اخبار استخدام پرستاران در سال ۹۹ (خبر جدید)

آخرین اخبار استخدام پرستاران
اخبار استخدام پرستاران در سال ۹۹ (خبر جدید)
در این صفحه اخبار لحظه به لحظه استخدام پرستاران اعلام میشود.!

وضعیت استخدام، اشتغال و کارانه پرستاران تشریح شد

سید کامل تقوی نژاد با بیان اینکه در سال‌های پیش از ۹۲ سالانه به طور میانگین ۱۴۰۰ تخت بیمارستانی احداث می‌شد اما این رقم اکنون به هر ماه ۱۴۰۰ تخت رسیده است، گفت: همچنین ۶۵ درصد از تخت‌های ویژه بیمارستانی ”آی سی یو“ در دولت فعلی ساخته شده که از این رقم، ۳۵ درصد آن مربوط به سال ۹۹ است.

به گزارش بازارکار، تقوی‌نژاد معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یکشنبه شب با حضور در یک برنامه زنده تلویزیونی به بررسی آخرین وضعیت شیوع کرونا و راهکارهای مقابله با آن پرداخت.
وی در آغاز با اشاره به اینکه نخستین مورد ابتلای رسمی به بیماری کووید ۱۹ در کشور ما در دوم اسفند سال گذشته مشاهده شد، گفت: سال گذشته به محض مشاهده نخستین مورد ابتلا در چین، وزیر بهداشت اعلام کرد که همه تیم‌های درمان در سراسر کشور آماده باش شوند بنابراین پیش از شیوع این بیماری در کشور ما یعنی از حدود ۱۳ ماه پیش مبارزه با این بیماری را در دستور کار قرار دادیم.
تقوی نژاد با بیان اینکه اتفاق های بسیار مهمی برای توسعه تخت‌های بیمارستانی از جمله تخت‌های عمومی و ویژه روی داده است، افزود: حدود ۳۰ درصد از ظرفیت موجود تخت‌های بیمارستانی در دو دولت اخیر انجام شده است.

او ادامه داد: پیش از سال ۹۲، حدود ۹۶ هزار تخت بیمارستانی داشتیم و از ابتدای امسال تا پایان آذر ۳۵۰۰ تخت اضافه کردیم و پس از آن بنا را بر این گذاشتیم که هر ماه تا پایان این دولت، حدود ۱۴۰۰ تخت اضافه کنیم.

وی همچنین با بیان اینکه بررسی‌ها نشان می‌دهد در سال‌های پیش از ۹۲ در هر سال میانگین ۱۴۰۰ تخت بیمارستانی احداث می‌شد اما این رقم اکنون به هر ماه ۱۴۰۰ تخت رسیده است، گفت: همچنین ۶۵ درصد از تخت‌های ویژه بیمارستانی ”آی سی یو“ در دولت فعلی ساخته شده که از این رقم, ۳۵ درصد آن مربوط به سال ۹۹ است.

تقوی نژاد با اشاره به اینکه بخش‌های «آی سی یو» در بهبود بیماران بسیار موثر است، افزود: حدود ۳۵ درصد آی سی یوهای موجود در سال جاری اضافه شدند.

معاون وزیر بهداشت در ادامه به وضعیت بیمارستان‌های کشور اشاره کرد و گفت: بیمارستان‌های کشور از نظر فرسودگی و مقاومت در برابر زلزله و دیگر حوادث، ارزیابی دقیقی شده اند و بیشتر اصلاحاتی که لازم بود در این بخش انجام شده و از نظر مقاومت، زیبایی و فضاهای استاندارد در برنامه قرار گرفته است.

وی افزود: اکنون ۲۹۸ طرح داریم که بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که از این تعداد، ۸۷ طرح بیمارستان هستند.

تقوی نژاد با اشاره به اینکه در پایتخت بیمارستان‌هایی وجود دارند که نیازمند جدی بازسازی هستند، گفت: اکنون نهضت بیمارستان سازی در کشور در حال اجراست و بزرگترین بیمارستان تاریخ نظام سلامت در تهران با هزار تخت در حال ساخت است که امیدواریم در پایان این دولت به بهره برداری برسد.

معاون وزیر بهداشت در ادامه با بیان اینکه همچنین در این دولت توسعه فضاهای بهداشتی را از ۴۴ متر به ازای هر هزار نفر به ۷۵ متر رساندیم، ادامه داد: اکنون حدود ۱۵ هزار تخت در بخش دولتی در حال ساخت داریم که اگر این تعداد ساخته شود به افق چشم انداز سال ۱۴۰۴ نزدیک می‌شویم.

وی تصریح کرد: بیشتر تخت‌های بیمارستانی که اضافه کردیم در مناطقی بوده است که از نظر جمعیت یا دچار تراکم و یا مناطق محروم بوده است.

او با تاکید بر اینکه ایجاد تخت‌های ویژه بیمارستانی و افزایش تجهیزات، سرمایه گذاری برای آینده کشور است، گفت: همچنین درباره دستگاه‌های اکسیژن ساز، کارهای اساسی انجام شد.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه هر بیمار نیازمند دریافت حدود ۵ لیتر اکسیژن در دقیقه است، افزود: توان مان در تامین اکسیژن برای بیماران در سال ۹۲ حدود ۹۶ هزار لیتر در دقیقه بود اما اکنون این رقم به ۳۲۶ هزار لیتر در دقیقه افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه حدود ۶ تا ۷ سال پیش می‌توانستیم همزمان ۲۰ هزار بیمار را اکسیژن رسانی کنیم اما اکنون توانایی رساندن اکسیژن مورد نیاز برای ۶۵ هزار بیمار را همزمان داریم، گفت: خوشبختانه تاکنون حدود هزار میلیارد تومان اعتبارات از محل‌های مختلف برای تامین دستگاه‌های اکسیژن ساز از طریق شرکت‌های داخلی، تامین شده است و اکنون کمتر بیمارستانی در کشور داریم که دچار کمبود تامین اکسیژن باشد.

معاون وزیر بهداشت در ادامه به بحث تامین اعتبار از محل صندوق توسعه ملی که قرار بود در دوران کرونا به نظام سلامت اختصاص داده شود اشاره کرد و افزود: زمانی که بحث تامین اعتبار از محل صندوق پیش آمد، بلافاصله دستور از سوی رهبر معظم انقلاب در این باره صادر شد و یک میلیارد دلار به صورت ارزی از طرف صندوق توسعه ملی در اختیار بانک مرکزی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در این مدت کمتر از ۷۰۰ میلیون یورو در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته است، گفت: در حکم رهبر معظم انقلاب برای بیمه بیکاری هم صراحتی وجود داشت و بنابراین شاید بخشی از این اعتبار در آن جا هزینه شده باشد.

او ادامه داد: ابتدا ۱۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان طرح تعریف و در قالب ۱۵ بسته با سازمان برنامه و بودجه تفاهم کردیم و در مرحله بعدی این عدد با توجه به تغییر نرخ ارز باید به ۲۲ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا می‌کرد اما عددی که تاکنون در اختیار ما قرار گرفته است حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان است.

وی افزود: رئیس جمهوری به بانک مرکزی دستور داده است تا پایان بهمن، بقیه مبلغ تسویه شود که بانک مرکزی در تلاش برای این کار است.

معاون وزیر بهداشت در ادامه به تلاش های کادر درمان در دوران کرونا اشاره کرد و با تاکید براینکه فعالیت‌های همکاران ما در این مدت با معیارهای مادی قابل ارزش گذاری نیست، گفت: جانفشانی‌های این عزیران یادآور ایثارگری‌های دوران دفاع مقدس است و این موضوع مورد تاکید چند باره رهبر معظم انقلاب قرار گرفته است.

تقوی نژاد همچنین درباره میزان کمبود پرستار در کشور نیز افزود: درباره پرستاران در ابتدا سعی کردیم با تامین نیروی انسانی مورد نیاز اقداماتی را انجام دهیم و با جدا کردن اضافه کار از کارانه برای پرستاران قدم‌هایی برداشته شده که از اسفند ۹۸ انجام شده است، همچنین پرداخت مطالبات پرستاران انجام شد که متوسط مطالبات آنان حدود ۱۶ تا ۲۰ ماه بوده است.

او ادامه داد: در این مدت وصول مطالبات از شرکت‌های بیمه‌ای از حدود ۱۴ ماه به ۴ ماه رسیده و همچنین پرداخت مطالبات پرستاران نیز اکنون حدود ۴ ماه است.

تقوی نژاد همچنین درباره میانگین دریافتی یک پرستار در دوران کرونا، گفت: حقوق پرستاران ما در حال حاضر نسبت به پایان سال ۹۷ حدود ۱۴۰ درصد افزایش پیدا کرده است و تلاش کردیم حقوق پرستاران را متناسب با شرایط فعلی افزایش دهیم که این مختص حقوق همکاران رسمی و پیمانی است.

وی افزود: با تدبیری که در وزارت بهداشت اندیشیده شد، مبلغ ۲۱۰۰ میلیارد تومان سختی کار تعریف کردیم که آن دسته از دانشگاه‌هایی که درآمدهای آنها به شدت کاهش پیدا کرده است اجازه ندهند کارانه همکاران نسبت به دوران قبل کاهش پیدا کند.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: ما گروه‌های مختلف کاری از قبیل قرارداد کار معین، شرکتی و خدماتی داریم که پرداخت حقوق آنها از قوانین خاص خودش پیروی می‌کند، به عنوان مثال پرداخت نیروهای شرکتی بر اساس قانون کار است اما اینجا از اختیارات هیات امناء و وزیر بهداشت استفاده کردیم و حقوق آنها را به درصدی از حقوق همکاران رسمی رساندیم.

تقوی نژاد با بیان اینکه ما حقوق همکاران قراردادی را به حدود ۸۰ درصد و شرکتی‌ها را هم به حدود ۷۰ درصد همکاران رسمی رساندیم، افزود: همچنین در این مدت برای تبدیل وضع همکاران شرکتی تلاش‌هایی انجام شده است.

معاون وزیر بهداشت در ادامه با بیان اینکه ورود کارکنان به سیستم اداری با آزمون انجام می‌شود، گفت: ما ادعا می‌کنیم همکاران ما تحت عنوان شرکتی آزمون خود را در دوران کرونا پس دادند و قبول هم شده اند و اکنون زمان آن رسیده است که مجوز ساماندهی این افراد صادر شود.

او ادامه داد: همچنین ما تلاش کردیم افزایش حقوق همکاران ما در همه بخش‌ها انجام شود از جمله اینکه کارانه همکاران نه تنها نسبت به دوران قبل از کرونا کاهش پیدا نکند بلکه افزایش هم داشته باشد و در این مدت ۷۱۰۰ میلیارد تومان اعتبارات برای کارانه در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی قرار دادیم و کارانه مطابق با فرمول‌های تعریف شده، پرداخت می‌شود.

وی همچنین به آزمون استخدام وزارت بهداشت اشاره کرد و افزود: در سال گذشته تاکنون حدود ۵۲ هزار نفر استخدام کرده ایم که حدود ۱۵ هزار نفر شروع به کار کرده‌اند و آزمونی در ۲ روز گذشته برای احراز ۳۹ هزار پست سازمانی برگزار کردیم که ۲۲۰ هزار نفر رقابت داشتند و در یک ماه آینده نتیجه آن را اعلام خواهیم کرد.

تقوی نژاد گفت: در این آزمون امکان حضور نیروهای شرکتی هم بود که بر این اساس، افرادی که در ایام کرونا در بخش بهداشت و درمان کار کردند به ازای هر ماه فعالیت مستقیم در بخش کرونا ۲ امتیاز برای آن‌ها لحاظ شده است که در ۱۰ ماه ۲۰ امتیاز به آن‌ها افزوده خواهد شد و امیدواریم بخش عمده قبولی آزمون از همکاران با سابقه فعالیت در بخش‌های کرونایی باشد.

منبع : بازار کار


استخدام ۵ هزار پرستار پس از آزمون

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آزمون استخدامی وزارت بهداشت ۲۴ بهمن برگزار و از هر پنج نفر یک نفر استخدام می‌شود که حدود ۱۵ هزار نفر مربوط به پرستاران و ۵۶۰۰ نفر مربوط به مشاغل بهداشتی است.

به گزارش خبرگزاری میزان سید کامل تقوی نژاد روز یکشنبه در نشست خبری ویدیو کنفرانس که از وزارت بهداشت برگزار شد، افزود: افزایش تعداد همکاران وزارت بهداشت و تقویت نظام شبکه و نظام بیمارستانی و استخدام همکاران در بخش درمان و پرستاری در دستور کار بوده است. از سال ۹۸ تا ۹۹ موفق شدیم ۵۲ هزار مجوز استخدامی دریافت کنیم. از سال ۹۲ تا ۹۶ سالی هفت هزار نفر به مجموعه همکاران ما اضافه شده، اما در دو سال گذشته سالی ۲۶ هزار نفر اضافه شده است.
وی ادامه داد: در ۲۴ بهمن آزمون استخدامی برگزار می‌شود که برای ۳۹ هزار پست است. از هر پنج نفر، یک نفر استخدام می‌شود. حدود ۱۵ هزار نفر پرستار هستند که در این زمینه ۷۳ هزار نفر داوطلب داشتیم. تعداد ۵۶۰۰ نفر برای مشاغل بهداشتی استخدام می‌شوند. برای فوریت‌های پزشکی ۵۲۰۰ نفر استخدام خواهند شد.
معاون وزیر بهداشت بیان کرد: نسبت پرستار به تخت در سال ۹۲ حدود ۰.۹ بوده و با استخدام‌هایی که انجام می‌شود به ۱.۱ افزایش پیدا می‌کند.

وی اظهار کرد: همچنین به ازای هر ماه خدمت، دو امتیاز برای کسانی که در این مدت مبارزه با کرونا با ما همکاری کردند اضافه می‌شود.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: در کنار مدیریت بهینه مبارزه با کووید ۱۹ اقدامات وزارت بهداشت در زمینه توسعه زیرساخت‌ها متوقف نشده و با رشد قابل توجهی ادامه پیدا کرد. بخش عمده تلاش‌های موفق نظام سلامت مرهون ایجاد زیرساخت‌ها است. سال ۹۲ تعداد ۹۶ هزار تخت بیمارستانی داشتیم که از ۹۲ تا ۹۸ تعداد ۲۸ هزار تخت به این تعداد افزوده شد. در سال ۹۹ حدود ۳۵۶۲ تخت بیمارستانی اضافه شده است. در حال حاضر در بخش دولتی ۳۰ درصد از ظرفیت فیزیکی تخت‌های بیمارستانی مربوط به همین دولت است.

وی ادامه داد: حدود ۱۵ هزار تخت نیز در دست احداث داریم که اگر اعتبارات کافی اختصاص پیدا کند، مجموع تخت‌های ساخته شده در این دولت به ۴۶ هزار تخت بالغ می‌شود.

معاون وزیر بهداشت افزود: با افزایش زیرساخت‌ها نسبت تخت از ۱.۶ تخت به ازای هزار نفر به ۲.۰۳ رسیده که رشد قابل توجهی است. در سال ۹۹ توسعه تخت‌های ویژه بیمارستانی نیز اتفاق افتاد. قبل از سال ۹۲ در جمع ۴۰۹۶ تخت داشتیم. در سال ۹۹ تعداد ۲۱۶۱ تخت ویژه بیمارستانی نیز اضافه کردیم. در سال ۹۹ معادل ۲۵ درصد تخت‌های آی سی یو کشور را احداث کردیم.

افزایش ظرفیت اکسیژن ساز در کشور

تقوی نژاد اظهار کرد: یکی از فاکتور‌های بسیار اساسی در بهبود بیماران کرونا ظرفیت اکسیژن ساز است. افزایش ظرفیت اکسیژن ساز در سال ۹۹ حدود ۳۳۰ درصد رشد کرده است. اگر حدود ۳۲۶ هزار لیتر بر دقیقه ظرفیت داریم، حدود ۹۲ هزار لیتر بر دقیقه را در سال ۹۹ ایجاد کردیم. ۶ هزار لیتر بر دقیقه نیز امکان افزایش وجود دارد که اضافه خواهد شد. مجموع کل ظرفیت اکسیژن ساز به ۳۲۶ هزار لیتر بر دقیقه رسیده است.

وی ادامه داد: در سال ۹۲ همزمان ۲۰ هزار بیمار را می‌توانستیم اکسیژن برسانیم و در آذر امسال به ۶۵ هزار بیمار افزایش پیدا کرده است که رشد قابل توجهی محسوب می‌شود.

افزایش حقوق و مزایای کادر سلامت

تقوی نژاد گفت: مجموع حقوق و مزایای همکاران ما نسبت به سال ۹۷ بالغ بر ۱۳۰ درصد رشد پیدا کرده است. نکته مهم ایجاد عدالت در میان گروه‌های مختلف همکاران است که هم پای رشد حقوق و مزایای همکاران رسمی و پیمانی تلاش شد قرارداد‌های شرکتی و … نیز افزایش پیدا کند. اکنون میزان حقوق همکاران ما که به صورت غیررسمی همکاری می‌کنند بین ۷۰ تا ۸۰ درصد حقوق همکاران رسمی است.

۱۴۵ پرونده شهید خدمت کامل شده است

معاون وزیر بهداشت بیان کرد: تاکنون ۲۵۲ پرونده برای جان باختگان نظام سلامت در مبارزه با کرونا تشکیل شد که ۱۴۵ پرونده کامل شده و به تایید ستاد ملی مقابله با کرونا رسیده است. وزیر بهداشت، رییس سازمان برنامه و بودجه، رییس سازمان اداری و استخدامی و رییس بنیاد شهید در کمیته مربوطه حضور دارند. بر اساس آیین نامه، شهدا توسط این کمیته تعیین مصداق می‌شوند. بیشترین افرادی که تاکنون به عنوان شهدای خدمت نام می‌بریم کسانی هستند که مطابق تبصره انتخاب شده‌اند و بیشترین مورد پزشکان عمومی و متخصص بوده‌اند. رتبه دوم شهدای خدمت مربوط به مشاغل عمومی و سپس پرستاران در رتبه سوم شهدا قرار دارند.

میزان مطالبات به ۴ ماه کاهش یافت

تقوی نژاد اظهار کرد: در ابتدای سال ۹۸ مطالبات کادر درمان به طور متوسط ۱۶ ماه بود. در برخی شهرستان‌ها مشاهده شده که همکاران ما ۲۴ ماه مطالبات را دریافت نکرده بودند. با پیگیری‌های انجام شده در اکثر دانشگاه‌های علوم پزشکی اکنون مطالبات پرداخت شده و به طور متوسط میزان مطالبات به چهار ماه رسیده است. بیش از ۱۵ ماه از سازمان تامین اجتماعی طلب داشتیم که صورت وضعیت مربوط به ماه‌های آبان و برخی دانشگاه‌ها در آذر نیز پرداخت شده است. تامین اجتماعی توانست هم پای سایر بخش‌ها نسبت به پرداخت مطالبات اقدام کند.

رشد ۵۷ درصدی بودجه نظام سلامت در سال ۱۴۰۰

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزیر بهداشت گفت: بودجه سال ۱۴۰۰ در مجموع ۵۷ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است. بیشترین رشد مربوط به دانشگاه‌های علوم پزشکی بود که حدود ۷۳ درصد نسبت به سال ۹۹ رشد داشته است. در سال ۹۹ در مجموع ۶۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان دانشگاه‌ها بودجه داشتند.

منبع : خبرگزاری میزان


آخرین وضعیت پرستاران شرکتی و پرداخت معوقات پرستاری

معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: در آزمون ۲۴ بهمن، نیروهای اتاق عمل، هوشبری و بهیاری جزو پرستاری هستند اما نیروهای اورژانس جزو این گروه محاسبه نشده‌اند بنابراین استخدام ما ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر است.

به گزارش پیک نکا، دکتر مریم حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت در نشستی ویدیو کنفرانسی ضمن تبریک فرارسیدن دهه فجر، گفت: در سال ۹۹ سال بسیار سختی را پشت سر گذاشتیم، اما دستاوردهای خوبی داشتیم و توانستیم به نتایج بزرگی برسیم. یکی از آن‌ها قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری بود که سال ۸۶ تصویب شده بود و با پیام رهبر انقلاب در روز پرستار جان تازه گرفت و برای اجرایی شدن آن تلاش می کنیم.
۳ اقدام مورد لزوم تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری
وی در این باره افزود: برای تعرفه گذاری خدمات پرستاری سه اقدام لازم است؛ یکی تعیین منابع مالی، دوم نحوه تعرفه گذاری و خرید خدمت و باز توزیع آن است که با دستور وزیر و ابلاغی که برای معاونت پرستاری زدند، این اقدام به جد پیگیری می شود و امیدواریم با کمک سایر معاونان، دستگاه‌ها و سازمان نظام پرستاری بتوانیم این قانون را اجرا کنیم.
جذب ۲۴ هزار پرستار طی ۲ سال

وی افزود: فوق العاده ویژه کارکنان نظام سلامت یکی از دستاوردهای مهم بود که به همت و تلاش پرستاران و به همت معاونت توسعه اجرایی شد و نکته مثبتی بود. جذب نیروی پرستاری که در سال ۹۸ و ۹۹ حدود ۲۴ هزار پرستار جذب شدند و این یک این تحول عظیمی در تاریخ پرستاری است. البته هنوز کمبود زیاد است، اما این دستاورد بزرگ جای تشکر و تقدیردارد.
آخرین وضعیت پرستاران شرکتی و پرداخت معوقات پرستاری

وی ادامه داد: در گروه پرستاری کارهای دیگری هم انجام شده است. دستورالعمل خرید خدمت ابلاغ شد. با پرستاران شرکتی به شیوه‌های مختلف برخورد می شد که با این دستورالعمل یکسان‌سازی انجام شد. همچنین معوقات پرستاری در سال ۹۸ در سه ماه اول سال ۹۹ هم تسویه شده است و سه ماه دوم در حال توزیع است.
بررسی سختی کار پرستاران در ۳ بخش بیمارستانی

حضرتی گفت: در زمینه آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاری برای اولین بار در تاریخ پرستاری ایران این اقدام انجام شد و اکنون هم فاز نهم آن را اجرا می‌کنیم و برای پرستارانی که نمره قبولی در این آزمون گرفتند، گواهی صلاحیت حرفه‌ای صادر می‌شود. از سال ۱۴۰۰ نیز این آزمون دو بار در سال برگزار می‌شود. در مورد سختی کار پرستاران نیز این مورد در بخش‌های سوختگی و روانی محاسبه شده بود، اما در بخش اطفال، انکولوژی و عفونی در دست اقدام است که امیدواریم زودتر به نتیجه برسد.

