل تعهدی در خصوص تامین محل اسکان و بیتوته پذیرفته شدگان ندارد.
پذیرفته شدگانی که مراحل پذیرش (گزینش، دوره های نظامی و آموزشی) را سپری نمایند انصراف بعد از آن وجاهت قانونی

نداشته و ترک خدمت محسوب می گردد و وفق مقررات مربوط برخورد خواهد شد.

معلمین وظیفه در حین خدمت مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند.

تذکر خیلی مهم : پذیرش صرفاً جهت تدریس در کلاسهای درس واحدهای آموزشی مناطق کمتر توسعه یافته بوده لذا بکارگیری افراد درقسمت های اداری ، مدارس مناطق شهری و مرکز استان مجوزی ندارد.

ب )مدارک لازم جهت ثبت نام و فرم امتیازبندی:

تکمیل فرم ثبت نام (در محل ثبت نام ارائه می گردد)
تکمیل فرم اطلاعات فردی گزینش ( در محل ثبت نام ارائه می گردد) .
اصل برگه سبز (برگه اعزام آماده به خدمت) بدون مهر غیبتبا تاریخ اعزام (۱/۴/۹۷ یا ۱/۶/۹۷ ) .
اصل و تصویر کارت ملی و شناسنامه تمام صفحات (۲نسخه) در صورت تاهل یا داشتن فرزند تصویر از صفحات شناسنامه آنان (۱ نسخه).
عکس(۴ × 3) سه قطعه. (در سال جاری)
اصل و تصویر مدرک تحصیلی (لیسانس) یا گواهی موقت فراغت از تحصیل.
گواهی برای خانواده ایثارگران و آزادگان و جانبازان بالای ۲۵ % و برادر شهید.
ارائه تصویر آخرین حکم کارگزینی برای متقاضیانی که پدر یا مادر آنها فرهنگی می باشد(در صورتی که پدر و مادر هر دو فرهنگی هستند ارائه حکم کارگزینی هر دو ضروری می باشد)
در صورت داشتن گواهی تدریس در آموزش و پرورش (مدارس غیر انتفاعی، آموزش از راه دور یا نهضت سوادآموزی) اصل آن ارائه گردد.
یک عدد پوشه ( گروه « الف » به رنگ قرمز گروه « ب » به رنگ زرد گروه « ج » به رنگ آبی )

ج) مکان ثبت نام :

اراک– خیابان شهید شیرودی – اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی ساختمان شماره۴ – امور اداری و تشکیلات- کارشناسی استخدام


ابلاغ بخشنامه جذب و ساماندهی سرباز معلم استان گلستان

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان بخشنامه سرباز معلم استان گلستانبرای سال تحصیلی ۹۸-۹۷ ابلاغ گردید که به شرح زیر است:

مدیر محترم آموزش و پرورش شهرستان

موضوع : جذب معلم وظیفه در سال ۹۷

سلام علیکم

با احترام ، به استناد بخشنامه شماره ۴/۷۱۰ مورخ ۰۲/۰۲/۹۷ وزارت متبوع در اجرای بکارگیری معلمان وظیفه ، از مشمولین واجد بر اساس نیاز، طبق جدول ذیل ثبت نام بعمل می آید :

۱-داوطلبین واجد شرایط دارای برگه اعزام بدون مهر غیبت که تاریخ اعزام آنها تیریا شهریور ۹۷باشد .

۲-جذب سرباز معلم صرفاً از بین دارندگان مدرک تحصیلیلیسانسصورت پذیرد .

۳-جذب و بکارگیری افراد بر مبنای ارتباط رشته تحصیلی و رشته تدریس بر اساس طرح طبقه بندی مشاغل معلمان انجام گیرد .

۴-جذب و بکارگیری افراد صرفا جهت کلاسهای درس در واحدهای آموزشی و در مناطق کمتر توسعه یافته و روستائی بوده و لذا بکارگیری افراد در قسمت های اداری و مدارس شهری ممنوع می باشد .

۵-ثبت نام از متقاضیان با ارائه اصل برگه اعزام امکان پذیر می باشد و از ثبت نام با کپی برگه اعزام جداً خودداری گردد و هر فرد می تواند تنها در یک شهرستان ثبت نام نماید.


ضوابط و شرایط جذب و سازماندهی معلمان وظیفه استان قم

بر اساس بخشنامه ۴/۷۱۰ مورخ ۰۲/۲/۱۳۹۷ وزارت محترم متبوع، اداره کل آموزش و پرورش استان قم برای سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷ صرفاً از دارندگان مدرک تحصیلی (لیسانس) علاقه مند به تدریس در مقطع ابتدایی مدارس روستایی، با شرایط ذیل اقدام به ثبت نام افراد متقاضی واجد شرائط در برنامه جذب و سازماندهی معلم وظیفه می نماید.

پیوست های مربوط به ضوابط و شرایط برنامه جذب و سازماندهی سرباز معلم و فرم هار را دانلود نمایید …


اعلام جزییات وزمان جذب سرباز معلم در آموزش وپرورش فارس

رییس اداره برنامه ریزی و منابع انسانی آموزش وپرورش فارس از آغاز فرایند جذب سرباز معلم دراستان فارس خبرداد

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش فارس، فرشاد حیاتی بااشاره به مطلب فوق افزود: فرایندجذب وثبت نام ازمتقاضیان سربازمعلمی درآموزش وپرورش استان ازروزچهارشنبه

۵ اردیبهشت ماه آغاز وحداکثر تا ۱۱ اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت

رییس اداره برنامه ریزی و منابع انسانی آموزش وپرورش فارس گفت:این اداره کل برای تامین بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز مناطق محروم وکمتر توسعه یافته درسال تحصیلی۹۷-۱۳۹۶ اقدام به جذب سرباز معلم می نماید

حیاتی گفت: فقط مشمولینی که تاریخ اعزام آنها اول تیرماه یا اول شهریور ماه ۹۷ وبدون مهر غیبت باشد وصرفا”دارای مدرک تحصیلی لیسانس باشند می توانند دراین خصوص ثبت نام کنند

رییس اداره برنامه ریزی و منابع انسانی آموزش وپرورش فارس گفت:مشمولین واجد شرایط برای خدمت درشهرستانها و مناطق استان، برابر سهمیه وزارت آموزش وپرورش و رشته های مرتبط با دوره ابتدایی ، متوسطه نظری ، فنی و حرفه ای وکاردانش به کار گرفته خواهند شد

حیاتی گفت:مشمولین واجد شرایط می توانند با توجه به رشته خود به اداره های آموزش وپرورش مناطق محل سکونت خود مراجعه و فرم های مربوط را دریافت و ثبت نام نمایند.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی می شودتعداد مشمولین مراجعه کننده بیشتر از ظرفیت و نیاز اداره ها باشد گفت: مشمولین باید فرم امتیاز بندی را تکمیل وچنانچه امتیاز لازم را کسب نمایند می توانند به عنوان سرباز معلم،خدمت وظیفه خود را در آموزش وپرورش به مدت دو سال به پایان برسانند.

حیاتی با اشاره به اینکه مدت خدمت دردوره سرباز معلمی در آموزش وپرورش دوسال کامل هست گفت: کسانی که دارای گواهی کسر خدمت هستند نمیتوانند ثبت نام کند

رییس اداره برنامه ریزی و منابع انسانی آموزش وپرورش فارس گفت:مشمولینی که موفق به ثبت نام شوند پس از طی مراحل گزینش و گذراندن دوره آموزش نظامی و آموزشی بعنوان سرباز معلم در آموزش وپرورش فارس بر اساس رشته تحصیلی ورشته تدریس مشغول به خدمت خواهند شد

وی گفت: این افارد صرفا” برای تدریس درواحد های آموزشی بکارگرفته خواهند شد واستفاده از آنها دربخش های اداری آموزش و پرورش ممنوع می باشد

حیاتی همچنین در خصوص سایر شرایط موثردرپذیرش مشمولین گفت:بومی بودن در محل مورد نیاز وهمچنین اعضای خانواده های معزز شهدا ، جانبازان و فرزندان فرهنگی در اولویت هستند

رییس اداره برنامه ریزی و منابع انسانی آموزش وپرورش فارس همچنین با رد برخی شایعات گفت:پذیرش سرباز معلم منجر به استخدام در آموزش و پرورش نخواهد شد.

وی همچنین گفت:متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر به اداره های آموزش وپرورش یا پورتال برنامه ریزی آموزش وپرورش فارس به نشانی barnamerizi.farsedu.org مراجعه نمایند


اطلاعیه پذیرش سرباز معلم آموزش و پرورش چهارمحال وبختیاری در سال ۱۳۹۷

اطلاعیه پذیرش سرباز معلم آموزش و پرورش چهارمحال وبختیاری در سال ۱۳۹۷ با توجه به سهمیه تخصیص یافته در رشته ها و شهرها انتشار یافت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش چهارمحال وبختیاری”محمد زمان کریمی ” از شرایط پذیرش سرباز معلم درآموزش و پرورش چهارمحال وبختیاری در سال ۱۳۹۷خبر داد که به به شرح زیر می باشد:

۱-داشتن برگ اعزام به خدمت بدون مهر غیبت ممهور به مهر واکسیناسیون ( از تاریخ ۴/۱/۹۷ یا ۶/۱/۹۷ )

۲- اظهار نظر مثبت هسته ی گزینش استان ( قبل از انقضای تاریخ مندرج در برگ اعزام خدمت ) .

