اخبار اشتغال مددجویان سال ۹۹ (آخرین خبر)

اخبار اشتغال مددجویان سال ۹۹ (آخرین خبر)
  اخبار اشتغال مددجویان

در این صفحه آخرین اخبار و استخدامهای مربوط به اشتغال مددجویان در اسرع وقت منتشر خواهد شد..!


افزایش ۲۵ درصدی مستمری مددجویان بهزیستی در سال آینده

مدیرکل بهزیستی استان تهران از افزایش ۲۵ درصدی حقوق مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران به نقل از دانشجو، امین شاهرخی در ادامه اضافه کرد: در حال حاضر افراد تک نفره تحت پوشش با شرایط عادی ۱۹۰ هزار تومان مستمری دریافت می‌کنند و افزایش مستمری ۲۵ درصدی از سال آینده در واریزی مستمری مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی لحاظ خواهد شد.
مدیرکل بهزیستی استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: بسته به تعداد اعضای خانواده و مستمری که تا کنون دریافت می‌کرده‌اند این افزایش ۲۵ درصدی در مستمری سال آینده آن‌ها نیز اعمال می‌شود.
بدیهی است که با توجه به شرایط فعلی که بیماری کرونا زندگی اقشار ضعیف مثل جامعه تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی “ره” را با فشارهای مضاعف اقتصادی و معیشتی روبرو کرده است، مبلغ مستمری فعلی جوابگوی نیازهای آن‌ها نبوده و این افراد نیازمند حمایت بیشتری از دستگاه‌های حمایتی خواهند بود.

منبع : خبرگزاری دانشجو


تفاهم‌نامه میان کمیته امداد و بسیج سازندگی با هدف کمک به اشتغال مددجویان

کمیته امداد و بسیج سازندگی به منظور توسعه همکاری و کمک به اشتغال‌زایی و توانمندسازی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نیازمندان و مددجویان تحت حمایت در استان‌های زنجان و ایلام تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، تفاهم‌نامه همکاری میان کمیته امداد و بسیج سازندگی در مراسمی با حضور حجت‌الله عبدالملکی، معاون اشتغال وخودکفایی کمیته امداد و سردار زهرایی رئیس بسیج سازندگی در استان زنجان به امضا رسید.
معاون اشتغال وخودکفایی کمیته امداد افزود: بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در حوزه اشتغال نیازمندان و هم‌افزایی در تامین منابع آموزش نیروی کار، ایجاد فرصت‌های شغلی برای جامعه هدف این نهاد با استفاده از فعالان کسب وکار از اولویت‌های مهم کمیته امداد است .

عبدالملکی ادامه داد: براساس این تفاهم‌نامه طرفین در ایجاد و راه‌اندازی طرح‌های اشتغال، آموزش‌های کسب وکار و کاریابی برای مددجویان مستعد، تشکیل و راه‌اندازی مراکز نیکوکاری کارآفرینی، حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان، تامین و بهبود فضای کسب وکار، توسعه همکاری با جهادگران کارآفرین و دیگر فعالیت‌های مرتبط با اشتغال نیازمندان با یکدیگر همکاری می‌کنند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد در نشست آموزشی و هم‌اندیشی فعالان کسب و کار بسیجی در قالب جهادگران کارآفرین که با حضور سردار زهرایی، رئیس سازمان بسیج سازندگی در محل سپاه انصارالمهدی (عج) زنجان برگزار شد، حضور یافت.

وی با بیان اینکه لازمه دستیابی به اقتصاد پویا و غیر وابسته، توجه به شاخص‌های تولید در کشور است، گفت: سیستم بانکی کشور می‌تواند با فاصله گرفتن از خلق نقدینگی و فعالیت بیشتر درحوزه سرمایه‌گزاری در بخش اشتغال و ایجاد فضای کسب و کار در بهبود اقتصاد کشور نقش بیشتری ایفا کند.

عبدالملکی با اشاره به اینکه فعالیت اشتغال‌زایی کمیته امداد با تکیه بر دو پروژه راهبری شغلی و هدایت شغلی انجام می‌شود، افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۱۷ هزار فرصت شغلی برای نیازمندان توسط کمیته امداد درکشور ایجاد شده و توسعه فعالیت‌ها در این بخش از برنامه‌های راهبردی این نهاد در سال آینده نیز است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد همچنین با حضور در استان ایلام تفاهم‌نامه همکاری با بسیج سازندگی به منظور توسعه اشتغال مددجویان استان را امضا کرد.

وی در این مراسم با بیان اینکه برنامه‌ریزی کمیته امداد برای سال آینده ایجاد ۳۰۰ هزار فرصت شغلی برای نیازمندان است، گفت: خدمات کمیته امداد موجب تغییر موضوع فقر از معیشتی به توانمندسازی شده است.

عبدالملکی با اشاره به اینکه توسعه خدمات اشتغال با رویکرد دانشی و نوآورانه و با تکیه بر ظرفیت کارآفرینان حرفه‌ای و فعالان کسب وکار از راهبردهای اصلی کمیته امداد در توانمندسازی و فقرزدایی است، تاکید کرد: ایران اسلامی این ظرفیت بزرگ را دارد که به یکی از اقتصادهای برتر و بزرگ جهان تبدیل شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، بر اساس تفاهم‌نامه همکاری بین کمیته امداد و بسیج سازندگی، سال آینده تعداد ۴۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان ایلامی ایجاد خواهد شد و ۱۳۸۱ طرح اشتغال با اعتبار ۱۴۰ میلیارد ریال نیز در قالب این تفاهم‌نامه پیش‌بینی شده است.

منبع : بازار کار


احتمال افزایش حداقل مستمری مددجویان کمیته امداد به ۵۰۰ هزار تومان

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد از ارائه خدمات مختلف به مددجویان در قالب امداد الکترونیکی خبر داد و گفت: در حال رایزنی هستیم تا در سال آینده حداقل مستمری ماهانه هر مددجو ۵۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شود.

به گزارش بازارکار همایش ملی امور اجتماعی در برنامه هفتم توسعه طی امروز و فردا با حضور جمعی از مسئولان حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی کشور به صورت مجازی در حال برگزاری است.

حسین خدرویسی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد در این همایش با اشاره به برنامه‌های کمیته امداد در راستای فقرزدایی در کشور، اظهار داشت: اولویت اول این نهاد حمایتی، توانمندسازی مددجویان در حوزه‌های مختلف از طریق خدمات پایه اشتغال و درآمدزایی باثبات، حمایت و سلامت خانواده و ارتقای کیفیت خدمات اجتماعی است؛ البته در پیوست همه این فعالیت‌ها حوزه فرهنگی و مذهبی است.
وی ادامه داد: در حال حاضر برنامه مسنجمی در کمیته امداد در حال تدوین است و بنا داریم با راه‌اندازی امداد الکترونیکی، به صورت یکپارچه‌سازی خدمات مختلفی را به مددجویان ارائه دهیم.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با بیان اینکه اکنون بیش از یک‌میلیون و ۷۰۰ هزار سالمند تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند، ابراز داشت: برنامه تکریم سالمندان و بالا بردن خدمات کیفی به این افراد به ویژه حمایت‌های درمانی و اجتماعی مورد توجه این نهاد قرار دارد.

به گزارش بازارکار به نقل از اعتماد آنلاین، خدرویسی با اشاره به پرداخت مستمری ماهانه به مددجویان کمیته امداد، تصریح کرد:‌در حال حاضر مستمری برای یک نفر مددجو حدود ۲۰۰ هزار تومان و حداکثر پرداخت مستمری به یک خانواده ۶۲۰ هزار تومان است؛البته این میزان کافی نبوده و در مجلس در حال رایزنی هستیم تا حداقل مستمری برای یک نفر از مددجویان، ۵۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شود.

خدرویسی با اشاره به خدمات مختلف به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد، متذکر شد: پرداخت مستمری یکی از خدماتی است که کمیته امداد به مددجویان ارائه می‌کند و در کنار آن ۱۲۰ نوع خدمت به مددجویان ارائه می‌کنیم که اگر بخواهیم مجموع خدمات ارائه شده در یک ماه را برآورد کنیم، عددی بیش از مقدار مستمری اعلامی است.

منبع : بازار کار


پرداخت تسهیلات کم بهره برای اشتغال مددجویان بهزیستی و کمیته امداد

بیش از ۷ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره برای ایجاد اشتغال مددجویان بهزیستی و کمیته امداد شهرستان املش پرداخت شده است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ معاون عمرانی فرماندار املش در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری این شهرستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۷ میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی ارزان قیمت برای ایجاد اشتغال به ۱۵۷ مددجوی تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد این شهرستان پرداخت شده است.

مصطفی حیدری گفت : از ابتدای امسال تاکنون ۴۱۵ فرصت شغلی ایجاد شده است .

منبع : خبرگزاری صدا و سیما


اشتغال بیش از ۱۱ هزار مددجوی کمیته امداد در فارس

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد فارس با اشاره به اهمیت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارتی برای اشتغال پایدار مددجویان گفت: یکی از رویکرد‌ها و سیاست‌های این نهاد ارائه آموزش‌های مبتنی بر اشتغال پایدار و متناسب با بازار کار و همچنین آماده‌سازی نیروی کار ماهر برای ایجاد شغل است.

سید اسماعیل جوادی حقیقی افزود: در همین راستا، طی ده ماه گذشته، ۱۹ هزار و ۳۷۴ نفر مددجو از آموزش‌های فنی و تخصصی شامل آموزش‌های مقدماتی، مهارتی و توسعه و پایدارسازی بهره‌مند شدند.
همچنین پیرو آموزش‌های فنی و حرفه‌ای اجرا شده، با ایجاد تعداد ۹۵۵۹ طرح اشتغال، ۱۱۴۷۰ نفر از مددجویان شاغل شدند.
وی به محرومیت‌های استان در زمینه اشتغال خانوار‌ها اشاره کرد و گفت: با توجه به ظرفیت‌های استان، به‌ویژه در مناطق روستایی و کم برخوردار، بیشترین اشتغال‌زایی در این مناطق و در زمینه کشاورزی، صنایع‌دستی و دامپروری انجام می‌شود.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما


اشتغالزایی برای ۵۰۰ مددجوی بهزیستی در زنجان

مدیرکل بهزیستی استان زنجان از افتتاح ۲۰ طرح اشتغالزایی در زنجان خبر داد و گفت: امسال برای ۵۰۰ مددجو اشتغالزایی شده است.
محمد محمدی قیداری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: در دهه فجر امسال ۲۰ طرح اشتغالزایی در زمینه‌های دامداری، کشاورزی، خیاطی، فراوری زیتون، خواربارفروشی، تولیدی کفش زنانه، کابینت سازی و… در شهرستان‌های زنجان، خدابنده، طارم، خرمدره، ایجرود و سلطانیه افتتاح شد.

مدیرکل بهزیستی ایتان زنجان افزود: شناسایی معلولان و مددجویان جویای شغل، پرداخت تسهیلات خوداشتغالی از منابع موجود، پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی معلولان و مددجویان، پرداخت یارانه ارتقای کارایی معلولان به کارفرمایانی که اقدام به جذب افراد معلول می‌کنند، از جمله راهکارهای مناسب برای تحقق اهداف سازمان بهزیستی است.
وی از ایجاد اشتغال نزدیک به ۵۰۰ نفر از مددجویان مورد حمایت بهزیستی در ۱۰ ماهه گذشته از سال‌جاری خبر داد و افزود: در راستای تسهیل‌گری اشتغال مددجویی از طریق تسهیلات بانکی از محل بند «ب» تبصره ۱۶ قانون بودجه سال‌جاری ۴۱۶ نفر ایجاد اشتغال شده است و از مجموع اشتغال یافتگان در سال‌جاری ۳۲۰ نفر از افراد مورد حمایت، شهری و ۱۷۴ نفر روستایی است.

محمدی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات خوداشتغالی به ۷۸ نفر از مددجویان از طریق سایر منابع چون CBR،گروه‌های همیار، مراکز غیر دولتی، پرداخت مشوق‌های بیمه‌ای، تسهیلات بلاعوض بوده است، گفت: این امر توسط بانک‌های عامل پرداخت شده است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان افزود: به منظور تثبیت اشتغال‌های ایجاد شده از طریق پرداخت سهم بیمه خویش‌فرمایی و کارفرمایی از ابتدای سال‌جاری تاکنون به ۴۳۷ نفر از افراد تحت حمایت، مبلغ بیش از ۴۰۰ میلیون تومان در قالب بیمه خویش‌فرمایی و کارفرمایی توسط بهزیستی و به ۳۸ نفر از افراد مورد حمایت شاغل در بخش‌های غیردولتی نیز بیش از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال کمک هزینه ارتقای کارآیی معلولان پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: در راستای حمایت از اشتغال معلولین به اینکه کارفرمایانی که نسبت به بکارگیری جامعه هدف سازمان اقدام کرده و بر اساس قانون کار حقوق و مزایا پرداخت می‌کند حق بیمه سهم کارفرما ۲۳ درصد به مدت پنج سال به کارفرما پرداخت می‌شود.

محمدی قیداری تصریح کرد: همچنین به کارفرمایان در ازای بکارگیری یک نفر از مددجویان مورد حمایت بهزیستی ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه بانکی پرداخت می‌شود.

منبع : خبرگزاری فارس


افتتاح ۵۰۰ طرح اشتغال مددجویی در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۵۰۰ طرح اشتغال مددجویی در زمینه های مختلف امروز دوشنبه و به مناسبت دهه فجر در این استان به بهره برداری رسید.

قباد مبشریدر گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یکی از رسالت‌ های اصلی کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور و کهگیلویه و بویراحمد توانمندسازی و خودکفایی مددجویان زیر پوشش با اجرای طرح ‌های اشتغال است.

وی افزود: تمامی همت و تلاش مسوولان کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور و کهگیلویه و بویراحمد کمک و حمایت لازم از مددجویان زیر پوشش با اقدام های موثر است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲ هزار طرح اشتغالزایی برای مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اجرا شده و امید است که این تعداد تا پایان سال به چهار هزار مورد برسد.

مبشری عنوان کرد: دعوت می شود آن عده از مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد که توانایی کار دارند با مراجعه به این نهاد حمایتی و دریافت تسهیلات اشتغالزایی علاوه بر ایجاد شغل برای خود زمینه اشتغال‌ دیگران را نیز فراهم کنند.

وی ابراز داشت: مراحل مهم اجرای طرح ‌های اشتغالزایی برای مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد شامل ارائه آموزش ‌های فنی و حرفه ‌ای متناسب با شغل و نظارت مستمر بر طرح‌ های اجرا شده است.

افزون بر ۴۵ هزار خانوار با جمعیتی بیش از ۱۱۴ هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد هستند.

منبع : خبرگزاری ایرنا


افتتاح ۸۸ طرح اشتغال مددجویان ماسال در دهه فجر

«اسماعیل حیدری» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از ماسال با گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر اظهار کرد: انقلاب‌های زیادی در طول تاریخ در دنیا به وجود آمده و بعد از مدتی از بین رفته و یا به چیز دیگری تبدیل‌شده‌اند اما انقلاب اسلامی ما بر اساس یک الگوی الهی و ماهیت الهی بودن آن از سایر انقلاب‌ها متمایز است و روزبه‌روز و سال‌به‌سال به برکت خون شهدا بر عظمت و استقامت آن افزوده می‌شود.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) ماسال با بیان اینکه کمیته همیاری و تشکل‌های مردمی ستاد بزرگداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بر عهده این نهاد است افزود: فراهم‌سازی زمینه‌های بهره‌گیری هرچه بیشتر محرومان و مستضعفان جامعه از امکانات خدماتی و رفاهی دستگاه‌ها و دوایر دولتی و غیردولتی، تقویت راهکارهای نهضت خدمت‌رسانی به مردم و ولی‌نعمتان جامعه، فراهم‌سازی زمینه آشنایی هر چه بیشتر محرومان با دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف و معرفی خدمات و دستاوردهای چهار دهه تلاش در جهت محرومیت‌زدایی و تحقق عدالت اجتماعی و تبیین مناسب رویکردهای دهه پیشرفت و عدالت و ایجاد امید و نشاط نسبت به آینده انقلاب اسلامی از جمله اهداف این کمیته است.

وی با اشاره به اینکه کمیته همیاری و تشکل‌های مردمی ستاد بزرگداشت دهه فجر ماسال بیش از ۱۷ برنامه در دستور کار دارد گفت: غبارروبی و گلباران مزار شهدا، دیدار با خانواده معظم شهدا، شرکت در برنامه‌های دهه فجر شهرستان و افتتاح چهار واحد مسکن مددجویان توسط کمیته امداد از جمله برنامه‌ها است.

حیدری تصریح کرد: بهره‌برداری از ۸۸ طرح ایجاد اشتغال برای مددجویان کمیته امداد، برگزاری مسابقات فرهنگی ویژه مددجویان به صورت مجازی، برگزاری کارگاه آموزشی بهداشت روان زنان، تجلیل از بانوان موفق در زمینه اشتغال و فرهنگی و دیدار با خانواده‌های مددجو و توزیع سبد کالا از دیگر برنامه‌های کمیته امداد در دهه فجر است.
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) ماسال بیان کرد: افتتاح ۴۶ طرح ایجاد اشتغال برای مددجویان و ۲۱ واحد مسکن مددجویان از برنامه‌های اداره بهزیستی شهرستان است.

وی با بیان اینکه صندوق کارآفرینی امید در ایام‌الله دهه فجر اقدام به افتتاح کارگاه تولید لبنیات می‌کند خاطرنشان کرد: افتتاح سنگ فرش روستای شالما توسط بنیاد مسکن، برگزاری مسابقات مجازی و تجلیل از اعضای فعال توسط هلال احمر از دیگر برنامه‌های کمیته همیاری و تشکل‌های مردمی ستاد بزرگداشت دهه فجر ماسال است.

منبع : خبرگزاری شبستان


اختصاص ۱۲۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال برای مددجویان استان در سالجاری

معاون مشارکت های مردمی، موسسات غیر دولتی، اشتغال و مسکن بهزیستی آذربایجان شرقی گفت: اشتغال مددجویان جزء مولفه های توانمندسازی و از اولویت های مهم این سازمان است.

