آخرین اخبار از نحوه خرید خدمت سربازی در سال ۹۹

آخرین اخبار از نحوه خرید خدمت سربازی در سال ۹۹
تسهیلات سازمان نظام وظیفه برای مشمولان اردیبهشت‌ماه

رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: مشمولانی که در اردیبهشت ماه به خدمت سربازی اعزام خواهند شد، دو دسته هستند، دسته اول مشمولان فارغ‌التحصیل رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی هستند و دسته دوم، تمام سربازان به غیر از دسته اول را شامل می‌شود. یعنی مشمولان زیردیپلم تا دکتری غیرپزشکی که دوره آموزشی این افراد نیز به یک ماه کاهش خواهد یافت. در همین راستا برخی از آموزش‌های تئوری به این افراد در دوره آموزشی ارائه نخواهد شد و برخی از موارد دوره آموزشی نیز در حین خدمت به آنان آموزش داده می‌شود.

به گزارش ایسنا تقی مهری با اشاره به آغاز اعزام مشمولان سربازی به مراکز آموزش در هفته اول اردیبهشت ماه گفت:‌ همانطور که می‌دانید به دنبال شیوع کرونا و نیز تصمیمی که از قبل برای تغییر در شیوه اعزام به خدمت سربازان درنیمه نخست سال ۹۹ اتخاذ شده بود، اعزام مشمولان سربازی به هفته اول اردیبهشت ماه موکول شد و به جز مشمولان گروه پزشکی و پیراپزشکی که در ششم فروردین ماه فراخوان اعزامشان صادر شده و به خدمت اعزام شدند، دیگر در سال ۹۹ هیچ اعزامی به دوره آموزشی نداشتیم و اولین دوره اعزام‌ها از هفته اول اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد.
وی افزود:‌ مشمولانی که در اردیبهشت ماه به خدمت سربازی اعزام خواهند شد، دو دسته هستند، دسته اول مشمولان فارغ‌التحصیل رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی هستند که این افراد پس از فراخوان و انجام امور اولیه با توجه به شرایط کشور درپی شیوع کرونا، بدون طی کردن دوره‌های آموزش نظامی وارد درمانگاه‌ها و مراکز درمانی نیروهای مسلح شده و در رشته و تخصص خودشان خدمت خواهند کرد و پس از عادی شدن شرایط نیز دوره آموزشی برایشان برگزار خواهد شد.
رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا افزود: دسته دوم، تمام سربازان به غیر از دسته اول را شامل می‌شود. یعنی مشمولان زیردیپلم تا دکتری غیرپزشکی که باید در اردیبهشت ماه به سربازی اعزام شوند. برای این افراد تمهیدات لازم اتخاذ شده و طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در مورد آنان به طور کامل اجرا خواهد شد. همچنین دوره آموزشی این افراد نیز به یک ماه کاهش خواهد یافت. در همین راستا برخی از آموزش‌های تئوری به این افراد در دوره آموزشی ارائه نخواهد شد و برخی از موارد دوره آموزشی نیز در حین خدمت به آنان آموزش داده می‌شود.
مهری تاکید کرد که تصمیم اتخاذ شده برای کاهش دوره آموزش نظامی، صرفا مربوط به مشمولان اعزامی اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ است و تصمیمی برای اجرای آن در دیگر ماه‌ها اتخاذ نشده است.