وی با بیان اینکه در جریان بیماری کووید-۱۹ تخت های ای سی یو به دلیل نیاز جامعه افزایش پیدا کرد، گفت: بر این اساس توانمندسازی ۵ هزار پرستار در کشور برای فعالیت در آی سی یو انجام شد که به صورت مجازی و عملی آموزش دیدند. اقدام بسیار ارزشمندی بود که با کمک معاونت درمان و آموزش انجام شد و در حال انجام است. در عین حال یکی ازبرنامه های مهم در حوزه پرستاری که طبق برنامه ششم توسعه مکلف به اجرای پرستاری در جامعه و برنامه مراقبت تسکینی است که از نظر قانونی ما مکلف به اجرای آن هستیم. این برنامه هم در کنار کارهای کووید۱۹ که کار سنگینی بود، با موفقیت انجام شد. تعدادی از پرستاران هم برای یادگیری مراقبت تسکینی به اردن اعزام شدند تا بتوان آن را اجرا کرد و همچنین دو وبینار برای مراقبت تسکینی نیز برگزار شد.
ابلاغ دستورالعمل‌های مراقبت در منزل برای چند بیماری

حضرتی با بیان اینکه معاونت پرستاری عضو کارگروه پرستاری در سازمان بهداشت جهانی و منطقه امرو برای استقرار مراقبت تسکینی است، گفت: تدوین آیین نامه مراکز ارائه خدمات طولانی مدت نیز از دیگر اقداماتمان بود. برخی از بیماران ما در منزل درمان و برخی در بیمارستان درمان می شوند، اما برای برخی بیماران نه می توان در بیمارستان اقدام کرد و نه در منزل میتوان آنها را مورد مراقبت قرار داد. مانند بیماران مبتلا به آلزایمر و … خوشبختانه بعد از دو سال تلاش مستمر معاونت پرساری این اقدام انجام شد و ابلاغ آن در دی ماه از سوی وزیر انجام شد. تدوین و ابلاغ دستورالعمل های استاندارد مراقبت در منزل نیز انجام شد که هدف ما توسعه مراقبت در منزل است تا بار بیمارستان را کاهش داده و رضایت بیماران را افزایش دهیم که استانداردهای آن برای بیماری هایی مانند سکته مغزی، نارسایی مزمن قلبی و ریوی، سرطان، کووید-۱۹ استاندارد خدمتی مراقبت در منزل تدوین شد و به دانشگاه ها ابلاغ شد. در عین حال بیماران هموفیلی، ام اس در دستور کار هستند تا بسته های استاندارد خدماتی مراقبت در منزل آنها را فراهم کنیم.
پیگیری پوشش بیمه‌ای مراقبت در منزل از بیماران کووید-۱۹

وی گفت: در زمینه تدوین بسته‌های استاندارد مراقبت در منزل از بیمار کووید-۱۹ نیز انجام شد که به دنبال پوشش بیمه ای آن هستیم و باید در شورای عالی بیمه مصوب شود که هنوز اتفاق نیفتاده و امیدواریم سریع تر انجام شود. با سازمان های بیمه نیروهای مسلح درباره اجرای طرح پیشگیری از بیماری های مزمن از سالمندان و پوشش بیمه ای خدمات ارائه شده در منزل و ارائه خدمت در منزل به سالمندان مطرح شده که پیگیریم تا با بیمه های نیروهای مسلح در این زمینه تفاهم نامه ای داشته باشیم.

وی افزود: در خصوص الکترونیک سازی ثبت خدمات پرستاری در منزل نیز اقدام گسترده‌ای انجام شده است و به دنبال آن هستیم تا طراحی و اجرای نرم‌افزار مدیریت و نظارت ارائه خدمت پرستاری در منزل را داشته باشیم و زودتر آن را به کار گیریم.
پیگیری بیماران تا ۶ ماه پس از ترخیص با طرح «پرستار پیگیر»

حضرتی به طرح “پرستار پیگیر” اشاره کرد و افزود: بیماران که از بیمارستان مرخص می‌شوند پیگیری نمی‌شوند یا به شکل محدود پیگیری می‌شوند؛ اما طرح پرستار پیگیر بیماران را تا ۶ ماه پس از ترخیص رصد می‌کنند و اگر آموزش و مشاوره لازم دارند به آنها ارائه می‌شود و از این طریق وضعیت بیمار هم چک می‌شود. بر این اساس هم از مراجعه مجدد جلوگیری می‌شود و هم کیفیت خدمات افزایش می‌یابد.

به گفته وی، الکترونیک سازی ثبت اقدامات پرستاری یک تحول بزرگ در تاریخ پزشکی و پرستاری کشور است که به شکل جدی در معاونت پرستاری و همکاری معاونت درمان پیگیری می‌شود و انقلابی در تاریخ پرستاری ایران خواهد بود و سعی شده است این موضوع به سیستم HIS بیمارستانی متصل شود.

معاونت پرستاری وزارت بهداشت تاکید کرد: به دنبال اجرایی شدن سیستم کدینگ استاندارد و بین‌المللی هستیم که به طور استاندارد خدمات پرستاری بر اساس فرآیند پرستاری اجرایی شود و از طریق الکترونیک سازی شدن خدمات پرستاران کمتر مجبور به انجام کارهای نوشتاری باشند.
تدوین سند جامع پرستاری در افق ۱۴۰۴

وی اقدام دیگر این معاونت را برنامه‌ریزی جهت کنترل بیماری‌های غیرواگیر معرفی کرد و گفت: بیماری‌های غیر واگیر بیشترین درصد آمار مرگ و میرهای زودرس را در کشور ما و جهان به دنبال دارد و این اقدام جزو دستور کار ما در سال ۱۴۰۰ است تا بتوانیم راه‌های پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر را در پیش گیریم. همچنین تدوین کتاب نقشه راه پرستاری ایران یا سند جامع پرستاری در افق ۱۴۰۴ با همت متخصصین پرستاری تهیه و تدوین شده است.
۱۰۰ شهید پرستار مدافع سلامت تاکنون

وی درباره شهدای پرستاری در دوران کرونا، تصریح کرد: از ابتدای شیوع کرونا در کشور تاکنون ۱۰۰ پرستار جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده‌اند. ۵۵ پرونده از این تعداد در حال بررسی است و ۳۲ نفر آنها به عنوان شهید خدمت تایید شدند.

جذب نیروهای جدید تا فروردین ۱۴۰۰
مرخصی تشویقی اجباری برای پرستاران با کاهش بار کرونا در بیمارستان‌ها

حضرتی در پاسخ به سوالی در رابطه با احتمال موج چهارم بیماری و کمبود نیروی پرستاری، اظهار کرد: این موضوع حقیقت دارد اما خوشبختانه طبق اعلام معاونت توسعه ۱۷ هزار و ۵۰۰ نیرو در ۲۴ بهمن ماه آزمون دارند و با دستور مقام عالی وزارت نتایج آن تا اسفند ماه اعلام می‌شود و امیدواریم این نیروها در فروردین ۱۴۰۰ جذب شوند که کمک بزرگی به جبران کمبود نیرو است. الان که بار بیمارستان‌ها کاهش یافته است یک دستورالعملی برای بیمارستان‌ها تهیه شده که پرستاران را به مرخصی تشویقی اجباری بفرستند تا با ازای هر یک ماه کار در بخش کرونا، یک روز مرخصی تشویقی اجباری داشته باشند و نمی‌توانند آن را ذخیره کنند و باید به مرخصی بروند.
وضعیت واکسیناسیون کرونا در گروه پرستاری

وی در خصوص تزریق واکسن کرونا به گروه پرستاری، بیان کرد: واکسن این گروه هم مانند سایر گروه درمان است و تبعیت داریم از برنامه‌ای که معاونت بهداشتی اعلام کرده است. پرستاران هم همزمان با کلیه اعضای تیم درمان واکسن دریافت خواهند کرد.

حضرتی درباره نحوه اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، اظهار کرد: با دستور رهبر معظم انقلاب این قانون که از سال ۸۶ بلاتکلیف مانده بود جان تازه‌ای گرفت. رکن اصلی قانون تعیین منبع آن است که امیدواریم زودتر تعیین شود، مهمترین مساله برای اجرای این قانون تعیین منبع اجرای آن است. در این زمینه مطالعات وسیعی در حال انجام است و جلسات کارشناسی در کارگروه مربوطه ادامه دارد و امیدواریم به زودی به نتیجه برسد.

وی در ادامه تاکید کرد: در مطالعات وسیعی که انجام شده در سال ۹۰ حدود ۵۲۷ خدمت پرستاری برای تعرفه گذاری تعیین شده بود. این خدمات در قالب ۵۸ بسته خدمتی تعریف شده است. برخی بسته‌های خدمتی مشابه هم بودند که در بازنگری بعدی به ۱۰ بسته خدمتی رسیدیم. مطالعات انجام شده برای اجرای این قانون بازنگری شد. این بسته‌ها در سه کارگروه تخصصی دنبال می‌شود و از ۱۸۰ پرستار در این مورد نظرخواهی کردیم. جلسه کارگروه آن، هفته آینده برگزار می‌شود و امیدوارم با تکلیف رهبر معظم انقلاب و با همت و دستور وزیر بهداشت در سال ۱۴۰۰ این قانون را اجرایی کنیم. در ابتدا پایلوت آن در چند بیمارستان شبیه سازی می‌شود و بعد در کل کشور اجرایی خواهد شد. مشکل مهم تعیین منبع اجرای این قانون است که امیدوارم در کارگروه تخصصی که هفته آینده تشکیل می‌شود، تعیین تکلیف شود.
آخرین وضعیت نیروهای ۸۹ روزه پرستاری/ تبدیل وضعیت این پرستاران از طریق آزمون

معاون پرستاری وزارت بهداشت در پاسخ به سوال ایسنا درباره تبدیل وضعیت نیروهای پرستاری شرکتی، تصریح کرد: خوشبختانه دستورالعملی که از سوی معاونت توسعه به دانشگاه‌ها ابلاغ شد تاحدودی این مسئله را ساماندهی کرد. نیروهای شرکتی ۸۹ روزه در بسیاری از دانشگاه‌ها به طرق مختلف جذب شدند و این افراد باید برای تبدیل وضعیت امتحان دهند؛ زیرا این یک قانون است و به هر حال تبدیل وضعیت آنها از طریق برگزاری آزمون است. البته امتیازاتی برای پرستاران شرکتی که در دوران کووید۱۹ در بیمارستان کار کردند قائل شدیم که به ازای هر ماه کار کردن در بخش کرونا دو امتیاز به آنها تعلق می‌گیرد که جمعا ۲۰ امتیاز است و می‌تواند کمکی باشد تا این افراد تغییر وضعیت داده و جذب شوند.
درخواست چندباره برای پوشش بیمه‌ای خدمات پرستاری در منزل

وی در پاسخ به سوالی دیگر درباره سرانجام پوشش بیمه‌ای خدمات پرستاری در منزل، تصریح کرد: در رابطه با پوشش بیمه‌ای چندین بار تقاضای کتبی به شورای عالی بیمه فرستاده‌ایم و پیگیر هستیم چون این کار اقدامی موثر است. تنها در دوران کرونا حدود ۵۰ هزار خانواده از خدمات مراقبت در منزل بهره بردند و امیدواریم این موضوع زودتر گسترش یابد.

وی در پاسخ به سوالی درباره ورود افراد غیر پرستار و آموزش ندیده در ارائه خدمات مراقبتی در بیمارستان‌ها گفت: این کار تخلف است. جان انسان‌ها را نمی‌توان به دست افراد بدون صلاحیت داد. در هر بیمارستان دولتی و غیر دولتی اگر این تخلف رخ دهد باید به معاونت پرستاری گزارش دهید و حتما پیگیری می شود، این تخلف مجازات قانونی هم دارد.

معاونت پرستاری وزارت بهداشت درباره افزایش حقوق پرستاران، تاکید کرد: افزایش حقوق تنها به پرستاران اختصاص ندارد و مربوط به کل نیروهای نظام سلامت است. ۵۰ درصد افزایش حقوق در اسفند ۹۸ اتفاق افتاد و فوق العاده ویژه هم امسال اتفاق افتاد و فکر نمی‌کنم دیگر افزایش حقوق داشته باشیم.

وی درباره آگهی‌های مهاجرت و استخدام پرستاران در کشورهای اروپایی، بیان کرد: در مورد آگهی استخدام در کشورهای دیگر از جمله کانادا، اسپانیا و… چون جمعیت کشورها پیر می شوند و به خدمات مراقبتی نیاز دارند برخی کشورها پرستار جذب می کنند و سختگیری‌ها را برای امتحان و ثبت پرستاران آسان کرده‌اند که این هم نه فقط برای ایران بلکه برای همه دنیا تسهیلاتی ایجاد کرده اند که بتوانند بیشتر پرستار جذب کنند. بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، در پساکرونا مهاجرت پرستاران در سراسر دنیا زیاد می‌شود. البته این موضوع جدیدی نیست و حداکثر تلاش را می‌کنیم که پرستاران با آرامش خاطر در کشور بمانند و دغدغه‌ای جز خدمت به بیماران نداشته باشند.
کاهش تاخیر در پرداخت معوقات پرستاران

حضرتی ادامه داد: در ابلاغیه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ به دانشگاه‌ها دستور داده شد تا منبع اضافه کار را از کارانه جدا کنند و خوشبختانه الان این اتفاق رخ داده و معوقات ما از ۱۸ ماه به حدود ۴ یا ۵ ماه رسیده است. معوقات ۱۳۹۸ در کلیه دانشگاه‌ها تسویه شده و معوقات سه ماه ابتدایی ۹۹نیز پرداخت شده است و در حال پرداخت سه ماه دوم هستیم.

وی درباره شهدای خدمت و امتیاز شبه ایثارگری به پرستاران گفت: در این مورد کمیته دیگری که اعضای مختلفی از بخش های مختلف دارد، نظر می‌دهد. من آمار پرستاران جان باخته را نیز بر اساس اعلام این کمیته گفتم و در این مورد ما در معاونت پرستاری مسئولیتی در این زمینه نداریم.

معاون پرستاری وزارت بهداشت درباره تعداد پرستارانی که در آزمون استخدامی ۲۴ بهمن جذب می شوند، افزود: نیروهای اتاق عمل، هوشبری، بهیاری نیز جزو نیروهای گروه پرستاری هستند. نیروهای اورژانس جزو گروه پرستاری محاسبه نشده‌اند اما تعدادی که از گروه پرستاری که در این آزمون استخدام ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر است، این افراد فقط از گروه پرستاری بوده و نمی‌توانند در امور اداری به کار گرفته شوند.

وی افزود: کمک پرستاران نیز جزو گروه پرستاری هستند و بر اساس دستورالعمل معاونت توسعه وزارت بهداشت که با نظرخواهی از دانشگاهها تدوین شده، تسهیلاتی برای جذب کمک پرستاران در دانشگاه‌ها در نظر گرفته شده که پس از تعیین تکلیف اعلام می‌شود.

حضرتی در خاتمه تاکید کرد: آیین نامه کار دانشجویی پرستاری نیز تدوین شده و بر اساس آن ۵۰درصد افزایش حق الزحمه آنها قرار است در نظر گرفته شود.

منبع : بازار کار


امکان استفاده پرستاران از مزایای آیین نامه مشاغل سخت و زیان آور

رییس کل سازمان نظام پرستاری کشور با تقدیر از خدمات معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت تاکید کرد: کادر بهداشت و درمان کشور خدمات و تلاش های صورت گرفته را هرگز فراموش نمی کنند و اعتقاد داریم، در نهایت ثمره و نتیجه این تلاش ها، برای مردم و حوزه سلامت به یادگار می ماند.

به گزارش وبدا، دکتر محمد میرزابیگی که به همراه اعضای هیات مدیره سازمان نظام پرستاری و نظام سلامت کشور با سیدکامل تقوی نژاد دیدار کرد، یادآور شد: سه اتفاق تاریخی در حافظه پرستاران کشور در دوره خدمت جنابعالی به یادگارمانده است که در کنار ارتقاء بهره وری کارکنان بالینی نظام سلامت، قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری مصوب مجلس شورای اسلامی در سال ۸۶ و همچنین استخدام ۲۳ هزار نفر در سال های گذشته از ماندگارترین فعالیت ها هستند.
وی برگزاری آزمون ۴۰هزار نفری وزارت بهداشت برای اولین بار، افزایش حقوق کارکنان حوزه سلامت کشور در پایان سال گذشته و اعمال فوق العاده ویژه را سه خدمت ماندگار معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی و همکاران او، عنوان و اظهار داشت: با پیشینه ای که از نگاه جنابعالی به حوزه نیروی انسانی داریم، انتظار می رود سه موضوع و خواسته اختصاصی حوزه پرستاری کشور را مدنظر قرار دهید.
وی در همین رابطه بر سامان دهی نظام پرداخت و تعرفه گذاری، ضرورت توجه به سهم مراقبت های پرستاری در سرانه تشخیصی درمانی و توجه به جذب گروه پرستاری در آزمون های پیش روی وزارت بهداشت تاکید کرد و یادآور شد: در کنار این موارد، که از خواسته های اصلی سازمان نظام پرستاری است، امکان استفاده پرستاران از مزایای آیین نامه مشاغل سخت و زیان آور در قالب اصلاحات جدید، خواسته دیگر این همکاران است.
به گزارش وبدا، در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیری از خدمات معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی با اهدای لوح تقدیری قدردانی شد.

منبع : وبدا


نیرو‌های ۸۹ روزه شاغل در بخش‌های کرونایی استخدام می‌شوند

معاون دفتر توانمندسازی معاونت پرستاری وزارت بهداشت گفت: نیرو‌های ۸۹ روزه مانند سایر مشاغل فعال در بخش‌های کرونایی استخدام می‌شوند.

سعید لک معاون دفتر توانمندسازی و بهبود سرمایه‌های انسانی معاونت پرستاری وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص چگونگی امتیاز بندی نیروهای شرکتی، قراردادی و ۸۹ روزه شاغل در بخش های کرونایی در کشور اظهار کرد: بر اساس دستور العمل ابلاغی هر شهری که دارای یک بیمارستان بوده و بخشی از آن مربوط به کووید۱۹ است ، کمیته‌ای متشکل از رئیس دانشگاه، معاون توسعه جلسه‌ای تشکیل و وضع پرستاران بررسی و تعیین تکلیف می‌ شود.

او افزود: در دفترچه استخدامی اسمی از نیرو‌های ۸۹ روزه برده نشده است اما این به معنای تعلق نگرفتن امتیاز کار در بخش کرونا به نیرو‌های ۸۹ روزه نیست. در صفحه ۹ دفترچه نیرو‌های شرکتی، قراردادی، متعهدین خدمت را نام برده است؛ درست است که به صراحت عنوان ۸۹ روزه را قید نکرده است اما جزو نیرو‌های قراردادی تلقی می‌شوند و مشمول امتیاز مربوطه با توجه به تعداد روز فعالیت در آن بخش می‌شوند.

معاون دفتر توانمندسازی و بهبود سرمایه‌های انسانی معاونت پرستاری وزارت بهداشت در خصوص امتیاز تعلق گرفته به پرستاران شاغل در بخش‌های کرونایی برای آزمون استخدامی بیان کرد: در آزمون استخدامی پیش رو به ازای هرماه فعالیت مستقیم کارکنان ۲ درصد امتیاز کل به امتیاز کسب کرده فرد در مرحله آزمون کتبی و حداکثر تا ۲۰ درصد، در آزمون وزارت بهداشت افزوده خواهد شد.

او اضافه کرد: در صورت وجود سابقه خدمت کمتر از یک ماه، به ازای هر ۱۵ روز خدمت یک امتیاز به فرد تعلق می‌گیرد. بازه زمانی محاسبه سوابق برای اعطای امتیازات از تاریخ ۹۸/۱۲/۱ تا اعلام خاتمه فراگیری بیماری کووید۱۹ توسط ستاد ملی مقابله با کروناست.

معاون دفتر توانمندسازی و بهبود سرمایه‌های انسانی معاونت پرستاری وزارت بهداشت گفت: براساس برنامه ریزی انجام گرفته و طبق اعلام سازمان سنجش، آزمون استخدامی وزارت بهداشت در تاریخ ۲۴ بهمن برگزار می‌شود.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان


لزوم اصلاح روند توزیع مجوز استخدام پرستاران در کشور

معاون پارلمانی سازمان نظام پرستاری کشور با انتقاد شدید از توزیع مجوز استخدامی اختصاص یافته به پرستاران، خواستار اصلاح فوری این روند شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، محمدتقی جهانپور، معاون پارلمانی سازمان نظام پرستاری کشور و رییس نظام پرستاری بم با اعلام اینکه تعرفه گذاری خدمات پرستاری باید هر چه سریعتر اجرایی شود، گفت: باید مزایایی مشابه ایثارگری برای پرستاران آسیب دیده از کرونا لحاظ شود.

او افزود: مسئولان در این مورد قول‌هایی دادند و به نظر می‌رسد که بتوانیم در این زمینه کار‌هایی را انجام بدهیم، اما تا الان مصوبه‌ای برای پرستارانی که در چند ماه گذشته از کرونا آسیب دیده اند، وجود ندارد.

جهانپور تصریح کرد: در واقع باید تفاوت بین بیمار شدن و آسیب جدی دیدن را در نظر بگیریم، چون وقتی فرد بیمار می‌شود، بعد از مدتی معالجه می‌شود و به کار برمی‌گردد، اما بعضی وقت‌ها فرد آسیب جدی می‌بیند که درمان کاملی برای آن وجود ندارد.

او با انتقاد شدید از توزیع مجوز استخدامی اختصاص یافته به پرستاران، خواستار اصلاح فوری این روند شد.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان


جذب نیروهای پرستاری و افزایش پرداختی‌ها

رئیس و اعضای هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی با تایید مصوبه‌ای، فرایند جذب نیروهای پرستار، بهیار و بهدار را تسریع و تسهیل کردند.

به گزارش بازارکار به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، محمدحسین مهدوی عادلی (رئیس هیات مدیره این سازمان) گفت: اقدامات لازم در جهت تسریع و تسهیل فرایند استخدام نیروهای پرستار، بهیار و بهدار در آزمون استخدامی اخیر با اولویت و در خصوص تبدیل وضعیت نیروهای فعلی پرستار، بهیار و بهدار انجام گیرد.
رئیس هیات مدیره این سازمان تامین اجتماعی افزود: نسبت به بررسی و ارائه پیشنهادات اجرایی لازم در خصوص نحوه پرداخت فوق‌العاده ویژه و جبران خدمات و زحمات بخش پرستاری (مطابق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) اقدام شود.
وی در ادامه افزود: همچنین، بر اساس تصمیم هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی، پاداش روز پرستار نیز برای پرستاران شاغل و بازنشسته به میزان دو برابر افزایش یافت.

منبع : بازار کار


لزوم جذب نیروی جدید پرستاری همراه با آموزش مستمر و آماده‌سازی

دانشیار دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر لزوم آموزش مداوم پرستاران گفت: «درست است کمبود نیرو داریم اما نیروی جدید باید مرحله آشناسازی و سپس ادغام در کار را پشت سر بگذارد؛ این یعنی صرفا جذب نیرو کفایت نمی‌کند و جذب نیرو با آموزش مستمر و آماده‌سازی باید همزمان باشد.»

