استخدام دانشگاه فرهنگیان (کلیه اخبار)

استخدام دانشگاه فرهنگیان (کلیه اخبار)

توجه داشته باشید تمامی اخبار در همین صفحه به اطلاع شما خواهد رسید.

اخبار و استخدام‌های دانشگاه فرهنگیان به محض اعلام توسط مراجع رسمی در این صفحه اطلاع رسانی میگردد. بدیهی میباشد شما با مراجعه روزانه به این صفحه میتوانید علاوه بر مطالعه تمام اخبار و استخدام های دانشگاه فرهنگیان، آشنایی با سوالات و منابع مطالعاتی استخدام دانشگاه فرهنگیان و منابع مصاحبه استخدامی، در جریان استخدام جدید نیز قرار بگیرید.


19 آذر؛ آزمون‌های استخدامی معلمان

 آزمون‌های «گروه سوم مشمولان قانون تعیین تکلیف معلمان حق التدریس، آموزشیاران نهضت سواد آموزی، مربیان پیش دبستان و خرید خدمت وزارت آموزش و پرورش» و «مهارت آموزان مشمول ماده ۲۸ ورودی سال ۱۳۹۹» روز جمعه ۱۹ آذر برگزار خواهد شد.

۱۹ آذر؛ آزمون‌های استخدامی معلمانبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، دانشگاه فرهنگیان با صدور اطلاعیه‌ای زمان و نحوه برگزاری آزمون‌های «گروه سوم مشمولان قانون تعیین تکلیف معلمین حق التدریس، آموزشیاران نهضت سواد آموزی، مربیان پیش دبستان و خرید خدمت وزارت آموزش و پرورش» و «مهارت آموزان مشمول ماده ۲۸ ورودی سال ۱۳۹۹» اعلام کرد.
بر اساس این گزارش، آزمون «گروه سوم مشمولان قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین آموزش و پرورش» در روز جمعه ۱۹ آذر از ساعت ۱۰ تا ۱۱:۳۰ به مدت زمان ۹۰ دقیقه برگزار خواهد شد.
همچنین، آزمون «مهارت آموزان مشمول ماده ۲۸ ورودی سال ۱۳۹۹ روز جمعه ۱۹ آذر از ساعت ۱۳ تا ۱۴:۳۰ به مدت زمان ۹۰ دقیقه برگزار خواهدشد.
در این اطلاعیه آمده است؛ به استناد موافقت مرکز منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش، مهارت آموزان جا مانده از آزمون‌های قبل از سال ۹۹ نیز می‌توانند، برای دریافت «گواهی صلاحیت حرفه ای» در این آزمون شرکت کنند.


اطلاعیه مشمولان قانون تعیین تکلیف استخدامی آموزش و پرورش

دانشگاه فرهنگیان با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که آزمون گروه سوم مشمولان قانون تعیین تکلیف معلمین حق التدریس، آموزشیاران نهضت سواد آموزی، مربیان پیش دبستان و خرید خدمت وزارت آموزش و پرورش، جمعه ۱۹ آذر ماه سال جاری برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، در این اطلاعیه به اطلاع مشمولان قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین آموزش و پرورش سری سوم می‌رساند که آزمون روز جمعه ، ۱۹ آذر ماه جاری از ساعت ۱۰ تا ۱۱:۳۰  به مدت زمان ۹۰ دقیقه برگزار خواهد شد.

همچنین منابع آزمون به تفکیک رشته برای شرکت‌کنندگان از طریق لینک زیر، قابل دریافت است:

برای مشاهده اطلاعیه اینجا کلیک نمایید

منبع : خبرگزاری ایسنا


۲ اطلاعیه مهم دانشگاه فرهنگیان برای معلمان حق التدریس و استخدام پیمانی

معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان ۲ اطلاعیه مهم دزمان و نحوه ثبت نام دوره مهارت آموزی سری چهارم و تمام جاماندگان سری های قبلی معلمان حق التدریس و زمان و نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان تجدید گزینش آزمون استخدام پیمانی وزارت آموزش و پرورش در سال ۱۳۹۹ و سنوات قبل را منتشر کرد.

به گزارش روز یکشنبه گروه دانشگاه و آموزش ایرنا از دانشگاه فرهنگیان، در اطلاعیه نخست معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی (مدیریت بهسازی) دانشگاه فرهنگیان درمورد زمان و نحوه ثبت نام دوره مهارت آموزی سری چهارم و تمام جاماندگان سری های قبلی معلمان حق التدریس مهارت آموزان سری چهارم و تمام جاماندگان سری های قبلی «مشمولین قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریس، آموزشیاران نهضت سواد آموزی، مربیان پیش دبستانی و خرید خدمات آموزش معرفی شده از سوی ادارات کل آموزش و پرورش» ضمن تبریک به پذیرفته شدگان فوق آمده است: تنها مرجع اطلاع رسانی در خصوص مسایل مرتبط با دوره ی مهارت آموزی، پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه فرهنگیان به نشانی https://cfu.ac.ir و پرتال معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی به نشانی https://cfu.ac.ir/moavenateamoozesh است.

براساس این اطلاعیه، مهارت آموزان باید برای اطلاع از محل آموزش دوره مهارت آموزی خود و ثبت نام غیرحضوری از ظهر امروز -یکشنبه ۱۸ مهر به نشانی hr.cfu.ac.ir مراجعه کنند.

همچنین پذیرفته شدگان باید پس از مراجعه به آدرس فوق، در قسمت “پذیرش مهارت آموزان” با استفاده از “کد داوطلبی” و “کد ملی” وارد سامانه شوند و در این صفحه علاوه بر مشاهده مشخصات و رشته، استان و پردیس یا مرکز محل آموزش خود را که یکی از پردیس ها یا مراکز دانشگاه فرهنگیان در کل کشور است، مشاهده کنند و فرایند بارگذاری مدارک و ثبت نام غیرحضوری خود را تا انتها ادامه دهند.

در اطلاعیه دوم معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی (مدیریت بهسازی) دانشگاه فرهنگیان «زمان و نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان تجدید گزینش آزمون استخدام پیمانی وزارت آموزش و پرورش در سال ۱۳۹۹ و سنوات قبل» نیز آمده است: به اطلاع تمامی پذیرفته شدگان تجدید گزینش آزمون استخدام پیمانی وزارت آموزش و پرورش در سال ۱۳۹۹ و سنوات قبل می رساند تنها مرجع اطلاع رسانی در خصوص مسایل مرتبط با دوره­ی مهارت آموزی، پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه فرهنگیان به نشانی https://cfu.ac.ir و پرتال معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی به نشانی https://cfu.ac.ir/moavenateamoozeshاست.

پذیرفته شدگان باید برای اطلاع از محل آموزش دوره مهارت آموزی خود و ثبت نام غیرحضوری از ظهر روز یکشنبه ۱۸ مهر به نشانی hr.cfu.ac.ir مراجعه کنند.

همچنین پذیرفته شدگان می بایست پس از مراجعه به آدرس فوق، در قسمت «پذیرش مهارت آموزان» با استفاده از «کد داوطلبی» و «کد ملی» وارد سامانه شوند و در این صفحه علاوه بر مشاهده مشخصات و رشته، استان و پردیس یا مرکز محل آموزش خود را که یکی از پردیس ها یا مراکز دانشگاه فرهنگیان در کل کشور می باشد مشاهده کنند و فرایند بارگذاری مدارک و ثبت نام غیرحضوری خود را تا انتها ادامه دهند.

پذیرفته شدگان پس از مشخص شدن استان و پردیس محل آموزش و ثبت نام غیرحضوری، می بایست به سایت دانشگاه فرهنگیان استان محل آموزش خود مراجعه کنند (به عنوان مثال مهارت آموزان استان آذربایجان شرقی می بایست در یکی از موتورهای جستجو، سایت «مدیریت امور پردیس های استان آذربایجان شرقی- دانشگاه فرهنگیان» را جستجو و به این سایت مراجعه نمایند) و اطلاعیه ها و برنامه های مربوط به دوره مهارت آموزی را از طریق این سایت دریافت نمایند. همچنین شماره تلفن و آدرس محل آموزش مهارت آموزان در این سایت برای پاسخگویی حضوری و یا تلفنی مشخص شده است.

منبع : خبرگزاری ایرنا


اعـلام اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

سازمان سنجش‌اسامی چند برابر ظرفیت رشته‌های دارای شرایط خاص و ضوابط پذیرش دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی را اعلام کرد.
به گزارش اقتصادآنلاین، سازمان سنجش، در اطلاعیه‌ای ‌اعلام اسامی معرفی‌‌شدگان‌ چند برابر ظرفیت، زمان و آدرس محل مصاحبه، معاینه و گزینش‌ رشته‌های ‌تحصیلی دارای شرایط خاص آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ را منتشر کرد.

متقاضیانی که فهرست اسامی آنان در ردیف معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت هر یک از رشته‌های تحصیلی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی‌- تهران (وابسته به وزارت آموزش و پرورش) اعلام گردیده، لازم است برای انجام مراحل مختلف مصاحبه اختصاصی، با در دست داشتن مدارک مورد نیاز و برابر برنامه زمانی و آدرس‌های اعلام شده در جدول شماره (۱) مندرج در این اطلاعیه اقدام کنند.
زمان مصاحبه معرفی شدگان رشته‌های تحصیلی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان
شروع مصاحبه: سه شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰
یادآوری: زمان دقیق انجام مصاحبه اختصاصی از متقاضیان معرفی شده، به وسیله اداره کل آموزش و پرورش محل اقامت و مرکز مجری مصاحبه، تعیین خواهد شد‌.
معرفی‌‌شدگان موظفند با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان اقامت خود، از زمان و مکان دقیق مصاحبه مطلع شوند.
با توجه به شیوه بیماری کووید ۱۹ به متقاضیان توصیه می‌شود قبل از تاریخ ۰ شهریور ۱۴۰۰ از طریق درگاه اینترنتی مندرج در جدول شماره (۱) پیوست این اطلاعیه از مکان و زمان دقیق مصاحبه خود مطلع شوند.
انجام مصاحبه و بررسی صلاحیت‌های عمومی (گزینش)
معرفی‌شدگان چندبرابر ظرفیت رشته‌های تحصیلی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ براساس استان اقامت در دو بخش مجزا (مصاحبه اختصاصی و بررسی صلاحیت عمومی) به شرح ذیل خواهد بود. معرفی‌‌شدگان دقت نمایند که در مراحل مورد نظر شرکت نموده باشند.
یادآوری مهم
۱- حضور نیافتن در مهلت مقرر برای انجام مصاحبه و سایر مراحل گزینش آن به هر دلیل به منزله انصراف از تحصیل در رشته‌های مورد نیاز آموزش و پرورش در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تلقی می‌شود. مسئولیت آن نیز صرفاً به عهده متقاضی خواهد بود.
۲- انجام مصاحبه اختصاصی و بررسی صلاحیت‌های عمومی معرفی شدگان به آموزش و پرورش، با رعایت دقیق مفاد دستورالعمل کنترل و مراقبت بیماری کرونا و فاصله‌گذاری اجتماعی که به مراکز مجری مصاحبه ابلاغ شده، صورت خواهد گرفت. به متقاضیان توصیه می‌‌شود ضمن همراه داشتن مواد ضد‌عفونی‌کننده و زدن ماسک در تمام مراحل انجام مصاحبه و گزینش، نکات بهداشتی را نیز به طور کامل و به دقت رعایت نمایند.
۳- معرفی شدگانی که مبتلا به کرونا شده و درحالت قرنطینه و یا در بیمارستان بستری هستند به شرطی که در طول مدت انجام مصاحبه، مدارک و مستندات پزشکی آنان، توسط والدین متقاضی و یا وکیل قانونی به اداره کل آموزش و پرورش استان معرفی شده، ارائه شود، مصاحبه از این گونه متقاضیان حداکثر با گذشت یک ماه از آخرین روز مصاحبه، درصورت تایید سلامت وی توسط پزشک معتمد آموزش وپرورش، در استان محل اقامت صورت خواهد گرفت. در راستای صیانت از حقوق سایر متقاضیان آزمون، بعد از انقضای مهلت مقرر، اقدامی میسر نخواهد بود.
۴- متقاضیانی که صلاحیت‌های تخصصی و یا عمومی آنان مورد تایید آموزش‌ و پرورش قرار نمی‌گیرد از فرآیند گزینش نهایی برای دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی حذف خواهند شد.
نحوه تکمیل و ارسال فرم مشخصات بررسی صلاحیت‌های عمومی گزینش:
توجه آن دسته از متقاضیان آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ را که اسامی آنان در ردیف معرفی شدگان چند برابر ظرفیت هر یک از رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی اعلام شده است، به رعایت دقیق موارد ذیل جلب مینماید:
۱- پس از تهیه نسخه پرینت فرم شماره ۲ فرم اطلاعات فردی مندرج در ذیل این اطلاعیه، نسبت به تکمیل دقیق آن و الصاق یک قطعه عکس اقدام و به همراه تصویر صفحات شناسنامه و کارت ملی حداکثر ظرف مدت ۴۸ ساعت از تاریخ اعلام اسامی در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش، به وسیله پست پیشتاز به هسته گزینش آموزش و پرورش استان محل اقامت خود «نشانی مندرج در جدول شماره ۲ پیوست این اطلاعیه» ارسال نمایند.
۲- لازم است در تکمیل فرم اطلاعات فردی دقت کافی‌ معمول گردد. بدیهی است مسئولیت هرگونه نقص و … در تکمیل فرم به عهده متقاضی خواهد بود.
۳-عدم تکمیل فرم اطلاعات و یا عدم ارسال به موقع آن به هسته گزینش آموزش و پرورش استان محمل اقامت، به منزله انصراف از تحصیل در دانشگاه‌های مذکور بوده و برابر مقررات تصمیم مقتضی اتخاذ خواهد شد.
اقدامات لازم برای‌انجام بخشی از مراحل گزینش و مصاحبه اختصاصی
مصاحبه اختصاصی جزیی از شرایط قانونی‌ در مراحل آزمون سراسری برای پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی است، انجام مصاحبه اختصاصی صرفاً در مهلت مقرر مندرج در این اطلاعیه امکان پذیر است. انجام مصاحبه مجدد و یا تمدید مهلت اعلام شده، تحت هر شرایطی به هیچ عنوان امکان پذیر نخواهد بود.
۱-متقاضیان پس از دریافت نتیجه رشته‌های دارای شرایط خاص آزمون سراسری سال ۱۴۰۰، درصورتی که براساس نتیجه مندرج در کارنامه، جزء معرفی‌شدگان برای انجام مصاحبه در رشته‌های مورد نیاز آموزش و پرورش در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید‌ رجایی قرار گرفته باشند، باید برای اقدامات بعدی با مراجعه به آدرس درگاه اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش محل اقامت به شرح جدول شماره (۱) مندرج در ذیل این اطلاعیه اقدام نمایند.
یادآوری ۱: معرفی شدگان دقت نمایند چنانچه تغییری در مراکز مجری مصاحبه ایجاد شود متعاقباً از طریق اداره کل آموزش و پرورش استان محل اقامت یا مرکز مجری مصاحبه، اعلام خواهد شد.
یادآوری۲: انجام مصاحبه اختصاصی از معرفی شدگان رشته‌های تحصیلی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی نیز همانند دانشگاه فرهنگیان، در استان محل اقامت، صورت خواهد گرفت.
۲-عدم حضور در مهلت مقرر برای انجام مصاحبه و سایر مراحل گزینش آن به هر دلیل، به منزله انصراف از تحصیل در رشته‌های مورد نیاز آموزش و پرورش در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تلقی می‌شود و مسئولیت آن صرفاً به عهده متقاضی خواهد بود.
۳- از معرفی‌شدگانی مصاحبه اختصاصی به عمل خواهد آمد که دارای شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه شماره (۲) راهنمای انتخاب رشته و (بخش پیوست‌ها) آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ و اطلاعیه‌های اصلاحی بعدی ‌سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور (کسب نمره علمی کل ۶۵۰۰ و بالاتر در زیرگروه گروه آزمایشی مربوط برای مجاز شدن برای انتخاب رشته، داشتن حداقل معدل کل ۱۴ در دوره متوسطه دوم (معدل سه پایه اول، دوم و سوم)، برخورداری از سلامت کامل تن و روان و شرایط مناسب جسمانی برای حسن انجام وظیفه معلمی، داشتن حداکثر سن ۲۴ سال تمام در بدو ورود به دانشگاه (۷۶/۰۷/۰۱ به بعد) و …) باشند. در غیر این صورت انجام مصاحبه اختصاصی، منتفی خواهد بود.
تبصره ):حداقل معدل و حداکثر سن، تحت هر شرایطی تغییر نخواهد کرد.
۴-ویژگی‌های جسمانی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت با رعایت بند ۹ بخش (ج) “شرایط اختصاصی” شرایط و ضوابط پذیرش و تربیت دانشجو معلم متعهد خدمت در رشته‌های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی (مندرج در بخش پیوست‌های دفترچه راهنمای انتخاب رشته)، باید توسط پزشک معتمد واجد شرایط آموزش و پرورش، صرفاً در مهلت مقرر در زمان انجام مصاحبه باید مورد تایید قرار گیرد. در غیر این صورت انجام مصاحبه امکان پذیر نخواهد بود.
۵- معرفی متقاضی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به آموزش و پرورش جهت بررسی صلاحیت‌های عمومی، اختصاصی و همچنین بررسی ویژگی‌های جسمانی به منزله قبولی در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی تلقی نمی‌شود. درصورت تایید صلاحیت‌های افراد معرفی‌ شده از سوی آموزش وپرورش (موفقیت در مصاحبه اختصاصی و تایید صلاحیت‌های عمومی)، گزینش علمی نهایی آنان در مقایسه با سایر متقاضیان آزمون، براساس ضوابط و نمرات علمی که در آزمون کتبی (کنکور) کسب نموده‌اند و با در نظر گرفتن اولویت‌های انتخابی متقاضی، توسط سازمان سنجش آموزش کشور صورت خواهد گرفت.
تبصره): تایید مصاحبه تخصصی متقاضی در هر یک از مراکز مجری مصاحبه، به این مفهوم خواهد بود که صلاحیت تخصصی متقاضی معرفی شده به آموزش وپرورش، برای رشته محل‌های انتخابی در پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و همچنین دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی مورد تایید قرار گرفته است. بنابراین درصورت تایید صلاحیت‌های عمومی (گزینش) متقاضی توسط دبیرخانه هیات مرکزی‌ گزینش، سازمان سنجش آموزش کشور براساس نمره علمی‌ آزمون سراسری و با رعایت ضوابط و مقررات مربوط، گزینش نهایی را انجام خواهد داد.
۶-با توجه به اصلاحات شماره یک و شماره دو دفترچه شماره (۲) آزمون سراسری‌ سال ۱۴۰۰ به متقاضیان معرفی شده برای انجام مصاحبه تخصصی، توصیه می‌‌شود اصلاحات بعدی دفترچه مزبور را از طریق درگاه سازمان سنجش آموزش کشور به دقت مطالعه نموده و براساس آخرین اصلاحات اعلام شده، برای مصاحبه اختصاصی اقدام نمایند.
تبصره): متقاضیان معرفی شده درصورت عدم تمایل به تحصیل در کدرشته محل انتخابی دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی می‌توانند در زمان انجام مصاحبه با ارائه درخواست کتبی‌ نسبت به انصراف از تحصیل در دانشگاه‌های مزبور اقدام نموده و یا در مراحل مصاحبه اختصاصی و بررسی صلاحیت‌های عمومی شرکت ننمایند.
۷- تغییر رشته و گرایش، تغییر اولویت، تغییر دوره تحصیلی، انتقال و جابجایی در بین دانشگاه‌ها و بالعکس در بدو ورود و یا در طول تحصیل تحت هیچ شرایطی امکان پذیر نخواهد بود.
۸- تغییر سهمیه استان محل خدمت قبل از شروع به کار و ایفای تعهد، تحت هر شرایط اعم از تاهل، تجرد، بُعد مسافت، تکفل، سرپرستی خانواده، فوت والدین و غیره … ممنوع می‌باشد.
۹- مسئولیت رعایت شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ از سوی همه متقاضیان و همچنین مقررات نظام وظیفه عمومی (متقاضیان ذکور) در مراحل مختلف آزمون مزبور، به عهده آنان خواهد بود.
۱۰- محل تحصیل پذیرفته شدگان پس از ثبت نام قطعی، توسط پردیس‌ها (مندرج در درگاه سازمان سنجش آموزش کشور) تعیین خواهد شد.
تبصره۱: در کلاس‌هایی که به حدنصاب لازم (حداقل ۲۰ نفر) برای تشکیل در پردیس محل قبولی نرسد، سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان به تشخیص خود نسبت به جابجایی پذیرفته شدگان در سطح پردیس‌های کشور اقدام خواهد نمود. پذیرفته‌شدگان حق هیچگونه اعتراضی را نخواهند داشت، در غیر اینصورت قبولی آنها باطل خواهد شد.
تبصره۲ : انتقال و جابجایی در بین پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان ممنوع است.
۱۱-قدرت بینایی: قدرت بینایی (قدرت دید هرچشم حداقل پنج دهم یا هردو چشم بدون عینک و لنز، (حداقل ده بیستم) و نداشتن کوررنگی و انحراف چشم).
تبصره: پس از اصلاح با عینک و لنز، داشتن دید ۱۰/۱۰ هر چشم و داشتن دید حداقل ۲۰/۱۶ در دو چشم، الزامی می‌باشد.
۱۲- مصاحبه در پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان (مراکز مجری مصاحبه در استانها) و یا دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی با توجه به گروه آزمایشی مربوط، برای تمامی کدرشته محل‌های مورد نیاز آموزش و پرورش مندرج در دفترچه شماره (۲) گروه آزمایشی مربوط، در دانشگاه‌های مزبور است.
۱۳- جهت شرکت در مصاحبه به همراه داشتن اصل و تصویر مدارک (کارت ملی، شناسنامه، دفترچه درمانی در صورت وجود – دیپلم و یا گواهی تایید شده که معدل کل در آن قید شده است) و یک قطعه عکس ۴ ×۳ که در سال جاری گرفته شده باشد (ترجیحاً عکسی‌که موقع ثبت‌نام در آزمون به در تقاضانامه بارگذاری شده است)، الزامی است.
۶۵ هزار تومان هزینه مصاحبه
۴ براساس جدول تعرفه‌های آزمون سراسری، موضوع مصوبه هیئت وزیران، هر یک از متقاضیان معرفی‌شده برای هزینه مصاحبه، با رعایت موارد فوق مبلغ ششصد و پنجاه هزار ۶۵۰.۰۰۰) ریال به حسابی که در زمان مصاحبه اختصاصی، توسط ستاد مصاحبه استان اعلام می‌شود واریز نموده و اصل فیش واریزی را به مرکز مجری مصاحبه تحویل نمایند.
توجه: از متقاضیانی که فاقد شرایط اختصاصی آموزش و پرورش بوده و بدون توجه به ضوابط اعلام شده اقدام به انتخاب رشته نموده‌اند مصاحبه اختصاصی انجام نمی‌پذیرد، بنابراین این گونه متقاضیان از واریز مبلغ مزبور خودداری نمایند. بدیهی است مبلغ واریزی برگشت داده نمی‌شود.
۱۵- چنانچه فردی با ارائه اطلاعات نادرست پذیرفته شود و یا متعاقب آن مشخص شود که شرایط لازم را نداشته است، در هر مرحله از ثبت‌نام، تحصیل و یا استخدام قطعی، قبولی وی لغو می‌گردد و حسب مورد مکلف به پرداخت خسارت‌های ناشی از آن خواهد بود.
یادآوری‌های مهم:
۱): در صورتی که روزهای تعیین شده برای انجام مصاحبه معرفی‌‌شدگان کفایت ننماید، ممکن است مصاحبه متقاضی در روزهای بعد از تاریخ اعلام شده به متقاضی (حداکثر تا آخرین روز مهلت مقرر در این اطلاعیه برای مصاحبه) ادامه یابد.
۲): از معرفی‌شدگان درخواست می‌‌شود جهت انجام مصاحبه اختصاصی با توجه به روز و تاریخ تعیین شده در این اطلاعیه و ضمنا قبل از تاریخ ۲ شهریور ۱۴۰۰ از طریق درگاه اطلاع‌رسانی مندرج در جدول شماره (۱) ذیل این اطلاعیه از مکان و زمان دقیق مصاحبه خود مطلع شده و به محل تعیین شده مراجعه نمایند.
۳): همه معرفی‌‌شدگان چند برابر ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی مکلفند فرم شماره ۱ ضمیمه این اطلاعیه درخصوص اعلام آمادگی برای پذیرش و انجام مصاحبه اختصاصی مندرج در ذیل این اطلاعیه را تکمیل و در زمان مراجعه برای انجام مصاحبه اختصاصی (در مهلت مقرر) به مرکز مجری‌ مصاحبه تحویل نمایند.
نحه ارسال درخواست و یا ارتباط غیرحضوری با سازمان سنجش آموزش کشور
باتوجه به عدم پذیرش حضوری متقاضیان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و در جهت تسریع در بررسی و ثبت درخواستها به صورت الکترونیکی، متقاضیان در صورت داشتن هر گونه سوال می توانند به سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان‌سنجش ‌به آدرس: http://darkhast.sanjesh.org مراجعه و درخواست خود را به همراه مستندات لازم ثبت نمایند. پس از ثبت درخواست، برای متقاضی شماره نامه و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه ارسال می شود. متقاضیان می توانند پس از دریافت شماره و کد‌رهگیری از طریق پیام کوتاه، به پورتال رهگیری الکترونیکی مکاتبات به آدرس: http://rahgiri.sanjesh.org وارد و از آخرین وضعیت درخواست خود مطلع شوند.
ضمناً متقاضیان درصورت لزوم می توانند سوال یا سوالات خود را از با بخش پاسخگویی اینترنتی‌ سازمان سنجش آموزش کشور و یا در روزها و ساعات اداری با شماره تلفن ۴۲۱۶۳-۰۲۱ نیز در میان بگذارند.