—————————————————————————————————————-

شرط جدید برای بهره‌مندی بسیجیان از کسر خدمت

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح اعلام کرد که کسر خدمت‌های مربوط به بسیج زمانی اعمال می‌شود که این افراد اول یک مهارت را کسب کرده باشند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار سید مهدی فرحی در همایش ملی پنجه‌های کارآمد سربازان ماهر که صبح امروز در سالن مروارید شهرک امام خمینی برگزار شد، گفت: با ۲۱ دستگاه و نهاد تفاهم‌نامه همکاری با موضوع مهارت آموزی به کارکنان وظیفه امضاء کردیم و توانستیم تا از ظرفیت دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف به نفع سربازان استفاده کنیم.
وی ادامه داد: ما در اتاق‌های فکر به این جمع‌بندی رسیدیم که اگر بناست مهارتی به سربازان آموزش داده شود باید دارای دو ویژگی اصلی باشد؛ نخست اینکه کیفیت داشته و دوم اینکه دارای اثربخشی باشد یعنی ما یک مهارتی را نمی‌خواهیم که نه کیفیتی داشته باشد و نه موثر باشد.
فرهی ادامه داد: در همین راستا نیز ممکن است با توجه به شرایط خدمت برخی کسر خدمت‌ها و … امکان اینکه یک مهارت با دو ویژگی کیفیت و اثربخشی از سوی سرباز نیز فرا گرفته شود، کم باشد لذا تصمیم گرفتیم تا از دوران اوقات فراغت سربازان، آموزش اولیه و دوران قبل از خدمت سربازان نیز استفاده کنیم. در بررسی‌های ما مشخص شد که سربازان یا از طریق آموزش و پرورش یا از طریق دانشگاه به سربازی اعزام می‌شوند، به همین دلیل نیز ما مهارت آموزی‌هایمان قبل از دوره اقدام به سربازی را به این بخش منتقل کردیم.
وی ادامه داد: در همین راستا نیز دانش آموزان و دانشجویانی که در حین تحصیل مهارتی را کسب کرده باشند و در سامانه سرباز معلم نیز ثبت نام کرده باشند می‌توانند از یک سری مشوق‌ها بهره‌مند شوند. علاوه بر آن با شناسایی سربازان ماهر خود نیروهای مسلح نیز می‌توانند که اولا آنان را به شکل بهینه بکار گیرند و ثانیا به شکل موثر از آنان استفاده کنند یعنی این افراد در حوزه‌ها و بخش‌های مرتبط با توانمندی‌شان به کار گرفته شده و اقدامات مرتبط با این توانمندی را نیز انجام دهند.
فرهی اضافه کرد: این جمله فرمانده بسیج است که گفتند کسر خدمت مربوط به بسیج تنها زمانی برای دارندگان این نوع از کسر خدمت لحاظ می‌شود که حتما یک مهارتی را اخذ کرده و گواهی مربوط به آن را نیز دریافت کرده باشند.
فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح با اشاره به هدفگذاری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح برای آموزش حداقل یک مهارت به تمام سربازان تا سال ۱۴۰۱ گفت: سال گذشته به ۱۶۰ هزار سرباز آموزش دادیم. امسال برای آموزش ۲۰۰ هزار سرباز هدفگذاری کرده‌ایم و تا سال ۱۴۰۰ همه سربازان حداقل یک مهارت با کیفیت و اثرگذار فراخواهند گرفت.

—————————————————————————————————————-
استخدام مشمولان بدون کارت پایان خدمت ممنوع است

معاون وظیفه عمومی استان خوزستان گفت: استخدام مشمولان به طور کلی در وزارتخانه‌ها و موسسات وابسته به دولت و موسسات خصوصی بدون داشتن کارت پایان خدمت و معافیت ممنوع است.