۳- نداشتن سابقه ی سربازی و کسر خدمت بسیجی .

۴- خدمت سربازی در آموزش و پرورش دو سال تحصیلی می باشد .

۵- اولویت پذیرش با متقاضیان بومی شش منطقه محروم می باشد(عشایر ،لردگان ،میانکوه، فلارد ،کوهرنگ ،اردل ، خانمیرزا )

۶- شرکت کنندگان در آزمون سراسری دانشگاهها حق شرکت در طرح سرباز معلم را ندارند .

۷-تاریخ ثبت نام همه روزه بجر روزهای تعطیل از۱۳۹۷/۲/۴ لغایت ۱۳۹۷/۲/۱۰ ازساعت ۸صبح تاساعت۱۲ظهرمی باشد.

 


جذب معلم وظیفه ( سرباز معلم ) استان البرز در سال۹۷

بنابه گزارش گروه خبری معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز : بخشنامه جذب و ساماندهی سربازمعلم سال ۹۷ تنظیم و ارسال گردید

مراد مالمیر معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی گفت : متقاضیان جذب معلم وظیفه ( سرباز معلم ) دارای مدرک تحصیلی کارشناسی جهت ثبت نام با در دست داشتن مدارک ذیل از روز سه شنبه ۴ اردیبهشت ۹۷ تا دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۷ به مدت یک هفته به اداره کل آموزش و پرورش استان البرز (واحد امور اداری و استخدام ) مراجعه نمایند.

مدارک و شرایط لازم:

اصل و تصویر برگه آماده به خدمت به تاریخ اعزام ۱/۴/۹۷ یا ۱/۶/۹۷ (بدون مهر غیبت )
عدم استفاده از کسر خدمت
دارا بودن سلامت جسمانی
اصل آخرین مدرک تحصیلی و تصویر آن ( لیسانس )
اصل شناسنامه و تصویر تمام صفحات آن
اصل کارت ملی و تصویر پشت و روی آن
دو قطعه عکس ۴*۳ سال جاری
تکمیل فرم ثبت نام
ارائه مدارک مورد نیاز بر ای کسب امتیاز اولویت بندی در فرم ثبت نام
تکمیل فرم اطلاعات فردی


جذب سرباز معلم در آموزش و پرورش استان خراسان رضوی

براساس بخشنامه شماره ۷۱۰/۴ مورخ ۹۷/۰۲/۰۲ وزارتی متقاضیان، واجد شرایط که فقط دارای مدرک تحصیلی لیسانس در رشته های مورد نیازآموزش و پرورش (جداول ذیل) می توانند با توجه به داشتن شرایط ذیل و سهمیه شهرستان ها و مناطق، پس از ثبت نام در سامانه با اصل مدارک اعلام شده به امور اداری و تشکیلات اداره مورد تقاضا مراجعه نمایند.

۱- مهلت ثبت نام متقاضیان از ۹۷/۰۲/۰۴ تا ۹۷/۰۲/۰۹ و فقط از طریق سامانه http://edari.razavi.medu.ir بوده و تمدید نخواهد شد.

۲- دارا بودن صرفا مدرک تحصیلی لیسانس در رشته های مرتبط با آموزش و پرورش (جدول طرح طبقه بندی مشاغل)

۳- داوطلبان باید از سلامت کامل جسمی، روحی و روانی متناسب با شغل معلمی برخوردار باشند.

۴- متقاضیانی که فقط برگه اعزام ۹۷/۰۴/۰۱ یا ۹۷/۰۶/۰۱ بدون مهر غیبت دارند مجاز به ثبت نام می‌باشند.

تذکر مهم: در هنگام ثبت نام مدرک تحصیلی و برگه اعزام به خدمت باید اسکن و در یک فایل (RAR) آپلود شود. حجم فایل نباید از ۲ مگابایت بیشتر باشد

۵- جذب و بکارگیری معلمان وظیفه صرفا در کلاس های آموزشی مناطق کمتر توسعه یافته امکان پذیر می‌باشد و بکارگیری در ادارات و مدارس شهری ممنوع است.

۶- مدت خدمت بصورت سرباز معلم ۲۴ ماه کامل و کسر خدمت قابل قبول نیست و دارا بودن کسر خدمت بسیج فعال و غیره اعمال نمی‌شود. ضمنا افرادی که بخشی از خدمت وظیفه خود را انجام داده‌اند مجاز به ثبت نام نمی‌باشند.

۷- سرباز معلمان در حین خدمت مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند.

۸- پس از پذیرش نهایی سرباز معلم، اعزام کلیه پذیرفته شدگان که تاریخ اعزام آنان ۹۷/۰۴/۰۱ یا ۹۷/۰۶/۰۱ است، به مراکز آموزشی سپاه در تاریخ ۹۷/۰۴/۰۱ انجام خواهد پذیرفت.

۹- پس از ثبت نام و پذیرش نهایی انصراف جهت ادامه تحصیل و … پذیرفته نخواهد شد.

۱۰-پذیرش نهایی منوط به تایید هسته گزینش می باشد و در صورت عدم تایید هسته گزینش داوطلب از فهرست سرباز معلم حذف و بصورت عادی اعزام خواهد شد.

۱۱- محل اسکان و ایاب و ذهاب به عهده سرباز معلم است.

۱۲- ثبت نام اولیه هیچگونه تعهدی برای پذیرش به عنوان سرباز معلم ایجاد نمی کند.

۱۳- ادامه کار سرباز معلم پس از اتمام خدمت ممنوع و انجام خدمت ضرورت در آموزش و پرورش هیچگونه حق استخدامی و یا اشتغال ایجاد نمی کند.

۱۴- متقاضیان باید پس از ثبت نام با در درست داشتن اصل مدارک ذیل حداکثر تا روز دوشنبه ۹۷/۰۲/۱۰ به اداره آموزش و پرورش منطقه/شهرستان مورد تقاضا مراجعه نمایند.

مدارک مورد نیاز جهت ارائه به آموزش و پرورش محل مورد تقاضا:

۱- اصل شناسنامه و کارت ملی و دو نسخه تصویر از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی

۲- اصل و تصویر مدرک تحصیلی

۳- اصل و تصویر برگه اعزام به خدمت ۹۷/۰۴/۰۱ یا ۹۷/۰۶/۰۱

۴- عکس ۴×۳ دوقطعه

۵- پوشه روغنی ۱ عدد

۶- اصل و تصویر مدارک امتیاز آور

۷- در صورت تاهل اصل شناسنامه همسر و فرزند و دو نسخه تصویر از صفحات شناسنامه

۸- پرینت فرم امتیاز بندی تکمیل شده از سامانه


اطلاعیه ثبت نام سرباز معلمان استان سمنان سال ۹۷

پیرو بخشنامه جذب و ساماندهی سرباز معلم برای سال تحصیلی ۹۸-۹۷ لازم است متقاضیان موارد ذیل را مورد توجه قرار دهند

ضوابط ، نکات ، مدارک لازم و محدوده زمانی ثبت نام سرباز معلمان سال ۹۷

نکات مهم :

ثبت نام تنها در محدوده زمانی اعلام شده انجام پذیرفته و از افرادی که بعد از زمان مذکور مراجعه نمایند ثبت نام به عمل نخواهد آمد .
در صورت نبود هریک از مدارک و یا ناقص بودن تعداد مورد نظر ثبت نام بعمل نمی آید .
در زمان ثبت نام اصل تمامی مدارک خواسته شده نیز مورد نیاز می باشد .
در صورت عدم پذیرش افراد ثبت نام شده مبلغ دریافتی عودت داده نخواهد شد .

زمان ثبت نام :

چهارشنبه ۰۵/۰۲/۹۷ لغایت سه شنبه ۱۱/۰۲/۹۷ از ساعت ۸ تا ۱۲

محل ثبت نام :

سمنان ، بالاتر از میدان امام (ره) ، اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان ، گروه طرح و برنامه

مدارک مورد نیاز :

فتوکپی شناسنامه تمامی صفحات ۳سری
کارت ملی پشت و رو ۳سری
عکس ۴*۳ )پشت نویسی شده) ۶قطعه
پاکت عکس ۲عدد
کپی مدرک تحصیلی (مستند) ۲سری
کپی معدل آخرین مدرک تحصیلی (مستند) ۲سری
پوشه روغنی و گیره ۱عدد
اصل برگه اعزام(بدون تاخیر و غیبت) و تصویر آن ۲عدد
اصل و کپی فیش واریزی ۱ سری

(واریز ملبغ ۲۴۵.۰۰۰ ریال به شماره حساب — بانک ملی)

مدارک و معیار های جهت امتیاز بندی :

گواهی بسیجی فعال از سپاه پاسداران .
کپی سند ازدواج .
کپی شناسنامه فرزند.
ارائه گواهی تدریس در آموزش و پرورش یا نهضت سواد آموزی.
ارائه گواهی فرزند شهدا وخواهران وبرادران شهیدوفرزندان جانبازان محترم از بنیاد شهید(با ذکر درصد جانبازی)با تاریخ تا اردیبهشت ۹۷ .
ارائه گواهی بومی بودن منطقه میامی و بیارجمندوسرخه وامیر آبادوبسطام وآرادان ومهدیشهر از شورای محل .
ارائه گواهی فرزند فرهنگیان محترم (آخرین حکم کارگزینی پدر، مادر یا هردو ).
تکمیل نمودن فرم ها(برگه تقاضای ثبت نام ،تعهد نامه،برگه امتیاز بندی وفرم اطلاعات فردی گزینش)
مدارک نخبگی از بنیاد علمی نخبگان
تالیفات شابک دار مرتبط با مدرک تحصیلی
ارائه گواهی فرزندان رزمندگان با خدمت داوطلبانه ۶ماه متوالی یا ۹ماه متناوب در جبهه وفرزندان آزادگان با سابقه اسارت بالاتر از ۹ ماه از معاونت نیروی انسانی سپاه یا نیروهای مسلح با ذکر داوطلبانه بودن مدت جبهه ومدت حضور.


