اخبار مشاغل سخت و زیان آور و حوادث کار در سال ۹۹

اخبار مشاغل سخت و زیان آور و حوادث کار در سال ۹۹

در این صفحه اخبار لحظه به لحظه اخبار مشاغل سخت و زیان آور و حوادث کار اعلام میشود..!


جذب ۲۶۵۰ پرستار جدید در سازمان تامین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از افزایش حقوق پرستاران این سازمان خبر داد و گفت: با توجه به اینکه وزارت بهداشت افزایش حقوق و دستمزد را اجرا کرده بود در سازمان تامین اجتماعی نیز با موافقت شورای حقوق و دستمزد، افزایش حقوق‌ها از مهر اجرا شده و حقوق پرستاران سازمان تامین اجتماعی مشابه با وزارت بهداشت خواهد بود.

به گزارش ایسنا، دکتر مصطفی سالاری در جلسه‌ای با اعضای هیات مدیره سازمان نظام پرستاری اظهار کرد: بعد از وزارت بهداشت بیشترین تعداد پرستاران با سازمان تامین اجتماعی همکاری دارند و ۱۶۵۰۰ پرستار در مراکز درمانی تامین اجتماعی سراسر کشور مشغول خدمت رسانی به بیماران هستند.
وی با بیان اینکه تعداد زیادی از پرستاران شاغل در مراکز درمانی دولتی و خصوصی نیز بیمه شده سازمان تامین اجتماعی هستند، گفت: در مجموع ۷۰ هزار پرستار تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند.
سالاری با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی در ماه گذشته افزود: با جذب و به کارگیری پرستاران پذیرفته شده در این آزمون که در حال انجام است، شاهد کاهش فشار کاری پرستاران و بهبود شاخص تعداد پرستار نسبت به تخت‌های بستری خواهیم بود.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی توسعه خدمات درمانی این سازمان را بر اساس سطح بندی مراکز درمانی کشور عنوان کرد و گفت: بر اساس مطالعات انجام شده در سازمان تامین اجتماعی و وزارت بهداشت، توسعه خدمات درمانی براساس اولویت و به منظور تحقق عدالت در دسترسی به خدمات مورد توجه قرار می‌گیرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، سالاری از نهایی شدن مطالعات مربوط به سطح بندی مراکز درمانی خبر داد و گفت: براساس برنامه ریزی صورت گرفته به بیمارستان‌های موجود سازمان تامین اجتماعی ۵۵۰ تخت اضافه می‌کنیم و توسعه و تجهیز مراکز موجود را با جدیت پیگیری می‌کنیم.
جذب ۲۶۵۰ پرستار جدید در سازمان تامین اجتماعی
دکتر امیرعباس منوچهری، معاون درمان سازمان تامین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: حدود ۱۶۵۰۰ پرستار در بیمارستان‌های تامین اجتماعی سراسر کشور مشغول به کار هستند و مجموع تخت‌های بستری بیمارستان‌های تامین اجتماعی ۹۲۰۰ تخت است و در مجموع از نظر شاخص تعداد پرستاران به نسبت تخت بیمارستانی در شرایط قابل قبولی قرار داریم و کمبود نیروی جدی در بخش پرستاری وجود ندارد.
وی از جذب ۲۶۵۰ پرستار جدید در سازمان تامین اجتماعی براساس آزمون استخدامی که ماه قبل برگزار شده است، خبر داد و گفت: قانون ارتقائ بهره وری از سال ۹۱ در سازمان تامین اجتماعی اجرا می‌شود و پرداختی پرستاران به روز است.
برخورداری از مزایای مشاغل سخت و زیان آور مهمترین خواسته پرستاران است
محمد میرزابیگی ، رئیس سازمان نظام پرستاری نیز در این جلسه گفت: با شیوع کرونا در کشور ۸ ماه از دفاع مقدس پرستاران می‌گذرد و پرستاران علاوه بر فعالیت‌های معمول وظایف جدیدی نیز برعهده گرفته‌اند.
وی افزود: در کشور ۱۹۳ دانشکده پرستاری داریم و در کل فعالیت‌های پرستاری بیش از ۲۵۰ هزار نفر مشغول به کار و یا تحصیل هستند و سازمان نظام پرستاری ۱۹۲ هزار عضو دارد.
میرزابیگی از خدمت رسانی ۱۱۰ هزار پرستار به بیماران مبتلا به کرونا خبر داد و گفت: ۳۲ هزار نفر از پرستاران به بیماری کرونا مبتلا شده و ۶ هزار نفر از آنان به دلیل این بیماری از خدمت منفک شده‌ و ۵۲ پرستار نیز به شهادت رسیده‌اند.
وی خدمت رسانی به بیماران را وظیفه‌ای مقدس برای پرستاران توصیف کرد و گفت: کار و خدمت به بیماران نسبت به پیگیری مطالبات در اولویت است و البته اگر مطالبات محقق شود، خدمت به مردم بهتر ارائه می‌شود.
رئیس سازمان نظام پرستاری برخورداری از مزایای مربوط به مشاغل سخت و زیان آور را مهمترین خواسته پرستاران عنوان کرد و گفت: بخشی از اعضای جامعه پرستاری تحت پوشش تامین اجتماعی و تابع قانون کار هستند که حدود ۴۰ هزار نفر اینگونه هستند و از مزایای مشاغل سخت و زیان‌آور استفاده می‌کنند.
میرزابیگی با اشاره به تصویب قانون بهره وری برای سرمایه انسانی کادر درمان در مجلس شورای اسلامی، گفت: انتظار جامعه پرستاری اجرای کامل این قانون در تمامی مراکز درمانی اعم از دولتی، خصوصی و تامین اجتماعی است.
وی تامین نیروی کمک پرستار در مراکز درمانی را از دیگر مطالبات جامعه پرستاری برشمرد و گفت به ازای هر ۴ پرستار باید یک نفر کمک پرستار در بخش‌ها باشد و انتطار داریم این موضوع مورد توجه باشد.


مشاغل آرامستان‌ها در گروه سخت و زیان‌آور قرار گرفت

مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری مشهد از موافقت شورای عالی حفاظت فنی با کلیات الحاق گروه‌های شغلی کارکنان آرامستان‌های کشور به مشاغل سخت و زیان ‌آور گروه ” ب ” خبر داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین مهدوی دامغانی با اعلام این خبر اظهار کرد: با دفاعیاتی که در جلسه‌ای با حضور دکتر راضی مدیر کل دفتر محیط‌ زیست و خدمات شهری سازمان شهرداری‌ها و دکتر یزدانی رئیس کمیسیون خدمات شهری کشور در محل وزارت کار تشکیل شد، شورای عالی حفاظت فنی با کلیات الحاق گروه‌های شغلی کارکنان آرامستان‌های کشور که با اموات در ارتباط هستند به مشاغل سخت و زیان‌ آور گروه ” ب ” موافقت کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، وی با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته طی سال‌های اخیر در خصوص این موضوع افزود: خوشبختانه در دیدار روز گذشته با دکتر جمالی‌نژاد، معاون وزیر کشور، ایشان نیز از این موضوع حمایت کرده و با همراهی صورت گرفته، امروز موفق به تصویب الحاق گروه‌های شغلی کارکنان آرامستان در گروه مشاغل سخت و زیان‌آور در شورای عالی حفاظت فنی وزارت کار شدیم.

منبع : بازار کار


صیادی شغل سخت و زیان‌آور شناخته شود

رئیس اتحادیه صیادی سیستان و بلوچستان با انتقاد از اینکه صیادی در گروه مشاغل سخت و زیان‌آور قرار نگرفته، خواستار مساعدت نمایندگان مجلس در این زمینه شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، با وجود اینکه صیادی از بسیاری از مشاغلی که سخت و زیان‌آور شناخته شده‌اند، سخت‌تر و اشتغال در آنها با آسیب‌های بیشتری همراه است، این شغل سخت و زیان‌آور محسوب نشده و صیادان مشمول بازنشستگی زودهنگام نمی‌شوند.
سلیمان آراییش (رئیس اتحادیه صیادی سیستان و بلوچستان) به ایلنا گفت: علاوه بر اینکه صیادی با تلاش زیادی همراه است و افراد برای این کار باید از بدن خود بسیار کار بکشند، صیادان با انواع و اقسام خطرات ازجمله توفان، خطر دزدان دریایی و … رو‌به‌رو هستند.
او ادامه داد: جالب است که مشاغلی که آسیب کمتری دارند در زمره مشاغل سخت و زیان‌آور قرار گرفته، اما صیادی که آشکارا آسیب جسمی و فشار به دنبال دارد، سخت و زیان‌آور نیست.
این مسئول صنفی کشاورزی عنوان کرد: حداقل ۲۰ صیاد در یک لنج برودتی کار می‌کنند. از این تعداد تنها پنج نفر بیمه می‌شوند و بیمه آنها هم بیمه معمولی است. در واقع ما با دو مشکل رو‌به‌رو هستیم. بسیاری از صیادان بیمه نیستند، چون باید به صورت آزاد این کار را بکنند و این از توان آنها خارج است. آنهایی هم که بیمه هستند سختی و زیان‌آوری کارشان لحاظ نشده است.
او با بیان اینکه سال‌هاست پیگیر شناساندن شغل صیادی به عنوان شغل سخت و زیان‌آور هستیم، گفت: اکنون نیز از طریق نمایندگان مجلس و فراکسیون ساحلی پیگیر این ماجرا هستیم و امیدواریم در مجلس قانونی تصویب شود و بر اساس آن صیادی شغل سخت و زیان‌آور معرفی شود.

منبع : خبرگزاری ایلنا


جذب نیروی امریه در جهاد دانشگاهی استان اردبیل

جهاد دانشگاهی استان اردبیل از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد رشته «مهندسی شیمی» بومی استان اردبیل نیروی امریه جذب می‌کند.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان اردبیل، افراد متقاضی برای گذراندن خدمت مقدس سربازی در قالب امریه در جهاددانشگاهی اردبیل می‌توانند مستندات لازم شامل گواهی مدرک تحصیلی و سوابق علمی، پژوهشی و اجرایی خود را تا پایان شهریور ماه سال جاری به پست الکترونیکی واحد به نشانی sec.ar@acecr.ac.ir ارسال و یا با مراجعه حضوری به نشانی اردبیل، شهرک کارشناسان، فاز ۳، میدان شفا، ساختمان جهاد دانشگاهی، طبقه ۳، واحد کارگزینی، مدارک خود را تحویل دهند.
افراد واجد شرایط همچنین می‌توانند با شماره تلفن ۶-۳۳۷۴۹۵۰۳-۰۴۵ داخلی ۱۱۵ اطلاعات بیشتر را کسب کنند.

منبع : روابط عمومی جهاد دانشگاهی


خواستار همسان‌سازی حقوق و اجرای آیین‌نامه سخت و زیان‌آور هستیم

آتش‌نشان‌های اصفهان خواستار برآورده شدن مطالبات خود شدند. رئیس سازمان آتش‌نشانی اصفهان نیز از تلاش برای احقاق حق آتش‌نشان‌ها خبر می‌دهد.

جمعی از آتش‌نشان‌های اصفهان در تماس با خبرنگار ایلنا از برگزاری تجمع آرام صنفی برای پیگیری مطالبات خود خبر دادند.
آنها خواسته‌های خود را اجرای آیین‌نامه مشاغل سخت و زیان‌آور برای همه رسته‌های شغل آتش‌نشانی و همچنین همسان‌سازی حقوق آتش نشان‌های اصفهان با آتش‌نشان‌های سایر کلانشهرها عنوان کردند.
آنها اظهار داشتند: بارها برای پیگیری مطالبات خود به همه نهادهای مسئول مراجعه کرده‌ایم و امیدواریم مسئولان سختی و خطرات کار ما را درک کنند و در جهت پاسخگویی به ما بربیایند.
محسن گلابی (رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان) در رابطه با تجمع آتش‌نشان‌ها گفت: این تجمع در اعتراض به دریافت حقوق و مزایای فعلی نبوده و آتش‌نشان‌ها حقوق خود را هر ماه سر موقع دریافت می‌کنند. خواسته معترضان، اجرای آیین‌نامه مشاغل سخت و زیان‌آور است و همچنین آنها از سالها قبل نسبت به میزان حقوق دریافتی و پایین بودن حقوق خود اعتراض دارند.
به گفته او، مساله تبدیل وضعیت، یک خواسته دیگر است و تعدادی آتش‌نشان شرکتی که از هشت یا نه سال پیش استخدام شده‌اند، هنوز تبدیل وضعیت نشده‌اند.
گلابی با بیان اینکه ما از چند وقت پیش نامه‌نگاری با مسئولان ذیربط استانی و کشوری را آغاز کرده‌ایم؛ اضافه کرد: در پی برآوردن مطالبات آتش‌‌نشان‌ها هستیم و در همین رابطه جلساتی با حضور مقامات و مسئولان و نمایندگان آتش‌نشان‌ها برگزار خواهیم کرد. امیدواریم به زودی مشکلات آتش‌نشان‌ها به طور کامل حل شود.