استخدام مشمولان بدون کارت پایان خدمت ممنوع استبه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، سرهنگ سید فرشاد موسوی تبار معاون وظیفه عمومی استان خوزستان گفت: برابر ماده ۶۲ قوانین و مقررات وظیفه عمومی استخدام مشمولان به طور کلی در وزارتخانه‌ها و موسسات وابسته به دولت و در کارخانه‌ها و کارگاه‌ها و موسسات خصوصی بدون داشتن کارت پایان خدمت و معافیت ممنوع است.
او افزود: به استناد ماده ۶۳ قوانین و مقررات وظیفه عمومی استخدام کننده یا استخدام کنندگان مشمولان غایب در وزارتخانه‌ها و موسسات دولتی و وابسته به دولت و نهاد‌ها برای هر یک از افراد اول و دوم به کسر نصف از حقوق از ۶ ماه الی یک سال و در صورت تکرار ۳ مورد یا بیشتر به انفصال دائم از خدمت توسط دادگاه صالحه محکوم خواهند شد.
سرهنگ موسوی تبار در خصوص ماده ۶۳ مکرر (الحاقی ۲۲/۸/۹۰) اظهار داشت: کسانی که به نحوی مشمولین غایب را در موسسات دولتی و غیر دولتی از قبیل؛ کارخانه ها، شرکت ها، آموزشگاه ها، کارگاه ها، بنگاه ها، مغازه‌ها و تعمیرگاه‌ها به کارگیری نمایند توسط نیروی انتظامی، وزراتخانه‌های تعاون و کار و رفاه اجتماعی، صنعت و معدن و تجارت شناسایی و به محاکم صالحه قضائی معرفی می‌شوند .
او ادامه داد: مجازات این گونه افراد برای بار اول هزینه سالانه یک سرباز و برای بار دوم و بیشتر سالانه سه سرباز است و در تبصره نیز آمده که ثبت نام در مراکز آموزشی خصوصی و آزاد برای ارائه آموزش به منزله به کارگیری محسوب می‌شود.


دامنه مشمولان مزایای شاغلان مناطق عملیاتی افزایش یافت

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دامنه مشمولان مزایای شاغلان مناطق عملیاتی «ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه» را افزایش دادند.
به گزارش بازارکار به نقل خبرنگار مهر، در ادامه جلسه علنی مجلس شورای اسلامی بررسی طرح استفساریه بند «ج» ماده (۱۱۲) قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دستور کار قرار گرفت.

در این استفساریه آمده است : آیا شاغلانی که در زمان دفاع مقدس در دستگاه‌های اجرائی مناطق عملیاتی و امنیتی موضوع مصوبه ۱۳۷۶ ستاد کل نیروهای مسلح خدمت کرده‌ و در آن زمان یا پس از آن بازنشسته شده‌اند نیز مشمول مزایای مندرج در بند «ج» ماده (۱۱۲) قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۹۵/۱۲/۱۴ می‌شوند؟
پاسخ نمایندگان مجلس به این استفساریه «بله» بود.
بر اساس بند ج- ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه، سازمان و سازمان اداری و استخدامی کشور مکلفند نسبت به صدور احکام پرداخت مزایای شاغلان مناطق عملیاتی دفاع مقدس برابر جداول و ضوابط ابلاغی سال ۱۳۷۶ سازمان امور اداری و استخدامی کشور از سال دوم اجرای قانون برنامه اقدام نمایند.
تبصره- دستگاه‌هایی که مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری نیستند مکلفند از محل منابع مربوطه موارد موضوع بندهای (ث) و (ج) این ماده را به‌صورت مشابه تامین نمایند.


تغییر تاریخ اعزام به سربازی مشمولان اعزامی اسفند

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان گفت: تاریخ اعزام به سربازی مشمولان اسفندامسال از یکم به چهارم اسفند تغییر کرد.
به گزارش بازارکار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، سرهنگ مرتضی یونس آبادی معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان گفت: به علت همزمانی تاریخ اعزام به خدمت مشمولان اعزامی اسفند امسال با انتخابات مجلس شورای اسلامی، تاریخ اعزام این دسته از مشمولان از یکم به چهارم اسفند تغییر کرده است.

سرهنگ مرتضی یونس آبادی افزود: مشمولان فارغ التحصیل لیسانس و بالاتر که برگ آماده به خدمت به تاریخ اسفند امسال را دارند یکشنبه چهارم اسفند، در محل و ساعتی که در برگ معرفی نامه مشمولان درج شده است به مراکز آموزش نیرو‌های مسلح تعیین شده حاضر شوند.