جذب بیش از ۴۰۰ سرباز معلم در آموزش و پرورش خوزستان

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: بیش از ۴۰۰ نفر از دارندگان مدرک کارشناسی به صورت سرباز معلم در آموزش و پرورش خوزستان جذب می شوند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، حرج چلداوی صبح امروز ۴ اردیبهشت ماه ۹۷ گفت: اولویت جذب متقاضیان به صورت سرباز معلم با فارغ التحصیلان فنی و حرفه ای و کار و دانش است و افرادی که به صورت سرباز معلم جذب می شوند و به دلیل اینکه مدت خدمت در برنامه معلمان وظیفه دو سال تمام است پس متقاضیان نباید دارای کسر خدمت باشند.

وی افزود: ادامه کار معلمان وظیفه پس از اتمام خدمت ممنوع است و انجام خدمت ضرورت در آموزش و پرورش هیچگونه حق استخدامی و یا اشتغال برای افراد ایجاد نمی کند.

چلداوی خاطر نشان کرد: داوطلبان از بین واجدین شرایط دارای برگه آماده به خدمت بدون مهر غیبت که تاریخ اعزام آنها تیر و شهریور ۹۷ می باشد، ثبت نام و امتیاز بندی می شوند و سپس اداره کل اموزش و پرورش موظف است بر اساس نیاز و انجام مراحل گزینش نسبت به جذب آنها اقدام کند.

وی تصریح کرد: درخواست معافیت پزشکی یا تحصیلی سبب لغو اعزام شده و افرادی که از سازمان وظیفه چنین درخواستی داشته اند از فهرست معلمان وظیفه کنار گذاشته می شوند.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش خوزستان یادآور شد: فرآیند تایید صلاحیت متقاضیان جذب به صورت سرباز معلم در آموزش و پرورش خوزستان ۱۰ اردیبهشت ماه ۹۷ آغاز می شود و تا ۲۵ اردیبهشت ماه ادامه دارد.


جذب ۷۰ نفر سرباز معلم استان خراسان شمالی برای سال تحصیلی ۹۸ – ۹۷

معاون پژوهش ، برنامه ریزی ومنابع انسانی آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: ۷۰نفر سرباز معلم برای سال ۹۸-۹۷ جذب خواهند شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان شمالی به نقل از رابط خبری معاونت پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی قنبرعلی خوش آینه در توضیح این خبر اظهار داشت: داوطلبین واجد شرایط دارای برگه آماده‌به‌خدمت بدون مهر غیبت که تاریخ اعزام آن‌ها تیر و شهریور ۹۸ باشد، ثبت‌نام و امتیازبندی می‌شوند.

وی ادامه داد: جذب سرباز معلم صرفاً از بین دارندگان مدرک تحصیلی لیسانس انجام می‌شود. جذب و به‌کارگیری معلمان وظیفه صرفاً در کلاس‌های درس واحدهای آموزشی مناطق کم‌تر توسعه‌یافته امکان‌پذیر است، لذا به‌کارگیری افراد مذکور در قسمت‌های اداری، مدارس مناطق شهری و مرکز استان هیچ‌گونه مجوز قانونی ندارد.

۱- مهلت ثبت نام از مورخه ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ تا ۱۳۹۷/۰۲/۰۸ برای مشمولان به تاریخ اعزام ۱۳۹۷/۰۴/۰۱و ۱۳۹۷/۰۶/۰۱ تعیین می گردد.

۲- مشمولین واجد شرایط دارای مدرک تحصیلی لیسانس و دارای برگه آماده به خدمت بدون غیبت و کسرخدمت که تاریخ اعزام آنها ۱۳۹۷/۰۴/۰۱ و ۱۳۹۷/۰۶/۰۱ باشد، می توانند متقاضی ثبت نام باشند .

۳- از کلیه واجدین شرایط براساس فرم امتیاز بندی ثبت نام به عمل آید.

۴- ضمن اخذ تعهد از افراد، ابلاغ می گردد که این ثبت نام مبنی بر پذیرش اصلی نبوده و در خصوص پذیرفته شدگان نهایی اداره کل آموزش و پرورش با توجه به نیاز در شهرستانها و مناطق و رشته تحصیلی تصمیم گیری خواهد نمود.

۵- در نهایت پذیرفته شدگان اصلی متعهد خواهند شد که در هرمنطقه و شهرستان و هر مقطع که آموزش و پرورش نیاز داشته خدمت نماید.

۴- مدارک لازم جهت ثبت نام :

الف) اصل برگه اعزام به خدمت بدون غیبت

ب ) تصویر تمام صفحات شناسنامه ( صفحه اول ۲ سری )

ج ) تصویر کارت ملی ۲برگ

د ) عکس پشت نویسی شده ۳ قطعه

ه ) تکمیل فرم گزینش

و ) گواهی سلامت جسمانی از پزشک معتمد

ز ) سایر مدارک امتیاز آور

تبصره ۱ : مناطقی که فاقد پزشک معتمد می باشند با معرفی اداره محل ثبت نام به پزشک معتمد شهرستان نسبت به تهیه گواهی سلامت اقدام فرمایند .

تبصره ۲ : با توجه به اینکه تمام سرباز معلمان گزینش می شوند نیازی به معرفی افراد برای سوء پیشینه وجود ندارد .

۵- به ثبت نام شدگان توصیه می گردد برگ اعزام آنان حتماً باید ممهور به مهر واکسیناسیون بوده و شخصاً پیگیر امور مربوطه باشند .

۶- به افراد متقاضی اعلام گردد با عنایت به اینکه ثبت نام یک مرحله ای بوده ودر مدت زمان کوتاه کلیه مراحل گزینش و تشکیل پرونده انجام می گیرد لذا چنانچه فردی از نظر گزینش مورد تائید قرارنگرفت جذب نامبرده منتفی تلقی شده و باید بصورت عادی اعزام می گردد.


شرایط جذب سربازمعلمان در آموزش و پرورش برای سال تحصیلی جدید

وزارت آموزش و پرورش شرایط جذب سربازمعلمان برای سال تحصیلی ۹۸‌ــ‌۹۷ را اعلام کرد و بر این اساس داوطلبان واجد شرایط که تاریخ اعزام آنها تیر و شهریور باشد، ثبت‌نام و امتیازبندی می‌شوند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، وزارت آموزش و پرورش بخش‌نامه جذب سربازمعلمان برای سال تحصیلی ۹۸‌ــ‌۹۷ را ابلاغ کرد. در این بخشنامه آمده است: داوطلبین واجد شرایط دارای برگه آماده به خدمت بدون مهر غیبت که تاریخ اعزام آنها تیر و شهریور ۹۸ باشد، ثبت‌نام و امتیازبندی می‌شوند.

جذب و به‌کارگیری افراد بر مبنای ارتباط رشته تحصیلی با رشته تدریس (برابر طرح طبقه‌بندی مشاغل معلمان کشور) انجام گیرد. اداره کل آموزش و پرورش استان مکلف است براساس اعلام نیاز مناطق و اولویت‌های تخصیص نیرو مراحل جذب و به‌کارگیری سربازمعلمان را انجام دهد.

ضمن تأمین بخشی از نیروی مورد نیاز مدارس استثنایی از پذیرش رشته‌های پیراپزشکی (ارتوپدی، فوریت‌های پزشکی و…) خودداری شود.

جذب و به‌کارگیری معلمان وظیفه صرفاً در کلاس‌های درس واحدهای آموزشی مناطق کم‌تر توسعه‌یافته امکان‌پذیر است، لذا به‌کارگیری افراد مذکور در قسمت‌های اداری، مدارس مناطق شهری و مرکز استان هیچ‌گونه مجوز قانونی ندارد.

فهرست و مدارک افراد حائز شرایط و امتیاز لازم بلافاصله و به‌صورت روزانه حداکثر تا تاریخ ۱۱ اردیبهشت ۹۷ در اختیار هسته گزینش استان قرار گرفته و هماهنگی لازم برای دریافت نظر نهایی حداکثر تا تاریخ ۲۷ اردیبهشت ۹۷ انجام شود.

جهت حفظ سهمیه جذب استان حتی‌الامکان اعلام نظر گزینش قبل از اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان به حوزه ستادی انجام شود. بدیهی است پس از ارسال اسامی به ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان وظیفه عمومی ناجا هیچ‌گونه جذب جدید و جایگزین امکان‌پذیر نخواهد بود.

