اخبار جذب هیات علمی در سال ۹۹ (کلیه اخبار)

اخبار جذب هیات علمی در سال ۹۹ (کلیه اخبار)
اخبار جذب هیات علمی

کف و سقف مدرک برای استخدام اعضای غیر هیئت علمی دانشگاه‌ها تعیین شد

رئیس مرکز هیئت‌های امنا و هیئت‌های ممیزه وزارت علوم حداقل و حداکثر مدرک تحصیلی مورد نیاز برای تصدی مشاغل پست‌های سازمانی موسسات آموزش عالی توسط اعضای غیر هیئت علمی را اعلام کرد.

به گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالرضا باقری، رئیس مرکز هیئت‌های امنا و هیئت‌های ممیزه وزارت علوم، در بخشنامه‌ای حداقل و حداکثر مدرک تحصیلی مورد نیاز برای تصدی مشاغل پست‌های سازمانی موسسات آموزش عالی توسط اعضای غیر هیئت علمی را به شرح زیر ابلاغ کرد:

دستور: تعیین حداقل و حداکثر مدرک تحصیلی مورد نیاز برای تصدی مشاغل پست‌های سازمانی توسط اعضای غیر هیئت علمی قراردادی و یا انتصاب اعضای غیر هیئت علمی پیمانی و رسمی به پست‌های سازمانی اعضای غیر هیئت علمی موسسه

مصوبه: به استناد ماده یک قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور و در اجرای مفاد ماده هفده آیین‌نامه استخدامی اعضای غیر هیئت علمی، حداقل و حداکثر مدرک تحصیلی مورد نیاز برای تصدی مشاغل پست‌های سازمانی توسط اعضای غیر هیئت علمی قراردادی و یا انتصاب اعضای غیر هیئت علمی پیمانی و رسمی به پست‌های سازمانی اعضای غیر هیئت علمی موسسه به شرح زیر به تصویب رسید:

۱-برای پست‌های سازمانی اپراتور، متصدی کارگاه ها، متصدی آزمایشگاه‌ها و تکنسین و نظایر آن، مدرک تحصیلی «کاردانی»

۲-برای پست‌های سازمانی «کاردان»، «کمک کارشناس» و نظایر آن مدرک تحصیلی «کاردانی»

۳- برای پست‌های سازمانی در گروه مشاغل اصلی (به استثنای بند‌های یک دو این مصوب) که به‌عنوان مشاغل پشتیبان زمینه و موجبات انجام اهداف و ماموریت اصلی و تخصصی موسسه را فراهم می‌کند و قابل واگذاری به بخش خصوصی است مدرک تحصیلی «کارشناسی»

۴- برای پست‌های سازمانی در گروه مشاغل اصلی (به‌استثنای بند‌های یک دو و سه این مصوبه) که به صورت مستقیم و در رابطه با اهداف ماموریت‌های اصلی موسسه ایجاد شده است از قبیل: پست‌های سازمانی رشته‌های شغلی «کارشناس حقوقی»، «کارشناس ارزیابی»، «کارشناس برنامه‌ریزی»، مدرک تحصیلی حداقل «کارشناسی» و حداکثر «کارشناسی ارشد»

۵-برای پست‌های سازمانی در گروه مشاغل تخصصی (به‌استثنای بند‌های یک و دو این مصوبه) متناسب با رشته‌های دارای اولویت مندرج در برنامه راهبردی موسسه، مدرک تحصیلی حداقل «کارشناسی» و حداکثر «کارشناسی ارشد»

تبصره ادامه خدمت اعضای غیر هیئت علمی که طبق ضوابط قبل از اجرای مصوبه و با مدرک تحصیلی بالاتر از سقف تعیین‌شده در آن، در پست‌های سازمانی منصوب شده اند، تا زمان خروج آنان از خدمت با رعایت سایر ضوابط و مقررات مربوط به همان مدرک تحصیلی ارائه شده، بلامانع است و پس از آن هر گونه بکارگیری و انتصاب صرفاً با رعایت کف و سقف مدرک تحصیلی مندرج در این مصوبه امکان‌پذیر خواهد بود.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان


تلاش برای جذب ۲۰۰ عضو هیات علمی در دانشگاه فرهنگیان

رییس دانشگاه فرهنگیان، هرم هیات علمی این دانشگاه را گسترش یافته خواند و تصریح کرد: در تلاش هستیم ۲۰۰ عضو هیات علمی جذب این دانشگاه شوند در این راستا پرونده ۱۶۰ نفر از این افراد بررسی شده و آماده استخدام هستند.

به گزارش ایسنا، دکتر حسین خنیفر، در آئین بازگشایی پردیس ها و مراکز آموزشی این دانشگاه در پردیس نسیبه تهران، ضمن تشکر از حضور میهمانان دو وزارت آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم، همچنین اساتید، دانشجومعلمان و مدیران دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور و خبرنگاران تلاشگر که به صورت حضوری و مجازی در این نشست حضور داشتند، بهار تعلیم و تربیت را تبریک گفت.
دکتر خنیفر، با اشاره به اوضاع حاکم بر کشور تصریح کرد: ما به کرونا ثابت کردیم آموزش تعطیل بردار نیست. آموزش باید در هر شرایطی مسیر خود را طی کند.
وی از تغییر نوع آموزش و فشرده شدن آن در زمان کرونا سخن گفت و تاکید کرد: آموزش یا مدرسه بدون مرگ است. معلمان ما باید برای ارائه آموزش های تلفیقی، ترکیبی وLMS آمادگی کامل داشته باشند.
این مقام مسئول، با اشاره به تغییر تکنولوژی در عصر حاضر ادامه داد: تکنولوژی در حال تحول است. مهم ترین وظیفه ما ارائه آموزش تام و تمام است.
رییس دانشگاه فرهنگیان، از تحقق حدود ۳۷ درصدی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در دانشگاه فرهنگیان خبر داد و گفت: در صدد هستیم در سال تحصیلی جدید این میزان تحقق به ۵۰ درصد برسد.
دکتر خنیفر، فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته در راستای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در دانشگاه را نیز مثبت ارزیابی کرد و با اشاره به بازنگری دروس در دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: در این دانشگاه ۲۰ برنامه درسی کارشناسی و کارشناسی ارشد بازنگری و به روز رسانی شده است.
وی، یادآور شد: پیش از این دانشگاه فرهنگیان، دارای ۸۰۰ عضو هیات علمی بود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، دکتر حسین خنیفر، در پایان اعضای هیات علمی دانشگاه فرهنگیان را به عنوان پیشکسوتان پر افتخار دانشگاه معرفی کرد و افزود: این عزیزان به درستی و شایستگی برای تربیت و آموزش دانشجو معلمان در تلاش و تکاپو هستند.

منبع : خبرگزاری ایسنا


آغاز فرآیند یکساله جذب هیات علمی جدید

فرآیندهای بیست و چهارمین فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه ها در سال ۹۹ و ۱۴۰۰ با اعلام نیاز دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی از۱۵ شهریور ۹۹ آغاز می شود.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ فراخوان های جدید جذب هیات علمی دانشگاه ها در سال ۹۹ اعلام شده است.
برنامه زمـان بندی اعلام شده، مربوط به بیست و چهارمین فـراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیات علمی (پـیمانـی و طـرح سـربـازی) دانـشگاه ‌ها و مـوسسات آمـوزش عالی و پژوهشی کشور در شهریور ۹۹ است.
براساس این زمان بندی اعلام نیاز دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی از فردا ۱۵ شهریورماه ۹۹ آغاز می شود و تا ۱۶ مهرماه ۹۹ ادامه دارد.
در مرحله بعد هم مرکز نظارت، بررسی اعلام نیاز دستگاه ها و مراکز آموزش عالی و تخصیص ظرفیت را در دستور کار قرار می دهد.
فرایندهای جذب از طریق سامانه جامع جذب اعضای هیات علمی صورت می گیرد.امسال اعلام شده که محدودیت های مربوط به اختصاص ردیف استخدامی وجود دارد و درخواست شده که دستگاه ها برای اعلام نیاز در این فراخوان صرفاً به ثبت حداقل ها در تطابق با نقشه جامع علمی کشور و مجوزهای مربوطه اکتفاء کنند و از ثبت نیاز تخمینی پرهیز شود.

منبع : خبرنامه دانشجویان ایران


محدودیت در اختصاص ردیف استخدامی جذب هیات علمی

مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم از دانشگاهها خواست در اعلام نیاز هیات علمی در فراخوان جذب شهریور ۹۹ مطابق با نقشه جامع علمی کشور عمل کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، برنامه زمانبندی بیست و چهارمین فراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیات علمی (پیمانی و طرح سربازی) دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور مربوط به فراخوان شهریور ۹۹ اعلام شده و از ۱۵ شهریور ماه ۹۹ با اعلام نیاز دانشگاه‌ها فرایند فراخوان جذب اعضای هیات علمی آغاز می‌شود.

مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم نکاتی را قابل توجه متقاضیان جذب و دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور اعلام کرد.

بر اساس اعلام مرکز جذب؛ دانشگاه‌ها در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی از سوی کارشناسان مرکز جذب، می‌توانند پس از ورود به سامانه جامع جذب و از طریق مرکز پیام پرسش خود را مطرح و پاسخ آن را ظرف مدت یک روز کاری، دریافت کنند.

دقت در اجرای اعلام نیاز در بازه مذکور و مطابق با تقویم اعلام شده، الزامی است. پس از اتمام هر بازه، امکان تمدید آن یا ورود اطلاعات خارج از سیستم فراهم نیست و انتظار می‌رود همکاران دانشگاهی در این مورد، تقاضا یا توقعی را مطرح نکنند.

با توجه به محدودیت‌های مربوط به اختصاص ردیف استخدامی انتظار می‌رود؛ برای اعلام نیاز در این فراخوان صرفاً به ثبت حداقل‌ها در تطابق با نقشه جامع علمی کشور و مجوزهای مربوطه اکتفا کرده و از هرگونه ثبت نیاز تخمینی خودداری شود.

مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم یادآور شده است: معتبر کردن تقاضاهای ثبت شده از وظایف مرکز نظارت و ارزیابی است که معمولاً در تطابق با مصوبات هیات امنا و نقشه جامع و طرح راهبردی دانشگاه صورت می‌گیرد.

در صورت رعایت این موارد در ثبت نیاز اولیه و درج ضمائم و مستندات آن در سامانه، انجام کار با سهولت و سرعت بیشتری صورت خواهد پذیرفت و از هرگونه رفت و برگشت جلوگیری می‌شود.

ضروری است همراه با اعلام نیاز، شرایط اختصاصی هر دانشگاه و شرایط ویژه پذیرش رشته‌ها قید شود. در صورت امکان هوشمندسازی سامانه برای آن شرایط، پیش بینی لازم صورت می‌گیرد و در صورتی که امکان فنی آن فراهم نباشد شرایط اختصاصی به وضوح به اطلاع داوطلبان می‌رسد تا در مراحل غربالگری مواجه با حذف گروهی داوطلبان نباشیم.

شرایط اختصاصی نباید ناقض قوانین و مقررات جذب و یا بر اساس انتخاب افراد از پیش تعیین شده تنظیم شود و باید ظرفیت مشارکت عموم افراد واجد شرایط را محدود نسازد.

هر داوطلب به محض ثبت نام از حقوق مکتسبه ثبت نام برخوردار است و باید شرایط سالم و عادلانه شرکتِ وی در رقابت فراهم شود و از هرگونه تضییع حق و تعیین و یا محدود کردن دایره انتخاب شوندگان، قبل از بررسی علمی و سایر صلاحیت‌ها خودداری شود.

هرگونه تضییع حق آحاد داوطلبان و برهم زدن شرایط رقابت عادلانه و مهندسی حائزین شرایط موجب وزر و خسارت در دنیا و آخرت خواهد شد.

فرایندهای جذب از طریق سامانه جامع جذب اعضای هیات علمی صورت می‌گیرد و شایسته است ذینفعان و تمامی مراجع ذیربط، امور مربوط به جذب اعضای هیات علمی و مراحل مختلف آن را صرفاً از طریق این سامانه پیگیری کنند.

منبع : خبرگزاری مهر


فراخوان جذب هیئت علمی دانشگاه جامع امام حسین(ع)

دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه جامع امام حسین(ع) در سال ۱۳۹۹ درصدد جذب هدفمند دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دکتری مستعد و توانمند دانشگاه‌های معتبر جهت تکمیل کادر هیئت علمی و پژوهشگر خود است.

به همین منظور از کلیه علاقه‌مندان دعوت شده است تا جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در این فراخوان به آدرس اینترنتی mgt.ihu.ac.ir مراجعه و رزومه خود شامل کلیه سوابق آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اجرایی را ارسال کنند.
لازم به ذکر است پس از بررسی اولیه رزومه‌های ارسالی، جلسه مصاحبه در کارگروه توانمندی علمی دانشکده برگزار خواهد شد.
رشته‌های مورد نیاز این دانشکده شامل: مدیریت دولتی، مدیریت بازرگانی، مدیریت صنعتی، اقتصاد، مدیریت مالی، حسابداری، مدیریت منابع انسانی، مدیریت راهبردی، مدیریت فناوری اطلاعات، کارآفرینی، مهندسی صنایع و آینده‌پژوهی است.
لازم به ذکر است دانشجویان دکتری نیز می‌توانند رزومه خود را ارسال کرده و کلیه پژوهشگران و اعضای هیئت علمی در صورت تایید در دانشکده، به صورت رسمی جذب سپاه خواهند شد. همچنین امکان همکاری به صورت پاره‌وقت نیز در پروژه‌های پژوهشی دانشکده وجود دارد.
همچنین شرایط اختصاصی دانشگاه جامع امام حسین (ع) نیز به شرح زیر است:
۱- کلیه متقاضیان پس از تایید صلاحیت علمی در دانشکده، ابتدا به عنوان پژوهشگر جذب می‌شوند. پژوهشگران دانشگاه منبع جذب هیئت علمی بوده و در صورت احراز شرایط علمی و اجرایی، به عضویت هیئت علمی در خواهند آمد.
۲- متقاضیان بایستی دارای سوابق همکاری در بسیج بوده و شرایط جذب در سپاه را داشته باشند.
۳- دانشکده مدیریت و اقتصاد دارای ۱۰ مرکز علم و فناوری و یک اندیشکده مستقل به شرح زیر می‌باشد و علاوه بر فعالیت‌های پژوهشی، گروه‌های آموزشی نیز ذیل این مراکز فعالیت می‌کنند.
گفتنی است، متقاضیان متناسب با سوابق و علایقشان جهت ارزیابی علمی به مراکز علمی و فناوری همچون تحول و تعالی سازمانی، مدیریت جهادی، مدیریت سرمایه انسانی، توسعه تفکر راهبردی، اشراف و مدیریت عملکرد سازمانی، اقتصاد مقاومتی، مدیریت برنامه و بودجه و مالی، بازرسی و تعالی مدیران، دانش و پژوهش، رصد و آینده‌پژوهی و اندیشکده پایا معرفی خواهند شد.


آخرین وضعیت از روند استخدام اعضای هیئت علمی

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم از آخرین وضعیت اختصاص کد‌های استخدامی اعضای هیئت علمی خبر داد.

محمد تقی نظر پور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت اختصاص کد‌های استخدامی اعضای هیئت علمی اظهار کرد: ۶ هزار مجوز استخدامی اعضای هیئت علمی در پایان سال گذشته توسط سازمان اداری استخدامی صادر شده است.

او افزود: از مجموع ۶ هزار مجوز صادر شده ۴ هزار و ۷۳۰ مورد آن مربوط به اعضای هیات علمی دانشگاه‌هاست که در گذشته حقوق برای آن‌ها واریز شده بود، اما کد استخدامی نداشتند و در زمان بازنشسته شدن با مشکل مواجه می‌شدند؛‌ به همین علت قرار بر این شد که به این اعضا هم کد استخدامی اختصاص داده شود.
صدور مجوز استخدام اعضای هیئت علمی توسط سازمان برنامه و بودجه

نظر پور تصریح کرد: نامه تامین اعتبار هم برای مجوز استخدام اعضای هیئت علمی در دانشگاه‌ها مورد نیاز بود که سازمان برنامه و بودجه طی یک الی دو هفته گذشته آن را صادر کرد تا مشکل حدود ۴ هزار ۷۳۰ نفر حل شود و این اتفاق به خوبی افتاد.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم ادامه داد: ۹۶۵ مجوز استخدامی اعضای هیئت علمی برای سال ۹۹ و ۹۶۴ نفر هم برای سال ۱۴۰۰ صادر می‌شود که عنوان آن تکلیف قانونی است و در آن به استناد تبصره ۲ ماده یک قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور تاکید شده است.