جواد ایمان زاده با بیان اینکه در سالجاری بیش از ۱۲۵ میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال مددجویان اختصاص یافته اظهار داشت: طبق پیگیریهایی که داشیم، ۱۰۰ میلیارد تومان از این اعتبار تخصیص یافته است و ما بقی هم تا پایان سال به مددجویان متقاضی اعطاء خواهد شد.
به گزارش تانیش نیوز وی گفت : بر اساس مصوبات کشوری شورای اشتغال در سال ۹۹ ، برای هر عضو مددجو که شرایط و مدارک لازم را جهت اخذ تسهیلات اشتغال داشته باشد ، ۵۰ میلیون تومان تسهیلات کم بهره با مهلت بازپرداخت ۷ ساله تخصیص داده می شود.
معاون مشارکتهای مردمی، موسسات غیر دولتی ، اشتغال و مسکن بهزیستی استان گفت: در بحث اشتغال ، علاوه بر کمک تسهیلاتی به خود مدد جو ، یک طرح دیگر هم در قالب کمک به کارفرمایانی است که افراد عضو بهزیستی و یا معلول را در واحدهای خود استخدام می کنند.
وی افزود : در این طرح هم به ازای استخدام هر فرد مددجوی بهزیستی ، ۵۰ میلیون تومان تسهیلات به کارفرمایان داده می شود و همچنین بهزیستی درصدی از حق بیمه را به کارفرما پرداخت می کند.
ایمان زاده با بیان اینکه هدف ما کمک به اشتغال مددجویان در کارگاهها و مراکز تولیدی و صنعتی است گفت: در کنار این هدف ، ما تمام تلاش خود را می کنیم که کارفرما هم از استخدام مددجویان متضرر نشود لذا برای جبران عدم کارائی معلولین، بهزیستی کمک هایی تحت عنوان جبران عدم کارایی را به کارفرمایان پرداخت می کند.
معاون مشارکتهای مردمی بهزیستی استان در ادامه با اشاره به تلاش بهزیستی برای حل مشکل مسکن مددجویان و به خصوص خانواده های دارای معلول گفت: بهزیستی به جد در تلاش است که مشکل مسکن این قشر حل شود تا خانواده ها در کنار مشکلات نگهداری از معلول ، مشکل دیگری را حس نکنند.
وی گفت: با طرح ملی سقف همدلی که طرح مشترک دفتر مسکن و مشارکتهای مردمی سازمان است، سعی داریم خیرین را به صورت مستقیم و شفاف به پروژه های دلخواه و مد نظر خود هدایت کنیم.
ایمان زاده در تشریح بیشتر این طرح گفت : در طرح سقف همدلی تمام خیرین می توانند با مراجعه به سایت www.besazim.ir ، در بخش سقف همدلی تمام پروژه های مسکن نیمه کاره متعلق به جمعیت هدف بهزیستی را همراه با شرح وضعیت خانواده نیازمند و سایر مشخصات، مشاهده کنند و پروژه مد نظر خودشان را جهت کمک مالی انتخاب کنند.
معاون مشارکت های مردمی بهزیستی آذربایجان شرقی افزود : علاوه بر این طرح در حوزه مسکن برای خانواده‌های ۲ معلول به بالا در مناطق شهری مبلغ ۱۴۰ میلیون تومان و در مناطق روستایی مبلغ ۸۵ میلیون تومان کمک بلاعوض با مشارکت بنیاد مستضعفان، سازمان بهزیستی ، بنیاد مسکن وانجمن خیرین مسکن سازپرداخت می‌شود؛ که تاکنون ۲۳۰ واحد مسکونی در شهرها و۲۲۰واحد روستایی تحویل شده‌ است.
همچنین دیگر خانوارهای تحت پوشش نیز به تناسب شرایط ازکمک های بلاعوض تا سقف۲۰۰میلیون ریال برخوردار خواهند بود و نیز بر اساس قانون عوارض مجوز پروانه ساخت و انشعابات برای جمعیت هدف بهزیستی برای یکبار رایگان بوده و از مددجو ریالی بابت آن دریافت نمی گردد.
همچنین در راستای اجرای ماده ۱۸ قانون جامع حمایت از معلولین رایزنی هاو هماهنگی های لازم با اداره کل راه و شهرسازی استان جهت واگذاری زمین رایگان صورت گرفته که می تواند در تامین مسکن این عزیزان تاثیر بسیاری بگذارد.

منبع : بازار کار


رفع مشکل مسکن، اشتغال و ازدواج مددجویان در اولویت خدمات کمیته امداد قرار گیرد

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار با رئیس کمیته امداد، خواستار تقویت کیفیت خدمات این نهاد شد و گفت: رفع مشکل مسکن، اشتغال و ازدواج مددجویان باید در اولویت خدمات کمیته امداد قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار با سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد با تقدیر از خدمات کمیته امداد به خانواده‌های نیازمند، گفت: رفع مشکل مسکن، اشتغال، ازدواج و تحصیل مددجویان باید در اولویت خدمات این نهاد قرار گیرد.
وی از طرح توانمندسازی مددجویان کمیته امداد به نیکی یاد کرد و افزود: این گونه کارها اهمیت بسیاری دارد چون بیشتر مددجویان این نهاد توان کار کردن را دارند و نباید در بلندمدت به کمیته امداد وابسته شوند.
این مرجع تقلید ادامه داد: خدمات کمیته امداد فقط باید برای سالمندان و بیماران صعب‌العلاج استمرار داشته باشد.
آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی آموزش مددجویان را از نیازهای ضروری افراد تحت حمایت عنوان و اظهار کرد: در یاری‌رسانی به خانواده‌های نیازمند، کیفیت خدمات را نسبت به کمیت آن تقویت کنید.
‏وی اطلاع‌رسانی خدمات کمیته امداد را ضروری و مفید برشمرد و افزود: اگر برای معرفی فعالیت‌های خود اقدام کنید دو فایده دارد؛ اول اینکه تبلیغ اسلام را کرده‌اید و دوم خیران و حامیان بیشتری پیدا می‌کنید.
آیت‌الله مکارم شیرازی کار در کمیته امداد را یک عبادت برشمرد و گفت: اگر این عبادت با دلسوزی همراه شود نه تنها مورد پسند اسلام است بلکه برکات فراوانی خواهد داشت و بلاهای زیادی را از جامعه دور می‌کند.

منبع: بازارکار


ایجاد ۱۰۰ طرح اشتغال برای مددجویان توسط راهبر شغلی کمیته امداد

جوان کارآفرین و راهبر شغلی کمیته امداد با راه‌اندازی ۱۰۰ طرح اشتغال‌زایی و یک بیمارستان دامپزشکی توانسته برای تعداد زیادی از مددجویان تحت حمایت فرصت شغلی ایجاد کند.

به گزارش بازارکار به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، پوریا ملک خطابی که با اجرای این طرح توانسته است یک بیمارستان دامپزشکی در شهرستان ایلام احداث کند، می‌گوید: یکی از مهمترین اهداف کمیته امداد برای حل مشکلات اشتغال محرومان اجرای طرح راهبران شغلی است و در این راستا از سال ۸۹ تاکنون به طور غیر مستقیم با این نهاد همکاری داشته‌ام.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۳ دامپزشک در بیمارستانی که احداث شده است مشغول به کار هستند، می‌افزاید: به دلیل آنکه استان ایلام از نظر جغرافیایی در منطقه‌ای قرار دارد که بسیاری از ساکنان آن به دامپروری مشغول هستند، از این رو در سال جاری از ۲۱۰۰ طرح اشتغال که در سطح استان اجرا شد ۵۰۰ طرح آن در حوزه دامپروری است .

این جوان موفق و کارآفرین از زمانی که همکاری خودش را با کمیته امداد آغاز کرده حدود ۱۰۰ طرح را اجرایی کرده است، ادامه می‌دهد: این طرح‌ها در حوزه دامپروری بوده و با هدف رفع مشکلات اشتغال مددجویان این شهرستان انجام‌شده است.
این راهبر شغلی معتقد است: در طرح راهبران شغلی یک کارآفرین حرفه‌ای در رشته شغلی معین که سابقه و تجربه موفقی در کسب و کارش داشته است، زمینه و امکانات را برای اشتغال مددجویان بدون حرفه و شغل فراهم می‌کند و پس از آنکه طرح راهبران از سوی هیات نظارت و ارزیابی انتخاب شد، آنها در مرحله اول آموزش‌های کافی و لازم را به مددجویان ارایه می‌دهند و سپس زمینه را برای تولید و کار کردن این مددجویان فراهم می‌کنند.

وی با اشاره به موفقیت اجرای طرح راهبران شغلی برای حل مشکل مددجویان این استان به برنامه‌های آتی خود اشاره کرده و می‌گوید: در حال حاضر برای همکاری با ۲۰ مددجوی دامدار در شهرستان ایلام به صورت مستقیم در حال رایزنی با اداره راهبری شغلی است .

گفتنی است، هم اکنون در سطح استان ۵۹ نفر راهبر شغلی وجود دارند که این راهبران در ۲۸ رشته مختلف شامل تولیدات، خدمات، کشاورزی و دامپروری، پرورش گل زعفران ، پرورش گل نرگس، تولید کرم ابریشم و برخی از طرح های دانش بنیان همکاری خود را با اداره راهبری شغلی استان آغاز کرده‌اند.

لازم به ذکر است که در استان ایلام و در حال حاضر ۹۹۲ نفر فارغ‌التحصیل مددجو وجود دارد که از این تعداد حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر از سوی مراکز مشاوره شغلی به اداره راهبری شغلی معرفی شده‌اند و پس از تقسیم شدن در گروه‌های ۱۰ نفره در نهایت ایده‌های آنها بررسی و مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

طرح راهبران شغلی با هدف توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت و برای ایجاد زمینه اشتغال آنها اجرا می‌شود و این طرح برای نخستین بار در سال ۹۷ به صورت آزمایشی اجرا و در سال ۹۸ در سراسر کشور اجرا شد

منبع : بازار کار


پرداخت ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان شازندی

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان شازند گفت: ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه اشتغال به ۶۴ مددجوی این نهاد در سال جاری پرداخت شد.

«محمد محمودی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: یکی از طرح‌های این نهاد حمایت از مددجویان برای ایجاد اشتغال و خودکفا شدن آنان است و در این راستا از همه فرصت‌ها برای تحقق این مهم کمک گرفته می‌شود.

وی اظهار داشت: امسال به ۱۲۷ نفر از مددجویان شهرستان شازند، هفت میلیارد و ۱۱۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه کارگشایی پرداخت شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان شازند گفت: وام‌های کارگشایی شامل کمک هزینه جهیزیه، درمان، تامین وسایل ضروری زندگی و ودیعه مسکن است.

محمودی در ادامه از کمک به خرید و ساخت مسکن مددجویان توسط این نهاد اشاره کرد و افزود: ۱۱۸ میلیون ریال نیز امسال صرف خرید و ساخت مسکن مددجویان شده است.

وی اظهار داشت: ۲۲۰ میلیون ریال اعتبار نیز به ۱۲ مددجوی تحت حمایت برای تعمیر و بازسازی پرداخت شده است.

شهرستان شازند از توابع استان مرکزی در ۳۳ کیلومتری جنوب غربی اراک واقع شده است و در این منطقه بیش از ۱۲۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کند.

منبع : خبرگزاری ایرنا


ایجاد ۱۰۵ فرصت شغلی برای مددجویان میبدی

کمیته امداد شهرستان میبد در نه ‌ماهه سال جاری ۱۰۵ فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت این نهاد ایجاد کرد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد، رئیس کمیته امداد میبد با بیان اینکه تسهیلات اشتغال اعطایی به مددجویان تحت حمایت و نیازمندان از محل منابع صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت و بانک‌های عامل پرداخت می‌شود، گفت: ۱۰۵ فرصت شغلی ایجاد شده در زمینه‌های کشاورزی، دام‌پروری، صنایع‌دستی و قالی‌بافی، صنعتی و معدنی و خدمات است.

زین‌الدینی افزود: در مجموع سه میلیارد و ۵۰۵ میلیون تومان تسهیلات اشتغال در این مدت به مددجویان تحت حمایت پرداخت شد، این در حالی است که ۱۸ مورد از وام‌های پرداختی در قالب وام مجدد برای توسعه و پایدارسازی طرح‌های اشتغال بوده است.
وی گفت: علاوه بر اعطای تسهیلات بانکی و امدادی، در ۹ ماهه امسال ۱۱۴ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد میبد از آموزش‌های شغلی این نهاد در زمینهٔ مهارت‌آموزی، پایدارسازی و کارآفرینی به‌صورت حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بهره‌مند شدند و برای ۱۲ نفر از مددجویان نیز کاریابی انجام‌شده است.

منبع :خبرگزاری صداوسیما


پرداخت وام اشتغال به مددجویان بافق پنج درصد افزایش یافت

رییس اداره بهزیستی بافق گفت: در ۹ ماهه سال ۱۳۹۹، ۲۰ میلیارد ریال وام اشتغال به ۳۵ مددجو زیرپوشش این نهاد حمایتی در شهرستان پرداخت شد که این مبلغ پنج درصد نسبت به سال قبل افزایش دارد.

بتول کریمیان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ،زمنیه اشتغال این افراد را عمدتا در بخش های صنفی- صنعتی ، دامداری، کشاورزی ، مشاغل خانگی و دیگر عرصه ها ذکر کرد.

وی پرداخت وام را با هدف خودکفایی و توانمندسازی خانواده های زیرپوشش ، سود آن را چهار درصد و زمان بازپرداخت را هم هفت سال ذکر کرد و یادآور شد: از مجموع مددجویان دریافت کننده وام، ۲۸ نفر در شهر و بقیه در روستاها مشغول به کار شدند.

به گفته این مسوول اعطای وام نه تنها در رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی این افراد موثر است بلکه زمینه کارآفرینی سایر اعضای خانواده مددجو را نیز فراهم می کند.

رییس بهزیستی بافق تصریح کرد: این نهاد حمایتی همواره سعی دارد، شرایطی برای مددجویان فراهم کند که با دریافت وام اشتغال بتوانند به خودکفایی برسند و از چرخه حمایت این نهاد خارج شوند.

خانم کریمیان با بیان اینکه پرداخت وام از منابع داخلی سازمان بهزیستی تامین می‌شود، شرایط دریافت را نداشتن پوشش بیمه کارفرمایی شخص مددجو ، داشتن پروانه کسب از اصناف ،مجوز دامداری یا کشاورزی از سازمان جهاد کشاورزی ،استعلام بانکی و نداشتن سابقه چک برگشتی یا قسط معوقه را عمده شرایط دریافت وام ذکر کرد.

به گفته وی، همچنین مددجو متقاضی، نبایستی قبلا از بهزیستی وام دریافت کرده باشد و در صورت دریافت بایستی، پرداختی اقساط وام دریافتی خود را تسویه کند.

کریمیان سقف پرداخت وام به هر نفر را ۵۰۰ میلیون ریال ذکر کرد و افزود: در صورتی که مددجو اصلی شرایط دریافت وام نداشته باشد به بستگان درجه یک او شامل همسر و فرزند واجد شرایط نیز وام اشتغال تعلق می‌گیرد .

حدود یکهزار معلول از حمایت‌های نقدی و غیرنقدی بهزیستی بافق برخوردارند که بیشترین معلولیت، جسمی حرکتی و کمترین اعصاب و روان و ۱۵ درصد آنها هم نابینا یا کم بینا هستند.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

منبع: خبرگزاری ایرنا


افزایش ۲۵ درصدی مستمری مددجویان بهزیستی در سال آینده

مدیرکل بهزیستی استان تهران از افزایش ۲۵ درصدی حقوق مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی خبر داد.
به گزارش بازارکار به نقل از روابط عمومی بهزیستی استان تهران به نقل از دانشجو، امین شاهرخی در ادامه اضافه کرد: در حال حاضر افراد تک نفره تحت پوشش با شرایط عادی ۱۹۰ هزار تومان مستمری دریافت می‌کنند و افزایش مستمری ۲۵ درصدی از سال آینده در واریزی مستمری مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی لحاظ خواهد شد.

مدیرکل بهزیستی استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: بسته به تعداد اعضای خانواده و مستمری که تا کنون دریافت می‌کرده‌اند این افزایش ۲۵ درصدی در مستمری سال آینده آن‌ها نیز اعمال می‌شود.
بدیهی است که با توجه به شرایط فعلی که بیماری کرونا زندگی اقشار ضعیف مثل جامعه تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی “ره” را با فشارهای مضاعف اقتصادی و معیشتی روبرو کرده است، مبلغ مستمری فعلی جوابگوی نیازهای آن‌ها نبوده و این افراد نیازمند حمایت بیشتری از دستگاه‌های حمایتی خواهند بود.

منبع : بازار کار


اشتغالزایی برای ۶ هزار و ۸۰۸ مددجو در آذربایجان‌شرقی

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد آذربایجان‌شرقی گفت: در ۹ماه گذشته سالجاری، برای ۶ هزار و ۸۰۸ مددجوی زیر حمایت این کمیته اشتغالزایی شده است.

به گزارش ایرنا، کریم پرویزی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با تشریح خدمات کمیته امداد در حوزه اشتغال اظهار کرد: در این مدت برای ۱۱ هزار و ۳۵۳ نفر از مددجویان زیر حمایت آموزش های شغلی لازم برای ورود به بازار کسب و کار ارایه شده که بطور متوسط روزانه ۴۲ نفر را شامل می شود.
وی به میزان وام های اشتغال پرداختی در سالجاری اشاره کرده و گفت: بیش از ۱۸۱ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال برای چهار هزار و ۸۵۶ مددجوی زیر حمایت اعطا شده که با کارآفرینی صورت گرفته از این طریق، پنج هزار و ۴۳۹ نفر صاحب شغل شده اند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد آذربایجان شرقی اضافه کرد: در مدت زمان مشابه برای یکهزار و ۳۶۹ مددجوی تحت حمایت نیز از طریق کاریابی ها، شغل فراهم شده است.
پرویی بیان داشت: در مجموع در ۹ ماه گذشته امسال، ۶ هزار و ۸۰۸ مددجو صاحب شغل شده که بطور متوسط روزانه ۲۵ نفر را شامل می شود.

وی ادامه داد: بعد از فراهم شدن شغل برای مددجویان، تا ثبات کامل شغلی، از آنها حمایت می شود تا در نهایت به خودکفایی برسند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: با خودکفایی کامل ۲ هزار و ۱۶۳ مددجو در استان، به طور متوسط روزانه هشت نفر از چرخه مددجویی خارج شده اند.

منبع : خبرگزاری ایرنا


لزوم اشتغال مددجویان در داخل و خارج از زندان

مدیر جدید بنیاد تعاون زندانیان استان تهران معرفی و بر اشتغال مددجویان در داخل و خارج از زندان تاکید شد.