جذب سربازمعلم صرفاً از بین دارندگان مدرک تحصیلی لیسانس انجام می‌شود و اسامی پذیرفته‌‌شدگان نهایی مطابق سهمیه تخصیصی در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ۹۷ به حوزه ستادی ارسال خواهد شد.

داوطلبان باید هنگام ثبت‌نام فرم تعهدنامه رعایت شئونات شغل معلمی و رعایت ضوابط عمومی گزینش در طول مدت خدمت، همچنین فرم پرسش‌نامه اطلاعات فردی گزینش را تکمیل کنند و پس از الصاق یک قطعه عکس به‌همراه تصویر تمام صفحات شناسنامه و تصویر کارت ملی به مسئول ثبت‌نام تحویل دهند.

داوطلبان باید از سلامت کامل جسمی، روحی و روانی متناسب با شغل معلمی برخوردار باشند (با تأیید اداره کل آموزش و پرورش استان).

مدت خدمت در برنامه معلمان وظیفه ۲ سال تمام است بنابراین مشمولین انتخاب می‌شوند که کسر خدمت ندارند و باید در این رابطه از متقاضیان تعهد اخذ شود.

ادامه کار معلمان وظیفه پس از اتمام خدمت موظف ممنوع است و انجام خدمت ضرورت در آموزش و پرورش هیچ‌گونه حق استخدامی یا اشتغال برای افراد ایجاد نمی‌کند.

اعزام افراد به مراکز آموزشی نظامی در تاریخ اول تیر ۹۷ انجام خواهد شد.

درخواست معافیت پزشکی یا تحصیلی سبب لغو اعزام شده و افرادی که از سازمان وظیفه چنین درخواستی داشته‌اند از فهرست معلمان وظیفه کنار گذاشته می‌شوند، بنابراین متقاضیان باید در مهلت ثبت‌نام نسبت به ابطال درخواست معافیت اقدام کنند.

منبع : خبرگزاری تسنیم


ابلاغ بخشنامه جذب و ساماندهی سرباز معلم اردبیل

معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش بخشنامه جذب و ساماندهی سرباز معلم برای سال تحصیلی ۹۸-۹۷ را ابلاغ کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش بخشنامه جذب و ساماندهی سرباز معلم برای سال تحصیلی ۹۸-۹۷ را ابلاغ کرد.

در این بخشنامه آمده است: داوطلبین واجد شرایط دارای برگه آماده‌به‌خدمت بدون مهر غیبت که تاریخ اعزام آن‌ها تیر و شهریور ۹۷ باشد، ثبت‌نام و امتیازبندی می‌شوند.

فهرست و مدارک افراد حائز شرایط و امتیاز لازم بلافاصله و به‌صورت روزانه حداکثر تا تاریخ ۱۱ اردیبهشت ۹۷ در اختیار هسته گزینش استان قرارگرفته و هماهنگی لازم برای دریافت نظر نهایی حداکثر تا تاریخ ۲۷ اردیبهشت ۹۷ انجام شود.

جهت حفظ سهمیه جذب استان حتی‌الامکان اعلام نظر گزینش قبل از اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان به حوزه ستادی انجام شود. بدیهی است پس از ارسال اسامی به ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان وظیفه عمومی ناجا هیچ‌گونه جذب جدید و جایگزین امکان‌پذیر نخواهد بود.

جذب سرباز معلم صرفاً از بین دارندگان مدرک تحصیلی لیسانس انجام می‌شود و اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی مطابق سهمیه تخصیصی در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ۹۷ به حوزه ستادی ارسال خواهد شد.

داوطلبان باید هنگام ثبت‌نام فرم تعهدنامه رعایت شئونات شغل معلمی و رعایت ضوابط عمومی گزینش در طول مدت خدمت، همچنین فرم پرسش‌نامه اطلاعات فردی گزینش را تکمیل کنند و پس از الصاق یک قطعه عکس به همراه تصویر تمام صفحات شناسنامه و تصویر کارت ملی به مسئول ثبت‌نام تحویل دهند.

داوطلبان باید از سلامت کامل جسمی، روحی و روانی متناسب با شغل معلمی برخوردار باشند (با تایید اداره کل آموزش‌وپرورش استان).

مدت خدمت در برنامه معلمان وظیفه ۲ سال تمام است بنابراین مشمولین انتخاب می‌شوند که کسر خدمت ندارند و باید در این رابطه از متقاضیان تعهد اخذ شود.

ادامه کار معلمان وظیفه پس از اتمام خدمت موظف ممنوع است و انجام خدمت ضرورت در آموزش‌وپرورش هیچ‌گونه حق استخدامی یا اشتغال برای افراد ایجاد نمی‌کند.

اعزام افراد به مراکز آموزشی نظامی در تاریخ اول تیر ۹۷ انجام خواهد شد.

درخواست معافیت پزشکی یا تحصیلی سبب لغو اعزام‌شده و افرادی که از سازمان وظیفه چنین درخواستی داشته‌اند از فهرست معلمان وظیفه کنار گذاشته می‌شوند، بنابراین متقاضیان باید در مهلت ثبت‌نام نسبت به ابطال درخواست معافیت اقدام کنند.

جذب و به‌کارگیری افراد بر مبنای ارتباط رشته تحصیلی با رشته تدریس (برابر طرح طبقه‌بندی مشاغل معلمان کشور) انجام گیرد. اداره کل آموزش‌وپرورش استان مکلف است بر اساس اعلام نیاز مناطق و اولویت‌های تخصیص نیرو مراحل جذب و به‌کارگیری سربازمعلمان را انجام دهد.

ضمن تامین بخشی از نیروی موردنیاز مدارس استثنایی از پذیرش رشته‌های پیراپزشکی (ارتوپدی، فوریت‌های پزشکی و…) خودداری شود.

جذب و به‌کارگیری معلمان وظیفه صرفاً در کلاس‌های درس واحدهای آموزشی مناطق کم‌تر توسعه‌یافته امکان‌پذیر است، لذا به‌کارگیری افراد مذکور در قسمت‌های اداری، مدارس مناطق شهری و مرکز استان هیچ‌گونه مجوز قانونی ندارد.


شرایط جذب سربازمعلمان در آموزش و پرورش آذربایجان شرقی

در راستای اعلام اداره کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموز

ش و پرورش ، اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی برای طرح جذب معلم وظیفه سال ۱۳۹۷ ثبت نام می نماید .

بهروز اصغری اردلانی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی گفت با توجه به اختصاص تعداد ۱۷۵ نفر سهمیه جذب سربازمعلم به استان آذربایجان شرقی از سوی وزارت آموزش و پرورش، ، ثبت نام از داوطلبان جذب معلم وظیفه ( سرباز معلم ) که دارای مدرک تحصیلی لیسانس بوده و دارای برگه اعزام به خدمت بدون غیبت و اضافه خدمت به تاریخ های ۹۷/۴/۱ یا ۹۷/۶/۱ می باشند ، از فردا سه شنبه از ساعت ۱۰ صبح به بعد در شهرستان ها و مناطق اعلام نیازشده آغاز و تا پایان وقت اداری روز یک شنبه مورخ ۹۷/۲/۹ ادامه می یابد . معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی استان افزودند سهمیه اختصاص یافته به استان ها امسال نسبت به سال گذشته از ۱۴۰ نفر به ۱۷۵ نفر افزایش یافته ولی به دارندگان مدرک تحصیلی فوق لیسانس سهمیه ای اختصاص نیافته است.

داوطلبان طرح جذب معلم وظیفه در صورت داشتن شرایط مذکور از فردا می توانند با مراجعه به سایت معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی استان به نشانی poshtibani.ea.medu.ir، از تعداد نیازها و تعداد سهمیه اختصاص یافته به هرکدام از شهرستان ها و مناطق اطلاع حاصل نموده و سپس با دردست داشتن مدارک لازم (که متعاقبا در همین سایت اعلام خواهد شد) به شهرستان یا منطقه ای که تمایل به جذب به عنوان معلم وظیفه دارند ، مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام و در پایان رسید تحویل مدارک دریافت نمایند.

ایشان به داوطلبان توصیه نمودند قبل از ثبت نام ، شرایط خدمت سرباز معلمی را به دقت مطالعه و براساس آگاهی قبلی اقدام به ثبت نام نموده و پس از ثبت نام و دریافت رسید مدارک نیز مفاد اطلاعیه بعدی را که در خصوص اعلام نتایج و … در همین سایت درج خواهد شد ، به دقت مطالعه و براساس آن اقدام نمایند.


جذب سرباز معلم در آموزش و پرورش زنجان

بنا بر اعلام رئیس اداره امور اداری وتشکیلات آموزش و پرورش استان: ثبت نام معلم وظیفه (سرباز معلم)در سال ۱۳۹۷ آغاز شدبنا بر اعلام سید فتاح موسوی رئیس اداره امور اداری وتشکیلات آموزش و پرورش استان، ثبت نام معلم وظیفه (سرباز معلم)در سال ۱۳۹۷ آغاز شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان، سید فتاح موسوی رئیس اداره امور اداری وتشکیلات آموزش و پرورش استان، از آغازثبت نام معلم وظیفه (سرباز معلم)در سال ۱۳۹۷ خبر داد.