—————————————————————————————————————-

اضافه خدمت سربازان بخشیده شد

برای سربازان فراری در صورت معرفی خود از ۲۶ بهمن تا ۱۸ اسفند ۱۳۹۸، حبس در نظر گرفته نمی‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، طرح بخشش زندان و اضافه خدمت سربازان غایب و فراری از ۲۶ بهمن ماه همزمان با «روز مادر» تا ۱۸ اسفند ماه «روز پدر» اجرایی می‌شود.

بر اساس قوانین خدمت وظیفه فرار از خدمت، مجازات حبس دارد.

امسال از روز مادر تا روز پدر به سربازان فراری و غایبی که خود را به یگان یا به مجموعه دادسرای نظامی استان معرفی می‌کنند، این فرصت داده شده است تا بدون رفتن به زندان و تعیین مجازات حبس بتوانند به خدمت خود ادامه دهند و نگرانی بابت حبس و زندان نداشته باشند.

سربازان غایب و فراری می‌توانند در ابتدای وقت اداری با مراجعه به دادسرای نظامی شهر خود و تا قبل از اتمام ساعت کار به خدمت خود ادامه دهند و مجازات زندان برای آن‌ها در نظر گرفته نمی‌شود.


اطلاعیه فراخوان مشمولان دارای برگ آماده به خدمت

معاون وظیفه عمومی استان قزوین مشمولان دارای برگ آماده به خدمت را به خدمت سربازی فراخواند.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین، سرهنگ همتی گفت: مشمولان دارای برگ آماده به خدمت به تاریخ یک شنبه چهارم اطلاعیه فراخوان مشمولان دارای برگ آماده به خدمت اسفندماه سال جاری، با به همراه داشتن مدارک زیر برای توجیه و اعزام به خدمت سربازی به معاونت وظیفه عمومی واقع در قزوین، میدان ۲۲ بهمن، خیابان ژاندارمری مراجعه کنند:

  • برگه اعزام
    – برگه محل مراجعه
    – برگه واکسن
    – مدارک هویتی (شناسنامه و کارت ملی و تصاویر آنها)
    – سرباز کارت بانک سپه

امکان تحصیل همزمان با خدمت سربازی وجود ندارد

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: امکان تحصیل همزمان با خدمت سربازی وجود ندارد و سربازان تنها در صورت پذیرش در مقطع کارشناسی و بالاتر دانشگاه های سراسر کشور، برای ادامه تحصیل از خدمت سربازی ترخیص می شوند.

به گزارش ایسنا، سردار رحمان علیدوست پیرامون ابهامات مطرح شده در خصوص ادامه تحصیل سربازان حین خدمت، اظهارکرد: موضوعات مطرح شده در سایت های خبری درباره ادامه تحصیل سربازان حین خدمت فقط در خصوص مهارت آموزی سربازان در دانشگاه های جامع علمی کاربردی و فنی و حرفه ای است .

وی گفت: برابر قانون خدمت وظیفه عمومی، امکان تحصیل همزمان با خدمت سربازی وجود ندارد و سربازان تنها در صورت پذیرش در مقطع کارشناسی و بالاتردر دانشگاه های سراسر کشور، برای ادامه تحصیل از خدمت سربازی ترخیص می شوند.

براساس گزارش سایت پلیس، جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی در تشریح طرح مهارت آموزی سربازان دردانشگاه ها، تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع مهارت آموزی و ارتقای سطح توانایی کارکنان وظیفه، توافقنامه ای با دو دانشگاه علمی کاربردی و فنی وحرفه ای صورت گرفته که سربازان حین خدمت بتوانند در یک یا چند پودمان شرکت و مهارت های لازم را کسب کنند، پس از اتمام خدمت سربازی گواهینامه مربوطه توسط دانشگاه ارائه می شود.