منبع : اقتصادآنلاین


نتایج آزمون جامع مشمولان استخدامی آموزش و پرورش اعلام شد

دبیر برگزار کننده آزمون‌های دانشگاه فرهنگیان از اعلام نتایج آزمون جامع پایانی، گروه نخست مشمولان قانون تعیین تکلیف وزارت آموزش و پرورش خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، رضاکچوئیان، دبیر برگزار کننده آزمون‌های دانشگاه فرهنگیان از اعلام نتایج آزمون جامع پایانی برگزار شده گروه نخست مشمولان قانون تعیین تکلیف وزارت آموزش و پرورش خبر داد و گفت: شرکت کنندگان در این آزمون می‌توانند با ورود به سامانه مروارید به نشانی HR.CFU.AC.IR از نتایج قطعی آزمون مطلع شوند.

عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، تصریح کرد: از مجموع ۲۴ هزار و ۵۶۱ نفر شرکت کننده در آزمون ۹۶/۱۰ درصد موفق به کسب حد نصاب نمره لازم به منظور کسب گواهی صلاحیت حرفه معلمی و تسهیل فرآیند استخدام در آموزش و پرورش شده‌اند.

معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، احتساب ۶۵ درصد نمره در آزمون جامع را شرط قبولی و موفقیت تعداد ۲۱ هزار و ۱۸۷ نفر از مجموع کل افراد شرکت کننده در آزمون تعیین تکلیف وزارت آموزش و پرورش دانست و افزود: این افراد با کسب نمره قبولی در مولفه‌های کارآموزی و فرهنگی مجاز به شرکت در آزمون و با دریافت نمره قبولی در بخش کتبی موفق به دریافت گواهی صلاحیت حرفه معلمی شده‌اند.

دبیر برگزار کننده آزمون‌های دانشگاه فرهنگیان، تاکید کرد: به استناد گزارش معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت این دانشگاه و مبتنی بر نتیجه آزمون جامع در صورتی که نمره افراد بالاتر از رقم ۶۵۰ باشد، موفق به دریافت گواهی صلاحیت حرفه معلمی شده و در غیر این صورت گواهی مذکور به افراد تعلق نخواهد گرفت.

وی تصریح کرد: وفق مقررات امتحانات، در صورتی که حد نصاب نمره کارآموزی افراد شرکت کننده در آزمون ۱۴ یا بالاتر و همچنین حد نصاب نمره فرهنگی ۱۲ یا بالاتر باشد، قبول نشدن افراد در آزمون مربوط به بخش کتبی آزمون پایانی جامع است.

کچوئیان، نمرات مولفه‌های کارآموزی و فرهنگی را قابل رویت در کارنامه منتشر شده شرکت کنندگان در آزمون دانست و گفت: در صورتی که فرد شرکت کننده در آزمون حتی در یکی از بخش.های هفتگانه مولفه فرهنگی شرکت نکرده باشد، نمره مولفه مذکور برای وی ثبت نشده است.

وی خطاب به آن تعداد افرادی که مولفه‌های مهم کارآموزی و فرهنگی را سپری نکرده و در آزمون جامع ۲۲ مرداد گذشته شرکت کردند، یادآور شد: طی هماهنگی به عمل آمده با مرکز هوشمندسازی دانشگاه، این افراد می‌توانند فقط برای آگاهی و رویت نمره آزمون کتبی خود با ورود به سامانه اعلام شده اقدام کنند.

کچوئیان، خاطر نشان کرد: با توجه به برگزاری آزمون گروه دوم مشمولان قانون تعیین تکلیف وزارت آموزش و پرورش روز جمعه ۱۲ شهریور ماه سال جاری افرادی که به هر دلیل موفق به کسب حد نصاب نمره نشده‌اند، می‌توانند همراه با این گروه در آزمون شرکت و تلاشی مجدد برای کسب موفقیت در آزمون داشته باشند.

وی در خصوص اعتراض برخی قبول نشدگان نسبت به نتایج اعلام شده افزود: این افراد می‌توانند به محض رویت نتیجه آزمون خود تا ساعت ۱۲ ظهر روز پنج شنبه ۴ شهریور ماه نسبت به ثبت اعتراض خود در سامانه مروارید اقدام کنند.

کچوئیان، مسئولیت پیگیری این امر را از وظایف اصلی مشمولان آزمون برشمرد و با تاکید بر پاسخگو نبودن مرکز سنجش صلاحیت‌های حرفه‌ای دانشگاه نسبت به اعتراض‌های خارج از زمان مقرر تصریح کرد: با توجه به ثبت اعتراض در سامانه، هیچ یک از بخش‌های سازمان مرکزی دانشگاه پاسخگوی تماس‌های تلفنی افراد معترض نخواهند بود.

دبیر شورای تخصصی نظارت دانشگاه فرهنگیان، با تاکید بر پایش و رصد صلاحیت حرفه‌ای مشمولان قانون تعیین تکلیف وزارت آموزش و پرورش برای استخدام قطعی در این دستگاه سنجش و اندازه‌گیری دانش، مهارت و نگرش افراد را فعالیتی ضروری دانست و اظهار داشت: همه حقوق مربوط به مشمولان در جریان برگزاری این آزمون اعمال و اقدام لازم به عمل آمده است.

معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، تصریح کرد: نتایج اعلام شده آزمون مشمولان قانون تعیین تکلیف وزارت آموزش و پرورش، ملاک عمل مسئولان ذی ربط در آموزش و پرورش به منظور شروع فرآیند استخدام و تسریع و تسهیل صدور احکام افراد قبول شده در آزمون است.

کچوئیان، در پایان خطاب به قبول شدگان در آزمون، دانشگاه فرهنگیان را فقط مسوول برگزاری آزمون‌ها دانست و تاکید کرد: همه قبول شدگان می‌توانند جزئیات مربوط به فرایند تبدیل وضعیت خود را از مراجع رسمی وزارت آموزش و پرورش پیگیری کنند.

گفتنی است: نتایج رسیدگی به اعتراض مشمولان قانون تعیین تکلیف وزارت آموزش و پرورش روز یک شنبه ۱۴ شهریور ماه جاری از طریق سامانه مروارید اعلام خواهد شد.

منبع : خبرگزاری تسنیم


توصیه نامه بهداشتی پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

مدیریت امور پردیس های فرهنگیان استان مرکزی با صدور اطلاعیه ای توصیه نامه بهداشتی پذیرفته‌شدگان چند برابر ظرفیت دانشگاه فرهنگیان که زمان مراجعه برای مصاحبه داوطلبان می بایست رعایت نمایند، را ابلاغ کرد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، متن اطلاعیه مدیریت امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی بدین شرح می باشد:
کلیه پذیرفته‌شدگان ضمن استفاده از ماسک حداقل فاصله‌گذاری اجتماعی (۱/۵ متر) را رعایت نمایند.
از تجمع در قسمت های مختلف مرکز مصاحبه خودداری گردد.
استفاده از خودکار شخصی توسط مراجعه‌کنندگان الزامی می باشد­.
کلیه پذیرفته‌شدگان موظف‌ هستند قبل از ورود به محل مصاحبه فرم خود اظهاری مبنی بر عدم وجود علائم بیماری کوید ۱۹ را تکمیل و تحویل نمایند. (در مرکز مجری مصاحبه ارائه می شود)
باتوجه به این‌که در شرایط کنونی امکان پذیرایی نمی‌باشد توصیه می گردد مراجعه‌کنندگان در صورت نیاز بطری‌ آب و تغذیه شخصی به همراه داشته باشند.
توصیه می‌شود هر یک از مراجعه‌کنندگان محلول ضدعفونی کننده همراه داشته باشند.
ضروری‌ است پذیرفته‌شدگان وضعیت سلامت خود در سامانه سلامت به آدرس Salamat.gov.ir ثبت نموده و طبق دستور یا پیشنهاد داده شد در آن عمل نمایند.
با توجه به شرایط ویژه موجود و لزوم فاصله گذاری اجتماعی و به منظور حفظ سلامت داوطلبان ، عوامل اجرای مصاحبه ، مصاحبه گران و جلوگیری از انتقال بیماری، از ورود همراه با داوطلب به مرکز محل مصاحبه جلوگیری خواهد شد.
تذکر مهم: معرفی شدگانی که مبتلا به کوید۱۹ شده و درحالت قرنطینه و یا در بیمارستان بستری می باشند به شرطی که درطول مدت انجام مصاحبه، مدارک و مستندات پزشکی آنان، توسط والدین متقاضی و یا وکیل قانونی به اداره کل آموزش وپرورش استان مرکزی ارائه شود، مصاحبه از این گونه متقاضیان، حداکثر با گذشت یک ماه از آخرین روز مصاحبه، درصورت تایید سلامت وی توسط پزشک معتمد آموزش وپرورش استان، انجام خواهد شد.
در راستای صیانت از حقوق سایر متقاضیان آزمون، بعد از انقضای مهلت مقرر، اقدامی میسر نخواهدبود
داوطلبانی که از عینک طبی استفاده می نمایند هنگام مراجعه به مرکز مجری مصاحبه، عینک خودرا به همراه داشته باشند.

منبع : بازار کار


برنامه زمان بندی معاینه پزشکی و مصاحبه معرفی شدگان چند برابر ظرفیت ورود به دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

برنامه زمان بندی معاینه پزشکی و مصاحبه معرفی شدگان چند برابر ظرفیت ورود به دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در اطلاعیه های آتی اعلام خواهد شد

بهارلو از برنامه زمان بندی معاینه پزشکی و مصاحبه معرفی شدگان چند برابر ظرفیت ورود به دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در اطلاعیه های آتی اعلام خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، یوسف بهارلو معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع و دبیر ستاد مصاحبه آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با بیان این خبر گفت: با عنایت به اعلام اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در سایت سازمان سنجش آموزش کشور، برنامه زمان بندی و محل معاینه پزشکی و مصاحبه و نحوه ارائه مدارک در پورتال خبری اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران اطلاع رسانی خواهد شد.
وی افزود: داوطلبان معرفی شده در خصوص نحوه ارائه مدارک به هسته گزینش و دریافت فرم های مربوطه، به اطلاعیه هسته گزینش اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به آدرس teo.medu.ir مراجعه نمایند.

بهارلو تصریح کرد: با توجه به شرایط خاص شیوع کرونا، تمام تلاش ستاد مصاحبه آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی و ایجاد شرایط و بستر مناسب برای انجام مصاحبه در جهت تامین سلامتی معرفی شدگان و عوامل اجرایی خواهد بود

منبع : بازار کار


زمان اعلام نتایج آزمون مشمولان استخدامی وزارت آموزش و پرورش اعلام شد

دبیر ستاد برگزار کننده آزمون‌های دانشگاه فرهنگیان زمان اعلام نتایج آزمون مشمولان قانون تعیین تکلیف استخدامی وزارت آموزش و پرورش را اعلام کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، رضا کچوئیان دبیر ستاد برگزار کننده آزمون‌های دانشگاه فرهنگیان از اعلام نتایج آزمون مشمولان قانون تعیین تکلیف وزارت آموزش و پرورش سخن گفت و افزود: در صورت تمدید نشدن تعطیلی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا در سطح کشور با دریافت نتایج نمرات دو مولفه فرهنگی و کارآموزی و آموزش پژوهی مشمولان، نتایج قطعی آزمون هفته نخست شهریور ماه از طریق سایت اصلی دانشگاه و خبرگزاری‌های معتبر اطلاع رسانی خواهد شد.

کچوئیان افزود: با ارزیابی آزمون کتبی مشمولان رشته آموزش ابتدایی با جامعه آماری ۲۰ هزار و ۳۰۳ نفر شرکت کننده بیش از ۱۹ هزار نفر به خوبی پاسخگوی سوالات بوده‌اند.

وی دریافت نمرات فرهنگی و کارآموزی را به ترتیب از معاونت‌های فرهنگی، اجتماعی، آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه به منظور محاسبه نهایی لازم و ضروری خواند و اظهار داشت: تاکنون محاسبه و جمع بندی نهایی به منظور اعلام نهایی نتایج مشمولان آزمون انجام نشده است.

آزمون جبرانی ۱۲ شهریور

این مقام مسوول خاطر نشان کرد: آن تعداد افراد شرکت کننده در آزمون که بنا به دلایل مختلف نظیر مشکلات سامانه‌‌ای، تغییر رمز یا سرعت پایین نت حد نصاب نمره را کسب نکنند می‌توانند روز جمعه ۱۲ شهریور ماه به عنوان آزمون جبرانی همراه با گروه دوم تلاشی مجدد برای کسب موفقیت در آزمون داشته باشند.

عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان تاکید کرد: همان گونه که بارها در اطلاعیه‌ها و خبرهای منتشر شده، تصریح شده است، تنها منبع اعلام نهایی نتایج آزمون بعد از تایید رئیس دانشگاه، سایت اصلی دانشگاه فرهنگیان به نشانی cfu.ac.ir است.

منبع : خبرگزاری تسنیم


جذب ۲۰ هزار نفر در دانشگاه فرهنگیان از مهرماه

رئیس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه ترم پاییز مجازی برگزار می‌شود، گفت: در مهر ۲۰ هزار معلم جذب این دانشگاه می‌شوند.
به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، آقای حسین خنیفر درباره جذب کارنامه سبز‌ها یا افرادی که با مدارک دیگر خواستار فعالیت در شغل معلمی هستند، گفت: برای این افراد ۲ پودمان آموزشی سنگین همراه با آزمون ورودی و مصاحبه برگزار می‌شود. البته پودمان کارورزی هم برای این افراد در نظر گرفته شده است.

۴ رشته گرایش برای علاقه‌مندان به شغل معلمی
وی افزود: متقاضیان علاقمند به شغل معلمی در ۴ رشته گرایش می‌توانند به فعالیت بپردازند. البته در سالجاری رشته‌های هنر، علوم و ۲۴ برنامه درسی بازنگری شده است.
خنیفر ادامه داد: در دانشگاه فرهنگیان به احتمال فراوان ترم مهر ۱۴۰۰ به شکل مجازی برگزار و ترم بهمن به شکل حضور برگزار می‌شود.

استفاده از ماده ۲۸ برای جذب فارغ التحصیلان
رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: برای جذب و تعیین تکلیف هم از ماده ۲۸ از فارغ التحصیلان لیسانس و فوق لیسانس استفاده می‌شود. البته داوطلبان کنکور و دیپلمه‌های متقاضی تحصیل در دانشگاه فرهنگیان بدانند که زمینه برای جذب ۲۰ هزار معلم در رشته‌های مختلف فراهم است.

نیرو‌های مازاد در سال آینده تعین تکلیف می‌شوند
رئیس دانشگاه فرهنگیان در پاسخ به این سوال که میزان جذب نیرو در مقایسه با سال گذشته چه تفاوتی دارد، تاکید کرد: جذب ۲۰ هزار نفر همچون سال گذشته انجام می‌شود. نیرو‌های مازاد هم در سال آینده تعیین تکلیف می‌شوند.

استخدام بر عهده آموزش و پرورش است
به گفته او در گام پایانی هم برگزاری آزمون جامع از اهمیت برخوردار است. در ضمن استخدام این افراد برعهده آموزش و پرورش است.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما


تربیت ۱۶۸ هزار و ۶۵۲ نفر در دانشگاه فرهنگیان

رئیس دانشگاه فرهنگیان در سی و پنجمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور با بیان اینکه ناگزیز هستیم تا سال ۱۴۱۰ معلم تربیت کنیم خبر داد دانشگاه فرهنگیان به ازای بازنشستگی فرهنگیان ا ۱۶۸ هزار و ۶۵۲ نفر تربیت کرده است.

به گزارش بازارکار ، حسین خنیفر در اجلاس ۳۵ روسای آموزش و پرورش با اشاره به برنامه توسعه شایستگی‌های حرفه ای منابع انسانی با تاکید براینکه ناگزیز هستیم تا سال ۱۴۱۰ معلم تربیت کنیم افزود: سناریوهای مختلفی برای تربیت معلم وجود دارد که تماما از مسیر دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی می‌گذرد. برای پاسخگویی به نیازهای آموزش و پرورش باید تامین نیرو داشته باشیم.
خنیفر ادامه داد: دانشگاه فرهنگیان به ازای بازنشستگی‌ها ۱۶۸ هزار و ۶۵۲ نفر تربیت کرده است. این دانشگاه در مقام تربیت کننده است نه برنامه ریزی نیروی انسانی. لزوم برنامه ریزی از سوی وزارت آموزش و پرورش خواهد بود.
رئیس دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: گزینش و استخدام در اختیار این دانشگاه نیست تغییر روندها در جذب دانشجویان از سوی وزارت آموزش و پرورش است، همچنین تغییرات سن و سایر شرایط پذیرش داوطلبان با وزارت و نهاد گزینش و شورای عالی آموزش و پرورش است.
وی اضافه کرد آمادگی داریم برای مهدکودک‌ها برنامه درسی بنویسیم و محتوای درسی متناسب با سرفصل‌ها داشته باشیم.

منبع : بازارکار


شـرایط ثبت‌نام دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۰

شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان برای هر فرد متفاوت است اما شرایط کلی پذیرش داوطلبان آزاد در دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۴۰۰ شامل بومی بودن داوطلب، کسب نمره علمی کل ۶۵۰۰ و بالاتر در زیر گروه مربوط ، دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و معدل کل ۱۴ در دوره متوسطه دوم، حداکثر سن ۲۴ سال در بدو ورود به دانشگاه است.

