پرداخت تسهیلات 40 میلیون تومانی به کارفرمایان مددجویان بهزیستی

پرداخت تسهیلات 40 میلیون تومانی به کارفرمایان مددجویان بهزیستی
نعمت ملکی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: در قانون پنج ساله ششم توسعه و ماده 83 به صراحت تأکید شده است که بهزیستی و کمیته امداد نسبت به اشتغالزایی مددجویان بیشتر تلاش کند.

معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی استان زنجان با اشاره به اینکه جامعه هدف بهزیستی اغلب افراد معلول را شامل می‌شود، افزود: از همین رو یک مددجوی زیرپوشش بهزیستی برای اشتغال، باید یک سری مؤلفه‌ها را داشته باشد که از جمله آن زیرپوشش بودن بهزیستی، اطلاعات وی در بانک جامع اطلاعاتی ثبت شود و پرونده آماده‌سازی شغلی داشته باشد.

وی با بیان اینکه یک مددجو برای دریافت تسهیلات باید شرایط لازم برای ایجاد شغل را داشته باشد که از جمله آن داشتن مدرک فنی و حرفه‌ای است، اضافه کرد: اگر شرایط لازم از سوی بهزیستی احراز شود تسهیلات به مددجو پرداخت می‌شود.

ملکی از پرداخت تسهیلات ارزان قیمت بانکی به مددجویان با معرفی بهزیستی خبر داد و گفت: برای یک سری از مددجویان نیز سرمایه کار بلاعوض پرداخت می‌شود که از جمله آن زنان عضو گروه‌های همیار هستند.

معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی استان زنجان ادامه داد: پرداخت حداکثر 23 درصد حق کارفرما تا پنج سال از سوی بهزیستی از دیگر مشوق‌هایی است که برای اشتغال مددجویان در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه امسال در ازای استخدام یک نفر از مددجویان بهزیستی 40 میلیون تومان وام به کارفرمایان پرداخت می‌شود، گفت: اگر یک کارفرما پنج نفر را پذیرش کند می‌تواند 200 میلیون تومان تسهیلات دریافت کند.

ملکی ادامه داد: دیگر حمایت‌های بهزیستی در حوزه اشتغال جامعه هدف این سازمان استخدام 3 درصدی مددجویان از سوی دستگاه‌های دولتی است.

معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه هدف از اشتغالزایی مددجویان بحث توانمندسازی مددجویان و معلولان است، گفت: البته مددجویان شامل افراد غیرمعلول نیز می‌شود، اما در مجموع بهزیستی به دنبال حل مشکلات جامعه هدف است.

وی با اشاره به اینکه مددجویان بهزیستی قابلیت‌های بسیاری دارند، گفت: البته مسؤولان نیز باید مددجویان این سازمان را باور داشته باشند، تا بتوانیم به اهداف عالیه در توانمندسازی آنها دست پیدا کنیم.

آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.