منبع : خبرگزاری ایلنا


شاغلان مشاغل سخت و زیان‌آور ملزم به ۳۶ ساعت کار در هفته هستند

عضو هیات مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران عنوان کرد: شاغلان در مشاغل سخت و زیان‌آور جای ۴۴ ساعت کار هفتگی باید ۳۶ ساعت کار کنند و مرخصی سالانه آنها هم ۳۵ روز است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، برنامه این هفته «کارگر ایرانی» به مشاغل سخت و زیان‌آور اختصاص داشت.
در این برنامه محسن باقری (عضو هیات مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران) با بیان اینکه قانون‌گذار برای مشاغل سخت و زیان‌آور استثنائات و معافیت‌هایی در نظر گرفته است، گفت: شاغلان در این مشاغل جای ۴۴ ساعت کار هفتگی باید ۳۶ ساعت کار کنند و کارفرما نیز نمی‌تواند آنها را مجبور به اضافه کاری کند.
او ادامه داد: همچنین این افراد جای ۳۰ روز مرخصی، ۳۵ روز مرخصی دارند.
باقری با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین استثنائاتی که برای شاغلان کارهای سخت و زیان‌آور در نظر گرفته شده بازنشستگی پیش از موعد است، تصریح کرد: بر اساس قانون افراد با ۲۰ سال سابقه متمادی سخت و زیان‌آور یا با ۲۵ سال سابقه منقطع می‌توانند بازنشسته شوند.
او درباره اینکه چه مشاغلی مشمول قانون مشاغل سخت و زیان‌آور هستند، گفت: برخی مشاغل به خودی خود سخت و زیان‌آور محسوب می‌شوند. برای مثال مشاغلی مثل خبرنگاری، آتش‌نشانی و… سخت و زیان‌آور هستند. جز اینها هر شغلی بنا به شرایط محیط کار و نوع کار می‌تواند سخت و زیان‌آور باشد و تشخیص آن بر عهده کمیته‌های استانی است.
عضو هیات مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران ادامه داد: افراد با رجوع به این کمیته‌ها که متشکل از نمایندگان کارگران، کارفرمایان، وزارت بهداشت و… است می‌توانند مورد ارزیابی قرار گیرند و اگر کمیته مذکور رای به سخت و زیان‌آور کار آنها داد، مشمول مزایای آن می‌شوند.
او با اشاره به اینکه درباره مشاغل سخت و زیان‌آور با مشکلاتی مواجه هستیم، گفت: برای مثال آتش‌نشانی همین چند سال پیش و بعد حادثه پلاسکو با پیگیری‌های انجام شده جزء مشاغل سخت و زیان آور شد.
باقری ادامه داد: مشکل دیگر بازرسی و نظارت درباره سختی کارهاست. در حالی که بر اساس قانون سازمان تامین اجتماعی مکلف به نظارت و بازرسی در این زمینه است، مشاهده‌ می‌کنیم که کارگران باید دنبال گرفتن حق سختی و زیان‌آوری کارشان باشند.
او همچنین با درخواست مساعدت از مجلس، گفت: الان قانون به این صورت است که کارفرما اجازه دارد حق بیمه مشاغل سخت و زیان‌آور را در پایان کار یعنی وقت بازنشستگی‌ کارگران بدهد. این تاخیر پرداختی مشکلاتی را ایجاد می‌کند، در حالی که می‌توان کارفرما را ملزم به پرداخت ماهانه حق بیمه مشاغل سخت و زیان‌آور کرد و در این زمینه مجلس می‌تواند ورود کرده و قانون را اصلاح کند.
باقری در جواب سوالی مبنی بر اینکه آیا کف بازنشستگی‌ با مشاغل سخت و زیان‌آور ۲۰ سال است و امکان ندارد افرادی زودتر بازنشست شوند، تصریح کرد: قانون این زمان را تعیین کرده، اما ممکن است عنوان شود افرادی در مشاغلی کار می‌کنند که میزان سختی آنها به قدری است که در مدتی کوتاه‌تر افراد را دچار مشکل می‌کند.
او تصریح کرد: درباره این افراد قواعد دیگری وجود دارد. فرضا کارگری در شغلی سخت بعد پنج سال توان کار کردن را از دست می‌دهد. کارفرما به دلیل به کارگیری کارگر در شغلی که در توانش نبوده مکلف به پرداخت غرامت است که شامل دو ماه سنوات در سال و جریمه ۱۰ ساله به تامین اجتماعی است.
باقری همچنین درباره کار کردن در مشاغل سخت و زیان‌آور برای مدت کوتاهی، گفت: قبلا اینطور بود که اگر فرد ۲۰ سال کار سخت و زیان‌آور نداشت، مشمول مزایای آن نمی‌شد، اما با پیگیری‌های صورت گرفته هر مقدار کار در این مشاغل یک برابر و نیم سابقه بیمه حساب می‌شود.

منبع : خبرگزاری ایلنا


بار مالی۴۰۰ میلیونی هر کارگر مشمول قانون سخت و زیان‌آور برای تامین‌اجتماعی

معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در سال جاری شاهد تحول دیجیتال در این سازمان خواهیم بود، اظهار کرد: در نخستین گام ثبت تاریخ اعتبار در دفترچه‌های درمانی حذف شده و استعلام اعتبار دفترچه‌ها از طریق سامانه‌های مختلف اینترنتی و کد دستوری قابل انجام است.

به گزارش ایسنا، عادل دهدشتی در جلسه‌ای با اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: در مرحله بعد حذف کامل دفترچه‌های کاغذی و احراز هویت بیمه شدگان در مراکز درمانی طرف قرارداد را دنبال می‌کنیم و پیش‌بینی می‌شود که با تحقق کامل این برنامه بیش از ۵۰ درصد مراجعات به شعب و کارگزاری‌های تامین اجتماعی کاهش یابد.
وی با تاکید بر اینکه مجموعه سازمان تامین اجتماعی مکلف به شنیدن سخنان شرکای اجتماعی است، افزود: دیدگاه‌ها و نقطه نظرات نمایندگان تشکل‌‎های کارگری و کارفرمایی مورد توجه مدیریت سازمان قرار دارد و در جلسات مربوط به تنقیح و تلخیص بخشنامه‌ها نیز نمایندگان تشکل‌ها حضور فعال دارند.
معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تامین اجتماعی گفت: ارتقا جایگاه سازمان در افکار عمومی و تقویت سرمایه اجتماعی از طریق گفتگو با شرکای اجتماعی قابل انجام است و تشکیل اتاق‌های فکر با مشارکت شرکای اجتماعی با هدف گفتگوی مستمر را پیگیری می‌کنیم.
دهدشتی ادامه داد: ارتباط نزدیک و سازمان یافته با شرکای اجتماعی در سازمان تامین اجتماعی پیگیری و تداوم این جلسات منجر به ایجاد تفاهم و زبان مشترک با شرکای اجتماعی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه لایحه احیای شورای عالی تامین اجتماعی در حال نهایی شدن در دولت و ارسال به مجلس شورای اسلامی است، گفت: احیای شورای عالی تامین اجتماعی منجر به تقویت سه جانبه گرایی می‌شود و شورای عالی تامین اجتماعی مشابه با شرایط پس از پیروزی انقلاب اسلامی شکل خواهد گرفت.
دهدشتی همچنین از ایده برگزاری دوره‌های آموزشی مرتبط با سازمان تامین اجتماعی برای کارفرمایان استقبال کرد و گفت: دوره‌های آموزشی با کیفیت و موثر برای کارفرمایان و همچنین کارکنان کارگاه‌ها به منظور آشنایی هرچه بیشتر با مقررات و رویه‌های سازمان تامین اجتماعی برگزار می‌شود.
سید عبدالوهاب سهل آبادی، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت نیز در این جلسه گفت: حوزه کاری خانه صنعت، معدن و تجارت گسترده است و در این مجموعه کارهای بزرگی انجام می‌شود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی افزود: خانه صنعت، معدن و تجارت در همه استانها فعالیت دارد و این تشکل کارفرمایی از انجمن‌های همگن تشکیل شده است.
سهل‌آبادی با بیان اینکه کارفرمایان بیمه تامین اجتماعی را شریک خود می‌دانند، گفت: ما شرکایی هستیم که حواسمان جمع است و شرایط سازمان را نیز به خوبی می‌دانیم.
وی قانون مشاغل سخت و زیان آور را نیازمند اصلاح فوری دانست و گفت: به ازای هر کارگری که مشمول قانون سخت و زیان آور شود، حدود ۴۰۰ میلیون تومان برای سازمان تامین اجتماعی هزینه ایجاد می‌شود درحالی که حدود ۴۰ میلیون تومان توسط کارفرما پرداخت می‌شود.
در ادامه این جلسه سایر اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت نیز به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.

منبع : خبرگزاری ایسنا


شغلی که جایش در لیست سخت و زیان‌آورها خالی است

مسئول فنی آزمایشگاه تشخیص طبی جهاد دانشگاهی استان مرکزی به پرمخاطره بودن فعالیت در حوزه علوم آزمایشگاهی اشاره کرد و افزود: ویژگی خاص شغلی افراد شاغل در آزمایشگاه های تشخیص طبی و سروکار داشتن آنها با نمونه های مختلف آزمایشی متعلق به بیماران مختلف ایجاب می‌کند که این شغل در زمره مشاغل سخت و زیان آور قرار گیرد که تاکنون محقق نشده است.

دکتر مومنی به مناسبت فرا رسیدن روز علوم آزمایشگاهی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: رشته علوم آزمایشگاهی یکی از رشته‌های پاراکلینیکی است که اطلاعات مختلفی که از بدن بیماران مورد نیاز است را برای اطلاع پزشک در راستای تشخیص هرچه بهتر بیماری فراهم می‌کند.
وی افزود: پزشک معالج بیمار در کنار بررسی علائم و شرح حالی که از مریض دریافت می‌کند نیازمند اقدامات کمکی دیگری برای تشخیص صحیح بیماری است که شامل سونوگرافی، رادیولوژی، تصویربرداری، آزمایشگاه و … است.
وی بیان کرد: آزمایشگاه شامل قسمت‌های مختلفی نظیر بیوشیمی، میکروب‌شناسی، هورمون شناسی، پاتولوژی، سرولوژی و … است که هر یک می توانند اطلاعات ویژه ای را از بدن بیمار در اختیار پزشک قرار داده و اورا از تغییرات مختلف بیوشیمی، هورمونی، هماتولوژی و … که در بدن بیمار اتفاق افتاده است، مطلع کنند، در واقع پزشک در بسیاری از موارد بدون برخورداری از این اطلاعات نمی‌تواند برای مریض درمان درستی را به انجام برساند و باید به صورت مستند تمامی اطلاعات بیمار به ویژه نتیجه آزمایش به پزشک ارائه شود و در واقع کادر علوم آزمایشگاهی به پزشک در تشخیص و درمان بیمار کمک می‌کنند.
مسئول فنی آزمایشگاه جهاددانشگاهی استان مرکزی به ارزیابی خود از جایگاه رشته علوم آزمایشگاهی و کمک موثر آن در حوزه تشخیص و درمان اشاره کرد و افزود: قطعا این رشته دانشگاهی با جایگاه واقعی خود فاصله دارد، ولی اینطور نیست که گفته شود با رشته‌های دیگر غیرمتناسب بوده و نسبت به رشته‌های دیگر از نظر جایگاه عقب تر است در واقع پیشرفت ها تقریبا هماهنگ اتفاق افتاده است.
وی به پرمخاطره بودن شغل علوم آزمایشگاهی اشاره کرد و افزود: ویژگی خاص شغلی افراد شاغل در آزمایشگاه های تشخیص طبی و سروکار داشتن آنها با نمونه های مختلف آزمایشی متعلق به بیماران مختلف ایجاب می‌کند که این شغل در زمره مشاغل سخت و زیان آور قرار گیرد که تاکنون محقق نشده است.
وی نبود تهویه مناسب در فضای آزمایشگاهی را از جمله مشکلات بسیاری از آزمایشگاه ها دانست و افزود: اکثر آزمایشگاه‌ها در زیرزمین احداث شده و فعالیت می‌کنند و نبود تهویه مناسب در برخی از این مراکز و عدم برخورداری کارکنان از نور آفتاب، سلامت آنان را با مخاطراتی مواجه می کند.
مومنی البته تاکید کرد: در این رشته دانشگاهی جای پیشرفت وجود دارد و دانش آموزان می توانند آنرا به عنوان یک رشته تحصیلی مناسب انتخاب کنند.
وی در خصوص صحت نتایج آزمایشگاهی نیز گفت: نظارت‌هایی که بر عملکرد آزمایشگاه‌ها توسط وزارت بهداشت صورت می‌گیرد و براساس کنترل کیفی های خارجی و داخلی‌ و مستندسازی‌هایی که به رویت بازرسین می رسد، امکان خطا را به حداقل می رساند.
مومنی در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات حاصل از تحریم در این حوزه اشاره کرد و ادامه داد: در دوران تحریم که واردات دچار مشکلاتی شده مدت زمانی که طول می کشد تا کیت های آزمایشگاهی به دست ما برسد طولانی شده و این تاخیر ممکن است باعث شود که زنجیره سرد در خصوص این کیت ها رعایت نشده و در نهایت زمینه بروز خطا در آزمایش ها ایجاد شود.
وی درخصوص احتمال بروز خطا در نتایج آزمایشات تصریح کرد: در اعلام نتیجه آزمایش احتمال خطای راندوم در مرحله نمونه گیری، انجام آزمایش و … وجود دارد، اما خطای سیستماتیک بسیار کم است.
دکتر مومنی افزود: افزایش سه الی چهار برابری قیمت کیت‌های آزمایشگاهی نیز نتیجه تشدید تحریم‌هاست و عدم افزایش مناسب تعرفه‌های آزمایشگاهی(افزایش ۱۰ درصدی) منجر به بروز مشکلات دیگری شده است و رشد هزینه های آزمایشگاهی و حقوق کارکنان، امکان توسعه را از آزمایشگاه ها سلب کرده است. قطعا کاهش سود منجر به کاهش احتمالی کنترل کیفیت نیز خواهد شد که این مسئله آسیب زاست.
او افزایش قیمت قابل توجه تجهیزات آزمایشگاهی را نیز متاثر از اعمال تحریم‌ها دانست و افزود: یک دستگاه آزمایشگاهی باید ظرف مدت پنج سال هزینه انجام شده برای خرید را به سرمایه گذار برگرداند چرا که پس از این مدت مستهلک شده و باید کنار گذاشته شود تا در صحت آزمایشات خطایی صورت نگیرد، اما به دلیل پائین بودن تعرفه‌ها و افزایش هزینه‌ها به سادگی امکان سودآوری و به روز کردن تجهیزات وجود ندارد.
مسئول فنی آزمایشگاه تشخیص طبی جهاددانشگاهی استان مرکزی به تاخیر در پرداخت سهم بیمه نسخه‌های آزمایشگاهی توسط سازمان‌های بیمه گر اشاره کرد و افزود: تاخیر قریب به ۱۰ الی ۱۲ ماهه در پرداخت حق بیمه یکی از مشکلات عمده در تامین نقدینگی و هزینه‌های آزمایشگاه‌هاست.
دکتر مومنی در ادامه به پرسشی درخصوص درآمدزایی برخی آزمایشگاهها از طریق تبانی با برخی پزشکان مبتنی بر تجویز آزمایش های غیرضروری یا معرفی بیمار به یک آزمایشگاه خاص پاسخ داد و افزود: اینکه پزشکی بخواهد یک آزمایش غیرضروری و اضافه در نسخه بیمار بنویسد بسیار به ندرت دیده شده است اما برخی از پزشکان به برخی آزمایشگاهها اعتماد بیشتری دارند و بیمار را به آنجا معرفی می کنند.
وی ادامه داد: اینکه گفته شود پزشکان در قبال معرفی بیمار به یک آزمایشگاه درصدی دریافت می‌کنند را نمی‌شود انکار کرد اما می‌توان گفت که آمار در این خصوص بسیار کم است، هرچند در این خصوص حتی یک مورد هم زیاد محسوب می شود و دستگاههای نظارتی باید بر چنین رفتاری نظارت دقیق داشته باشند.
مسئول فنی آزمایشگاه تشخیص طبی جهاددانشگاهی استان مرکزی در خصوص درآمد کارکنان آزمایشگاه ها و مطالبات آنان نیز گفت: در بخش دولتی میزان درآمد کارکنان و پرداخت به موقع حقوق و مقدار کارانه دریافتی مطلوب است، اما در بخش خصوصی میزان درآمد براساس حداقل های قانون کار است که ناکافی بوده و دلیل آن عدم سودآوری آزمایشگاه برای افزایش میزان دریافتی کارکنان است که دلیل آن نیز تعرفه پائین و تاخیر در پرداخت سهم بیمه از سوی سازمان‌های بیمه‌گر است.
۳۰ فروردین ماه، زادروز حکیم جرجانی پزشک نامدار ایرانی به نام روز علوم آزمایشگاهی نامگذاری شده است.