مهارت آموزی به ۳ هزار سرباز در ۲ سال گذشته

فرمانده مرکز آموزش شهدای وظیفه نیروی پدافند هوایی سمنان از مهارت آموزی ۵ ارگان به ۳ هزار سرباز وظیفه در ۲ سال گذشته خبر داد و گفت: این دوره های آموزشی مهارتی توسط قرارگاه مهارت آموزی آجا در استان سمنان و با همکاری ۵ ارگان و دستگاه دولتی برای سربازان این مرکز برگزار شده است.

سرهنگ داود خوش چشم آرانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا گفت: قرارگاه مهارت آموزی آجا(ارتش جمهوری اسلامی) در سال ۹۶ و به دستور مقام معظم رهبری وطی تفاهم نامه ای بین ستاد کل نیروهای مسلح و فنی و حرفه ای کشور ایجاد شد و از همان ابتدا هدف و ماموریت اصلی این قرارگاه این بود که سربازهایی که به خدمت وظیفه اعزام می شوند در مدت زمان خدمت خود، حتماً مهارت های مختلفی را آموزش ببینند.
وی افزود: در سال ۱۳۹۷، چند ارگان عمومی و دستگاه دولتی به تفاهم نامه اول اضافه شدند، دوره های آموزشی مهارتی برای سربازان وظیفه با همکاری هلال احمر، جهادکشاورزی، فناوی اطلاعاتICT ، ورزش و جوانان در کنار سازمان فنی و حرفه ای دنبال شد و طی دو سال شروع و آغاز به کار قرارگاه مهارت آموزی آجا در استان سمنان، ۳ هزار سرباز در مرکز آموزش پدافند هوایی سمنان دوره های مهارت افزایی را گذراندند و مدارک معتبر دریافت کردند.
فرمانده مرکز آموزش شهدای وظیفه نیروی پدافند هوایی سمنان اظهار داشت: سربازانی که در این دوره های آموزشی مهارتی شرکت می کنند و مدرک دریافت می کنند، می توانند وام خوداشتغالی دریافت کنند، همچنین با دریافت مدرک معتبر می توانند در دستگاه های دولتی و ارگان های مختلف مشغول به کار شوند.
سرهنگ خوش چشم آرانی ادامه داد: رشته های مختلف امداد و کمک های اولیه، فناوری اطلاعات و کامپیوتر، ICDL، آرایشگری، تعمیر و نگه داری اسپیلت و کولر های گازی، پرورش گیاهان دارویی و پرورش زنبور عسل، GPS، آمادگی در برابر مخاطرات، آشپزی، امور حفاظتی و مراقبتی، شناسایی قطعات مختلف خودرو، کارآفرینی، مهارت های خود اشتغالی، مهارت های زندگی و… از جمله دوره های آموزشی مهارت افزایی ویژه سربازان وظیفه بوده است.
وی همچنین تاکید کرد: از سال ۱۳۹۱ و تا قبل از سال ۹۶ و ایجاد قرارگاه مهارت آموزی آجا، قریب به ۲ هزار سرباز وظیفه توسط مرکز آموزش پدافند هوایی سمنان در دوره های مختلف مهارت آموزی آموزش دیدند.
فرمانده مرکز آموزش شهدای وظیفه نیروی پدافند هوایی سمنان تصریح کرد: در سالجاری نیز طی تفاهم نامه منعقد شده بین ستاد کل نیروهای مسلح و ورزش و جوانان و با همکاری جهاددانشگاهی، دوره های آموزشی مهارت های عمومی اشتغال و مهارت های زندگی برای سربازان وظیفه این مرکز برگزار می شود که در مرحله اول، ۳۰۰ نفر از سربازان این مرکز توسط اساتید جهاددانشگاهی استان سمنان آموزش های مربوط به مهارت های عمومی اشتغال و زندگی را فرا گرفتند.