نظر پور در پایان یادآوری کرد: به ازای هر ۲۰ دانشجو یک استاد به عنوان عضو هیئت علمی در دانشگاه‌ها تدریس خواهد کرد که مکاتبه این موضوع انجام شده است و سازمان اداری استخدامی ۶ هزار مجوز را به وزارت علوم داده است و درحال پیگیری این موضوع هستیم تا در صورتی که سازمان برنامه بودجه اعلام کرد فرایند کار صورت گیرد و امیدواریم به زودی این اتفاق رخ دهد.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان


تامین اعتبار برای ۳۶۸۶ ردیف استخدامی اعضای هیات علمی

تهران (پانا) – معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، از اخذ مجوز تامین اعتبار تعداد ۳۶۸۶ ردیف استخدام اعضای هیات علمی در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، محمدتقی نظرپور ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: با پیگیری‌های مستمر و برگزاری جلسات متعدد در سطوح کارشناسی، مدیران وزارت علوم و سازمان برنامه و بودجه کشور و دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، تعداد ۳۶۸۶ مجوز تامین اعتبار استخدام اعضای هیئت علمی فاقد شماره مستخدم شاغل در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور اخذ شد.

موضوع اعضای هیات علمی فاقد شماره استخدام که از خزانه حقوق دریافت می‌کردند یکی از معضلاتی بود که سالیان طولانی است مراکز آموزش عالی کشور با آن درگیر بودند و برطرف شدن این مشکل ضمن جلب رضایت ذینفعان در دانشگاه‌ها، موجبات استقرار هر چه بیشتر انضباط در حوزه‌های اداری و مالی دانشگاه‌ها را فراهم آورده است.

منبع : خبرگزاری پانا


نحوه استخدام اعضای هیئت علمی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای

ارتباط خوب صنعت و اهالی دانشگاه با تلاش روابط عمومی در دوران کروناابراهیم صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره رصد اشتغال زایی فارغ التحصیلان این دانشگاه در چند سال اخیر، اظهار کرد: طبق آمار و اطلاعاتی که به دست آورده ایم ورودی‌های سال ۹۳ یا ۹۴ بعد از فارغ التحصیلی جذب بازار کار شده اند.

او افزود: دانشگاه فنی و حرفه‌ای حدود ۶۴ درصد از دانشجویان خود را در رشته‌های گوناگون وارد بازار کار در بخش خصوصی، خود اشتغالی و کارآفرینی می‌کند.

صالحی عمران با اشاره به نحوه استخدام اعضای هیئت علمی در این دانشگاه اظهار کرد: اعضای هیئت علمی برای اینکه بتوانند به این سمت دست یابند باید در فراخوان شرکت کنند. تفاوتی که به نسبت سایر دانشگاه‌ها داریم این است که توانایی‌ها و کار‌های عملی شان باید به مدت ۲ سال در حوزه و تخصص مد نظرشان به عنوان سابقه کاری حساب شود تا بتوانند عضو هیئت علمی دانشگاه فنی و حرفه‌ای شوند و یک سال هم حتما باید در صنعت کارآورزی کنند و تجربه به دست آورند.
عملکرد روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای در دوران اپیدمی کرونا

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای درباره عملکرد روابط عمومی این دانشگاه در زمان اپیدمی ویروس کرونا گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای یکی از روابط عمومی‌های فعال دانشگاهی را دارد که سعی می‌کند ارتباطات ما را با جامعه هماهنگ کند. به عنوان جامعه نسل سوم با عنوان ارتباط با جامعه شناخته شده ایم.

او با بیان اینکه ارتباط جامعه با دانشگاه در ارتباط وصفی شناخته می‌شود، تاکید کرد: روابط عمومی دانشگاه نباید در این حوزه تنها خبر ساز باشد، بلکه باید خبر‌های جریان ساز در حوزه دانشگاه را افزایش دهد تا کیفیت‌های آموزشی، مهارت اولیه و … را در دانشگاه فنی و حرفه‌ای ارتقا بخشد.

صالحی عمران در پایان یادآوری کرد: خداروشکر روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه‌ای در این دانشگاه در دوران اپیدمی ویروس کرونا بسیار فعال بود. یکی از عملکرد‌های مثبت روابط عمومی دانشگاه در این موضوع بود که ارتباط خوبی بین صنعت و اهالی دانشگاه ایجاد کرد و در واقع این دو قشر را به یک دیگر متصل کرده است تا کمک یار پیشرفت و ارتقای فعالیت‌های دانشگاه شود تا ارتباط ما با اهالی جامعه از قبیل خیرین، کارفرمایان و … را حمایت کند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان


جذب ۲۳ عضو هیات علمی در دانشگاه علامه طباطبایی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی در فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه علامه‌طباطبایی در بهمن ۹۸ تعداد ۲۵۲ نفر شرکت کردند که از این میان ۲۳ نفر در صورت احراز شرایط علمی و عمومی انتخاب خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی، جلسات بررسی صلاحیت علمی متقاضیان جذب اعضای هیات علمی فراخوان بهمن ماه ۹۸ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به همت دبیرخانه جذب اعضای هیات علمی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.
این سلسله جلسات با همکاری دانشکده‌ها و گروه‌های آموزشی و با نظارت شجاع احمدوند، دبیر جذب اعضای هیات علمی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.
۲۵۲ نفر در فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه علامه‌طباطبایی در بهمن ۹۸ شرکت کرده‌اند که از این میان ۲۳ نفر در صورت احراز شرایط علمی و عمومی انتخاب خواهند شد.
در هفته‌های جاری تمامی مصاحبه‌های مربوط به تبدیل وضع و ارتقای همکاران علمی که به علت شیوع بیماری کرونا متوقف شده بود، انجام می‌شود.

منبع : روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی


بررسی پرونده جذب متقاضیان هیات علمی به ۱۵۰ روز افزایش یافت

رییس مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بررسی پرونده‌های فراخوان جذب هیات علمی در بهمن ماه ۹۸ به علت شیوع ویروس کرونا از ۹۰ روز به ۱۵۰ روز افزایش یافت.

محمدرضا رضوان طلب روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا به کُند شدن روند جذب اعضای هیات علمی در فراخوان بهمن ماه ۹۸ به علت شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و اظهار داشت: به منظور پوشش دادن خلاء ناشی از دوره قرنطینه خانگی، ۶۰ روز به دوره رسیدگی به پرونده های متقاضیان عضویت هیات علمی دانشگاه ها افزوده شد.

وی افزود: جدول زمانی ۹۰ روزه توقف پرونده ها در دانشگاه ها و موسسات به ۱۵۰ روز افزایش داده شد.

رییس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم خاطرنشان کرد: بر اساس جدول زمانبندی جدید، دانشگاه ها و موسسات اموزش عالی می توانند حداکثر پرونده های متقاصیان عضویت در فراخوان بهمن ۹۸ را تا ۳۰ مردادماه ۹۹ تکمیل و به مرکز جذب اعضای هیات علمی ارسال کنند.

رضوان طلب نصریح کرد: این امکان هم فراهم شد که هیات های اجرایی جذب دانشگاه ها بتوانند جلسات هیات اجرایی و کارگروه های صلاحیت علمی و عمومی را به صورت غیرحضوری و با استفاده از سیستم ویدیوکنفرانس بر حسب برنامه تدوین شده از سوی مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم انجام دهند.

وی به تعداد متقاضیانی که در فراخوان جذب هیات علمی بهمن ماه ۹۸ ثبت نام کرده بودند، اشاره کرد و گفت: ۱۲ هزار نفر برای جذب در دانشگاه ها ثبت نام کرده بودند و ظرفیت پذیرش هم ۹۰۰ نفر اعلام شده است.

به گزارش ایرنا، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هر سال در ماه های شهریور و بهمن ماه ۲ فراخوان برای جذب هیات علمی برگزار می کند.

منبع : خبرگزاری ایرنا


بیش از ۳ هزار نفر متقاضی جذب هیات علمی دانشگاه آزاد شدند

رئیس مرکز امور هیات علمی دانشگاه آزاد از ثبت نام ۳۶۸۶ نفر در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۱۳۹۸ خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۲۴۷ هیات عالی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست محمدعلی کی‌نژاد در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.

بیژن رنجبر، رئیس مرکز امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی به ارائه گزارشی از عملکرد هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت.
رنجبر تصریح کرد: این مرکز با مصوبه شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها در تاریخ ۲ بهمن ۹۶ تشکیل شد.
وی با بیان این مطلب که نسبت هیات علمی به دانشجو در سال ۱۳۹۶، یک به ۶۰ بوده، افزود: اکنون این نسبت یک به ۵۱ است.
رنجبر درمورد جلسات هیات مرکز جذب دانشگاه آزد اسلامی گفت: تا کنون ۲۸ جلسه برگزار شده که در تمامی این جلسات پنج عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و همچنین دبیر هیات عالی جذب شرکت داشته‌ند.
رئیس مرکز امور هیات علمی دانشگاه آزاد ادامه داد: طی دو سال گذشته ۳۵ جلسه تبدیل وضعیت برگزار شده است که ۱۹۲۹ استادیار و ۲۸۴ دانشیار و ۲۱ استاد ارتقاء یافته‌اند.
وی در پایان سخنان خود از ثبت نام ۳۶۸۶ نفر در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۱۳۹۸ خبر داد.