لزوم اشتغال مددجویان در داخل و خارج از زندانبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ سیدحشمت اله حیات الغیب در آیین تکریم و معارفه مدیر جدید بنیاد تعاون زندانیان استان گفت: وظیفه داریم با کمک نهاد‌هایی مانند بنیاد تعاون حامی خانواده‌های زندانیان باشیم تا در نبود سرپرست دچار آسیب نشوند و با رسیدگی به وضعیت معیشتی و اقتصادی از طریق افزایش میزان دستمزد ماهانه، زندانی به راحتی بتواند با کار و اشتغال در داخل زندان، نقش نان آور خود را برای خانواده اش حفظ نماید.
مدیر کل زندان‌های استان تهران اظهار کرد: طبق اساسنامه بنیاد تعاون زندانیان، توسعه فعالیت‌های حرفه آموزی از وظایف ذاتی این مرکز است که بایستی از طریق آموزش، گسترش و تجهیز کارگاه‌های اشتغال و نیز تامین نیرو‌های مربی فنی و حرفه‌ای دنبال گردد تا اهداف عالی سازمان زندان‌ها که اصلاح و تربیت زندانی و از محور‌های دوازده گانه مورد تاکید رئیس سازمان زندان‌ها می‌باشد، محقق گردد.
سیدحشمت اله حیات الغیب همچنین اعلام کرد: با توجه به موضوع کرونا و حفظ سلامت زندانیان، با پیگیری‌های انجام شده و جلسات کارشناسی با دادستان و مراجع قضایی استان، ۱۵۰۰ نفر به زندان باز معرفی شده اند تا به راحتی از مرخصی استفاده نمایند و تلاش می‌شود در خصوص اشتغال مددجویان در خارج از زندان برنامه ریزی کنیم.
وی ادامه داد: فردی که مرتکب جرمی می‌شود، طبق قانون و با حکم مرجع قضایی وارد زندان می‌شود و بایستی دوران حبس را بگذراند، خانواده او هیچ گونه تقصیری ندارند و وظیفه داریم با کمک نهاد‌هایی مانند بنیاد تعاون حامی این خانواده‌ها باشیم تا در نبود سرپرست دچار آسیب نشوند و با رسیدگی به وضع معیشتی و اقتصادی از طریق افزایش میزان دستمزد ماهانه، زندانی به راحتی بتواند با کار و اشتغال در داخل زندان، نقش نان آور خود را برای خانواده اش حفظ کند.
حیات الغیب تاکید کرد: بنیاد تعاون باید از ظرفیت‌های زندان‌ها برای تولید و از طرفی امرار معاش خانواده زندانی بهره گیرد، به طور مثال ۹۰۰ نفر از مددجویان ندامتگاه ورامین در داخل اندرزگاه‌ها و اتاق هایشان مشغول تولید (مونتاژ) لوازم ساده مصرفی جامعه هستند و می‌توان با گسترش چنین امکاناتی، زندانیان بتوانند از اوقات فراغتشان در زندان به بهترین نحو استفاده و درآمد کسب نمایند.
همچنین در ادامه جلسه، معصومی مدیر سابق بنیاد تعاون، گزارشی مستند در قالب فیلم ارائه نمود که بر اساس آن، بنیاد توانسته است سال‌های اخیر با توسعه فضا‌های اشتغال، کارگاه‌های خیاطی، بافت تابلوفرش، نجاری، معرق، بسته بندی صنایع غذایی و خشکبار، عروسک سازی، زیورآلات، صنایع دستی مانند جواهردوزی، مونتاژ دوچرخه، عروسک سازی، تولید کیف، کفش چرمی و ورزشی، ساک، چمدان، روکش صندلی خودرو، البسه کار، ماسک‌های بهداشتی، گان، محافظ صورت، غرفه‌های نمایشگاهی و… احداث یا تجهیز کند.
بنا بر این گزارش، ۶۳ هزار اصله نهال نیز توسط زندانیان رای باز در فضا‌های سبز و جنگلی منطقه ۲۲ شهرداری، کاشته شده است و در حال حاضر، نمایشگاه دائمی آثار تولیدی مددجویان استان تهران در میدان الغدیر جنب کانون اصلاح و تربیت تولیدات و محصولات آنان را جهت فروش عرضه می‌کند.
در ادامه جلسه، سانگرد مدیر جدید بنیاد تعاون استان تهران نیز به بیان برنامه‌های خویش پرداخته، اظهار امیدواری کرد با همکاری و حمایت اداره کل زندان‌های استان، تعداد بیشتری از مددجویان با آموزش‌های هدفمند به جمع شاغلان پیوسته، معیشت خانواده هایشان را تامین کنند.
وی گفت: آموزش حرفه و شغل به زندانی امری مقدس است، از سوی دیگر، برندسازی و معرفی تولیدات ملی به جامعه، تشکیل کارگروه اشتغال پایدار زندانیان با همکاری مراجع قضایی، اداره کل زندان‌های استان تهران و بنیاد تعاون و اجرای برنامه‌های تحولی بر اساس تفکر سیستمی راهگشا خواهد بود تا زمینه حضور فعال‌تر در بازار‌های رقابتی برقرار شود.
در پایان این جلسه، ضمن تکریم و تقدیر از خدمات معصومی مدیر سابق بنیاد، سانگرد به عنوان مدیر جدید معرفی شد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما


ایجاد بیش از ۵۶ هزار شغل جدید برای مددجویان بهزیستی

مدیرکل دفتر اشتغال و خودکفایی بهزیستی کشور گفت: بهزیستی بدنبال ایجاد ۵۶ هزار و ۷۱۶ شغل جدید تا پایان سالجاری برای مددجویان این سازمان است که امیدواریم با توجه به نظارت‌های لازم این اشتغال‌ها به صورت پایدار باشد. رضا دهقان روز پنج شنبه در کارگروه اشتغال و کارآفرینی بهزیستی استان قزوین اظهار داشت: یکی از اولویت های اصلی در برنامه اشتغال بهزیستی ، راه اندازی مراکز جامع بازتوانی و درمان اعتیاد است که در این زمینه ۲۰ مرکز به زودی راه اندازی خواهند شد.

وی افزود: این مراکز رویکرد جدیدی را در بحث درمان و اشتغال بهزیستی دارند که امیدواریم با همت اداره کل بهزیستی و خیران استان قزوین این مراکز به صورت موفق و موثر به ارایه خدمات بپردازند. این مسوول گفت: راه اندازی چنین مراکزی کمک شایانی به بهبود وضعیت اشتغال و توانمندسازی معتادان خواهد کرد که امیدواریم به بهترین شکل ممکن عملیاتی شود.
دهقان با اشاره به وضعیت اشتغال مددجویان بهزیستی اضافه کرد: بهزیستی در تعامل با ارکان مختلف نظام از جمله دولت و مجلس شورای اسلامی توانسته منابع مرتبط با اشتغال را به صورت خوب و رو به رشد جذب کند که خوشبختانه در این زمینه هم شبکه بانکی کشور به خوبی وارد شده است.
وی اظهار داشت: پارسال یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان و امسال ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است که امیدواریم در سال آینده هم این عدد افزایش یابد. این مسوول با اشاره به اینکه اتفاق خوبی برای جذب اعتبارات کارفرمایی انجام شده است، گفت: خوشبختانه این افزایش اعتبار در سطح استان قزوین هم افزایش داشته که امیدواریم تا پایان امسال جذب حداکثری منابع را داشته باشیم.
دهقان افزود: ۲۶میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبارات بند ب تبصره ۱۶ برای استان قزوین است که امیدواریم به درستی این اعتبارات تحقق یابد.
مدیر کل دفتر اشتغال و خودکفایی بهزیستی کشور با اشاره به بسته های تشویقی و حمایتی گفت : بهزیستی برای اشتغال مددجویان بهزیستی ۵۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می کند که البته این تسهیلات برای کارفرمایانی که مددجویان بهزیستی را جذب می کنند هم تعلق می گیرد.

منبع : بازار کار


بهره‌مندی مددجویان کمیته امداد اردبیل از تسهیلات نظام وظیفه

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل گفت: طی ۹ ماهه سال‌جاری، ۵۶ نفر از فرزندان ذکور خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان با بهره‌گیری از تسهیلات نظام وظیفه، از خدمت سربازی معاف شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، علیرضا حسین‌نژاد ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی ۹ ماهه سال‌جاری، ۵۶ نفر از فرزندان ذکور خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل با بهره‌گیری از تسهیلات نظام وظیفه و با هدف مهارت‌آموزی و حرکت به سمت اشتغال و خوداتکایی از خدمت سربازی معاف شدند.

وی افزود: مطابق قانون خدمت وظیفه عمومی، یکی از فرزندان ذکور خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد با شرط نداشتن غیبت، می‌تواند از خدمت سربازی معاف شود.

ورود به حوزه اشتغال و خودکفایی پس از معافیت

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل ادامه داد: پس از بهره‌مندی فرزندان ذکور خانوار تحت حمایت از معافیت خدمت سربازی، آن‌ها جهت مهارت‌آموزی به حوزه اشتغال و خودکفایی معرفی می‌شوند و در واقع این فرزندان پس از معافیت از خدمت، می‌توانند به امرار معاش خانواده خود مساعدت نمایند.

حسین‌نژاد بیان کرد: تا زمانی که خانوار تحت حمایت به خودکفایی کامل معیشتی و اقتصادی نرسیده‌اند، کمیته امداد همچنان از آنها حمایت می‌کند و بهره‌مندی فرزندان ذکور خانوار تحت حمایت از معافیت خدمت سربازی و فراگیری آموزش‌های فنی و تخصصی، باعث بسته شدن پرونده خانواده در کمیته امداد استان اردبیل نمی‌شود.

منبع: خبرگزاری فارس


اختصاص۱۸۰میلیاردریال تسهیلات اشتغال مددجویان کمیته امدادو بهزیستی

 اهر- فرماندار شهرستان اهر از اختصاص ۱۸ میلیارد تومانی منابع بانک‌های اهر به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی جهت کارآفرینی و خوداشتغالی و خودکفایی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، رسول خدابخش ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی بانک‌های شهرستان اهر گفت: بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، شرایط جامعه را لحاظ کنند.

فرماندار شهرستان اهر افزود: متاسفانه روحیه تعامل، همکاری، ایثار و فداکاری در جوانان جدیدالاستخدام در ادارات دولتی کمتر است.

وی بابیان این‌که برخی از خواسته‌ها از بانک‌ها شاید غیرقانونی باشد اما باید به گونه‌ای پاسخ دهیم که موجب گله‌مندی نشود، ادامه داد: گله‌مندی مردم از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برخی بانک‌های اهر رسیدگی شد و حدالامکان سعی کردیم تا خواسته مردم در بانک‌ها و در شرایط کرونایی لحاظ شود.

انتقاد مردم از وجود مشکلات در پرداخت وام ازدواج

خدابخش تاکید کرد: ایراداتی در رابطه با وام ازدواج در سیستم بانکی وجود دارد که موجب شده تا گلایه‌هایی پیش بیاید لذا انتظار می‌رود ایراد سیستم بانکی به مراجع بالادستی جهت رفع آن انتقال داده شود.

فرماندار شهرستان اهر با اشاره به این‌که ۲۵ درصد منابع مالی بانک‌های شهرستان اهر در قالب تسهیلات به کشاورزان باید تعلق گیرد، گفت: یک روستایی و عشایر برای بهره‌مندی از تسهیلات نیاز به ضامن کارمند دارد ولی در حقیقت چون در اطرافیان کارمند نیست نمی‌تواند از این تسهیلات استفاده کند.

وی با تاکید بر پرهیز از تبادل وجه نقد در بانک‌ها و اصناف شهرستان اهر ابراز داشت: حدالامکان باید تبادل وجه نقد در صنوف و بازار از رده خارج شده و به صورت کارت بانکی مراودات صورت گیرد.

خدابخش با ذکر این‌که عدالت در پرداخت تسهیلات به اقشار مردمی در بانک‌ها باید رعایت شود، افزود: تبعیض قائل شدن بین مراجعان از لحاظ ضامن و سایر مراحل اداری به هیچ عنوان قابل‌قبول نیست و همچنین بانک‌ها در رابطه با دریافت مطالبات و معوقات؛ می‌توانند با دستگاه‌های اجرایی و نهادها همکاری داشته باشند.

فرماندار شهرستان اهر همچنین از پرداخت ۶ میلیارد و ۸۲۰ میلیون تومان تسهیلات به بخش‌های گلخانه و دامپروری طی سال‌جاری در این شهرستان خبر داد و گفت: از ابتدای سال‌جاری برای ۷۲ طرح کشاورزی ۶۳ میلیارد تومان تسهیلات جهت پرداخت به فعالان بخش کشاورزی شهرستان اهر تصویب شده بود.

منبع : خبرگزاری اقتصادی ایران


پرداخت ۱۰۰ مورد تسهیلات اشتغال به مددجویان مروستی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد، رئیس کمیته امداد مروست گفت: مهم‌ترین رویکرد این نهاد ایجاد اشتغال برای مددجویان تحت حمایت است.پرداخت ۱۰۰ مورد تسهیلات اشتغال به مددجویان مروستی

فلاحتی اظهار داشت: در هشت‌ماهه امسال ۱۰۱ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد مروست تسهیلات اشتغال دریافت کردند و در طرح‌های دام‌پروری، کشاورزی و خدماتی مشغول کار شدند.

وی افزود: در این مدت پنج میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان وام اشتغال از محل تسهیلات صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت و منابع بانکی به متقاضیان پرداخت شد.

رئیس کمیته امداد مروست ادامه داد: در این مدت ۵۲ طرح اشتغال تحت نظر راهبران شغلی در زمینه‌های دام داری و قالی‌بافی ایجادشده است.

فلاحتی گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری شش میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به ۱۲۰ خانوار دیگر پرداخت شود.

منبع : خبرگزاری صداوسیما


نزدیک به ۲ هزار فرصت شغلی برای مددجویان بهزیستی کرمانشاه ایجاد شد

معاون مشارکت‌های مردمی، اشتغال و مسکن بهزیستی استان کرمانشاه، از ایجاد هزار و ۹۷۳ فرصت شغلی برای مددجویان زیرپوشش این نهاد در سال جاری خبر داد که ۸۰ درصد آن برای افراد دارای معلولیت بوده است.
«زهره شریفی» روز چهارشنبه به ایرنا گفت: در راستای اشتغال‌زایی مددجویان ۵۹۰ فقره تسهیلات به میزان ۲۹۵ میلیارد ریال پرداخت شده است.

او به راه‌اندازی سایت اشتغال معلولان استان هم اشاره کرد و افزود: از اواخر شهریور ماه امسال که این سایت راه‌اندازی شده تاکنون سه هزار و ۴۰۰ متقاضی شغل و تسهیلات اشتغال در این سامانه ثبت نام کرده‌اند.
وی اظهار داشت: همچنین به منظور حمایت از معلولان در بحث اشتغال طبق قانون جامع حمایت از حقوق معلولان برای استخدام در ادارات و سازمان‌های دولتی و غیردولتی سه درصد سهمیه پذیرش برای این افراد از سال گذشته در نظر گرفته شده و باید عزیزان مددجو در آزمون های استخدامی دارای پذیرش معلولین شرکت کنند.
معاون مشارکت‌های مردمی، اشتغال و مسکن بهزیستی استان کرمانشاه در ادامه پرداخت تسهیلات، بیمه خویش فرمایی، پرداخت سهم بیمه کارفرما، مجوز اخذ مراکز غیردولتی زیر مجموعه سازمان، پرداخت کمک بلاعوض جهت ایجاد اشتغال را از جمله برنامه‌های بهزیستی برای کمک به اشتغال مددجویان اعلام کرد.

شریفی همچنین با اشاره به معرفی متقاضیان به کارگاه‌های فنی و حرفه‌ای، گفت: با توجه به تفاهم نامه مشترک سازمان بهزیستی و اداره کل فنی و حرفه‌ای آموزش رایگان به معلولان بر اساس علاقه و توانمندی آن‌ها ارایه می‌شود.

وی اظهار داشت: به منظور تشویق کارآفرینان و کارفرمایان جهت بکارگیری افراد معلول نیز بسته‌های حمایتی در نظر گرفته شده است و در همین رابطه به کارفرمایانی که معلولان را به کار گیری می‌کنند علاوه بر پرداخت ۵۰ میلیون تومان وام با کارمزد چهار درصد به ازای هر نفر، سهم بیمه کارفرما نیز به مدت پنج سال پرداخت می شود.

بیش از ۱۶۴ هزار مددجوی زیرپوشش بهزیستی استان کرمانشاه است که از این تعداد ۴۳ هزار نفر دارای معلولیت در زمینه جسمی حرکتی، روانی، شنوایی، بینایی و گفتاری هستند.

استان کرمانشاه دارای ۱۴ شهرستان و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا با بیش از ۲ میلیون نفر جمعیت است.

منبع : خبرگزاری ایرنا


پرداخت تسهیلات اشتغال زایی به هزار و ۴۲۳ مددجو

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: طی هفت ماهه سال جاری هزار و ۴۲۳ مددجو و نیازمند از تسهیلات اشتغال زایی این نهاد بهره مند شده اند و در مجموع بیش از ۵۰ میلیارد و ۵۲۷ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، مهرعلی حق گویان، مدیرکل کمیته امداد استان قزوین، اظهار داشت: توانمندسازی یکی از سیاست های محوری کمیته امداد امام خمینی (ره) است که برای تحقق برنامه فقرزدایی اجرا می شود.

وی ادامه داد: در میان نیازمندان تحت حمایت ، افراد دارای توانایی کار و فعالیت وجود دارند بنابراین توانایی و انگیزه نیازمندان شناسایی شده و افراد به فراخور شرایطشان از تسهیلات اشتغال زایی بهره مند می شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: کار امدادگری یک کار دولتی نیست هر کجا که مردم وارد عمل شوند به راحتی و بدون فوت وقت خدمات به آنها ارائه می کنند.

وی افزود: سرعت و فراگیری خدمات مردمی به نیازمندان موجب شده تا توجه به مراکز نیکوکاری برجسته تر شود چراکه با حضور مردم کار امدادگری به هدف خود نزدیک شده است.

حق گویان با اشاره به ضرورت محرومیت زدایی پایدار تصریح کرد: کمک به معیشت نیازمندان کاری موقتی است ولی ایجاد اشتغال رویکردی است که با هدف عزت بخشی و ارتقای زندگی مددجو اجرا می شود.

وی اعلام کرد: طی هفت ماهه سال جاری هزار و ۴۲۳ مددجو و نیازمند از تسهیلات اشتغال زایی این نهاد بهره مند شده اند و در مجموع بیش از ۵۰ میلیارد و ۵۲۷ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اظهارکرد: از این میزان تسهیلات تعداد هزار و ۲۷ مورد از محل منابع بانکی و ۳۹۶ مورد نیز از محل صندوق امداد ولایت پرداخت شده است.

حق گویان یادآورشد: مراکز نیکوکاری به عنوان خط مقدم خدمت به نیازمندان باید در زمینه محرومیت زدایی مبتنی بر توانمندسازی گام بردارند و برای خدمت به نیازمندان از ظرفیت های مختلف استفاده کنند.

منبع : خبرگزاری فارس


ایجاد ۳۵۰۰ فرصت شغلی در استان سمنان

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان با بیان اینکه در سال ۹۹ ایجاد سه هزار و ۴۷۵ فرصت شغلی برای مددجویان در نظر گرفته شده است، گفت: این اشتغال با ارائه تسهیلات محقق می‌شود.