قانون جریمه مشمولان غایب در سال آینده اجرا نمی شود

 رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا : همان طور که قانون جریمه مشمولان غایب در سال جاری اجرا نشده است، در سال آینده نیز به هیچ وجه اجرا نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از سردار “تقی مهری” در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار کرد: به هیچ وجه دولت برنامه‌ای برای اجرای مجدد این قانون در سال آینده نخواهد داشت و مشمولان غایب می‌بایست برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود اقدام کنند.
وی ادامه داد: با توجه به حذف قطعی قانون جریمه، همه مشمولان غایب می‌بایست برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی پلیس+۱۰ اقدام کنند.
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا تصریح کرد: با توجه به اهتمام ویژه رده‌های نیروی انتظامی و همه دستگاه‌های اجرایی در طرح شناسایی مشمولان غایب، ارائه نشدن خدمات به آنان در دستور کار قرار گرفته است و با اجرای دقیق قانون خدمت وظیفه عمومی، محرومیت‌های اجتماعی آنان نیز با شدت بیشتر پیگیری می‌شود، بنابراین این افراد می‌بایست برای تعیین تکلیف خود اقدام کنند.
سردار مهری عنوان کرد: مشمولان غایب درصورتی که برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود اقدام نکنند، برابر ماده ۱۰ و ۵۸ قانون خدمت وظیفه عمومی با محرومیت‌های اجتماعی از جمله حذف تسهیلات بانکی، حذف استخدام و به کارگیری در دستگاه‌های دولتی و خصوصی به هر صورت (رسمی، پیمانی، روزمزد و خرید خدمت، اخذ پروانه کسب و…) مواجه می‌شوند.


تعویق ۲ ماهه اعزام مشمولان سربازی

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار حسن عراقی‌زاده معاون بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح و سخنگوی قرارگاه مبارزه با کرونا نیروهای مسلح گفت: اعزام مشمولان سربازی تا دو ماه به تعویق افتاده و ابلاغ شده است تا تمام دوره‌های آموزشی سربازان به مدت حداقل دو ماه متوقف شود؛ یعنی مشمولان خدمت سربازی که قرار بود در روزهای آینده برای گذراندن دوره‌های آموزشی به پادگان‌های مربوطه اعزام شوند، اعزام آن‌ها تا اول اردیبهشت سال ۹۹ به تعویق افتاده است؛ اما آن‌هایی که چند روزی بیشتر به اتمام دوره‌های آموزشی آن‌ها باقی نمانده، تا اتمام دوره آموزشی البته با رعایت تمام نکات بهداشتی، در پادگان‌ها باقی می‌مانند.

سردار عراقی‌زاده اظهار کرد: یگان‌هایی هم که باید در محل ماموریت خود حضور داشته باشند، حضور آن‌ها در محل‌های خدمت ادامه خواهد داشت؛ چون برقراری امنیت کشور تعطیل‌بردار نیست.
وی افزود: همچنین بخشی از دانشگاه‌های نیروهای مسلح نیز هفته گذشته تعطیل شدند و بخش دیگری که هنوز تعطیل نشده‌اند، درباره وضعیت آن‌ها طی روزهای آینده در قرارگاه مقابله با ویروس کرونا ستاد کل نیروهای مسلح تصمیم‌گیری می‌شود.
سخنگوی قرارگاه مبارزه با کرونا نیروهای مسلح تصریح کرد: به رده‌های تابعه نیروهای مسلح ابلاغ شده است تا افرادی که دارای بیماری زمینه‌ای هستند، مثل جانبازان شیمیایی و بیماران قلبی و عروقی که در نیروهای مسلح حضور دارند، از حضور در محل کار خودداری کنند و به مرخصی بروند؛ البته این مرخصی جز مرخصی‌های استحقاقی سالیانه آن‌ها منظور نمی‌شود.