منبع : خبرگزاری مهر


وزارت‌خانه‌های علوم و بهداشت گزارش جذب نیمه وقت هیات علمی را تهیه کنند

در جلسه هیات عالی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی، مقرر شد، وزارت خانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی، گزارش عملکرد اعضای هیات‌های اجرایی جذب و کارگروه‌های صلاحیت عمومی را در جلسه آتی هیئت عالی جذب ارائه دهند.

به گزارش بازارکار به نقل از ایرنا، جلسه ۲۴۶ هیات عالی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست محمدعلی کی‌نژاد در محل دبیرخانه این شورا و به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.
در این جلسه مقرر شد وزارت خانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی گزارش عملکرد اعضای هیات‌های اجرایی جذب و کارگروه‌های صلاحیت عمومی را در جلسه آتی هیات عالی جذب ارائه دهند.
همچنین جواد محمدی دبیر هیات عالی جذب، به ارائه گزارشی در مورد جذب نیمه وقت اعضای هیات علمی پرداخت و مقرر شد وزارت خانه های بهداشت و علوم گزارشی در این مورد تهیه و در جلسه آتی هیئت عالی جذب ارائه دهند.
در ادامه جلسه اعضای جلسه مقرر کردند در دانشگاه‌هایی که بعد از غربالگری، بیش از ۱۰۰ نفر دعوت به مصاحبه شوند، حضور نمایندگان روسای دانشگاه‌ها و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، در جلسات هیات‌های اجرایی جذب امکان‌پذیر باشد.
در این جلسه، تعدادی از اعضای هیات‌های اجرایی جذب و کارگروه‌های صلاحیت عمومی دانشگاه‌های مازندران، تفرش، الزهرا، پژوهشگاه فرهنگ و ارتباطات اسلامی، علوم و فناوری شهید ستاری، علوم و فناوری فارابی، شهید مدنی آذربایجان، موسسه علم و فناوری رنگ، مجتمع آموزشی اسفراین، حکیم سبزواری، علوم اسلامی رضوی، صنعتی خاتم‌الانبیا بهبهان، شیراز، علوم پایه دامغان، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، پدافند هوایی خاتم‌الانبیا، علوم پزشکی اراک، علوم پزشکی تبریز، علوم پزشکی شهرکرد، علوم پزشکی کرمان، علوم پزشکی گناباد و جامع علمی کاربردی تایید صلاحیت شدند.


سهمیه جذب هیات علمی دانشگاه‌ها برای سال جدید اعلام شد

رئیس مرکز جذب وزارت علوم گفت: در دو فراخوان جذب اعضای هیئت علمی در شهریور و بهمن ماه سال جاری ۹۶۵ نفر پذیرش خواهند شد.

محمدرضا رضوان طلب در گفتگو با خبرنگار مهر درباره سهمیه جذب اعضای هیئت علمی در هر فراخوان گفت: تعداد سهمیه جذب اعضای هیئت علمی در کل سال و کل فراخوان‌ها محدود است، دانشگاه‌ها معمولاً قدر مطلوبی در نظر دارند و ما نمی‌توانیم همه را پاسخ دهیم برای همین در هر فراخوان بین ۴۸۵ تا ۵۰۰ نفر پیش بینی می‌شود.
وی ادامه داد: این سهمیه برای دانشگاه‌های دولتی بوده و برای موسسات و دانشگاه‌های غیردولتی سهمیه مشخص ناریم، این موسسات و دانشگاه‌ها هر چه بیشتر جذب کنند، ما موافق‌تر هستیم.
رئیس مرکز جذب وزارت علوم افزود: در سال ۹۸ سهمیه دانشگاه‌ها برای جذب هیئت علمی تقریباً یک هزار نفر بود که در هر فراخوان ۴۸۵ تا ۵۰۰ نفر جذب شد البته این سهمیه برای دانشگاه‌های دولتی بود در موسسات و دانشگاه‌های غیردولتی پذیرش بیشتر بود، در این موسسات با هر تعدادی که درخواست داشتند، موافقت شد.
وی افزود: سال ۹۹ نیز طبق روال قبلی و همیشگی دو فراخوان جذب در شهریور و بهمن ماه خواهیم داشت، سهمیه‌ای که رسماً سازمان اداری استخدامی اعلام کرده ۹۶۵ نفر است که در ۲ فراخوان به عنوان عضو هیات علمی پذیرش خواهیم کرد.
وی تاکید کرد: این تعداد برای واحدهای دولتی در نظر گرفته شده است.

منبع : خبرگزاری مهر


ثبت نام در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد آغاز شد

رئیس مرکز جذب و امور هیات علمی دانشگاه آزاد از آغاز ثبت نام فراخوان جذب هیات علمی خبر داد.
به گزارش بازارکار به نقل از دانشگاه آزاد، بیژن رنجبر گفت: مقارن با طلعیه ماه مبارک رجب و تولد حضرت امام محمدباقر علیه السلام، فرآیند جذب هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی از تاریخ ۵ اسفند ماه شروع و تا ۱۵ اسفندماه ادامه خواهد داشت.

به گفته رئیس مرکز جذب و امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی، جذب اساتید جوان در فراخوان سال ۹۸ بر اساس آمایش رشته ای است که طی چند ماه گذشته صورت گرفته و در سازمان مرکزی با توجه به نیاز واحدها و گروه ها اعلام شده است.
وی افزود: در این خصوص تعداد ۱۱۴۶ رشته از طرف استان ها برای جذب اعلام نیاز شده که به صورت جزیی تر ۷۴۱ درخواست در رشته های علوم پزشکی، ۶۳ درخواست در گروه معارف، و ۳۳۲ درخواست در رشته های مختلف غیرپزشکی از طرف استان ها اعلام نیاز گردیده و در سامانه جهت ثبت نام متقاضیان درج شده است.
قائم مقام رئیس دانشگاه و رئیس مرکز جذب و امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در پایان گفت: متقاضیان می توانند جهت ثبت نام به سامانه sajed.iau.ir مراجعه کنند

منبع : خبرگزاری بازار کار


زمان اعلام فراخوان جذب هیات علمی وزارت علوم به تعویق افتاد

رییس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم از تغییر زمان اعلام فراخوان جذب هیات علمی وزارت علوم به دلیل طولانی شدن دوره بارگذاری نیاز و بررسی های مربوطه در رده های نظارتی وزارت علوم خبر داد.

دکتر محمدرضا رضوان طلب در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب به جزئیات فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور اشاره و اظهار کرد: فراخوان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی برای جذب هیات علمی پیمانی از ۲۱ دی‌ماه آغاز شده و این اعلام نیاز تا روز دوشنبه ۳۰ دی‌ماه به مدت هشت روز کاری ادامه داشت. مرکز نظارت از اول تا ۱۵ بهمن به مدت ۱۰ روز کاری فرصت داشت اعلام نیاز دانشگاه‌ها و تخصیص ظرفیت‌ها را بررسی کرده و تا ۲۰ بهمن ماه نیز نتایج تطبیق نیازها با تاییدیه مرکز نظارت جذب را اعلام کند.

رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم با بیان اینکه قرار بود فراخوان جذب اعضای هیات علمی از فردا سه‌شنبه ۲۲ بهمن ماه آغاز شود، افزود: به دلیل طولانی شدن پروسه بارگذاری مدارک مورد نیاز و بررسی های مربوطه در رده های نظارتی وزارت علوم؛ ثبت‌نام فراخوان بهمن ۹۸ از ساعت ۱۴ روز پنجشنبه ۲۴ بهمن ماه آغاز می‌شود و این مهلت ششم اسفندماه پایان می‌یابد.

رضوان طلب خاطرنشان کرد: بررسی اولیه پرونده متقاضیان با نظر هیات اجرایی جذب دانشگاه‌ها به مدت پنج روز انجام می‌گیرد و پرونده‌های متقاضیان دارای شرایط اولیه نیز طی هفت روز کاری به کمیته‌های بررسی توانایی‌های علمی و صلاحیت‌های عمومی ارسال می‌شود در نهایت نتیجه بررسی صلاحیت علمی و عمومی در دانشگاه به مدت ۴۵ روز کاری انجام می‌گیرد.

وی تاکید کرد: تمامی بررسی های فوق برای جذب هیات علمی در دانشگاه‌ها تا سوم خرداد ماه سال ۹۹ ادامه دارد و در نهایت این بررسی ها در مرکز جذب هیات علمی از چهارم خرداد ماه سال ۹۹ شروع می شود و تا ۲۱ تیرماه ۹۹ ادامه دارد.