به گزارش سپید، علی درویش‌پور در گفت‌وگو با ایسنا با تاکید بر اینکه مهم‌ترین مشکل پرستاری در جهان و ایران، کمبود شدید نیروی پرستاری است، گفت: «بیماری کرونا این موضوع را ملموس‌تر کرده است؛ چون بیماران نیاز مراقبتی بیشتری دارند. این در حالی است که سایر بیماری‌هایی که از قبل هم وجود داشت هنوز هم وجود دارد. از طرفی در چنین شرایطی تاکنون حدود یک سوم پرستاران فعال کشور درگیر بیماری شدند.»
وی افزود: «قریب به ۱۹۵ دانشکده پرستاری در کشور داریم اما در مقطعی که کرونا آمد چقدر برای مباحث آموزشی پرستاران هزینه کردیم؟ ما در دانشکده‌های پرستاری چنین چیزی را نمی‌بینیم و تا به امروز منبعی اختصاصی برای تربیت و پرورش پرستاران در بحران کرونا نداشتیم. پرستاران فعال هم نیاز به بازآموزی دارند که این کار هم نیاز به منابع مالی و انسانی دارد.»
وی با اشاره به اینکه تاکنون اقدامات نسبتاً مناسبی برای جبران کمبود نیروی پرستاری صورت گرفته است، تصریح کرد: «البته نباید فراموش کنیم مراحل مختلفی پیش روی یک تازه‌کار وجود دارد تا به پرستار حرفه‌ای تبدیل شود. نیروی جدید باید مرحله آشنا‌سازی و سپس ادغام در کار را پشت سر بگذارد. این یعنی صرفا جذب نیرو کفایت نمی‌کند و جذب نیرو با آموزش مستمر و آماده‌سازی باید همزمان باشد. به ازای هر تخت پرستاری نیاز به ۲.۵ نفر نیرو داریم در حالی که این عدد در کشور حدود ۰.۸ است. در‌بخش ICU هم که اصل و اساس کار بیمار بر محور مراقبت است نیاز به پرستاران داریم.»

درویش‌پور درباره استقبال از رشته پرستاری در سال‌های اخیر اظهار کرد: «افزایش استقبال از رشته پرستاری نه تنها در ایران بلکه در جهان اتفاق می‌افتد. مشاغلی هستند که به سمت ماشینی شدن پیش می‌روند و جذب نیروی انسانی کاهش یافته است، اما پرستاری جزو مشاغلی است که امنیت شغلی بالایی دارد؛ چون هیچ ربات یا ماشینی نمی‌تواند جایگزین پرستار شود. از سوی دیگر نیاز به پرستاری در جهان روز به روز در حال افزایش است و به طور کلی ۶۰ درصد نیروهای نظام سلامت کشورها پرستاران هستند.»
وی افزود: «حتی پس از گذر از بحران کرونا بازهم نیاز به نیروی پرستاری داریم زیرا جامعه ما به سمت پیر شدن می‌رود و با این رویه نیاز به پرستارمان افزایش خواهد یافت و همه این عوامل سبب افزایش استقبال از این رشته است. پرستاری برای کشورها یک شغل استراتژیک است، خیلی از کشورها آنقدر به این رشته اهمیت می‌دهند که حتی ویزای اختصاصی پرستاری دارند؛ چون می‌دانند یک پرستار چه منافعی برای نظام سلامتشان دارد. کشور انگلستان بنیان‌گذار پرستاری نوین بوده اما چون اهمیت این رشته را می‌داند ویزای اختصاصی برای پرستاران صادر می‌کند و دنبال جذب پرستار هستند. زمانی که تقاضا برای مهاجرت وجود داشته باشد و اهمیت به پرستار و شرایط کاری بهتر هم وجود داشته باشد افزایش مهاجرت به وجود می‌آید.»

این دانشیار دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: «پرستاری در کشورهای توسعه یافته یک حرفه مستقل حساب می‌شود و به آنها پروانه صلاحیت حرفه‌ای داده می‌شود؛ چیزی که تقاضای پرستاران کشور ما هم است اما کمتر به آن توجه شده است.»

منبع : خبرگزاری ایسنا


استخدام ۱۳۰۰ پرستار تا پایان سال/ ضرورت اجرای قانون مشاغل سخت

استاندار آذربایجان‌ شرقی با قدردانی از جان‌فشانی کادرهای درمانی، گفت: پرستاران در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز،محمدرضا پورمحمدی در دیدار با مدیران جامعه پرستاری استان به مناسبت روز پرستار، افزود: شیوع کرونا ثابت کرد که بخش بهداشت و درمان بسیار مهم است و باید جایگاه آن بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: پزشک و پرستار لازم و ملزوم هم هستند و باید کنار هم قرار گیرند تا جان انسان‌ها را نجات دهند.

وی اظهار کرد: با وجود تحریم‌ها و محدودیت‌ها، بیماری کرونا در کشور به خوبی مدیریت شد به طوری که سازمان بهداشت جهانی نیز بر این موضوع صحه گذاشت.

پورمحمدی با تاکید بر این‌که وظیفه‌شناسی پرستاران قابل تقدیر است، گفت: در شرایطی که همه از حضور در کنار بیماران کرونایی ترس و واهمه داشتند کادر درمان شبانه‌روز برای درمان و بهبود بیماران تلاش کردند.

وی با اشاره به برخی گلایه‌های پرستاران در خصوص مسائل شغلی و مالی، اضافه کرد: متاسفانه در مجامع تصمیم‌گیر، صحبت‌های کادر درمان به خوبی شنیده نشده است و از این رو تفاوت‌هایی وجود دارد.

رئیس سازمان نظام پرستاری آذربایجان شرقی نیز در این دیدار از اشتغال ۹۰۰۰ پرستار در مراکز درمانی استان خبر داد و گفت: آذربایجان شرقی جزو استان‌های پیشرو و اثرگذار در حوزه پرستاری است.

محمد ارشدی با بیان این‌که جامعه پرستاری از برخی مشکلات مزمن رنج می‌برد که با شیوع بیماری کرونا بیشتر نمایان شده است، افزود: مهم‌ترین مشکل این حوزه، کمبود نیروی انسانی است، به نحوی که در حال حاضر به ازای هر تخت در آذربایجان شرقی، ۱.۲ پرستار داریم که نصف ظرفیت مورد نیاز است.

وی با اشاره به جذب ۱۳۰۰ پرستار در مراکز درمانی استان در سال جاری، گفت: این تعداد نیرو جوابگوی نیازها نیست و هم‌اکنون ۴۰۰۰ نفر کمبود نیرو داریم که این مشکل موجب خستگی و فرسودگی کادر پرستاری شده است.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که این مشکل به طور اساسی حل نشود با توجه به ادامه بیماری کرونا و حرکت جامعه به سمت سالمندی در آینده با بحران‌های بعدی مواجه خواهیم شد.

ارشدی، تبعیض در مسائل مالی و شغلی را از دیگر مشکلات جامعه پرستاری عنوان کرد و گفت: انتظار جامعه پرستاری، حذف تفاوت‌های پرداختی و اجرای قانون مشاغل سخت و زیان‌آور برای جامعه پرستاری است.

وی هم‌چنین همکاری، حمایت و مساعدت مدیریت استان در ارائه تسهیلات قانونی به جامعه پرستاری را خواستار شد.

منبع: خبرگزاری ایلنا


حقوق پرستاران از اول دی ۵۰ درصد افرایش می یابد

معاون توسعه منابع و مدیریت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: حقوق پرستاران از اول دی ماه، ۵۰ درصد افزایش می یابد، از اسفند ۹۷ نیز تاکنون ۵۰ درصد افزایش حقوق داشته اند بنابراین طی دوسال گذشته حقوق پرستاران دو برابر شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید کامل تقوی نژاد روز یکشنبه در مراسم بزرگذاشت مقام پرستار در حضور رئیس جمهوری افزود: از زمان شروع فعالت دولت تدبر و امید بهبود وضعیت معیشت کادر بهداشت و درمان به خصوص پرستاران در دستور کار وزارت بهداشت بوده است که با همکاری سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور استخدامی پیگیری شده است.

امروز پنجم جمادی الاول (۳۰ آذر) ولادت حضرت زینب(س) در تقویم رسمی کشور و روز پرستار نامگذاری شده است.

وی ادامه داد: در این مدت با همکاری رئیس جمهوری محترم هر مطالبه ای از جانب پرستاران مطرح شده، در سریعترین زمان ممکن پیگیری شده است و با استخدام های انجام شده نسبت پرستار به تخت بیمارستانی در کشور تا پایان امسال از حدود ۸دهم به ۱.۱ می رسد.

معاون وزیر بهداشت گفت: از سال گذشته اکنون ۵۲ هزار مجوز استخدامی در وزارت بهداشت گرفته شده است که ۱۰ هزار نفر آنها سال گذشته استخدام شدند، حدود ۵ هزار پرستار نیز با شروع اپیدمی کرونا بدون تشریفات در بیمارستانهای دولتی برای رسیدگی به بیماران کرونا جذب شدند، آزمون استخدام ۷ هزار نفر دیگر نیز با همکاری سازمان سنجش در دی یا بهمن برگزار می شود و این تعداد همین امسال جذب می شوند، از مجوز استخدام ۳۰ هزار نفری هم حدود ۴۵ درصد به گروه پرستاری اختصاص می یابد.

وی ادامه داد: حقوق پرستاران از اسفند ۹۷ تاکنون ۵۰ درصد افزایش یافته و از اول دی یعنی فردا نیز با اعمال فوق العاده ویژه در احکام پرستاران حقوق آنان ۵۰ درصد دیگر هم اضافه می شود و در مجموع حقوق پرستاران از اسفند ۹۷ تا پایان امسال ۱۰۰ درصد افزایش یافته و دو برابر می شود و در مقایسه با سال ۹۲ حقوق پرستاران ۶.۵ برابر شده است در حالی که تورم کشور در این مدت ۴ برابر بوده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر بهداشت افزود: با این حساب حداقل حقوق یک پرستار کارشناس تازه استخدام که اکنون چهار میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است و نیز حقوق یک پرستار کارشناس ارشد تازه استخدام که اکنون چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است از فردا ۵۰ درصد افزایش می یابد، حقوق یک پرستار کارشناس با ۲۰ سال سابقه نیز از ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و کارشناس ارشد از هفت میلیون و ۴۰۰ هزار نفر به حدود ۱۰ میلیون تومان افزایش می یابد، ضمن اینکه هر پرستار نیز ماهانه ۲.۵ تا ۳ میلیون تومان نیز بابت اضافه کار و کارانه دریافت می کند.

وی گفت: معوقه کارانه و اضافه کار پرستاران نیز که سال گذشته ۱۶ تا۱۸ ماه و گاهی ۲۴ ماه تاخیر داشت اکنون به سه تا چهار ماه رسیده است و علت اختلاف گزارش وزار بهداشت و سازمان برنامه و بودجه به خاطر کاهش درآمد اختصاصی بیمارستانهاست که البته با دستور رئیس جمهوری دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومان برای کاهش مبلغ کارانه کادر بیمارستانی اختصاص یافته است و در مجموع افزایش حقوق پرستاران ۱۴ درصد بیش از سایر کادر درمان است.

تقوی نژاد افزود: در مورد شهدای خدمت نیز تاکنون ۲۱۰ نفر از کادر پزشکی و پرستاری به عنوان شهید خدمت در کمیته کشوری آن تایید شده اند، تعدادی پرونده نیز باقیمانده که در جلسه روز چهارشنبه تعیین تکلیف می شوند.

وی گفت: تلاش شد حقوق پرستاران و سایر نیروهای شرکتی به ۸۰ درصد حقوق نیروهای رسمی برسد و البته تبدیل وضعیت آنان نیز در دستور کار است و خواهش ما از دولت این است که این پرستاران که آزمون خود را در دوران کرونا داده اند دیگر برای استخدام مشمول آزمون استخدامی قرار نگیرند.

معاون وزیر بهداشت افزود: آیین نامه حفظ حقوق و کرامت پرستاران و نیروهایی که دچار عوارض طولانی مدت خدمت و بیماری می شوند نیز تدوین شده و امیدواریم با تصویب آن این عزیزان نیز به از مزایایی شبیه ایثارگران برخوردار شوند.

منبع : خبرگزاری ایرنا


لزوم جذب سالانه باید ۲۰ هزار پرستار

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی: با توجه به نیازسنجی‌ها حداقل تا سال ۱۴۰۵ باید سالانه ۲۰ هزار پرستار جذب بیمارستان‌ها شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای دکتر علی رضا زالی در مراسم تکریم مقام پرستار با تجلیل از شخصیت حضرت زینب کبری (س) و نامگذاری سالروز تولد ایشان به عنوان روز پرستار افزود: ما هر سال در این روز یادآور مطالبات فراوان و تاریخی پرستاران می‌شویم.
وی به دیدار جمعی از نمایندگان پرستاران با رهبر معظم انقلاب در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در آن جلسه مقام معظم رهبری در خصوص رفع مطالبات پرستاران فرمان‌هایی صادر فرمودند که تاکنون آن چه که مربوط به وزارت بهداشت نمی‌شود، محقق نشده است و باید دستگاه‌های دیگر نوعی بازنگری داشته باشند تا بسیاری از مطالبات پرستاران محقق پیدا کند.
وی به شرایط سخت پرستاران به ویژه در ایام شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: از ۱۴۵ هزار پرستاری که در حال خدمت هستند بیش از ۶۰ هزار نفر تاکنون به بیماری کرونا مبتلا شده اند و ۱۰۰ شهید در عرصه پرستاری تاکنون تقدیم کشور شده است.
وی به شرایط سخت کاری پرستاران اشاره کرد و گفت: حتی فرزندان و خانواده پرستاران هم در این روز‌های سخت کرونا در سختی به سر می‌برند و حتی از ساده‌ترین برخورداری‌های عاطفی هم محروم هستند.
وی گفت: با ابتلای هر پرستار به کرونا حداقل ۱۰ روز پرستار از بیمارستان منفک می‌شود که فشار کاری مضاعفی بر همکاران دیگرش وارد می‌شود و ما دچار کمبود نیروی پرستاری هستیم.
زالی فرآیند جذب پرستاران بسیار کند است و با وجود پیشنهاد‌های وزارت بهداشت، اما ما شاهد لختی کسالت آوری در فرآیند دیوان سالارانه جذب پرستار هستیم و باید دولت و مجلس راهی میان بر و جهادی را مدنظر قرار دهند و اگر بخواهیم برای استخدام پرستاران منتظر آزمون و گزینش شویم، دردی از ما دوا نمی‌شود.
وی گفت: در ایتالیا در کمتر از دو هفته ۳۵ هزار پرستار جدید استخدام شدند و باید همه قبول کنیم که در شرایط جنگ هستیم.
دکتر زالی در این حال صدور مجوز استخدام ۳۰ هزار پرستار را با کمک دولت و توجه سازمان برنامه و بودجه اقدامی استثنائی خواند و افزود: پیشنهاد مشخص ما این است که این ۳۰ هزار مورد تا پایان سال محقق شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: نسبت پرستاران به تخت‌های بیمارستانی در این دانشگاه ۸ دهم تا یک است و ما از استاندارد‌ها بسیار فاصله داریم و نیرو‌های پرستاری باید به صورت جهشی افزایش پیدا کند.
دکتر زالی گفت: مکرر درخواست تبدیل وضعیت پرستاران را داشته ایم، اما هنوز تحقق پیدا نکرده است و بسیاری از نیرو‌های ما باید پیمانی شوند که تاکنون هیچ نسخه عملیاتی ندیده ایم.
وی گفت برخی داوطلبان ما در قالب ۸۹ روزه تن بر آتش کرونا زدند، اما هنوز تبدیل وضعیت نشدند و این دور از اخلاق، مروت، فتوت اداری است چرا که این‌ها در سخت‌ترین شرایط به کمک ما آمدند.
دکتر زالی ترمیم کارانه پرستاران را هم ضروری دانست و گفت: با توجه به این که درآمد بسیاری از بیمارستان‌ها در یک سال اخیر کاهش یافته است باید فکری کرد که میزان کارانه پرستاران اگر افزایش نمی‌یابد لااقل کاهش پیدا نکند و ما در همین خصوص پیشنهاد دادیم.
وی گفت: تبدیل برخی تخت‌های بیمارستانی به آی سی یو نیز موجب شده است مراقبت از بیماران ویژه نیازمند سه برابر شدن توان پرستاران باشد و حتما باید در این بخش سختی کار تعلق گیرد، اما متاسفانه برخی بیمه‌ها اصلا بخش‌های مراقبت ویژه را به رسمیت نشناختند.
وی بر اصلاح فضا‌های استراحت گاهی پرستاران تاکید کرد و گفت: به جهت این که مکان مناسب پرستاران تهویه مناسب ندارد، بسیاری از این پرستاران در همین مکان‌ها مبتلا به کرونا شده اند.
دکتر زالی گفـت: ما در تهران آنقدر با بهم پیوستگی موج دوم و سوم کرونا مواجه شدیم که امکان استراحت دادن به پرستاران محقق نشد و در این شرایط ما باید پاداش کرونایی برای نیرو‌های پرستار داشته باشیم.
وی گفت: اگرچه با پیگیری وزیر بهداشت پاداشی در این خصوص اختصاص می‌یافت، اما عدد قابل توجهی نبود و پیشنهاد مشخص ما برای تکریم جامعه سلامت و پرستاران، تنظیم آیین نامه تفصیلی در مجلس است.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما


اختصاص امتیاز ویژه استخدامی به پرستاران خرید خدمت فعال در بخش کرونا

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: در آزمون های استخدامی آتی برای نیروهای پرستاری خرید خدمت که در بخش کرونا کار می کنند، امتیار ویژه ای در نظر گرفته می شود.

به گزارش خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، فروغ مولا روز شنبه در آیین بزرگداشت مقام پرستار که به صورت حضوری و مجازی توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، اظهار داشت: در سال ۹۹ جهت تامین نیروی پرستاری مورد نیاز این دانشگاه از نیروهای پیمانی تازه استخدام، خرید خدمت و نیروهای استمرار طرح استفاده شد.

وی با بیان این که دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنان با ضریب نسبت نیروی پرستاری به تخت فاصله دارد، اظهار امیدواری کرد که در آزمون های استخدامی بعدی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سهمیه مناسبی در این زمینه به این دانشگاه اختصاص دهد.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه از اجرای قانون فوق العاده ویژه کارکنان غیرهیات علمی از اول دی ماه خبر داد.

مولا با بیان این که در تامین نیروی کمک پرستاری با مشکلات زیادی روبرو هستیم در مورد تامین امنیت شغلی کادر پرستاری نیز تاکید کرد: در آزمون های استخدامی بعدی برای افراد نیروهای پرستاری خرید خدمت که در بخش کووید ۱۹ کار کردند، امتیار ویژه ای در نظر گرفته می شود.

وی درباره کمبود تخت های ویژه هم گفت: بیش از ۲۷۰ تخت عادی بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به تخت ویژه تبدیل و این نیاز احساس شد که درصدی از پرستاران بخش های عادی باید برای مراقبت از بیماران ویژه آموزش ببینند.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: این آموزش ها از ابتدای مهرماه امسال در چندین آی. سی. یوی بزرگ بیمارستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی آغاز شد و روند برگزاری دوره ها ادامه دارد.

مولا با تاکید بر ضرورت خود مراقبتی کادر پرستاری، اظهار داشت: بسیاری از پرستاران به کرونای خفیف مبتلا شدند و با یک تا دو هفته مرخصی به محل کار بازگشتند اما تعداد زیادی هم بستری شدند.

وی همچنین با تاکید بر به روز رسانی اخلاق مداری در جامعه پرستاری، خاطرنشان کرد: اخلاق هم مثل همه مقولات جامعه شناسی احتیاج به یادآوری و خون تازه دارد، امیدواریم در سال پیش رو از روز ۳۰ آذر روز پرستار امسال تا روز پرستار سال بعد به این نیاز دانشگاه و جامعه پرستاری تاکید و توجه ویژه شود.

به گزارش ایرنا، فردا یکشنبه ۳۰ آذرماه با عنوان روز پرستار نامگذاری شده است.

به گفته علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران، ۴۶ نفر در استان تهران و سایر استان‌ها ۲۰۰ نفر شهید مدافع سلامت از کادر بهداشتی، درمان و پشتیبانی بوده اند.

منبع : خبرگزاری ایرنا


استخدام پرستار درسقز

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: مجوز استخدام ۶۹ پرستار بومی برای بیمارستان شفای سقز صادر شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیمامرکز کردستان، بهزاد رحیمی درمراسم تقدیر از کادر درمان سقز گفت: مجوز استخدام ۶۹پرستار بومی برای خدمت در بیمارستان تازه تاسیس شفای سقز صادر شده است .
وی گفت: درراستای تجهییز مرکز درمانی شفای سقز،یک دستگاه سی تی اسکن و هفت تخت آی سی یو جدید، به تجهیزات کادر بیمارستانی اضافه خواهد شد.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: درچند ماه گذشته ، نبود کپسول اکسیژن در بیمارستان‌های سقز و بانه یکی از مشکلات عمده بود ،ما در حال حاضر بیمارستان امام خمینی سقز و بیمارستان بانه به دستگاه اکسیژن ساز مجهز شدند و این مشکل برطرف شد.

فرماندار سقز هم ضمن قدردانی از تلاشهای کادر درمان و همکاری مردم سقز در رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: هم اکنون سقز از وضعیت قرمز و نارنجی خارج و به وضعیت زرد رسیده است.
محمد یاراحمدی و محمدرضا کریمی نسب، ۲ شهیدسلامت در سقز بودند که فداکارانه در راه مبارزه با کرونا شهید شدند همچنین در این مراسم از زحمات جمعی از پرستاران سقزی قدردانی شد.

منبع : خبرگزاری صداوسیما


کاهش پرداخت معوقات پرستاران از ۱۴ به ۶ ماه

مریم حضرتی گفت: مجوز جذب ۳۰ هزار نیروی کادر درمان گرفته شده که بخش قابل توجهی آن به پرستاران اختصاص دارد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،مریم حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در استانداری اصفهان بدون اشاره به مبلغ معوقات پرستاران گفت: معوقات در دانشگاه‌ها و گروه‌های مختلف متفاوت است و برخی از دانشگاه‌ها هم معوقه ندارند.

مریم حضرتی با اشاره به کاهش معوقات پرستاران نسبت به سال گذشته افزود: امیدواریم این معوقات به زودی تسویه شود.

او گفت: با کسب مجوز جذب ۳۰ هزار نیروی کادر درمان امیدواریم که از این تعداد نسبت قابل توجهی به تکمیل کادر پرستاران اختصاص یابد.
حضرتی با بیان اینکه تاکنون هفت هزار مجوز برای اخذ نیرو دریافت شده است افزود: ۳۰ درصد این مجوز‌ها به جذب پرستاران اختصاص یافت.