منبع : خبرگزاری ایسنا


بررسی بیش از ۱۷۰۰درخواست در کمیته مشاغل سخت و زبان آور هرمزگان

ابراهیمی گفت: هزار و ۷۶۷ درخواست طی ۹ ماهه امسال در کمیته های بدوی و تجدیدنظر مشاغل سخت و زیان آور استان هرمزگان بررسی شد.

به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری شبستان از بندرعباس، « هادی ابراهیمی » در جمع خبرنگاران افزود: از مجموع هزار و ۶۴۵ درخواست بررسی شده در جلسات کمیته بدوی، هزار و ۴۰۲ پرونده مورد تایید کمیته سخت و زیان آور قرار گرفته و ۱۲۲ پرونده نیز به کمیته تجدید نظرهای ارسال شده که ۷۴ مورد از آن‌ها مورد تایید قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: در این راستا ۳۰ جلسه بدوی و تجدیدنظر تشکیل شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با بیان اینکه با تلاش‌های صورت گرفته رسیدگی به درخواست متقاضیان سرعت گرفته و مدت زمان رسیدگی نسبت به گذشته کاهش یافته است، عنوان کرد: پرونده ها پس از بررسی برای بهره مندی افراد از مزایای قانون مشاغل سخت به تامین اجتماعی ارسال می شوند.
وی خاطرنشان کرد: در مشاغل سخت و زیان آور، عوامل فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و بیولوژیکی محیط کار غیر استاندارد بوده و در اثر اشتغال کارگر، تنشی به مراتب بالاتر از ظرفیت‌های طبیعی جسمی و روانی در فرد ایجاد می‌شود که نتیجه آن بیماری شغلی و عوارض ناشی از آن است که در صورت عدم توجه، موجب خسارات جبران ناپذیری به کارگران می‌شود و به منظور کاهش این صدمات، در قانون کار و آیین نامه‌های مربوطه، هر سال سابقه پرداخت حق بیمه در کار‌های سخت و زیان آور یک سال و نیم محاسبه شده و افرادی که حداقل ۲۰ سال متوالی یا ۲۵ سال متناوب در کار‌های سخت و زیان‌آور اشتغال به کار داشته باشند می‌توانند تقاضای بازنشستگی کنند.

منبع : خبرگزاری شبستان


موافقت با ۶۹ درصد درخواست بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت در آذربایجان‌غربی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: کمیته‌های بدوی و تجدیدنظر زیرمجموعه این اداره از ابتدای امسال با ۶۹ درصد درخواستهای بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت و زیان‌آور در استان موافقت و برای اجرا به تامین اجتماعی ارسال کرده است.
به گزارش بازارکار رضا نقی زاده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای امسال ۷۲۹ درخواست در این خصوص وارد و ۵۰۶ درخواست مورد تایید قرار گرفته است.

وی بیان کرد: همچنین از ابتدای سال جاری ۵۱۷ نفر به صورت پیش از موعد در آذربایجان غربی بازنشسته شده اند.
وی اضافه کرد: طبق قانون، کارگران بیمه شده مشاغل سخت و زیان آور که بر اثر عوامل فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و بیولوژیکی محیط کار غیراستاندارد، تنشی بالاتر از ظرفیت طبیعی به آنها وارد شود، می توانند تقاضای بازنشستگی پیش از موعد بدهند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی افزود: ایمنی و بهداشت کار کارگاه های مختلف توسط بازرسان به صورت دوره‌ای و زمان بندی شده مورد بررسی و نظارت قرار می گیرد و موارد لازم تذکر داده می شود.
نقی زاده گفت: همه کارگران مشغول در مشاغل سخت و زیان آور با ۲۰ سال سابقه کار متوالی یا ۲۵ سال سابقه کار متناوب می توانند درخواست بازنشستگی داشته باشند تا تقاضای آنها در کمیته های تخصصی بدوی و تجدید نظر مرتبط با مشاغل سخت و زیان آور مورد بررسی قرار گیرد.
به گزارش ایرنا، موضوع مشاغل سخت و زیان آور همواره از موضوعات چالشی بخش کار بوده و اظهارنظرهای مختلف در این خصوص انجام می گیرد.
خبرنگاری نیز یکی از شغل های سخت و زیان آور در قانون است.

منبع : خبرگزاری ایرنا


رای دیوان عدالت اداری درباره سن بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور زنان و مردان

هیات عمومی دیوان عدالت اداری در رابطه با موضوع سن بازنشستگی پیش از موعد در مشاغل سخت و زیان آور، رایی صادر کرد.
به گزارش ایسنا، در این پرونده، شاکی به موجب دادخواستی ابطال بخشنامه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در خصوص لزوم داشتن ۵۰ سال سن جهت قبول درخواست بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت و زیان‌آور را خواستار شده و در جهت تبیین خواسته اعلام کرده است که:

«احتراماً به استحضار می‌رساند اینجانب حسین کاویانی متولد ۱۳۴۸/۴/۱۰ و ۲۷ سال و اندی سابقه خدمت و شغل پرستار کارمند دانشگاه علوم پزشکی شیراز و شاغل در بیمارستان امام خمینی شهرستان آباده هستم و دارای ۴ ماه خدمت داوطلبانه در جبهه در سال ۱۳۶۶ و یک ماه در سوریه در سال ۱۳۹۵ هستم و بر اساس مفاد قوانین فوق‌الذکر و چون پرستاری از مشاغل سخت و زیان‌آور محسوب شده و شاغلان آن حداقل با ۲۰ سال سابقه خدمت و حسب مورد ۵ سال ارفاق می‌توانند بازنشسته شوند (وفق تبصره ۱ ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری) و ماده ۲۷ قانون جامع ایثارگران، مدت خدمت داوطلبانه جانبازان، رزمندگان، آزادگان و شهدا در جبهه قبل از استخدام و اشتغال در صورت تمایل جزء سنوات قابل قبول از لحاظ بیمه و بازنشستگی به ماخذ مشاغل سخت و زیان‌آور (یک به یک و نیم) محسوب می‌گردد. نظر به اینکه تقاضاهای بازنشستگی در سال ۱۳۹۵ و مهر ماه ۱۹۳۶ به دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان بدون پاسخ مانده و به طور شفاهی و پس از پیگیریهای مکرر اظهار داشتند که باید سن من ۵۰ سال باشد. با عنایت به اینکه مقنن در بند ج تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۳۹۴ و مواد ۲۸ و ۲۹ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب سال ۱۳۹۳، هیچ گونه اختیاری به دستگاه‌های اجرایی به منظور تعیین هرگونه شرط نظیر حدنصاب سن متقاضیان اعطاء نکرده تا از صدور احکام بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت ممانعت کنند، بنابراین اقدام دانشگاه علوم پزشکی شیراز خارج از حدود اختیارات قانونی مربوط بوده و در صلاحیت آن نمی‌باشد. لذا با عنایت به متن قانون و شرایط مقرر که در زیر آورده می‌شود از محضر قضات شریف و دلسوز دیوان عدالت اداری تقاضا دارد نسبت به ابطال بخشنامه تعیین سن متقاضیان دانشگاه و الزام به پذیرش و صدور ابلاغ بازنشستگی اینجانب اوامر لازم صادر فرمایند.
متن بخشنامه نحوه موافقت با بازنشستگی (مصوبه ۵۰۹۶۰ ـ ۱۳۹۴/۴/۳ سازمان مدیریت، قانون بازنشستگی و بند «ج» تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۳۹۴) و تنها شروط مندرج و قابل اجرا:
۱ـ با مسئولیت بالاترین مقام (موضوع مواد ۵۲ و ۵۳ قانون محاسبات عمومی)
۲ـ بدون سنوات ارفاقی
۳ـ پرداخت کامل پاداش پایان خدمت و ذخیره مرخصی (ماده ۱۰۷ قانون مدیریت خدمات کشوری) حداکثر ۵% اعتبارات هزینه‌ای.»
متن بخشنامه مورد اعتراض به قرار زیر است:
««بازنشستگی مشاغل سخت و زیان‌آور» «شرایط متقاضیان»
ـ فقط مشمولین صندوق بازنشستگی کشوری
ـ مرد: ۲۵ سال سابقه خدمت و ۵۰ سال سن
ـ زن: ۲۵ سال سابقه خدمت بدون شرایط سنی
ـ زن: ۲۰ سال سابقه خدمت و داشتن بیماری خاص و صعب العلاج با داشتن گواهی پزشک و تایید پزشک معتمد دانشگاه
ـ شاغل بودن دو سوم از کل خدمت در پست یا رشته شغلی مشاغل سخت و زیان‌آور الزامی است
ـ آخرین پست سازمانی در پستهای مشاغل سخت و زیان‌آور باشد
«توضیحات به متقاضی قبل از ارائه درخواست»
ـ حقوق بازنشستگی بر اساس سابقه خدمت اصلی + سنوات ارفاقی
ـ پاداش پایان خدمت بر اساس سابقه خدمت اصلی (تعهد محضری حداقل ۱۸ ماهه اخذ می‌گردد)
ـ بابت سنوات ارفاقی بدهی سهم مستخدم ۹% آخرین حقوق* ماههای ارفاقی به عهده مستخدم می‌باشد
ـ حقوق بازنشستگی به نسبت حقوق شاغلی کاهش چشمگیری دارد
«مدارک لازم»
ـ موافقت واحد محل خدمت بدون درخواست جایگزین همزمان و غیر همزمان و بدون قید و شرط
ـ موافقت معاونت مربوطه بدون درخواست جایگزین همزمان و غیر همزمان و بدون قید و شرط
ـ تعهد محضری فقط گواهی امضا در دفترخانه شود و نیازی به صدور سند نیست
ـ تکمیل فرم درخواست بازنشستگی
ـ پرونده خلاصه شده طبق چک لیست + کلیه جلدهای پرونده پرسنلی
ـ صدور حکم بازنشستگی با نوع حکم بازنشستگی مشاغل سخت و زیان‌آور
ـ ارائه پرونده خلاصه شده طبق چک لیست به همراه حکم بازنشستگی جهت امضاء حکم الزامی است
ـ تاریخ اجرای حکم بازنشستگی ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
ـ پرونده‌ها به طور کامل تا پایان آذر ماه تحویل اداره بازنشستگی شود.»
در پاسخ به شکایت مذکور، مدیر امور حقوقی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی استان فارس به موجب لایحه شماره ص/۹۷/پ/۲۴۳۴۶/۲۰۸/۹ ـ ۱۳۹۷/۶/۲۱ توضیح داده است که:
«مدیر دفتر محترم هیات عمومی دیوان عدالت اداری
شماره پرونده: ۹۷۰۹۹۸۰۹۰۵۸۰۰۳۳۱ شماره بایگانی شعبه: ۹۲۰۹۲
با سلام و احترام و با صلوت بر محمد و آل محمد (ص)
بازگشت به ابلاغ نامه هیات عمومی دیوان عدالت اداری موضوع شماره پرونده صدرالذکر در خصوص دادخواست آقای حسین کاویانی به خواسته ابطال بخشنامه دانشگاه ضمن ایفاد نامه شماره ۲۱۰۸۷۳۸/۹۷ ـ ۱۳۹۷/۶/۱۹ مدیریت منابع انسانی دانشگاه به استحضار می‌رساند دستگاه‌های اجرایی فقط مجری قوانین و مقررات مصوب مجلس شورای اسلامی و هیات وزیران می‌باشند و از خود قانون وضع نمی‌کنند و به استناد تبصره ۷ ماده ۱ آیین‌نامه اجرایی قانون اصلاح قانون نحوه بازنشستگی جانبازان و شاغلین مشاغل سخت و زیان‌آور مصوب ۱۳۸۵/۲/۱۰ موضوع تصویب‌نامه ۲۲۶۸۶ت/۳۳۷۵۰هـ ـ ۱۳۸۵/۳/۶ هیات وزیران و دستورالعمل نحوه بازنشستگی و محاسبه سنوات ارفاقی مربوط به مشاغل سخت و زیان‌آور (پرستار و بهیار) حداقل سن برای مردان ۵۰ سال پیش‌بینی شده، بنابراین دانشگاه در چارچوب مقررات سن بازنشستگی جهت بازنشستگی مردان به استناد مشاغل سخت و زیان‌آور مصوب ۱۳۸۶/۶/۵ نیز به استحضار می‌رساند این قانون در تاریخ ۱۳۹۴/۶/۵ منقضی شده و از سوی مجلس شورای اسلامی تمدید نشده بنابراین خواسته‌های شاکی مغایر قوانین است و رد شکایت مورد استدعاست.»
هیات عمومی دیوان عدالت اداری در تاریخ ۱۳۹۸/۵/۱ با حضور رئیس و معاونین دیوان عدالت اداری و روسا و مستشاران و دادرسان شعب دیوان تشکیل شد و پس از بحث و بررسی با اکثریت آراء به شرح زیر به صدور رای مبادرت کرده است.
رای هیات عمومی
اولاً: مطابق تبصره ۳ ماده ۳ قانون نحوه بازنشستگی جانبازان انقلاب اسلامی ایران و جنگ تحمیلی و معلولین عادی و شاغلین مشاغل سخت و زیان‌آور مصوب سال ۱۳۶۷ که مقرر شده است: «شاغلین مشاغل سخت و زیان‌آور که وظایف مربوط به شغل آنان باعث بروز ناراحتی‌های جسمی و روحی می‌گردد، می‌توانند با داشتن حداقل بیست سال سابقه خدمت و بر اساس درخواست کتبی خود با حداکثر پنج سال ارفاق بازنشسته شوند.» و در تبصره ۱ ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب سال ۱۳۸۶ نیز مقرر شده است: «سابقه مذکور در بند الف و همچنین شرط سنی مـزبور در بند (ب) برای متصدیان مشاغل سخت و زیان‌آور و جانبازان و معلولان تا پنج سال کمتر می‌باشد و شرط سنی برای زنان منظور نمی‌گردد.» این حکم به مفهوم آن است که سن شاغلین مشاغل سخت و زیان‌آور مشمول بازنشستگی بند (الف) ماده ۱۰۳: «حداقل سی سال سابقه خدمت برای مشاغل غیر تخصصی و سی و پنج سال برای مشاغل تخصصی با تحصیلات دانشگاهی کارشناسی ارشد و بالاتر با درخواست کارمند برای سنوات بالاتر از ۳۰ سال.» پنج سال خدمتی کاهش می‌یابد و در هیچ یک از این دو مقرره مذکور شرطی برای برخورداری از جهت سن فرد متقاضی پیش‌بینی نشده است.
ثانیاً: تبصره ۷ ماده ۱ آیین‌نامه اجرایی قانون اصلاح قانون نحوه بازنشستگی جانبازان انقلاب اسلامی ایران و جنگ تحمیلی و معلولین عادی و شاغلین مشاغل سخت و زیان‌آور مصوب سال ۱۳۸۵ هیات وزیران که در آن مقرر شده بود: «حداقل سن بازنشستگی برای کلیه معلولین عادی، بیماران ناشی از شرایط خاص کار، معلولین حوادث ناشی از کار و شاغلین مشاغل سخت و زیان‌آور مشمول تبصره ۳ قانون نحوه بازنشستگی جانبازان انقلاب اسلامی ایران و جنگ تحمیلی و معلولین عادی و شاغلین مشاغل سخت و زیان‌آور مصوب سال ۱۳۶۷ به ترتیب برای مردان و زنان (۵۰) سال و (۴۵) سال می‌باشد.» و مورد استناد شاکی واقع شده است به موجب دادنامه شماره ۵ ـ ۱۳۸۷/۱/۱۸ هیات عمومی دیوان عدالت اداری به جهت افزایش شرط سنی مذکور و تضییق شمول قانون ابطال شده است.