به گزارش بازارکار، طبق گزارش مشرق در این مورد، البته شرایط دیگری برای پذیرش در این دانشگاه وجود دارد که جرییات آن را در ادامه خواهید خوانید. البته برای اطلاع می توانید به سامانه دانشگاه فرهنگیان نیز مراجعه کنید. در این میان بر اساس اعلام کانال معلمان و دانشجو معلمان کشور پذیرش از طریق کنکور سراسری در دانشگاه فرهنگیان با ۲۵ درصد افزایش نسبت به سال گذشته در کنکور ۱۴۰۰ به مقدار ۲۵ هزار نفر داوطلب به طور قطعی رسیده است که اطلاعات و جزییات کامل آن بزودی منتشر می شود.
همچنین پذیرش از طریق آزمون استخدامی سال ۱۴۰۰ در تیر ماه به میزان ۲۰ هزار نفر خواهد بود که هنوز جزییات و دفترچه استخدامی آن منتشر نشده است.

جدید ترین شرایط پذیرش داوطلبان کنکور در دانشگاه فرهنگیان در کنکور ۱۴۰۰ چیست؟ چندی پیش اخباری درباره تغییر شرایط پذیرش دانشجو دانشگاه فرهنگیان منتشر شده است که بر اساس آن ورودی های جدید دانشگاه فرهنگیان با شرایط و تصمیمات جدید و متفاوت نسبت به دانشجو معلمان سال های گذشته استخدام می شوند.

اما بر اساس پیگیری های کانال معلمان و دانشجو معلمان کشور هیچ گونه تفاوتی بین پذیرش دانشجو معلمان جدید و سال های گذشته به لحاظ نوع استخدام و حقوق و مزایا وجود ندارد و هر گونه مطلبی در این خصوص تا زمان نگارش این مطلب کذب است. بر این اساس ورودی های امسال هم از بدو ورود یعنی از مهر ۱۴۰۰ به دانشگاه به استخدام دولت درخواهند آمد و حقوق ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی دریافت می کنند.

حکم ورودی های جدید همان حکم سال ۱۴۰۰ به مبلغ ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود. دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان از خدمت سربازی نیز معاف خواهند شد، البته به احتمال فراوان دوره ی مقدماتی و فشرده بجای دوره آموزشی برگزار شود. تحصیل دانشجویان در دانشگاه فرهنگیان جزو سنوات خدمت آن ها محاسبه می شود و نوع استخدام ورودی های ۱۴۰۰ قطعا به صورت رسمی- آزمایشی خواهد بود. پذیرش در دانشگاه فرهنگیان برای هر فرد شرایط ویژه‌ای دارد. در ادامه شرایط پذیرش داوطلبان آزاد در دانشگاه فرهنگیان سال ۱۴۰۰ را بخوانید:

بومی بودن داوطلب
داوطلب باید نمره علمی کل ۶۵۰۰ و بالاتر را در زیرگروه مربوطه کسب کرده باشد.
داوطلب باید دارای مدرک پیش‌دانشگاهی و
معدل کل ۱۴ در دوره متوسطهٔ دوم (پایه‌های اول، دوم و سوم) باشد.
داوطلب باید حداکثر سن ۲۴ سال تمام را در بدو ورود به دانشگاه داشته باشد.
حداکثر سن ورود به دانشگاه و حداقل معدل کل، همان +۱۴
داشتن حداکثر ۳۰ سال سن در ابتدای استخدام قطعی پس از فارغ‌التحصیل شدن.
داوطلب باید تعهد خود به خدمت را ارائه دهد (داوطلبان باید ۲ برابر مدت تحصیلشان حداقل ۸ سال در خدمت آموزش‌وپرورش باشند).
داوطلب باید در مصاحبه اختصاصی قبول شود (جهت ارزیابی توانمندی‌ها و جنبه‌های جسمی، روانی و شخصیتی داوطلبان)
پیش بینی افزایش پذیرش دانشگاه فرهنگیان در کنکور ۱۴۰۱ با بحران کمبود معلم
بر اساس پیش‌بینی سازمان برنامه و بودجه، جمعیت بازنشستگان آموزش و پرورش تا سال ۱۴۰۶، ۴۶۳.۲۷۲ نفر خواهد بود که حدود ۷۱درصد (۳۲۸.۴۲۶ نفر) از این تعداد قبل از سال ۱۴۰۲ بازنشسته خواهند شد.

بیشترین میزان بازنشستگی معلمان در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ صورت خواهد پذیرفت و طی آن ۱۱۱.۵۴۵ نفر معلم از آموزش و پرورش خارج می‌شوند؛ پس از آن (سال‌های ۱۴۰۲ تا ۱۴۰۶) شاهد سیر نزولی در تعداد معلمان بازنشسته خواهیم بود و به صورت میانگین سالیانه حدود ۱۸۶۵۰ معلم بازنشسته خواهند شد.در جدول سال ۱۴۰۱ کمبود شدید نیرو وجود خواهد داشت و انتظار می رود سال آینده رکورد دیگری در جذب دانشجومعلم داشته باشیم.
شیوه نامه جدید کسر از حقوق دانشجو معلمان در سال ۱۴۰۰

شیوه نامه جدید کسر از حقوق دانشجو معلمان در سال ۱۴۰۰ منتشر شده است. بر اساس شیوه نامه جدید میزان کسورات ازحقوق دانشجو معلمان شامل ترددی، خوابگاهی وهمچنین کسورات درایام کرونا و تابستان خواهد بود. کسورات جدید شامل دانشجویان ترددی ۲۰ درصد، دانشجویان خوابگاهی ۲۰ درصد، تابستان ۲۰ درصد و کرونا نیز ۲۰ درصد خواهد بود که بر اساس شیوه نامه این کسورات را هیئت امنا به عنوان میانگین اعلام کرده است.

کسورات قبلی دانشجویان خوابگاهی ۹ ماه سال ۴۵ درصد، دانشجویان ترددی ۹ ماه سال ۲۵ درصد و سه ماه تابستان ۱۰ درصد بود. طبق این مصوبه، برای دانشجویان ترددی هیچ تفاوتی نداشته ولی برای دانشجویان خوابگاهی کسورات نصف شده است.


سالانه ۷۰۰تا ۱۰۰۰ معلم بوشهری بازنشسته می‌شوند

رئیس دانشگاه فرهنگیان بوشهر گفت: هر ساله ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ معلم در استان بوشهر بازنشسته می‌شود که دانشگاه فرهنگیان باید با تزریق حدود ۷۰۰ نفر به آموزش و پرورش این کمبود را جبران کند.

به گزارش ایرنا، اکبر مولایی در نشست رئیس دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه دانشگاه‌های کشور با روسای دانشگاه‌های استان بوشهر اظهارداشت: باتوجه به اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی مسئولیت تامین نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش را به دانشگاه فرهنگیان کشور محول کرده است تامین نیروی معلم استان هدف نخست این دانشگاه است.
وی با بیان اینکه هم اکنون ۱۶ هزار معلم در استان بوشهر مشغول به فعالیت هستند، افزود: باتوجه به تغییراتی که به طور پیوسته در شیوه‌های آموزش، ارزیابی و روانشناسی یادگیری و آموزش اتفاق می‌افتد، هدف دوم دانشگاه فرهنگیان این است که اطلاعات و دانش نیروی انسانی موجود را به روز کند.

مولایی یادآورشد: دانشگاه فرهنگیان آنقدر درگیر تحقق تامین نیروی انسانی به عنوان هدف نخست است که از رسیدن به هدف دوم بازمانده است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان بوشهر با اشاره به اهتمام رهبر معظم انقلاب اسلامی به دانشگاه فرهنگیان و لزوم همیاری همه دستگاه‌ها با آن، ادامه داد: تربیت معلمان تراز جمهوری اسلامی نیازمند تحولی همه جانبه است که تاکنون رخ نداده است و لازم است در این راستا توجه ویژه‌ای به دانشگاه فرهنگیان صورت گیرد.

وی گفت: اهمیت دانشگاه استراتژیک فرهنگیان بسیار بالاست و از این رو باید در مرحله عمل نیز شاهد حمایت همه جانبه دستگاه ها از آن باشیم که در زمان حاضر شاهد چنین حمایتی نیستیم.

مولایی با بیان اینکه حتی یک هیات علمی در رشته علوم تربیتی و آموزش ابتدایی نداریم، تاکید کرد: شمار اعضای هیات علمی دانشگاه فرهنگیان بسیار محدود است و باید نگاه ویژه‌ای به تامین نیروی هیات علمی این دانشگاه در استان بوشهر و سراسر کشور صورت گیرد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان بوشهر با قدردانی از مسئول پیشین نهاد رهبری در این دانشگاه، بیان کرد: حجت‌الاسلام حاجیانی و مسئولان دانشگاه برنامه‌ای فرهنگی را با اهدافی مشخص تدوین کردند که هفته گذشته خبر خوش دست یافتن به یکی از این اهداف محقق شد و دانشگاه فرهنگیان بوشهر به عنوان یکی از دستگاه‌های برتر استانی در زمینه نماز برگزیده شد.

منبع : خبرگزاری ایرنا


اعلام سهمیه آزمون استخدامی آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان فارس

رئیس گروه طرح و برنامه معاونت پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش فارس از جذب هزار و ۱۸۶ سهمیه دانشجویی دانشگاه‌های فرهنگیان و هزار و ۵۱۰ سهمیه استخدامی در آموزش و پرورش فارس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، محسن مسعودی با اشاره به جذب بیش از هزار دانشجو در دانشگاه‌های فرهنگیان فارس در سال ۱۴۰۰ و استخدام هزار و ۵۱۰ نفر از طریق آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی افزود : تا سال ۹۶ میزان جذب دانشجو در استان کمتر از ۴۰۰ نفر بود.

رئیس گروه طرح و برنامه معاونت توسعه منابع آموزش و پرورش فارس گفت: به مرور این رقم به بیش از هزار نفر افزایش پیدا کرد و اکنون نیز امیدواریم این میزان جذب با توجه به کسر نیرو در استان هرساله افزایش یابد.

مسعودی بیان کرد: علاوه بر این یکهزار و ۵۱۰ سهمیه برای جذب از طریق آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی سال ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده که در مهرماه سال ۱۴۰۱ پس طی مراحل جذب و استخدام به کارگیری خواهند شد.

وی اظهار داشت: از این سهمیه ها حدود ۴۵ درصد در مقطع ابتدایی و ۵۵ درصد به رشته های اختصاصی فنی و کاردانش، نظری و کیفیت بخشی اختصاص داده شده است.

لازم به ذکر است که جذب دانشجو در سال جاری بر مبنای بوم منطقه خدمت و جذب سهمیه استخدام به صورت بوم شهرستان لحاظ گردیده است.

منبع : خبرگزاری فارس


استخدام ۲۵ هزار معلم برای جایگزینی معلمان بازنشسته

قاسم احمدی لاشکی گفت: امسال ۲۵ هزار معلم دانش آموخته دانشگاه فرهنگیان و معلمان حق التدریس مشمول استخدام جایگزین۹۵ هزار معلم بازنشسته آموزش و پرورش خواهند شد.

به گزارش برنا؛ معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش گفت: امسال ۹۵ هزار معلم از آموزش و پرورش بازنشسته می‌شوند که ۲۵ هزار معلم دانش آموخته دانشگاه فرهنگیان و معلمان حق التدریس مشمول استخدام جایگزین آن‌ها خواهند شد.

قاسم احمدی لاشکی افزود: از معلمانی که سال آخر خدمت را دارند خواسته ایم که بازنشستگی خود را به تعویق بیندازند تا بخشی از کسری معلمان نیز از این طریق جبران شود علاوه بر اینکه از معلمان بازنشسته نیز به عنوان اضافه کار حق التدریس استفاده خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری برنا


جذب ۱۰ هزار دانشجوی دانشگاه‌های فرهنگیان در آموزش و پرورش

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان ، رئیس دانشگاه‌های فرهنگیان کشور در سفر به خوزستان گفت : برای امسال هم تعدادی از دانشجویان این دانشگاهها وارد آموزش و پرورش خواهند شد و استخدام آنان قطعا رسمی است.

جذب ۱۰ هزار دانشجوی دانشگاه‌های فرهنگیان در آموزش و پرورش
حسین خنیفر همچنین با اشاره به جذب بیش از سه هزار دانشجو در دانشگاه‌های فرهنگیان خوزستان افزود : تا سال ۹۶ میزان جذب دانشجو در استان کمتر از ۲۰۰ نفر بود، اما به مرور این رقم به ۲ تا چهار هزار نفر هم افزایش پیدا کرد و اکنون نیز امیدواریم این میزان جذب به ۵ هزار دانشجو برسد.

وی همچنین از افزایش پنج رشته تحصیلی در دانشگاه‌های فرهنگیان خوزستان خبر داد و گفت: با توجه به اینکه پنج رشته تحصیلی جدید برای این دانشگاه‌ها پیشنهاد شده در مرحله بررسی هستیم و اولویت هم با رشته‌های خواهد بود که مورد نیاز استان است.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما


اطلاعیه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدام پیمانی وزارت آموزش و پرورش

اطلاعیه شماره۲ :معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی ( مدیریت بهسازی) قابل توجه پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدام پیمانی وزارت آموزش و پرورش در سال ۱۳۹۹

باسمه تعالی

به اطلاع پذیرفته شدگان می رساند تنها مرجع اطلاع رسانی در خصوص مسایل مرتبط با دوره ی مهارت آموزی، پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه فرهنگیان به نشانی https://cfu.ac.ir و پرتال معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی به نشانی https://cfu.ac.ir/moavenateamoozesh می باشد.

برنامه ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدامی سال ۱۳۹۹ وزارت آموزش و پرورش دارای سه مرحله اصلی است که جزییات آن به شرح ذیل اعلام می گردد:

مرحله اول: مشاهده محل آموزش دوره مهارت آموزی و ثبت نام غیرحضوری

پذیرفته شدگان می بایست برای اطلاع از محل آموزش دوره مهارت آموزی خود و ثبت نام غیرحضوری از ساعت ۱۸ روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ تا ساعت ۱۲ شب روز شنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۵ به نشانی hr.cfu.ac.ir مراجعه نمایند.
پذیرفته شدگان می بایست پس از مراجعه به آدرس فوق، در قسمت «پذیرش مهارت آموزان» با استفاده از «کد داوطلبی» و «کد ملی» وارد سامانه شوند و در این صفحه علاوه بر مشاهده مشخصات و رشته، استان و پردیس یا مرکز، محل آموزش خود را که یکی از پردیس ها یا مراکز دانشگاه فرهنگیان در کل کشور می باشد مشاهده نمایند و فرایند بارگذاری مدارک و ثبت نام غیرحضوری خود را تا انتها ادامه دهند.
پذیرفته شدگان پس از مشخص شدن استان و پردیس محل آموزش و ثبت نام غیرحضوری، می بایست به سایت دانشگاه فرهنگیان استان محل آموزش خود مراجعه نمایند (به عنوان مثال مهارت آموزان استان آذربایجان شرقی می بایست در یکی از موتورهای جستجو، سایت «مدیریت امور پردیس های استان آذربایجان شرقی- دانشگاه فرهنگیان» را جستجو و به این سایت مراجعه نمایند) و اطلاعیه ها و برنامه های مربوط به دوره مهارت آموزی را از طریق این سایت دریافت نمایند. همچنین شماره تلفن و آدرس محل آموزش مهارت آموزان در این سایت برای پاسخگویی حضوری و یا تلفنی مشخص شده است.
مدارک مورد نیاز جهت بارگذاری در ثبت نام غیرحضوری:

اسکن کلیه صفحات شناسنامه.
اسکن پشت و روی کارت ملی.
اسکن عکس پرسنلی زمان ثبت نام در آزمون استخدامی.
اسکن کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت (برای برادران).
اسکن آخرین مدرک تحصیلی.
اسکن گواهی ICDL (درصورت دارا بودن).
اسکن گواهی روخوانی و روان خوانی قرآن (درصورت دارا بودن).

تذکر ۱: پیشنهاد می شود جهت ورود به سامانه آموزشی دوره مهارت آموزی (سامانه مروارید) از مرورگرهای کروم و یا فایرفاکس استفاده شود.

تذکر۲: افرادی که با استفاده از مراحل فوق نتوانند وارد سامانه ثبت نام شوند، احتمالا از سوی وزارت آموزش و پرورش به عنوان پذیرفته شده نهایی، به دانشگاه فرهنگیان معرفی نشده اند و بنابراین تماس با دانشگاه فرهنگیان بلااثر خواهد بود.

تذکر ۳: توصیه می شود مهارت آموزان به هیچ وجه، رمز عبور خود را تا پایان دوره، تغییر ندهند تا دچار مسائلی مانند فراموشی رمز و یا سایر مشکلات سیستمی نشوند.

تذکر ۴ : مهارت آموزان می بایست در صورت بروز مشکل در هریک از مراحل ثبت نام (با استفاده از شماره تلفن های مندرج در سایت استان محل آموزش) به مسئول ذیربط مراجعه نموده و از مراجعه حضوری و یا تماس تلفنی با سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان خودداری نمایند.

تذکر۵: افرادی که فاقد «گواهی های ICDL » و «روخوانی و روان خوانی قرآن» می باشند تا پایان دوره مهارت آموزی فرصت دارند تا دوره های فوق را در موسسات مورد تایید وزارت آموزش و پرورش (مندرج در اطلاعیه های وزارت آموزش و پرورش) گذرانده و گواهی آن را به استان محل آموزش خود تحویل نمایند.

مرحله دوم : ثبت نام حضوری

ثبت نام حضوری بر اساس برنامه اعلام شده در سایت مدیریت امور پردیس های استانِ محل آموزشِ مهارت آموز انجام خواهد شد و تنها از کسانی به عمل خواهد آمد که اقدام به ثبت نام غیرحضوری کرده باشند. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام حضوری عبارتند از:

ارائه کپی برابر با اصل سند تعهدنامه محضری (مجوزهای شماره ۹۳۱۶۷ مورخ ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ و شماره ۱۵۱۶۱۰ مورخ ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ وشماره ۱۶۰۴۹۱ مورخ ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ سازمان اداری و استخدامی کشور) به محل آموزش دوره مهارت آموزی جهت ضبط در پرونده آموزشی الزامی می باشد.
پرینت ثبت نام غیرحضوری در سامانه آموزشی دانشگاه.
اصل و کپی مدرک تحصیلی.
اصل و کپی شناسنامه.
اصل و کپی کارت ملی.
اصل و کپی کارت پایان خدمت یا معافیت خدمت (برای برادران).
اصل و کپی گواهی ICDL (درصورت دارا بودن).
اسکن گواهی روخوانی و روان خوانی قرآن (درصورت دارا بودن).

تذکر۶: عدم مراجعه حضوری پذیرفته شدگان، طبق برنامه اعلامی مدیریت امور پردیس های استان مربوطه به معنی انصراف از دوره تلقی می شود.

مرحله سوم: شروع و نحوه برگزاری دوره مهارت آموزی

دوره مهارت آموزی شامل دو پودمان می باشد که پودمان نخست آن طبق برنامه اعلام شده در سایت محل آموزش مهارت آموزان، از روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ آغاز می شود. مهارت آموزان می بایست پس از ثبت نام غیرحضوری، تمامی اطلاعیه های سایت دانشگاه فرهنگیان استان محل آموزش خود را پیگیری و براساس برنامه اعلامی استان محل آموزش، اقدام نمایند. در صورتی که مهارت آموزان طبق مراحل مشخص شده اقدام نکنند امکان شرکت در امتحانات پایان پودمان و متعاقباً دریافت حکم استخدامی توسط وزارت آموزش و پرورش را نخواهد داشت.

تذکر۷: پودمان اول این دوره مهارت آموزی، به دلیل شرایط حال حاضر کشور و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، به صورت الکترونیکی (آنلاین و آفلاین) برگزار می شود. بدین منظور علاوه بر برگزاری تعدادی کلاس آنلاین (براساس برنامه اعلام شده از استان محل آموزش)، بسته های یادگیری (به صورت ارائه فیلم یا کتب آموزشی) در آدرس ftp://file.cfu.ac.ir در نظر گرفته شده است که از تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ نیز در دسترس و قابل استفاده می باشد.

تذکر۸: پاسخگویی به مشکلات مهارت آموزان پس از ورود به سامانه و مشخص شدن محل آموزش، برعهده ی استان محل برگزاری دوره می باشد. لذا اکیداً از مراجعه حضوری یا تلفنی مهارت آموزان به سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان خودداری شود.

تذکر۹: به مهارت آموزان محترم توصیه می شود جهت آگاهی بیشتر از نحوه برگزاری دوره، اطلاعیه های وزارت آموزش و پرورش را مطالعه نمایند. همچنین تا پایان دوره، اطلاعیه های پرتال اصلی دانشگاه فرهنگیان (cfu.ac.ir) را پیگیری نمایند. بدیهی است دانشگاه فرهنگیان اخبار مندرج در سایر مراجع اطلاع رسانی، اعم از سایت های خبری و شبکه های اجتماعی را تایید نکرده و هیچ مسئولیتی در قبال آنها ندارد.

تذکر ۱۰: مسئولیت ناشی از بی توجهی به مفاد این اطلاعیه و اطلاعیه های بعدی مندرج در پرتال دانشگاه فرهنگیان، بر عهده مهارت آموزان می باشد.