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به کمبود پرستار در کشور گفت: حدود ۴۰ هزار پرستار در کشور به کرونا مبتلا و قرنطینه شدند که با خروج آن‌ها از سیستم فشار بر روی مابقی پرستاران می‌آید.

او با بیان اینکه در گذشته هم با کمبود نیرو مواجه بودیم، گفت: ۲ هزار تخت آی سی یو اضافه شده که این بخش ویژه نیازمند نیرو‌های متخصص است.

حضرتی افزود: از ابتدای سال تاکنون ۹ هزار نیروی پرستاری جذب شده است.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان


مجوز استخدام ۳۰ هزار پرستار صادر شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه در نامه‌ای اجازه استخدام و بکارگیری تعداد ۳۰ هزار نفر نیروی انسانی مورد نیاز واحد‌های بهداشتی درمانی را داد.

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از سازمان برنامه و بودجه کشور، درپی درخواست وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با ارسال نامه‌ای نوشت: در خصوص تامین نیروی انسانی مورد نیاز آن وزارتخانه جهت راه‌اندازی طرح‌های قابل بهره‌برداری تا پایان دولت دوازدهم، به استحضار می‌رساند که با استناد به توضیحات ذیل جدول شماره ۷ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور و ماده ۱۸ ضوابط اجرایی آن، جذب و بکارگیری تعداد ۳۰ هزارنفر نیروی انسانی مورد نیاز واحد‌های بهداشتی درمانی با اولویت تقویت شبکه بهداشت و اورژانس پیش بیمارستانی با رعایت قوانین و مقررات مربوط بلامانع است.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان


برنامه‌ریزی برای جذب ۲۰ هزار پرستار

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به برنامه‌ریزی برای جذب ۲۰ هزار پرستار گفت: موثرترین اقدام درمانی برای بیماران کرونایی رساندن اکسیژن به آنهاست.

«قاسم جان‌بابایی» معاون درمان وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره وضعیت پرستاران و مشکلات آنها گفت: ما تمام تلاش‌مان را برای رفع مشکلات پرستاران انجام می‌دهیم.همچنین جذب ۲۰ هزار پرستار در برنامه‌های ما قرار دارد و معوقات یک ساله آنها نیز پرداخت شده است.
معاون درمان وزارت بهداشت درباره مشکلات مرخصی پرستاران تصریح کرد: مشکلی با تامین اجتماعی در این خصوص داشتیم که برطرف شده است و زمان مرخصی این پرستاران لحاظ نمی‌شد که اکنون این مسئله برطرف شده است.

جان‌بابایی همچنین درباره همکاری خیرین با نظام سلامت گفت: از روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کشور انجمن خیرین نظام سلامت همکاری خوبی با بخش بهداشت و درمان داشتند و به اشکال مختلف کمک‌هایی را در این مدت داشته‌اند. مجمع خیرین سلامت به همراه هلال‌احمر اقدامات مناسبی را در این مدت انجام داده‌اند.

وی با اشاره به تامین کپسول‌های اکسیژن برای بیماران بستری در منزل تصریح کرد: با توجه به اینکه زمستان را در پیش‌رو داریم، شیوع بیماری در این فصل نگران‌کننده است، چرا که به دلیل عدم تهویه مناسب و باز نبودن پنجره‌ها ممکن است احتمال آلودگی و بیماری بالا باشد، بنابراین باید آمادگی لازم را داشته باشیم. یکی از اقدامات ما در کنار توصیه‌های بهداشتی و آمادگی بیمارستان‌ها تهیه کپسول اکسیژن و در اختیار قراردادن آن به بیمارانی است که نیاز به بستری در بیمارستان‌ ندارند.

معاون درمان وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: موثرترین اقدام درمانی رساندن اکسیژن به بیمارانی است که در حالت بیماری خفیف و متوسط هستند. اگر بیماران هم داروی مناسب را دریافت و هم از میزان اکسیژن کافی برخوردار باشند، نیاز به بستری ندارند و بهتر است که در منزل در شرایط ایزوله نگهداری شوند.

جان‌بابایی ادامه داد: سیلندرهای اکسیژن توسط خیرین تهیه شده است و در اختیار بیماران کرونایی که در منزل نگهداری می‌شوند، قرار داده می‌شود. ما بعد از اینکه این بیماری نیز ریشه‌کن شود، می‌توانیم از این سیلندرها استفاده کنیم، چراکه سالانه با اپیدمی آنفلوآنزا روبرو هستیم. همچنین تعداد زیادی از بیماران مبتلا به آسم و مشکلات مزمن ریوی فقط به دلیل دریافت اکسیژن به بیمارستان مراجعه می‌کنند، اگر این تسهیلات در اختیار هلال‌احمر یا خیرین باشد، بیمار دیگر به بیمارستان برای دریافت اکسیژن مراجعه نمی‌کند و می‌تواند در منزل از این خدمات بهره‌مند شود.

منبع : خبرگزاری ایلنا


مجوز استخدام ۳۰ الی ۵۰ هزار پرستار در کشور

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: امسال با موافقت رهبر معظم انقلاب مقرر شد یک میلیارد یورو برای حل مشکلات نظام سلامت در ایام کرونا از صندوق توسعه ملی تامین شود از این یک میلیارد یورو تنها ۶۰ درصد آن پرداخت شده است.

حسینعلی شهریاری درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد کمبود پرستار در کشور گفت: نظام سلامت کشور در طول سال‌ها با بحران‌های مختلفی دست و پنجه نرم کرده، اما بحران کرونا را باید بحرانی گسترده دانست که عنان کار را از دست یک وزارتخانه گرفته است؛ امروزه با گذشت ۹ ماه از شیوع بیماری کرونا شاهد رفتارهای دیگری از این ویروس ناشناخته هستیم، در طی این مدت شاهد شهادت بیش از ۳۰۰ نفر از کادر درمانی کشور بودیم که در جای خود فاجعه‌ای بزرگ است، بماند چه تعداد از هموطنان روزانه جان خود را از دست می‌دهند که اعداد و ارقام اعلامی عمق فاجعه را نشان می‌دهد.
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی افزود: کشور واقعا در شرایط بحران سلامت قرار دارد، تعدادی از پرستاران چند شیفته بی‌وفقه مشغول خدمت رسانی هستند، امیدواریم کمترین قدردانی در قبال خدمات بیشمار آنها از طرف دولت صورت بگیرد، خستگی که کادر درمانی دارند به لحاظ جسمی و روحی قابل وصف نیست .حاصل این اتفاق، فرسودگی بیش از حد کادر بهداشت و درمان و همچنین ابتلا و فوت آنها به علت کووید ۱۹ است.
دولت قول استخدام ۳۰ الی ۵۰ هزار پرستار را به وزارت بهداشت داده است، تا با نیروهای جدید مقداری از خستگی کادر درمان کاهش یابد

وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که بارها مطرح کرده‌ایم و نسبت به آن هشدار داده‌ایم، کمبود پرستار است. متاسفانه در سال‌های گذشته برای جذب نیروی پرستاری همکاری صورت نگرفت و برای چند سال پی در پی استخدام در حد صفر رسید؛ در حالی که سالانه چند هزار پرستار بازنشسته می‌شوند، در این شرایط که بیمارستان‌ها شلوغ هستند نیاز بیشتری به این نیروی اصلی برای کنترل بیماری است، دولت قول استخدام ۳۰ الی ۵۰ هزار پرستار را به وزارت بهداشت داده است، تا با نیروهای جدید مقداری از خستگی کادر درمان کاهش یابد.

کرونا خسارات جانی و مالی فراوانی به همراه داشته است

شهریاری تاکید کرد: امسال با موافقت رهبر معظم انقلاب قرار شد یک میلیارد یورو برای حل مشکلات نظام سلامت در ایام کرونا از صندوق توسعه ملی تامین شود؛ از این یک میلیارد یورو تنها ۶۰ درصد آن پرداخت شده است، هزینه درمانی کرونا خسارات مالی و جانی سنگینی بر دوش وزارت بهداشت و درمان کشور داشته، سنگین‌ترین هزینه از دست دادن بسیاری از مدافعان سلامت بود که قابل جبران نیست.
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: تسهیلاتی که به وزارت بهداشت و درمان پرداخت می‌شد از وعده استخدام پرستاران تا ارائه تسهیلات به کادر درمانی توسط کمیسیون بهداشت و درمان مجلس پیگیری می‌شود.

منبع : خبرگزاری خانه ملت


جذب ۲۶۵۰ پرستار جدید در سازمان تامین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از افزایش حقوق پرستاران این سازمان خبر داد و گفت: با توجه به اینکه وزارت بهداشت افزایش حقوق و دستمزد را اجرا کرده بود در سازمان تامین اجتماعی نیز با موافقت شورای حقوق و دستمزد، افزایش حقوق‌ها از مهر اجرا شده و حقوق پرستاران سازمان تامین اجتماعی مشابه با وزارت بهداشت خواهد بود.

به گزارش ایسنا، دکتر مصطفی سالاری در جلسه‌ای با اعضای هیات مدیره سازمان نظام پرستاری اظهار کرد: بعد از وزارت بهداشت بیشترین تعداد پرستاران با سازمان تامین اجتماعی همکاری دارند و ۱۶۵۰۰ پرستار در مراکز درمانی تامین اجتماعی سراسر کشور مشغول خدمت رسانی به بیماران هستند.
وی با بیان اینکه تعداد زیادی از پرستاران شاغل در مراکز درمانی دولتی و خصوصی نیز بیمه شده سازمان تامین اجتماعی هستند، گفت: در مجموع ۷۰ هزار پرستار تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند.
سالاری با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی در ماه گذشته افزود: با جذب و به کارگیری پرستاران پذیرفته شده در این آزمون که در حال انجام است، شاهد کاهش فشار کاری پرستاران و بهبود شاخص تعداد پرستار نسبت به تخت‌های بستری خواهیم بود.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی توسعه خدمات درمانی این سازمان را بر اساس سطح بندی مراکز درمانی کشور عنوان کرد و گفت: بر اساس مطالعات انجام شده در سازمان تامین اجتماعی و وزارت بهداشت، توسعه خدمات درمانی براساس اولویت و به منظور تحقق عدالت در دسترسی به خدمات مورد توجه قرار می‌گیرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، سالاری از نهایی شدن مطالعات مربوط به سطح بندی مراکز درمانی خبر داد و گفت: براساس برنامه ریزی صورت گرفته به بیمارستان‌های موجود سازمان تامین اجتماعی ۵۵۰ تخت اضافه می‌کنیم و توسعه و تجهیز مراکز موجود را با جدیت پیگیری می‌کنیم.
جذب ۲۶۵۰ پرستار جدید در سازمان تامین اجتماعی
دکتر امیرعباس منوچهری، معاون درمان سازمان تامین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: حدود ۱۶۵۰۰ پرستار در بیمارستان‌های تامین اجتماعی سراسر کشور مشغول به کار هستند و مجموع تخت‌های بستری بیمارستان‌های تامین اجتماعی ۹۲۰۰ تخت است و در مجموع از نظر شاخص تعداد پرستاران به نسبت تخت بیمارستانی در شرایط قابل قبولی قرار داریم و کمبود نیروی جدی در بخش پرستاری وجود ندارد.
وی از جذب ۲۶۵۰ پرستار جدید در سازمان تامین اجتماعی براساس آزمون استخدامی که ماه قبل برگزار شده است، خبر داد و گفت: قانون ارتقائ بهره وری از سال ۹۱ در سازمان تامین اجتماعی اجرا می‌شود و پرداختی پرستاران به روز است.
برخورداری از مزایای مشاغل سخت و زیان آور مهمترین خواسته پرستاران است
محمد میرزابیگی ، رئیس سازمان نظام پرستاری نیز در این جلسه گفت: با شیوع کرونا در کشور ۸ ماه از دفاع مقدس پرستاران می‌گذرد و پرستاران علاوه بر فعالیت‌های معمول وظایف جدیدی نیز برعهده گرفته‌اند.
وی افزود: در کشور ۱۹۳ دانشکده پرستاری داریم و در کل فعالیت‌های پرستاری بیش از ۲۵۰ هزار نفر مشغول به کار و یا تحصیل هستند و سازمان نظام پرستاری ۱۹۲ هزار عضو دارد.
میرزابیگی از خدمت رسانی ۱۱۰ هزار پرستار به بیماران مبتلا به کرونا خبر داد و گفت: ۳۲ هزار نفر از پرستاران به بیماری کرونا مبتلا شده و ۶ هزار نفر از آنان به دلیل این بیماری از خدمت منفک شده‌ و ۵۲ پرستار نیز به شهادت رسیده‌اند.
وی خدمت رسانی به بیماران را وظیفه‌ای مقدس برای پرستاران توصیف کرد و گفت: کار و خدمت به بیماران نسبت به پیگیری مطالبات در اولویت است و البته اگر مطالبات محقق شود، خدمت به مردم بهتر ارائه می‌شود.
رئیس سازمان نظام پرستاری برخورداری از مزایای مربوط به مشاغل سخت و زیان آور را مهمترین خواسته پرستاران عنوان کرد و گفت: بخشی از اعضای جامعه پرستاری تحت پوشش تامین اجتماعی و تابع قانون کار هستند که حدود ۴۰ هزار نفر اینگونه هستند و از مزایای مشاغل سخت و زیان‌آور استفاده می‌کنند.
میرزابیگی با اشاره به تصویب قانون بهره وری برای سرمایه انسانی کادر درمان در مجلس شورای اسلامی، گفت: انتظار جامعه پرستاری اجرای کامل این قانون در تمامی مراکز درمانی اعم از دولتی، خصوصی و تامین اجتماعی است.
وی تامین نیروی کمک پرستار در مراکز درمانی را از دیگر مطالبات جامعه پرستاری برشمرد و گفت به ازای هر ۴ پرستار باید یک نفر کمک پرستار در بخش‌ها باشد و انتطار داریم این موضوع مورد توجه باشد.


وزارت بهداشت ده هزار پرستار استخدام می‌کند

دولت ۱۰ هزار مجوز استخدام کادر درمانی را برای وزارت بهداشت صادر کرده است. اولویت استخدام هم با پرستاران شرکتی و قراردادی است. بنابراین وزارت بهداشت و درمان، ده هزار نیروی جدید را به کار خواهد گرفت. در این طرح، برای تبدیل وضعیت پرستاران قراردادی و شرکتی نیز، امتیازات ویژه­ای در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدباقر نوبخت درباره حمایت از کادر درمان و پرستاران در دوره کرونا گفت: دولت برای کمک به کارکنان درمانی دو اقدام را در نظر گرفته است. یکی اینکه ما بیش از ۱۰ هزار نفر از پرستاران شرکتی و قراردادی را به وضعیت استخدامی تغییر خواهیم داد. کادر درمان، در دروه کرونا نقش بسیار حیاتی دارند و شهدای سلامت را تقدیم جامعه کردند.

نوبخت ادامه داد: این عزیزان به درستی بر حق خود بر تبدیل وضعیت شغلی از شرکتی به استخدامی تاکید می‌کردند. دولت نیز ۱۰ هزار مجوز استخدام کادر درمانی را برای وزارت بهداشت صادر کرده است. اولویت استخدام هم با پرستاران شرکتی و قراردادی است. بنابراین وزارت بهداشت و درمان، ده هزار نیروی جدید را به کار خواهد گرفت؛ در این طرح، برای تبدیل وضعیت پرستاران قراردادی و شرکتی نیز، امتیازات ویژه­‌ای در نظر گرفته شده است.

نوبخت همچنین افزود: ما از اول مهر، بحث پاداش و حق ویژه کرونا و پاداش فوق‌العاده جدید را نیز با تاکید ستاد ملی کرونا درنظر گرفته‌ایم که از ابتدای مهر تهیه و به کادر درمان پرداخت خواهد شد.

نوبخت در پایان گفت: در کنار اینها، بحث کارانه کادر درمانی و پرستاران مطرح است که عمدتا از محل درآمدهای اختصاصی بیمارستان­هاست. با توجه به شرایط، ما به دلیل کاهش درآمد اختصاصی، نتوانستیم این کارانه را به موقع پرداخت کنیم. اما در یک مرحله در ماه قبل سعی کردیم کارانه معوق را بپردازیم و طی یکی دو هفته آینده نیز سعی می­کنیم این معوقات را بپردازیم.

منبع: خبرگزاری ایلنا


استخدام ۲۲ هزار و ۸۰۰ نیرو با اولویت پرستار در وزارت بهداشت

میرزابیگی گفت: تاکنون ۲۲ هزار و ۸۰۰ مجوز استخدام با اولویت پرستار در وزارت بهداشت و بیمارستان‌های آن صادر شده است.

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان،محمد میرزابیگی رئیس نظام پرستاری درباره تشکیل کارگروه مشترک سازمان نظام پرستاری با کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار کرد: امروز جلسه مفصل، طولانی و پرباری با نمایندگان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی داشتیم که منجر به چند اتفاق شد که اولین آن، تشکیل کارگروه مشترکی بین کمیسیون بهداشت و درمان و سازمان نظام پرستاری برای رسیدگی به مسائل پرستاری و نیروهای بالینی بود.

وی نتایج حاصل از این نشست را مفید و موثر ارزیابی کرد و گفت: در این جلسه درباره حل مشکلات پرستاران، موضوع «شهیدخدمت» و توسیع تعریف آن، استخدام و رفع کمبود نیرو و تغییر وضعیت نیروهای شرکتی گفت و گو شد و همچنین در خصوص معوقات ومطالبات پرستاران، قوانین برزمین مانده حوزه پرستاری، فوق العاده ویژه با توجه به قدرت نظارتی و قانون گذاری مجلس، بحث های مفصلی انجام شد.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری ادامه داد: از دیگر اولویت های مطرح شده در این کارگروه می توان به رسیدگی به مسائلی نظیر تبعیض در نظام سلامت کشور و اصلاح نظام پرداخت اشاره کرد. همچنین در مورد علل برزمین ماندن برخی قوانین پرستاری و به طور ویژه و اختصاصی موضوع کرونا و بحران نیز بحث و بررسی صورت کرد.

میرزابیگی ادامه داد: برخی از این موارد نیاز به قانون گذاری دارد و بخشی دیگر نیازمند کار نظارتی است که از آن جمله می توان به بحث مجوزها و سهمیه های استخدامی، بودجه ها و هزینه هایی که دولت، سازمان برنامه و بودجه و ستاد ملی کرونا به وزارت بهداشت و دانشگاههای علوم پزشکی تحت عنوان بودجه های مقابله با کرونا، پرداخت کارانه و مطالبات معوق پرستاران اختصاص داده اند، اشاره کرد.

وی گفت: هدف از نظارت این است که بدانیم دانشگاهها این بودجه ها را در کجا هزینه کرده اند و چه میزان از مطالبات پرداخت شده است.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری با تاکید بر استفاده درست از مجوزهای استخدامی خاطر نشان کرد: براساس گزارش معاون توسعه وزارت بهداشت در جلسه امروز تاکنون حدود ۲۲ هزار و ۸۰۰ مجوز استخدامی و بکارگیری نیرو با اولویت برجسته پرستاری در وزارت بهداشت و بیمارستان های این وزارتخانه صادر شده است.

وی افزود:موضوع استخدام در سازمان تامین اجتماعی و سایر بخشها جدای از این بحث است که امیدواریم این میزان نیروی تازه نفس زودتر جذب و به کمک نیروهای پرستاری خسته بیایند زیراحدود ۸ ماه است بحران کرونا را در کشور داریم، این امر نیروهای بالینی، پرستاری و شاغل در بیمارستان ها را دچار خستگی مزمن کرده و برخی هم به کرونا مبتلا شده اند.

کمبود جدی پرستار در کشور
رئیس کل سازمان نظام پرستاری با اشاره به بحران کمبود نیروی پرستار در کشور افزود: براساس استانداردهای موجود در کشوربرای گروه پرستاری (شامل پرستار، نیروهای اتاق عمل، بهیار، هوشبری و…) باید حداقل ۲/۵ نفر به ازای هر تخت بیمارستانی در ۲۴ ساعت نیرو داشته باشیم که در حال حاضر این رقم هشت دهم نیروی پرستار است.

وی تاکید کرد: این رقم در استان های محروم و کم برخوردارتر به چهار دهم نفر هم می رسد، یعنی در یک شیفت به ازای هر تخت بیمارستانی یک دهم پرستار و به عبارتی به ازای ۱۰ تخت یک پرستار داریم.

میرزابیگی گفت: خوشبختانه در حال حاضر با پیگیری سازمان نظام پرستاری و با توافق و مشارکت فکری سازمان برنامه و بودجه، سازمان امور اداری و استخدامی، وزارت بهداشت و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، فضای خوبی به وجود آمده و امید است در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با عزمی که از نمایندگان دیده می شود؛ نمایندگان، هم در بعد نظارتی و هم قانون گذاری کارشان را به خوبی انجام دهند.

وی افزود: البته هنوز برای حصول این دستاوردها نیاز به زمان داریم تا پخته تر عمل شود به عنوان مثال باید مشخص شود که جذب ۲۲ هزار و ۸۰۰ نفر در چه زمانی محقق خواهد شد و چه میزان دیگر نیرو نیاز است.

میرزابیگی خاطر نشان کرد: کارگروه مشترک کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و سازمان نظام پرستاری طی یک ماه آینده نتیجه و خروجی های خود را خواهد داشت و برای فصل بودجه در مجلس پیشنهادهایی برای تحقق هر چه بیشتر مطالبات پرستاران علنی و عملی خواهد کرد.

شهادت ۳۶ پرستار در راه خدمت
رئیس کل سازمان نظام پرستاری از شهادت ۳۶ پرستار به عنوان شهید خدمت خبر داد و گفت: البته در این باره به دلیل اینکه مصوبه شورای عالی امنیت ملی مختص بیمارستانها است، مشکلاتی وجود دارد و پیشنهاد سازمان نظام پرستاری این است که اگر نیرویی در مراکز مراقبت در منزل و مراکز متصل به بیمارستان ها مانند اورژانس ها، فوریت ها و نیروهایی که غربالگری می کنند، به کرونا مبتلا و شهید شود نیز شهید خدمت محسوب شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


اولویت استخدام با پرستاران فعال در زمان کرونا

رییس جمهور گفت: همانطور که باید عاشورا را زنده نگه داریم، باید آرمان و اهداف عاشورا را هم زنده نگه داریم.
به گزارش اقتصادآنلاین ؛ حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا اظهار کرد: کلام رهبر انقلاب فصل الخطاب بود؛ از سخنان حکیمانه و مجتهدانه ایشان تشکر می کنم.