بر این اساس با استناد به بخشنامه شماره ۴/۷۱۰مورخه ۹۶/۰۲/۱۸معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش وسهمیه اختصاصی ، فرایند جذب معلم وظیفه ( سرباز معلم ) از بین دارندگان مدرک تحصیلی لیسانس ،که دارای برگه اعزام به خدمت (بدون مهر غیبت واضافه خدمت ویا کسر خدمت )به تاریخ های ۹۷/۴/۱ و ۹۷/۶/۱ می باشند،از تاریخ ۹۷/۲/۲ شروع وتاپایان وقت اداری ۹۷/۲/۱۱ ادامه خواهد داشت ومهلت تعیین شده قابل تمدید نخواهد بود.

شرایط ومدارک لازم :

۱-دارابودن سلامت کامل جسمی وروانی

۲-داشتن حداقل مدرک تحصیلی لیسانس در کلیه رشته های تحصیلی غیر از رشته های مرتبط با پزشکی و پیراپزشکی و اورتوپدی و..) باشد

۳-داشتن برگه اعزام به خدمت به تاریخ اعزام۹۷/۰۴/۰۱ یا ۹۷/۰۶/۰۱مشروط بر آن که برگه اعزام به خدمت فاقد مهر غیبت باشد.

۴-نداشتن هرگونه کسری خدمت یا اضافه خدمت.

۵-اگر مشمولان قبلا درخواست معافیت پزشکی ویا تحصیلی نموده باشند سازمان وظیفه عمومی اعزام این قبیل مشمولان را ابه عنوان سرباز معلم لغو خواهد نمود .لازم است این افراد نسبت به ابطال درخواست معافیت خود اقدام نمایند.

۶-سرباز معلم در آموزش وپرورش دوسال کامل می باشد وپس از پذیرش امکان ترخیص جهت ادامه تحصیل و… نخواهد بود.

۷-ثبت نام به منزله پذیرفته شدن نیست وپذیرش نهایی بعد از انجام امتیاز بندی ،مصاحبه وگزینش مشخص خواهد شد.

۸-ادامه اشتغال سرباز معلم پس از اتمام خدمت موظف ممنوع می باشد.

۹-هرگونه اطلاع رسانی درخصوص روند جذب و پذیرش سرباز معلم ازطریق سایت آموزش و پرورش انجام خواهد پذیرفت.

۱۰-متقاضیان برای ثبت نام وارائه وتکمیل فرم های امتیاز بندی وگزینش به ادارات آموزش وپرورش مناطق مراجعه نمایند.


جذب سرباز معلم در آموزش و پرورش کرمانشاه

اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در نظر دارد، به منظور تامین کادر واحدهای آموزشی کمتر توسعه یافته از بین فارغ التحصیلان لیسانس در رشته های مورد نیاز، تعدادی از مشمولین وظیفه را برای اعزام به مناطق مذکور به عنوان معلم وظیفه گزینش کند.

بنابراین داوطلبان می توانند با ارایه دفترچه آماده به خدمت (برگه اعزام بدون مهر غیبت) که اعتبار آن ۰۱ /۰۴/ ۹۷ و ۰۱ /۰۶/ ۹۷ می باشد، از تاریخ ۰۴/ ۰۲/ ۹۷ تا تاریخ ۰۹ /۰۲ /۹۷ جهت ثبت نام به آموزش و پرورش منطقه ذیربط مراجعه کنند.

دریافت اطلاعات مورد نیاز:

– بخشنامه
– پرسش نامه
– فرم درخواست ثبت نام
– فرم تعهد
– مدارک لازم و عوامل امتیاز
–رشته مورد نیاز


جذب سرباز معلم در آموزش و پرورش بوشهر

معاون پژوهش ، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش گفت: شرایط جذب سربازمعلمان در آموزش و پرورش بوشهر برای سال ۹۷ اعلام شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر، ناصر غلامی ظهر امروز در مصاحبه با خبرنگار این اداره در اتاق کنفرانس اداره اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان به تشریح شیوه نامه جذب سرباز معلم در سال ۹۷پرداخت.
ناصر غلامی گفت: وزارت آموزش و پرورش در راستای تامین بخشی از کمبودهای نیروی انسانی در رشته های مرتبط با طرح طبقه بندی مشاغل معلمان سرباز معلمانی را در سال ۹۷ جذب می کند.
وی افزود: افراد داوطلب که دارای مدرک لیسانس در رشته های مرتبط با نیاز در طرح طبقه بندی مشاغل معلمان هستند می توانند حداکثر تا تاریخ ۹۷/۲/۹ (که قابل تمدید نمی باشد) به ادارات آموزش و پرورش مناطق آموزشی محل سکونت خود مراجعه نمایند.
غلامی ادامه داد: افراد داوطلب باید دارای دفترچه آماده به خدمت با تاریخ اعزام تیرماه ۹۷ و شهریور ۹۷ و بدون مهر غیبت و هم چنین بدون کسری خدمت باشند.
معاون پژوهش ، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش استان خاطر نشان کرد: افراد، پس از طی مراحل ثبت نام و مصاحبه ی موردی در هسته گزینش، در صورت اخذ تایید و تشخیص دارا بودن سلامت جسمی، روحی و روانی و در صورتی که از سازمان نظام وظیفه تقاضای معافیت نکرده باشند جذب خواهند شد.
این مقام مسئول بیان داشت: در مرحله بعد افراد برای گذراندن دوره آموزش نظامی و هم چنین آموزش تربیت معلمی و شیوه های کلاس داری اعزام خواهند شد.
ناصر غلامی با تاکید بر این که افراد نمی توانند دارای کسر خدمت باشند و الزاما باید ۲سال در آموزش و پرورش خدمت نمایند گفت: اولویت جذب به داوطلبان مناطق محروم و روستایی اختصاص داده شده چون محل خدمت افراد مذکور نیز در همان مناطق و برای تدریس خواهد بود.
غلامی در پایان اعلام داشت: در پایان شهریور ۹۷ افرادی که مراحل نهایی جذب را گذرانده باشند برای تدریس به مناطق آموزشی معرفی خواهند شد.


جذب سرباز معلم در آموزش و پرورش استان اصفهان

به اطلاع آن دسته از متقاضیان طرح سرباز معلم می رساند ثبت نام از متقاضیان از تاریخ ۰۴ / ۰۲ / ۱۳۹۷ لغایت ۱۱ / ۰۲ / ۱۳۹۷ صرفاً جهت تدریس در رشته های مورد نیاز مناطق محروم و نیمه برخوردار و با توجه به موارد ذیل انجام می پذیرد . لذا متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه ثبت نام و ارائه مدارک و مستندات به آموزش و پرورش محل سکونت و رعایت ضوابط و مقررات مربوطه نسبت به ثبت نام اولیه اقدام نمایند .

 1. ثبت نام از طریق سامانه داوطلبان جذب سرباز معلم متقاضی خدمت در آموزش و پرورش استان اصفهان انجام می پذیرد . لذا متقاضیان می بایست ضمن مراجعه به سامانه مذکور نسبت به ثبت نام اولیه و همچنین تحویل مدارک و مستندات به امور اداری آموزش و پرورش محل سکونت تا مهلت مقرر(حداکثر تا پایان وقت اداری روز سه شنبه ۱۱/ ۰۲ / ۱۳۹۷ ) اقدام نمایند .
  تذکر : متقاضیان پس از ثبت نام و تکمیل فرم درسامانه و انتخاب منطقه /ناحیه ثبت نامی می توانند جهت تشکیل پرونده و تحویل مدارک در همان منطقه / ناحیه انتخابی اقدام نمایند لذا ثبت نام آنها در مناطق دیگری به جز منطقه انتخابی امکان پذیر نمی باشد . سازماندهی آنان پس از پذیرش نهایی بر اساس نیاز در مناطق محروم و نیمه برخوردار در استان و توسط اداره کل آموزش و پرورش استان انجام می پذیرد.
  داوطلبان باید از سلامت کامل جسمی و روحی روانی مناسب با شغل معلمی برخوردار باشند
  ۲. ثبت نام فقط برای فارغ التحصیلان دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بر مبنای ارتباط رشته تحصیلی با رشته تدریس ( برابر طرح طبقه بندی مشاغل معلمان کشور ) صورت می پذیرد. (مدرک تحصیلی معادل و رشته های پیراپزشکی قابل قبول نمی باشد )
  ۳. اصل برگه سبز اعزام بدون غیبت ممهور به مهر واکسیناسیون در زمان ثبت نام الزامی است . ( صرفاً اعزامی تاریخ ۱ / ۴ / ۹۷ و ۱ / ۶ / ۹۷ )
  ۴. اگر مشمول قبلاً درخواست معافیت پزشکی و یا تحصیلی کرده باشد سازمان وظیفه عمومی اعزام وی را لغو نموده و لذا از لیست سرباز معلم کنار گذاشته می شود . لازم است این افراد در مهلت ثبت نام نسبت به ابطال درخواست معافیت اقدام نمایند . ( در این خصوص از فرد متقاضی تعهد اخذ می گردد . )
  ۵. امریه آموزش و پرورش شامل کسرخدمت نخواهد شد و مدت خدمت دو سال کامل می باشد ، همچنین پس از پذیرش امکان ترخیص جهت ادامه تحصیل وجود ندارد . متقاضیان در صورت کتمان کسر خدمت در هنگام ثبت نام و سپس درخواست استفاده از آن در حین خدمت و یا انصراف از از طرح سرباز معلم جهت ادامه تحصیل ملزم به جبران خسارت مادی ناشی از ” خروج قبل از پایان سال تحصیلی ” و ” هزینه دوره آموزشی بدو خدمت ” و ” دوره آموزش نظامی ” می باشند . ( در خصوص موارد ذکر شده تعهد محضری گرفته خواهد شد )
  ۶. ادامه اشتغال معلمان وظیفه پس از اتمام خدمت موظف غیرمجاز می باشد و انجام خدمت ضرورت هیچگونه حق استخدامی برای افراد ایجاد نمی کند .
  ۷. ثبت نام به معنای پذیرفته شدن نیست و پذیرش نهایی بعد از انجام مصاحبه ، گزینش و کسب امتیاز لازم مشخص خواهد شد .( زمان و مکان مصاحبه بر اساس جدول زمان بندی از طریق سایت اداره کل آموزش و پرورش و سامانه ثبت نام به اطلاع متقاضیان خواهد رسید . اعلام نتیجه نهایی از طریق سامانه مذکور قابل مشاهده خواهد بود .)
  ۸. اعزام پذیرفته شدگان به مراکز آموزشی نظامی در تاریخ ۱ /۴ / ۹۷ انجام خواهد گرفت .
  ۹. مهلت ثبت نام به هیچ وجه تمدید نخواهد شد . در خصوص زمان و مکان مصاحبه از طریق سامانه ثبت نام سرباز معلم و سامانه اداره کل آموزش و پرورش استان اطلاع رسانی خواهد شد .
  *مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده در ادارات آموزش و پروش مناطق و نواحی :
  ۱. اصل و تصویراز تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی ( ۲ سری )
  ۲. سه قطعه عکس جدید پشت نویسی شده
  ۳. اصل و تصویر مدرک تحصیلی
  ۴. اصل و تصویر برگه سبز اعزام به خدمت ( صرفاً اعزامی ۱ / ۴ / ۹۷ و ۱ / ۶ / ۹۷ )
  ۵. فرم تکمیل شده اطلاعات فردی ( فرم گزینش )
  ۶. پرینت فرم شماره ۱ و فرم امتیاز بندی (شماره ۲) از سامانه به همراه کپی مدارک امتیاز آور در فرم