فراخوان مشمولان گروه پزشکی و پیراپزشکی به خدمت سربازی

۱۴ روز قبل ۱۰ نظر

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان مشمولان گروه پزشکی و پیراپزشکی را به خدمت سربازی فراخوان کرد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سرهنگ “علی اشرف نجفی”معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان اظهار داشت: برابر ابلاغیه ستادکل نیرو‌های مسلح و با توجه به شیوع ویروس کرونا جهت تامین کادر پزشکی، کلیه مشمولان مورد نیاز گروه پزشکی و پیراپزشکی که فارغ التحصیل شده و در مهلت معرفی یکسال قرار دارند لازم است تا آخر فروردین ماه (۹۹/۰۱/۳۱) به دفاتر خدمات الکترونیک (پلیس +۱۰) مراجعه ودرخواست اعزام خود را ثبت کنند.

وی خاطرنشان کرد: مشمولان در صورت عدم معرفی خود در مهلت مقرر، غایب محسوب خواهد شد.
سرهنگ نجفی تصریح کرد: برای مشمولانی که در این مدت موفق به ثیت نام شده و به موقع به نیروی‌های مسلح اعزام می‌گردند تسهیلات ویژه‌ای در نظر گرفته شده که متعاقبا اعلام خواهد شد.


سربازان در چه صورت فراری محسوب می‌شوند؟

سربازان در چه صورتی فراری محسوب خواهند شد؟به گزارش خبرنگار حوزه نظام وظیفه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، برخی از مشمولان خدمت وظیفه عمومی درباره تنبیهات در نظر گرفته شده در قانون وظیفه عمومی برای مشمولان غایب سوالاتی دارند که در این گزارش پاسخ خواهیم داد.

مطابق قوانین موجود در ارتباط با سربازی و خدمت وظیفه عمومی، برابر ماده ۵۸ قانون خدمت وظیفه عمومی، مشمولان وظیفه غایبی که مدت غیبت اولیه آنان در زمان صلح تا سه ماه باشد، به سه ماه اضافه خدمت و چنانچه مدت غیبت آنان از سه ماه تا یک سال باشد، به شش ماه اضافه خدمت تنبیه می‌شوند.

همچنین مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان در زمان صلح از یک سال تجاوز کند، علاوه بر شش ماه اضافه خدمت، فراری محسوب شده و به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.


تسهیلات سازمان وظیفه عمومی برای رفع مشکل تردد مشمولان در خارج از کشور

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی گفت: به علت شیوع بیماری کرونا و رفع مشکلات تردد، مشمولان دارای معافیت تحصیلی خارج از کشور و همچنین مشمولان دارای مجوز خروج موقت و یا مقیم خارج از کشور از تسهیلات سازمان وظیفه عمومی ناجا بهره‌مند می‌شوند.

سرهنگ ابراهیم امرانی اظهار کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا به صورت گسترده و جهانی، مشمولانی که دارای معافیت تحصیلی خارج از کشور، مجوز خروج موقت و یا مقیم خارج از کشور هستند و به دلیل لغو پروازهای خارجی و قرنطینه‌ برخی کشورها با مشکل مواجه شده‌اند، از برخی تسهیلات سازمان وظیفه عمومی ناجا بهره‌مند می‌شوند.
وی با اشاره به تسهیلات مورد اشاره نیز افزود: مشمولانی که با مجوز خروج موقت برای سفرهای تفریحی و علمی و… از کشور خارج و موفق به بازگشت در موعد مقرر به علت شیوع بیماری کرونا به کشور نشده‌اند، وثیقه سپرده شده این عزیزان ضبط نشده و در صورت بهبود شرایط و برطرف شدن محدودیت‌های پروازی، می‌توانند به کشور بازگردند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی پلیس استان، وی گفت: محدودیت زمانیدر نظر گرفته شده قبلی برای تمامی مشمولانی که در دانشگاه‌های خارج از کشور مشغول به تحصیل بوده و برای دیدار با خانواده به کشور وارد شده‌ و به دلیل لغو پروازها، شرایط بازگشت نداشته‌اند نیز لغو شده و می‌توانند پس از بهبود شرایط به کشور محل تحصیل بازگردند.
سرهنگ امرانی تاکید کرد: آن دسته از مشمولان غایبی که بیش از سه سال در خارج از کشور اقامت داشته و بر اساس مقررات تردد ایرانیان مقیم خارج از کشور، از سالی دوبار تردد و در مجموع به مدت سه ماه اقامت استفاده کرده‌اند و در حال حاضر مدت حضور آنان در کشور بیش از سه ماه شده است، بدون هیچ گونه نگرانی، می‌توانند پس از اتمام و بهبود شرایط بیماری کرونا از کشور خارج شوند.