رئیس مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم گفت: نتیجه نهایی فراخوان فوق، حداکثر تا اول مرداد سال آینده از طریق دانشگاه به متقاضیان اعلام خواهد شد.

رضوان طلب تصریح کرد: با توجه به محدودیت‌های مربوط به اختصاص ردیف استخدامی انتظار می‌رود دانشگاه ها برای اعلام نیاز در این فراخوان صرفا به ثبت حداقل‌ها در تطابق با نقشه جامع علمی کشور و مجوزهای مربوطه اکتفا نموده و از هر گونه ثبت نیاز تخمینی خودداری شود.

رئیس مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم خاطرنشان کرد: شرایط اختصاصی هر دانشگاه و شرایط ویژه پذیرش رشته‌ها باید همراه با اعلام نیاز در سامانه فوق قید شود. شرایط اختصاصی نباید ناقض قوانین و مقررات جذب و یا بر اساس انتخاب افراد از پیش تعیین شده اندازه گیری شود و نباید ظرفیت مشارکت عموم افراد واجد شرایط را محدود کند.

وی تاکید کرد: هر داوطلب به محض ثبت نام از حقوق مکتسبه ثبت نام برخوردار است و باید شرایط سالم و عادلانه آنها در رقابت‌های جذب فراهم شود و از هر گونه تضییع حق و تعیین یا محدود نمودن دایره انتخاب شوندگان قبل از بررسی علمی و سایر صلاحیت‌ها خودداری شود. ضمن اینکه فرآیندهای جذب از طریق سامانه جذب اعضای هیات علمی صورت می‌گیرد و ذینفعان باید موارد مربوط را از طریق این سامانه پیگیری نمایند.

منبع : خبرگزاری ایسنا


اعلام جزئیات پرداخت عیدی کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی

معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی جزئیات پرداخت پاداش (عیدی) ۱۳۹۸ کارکنان و اعضای هیات علمی این دانشگاه را اعلام کرد.

به گزارش بازارکار به نقل ازخبرگزاری فارس،‌ مجید مشکینی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی در بخشنامه‌ای نحوه محاسبه و میزان پرداخت پاداش عیدی سال ۹۸ به کارکنان شامل اعضای هیات ‌علمی و غیر هیات ‌علمی را اعلام کرد.
*نحوه محاسبه پرداخت پاداش (عیدی) به اعضای هیات ‌علمی دانشگاه
میزان پاداش به اعضای هیات علمی تمام وقت: در صورت ۱۲ ماه خدمت در سال ۱۳۹۸، مبلغ ۲۴ میلیون ریال قابل پرداخت می‌باشد.
پاداش اعضای هیات علمی تمام وقت که از طرح خدمت مشمولان متخصص استفاده می‌کنند: مطابق بند۱-۲ به نسبت کارکرد آنان قابل پرداخت می‌باشد.

اعضای هیات علمی تمام وقت چنانچه به صورت نیمه وقت با واحد دیگری همکاری کنند: فقط از واحدی که به صورت تمام وقت همکاری دارند، عیدی آخر سال دریافت خواهند کرد.
اعضای هیات علمی (غیر بازنشسته) که به صورت تمام یا نیمه وقت در استخدام سایر دانشگاه‌ها، سازمان‌ها یا نهادهای دولتی می‌باشند: از دانشگاه‌ها و یا سازمان‌های مبدا عیدی سال ۹۹ را دریافت می‌نمایند. وجهی به عنوان عیدی از سوی دانشگاه تعلق نمی‌گیرد.
تذکرات مهم:
پاداش (عیدی) مورد نظر این بخشنامه فقط به کارکنانی تعلق می‌گیرد که با مجوز سازمان مرکزی دانشگاه شروع به کار نموده است و در حال انجام خدمت می‌باشند.
پاداش (عیدی) آخر سال باید به صورت نقدی و یکجا پرداخت شود که منحصر به همین مرحله بوده و تقسیط و به دیون بردن آن برای سال‌های آ‌تی ممنوع می‌باشد.
به کارکنانی که از عضویت هیات علمی به حالت غیر هیات علمی تغییر وضعیت داده یا می‌دهند و یا بالعکس، عیدی به نسبت مدتی که در هر یک از وضعیت‌های مزبور اشتغال به کار داشته‌اند و مطابق با ردیف‌های مربوطه به صورت جداگانه محاسبه و پرداخت می‌گردد.
اعضای هیات علمی و غیر هیات علمی و غیر هیات علمی نیمه وقت که به تمام وقت تغییر وضعیت داده‌اند و یا بالعکس به نسبت مدتی که در هر یک از دو وضعیت نیمه وقت و تمام وقت اشتغال داشته‌اند، متناسب با این وضعیت برابر بندهای مربوطه عیدی آنان محاسبه و قابل پرداخت خواهد بود.
عیدی اعضای هیات علمی و غیر هیات علمی که در طول سال جاری از یک واحد به واحد دیگری مامور یا منتقل شده‌اند، از واحدی که حقوق دریافت می‌کنند، پرداخت خواهد شد.
اعضای هیات علمی و غیر هیات علمی دانشگاه که به دیگر نهادها و سازمان‌ها (اعم از دولتی و غیر دولتی) مامور شده‌اند، با توجه به دریافت کلیه حقوق و مزایا از محل ماموریت (مقصد)، عیدی را نیز از همان محل ماموریت دریافت خواهند کرد.
اعضای هیات علمی و غیر هیات علمی که براساس مفاد آیین‌نامه تخلفات انتظامی اعضای هیات علمی یا آیین‌نامه دادرسی اداری کارکنان در طول سال جاری به اخراج و یا انفصال دایم از خدمت دانشگاه محکوم شده‌ یا بشوند مشمول دریافت پاداش مزبور نخواهند شد.
اعضای هیات علمی و غیر هیات علمی که در سال ۱۳۹۸، قبل از تاریخ صدور این بخشنامه با دانشگاه قطع همکاری کرده‌اند به میزان کارکرد خود عیدی تعلق می‌گیرد.
اعضای هیات علمی و غیر هیات علمی که از مرخصی بدون حقوق استفاده کرده یا می‌کنند و یا به موجب حکم قطعی از خدمت در دانشگاه به طور موقت منفصل شده یا می‌شوند می‌توانند پس از اشتغال مجدد به کار نسبت به ماه‌های کارکرد حسب مورد از پاداش آخر سال بهره‌مند شوند.
اعضای هیات علمی و غیر هیات علمی که پس از توجیه اتهام و ارجاع پرونده آنان به کمیته‌های انتظامی یا انضباطی به طور موقت از خدمت تعلیق می‌شوند و به موجب حکم غیرقطعی به انفصال موقت محکوم می‌گردند نیز مشروط به صدور حکم تبرئه می‌توانند از پاداش موضوع این بخشنامه برای مدت تعلیق و انفصال موقت مزبور بهره‌مند گردند.
اعضای هیات علمی و غیر هیات علمی که از مرخصی استعلاجی استفاده کرده یا می‌کنند و به طور موقت همکاری ‌آنها با دانشگاه قطع شده یا می‌شود می‌توانند پس از اشتغال به کار مجدد در صورتی که دستمزد ایام مرخصی استعلاجی آنان از سوی سازمان تامین اجتماعی پرداخت شده باشد، از پاداش آخر سال و براساس ضوابط مندرج در این بخشنامه بهره‌مند شوند.
لازم به ذکر است براساس ماده ۹۱ قانون مالیاتی، پرداخت عیدی یکبار در سال به میزان بیست و هفت میلیون و ۵۰۰ هزار ریال معاف از مالیات بوده و مابقی تا سقف پرداخت عیدی مشمو ل ۱۰ درصد کسر مالیات می‌گردد.
این بخشنامه در تارخی ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ به تایید ریاست محترم دانشگاه رسیده است.
بدیهی است روسای محترم استانها، روسای واحدها و مراکز آموزشی، معاونین توسعه مدیریت و منابع و نیز خزانه‌داران استان‌ها و واحدها مسوول حسن اجرای این بخشنامه می‌باشند.

منبع : خبرگزاری فارس


استخدام ۲۰۰۰ عضو جدید هیات علمی

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم از جذب ۲۰۰۰ نفر عضو جدید هیات علمی تا سال ۱۴۰۰ خبر داد.
به گزارش بازارکار، محمدتقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، درباره برنامه جذب اعضای هیات علمی در سال‌های پیش‌رو، اظهارداشت: در سال ۹۹ و در سال ۱۴۰۰ و به عبارتی تا پایان برنامه ششم توسعه کشور، ۲۰۰۰ نفر عضو جدید هیات علمی دانشگاه و موسسات آموزش عالی و پژوهشی استخدام می‌شوند.