اطلاعیه قابل توجه پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدام پیمانی وزارت آموزش و پرورش در سال ۱۳۹۹

اطلاعیه شماره ۱ معاونت آموزشی (مدیریت بهسازی منایع انسانی) قابل توجه پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدام پیمانی وزارت آموزش و پرورش در سال ۱۳۹۹

باسمه تعالی

ضمن عرض تبریک، به اطلاع معرفی شدگان فوق می رساند جهت اطلاع از زمانبندی ثبت نام ، مکان و جزییات برگزاری دوره مهارت آموزی سال ۱۴۰۰ (که به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و حفظ سلامت مهارت آموزان به صورت مجازی برگزار خواهد شد) از روز سه شنبه ۱۴۰۰/۴/۰۱ به پورتال دانشگاه فرهنگیان به آدرس https://cfu.ac.ir مراجعه نمایند.

به مهارت آموزان محترم توصیه می شود تا پایان دوره، مرتبا اطلاعیه های پورتال اصلی دانشگاه فرهنگیان را پیگیری نمایند. بدیهی است دانشگاه فرهنگیان اخبار مندرج در سایر مراجع اطلاع رسانی، اعم از سایت های خبری و شبکه های اجتماعی را تایید نکرده و هیچ مسئولیتی در قبال آنها ندارد

منبع : دانشگاه فرهنگیان


چالش جدی بازنشستگی ۲۰۰ هزار معلم در دو سال آینده

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر گفت: بازنشستگی ۲۰۰ هزار معلم در طی دو سال آینده یک چالش بسیار جدی است.

اکبر مولایی در نشست انتخابات اعضای هیات مدیره بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر ضمن خوشامدگویی به مسئولان و خیرین حاضر در نشست با اشاره به تشریح عملکرد، امکانات و کمبودهای دانشگاه اظهار کرد: ما در یک برهه بحرانی تربیت معلم هستیم و با پذیرش و اضافه شدن سهمیه ۲۵ هزار دانشجومعلم جدید دانشگاه فرهنگیان کشور، یک سهمیه حداقل ۴۰۰ نفری به تعداد دانشجویان فعلی ما اضافه و آمار دانشجویان خوابگاهی ما به ۱۸۰۰ نفر خواهد رسید.
رئیس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر گفت: در طول تاریخ تربیت معلم که از سال ۱۳۴۲ در استان بوشهر آغاز شده برای نخستین بار شاهد این تعداد پذیرش دانشجومعلم هستیم.

وی با اشاره به اینکه استان بوشهر بیش از ۲۲۰ هزار دانش آموز و حدود ۱۶ هزار معلم دارد، بیان کرد: در دو سال آینده ما با بحران بازنشستگی حدود ۲۰۰ هزار معلم معادل یک پنجم کل فرهنگیان کشور مواجه هستیم و این آمار در استان ما سالانه حدود ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ نفر است که در سال آینده این آمار به ۱۳۰۰ نفر بازنشسته خواهد رسید.

به گفته وی جایگزینی این تعداد یعنی اینکه دانشگاه ما توانایی تعلیم و تربیت ۱۳۰۰ دانشجومعلم را در یک سال داشته باشد که باید در یک دوره چهار ساله به تحصیل در این دانشگاه بپردازند و در این راستا نگران این هستیم که دانش آموزان ما در جای جای این استان کلاس هایشان تعطیل شده یا مجبور شویم که معلمی چند پایه را تدریس کند.

مولایی خاطرنشان کرد: آمار نگران کننده این است که سالانه در اول مهر بین ۸۰ تا ۲۰۰ نفر سربازمعلم را در سیستم آموزش و پرورش به کار می گیریم که تخصص لازم برای آموزش دانش آموزان را ندارند و همین مسائل ما را بر آن می دارد که هر چه جدی تر به کار تربیت معلم اهتمام بورزیم تا این مشکلات را مرتفع سازیم.

رییس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر اضافه کرد: وضعیت فعلی دانشگاه فرهنگیان می طلبد که همه بزرگان، مسئولان، فرهنگیان و خیرین استان که دل در گرو تربیت معلم و آموزش دارند به کمک ما بشتابند تا بتوانیم مسئولیتی که بر دوش ماست را به نحو احسن به سرمنزل مقصود برسانیم.

وی تصریح کرد: ساختمان پردیس علامه طباطبایی بوشهر که مهد تربیت معلم در استان بوشهر است هم اکنون ۴۶ سال قدمت دارد که باید در آینده نزدیک پذیرای حداقل ۸۰۰ نفر دانشجو باشد و قدمت ساختمان پردیس بنت الهدی صدر بوشهر نیز به سال ۶۸ برمی گردد که باید پذیرای حدود ۱۰۰۰ نفر دانشجو باشد و این محیط ها در گذر سال ها به نوسازی نرسیده اند.

اکبر مولایی به دلایل این امر تاسف برانگیز اشاره کرد و افزود: شاید برخی دلایل آن این باشد که سال های سال تربیت معلم به باد فراموشی گرفته شده و متاسفانه اهتمام جدی برای تربیت معلم نبوده یا اینکه تامین معلم از کانال هایی غیر از دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم اعمال شده کما اینکه ما در سال ۸۸ ما ۱۱۰ هزار نفر استخدامی از کانالی غیر از تربیت معلم داریم به طوری که باید به این واقعیت تلخ اشاره کنیم که بسیاری از خدماتی ها ادارات وارد کلاس های درس بدون پشتوانه لازم آموزشی شدند.

این مسئول با اشاره به حضور رهبر انقلاب در اردیبهشت ماه سال ۹۷ در دانشگاه فرهنگیان بیان کرد: این حضور نقطه عطفی در تاریخ دانشگاه فرهنگیان و سرآغاز حرکتی بزرگ در راستای تحول همه جانبه در این دانشگاه بود و مقام معظم رهبری در این دیدار تاکید داشتند که تنها راه ورود به آموزش و پرورش باید از مسیر دانشگاه فرهنگیان صورت گیرد و هیچ معلمی بدون تحصیل در این دانشگاه وارد بدنه آموزش و پرورش نشود و این مسئولیت همه ما را صد چندان کرده که در راستای لبیک گفتن به منویات رهبری تلاش خود را برای فراهم کردن بسترهای لازم برای کار تربیت معلم بیشتر کنیم.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر گفت: در راستای کاستن از مشکلات دانشگاه فرهنگیان و توسعه کمی و کیفی آن در ابعاد مختلف بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان کشور با اساسنامه مدون شکل گرفته و در استان های زیادی این بنیاد شکل گرفته و بناست با حضور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل کشوری این بنیاد در نشست امروز، بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر نیز شکل گرفته و بتوانیم به همت خیرین به ترمیم دانشگاه در همه ابعادش همت بگماریم.

منبع : بازار کار


جذب ۲۵ هزار نفر دانشجوی متعهد خدمت در دانشگاه فرهنگیان

رئیس دانشگاه فرهنگیان از موافقت سازمان اداری و استخدامی کشور با جذب تعداد ۲۵ هزار نفر دانشجوی متعهد خدمت در این دانشگاه، از طریق کنکور سراسری سال جاری خبر داد.

به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری مهر، حسین خنیفر اظهار داشت: طی مذاکرات و مکاتبات صورت گرفته با سازمان اداری و استخدامی کشور، این سازمان به استناد تبصره (۱) ماده (۲۴) قانون مدیریت خدمات کشوری و بند (ب) ماده (۶۳) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه، موافقت اصولی خود را با جذب تعداد ۲۵ هزار نفر دانشجوی متعهد خدمت در دانشگاه فرهنگیان، از طریق کنکور سراسری اعلام کرد.
رئیس دانشگاه فرهنگیان افزود: در نامه ابلاغی سازمان اداری و استخدامی کشور، به وزارت آموزش و پرورش آمده است؛ مجوز نهایی، پس از تامین اعتبار مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان، استخدام و هزینه‌های آموزشی افراد با رعایت بند (ث) ماده (۷) قانون برنامه ششم توسعه از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور و در چارچوب مواد (۹) و (۱۸) ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، صادر خواهد شد.

وی، در پایان بر آمادگی دانشگاه فرهنگیان برای استقبال از پذیرفته شدگان کنکور سراسری سال جاری در این دانشگاه، تاکید کرد.

منبع : خبرگزاری مهر


معافیت پسران از سربازی با ورود به دانشگاه فرهنگیان

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، از ارزیابی میزان اثربخشی محتوی و نحوه آموزش های مجازی و تولید محتواهای الکترونیکی انجام شده در دانشگاه فرهنگیان خبر داد.

به گزارش بازارکار، رضا کچوئیان، درباره روند ارزیابی کیفیت خروجی های دانشگاه فرهنگیان و با اشاره به فارغ التحصیل شدن نخستین گروه از دانشجو معلمان این دانشگاه در سال ۱۳۹۴ و ورود این افراد به دستگاه عظیم آموزش و پرورش، مسئولیت سنجش و ارزیابی عملکرد همه معلمان کشور را متوجه دستگاه اعلام شده دانست و گفت: پس از پایان سال تحصیلی ۹۴ ارزیابی عملکرد نو معلمان نیز همچون دیگر معلمان توسط وزارت آموزش و پرورش انجام شد.
وی با مهم خواندن چگونگی و نحوه ارزیابی خروجی های دانشگاه فرهنگیان و تاکید وزیر آموزش و پرورش در این خصوص گفت: سال گذشته به دستور وزیر آموزش و پرورش، کارگروهی با محوریت مرکز سنجش این وزارت با حضور معاونان آموزش ابتدایی، متوسطه، پرورشی و فرهنگی و همچنین مدیران مرکز سنجش صلاحیت های حرفه ای منابع انسانی دانشگاه فرهنگیان در محل دفتر رئیس مرکز سنجش و پایش آموزش وزارت آموزش و پرورش به منظور برنامه ریزی و اقدام اساسی برای ارزیابی خروجی های این دانشگاه برگزار شد.
عضو هیئت رئیسه دانشگاه فرهنگیان، طراحی شاخص های مربوط به ارزیابی عملکرد اثربخش معلمان به ویژه مهارت آموزان ماده ۲۸ را از مصوبات جلسه برگزار شده برشمرد و گفت: در این جسه مقرر شد با مشخص شدن شاخص ها و سنجه های مرتبط با ارزیابی عملکرد خروجی های دانشگاه فرهنگیان، مسئولیت انجام کار به سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش و یا معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه فرهنگیان محول شود.

وی مراحل اولیه این فرایند را در حال اجرا شدن دانست و افزود: بعد از تکمیل شدن فرایند، ارزیابی و سنجش عملکرد معلمان هم انجام خواهد شد و ما می توانیم آمار و اطلاعاتی دقیق از میزان کیفیت عملکرد خروجی های دانشگاه فرهنگیان کسب کنیم.

دبیر شورای تخصصی نظارت دانشگاه فرهنگیان، در پاسخ به این سوال که چه تدابیری برای تمایل دانش آموزان سرآمد و برجسته به منظور ادامه تحصیل در این دانشگاه اتخاذ شده است؟ اظهار کرد: امتیازات خاص دانشگاه فرهنگیان، در قیاس با سایر دانشگاه ها موقعیتی مناسب برای استقبال دانش آموزان فارغ التحصیل شده از مدارس کشور برای انتخاب این دانشگاه به منظور ادامه تحصیل است.

وی، معاف شدن از خدمت سربازی را یکی از مهم ترین امتیازات دانشگاه فرهنگیان برای دانش آموزان پسر و انتخاب این دانشگاه برای ادامه تحصیل برشمرد و گفت: علاوه بر این عامل انگیزشی مهم، دانشجویان دختر و پسر به محض پذیرش از طریق کنکور سراسری و ورود به دانشگاه فرهنگیان با دارا بودن حکم کارگزینی به عنوان دانشجو معلم و کارمند رسمی وزارت آموزش و پرورش با تعیین حقوق از جانب سازمان امور اداری و استخدامی کشور مشغول به تحصیل می شوند.

کچوئیان، برخورداری از مزایای بیمه را یکی دیگر از امتیازات دانشگاه فرهنگیان برای ورودی های خود دانست و خاطر نشان کرد: حداقل طی ۳ سال گذشته شاهد انتخاب رشته و حضور رتبه های تک رقمی و برتر کنکور سراسری به عنوان دانشجو معلم در این دانشگاه بودیم.

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، در پاسخ به سوالی در خصوص اقدامات انجام شده برای تقویت اعضای هیئت علمی دانشگاه تصریح کرد: تقویت اعضای هیات علمی دانشگاه فرهنگیان، در ۲ محور قابل بررسی است.

وی ترمیم اعضای هیات علمی از نظر آمار را از اهم موارد برشمرد و تاکید کرد: ترمیم و تقویت کمی هرم اعضای هیات علمی دانشگاه از برنامه های اولویت دار دانشگاه به شمار می رود. چرا که تعداد اعضا از نظر مرتبه استادیار، دانشیار و مربی با توجه به افزایش جمعیت دانشجو معلم این دانشگاه، بسیار محدود و کم است.

این استاد دانشگاه، از مذاکرات متعدد انجام شده توسط وزیر آموزش و پرورش، رئیس و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در به رسمیت شناختن افراد معرفی شده این دانشگاه به عنوان اعضای هیئت علمی یادآور شد: از نظر وزارت علوم شاخص هایی مورد نظر است که در برخی موارد تبدیل وضعیت معرفی شدگان دانشگاه را برای مهمور شدن حکم کارگزینی این افراد به مهر هیئت ممیزه وزارت علوم دشوار می سازد.

کچوئیان، معدل های دوره های کارشناسی ارشد و دکتری، رتبه دانشگاه های فارغ التحصیل شده استادان، نوع دانشگاه های محل تحصیل و همچنین تعداد مقالات علمی و پژوهشی ISI و ISC را برخی ملاک های مهم وزارت علوم به منظور پذیرش داوطلبان متقاضی عضویت در هیئت علمی دانشگاه اعلام و با اشاره به حضور استادان مدعو و حق التدریس از دیگر دانشگاه های کشور برای برای تدریس در دانشگاه فرهنگیان، ابراز امیدواری کرد: با پیگیری ها و اقدامات صورت گرفته بتوانیم به زودی مجوز جذب تعداد بیشتری از داوطلبان و افراد متقاضی هیئت علمی این دانشگاه را از وزارت علوم دریافت کنیم.

وی افزایش سطح دانش، مهارت و نگرش اعضای هیئت علمی را محور دوم اقدامات دانشگاه ذکر کرد و گفت: مدیریت بالندگی حرفه ای، موازی با اقدامات معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه در شرایط کرونایی کشور با برپایی دوره های توانمندساز، همایش و سمینارهای مجازی مرتبط با تخصص اعضای هیات علمی، درصدد افزایش کارایی و به روز بودن اعضا است.

دبیر شورای تخصصی نظارت دانشگاه فرهنگیان، تولید محتوا در قالب آواچه و پیام های صوتی کوتاه را برای مدیران و کارکنان دانشگاه اعم از اعضای هیئت علمی و غیر هیئت علمی از دیگر اقدامات مدیریت بالندگی حرفه ای برای ارتقای علمی و مهارتی اعضای دانشگاه فرهنگیان ذکر کرد.

استاد دانشگاه، به عنوان آخرین سوال، از برنامه خود در خصوص نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه در سال جاری با اشاره به استمرار برنامه های سنوات گذشته معاونت نظارت اظهار داشت: نظارت بر میزان تحقق برنامه های عملیاتی سالانه معاونت های دانشگاه و همچنین سایر بخش ها از مهم ترین اقدامات و فعالیت های کارکنان دفتر نظارت، ارزیابی و تعالی سازمانی به شمار می رود.

وی، ارزیابی عملکرد سالانه اعضای غیر هیات علمی، مدیران و کارکنان، ارزیابی پردیس ها و مراکز، همایش ها و جلسات برگزار شده در دانشگاه را از دیگر فعالیت های این دفتر عنوان و تصریح کرد: ارزیابی میزان اثربخشی آزمون های مجازی و تولید محتواهای الکترونیکی انجام شده نیز توسط کارکنان دفتر نظارت، ارزیابی و تعالی سازمانی دانشگاه در حال انجام است. همچنین با تغییرات اعمال شده در فرم های ارزیابی عملکرد سالانه کارکنان دانشگاه و درج عوامل عملکردی به عنوان شاخص های ادراکی در فرم های مذکور، ارزیابی کارکنان متفاوت با سال های قبل انجام خواهد شد.

کچوئیان، انجام مقدمات استقرار کانون های ارزیابی در سطح کشور طی سال ۹۹ را اقدام بسیار بزرگ و اساسی مشترک دفتر نظارت، ارزیابی و تعالی سازمانی و مرکز سنجش شایستگی های حرفه ای اعلام و یادآور شد: با تلاش های صورت گرفته امید می رود در سال جاری شاهد فعالیت این کانون ها در سطح استان های کشور باشیم.

وی از شرکت جمعیت ۸۸ هزار نفر معلم حق التدریس، خرید خدمات آموزشی و نهضت سوادآموزی در آزمون جامع پایان دوره خبر داد و گفت: مرکز سنجش معاونت نظارت، عهده دار برگزاری آزمون های مرتبط با این جامعه هدف گسترده است.

کچوئیان، مرکز سنجش را اجرا کننده برنامه جدید دانست و گفت: طی این برنامه فاصله میان برنامه آموزشی قصد شده و آن چه باید عملاً در کلاس درس اجرا شود اندازه گیری می‌شود. با اجرای این برنامه فاصله میان آموخته‌های دانشجو معلم و استانداردهای آموزشی، سنجش و در صورت همخوان نبودن این فاصله با برپایی دوره‌های ضمن خدمت و بازآموزی، توانمندی دانشجو معلمان حفظ می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، در پایان از برنامه ملی ارزیابی درونی گروه های آموزشی در سال جاری به عنوان کامل ترین اقدام در قیاس با نحوه ارزیابی های گذشته گروه های آموزشی یاد کرد.


وضعیت استخدام نیروهای پیش از سال ۹۲ تا بهار امسال نهایی می شود

وزیر آموزش و پرورش گفت: سال گذشته در حوزه تخصیص منابع بیش از ۱۴۰ درصد از بودجه مصوب این وزارتخانه دریافت شد که یک رقم بی‌سابقه در آموزش و پرورش است.

محسن حاجی میرزایی روز سه شنبه در دوازدهمین شماره برنامه تصویری «نگاه هفته» آموزش و پرورش افزود: زیرنظام منابع مالی یکی از موضوعات اجرایی آموزش وپرورش براساس سند تحول بنیادین است که در حوزه‌های تامین، تخصیص و مصرف منابع موضوع در سال گذشته مورد توجه قرار گرفت.
وی افزود: آموزش و پرورش در هر سه عرصه باید تلاش‌هایی انجام می‌داد، بنابراین حوزه تامین منابع افزایش یافت.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: سهم بودجه آموزش و پرورش از بودجه عمومی کشور از ۱۰ و سه دهم به بالای ۱۳ رسید که این رقم نشان دهنده وضعیت بهتری نسبت به سال‌ گذشته است.

حاجی میرزایی با اشاره به تخصیص بیش از ۱۴۰ درصد از بودجه مصوب خاطرنشان کرد: برای پرداخت مطالبات همکاران، در حوزه تخصیص همه شهرستان‌ها از نظر شاخص‌های کیفی و آموزشی رده بندی و به میزان وضعیت نیروی انسانی و منابع مالی مرتب شده است.

وی تاکید کرد: در حوزه تخصیص منابع به منظور دستیابی به عدالت، بیشتر تمرکز از نظر نیروی انسانی و منابع مالی به مناطق کمتر برخوردار است.

وضعیت استخدام نیروهای پیش از سال ۹۲ تا بهار امسال نهایی می شود

وزیر آموزش و پرورش بهبود وضعیت نیروی انسانی نیز از دیگر موضوعات مورد توجه این وزارتخانه براساس سند تحول بنیادین بیان کرد و گفت: در حوزه نیروی انسانی درحال رسیدن به یک آرامش نسبی در مجموعه بزرگ آموزش و پرورش هستیم.

حاجی میرزایی ادامه داد: تعهدات ایجاد شده برای استخدام باید سرو سامان پیدا کند، از این رو وضعیت همه افرادی که پیش از سال ۹۲ با ما همکاری کردند، روشن شد و تا بهار امسال نهایی می شود، بنابراین تعهدی نسبت به تعهدات گذشته نخواهیم داشت.

وی عنوان کرد: همچنین استخدام افراد در آموزش و پرورش پس از سال ۹۲ به این سمت هم از مسیر دانشگاه فرهنگیان و رجایی صورت می‌گیرد که از طریق دانشجو معلم و ماده ۲۸ می توانند هر ساله متناسب با وضعیت نیرو جذب کنند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: با تلاش‌های انجام شده در این مدت، به سمت جذب نیروی توانمند و سازمان‌یافته و دقیق در آموزش و پرورش نزدیک می شویم.

حاجی میرزایی تصریح کرد: همچنین مصوبه‌ای از شورای عالی انقلاب فرهنگی اخذ شده و روی ضوابط معلمی در دبیرخانه شورای آموزش عالی کار می‌شود تا وضعیت نیروی انسانی آرامش بیشتری پیدا ‌کند و نیروها با اطمینان خاطر و امنیت شغلی بهتری بتوانند به کار خود ادامه دهند.

به گزارش ایرنا، وزیر آموزش و پرورش پیشتر از تعیین تکلیف تمام مشمولان قانون استخدام در سال ۱۴۰۰ خبر داده بود. وی در این باره گفت: نیروهای حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی از مشمولان به شمار می‌روند. حدود دو سوم این نیروها وارد دانشگاه فرهنگیان شده‌اند و مابقی نیز در ماه های نخست سال ۱۴۰۰ تعیین تکلیف می شوند. همه آنان در دوره یک ساله دانشگاه فرهنگیان شرکت خواهند کرد.