ثالثاً: از نظر مقررات اختصاصی حاکم بر دانشگاه‌ها نیز به موجب ماده ۹۷ آیین‌نامه اداری، استخدامی و تشکیلاتی کارمندان غیر هیات علمی مصوب سال ۱۳۹۱ هیات امنا مقرر شده است: «شرایط بازنشستگی کارمندان در موسسه به شرح ذیل است: الف ـ موسسه مکلف است کارمندان خود را که سی سال سابقه خدمت دارند، بازنشسته نماید. ب ـ موسسه می‌تواند کارمند خود را با داشتن حداقل شصت سال سن و حداقل بیست و پنج سال سابقه خدمت با حداقل بیست و پنج روز حقوق بازنشسته نماید. تبصره۱ـ موسسه مجاز است در موارد خاص و حسب نیاز از خدمات کارمندانی که دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر می‌باشند، در صورت تمایل کارمند با تصویب هیات رئیسه حداکثر تا سی و پنج سال سنوات خدمت استفاده نماید. تبصره۲ـ سابقه مذکور در بند الف ماده ۹۷ و همچنین شرط سنی مزبور در بند (ب) برای متصدیان مشاغل سخت و زیان‌آور و جانبازان و معلولان تا پنج سال کمتر می‌باشد و شرط سنی برای زنان منظور نمی‌گردد.» همان گونه که ملاحظه می‌شود در تبصره ۲ ماده مذکور نیز مشابه حکم مقرر در تبصره ۱ ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری در مورد بازنشستگی مشاغل سخت و زیان‌آور و جانبازان و معلولان پنج سال سن خدمتی کاهش یافته و جهت برخورداری از آن شرطی برای سن فرد متقاضی پیش‌بینی نشده است. بنا بر مراتب مصوبه مورد اعتراض به دلیل مغایرت با قوانین پیش گفته مستند به بند ۱ ماده ۱۲ و ماده ۸۸ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال ۱۳۹۲ ابطال می‌شود.

منبع : خبرگزاری ایسنا


پیگیری احتساب شغل غسالی به عنوان مشاغل سخت و زیان‌آور

مدیرعامل اتحادیه آرامستان کشور از پیگیری برای احتساب مشاغل غسال و غساله به عنوان مشاغل سخت و زیان‌آور خبر داد .
به گزارش خبرنگار بازاکار به نقل از ایسنا، مهرداد سپاه پور در همایش مجمع عمومی سالانه اتحادیه آرامستان‌های کشور که در همدان برگزار شد، با اشاره به عملکرد یکساله اتحادیه مطرح کرد: سال گذشته تنها سالی بود که اتحادیه سودهی داشت و خوشبختانه در حال حاضر بدهی اتحادیه در حد صفر بوده و حتی سودهی هم داشته است.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارکنان آرامستان در سال ۹۸ و صدور ۹۴ گواهینامه آموزشی اظهار کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی غسال و غساله‌ها در استان کرمان از دیگر اقدامات اتحادیه بوده است .
سپاه پور بیان کرد: پیگیر هستیم مشاغل غسال و غساله به عنوان مشاغل سخت و زیان‌آور معرفی شود که مکاتباتی را در این زمینه با سازمان شهرداری‌ها داشته‌ایم و مذاکره با وزارت کار اقدام بعدی است که به طور قطع پیگیری‌های لازم انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه انجام امور بازرگانی در فروش قبر، کافور و … مورد توجه است، خاطرنشان کرد: متاسفانه گزارش‌هایی از آرامستان یکی از شهرها رسیده بود که در دفن اموات موارد بهداشتی رعایت نمی‌شود که با بازدید از این آرامستان، نواقص برطرف شد.

منبع : خبرگزاری ایسنا


نحوه محاسبه حق بیمه اضافه مشاغل سخت و زیان آور اعلام شد

نحوه محاسبه حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور به این صورت است که علاوه بر ۴درصد حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور،۲۳ درصد حق بیمه تامین اجتماعی میزان پرداختی کارفرما است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، از جمله پیامدها و آسیب های جسمی و روحی مشاغل سخت و زیان آور کاهش شنوایی، ضعف بینایی، آسیب های جسمی و حرکتی، ایجاد مشکلات تنفسی، قلبی و عروقی، فشارهای روانی و عصبی است.
چنین مسائلی می تواند زمینه ساز بروز مشکلاتی قبل از بازنشستگی باشد. عده ای بیان می کنند که چنین آسیب هایی فضا را فراهم می کند تا فرد در کمتر از زمان طبیعی به دوران بازنشستگی نزدیک شود. وجود مواردی دیگری مانند مواد خطرناک شیمیایی، مواد رادیو اکتیو و مشاغل دارای سرو صدا و آلایندگی زیاد نیز مشاغل را در ردیف سخت و زیان آور قرار می دهد.
تمام این آسیب ها دلیلی برای آن است که نیروی کار در مشاغل سخت و زیان آور، با حساسیت بالایی به دنبال اجرای بیمه مشاغل سخت و زیان آور باشد. اما متاسفانه به دلیل مابه تفاوت ۴ درصدی حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور با بیمه مشاغل دیگر اکثر کارفرمایان حاضر به پرداخت این ما به تفاوت نیستند و همین باعث می شود که شاغلان این بخش یا بیمه مشاغل سخت و زیان آور ندارند یا در پایان خدمت خود برای لحاظ شدن سوابق مجبور هستند که ۴درصد را از جیب خود به تامین اجتماعی بپردازند.
مشاغل سخت و زیان‌آور به دو دسته تقسیم می‌شوند: نخست مشاغلی که ذاتاً جزو مشاغل سخت و زیان آور نیستند به عبارتی مشاغلی که صفت سخت و زیان‌آوری با ماهیت آن شغل وابستگی دارد اما با به کارگیری تمهیدات بهداشتی، ایمنی و تدابیر مناسب از سوی کارفرما می‌توان سختی و زیان‌آوری آنها را حذف کرد مثل تراشکاری و، جوشکاری و….در این گروه کارفرمایان کارگاه‌های دایرمکلفند ظرف دو سال از تاریخ ابلاغ تصمیم قطعی کمیته یا شورا حسب مورد نسبت به سالم سازی، کاهش آلاینده‌ها، ایمن‌سازی عوامل و شرایط محیط کار مطابق حد مجاز و استاندارد‌های مشخص شده در قانون کار و آیین‌نامه‌های مربوط (مصوب شورای عالی حفاظت فنی) و سایر قوانین موضوعه در این زمینه اقدام کنند.
دوم مشاغلی که ماهیتاً سخت و زیان آورند و با به کارگیری تمهیدات بهداشتی، ایمنی و تدابیر فنی از سوی کارفرما، صفت سخت و زیان‌آوری کاهش یافته اما همچنان سخت و زیان‌آوری آنها حفظ می‌شود مثل غواصی و کار در معادن. در تطبیق و تشخیص این مشاغل گروه توسط کمیته‌های استانی ماهیت شغل و عدم امکان رفع صفت سخت و زیان‌آوری ملاک عمل است .
یعنی تماس و یا کار مستمر در گروه های مورد نظر ملاک بوده لذا مشاغل مدیریتی، سرپرستی، پشتیبانی، خدماتی، اداری، کارشناسی، نظارتی و نظایر آنها که استمرار فعالیت فرد در خارج از محل فعالیت است، از شمول گروه مذکور خارج است. به طور مثال کار در معادن صرفاً کارکنانی که مستقیماً در معادن مشغول فعالیت هستند مشمول این گروه خواهند بود و اشخاصی که به دلیل ماهیت شغل به طور محدود و یا به دلیل سرکشی به طور موقت یا ساعتی به این مکان ها مراجعه می کنند مشمول این ضوابط نخواهند بود.
این مشاغل در جدول زیر آورده شده است:
شغل توضیحات
معادن– کار در اعم از تحت‌الارضی یا سطح‌الارضی که ایجاب می‌کند کارگر در تونل‌ها و راهروهای سرپوشیده به استخراج بپردازد.
کار استخراج شامل جداکردن یا منفجر ساختن مواد از سطح کار، حمل مواد عملیات مربوط به انفجار، اداره تاسیسات آب و برق در داخل معدن و به طور کلی هرگونه مباشرت و نظارتی که ایجاب نماید کارگر در تونل‌ها، راهروها یا میله‌های معدن انجام وظیفه کند.
مشاغل شن‌پاشی، پخت آسفالت دستی، قیرپاشی و مالچ‌پاشی
کار در حفرقنوات، چاه‌ها، فاضلاب‌ها، تونل‌های زیرزمینی و مخازن سربسته
تخلیه و حمل موادمذاب از کوره‌هاتخلیه و حمل موادمذاب از کوره‌های مشغول به کار و کار مستمر در مجاورت کوره‌های ذوب به نحوی که کارگر در معرض مستقیم حرارت یا بخارات زیان‌آور متصاعد از کوره باشد.
بازیافت زباله کارگری که مستقیماً و مستمراً در امر تولید در کارگاه‌های دباغی، سالامبورسازی و روده پاک کنی اشتغال دارد و کار مستمر در گندآبروها – جمع‌آوری، حمل و دفن و بازیافت زباله به صورت غیرمکانیزه
اشتغال در واحدهای دامداری و مزرعه– کارگری که مستمراً به امر جمع‌آوری و انتقال، انبار کردن کود (نظافت مستمر طویله، اصطبل، سالن‌های پرورش طیور) در واحدهای دامداری و طیور اشتغال دارد.
کار در امور سمپاشی باغ‌ها و اشجار و مزارع و ضدعفونی اماکن و طویله‌ها و آشیانه‌های مرغداری در زمان سمپاشی
کارگری که مستقیماً در امر تولید و ترکیب سموم و حشره‌کش‌ها در زمان انجام کار اشتغال دارد.
کار مستمر و مداوم در فضای باز و در ارتفاع– کار مستمر و مداوم در فضای باز و در ارتفاع بیش از ۵ متر از سطح مبنا روی دکل‌ها، اتاقک‌های متحرک، داربست‌ها و اسکلت‌ها
کار در محل‌های با فشار محیط غیرمعمول از قبیل غواصی
کار مداوم روی خطوط و پست‌های انتقال برق– کار مداوم روی خطوط و پست‌های انتقال برق با فشار شصت و سه کیلوولت و بالاتر.
کار مستمر در محیط‌هایی با فشار صوتی بسیار بالا که امکان کنترل یا حذف آن در محیط با حفاظت از دستگاه شنوایی با وسایل حفاظت فردی امکانپذیر نیست
کار با وسایل دارای ارتعاش که با وجود رعایت مقررات حفاظت فنی و ایمنی در حد غیرمعمول باشد و برای سلامتی کارگر زیان‌آور باشد.
شرایط بیمه برای مشاغل سخت و زیانبار
سابقه پرداخت حق بیمه در کارهای سخت و زیان‌آور به هر میزان، قبل یا بعد از اشتغال در مشاغل عادی به ازای هر سال سابقه یک و نیم (۵ .۱) سال محاسبه خواهد شد. بیمه‌شدگانی که در مشاغل سخت و زیان‌آور اشتغال به کار داشته‌اند، به یکی از حالات زیر می‌توانند از مزایای بازنشستگی وفق قانون مذکور بهره‌مند شوند.
