اجرای شیوه جدید پرداخت حقوق حق التدریس به اساتید امیرکبیر

رئیس دانشگاه امیرکبیر از اجرای شیوه جدید پرداخت حقوق به اساتید حق التدریس در این دانشگاه خبر داد.

سید احمد معتمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بازنگری در پرداخت حقوق اساتید و اعضای هیات علمی این دانشگاه، اظهار کرد: وزارت علوم طرحی را تحت عنوان «طرح بهره وری نو ارزش‌آفرینی اعضای هیئت‌علمی» به دانشگاه ابلاغ کرده و قرار شده هر دانشگاه متناسب با شرایط موجود در چهارچوب سیاست های ابلاغی در پرداخت حقوق اساتید بازنگری کند.

وی درباره مدل اجرای این طرح توضیح داد و افزود: بر این اساس کارایی اساتید و اعضای هیات علمی نباید صرفا بر اساس تدریس آن ها سنجیده شود، بلکه سایر اقدامات از جمله تحقیقات، قراردادهای صنعتی و … باید در پرداخت حقوق آن ها منظور شود.

رئیس دانشگاه امیرکبیر در ادامه خاطرنشان کرد: تاکنون پرداخت حقوق صرفا براساس گرنت، پژوهش و حق التدریس صورت می گرفت، در حالی که به طور مثال کیفیت آموزش در پرداخت ها دیده نشده بود.

معتمدی همچنین فعالیت های فرهنگی اساتید، فعالیت های بین المللی و فناورانه را از دیگر شاخص های پرداخت حقوق عنوان کرد و گفت: تاکنون بخشی از این طرح در دانشگاه اجرایی شده اما اجرای کامل آن زمان می برد و از طرف دیگر وضعیت بودجه باید پایدار تر باشد تا پرداخت حقوق به حق التدریس ها براساس مدل مذکور اجرا شود.

وی با اشاره به استخدام ۱۲۵ عضو هیات علمی در ۵ سال گذشته در این دانشگاه، گفت: سالیانه حدود ۲۵ نفر در دانشگاه امیرکبیر جذب می شوند.

رئیس دانشگاه امیرکبیر با بیان اینکه تعداد اساتید حق التدریس از بیرون زیاد نیست، گفت: در واقع اساتید ما پس از اجرای کار موظفی خود، به حق التدریس هم می پردازند.

آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.