محسن مسعودیان راد در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، درباره اشتغال‌زایی در کمیته امداد استان سمنان با بیان اینکه در سال ۹۹ ایجاد سه هزار و ۴۷۵ فرصت شغلی برای مددجویان در نظر گرفته شده است، ابراز کرد: با پیگیری‌های انجام شده برای تحقق این میزان اشتغال بین مددجویان کمیته امداد استان ۱۰۳ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت خواهد شد.
وی با بیان اینکه در زمینه مشاوره و آموزش نیز کمیته امداد به مددجویان جویای کار خدمات ارائه می‌کند، افزود: هدف ما توانمند سازی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و خروج آن‌ها از چرخه مستمری گیران و ایجاد شرایط برای ورود افراد جدید است.
آموزش مهارت‌های اشتغال
مدیرکل کمیته امداد استان سمنان با بیان اینکه فقر زدایی مهمترین رکنی است که این اداره کل دنبال می‌کند، ابراز کرد: طی تفاهم نامه‌ای که با فنی و حرفه‌ای امضا شده، برای یک هزار و ۲۰۰ نفر از مددجویان جویای کار استان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای ارائه خواهند شد.
مسعودیان راد با بیان اینکه بانک‌های عامل استان سمنان پرداخت بیش از ۷۰ درصد از تسهیلات اشتغال‌زایی کمیته امداد استان را بر عهده گرفته‌اند، بیان کرد: کمیته امداد در راستای اشتغال‌زایی از دیگر ظرفیت‌های موجود در استان مانند مجمع خیران اشتغال و کارآفرینان نیز استفاده خواهد کرد تا بتوانیم در زمینه توانمند سازی مددجویان اقدامات بهتری را انجام دهیم.
وی با بیان اینکه کمیته امداد در زمینه آموزش مهارت‌های شغلی نیز پوشش‌های خوبی را ارائه می‌کند، گفت: امیدواریم مجموع این اقدامات بتواند اشتغال خوبی را بین مددجویان استان ایجاد کند.

منبع : خبرگزاری مهر


اجرای ۲۰۰ هزار طرح اشتغال‌زا برای مددجویان کمیته امداد در کشور

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: امسال ۲۰۰ هزار طرح اشتغال‌زایی برای مددجویان زیر پوشش این نهاد در نقاط مختلف کشور اجرا می‌شود.

سیدمرتضی بختیاری روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از یک واحد تولید فیلتر هوای خودرو در روستای “ایگریقاش” مهاباد اظهار داشت: برای اجرای این طرح‌های اشتغالزا در مجموع بیش از ۶۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی قرض‌الحسنه در اختیار مددجویان تحت پوشش این نهاد قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: بر اساس آمار کمیته اشتغال کشور، سال گذشته کمیته امداد امام خمینی(ره) با ایجاد نزدیک به ۱۷۵ هزار و ۹۰۰ شغل، ۴۰ درصد اشتغالزایی در کشور را به خود اختصاص و ۴۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت شده بود.
رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه توانمندسازی، مهمترین برنامه این نهاد است که پایه و اساس آن ایجاد اشتغال و تامین مسکن است افزود: امسال سهم آذربایجان‌غربی در زمینه اشتغال‌زایی مددجویان تحت پوشش این نهاد هشت هزار و ۵۰۰ طرح است که برای این منظور ۲ هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده است.
وی ابراز امیدواری کرد تا با فرهنگ‌سازی و ایجاد زمینه اشتغال برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، مددجویان بتوانند از ظرفیت‌های ایجاد شده استفاده کرده و به مرز خودکفایی برسند.
رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان مهاباد نیز در حاشیه این بازدید گفت: این کارگاه تولید فیلتر هوای خودرو با تسهیلات اشتغالزایی این نهاد راه‌اندازی شده و ۲ میلیارد و ۸۱۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی دریافت کرده است.
حسین خضری با اشاره به اینکه این کارگاه نخستین واحد تولید فیلتر هوای خودرو در آذربایجان‌غربی است، افزود: با راه‌اندازی این کارگاه برای ۶ نفر از مددجویان تحت پوشش این نهاد شغل ایجاد شده است.
وی اضافه کرد: ۶ هزار و ۴۵۰ خانوار مهابادی با ۱۲ هزار نفر زیر چتر حمایتی کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار دارند که از این تعداد، هزار و ۵۰ دانش‌آموز، ۷۳۱ ایتام و محسنین و ۱۱۰ نفر دانشجو هستند.
رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) در ادامه سفر ۲ روزه خود به آذربایجان‌غربی امروز به شهرستان‌های مهاباد و میاندوآب سفر کرد و در بدو ورود به شهرستان مهاباد با حضور در محل یادمان شهید سرلشکر خلبان خالد حیدری به مقام شامخ شهدای این شهرستان ادای احترام کرد.

منبع : بازار کار


استخدام ۶۰۰ نفر از مددجویان کمیته امداد در مجموعه تولیدی کروز

رئیس کمیته امداد از توافق با مجموعه کروز برای استخدام ۶۰۰ نفر از جوانان تحت حمایت، در این شرکت خبر داد و گفت: در حال حاضر ۱۵۰۰ نفر از مددجویان کمیته امداد در شرکت کروز مشغول به کار هستند.

به گزارش ایسنا، سیدمرتضی بختیاری در بازدید از شرکت کروز (تولیدکننده قطعات خودرو) ضمن تقدیر از اقدامات این شرکت در عمل به مسئولیت‌های اجتماعی و تعامل با کمیته امداد در زمینه‌های مختلف افزود: این مجموعه تاکنون ۱۵۰۰ نفر از جوانان خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد را به استخدام در آورده است.
وی ادامه داد: براساس توافقات انجام شده با شرکت کروز، این مجموعه آمادگی جذب ۶۰۰ نفر دیگر از مددجویان امداد را دارد که به زودی مراحل معرفی و استخدام آنان آغاز خواهد شد. همچنین در حال حاضر بیش از هزار نفر از ایتام کمیته امداد از طریق طرح اکرام، تحت حمایت مدیران مجموعه کروز هستند.رئیس کمیته امداد توان بالای تخصصی، انضباط علمی و دانش فنی را از ویژگی‌های شرکت کروز عنوان کرد و گفت: تعامل دوطرفه این مجموعه با دانشگاه به یک پشتوانه تخصصی برای آنان منجر شده و در واحد تحقیق و توسعه شاهد فعالیت جوانان دانشمند و متخصص هستیم.
وی به تکلیف کمیته امداد در برنامه ششم توسعه برای ایجاد سالانه ۷۰ هزار شغل ویژه مددجویان اشاره کرد و افزود: کمیته امداد از ابتدای برنامه ششم توسعه ۴۹۰ هزار فرصت شغلی برای جامعه هدف ایجاد کرده است و براساس برنامه‌ریزی‌ها، تا پایان امسال ۲۰۰ هزار شغل جدید ایجاد خواهد شد.
همچنین در این بازدید، نادر سخا، مدیرعامل شرکت کروز هدف اصلی این مجموعه را کمک به رونق تولید و اشتغال کشور دانست و گفت: همکاری با کمیته امداد و به کارگیری جوانان تحت حمایت امداد در این شرکت موجب افتخار برای این مجموعه و عمل به مسئولیت‌های اجتماعی است که بدون چشمداشتی به آن متعهد شده‌ایم.وی به پتانسیل بالای جامعه هدف امداد اشاره کرد و افزود: وجود جوانان نخبه در زیرمجموعه کمیته امداد ظرفیتی است می‌تواند در سطوح مختلف کروز و در واحد تحقیقات این شرکت به کار گرفته شود.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مدیرعامل شرکت کروز با بیان اینکه حدود ۱۲ هزار و ۶۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۷۰ هزار نفر به صورت غیر مستقیم با این مجموعه همکاری دارند، گفت: ۳۵ درصد از کارکنان این شرکت زنان سرپرست خانوار هستند و سعی می‌کنیم از طریق ایجاد شغل برای خانواده‌های نیازمند، کمک بی‌منت خود را به جامعه هدف کمیته امداد داشته باشیم.

منبع : خبرگزاری ایسنا


ایجاد بیش از ۴ هزار فرصت شغلی توسط کمیته‌امداد در چهارمحال و بختیاری

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری گفت: کمیته امداد امام خمینی(ره) در استان با ۱۱۴ میلیارد تومان حدود ۴ هزار و ۱۶۰ فرصت شغلی ایجاد کرده است.

علی شهریارپور اول شهریورماه در جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه بخشی از تسهیلات اشتغال روستای و عشایری اخصاص یافته به استان جذب نشده است، اظهار کرد: ۷ فرمانداری در شهرستان‌ها کارگروه اشتغال را برای پیگیری روند جذب اعتبارات تشکیل دادند و طبق آمارها شهرستان‌های بروجن، فارسان و سامان نتوانسته‌اند اعتبارات این حوزه را به طور کامل جذب کنند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری افزود: حدود ۸۰ میلیارد تومان تسهیلات جدید در حوزه اشتغال روستایی و عشایری به استان اختصاص پیدا کرده است و نیاز است فرمانداران و روسای ادارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این مسئله را پیگری کنند.
وی در خصوص روند احداث دهکده فرش در چهارمحال وبختیاری گفت: فرمانداران هر شهرستان یک مکان را برای احداث این دهکده پیشنهاد دادند که پس از جلسات متعدد سه مکان برای جانمایی این دهکده در ۳ شهرستان شهرکرد، بن و لردگان انتخاب شد که باید نهایتا یک مکان انتخاب شود.
شهریارپور در پایان بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) در چهارمحال و بختیاری با ۱۱۴ میلیارد تومان حدود ۴ هزار و ۱۶۰ فرصت شغلی ایجاد کرده است، سرانه اشتغال برای هر نفر حدود ۲۷ میلیون تومان است.
بیش از ۹۲ هزارنفر تحت پوشش کمیته امداد هستند
در ادامه این جلسه علی ملک‌پور مدیرکل کمیته‌امداد چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: تعداد خانوار معیشت‌بگیر تبصره ۱۴ ، تحت پوشش این نهاد حدود ۴۱ هزار و ۲۹۶ نفر شامل ۹۲ هزار و ۴۲۱ است که سرانه پرداختی معیشتی در سال ۹۹ نسبت به ۹۸ حدود ۱۰ درصد افزایش یافته است.
وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۸ حدود ۶۲۳۵ نفر تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفتند و ۹۱۶ نفر از تحت پوشش این نهاد خارج شدند و در ۵ ماهه ابتدایی سال ۱۷۴۹ نفر تحت پوشش کمیته‌امداد قرار گرفته است و ۲۴۲ نفر توانمند شده و از تحت پوشش این نهاد خارج شده‌اند.
ملک‌پور خاطرنشان کرد: در سال ۹۸ حدود ۸ میلیارد تومان در تسهیلات صندوق اشتغال نیازمندان به صورت ۱۰۰ درصدی جذب شده است، همچنین ۶۷ درصد تسهیلات اشتغالزایی به مبلغ ۵۲ میلیاردتومان جذب و در تسهیلات روستایی ۱۴ درصد جذب شده است.
مدیرکل کمیته‌امداد چهارمحال و بختیاری در پایان خاطرنشان کرد: در آموزش‌های کسب و کارمحور حدود ۳۰۸۰ آموزش انجام شده و ۴۳۳ نفر کاریابی انجام شده است.

منبع : بازار کار


اختصاص تسهیلات اشتغال به مددجویان فارس

رئیس کمیته امداد امام خمینی کشور گفت: در سال جدید ۴۳۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال با هدف ایجاد ۲۰ هزار شغل برای استان فارس در نظر گرفته شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، رئیس کمیته امداد امام خمینی کشور امروز در ارتباط تصویری با استاندار فارس گفت: با پیگیری‌های مجدانه در عرصه اشتغال مددجویان و کسب رتبه برتر کشوری، ایجاد ۱۲هزار شغل در سال گذشته و ارائه ۳۲۰میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان سبب شد تا در سال جدید ۴۳۰میلیارد تومان تسهیلات اشتغال با هدف ایجاد ۲۰هزار شغل برای استان فارس در نظر گرفته شود.
بختیاری با اشاره به نوآوری‌های خوب استان فارس در زمینه مسکن مددجویان، افزود: در رابطه با توانمندسازی مددجویان، رکن اول آن اشتغال و رکن دوم آن مسکن است که استان فارس در رکن دوم نوآوری‌های خوبی به وجود آورده است و خیران ارزشمندی دارد.
رئیس کمیته امداد کشور با اشاره به تفاهم‌نامه سه جانبه فی مابین سازمان برنامه و بودجه، بنیاد مسکن و استانداری فارس گفت: کلنگ ۳۵۰۰واحد مسکن محرومین در استان فارس با اولویت مددجویان کمیته امداد در استان به زمین زده شد که گامی اساسی و بزرگ بود.
او افزود: با این اقدام شایسته امیدواریم تا پایان بهره‌برداری آن شاهد این اتفاق خوب باشیم که در استان فارس هیچ مددجویی بدون مسکن نیست.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان


65 درصد از اشتغال مددجویان کمیته امداد سهم روستاییان است

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه ماموریت اصلی این نهاد توانمندی مددجویان است، گفت: ۶۵ درصد از اشتغال سال جاری مددجویان در مناطق روستایی ایجاد می‌شود.

سیدمرتضی بختیاری، در همایش تجلیل از خیران و نیکوکاران استان سمنان در شهرستان دامغان، افزود: ایجاد اشتغال و توانمندی مددجویان در صدر برنامه‌های کمیته است و در همین راستا امسال ۲۰۰ هزار فرصت شغلی برای خانواده‌های تحت حمایت ایجاد خواهد شد. وی با اشاره به اینکه سال گذشته کمیته امداد حدود ۳۳ درصد اشتغال کشور را راه‌اندازی کرد، ادامه داد: ۵۵ درصد خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد زنان سرپرست خانوار هستند و به همین منظور برنامه تولید اشتغال خانگی در قالب کارگاه‌های کوچک به عنوان رکن اساسی توانمندسازی، برای این بخش از جامعه هدف دنبال می‌شود. رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: امسال همچنین ۶۵ درصد اشتغال مددجویان در مناطق روستایی به عنوان مولد اقتصاد مقاومتی ایجاد خواهد شد. بختیاری تصریح کرد: در سال جاری ۶،۲۰۰ میلیارد تومان از محل منابع بانکی، اشتغال روستایی، منابع صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت و سایر منابع در نظر گرفته‌شده که امیدواریم همه این منابع به طور کامل تخصیص یابد.

منبع : بازار کار


اعطای ۲۱ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان یزدی

بیش از ۲۱ میلیارد تومان وام اشتغال در چهارماهه نخست امسال به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان یزد پرداخت شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد، مدیرکل کمیته امداد استان یزد با بیان اینکه تسهیلات اشتغال این نهاد در قالب طرح‌های کارانگیزی ، توان‌افزایی ، خودکفایی و کارفرمایی به نیازمندان پرداخت می‌شود، گفت: طی چهارماهه نخست امسال ۲۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان وام اشتغال از محل منابع صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، بانک‌های عامل و اعتبارات اشتغال روستایی به مددجویان تحت حمایت پرداخت کرد.اعطای ۲۱ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان یزدی

شجاعان افزود: ۵۰۸ فرصت شغلی طدر این مدت برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان یزد در زمینه‌های مختلف شغلی ایجادشده است.

وی با بیان اینکه طرح‌های ایجادشده در قالب هدایت شغلی و راهبری شغلی بوده است، تصریح کرد: وام‌های پرداختی در زمینه‌های شغلی کشاورزی، دامداری، صنایع‌دستی، صنعتی و معدنی، خدمات، شیلات و حمل‌ونقل به متقاضیان بوده است.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما


اجرای ۵۱۱ طرح اشتغال زایی برای مددجویان کهگیلویه و بویراحمد

رئیس کمیته امداد منطقه یک یاسوج گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۱۵ طرح اشتغال‌زایی برای مددجویان این اداره اجرا شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مصیب حیدری دوشنبه شب در گفتگو با خبرنگاران، افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۱۵ فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد منطقه یک یاسوج ایجاد و در این زمینه سه میلیارد و ۸۸۹ میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی از محل اعتبارات داخلی و منابع بانکی برای اجرای طرح‌های خودکفایی به مددجویان پرداخت‌شده است.

حیدری طرح‌های اجراشده مددجویان منطقه یک یاسوج در سال گذشته را ۳۹۶ مورد دانست و بیان کرد: این طرح‌ها با اعتبار بیش از ۱۶ میلیارد تومان اجرایی شد.

وی اظهار کرد: ارائه مشاوره شغلی در زمینه کسب موقعیت‌های شغلی مناسب به مددجویان با حضور کارشناسان متخصص در این حوزه، نظارت مستمر بر حسن اجرای طرح‌ها، ارائه آموزش‌های تکمیلی در هنگام اجرای طرح، بازاریابی و فروش تولیدات طرح‌های خودکفایی به قیمت مناسب از خدمات دیگر این نهاد در خصوص خودکفایی و اشتغال‌زایی است

حیدری اشتغال‌زایی و توانمندسازی مددجویان تحت حمایت را یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها و سیاست‌های این نهاد دانست و بیان کرد: کمیته امداد همواره با ایجاد فرصت‌های شغلی برای مددجویان و ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی به آنان با هدف خودکفایی و در نهایت خروج از چرخه حمایت تلاش می‌کند.

منبع : خبرگزاری مهر


ایجاد ۵۰۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان خراسان شمالی

مدیر کل کمیته امداد خراسان شمالی از ایجاد پنج هزار فرصت شغلی برای مددجویان تحت پوشش خود طی سال جاری خبرداد.