الف – افرادی که حداقل ۲۰ سال متوالی یا ۲۵ سال متناوب در کارهای سخت و زیان‌آور (مخل سلامت) اشتغال داشته باشند و حق بیمه مدت مزبور را به صندوق پرداخته باشند، می‌توانند تقاضای بازنشستگی کنند.
ب – کسانی که فاقد شرط سابقه مقرر در بند الف بوده، لیکن متقاضی استفاده از سایر بازنشستگی مقرر در ماده ۷۶ قانون تامین اجتماعی و تبصره‌های ذیل آن بوده و حداقل یک سال در کارهای سخت و زیان‌آور اشتغال به کار داشته باشند، هر سال سابقه پرداخت حق بیمه آنان در کارهای سخت و زیان‌آور یک سال و نیم محاسبه خواهد شد.
نحوه محاسبه مبلغی و یا درصدی که باید برای سالهای کاری سخت و زیان آور را پرداخت کنیم چگونه است ؟
۱- اگر کارگر در این مشاغل مشغول به کار باشد ولی نه به صورت پیوسته بلکه به صورت متناوب باید ۲۵ سال سابقه داشته باشد .
۲- اگر کارگر هم در مشاغل سخت و زیان آور و هم در مشاغل عادی مشغول به کار باشد هر سال مشاغل سخت و زیان آور ۱ سال و نیم محاسبه می شود .
۳- مرجع تائید مشاغل سخت و زیان آور کمیته تائید این مشاغل در اداره کار است که اعضای آن تماینده اداره کار ، نماینده تامین اجتماعی ، کارشناس بهداشت حرفه ای شبکه بهداشت و درمان ، نماینده کارگران و نماینده کارفرمایان است که رای موافق و یا مخالف و درجه الف یا ب را مشخص می نمایند .
۴- در صورت تائید کمیته فوق ، کارفرما موظف است تا ۴ درصد حق بیمه اضافی این مشاغل را برای افراد فوق پرداخت کند .
۵- محاسبه حق بیمه اضافه مشاغل سخت و زیان آور به صورت زیر است :
(۴درصد حق بیمه آخرین دستمزد مشمول حق بیمه * تعداد ماه ها) + (۴درصد مستمری محاسبه شده * مدت سابقه مشاغل سخت و زیان آور تا تاریخ ۱۳۸۰.۰۷.۱۴)
خبرنگاری یکی از مشاغل سخت و زیان آور در دنیا محسوب می شود این افراد با شرایط خاصی بیمه و زودتر از موعد بازنشسته می شوند. با وجود اینکه سازمان تامین اجتماعی از سال ۸۱ حرفه خبرنگاری را جزو مشاغل سخت و زیان آور محسوب کرده است اما قانون تاکنون نصفه و نیمه اجرا می شد،اما چندی پیش شریعتمداری،وزیرکار خبر از حل مشکل خبرنگاران برطرف شود. و هر یک سال بیمه را برای فرد یک سال و نیم محاسبه می‌کند.
بر اساس قانون، موسسه ای که خبرنگار در آن مشغول به فعالیت است متعهد به پرداخت میزان ۱۱ درصد حداقل دستمزد شورای عالی کار بابت هر یک از متقاضیان به عنوان حق بیمه است اما به دلیل اینکه قانون تاکنون اجرایی نشده است بسیاری از موسسات ۷ درصد حق بیمه پرداخت می کنند و همین امر باعث بروز مشکل برای خبرنگاران در زمان بازنشستگی می شود.
*خبرنگاری سخت و زیان آور است/ نحوه تعیین شغل سخت و زیان‌آور
محمد حسن زدا، سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: افرادی که در مشاغل سخت و زیان آور مشغول به کار هستند با ۲۰سال متوالی و ۲۵ سال متناوب می‌توانند درخواست بازنشستگی بدهند.
محمد حسن زدا درباره نحوه اجرایی شدن بازنشستگی ۲۰ ساله خبرنگاران بر اساس مصوبه سخت و زیان‌آور بودن حرفه خبرنگاری اظهار کرد: در این زمینه آقای شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتمای طی نامه‌ای در ۱۱ اردیبهشت ۹۸ درباره اجرایی شدن شغل خبرنگاری به عنوان مشاغل سخت و زیان‌آور تاکید کرده است.
وی افزود: از افرادی که برای بازنشستگی بیش از موعد براساس قانون سخت و زیان‌آور مراجعه می‌کنند درخواست می‌شود به حد نصاب سابقه لازم رسیده باشند بعد درخواست مشاغل سخت و زیان‌آور و بازنشستگی را بدهند.
زدا افزود: چند شغل از جمله کارکردن با برق فشار قوی، بیمارستان روانی، ارتفاعات، معادن و همینطور شغل خبرنگاری به عنوان مشاغل سخت و زیان‌آور مطرح شده است که برای احراز این نوع اشتغال کمیته‌ای تحت عنوان سخت و زیان‌آور در ادارات کار مستقر شده است که افراد می‌توانند درخواست‌های خود را به این کمیته بدهند تا پس از بررسی نتایج آن اعلام شود.
سرپرست سازمان تامین اجتماعی افزود: برای بررسی شغل سخت و زیان‌آور کمیته‌ مربوطه مدارک لازم را به سازمان تامین اجتماعی ارسال می‌کند و هنگامی که سوابق بیمه‌ای افراد که درخواست سخت و زیان‌آور داده‌اند مورد بررسی قرار می‌گیرد با مشکلاتی مواجه می‌شوند.
وی ادامه داد: به عنوان مثال بعضی از افراد از ۲۰ سال سابقه خبرنگاری در لیست‌های ارسال حق بیمه ۵ سال آن در شغل خبرنگاری نبوده است و به عناوین دیگر رد شده است. اگر در لیست حق بیمه اشتباهی رد شده باشد قابل بررسی و اصلاح است.
وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا دبیران،‌ مدیران،تایپیست‌ها و یا عکاسان نیز جزو مشاغل سخت و زیان‌آور محسوب می‌شوند، گفت: این موضوع به تایید کمیته سخت و زیان‌آور بستگی دارد و اگر این کمیته قانع شود که مشاغل مطرح شده زیرمجموعه خبرنگاری است می‌توانند برای سخت و زیان‌آور بودن شغل خود اقدام کنند.
* حق بیمه سخت و زیان آور۴درصد آخرین دستمزد است
ابوالفضل فتح الهی،رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،درباره مشاغل سخت و زیان آور گفت: اگر سوابق قبل از سال۸۳ باشد، ۴درصد به حق بیمه اضافه می شود.اما اگر سوابق در سال های اخیر باشد، ۴درصد آخرین دستمزد به عنوان حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور پرداخت می شود. یعنی اگر قرار باشد کارفرمایی حق بیمه سخت و زیان آور پرداخت کند، علاوه بر ۲۳درصد باید ۴درصد دیگر بپردازد.
وی در بیان اینکه به صورت حدودی حق بیمه نیروی کار بین ۵۰۰ تا ۶۰۰هزار تومان است گفت: ۲۳درصد این مبلغ را کارفرما و ۷درصد را کارگر می پردازد. ۴درصد آخرین دستمزد باید از سوی کارفرما به عنوان حق بیمه پرداخت شود.ملاک ۴درصد باید آخرین دستمزد شورای عالی کار باشد. چیزی که قبلاً در قانون بیان شده بود،این بود که خبرنگارانی که فقط با یک خبرگزاری در ارتباط هستند و حقوق بگیر خبرگزاری هستند، می توانند قانون سخت و زیان آور داشته باشند. ولی شرایطی که اخیراً لحاظ شده است که خبرنگارانی مشمول طرح سخت وز یان آور می شوند که در حوزه های خبری کار می کنند.
فتح الهی درپاسخ به اینکه اگر فردی در مجموعه فعالیت کند که اسم آن خبرگزاری نیست بلکه موسسه یا شرکت است اظهار داشت:آن دسته از خبرنگارانی که طبقه بندی مشاغل دارند و عناوین شغلی آن ها در لیست بیمه لحاظ می شود، اگر عنوان خبرنگار در لیست بیمه تامین اجتماعی رد شده باشد، می توانند با استفاده از طرح طبقه بندی مشاغل و عناوین شغلی لحاظ شده به سازمان تامین اجتماعی مراجعه کنند و برای سوابق اقدام کنند.
رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران درباره دلیل مقاومت کارفرمایان برای عدم اجرای قانون سخت و زیان آور گفت:دو گروه در مشاغل سخت و زیان آور وجود دارد. گروه الف و گروه ب. گروه ب ،کسانی هستند که در برخی مشاغل اشتغال دارند که نمی توان ماهیت کارشان را تغییر داد. قانون در این بخش یک فرصت ۲ساله به کارفرما می دهد تا شرایط کارگاه را از سخت و زیان آور خارج کند. اما برخی از مشاغل هستند که تحت هیچ شرایطی از سخت و زیان آور خارج نمی شوند. دلیل مقاومت کارفرمایان اول اینکه برای ۴درصد حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور است. دوم اینکه بث ۲سال فرجه مسئله ای که کارفرمایان نمی خواهند به خاطر آن دچار هزینه شوند.شرایط برای سخت و زیان آور متفوت است.
به گزارش تسنیم، تفاوت حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور با حق بیمه معمولی این است که حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور ۴درصد بیشتر از حق بیمه عادی است. اگر سوابق شغلی فرد قبل از سال ۸۳باشد به ۴درصد حق بیمه ،۴درصد دیگر افزوده می شود، یعنی حق بیمه سخت و زیان آور برای آن دسته از سوابقی که به قبل از سال ۸۳بازمی گردد ۸درصد است که این مبلغ به علاوه ۲۳درصد حق بیمه عادی می شود.
منظور از ۴درصد حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور، ۴درصد آخرین دستمزد لحاظ شده در لیست تامین اجتماعی است. به طور مثال اگر فردی در مشاغل سخت و زیان آور مشغول است و حقوقش در لیست بیمه تامین اجتماعی مثلاً ۲میلیون تومان است،۴درصد از ۲میلیون تومان حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور است. ۴درصد به علاوه ۲۳ درصد باید از سوی کارفرما به سازمان تامین اجتماعی پرداخت شود تا نیروی کار بتواند با لحاظ شرایط مشخص بازنشسته شود. اما برخی کارفرمایان از پرداخت این مبلغ خودداری می نمایند و عدم واریز این مبلغ موجب عدم بازنشسته کردن کارگر توسط تامین اجتماعی می شود. اغلب کارگران برای تسریع در امر بازنشستگی خود شخصاً به پرداخت مبلغ ۴ درصد حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور اقدام می نمایند.