اولویت‌های سال ۱۴۰۰ آموزش و پرورش

وی در ادامه تمرکز بر اجرای زیرنظام‌های سند تحول بنیادین را از مهم‌ترین برنامه‌های این وزارتخانه در سال گذشته و همچنین سال ۱۴۰۰ عنوان کرد و گفت: برای اجرای سند تحول ۶ زیر نظام تایید، تصویب و ابلاغ شده و همچنین برای اجرای هرکدام این زیرنظام‌ها مسوولی تلاش می‌کند.

وزیر آموزش و پرورش افزود: زیرنظام مجموعه‌ای از اهداف، راهبردها و اقدامات است که این اهداف و اقدامات و راهبردها هم‌وزن نیستند و برخی اولویت بیشتر یا تقدم زمانی بیشتری دارند.

حاجی میرزایی ادامه داد: همچنین در سال ۱۴۰۰ تمرکز بر اجرای سند تحول بنیادین است که پنج تحول اساسی نیروی انسانی، برنامه درسی ملی، مدرسه و دانش‌آموز، نظام سنجش و ارزشیابی در اولویت امور قرار دارند.

وی یادآور شد: استمرار آموزش در بستر شاد و فضای مجازی و پیش‌بینی تمهیدات لازم برای شروع سال تحصیلی و به پایان بردن سال تحصیلی جاری از دیگر اموری است که در سال ۱۴۰۰ به طور ویژه به آن پرداخته می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: یکپارچه سازی سامانه‌ها که اسفند سال گذشته به پایان رسید، نیز در حال تست شدن است. همچنین برای سند دار شدن املاک آموزش و پرورش تعیین اولویت شده که با توافقات سازمان ثبت اسناد و بنیاد مسکن قرار شد همه دفاتر و همه املاک دارای سند شود.

برنامه تصویری «نگاه هفته»، برنامه‌ای با حضور وزیر آموزش‌وپرورش است که محسن حاجی میرزایی در آن به تشریح برنامه و فعالیت‌های آموزش و پرورش در هفته‌ای که گذشت، می‌پردازد.

منبع : بازار کار


تشریح آخرین وضعیت استخدام و بیمه معلمان مدارس غیردولتی

سعید صالح درباره ردیف بودجه برای جذب نیرو در مدارس غیردولتی گفت: طرح‌هایی در مجلس در این باره مطرح شده اما هنوز به مرحله تصویب نرسیده است و همچنین در حال حاضر قانون مجزایی برای استخدام معلمان شاغل در مدارس غیردولتی وجود ندارد.

به گزارش برنا؛ وضعیت معلمان در مدارس غیردولتی نیازمند بررسی دارد. این در حالی است که در سنوات گذشته وضعیت استخدامی و بیمه برخی از فعالان در این زمینه با مشکلات بوده است. سعید صالح، مدیر کل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش درباره آخرین وضعیت بیمه و جذب کارکنان در مدارس غیر دولتی به خبرنگار برنا گفت: بر اساس ماده ۲۵ قانون کارکنان تمام وقت فاقد پوشش بیمه‌ای مدارس مرکز غیردولتی از مزایای قانون تامین اجتماعی برخوردار هستند.

او افزود: کارکنان پاره وقت فاقد پوشش بیمه‌ای هم نسبت به ساعت انجام کار مشمول حمایت‌های مقرر در این ماده قرار می‌گیرند.

مدیرکل مدارس و مراکز غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: ماده ۲۶ قانون هم تعیین حقوق و مزایای کارکنان رسمی و غیررسمی غیرموظف در این مراکز را به موجب قانون کار و ضوابط آن قرار داده است.

صالح ادامه داد: بنابراین فرآیندهای موجود در قانون برای کارکنان در مدارس غیردولتی تابع ضوابط قانون کار است، موسس و معلم بر اساس قانون باید اقدام به عقد قرارداد کرده و وضعیت پرداختی‌های بیمه آنها هم مشمول ضوابط می شود.

او گفت: در تبصره یک ماده ۲۵ قانون اجازه داده شد که بخشی از بیمه اعتبارات صندوق حمایت از مدارس غیردولتی پرداخت شود که سازمان پیگیر است در این باره در قانون سنواتی بودجه اعتباری را برای آن لحاظ کند.

مدیرکل مدارس و مراکز غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: معلمان مدارس غیردولتی می‌توانند در آزمون استخدامی ماده ۲۸ دانشگاه فرهنگیان شرکت کنند. در حال حاضر قانون مجزایی برای استخدام معلمان شاغل در مدارس غیردولتی وجود ندارد.

صالح درباره آخرین وضعیت جذب معلم در دانشگاه غیردولتی گفت: طرح‌هایی در مجلس در این باره مطرح شده اما هنوز به مرحله تصویب نرسیده است.

اوبا اشاره به ردیف بودجه برای جذب نیرو در مدارس غیردولتی برای سال آینده اظهار کرد: هم‌اکنون مجلس در حال بررسی بودجه است و در زمینه تخصیص بودجه اقدام نشده است.

منبع : خبرگزاری برنا


معرفی ۲۵ هزار و ۴۹۷ مشمول استخدام به دانشگاه فرهنگیان

معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: تعداد ۲۵ هزار و ۴۹۷ نفر جهت گذراندن دوره به دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی معرفی شدند و عملا وزارت آموزش و پرورش مطابق با قوانین تعیین تکلیف مصوبه مجلس شورای اسلامی به تکلیف قانونی عمل کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در واکنش به خبری در این خبرگزاری با عنوان اینکه «آموزش و پرورش بر خلاف قانون مصوب مجلس درباره استخدام معلمان رفتار می‌کند»، اعلام کرد: وزارت آموزش و پرورش مطابق قانون تبصره ۱۰ ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی مصوبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ و قانون اصلاح تبصره مذکور مصوبه سوم شهریور ۱۳۹۵ مجلس شورای اسلامی، مکلف بود که نیروهای پیش دبستانی، حق‌التدریسان غیر مستمر و خرید خدمات آموزشی که قبل از سال ۱۳۹۱ با آموزش و پرورش همکاری داشته‌اند و آموزشیاران و آموزش‌دهندگان تجمیعی که قبل از سال ۱۳۹۲ با نهضت سواد آموزی همکاری داشته‌اند با توجه به ارتباط رشته تحصیلی (منحصر به دوره متوسطه)، مقطع تحصیلی (حداقل کاردانی)، جنسیت، نیاز منطقه‌ای و سنوات همکاری به عنوان معلم حق‌التدریس به‌کارگیری کند و بر همین اساس تا پایان سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۳۹۸ تا کنون بیش از ۵۸ هزار نفر از مشمولان قانون مزبور به عنوان نیروی حق‌التدریس در واحدهای آموزشی این وزارتخانه به‌کارگیری کرده است.

با ابلاغ قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی مصوب ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ وزارت آموزش و پرورش مکلف شد در اجرای بند ۳ قانون مذکور و با هماهنگی سازمان اداری و استخدامی کشور و نظارت دو تن از نمایندگان عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، آیین نامه اجرایی قانون مزبور را تدوین کرده و هیات وزیران طی تصویب نامه شماره ۷۹۷۹۵.ت۵۶۶۱۰ه مورخ ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ آیین‌نامه اجرایی مربوط را به تصویب رساند.
همچنین در اجرای قانون مزبور و قانون تفسیر مصوب ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ مجلس شورای اسلامی و به منظور شناسایی افراد مشمول قانون، بخشنامه های شماره ۱۶۰۱۵۰ مورخ دوم آذر ۱۳۹۸ و ۱۴۰.۴۰ مورخ پنجم آذر ۱۳۹۹ با امضای وزیر آموزش و پرورش با موضوعیت شیوه‌نامه چگونگی ادامه روند استخدام و معرفی افراد مشمول قانون جهت گذراندن دوره آموزشی در دانشگاه فرهنگیان در سقف مجوز استخدام ابلاغی از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور جهت اجرا به ادارات کل آموزش و پرورش ابلاغ و تعداد ۲۵ هزار و ۴۹۷ نفر جهت گذراندن دوره به دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی معرفی شدند و عملا وزارت آموزش و پرورش مطابق با قوانین تعیین تکلیف مصوبه مجلس شورای اسلامی به تکلیف قانونی عمل کرده است.

منبع : خبرگزاری فارس


آزمون اصلح از برگزاری آزمون جبرانی معلمان ماده ۲۸ برگزار می شود

مسئول برگزار کننده آزمون اصلح از برگزاری آزمون جبرانی معلمان ماده ۲۸ در روز سه‌شنبه ۱۲ اسفند ماه خبر داد.

به گزارش بازارکار به نقل از تسنیم، رضا کچوئیان از برگزاری آزمون جبرانی مهارت آموزان ماده ۲۸ روز سه شنبه ۱۲ اسفند ماه سال جاری به صورت مجازی خبر داد و تصریح کرد: مهارت آموزانی که پودمان‌‌های آموزشی و سایر مولفه‌‌ها را با موفقیت گذرانده باشند از نظر معاونت آموزشی مجاز به شرکت در آزمون کتبی هستند.
مسئول برگزار کننده آزمون اصلح از قبولی تعداد ۵۲۹ نفر دیگر از مهارت آموزان شرکت کننده در آزمون برگزار شده ۲۱ آذر ماه گذشته سخن گفت و افزود: ارسال و دریافت نمرات جدید کارآموزی و مولفه فرهنگی این افراد تایید کننده کسب حدنصاب نمره و قبولی در آزمون است.
کچوئیان کسب حدنصاب نمرات و معدل پودمان‌های آموزشی را برای مهارت آموزان لازم و ضروری خواند و گفت: افرادی که موفق به کسب حدنصاب لازم نمره ۶۵۰ در مجموع ۳ مولفه نشده‌اند می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.
دبیر شورای تخصصی نظارت دانشگاه فرهنگیان در خصوص چگونگی برگزاری آزمون جبرانی مهارت آموزان ماده ۲۸ اظهار داشت: مولفه کتبی جبرانی اصلح به صورت برخط و در محیط آزمون‌های الکترونیکی دانشگاه فرهنگیان بر اساس پروتکل اختصاصی آزمون ‌های مجازی مرکز سنجش دانشگاه برگزار خواهد شد.

وی برگزاری این آزمون را در رشته ‌های مختلف شامل حدود ۷۰ سوال‌‌ چندگزینه‌ای دانست و افزود: محتوای آزمون متشکل از محتوای پودمان‌‌های آموزشی یا محتوای الکترونیکی تولید شده توسط دانشگاه برای پودمان ‌های تحصیلی مبتنی بر برنامه درسی دوره یکساله مهارت آموزی و اسناد مرتبط هر رشته شامل کتاب‌‌های درسی وزارت آموزش و پرورش، کتاب‌های راهنمای معلم در رشته‌‌های آموزش ابتدایی و متوسطه و همچنین اسناد و آیین نامه ‌های مربوط به سایر رشته‌های استخدامی است.

مسئول برگزار کننده آزمون اصلح با اشاره به برنامه درسی و مصوبات شورای دانشگاه فرآیند اصلح را مشتمل بر سه مولفه تدریس عملی، فرهنگی و کتبی دانست و افزود: مولفه کتبی دارای ۴۵۰ امتیاز و تدریس عملی و مولفه فرهنگی نیز هر کدام به طور جداگانه برخوردار از ۲۷۵ امتیاز است.

کچوئیان شرط قبولی اصلح در مرحله جبرانی را موفقیت آمیز گذراندن دوره­‌ها و کسب ۶۵ درصد نمره کل آزمون از مجموع سه مولفه اعلام کرد.

عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، آزمون جبرانی اصلح اسفند ماه سال جاری را شامل ۷۰ سوال و در چهار بخش تحلیل اخلاقی – تحولی، دانش موضوعی، دانش تربیتی و دانش تربیتی – موضوعی عنوان کرد و یادآور شد: مولفه چندگزینه ‌ای آزمون، همچون سال‌‌های گذشته طراحی شده است.

مسئول برگزار کننده آزمون اصلح تصریح کرد: با توجه به شرایط آزمون جاری، مولفه عملکردی، به جای سوالات تشریحی دارای سوالات چندگزینه‌ای تحلیلی و سناریو محور خواهد بود.

وی مجموع سوالات در بخش تحلیل اخلاقی – تحولی را در قالب توانایی تحلیل موقعیت‌ تربیتی، اخلاقی و حل تعارض اخلاقی با توجه به حقوق، تکالیف و اسناد تحولی بر مبنای دروس مشترک دوره مهارت ‌آموزی ۱۵ سوال، شامل ۱۰ سوال چندگزینه ‌ای عادی و سناریو محور کوتاه و یک سناریوی بلند تربیتی با ۵ سوال موقعیت محور ذکر کرد و گفت: سوالات در بخش دانش موضوعی نیز در قالب محتوای کتاب ‌های درسی در رشته ‌های آموزش ابتدایی و متوسطه با تاکید بر کتاب ‌های درسی نونگاشت و یا برنامه درسی و آیین نامه ‌های مرتبط با سایر رشته ‌های استخدامی، شامل ۲۰ سوال چند گزینه‌ای عادی و سناریو محور کوتاه طراحی شده است.

کچوئیان در ادامه سوالات در بخش دانش تربیتی را شامل دانش روانشناختی، آزمون ‌سازی، فنون و روش ‌های تدریس و کلاس درس از محتوای تولید شده برای پودمان ‌های دوره مهارت‌آموزی عنوان کرد و افزود: تعداد سوالات در این بخش شامل ۱۰ سوال چند گزینه‌ای عادی و سناریو محور کوتاه است.

مسئول برگزار کننده آزمون اصلح تکیه بر دروس آموزشی دوره مهارت‌آموزی و محتوای کتاب‌ های راهنمای معلم و یا اسناد مرتبط با رشته تخصصی، شامل سنجش توانایی طراحی و تحلیل برنامه کلاسی، توانایی طراحی و ارزیابی فرصت ‌‌های یادگیری، توانایی طراحی و نقد سنجش یادگیری، طراحی تکالیف، تحلیل تدریس، رفع بدفهمی‌ و توانایی طراحی و نقد مدیریت کلاس به فراخور رشته تحصیلی را محور سوالات آزمون جبرانی اصلح در بخش دانش تربیتی – موضوعی معرفی و اظهار داشت: تعداد سوالات در این بخش ۲۵ سوال، شامل ۱۵ سوال چندگزینه‌ای عادی و سناریو محور کوتاه و دو سناریوی بلند از موقعیت کلاسی و مدرسه‌ای مرتبط با رشته تحصیلی و ۱۰ سوال موقعیت ‌محور است.

عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، حدود ۲۵ سوال آزمون را از نوع چند گزینه‌ای عادی در سطوح شناختیِ دانش، درک و کاربرد دانست و تصریح کرد: ۳۰ سوال آزمون در قالب سناریوهای کوتاه و ۱۵ سوال نیز در قالب سه سناریوی موقعیت‌ محور بلند در سطوح شناختی بالاتر و مبتنی بر تحلیل، استدلال، تصمیم‌گیری و نقد ارائه خواهد شد.

این مقام مسئول، خطاب به مهارت آموزان شرکت کننده در آزمون جبرانی اصلح اسفند ماه سال جاری با اعلام شماره تلفن های ۸۷۷۵۱۲۴۸ و ۸۷۷۵۱۴۰۸ – ۰۲۱ تنها حوزه پاسخگو به سوالات را مرکز سنجش معاونت نظارت دانشگاه فرهنگیان دانست و تاکید کرد: اتخاذ هرگونه تصمیم و تغییر در راستای اجرای مولفه کتبی جبرانی اصلح از طریق نشانی https://cfu.ac.ir/marzyabi اطلاع رسانی خواهد شد.

کچوئیان در پایان نشانی اینترنتی اعلام شده را به عنوان مرجع رسمی اصلح برای کسب آگاهی مهارت آموزان از اطلاعیه ‌های مرکز سنجش دانشگاه فرهنگیان معرفی و از مهارت آموزان خواست اخبار و اطلاعیه های مرتبط با آزمون جبرانی اصلح را از طریق پرتال دانشگاه فرهنگیان، وزارت آموزش و پرورش و خبرگزاری های معتبر دریافت کنند.

منبع: بازار کار


جذب بیش از ۲ هزار داوطلب آزمون استخدامی در دانشگاه فرهنگیان خوزستان

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: ۲ هزار و ۷۰۰ نفر داوطلب آزمون استخدامی پیمانی پس از طی مراحل مصاحبه و گزینش در دانشگاه فرهنگیان استان جذب خواهند شد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، کورش مودت مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به اینکه ۳ هزار و ۴۲۸ داوطلب آزمون استخدامی پیمانی در استان به مرحله مصاحبه تخصصی دعوت شدند، گفت: از این تعداد ۲ هزار و ۷۰۰ نفر پس از طی مراحل مصاحبه و گزینش و همچنین سپری کردن دوره تخصصی پودمان در دانشگاه فرهنگیان جذب خواهند شد.

او افزود: انتخاب نیرو‌های توانمند، اصلح و در تراز سند تحول بنیادین می‌بایست به عنوان یک اصل عملکردی در دستور کار مجریان برگزاری مصاحبه‌های تخصصی آزمون استخدامی ماده ۲۸ قرار گیرد.

مودت بیان داشت: رعایت دقت در برگزاری مصاحبه‌ها ضامن رعایت عدالت در بین داوطلبان است که می‌بایست نظارت لازم جهت تحقق این مهم به عمل آید.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان


استخدام همه ۸۸ هزار معلم غیررسمی مشمول استخدام تا پایان سال ۱۴۰۰

معاونت وزیر آموزش و پرورش از آغاز مراحل استخدام ۲۵ هزار معلم غیر رسمی در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی خبر داد و گفت: همه ۸۸ هزار معلم غیررسمی مشمول استخدام تا پایان سال ۱۴۰۰ استخدام خواهند شد.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از افزایش ۳۰ درصدی حقوق معلمان خرید خدماتی خبر داد و در عین حال گفت: همچنین عیدی فرهنگیان در بهمن به حساب آن‌ها واریز می‌شود.
به گزارش روز نو :علی الهیار ترکمن معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از افزایش ۳۰ درصدی حقوق معلمان خرید خدماتی خبر داد که بر این اساس حقوق این معلمان از ۷۰۰ هزار تومان به ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت.
الهیار گفت: پاداش پایان خدمت معلمان بازنشسته ۹۸ کامل پرداخت شده است و در تلاش هستیم تا پاداش پایان خدمت معلمان بازنشسته سال ۹۹ را نیز اوایل سال آینده پرداخت کنیم.
وی افزود: طرح رتبه بندی جدید معلمان از فروردین ۱۴۰۰ آغاز می‌شود و براساس این طرح شاخص‌های آموزش کیفی معلمان ارزیابی خواهد شد.

معاونت وزیر آموزش و پرورش از آغاز مراحل استخدام ۲۵ هزار معلم غیر رسمی در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی خبر داد و گفت: همه ۸۸ هزار معلم غیررسمی مشمول استخدام تا پایان سال ۱۴۰۰ استخدام خواهند شد.
به گفته وی، همچنین عیدی فرهنگیان در بهمن به حساب آن‌ها واریز می‌شود.
به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، وی خبر کم شدن حقوق معلمان حق التدریس با تعطیلی مدارس و مجازی شدن آموزش را تکذیب کرد و گفت: حقوق کامل ماه‌های اسفند ۹۸ و فروردین، اردبیهشت و خرداد ۹۹ فرهنگیان به حساب آن‌ها واریز شده است، اما برای اطمینان خاطر فرهنگیان دستور داده ام تا ساعات کاری و فهرست‌های حقوق معلمان حق التدریس در همه استان‌ها را بازبینی کنند تا حقی از کسی ضایع نشود.

منبع : بازار کار


استخدام پذیرفته‌شدگان نهایی دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی در آموزش و پرورش

معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش بخشنامه استخدام پذیرفته‌شدگان نهایی دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی را جهت اجرا به ادارات کل آموزش‌وپرورش استان‌ها ابلاغ کرد.

به گزارش ایسنا، معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع بر اساس مجوز سازمان امور اداری و استخدامی، فهرست پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های موردنیاز وزارت آموزش‌وپرورش در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ را ارسال و در اختیار ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها قرار داد.

بر این اساس ادارات کل آموزش‌وپرورش استان‌ها موظف هستند بر اساس قانون متعهدین خدمت سال ۱۳۶۹ مجلس شورای اسلامی ضمن اخذ تعهد محضری، نسبت به تشکیل پرونده استخدامی و کنترل اطلاعات افراد در سامانه اقدامات لازم را انجام دهند.

منبع : خبرگزاری ایسنا


جزئیات استخدام دانشجویان متعهد خدمت آموزش و پرورش

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با صدور بخشنامه ای جزئیات استخدام دانشجویان متعهد خدمت به صورت جذب دانشجو در دانشگاه فرهنگیان از طریق کنکور سراسری را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، علی الهیار ترکمن، در بخشنامه ابلاغی به مدیران کل آموزش و پرورش استان ها، دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش آورده است: به استناد مجوز ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ سازمان اداری و استخدامی کشور، فهرست پذیرفته شدگان نهایی رشته های مورد نیاز وزارت متبوع در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ در اختیار آن ادارات کل قرار گرفته، لذا خواهشمند است دستور دهید؛ به استناد مفاد ماده ۱ و ۶ قانون متعهدین خدمت مصوب سال ۱۳۶۹ مجلس شورای اسلامی و دستورالعمل سال ۱۳۹۵ ضمن اخذ سند تعهد محضری، نسبت به تشکیل پرونده استخدامی، ورود و کنترل اطلاعات افراد و تخصیص کد پرسنلی، اقدام لازم را معمول دارند.
برخی نکات این بخشنامه بدین شرح است:
– همزمان با معرفی به هسته گزینش جهت اخذ تاییدیه انفرادی، باید برای سپردن تعهد خدمت محضری، اقدام لازم انجام شود.