وی اعلام کرد: دستورالعمل های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا برای ایام ماه محرم تا هفته آینده به همه دستگاه ابلاغ می شود. تمام مقررات ستاد ملی مقابله با کرونا تا زمان دسترسی به واکسن قابل قبول، همچنان به قوت خود باقی است و اجتماعات همچنان تا اطلاع ثانویه در سراسر کشور ممنوع است.
روحانی همچنین تاکید کرد: مقررات ستاد ملی مقابله با کرونا برای همه لازم الاجرا است. امسال تولیت ها و صاحبان عزا در مساجد و محافل وظیفه تضمین سلامت همه عزاداران را نیز بر عهده داوی در بخ دیگری از سخنانش گفت: وزارت بهداشت باید در استخدام افرادی که در حوزه مبارزه با کرونا فعالیت کرده اند، اولویت قائل شود.

منبع : اقتصادآنلاین


استخدام پرستاران بخش کرونا در مراکز درمانی کشور

حریرچی گفت: بزودی مشکلات استخدامی پرستارانی که در بخش کرونا خدمت کرده باشند با هر سابقه کاری برطرف و این پرستاران استخدام می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر دکتر حریرچی در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در گرگان گفت: بزودی مشکلات استخدامی پرستارانی که در بخش کرونا خدمت کرده باشند با هر سابقه کاری برطرف و این پرستاران استخدام می‌شوند.
وی همچنین افزود: این روزها میزان مرگ و میر ۵۰ درصد در مقایسه با اسفند و فروردین افزایش پیدا کرده که علت اصلی آن کاهش ترس مردم و تغییر رفتار اجتماعی است.
وی از مردم خواست مراودات اجتماعی را به حداقل برسانند و حداکثر فعالیت‌های اقتصادی و اشتغال خود را با حداقل تعامل اجتماعی انجام دهند.
معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه حداقل تا یک سال آینده واکسنی در سطح عموم نخواهیم داشت گفت: در خوش بینانه ترین حالت اولین واکسنی که ادعا شده دی ماه در صورت موفقیت صد در صدی در اجتماع آزاد خواهد شد اما برای استفاده عموم مردم حداقل یک سال دیگر زمان نیاز دارد.

منبع : خبرگزاری مهر


جذب۳۰۰۰ نفر نیروی پرستاری، پزشکی و پیراپزشکی

معاون رییس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه با اعلام دو خبر خوش برای پرستاران گفت: مجوزجذب و بکارگیری ۳۰۰۰ نفر نیروی پرستاری، پزشکی و پیراپزشکی (با اولویت پرستار) و با اولویت نیروهای قراردادی و شرکتی شاغل در کادر درمان برای وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی صادر شد.

به گزارش ایسنا، دکتر نوبخت همچنین اعلام کرد: برای قدردانی از زحمات فداکارانه پرستاران عزیز در مقابله با کرونا رییس جمهور دستور داد ۶۰۰ میلیارد تومان برای کارانه پرستاران تخصیص یابد که با تجهیز سایر منابع و افزایش ۴۰۰ میلیارد دیگر، دستور تخصیص مجموعا هزار میلیارد تومان برای صرفا پرداخت کارانه پرستاران ابلاغ شد، تا سریعا واریز شود.

منبع : خبرگزاری ایسنا


پرستاران داوطلب در بحران کرونا استخدام شوند

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: پرستارانی که در بحران کرونا به فراخوان بیمارستانها جواب دادند، باید در اولویت استخدام و جذب نیروی دانشگاه های علوم پزشکی قرار گیرند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی با حضور در ششمین جلسه شورایعالی دوره پنجم نظام پرستاری کشور، افزود: جامعه پرستاری یک جامعه علمی و پر تلاش است،این جامعه پر تلاش در زمان بحران کرونا به خوبی در کنار مردم بودند،تا زمانی که بحرانی پیش نیاید شاید خدمات برخی گروه‌ها مشخص نشود، به عنوان مثال نقش پرستار قبل کرونا برای مردم و جامعه پررنگ نبود ولی در دوران کرونا جامعه به نیاز پرستار پی برد.

وی ادامه داد: من از مجاهدت‌های این قشر از خود گذشته تشکر می‌کنم پرستاری و پزشکی مشاغل روزهای مبادای مردم هستند و به همین مقدس هستند و حالا هم می بینیم که ۱۸ نفر از پرستاران برای خدمت به مردم به فیض شهادت رسیدند. آنان کسانی بودند که در مسیری مقدس جانشان را فدا کردند و امیدوارم در فرصتی بتوانیم به صورت یادمان یا تمبر یاد این عزیزان را گرامی بداریم.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به مشکلات نظام سلامت گفت: در حوزه سلامت هم در طبابت و هم پرستاری هیچ قانون جامعی نداریم. باید قانونی برای نحوه خدمت رسانی، نحوه جذب نیرو، تربیت نیرو، مسئولیت ها و نظام کنترلی و منابع مالی حوزه سلامت تعریف شود. در مواردی هم که جسته و گریخته قانون‌هایی داریم به روال اداری سایر موضوعات با آن برخورد می‌کنیم.

وی افزود: باید پرستاران دارای مهارت مشابه در در تمام مراکز خدماتی حقوق یکسان داشته باشند. قانون بهره‌وری کارکنان سلامت باید ارزیابی شود و به مشکلات آن رسیدگی شود. حالا که قرار است در شورای عالی نظام پرستاری یک مرکز پژوهش ایجاد شود، بهتر است به بررسی ابعاد برخی موارد این چنینی نیز پرداخته شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مشکلات مجلس این است که قانون‌های تصویب شده اجرا نمی‌شود و شاید این موضوع به آن جهت است که مجلس اسلامی قانون زیادی را تصویب می‌کند،پرستاران باید پس از قانون گذاری به حق و حقوق خود برسند. وی افزود: البته در تمام موارد تنها مجلس شورای اسلامی نمی‌تواند فعالیت کند. وزارت بهداشت و شورای عالی بیمه نیز باید در این موضوعات ورود کنند.

قاضی‌زاده هاشمی در مورد تربیت نیروی پرستار، گفت: ما در این حوزه هزینه‌های متفاوتی پرداخت می‌کنیم، باید به نحوه تربیت و نوع خدمت دهی پرستار دقت بیشتری کنیم، وی ادامه داد: کمبود نیروی پرستار به دلیل کمبود نیرو در لایه های بینابینی و کارهایی است که مسئولیت پرستار نیست، از این رو به دلیل این کمبود بار کاری بر دوش پرستاران افتاده است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس افزود: باید قوانین حوزه سلامت را تنقیح کنیم و تناقض ها در قوانینی مثل قانون مشاغل سخت از بین ببریم تا همه افراد محق به حقشان برسند، نباید طوری باشد که عده ای بتوانند به حق قانونی شان برسند و عده بزرگتری نتوانند مثل قانون ارتقای بهره وری که برای بخش دولتی اجرا شد و در بخش خصوصی به اهدافش نرسید.

وی گفت: یکسری امور مثل هویت شغلی نیز با قانون احیا نمی شود نیازمد کار گفتمانی و تبیینی است، هویت سازی یک فرآیند است، مثلا وقتی پرستار داریم برای خدمات پیشگیری و مراقبتی عناوین جدیدی مثل مراقب سلامت ایجاد نکنیم، خدمات پرستاری باید در حوزه های پیشگیری و توانبخشی هم تعریف شود، این امور در آموزش های پرستاری هست ولی در اذهان مردم این خدمات پرستاران نیست.

قاضی زاده هاشمی افزود: پرستاران باید در حوزه افزایش سواد سلامت مردم ورود کنند، خدمات پرستاری حرفه ای هم باید تعریف شود، با این کار بسیاری از خدمات تخصصی پزشکان عمومی یا متخصص از طرف پرستاران باید مشخص شود،تعرفه گذاری خدمات سلامت نیز باید تعریف و اصلاح شود و تعرفه گذاری بر اساس خدمت ( per case) غلط است و باید نظام پرداخت و تعرفه گذاری سلامت اصلاح شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: باید برنامه استراتژیک نظام سلامت تدوین شود و در این مسیر باید حق و حقوق افرادی که در بحران کرونا به فراخوان وزارت بهداشت عمل کردند و برای نجات بیماران کرونا فداکاری کردند ادا شود و حق هیچ کس نباید ضایع شود. وی گفت: باید افرادی که با وعده استخدام در بحران کرونا به میدان آمدند به نحوی بکارگیری و استخدام شوند. وزارت بهداشت می تواند در ظرفیت های استخدامی ۸ تا ۱۰ هزار نفری اولویت و سهمی برای این افراد اختصاص دهد. این تعداد در میان ۴۳۰ هزار پرسنل وزارت بهداشت ناچیز است.

منبع : بازار کار


قول استخدام پرستاران مغفول ماند

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی وی با ابراز تعجب از مغفول ماندن طرح استخدام پرستارانی که در زمان کرونا مشغول به کار شدند، گفت: در حال تنظیم سوال از وزیر بهداشت هستیم و اگر تا مدت محدود پاسخی از تذکر به وزیر نبینم قطعاً وزیر، برای توضیح به کمیسیون بهداشت فراخوانده خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، »«به داد پرستاران شرکتی گیلان برسید» یکی از عناوینی بود که از طریق مخاطبان در سامانه فارس من ثبت شد.
مخاطب در ثبت این سوژه مطرح کرده است که «لطفاً به داد پرستاران شرکتی گیلان برسین. هم تبعیض توبیمارستانهاش موج میزنه، هم ازمقام و نهادهای بالا تبعیض وجود داره. مگه ماامتحان ندادیم؟ گزینش نشدیم؟ چرا فکری به حال تبدیل وضعیت ما بعد ازهفت سال سابقه نمیکنن و نیروی جدیدمیگیرن؟ چرا یه پرستارشرکتی که مثل بقیه پرسنل کارمیکنه، ازنظرحقوق، امنیت شغلی، داشتن پست و ارتقای شغلی هیچ چی مثل بقیه شاملشون نمیشه؟ چرا تنبیه، توبیخ و چیزهای بد شامل شرکتی میشه ولی چیزای خوب مثل ارتقای شغلی، تشویقی و… شاملشون نمیشه؟ چرا یه پرستار پیمانی بالای یک میلیون کارانه میگیره؟ ولی یک پرستارشرکتی باهمون سابقه کار ۵۰۰ و کمتر میگیره؟ مگه شرکتیا فرزند ناتنی اند؟».

جبار کوچکی‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به مغفول ماندن استخدام نیروهای درمانی ازجمله پرستاران که در زمان بحران کرونا مشغول به کار در محیط درمانی شدند، اظهار کرد: بعد از فروکش کردن بحران کرونا منتظر عمل به وعده مسوولین وزارت بهداشت برای استخدام این نیروها بودیم که متاسفانه، این وعده محقق نشد.

وی با اشاره به ابراز نگرانی وزیر بهداشت از اوج این بیماری در پاییز گفت: نمی‌شود یک‌بار قول استخدامی که به نیروهای ایثارگر سلامت و پرستاران عزیز بدهید و بعد از مدتی به وعده خود عمل نکنید، با این اوصاف و به فرض اوج دوباره، این خلف وعده هیچ توجیهی ندارد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با ابراز تعجب از تغییر موضع مسوولین بهداشتی بعد از قول استخدام پرستاران و نیروهای جدیدالورود که در بحران کرونا خوش درخشیدند، تصریح کرد: با توجه به تغییر موضع و بدقولی وزارت بهداشت، شخصاً به وزیر بهداشت تذکر داده‌ام و اگر وزیر بهداشت به تذکر من تا یکی دو هفته آتی توجه نکند او را به کمیسیون بهداشت آورده تا دلایل این تغییر موضع را توضیح دهد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تغییر موضع و عمل نکردن به وعده مسوولین در شان مسوولین نظام جمهوری اسلامی نیست، افزود: نمی‌شود در یک‌زمانی قولی دهید و بعد در موقع عمل به آن پایبند نباشید.

کوچکی‌نژاد با اشاره به مستندات قول وزیر بهداشت و معاونین او برای استخدام نیروهای درمانی و پرستاران که در اوج بحران کرونا مشغول به خدمت شدند، خاطرنشان کرد: در حال تنظیم سوال از وزیر بهداشت هستیم و اگر تا مدت محدود، پاسخی از تذکر به وزیر نبینم قطعاً وزیر، برای توضیح به کمیسیون بهداشت فراخوانده خواهد شد.

منبع : خبرگزاری فارس


افزایش ۵۰ درصدی حقوق پرستاران

۱۵۸ روز قبل

معاون پرستاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از افزایش ۵۰ درصدی حقوق پرستاران و ۳۵ درصدی حقوق پرستاران شرکتی خبر داد.

به گزارش ایلنا، «مریم حضرتی»، در سفر یک روزه خود به استان یزد با حضور در جمع پرستاران یزد اظهار داشت: در دوران کرونا ۴ هزار و ۵۰۰ پرستار در کشور جذب و در بیمارستان‌ها مشغول به فعالیت شده‌اند.

وی ادامه داد: همچنین مجوز استخدام ۳ هزار نیروی پرستار و ۲ هزار و ۲۸۴ پرستار قراردادی نیز گرفته شده که منتظر تامین اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه هستیم.

حضرتی با اشاره به افزایش حقوق کارکنان نظام سلامت افزود: حقوق پرستاران ۵۰ درصد و پرستاران شرکتی نیز ۳۰ تا ۳۵ درصد افزایش یافته است.

معاون پرستاری وزارت بهداشت عنوان کرد: تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری قانونی ۱۴ ساله است که به تصویب رسیده و اجرایی نشده است و با ورود رئیس قوه قضائیه به این موضوع و تعیین مدت چهار ماهه برای بازرسی و بررسی موضوع، منتظر تعیین تکلیف این قانون هستیم.

حضرتی تصریح کرد: اواخر سال ۹۶ کارگروه تخصصی اصلاح نظام پرداخت به منظور بررسی مسائل و مشکلات نظام پرداخت پرستاران با طرح قاصدک در معاونت پرستاری تشکیل شد که مهمترین تصمیم آن، اصلاح شیوه پرداخت کارانه و اضافه‌ کار کارکنان غیرپزشک بود که برای اجرا به دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی ابلاغ و بر اساس آن از ابتدای اسفندماه ۹۸ پرداخت اضافه کار و کارانه جداگانه محاسبه و پرداخت می‌شود.

معاون پرستاری وزارت بهداشت تاکید کرد: برای پرستاران فوق‌العاده ویژه در نظر گرفته شده که پس از تصویب در ستاد ملی مقابله با کرونا به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ می‌شود.

منبع : خبرگزاری ایلنا


افزایش ۵۰ درصدی حقوق برای پرستاران شرکتی‌

معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به اقدامات این معاونت پس از شیوع ویروس کرونا در کشور، گفت: ۶۵ درصد نیروهای پرستاری در مراقبت مستقیم از بیمارن کرونایی هستند که طی تحقیقاتی افزایش خستگی و افسردگی در بین پرستاران مشخص شده است که مداخلات مشاوره و روانپزشکی برای پرستاران در بسیاری از بیمارستان‌ها در نظر گرفته شده است.

به گزراش ایسنا، دکتر مریم حضرتی در ارتباط ویدیو کنفرانسی با خبرنگاران ضمن تشکر از اصحاب رسانه در اطلاع رسانی دقیق‌، گفت: سال ۲۰۲۰ تحت عنوان “پرستاری و ماما” با هدف نشان دادن نقش دقیق پرستاران در خط سلامت جامعه نام گذاری شده است.

وی در خصوص اهم اقدامات معاونت پرستاری در بحران کرونا، ادامه داد: ۶۵ درصد نیروهای پرستاری ما یعنی ۸۰ هزار و ۸۵۶ پرستار در مراقبت مستقیم از بیمارن کرونایی هستند. ۱۴۲ هزار و ۹۰۵ بیمار حاد تنفسی در بیمارستان‌ها توسط پرستاران مراقبت شدند. همچنین ۴۰۵ مرکز مشاوره مراقبت در منزل در این بحران در حال فعالیت بودند. از طرفی ۳۰۵۴ نفر داوطلب گروه پرستاری به شکل داوطلبانه مشارکت داشتند. در این میان ۴۴۵۶ پرستار خارج از روال اداری جذب شده و مجوز استخدام برای ۳۰۰۰ نفر نیروی سلامت به وزارت بهداشت داده شده است که منتظر اعلام نظر سازمان برنامه و بودجه برای استخدام‌ها هستیم.

وی با اشاره به اقدامات پرستاران در حوزه ارائه خدمات مشاوره‌ای، افزود: پرستاران حضور فعالی برای ارائه مشاوره در سامانه ۴۰۳۰ و ۱۹۰ داشتند.

حضرتی ادامه داد: پیشنهاد تبدیل وضعیت پرستاران و رایزنی و مکاتبه با مراجع ذی صلاح آغاز شده است و از سوی دیگر به دنبال ثبت اسامی شهدای پرستاری نیز هستیم. پرستاران در بحران کرونا با تمام ظرفیت‌های خود فعالیت کردند. در این میان حفظ ایمنی کادر پرستاری و اطمینان از عدم به کارگیری پرستاران پر مخاطره در بخش‌های کرونایی از اولویت‌های معاونت پرستاری بوده است.

وی افزود: به دنبال ابلاغ استانداردهای خدمتی و تعرفه گذاری خدمات پرستاری در منزل هستیم به شکلی که امیدواریم با ابلاغ آن مردم بتوانند خدمات پرستاری در منزل را با پوشش بیمه‌ای دریافت کنند.

وی در پاسخ به سوال ایسنا در خصوص افزایش ۵۰ درصد حقوق در فصل مشترک آیین‌نامه اداری استخدامی برای کادر بهداشت و درمان، اظهار کرد: پرستاران نیز مانند سایر اعضای نظام سلامت شامل این میزان افزایش حقوق شدند و بر اساس حکم کارگزینی اقدامات برای آنان نیز انجام می‌شود. البته، پرستاران شرکتی فعلا مشمول این موضوع نشدند که به دنبال پیگیری آن هستیم و امیدواریم بعد از تصویب در شورای عالی کار از این افزایش حقوق بهره‌مند شوند.

وی در پاسخ به سوال دیگر ایسنا در خصوص میزان پاداش در نظر گرفته شده برای پرستاران که در مواردی مبلغ آن موجب رنجش خاطر پرستاران شده بود، گفت: مبالغی که به عنوان پاداش در نظر گرفته شده بود به بیمارستان‌ها ارائه شد و تخصیص آن با بیمارستان‌ها بود البته مشکل جدی پیش نیامده است اما پرستاران می‌توانند موارد گلایه‌های خود را با بیمارستان‌ها در میان بگذارند؛ میزان پاداش ابلاغی متفاوت بوده و در برخی محل‌ها بسیار مطلوب گزارش شده است.

حضرتی در پاسخ به سوال دیگر ایسنا درباره تعدیل نیروی پرستاری در بخش خصوصی،‌ تصریح کرد: پرستاران فعال ما در بحران کرونا باید تقدیر شوند اما تاکنون مراجعه‌ی مشخصی از پرستاران به معاونت نداشتیم با این حال از سازمان نظام پرستاری درخواست کردیم اسامی پرستاران تعدیل شده از بیمارستان‌های خصوصی را به ما اعلام کنند.

معاونت پرستاری وزارت بهداشت در خصوص تبدیل وضعیت نیروهای قرارداری در حوزه مامایی که در تماس با بیماران کرونایی بودند، اظهار کرد: طی نامه‌ای از معاونت توسعه وزارتخانه درخواست تبدیل وضعیت پرستاران و ماماهایی که مستقیما با بیماران کرونایی در ارتباط بودند را مطرح کردیم که انتظار می‌رود با این درخواست موافقت شود.

حضرتی در پاسخ به سوالی درباره افزایش خستگی و افسردگی در بین پرستاران گفت: در تحقیقی که معاونت فرهنگی وزارت بهداشت انجام داده، افزایش خستگی و افسردگی در بین پرستاران مشخص شده است اما مهمترین علت افزایش افسردگی در پرستاران، دوری از خانواده، مشقت کاری، ترس از کرونا یا سختی کار نبوده بلکه مهم ترین علت مشاهده مرگ بیماران جلوی چشم آنها بوده است. البته در بیمارستان های زیادی مراکز مشاوره برای این پرستاران ایجاد شده و مشاوره روانی با همکاری متخصصان روانشناسی و روانپزشکی برای این افراد انجام می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر کمبود نیروی پرستاری، تصریح کرد: براساس آخرین مطالعات صورت گرفته در سازمان بهداشت جهانی در کل جهان از یک سو کمبود نیروی پرستاری و از سوی دیگر وجود نیروی بیکار دیده می‌شود و تنها مخصوص کشور ما نیست اما در ایران نیروی بیکار زیاد نیستند و ما از آنها دعوت به کار کرده‌ایم. درخصوص تعدیل نیرو هم به هیچ عنوان این عمل را پسندیده نمی‌دانیم و موافق تعدیل نیرو آنهم در شرایط کنونی نیستیم. پرستارانی که از اسفند ۹۸ تعدیل شدند می‌توانند به سازمان نظام پرستاری یا به معاونت پرستاری مراجعه کرده و موضوع را با ما در میان بگذارند.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص تامین تجهیزات حفاظتی برای پرستاران،‌ گفت: اصول مراقبت از بیمار عفونی استانداردهای خاص خود را دارد،‌ در زمانی که پرستار در تماس مستقیم با ذرات و قطرات تنفسی بیمار قرار می‌گیرد باید لباس سر تا سری یا سایر تجهیزات حفاظت فردی مجهز شود اما برخی اوقات لازم نیست حتما پرستار یه ماسک n۹۵ مجهز شود؛ بررسی این موضوع وابسته به سطوح مختلف ارائه خدمت است و اگر جایی لازم بوده که پرستار لباس حفاظتی کامل داشته باشد اما در اختیارش قرار نگرفته یک خطا رخ داده است.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به ایجاد سه سامانه در سایت این معاونت، ادامه داد: یکی از سامانه‌ها در خصوص شکایت پرستاران و تماس مستقیم آنها با معاونت پرستاری بود که تمام موارد بررسی شده و پاسخ داده شده است.

وی درباره پرداخت معوقات پرستاران گفت: معوقات پرستاران در دانشگاه‌های علوم پزشکی مختلف متفاوت است. در برخی دانشگاه‌ها پرداخت کارانه و اضافه کار پرستاران به روز شده است اما در برخی دیگر معوقات بین ۴ تا ۱۲ ماه وجود دارد که پیگیر پرداخت آن هستیم.

حضرتی درباره به کارگیری پرستاران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌ها گفت: به هیچ عنوان تایید نمی‌کنیم، هر پرستاری که از طریق تست یا آزمایش به طور قطعی به کرونا مبتلا شده باشد از چرخه خدمت خارج شده و بعد از منفی شدن تست به کار بازگشته است و پرستاران با توجه به آگاهی که از بیماری دارند خودشان اجازه چنین کاری را نمی‌دهند.