جذب سرباز معلم در آموزش و پرورش ایلام

شرایط جذب و به کارگیری معلمان وظیفه در سال ۹۸/۹۷ اعلام شد.به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام، در اجرای شیوه نامه شماره ۴/۷۱۰ – 97/02/2معاون توسعه مدیریت وپشتیبانی وزارت متبوع از واجدین شرایط دارای برگه آماده به خدمت بدون مهر غیبت که تاریخ اعزام آنها تیر وشهریورماه۱۳۹۷ می باشد ثبت نام به عمل آید .

ابراهیم رضایی رئیس اداره ی روابط عمومی استان ایلام گفت : دارندگان مدرک تحصیلی لیسانس و برگه اعزام ۹۷/۴/۱و ۹۷/۶/۱ مجازند تا تاریخ سه شنبه ۹۷/۲/۱۱ با تحویل مدارک به ادارات محل سکونت خود نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
وی افزود: رشته های آموزش و پرورش استثنایی، آموزش ابتدایی، ریاضی ،کامپیوتر ،مکانیک خودرو ،دینی عربی، مطالعات اجتماعی،تاریخ ،ادبیات فارسی، حسابداری و برق مورد نیاز آموزش و پرورش استان است
و جذب و بکارگیری افراد بر مبنای ارتباط رشته تحصیلی با رشته تدریس (برابر طرح طبقه بندی مشاغل معلمان کشور)انجام گیرد.
رضایی گفت : مدارک لازم جهت ثبت نامداوطلبان عبارتند از ؛اصل برگ اعزام بدون غیبت و ممهور به مهر واکسیناسیون ،تصویر آخرین مدرک تحصیلی ( دو برگ)، تصویرتمام صفحات شناسنامه( دوسری) ، تصویر کارت ملی ( دوبرگ)، دو قطعه عکس تمام رخ ۳*۴، فرم تکمیل شده تعهد بدو خدمت ، فرم تکمیل شده اطلاعات فردی ، فرم امتیاز بندی داوطلب به انضمام مستندات و گواهی پزشکی دال بر سلامت جسمی و روانی(پس از پذیرش نهایی)


جذب سرباز معلم در آموزش و پرورش کرمان

بنا بر اعلام رئیس اداره امور اداری وتشکیلات آموزش و پرورش استان: ثبت نام معلم وظیفه (سرباز معلم)در سال ۱۳۹۷ آغاز شد

بنا بر اعلام سید فتاح موسوی رئیس اداره امور اداری وتشکیلات آموزش و پرورش استان، ثبت نام معلم وظیفه (سرباز معلم)در سال ۱۳۹۷ آغاز شد.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان، سید فتاح موسوی رئیس اداره امور اداری وتشکیلات آموزش و پرورش استان، از آغازثبت نام معلم وظیفه (سرباز معلم)در سال ۱۳۹۷ خبر داد.

بر این اساس با استناد به بخشنامه شماره ۴/۷۱۰مورخه ۹۶/۰۲/۱۸معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش وسهمیه اختصاصی ، فرایند جذب معلم وظیفه ( سرباز معلم ) از بین دارندگان مدرک تحصیلی لیسانس ،که دارای برگه اعزام به خدمت (بدون مهر غیبت واضافه خدمت ویا کسر خدمت )به تاریخ های ۹۷/۴/۱ و ۹۷/۶/۱ می باشند،از تاریخ ۹۷/۲/۲ شروع وتاپایان وقت اداری ۹۷/۲/۱۱ ادامه خواهد داشت ومهلت تعیین شده قابل تمدید نخواهد بود.

شرایط ومدارک لازم :

۱-دارابودن سلامت کامل جسمی وروانی

۲-داشتن حداقل مدرک تحصیلی لیسانس در کلیه رشته های تحصیلی غیر از رشته های مرتبط با پزشکی و پیراپزشکی و اورتوپدی و..) باشد

۳-داشتن برگه اعزام به خدمت به تاریخ اعزام۹۷/۰۴/۰۱ یا ۹۷/۰۶/۰۱مشروط بر آن که برگه اعزام به خدمت فاقد مهر غیبت باشد.

۴-نداشتن هرگونه کسری خدمت یا اضافه خدمت.

۵-اگر مشمولان قبلا درخواست معافیت پزشکی ویا تحصیلی نموده باشند سازمان وظیفه عمومی اعزام این قبیل مشمولان را ابه عنوان سرباز معلم لغو خواهد نمود .لازم است این افراد نسبت به ابطال درخواست معافیت خود اقدام نمایند.

۶-سرباز معلم در آموزش وپرورش دوسال کامل می باشد وپس از پذیرش امکان ترخیص جهت ادامه تحصیل و… نخواهد بود.

۷-ثبت نام به منزله پذیرفته شدن نیست وپذیرش نهایی بعد از انجام امتیاز بندی ،مصاحبه وگزینش مشخص خواهد شد.

۸-ادامه اشتغال سرباز معلم پس از اتمام خدمت موظف ممنوع می باشد.

۹-هرگونه اطلاع رسانی درخصوص روند جذب و پذیرش سرباز معلم ازطریق سایت آموزش و پرورش انجام خواهد پذیرفت.

۱۰-متقاضیان برای ثبت نام وارائه وتکمیل فرم های امتیاز بندی وگزینش به ادارات آموزش وپرورش مناطق مراجعه نمایند.


جذب سرباز معلم در آموزش و پرورش گیلان

معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان گیلان با صدور اطلاعیه ای از شرایط جذب سرباز معلمان در سال تحصیلی آینده خبر داد.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، براین اساس، در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ آموزش و پرورش گیلان در نظر دارد از دارندگان مدرک کارشناسی که دارای برگه اعزام به خدمت به تاریخ های اول تیر تا اول شهریور ۹۷ می باشند، به صورت سرباز معلم ثبت نام می کند . متقاضیان تا تاریخ ۸ اردیبهشت ۹۷ با رعایت شرایط و در دست داشتن مدارک شرح ذیل به مناطق مورد نیاز جهت ثبت نام مراجعه نماید.

شرایط عمومی

الف: دارا بودن سلامت کامل جسمی و روانی مناسب با شغل معلمی

ب: داشتن اصل برگ اعزام به خدمت بدون مهر غیبت مورخ ۱ تیر تا ۱ شهریور ۹۷

مدارک لازم جهت ثبت نام:

۱- تصویر تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی(دو سری)

۲- تصویر و اصل گواهی موقت قبولی فارغ التحصیلی یا نامه رسمی از دانشگاه (دو سری)

۳- عکس سه در چهار (چهار قطعه)

۴- پوشه و گیره از هرکدام یک عدد

۵- تصویرحکم کارگزینی شاغل/ بازنشسته (برای فرزندان فرهنگی)

۶- گواهی معتبر در سـال جاری ( بنیاد شـهید و امور ایثارگران برای فرزنـدان جانباز و آزادگان) یا اصل و تصویر کارت ایثارگری

۷- تکمیل فرمهای( شــماره ۱-۲-۳و فرم اطلاعـات فردی گزینش در دونســخه ) برای افرادپـذیرفته شـده اصـلی و ذخیره

یادآوری:

۱-مهلت ثبت نام به هیچ وجه قابل تمدید نمی باشد .