مجید الهی راد در گفت وگو با ایسنا اظهارکرد: با تاوجه به راهبری شغلی که در مجموعه کمیته امداد استان انجام می شود مقرر است طی سال جاری این نهاد بیش از پنج هزار فرصت شغلی را برای مددجویان تحت حمایت خود ایجاد کند.
وی ادامه داد: به رغم محدودیت هایی که در خراسان شمالی وجود دارد و اینکه ایجاد فرصت شغلی برای افراد گران تر است اما این نهاد توانسته در ارزیابی های اشتغال رتبه ششم را کسب کند.
وی عنوان کرد: طی سال جاری ۱۲۳ میلیارد تومان اعتبار برای تسهیلات اشتغالزایی پیش بینی شده بود که خوشبختانه با سفر رییس کمیته امداد کشور به استان این شاخص با افزایش چشمگیری به ۱۷۰ میلیارد تومان رسید.
الهی راد یادآورشد: طی سال گذشته اعتبار اشتغالزایی این نهاد حدود ۱۴۳ میلیارد تومان بود که با این میزان اعتبار سه هزار و ۴۴۴ فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت این نهاد ایجاد شد.
وی بیان اینکه استفاده از ظرفیت ایجاد اشتغال کارفرمایان و کارآفرینان برای قشرهای نیازمند و مددجویان کمیته امداد در دستور کار این نهاد قرار دارد، گفت: کارفرمایان در مشاغل و صنوف مختلف درازای استخدام هر یک از مددجویان کمیته امداد از بسته‌های تشویقی بهره‌مند ‌می شوند.
وی پرداخت حق بیمه سهم کارفرما به مدت دو سال و تسهیلات قرض‌الحسنه را ازجمله این بسته‌های تشویقی عنوان کرد، ادامه داد: کمیته امداد خراسان شمالی به ازای استخدام هر مددجو ۵۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه پرداخت می‌کند که کارفرمایان می‌توانند از این خدمت برخوردارشوند.
وی گفت: این تسهیلات به‌ صورت قرض‌الحسنه با چهار درصد سود و با بازپرداخت هفت‌ ساله در صورت انعقاد قرارداد مطابق قانون کار و بیمه تامین اجتماعی به کارفرمایان پرداخت می‌شود.
الهی راد پرداخت حق بیمه سهم کارفرما را از دیگر بسته‌های تشویقی کمیته امداد در جهت اشتغال‌زایی مددجویان عنوان کرد، گفت: این نهاد به کارفرمایان در صورت به‌کارگیری مددجویان بیکار تا دو سال حق بیمه سهم کارفرما را به‌صورت ۱۰۰ درصد پرداخت می‌کند.
وی همچنین ارائه آموزش‌های اشتغال را از دیگر برنامه‌های این نهاد در راستای توانمندسازی مددجویان برشمرد، یادآور شد: مددجویان در سه سطح مقدماتی، مهارتی، پایدارسازی توسعه از برنامه‌های آموزشی کمیته امداد بهره‌مند می‌شوند.

منبع : خبرگزاری ایسنا


ایجاد ۴۰۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان ایلامی

مدیرکل کمیته امداد ایلام گفت: سال گذشته چهار هزار فرصت شغلی برای مددجویان ایلامی ایجاد شده است.
به گزارش خبرنگار مهر، قنبر موسی نژاد ظهر امروز یکشنبه در دیدار با مدیر و معاونان سرپرستی یکی از بانک‌های عامل استان ایلام گفت: ایجاد فرصت‌های شغلی برای مددجویان، نیازمند همکاری دستگاه‌ها و خصوصاً بانک‌های عامل این استان خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته حدود چهار هزار فرصت شغلی برای مددجویان این نهاد ایجاد شده است گفت: امسال با اینکه با کمبود منابع مواجه هستیم اما نظر به اهمیت و ضرورت اشتغالزایی برای نیازمندان و توانمندسازی آنان، ایجاد فرصت‌های شغلی افزایش قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت.
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام با تقدیر از همکاری بانک‌های عامل استان ایلام در زمینه اشتغالزایی برای مددجویان کمیته امداد گفت: این بانک سال گذشته با اختصاص ۱۰ میلیارد تومان به همه تعهدات خود در زمینه تخصیص منابع اشتغالزایی برای مددجویان کمیته امداد عمل کرده است و ما از همکاری‌های خوب این بانک در این زمینه سپاسگزاریم.
وی با اشاره به اینکه اشتغالزایی از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد برای توانمندسازی خانواده‌های نیازمند است گفت: همکاری بانک‌ها در زمینه تخصیص منابع یکی از مهم‌ترین ضروریات در تحقق این مهم خواهد بود.
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام در پایان تاکید کرد: با توجه به شرایط دشواری که به دنبال بیماری کرونا برای مردم و خصوصاً قشر مددجو و نیازمند ایجاد شده است گفت: ایجاد آرامش نسبی برای این خانواده‌ها و کاستن از مشکلات آنان از برنامه‌های کمیته امداد بوده که یکی از لازمه‌های تحقق این موضوع ایجاد اشتغال برای آنان است.

منبع : خبرگزاری مهر


ایجاد بیش از ۹۰۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان کرمانی در سال جاری

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان از پیش بینی ایجاد ۹۴۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت این نهاد در استان در سال جاری خبر داد.

“یحیی صادقی” در جمع خبرنگاران یکی از اهداف کمیته امداد را اشتغال و توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت اعلام کرد و گفت: اجرای طرح‌های اشتغال موجب ارتقا عزت‌نفس و ایجاد روحیه امید و خودباوری در مددجویان شده و زمینه توانمندی آن‌ها را فراهم می‌کند.
وی از پیش‌بینی اجرای ۹۴۰۰ فرصت شغلی توسط این نهاد در سال جاری خبر داد و افزود: ۸۴۰۰ مورد از این طرح‌ها از محل تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال و مابقی از طریق مراکز کاریابی و تعامل با کارفرمایان ایجاد خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان از اختصاص ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به کمیته امداد استان کرمان در سال جاری خبر داد و بیان کرد: به‌ منظور موفقیت و بازدهی بهتر طرح‌های اشتغال کمیته امداد با اجرای دو کلان پروژه هدایت و راهبری شغلی مددجویان، ۵۰ درصد طرح‌های اشتغال کمیته امداد از طریق راهبری شغلی و ۵۰ درصد از طریق هدایت شغلی انجام خواهد شد.

وی از ارائه بسته‌های تشویقی به کارفرمایانی که مددجویان تحت حمایت و فرزندان آن‌ها را به کار بگیرند خبر داد و افزود: کارفرمایانی که در مناطق برخوردار فرزندان مددجویان تحت حمایت کمیته امداد را به کار بگیرند می‌توانند به ازای به‌کارگیری هر فرزند مددجو مبلغ ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه و در صورت به‌کارگیری ۴۰ فرزند مددجو مبلغ دو میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت کنند و یا از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما (۲۳ درصد) به مدت دو سال توسط این نهاد بهره‌مند شوند.

صادقی بابیان اینکه در مناطق محروم با ضریب محرومیت ۶ و ۷ علاوه بر پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به ازای به‌کارگیری هر فرزند مددجو، به مدت سه سال نیز حق بیمه سهم کارفرما توسط کمیته امداد پرداخت می‌شود ادامه داد: در مناطق محروم با ضریب محرومیت ۸ و ۹ نیز علاوه بر پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه، حق بیمه سهم کارفرما به مدت چهار سال توسط کمیته امداد پرداخت می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در پایان بابیان اینکه تعهد کمیته امداد استان کرمان در ایجاد اشتغال در استان در سال گذشته حدود چهار هزار شغل بود که با تلاش‌های صورت گرفته این نهاد موفق به ایجاد حدود هشت هزار شغل در استان شد گفت: با تلاش انجام‌شده کمیته امداد استان کرمان موفق به کسب رتبه برتر ایجاد اشتغال در بین دستگاه‌های مربوطه در استان شد.

منبع : بازار کار


اشتغال پنج هزار و ۲۰۰ مددجوی کمیته امداد در استان مرکزی هدفگذاری شد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی گفت: سهمیه اشتغال‌زایی این نهاد حمایتی امسال پنج هزار و ۲۰۰ فرصت شغلی است که این مهم در راستای وانمندسازی مددجویان دنبال می‌شود.

«مجید مومنی» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۱۴ هزار مددجو مشمول شرایط اشتغال در استان مرکزی شناسایی شدند که امسال برای پنج هزار و ۲۰۰ نفر فرصت شغلی فراهم می‌شود.

وی اظهار داشت: این اشتغال‌زای با پرداخت تسهیلات کارفرمایی و یا کاریابی است و پیش‌بینی شده که در بخش تسهیلات کاریابی ۸۲۲ مددجو و در بخش تسهیلات کارفرمایی۴۰۰ مددجو به اشتغال دست پیدا می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی گفت: تسهیلات کاریابی به فرد متقاضی با عنوان خود اشتغالی به میزان ۳۵۰ میلیون ریال پرداخت می شود که قابل افزایش است.

مومنی افزود: تسهیلات کارفرمایی با سرانه ۵۰۰ میلیون ریال به ازای هر اشتغال پیش‌بینی شده است.

وی اظهار داشت: کمیته امداد با هدف هزینه‌کرد تسهیلات اشتغال در حین فرصت شغلی و بعد از دریافت نظارت و بازرسی انجام می‌دهد.
سه هزار و ۲۸۶ فرصت اشتغال توسط این نهاد حمایتی برای مددجویان زیرپوشش در سال گذشته فراهم شد.
۸۸ هزار و۷۷۶ نفر در قالب ۴۸ هزار و ۴۶۶ خانوار از خدمات حمایتی کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) استان مرکزی بهره‌مند هستند.

منبع : خبرگزاری ایرنا


ایجاد ۲۰۰ هزار شغل امسال برای مددجویان

رییس کمیته امداد با اشاره به ضرورت توانمندسازی و خودکفایی مددجویان از اعطای ۴۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در زمینه اشتغال مددجوان در سال جاری خبر داد.

به گزارش ایسنا، مراسم افتتاح و واگذاری ۴۰۰ واحد مسکونی به مددجویان سیل‌زده در استان همدان با حضور رئیس کمیته امداد و استاندار و مدیرکل کمیته امداد همدان برگزار شد.

سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در حاشیه افتتاح این واحدها با گرامیداشت فرا رسیدن روز جهانی قدس گفت: در سیل سال گذشته در استان همدان بیش از ۲۰۰۰ واحد مسکونی مددجویان خسارت دید که ۱۱۰۰ مورد نیازمند بازسازی بود.

وی با اشاره به اینکه ۵۰۰ واحد آسیب‌دیده از سیل، سال گذشته بازسازی و تحویل مددجویان شد، افزود: امروز نیز به صورت همزمان ۴۰۰ واحد به بهره‌برداری رسید و مابقی واحدها نیز تا تیرماه افتتاح می‌شود.

بختیاری با اشاره به ضرورت توانمندسازی و خودکفایی مددجویان تاکید کرد: امسال ۴۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در زمینه اشتغال اعطا می‌شود و ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات نیز در زمینه اشتغال روستایی در نظر گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، بختیاری با بیان اینکه براساس برنامه‌ریزی‌ها امسال باید ۲۰۰ هزار شغل برای مددجویان ایجاد شود، تصریح کرد: سال گذشته ۱۷۵ هزار و ۹۰۰ شغل از سوی کمیته امداد ایجاد شد که بر این اساس این نهاد ۴۰ درصد ایجاد اشتغال کشور را به خود اختصاص داد.

منبع : خبرگزاری ایسنا


ایجاد یک هزار و ۴۵۰ شغل برای مددجویان بهزیستی چهارمحال و بختیاری

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، معصومه محمدی سرپرست بهزیستی چهارمحال و بختیاری، از ایجاد یکهزار و ۴۵۰ فرصت شغلی برای مددجویان زیرپوشش این نهاد در سال‌گذشته در استان خبر داد.

او افزود: برای ایجاد این تعداد فرصت شغلی ۳۵۳ میلیارد ریال تسهیلات و از اعتبارات بهزیستی استان اختصاص داده شد.
محمدی با بیان اینکه تعهد اشتغال بهزیستی استان در سال گذشته ۳۵۰ میلیارد ریال بود، افزود: خودکفایی جامعه هدف بهزیستی از مهمترین برنامه‌های سالجاری برای ایجاد اشتغال مددجویان زیرپوشش از جمله زنان سرپرست خانوار، معتادان بهبودیافته، معلولان است.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان


ایجاد ۲۵۹۰ شغل برای مددجویان بهزیستی در مازندران

مدیرکل بهزیستی مازندران از ایجاد دو هزار و ۵۹۰ شغل سال گذشته برای مددجویان تحت پوشش بهزیستی در استان خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، فرزاد گوهردهی صبح چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران عملکرد حوزه اشتغال بهزیستی استان را در سال ۹۸ موفقیت آمیز برشمرد و گفت: اعتبارات قرض الحسنه اشتغال در سال ۹۸ برای مازندران را به میزان ۸۰ میلیارد تومان بود و از مجموع این اعتبارات دو هزار و ۵۹۰ شغل ایجاد شد.

وی یادآور شد: هزار و ۲۷۲ شغل در حوزه مددجویان توانبخشی (افراد دارای معلولیت)، هزار و ۱۶۲ شغل در حوزه اجتماعی (زنان سرپرست خانوار) و ۴۱۲ شغل در حوزه پیشگیری (معتادان بهبود یافته) ایجاد شد و از مجموع افراد هزار و ۶۳۴ نفر در حوزه شهری و بقیه در حوزه روستایی مشغول کار شدند.
گوهردهی جذب ۹۲ درصد از مجموع اعتبارات ۸۰ میلیارد تومانی حوزه اشتغال بهزیستی مازندران را نتیجه حمایت استاندار مازندران دانست و افزود: در سال ۹۸ بیش از چهار میلیارد تومان حق بیمه خویش فرمایی و کارفرمایی جهت تثبیت و پایداری اشتغال مددجویان جذب و پرداخت شد.

منبع : خبرگزاری مهر


ایجاد ۲۱ درصد اشتغال استان فارس توسط مددجویان کمیته امداد

مدیر کل کمیته امداد فارس از ایجاد ۹۹۴۰ طرح اشتغال معادل ۲۱ درصد اشتغالزایی استان توسط مددجویان تحت حمایت این نهاد در سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد بذرافشان، با اعلام اینکه در سال گذشته، ۴۸ هزار و ۲۵۶ شغل در استان فارس توسط دستگاه‌های اجرایی ایجاد شده است، افزود: کمیته امداد استان با ایجاد ۹۲۰۰ شغل برای مددجویان تحت حمایت این نهاد، ۲۱ درصد از اشتغال استان را به خود اختصاص داده است.
.وی اضافه کرد: از تعداد طرح‌های اشتغال مذکور، ۷۴۰ نفر از طریق کاریابی و ۹۲۰۰ نفر نیز از طریق پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال از محل تبصره ۱۶ و اشتغال روستایی شاغل شدند.

منبع : خبرگزاری مهر


احتمال افزایش میزان وام اشتغال مددجویان وجود دارد

رئیس ستاد مرکزی طرح اطعام مهدوی از توزیع ۱,۵ میلیون بسته غذای گرم میان نیازمندان از ابتدای ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: سه میلیون و ۵۰۰ هزار سبد غذایی نیز با همکاری کمیته امداد میان محرومان سراسر کشور توزیع شده است.

به گزارش بازارکار مجید باجلان معاون اداری مالی کمیته امداد در نشست خبری با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در نیمه شعبان و لزوم همدلی، مواسات و کمک مومنانه به نیازمندان به ویژه در ایام شیوع کرونا، افزود: کمیته امداد براساس تکالیف ذاتی خود در زمینه ترویج فرهنگ خیر و احسان و تعامل با خیران، موسسات خیریه و گروه‌های جهادی، ضمن پیوستن به پویش ملی ایران همدل، طرح اطعام مهدوی را با هدف اطعام نیازمندان در ماه مبارک رمضان آغاز کرد.

وی با بیان اینکه هدف اولیه این طرح راه‌اندازی ۳۱۳ مرکز اطعام و توزیع پنج میلیون پرس غذای گرم میان نیازمندان بود، ادامه داد: با همکاری دانشگاه‌ها، دانشگاه‌های علوم پزشکی، خیریه‌ها، بسیج، سپاه، گروه‌های جهادی، موکب‌های اربعینی و … در حال حاضر ۱۰۶۰ آشپزخانه بزرگ با رعایت اصول بهداشتی، با طرح اطعام مهدوی همکاری می‌کنند و روزانه بیش از ۲۰۰ هزار پرس غذا طبخ و میان محرومان توزیع می‌کنند.

رئیس ستاد مرکزی طرح اطعام مهدوی به همکاری ۲۰ هزار نیروی داوطلب در اجرای طرح اطعام مهدوی اشاره کرد و گفت: تا روز گذشته حدود ۱,۵ میلیون وعده غذای گرم توسط مراکز اطعام طبخ و به نیازمندان ارائه شده و تا پایان ماه مبارک رمضان، میزان طبخ و توزیع غذای گرم از پنج میلیون فراتر خواهد رفت.

وی همچنین از ارائه سه میلیون و ۵۰۰ هزار سبد غذایی با همکاری کمیته امداد، بسیج، سپاه، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و دیگر دستگاه‌ها و نهادهای انقلابی خبر داد و تاکید کرد: کمیته امداد با پیوستن به پویش ایران همدل، تعامل خوبی با دیگر دستگاه‌های مسئول در امر محرومیت‌زدایی داشته و چراغ روشنی برای محرومان و نیازمندان است.

باجلان خاطرنشان کرد: برنامه کمیته امداد توزیع غذای گرم در میان نیازمندان هر محله و مناطق حاشیه شهرهاست و برای مناطق روستایی به دلیل دوری مسافت و رعایت مسائل بهداشتی، جیره خشک غذایی توزیع شده است.

رئیس ستاد مرکزی طرح اطعام مهدوی با تقدیر از همکاری مردم و خیران در طرح اطعام مهدوی کمیته امداد، گفت: مردم خیر و نوعدوست ایران اسلامی تاکنون بیش از ۵۸ میلیارد تومان به صورت نقدی و ارائه مواد غذایی به کمیته امداد کمک کرده‌اند که تمامی مبالغ جمع‌آوری شده، به صورت روزانه برای تهیه و پخت غذا در اختیار مراکز اطعام و آشپزخانه‌های این طرح قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه هفته آینده و با آغاز هفته اکرام، شاهد یک جهش در میزان طبخ و توزیع غذای گرم خواهیم بود، افزود: خیران و مردم نیکوکار می‌توانند با پیوستن به پویش ایران همدل و طرح اطعام مهدوی، کمک‌های خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۱۰۰۰، شماره حساب ۰۱۰۳۳۳۳۳۳۳۰۰۰، شماره حساب بانک ملی ۳۳۳۳ و یا از طریق کد دستوری #۱*۸۸۷۷* به کمیته امداد ارائه کنند.
وی در پایان با اشاره به برنامه کمیته امداد برای ایجاد ۲۰۰ هزار فرصت شغلی گفت: احتمال افزایش میزان وام اشتغال برای ایجاد برخی فرست های شغلی تا بیش از ۵۰ میلیون تومان برای مددجویان وجود دارد.

منبع : بازار کار


۲۳۴ طرح اشتغال‌زایی توسط کمیته امداد خرمشهر اجرا شد

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) از مشارکت از اجرای ۲۳۴ طرح اشتغال‌زایی با صرف اعتباراتی بالغ‌بر ۶۳ میلیارد و ۴۳۰ میلیون ریال در سال گذشته خبر داد.

علی ناصر زاده در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در سال گذشته ۲۳۴ طرح اشتغال‌زایی با همکاری کمیته امداد خرمشهر اجرایی شد که ۱۷۰ طرح شهری و ۶۴ طرح روستایی بود.