منبع : خبرگزاری تسنیم


شغل بسیاری از کارکنان شهرداری تهران از نوع مشاغل سخت است

شهردار تهران گفت: براساس آمار موجود و بررسی های انجام شده، شغل بسیاری از همکاران ما در شهرداری تهران از نوع مشاغل سخت است.

به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری فارس، هفته گذشته نخستین مرکز پایش دایمی سلامت کارمندان شهرداری تهران با حضور شهردار تهران افتتاح شد.
پیروز حناچی در خصوص افتتاح این مرکز درصفحه اینستاگرامی خود نوشته است: شغل بسیاری از همکاران ما در شهرداری تهران از نوع مشاغل سخت است.
وی با اشاره به افتتاح این مرکز گفته است: هدف از افتتاح این مرکز، پایش مستمر سلامت کارکنان و بازنشستگان شهرداری تهران است.
این مطالب در شرایطی از سوی شهردار تهران مطرح شده است که در حال حاضر تکلیف سخت و زیان‌آور بودن شغل بیش از ۴ هزار نفر از ماموران سازمان آتش نشانی شهر تهران مشخص نشده است.
و به گفته مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران ظرف مدت یک ماه آینده در این خصوص تصمیم گیری خواهد شد.


نحوه محاسبه حق بیمه اضافه مشاغل سخت و زیان آور اعلام شد

نحوه محاسبه حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور به این صورت است که علاوه بر ۴درصد حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور،۲۳ درصد حق بیمه تامین اجتماعی میزان پرداختی کارفرما است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، از جمله پیامدها و آسیب های جسمی و روحی مشاغل سخت و زیان آور کاهش شنوایی، ضعف بینایی، آسیب های جسمی و حرکتی، ایجاد مشکلات تنفسی، قلبی و عروقی، فشارهای روانی و عصبی است.
چنین مسائلی می تواند زمینه ساز بروز مشکلاتی قبل از بازنشستگی باشد. عده ای بیان می کنند که چنین آسیب هایی فضا را فراهم می کند تا فرد در کمتر از زمان طبیعی به دوران بازنشستگی نزدیک شود. وجود مواردی دیگری مانند مواد خطرناک شیمیایی، مواد رادیو اکتیو و مشاغل دارای سرو صدا و آلایندگی زیاد نیز مشاغل را در ردیف سخت و زیان آور قرار می دهد.
تمام این آسیب ها دلیلی برای آن است که نیروی کار در مشاغل سخت و زیان آور، با حساسیت بالایی به دنبال اجرای بیمه مشاغل سخت و زیان آور باشد. اما متاسفانه به دلیل مابه تفاوت ۴ درصدی حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور با بیمه مشاغل دیگر اکثر کارفرمایان حاضر به پرداخت این ما به تفاوت نیستند و همین باعث می شود که شاغلان این بخش یا بیمه مشاغل سخت و زیان آور ندارند یا در پایان خدمت خود برای لحاظ شدن سوابق مجبور هستند که ۴درصد را از جیب خود به تامین اجتماعی بپردازند.
مشاغل سخت و زیان‌آور به دو دسته تقسیم می‌شوند: نخست مشاغلی که ذاتاً جزو مشاغل سخت و زیان آور نیستند به عبارتی مشاغلی که صفت سخت و زیان‌آوری با ماهیت آن شغل وابستگی دارد اما با به کارگیری تمهیدات بهداشتی، ایمنی و تدابیر مناسب از سوی کارفرما می‌توان سختی و زیان‌آوری آنها را حذف کرد مثل تراشکاری و، جوشکاری و….در این گروه کارفرمایان کارگاه‌های دایرمکلفند ظرف دو سال از تاریخ ابلاغ تصمیم قطعی کمیته یا شورا حسب مورد نسبت به سالم سازی، کاهش آلاینده‌ها، ایمن‌سازی عوامل و شرایط محیط کار مطابق حد مجاز و استاندارد‌های مشخص شده در قانون کار و آیین‌نامه‌های مربوط (مصوب شورای عالی حفاظت فنی) و سایر قوانین موضوعه در این زمینه اقدام کنند.
دوم مشاغلی که ماهیتاً سخت و زیان آورند و با به کارگیری تمهیدات بهداشتی، ایمنی و تدابیر فنی از سوی کارفرما، صفت سخت و زیان‌آوری کاهش یافته اما همچنان سخت و زیان‌آوری آنها حفظ می‌شود مثل غواصی و کار در معادن. در تطبیق و تشخیص این مشاغل گروه توسط کمیته‌های استانی ماهیت شغل و عدم امکان رفع صفت سخت و زیان‌آوری ملاک عمل است .
یعنی تماس و یا کار مستمر در گروه های مورد نظر ملاک بوده لذا مشاغل مدیریتی، سرپرستی، پشتیبانی، خدماتی، اداری، کارشناسی، نظارتی و نظایر آنها که استمرار فعالیت فرد در خارج از محل فعالیت است، از شمول گروه مذکور خارج است. به طور مثال کار در معادن صرفاً کارکنانی که مستقیماً در معادن مشغول فعالیت هستند مشمول این گروه خواهند بود و اشخاصی که به دلیل ماهیت شغل به طور محدود و یا به دلیل سرکشی به طور موقت یا ساعتی به این مکان ها مراجعه می کنند مشمول این ضوابط نخواهند بود.
این مشاغل در جدول زیر آورده شده است:
شغل توضیحات
معادن– کار در اعم از تحت‌الارضی یا سطح‌الارضی که ایجاب می‌کند کارگر در تونل‌ها و راهروهای سرپوشیده به استخراج بپردازد.
کار استخراج شامل جداکردن یا منفجر ساختن مواد از سطح کار، حمل مواد عملیات مربوط به انفجار، اداره تاسیسات آب و برق در داخل معدن و به طور کلی هرگونه مباشرت و نظارتی که ایجاب نماید کارگر در تونل‌ها، راهروها یا میله‌های معدن انجام وظیفه کند.
مشاغل شن‌پاشی، پخت آسفالت دستی، قیرپاشی و مالچ‌پاشی
کار در حفرقنوات، چاه‌ها، فاضلاب‌ها، تونل‌های زیرزمینی و مخازن سربسته
تخلیه و حمل موادمذاب از کوره‌هاتخلیه و حمل موادمذاب از کوره‌های مشغول به کار و کار مستمر در مجاورت کوره‌های ذوب به نحوی که کارگر در معرض مستقیم حرارت یا بخارات زیان‌آور متصاعد از کوره باشد.
بازیافت زباله کارگری که مستقیماً و مستمراً در امر تولید در کارگاه‌های دباغی، سالامبورسازی و روده پاک کنی اشتغال دارد و کار مستمر در گندآبروها – جمع‌آوری، حمل و دفن و بازیافت زباله به صورت غیرمکانیزه
اشتغال در واحدهای دامداری و مزرعه– کارگری که مستمراً به امر جمع‌آوری و انتقال، انبار کردن کود (نظافت مستمر طویله، اصطبل، سالن‌های پرورش طیور) در واحدهای دامداری و طیور اشتغال دارد.
کار در امور سمپاشی باغ‌ها و اشجار و مزارع و ضدعفونی اماکن و طویله‌ها و آشیانه‌های مرغداری در زمان سمپاشی
کارگری که مستقیماً در امر تولید و ترکیب سموم و حشره‌کش‌ها در زمان انجام کار اشتغال دارد.
کار مستمر و مداوم در فضای باز و در ارتفاع– کار مستمر و مداوم در فضای باز و در ارتفاع بیش از ۵ متر از سطح مبنا روی دکل‌ها، اتاقک‌های متحرک، داربست‌ها و اسکلت‌ها
کار در محل‌های با فشار محیط غیرمعمول از قبیل غواصی
کار مداوم روی خطوط و پست‌های انتقال برق– کار مداوم روی خطوط و پست‌های انتقال برق با فشار شصت و سه کیلوولت و بالاتر.
کار مستمر در محیط‌هایی با فشار صوتی بسیار بالا که امکان کنترل یا حذف آن در محیط با حفاظت از دستگاه شنوایی با وسایل حفاظت فردی امکانپذیر نیست
کار با وسایل دارای ارتعاش که با وجود رعایت مقررات حفاظت فنی و ایمنی در حد غیرمعمول باشد و برای سلامتی کارگر زیان‌آور باشد.
شرایط بیمه برای مشاغل سخت و زیانبار
سابقه پرداخت حق بیمه در کارهای سخت و زیان‌آور به هر میزان، قبل یا بعد از اشتغال در مشاغل عادی به ازای هر سال سابقه یک و نیم (۵ .۱) سال محاسبه خواهد شد. بیمه‌شدگانی که در مشاغل سخت و زیان‌آور اشتغال به کار داشته‌اند، به یکی از حالات زیر می‌توانند از مزایای بازنشستگی وفق قانون مذکور بهره‌مند شوند.
الف – افرادی که حداقل ۲۰ سال متوالی یا ۲۵ سال متناوب در کارهای سخت و زیان‌آور (مخل سلامت) اشتغال داشته باشند و حق بیمه مدت مزبور را به صندوق پرداخته باشند، می‌توانند تقاضای بازنشستگی کنند.
ب – کسانی که فاقد شرط سابقه مقرر در بند الف بوده، لیکن متقاضی استفاده از سایر بازنشستگی مقرر در ماده ۷۶ قانون تامین اجتماعی و تبصره‌های ذیل آن بوده و حداقل یک سال در کارهای سخت و زیان‌آور اشتغال به کار داشته باشند، هر سال سابقه پرداخت حق بیمه آنان در کارهای سخت و زیان‌آور یک سال و نیم محاسبه خواهد شد.
نحوه محاسبه مبلغی و یا درصدی که باید برای سالهای کاری سخت و زیان آور را پرداخت کنیم چگونه است ؟
۱- اگر کارگر در این مشاغل مشغول به کار باشد ولی نه به صورت پیوسته بلکه به صورت متناوب باید ۲۵ سال سابقه داشته باشد .
۲- اگر کارگر هم در مشاغل سخت و زیان آور و هم در مشاغل عادی مشغول به کار باشد هر سال مشاغل سخت و زیان آور ۱ سال و نیم محاسبه می شود .
۳- مرجع تائید مشاغل سخت و زیان آور کمیته تائید این مشاغل در اداره کار است که اعضای آن تماینده اداره کار ، نماینده تامین اجتماعی ، کارشناس بهداشت حرفه ای شبکه بهداشت و درمان ، نماینده کارگران و نماینده کارفرمایان است که رای موافق و یا مخالف و درجه الف یا ب را مشخص می نمایند .
۴- در صورت تائید کمیته فوق ، کارفرما موظف است تا ۴ درصد حق بیمه اضافی این مشاغل را برای افراد فوق پرداخت کند .
۵- محاسبه حق بیمه اضافه مشاغل سخت و زیان آور به صورت زیر است :
(۴درصد حق بیمه آخرین دستمزد مشمول حق بیمه * تعداد ماه ها) + (۴درصد مستمری محاسبه شده * مدت سابقه مشاغل سخت و زیان آور تا تاریخ ۱۳۸۰.۰۷.۱۴)
خبرنگاری یکی از مشاغل سخت و زیان آور در دنیا محسوب می شود این افراد با شرایط خاصی بیمه و زودتر از موعد بازنشسته می شوند. با وجود اینکه سازمان تامین اجتماعی از سال ۸۱ حرفه خبرنگاری را جزو مشاغل سخت و زیان آور محسوب کرده است اما قانون تاکنون نصفه و نیمه اجرا می شد،اما چندی پیش شریعتمداری،وزیرکار خبر از حل مشکل خبرنگاران برطرف شود. و هر یک سال بیمه را برای فرد یک سال و نیم محاسبه می‌کند.
بر اساس قانون، موسسه ای که خبرنگار در آن مشغول به فعالیت است متعهد به پرداخت میزان ۱۱ درصد حداقل دستمزد شورای عالی کار بابت هر یک از متقاضیان به عنوان حق بیمه است اما به دلیل اینکه قانون تاکنون اجرایی نشده است بسیاری از موسسات ۷ درصد حق بیمه پرداخت می کنند و همین امر باعث بروز مشکل برای خبرنگاران در زمان بازنشستگی می شود.
*خبرنگاری سخت و زیان آور است/ نحوه تعیین شغل سخت و زیان‌آور
محمد حسن زدا، سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: افرادی که در مشاغل سخت و زیان آور مشغول به کار هستند با ۲۰سال متوالی و ۲۵ سال متناوب می‌توانند درخواست بازنشستگی بدهند.
محمد حسن زدا درباره نحوه اجرایی شدن بازنشستگی ۲۰ ساله خبرنگاران بر اساس مصوبه سخت و زیان‌آور بودن حرفه خبرنگاری اظهار کرد: در این زمینه آقای شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتمای طی نامه‌ای در ۱۱ اردیبهشت ۹۸ درباره اجرایی شدن شغل خبرنگاری به عنوان مشاغل سخت و زیان‌آور تاکید کرده است.
وی افزود: از افرادی که برای بازنشستگی بیش از موعد براساس قانون سخت و زیان‌آور مراجعه می‌کنند درخواست می‌شود به حد نصاب سابقه لازم رسیده باشند بعد درخواست مشاغل سخت و زیان‌آور و بازنشستگی را بدهند.
زدا افزود: چند شغل از جمله کارکردن با برق فشار قوی، بیمارستان روانی، ارتفاعات، معادن و همینطور شغل خبرنگاری به عنوان مشاغل سخت و زیان‌آور مطرح شده است که برای احراز این نوع اشتغال کمیته‌ای تحت عنوان سخت و زیان‌آور در ادارات کار مستقر شده است که افراد می‌توانند درخواست‌های خود را به این کمیته بدهند تا پس از بررسی نتایج آن اعلام شود.
سرپرست سازمان تامین اجتماعی افزود: برای بررسی شغل سخت و زیان‌آور کمیته‌ مربوطه مدارک لازم را به سازمان تامین اجتماعی ارسال می‌کند و هنگامی که سوابق بیمه‌ای افراد که درخواست سخت و زیان‌آور داده‌اند مورد بررسی قرار می‌گیرد با مشکلاتی مواجه می‌شوند.
وی ادامه داد: به عنوان مثال بعضی از افراد از ۲۰ سال سابقه خبرنگاری در لیست‌های ارسال حق بیمه ۵ سال آن در شغل خبرنگاری نبوده است و به عناوین دیگر رد شده است. اگر در لیست حق بیمه اشتباهی رد شده باشد قابل بررسی و اصلاح است.
وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا دبیران،‌ مدیران،تایپیست‌ها و یا عکاسان نیز جزو مشاغل سخت و زیان‌آور محسوب می‌شوند، گفت: این موضوع به تایید کمیته سخت و زیان‌آور بستگی دارد و اگر این کمیته قانع شود که مشاغل مطرح شده زیرمجموعه خبرنگاری است می‌توانند برای سخت و زیان‌آور بودن شغل خود اقدام کنند.
* حق بیمه سخت و زیان آور۴درصد آخرین دستمزد است
ابوالفضل فتح الهی،رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،درباره مشاغل سخت و زیان آور گفت: اگر سوابق قبل از سال۸۳ باشد، ۴درصد به حق بیمه اضافه می شود.اما اگر سوابق در سال های اخیر باشد، ۴درصد آخرین دستمزد به عنوان حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور پرداخت می شود. یعنی اگر قرار باشد کارفرمایی حق بیمه سخت و زیان آور پرداخت کند، علاوه بر ۲۳درصد باید ۴درصد دیگر بپردازد.
وی در بیان اینکه به صورت حدودی حق بیمه نیروی کار بین ۵۰۰ تا ۶۰۰هزار تومان است گفت: ۲۳درصد این مبلغ را کارفرما و ۷درصد را کارگر می پردازد. ۴درصد آخرین دستمزد باید از سوی کارفرما به عنوان حق بیمه پرداخت شود.ملاک ۴درصد باید آخرین دستمزد شورای عالی کار باشد. چیزی که قبلاً در قانون بیان شده بود،این بود که خبرنگارانی که فقط با یک خبرگزاری در ارتباط هستند و حقوق بگیر خبرگزاری هستند، می توانند قانون سخت و زیان آور داشته باشند. ولی شرایطی که اخیراً لحاظ شده است که خبرنگارانی مشمول طرح سخت وز یان آور می شوند که در حوزه های خبری کار می کنند.
فتح الهی درپاسخ به اینکه اگر فردی در مجموعه فعالیت کند که اسم آن خبرگزاری نیست بلکه موسسه یا شرکت است اظهار داشت:آن دسته از خبرنگارانی که طبقه بندی مشاغل دارند و عناوین شغلی آن ها در لیست بیمه لحاظ می شود، اگر عنوان خبرنگار در لیست بیمه تامین اجتماعی رد شده باشد، می توانند با استفاده از طرح طبقه بندی مشاغل و عناوین شغلی لحاظ شده به سازمان تامین اجتماعی مراجعه کنند و برای سوابق اقدام کنند.
رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران درباره دلیل مقاومت کارفرمایان برای عدم اجرای قانون سخت و زیان آور گفت:دو گروه در مشاغل سخت و زیان آور وجود دارد. گروه الف و گروه ب. گروه ب ،کسانی هستند که در برخی مشاغل اشتغال دارند که نمی توان ماهیت کارشان را تغییر داد. قانون در این بخش یک فرصت ۲ساله به کارفرما می دهد تا شرایط کارگاه را از سخت و زیان آور خارج کند. اما برخی از مشاغل هستند که تحت هیچ شرایطی از سخت و زیان آور خارج نمی شوند. دلیل مقاومت کارفرمایان اول اینکه برای ۴درصد حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور است. دوم اینکه بث ۲سال فرجه مسئله ای که کارفرمایان نمی خواهند به خاطر آن دچار هزینه شوند.شرایط برای سخت و زیان آور متفوت است.
به گزارش تسنیم، تفاوت حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور با حق بیمه معمولی این است که حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور ۴درصد بیشتر از حق بیمه عادی است. اگر سوابق شغلی فرد قبل از سال ۸۳باشد به ۴درصد حق بیمه ،۴درصد دیگر افزوده می شود، یعنی حق بیمه سخت و زیان آور برای آن دسته از سوابقی که به قبل از سال ۸۳بازمی گردد ۸درصد است که این مبلغ به علاوه ۲۳درصد حق بیمه عادی می شود.
منظور از ۴درصد حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور، ۴درصد آخرین دستمزد لحاظ شده در لیست تامین اجتماعی است. به طور مثال اگر فردی در مشاغل سخت و زیان آور مشغول است و حقوقش در لیست بیمه تامین اجتماعی مثلاً ۲میلیون تومان است،۴درصد از ۲میلیون تومان حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور است. ۴درصد به علاوه ۲۳ درصد باید از سوی کارفرما به سازمان تامین اجتماعی پرداخت شود تا نیروی کار بتواند با لحاظ شرایط مشخص بازنشسته شود. اما برخی کارفرمایان از پرداخت این مبلغ خودداری می نمایند و عدم واریز این مبلغ موجب عدم بازنشسته کردن کارگر توسط تامین اجتماعی می شود. اغلب کارگران برای تسریع در امر بازنشستگی خود شخصاً به پرداخت مبلغ ۴ درصد حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور اقدام می نمایند.

منبع : خبرگزاری تسنیم


پیگیری احتساب شغل غسالی به عنوان مشاغل سخت و زیان‌آور

مدیرعامل اتحادیه آرامستان کشور از پیگیری برای احتساب مشاغل غسال و غساله به عنوان مشاغل سخت و زیان‌آور خبر داد .
به گزارش خبرنگار بازاکار به نقل از ایسنا، مهرداد سپاه پور در همایش مجمع عمومی سالانه اتحادیه آرامستان‌های کشور که در همدان برگزار شد، با اشاره به عملکرد یکساله اتحادیه مطرح کرد: سال گذشته تنها سالی بود که اتحادیه سودهی داشت و خوشبختانه در حال حاضر بدهی اتحادیه در حد صفر بوده و حتی سودهی هم داشته است.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارکنان آرامستان در سال ۹۸ و صدور ۹۴ گواهینامه آموزشی اظهار کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی غسال و غساله‌ها در استان کرمان از دیگر اقدامات اتحادیه بوده است .
سپاه پور بیان کرد: پیگیر هستیم مشاغل غسال و غساله به عنوان مشاغل سخت و زیان‌آور معرفی شود که مکاتباتی را در این زمینه با سازمان شهرداری‌ها داشته‌ایم و مذاکره با وزارت کار اقدام بعدی است که به طور قطع پیگیری‌های لازم انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه انجام امور بازرگانی در فروش قبر، کافور و … مورد توجه است، خاطرنشان کرد: متاسفانه گزارش‌هایی از آرامستان یکی از شهرها رسیده بود که در دفن اموات موارد بهداشتی رعایت نمی‌شود که با بازدید از این آرامستان، نواقص برطرف شد.