– به استناد ماده ۶ قانون متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش، معرفی شدگان پس از ارائه تاییدیه گزینش و سپردن تعهد خدمتی، از آغاز تحصیل به استخدام آزمایشی پذیرفته می شوند.

– عدم مراجعه فرد برای سپردن تعهد محضری در موعد قانونی به منزله انصراف تلقی شده و لازم است نسبت به صدور فرم شماره (۲) دستورالعمل شماره ۲۷۱۶۹۶/ ۷۰۰ جهت ممانعت از تحصیل در دانشگاه محل قبولی اقدام شود.

– تغییر سهمیه استان محل خدمت قبل از شروع به کار و ایفای تعهد، تحت هر شرایط اعم از تاهل، تجرد، بعد مسافت، تکفل، فوت والدین و … ممنوع است.

– اخذ تعهد از افراد صرفا برای رشته و گرایش پذیرفته شده، مجاز است و در غیر این صورت وجاهت قانونی ندارد.

– درج عنوان صحیح و دقیق رشته تحصیلی و یا رشته و گرایش تحصیلی و همچنین منطقه خدمتی در متن سند تعهد محضری الزامی است.

– رشته و گرایش تحصیلی مندرج در فرم گواهی اشتغال به تحصیل باید دقیقا منطبق با رشته و گرایش قبولی مندرج در فهرست ارسالی باشد.

– کنترل شرایط و ضوابط اختصاصی رشته های مورد نیاز آموزش و پرورش (بخش پیوست دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال جاری) و همچنین وضعیت شرکت در مصاحبه تخصصی، قبل از اخذ تعهد محضری، الزامی است.

– اخذ سند تعهد محضری صرفا از داوطلبانی که از سوی مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری به اداره کل آموزش و پرورش استان ها به عنوان قبول نهایی معرفی شده، مجاز خواهد بود.

– ارسال تصویر برابر با اصل سند تعهد محضری و همچنن اولین حکم کارگزینی استخدامی رسمی آزمایشی جهت ضبط در پرونده آموزشی در دانشگاه محل قبولی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و پردیس های دانشگاه فرهنگیان) الزامی است.

– ادامه تحصیل متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش صرفا در طول ایفای تعهد علاوه بر رعایت مفاد مواد ۶۱ و ۷۰ قانون مدیریت خدمات کشوری منوط به رعایت ماده ۴ قانون متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش مصوب سال ۹۵ مجلس شورای اسلامی و مفاد دستورالعمل شماره ۴۷۳۷۴ مورخ ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ است. مطابق ماده مزبور، تسلیم اصل و یا تصویر گواهی نامه، ریز نمرات و تاییدیه تحصیلی به متعهدین به هر عنوان که متعهد قبل از انجام یا لغو تعهد بتواند از مزایای آن بهره مند شود، ممنوع است، مگر جهت تحصیل در رشته های مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش (وفق طرح طبقه بندی مشاغل معلمان)، در صورت سپردن تعهد خدمت جدید ارسال مدارک به صورت محرمانه – مستقیم انجام خواهد گرفت.

– کلیه متعهدین خدمت ( دبیر فنی، دبیری – مراکز تربیت معلم، فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی – دانشسراها و …) که در سنوات قبل، فارغ التحصیل شده و تاکنون ایفای تعهد نکرده اند، مستنکف از خدمت اند و لازم است به استناد بخشنامه ها و قوانین موجود نسبت به لغو تعهد آنان، اقدام و نتیجه به مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و اموراداری اعلام شود.

– تاریخ صدور حکم استخدام آزمایشی پذیرفته شدگان بر مبنای تاریخ شروع به تحصیلی که از سوی دانشگاه محل قبولی اعلام می شود در حکم استخدام درج خواهد شد.

– براین اساس، شروع به تحصیل پذیرفته شدگان پردیس های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی از نیم سال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ (از ابتدای بهمن ماه سال ۱۳۹۹ به بعد) خواهد بود.

– به استناد ماده ۱ قانون متعهدین خدمت وزارت آموزش و پرورش مصوب ۱۳۶۹ مجلس شورای اسلامی و ماده ۲ آیین نامه اجرایی قانون مزبور، پذیرفته شدگان و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی مکلف اند در آغاز تحصیل خود به وزارت آموزش و پرورش، تعهد خدمت بسپارند و تحصیل آنان در دانشگاههای مزبور، منوط به سپردن تعهد ثبتی به وزارت متبوع است.

– اخذ تعهد از مشمولان ماده (۱) قانون باید حداکثر تا پایان نیمسال اول تحصیلی صورت گیرد. ثبت نام و ادامه تحصیل آنان در دانشگاه های مزبور در نیم سال اول تحصیلی به صورت مشروط بوده و تحصیل دانشجویان در نیمسال دوم، مستلزم ارائه گواهی سند تعهد محضری از اداره کل آموزش و پرورش سهمیه خدمتی است. فلذا عدم مراجعه افراد پذیرفته شده و دانشجویان دانشگاه های مزبور در موعد مقرر قانونی برای تشکیل پرونده استخدامی به منزله انصراف از استخدام تلقی می شود و تحصیل اینگونه افراد در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی بعد از نیمسال اول، فاقد موضوعیت بوده و تخلف از قوانین و مقررات مصرح است.

– چنانچه براساس گزارش دانشگاه فرهنگیان و یا دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، دانشجویان متعهدین خدمت به دلیل ترک تحصیل، انصراف از تحصیل و یا ممنوعیت از ادامه تحصیل و غیره مشمول ماده ۵ قانون باشند و یا درخواست انصراف از استخدام به منطقه محل خدمت ارائه کرده باشند، اداره کل آموزش و پرورش استان مکلف است به محض دریافت گزارش کتبی، نسبت به لغو حکم کارگزینی و سپس وصول خسارت و متعاقب آن لغو سند تعهد محضری اقدام قانونی لازم را معمول دارد. عدم گزارش به موقع وضعیت دانشجویان و یا عدم لغو سند تعهد محضری افراد موصوف، تخلف از اجرای قوانین و مقررات تلقی شده و کارکنان مرتبط با موضوع در ادارات کل آموزش و پرورش و دانشگاه های وابسته، می بایست به موجب ماده ۸ قانون رسیدگی به تخلفات اداری به هیئت رسیدگی به تخلفات اداری معرفی شوند.

با توجه به لزوم گذراندن مهارت های هفت گانه ICDL توسط کارکنان دولت، طی دوره آموزشی مهارت هفتگانه، شرط لازم برای افراد جدیدالاستخدام بوده و دانشجویان دانشگاه های تربیت معلم و تربیت دبیر دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی و دانشجو معلمان (استخدام پیمانی ماده ۲۸ آموزش و پرورش) می بایست از طریق خود آموزی نسبت به فراگیری مهارت های هفت گانه در مراکز و موسسات آموزشی غیردولتی تایید صلاحیت شده سازمان اداری و استخدامی کشور اقدام کنند. گواهی نامه موفقیت در دوره و صادره از موسسه مصوب صرفا به منزله شرط استخدام بوده و در شناسنامه آموزشی افراد ثبت نخواهد شد و با ارائه به کارگزینی محل خدمت در پرونده پرسنلی فرد نگهداری می شود.

منبع : خبرگزاری ایسنا


استفاده از ظرفیت دانشگاه‌های برتر برای جذب هیات علمی در دانشگاه فرهنگیان

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن‌ارایه پیشنهادی مبنی بر استفاده از ظرفیت دانشگاه‌های برتر برای جذب هیات علمی در دانشگاه فرهنگیان، گفت: در حال حاضر نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه فرهنگیان یک به ۹۳ است که باید برای اصلاح آن، به سمت نسبت ۲۰ تا ۲۵ حرکت کنیم.

به گزارش ایسنا، دکتر سعید رضا عاملی دهمین جلسه شورای تحول و نوسازی نظام آموزشی کشور به مصوبات اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در حوزه جذب معلمان و ساماندهی مهدهای کودک اشاره کرد و اظهار داشت: کارپردازی‌های این مصوبات در جلسه شورای تحول و نوسازی نظام آموزشی کشور انجام شد که خوشبختانه در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید.

وی تاکید کرد: شورای تحول و نوسازی نظام آموزشی کشور یکی از شورای‌های تخصصی راهبری اجرای اسناد شورای عالی انقلاب فرهنگی است که تضمین کننده اجرائی شدن سند تحول آموزش و پرورش است.
دکتر عاملی خاطرنشان کرد: ما تجربه مثبتی از شوراهای تخصصی شورای عالی برای راهبری اسناد مهم مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی را داریم. به‌عنوان مثال سند نقشه جامع علمی کشور با وجود ستاد راهبری و برگزاری ۱۴۰ جلسه در اجرا موفق بوده و همین طور ستاد راهبری اجرای مهندسی فرهنگی کشور نیز با برگزاری ۷ جلسه و تصویب و ابلاغ ۲۶ مصوبه نیز موفق بوده است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به مطالبه مقام معظم رهبری بر اجرایی‌سازی اسناد مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره کرد و گفت: شورای تحول و نوسازی نظام آموزشی کشور نیز برای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش احیا شده است و در حوزه تصمیم‌سازی داخلی آموزش و پرورش دخالتی ندارد.
دکتر عاملی تصریح کرد: رویکرد شورای تحول و نوسازی نظام آموزشی رویکردی وظیفه‌ای و همدلانه با هدف داشتن آموزش و پرورش با کیفیت است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه آموزش و پرورش کشور منشاء تحولات اساسی جامعه است، افزود: آموزش و پرورش برای «استقرار جامعه اسلامی»، «قرار گرفتن کشور در ریل تحول و پیشرفت» و همچنین «فراهم کردن زیرساخت‌های جامعه سالم و فرهیخته»، محور و پایه است.

در ادامه جلسه، دکتر جمیله علم‌الهدی دبیر شورای تحول و نوسازی نظام آموزشی کشور به ماده واحده نحوه «جذب منابع انسانی در مشاغل آموزشی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش» اشاره کرد و گفت: در تبصره ۲ این ماده واحده بر گذراندن دوره مهارت آموزی یک ساله در دانشگاه فرهنگیان یا دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی برای استخدام معلمان تصریح شده است.
دبیر شورای تحول و نوسازی نظام آموزشی کشور تاکید کرد: ارتقاء کیفیت آموزش و کیفیت تربیت معلم در دانشگاه فرهنگیان ضرورت دارد.
دکتر عباس صدری مدیر دفتر منطقه‌ای آیسسکو در تهران در ادامه با اشاره به عملکرد برنامه‌ریزی شده در تدوین برنامه راهبردی دانشگاه فرهنگیان گفت: در این برنامه پذیرش با ظرفیتی ۸۰ هزار نفری برای دانشگاه فرهنگیان در نظر گرفته شده که امید است اجرایی شود.
وی در ادامه تاکید کرد: موضوع PCK که اوایل تاسیس دانشگاه فرهنگیان به طور جدی دنبال می‌شد که اکنون‌ بستر بسیار عالی برای تحقق آن است.
مدیر دفتر منطقه‌ای آیسسکو در تهران با تاکید بر اینکه برگزاری موضوع ارزشیابی صلاحیت‌های حرفه‌ای باید مورد توجه جدی قرار گیرد، خاطرنشان کرد: در این طرح پوشه کاری ۴ساله یا یکساله برای دانشجو معلمان در نظر گرفته می‌شد و از فعالیت هر دانشجو ارزیابی به عمل می‌آید.
در ادامه دکتر مهدی نوید ادهم مشاور ارشد وزیر آموزش و پرورش در اجرای سند تحول بنیادین با اشاره به اینکه موضوع محتوای مراکز تربیت معلم و دانشگاه فرهنگیان مدت‌ها تغییر نکرده بود،خاطرنشان کرد: بعدها کارگروهی به نام کارگروه هماهنگی برنامه‌ریزی تربیت معلم برای ساماندهی این موضوع شکل گرفت.
وی با اشاره به اینکه در دانشگاه شهید رجایی موضوع تربیت مدیر هنرستان‌ها باید مورد توجه قرار گیرد، اظهار داشت: در مورد اعضای هیئت علمی تربیت معلم هم این موضوع وابسته به آموزش عالی است.
مشاور ارشد وزیر آموزش و پرورش در اجرای سند تحول بنیادین ادامه داد: کسی می‌تواند معلم تربیت کند که خودش سوابق کاری بالا یا کارورزی معلمی را تجربه کرده باشد.
دکتر نوید ادهم با اشاره به موضوع افزایش کمی دانشگاه فرهنگیان، گفت: در هیئت امنا گسترش کمی تایید نشد چرا که در تامین فضای آموزشی، استاد و تجهیزات مشکل وجود دارد و گهگاهی فشارها مدیران را سر دو راهی قرار می‌دهد تا جذب دانشجو و توسعه داشته باشند.
وی با اشاره به قانون متعهدین خدمت و ضرورت برخی تغییرات در آن، اظهار داشت: استخدام بودن دانشجویان تربیت معلم از بدو ورود به دانشگاه انگیزه درس خواندن را کاهش می دهد که برای اصلاح این شرایط آزمون اصلح را در شورای عالی آموزش و پرورش تصویب کردیم اما این موضوع کافی نیست.
دکتر نوید ادهم تصریح کرد: باید قانونی تصویب شود که استخدام دانشجو منوط به بعد از آزمون اصلح و پذیرش در آن شود، لذا پرداخت حقوق به دانشجو طی مدت تحصیل برقرار باشد اما اگر در آزمون پذیرفته نشد امکان استخدام را نداشته باشد و فقط مدرک دانش آموختگی را دریافت کند.
در ادامه حجت‌الاسلام علیرضا صادق‌زاده قمصری عضو شورای تحول و نوسازی نظام آموزشی کشور اظهار داشت: انتظاری که از کیفیت تربیت معلم در کشور داریم با وضع موجود متفاوت است و درصد کمی از آن اتفاق افتاده است.
وی به برنامه راهبردی ۱۰ ساله دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد و گفت: در این برنامه بر جذب بهینه از دانشجویان سایر دانشگاه‌ها که علاقه‌مند به شغل معلمی دارند، تاکید شده است.
حجت‌الاسلام صادق‌زاده تاکید کرد: مدیریت کل نظام تربیت معلم باید در اختیار دانشگاه فرهنگیان باشد. البته باید از ظرفیت دانشگاه‌های علوم تربیتی نیز استفاده شود.
در ادامه دکتر جواد محمدی دبیر هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی دانشگاه فرهنگیان تامین استاد برای این دانشگاه است، یادآور شد: نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه فرهنگیان با نسبت تعیین شده سازمان امور استخدامی برای برنامه ششم توسعه همخوانی ندارد.
وی پیشنهاد داد: برای جذب متقاضیان جذب هیئت علمی در دانشگاه فرهنگیان که سابقه تدریس نیز در این دانشگاه را دارند، تسهیلاتی در نظر گرفته شود.
دکتر محمدی در ادامه بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های حوزه علمیه در تامین و تربیت معلم و افزایش همکاری‌های حوزه علمیه با دانشگاه فرهنگیان تاکید کرد.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی دکتر عاملی در جمع‌بندی جلسه اظهار داشت: سرمایه‌ علمی و اجتماعی کیفی برای دانشگاه فرهنگیان در حال شکل‌گیری است و خوشبختانه دانشگاه فرهنگیان در مسیر ارتقاء کیفی قرار دارد.
وی با تاکید بر اهمیت جذب هیئت علمی با کیفیت در دانشگاه فرهنگیان، تصریح کرد: عدم تناسب تخصص با حوزه تدریس اساتید دانشگاه فرهنگیان باید اصلاح شود و به یک هرم مطلوب از اساتید، دانشیاران و استادیاران دست پیدا کنیم.
دکتر عاملی اضافه کرد: در حال حاضر نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه فرهنگیان یک به ۹۳ است که باید به سمت نسبت ۲۰ تا ۲۵ حرکت کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: همچنین در حال حاضر تعداد اساتید حق‌التدریس بیش از ۶۰۰۰ نفر است و تعداد اساتید عضو هیئت علمی حدود ۸۰۰ نفر است که نیازمند اصلاح این روند نیز هستیم.
استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران با بیان اینکه استاد مستقر منشاء آموزش، پژوهش و تربیت مفید و موثر خواهد بود و فضای علمی و آکادمیک موثر را خلق می کند، تصریح کرد: بدیهی است کارکرد عضو هیئت علمی صرفاً تدریس نیست تا با اساتید میهمان و حق‌التدریس قابل تامین باشد.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد داد: از ظرفیت دانشگاه‌های برتر کشور برای جذب هیئت علمی در دانشگاه فرهنگیان استفاده شود.
وی تاکید کرد: توسعه کمی دانشگاه فرهنگیان باید متناسب با شرایط طبیعی دانشگاه فرهنگیان طراحی شود چرا که اگر در حال حاضر با کمبود معلم مواجه هستیم اما بر اساس پیش‌بینی‌ها در سال ۱۴۰۴ وضعیت مطلوبی در حوزه تربیت معلم خواهیم داشت.
دکتر عاملی در پایان سخنان خود به تبصره ۲ ماده واحده «نحوه جذب منابع انسانی در مشاغل آموزشی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش» مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره کرد و گفت: مقرر شده است که ظرف مدت ۳ ماه روش استفاده از سایر فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها برای جذب در مشاغل آموزشی وزارت آموزش و پرورش در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی طرح شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا


استفاده از ظرفیت دانشگاه‌های برتر برای جذب در دانشگاه فرهنگیان

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: استفاده از ظرفیت دانشگاه‌های برتر برای جذب هیئت علمی در دانشگاه فرهنگیان ظرف ۳ ماه آینده در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح می شود.

به گزارش بازارکار، دهمین جلسه شورای تحول و نوسازی نظام آموزشی کشور به ریاست سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به صورت حضوری و نیمه حضوری در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.
عاملی در جمع‌بندی جلسه با اشاره به دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: سرمایه‌ علمی و اجتماعی کیفی برای دانشگاه فرهنگیان در حال شکل‌گیری است و خوشبختانه دانشگاه فرهنگیان در مسیر ارتقاء کیفی قرار دارد.

وی با تاکید بر اهمیت جذب هیئت علمی با کیفیت در دانشگاه فرهنگیان، تصریح کرد: عدم تناسب تخصص با حوزه تدریس اساتید دانشگاه فرهنگیان باید اصلاح شود و به یک هرم مطلوب از اساتید، دانشیاران و استادیاران دست پیدا کنیم.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: در حال حاضر نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه فرهنگیان یک به ۹۳ است که باید به سمت نسبت ۲۰ تا ۲۵ حرکت کنیم. همچنین در حال حاضر تعداد اساتید حق‌التدریس بیش از ۶۰۰۰ نفر است و تعداد اساتید عضو هیئت علمی حدود ۸۰۰ نفر است که نیازمند اصلاح این روند نیز هستیم.

استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران با بیان اینکه استاد مستقر منشاء آموزش، پژوهش و تربیت مفید و موثر خواهد بود و فضای علمی و آکادمیک موثر را خلق می کند، تصریح کرد: بدیهی است کارکرد عضو هیئت علمی صرفاً تدریس نیست تا با اساتید میهمان و حق‌التدریس قابل تامین باشد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد داد: از ظرفیت دانشگاه‌های برتر کشور برای جذب هیئت علمی در دانشگاه فرهنگیان استفاده شود.

وی تاکید کرد: توسعه کمی دانشگاه فرهنگیان باید متناسب با شرایط طبیعی دانشگاه فرهنگیان طراحی شود چرا که اگر در حال حاضر با کمبود معلم مواجه هستیم اما بر اساس پیش‌بینی‌ها در سال ۱۴۰۴ وضعیت مطلوبی در حوزه تربیت معلم خواهیم داشت.

عاملی در پایان سخنان خود به تبصره ۲ ماده واحده «نحوه جذب منابع انسانی در مشاغل آموزشی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش» مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره کرد و گفت: مقرر شده است که ظرف مدت ۳ ماه روش استفاده از سایر فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها برای جذب در مشاغل آموزشی وزارت آموزش و پرورش در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی طرح شود.

منبع : بازار کار


آخرین وضعیت استخدام دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در آموزش و پرورش

یار محمد حسین‌بر گفت: بر اساس قوانین دانشگاه فرهنگیان هر دانشجو باید بعد از ۸ ترم فارغ التحصیل شوند و بعد از گذراندن دوره‌های مذکور حقوق دریافت می‌کند.

به گزارش برنا؛ روند جذب نیرو در وزارت آموزش و پرورش و کم و کیف استخدام دانشجو معلمان و محصلان در دانشگاه فرهنگیان سوالات فراوان را برای دانشجویان به همراه داشته است.

یار محمد حسین‌بر، رئیس مرکز برنامه‌ریزی نیروی انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش درباره ردیف استخدامی‌های امسال در آموزش و پرورش به خبرنگار برنا گفت: امسال برخی از دانش آموختگان از دانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیل نمی‌شوند به این افراد سنوات اختصاص پیدا می کند.

او درباره روند جذب دانشجو معلم افزود: این افراد در حین تحصیل از مزایای حقوقی وزارت آموزش و پرورش برخوردار نیستند.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی نیروی انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: بر اساس قوانین دانشگاه فرهنگیان هر دانشجو باید بعد از ۸ ترم فارغ التحصیل شوند و بعد از گذراندن دوره‌های مذکور حقوق دریافت کند. اگر زمان تحصیلی دانشجو از ۸ ترم بیشتر شود، نمی‌تواند حقوق دریافت کند. هرچند بعد از فارغ التحصیلی حقوق این افراد پرداخت می‌شود.