وی گفت: به ازای هر تعداد دانشجو باید تعداد مشخصی اعضای هیات علمی داشته باشیم و از این میزان جذب اعضای هیات علمی محدود است و از طریق فراخوان مخصوص به خود انجام می‌شود.
نظرپور گفت: با توجه به اینکه تعداد افراد دانشجو کاهش یافته است، جذب اعضای هیات علمی هم باید با دقت بیشتری انجام شود.


نیازمند جذب ۸۰۰۰ عضو هیات علمی هستیم

رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در سال بازنشسته می شوند، گفت: در مجموع به ۸۰۰۰ مستخدم پیمانی به عنوان عضو هیات علمی در دانشگاه‌ها نیاز داریم.

به گزارش بازارکار دکتر سید علی حسینی در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب با اشاره به فعالیت ۱۳ هزار و ۵۰۰ عضو هیات علمی رسمی و پیمانی در دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت بهداشت، اظهار کرد: حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد از اعضای هیات علمی ما در دانشگاه‌های علوم پزشکی زن هستند. در واقع اگر فراخوان‌های چند سال گذشته را بررسی کنیم قطعا تعداد اعضای هیات علمی زن جذب شده در وزارت بهداشت با آقایان برابری می‌کند.
وی در پاسخ به این سوال که تقاضا برای جذب در کدام رشته‌های دانشگاه علوم پزشکی کمتر است؟ گفت: ما در جذب اعضای هیات علمی در رشته‌های علوم پایه هیچ مشکلی نداریم چرا که فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف علوم پایه به اندازه کافی تربیت شده‌اند. اما نگران این هستیم که در برخی از دانشگاه‌های کمتر برخوردار نتوانیم در برخی رشته‌های بالینی جذب هیات علمی داشته باشیم به همین جهت نیاز به نیروی انسانی در این دانشگاه‌ها را از طریق متعهدین خدمت به وزارت بهداشت رفع خواهیم کرد.

دکتر حسینی با اشاره به ضوابط استخدام هیات علمی در وزارت بهداشت، تاکید کرد: اصولا جذب دولتی نیازمند صدور مجوز سازمان امور اداری و استخدامی است و اینگونه نیست که وزارت بهداشت هر سال هر تعدادی که نیرو نیاز داشته باشد را جذب کند. اما در مجموع نیازمند استخدام ۸۰۰۰ عضو هیات علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور هستیم.
رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت بهداشت همچنین خاطر نشان کرد: در دانشگاه‌های مختلف علوم پزشکی سالیانه افراد به تناسب سالهای خدمتی که انجام می دهند، می‌توانند بازنشسته شوند، اما شرایط بازنشستگی برای استادیار، دانشیار و استاد در رتبه‌های مختلف، متفاوت است به همین دلیل پیش‌بینی ما این است که سالیانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر از اعضای هیات علمی وزارت بهداشت با توجه به رتبه‌ای که در کشور دارند، بازنسشته می شوند و در طول پنج سال گذشته ۲۰۰ نفر بازنشسته داشتیم.

منبع : خبرگزاری ایسنا


پرداخت حقوق ماهانه به اعضای هیات علمی مامور مطالعاتی

معاون دانشگاه آزاد از پرداخت حقوق ماهانه به اعضای هیات علمی این دانشگاه برای ماموریت های مطالعاتی خارج از کشور خبر داد.
بابک نگاهداری در گفتگو با خبرنگار مهر، در تشریح جزییات تسهیلات استفاده اعضای هیات علمی از دوره ماموریت مطالعاتی خارج از کشور اظهار کرد: پرداخت حقوق ماهانه تا حداکثر ۹ ماه و پرداخت هزینه‌های جایگزین ارزی ثابت، برای هر ماه ۵ میلیون تومان (حداکثر ۶ ماه نخست) از جمله این تسهیلات به شمار می رود.

معاون دانشگاه آزاد با تاکید بر اینکه پرداخت این هزینه ها تا حداکثر پایان ماموریت باید تسویه شود، افزود: حقوق ماهانه اعضای هیات علمی باید مطابق روال معمول پرداخت شود.
وی درباره فرآیند استفاده از ماموریت مطالعاتی برای متقاضیان خارج از دانشگاه نیز توضیح داد : اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی با مرتبه دانشیاری و بالاتر در صورت تامین اعتبار (Grant) از منابع خارج از دانشگاه می‌توانند نسبت به پذیرش اعضای هیات علمی و دانشجویان دوره دکتری تخصصی دانشگاه‌های خارج از کشور و پژوهشگران مراکز پژوهشی معتبر بین المللی یا ملی برای استفاده از ماموریت مطالعاتی، زیرنظر آن ها اقدام کنند.
نگاهداری در ادامه خاطرنشان کرد: پژوهشگران پذیرفته شده خارج از دانشگاه، می توانند در دوره ماموریت مطالعاتی از دفتر کار و امکانات آزمایشگاهی، کتابخانه و مرکز کامپیوتر و سایر امکانات رفاهی واحد دانشگاهی متناسب با سایر اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشگاه بهره مند شوند.
معاون دانشگاه آزاد ضمن تاکید بر اینکه پژوهشگر خارجی باید عضو هیات علمی یا دانشجوی دکتری تخصصی یکی از دانشگاه‌ها و یا موسسات بین‌المللی باشد، تصریح کرد: تشخیص این موضوع با شورای پژوهشی واحد و تایید شورای پژوهش و فناوری استان است.
معاون دانشگاه آزاد اضافه کرد: تائید صلاحیت عمومی فرد متقاضی با معاونت بین الملل و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه آزاد اسلامی است.

منبع : خبرگزاری مهر


استخدام سالیانه ۶۰ تا ۷۰ عضو هیات علمی در دانشگاه تهران

معاون برنامه‌ ریزی و فناوری اطلاعات دانشگاه تهران از استخدام سالیانه ۶۰ تا ۷۰ عضو هیات علمی در دانشگاه خبر داد و گفت: در حال حاضر کمبود چندانی از نظر تعداد هیات علمی در دانشگاه نداریم.

به گزارش بازارکار ، دکتر علی مقاری در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب، به میزان درآمدهای ناشی از موقوفات خیرین دانشگاه تهران اشاره کرد و افزود: ما از ۵۰ تا ۶۰ سال پیش موقوفاتی شامل ساختمان‌، موزه‌ و کتابخانه برای دانشگاه داشته‌ایم. اما این موقوفات برای درآمدزایی دانشگاه کمک چندانی نمی کند چرا که اکثر افراد اموال خود را برای موضوع خاصی وقف دانشگاه می کنند. بنابراین دانشگاه نمی‌تواند این موقوفات را به هرشکلی که می‌خواهد و به آن نیاز دارد استفاده کند.
وی در ادامه بین المللی سازی را یکی از سه اولویت برنامه ۵ ساله دانشگاه تهران اعلام کرد و گفت: یکی از مشکلات ما در بودجه سال ۹۸ این موضوع است که بتوانیم فعالیت‌ها و ارتباطات بین المللی را حفظ کنیم و خوشبختانه نزدیک به ۷۵ تا ۸۰ درصد این ارتباطات را در سال جاری حفظ کرده‌ایم.
دکتر مقاری خاطرنشان کرد: با توجه به این که هزینه پرسنل دانشگاه تهران بالا است، ما از حدود ۵ سال پیش جلوی هر گونه استخدام جدید کارمند در دانشگاه گرفتیم و حتی یک نفر نیز استخدام دانشگاه نشده است. از طرفی تعداد قابل توجهی از کارمندان بازنشسته شدند و براساس آماری که اخیرا دریافت کردیم حدودا ۶۰۰ نفر از کارمندان دانشگاه طی ۵ سال اخیر بازنشسته شده‌اند.
معاون برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات دانشگاه تهران افزود: پیش بینی می‌شود تا ۴ سال آینده نیز حدود ۶۰۰ کارمند این دانشگاه بازنشسته شوند چرا که بودجه دانشگاه برای هزینه‌های پرسنلی باید به زیر ۷۰ درصد برسد و حداقل ۳۰ درصد بودجه دانشگاه باید برای خدمات آموزشی و پژوهشی و دانشجویی ثبت شود. اما در حال حاضر حدود ۱۲ یا ۱۳ درصد از بودجه را به طور اضافه صرف امور پرسنلی می‌کنیم.
دکتر مقاری خاطر نشان کرد: از سال ۸۸ تا ۹۴ نیروهای شرکتی در دانشگاه تهران به قراردادی معین و خدماتی معین تبدیل شدند علاوه بر آن تعداد زیادی نیز استخدام نیرو در این دانشگاه داشتیم که این آمار بار هزینه‌ای بالایی به دانشگاه وارد می کند. در واقع من در سال ۸۴ و ۸۵ که در پست فعلی قرار داشتم در آن زمان حدود ۲۷۰۰ نفر کارمند رسمی و پیمانی در دانشگاه داشتیم و حدود ۱۲۰۰ نفر نیز از کارمندان در قالب شرکتی با دانشگاه همکاری می‌کردند مجموعا حدود ۴ هزار پرسنل در دانشگاه داشتیم و حدودا ۶۷ و ۶۹ درصد بودجه دانشگاه صرفا هزینه‌های پرسنلی شد.
وی تاکید کرد:در سال ۱۳۹۴ تعداد کارمندان دانشگاه تهران به بیش از ۵ هزار نفر رسید یعنی ۱۴۰۰ نیروی کارمندی به دانشگاه اضافه شدند که این وضعیت بار مالی سنگینی به دانشگاه تحمیل کرد چرا که هر کارمند در سال بین ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان برای دانشگاه هزینه دارد و اگر سطح کارمند، کارشناس باشد این هزینه‌ها افزایش می یابد.
معاون برنامه و بودجه دانشگاه تهران خاطر نشان کرد: در حال حاضر با ممنوع کردن استخدام نیروی جدید در دانشگاه تهران،‌تعداد کارمندان این دانشگاه به ۴۳۰۰ کارمند رسیده است، همچنین براساس آخرین آمار در سال ۸۵ تعداد ۱۵۸۰ هیات علمی در دانشگاه تهران داشتیم اما این آمار در سال ۹۴ به ۲۲۵۰ هیات علمی افزایش پیدا کرد اما این آمار به ۲۰۵۰ عضو نفر کاهش یافته است.
مقاری گفت: نیروی انسانی باید همراه با توسعه آرام آرام در دانشگاه افزایش پیدا کند چرا که توسعه خود به خود باعث افزایش بودجه،‌درآمد و فعالیت می‌شود و همراه با آن نیز نیروی انسانی افزایش پیدا می‌کند. اما اگر بدون تعریف فعالیت جدید تعداد زیادی نیروی انسانی به کار گرفته شود در نتیجه هزینه‌های سنگینی را به دانشگاه تحمیل می‌شود.
وی در پایان از استخدام سالیانه حدود ۶۰ تا ۷۰ عضو هیات علمی در دانشگاه تهران خبر داد و گفت: در حال حاضر کمبودی چندانی از نظر تعداد هیات علمی در دانشگاه نداریم و با توجه به این که ۵۰ تا ۶۰ نفر سالیانه از اعضای هیات علمی دانشگاه تهران بازنشسته می‌شوند تقریبا همین تعداد نیز جذب دانشگاه می‌شود.