۲-برگه اعزام به خدمت داوطلبان می بایست ممهور به مهر انجام واکسیناسیون باشد.

۳- مشــمولانی که قبلا درخواست معافیت پزشـکی و یا تحصـیلی کرده اند، می بایست نسبت به ابطال درخواست معافیت اقدام نمایند.

۴- برنامه آموزش و پرورش انتخاب مشــمولینی است که کسر خدمت ندارند، بنابراین از پذیرفته شدگان در این خصوص تعهد اخذ می گردد.

۵- اشـتغال معلم وظیفه هیچگونه تعهـد اسـتخدام برای آموزش و پرورش پس از اتمام خـدمت موظف ایجاد نخواهد کرد.

۶-ثبت نام به منزله پذیرش نهایی نمی باشد، بنابراین پس از کسب امتیاز لازم و تعیین صــلاحیت ازسوی هســته گزینش استان اسامی نهایی پذیرفته شدگان از سوی امور اداری اداره کل اعلام می گردد .

 

منطقهرشته مورد نیازتعدادمنطقهابتدایی
آستاراجامعه شناسی۱اطاقور۱
کامپیوتر۱املش۲
رودبارریاضی۱تالش۴
معارف۱حویق۳
جامعه شناسی۱دیلمان۴
کامپیوتر۱رحیم آباد۴
برق۱رضوانشهر۱
حویقزبان خارجه۱رودبار۴
معارف۱عمارلو۷
ادبیات فارسی۱جمع۳۰
تربیت بدنی۱
کامپیوتر۱
تالشکامپیوتر۱
ماسالکامپیوتر۱
دیلمانمعارف۱
کامپیوتر۱
عمارلوادبات فارسی۱
فیزیک۱
معارف۱
تربیت بدنی۱
برق۱
کامپیوتر۱
جمع۲۲

 


جذب سرباز معلم در آموزش و پرورش مازندران

اطلاعیه بکارگیری و سازماندهی سرباز معلم آموزش و پرورش مازندران با توجه به سهمیه تخصیص یافته در رشته ها و شهرها انتشار یافت.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

اداره کل آموزش وپرورش استان مازندران در راستای بخشنامه شماره ۴/۷۱۰ مورخ ۲/ ۲ /۹۷ معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت متبوع،در نظر دارد از بین مشمولین وظیفه داوطلب خدمت در آموزش و پرورش صرفاً با مدرک تحصیلیلیسانس با توجه به سهمیه تخصیص یافته و رشته های تحصیلی تعیین شده مندرج در بخشنامه فوق الاشاره برای سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷ به عنوان سرباز معلم با رعایت مصاحبه و گزینش و موارد ذیل پذیرش نماید:

۱- مشمولین واجد شرایط باید برگ آماده به خدمت (اعزام) بدون مهر غیبت و کسر خدمت اولیه در برگ اعزام به تاریخ اعزام اول تیر (۹۷/۴/۱) و یا اول شهر یور (۹۷/۶/۱) را دارا باشند.

۲- با توجه به برنامه وزارت آموزش و پرورش مبنی بر انتخاب مشمولینی که کسری خدمت ندارند متقاضیان در صورت ارائه اطلاعات نادرست و ناقص، ملزم به جبران خسارت ناشی از “خروج قبل از پایان سال تحصیلی” و هزینه های دوره آموزشی بدو خدمت می باشند.کلیه پذیرفته شدگان نهایی در تاریخ ۹۷/۴/۱ به مراکز آموزش نظامی اعزام خواهند شد.

۳- کسانی که قصد ادامه تحصیل در دوره بالاتر را دارند پس از پذیرش نهایی در صورت قبولی امکان ترخیص آنان وجود ندارد.

۴- ثبت نام از داوطلبین خدمت در مناطق مورد نیاز از تاریخ وصول بخشنامه لغایت ۹۷/۲/۹ انجام می پذیرد لذا داوطلبین محترم از مراجعه به اداره کل خود داری فرمایند.

۵- از داوطلب خدمتی که برگ اعزام خارج از استان مازندران دریافت کرد، ثبت نام به عمل نمی آید.

۶- به لحاظ اینکه در خواست معافیت پزشکی و یا تحصیلی سبب لغو اعزام می گردد و افرادی که از سازمان وظیفه چنین در خواستی داشته اند از فهرست معلمان وظیفه کنار گذاشته می شوند متقاضیان می بایست در مهلت ثبت نام، نسبت به ابطال در خواست معافیت پزشکی ویا تحصیلی اقدام نمایند.

نکته مهم: داوطلب باید از نظر اطلاعات علمی و قدرت بیان در حد مطلوب بوده و از داوطلبینی که دارای نقص عضو، لکنت زبان و یا مشکلات دیگری که مانع تدریس می شود ثبت نام بعمل نمی آید ( ارائه گواهی سلامت از پزشک معتمد آموزش وپرورش)

متقاضیان جهت اطلاع بیشتر به ادارات آموزش وپرورش شهرستان و مناطق مورد تقاضا مراجعه نمایند.


آموزش و پرورش شرایط جذب سرباز معلمان برای سال تحصیلی جدید را اعلام کرد

وزارت آموزش و پرورش شرایط جذب سرباز معلمان برای سال تحصیلی ۹۷ – ۹۸ را اعلام کرد و بر این اساس داوطلبان واجد شرایط که تاریخ اعزام آنها تیر و شهریور باشد ثبت‌نام و امتیازبندی می‌شوند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، وزارت آموزش و پرورش بخش‌نامه جذب سرباز معلمان برای سال تحصیلی ۹۷-۹۸ را ابلاغ کرد. در این بخشنامه آمده است: داوطلبین واجد شرایط دارای برگه آماده به خدمت بدون مهر غیبت که تاریخ اعزام آنها تیر و شهریور ۹۸ باشد، ثبت‌نام و امتیازبندی می‌شوند.
جذب و به کارگیری افراد بر مبنای ارتباط رشته تحصیلی با رشته تدریس (برابر طرح طبقه‌بندی مشاغل معلمان کشور) انجام گیرد. اداره کل آموزش و پرورش استان مکلف است براساس اعلام نیاز مناطق واولویت‌های تخصیص نیرو مراحل جذب و به کارگیری سرباز معلمان را انجام دهد.
ضمن تامین بخشی از نیروی مورد نیاز مدارس استثنایی از پذیرش رشته‌های پیراپزشکی (ارتوپدی، فوریت‌های پزشکی و…) خودداری شود.
جذب و به کارگیری معلمان وظیفه صرفاً در کلاس‌های درس واحدهای آموزشی مناطق کم‌تر توسعه‌یافته امکان‌پذیر است، لذا به کارگیری افراد مذکور در قسمت‌های اداری، مدارس مناطق شهری و مرکز استان هیچ‌گونه مجوز قانونی ندارد.
فهرست و مدارک افراد حائز شرایط و امتیاز لازم بلافاصله و به صورت روزانه حداکثر تا تاریخ ۱۱ اردیبهشت ۹۷ در اختیار هسته گزینش استان قرار گرفته و هماهنگی لازم برای دریافت نظر نهایی حداکثر تا تاریخ ۲۷ اردیبهشت ۹۷ انجام شود.
جهت حفظ سهمیه جذب استان حتی‌المکان اعلام نظر گزینش قبل از اعلام اسامی پذیرفته شدگان به حوزه ستادی انجام شود. بدیهی است پس از ارسال اسامی به ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان وظیفه عمومی ناجا هیچ‌گونه جذب جدید و جایگزین امکان‌پذیر نخواهد بود.
جذب سرباز معلم صرفا از بین دارندگان مدرک تحصیلی لیسانس انجام می‌شود و اسامی پذیرفته‌ شدگان نهایی مطابق سهمیه تخصیصی در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ۹۷ به حوزه ستادی ارسال خواهد شد.
داوطلبان باید هنگام ثبت‌نام فرم تعهدنامه رعایت شئونات شغل معلمی و رعایت ضوابط عمومی گزینش در طول مدت خدمت، همچنین فرم پرسش‌نامه اطلاعات فردی گزینش را تکمیل و پس از الصاق یک قطعه عکس به همراه تصویر تمام صفحات شناسنامه و تصویر کارت ملی به مسئول ثبت‌نام تحویل دهند.
داوطلبان باید از سلامت کامل جسمی، روحی و روانی متناسب با شغل معلمی برخوردار باشند (با تایید اداره کل آموزش و پرورش استان)
مدت خدمت در برنامه معلمان وظیفه ۲ سال تمام است بنابراین مشمولین انتخاب می‌شوند که کسر خدمت ندارند و باید در این رابطه از متقاضیان تعهد اخذ شود.
ادامه کار معلمان وظیفه پس از اتمام خدمت موظف ممنوع است و انجام خدمت ضرورت در آموزش و پرورش هیچ‌گونه حق استخدامی یا اشتغال برای افراد ایجاد نمی‌کند.
اعزام افراد به مراکز آموزشی نظامی در تاریخ اول تیر ۹۷ انجام خواهد شد.
درخواست معافیت پزشکی یا تحصیلی سبب لغو اعزام شده و افرادی که از سازمان وظیفه چنین درخواستی داشته‌اند از فهرست معلمان وظیفه کنار گذاشته می‌شوند. بنابراین متقاضیان باید در مهلت ثبت‌نام نسبت به ابطال درخواست معافیت اقدام کنند.