وی افزود: تسهیلات اعطا شده برای اجرای طرح‌های اشتغال شامل ۸۰ طرح مشاغل خانگی به اعتباری معادل ۷ میلیارد و ۴۶۰ میلیون ریال، ۱۵۴ طرح خودکفایی با اعتبار ۵۵ میلیارد و ۹۷۰ میلیون ریال بوده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در ادامه با یادآور شدن اینکه تعیین مشوق‌ها برای جذب مددجویان تحت پوشش کمیته امداد خرمشهر به بازار کار موثر بوده است، افزود: در سال گذشته ۴۳ مورد از طریق پرداخت حق کاریابی به موسسات کاریابی به ارزش ۲۳۵ میلیون ریال، مشغول به کار شدند و با مزیت‌های دیده شده به کارفرمایان که شامل تقبل حق کارفرما و یا بیمه افراد به‌کارگیری شده برای دو سال است.

وی به برگزاری دوره‌های مهارت آموزشی برای مددجویان به‌عنوان دیگر اقدام این نهاد حمایتی در راستای اشتغال افراد تحت پوشش اشاره کرد و گفت: در سال گذشته با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای خرمشهر ۳۶۰ نفر در کلاس‌های رایگان آموزشی مددجویان که در ۳۸ رشته و هشت آموزشگاه برگزار شد، شرکت کردند که اعتبار هزینه شده برای برگزاری این دوره‌های آموزشی یک میلیارد و ۴۵ میلیون ریال بوده است.

ناصر زاده سهم مناطق شهری در استفاده از این دوره آموزشی را ۷۰ درصد و مناطق روستایی و محروم را ۳۰ درصد اعلام کرد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) همچنین به مشارکت کمیته امداد خرمشهر برای جبران خسارت‌های سیلاب‌های به اشتغال روستاییان خبر داد و اظهار کرد: برای پشتیبانی از طرح‌های اشتغال مددجویان روستایی اعم از کشاورزی و دام‌پروری که در اثر سیلاب خسارت دیدند، ۲ میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال بلاعوض داده شد.

منبع : خبرگزاری مهر


ایجاد ۸۱۰ شغل برای مددجویان بهزیستی خراسان جنوبی

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: در سال گذشته بیش از ۸۱۰ شغل مستقیم برای مددجویان بهزیستی استان ایجاد شده است.
به گزارش خبرنگار مهر، علی عرب نژاد بعدازظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اشتغال‌های ایجاد شده از طریق پرداخت وام‌های خوداشتغالی و مشوق‌های بیمه‌ای بوده است.

وی با اشاره به معرفی ۴۴۳ نفر برای دریافت وام‌های اشتغال جهت به بانک‌های عامل بیان داشت: بیش از ۱۵۹ میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان اشتغال در بخش‌های خدماتی، کشاورزی، صنعتی پرداخت شد.
وی عنوان کرد: همچنین از سایر محل‌ها و مشوق‌ها از جمله بیمه‌های خویش فرمایی و کارفرمایی و تسهیلات کم بهره به کارفرمایانی که افراد دارای معلولیت و مددجویان بهزیستی را به‌کارگیری کرده‌اند تا سقف ۲ میلیارد و۵۰۰ میلیون پرداخت شده است.
وی تصریح کرد: این تسهیلات برای کارفرمایانی که حداکثر پنج نفر از مددجویان بهزیستی را بکاری گیری در هر واحد تولیدی یا کارگاهی کرده‌اند پرداخت ده مجموعاً از این طریق برای تعداد ۳۷۰ نفر اشتغال ایجاد شده است.
به گفته مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی تعداد افراد بهره مند از بیمه سهم خویش فرمایی ۸۲ نفر بوده است.
وی با بیان اینکه برای ۶۲ نفر بیمه کارفرمایی پرداخت شده است، عنوان کرد: رقم پرداختی در این زمینه چهار میلیون و ۵۷۸ هزار ریال بوده است.
عرب نژاد تصریح کرد: همچنین تعداد افراد بهره مند از اعتبار جبران عدم کارایی معلولین (در مراکز غیردولتی) ۱۷ نفر به مبلغ ۹۴۱ میلیون ریال بوده است.

منبع : خبرگزاری مهر


دو هزار طرح اشتغالزا درچهارمحال و بختیاری اجرا شد

مدیرکل کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری از اجرای دو هزار طرح اشتغالزا برای مددجویان کمیته امداد این استان خبر داد.
علی ملک پور با اشاره به کسب رتبه نخست کمیته امداد استان در زمینه ایجاد فرصت‌های شغلی برای مددجویان ساکن روستاها و مناطق عشایرنشین و طرح راهبری شغلی بیان کرد: از مجموع چهار هزار و۱۱۳ طرح اشتغال اجرا شده، یک هزار و۹۹۳ طرح در مناطق روستایی و عشایری با اعتبار ۵۳ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان بوده است.

وی بابیان اینکه طرح‌های اشتغال مددجویان توسط کارشناسان بررسی و پس از تایید برای دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه به صندوق امداد ولایت و بانک‌های عامل معرفی می‌شوند، افزود: دو هزار و ۱۲۰ طرح اشتغالزا نیز با اعتبار ۵۹ میلیارد و ۳۹۸ میلیون تومان اجرا شده است.
دیرکل کمیته امداد استان با اشاره به اجرای طرح راهبری شغلی ادامه داد: در طرح راهبری شغلی، طرح‌های اشتغال از سوی راهبران شغلی معرفی می‌شوند، سپس این طرح‌ها توسط هیئت شناسایی، ارزیابی، هدایت و نظارت بر راهبران شغلی بررسی و نتیجه به اطلاع کارآفرینان و صاحبان مشاغل می‌رسد.
ملک پور بیان کرد: طی سال گذشته یک هزار و۵۴۴ طرح راهبری شغلی با اعتبار ۳۶ میلیارد و ۶۰۱ میلیون تومان اجرا شده است.

منبع : بازار کار


ایجاد بیش از ۳ هزار شغل برای مددجویان خراسان شمالی

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی بابیان اینکه سه هزار و ۴۶۲ مددجوی این نهاد طی سال ۹۸ صاحب شغل شده‌اند، گفت: ۳۸۶ مددجو توسط بنگاه‌های کاریابی و سه هزار و ۷۶ نفر نیز از طریق دریافت تسهیلات اشتغال مشغول به کار شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از روابط عمومی کمیته امداد خراسان شمالی، مجید الهی راد بابیان اینکه سه هزار و ۷۶ نفر از مددجویان این نهاد با دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه موفق به ایجاد شغل مناسب شدند، اظهار کرد: برای اشتغال‌زایی این افراد بیش از ۱۳۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه از محل منابع بانک‌ها، صندوق امداد ولایت و توسعه طرح‌های اشتغال روستایی هزینه شده است.
وی افزود: از مجموع طرح‌های اشتغال سال گذشته دو هزار و ۳۸۲ طرح معادل ۷۸ درصد ویژه مددجویان روستایی و حدود ۷۰۰ طرح نیز برای مددجویان شهری اجراشده است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی بابیان اینکه حدود دو هزار طرح ویژه مددجویان و فرزندان آن‌ها اجراشده است، ادامه داد: حدود هزار و ۱۰۰ طرح نیز برای اقشار آسیب‌پذیر اجراشده است.
الهی راد طرح‌های اشتغال ایجادشده را در بخش‌های کار انگیزی، توان‌افزایی و خودکفایی عنوان کرد و گفت: ۲۶۱ طرح بااعتبار بیش از ۳۰۰ میلیون تومان در بخش کارانگیزی، ۳۳ طرح بااعتبار ۳۸۰ میلیون تومان در بخش توان‌افزایی و دو هزار و ۷۸۲ طرح بااعتبار حدود ۱۲۹ میلیارد تومان در قالب خودکفایی اجراشده است.
وی در ادامه با یادآوری اینکه ۳۸۶ نفر از مددجویان تحت حمایت نیز از طریق کاریابی صاحب شغل شدند، اظهار کرد: بیش از ۱۰۰ نفر این مددجویان در مناطق محروم با ضریب ۶،۷،۸ ساکن هستند.
وی ادامه داد: از مجموع کاریابی انجام شده ۱۱۳ نفر زن و ۲۵۵ نفر نیز مرد بودند.
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی خاطرنشان کرد: درمجموع بیش از ۹۹۱ نفر از زنان سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد طی سال گذشته با دریافت تسهیلات اشتغال و بنگاه‌های کاریابی صاحب شغل شدند.
الهی راد مهم‌ترین رویکرد کمیته امداد را ایجاد اشتغال و فراهم کردن زمینه درآمدزایی برای خانواده‌ها و توانمندسازی آن‌ها دانست و گفت: طرح‌های اشتغال کمیته امداد در زمینه‌های مختلف ازجمله دامداری، کشاورزی و باغداری، صنایع‌دستی، صنفی، صنعتی و حمل‌ونقل بوده است.
وی همچنین بر اهمیت موضوع نظارت بر طرح‌های اشتغال کمیته تاکید کرد و افزود: به‌منظور پایداری طرح‌های اشتغال و ارائه راهنمایی و مشاوره به مجریان طرح‌های اشتغال نظارت‌های فنی متعددی بر طرح‌های کمیته امداد انجام‌شده است.

منبع : خبرگزاری فارس


اجرای ۵۴۶۱ طرح اشتغال‌ مددجویان کمیته امداد در هرمزگان

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد هرمزگان گفت: در سال ۹۸ تعداد ۵هزار و ۴۶۱ طرح اشتغال‌ مددجویان در هرمزگان اجرایی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا خسروانی صبح شنبه در جمع خبرنگاران در تشریح اقدامات صورت گرفته برای طرح‌های اشتغال زایی مددجویان و توانمندی آنها بیان داشت: در سال ۹۸ با پرداخت ۱۵۷ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال از محل اعتبارات صندوق امداد ولایت و منابع قرض‌الحسنه بانکی، تعداد پنج هزار و ۴۶۱ طرح اشتغال توسط خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد استان هرمزگان اجرا گردید و بیش از هشت هزار نفر از مددجویان و فرزندان آن‌ها در این طرح‌ها مشغول به فعالیت شدند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد هرمزگان با اشاره به این مطلب که تسهیلات اشتغال‌زایی در قالب عقود قرض‌الحسنه به خانواده‌های تحت حمایت این نهاد و نیازمندان واجد شرایط اعطا می‌شود، گفت: در سال ۹۸ با پرداخت ۱۵۷ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال از محل اعتبارات صندوق امداد ولایت و منابع قرض‌الحسنه بانکی، تعداد پنج هزار و ۴۶۱ طرح اشتغال توسط خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد استان هرمزگان اجرا گردید و بیش از هشت هزار نفر از مددجویان و فرزندان آن‌ها در این طرح‌ها مشغول به فعالیت شدند.

خسروانی افزود: از مجموع تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال پرداخت‌شده به مددجویان، مبلغ ۱۱ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان از محل منابع داخلی کمیته امداد و مبلغ ۱۴۵ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان آن نیز از محل منابع قرض‌الحسنه بانکی بوده است.

وی گفت: طرح‌های اشتغال‌زایی مددجویان کمیته امداد هرمزگان در سال ۹۸، در بخش‌های مختلف بازار کار استان اجراشده و شامل: ۷۸۷ طرح در بخش کشاورزی، ۲۶۲ طرح صیادی، یک هزار و ۳۱۱ طرح دامداری، یک هزار و ۵۷۲ طرح خدماتی و یک هزار و ۵۲۹ طرح در زمینه صنایع‌دستی و مشاغل خانگی بوده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان هرمزگان ابراز امیدواری کرد که در سال جاری نیز با همیاری و همکاری بیش از پیش بانک‌های عامل و تسریع در پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان، شاهد اقدامات موثرتری در راستای توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد باشیم.

منبع : خبرگزاری مهر


اختصاص شش هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبارات اشتغال‌زایی ویژه مددجویان

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام (ره) از اختصاص شش هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبارات اشتغالزایی مددجویان برای سال جاری خبر داد.

به گزارش بازارکار به نقل از ایرنا ، حجت الله عبدالملکی افزود: اعتبارات مذکور در قالب ۹۰۰ میلیارد تومان، بر اساس قانون بودجه مربوط به شبکه بانکی از محل تبصره ۱۶ ، ۶۰۰ میلیارد تومان از محل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت و یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان نیز از محل قانون اشتغال پایدار روستاییان و عشایر است.
وی با بیان اینکه امیدوارم مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان باقیمانده اعتبارات اشتغالزایی سال گذشته نیز به مجموع اعتبارات امسال اضافه شود، گفت: از دولت خدمتگزار می خواهم باقیمانده اعتبارات سال ۹۸ را به اعتبارات سال جاری منتقل کنند نه اینکه جزء بودجه امسال محسوب شود.
به گفته وی، از اعتبارات اشتغالزایی سال ۹۸ حدود ۷۸ درصد منابع توسط شبکه بانکی آزاد و به این مهم تحقق یافته است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد تاکید کرد: اگر شبکه بانکی طی سال جاری ۱۰۰ درصد منابع را تامین کند و به طور میانگین حدود ۳۳ میلیون تومان برای ایجاد شغل برای هر نفر در نظر بگیریم می توان ۲۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کرد.
عبدالملکی اظهار داشت: اگر شبکه بانکی مابقی اعتبارات سال گذشته را نیز برای امسال آزاد کرده و آن را جز اعتبارات سال جاری قرار دهد عملکرد ما بسیار بیش از این نیز خواهد شد.

منبع : خبرگزاری ایرنا


ایجاد ۱۵۱ هزار فرصت شغلی برای مدجویان تا پایان بهمن‌ماه

رئیس کمیته امداد با تشریح روش‌های مشارکت مردم در جشن نیکوکاری گفت: علاوه بر ۱۰ هزار پایگاه در سراسر کشور، سامانه پیامکی، کد دستوری، شماره حساب و کارت امداد، اپلیکیشن «سکه» و شماره ملی نیکوکاری به منظور جذب کمک‌های مردم نیکوکار پیش‌بینی شده است.

به گزارش بازارکار به نقل از سایت خبری کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری که به مناسبت ۱۴ اسفند سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) و روز احسان و نیکوکاری در برنامه تلویزیونی «روی خط خبر» حاضر شده بود، به برگزاری جشن نیکوکاری در سراسر کشور از ۱۰ تا ۱۶ اسفندماه اشاره کرد و افزود: ۱۰ هزار پایگاه کمیته امداد در کنار دفاتر این نهاد در سراسر کشور آماده جمع‌آوری کمک‌های نقدی و کالایی مردم نیکوکار برای نیازمندان هستند.
وی با تشریح روش‌های غیر حضوری برای ارائه کمک‌های شهروندان به مردم نیازمند، ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و توصیه‌های وزارت بهداشت، از مردم نیک‌اندیش ایران اسلامی می‌خواهیم برای ارائه کمک‌های خود تا حد امکان از روش‌های غیر حضوری همانند سامانه پیامکی، کد دستوری و سایت کمیته امداد استفاده کنند.
اعلام روش‌های غیرحضوری برای مشارکت شهروندان در جشن نیکوکاری
رئیس کمیته امداد به شعار جشن نیکوکاری امسال با عنوان «عید را به خانه‌هایشان ببریم» اشاره و خاطرنشان کرد: برای ارائه کمک‌ها به صورت پیامکی، ارسال عدد ۱ به سرشماره ۸۸۷۷ در نظر گرفته شده و همچنین شماره‌گیری کد دستوری #۱*۸۸۷۷* از طریق تلفن همراه، و سایت کمیته امداد به آدرس www.emdad.ir در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: همچنین شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۱۰۰۰ ، شماره حساب ۳۳۳۳ نزد بانک ملی، اپلیکیشن «سکه» و شماره ملی نیکوکاری از طریق شماره‌گیری ۰۹۶۸۸۷ برای جذب کمک‌های خیران پیش‌بینی شده است.
بختیاری با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان کمک مردمی برای مدجویان و محرومان در جشن نیکوکاری جمع‌آوری شد، اضافه کرد: امسال نیز توصیه ما به شهروندان برای سهولت کار و رعایت موازین بهداشتی، ارائه کمک‌های نقدی است و در صورت تمایل به کمک کالایی، لوازمی در اختیار این نهاد قرار گیرد که امکان ضدعفونی کردن آنها پیش از تحویل به نیازمندان وجود داشته داشته باشد.

وی اظهار کرد: امسال به دلیل تعطیلی مدارس و ضوابط وزارت بهداشت، برگزاری مراسم زنگ نیکوکاری لغو شده و همچنین ارائه صندوق‌های صدقات درب منازل شهروندان، متوقف شده است.
تشکیل ستاد مبارزه با ویروس کرونا در کمیته امداد
رئیس کمیته امداد به برنامه‌های این نهاد برای تامین سلامت مددجویان در مقابل ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: اطلاع‌رسانی و انتقال پیام‌های بهداشتی به مددجویان آغاز شده و همچنین توافقاتی با بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و وزارت بهداشت برای حمایت از مددجویان در این زمینه انجام شده است.

بختیاری از تشکیل ستاد مبارزه با بیماری کرونا در ستاد کمیته امداد و ادارات کل استانی این نهاد خبر داد و گفت: بیش از ۷۵ هزار بیمار صعب‌العلاج، یک میلیون و ۸۰۰ هزار سالمند و یک میلیون و ۲۰۰ هزار خانوار با سرپرست زن تحت حمایت کمیته امداد هستند و امیدواریم با رعایت همه جوانب احتیاط و حمایت از مددجویان، از این آزمون سخت سربلند بیرون بیاییم و سلامت ولی‌نعمتان خود را تامین کنیم.

وی با یادآوری اینکه کمیته امداد یادگار ماندگار امام راحل و از نخستین نهادهای تاسیس شده پس از پیروزی انقلاب اسلامی است، افزود: این نهاد در طول ۴۱ سال گذشته خدمات گسترده‌ای به محرومان و نیازمندان جامعه ارائه داده و امروز حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار خانوار از حمایت‌های کمیته امداد در حوزه‌های مختلف همچون مسکن، اشتغال، بهداشت و درمان و … برخوردار هستند.
وی توانمندسازی مددجویان را مهمترین ماموریت کمیته امداد عنوان کرد و ادامه داد: معتقدیم توانمندسازی یک مقوله چند بعدی است که برای تحقق آن باید به حوزه‌های تامین مسکن، ایجاد اشتغال و زمینه‌سازی فرهنگی برای خانواده‌های تحت حمایت توجه شود.

ایجاد ۱۵۱ هزار فرصت شغلی برای مدجویان تا پایان بهمن‌ماه

رئیس کمیته امداد گفت: معاونت اشتغال و خودکفایی در کمیته امداد از سال ۱۳۷۴ به صورت تخصصی شکل گرفته و در همین مدت ۷۰۰ هزار خانوار از طریق ایجاد اشتغال به خودکفایی رسیده و از حمایت امداد خارج شدند که بی‌نیاز شدن آنان از مستمری ماهانه، بیش از ۲۱۰۰ میلیادر تومان صرفه‌جویی در بیت‌المال را در پی داشته است.

بختیاری خاطرنشان کرد: براساس ماده ۸۳ برنامه پنج ساله ششم کشور، کمیته امداد موظف است در طول اجرای برنامه، سالانه ۷۰ هزار شغل برای مددجویان ایجاد کند که در سال ۹۶ به عنوان سال نخست برنامه، تعداد ۱۷۰ هزار شغل برای خانواده‌های تحت حمایت ایجاد شد.