منبع : خبرگزاری ایسنا


اعلام نتایج جذب هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی تا پایان سال

رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت بهداشت از ثبت نام حدود ۵۰۰۰ داوطلب جذب هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خبر داد و گفت: تعداد متقاضیان زن حدود ۴۰۰ نفر بیشتر از مردان است.

دکترسید علی حسینی در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب از ثبت نام حدود ۵۰۰۰ داوطلب در فراخوان جذب هیات علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خبر داد و گفت: بیش از ۲۵۰۰ نفر از این متقاضیان هیات علمی زن هستند و و تعداد ثبت نام کنندگان زن در مقایسه با مردان حدود ۴۰۰ نفر بیشتر است.
وی در ادامه تصریح کرد: خوشبختانه میزان استقبال از رشته های علوم پایه در فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت بسیار بیشتر از دوره‌های قبل بوده است و در این دوره تعداد ۳۱۰۰ نفر از متقاضیان در رشته های علوم پایه و ۲۰۰۰ نفر نیز در رشته های بالینی ثبت نام کرده‌اند.
رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت بهداشت از انتشار مجدد فراخوان جذب برای دانشگاه‌های کمتر برخوردار در اوایل سال آینده خبر داد و گفت: در این فراخوان، دانشگاه‌های بزرگتر شرکت داده نمی‌شوند و فقط به منظور تکمیل ظرفیت نیروی مورد نیاز دانشگاه‌های محروم این فراخوان اعلام خواهد شد.
دکتر حسینی تاکید کرد: برنامه ما این است که حداقل ۱۵۰۰ نفر با فراخوان فعلی جذب دانشگاه‌های علوم پزشکی شوند، اگر چه این تعداد حتما از آمار اعلامی بیشتر خواهد شد.
وی افزود: مهلت ثبت نام در فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد و فقط فردا یکشنبه ۶ بهمن ماه از ساعت ۸ تا ۱۲ فرصتی را به منظور ویرایش اطلاعات و بارگذاری مدارک کسانی که در مهلت مقرر ثبت نام کرده‌اند در نظر گرفته‌ایم.
رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت بهداشت در پایان با تاکید بر این که دانشگاه‌ها بعد از اتمام مهلت جذب سه ماه فرصت دارند جمع بندی و ارزیابی‌های خود از متقاضیان به وزارت بهداشت ارسال کنند، گفت: وزارت بهداشت بعد از دریافت این اطلاعات حداکثر ۴۵ روز فرصت دارد نتیجه نهایی را اعلام کند اما به طور کلی تجربه سال‌های گذشته نشان داده است که ما در بازه زمانی دو یا سه هفته این فرآیند را تعیین تکلیف کرده‌ایم. بنابراین نتیجه نهایی فراخوان تا پایان سال اعلام خواهد شد و اعضای هیئت علمی جدید از مهر سال آینده در دانشگاه‌ها جذب خواهند شد.

منبع : خبرگزاری ایسنا


اعلام فراخوان مجدد جذب در دانشگاه‌های مناطق محروم

رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت از افزایش تقاضای متقاضیان زن برای عضویت در هیئت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خبر داد و گفت: شرایط برای استخدام متقاضیان زن و مرد در فراخوان جذب اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت کاملا “یکسان” است و طی سال‌های اخیر تعداد متقاضیان زن افزایش یافته است.