وی در پاسخ به پرسش دیگر درباره اجبار پرستاران برای حضور در محل کار، گرفت: شاید یک درصد پرستاران ترک کار کرده باشند و ۹۹ درصد پرستاران استخدام شده طبق قانون سر کار خود حاضر بوده‌اند و هیچ تهدید و اجباری برای حضور پرستاران در محل کار وجود نداشته است؛ ضمن اینکه پرستارانی که مشکلاتی از جمله سابقه بیماری داشته یا پرمخاطره بودند سیستم ایمنی پایین داشتند و … از سیستم مراقبت از بیماران کرونا خارج شدند. ترک خدمت یک درصد نیروها از محل کار در بحران کرونا نیز مختص پرستاران نبوده و در گروه‌های دیگر هم بوده است که مطابق قانون رسیدگی می شود.

معاون پرستاری وزیر بهداشت درباره تعداد پرستاران مبتلا به کرونا و افرادی که در این میان جان خود را از دست دادند، گفت: در مورد شهدای خدمت و تعداد مبتلایان شاخص‌های لازم از طریق مرکز بازرسی وزارت بهداشت دنبال می‌شود و بعد از مشخص شدن آمار را اعلام می‌کنیم. اکنون آماری از پرستارانی که به علت کرونا جان باخته‌اند نداریم.

وی با تاکید بر اینکه قبل از شروع کرونا پیش بینی‌های لازم صورت گرفته و فهرستی از اقلام مورد نیاز تهیه و به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است،‌ افزود: برای ارائه خدمت مناسب به مردم از تمام ظرفیت پرستاری کشور اعم از دانشجویان، کادر پرستاری و حتی افراد بازنشسته که امکان خدمت داشتند استفاده شده است و البته استانداردهای حفاظتی و ایمنی پرستاران نیز رعایت شده است تا پرستاران در مخاطره قرار نگیرند.

وی درباره آمار استخدام پرستاران در بیمارستان‌های دولتی گفت: تاکنون حدود ۴۵۰۰ پرستاران استخدام شده اند که با توجه به بحران کرونا بدون مراحل گزینش و اداری جذب شدند اما بررسی‌های لازم از نظر داشتن صلاحیت بعدا انجام می‌شود. دستور وزارت بهداشت این است که پرستاران حمایت شوند. سامانه هایی برای جمع آوری اطلاعات فعالیت پرستاران ایجاد شده است. برای تشویقی به پرستاران چندین پیشنهاد مختلف به عنوان معوقه اضافه کاری و به صورت تشویقی به ستاد ملی مقابله با کرونا داده‌ایم که منتظر ابلاغ آن هستیم اما برای کارانه مجزا برای تشویقی در بیمارستان‌ها اینگونه بود که مبلغی از سوی معاونت توسعه به بیمارستان‌ها تزریق شد که معیار هر بیمارستان برای پرداخت‌ها تفاوت‌هایی داشت.

منبع : خبرگزاری ایسنا


مجوز استخدام ۱۰ هزار نفر در وزارت بهداشت صادر شد

وی گفت: ۱۰ هزار نفر در اسفند استخدام کردیم. ۴۵۰۰ نفر پرستار بودند. ۲۵۰۰ نفر از مجوزهای سابق و سه هزار نفر هم از استخدام مراحل قبل اضافه می شوند از این سه هزار نفر بیش از دو هزار نفر کادر پرستاری خواهند بود و افرادی که با قراردهای ۸۹ روزه آمده اند در مراحل بعدی در اولویت استخدام هستند کسانی که در ایام خطر همکاری می کنند برای آنها امتیاز ویژه در نظر می گیریم و به عنوان همکاران آینده تعریف می شوند.

تقوی نژاد در مورد تشویقی ها ی هزار تومانی یا ۱۰ هزار تومانی به پرستاران گفت: شاید بی سلیقگی های در برخی تشویقی ها بوده باشد قطعا تشویق هزار تومانی و ۲۰ هزار تومانی در شان پرستاران نیست و حتما رسیدگی می شود.

تقوی نژاد اضافه کرد: مجوز تمدید طرح پزشکان و پرستاران به دانشگاههای علوم پزشکی تفویض اختیار شد.۱۹ هزار و ۴۲۶ نفر داوطلبان امدادرسانی نیز در سایت وزارت بهداشت ثبت نام کردند. ۲۰۰ پزشک مشمول طرحی نیز از اپتدای اسفند به دانشگاهها و مناطق محروم اعزام شدند و ۷۲۵ کارشناس پرستاری مشمول قانون طرح نیز به دانشگاهها اعزام شدند.

وی گفت: ۲۷ اسفند ۹۸ بخشنامه جداسازای کارانه و اضافه کار نیز ابلاغ شد. سال گذشته حدود ۱۴ هزار میلیارد تومان از اعتبارات مورد نیاز به دانشگاهها پرداخت شد که از سازمان تامین اجتماعی در سال گذشته وصول شد.

استخدام ۱۰ هزار نفر در سال ۹۹

معاون توسعه منابع و مدیریت وزیر بهاشت گفت: استخدام ۱۰ هزار نفر را امسال با سازمان برنامه و بودجه پیگیری می کنیم . مجوز اخذ شده است اما سازمان برنامه و بودجه برای تامین اعتبار آن باید همکاری کند. نظر وزیر بهداشت این است که هزار نفر از این افراد پزشک باشند. در بخش های بهداشت باید پزشکانی را به کار بگیریم که در شرایط بیماری های واگیر بتوانند کمک کنند.

وی افزود: اکنون نه تنها در دانشگاههای علوم پزشکی بلکه در خود ستاد وزارت بهداشت هم برای تامین نیروهای متخصص ضعف و کمبود داریم. نظر وزیر بهداشت این است که افرادی در اداره کل مبارزه با بیماری ها هم افرادی جذب شوند.


پرداخت تمام مطالبات وزارت بهداشت و بیمه سلامت تا فردا

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: با دستور رییس‌جمهور، تمام مطالبات وزارت بهداشت و بیمه سلامت تا فردا(۱۹ فروردین) پرداخت می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان برنامه و بودجه کشور، محمدباقر نوبخت معاون رییس‌جمهور در دیدار با نظام پرستاری کشور در مورد موضوع استخدام و تعرفه پرستاری و کارانه این بخش دستورهای لازم را برای عملیاتی کردن این موارد صادر کرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در این دیدار همچنین از خانواده نخستین پرستار شهیده مدافع سلامت شهید نرجس خان‌علی زاده قدردانی و تجلیل کرد.

در این دیدار همچنین نوبخت از پرداخت تمام مطالبات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و بیمه سلامت تا فردا به دستور رییس‌جمهور هم خبر داد.

در دیدار مذکور که حمید پوراصغری معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور و مدیران مرتبط با حوزه سلامت این حوزه نیز حضور داشتند از خدمات و زحمات ۱۴ شهید حوزه سلامت هم در مبارزه بی امان با ویروس کرونا هم تجلیل شد.


درخواست وزیر بهداشت برای جذب ۳ هزار پرستار در کشور

دبیرکل خانه پرستار ایران گفت: وزیر بهداشت برای جذب ۳ هزار پرستار بدون آزمون استخدامی با رئیس جمهور مکاتبه کرده است.

جذب ۳۰۰۰ پرستار خارج از بروکراسی اداری با هدف تامین نیرو برای مقابله با کرونا/ دیده شدن کمبود نیروی پرستار با توجه به شیوع بیماری کووید ۱۹ در کشور

محمد شریفی مقدم دبیرکل خانه پرستار ایران در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه پرستاران نقش مهمی در مراقبت از بیماران مبتلا به بیماری کووید ۱۹ دارند، اظهار کرد: هرچند که پرستاران همیشه در صف مقدم خدمات رسانی درمانی به بیماران هستند و همین مسئله موجب می‌شود که آنها بیشتر از سایرین در معرض خطر ابتلا به بیماری باشند.

دبیرکل خانه پرستار ایران با بیان اینکه در شرایط کنونی ۱۲ پرستار به دلیل تماس مستقیم با ویروس کووید ۱۹ و مراقبت از بیماران جان خود را از دست دادند، تاکید کرد: یکی از مشکلات امروز بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کمبود نیروی پرستار در تمام مراکز درمان کشور است.

شریفی مقدم بیان کرد: قبل از شیوع این بیماری هم به کمبود پرستار و جذب نشدن آنها در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی اشاره کرده بودیم و اکنون با شیوع این ویروس نیاز ما بیش از پیش است.

او با اشاره به اینکه قرار بود چهار هزار پرستار از طریق آزمون استخدامی جذب شوند، افزود: با توجه به شیوع کووید- ۱۹ وزیر بهداشت طی نامه‌ای به رئیس جمهور جذب ۳ هزار پرستار دیگر بدون برگزاری آزمون و بروکراسی اداری را برای مراقبت از بیماران کرونایی درخواست کرده است.

منبع :باشگاه خبرنگاران جوان


افزایش حقوق ۵۰ درصدی شامل حال قرارداد شرکتی‌ها نمی‌شود

تعدادی از پرستاران به استخدام شرکتی پرستاران در قالب قراردادهای ۸۹ روزه که در پی شیوع کرونا زیادتر شده، انتقاد کردند.
جمعی از پرستاران مشهدی در تماس با خبرنگار ایلنا، از قراردادهای ۸۹ روزه که در این روزها نیز به علت کمبود تعداد پرستاران، بر آن افزوده شده، انتقاد کردند.

به گفته آنها؛ مدت‌هاست دانشگاه‌های علوم پزشکی از استخدام رسمی پرستاران سر باز می‌زنند اما در بین قراردادهای کاری، استخدام‌های ۱۰۰ ساعته حقیقتاً ظلم و تبعیض در حق پرستاران است.
پرستاران می‌گویند: بعد از شیوع کرونا، استخدام پرستاران شرکتی به صورت قرارداد ۸۹ روزه را شاهد بودیم که ارزشی برای حق و حقوق اولیه پرستاران قائل نیست. ما در کنار بقیه پرستاران با بیماران کرونایی سر و کار داریم اما حتی همین افزایش حقوق ۵۰درصدی که شامل حال تمام پرسنل تبصره‌ای و یا پیمانی و یا طرحی و یا تمدید طرحی می‌شود، شامل حال پرستاران ۱۰۰ ساعته نمی‌شود.

منبع : بازار کار


استخدام هر چه سریعتر نیرو های جدید باید در اولویت قرار گیرد

اعظم فخری محمودی با اشاره کمبود تجهیزات حفاظت شخصی در ارائه خدمات پرستاری به مبتلایان به کرونا، تاکید کرد: ایجاد ستاد صحت از طرف سازمان نظام پرستاری با هدف صیانت و حمایت از حقوق پرستاران کشور و تامین نیرو پرستار در سرتاسر کشور بازتاب بسیار خوبی داشته است

به گزارش بازارکار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری؛ عضو شورایعالی سازمان نظام پرستاری با انتقاد از کمبود وسایل حفاظت شخصی و مواد ضد عفونی کننده برای پرستاران خط مقدم مواجهه با کرونا و همچنین کمبود شدید نیرو خواستار استخدام هرچه سریعتر نیروهای جدید و تبدیل وضعیت همکاران شرکتی و قراردادی و همچنین رسیدگی وزارت بهداشت به وضعیت تجهیزات بیمارستان ها شد.
وی ضمن تاکید بر این موضوع که متاسفانه شاهدیم هنوز برخی به عمق موضوع پی نبرده اند خواستار رعایت هرچه بیش تر نکات بهداشتی و در خانه ماندن آحاد جامعه شد.
محمودی ضمن تاکید بر این که پرستاران در ایثار و از خود گذشتگی همیشه زبانزد وپیشگام بودند و در این بحران هم این جلوه ها به وفور رویت شد، اظهار داشت: پرستاران داوطلب از مراکز مختلف دولتی وخصوصی به سانتر کرونا مراجعه و مشغول به خدمت شدند که این نشانگر عشق و از خود گذشتگی ذاتی پرستاری است.

محمودی در خصوص ایجاد ستاد صحت که در سازمان نظام پرستاری تشکیل شده است؛ خاطر نشان کرد: صیانت و حمایت از حقوق پرستاران کشور و تامین نیرو توسط این ستاد به خوبی انجام شده و در سرتاسر کشور بازتاب بسیار خوبی داشته است و خوشبختانه پرستاران کمبود وسایل حفاظت فردی و دیگر امکانات را به اطلاع این ستاد رسانده و پیگیری های لازم از طرف سازمان انجام میشود
در پایان محمودی ضمن تاکید بر پیگیری های سازمان برای افزایش ۵۰ درصدی احکام؛ این اقدام را در این برهه مناسب ارزیابی کرده و افزود: دولت و مجلس با توجه به ماهیت خاص حرفه پرستاری باید توجه ویژه ای به موانع خدمتی و چالش های پرستاران داشته باشند

منبع : بازار کار


پرداخت اضافه کار از کارانه پرستاران جدا شد

 در پی گلایه پرستاران از شفاف نبودن پرداخت کارانه و اضافه کار، با دستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پرداخت اضافه کار و کارانه پرستاران از اول اسفند به صورت جداگانه پرداخت می شود.

به گزارش وزارت بهداشت، مریم حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت با اعلام این خبر گفت: اواخر سال ۹۶ کارگروه تخصصی اصلاح نظام پرداخت با حضور نمایندگان پرستاری سراسر کشور، اقتصاد درمان و توسعه به منظور بررسی مسایل و مشکلات نظام پرداخت پرستاران با طرح قاصدک در معاونت پرستاری تشکیل شد و پس از ۱۲ جلسه مستمر نتایج آن در جلسه مشترک معاونت پرستاری با معاونت توسعه مدیریت و منابع و درمان وزارت بهداشت مطرح و تصمیمات مهمی در حوزه پرداختی پرستاران اتخاذ شد که مهمترین آنها اصلاح شیوه پرداخت کارانه و اضافه‌کار کارکنان غیر پزشک بود که برای اجرا به دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی ابلاغ و براساس آن از ابتدای اسفند ۹۸ پرداخت اضافه کار و کارانه جداگانه محاسبه و پرداخت می شود.

وی مصوبات جلسه مشترک با کامل تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت و منابع و قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت را اعلام کرد و افزود: این اصلاحات تا زمان تعریف و جایگزینی یک مدل مناسب پرداختی لازم الاجراست و امیواریم پس از غلبه بر بحران کرونا مدل جایگزین تعریف و پرداختی کارانه و اضافه کار پرستاران با مدل جدید محاسبه و پرداخت خواهد شد.

وی گفت: بر این اساس از ابتدای اسفند ۹۸ پرداخت اضافه کار از کارانه پرستاران جداگانه محاسبه و براساس قوانین مربوط در سقف عملکرد بودجه تفصیلی و از درآمدهای اختصاصی اقدام شود.

حضرتی افزود: همچنین سهم کارانه کارکنان غیرپزشک ۹۰ درصد از ۳۷.۵ درصد جزو حرفه ای بیمارستان موضوع ماده یک دستورالعمل پرداخت مبتنی بر عملکرد و مجزا از سقف ریالی اضافه کاری است. سقف ریالی اضافه کاری براساس تفاهمنامه بین معاونت توسعه با رئیس هر بیمارستان و بر اساس تفاهمنامه سقف ریالی اضافه کاری از درآمد اختصاصی بیمارستان تامین شود.

وی گفت: همانند گذشته تا ۷۵ درصد از سهم کارانه برای پرداخت کارکنان تشخیصی و درمانی بیمارستان اختصاص یابد و مدیران پرستاری باید به داشبورد سامانه دسترسی داشته باشد.

معاون پرستاری وزیر بهداشت افزود: دانشگاه علوم پزشکی می تواند از محل ۵ درصد سهم موسسه برای ترمیم پرداختی کارانه کارکنان غیرپرشک در بیمارستانهای اعصاب و روان و سوختگی و سایر بیمارستان ها در مناطق کم برخوردار پس از تصویب در هیات امنا اقدام کند. همچنین کارگروه کارانه هر دانشگاه باید بر توزیع مبالغ توزیع و نحوه پرداخت نظارت داشته باشد.

حضرتی ادامه داد: بر اساس این ابلاغیه مدل جدید پرداخت کارانه طراحی و شبیه سازی و مدت ۳ ماه در چند دانشگاه پایلوت می شود و تلاش دانشگاههای علوم پزشکی و خدمات بهداشتی- درمانی در جهت پرداخت معوقات اضافه کار در بیمارستانهای تابعه دانشگاه و دانشکده های علوم پزشکی کشور صورت پذیرد به نحوی که حداکثر ۳ ماه معوقه وجود داشته باشد.

منبع : خبرگزاری ایرنا


همسان‌ سازی حقوق را برای همه گروه‌های پرستاری ابلاغ کنید

خانه پرستار طی نامه‌ای به حسن روحانی درباره مطالبات پرستاران در خصوص افزایش حقوق‌ها و تجهیز بیمارستان‌ها در اوج بحران کرونا، نامه نوشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در بخشی از نامه خانه پرستار خطاب به رئیس‌جمهور می‌خوانیم: قبل از این هم بارها و بارها خسران کمبود شدید نیروی پرستار ی را هشدار داده بودیم، فاصله زیاد تعداد پرستار به جمعیت و تخت را نسبت به حداقل استانداردهای جهانی متذکر شده بودیم، تبعیض‌های همه‌جانبه و بی‌عدالتی‌های جاری در نظام سلامت را فریاد زده بودیم، عدم رضایت جامعه پرستاری از عملکرد مسولین وزرات بهداشت را منتقل نموده بودیم، عدم اجرای قوانین حتی مصوبات مجلس را در حوزه پرستاری بارها منعکس نموده و اینها را به عنوان موانع خدمتی جامعه پرستار ی کشور در چند نامه به حضرتعالی تقدیم داشته بودیم ولی افسوس از کمترین توجهی. این سیاست‌های ناصواب به تدریج باعث شد تعداد نیروی پرستاری به حداقل ممکن برسد، پرستاری از پایین‌ترین حقوق حتی در سطح کارکنان دولت برخوردار باشد، با افزایش تعداد پرستاران شرکتی از کمترین امنیت شغلی برخوردار شود و درحالی پرستاری در این حالت اسفناک قرار می‌گیرد که منابع چندصد هزار میلیاردتومانی به طرق مختلف وارد نظام سلامت می‌شود، و بسیاری از مسایل و مشکلات دیگر که شاید در این برهه زمانی به صلاح نباشد مطرح شود، و اینها نتیجه عملکرد دولت در حوزه نظام سلامت در حق جامعه پرستاری می‌باشد.

در بخش دیگری از نامه آمده است: در این شرایط حساس که جامعه پرستاری به شدت درگیر بحران کرونا بوده، شاهد ابلاغ افزایش۵۰ درصدی حقوق برای همه کارکنان دولت بودیم که امری بسیار پسندیده است و این افزایش مشمول همه کارکنان دولت و وزرات بهداشت و ازجمله پرستاری هم شد ولی باعنایت به اینکه رابطه استخدامی گروه پرستاری با مراکز درمانی و بیمارستان‌ها به شکل‌های مختلف می‌باشد، این مصوبه برای پرستاران استخدام رسمی و پیمانی به ظاهر ۵۰ درصد ولی درواقع حدود ۴۰ درصد، برای پرستاران قراردادی تبصره ۳ به میزان ۸۰ درصد از ۵۰ درصد نیروهای رسمی و برای پرستاران تبصره ۴ هیچ اضافه نشده است و برای پرستاران شرکتی که به شکل نامادری با آنها برخورد شده و وزارت بهداشت آنها را جز نیروی خود حساب نمی‌کند که هیچ افزایشی لحاظ نشده است. به‌طوری‌که که چهار پرستارکه در یک بخش با شغلی با ماهیت کاملا یکسان و مشابه شاغل و همکار هستند، ولی ۴ نوع دریافتی آنهم با اختلاف دارند البته این به جز اختلاف‌های فاحش با سایر گروه‌های خاص که در همان بخش هستند، است.

در بخش دیگری از نامه می‌خوانیم: با عنایت به نقش پرستاران در تامین سلامت مردم و حساسیت نوع شغل امروزه در کشورهای توسعه یافته و موفق دنیا در امر سلامت نقش محوری را در نظام سلامت به پرستاری اختصاص داده و مهمترین دلیل بر این ادعا، نامگذاری سال ۲۰۲۰ به نام پرستاری از طرف سازمان بهداشت جهانی است.

و با عنایت به پیوستگی دنیای سلامت و بیماری‌ها، فارغ از مرزهای جغرافیایی که نمونه آن همین کرونا می‌باشد که در زمانی بسیار کوتاه همه قاره‌های دنیا را درنوردید، لاجرم جهت نزدیک شدن به شاخص‌های سلامت در دنیا و موفقیت در تامین سلامت مردم چاره‌ای به جزتقویت زیرساخت‌های لازم و توجه بیشتر به پرستاری کشور نیست که در بحران اخیر در کشور هم این نقش کاملا عیان شد و تا تصمیم و تعیین سیاستگذاری جهت نزدیک شدن به شاخص‌های اعلام شده و موقتا برای گذر از این بحران کرونا که بیشترین مسئولیت آن بر دوش پرستاران سنگینی می‌نماید و احتمالا چند ماهی زمان خواهد برد و جهت ایجاد انگیزه بیشتر، رفع آزردگی‌های ایجاد شده از اختلاف در میزان افزایش‌ها و حفظ آرامش بیشتر و کاهش دغدغه‌های پرستاران از حضرتعالی استدعای دستور اقدام مقتضی موارد مشروحه ذیل را به صورت عاجل داریم تا با تحقق آن جامعه پرستاری کشور با اطمینان و اعتماد و آرامش خاطر بیشتر به خدمت به مردم عزیز به‌ویژه بیماران کرونایی تا کنترل آن ادامه دهد:

۱-تامین ملزومات و تجهیزات حفاظتی و ایمنی جهت پیشگیری از انتشار بیشتر آلودگی به مردم و حفظ سلامت و جان گروه پرستاری و کادر درمان

۲-ابلاغ رسمی همسان‌سازی افزایش حقوق ۵۰ درصدی برای همه گروه‌های پرستاری اعم از رسمی، پیمانی، تبصره ۳، تبصره ۴ شرکتی، طرحی به دانشگاه‌های علوم پزشکی

۳- دستور صدور مجوز ۲۰ هزار استخدام پرستار با عنایت به عدم استخدام پرستاران طی چند سال گذشته با اولویت پرستاران تبصره‌ای و شرکتی که مردم بتوانند حداقل خدمات پرستاری را دریافت نمایند

۴-اجرای قوانین برجای مانده پرستاری به ویژه قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری که خدمات پرستاری همچون بقیه خدمات بهداشت درمانی تعرفه داشته باشد و اجرای عملی قانون سخت و زیان‌آوری حرفه پرستاری و اجرای کامل قانون ارتقای بهره‌وری.

منبع : خبرگزاری ایلنا


استخدام ۳ هزار پرستار در کشور

وزیر بهداشت گفت: سه هزار پرستار جدید برای مقابله با کرونا در استان‌ها به کار گرفته می‌شوند.
به گزارش ساوالان خبر (savalankhabar.ir) وزیر بهداشت در نشست ویدئو کنفرانسی با استانداران وروسای دانشگاه های علوم پزشکی: برای مقابله با بیماری کرونا مجوز به کارگیری دائم سه هزار نیروی پرستار جدید داده می‌شود که این افراد برحسب ضرورت به استان‌ها تزریق خواهندشد.