وی تاکید کرد: همچنین سال گذشته ۱۴۸ هزار شغل برای مددجویان ایجاد شد که این مساله مورد تشویق شورای اشتغال کشور قرار گرفت. امسال نیز تا پایان بهمن‌ماه ۱۵۱ هزار و ۴۰۰ فرصت شغلی ایجاد شده که اگر طرح‌های باقی مانده در شبکه بانکی به نتیجه برسد، مشاغل ایجاد شده به بالای ۱۷۰ هزار خواهد رسید.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه برای ایجاد این تعداد شغل در سال جاری چهار هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت شده است، افزود: تسهیلات اشتغال در قالب تبصره ۱۶ امسال ۳۵۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود و همچنین از محل صندوق توسعه ملی حدود ۲ هزار میلیارد در اختیار کمیته امداد قرار گرفت و رقمی نیز از منابع صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در حوزه اشتغال تخصیص یافت.

سپرده‌گذاری ۲۵۰ هزار خیر در صندوق امداد ولایت برای ارائه تسهیلات به نیازمندان

بختیاری به نامگذاری روز ۱۴ اسفند به عنوان روز ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه در تقویم رسمی کشور از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره کرد و گفت: صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت مطابق ضوابط بانک مرکزی تاسیس شده و در حال حاضر با ۳۲ شعبه در سراسر کشور در حال فعالیت است.

رئیس کمیته امداد با تاکید بر اینکه وام‌های پرداختی توسط صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت بدون حتی یک ریال کارمزد پرداخت می‌شود، خاطرنشان کرد: این صندوق در سرفصل‌های اشتغال، مسکن، کارگشایی و … به مددجویان و نیازمندان تسخیلات پرداخت می‌کند و برای وام‌های بیش از پنج میلیون تومان تنها ۳ درصد کارمز برای یکبار کسر می‌شود.

وی به سپرده‌گذاری ۲۵۰ هزار خیر در صندوق امداد ولایت برای ارائه تسهیلات به نیازمندان اشاره کرد و گفت: صندوق امداد ولایت مجاز به فعالیت تجاری و بنگاه داری نیست و تمام مبالغ سپرده شده را به صورت وام به نیازمندان برمی‌گرداند.

رئیس کمیته امداد به تشریح اقدامت این نهاد در اجرای طرح اکرام ایتام و محسنین پرداخت و تاکید کرد: حدود ۱۴۵ هزار نفر از ایتام در کشور تحت حمایت ۶۹۹ هزار نفر از حامیان عزیز قرار دارند که با اجرای برنامه‌های در دست اجرا، تعداد حامیان تا پایان سال افزایش خواهد داشت.

بختیاری در پایان از فعالیت حدود سه هزار مرکز نیکوکاری در سطح کشور خبر داد و گفت: این مراکز با هدف مردمی شدن فعالیت‌ها و به صورت محله‌محور و مسجد محور، کمک‌های مردم هر محله را بدون دخالت کمیته امداد به نیازمندان همان منطقه ارائه می‌دهند. همچنین مراکز نیکوکاری تخصصی در اصناف مختلف تشکیل شده و مراکز نیکوکاری کارآفرینی در کشور در حال توسعه است.

منبع : خبرگزاری بازار کار


افزایش ۲.۵ برابری اعتبار اشتغال مددجویان

مدیر کل کمیته امداد استان خراسان رضوی گفت: میزان اعتبارات اشتغال نسبت به سال گذشته ۲.۵ برابر شده و بیش از ۷۰ درصد منابع بانکی جذب و در اختیار خانواده‌ها قرار گرفته است.

حبیب الله آسوده امروز ۱۱ اسفندماه، در نشست خبری جشن نیکوکاری ۹۸ به صورت آنلاین( لایو) ضمن اشاره به چهل و دومین سال تاسیس کمیته امداد، اظهار کرد: هفته احسان و نیکوکاری با شعار «عید را به خانه‌هایشان ببریم» از روز شنبه دهم اسفند ماه در سراسر کشور آغاز شده است. در استان خراسان رضوی باتوجه به شیوع ویروس کرونا، پایگاه‌های معابر عمومی جمع آوری و پایگاه‌های مدارس و مصلی‌های نماز جمعه تعطیل شده است، اما از شیوه‌های نوین، الکترونیکی و شیوه‌های غیرحضوری برای جذب مشارکت‌های نیکوکاران استفاده می‌کنیم تا سال خوبی را برای هم‌استانی‌های نیازمند رقم بزنیم.
وی افزود: هفته نیکوکاری ایامی است که قلب‌ها به یکدیگر نزدیک می‌شود و برای رضای خدا و کمک به یکدیگر از مال خود می‌گذریم و این موارد است که به بشریت کمک می‌کند. اگر همه تلاش کنیم در کنار یکدیگر باشیم، فقر از بین می‌رود، فقر در جامعه اسلامی مذموم است اما اگر فقیری پیدا شد وظیفه ماست که به او کمک کنیم.
مدیر کل کمیته امداد خراسان رضوی بیان کرد: در حال حاضر برای تامین بسته کمک‌های معیشتی و اقتصادی و بسته‌های سلامت نیازمند همراهی یکدیگر هستیم.
کمک‌های مردم مطابق نیت‌هایشان توزیع می‌شود
سوده خاطرنشان کرد: ما وظیفه داریم کمک‌های مردم را مطابق نیت آنان توزیع کنیم؛ شرعا، قانونا و عرفا هیچ وجوه مردمی و کمک مردمی از شهری به شهر دیگر انتقال د اده نمی‌شود، بلکه طبق نیت افراد به نیازمندان شناسایی شده تعلق می‌گیرد. امسال دو برنامه جدی را در دستور کار قرار داده‌ایم؛ برنامه اول این است که حداقل به تمام خانواده‌های نیازمند یک بسته معیشتی کمک کنیم، برنامه دوم اکرام ایتام و محسنین است؛ امسال ارقام کاهش پیدا کرده و هر کس با پرداخت ۱۰ هزار تومان در ماه می‌تواند حامی یک فرزند شود. کمک به فرزندان تنها یک کمک مالی نیست بلکه نشان‌دادن کرامت و عزت انسانی است.
وی با اشاره به پویش «من هم یک حامی‌ام» ادامه داد: نیکوکاران می‌توانند با مبلغ ۱۰ هزار تومان در قالب این پویش از کودکان یتیم و محسنین حمایت کنند که به این منظور می‌توانند عدد یک را به شماره ۳۰۰۰۳۳۳۳۵۱ ارسال نمایند.
وجود ۴۵ هزار فرزند محسنین و ایتام در خراسان رضوی
مدیر کل کمیته امداد استان خراسان رضوی تصریح کرد: در حال حاضر قریب بر ۱۲ هزار یتیم در استان وجود دارد، ۳۰ هزار فرزند محسن و مجموعا حدود ۴۰ هزار الی ۴۵ هزار فرزند محسنین و ایتام در استان هستند که قطعا این تعداد اندک در مقابل بیشماری لطف و محبت شما می‌تواند اثرات خوبی داشته باشد.
آسوده گفت: در سال ۹۷ حدو ۲۰۰۰ واحد مسکونی برای خانواده‌ها ساخته و ۹۵۰۰ فرصت شغلی ایجاد و بیش از ۱۰۰ هزا زائراز سراسر کشور به زیارت امام رضا(ع) مشرف شدند. در حال حاضر ۲۰۰ هزار خانواده تحت پوشش هستند که هزینه درمان آنان پرداخت شده و اجازه ندادیم که در این شرایط اقتصادی، درد فقر با درد بیماری توامان شود.
وی افزود: اولویت جمع آوری کمک‌ها برای جشن نیکوکاری و تهیه سبد غذایی و بهداشتی خانواده‌ها، نقدی است و نیکوکاران می‌توانند به منظور مشارکت در جشن نیکوکاری عدد ۲ را به سرشماره ۳۰۰۰۳۳۳۳۵۱ و یا با شماره گیری کد ussd # ۰۵۱ * ۱ * ۸۸۷۷ * و نیز واریز وجوه نقدی به شماره حساب ۰۱۱۰۷۶۹۷۴۹۰۰۱ و یا شماره کارت مجازی ۱۲۴۰-۰۰۰۰-۹۹۷۹-۶۰۳۷ با شناسه واریز ۸۸۰۴۰۳۷۳۸ نزد بانک ملی ایران به نام کمیته امداد اقدام کنند.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی با اشاره به شیوع کرونا ویروس در مشهد، بیان کرد: باتوجه به حمایت از ۶۰۰۰ بیمار تحت حمایت این نهاد، ضروری است تا نیکوکاران با مشارکت خود، کمیته امداد استان را همچون سنوات گذشته در تهیه سبد و اقلام بهداشتی همراهی کنند. همچنین امسال طرح ۲۰-۲۰ از ۲۰ اسفند آغاز و در ۲۰ فروردین به پایان می‌رسد و در قالب این طرح به صورت ویژه علاوه بر اجرای نذر قربانی و صدقه برای سلامتی هموطنان، در حوزه اکرام ایتام و کمک‌های خیرخواهانه و تهیه سبد معیشتی نیازمندان اقدام خواهد شد.
آسوده در خصوص اقدامات این نهاد به عنوان معین اقتصادی خلیل آباد، اظهار کرد: پروژه وسیعی در این شهرستان اجرا شده که به توانمندسازی مناطق شهری و روستایی شهرستان کمک می‌کند، همچنین برای اشتغال‌زایی مددجویان کمیته امداد خلیل آباد ۱۱ میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شده است.
وی در خصوص خانه‌های قرآن اضافه کرد: شناسایی ۱۰۰خانه برای مددجویان مستعد و علاقه‌مند برای راه‌اندازی خانه قرآن انجام شده است. با ایجاد این خانه‌های قرآنی قصد داریم تا آموزش‌های قرآنی را بدون هدر رفتن وقت و هزینه به درون خانواده و محلات زندگی آنها ببریم تا با حضور کودکان و بزرگسالان خانواده‌های قرآنی شکل بگیرند. با استفاده از ظرفیت موسسات قرآنی این خانه‌ها همچون یک موسسه قرآنی فرایند قرآنی را شامل تجوید، روان خوانی، روخوانی و مفاهیم آموزش می‌دهد که با شیوع ویروس کرونا، به صورت موقت فعالیت این مراکز تعطیل است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی عنوان کرد: مراکز نیکوکاری راه‌اندازی شده در سطح استان خودجوش و مردمی هستند و کمیته امداد تنها بر فعالیت آنان نظارت و راهبری می‌کند و تاکنون بیش از ۲۶۰ مرکز نیکوکاری در استان فعال هستند که بیش از ۶۰ مورد آنها در مشهد قرار دارند.
آسوده در خصوص میزان افراد تحت پوشش این نهاد در سال ۹۸ تصریح کرد: در حال حاضر ۲۰۰ هزار خانوار از خدمات این نهاد بهره‌مند هستند که شامل ۱۷۰ هزار خانوار مستمر بگیر و ۳۰ هزار خانوار یک یا چند خدمتی است و این درحالی است که میزان مددجویان مستمربگیر در سال ۹۷، حدود ۱۴۰ هزار خانوار بوده است.
جهیزیه یکی از دغدغه‌های اصلی کمیته امداد ومددجویان است
وی ادامه داد: جهیزیه یکی از دغدغه‌های اصلی کمیته امداد و مددجویان تحت حمایت است و هرچند کمک هزینه اهدایی ازدواج این نهاد ناچیز است، اما هدیه‌ای از سوی نیکوکاران و نظام به نوعروسان است که امیدواریم تا پایان سال همه نوعروسان تحت حمایت راهی خانه بخت شوند.
سوده مطرح کرد: میزان اعتبارات اشتغال نسبت به سال گذشته ۲.۵ برابر شده و بیش از ۷۰ درصد منابع بانکی جذب و در اختیار خانواده‌ها قرار گرفته است. تاکنون بیش از ۲۱۰۰ واحد مسکونی در سال ۹۸ در مرحله اجرا، در حال اجرا و یا تحویل داده شده است و امیدواریم به تعهد خود که ساخت ۳۰۰۰ واحد در ۲۰ ماه است، برسیم. بخشی از این واحدها در مناطق روستایی و بخشی دیگر در مناطق شهری ساخته خواهد شد تا یک آرامش روانی و آرامش سرپناه برای خانواده‌ها داده شود.

منبع : بازار کار


پرداخت وام اشتغال به مددجویان کمیته امداد شهرستان مرند

رئیس کمیته امداد شهرستان مرند ویامچی از پرداخت وام اشتغالزایی به مدد جویان تحت پوشش این نهاد خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز ، رستمی رئیس کمیته امداد شهرستان مرند و یامچی از پرداخت وام اشتغالزایی به مدد جویان تحت پوشش این نهاد خبر داد و افزود :امسال کمیته امداد برای اجرای طرح‌های اشتغالزایی ۲ میلیاردو ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات و وام قرض الحسنه پرداخت کرده است.

پرورش قارچ، دامداری، قالی بافی،صنایع چوب ومبل سازی، خیاطی، جوشکاری از جمله طرح‌های کمیته امداد هستند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان


بهره‌مندی ۳۳۴ فرزند مددجوی هرمزگانی از تسهیلات خدمت سربازی

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد هرمزگان گفت: ۳۳۴ فرزند مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان، از مزایا خدمات سربازی در سرفصل‌های معافیت، انتقالی و کاهش تعرفه بهره‌مند شدند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، احمد پایان معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد هرمزگان بابیان این مطلب که به‌منظور کمک به وضعیت معیشت خانواده‌های تحت حمایت تسهیلات خدمت سربازی به فرزندان آن‌ها توسط کمیته امداد ارائه می‌شود، گفت: در همین راستا طی ۱۱ ماهه سال جاری ۳۳۴ نفر از فرزندان مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان هرمزگان از این خدمات بهره‌مند شده‌اند.

پایان اظهار داشت: خدمات ارائه‌شده به فرزندان مددجویان این نهاد شامل معافیت سربازی ، کاهش تعرفه خرید خدمت سربازی و انتقالی به محل سکونت آن‌ها بوده است که در همین زمینه از ابتدای سال جاری تا پایان دی‌ماه امسال، ۱۷۷ نفر از فرزندان مددجو از خدمت سربازی معاف، تعداد ۷۲ نفر از کاهش تعرفه خرید خدمت سربازی بهره‌مند و تعداد ۸۵ نفر دیگر نیز به نزدیک‌ترین مکان خدمتی به محل سکونت خود منتقل شدند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد هرمزگان فراهم کردن فرصت اشتغال و ورود فرزندان مددجویان نیازمند به بازار کار را از مهم‌ترین اهداف ارائه تسهیلات خدمت سربازی برشمرد و بیان کرد: مهم‌ترین گروه‌های هدف کمیته امداد برای دریافت معافیت‌های سربازی، فرزندان پسر زنان سرپرست خانوار می‌باشند که این افراد پس از معافیت می‌توانند از دوره‌های حرفه‌آموزی و تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال کمیته امداد برای ورود به بازار کار و کسب درآمد اقدام کند.

منبع : خبرگزاری موج


اجرایی شدن ۱۷۰۰ طرح اشتغال ویژه مددجویان در استان سمنان

 مدیرکل کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه در سال‌های اخیر تحولات خوبی در بخش اشتغال ایجادشده است، گفت: یک هزار و ۷۰۰ طرح اشتغال مددجویان کمیته امداد در استان اجرایی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن مسعودیان راد شامگاه دوشنبه در دیدار با فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) به میزبانی کمیته امداد سمنان با اشاره به اینکه نگاه اشتغال کمیته امداد نگاه فراگیر است و درصدد ایجاد اشتغال برای تمام جوانان جویای کار در مناطق روستایی هستیم، اظهار داشت: در این مدت یک هزار و ۷۰۰ طرح اشتغال ویژه مددجویان در استان اجرایی شده است.

وی با تاکید بر اینکه تحولات خوبی در حوزه اشتغال مددجویان در این استان ایجادشده، افزود: همکاری این نهاد با سپاه همواره باقوت وجود داشته و تاکنون در عرصه‌های مختلفی ازجمله اجرای طرح‌های اشتغال، ساخت مسکن، محرومیت‌زدایی در مناطق محروم استان سمنان همکاری انجام‌شده است.

مدیرکل کمیته امداد سمنان بابیان اینکه کمیته امداد و سپاه ماموریت محور نیستند، بلکه رسالت محور هستند، ابراز داشت: این دو نهاد مردمی در مواقع ضروری و شرایط اضطراری مانند سیل، زلزله بحران و سایر موارد وارد عمل شده تا به رسالت خود که دفاع از نظام، انقلاب و حمایت از محرومان است عمل کنند.

مسعودیان راد با اشاره به اینکه یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان کمک‌های مردمی استان سمنان برای ساخت منازل مسکونی در چم مهر لرستان جمع‌آوری شد، اضافه کرد: تاکنون منازل زیادی در این مناطق با مشارکت نیروهای بسیجی این استان ساخته‌شده است.

وی در پایان بابیان اینکه تقویت و گسترش همکاری‌های این دو نهاد در راستای ارائه خدمات به محرومان و مستضعفان در دستور کار است، خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال و توانمندسازی بانوان سرپرست خانوار از اولویت‌های مهم کمیته امداد محسوب می‌شود.

منبع : خبرگزاری مهر


ایجاد ۲۶۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان زنجانی

هدایت صفری گفت: در راستای توانمندسازی مددجویان تحت حمایت این نهاد ۲۶۰۰ فرصت شغلی با سرمایه گذاری بیش از ۶۰ میلیارد تومانی برای مددجویان زنجانی ایجاد شده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از زنجان، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به منظور ایجاد زمینه درآمد زایی و خودکفایی خانواده های تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ اشتغال در بخش های کشاورزی ، دامداری، صنفی و صنعتی ، خدمات ، تولیدی و قالی بافی از ابتدای امسال تاکنون برای جامعه هدف این نهاد ایجاد شده است.

هدایت صفری ادامه داد: توجه به ایجاد زمینه درآمدزایی، استقلال معیشتی و خودکفایی اقتصادی جامعه هدف این نهاد در قالب گفتمان و برنامه های توانمندسازی از راهبردهای اصلی کمیته امداد استان زنجان در حوزه خدمت رسانی به مددجویان تحت حمایت است.

وی با بیان اینکه ایجاد درآمد باثبات برای مددجویان تحت حمایت از اهداف فعالیت این نهاد در حوزه اشتغالزایی برای مددجویان تحت حمایت است، افزود: بهره گیری از روش های نوین در مدیریت کسب و کار با تکیه بر ارتقاء خدمات مهارت آموزی و استفاده از فرصت های نوین و علمی در حوزه اشتغال از جمله راهبران شغلی و کیفی سازی آموزش های ارائه شده از راهکارهای مهم این نهاد در کمک به پایدارسازی طرح های اشتغال و درآمدزایی آنها است.