حسین‌بر گفت: امسال ۲۷ هزار و ۳۰۰ نفر استخدامی هم بر اساس ماده ۲۸ اساس نامه دانشگاه فرهنگیان و ماده یک دانشگاه شهید رجایی بوده است. همچنین فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها بعد از گذراندن آزمون در صورت قبولی یک دوره مهارت یک سال گذرانده و به عنوان معلم وارد کلاس‌های درس شده‌اند.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی نیروی انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: آزمون برای این افراد به دلیل شرایط کرونا به تاخیر افتاده است. ردیف ۲۵ هزار و ۴۹۷ نفر برای قانون تعیین تکلیف معلمان آموزش و پرورش نهضت سواد آموزی تعیین شده که فرآیند آن را انجام می‌دهیم.

منبع : خبرگزاری برنا


منابع و مواد آزمون مجازی مهارت آموزان ماده ۲۸ دانشگاه فرهنگیان

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، از اعلام منابع و مواد آزمون مجازی مهارت آموزان ماده ۲۸ به تفکیک رشته‌های آموزش ابتدایی، آموزش کودکان استثنایی، مشاوره، مربی امور تربیتی، مراقب سلامت، دبیری تربیت بدنی و سایر رشته‌های آموزش متوسطه ظرف هفته های گذشته در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش ایسنا، کچوئیان با اشاره به برگزاری آزمون جامع مهارت‌آموزان ماده ۲۸ در ۲۱ آذر ماه جاری از تنظیم و نشر دفترچه راهنمای محتوا و منابع این آزمون ویژه رشته‌های مختلف مهارت‌آموزی، به تفکیک رشته‌های آموزش ابتدایی، آموزش کودکان استثنایی، مشاوره، مربی امور تربیتی، مراقب سلامت، دبیری تربیت بدنی و سایر رشته‌های آموزش متوسطه ظرف هفته های گذشته در فضای مجازی خبر داد و گفت: مجموع سئوالات آزمون کتبی مهارت آموزان ورودی سال ۱۳۹۸ و افراد باقی مانده از سال های قبل شامل ۷۰ سئوال است.
کچوئیان، آزمون مهارت آموزان را شامل دو نوع سئوال چند گزینه ای دانست و تصریح کرد: مولفه کتبی چند گزینه ای برای همه مهارت آموزان دارای ۵۵ سئوال، متناسب با رشته تخصصی این افراد در چهار حوزه است.
وی، افزود: مهارت آموزان باید در حوزه های مختلف درک و تحلیل موقعیت تربیتی، اخلاقی ۱۰ سئوال، دانش موضوعی ۲۰ سئوال، تحلیل محتوای اسناد و کتب درسی ۱۵ سئوال و دانش تربیتی ۱۰ سئوال را پاسخگو باشند.
این مقام مسئول، مولفه کتبی چند گزینه ای با سناریوهای بلند موقعیت محور در رشته‌های آموزش ابتدایی، آموزش کودکان استثنایی، مشاوره، مربی امور تربیتی، مراقب سلامت، دبیری تربیت بدنی و سایر رشته‌های آموزش متوسطه را شامل ۱۵ سئوال ذکر و اظهار داشت: این بخش از آزمون در ارتباط با ۳ موقعیت عملکردی است و هر موقعیت عملکردی در قالب یک سناریوی آموزش، یادگیری ارائه می شود و مهارت آموزان بر اساس آن موقعیت عملکردی و پس از بررسی دقیق سناریوی مطرح شده به ۵ پرسش مرتبط با هر سناریو پاسخ می دهند.
عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، در ادامه به معرفی منابع آزمون مهارت آموزان آزمون اصلح در رشته های اعلام شده پرداخت و گفت: سرفصل برنامه درسی دوره یک ساله مهارت آموزی، کتب درسی و کتب راهنمای معلم پایه های سوم و ششم دوره ابتدایی، هدیه های آسمانی، قرآن و مطالعا ت اجتماعی پایه سوم و ششم، ریاضی، فارسی، نگارش و علو م تجربی پایه ششم از جمله منابع آزمون مهارت آموزان در رشته آموزش ابتدایی به شمار می رود.

استاد دانشگاه، منابع آزمون مهارت آموزان در رشته آموزش کودکان استثنایی را شامل سرفصل برنامه درسی دوره یک ساله مهارت آموزی با تاکید بر محتوای الکترونیکی ارائه شده در پودمان های آموزشی، کتب درسی و کتب راهنمای معلم دوره ابتدایی پایه های سوم و ششم، دینی و مطالعات اجتماعی پایه سوم و ششم، ریاضی، فارسی و علوم تجربی پایه ششم به تناسب توان یابی های نابینایی، ناشنوایی و کم توانی ذهنی در برنامه درسی برشمرد و یادآور شد: کتاب های راهنمای معلم از سایت سازمان آموزش و پرورش استثنایی به نشانی http://csdeo.ir قابل دریافت است.
دبیر شورای تخصصی نظارت دانشگاه فرهنگیان، منابع آزمون مهارت آموزان در رشته های آموزش متوسطه، غیر از دبیری تربیت بدنی را شامل سرفصل برنامه درسی دوره یک ساله مهارت آموزی با تاکید بر محتوای الکترونیکی ارائه شده در پودمان های آموزشی به شرح زیر اعلام کرد:

کتب درسی و کتب راهنمای معلم دوره متوسطه اول و دوم طبق برنامه درسی رشته های دبیری فلسفه و منطق کتاب منطق پایه دهم و کتاب فلسفه پایه یازدهم رشته انسانی

دبیری روانشناسی، کتاب پایه یازدهم رشته انسانی

دبیری تاریخ کتاب های پایه دهم رشته انسانی و یازدهم رشته تجربی

دبیری علوم اجتماعی،کتاب های پایه هشتم و پایه یازدهم رشته انسانی

دبیری جغرافیا کتاب های پایه دهم و یازدهم رشته انسانی

دبیری معارف کتاب های پایه دهم و یازدهم

دبیری عربی کتاب های پایه دهم و یازدهم رشته انسانی

دبیری انگلیسی کتاب های پایه دهم و یازدهم و سئوالات دانش موضوعی، بررسی کتب درسی و دانش تربیتی موضوعی به زبان انگلیسی

دبیری فیزیک، کتاب های پایه دهم و یازدهم رشته ریاضی

دبیری شیمی، کتاب های پایه دهم و یازدهم رشته تجربی

دبیری زیست شناسی، کتاب های پایه دهم و یازدهم رشته تجربی

دبیری ریاضی،کتاب های پایه دهم رشته تجربی و یازدهم رشته ریاضی

دبیری زمین شناسی، کتاب پایه یازدهم رشته تجربی

دبیری علوم تجربی، کتاب پایه نهم و کتاب های مرتبط از پایه دهم رشته تجربی

دبیری اقتصاد، کتاب پایه دهم رشته انسانی

دبیری ادبیات فارسی، کتاب های پایه دهم و یازدهم رشته انسانی و دبیری هنر، کتاب های پایه هشتم و نهم هستند.

وی، منابع آزمون مهارت آموزان در رشته دبیری و تربیت بدنی را سرفصل برنامه درسی دوره یک ساله مهارت آموزی، سند تحول با تاکید بر ساحت های شش گانه تربیتی، برنامه درسی ملی، برنامه درسی، شرح وظایف، راهنماها، آیین نامه ها، دستورالعمل ها و برنامه های درس تربیت بدنی مدارس و کتاب های راهنمای معلم درس تربیت بدنی در پایه های ششم و دهم اعلام کرد.

کچوئیان، همچنین سرفصل برنامه درسی دوره یک ساله مهارت آموزی را با تاکید بر محتوای الکترونیکی ارائه شده در پودمان های آموزشی، به همراه شرح وظایف، راهنماها، آیین نامه ها، دستورالعمل ها و برنامه های ابلاغی از سوی دفتر سلامت وزارت آموزش و پرورش به ادارات کل آموزش و پرورش استا ن ها جزو منابع آزمون مهارت آموزان در رشته مراقبت سلامت ذکر کرد.

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، از منابع آزمون مهارت آموزان رشته مربی امور تربیتی سخن گفت و افزود: سرفصل برنامه درسی دوره یک ساله مهارت آموزی با تاکید بر محتوای الکترونیکی ارائه شده در پودما ن های آموزشی، محتوا ی کتا ب های درسی تفکر و سبک زندگی پایه هفتم و هشتم متوسطه اول، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، برنامه درسی ملی، شرح وظایف، راهنماها، آیین نامه ها و برنامه های مربوط به مربیان امور تربیتی در مدارس و کتاب برنامه ویژه مدرسه با عنوان بوم در وزارت آموزش و پرورش از جمله منابع آزمون مهارت آموزان رشته مربی امور تربیتی است.

استاد دانشگاه، همچنین منابع آزمون مهارت آموزان رشته مشاوره را شامل سرفصل برنامه درسی دوره یک ساله مهارت آموزی با تاکید بر محتوای الکترونیکی ارائه شده در پودما ن های آموزشی، اسناد مربوط از جمله سند تحول با تاکید بر ساحت های شش گانه تربیتی ، برنامه درسی ملی، شرح وظایف، راهنماها، آیین نامه ها و برنامه های مشاوره مدارس دانست و افزود: کلیه کتاب های درسی و راهنمای معلم از پایگاه کتاب های درسی به نشانی http://chap.sch.ir قابل دریافت است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، کچوئیان، در پایان خطاب به مهارت آموزان شرکت کننده در آزمون اصلح آذر ماه سال جاری، مرکز سنجش معاونت نظارت را تنها مرجع پاسخگو به سئوالات دانست و تاکید کرد: شماره تلفن های ۸۷۷۵۱۲۴۸ و ۸۷۷۵۱۴۰۸-۰۲۱ پاسخگوی سئوالات مهارت آموزان است.

منبع : خبرگزاری ایسنا


مربیان پیش دبستانی به دانشگاه فرهنگیان مراجعه کنند

مودت با بیان اینکه از سال ۹۲ به بعد با حجم زیادی از مربیان پیش دبستانی مواجه هستیم گفت: مربیان برای استخدام باید از طریق دانشگاه فرهنگیان اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اهواز، «کورش مودت» در حاشیه در نهمین نشست شورای آموزش و پرورش خوزستان، در جمع خبرنگاران، با اشاره به سهمیه دانش‌آموزان در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و دارو و درمان اظهار کرد: با توجه به آمار جمعیتی دانش‌آموزان ما سهمیه شایسته‌ای نسبت به استان‌های هم‌سنگ ما نداریم که این مورد بررسی شد تا زیرساخت‌های آن از نظر تامین دانشگاه و علمی فراهم ‌شود.
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه استان‌های دیگر نسبت پذیرش دانش‌آموز ۲۲ نفر به یک نفر است ولی خوزستان ۱۱۸ نفر به یک نفر است افزود: با دستور خوزستان مقرر شد که از طریق وزارت علوم و آموزش و پرورش پیگیری شود که اقدام خوبی است.
وی در خصوص نهضت سوادآموزی تصریح کرد: به دستگاه‌های اجرایی که شرکای نهضت سوادآموزی در امر گسترش و توسعه سوادآموزی هستند برای همکاری در استان تاکید شد.
مودت با اشاره به اینکه چاقی در دانش‌آموزن تبعات سلامت جسمی دارد ابراز کرد: برنامه وسیعی در سطح استان در این خصوص داریم که حمایت و همراهی دست‌اندرکاران استان و اولیا را می‌طلبد تا در این زمینه گام خوبی برداریم چراکه هزینه برای دولت و مردم دارد و سلامت دانش‌آموزان را تهدید می‌کند.
وی اضافه کرد: در این جلسه در خصوص تجدیدنظر در نرخ شهریه مدارس غیردولتی که ستاد کرونا بر آن تاکید داشت بحث و گفتگو صورت گرفت.
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان به حضور و یا عدم حضور معلم‌ها در مدارس عنوان کرد: مدارس حضوری در مناطقی هستند اما هر جایی که دانش‌آموزان حضور نداشته باشند مجازی انجام می‌شود که شبکه شاد یکی از موارد مورد استفاده است البته این شبکه ایراداتی دارد که در سطح وزارت پیگیر آن هستیم تا قضیه حل شود.
وی خاطر نشان کرد: ۹۵ درصد مردم دسترسی به سیما دارند و می‌توانند از این طریق دروس را پیگیری کنند اما برای عمده مناطقی که دسترسی ندارند با رعایت پروتکل‌ها آموزش حضوری انجام می‌شود.
مودت ادامه داد: برای عدم حضور معلمان در مدارس، ستاد ملی کرونا و رئیس جمهور به استانداران اختیار داده که در استان اگر تمام ادارات تعطیل شوند مدارس هم تعطیل می‌شوند.
وی بیان کرد: شیوه‌نامه‌ای به مدارس داده شده تا برای معلمانی که بیماری زمینه‌ای دارند طبق شیوه‌نامه به کمیسیون پزشکی مراجعه کنند تا بر آن اساس عمل شود البته اگر مدیران تشخیص دادند تعداد همکاران در مدرسه زیاد و تراکم بالا است می‌توانند معلمان را سهمیه‌بندی کنند ولی مدرسه باید همیشه باز باشد.
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان به تبلت‌های اهدایی به دانش‌آموزان بی‌بضاعت اشاره کرد و گفت: اداره نوسازی مدارس شروع به خرید یک،هزار تبلت کرده، ۲هزار ملزومات تبلت نیز در گمرگ است ولی هنوز توزیع نشده که به محض رسیدن توزیع می‌شوند و از چند کانال پیگیر هستیم تا تبلت‌های بیشتری را برای استان تامین کنیم.
وی در پایان در پاسخ به سوال خبرنگار شبستان مبنی بر تعیین تکلیف استخدامی مربیان پیش دبستانی یاد آور شد: وزیر علوم‌ اعلام کرده از سال ۹۲ به بعد در سطح خوزستان با حجم زیادی از مربیان پیش‌دبستانی حجم مواجه هستیم و از این حجم گلایه دارد اما به گفته وزیر مربیان می‌توانند به دانشگاه فرهنگیان مراجعه و از طریق استخدام‌هایی که صورت می‌گیرد، مشکلشان را حل کنند، البته از سال ۹۲ به بعد نمی‌توان استخدام کرد

منبع : خبرگزاری شبستان


تلاش برای جذب ۲۰۰ عضو هیات علمی در دانشگاه فرهنگیان

رییس دانشگاه فرهنگیان، هرم هیات علمی این دانشگاه را گسترش یافته خواند و تصریح کرد: در تلاش هستیم ۲۰۰ عضو هیات علمی جذب این دانشگاه شوند در این راستا پرونده ۱۶۰ نفر از این افراد بررسی شده و آماده استخدام هستند.

به گزارش ایسنا، دکتر حسین خنیفر، در آئین بازگشایی پردیس ها و مراکز آموزشی این دانشگاه در پردیس نسیبه تهران، ضمن تشکر از حضور میهمانان دو وزارت آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم، همچنین اساتید، دانشجومعلمان و مدیران دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور و خبرنگاران تلاشگر که به صورت حضوری و مجازی در این نشست حضور داشتند، بهار تعلیم و تربیت را تبریک گفت.
دکتر خنیفر، با اشاره به اوضاع حاکم بر کشور تصریح کرد: ما به کرونا ثابت کردیم آموزش تعطیل بردار نیست. آموزش باید در هر شرایطی مسیر خود را طی کند.
وی از تغییر نوع آموزش و فشرده شدن آن در زمان کرونا سخن گفت و تاکید کرد: آموزش یا مدرسه بدون مرگ است. معلمان ما باید برای ارائه آموزش های تلفیقی، ترکیبی وLMS آمادگی کامل داشته باشند.
این مقام مسئول، با اشاره به تغییر تکنولوژی در عصر حاضر ادامه داد: تکنولوژی در حال تحول است. مهم ترین وظیفه ما ارائه آموزش تام و تمام است.
رییس دانشگاه فرهنگیان، از تحقق حدود ۳۷ درصدی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در دانشگاه فرهنگیان خبر داد و گفت: در صدد هستیم در سال تحصیلی جدید این میزان تحقق به ۵۰ درصد برسد.
دکتر خنیفر، فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته در راستای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در دانشگاه را نیز مثبت ارزیابی کرد و با اشاره به بازنگری دروس در دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: در این دانشگاه ۲۰ برنامه درسی کارشناسی و کارشناسی ارشد بازنگری و به روز رسانی شده است.
وی، یادآور شد: پیش از این دانشگاه فرهنگیان، دارای ۸۰۰ عضو هیات علمی بود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، دکتر حسین خنیفر، در پایان اعضای هیات علمی دانشگاه فرهنگیان را به عنوان پیشکسوتان پر افتخار دانشگاه معرفی کرد و افزود: این عزیزان به درستی و شایستگی برای تربیت و آموزش دانشجو معلمان در تلاش و تکاپو هستند.

منبع : خبرگزاری ایسنا


موافقت وزیر آموزش و پرورش با افزایش سن ورود به دانشگاه فرهنگیان

وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از موافقت خود برای افزایش سن ورود به دانشگاه فرهنگیان خبر داد.
به گزارش افکارنیوز، احمد نادری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره جزئیات نشست صبح امروز این کمیسیون اظهار داشت:‌ در این جلسه حاجی میرزایی و غلامی وزرای آموزش و پرورش و علوم برای پاسخگویی به سوالات اعضای این کمیسیون حاضر شده بودند.

اخبار سیاسی-وی در این راستا گفت: حاجی‌میرزایی در پاسخ به سوالات برخی نمایندگان درباره عدم مدیریت صحیح در بازگشایی مدارس توضیحاتی را به اعضای کمیسیون داد اما این توضیحات برای نمایندگان قانع کننده نبود و نهایتا نمایندگان از توضیحات وی قانع نشدند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در ادامه عنوان کرد: ‌موضوع سن افزایش ورود به دانشگاه فرهنگیان و در مجموع افزایش سن پذیرش دانشجو دیگر سوالی بود که وزیر آموزش و پرورش دراین باره توضیحاتی را ارائه کرد و درباره این مطالبه نمایندگان اعلام کرد که افزایش سن فرهنگیان موافق است و اینکار انجام خواهد شد.
نماینده تهران در مجلس خاطرنشان کرد: موضوع استخدام آموزشیاران نهضت سواد آموزی هم در نشست صبح امروز این کمیسیون مطرح شد اما به دلیل طولانی شدن مباحث مطرح شده در نهایت به سرانجام نرسید و قرار شد در نشست‌های بعدی این موضوع دنبال شود.

منبع : بازار کار


ورود ۲۱ هزار معلم تازه نفس به آموزش و پرورش در مهر ۹۹

رئیس دانشگاه فرهنگیان از تزریق ۲۱ هزار معلم تازه نفس به آموزش و پرورش در مهر ۹۹ خبر داد.