همچنین در این مقطع کنونی حساس استفاده از نیروهای بازنشسته برای جنگ با کرونا مشکلی ندارد.
جهت تولید ماسک‌های پارچه‌ای، روسای دانشگاه‌ها و معاون غذا و دارو می‌توانند با صدور مجوز یک روزه به شرط رعایت استانداردهای بهداشتی اقدام نمایند.


برای جبران حداقل ۹۰۰ پرستار فقط ۸۰ نفر را استخدام می کنند

در بیانیه (جاد) به استاندار بیان شده است که بعضا برای حداقل ۲۴ بیمار، ۲ تا ۳ پرستار وجود دارد. در حالی که استانداردها اجازه‌ی حضور یک پرستار بر بالین حداکثر ۵ بیمار را می‌دهند.

به گزارش ایلنا، جامعه اسلامی دانشجویان (جاد) دانشگاه علوم پزشکی گیلان در بیانیه‌ای شکواییه‌های خود از اقدامات مسئولان در مقابله با کووید۱۹ در این استان را به سمع استاندار و نمایندگان مجلس رساندند. در این بیانیه ذکر پرسیده شده است که آقایان برای کمبود پرستار چه چاره اندیشیده اند؟ آیا چاره ی این کمبود در بیمارستان ها، اضافه کارهای اجباری و سنگین است؟

متن این بیانیه به شرح ذیل است.

به نام خدا

بیانیه جامعه اسلامی دانشجویان (جاد) دانشگاه علوم پزشکی گیلان

امام صادق(ع):

ما قَضی مُسلِمٌ لِمُسلِمٍ حاجهً اِلاّ ناداهُ اللّه ُ تبارکَ و تعالی عَلیَّ ثوابُکَ وَلا اَرْضی لَکَ بِدُونِ الجَنّهِ

هیچ مسلمانی حاجت مسلمان دیگری را روا نمی سازد؛ مگر اینکه خداوند تبارک و تعالی به او خطاب کند که “پاداش تو به عهده من است و کمتر از بهشت برایت نمی پسندم.”

استاندار محترم گیلان

رییس گرامی دانشگاه علوم پزشکی گیلان

و نمایندگان مردم شریف گیلان در مجلس شورای اسلامی

در واپسین روزهای سال ۹۸ که سالی سراسر حادثه و غم برای ملت شریف ایران بود به سر می بریم و در این روزها، چنگ در گریبان ویروس نوشکفته ی دردسرساز چینی هستیم، ویروسی که اگر در بدو کشف آن در ایران، پیشگیری، قرنطینه و اصول استاندارد اعمال می شد قطعا اکنون بیش از ۴۰۰۰ مبتلا به این بیماری نداشتیم و این مسئله به عنوان یک بحران، مطرح نمی شد.

عدم فرهنگ سازی و سازماندهی، عدم وجود زیرساخت های کافی، کمبود تجهیزات و نیروی انسانی و راس تمام این مشکل ها که عدم کفایت در مدیریت بحران و بیمارستان هاست از عوامل زمینه ساز شیوع ویروس کرونا در سراسر کشور است.

با این حال، جامعه ی پزشکی که به یاری و لطف خداوند همواره در خدمتگزاری مردم پای کار بوده و هست کماکان با قدرت در خط اول مبارزه با این ویروس قرار دارد هرچند که بارها با طرح هایی از قبیل طرح تحول سلامت در حق آن ها کم لطفی شده است.

در این میان جامعه پرستاری ایران و به خصوص گیلان بیش از سایر رشته های علوم پزشکی از این ناکارآمدی ها ضربه خورده است و هم‌اکنون نیز به علت کمبود امکانات برای جلوگیری از سرایت ویروس، برای سومین بار سوگوار همکاران گیلانی خود که به کرونا ویروس مبتلا شده اند، گردیده است.

بارها در گیلان توسط مقام های مختلف به کمبود پرستار در بیمارستان ها اشاره شده و در آخرین مصاحبه این کمبود، حدود ۹۰۰ پرستار، تخمین زده شده است؛ اما سوال اینجاست که آقایان برای این کمبود چه چاره اندیشیده اند؟ آیا چاره ی معضل کمبود پرستار در بیمارستان ها، اضافه کارهای اجباری سنگینی است که سلامت و بنای خانواده ی پرستاران را به خطر می اندازد و هزینه ی بسیار ناچیز آن پس از ماه ها واریز می شود؟ یا کلید این مشکل، استفاده از دانشجویان پرستاری با حقوق ساعتی ۵۰۰۰ تومان است که در مقایسه با برخی رشته ها بسیار ناچیز است و انگیزه ی دانشجویان برای کار کردن در این رشته را به صفر می رساند؟

آیا منطقی است که بخشی در بیمارستان رازی با حداقل ۲۴ بیمار، فقط ۲ تا ۳ پرستار داشته باشد در حالی که استانداردها اجازه ی حضور یک پرستار بر بالین حداکثر ۵ بیمار را می دهد؟

در این روزها که ویروس کرونا، سایه بر سرزمین ما افکنده و تعدادی از کارکنان بیمارستان که سوگند خدمت به مردم یاد کرده اند به علت کمبود تجهیزات محافظتی سر از کار باز می زنند، باز هم پرستاران هستند که در خط مقدم قرار گرفته و جان در کف با کمترین تجهیزات به مبارزه با این بیماری پرداخته اند و تنها تشویق برای آنها این است که در اولویت استخدام قرار بگیرند! کدام استخدام؟! سلسله مراتبی که برای جبران حداقل ۹۰۰ پرسنل پرستاری فقط ۸۰ نفر را استخدام می کند؟

کمبود پرستار در استان گیلان، معضلی دیرینه است که توجه و تلاش جدی مسئولان استانی و کشوری را می طلبد در حالی که تمام توجهات بر ساخت ICU ها و بیمارستان ها متمرکز شده است.

با این وجود این تفاسیر، جامعه اسلامی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خواستار:

به کارگیری نیروهای متخصص در زمینه ی پیشگیری از بیماری های واگیر و غیر واگیر و فرهنگ سازی سبک زندگی سالم به منظور کاهش مراجعات به بیمارستان ها و کاهش هزینه ها و بار کاری پرسنل به خصوص پرستاران
توجه ویژه مسئولان استانی و کشوری در زمینه کمبود تجهیزات و کمبود نیرو در بحران حال حاضر و توجه به سلامت خانواده ی پرستاران حاضر بر بالین بیماران مبتلا به کرونا
تاکید بر جایگاه و حقوق پرستاران در بیمارستان بر اساس شرح وظایف تعریف شده برای آنان
تلاش در جهت افزایش ظرفیت استخدام پرستاران و سایر کادر بهداشتی در گیلان

می باشد؛ امید است با تلاش در این راستا و تحقق این اهداف، شاهد دستیابی جامعه پرستاری به حقوق و جایگاه مناسب این قشر باشیم.

منبع : خبرگزاری ایلنا


تسریع در استخدام ۲۰۰۰۰ پرستار جدید

رئیس کل سازمان نظام پرستاری در نامه ای به رئیس جمهور با اشاره به لزوم لزوم تغییر وضعیت نیروهای شرکتی و برخورداری آنان از مزایای فصل دهم قانون قانون مدیریت خدمات کشوری همزمان با سایر پرستاران، خواستار تسریع در استخدام ۲۰۰۰۰ پرستار جدید شد.
به گزارش خبرنگار بازارکار ، این دومین نامه دکتر محمد میرزابیگی رییس کل سازمان نظام پرستاری به رییس جمهور در فاصله یک هفته گذشته است که در آن رئیس این سازمان با اشاره ورود کرونا به کشوربه جهت اهمیت سلامت و جان مردم و لزوم حفظ توان و انگیزه پرستاران خواستار اقدام مقتضی در رابطه با حل کمبودهای پرستاران با قید فوریت شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، متن کامل نامه دکتر محمد میرزابیگی رئیس کل سازمان نظام پرستاری بدین شرح است:
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

حضرت حجه الاسلام و المسلمین دکتر روحانی(دامت توفیقاته)

سلام علیکم

احتراماً پیرو نامه به شماره ۳۴۳۵ /۹۸ /س‌ن مورخ ۹۸/۱۲/۵ همانگونه که مستحضرید به دلیل ورود کرونا به کشور ما مدتی است با عملیات گسترده، وسیع و عمیقی در نظام سلامت کشور توسط اعضای تیم سلامت و بویژه جان بر کفان خط مقدم یعنی پرستاران، پزشکان و … تمام وجود، هستی و سلامت خود را نثار سلامت جامعه و مردم عزیز می کنند. سازمان نظام پرستاری جمهوری اسلامی ایران نیز به دلیل وظیفه قانونی خود و با هدف “صیانت، حمایت و تامین” به موقع و مناسب نیروی انسانی پرستار، ستادی را به نام ” صحّت” به طور شبانه روزی فعال کرده و از طریق نمایندگان خود در کلیه بیمارستان های کشور وضعیت نیروی انسانی پرستار را رصد کند. بررسی های ستاد تخصصی” صیانت، حمایت و تامین نیروی پرستاری(صحّت)” از تمام شهرها و بیمارستان های کشور به صورت شبانه روزی بوده و در تمام ساعات و شیفت ها اطلاعات مربوط به پرستاران را جمع آوری می کند.

بر اساس بررسی های ستاد مذکور تا تاریخ ۹۸/۱۲/۱۲ موارد ذیل مطرح و تقدیم می شود و مستدعی است به جهت اهمیت سلامت و جان مردم و لزوم حفظ توان و انگیزه پرستاران عزیز، مقرر فرمایید درباره موارد ذیل با قید فوریت و سرعت اقدام مقتضی صورت پذیرد:

۱- معضل کمبود نیروی گروه پرستاری، اگرچه معضلی مزمن و مدید است اما این روزها اثر خود را بیش از همیشه نشان می دهد و با روندی که بیماری ناشی از کرونا در کشور طی می کند، احتمال بحرانی و انفجاری شدن وضعیت بیمارستان ها در آینده ای نزدیک، در کل کشور وجود دارد. لذا مستدعی است عاجلاً و سریعاً حداقل ۲۰ هزار نیروی گروه پرستاری که بنا بود از دو سال پیش استخدام بشود به صورت استخدام دولتی محقق شود.

۲- تا زمان تحقق استخدام دولتی، تمام نیروهای شرکتی و قراردادی موجود در سیستم برای ایجاد انگیزه و امنیت شغلی بیشتر در آنها، تغییر وضعیت پیدا کنند و استخدام دولتی شوند. اما به محض تحقق استخدام آن بیست هزار نفر، جایگزین تغییر وضعیت یافته ها به صورت شرکتی و قراردادی به کارگیری شوند.

۳- تداوم موضوع معوقات، کارانه ها و حقوق عقب افتاده پرستاران کماکان باعث گله مندی آنهاست لطفاً مقرر فرمائید سریعاً پرداخت شود. وجود این همه حقوق معوق با اینهمه خدمت، تلاش و از خود گذشتگی سازگار نیست و در صورت ادامه وضع موجود مسئولین محترم دین دار پرستاران عزیز خواهند ماند.

۴- در اعطای هر امتیازی اعم از افزایش مزایای پرستاران مخصوصاً ناشی از فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری و یا هر نوع کارانه، اضافه کار خدمات رفاهی و… مقرر فرمایید:

اولاً تامین منابع آن ها منوط به درآمد بیمارستان ها نشود چون یعنی هیچ

ثانیاً مجریان محترم هیچ فرقی بین نیروی استخدامی با شرکتی، تبصره ای و …. قائل نشوند. چرا که امروزه به برکت انرژی پرستاران جوان و تجربه پیشکسوتها در بالین و در کل بیمارستان ها و مراکز درمانی کشور شاهد ایثارگری های بی مثل و مانند همه پرستاران در هر سن خدمتی هستیم، اجازه نفرمائید برخی از مدیران میانی با اعمال سلیقه های شخصی، با برخی طبقه بندی های نامعقول و نامتعارف در صف ایثار و جان فشانی پرستاران خلل وارد کنند.
از دیدگاه مردم و سازمان نظام پرستاری، پرستار درجه ۱ و ۲، پرستار و پرستارتر و … وجود ندارد. امروز همه عزیزان پرستار جان بر کف ما در معرض یک نوع تهاجم و یک نوع ویروس قرار گرفته و حقاً و انصافاً همه آنها به دل آتش و خون زده اند. لذا در اینجا برای برخورداری یا عدم برخورداری از هر گونه امتیازی انصاف و جایز نیست که پرستار بخاطر مزایای اندکی درجه ۱ و درجه ۲ تعریف شود.
بنابراین مستدعی است مقرر فرمائید به کلیه دستگاه ها، دانشگاه ها و استان ها ابلاغ شود که بویژه در برخورداری از امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری همه پرستاران اعم از شرکتی، تبصره ای، قراردادی، استخدام رسمی و پیمانی و … برخوردار شوند و این برخورداری منوط به شرط و شروطی نشود که مخالف و معارض با رویکرد قدرشناسانه مسئولین کشور و نظام شود.
۵- همچنین مستحضرید که برای پرستاران عزیز، دو قانون مهم، سال ها قبل در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است به نام قانون تعرفه گذاری و قانون ارتقاء بهره وری، متاسفانه قانون اول (تعرفه گذاری) هنوز به نحو شایسته اجرایی نشده است و قانون دوم ( ارتقاء بهره وری) فقط یک بند آن اجرایی شده است. خواهشمند است مقرر فرمایید این قوانین نیز هر چه زودتر اجرا شود.
۶- نکته آخر اینکه بررسی ها، نشان می دهد، ملزومات حفاظت و پیشگیری فردی که برای این رزمندگان خط مقدم بسیار حیاتی و ضروری است مانند: ماسک، شیلد صورت، دستکش و مایع ضدعفونی در بسیاری از بیمارستان ها به ویژه شمال کشور به میزان کافی در اختیار پرستاران در معرض خطر قرار نمی گیرد. بنابراین خواهشمند است با جدیت هر چه بیشتر و سخت گیری هر چه محکم تر برای تامین ملزومات مذکور رسیدگی و اقدام عملی شود.

منبع : خبرگزاری بازار کار


مجوز جذب ۸۰ نیروی پرستار را اخذ کردیم

به گزارش بازارکار دکتر عباس پزشکی در گفت‌‍وگو با ایسنا در خصوص جذب پرستار در استان اظهار کرد: برای جذب نیرو در یک دستگاه نیاز به مجوز است که براین اساس همه نیروهای طرحی را به خاطر توسعه تخت‌های بیمارستان وارد بیمارستان‌ها کردیم و علیرغم اینکه به نیرو نیاز داریم اما نوبت طرح خالی است.

وی با بیان اینکه مجوز جذب ۸۰ نیروی پرستار را اخذ کردیم، بیان کرد: با برگزاری آزمون در اسفندماه جاری در استان این میزان سهمیه در ۱۸ مرکز درمانی استان توزیع می‌شوند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان در ادامه با اشاره به اینکه در حوزه دندانپزشکی تعرفه مصوبی در وزارت بهداشت وجود ندارد، افزود: جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت دستور دادند این تعرفه‌ها مشخص شود که به‌محض ابلاغ به حوزه درمان آن‌ها را به‌نظام پزشکی و مطب‌ها ابلاغ خواهیم کرد.

پزشکی با بیان اینکه پرداخت کارانه پرستاران از دغدغه‌های رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان بود، گفت: براساس سیستم شورای حقوق و دستمزد چاره‌ای جز پرداخت نداشتیم.
وی با بیان اینکه کارانه‌ها براساس طرح قاصدک پرداخت می‌شود و مشکلی که وجود دارد این است که ابتدا اضافه‌کار نیروها پرداخت می‌شود و سپس اقدام به پرداخت کارانه می‌شود، اضافه کرد: پیشنهاد دادیم پرداخت اضافه‌کار را از سیستم قاصدک خارج و ماهانه پرداخت شود و تنها کارانه پرستاران از این طریق باشد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان در ادامه با اشاره به بازدیدهای نظارتی دانشگاه علوم پزشکی استان بیان کرد: در بین ۶۵ دانشگاه و دانشکده به لحاظ بازدیدهای نظارتی حائز رتبه ۱۲ شدیم و علت آن نیز تشکیل تیم‌ها برای مراکز درمانی است.
پزشکی با بیان اینکه وضعیت مراکز درمانی دانشگاهی و خصوصی استان براساس رنکینگ گزارشی که از وزارت بهداشت ابلاغ شده رتبه ۱۸ را نشان می‌دهد، یادآور شد: همچنین کمیسیون ماده ۱۱ درمان مخصوص برخورد با تخلفات درمانی است که در این راستا در بین ۶۵ دانشگاه رتبه ۸ را کسب کردیم.

منبع : خبرگزاری ایسنا


زمان تاخیر پرداخت کارانه پرستاران از ۱۸ به ۱۲ ماه کاهش یافته است

معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در یک سال گذشته مدت زمان تاخیر در پرداخت اضافه کاری پرستاران از ۱۴ ماه به هفت ماه و مدت زمان تاخیر در پرداخت کارانه پرستاران از ۱۸ ماه به ۱۲ ماه کاهش یافته است.

مریم حضرتی روز شنبه در نشست خبری در محل وزارت بهداشت افزود: هنوز در برخی دانشگاههای علوم پزشکی کارانه و اضافه کار پرستاران به صورت درهم و غیر مجزا پرداخت می شود. جدا شدن منبع و پرداخت اضافه کاری و کارانه یکی از خواسته های پرستاران است و گر چه در بیشتر استانها این مشکل حل شده اما این تخلف یا سوءمدیریت هنوز در برخی دانشگاههای علوم پزشکی مشاهده می شود که اگر ادامه یابد با اخطار و اعلام نام دانشگاه همراه می شود.
وی ادامه داد: در یک سال گذشته مدت زمان تاخیر در پرداخت اضافه کاری پرستاران از ۱۴ ماه به هفت ماه و مدت زمان تاخیر در پرداخت کارانه پرستاران از ۱۸ ماه به ۱۲ ماه کاهش یافته و حداکثر زمان تاخیر قابل قبول سه ماه است.
حضرتی در پاسخ به ایرنا گفت: با دستور وزیر بهداشت در تلاشیم که تا آخر اسفند مدت زمان تاخیر در پرداخت کارانه و اضافه کاری پرستاران را به حداکثر سه ماه کاهش دهیم یا به روز کنیم و تا آخر اسفند همه دانشگاه علوم پزشکی موظف به جداسازی منبع پرداخت کارانه و اضافه کاری پرستاران هستند.
معاون وزیر بهداشت گفت: با توجه به قول وزیر بهداشت برای حذف طرح قاصدک در پرداخت کارانه و اضافه کاری پرستاران کارگروه اصلاح نظام پرداخت با همکاری معاونت پرستاری، معاونت درمان و معاونت توسعه وزارت بهداشت تشکیل شده و امیدواریم بتوانیم تا پایان امسال نظام پرداخت جدید را جایگزین طرح و نرم افزار قاصدک کنیم.
وی گفت: اکنون میانگین تاخیر در پرداخت کارانه پرستاران در کشور ۱۲ ماه است اما برخی دانشگاههای علوم پزشکی به روز هستند و برخی ۱۸ ماه عقب هستند.
حضرتی درباره اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری گفت: قبول داریم که در اجرای این قاتون عقب هستیم اما اگر نظام پرداخت اصلاح و پرداخت به پرستاران در قالب بسته های ارائه خدمت تبدیل شود، همان قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری اجرا شده است.

وی در پاسخ به پرسشی درباره میزان مهاجرت پرستاران از کشور افزود: در این مورد آماری ندارم زیرا مهاجرت پرستاران جایی ثبت نمی شود.
معاون وزیر بهداشت درباره علت اجرا نشدن قانون سختی کار پرستاران نیز گفت: تا زمانی که کمبود پرستار حل نشود نمی توانیم این قانون را اجرا کنیم اما تلاش برای جبران کمبود نیرو ادامه دارد.
وی ادامه داد: ۱۵۰ هزار پرستار شاغل در کشور داریم اما هر سال با خروج و بازنشستگی تعدادی از پرستاران و ساخت بیمارستانهای جدید مواجه هستیم. اکنون بیمارستانهایی در مناطق محروم داریم که پزشک و تجهیزات کامل دارند اما به علت نبود پرستار و نبود امکان اقامت پرستاران، پرستار ندارند و بسیاری بخش های آنها فعال نشده و به کلینیک تبدیل شده اند.

برنامه استخدام پرستار
حضرتی گفت: امسال ۴۵۰۰ پرستار جذب کردیم و اسفند نیز ۴۵۰۰ پرستار دیگر در بیمارستاتهای دولتی جذب می شود و اگر هر سال ۱۰ هزار پرستار جذب کنیم تا سال ۱۴۰۴ به کف استاندارد مورد نظر از نظر تعداد پرستار در بیمارستانها می رسیم.
وی ادامه داد: ۴۴ هزار دانشجوی پرستاری در مقاطق مختلف در کشور در حال تحصیل هستند و سالی ۱۱ هزار پرستار فارغ التحصیل می شوند. ۷۵ درصد پرستاران مرد و ۷۵ درصد کارشناس هستند و رشته پرستاری ایران از نظر تولید علمی رتبه دوم منطقه را دارد و ۲۵ درصد تولید علم کشور مربوط به رشته پرستاری است.
حضرتی گفت: بر اساس تحقیق شورای بین المللی پرستاری هر ۱۰ درصد کاهش تعداد پرستار ۱۲ درصد میزان مرگ و میر بیماران را افزایش می دهد.
معاون وزیر بهداشت ادامه از احداث پانسیون اقامت پرستاران در مناطق محروم در آینده نزدیک خبر داد و افزود: استانداردهای خدمات پرستاری جامعه محور نیز تدوین شده و با اجرای طرح هر خانه یک پایگاه سلامت پرستاران وارد فاز خدمات اجتماعی و خارج از بیمارستان می شوند.ِ

مراکز مراقبت طولانی احداث می شوند
وی گفت: ۸۵۰ مرکز فعال مراقبت در منزل در کشور داریم و ۵۵۰ مرکز دیگر منتظر صدور مجوز هستند. تعرفه خدمات مراقبت در منزل نیز برای ۶ بیماری شامل سکته مغزی, نارسایی مزمن قلبی و افرادی که در مراحل آخر زندگی هستند تدوین شده و برای تصویب به شورای عالی بیمه رفته است که امیواریم به زودی ابلاغ شود که تحول بزرگی خواهد بود.
وی گفت: آیین نامه مراکز مراقبت طولانی (LTC) تدوین شده و برای بررسی نهایی به کمیته حقوقی وزارت بهداشت ارسال شده است.
حضرتی افزود: آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران نیز ۲۳ اسفند امسال برای اولین بار برگزار می شود. ۱۰ هزار پرستار در این آزمون که صلاحیت علمی, اخلاقی,جسمی, روانی و انضباطی پرستاران را بادهمکاری سازمان سنجش می سنجد شرکت می کنند و گذراندن این ازمون برای مدیران پرستاری اجباری شده است.