منبع : خبرگزاری ایسنا


رای دیوان عدالت اداری درباره سن بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور زنان و مردان

هیات عمومی دیوان عدالت اداری در رابطه با موضوع سن بازنشستگی پیش از موعد در مشاغل سخت و زیان آور، رایی صادر کرد.
به گزارش ایسنا، در این پرونده، شاکی به موجب دادخواستی ابطال بخشنامه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در خصوص لزوم داشتن ۵۰ سال سن جهت قبول درخواست بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت و زیان‌آور را خواستار شده و در جهت تبیین خواسته اعلام کرده است که:

«احتراماً به استحضار می‌رساند اینجانب حسین کاویانی متولد ۱۳۴۸/۴/۱۰ و ۲۷ سال و اندی سابقه خدمت و شغل پرستار کارمند دانشگاه علوم پزشکی شیراز و شاغل در بیمارستان امام خمینی شهرستان آباده هستم و دارای ۴ ماه خدمت داوطلبانه در جبهه در سال ۱۳۶۶ و یک ماه در سوریه در سال ۱۳۹۵ هستم و بر اساس مفاد قوانین فوق‌الذکر و چون پرستاری از مشاغل سخت و زیان‌آور محسوب شده و شاغلان آن حداقل با ۲۰ سال سابقه خدمت و حسب مورد ۵ سال ارفاق می‌توانند بازنشسته شوند (وفق تبصره ۱ ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری) و ماده ۲۷ قانون جامع ایثارگران، مدت خدمت داوطلبانه جانبازان، رزمندگان، آزادگان و شهدا در جبهه قبل از استخدام و اشتغال در صورت تمایل جزء سنوات قابل قبول از لحاظ بیمه و بازنشستگی به ماخذ مشاغل سخت و زیان‌آور (یک به یک و نیم) محسوب می‌گردد. نظر به اینکه تقاضاهای بازنشستگی در سال ۱۳۹۵ و مهر ماه ۱۹۳۶ به دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان بدون پاسخ مانده و به طور شفاهی و پس از پیگیریهای مکرر اظهار داشتند که باید سن من ۵۰ سال باشد. با عنایت به اینکه مقنن در بند ج تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۳۹۴ و مواد ۲۸ و ۲۹ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب سال ۱۳۹۳، هیچ گونه اختیاری به دستگاه‌های اجرایی به منظور تعیین هرگونه شرط نظیر حدنصاب سن متقاضیان اعطاء نکرده تا از صدور احکام بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت ممانعت کنند، بنابراین اقدام دانشگاه علوم پزشکی شیراز خارج از حدود اختیارات قانونی مربوط بوده و در صلاحیت آن نمی‌باشد. لذا با عنایت به متن قانون و شرایط مقرر که در زیر آورده می‌شود از محضر قضات شریف و دلسوز دیوان عدالت اداری تقاضا دارد نسبت به ابطال بخشنامه تعیین سن متقاضیان دانشگاه و الزام به پذیرش و صدور ابلاغ بازنشستگی اینجانب اوامر لازم صادر فرمایند.
متن بخشنامه نحوه موافقت با بازنشستگی (مصوبه ۵۰۹۶۰ ـ ۱۳۹۴/۴/۳ سازمان مدیریت، قانون بازنشستگی و بند «ج» تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۳۹۴) و تنها شروط مندرج و قابل اجرا:
۱ـ با مسئولیت بالاترین مقام (موضوع مواد ۵۲ و ۵۳ قانون محاسبات عمومی)
۲ـ بدون سنوات ارفاقی
۳ـ پرداخت کامل پاداش پایان خدمت و ذخیره مرخصی (ماده ۱۰۷ قانون مدیریت خدمات کشوری) حداکثر ۵% اعتبارات هزینه‌ای.»
متن بخشنامه مورد اعتراض به قرار زیر است:
««بازنشستگی مشاغل سخت و زیان‌آور» «شرایط متقاضیان»
ـ فقط مشمولین صندوق بازنشستگی کشوری
ـ مرد: ۲۵ سال سابقه خدمت و ۵۰ سال سن
ـ زن: ۲۵ سال سابقه خدمت بدون شرایط سنی
ـ زن: ۲۰ سال سابقه خدمت و داشتن بیماری خاص و صعب العلاج با داشتن گواهی پزشک و تایید پزشک معتمد دانشگاه
ـ شاغل بودن دو سوم از کل خدمت در پست یا رشته شغلی مشاغل سخت و زیان‌آور الزامی است
ـ آخرین پست سازمانی در پستهای مشاغل سخت و زیان‌آور باشد
«توضیحات به متقاضی قبل از ارائه درخواست»
ـ حقوق بازنشستگی بر اساس سابقه خدمت اصلی + سنوات ارفاقی
ـ پاداش پایان خدمت بر اساس سابقه خدمت اصلی (تعهد محضری حداقل ۱۸ ماهه اخذ می‌گردد)
ـ بابت سنوات ارفاقی بدهی سهم مستخدم ۹% آخرین حقوق* ماههای ارفاقی به عهده مستخدم می‌باشد
ـ حقوق بازنشستگی به نسبت حقوق شاغلی کاهش چشمگیری دارد
«مدارک لازم»
ـ موافقت واحد محل خدمت بدون درخواست جایگزین همزمان و غیر همزمان و بدون قید و شرط
ـ موافقت معاونت مربوطه بدون درخواست جایگزین همزمان و غیر همزمان و بدون قید و شرط
ـ تعهد محضری فقط گواهی امضا در دفترخانه شود و نیازی به صدور سند نیست
ـ تکمیل فرم درخواست بازنشستگی
ـ پرونده خلاصه شده طبق چک لیست + کلیه جلدهای پرونده پرسنلی
ـ صدور حکم بازنشستگی با نوع حکم بازنشستگی مشاغل سخت و زیان‌آور
ـ ارائه پرونده خلاصه شده طبق چک لیست به همراه حکم بازنشستگی جهت امضاء حکم الزامی است
ـ تاریخ اجرای حکم بازنشستگی ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
ـ پرونده‌ها به طور کامل تا پایان آذر ماه تحویل اداره بازنشستگی شود.»
در پاسخ به شکایت مذکور، مدیر امور حقوقی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی استان فارس به موجب لایحه شماره ص/۹۷/پ/۲۴۳۴۶/۲۰۸/۹ ـ ۱۳۹۷/۶/۲۱ توضیح داده است که:
«مدیر دفتر محترم هیات عمومی دیوان عدالت اداری
شماره پرونده: ۹۷۰۹۹۸۰۹۰۵۸۰۰۳۳۱ شماره بایگانی شعبه: ۹۲۰۹۲
با سلام و احترام و با صلوت بر محمد و آل محمد (ص)
بازگشت به ابلاغ نامه هیات عمومی دیوان عدالت اداری موضوع شماره پرونده صدرالذکر در خصوص دادخواست آقای حسین کاویانی به خواسته ابطال بخشنامه دانشگاه ضمن ایفاد نامه شماره ۲۱۰۸۷۳۸/۹۷ ـ ۱۳۹۷/۶/۱۹ مدیریت منابع انسانی دانشگاه به استحضار می‌رساند دستگاه‌های اجرایی فقط مجری قوانین و مقررات مصوب مجلس شورای اسلامی و هیات وزیران می‌باشند و از خود قانون وضع نمی‌کنند و به استناد تبصره ۷ ماده ۱ آیین‌نامه اجرایی قانون اصلاح قانون نحوه بازنشستگی جانبازان و شاغلین مشاغل سخت و زیان‌آور مصوب ۱۳۸۵/۲/۱۰ موضوع تصویب‌نامه ۲۲۶۸۶ت/۳۳۷۵۰هـ ـ ۱۳۸۵/۳/۶ هیات وزیران و دستورالعمل نحوه بازنشستگی و محاسبه سنوات ارفاقی مربوط به مشاغل سخت و زیان‌آور (پرستار و بهیار) حداقل سن برای مردان ۵۰ سال پیش‌بینی شده، بنابراین دانشگاه در چارچوب مقررات سن بازنشستگی جهت بازنشستگی مردان به استناد مشاغل سخت و زیان‌آور مصوب ۱۳۸۶/۶/۵ نیز به استحضار می‌رساند این قانون در تاریخ ۱۳۹۴/۶/۵ منقضی شده و از سوی مجلس شورای اسلامی تمدید نشده بنابراین خواسته‌های شاکی مغایر قوانین است و رد شکایت مورد استدعاست.»
هیات عمومی دیوان عدالت اداری در تاریخ ۱۳۹۸/۵/۱ با حضور رئیس و معاونین دیوان عدالت اداری و روسا و مستشاران و دادرسان شعب دیوان تشکیل شد و پس از بحث و بررسی با اکثریت آراء به شرح زیر به صدور رای مبادرت کرده است.
رای هیات عمومی
اولاً: مطابق تبصره ۳ ماده ۳ قانون نحوه بازنشستگی جانبازان انقلاب اسلامی ایران و جنگ تحمیلی و معلولین عادی و شاغلین مشاغل سخت و زیان‌آور مصوب سال ۱۳۶۷ که مقرر شده است: «شاغلین مشاغل سخت و زیان‌آور که وظایف مربوط به شغل آنان باعث بروز ناراحتی‌های جسمی و روحی می‌گردد، می‌توانند با داشتن حداقل بیست سال سابقه خدمت و بر اساس درخواست کتبی خود با حداکثر پنج سال ارفاق بازنشسته شوند.» و در تبصره ۱ ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب سال ۱۳۸۶ نیز مقرر شده است: «سابقه مذکور در بند الف و همچنین شرط سنی مـزبور در بند (ب) برای متصدیان مشاغل سخت و زیان‌آور و جانبازان و معلولان تا پنج سال کمتر می‌باشد و شرط سنی برای زنان منظور نمی‌گردد.» این حکم به مفهوم آن است که سن شاغلین مشاغل سخت و زیان‌آور مشمول بازنشستگی بند (الف) ماده ۱۰۳: «حداقل سی سال سابقه خدمت برای مشاغل غیر تخصصی و سی و پنج سال برای مشاغل تخصصی با تحصیلات دانشگاهی کارشناسی ارشد و بالاتر با درخواست کارمند برای سنوات بالاتر از ۳۰ سال.» پنج سال خدمتی کاهش می‌یابد و در هیچ یک از این دو مقرره مذکور شرطی برای برخورداری از جهت سن فرد متقاضی پیش‌بینی نشده است.
ثانیاً: تبصره ۷ ماده ۱ آیین‌نامه اجرایی قانون اصلاح قانون نحوه بازنشستگی جانبازان انقلاب اسلامی ایران و جنگ تحمیلی و معلولین عادی و شاغلین مشاغل سخت و زیان‌آور مصوب سال ۱۳۸۵ هیات وزیران که در آن مقرر شده بود: «حداقل سن بازنشستگی برای کلیه معلولین عادی، بیماران ناشی از شرایط خاص کار، معلولین حوادث ناشی از کار و شاغلین مشاغل سخت و زیان‌آور مشمول تبصره ۳ قانون نحوه بازنشستگی جانبازان انقلاب اسلامی ایران و جنگ تحمیلی و معلولین عادی و شاغلین مشاغل سخت و زیان‌آور مصوب سال ۱۳۶۷ به ترتیب برای مردان و زنان (۵۰) سال و (۴۵) سال می‌باشد.» و مورد استناد شاکی واقع شده است به موجب دادنامه شماره ۵ ـ ۱۳۸۷/۱/۱۸ هیات عمومی دیوان عدالت اداری به جهت افزایش شرط سنی مذکور و تضییق شمول قانون ابطال شده است.

ثالثاً: از نظر مقررات اختصاصی حاکم بر دانشگاه‌ها نیز به موجب ماده ۹۷ آیین‌نامه اداری، استخدامی و تشکیلاتی کارمندان غیر هیات علمی مصوب سال ۱۳۹۱ هیات امنا مقرر شده است: «شرایط بازنشستگی کارمندان در موسسه به شرح ذیل است: الف ـ موسسه مکلف است کارمندان خود را که سی سال سابقه خدمت دارند، بازنشسته نماید. ب ـ موسسه می‌تواند کارمند خود را با داشتن حداقل شصت سال سن و حداقل بیست و پنج سال سابقه خدمت با حداقل بیست و پنج روز حقوق بازنشسته نماید. تبصره۱ـ موسسه مجاز است در موارد خاص و حسب نیاز از خدمات کارمندانی که دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر می‌باشند، در صورت تمایل کارمند با تصویب هیات رئیسه حداکثر تا سی و پنج سال سنوات خدمت استفاده نماید. تبصره۲ـ سابقه مذکور در بند الف ماده ۹۷ و همچنین شرط سنی مزبور در بند (ب) برای متصدیان مشاغل سخت و زیان‌آور و جانبازان و معلولان تا پنج سال کمتر می‌باشد و شرط سنی برای زنان منظور نمی‌گردد.» همان گونه که ملاحظه می‌شود در تبصره ۲ ماده مذکور نیز مشابه حکم مقرر در تبصره ۱ ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری در مورد بازنشستگی مشاغل سخت و زیان‌آور و جانبازان و معلولان پنج سال سن خدمتی کاهش یافته و جهت برخورداری از آن شرطی برای سن فرد متقاضی پیش‌بینی نشده است. بنا بر مراتب مصوبه مورد اعتراض به دلیل مغایرت با قوانین پیش گفته مستند به بند ۱ ماده ۱۲ و ماده ۸۸ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال ۱۳۹۲ ابطال می‌شود.

منبع : خبرگزاری ایسنا


موافقت با ۶۹ درصد درخواست بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت در آذربایجان‌غربی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: کمیته‌های بدوی و تجدیدنظر زیرمجموعه این اداره از ابتدای امسال با ۶۹ درصد درخواستهای بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت و زیان‌آور در استان موافقت و برای اجرا به تامین اجتماعی ارسال کرده است.
به گزارش بازارکار رضا نقی زاده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای امسال ۷۲۹ درخواست در این خصوص وارد و ۵۰۶ درخواست مورد تایید قرار گرفته است.

وی بیان کرد: همچنین از ابتدای سال جاری ۵۱۷ نفر به صورت پیش از موعد در آذربایجان غربی بازنشسته شده اند.
وی اضافه کرد: طبق قانون، کارگران بیمه شده مشاغل سخت و زیان آور که بر اثر عوامل فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و بیولوژیکی محیط کار غیراستاندارد، تنشی بالاتر از ظرفیت طبیعی به آنها وارد شود، می توانند تقاضای بازنشستگی پیش از موعد بدهند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی افزود: ایمنی و بهداشت کار کارگاه های مختلف توسط بازرسان به صورت دوره‌ای و زمان بندی شده مورد بررسی و نظارت قرار می گیرد و موارد لازم تذکر داده می شود.
نقی زاده گفت: همه کارگران مشغول در مشاغل سخت و زیان آور با ۲۰ سال سابقه کار متوالی یا ۲۵ سال سابقه کار متناوب می توانند درخواست بازنشستگی داشته باشند تا تقاضای آنها در کمیته های تخصصی بدوی و تجدید نظر مرتبط با مشاغل سخت و زیان آور مورد بررسی قرار گیرد.
به گزارش ایرنا، موضوع مشاغل سخت و زیان آور همواره از موضوعات چالشی بخش کار بوده و اظهارنظرهای مختلف در این خصوص انجام می گیرد.
خبرنگاری نیز یکی از شغل های سخت و زیان آور در قانون است.