غربالگری مشمولان اعزامی به مراکز آموزشی کشور

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی هرمزگان برضرورت و انجام غربالگری مشمولان اعزامی به مراکز آموزشی قبل از اعزام تاکید کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، حسن دستوری زاده گفت: مشمولان فارغ التحصیل دانشگاهی و مشمولان عادی و دیپلم در روز دوشنبه و چهارشنبه یکم و سوم اردیبهشت ماه در خیابان انتظام از مقابل معاونت وظیفه عمومی به مراکز آموزشی تعیین شده اعزام می‌شوند.

وی افزود: با توجه به شیوع و گسترش ویروس کرونا و برای کنترل روند افزایشی این ویروس بویژه در مراکز آموزشی، مشمولان باید حتماً قبل از اعزام با مشارکت در بسیج ملی غربالگری و برای پیشگیری از انتقال بیماری کرونا با مراجعه به نزدیک‌ترین مرکز بهداشت، معاینه شوند و بعد به مراکز آموزشی اعزام شوند.
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان گفت: در صورتی که موارد خواسته شده توسط مشمولان انجام نشود و تست غربالگری توسط شخص مشمول صورت نگیرد از اعزام وی جلوگیری شده و عواقب آن بعهده خود مشمول است.
دستوری زاده افزود: هرگونه تغییر احتمالی در برنامه اعزام و اطلاعات تکمیلی در این خصوص از طریق پیامک به مشمولان اطلاع رسانی خواهد شد.


غربالگری مشمولان اعزامی یکم و سوم اردیبهشت ماه ۹۹

معاون احضار و اعزام سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی از غربالگری مشمولان اعزامی یکم و سوم اردیبهشت ماه ۹۹ خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وظیفه عمومی ناجا، سرهنگ نجف حمیدزاده اظهار کرد: به منظور پیشگیری از انتقال بیماری کرونا و ایجاد شرایط بهداشتی مناسب برای مشمولان اعزامی تاریخ‌های یکم و سوم اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ به مراکز آموزش نیروهای مسلح، وضعیت سلامت کلیه مشمولان اعزامی این ماه، قبل از اعزام به خدمت از طریق مراکز بهداشتی معاینه و غربالگری می‌شود.

وی گفت: این دسته از مشمولان می‌بایست به همراه برگ محل مراجعه که از طریق یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) دریافت کرده اند، به مرکز بهداشت محل سکونت خود مراجعه و در صورت تایید سلامتی آنان در زمینه ویروس کرونا، برگ محل مراجعه ممهور به مهر تایید مرکز بهداشت می‌شود.
معاون احضار و اعزام این سازمان بیان کرد: همچنین برای پیشگیری از بروز و شیوع بیماری کرونا، تست غربالگری سربازان مجدد در روز اعزام در وظیفه عمومی استان‌ها و مراکز آموزش نیروهای مسلح انجام می‌شود.
سرهنگ حمیدزاده خاطرنشان کرد: متقاضیان در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir ، سامانه تلفن گویا به شماره ۰۹۶۴۸۰ و یا کانال سازمان به نشانی@ sarbazvazifeh از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.