منبع : خبرگزاری تسنیم


جذب سرباز معلم در آموزش و پرورش خراسان جنوبی

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی؛ آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی جهت سال تحصیلی ۹۸ – 1397 سرباز معلم جذب می کند. باطلاع آن دسته از متقاضیان طرح سرباز معلم می رساند ثبت نام از متقاضیان از تاریخ سوم اردیبهشت ماه آغاز و تا تاریخ ۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ صرفاً جهت تدریس در رشته های مورد نیاز مناطق محروم و نیمه برخوردار و با توجه به موارد ذیل انجام می پذیرد.

لذا متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی نسبت به ثبت نام اولیه اقدام نمایند.

– ثبت نام اولیه از طریق مراجعه داوطلبان به سایت اینترنتی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی و از تاریخ ۰۲ اردیبهشت آغاز خواهد شد .

– ثبت نام صرفاً برای فارغ التحصیلان دارای مدرک تحصیلی لیسانس صورت می پذیرد. (مدرک تحصیلی معادل قابل قبول نمی باشد.)

– اصل برگه سبز اعزام بدون غیبت ممهور به مهر واکسیناسیون در زمان ثبت نام الزامی است. (صرفاً اعزامی تاریخ ۱۳۹۷/۰۴/۰۱ و ۱۳۹۷/۰۶/۰۱)

– اگر مشمول قبلاً درخواست معافیت پزشکی و یا تحصیلی کرده باشد سازمان وظیفه عمومی اعزام وی را لغو نموده و لذا از لیست سرباز معلم کنار گذاشته می شود. لازم است این افراد در مهلت ثبت نام نسبت به ابطال درخواست معافیت اقدام نمایند .

– امریه آموزش و پرورش شامل کسرخدمت نخواهد شد و مدت خدمت دو سال کامل می باشد، همچنین پس از پذیرش امکان ترخیص جهت ادامه تحصیل وجود ندارد. (درخصوص موارد ذکر شده تعهد محضری گرفته خواهد شد)

– ادامه اشتغال معلمان وظیفه پس از اتمام خدمت غیرمجاز می باشد و انجام خدمت ضرورت هیچگونه حق استخدامی برای افراد ایجاد نمی کند.

– ثبت نام به معنای پذیرفته شدن نیست و پذیرش نهایی بعد از انجام مصاحبه ، گزینش و کسب امتیاز لازم مشخص خواهد شد. ( اعلام نتیجه نهایی از طریق سامانه مذکور قابل مشاهده خواهد بود).

– اعزام پذیرفته شدگان به مراکز آموزشی نظامی در تاریخ ۱۳۹۷/۰۴/۰۱ انجام خواهد گرفت.

– مهلت ثبت نام به هیچ وجه تمدید نخواهد شد. لذا پیشنهاد می شود داوطلبان متقاضی در اسرع وقت نسبت به ثبت نام اقدام نموده و ثبت اطلاعات خود را به روزهای آخر موکول ننمایند.

متقاضیان جهت ثبت نام از تاریخ ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ لغایت ۱۳۹۷/۰۲/۰۷ به سایت اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی به سایت مراجعه نمایند.


جذب سرباز معلم در آموزش و پرورش آذربایجان غربی

اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی در خصوص ثبت نام برای سربازمعلم اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان،متن این اطلاعیه بدین شرح است:
«داوطلبان اعزام به خدمتی که دارای مدرک کارشناسی بوده و برگ اعزام ایشان به تاریخ ۹۷/۴/۱ و یا ۹۷/۶/۱ می باشد، می توانند جهت ثبت نام برای سربازمعلمی ازمورخ ۹۷/۲/۴ لغایت ۹۷/۲/۱۰ به ادارات آموزش وپرورش مناطق ویا شهرستان خود مراجعه نمایند.


فراخوان جذب نیروی انسانی در قالب خدمت سربازی ( امریه)

مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران جهت تامین نیروی انسانی متخصص، اقدام به جذب نیروی امریه با مدرک کارشناسی ارشد در رشته های ذیل نموده است:

به گزارش اداره کل روابط عمومی جهاد دانشگاهی دارندگان مدرک کارشناسی ارشد در رشته اصلاح نژاد دام در الویت هستند

لازم به ذکر است تاریخ اعزام باید اول شهریور سال جاری بوده و بومی تهران باشد.

از واجدین شرایط دعوت به عمل می آید رزومه خود را به آدرس ایمیل info@ibrc.ir ذیل ارسال نمایند


بکارگیری سرباز معلمان رشته‌های فنی در هنرستان‌ها

مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش با بیان اینکه بر اساس برنامه ششم توسعه باید ۵۰ درصد دانش‌آموزان متوسطه در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش تحصیل کنند، گفت: سرباز معلمان رشته‌های فنی در هنرستان‌ها به کار گرفته می‌شوند.
سید مصطفی آذرکیش مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در خصوص «برنامه جامع آموزش کاردانش و فنی و حرفه‌ای»، اظهار داشت: با توجه به نام گذاری سال جاری با عنوان حمایت از کالای ایرانی از سوی رهبر معظم انقلاب، اعتقاد داریم هنرستان‌ها یکی از مراکز مهم برای تحقق اقتصاد مقاومتی و شعار حمایت از کالای تولید داخل است.
وی ادامه داد: تربیت نیروی انسانی برای بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعت و هنر در هنرستان‌ها در حال شکل گیری است و کمک می‌کند بتوانیم تولید داخلی را تأمین کنیم؛ چراکه آموزش‌ها در هنرستان‌ها متناسب با نیاز بازار کار است و این موضوع باعث کاهش نرخ بیکاری شده و تولید محور است.
مدیرکل دفتر آموزش‌های کار دانش وزارت آموزش و پرورش بیان داشت: در برنامه ششم توسعه کشور تکلیف شده است تا پایان این برنامه، باید ۵۰ درصد دانش‌آموزان متوسطه در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش تحصیل کنند؛ در نتیجه می‌طلبد نیاز خود در تأمین نیروی انسانی و تجهیزات و امکانات هنرستان‌ها به صورت سالانه مطالبه کنیم.
آذرکیش خاطرنشان کرد: با سه ساله شدن هنرستان‌ها، نیازهای ما جدی هستند و عمده تلاش ما برای رفع نیازها در بخش استخدام نیروی انسانی و تجهیز امکانات هنرستان‌هاست.
وی تصریح کرد: اخیراً ۵۲ میلیارد تومانی که در بودجه سال ۹۶ اختصاص داده شده بود، به صورت صددرصد تخصیص داده شده و به ادارات کل استانها ابلاغ شد، اما آنچه تجربه موفق کشورهای مختلف است، مشارکت جدی متقاضیان آموزش‌های مهارتی و بهره برداران به خصوص صنایع، اصناف و مؤسسات خدماتی و تولیدی است؛ چراکه قرار است در پایان تحصیل و اخذ مدرک دیپلم، گروه اول فارغ التحصیلان بلافاصله وارد بازار کا‌ر شوند و باید متناسب با آموزش ما باشد و مشارکت این بخش‌ها ضروری است.
مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش و پرورش در خصوص «جذب نیروی انسانی به عنوان هنرآموز و استاد کار در شاخه کاردانش»، متذکر شد: آموزش و پرورش به دو روش جذب نیرو دارد؛ بخشی از طریق آزمون استخدامی و بخش دیگر از طریق دانشگاه فرهنگیان است و به این شکل بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز برای پایه دوازدهم هنرستانها تأمین می‌شود.
آذرکیش گفـت: بخش دیگر تأمین نیروی مورد نیاز برای هنرستان‌ها به این شکل است که از شاغلین در هنرستان‌ها شامل هنرآموزان، استادکاران و سرپرستان کارگاه‌ها به صورت «حق التدریس شاغلین» و اضافه کار استفاده می‌شود.
وی بخش دیگر تأمین نیروی انسانی مورد نیاز هنرستان‌های کاردانش را در بخش برون سپاری عنوان کرد و افزود: امسال در بودجه سنواتی ردیف برون سپاری ۶۶ میلیارد تومانی در نظر گرفته شده است که این بودجه در استان‌ها توزیع می‌شود.
مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه میزان بودجه در این خصوص برای هر استان‌، متفاوت است، یادآور شد: استان‌های خراسان رضوی و اصفهان بیشترین هنرجو را در برون سپاری کاردانش دارا هستند و استان‌های کرمانشاه، ایلام، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد تعداد هنرجویان کمتری دارند که در نتیجه، میزان اعتبار تخصیصی به آنها متفاوت است.
آذرکیش با بیان اینکه اجرای ماده ۲۸، حق‌التدرس شاغلین و برون سپاری در مجموع راه‌های تأمین نیروی انسانی برای استقرار پایه دوازدهم است، افزود: بخشی از سرباز معلمان که فنی هستند به صورت استادکار و برای مناطق کم برخوردار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

منبع : خبرگزاری فارس

 

این آگهی منقضی شده است و اطلاعات تماس آن نمایش داده نمی شود