به گزارش بازارکار، دکتر سید علی حسینی در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب با اشاره به تمدید مهلت ثبت نام در فراخوان استخدام ۲۰۰۰ عضو هیئت علمی در وزارت بهداشت تا ۳۰ دی ماه جاری، اظهار کرد: مهلت ثبت نام در فراخوان شانزدهمین دوره جذب اعضای هیات علمی وزارت بهداشت تا تاریخ ۳۰ دی ماه ۹۸ تمدید شده و متقاضیان در این مهلت تمدید شده می توانند با مراجعه به سامانه الکترونیکی جذب اعضای هیات علمی وزارت بهداشت نسبت به ثبت نام خود اقدام کرده و کد رهگیری ثبت نام را دریافت کنند.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه مهلت تمدید شده ثبت نام در فراخوان شانزدهمین دوره جذب اعضای هیات علمی وزارت بهداشت به هیچ عنوان مجدد تمدید نمی شود،‌ تصریح کرد: با توجه به اینکه تمامی دانشگاه های علوم پزشکی در این مرحله جذب نیرو دارند، بنابراین استقبال خوبی از این فراخوان در همه رشته های بالینی و علوم پایه صورت گرفته است.
دکتر حسینی از امکان اعلام فراخوان تکمیلی جذب در دانشگاه‌های علوم پزشکی مناطق محروم خبر داد و گفت: در صورتی که ظرفیت جذب نیرو در این دانشگاه ها تکمیل نشود مجدد فراخوان تکمیلی اعلام خواهیم کرد.
رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت از افزایش تقاضای متقاضان زن برای هیئت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور طی سال های اخیر خبر داد و گفت: شرایط برای استخدام متقاضیان زن و مرد در فراخوان جذب اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت کاملا یکسان است و طی سال‌های اخیر تعداد متقاضیان زن افزایش یافته است و ظرفیت های اعلام برای جذب این متقاضیان نیز برابر است.
دکتر حسینی خاطر نشان کرد: در حال حاضر حدود ۱۳ هزار هیئت علمی رسمی و پیمانی در رشته‌های مختلف به بیش از ۲۰۰ هزار نفر دانشجو آموزش می‌دهند و خوشبختانه با تلاشی که در وزارت بهداشت انجام شده است توانستیم مجوز جذب ۲۰۰۰ نفر عضو هیئت علمی برای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور دریافت کنیم.
رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت همچنین خاطر نشان کرد: در شرایط جذب اعضای هیئت علمی متقاضیان امکان انتخاب دو دانشگاه را دارند در واقع آنها می‌توانند در انتخاب‌های خود یک دانشگاه کم برخودار و یک دانشگاه برخوردار را انتخاب کنند اما امکان انتخاب دو دانشگاه برخودار به طور همزمان وجود ندارد و افراد می‌توانند دو دانشگاه کم تر برخوردار را همزمان انتخاب کنند.
وی اظهار کرد: با توجه به این که در سال ۹۷ فراخوان سراسری جذب نداشتیم، احتمال می دهیم تعداد متقاضیان این دوره بیش از حد معمول باشد. در دوره‌های قبل بیش از ۵ هزار نفر در این فراخوان ثبت نام می‌کردند که تصور ما این است که در این دوره این آمار بیشتر از دوره‌های قبل باشد.
رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: در فراخوان جذب امسال دانشگاه‌های مختلف با تنوعی از رشته‌ها و مقاطع مختلف تحصیلی رشته‌های بالینی، پی اچ دی و غیره شرکت دارند و حتی ما در دانشگاه‌های کم برخوردار در رشته‌های کارشناسی ارشد برای رشته‌های مامایی، پرستاری و بهداشت و غیره جذب ماما خواهیم داشت.
رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت در خصوص شرایط ثبت نام در فرآیند فراخوان جذب اعضای هیئت علمی اظهار کرد: افرادی که در این فراخوان شرکت می‌کنند باید دارای دانشنامه پایان تحصیلات باشند یعنی الزاما کسانی که در علوم پایه و پی اچ دی شرکت می‌کنند باید زمان فارغ التحصیلی آنها قبل از ثبت نام در فراخوان اتفاق افتاده باشد و همچنین افرادی که در رشته‌های علوم بالینی ثبت نام می‌کنند باید دوره‌های آموزشی و امتحانات تحصیلات این دوره را طی کنند.
حسینی همچنین به شرایط سنی ثبت نام در فراخوان جذب اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: حداکثر شرایط سنی برای اعضای هیئت علمی استادیار ۴۵ سال و برای مربیان ۳۵ سال تعیین شده است.
دکتر حسینی با تاکید بر این که دانشگاه‌ها بعد از اتمام مهلت جذب سه ماه فرصت دارند جمع بندی و ارزیابی‌های خود از متقاضیان به وزارت بهداشت ارسال کنند گفت: وزارت بهداشت بعد از دریافت این اطلاعات حداکثر ۴۵ روز فرصت دارد نتیجه نهایی را اعلام کند اما به طور کلی تجربه سال‌های گذشته نشان داده است که ما در بازه زمانی دو یا سه هفته این فرآیند را تعیین تکلیف کرده‌ایم. بنابراین نتیجه نهایی فراخوان تا پایان سال اعلام خواهد شد و اعضای هیئت علمی جدید از سال آینده در دانشگاه‌ها جذب خواهند شد.
رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت با تاکید بر این که فرآیند جذب این افراد تنها از طریق سامانه الکترونیکی انجام می‌شود، گفت: تمامی فرآیندها اعم از بررسی صلاحیت‌های علمی و عمومی از طریق سامانه الکترونیکی مرکز اعضای هیئت علمی انجام می‌گیرد بنابراین ما پرونده‌های کاغذی و یا به شکل سنتی در این زمینه دریافت نخواهیم کرد چرا که وزارت بهداشت تلاش دارد تمامی مراحل بررسی استخدام در فضای شفاف و با رقابت عادلانه را به اتمام برسد.

منبع : خبرگزاری ایسنا


اخذ ۶۰۰۰ مجوز استخدام عضو هیات علمی

مدیرکل امور اداری و پشتیبانی وزارت علوم، از اخذ ۶۰۰۰ مجوز استخدام اعضای هیات علمی خبر داد و گفت: از این تعداد، ۴۰۰۰ مجوز به اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها که دارای سابقه طولانی بوده و هنوز کد شناسه استخدامی نداشتند، اختصاص یافت.

به گزارش بازارکار، دکتر اباصلت خراسانی در سومین نشست مدیران امور اداری و پشتیبانی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی منطقه یک که در سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور برگزار شد، با عنوان اینکه ساماندهی نیروهای انسانی و تامین نیرو از دانشگاه ها دیگر فرصتی برای رفع نیازهاست، گفت: وزارت علوم از جابه جایی افراد در دانشگاه هایی که نیازمند نیرو هستند، حمایت می کند.
وی از اخذ ۶ هزار مجوز استخدام اعضای هیات علمی خبر داد و گفت: از این تعداد، ۴ هزار مجوز به اعضای هیات علمی دانشگاه ها که دارای سابقه طولانی بوده و هنوز کد شناسه استخدامی نداشتند، اختصاص یافت.
دکتر خراسانی همچنین با تاکید بر لزوم ارتقای مدیریت سبز در دانشگاه ها ، اظهارداشت: بار اصلی مسئولیت ارتقای دانشگاه سبز بر دوش ادارات پشتیبانی دانشگاه ها است و باید در توسعه فضای سبز و صرفه جویی در مصرف آب، برق، انرژی و کاغذ اقدامات لازم را انجام دهند.
مدیرکل امور اداری و پشتیبانی وزارت علوم آموزش را لازمه ارتقای نیروی انسانی در هر سازمان دانست و گفت: در پیشرفته ترین دانشگاه های دنیا، آموزش های لازم برای نیروها درنظر گرفته می شود و برای افزایش تناسب شغلی باید آموزش های لازم به نیروها ارائه شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ،دکتر خراسانی در پایان تصریح کرد: دانشگاه ها می توانند با همکاری و هم افزایی بیشتر امکان ارائه این آموزش ها را با توجه به تخصص هر دانشگاه و رشته های موجود به نیروها ارائه دهند .

منبع : خبرگزاری بازارکار


اعلام فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد تا دی ماه

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از اعلام فراخوان جدید جذب هیات علمی تا دی ماه خبر داد.
به گزارش بازارکار محمد مهدی طهرانچی در گفتگو با مهر، از انتشار فراخوان جدید جذب هیات علمی خبر داد و اظهار کرد: این فراخوان که مربوط به جذب هیات علمی در سال ۹۸ است، حداکثر تا دی ماه اعلام می شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ضمن اشاره به اینکه پس از اعلام نیازها از سوی استان ها به زودی سامانه ای برای ثبت نام داوطلبان در فراخوان جذب هیات علمی ۹۸ فعال خواهد شد، افزود: برنامه دانشگاه آزاد این است که به مدت ۵ سال، سالیانه هزار عضو هیات علمی جوان جذب کند و برای فراخوان ۹۸ نیز به همین صورت خواهد بود.
وی ادامه داد: در حال حاضر کار جذب ۴۰۰ نفر از افرادی که در فراخوان ۹۷ شرکت کرده بودند، تمام شده و در مرحله ابلاغ حکم قرار دارند و شورای جذب دانشگاه در صدد است برای فراخوان ۹۸ تصمیم گیری کند.

منبع : خبرگزاری مهر


جذب ۴۰ عضو هیات علمی خارج از فراخوان وزارت بهداشت

هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی با درخواست بنیاد ملی نخبگان برای جذب ۴۰ عضو هیات علمی خارج از فراخوان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موافقت کرد.

به گزارش بازارکار به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۲۴۰ هیات عالی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی به ریاست محمدعلی کی‌نژاد در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.
در ابتدای جلسه کی‌نژاد با اشاره به اسناد مصوب این شورا از جمله سند نقشه جامع علمی کشور، سند مهندسی فرهنگی و امور نخبگان گفت: با بهتر اجرایی شدن این اسناد، تاثیر اقدامات شورای عالی انقلاب فرهنگی در جامعه مشهود می‌شود.
وی افزود: هیات‌های عالی، مرکزی و اجرایی جذب یکی از مهم‌ترین عوامل برای اجرای آمایش آموزش عالی کشور است.
در ادامه جلسه، درخواست بنیاد ملی نخبگان مبنی بر مجوز جذب خارج از فراخوان برای ۴۰ نفر از متقاضیان جذب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مطرح و با توجه به مصوبه قبلی هیات عالی جذب و لزوم ثبت نام متقاضیان در سامانه‌های جذب وزارتین برای اخذ ردیف استخدامی مورد موافقت اعضاء قرار گرفت.
همچنین در ادامه جلسه مقرر شد برای بررسی شکایات از دانشگاه‌ها و ارسال این شکایات از اداره کل شکایات و پاسخگویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، رابطی انتخاب شود و نحوه رسیدگی به شکایات مربوط به جذب طبق روال قبل و بر اساس دستورالعمل رسیدگی به شکایات هیات عالی جذب انجام پذیرد.
احکام مربوط به هیات های اجرایی جذب و کارگروه های بررسی صلاحیت عمومی دانشگاه ‌ها و موسسات آموزش عالی، پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران، پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری، شهید بهشتی، علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، خواجه نصیرالدین طوسی، محقق اردبیلی، ایلام، علوم پزشکی اراک، علوم پژشکی شهید صدوقی یزد و علوم پزشکی جندی شاپور اهواز مورد تاید قرار گرفت.

منبع : بازار کار


 

آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.