منبع : خبرگزاری ایرنا


بررسی بیش از ۱۷۰۰درخواست در کمیته مشاغل سخت و زبان آور هرمزگان

ابراهیمی گفت: هزار و ۷۶۷ درخواست طی ۹ ماهه امسال در کمیته های بدوی و تجدیدنظر مشاغل سخت و زیان آور استان هرمزگان بررسی شد.

به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری شبستان از بندرعباس، « هادی ابراهیمی » در جمع خبرنگاران افزود: از مجموع هزار و ۶۴۵ درخواست بررسی شده در جلسات کمیته بدوی، هزار و ۴۰۲ پرونده مورد تایید کمیته سخت و زیان آور قرار گرفته و ۱۲۲ پرونده نیز به کمیته تجدید نظرهای ارسال شده که ۷۴ مورد از آن‌ها مورد تایید قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: در این راستا ۳۰ جلسه بدوی و تجدیدنظر تشکیل شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با بیان اینکه با تلاش‌های صورت گرفته رسیدگی به درخواست متقاضیان سرعت گرفته و مدت زمان رسیدگی نسبت به گذشته کاهش یافته است، عنوان کرد: پرونده ها پس از بررسی برای بهره مندی افراد از مزایای قانون مشاغل سخت به تامین اجتماعی ارسال می شوند.
وی خاطرنشان کرد: در مشاغل سخت و زیان آور، عوامل فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و بیولوژیکی محیط کار غیر استاندارد بوده و در اثر اشتغال کارگر، تنشی به مراتب بالاتر از ظرفیت‌های طبیعی جسمی و روانی در فرد ایجاد می‌شود که نتیجه آن بیماری شغلی و عوارض ناشی از آن است که در صورت عدم توجه، موجب خسارات جبران ناپذیری به کارگران می‌شود و به منظور کاهش این صدمات، در قانون کار و آیین نامه‌های مربوطه، هر سال سابقه پرداخت حق بیمه در کار‌های سخت و زیان آور یک سال و نیم محاسبه شده و افرادی که حداقل ۲۰ سال متوالی یا ۲۵ سال متناوب در کار‌های سخت و زیان‌آور اشتغال به کار داشته باشند می‌توانند تقاضای بازنشستگی کنند.

منبع : خبرگزاری شبستان


شغلی که جایش در لیست سخت و زیان‌آورها خالی است

مسئول فنی آزمایشگاه تشخیص طبی جهاد دانشگاهی استان مرکزی به پرمخاطره بودن فعالیت در حوزه علوم آزمایشگاهی اشاره کرد و افزود: ویژگی خاص شغلی افراد شاغل در آزمایشگاه های تشخیص طبی و سروکار داشتن آنها با نمونه های مختلف آزمایشی متعلق به بیماران مختلف ایجاب می‌کند که این شغل در زمره مشاغل سخت و زیان آور قرار گیرد که تاکنون محقق نشده است.

دکتر مومنی به مناسبت فرا رسیدن روز علوم آزمایشگاهی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: رشته علوم آزمایشگاهی یکی از رشته‌های پاراکلینیکی است که اطلاعات مختلفی که از بدن بیماران مورد نیاز است را برای اطلاع پزشک در راستای تشخیص هرچه بهتر بیماری فراهم می‌کند.
وی افزود: پزشک معالج بیمار در کنار بررسی علائم و شرح حالی که از مریض دریافت می‌کند نیازمند اقدامات کمکی دیگری برای تشخیص صحیح بیماری است که شامل سونوگرافی، رادیولوژی، تصویربرداری، آزمایشگاه و … است.
وی بیان کرد: آزمایشگاه شامل قسمت‌های مختلفی نظیر بیوشیمی، میکروب‌شناسی، هورمون شناسی، پاتولوژی، سرولوژی و … است که هر یک می توانند اطلاعات ویژه ای را از بدن بیمار در اختیار پزشک قرار داده و اورا از تغییرات مختلف بیوشیمی، هورمونی، هماتولوژی و … که در بدن بیمار اتفاق افتاده است، مطلع کنند، در واقع پزشک در بسیاری از موارد بدون برخورداری از این اطلاعات نمی‌تواند برای مریض درمان درستی را به انجام برساند و باید به صورت مستند تمامی اطلاعات بیمار به ویژه نتیجه آزمایش به پزشک ارائه شود و در واقع کادر علوم آزمایشگاهی به پزشک در تشخیص و درمان بیمار کمک می‌کنند.
مسئول فنی آزمایشگاه جهاددانشگاهی استان مرکزی به ارزیابی خود از جایگاه رشته علوم آزمایشگاهی و کمک موثر آن در حوزه تشخیص و درمان اشاره کرد و افزود: قطعا این رشته دانشگاهی با جایگاه واقعی خود فاصله دارد، ولی اینطور نیست که گفته شود با رشته‌های دیگر غیرمتناسب بوده و نسبت به رشته‌های دیگر از نظر جایگاه عقب تر است در واقع پیشرفت ها تقریبا هماهنگ اتفاق افتاده است.
وی به پرمخاطره بودن شغل علوم آزمایشگاهی اشاره کرد و افزود: ویژگی خاص شغلی افراد شاغل در آزمایشگاه های تشخیص طبی و سروکار داشتن آنها با نمونه های مختلف آزمایشی متعلق به بیماران مختلف ایجاب می‌کند که این شغل در زمره مشاغل سخت و زیان آور قرار گیرد که تاکنون محقق نشده است.
وی نبود تهویه مناسب در فضای آزمایشگاهی را از جمله مشکلات بسیاری از آزمایشگاه ها دانست و افزود: اکثر آزمایشگاه‌ها در زیرزمین احداث شده و فعالیت می‌کنند و نبود تهویه مناسب در برخی از این مراکز و عدم برخورداری کارکنان از نور آفتاب، سلامت آنان را با مخاطراتی مواجه می کند.
مومنی البته تاکید کرد: در این رشته دانشگاهی جای پیشرفت وجود دارد و دانش آموزان می توانند آنرا به عنوان یک رشته تحصیلی مناسب انتخاب کنند.
وی در خصوص صحت نتایج آزمایشگاهی نیز گفت: نظارت‌هایی که بر عملکرد آزمایشگاه‌ها توسط وزارت بهداشت صورت می‌گیرد و براساس کنترل کیفی های خارجی و داخلی‌ و مستندسازی‌هایی که به رویت بازرسین می رسد، امکان خطا را به حداقل می رساند.
مومنی در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات حاصل از تحریم در این حوزه اشاره کرد و ادامه داد: در دوران تحریم که واردات دچار مشکلاتی شده مدت زمانی که طول می کشد تا کیت های آزمایشگاهی به دست ما برسد طولانی شده و این تاخیر ممکن است باعث شود که زنجیره سرد در خصوص این کیت ها رعایت نشده و در نهایت زمینه بروز خطا در آزمایش ها ایجاد شود.
وی درخصوص احتمال بروز خطا در نتایج آزمایشات تصریح کرد: در اعلام نتیجه آزمایش احتمال خطای راندوم در مرحله نمونه گیری، انجام آزمایش و … وجود دارد، اما خطای سیستماتیک بسیار کم است.
دکتر مومنی افزود: افزایش سه الی چهار برابری قیمت کیت‌های آزمایشگاهی نیز نتیجه تشدید تحریم‌هاست و عدم افزایش مناسب تعرفه‌های آزمایشگاهی(افزایش ۱۰ درصدی) منجر به بروز مشکلات دیگری شده است و رشد هزینه های آزمایشگاهی و حقوق کارکنان، امکان توسعه را از آزمایشگاه ها سلب کرده است. قطعا کاهش سود منجر به کاهش احتمالی کنترل کیفیت نیز خواهد شد که این مسئله آسیب زاست.
او افزایش قیمت قابل توجه تجهیزات آزمایشگاهی را نیز متاثر از اعمال تحریم‌ها دانست و افزود: یک دستگاه آزمایشگاهی باید ظرف مدت پنج سال هزینه انجام شده برای خرید را به سرمایه گذار برگرداند چرا که پس از این مدت مستهلک شده و باید کنار گذاشته شود تا در صحت آزمایشات خطایی صورت نگیرد، اما به دلیل پائین بودن تعرفه‌ها و افزایش هزینه‌ها به سادگی امکان سودآوری و به روز کردن تجهیزات وجود ندارد.
مسئول فنی آزمایشگاه تشخیص طبی جهاددانشگاهی استان مرکزی به تاخیر در پرداخت سهم بیمه نسخه‌های آزمایشگاهی توسط سازمان‌های بیمه گر اشاره کرد و افزود: تاخیر قریب به ۱۰ الی ۱۲ ماهه در پرداخت حق بیمه یکی از مشکلات عمده در تامین نقدینگی و هزینه‌های آزمایشگاه‌هاست.
دکتر مومنی در ادامه به پرسشی درخصوص درآمدزایی برخی آزمایشگاهها از طریق تبانی با برخی پزشکان مبتنی بر تجویز آزمایش های غیرضروری یا معرفی بیمار به یک آزمایشگاه خاص پاسخ داد و افزود: اینکه پزشکی بخواهد یک آزمایش غیرضروری و اضافه در نسخه بیمار بنویسد بسیار به ندرت دیده شده است اما برخی از پزشکان به برخی آزمایشگاهها اعتماد بیشتری دارند و بیمار را به آنجا معرفی می کنند.
وی ادامه داد: اینکه گفته شود پزشکان در قبال معرفی بیمار به یک آزمایشگاه درصدی دریافت می‌کنند را نمی‌شود انکار کرد اما می‌توان گفت که آمار در این خصوص بسیار کم است، هرچند در این خصوص حتی یک مورد هم زیاد محسوب می شود و دستگاههای نظارتی باید بر چنین رفتاری نظارت دقیق داشته باشند.
مسئول فنی آزمایشگاه تشخیص طبی جهاددانشگاهی استان مرکزی در خصوص درآمد کارکنان آزمایشگاه ها و مطالبات آنان نیز گفت: در بخش دولتی میزان درآمد کارکنان و پرداخت به موقع حقوق و مقدار کارانه دریافتی مطلوب است، اما در بخش خصوصی میزان درآمد براساس حداقل های قانون کار است که ناکافی بوده و دلیل آن عدم سودآوری آزمایشگاه برای افزایش میزان دریافتی کارکنان است که دلیل آن نیز تعرفه پائین و تاخیر در پرداخت سهم بیمه از سوی سازمان‌های بیمه‌گر است.
۳۰ فروردین ماه، زادروز حکیم جرجانی پزشک نامدار ایرانی به نام روز علوم آزمایشگاهی نامگذاری شده است.

منبع : خبرگزاری ایسنا


بار مالی۴۰۰ میلیونی هر کارگر مشمول قانون سخت و زیان‌آور برای تامین‌اجتماعی

معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در سال جاری شاهد تحول دیجیتال در این سازمان خواهیم بود، اظهار کرد: در نخستین گام ثبت تاریخ اعتبار در دفترچه‌های درمانی حذف شده و استعلام اعتبار دفترچه‌ها از طریق سامانه‌های مختلف اینترنتی و کد دستوری قابل انجام است.

به گزارش ایسنا، عادل دهدشتی در جلسه‌ای با اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: در مرحله بعد حذف کامل دفترچه‌های کاغذی و احراز هویت بیمه شدگان در مراکز درمانی طرف قرارداد را دنبال می‌کنیم و پیش‌بینی می‌شود که با تحقق کامل این برنامه بیش از ۵۰ درصد مراجعات به شعب و کارگزاری‌های تامین اجتماعی کاهش یابد.
وی با تاکید بر اینکه مجموعه سازمان تامین اجتماعی مکلف به شنیدن سخنان شرکای اجتماعی است، افزود: دیدگاه‌ها و نقطه نظرات نمایندگان تشکل‌‎های کارگری و کارفرمایی مورد توجه مدیریت سازمان قرار دارد و در جلسات مربوط به تنقیح و تلخیص بخشنامه‌ها نیز نمایندگان تشکل‌ها حضور فعال دارند.
معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تامین اجتماعی گفت: ارتقا جایگاه سازمان در افکار عمومی و تقویت سرمایه اجتماعی از طریق گفتگو با شرکای اجتماعی قابل انجام است و تشکیل اتاق‌های فکر با مشارکت شرکای اجتماعی با هدف گفتگوی مستمر را پیگیری می‌کنیم.
دهدشتی ادامه داد: ارتباط نزدیک و سازمان یافته با شرکای اجتماعی در سازمان تامین اجتماعی پیگیری و تداوم این جلسات منجر به ایجاد تفاهم و زبان مشترک با شرکای اجتماعی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه لایحه احیای شورای عالی تامین اجتماعی در حال نهایی شدن در دولت و ارسال به مجلس شورای اسلامی است، گفت: احیای شورای عالی تامین اجتماعی منجر به تقویت سه جانبه گرایی می‌شود و شورای عالی تامین اجتماعی مشابه با شرایط پس از پیروزی انقلاب اسلامی شکل خواهد گرفت.
دهدشتی همچنین از ایده برگزاری دوره‌های آموزشی مرتبط با سازمان تامین اجتماعی برای کارفرمایان استقبال کرد و گفت: دوره‌های آموزشی با کیفیت و موثر برای کارفرمایان و همچنین کارکنان کارگاه‌ها به منظور آشنایی هرچه بیشتر با مقررات و رویه‌های سازمان تامین اجتماعی برگزار می‌شود.
سید عبدالوهاب سهل آبادی، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت نیز در این جلسه گفت: حوزه کاری خانه صنعت، معدن و تجارت گسترده است و در این مجموعه کارهای بزرگی انجام می‌شود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی افزود: خانه صنعت، معدن و تجارت در همه استانها فعالیت دارد و این تشکل کارفرمایی از انجمن‌های همگن تشکیل شده است.
سهل‌آبادی با بیان اینکه کارفرمایان بیمه تامین اجتماعی را شریک خود می‌دانند، گفت: ما شرکایی هستیم که حواسمان جمع است و شرایط سازمان را نیز به خوبی می‌دانیم.
وی قانون مشاغل سخت و زیان آور را نیازمند اصلاح فوری دانست و گفت: به ازای هر کارگری که مشمول قانون سخت و زیان آور شود، حدود ۴۰۰ میلیون تومان برای سازمان تامین اجتماعی هزینه ایجاد می‌شود درحالی که حدود ۴۰ میلیون تومان توسط کارفرما پرداخت می‌شود.
در ادامه این جلسه سایر اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت نیز به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.

منبع : خبرگزاری ایسنا


 

آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.