۱۰۰ پرستار بحران داریم
وی گفت: ۱۰۰ پرستار بحران نیز آموزش دیده اند و این آموزش ها را به صورت آبشاری به افراد دیگری انتقال می دهند و اگر بحرانی در کشور رخ دهد تیم ملی پرستاری در بحران داریم.

معاون وزیر بهداشت در پاسخ به پرسشی درباره تاثیر سختی کار و اضافه کاری پرستاران در تجرد و طلاق آنان گفت: قطعا سختی های کار پرستاری و نه فقط شیفت های زیاد و اضافه کاری در بروز مشکلات خانوادگی آنان تاثیر دارد اما تحقیقی در این زمینه انجام نشده است با این حال ترک خدمت پرستاران را به خاطر مشکلات این شغل نداریم زیرا نیازهای اقتصادی هم در زندگی مهم است و پرستاری به علت تضمین شغلی و حقوق نسبتا خوب نسبت به رشته های هم ردیف جزو رشته های پر طرفدار در کنکور است.

موردی از کرونا در کشور نداشته ایم

وی درباره مراقبت از بیماران احتمالی کرونا نیز گفت: تاکنون هیچ موردی از این بیماری را در کشور نداشته ایم اما دستورالعمل های آموزشی پیشگیری از کرونا به همه پرسنل بهداشتی و درمانی ابلاغ شده و پرستاران به طور طبیعی در طول خدمت آموزشهای کنترل عفونت را دیده اند و آماده هستند البته استانداردهای عملیاتی کنترل عفونت نیز در حال تدوین است. برای جلوگیری از انتقال بیماری نیازی به ماسک های گران قیمت N۹۵ نیست و رعایت اصول استاندارد جلوگیری از انتقال قطره ای و تماسی کفایت می کند.
حضرتی افزود: علت اینکه رسیدگی پرستاران در برخی بیمارستانها مطلوب نیست نبود کمک بهیار است که باعث می شود کارهای مریض به همراه بیمار و پرستار تحمیل شود.
وی به لزوم تربیت پرستار سالمندی تاکید کرد و گفت: ۹.۲ درصد جمعیت کشور سالمند هستند که تا ۳۰ سال آینده به ۲۵ درصد جمعیت می رسد و افزایش هزینه های درمانی و بیماری های غیر واگیر و افزایش تنش ها، افسردگی و انزوا را در کشور به همراه خواهد داشت.

منبع : خبرگزاری ایرنا


جذب چهار هزار و پانصد پرستار تا پایان سال

معاون پرستاری وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: با دستور وزیر بهداشت ۴ هزار و پانصد پرستار در کشور جذب می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکزخلیج فارس؛ دکتر مریم حضرتی در بازدید از بیمارستان‌ها و دانشکده‌های پرستاری هرمزگان افزود: اولویت جذب و توزیع پرستار با استان‌های محروم است.

حضرتی با اشاره به اینکه بیمارستان میناب کمبود شدید پرستار دارد گفت: میانگین پرستار به تخت در بیمارستان میناب نیم است که به ضرر بیمار است.
وی افزود: بیمارستان میناب ۱۱۶ تخت دارد و با ۳۰۰ تخت خدمت رسانی می‌کند که باید اصلاح شود تا بتوان نیروی کافی جذب شود.
وی گفت: آمار پرستار به تخت در کشور یک و هشت دهم است و در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس ۹ دهم که هنوز با استاندارد فاصله دارد.
معاون پرستاری وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: نگهداشت نیرو در بیمارستان بشاگرد ضروری است و این بیمارستان در بخش‌های پرستاری، آزمایشگاه و رادیولوژی، اعزام نیرو و حمل و نقل مشکل دارد.
حضرتی گفت: دانشکده پرستاری بندرعباس هم از هیئت علمی و استاندارد دانشجو به استاد مشکل دارد که برای حل این مشکل تصمیم گیری می‌شود.
وی گفت: مرکز آموزش هلال احمر استان قابلیت راه اندازی دانشکده پرستاری و مامایی دارد.
وی با بیان اینکه بیشترین نیروی نظام سلامت پرستاران هستند، گفت: پرستاران و ماما‌ها در کاهش هزینه‌های درمان و دسترسی مردم به خدمات ارزان و باکیفیت نقش دارند.
حضرتی با اشاره به اینکه از طرف سازمان جهانی بهداشت سال ۲۰۲۰ میلادی سال پرستار و ماما اعلام شده است، گفت: در ۳۰ سال آینده از هر پنج نفر یک نفر در کشور سالمند است که نقش مراقبت پرستاری ویژه است.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما


کمبود شدید پرستار درکشور

رئیس سازمان نظام پرستاری از کمبود شدید پرستار در کشور خبرداد.

به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محمد میرزابیگی در نشستی با حضور اهالی رسانه افزود: سازمان نظام پرستاری با ۱۸۰ هزار عضو یکی از بزرگترین نهاد‌های دولتی است که از سال ۸۱ کار خود را آغاز کرده و در دوره‌های مختلف با توجه به اقتضائات جامعه در حوزه سلامت رویکرد‌های مختلفی داشته است.
میرزا بیگی افزود: هیئت مدیره و جامعه پرستاری طبق محور‌های نظام سلامت و پرستاران حرکت می‌کند.
وی گفت:: ما در جلساتی به بررسی موضوعات کمبود نیرو، نظام پرداخت، روش پرداخت «قاصدک» و دیگر موانع سر راه جامعه پرستاری پرداختیم و سپس با روسای مجلس و قوه قضائیه و آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور جلساتی برگزار کردیم و امیدواریم به نتایج خوبی برسیم.
آقای میرزابیگی ادامه داد: نظام پرداخت قاصدک رفتنی است و باید جمع آوری شود. در پرستاری کمبود شدید نیروداریم، در دو سه سال گذشته استخدامی صورت نگرفته است و هر ساله ۳ یا ۴ هزار نفر بازنشسته داریم.
وی افزود: توسعه بیمارستان‌ها و نظام سلامت و…، نیرو‌های پرستار می‌طلبد. در جامعه‌ای که بیمارستان ساخته و تخت اضافه می‌شود باید پرستار هم استخدام کرد. بحث کمبود نیرو و رفع آن برای ما مسئله‌ای بسیار اساسی است و پیگیری خواهیم کرد.
میرزابیگی گفت:: مسئولان قول دادند تا اسفند ۹۰۰۰ نیروی پرستار استخدام کنیم. اگر به نام پرستاری مجوز گرفته می‌شود باید در همین زمینه استفاده شود.
وی افزود: بحث نظام پرداخت دغدغه بعدی ماست. اینکه پزشکان n تومان می‌گیرند، اما حقوق پرستاران ناچیز است، قصه پرغصه ادامه داری است.
میرزا بیگی گفت: قانون اساسی سلامت را حق مردم دانسته است. بیماران مزمن ۴۰ تا ۵۰ درصد بیمارستان‌ها را تشکیل می‌دهند و ما آماده ایم بیماران سرطانی و آن‌هایی که سکته کرده اند و آثارش به جامانده و سه بیماری دیگر با ۱۰۰۰ مرکز مراقبت پرستاری فعال خدمات به منازل ببریم و با قیمت‌های ارزان تری که تعرفه‌های آن مشخص شده است خدمات ارائه دهیم.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما


اشتغال ۸۰درصد فارغ‌ التحصیلان پرستاری در سیستان‌ و‌ بلوچستان

مدیر‌ گروه پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان گفت: فارغ‌التحصیلان و دانشجویان رشته پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان حدود ۸۰‌درصد بخش‌های بیمارستان‌ها را پوشش می‌دهند و به عنوان پرسنل آموزشی در این بخش‌ها مشغول به کار هستند.

افسانه سرابندی نو مدیر‌گروه پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز درباره دغدغه و مشکلات پرستاران گفت: ساعات کار طولانی، شیفت‌های در گردش، شیفت‌های شب پرکار، فعالیت ذهنی و بدنی شدید در ارتباط با تعداد بالای بیماران و تاثیرات روحی تماس مداوم با بیماران در بدترین مرحله زندگی (بیماری و مرگ ) شاید از مهم‌ترین مشکلاتی باشد که یک پرستار با آن ها دست و پنجه نرم می‌کند.
سرابندی ادامه داد: مشکلاتی که قطعا تبعاتی برای پرستاران ایجاد می‌کندو به عبارتی تاثیری که از بیماری بر روح و جسم پرستاران ایجاد می‌شود، مهم‌ترین دغدغه‌ای است که باید مورد توجه قرار گیرد. با این اوصاف پرستاران باید شخصیت پایدار، محکم و منظم داشته باشند تا بتوانند روی رفتار خود ثبات و کنترل داشته باشند.
او با تاکید بر این که نباید پرستاران را قضاوت کنیم گفت: باید آن‌ها را درک کنیم و تمام افرادی که می‌خواهند این حرفه را انتخاب کنند باید با آگاهی کامل از سختی‌ها و فشارهای آن و تحمل وظیفه سنگینی که یک پرستار برعهده دارد، وارد این کار شوند.
مدیر گروه پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان تاکید کرد: دانشجویان پرستاری نیز این مسیر را طی می‌کنند و در نهایت با این مشکلات روبرو هستند؛ بنابراین باید قبل از انتخاب این رشته با مشکلات آن آشنا شده و به درستی تصمیم گیرند.
او درباره وضعیت اشتغال پرستاران در زاهدان گفت: وضعیت اشتغال پرستاران در استان زاهدان بسیار خوب است؛ فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان حدود ۸۰ درصد بخش‌های بیمارستان‌ها را پوشش می‌دهند و به عنوان پرسنل آموزشی در این بخش‌ها مشغول به کار هستند.
سرابندی در ادامه از رایزنی برای راه‌اندازی یک بیمارستان از سوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان در این استان خبر داد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان راه‌اندازی بیمارستان را در اولویت کاری خود قرار داده است؛ البته یک سری موانع بر سر این راه وجود دارد اما مسئولان دانشگاه تمام تلاش خود را دارند تا هر چه سریع‌تر این بیمارستان راه‌اندازی شود. اقدامات زیادی نیز در این راستا انجام شده و در حال حاضر به دنبال موافقت اصولی آن هستیم.

منبع : بازار کار


پرداخت بخشی از مطالبات پرستاران سمنان تا پایان هفته

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان از پرداخت بخشی از مطالبات پرستاران سمنان تا پایان این هفته خبر داد و گفت: با قدم‌های غیرمعمول و نامتناسب مجموعه برخورد جدی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، نوید دانایی عصر یکشنبه در جشنی که با حضور جامعه پرستاری استان سمنان در سالن رازی دانشکده دندانپزشکی سمنان برگزار شد، با اشاره به مشکل تاخیر در پرداخت مطالبات جامعه پرستاری که به‌عنوان دغدغه‌ای جدی در حال پیگیری است، اظهار کرد: شرایط ما در پرداخت بدتر از بقیه دانشگاه‌ها نیست و تقریباً در جایگاه متوسط به بالا قرار داریم.

وی با بیان اینکه ۷۲ درصد از بیمه‌شدگان ما از تامین اجتماعی هستند که با گذشت بیش از یک سال و اندی بیشترین تاخیر در پرداخت بیمه تامین اجتماعی بوده است، ادامه داد: این تاخیر کار ما را مشکل کرده است؛ چون منابع مالی از بیمه تامین اجتماعی وصول نشده بود و نمی‌توانستیم رقمی را به پرستاران بپردازیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان بیان کرد: علی‌رغم محدودیت مالی تلاش کردیم حداقل ماهانه رقمی را به‌عنوان کارانه و اضافه‌کار به پرستاران پرداخت کنیم.

توافق بین وزیران بهداشت و رفاه

دانایی از توافقاتی بین وزیران بهداشت و رفاه به‌منظور پرداخت معوقات پرستاران خبر داد و تصریح کرد: اگر این توافقات به نتیجه برسد، بخش زیادی از مطالبات ظرف ماه آینده پرداخت خواهد شد.

وی با بیان اینکه بخشی از مطالبات روز شنبه به حساب دانشگاه واریز شده است، ادامه داد: تلاش می‌کنیم با همت و هم‌افزایی بخش مالی بیمارستان‌ها ظرف چند روز آینده یعنی تا پایان هفته جاری بخشی از مطالبات پرداخت شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان یادآور شد: با وصول رقم‌های بعدی توسط دانشگاه، مابقی بدهی جامعه پرستاری پوشش داده می‌شود.

منبع : خبرگزاری فارس


کاهش ۵۰ درصدی کارانه پرستاران

رئیس شورای عالی نظام پرستاری، گفت: معوقات پرستاران بین ۸ تا ۲۲ ماه متغیر است و از سال ۹۲ تا کنون کارانه ها به کمتر از نصف کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، شمس الدین شمسی، در سومین نشست شورای عالی با اشاره به اینکه اجرایی شدن مطالبات و خواسته های صنفی از طریق پیگیری های مداوم صورت می گیرد و با تلاش زیاد به نتیجه می رسد، اظهار داشت: همانطور که در سال های قبل مجدانه برای دستاوردهای صنفی یعنی سازمان نظام پرستاری و معاونت پرستاری تلاش کرده ایم امروز نیز پیوسته حرکت خواهیم کرد و باید تلاش های زیادی برای حصول نتایج مورد نظر انجام شود که خوشبختانه در دیدارها و نشست های مختلف که اخیراً از سوی مسئولان صورت گرفته، نتایج مطلوبی ایجاد شده است.

وی خاطر نشان کرد: معوقات پرستاران بین ۸ تا ۲۲ ماه متغیر است و از سال ۹۲ تا کنون کارانه ها به کمتر از نصف کاهش یافته است، که باید این موارد به صورت دقیق بررسی شود.

شمسی افزود: اصلاح نظام پرداخت در بلند مدت، رفع کمبود نیروی انسانی و جذب پرستار باید جز برنامه های اصلی پرستاران باشد و برای بروز و جلوه نقش پرستاری، پرستاران باید در عرصه های تصمیم گیری و سیاست گذاری سلامت مانند حضور در هیات رئیسه دانشگاه نقش پررنگی داشته باشند.

وی با بیان اینکه تعرفه گذاری خدمات پرستاری می تواند موجب هویت حرفه ای پرستاری شود، یادآور شد: تعرفه گذاری خدمات پرستاری باید در قالب بسته های خدمتی تعریف شود و همچنین روش پرداختی قاصدک یکی دیگر از مشکلاتی است که باید در اسرع وقت مورد تجدید نظر اساسی از سوی نهادهای تصمیم ساز قرار گیرد.

شمسی ادامه داد: موضوعاتی مانند بازنشستگی پیش از موعد، چالش موجود در سنجه های اعتبار بخشی و حفظ امنیت و شئونات شغلی پرستاران از مواردی است که سازمان به صورت جدی در حال تلاش برای اصلاح و ارتقا موانع خدمتی مربوط به آنها است.

رئیس شورای عالی نظام پرستاری، افزود: مشکلات وچالش های هیات مدیره های تازه تاسیس می بایست مورد توجه قرار گیرد و این هیات ها می بایست توسط هیات مدیره های مراکز استان مورد حمایت واقع شوند و سازمان نظام پرستاری بر عملکرد هیات مدیره های جدید نظارت کافی داشته و از آنان حمایت نماید.

وی در رابطه با سهمیه بهیاری در کنکور سراسری، خاطر نشان کرد:سازمان نظام پرستاری به همراه هیات مدیره های نظام پرستاری از طریق رایزنی با نمایندگان مجلس این موضوع را به طور جد پیگیری می کند.

منبع : خبرگزاری مهر


جذب ۵۰۰۰ «پرستار» در اسفند ماه

وزیر بهداشت گفت: در حال حاضر مجوز استخدام ۹ هزار پرستار را اخذ کرده‌ایم؛ البته در مرحله نخست نتوانستیم این تعداد پرستار جذب کنیم، اما در اسفند حدود ۵ هزار پرستار دیگر نیز جذب خواهیم کرد.

به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری فارس، سعید نمکی، وزیر بهداشت در نشستی با اعضای شورای عالی نظام پرستاری با بیان اینکه پرستاران علیرغم طولانی شدن پرداخت‌ها و مشکلات در حال ارائه خدمت هستند، گفت: اعضای دوره پنجم شورای عالی، کار آمدترین اعضا نسبت به سایر دوره‌ها به شمار می‌روند .
وی با اشاره به اینکه عدم تعریف هویت برای گروه‌های دیگر یکی از آسیب‌های نظام سلامت به شمار می رود اما پرستاران باید دارای استقلال شخصیتی و درآمدی باشند، اظهار داشت: جامعه پرستاری باید به سمت پرستاری جامعه نگر پیش رود و آنها باید ماهرترین و زبده ترین افراد نظام سلامت باشند؛ زیرا ارتباط اول با بیمار توسط پرستاران صورت می‌گیرد؛ بنابراین باید مهارت مدیریت بیمار را داشته باشند و علاوه بر بیمارستان‌ها باید در منازل و جامعه هم به ارائه خدمات بپردازند.
وزیر بهداشت با اعتقاد به اینکه پرستاران از زبده ترین افراد نظام سلامت به شمار می‌روند، تصریح کرد: دکترای پرستاری نیز باید مدیریت سلامت را برعهده بگیرند.
نمکی در خصوص مشکلات پرداختی در سیستم سلامت، اظهار داشت: دریافتی پرستاران از درآمد پزشکان پرداخت می‌شود که باید اصلاح گردد و سیستم فی فور سرویس تغییر کند و به سمت DRG پیش رویم تا سایر گروه‌ها نیز بتوانند از منافع آن منتفع شوند.

وی با اشاره به طرح قاصدک، یادآور شد: از مخالفین سر سخت طرح قاصدک هستم و این طرح باید سریعا لغو شود. برای اصلاح این‌ مهم باید کارگروهی متشکل از شورای عالی و معاونین وزارت بهداشت تشکیل شود.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه برای جایگزینی یک طرح به جای قاصدک باید سه شاخصه مد نظر قرار گیرد، افزود: عادلانه بودن ، ایجاد رضایتمندی و همخوانی شرایط اقتصادی کشور می‌تواند در اصلاح این مهم کمک کننده باشد. با همدلی و همفکری باید مشکلات را حل کرد.

نمکی با بیان اینکه یکی از مشکلات تخت‌ها،عدم باز توزیع صحیح نیروی پرستاری است و باید این امور اصلاح شود، گفت: در حال حاضر مجوز استخدام ۹ هزار پرستار را اخذ کرده‌ایم اما در مرحله نخست نتوانستیم این تعداد پرستار جذب کنیم اما در اسفندماه حدود ۵ هزار پرستار دیگر نیز جذب خواهیم کرد.

وی عنوان کرد: استفاده از نیروهای غیر حرفه‌ای که جایگاه حرفه پرستاری را با خطر مواجه کند، غیر منطقی است.

وزیر بهداشت یادآور شد: افزایش تعرفه‌ها موجب افزایش هزینه‌های سازمان‌های بیمه گر شده که باعث ایجاد معوقات پرستاری شده است و تا روز پرستار امید می‌رود بخش قابل توجه‌ای از معوقات پرستاری پرداخت خواهد شد .

نمکی با بیان اینکه معوقات در دانشگاه‌ها مختلف یکسان نبوده و برخی از دانشگاه‌ها در پرداخت بهتر عمل کرده و معوقات کمتری دارند، عنوان کرد: کتاب ارزش‌های نسبی در حال بازنگری است و سازمان نظام پرستاری هم می‌تواند در این مورد هم افزایی داشته باشد .

وی با اشاره به تربیت نیروی پرستاری، افزود: نهادهای پرستاری در خصوص تربیت نیروی پرستاری به یک اجماع دست یابند و ما هم پذیرا خواهیم بود.

وزیر بهداشت با اشاره به صلاحیت حرفه‌ای، تصریح کرد: صلاحیت حرفه‌ای نیز باید برون سپاری شود و توسط سازمان نظام پرستاری اعطا شود و سازمان نظام پرستاری نظارت دقیق بر این امر داشته باشد.

منبع : خبرگزاری فارس


معوقات پرستاران پرداخت شود

رئیس مجلس با تاکید بر تسریع در پرداخت معوقات پرستاران گفت: پیشنهاد «پرستاری در خانه» و اختصاص منابع برای اجرای این طرح در کمیسیون‌های بهداشت و درمان و تلفیق و بودجه بررسی می‌شود.

به گزارش بازارکار به نقل از خانه‌ملت، رئیس و اعضای هیات رئیسه شورای عالی نظام پرستاری با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کردند.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت استخدام پرستاران، گفت: با توجه به افزایش تعداد تخت های بیمارستانی باید تعداد پرستاران براساس استاندارد افزایش پیدا کند. شورای عالی نظام پرستاری اذعان دارد که براساس کار کارشناسی به ازای هر تخت بیمارستانی ۲.۵ پرستار نیاز است و لذا دولت با قبول این شاخص باید مسئله استخدام پرستاران را رفع کند.
دیدار هیات رئیسه سازمان نظام پرستاری با علی لاریجانی
وی پیشنهاد مسئولان نظام پرستاری درباره «پرستاری در خانه» را یادآور شد و گفت: با توجه به تصویب آئین نامه و تعرفه سیستم پرستاری در خانه باید مشکلات بیمه‌ای این افراد نیز برطرف شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به معوقات پرستاران تصریح کرد: پرستاران جامعه خدومی هستند و کار و مسئولیتی دشوار دارند؛ لذا ضمن قدردانی از این افراد باید هرچه سریعتر مشکل معوقاتشان حل شود البته جامعه پزشکان، بیمارستان ها و داروخانه ها نیز مشکل معوقات دارند که کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ضمن محاسبه میزان معوقات هربخش، باید برای یک بار این موضوع را بررسی و حل کند.
امیرحسین قاضی زاده هاشمی عضو هیات رئیسه مجلس و کمیسیون بهداشت ودرمان نیز ضمن حضور در این نشست به انتخابات اخیر شورای عالی نظام پرستاری اشاره کرد و گفت: ارائه خدمات درمانی و «پرستاری در خانه» در صرفه جویی منابع مالی تاثیرگذار است.
محمد میرزابیگی رئیس شورای عالی نظام پرستاری نیز در این دیدار، گفت: در حال حاضر در رشته پرستاری ۲۰۰ دانشکده با ۶۰ هزار دانشجو داریم و ۱۴۰ هزار پرستار در شرایط کنونی در حوزه های مختلف خصوصی و دولتی، نیروهای مسلح و غیره مشغول خدمات هستند.
وی با تاکید بر اینکه به ازای هرتخت بیمارستانی ۲.۵ پرستار نیاز است، تصریح کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری استانداردی در این حوزه تعریف شد. ما رقم ۲.۵ پرستار به ازای هر تخت بیمارستانی را در نظر گرفتیم.

منبع : خبرگزاری خانه ملت


 

آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.