صفری در ادامه با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون بیش از دو هزار و ۶۰۰ اشتغال زایی جدید برای مددجویان تحت حمایت این نهاد در استان زنجان ایجاد شده است ، ادامه داد: طرح های اشتغال ایجاد شده برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان از ابتدای امسال تاکنون در بخش های کشاورزی ، دامداری، صنفی و صنعتی ، خدمات ، تولیدی و قالی بافی بوده است.

وی همچنین ادامه داد: به منظور ایجاد فرصت های شغلی مناسب برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان بیش از ۶۰ میلیارد تومان از محل منابع و اعتبارات این نهاد و منابع بانکی سرمایه گذاری شده است

منبع :خبرگزاری شبستان


8 هزار طرح اشتغال و تولید برای مددجویان کمیته امداد خراسان رضوی

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تاکنون به منظور اشتغال و خودکفایی مددجویان تحت حمایت امداد ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار از منابع داخلی این نهاد و بانکی جذب شد.

به گزارش بازارکار به نقل از سایت خبری کمیته امداد، حبیب الله آسوده در ششمین روز از دهه فجر ر آیین افتتاح نمایشگاه اقتصاد مقاومتی، مشاغل خانگی و صنایع دستی راه اندازی شده در حسینیه امام خمینی(ره) مشهد ادامه داد: با این اعتبار ۶ هزار طرح و نزدیک به ۸ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد استان ایجاد شده است.
وی ادامه داد: اگر هم افزایی در بین دستگاه های اجرایی و دولتی صورت گیرد بهتر می توانیم در خدمت به مردم و محرومین باشیم.
آسوده از فعالیت های مشترک با سپاه امام رضا گفت و اظهار کرد: به منظور رونق تولید، برای مددجویان و افراد نیازمند مشاوره های کسب و کار، فراهم کردن زمینه اشتغال و شناسابی افراد نیازمند و ایجاد بازار و نمایشگاه را داریم.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی بیان کرد : در این نمایشگاه ۹۶ غرفه با حضور ۱۲۵ طرح دایر شده است که ۵۰ غرفه آن مربوط به کمیته امداد استان می شود.
همچنین در این مراسم فرمانده سپاه امام رضا از همکاری های مشترک با نهاد و سازمانهای مختلف و بویژه کمیته امداد گفت و افزود: برپایی این نمایشگاه ها می تواند در کاهش فقر موثر باشد چون محلی برای عرصه و فروش کالاها و تولیدات است که اگر مشکل فروش حل شود مردم بیشتر به سمت تولید و تولید کننده می روند.
سردار نظری ادامه داد: در زمینه اشتغال های روستایی، کارگاه های کوچک و خانگی و برگزاری نمایشگاه ها سعی بر ایجاد ارتباط مشترک داریم تا در ایجاد اشتغال نقش بسزایی داشته باشیم.
وی با عنوان اینکه بیشتر افراد بهره مند از خدمات اشتغال در حاشیه شهر سکونت دارند و اهل کار هستند، ادامه داد: با هم افزایی و شناسایی افراد مستعد و تسهیل کارها، کار موفق تر خواهد بود.
شایسته ذکر است: نمایشگاه اقتصاد مقاومتی با مشارکت سپاه امام رضا و کمیته امداد خراسان رضوی شامل غرفه های عرضه موادغذایی، صنایع دستی، پوشاک، گیاهان دارویی، گیاهان و سنگ های قیمتی تا پایان بهمن ماه امسال از ساعت۱۶ تا ۲۲ آماده بازدید است.

منبع : بازار کار


ایجاد اشتغال پایدار برای ۲۲۰۰ مددجوی بهزیستی در کرمانشاه

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه از ایجاد اشتغال پایدار برای ۲۲۰۰ مددجوی بهزیستی در این استان خبر داد.
فاطمه رضوان مدنی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد اظهار داشت: در راستای اشتغالزایی در استان طرحی به منظور اشتغال سه ساله به نام اشتغال پایدار تنظیم و طراحی شده است.

به گزارش بازارکار وی افزود: برای ۲ هزار و ۲۰۰ نفر از مددجویان بهزیستی اشتغال پایدار ایجاد شده است که این به معنی تحقق ۷۵ درصدی اشتغال مورد انتظار است.
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه ۲ برنامه کارفرمایی و خویش فرمایی برای مددجویان در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: در برنامه خویش فرمایی، خود فرد بنا بر تفاهم نامه‌ای که با فنی و حرفه‌ای بسته شده است، شغلی را فرا می‌گیرد که به آن فرد تحت پوشش هم بیمه و هم ۵۰ میلیون تومان وام ۴ درصد داده می‌شود.
این مسئول گفت: کارفرما در استان کرمانشاه که پنج مددجو را زیر مجموعه کاری خود مشغول به کار کند به ازای هر مددجو ۵۰ میلیون تومان وام و به مدت پنج سال نیز بیمه مددجو توسط بهزیستی پرداخت می‌شود.
رضوان مدنی به راه اندازی و ایجاد کارگاه‌های کوچک اشاره کرد و گفت: ۱۱ تعاونی روستایی در کرمانشاه ثبت شده است که در هر کدام از این تعاونی‌ها ۱۰ الی ۱۵ نفر در حوزه خیاطی، قالیبافی، صنایع دستی، پخت نان و بسته بندی فعالیت می‌کنند.
وی از اجرای طرح پرورش بوقلمون و زنبور عسل در استان خبر داد و تصریح کرد: در صورت اجرای این طرح ۴۰۰ نفر در استان مشغول به کار می‌شوند.

منبع: بازار کار


پرداخت ۵۳ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی برای مددجویان استان سمنان

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان گفت: ۵۳ میلیاردو ۳۹۷ میلیون تومان تسهیلات اشتغال زایی برا ی ایجاد ۱۴۶۸ فرصت شغلی در ده ماهه سال برای مددجویان جویای کار و کارآفرینان عرصه اشتغال جاری پرداخت شده است.

به گزارش بازارکار به نقل از سایت خبری کمیته امداد، علیرضا خدابنده، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان عمده مشاغل را در قالب طرح های خدماتی، طرح دامپروری،طرح کشاورزی، صنایع‌دستی و پنج طرح صنعتی و معدنی برشمردو گفت: به‌طورکلی ۴۴۵۴ طرح اشتغال تحت نظارت کمیته امداد استان سمنان پایش و نظارت می‌شود.
وی با اشاره به سرفصل‌های حوزه اشتغال درزمینه خودکفایی و توانمندی مددجویان و افراد نیازمند جویای شغل خاطرنشان کرد: آمایش فضای کسب‌وکار، نیازسنجی مناطق، استعداد سنجی مددجویان، مشاوره راهنمایی شغلی، آموزش فنی حرفه‌ای و کارآفرینی، ایجاد اشتغال طرح‌های کسب‌وکار خرد، کاریابی، پایدارسازی مشاغل، نظارت سه تا پنج‌ساله بر طرح‌های اشتغال ازجمله مواردی است که اجرا می‌شود.
علیرضا خدابنده بااشاره به فعالیت کانون خیرین و اشتغال که استان سمنان پیشتاز در راه اندازی این کانون بوده است تصریح کرد: این کانون به صورت بخش خصوصی و به منظور کار آفرینی و ساماندهی مشاغل با استفاده از ظرفیت خیرین به صورت رسمی ثبت و ایجاد شده است.
وی افزود: این کانون در انتخاب کسب و کار، سرمایه گذاری، ایجاد ارتباط با بنگاه‌های بالادستی، رفع مشکلات و هم افزایی و تعامل کارآفرینان فعالیت می‌کند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان با اشاره به راه‌اندازی طرح راهبران شغلی در کمیته امداد، خاطرنشان کرد: راهبران شغلی در واقع افراد کارآفرین و متخصصان یک کسب وکار مشخص هستند که مشاوره و آموزش لازم در رابطه با چگونگی خریداری مواد اولیه، چگونگی تولید با کیفیت، فروش محصول نهایی و … را در مورد هر کسب و کار به مددجویان ارائه داده و زنجیره ارزش آن شغل را توسعه می‌دهند.

منبع : بازار کار


اعتبار اشتغال مددجویان ایلامی ۱۸۰ درصد افزایش یافت

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) ایلام گفت: اعتبار اشتغالزایی مددجویان زیر پوشش این نهاد در سال جاری ۱۸۰ درصد افزایش یافته است.

ضیا رضایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال یک هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار برای اشتغالزایی مددجویان زیر پوشش این نهاد اختصاص یافته که صرف پرداخت تسهیلات به مددجویان زیر پوشش شده است.

وی افزود: با پرداخت این میزان تسهیلات تاکنون سه هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان زیر پوشش این نهاد در مناطق مختلف شهری و روستایی استان ایجاد شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) ایلام اعتبار سال گذشته این نهاد برای اشتغال مددجویان را ۵۶۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: پیش بینی می شود اعتبار اشتغال مددجویان این نهاد تا پایان سال جاری افزایش یابد.

رضایی یادآور شد: همچنین با رایزنی به عمل آمده و به منظور ارایه خدمات هرچه مطلوبتر به مددجویان، بخشی از اعتبارات امدادی سایر استان ها جذب و صرف خدمات دهی به مددجویان زیرپوشش خواهد شد.

وی اضافه کرد: اگرچه روند زیر پوشش رفتن مددجویان این نهاد طی ۲ سال اخیر به دلیل مشکلات اقتصادی صعودی شده ولی این نهاد همچنان در صدد توانمندسازی و استقلال مالی مددجویان از طریق فراهم کردن فرصت های شغلی برای آنان است.

بیش از ۷۰ هزار نفر در استان ایلام زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد قرار دارند.

منبع : خبرگزاری ایرنا


ایجاد ۲۰۱۰شغل برای مدد جویان کمیته امداد در زنجان

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان، گفت: هدف گذاری کمیته امداد استان زنجان برای ایجاد اشتغال برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد چهار هزار شغل است وتا کنون دو هزار و ۱۰ شغل ایجاد شده است.

هدایت صفر ی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه کمیته امداد یک نهاد حمایتی است، گفت: طی سال گذشته ۴۱ میلیارد تومان به تعداد دو هزار و ۸۸۲ شغل برای جامعه هدف تحت پوشش کمیته امداد استان زنجان ایجاد شد.
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان، گفت: دو هزار و ۳۰۰ خانواده از چرخه حمایتی کمیته امداد استان زنجان خارج شده و توانمند شدند و تنها هدف کمیته امداد توانمند کردن مددجویان است.
صفری ابراز کرد: طی سال جاری هدف گذاری کمیته امداد استان زنجان برای ایجاد اشتغال برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد استان چهار هزار شغل است و تاکنون دو هزار و ۱۰ شغل از طریق کمیته امداد استان ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه تاکنون ۴۶ میلیارد تومان در زمینه اشتغال و خلق فرصت‌های شغلی سرمایه گذاری شکل گرفته است، ابراز کرد: با تخصیص منابع امیدواریم تا پایان سال هدف گذاری مشخص شده برای اشتغال در استان فراهم شود.
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان، پرداخت تسهیلات توسط بانک‌های عامل در استان زنجان به مددجویان برای ایجاد اشتغال را بسیار مطلوب اعلام کرد.

منبع : خبرگزاری مهر


شرایط معافیت سربازی مددجویان چیست؟

 معاون وظیفه عمومی خراسان جنوبی، شرایط معافیت سربازی فرزندان خانواده‌هایی که تحت پوشش سازمان بهزیستی و یا کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند، را تشریح کرد.

ایسنا/خراسان جنوبی ،سرهنگ سیداحمد حسینی، با اشاره به معافیت‌های سربازی مددجویان تصریح کرد: برابر ماده ۴۴ مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی یکی از فرزندان ذکور خانواده‌هایی که تحت پوشش سازمان بهزیستی و یا کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند، می‌توانند از معافیت سربازی بهره‌مند شوند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری پلیس، وی با بیان اینکه شرط اصلی این معافیت نداشتن غیبت است، تصریح کرد: یکی از فرزندان ذکور مادران فاقد شوهر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و یا سازمان بهزیستی از انجام خدمت دوره ضرورت معاف می‌شوند.

معاون وظیفه عمومی خراسان جنوبی یادآور شد: در این نوع معافیت تعداد فرزندان ذکور بالای ۱۸ سال مانع بهره‌مندی مشمول از معافیت نیستند.

منبع : خبرگزاری ایسنا


ایجاد پنج هزار شغل برای مددجویان کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سال جاری پنج هزار شغل برای مددجویان استان ایجاد می‌شود.
به گزارش خبرنگار مهر، قباد مبشری عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: از این تعداد، دو هزار و ۵۰۰ شغل از طریق طرح راهبری شغلی ایجاد می شود.

وی بیان داشت: طرح راهبری شغلی، یک الگوی کارآفرین محور است که در آن تعدادی از افراد بیکار به کارآفرین معرفی شده تا برای آنها شغل ایجاد کند.
مبشری افزود: راهبران شغلی، در این طرح مراحل ایجاد اشتغال برای یک مددجو را انجام می دهند.
وی این مراحل را شامل مشاوره، شناسایی و استعداد سنجی مددجو، انتخاب طرح، پیگیری وصول و پرداخت تسهیلات، اجرای طرح و بازاریابی محصولات عنوان کرد.
مبشری افزود: برای راهبری شغلی مددجویان کمیته امداد در بخش کشاورزی می‌توان از ظرفیت فارغ‌التحصیلان کشاورزی استفاده کرد.
وی تصریح کرد: بسترسازی ایجاد اشتغال پایدار، آموزش و مهارت‌آموزی، انتقال دانش و مهارت‌آموزی مددجویان و جامعه هدف در این طرح در دستور کار قرار دارد که در این راستا سازمان نظام‌ مهندسی استان با استفاده از ظرفیت مهندسان و فارغ‌التحصیلان شاخه‌های کشاورزی همکاری می کنند.

منبع : خبرگزاری مهر


1400 مددجوی اصفهانی وام اشتغال دریافت کردند

قائم‌ مقام کمیته امداد استان اصفهان گفت: در ۹ ماهه امسال تسهیلات اشتغال‌زایی به ۱۴۰۰ مددجوی کمیته امداد پرداخت شده که میانگین مبلغ هر وام قرض‌الحسنه برای ایجاد اشتغال مددجویان ۵۰ میلیون تومان بوده است.

کریم زارع در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص لزوم توانمندسازی مددجویان این نهاد، اظهار کرد: بحث توانمندسازی یکی از رویکردهای اساسی در زمینه مددجویان بوده است و با وضعیت کنونی جامعه باید مدجویان را به نحوی توانمند کنیم که زندگی و درآمد مستقلی داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال مهمترین موضوع توانمندسازی است، افزود: یکی از گروه‌های هدف توانمندسازی جمعیت‌ روستایی است که با آسیب‌های بسیاری همچون مهاجرت، حاشیه نشینی و آسیب‌های اجتماعی دست به گریبان هستند که لازم است برای جلوگیری از مهاجرت آنها اشتغال لازم را ایجاد کرد.
قائم‌ مقام کمیته امداد استان اصفهان، تصریح کرد: آموزش‌های لازم را برای همه افراد خانواده مددجویان برگزار کرده‌ایم و تسهیلات قرض الحسنه هم به این امر اختصاص یافته است که در ۹ ماهه امسال نزدیک به ۴۱ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی پرداخت شده است.
کشاورزی و دامداری بیشترین میزان اشتغال را ایجاد کرده‌اند
ی با اشاره به اینکه این میزان در ۹ ماهه امسال تسهیلات به ۱۴۰۰ نفر پرداخت شده است، اظهار کرد: میانگین مبلغ وام قرض الحسنه برای ایجاد اشتغال مددجویان ۵۰ میلیون تومان است که این تعداد وام اختصاصی تا پایان امسال به دو برابر خواهد رسید که در حال حاضر معرفی این افراد به بانک‌های عامل انجام شده است.
زارع با بیان اینکه معرفی ضامن و تهیه مدارک لازم روند کار را با کندی مواجه می‌کند، اظهار کرد: این میزان اشتغال در زمینه صنعت، خدمات و کشاورزی بوده که عمده اشتغالزایی و دریافت تسهیلات در حوزه کشاورزی و پس از آن خدمات بوده است که امسال با استقبال خوبی در این امر مواجه بودیم.
وی با تاکید بر اینکه بیشتر طرح‌ها مربوط به دامداری و کشاورزی است، افزود: تسهیلات پرداخت شده در همه شهرستان‌های استان اختصاص یافته و در شهرستان اصفهان به جهت وجود بیشترین تعداد مددجوی تحت پوشش اختصاص تسهیلات بیشتر بوده است.

منبع : بازار ایمنا


ایجاد حدود ۱۳۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان سمنانی در ۹ ماه اخیر

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان گفت: استعداد سنجی در حوزه اشتغال برای ۱۲ هزار ۴۳۰ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان انجام‌شده که ۳۱ درصد از این افراد مستعد اشتغال شناخته‌شده که کار اشتغال برای آنان برنامه‌ریزی و اجراشده است.

محسن مسعودیان راد، مدیرکل کمیته امداد استان سمنان با اشاره به سرفصل‌های حوزه اشتغال درزمینهٔ اینکه خودکفایی و توانمندی مددجویان و افراد نیازمند جویای شغل اظهار کرد: آمایش فضای کسب‌وکار، نیازسنجی مناطق، استعداد سنجی مددجویان، مشاوره راهنمایی شغلی، آموزش فنی حرفه‌ای و کارآفرینی، ایجاد اشتغال طرح‌های کسب‌وکار خرد، کاریابی، پایدارسازی مشاغل، نظارت سه تا پنج‌ساله بر طرح‌های اشتغال ازجمله مواردی است که اجرا می‌شود.
وی به ایجاد یک‌هزار و ۲۹۴ فرصت شغلی در ۹ ماهه سال جاری و پرداخت تسهیلات و به‌کارگیری مددجویان اشاره کرد و گفت: تسهیلات پرداخت‌شده جهت اشتغال در این طرح‌های ایجادشده ۴۵ میلیارد تومان است که این فرآیند تا پایان سال جاری ادامه خواهد یافت.
مسعودیان راد ادامه داد: عمده مشاغل ایجادشده در قالب طرح‌های خدماتی، دام‌پروری، کشاورزی، صنایع‌دستی، صنعتی و معدنی و شیلات بوده است.
مدیر کل کمیته امداد استان سمنان با اشاره به موضوع فرصت‌های سرمایه‌گذاری جهت جلب مشارکت مجتمع اقتصادی، افزود: این پروژه شامل طرح‌های سرمایه‌گذاری تامین و استقرار تجهیزات هوشمند سازی مصرف آب، سرمایه‌گذاری ایمپلنت دندان، ساخت موتوربرق و مجتمع رفاهی و زائرسرا است.

منبع : بازارکار


 

آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.