پرونده مشمولان استخدام آموزش و پرورش برابر قانون بررسی شد

آخرین اخبار از نحوه خرید خدمت سربازی در سال ۹۹
پرونده مشمولان استخدام آموزش و پرورش برابر قانون بررسی شد

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: تمام پرونده‎های مشمولان استخدام آموزش و پرورش استان منطبق با قانون و بخشنامه بررسی شده است.

به گزارش بازرکار به نقل از ایرنا رضا زینی وند مقدم روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه قانون تعیین تکلیف معلمان حق التدریس و نیروهای نهضت سواد آموزی مصوبه مجلس است که به دولت اعلام شده افزود: در سال ۹۴، تبصره ای مصوب شد که باید در قالب آن معلمان حق التدریس و نیروهای نهضت سواد آموزی تعیین تکلیف شوند.
وی اظهار داشت: در سال ۹۴ و ۹۶ در سطح استان بیش از هشت هزار پرونده تشکیل شد و در قالب آنها حدود یکهزار نفر از نیروهای حق التدریس جذب و به کار گیری شدند،که در سال ۹۷ به دلیل عدم مجوز، عدم تخصیص اعتبار و همچنین وجود نیروی مازاد در برخی مناطق و شهرستان ها این موضوع متوقف شد.
زینی وند بیان کرد: در سال ۹۸ طی بخشنامه ای، قانون فوق به ادارات آموزش و پرورش ابلاغ شد تا وضعیت نیروهای مشمول این قانون که شامل نیروهای حق التدریس آزاد سال های ۷۹ تا ۹۲، خرید خدمت، سرباز معلم، پیش دبستانی ها و آموزش یاران نهضت سواد آموزی تعیین تکلیف شوند.
وی ادامه داد:با تشکیل کارگروهها در سطح مناطق، شهرستان ها و استان ۶ هزار پرونده از نیروهای حق التدریس، نهضتی، پیش دبستانی، خرید خدمات و سرباز معلم بررسی شد که در بین نیروهای حق التدریس، خرید خدمات و پیش دبستانی حدود ۸۰۰ نفر واجد شرایط شناسایی شد.
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با اشاره به اینکه بخشی از این پرونده ها نیز واجد شرایط لازم نبودند، افزود: در مجموع حدود چهار هزار و ۵۰۰ نفر از نیروهای حق التدریس آزاد، خرید خدمات، سرباز معلم، پیش دبستانی و نهضتی ها توسط کارگروههای منطقه، شهرستان و استان تایید شد و ممکن است این تعداد به پنج هزار نفر برسد.
زینی وند گفت: متاسفانه تعداد نیروهای حق التدریس، نهضتی و خرید خدمات لرستان به اندازه نیمی از نیروهای واجد شرایط کل کشور است که این امر باعث بوجود آمدن مشکلاتی شده است.
وی با بیان اینکه شناسایی این افراد و ایجاد بانک اطلاعاتی برای نیروهای حق التدریس از اهداف آموزش و پرورش است افزود: قانون به گونه ای برای این افراد اعمال می شود که حق کسی ضایع نشود.
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان اظهار داشت: در صورت نیاز داشتن مناطق و شهرستانها و نبود نیروهای مازداد رسمی، از نیروهای واجد شرایط چهار گروه یاد شده استفاده می شود.
زینی وند،افزود: بر اساس مکاتبات با معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارتخانه، به کارگیری بیش از سقف تخصیص یافته نیروی حق التدریس، مجاز نیست و تصرف در اموال دولتی تلقی می شود واگر در منطقه ای یک نیروی آزاد رسمی بدون ابلاغ باشد صدور ابلاغ حق التدریس ممنوع است .
وی در ادامه با بیان اینکه همچنین در این مکاتبات تاکید شده که به کارگیری مشمولین قانون، با رعایت رشته و جنس به شرطی مجاز است که نیروی موظف و خواهان تدریس غیرموظف، در منطقه وجود نداشته باشد
وی افزود: این نیروها طی دوره چهار ساله برنامه ششم توسعه، به شرط نیاز منطقه، نداشتن نیروی مازاد رسمی و عدم تمایل نیروی رسمی برای اضافه تدریس و حق التدریس بکار گیری می شوند.
وی با تاکید بر اینکه برای استفاده از نیروهای حق التدریس نیز از نیروهای بومی و واجد شرایط هر منطقه استفاده می شود، گفت: در این راستا در شهرستان های الیگودرز، دورود، ازنا، بروجرد، اشترینان، زز و ماهرو و سیلاخور نیاز مبرم به نیرو داشتیم و تا سقف حق التدریس توانستیم از نیروهای واجد شرایط و بومی استفاده کنیم و در شهرستان های دیگر که نیروی رسمی مازاد داریم امکان استفاده از نیروی حق التدریس برای ما وجود ندارد.
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با بیان اینکه هر ساله حداقل یکهزار و ۵۰۰ نفر بازنشسته می شوند و نیروهای ورودی ما نهایتا بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر هستند افزود: قطعا سال آینده نیروهایی که بانک اطلاعاتی برای آنها تشکیل شده بکار گیری خواهند شد.
زینی وند گفت:چنانچه طی امسال و یا سال آینده نیروی حق التدریس در شهرستان های یاد شده نیاز باشد از آنها استفاده می شود و اگر استان دیگری نیاز به نیرو داشته باشند پرونده آنها بصورت محرمانه به این استان ها ارسال وبه کار گیری خواهند شد.

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.

آگهی های مرتبط