به گزارش ایلنا، حسین خنیفر، رئیس دانشگاه فرهنگیان، درباره پروسه پذیرش دانشجویان جدید الورود و افزایش ظرفیت در دانشگاه فرهنگیان گفت: آزمون سراسری ۹۹ برگزار شده، اما هنوز نتایج آن اعلام نشده است، بنابراین دو حالت در پیش رو داریم، اگر قبل از سال تحصیلی نتایج اعلام شود، این نتایج به آموزش و پرورش ابلاغ می‌شود و بعد از آن آموزش و پرورش بر اساس شرایط جذب و حد نصاب، ظرفیت را تعیین می‌کند.
رئیس دانشگاه فرهنگیان خاطرنشان کرد: ما ۲۰ هزار ردیف داریم و احتمالا ۷۰ تا ۸۰ هزار نفر نیز برای سال جدید اسامی‌شان اعلام شود، اما برای پذیرش آن ۲۰ هزار نفر شرط‌هایی داریم که طبق آن آموزش و پرورش باید آنها را غربالگری کرده و به بخش گزینش وزارتخانه بدهد.
وی ادامه داد: بخش گزینش آموزش و پرورش سعی می‌کند داوطلبان برتر را در این زمینه به ما معرفی کند. این افراد باید بعد از گزینش مصاحبه شوند و آزمایش پزشکی انجام دهند. آزمایش‌ها شامل سنجش چشم، گوش، سلامتی عمومی، چاقی، لاغری، قد، سن و… می‌شود.
خنیفر اظهار داشت: انجام این کارها به عهده آموزش و پرورش است و اگر آنها توانستند تا مهر ۹۹ این کارها را انجام دهند ما هم سامانه آموزش الکترونیکی‌مان آماده است و می‌توانیم سال تحصیلی را از اواسط مهر و اوایل آبان شروع کنیم. البته اگر پروتکل‌ها به ما اجازه برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری را داد می‌توانیم با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و ارائه دروس کمپرس شده در بازه زمانی ۴۵ دقیقه‌ای کلاس‌های ده نفره را برگزار کنیم.
وی با بیان اینکه ما آمادگی برگزاری کلاس‌های حضوری را داریم، گفت: همچنین آمادگی داریم کلاس‌های حضوری ۱۰ نفره را برای دانشجویان جهت آموزش دروس عادی در طول هفته و برای دروس مهارتی در روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار کنیم.
برگزاری کلاس‌ها در بهمن در صورت اعلام باتاخیر نتایج پذیرش داوطلبان
رئیس دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: اما اگر نتایج کنکور سراسری و پذیرش در دانشگاه‌های فرهنگیان دیر اعلام شود و از آنجا که باید مصاحبه‌و گزینش‌ها با رعایت پروتکل‌ها و فاصله گذاری اجتماعی نیز صورت بگیرد، این امکان وجود دارد که کمی کار زمان بر شود و ما کلاس‌های مان را در بهمن شروع کنیم. ولی لازم است بگویم که فارغ التحصیلی دانشجویان در موعد مقرر انجام می‌شود یعنی اگر کلاس‌های ما حتی از بهمن نیز آغاز شود؛ ما از تابستان برای جبران ترم اول استفاده می‌کنیم تا استخدام این دسته از دانشجویان به تعویق نیفتد.
وی در ادامه با تقسیم بندی کردن دانشگاه‌های مختلف توضیح داد: دانشگاه‌ها در دنیا و همچنین در ایران به سه دسته تقسیم می‌شوند، یک سری از دانشگاه‌ها به طور کل آموزش از راه هستند مثل دانشگاه پیام نور یک سری از دانشگاه‌ها هم در طی ۱۵ ساله اخیر سرور خریداری کرده و از شبکه‌های اینترنتی استفاده کردند، مثل دانشگاه تهران که در خیابان پورسینا یک ساختمان چند طبقه را برای این کار مجهز کردند.
رئیس دانشگاه فرهنگیان اضافه کرد: دسته دوم دانشگاه‌هایی هستند که خودشان به دو بخش تقسیم می‌شوند؛ بخش اول دانشگاه‌هایی هستند که زیرساخت کافی نداشتند و در این مدت شیوع کرونا سریعاً سرور تهیه کردند و شبکه‌های مرکزی تشکیل دادند. یک سری از دانشگاه‌ها هم مثل دانشگاه فرهنگیان اصلاً موضوع آموزش الکترونیکی در آنها مطرح نبوده، زیرا ما اعتقاد داریم تربیت معلم باید چهره به چهره باشد و آموزش مجازی با شیوه آموزشی ما منافات دارد.
خنیفر گفت: پیش از شیوع کرونا در سال گذشته یک بخشنامه از سوی وزارت علوم به همه دانشگاه‌ها داده شد، مبنی بر اینکه همه دانشگاه‌ها باید ۱۰ درصد از آموزش‌های خود را الکترونیکی کنند. این اقدام چند دلیل داشت اول اینکه به واسطه آن، عدالت آموزشی رعایت شود، یعنی ممکن است یک استاد خوب باشد، ولی فقط در تهران ساکن باشد، اما زمانی که مواد درسی این استاد به صورت الکترونیکی تولید شود همه دانشجویان می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. دوم مدیریت سبز است که از طریق آن کاهش انرژی، کاهش رفت و آمد و هزینه ها را خواهیم داشت. سوم اینکه آموزش‌های الکترونیکی تنوع دارند و بعد‌ها می‌توان آموزش الکترونیکی را به صورت پادکست‌های مختلف ارائه داد.
رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره محتوای آموزشی الکترونیکی تولید شده از سوی این دانشگاه گفت: ما توانستیم سال گذشته در بخش معاونت آموزشی دانشگاه ۶۰ واحد یا ۳۰ درس را برای آموزش الکترونیکی تولید کنیم، اما زمانی که کرونا شروع شد به این فکر افتادیم که کارمان را توسعه دهیم. ما اکنون شش سرور در دانشگاه فرهنگیان داریم و شش سرور دیگر نیز قرار است به زودی به دستمان برسد. احتمال اینکه با کمبود در زمینه آموزش الکترونیکی مواجه شویم بسیار کم است.
برگزاری ۲۵ هزار کلاس مجازی در سال تحصیلی جدید
خنیفر افزود: سال گذشته که شیوع کرونا را شاهد بودیم، ما ۲۱ هزار کلاس الکترونیکی برای حدود ۶۵ هزار دانشجو برگزار کردیم. همچنین در شبکه اجتماعی دانشگاه با نام شمیم و سایر پیام رسان‌ها کلاس‌های حضوری و مجازی برگزار شد و تلاش کردیم کلاس‌ها و امتحانات را سر موعد به پایان برسانیم.
وی تاکید کرد: ما آمادگی داریم برای مهرماه ۲۵ هزار کلاس مجازی برگزار کنیم.برگزاری امتحانات هم قرار است که در بستر ال ام اس انجام شود.
رئیس دانشگاه فرهنگیان اضافه کرد: ما سال تحصیلی آینده را می‌توانیم با همین تعداد سرورهایی که داریم پیش ببریم، اما برای سال‌های آینده و با توجه به بازنشستگی‌هایی که آموزش و پرورش پیش رو خواهد داشت، ما حداقل به ۳۰ سرور نیاز داریم. البته پهنای باند اینترنتی را ده برابر نسبت به سال‌های گذشته افزایش دادیم.
خنیفر درباره تزریق نیرو از سوی دانشگاه فرهنگیان به بدنه آموزش و پرورش گفت: برای مهرماه سال تحصیلی جدید ما در مجموع ۲۱ هزار فارغ التحصیل پیوسته و مهارت آموز تحویل آموزش و پرورش خواهیم داد.

منبع : خبرگزاری ایلنا


استخدام ۲۰ هزار معلم در سال آینده

رییس دانشگاه فرهنگیان، از استخدام رسمی ۲۰ هزار دانشجو معلم دانشگاه فرهنگیان از سال تحصیلی آینده در آموزش و پرورش خبر داد.
به گزارش بازارکار به نقل از مرکز اطلاع رسانی آموزش و پرورش، حسین خنیفر، از اختصاص ۲۰ هزار ردیف استخدامی به منظور جذب دانشجو معلم برای ۲۰ رشته تحصیلی در دانشگاه فرهنگیان خبر داد و اظهار کرد: این دانشجو معلمان از میان همه فارغ التحصیلان دبیرستان های سراسر کشور از طریق کنکور سراسری در سال تحصیلی آینده برای مقطع کارشناسی پذیرش خواهند شد.

وی در پاسخ به سئوال مطرح شده در خصوص تعهد خدمت دانشجو معلمان پذیرفته شده این دانشگاه تصریح کرد: دانشجو معلمان پذیرفته شده دو برابر مدت زمان تحصیل خود در قبال وزارت آموزش و پرورش تعهد خدمت دارند.
رییس دانشگاه فرهنگیان تاکید کرد: همه پذیرفته شدگان نیز از همان ابتدای تحصیل خود استخدام رسمی آموزش و پرورش شده و برابر ضوابط قانونی حقوق ماهانه این افراد نیز پرداخت می شود.
خنیفر در خصوص نحوه برگزاری کلاس های این دانشگاه در سال تحصیلی آتی در تاکید سخنان حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: امیدوار هستیم در مهر سال جاری و شروع سال تحصیلی، کلاس ها به شیوه حضوری برگزار شود.
این مقام مسئول گفت: در صورت عدم صدور مجوز ستاد ملی کرونا برای برگزاری کلاس های حضوری، با ادامه فعالیت سامانه آموزش های مجازی الکترونیکی دانشگاه، نظام آموزشی با پویایی و بهره گیری از تجارب گذشته با قوت ادامه خواهد داشت.
وی در پایان افزود: با توجه به امکان بهره گیری از توانمندی های شبکه آموزشی دانش آموز، شاد، از بستر این شبکه برای ارائه آموزش های مجازی به دانشجو معلمان استفاده خواهد شد.​

منبع :بازار کار


تدوین آیین‌نامه جذب نیروی انسانی در آموزش و پرورش

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش گفت: آیین‌نامه جذب منابع انسانی در وزارت آموزش و پرورش در دست تدوین و تصویب است.

به گزارش ایلنا، قاسم احمدی لاشکی معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش در حاشیه جلسه شورای معاونان وزیر وزارت آموزش و پرورش از عزم جدی برای ساماندهی نیروی انسانی این وزارتخانه خبر داد.

وی با بیان این مطلب گفت: این جلسه بسیار مهم و حائز اهمیت بود و در آن ضمن ارائه گزارش مدیران کل آموزش و پرورش استان‌های خوزستان و آذربایجان شرقی به یکی از مهم‌ترین موضوعات یعنی ساماندهی نیروی انسانی آموزش و پرورش پرداخته شد.

معاون حقوقی و امور مجلس افزود: آیین‌نامه جذب منابع انسانی در وزارت آموزش وپرورش در دست تدوین و تصویب است که پس از انجام، برای تصویب نهانی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارجاع خواهد شد.

وی تصریح کرد: درصورت نهایی شدن این آیین‌نامه، از این پس استخدام معلمان صرفا در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی امکانپذیر خواهد بود.

منبع :خبرگزاری ایلنا


جذب ۲۰ هزار فارغ‌ التحصیل دانشگاه فرهنگیان

امروز

رئیس سازمان سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش، افزود: در سال تحصیلی آینده ۲۰ هزار فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان در مدارس کشور جذب می‌شوند و همچنین ۲۵ هزار و ۳۰۰ نفر از همکاران فرهنگی تبدیل وضعیت خواهند شد.

شاپور محمدزاده امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به ماموریت‌های متنوع بزرگترین دستگاه تعلیم و تربیت در تعالی آموزشی کشور، اظهار کرد: برنامه‌های آموزش و پرورش استان گیلان در راستای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، نقشه سند تحول بنیادین و همچنین برنامه‌های وزیر محترم آموزش و پرورش در زمان اخذ رای اعتماد زمینه ساز تحول شگرف در نظام فرهنگی و آموزشی می‌شود.
رئیس سازمان سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش، افزود: در سال تحصیلی آینده ۲۰ هزار فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان در مدارس کشور جذب می‌شوند و همچنین ۲۵ هزار و ۳۰۰ نفر از همکاران فرهنگی تبدیل وضعیت خواهند شد.
وی با اشاره به رقم ۲ میلیون ۷۰۰ هزار بی سواد گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در سرشماری سال ۹۵، گفت: با برنامه ریزی‌ها و اقدامات صورت گرفته این رقم به کمتر از یک میلیون بی سواد کاهش یافته است.
محمدزاده با تاکید بر اینکه شبکه شاد در استان گیلان نیز باید جدی گرفته شود، بیان کرد: شروع سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریور اعلام شده حتی در استان‌های با وضعیت بهتر نیز می‌توانند دو هفته زودتر واحدهای آموزشی را بازگشایی کنند.
معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ویژگی‌های مدیرکل جدید آموزش و پرورش گیلان، تصریح کرد: تجربه بالای ایشان و تعامل بالای وی در استفاده از ظرفیت‌های مختلف، آینده خوبی را برای آموزش و پرورش استان نوید می‌دهد.
محمدزاده از تلاش‌های نادر جهان آرای در دو سال اخیر و همچنین توفیقات وی در دوران مسئولیت تقدیر کرد.
محمد رحمتی مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این آیین با اشاره به ضرورت اعتلای نظام تعلیم و تربیت استان، اظهار کرد: اجرای اسناد بالادستی همچون سند تحول بنیادین سبب تحول و احیای آموزش و پرورش می‌شود.
وی با تاکید بر لزوم بهره گیری نیروی انسانی متخصص در پیشبرد اهداف عالیه آموزش و پرورش گفت: استفاده از ظرفیت‌های مدیران، معلمان و کارشناسان از راهبردهای آموزش و پرورش استان گیلان در دوره جدید است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به شرایط کرونایی جامعه خاطرنشان کرد: ارتقای شبکه آموزشی شاد و تامین نیروی انسانی در سال تحصیلی پیش رو از دغدغه‌های مهم آموزش و پرورش استان است.
نادر جهان آرای، مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان گیلان هم در این مراسم خدمت در دستگاه تعلیم و تربیت را سرمایه الهی و همیشگی دانست و بر ادامه خدمت به فرهنگیان و دانش آموزان و توسعه فرهنگ نشاط تاکید کرد.
وی افزود: در سلسله مراتب اداری آمدن و رفتن مدیران امری طبیعی است و برماست تا آخرین دقایق بر عهدی که با مردم در ارائه خدمت بسته ایم؛ وفادار بمانیم.
به گزارش ایسنا؛ در این مراسم از زحمات ۲ سال و ۹ روزه نادر جهان آرای تقدیر و محمد رحمتی به عنوان مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان گیلان معرفی شد.
محمد رحمتی متولد ۱۳۴۷ لاهیجان و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد جغرافیای سیاسی است. ریاست اداره تعاون و امور رفاهی آموزش و پرورش استان گیلان و همچنین مدیریت آموزش و پرورش شهرستان لاهیجان از مرداد ۹۱ تاکنون بخشی از مسئولیت‌های وی در ۳۳ سال سابقه خدمت است.

منبع : بازار کار


دعوت به همکاری مدرس معارف اسلامی در دانشگاه فرهنگیان

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از دانشگاه فرهنگیان، حجت‌الاسلام والمسلمین «امین الله دادگر» از آغاز ثبت‌نام طرح شناسه تدریس و فراخوان مدرسان حق‌التدریس معارف اسلامی و تعلیم و تربیت اسلامی دانشگاه فرهنگیان خبر داد.

رییس دبیرخانه هماهنگی گروه‌های معارف و تربیت اسلامی دانشگاه فرهنگیان افزود: دانشگاه فرهنگیان که ماموریت تربیت معلم طراز جمهوری اسلامی ایران را مطابق اساسنامه خود برعهده دارد در راستای غنابخشی به آموزش دروس معارف اسلامی و دروس تعلیم و تربیت اسلامی درتلاش است با عنایت به مصوبه هیات اجرایی جذب هیات علمی دانشگاه، از ظرفیت سایر دانشگاه­‌ها، حوزه‌­های علمیه و مراکز آموزش عالی و آموزش و پرورش با شرایط ذیل بهره گیرد:

شرایط عمومی متقاضی

تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران، تدین به اسلام و تعهد و اعتقاد به انقلاب اسلامی، ولایت فقیه و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، وفاداری به نظام جمهوری اسلامی، تخلّق به اخلاق علمی و رفتار مناسب با شئونات اسلامی و دانشگاهی، برخورداری از سلامت جسمی و روحی لازم و نداشتن نقص عضو، التزام به قوانین و مقررات صنفی و اخلاق حرفه‌‌ای، برخورداری از حسن شهرت اخلاقی، عقیدتی و سیاسی، عدم اعتیاد به مواد مخدر، نداشتن سوابق محکومیت کیفری و انتظامی، عدم اشتهار به فسق و فجور و اعمال منافی عفت عمومی و رفتار خلاف حیثیت شغلی، عدم سابقه فعالیت موثر علیه نظام جمهوری اسلامی و نداشتن سابقه وابستگی یا گرایش به سازمانها و تشکل‌های محارب و معاند با نظام جمهوری اسلامی.

شرایط ویژه

داشتن سطحی متناسب از آگاهی و معارف دینی

داشتن سوابق دفاع از آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی و سوابق ارزشمند عملی در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران

توانایی در جهت ارتقای دینی و پرورش نسل دانشجو، مومن، انقلابی، متعهد، امیدوار با هویت اسلامی

التزام عملی به گسترش و تقویت ایمان، اعتقاد اسلامی، تهذیب و تزکیه نفس و افزایش باور عمومی نسبت به عقاید اسلامی و اعتلای روح معنویت و مکارم و فضائل اخلاقی

التزام به گسترش و تقویت برنامه‌های اسلامی شدن مراکز آموزش عالی و اعتقاد به بومی‌سازی علم در ساحت‌های متنوع آن

شرایط اختصاصی

-دارا بودن مدرک دکتری تخصصی از دانشگاه‌های معتبر داخل یا خارج کشور مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا دارا بودن سطح ۴ حوزه علمیه از اولویت برخوردار است.

دانشجوی دکتری به شرط ارائه گواهی قبولی امتحان جامع و یا گواهی اشتغال به تدوین رساله سطح ۴ حوزه علمیه برای فضلای حوزه­‌های علمیه

کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها و سطح ۳ حوزه‌های علمیه درصورت دارا بودن ۵ سال سابقه تدریس در دانشگاه‌های معتبر به میزان حداقل ۸ واحد در هر نیمسال

بومی بودن و یا شهر همجوار با فاصله کمتر از دوساعت با پردیس مرکز موردتقاضا

رعایت جنسیت متناسب با پردیس‌ها و مراکز تابعه دانشگاه

دارا بودن مجوز دائم تدریس برای تدریس دروس معارف اسلامی در گرایش مورد تقاضا(۱۶ واحد)

احراز «صلاحیت علمی، عمومی تدریس» برای تدریس دروس تعلیم و تربیت اسلامی در گرایش مورد تقاضا(۱۹ واحد) توسط کارگروه‌های علمی و عمومی دبیرخانه هماهنگی گروه­‌‌های معارف و تربیت اسلامی

متقاضیانی که دوره‌های آشنایی با آثار شهید مطهری را گذرانده باشند در مصاحبه عمومی دانشگاه از امتیاز برخوردارند.

 

معلمان و دبیران متقاضی ماموریت آموزشی به پردیس‌ها و مراکز تابعه دانشگاه فرهنگیان درصورت دارا بودنِ شرایط سه‌گانه فوق و اختصاص سهمیه مامور آموزشی از وزارت آموزش و پرورش به دانشگاه فرهنگیان، از سال جدید از اولویت در «ماموریت آموزشی» برخوردار خواهند بود.

تنها به تقاضای افرادی ترتیب اثر داده خواهد شد که تناسب رشته‌­ای در جدول فوق را دارا باشند و شرطِ مهمِ «به­‌همراه سوابق علمی پژوهشی مرتبط با این درس» نیز رعایت شده باشد.

فرایند و نکات مهم ثبت‌نام

متقاضیان می‌توانند جهت ثبت نام و بارگذاری مدارک موردنیاز به نشانی https://maaref.cfu.ac.ir/fa/form_data/add/form_id=۲۸۵۴ مراجعه کنند.

پرونده متقاضیان بر اساس مدارک و مستندات بارگذاری شده در سامانه مذکور مورد بررسی و ارزیابی اولیه قرار می‌­گیرد و از واجدین شرایط و مطابق نیاز این دانشگاه، برای انجام مصاحبه علمی و عمومی دعوت به عمل می‌آید.

ملاک ارزیابی اولیه علمی، مدارک و مستندات بارگذاری شده در سامانه مذکور خواهد بود و کیفیت و چگونگی بارگذاری و عدم بارگذاری مستندات در سایت مذکور و اشکالات مترتبه بر عهده متقاضی است.(دانشگاه به مدارک و مستندات ناقص و ارسالی پس از پایان وقت فراخوان، هیچ گونه ترتیب اثری نخواهد داد)

دانشگاه در قبول یا رد ثبت­‌نام‌ها مختار بوده و ارسال مدارک هیچ حقی را برای متقاضی ایجاد نمی‌­کند.

ضوابط و مقررات اداری نیروهای مامور آموزشی از آموزش و پرورش به دانشگاه فرهنگیان، تابع بخشنامه معاونت طرح و برنامه و توسعه منابع دانشگاه فرهنگیان است.

اعلام نتیجه فقط از طریق سامانه مذکور خواهد بود.

متقاضیان پذیرفته­‌شده نهایی توسط دانشگاه، از خدمات شناسه تدریس بهره‌­مند خواهند شد.

از آنجا که تدریس افراد غیر اعضای هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان در حوزه دروس معارف اسلامی و تعلیم و تربیت اسلامی(اعم از مامور و حق التدریس) از نیمسال اول ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به بعد، مشروط به اخذ آی­دی کارت است، بر این اساس، همه اساتید، متقاضیان تدریس این دروس باید در این فراخوان شرکت کنند.

مهلت ثبت‌نام تا تاریخ ۱۰ خرداد ۹۹ است.

برای ثبتنام اینجا کیلیک کنید

سرنوشت پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش در گرو تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا

علی الهیار ترکمن آخرین وضعیت پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش و سرانجام سال تحصیلی جاری را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا؛ علی الهیار ترکمن، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش، با اشاره به وضعیت پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش گفت: دانشگاه فرهنگیان مسئولیت آموزش و آماده کردن این افراد برای تدریس را برعهده دارد.

او افزود: در حال حاضر باتوجه به شرایط فعلی که امکان برگزاری کلاس‌های آموزشی حضوری وجود ندارد، دانشگاه فرهنگیان بسته‌های آموزشی را آماده کرده و از طریق فضای مجازی در اختیار این افراد قرار می‌دهد.

الهیار ترکمن درباره شروع به کار پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش تصریح کرد: دانشگاه فرهنگیان قول داده این افراد را تا مهرماه آماده کند بنابراین اگر ستاد ملی مبارزه با کرونا دستور بازگشایی مدارس را به آموزش و پرورش ابلاغ کند، این افراد هم تدریس را آغار می‌کنند.

منبع : خبرگزاری برنا


اطلاعیه‌ پذیرفته‌ شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش و جاماندگان دوره‌های گذشته مهارت آموزی

برای پذیرفته‌شدگان آزمون استخدام پیمانی سال ۹۸ آموزش و پرورش و جاماندگان دوره‌های گذشته مهارت آموزی اطلاعیه‌ای صادر شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان ضمن تبریک به پذیرفته شدگان آزمون استخدام پیمانی سال ۱۳۹۸ وزارت آموزش و پرورش به اطلاع می‌رساند تنها مرجع اطلاع رسانی در خصوص مسایل مرتبط با دوره مهارت آموزی، پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه فرهنگیان و پرتال معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی است و این دانشگاه اخبار مندرج در سایر مراجع اطلاع رسانی اعم از سایتهای خبری و شبکه اجتماعی را تایید نکرده و هیچ مسئولیتی در قبال آنها ندارد.

تذکر۱: جاماندگان دوره مهارت آموزی سال‌های گذشته (تاخیر گزینش) برای تکمیل اطلاعات پرونده خود، روز یکشنبه مورخ ۱۳۹۹/۰۲/۰۷ از ساعت ۹ صبح تا ۱۵ بعداز ظهر با شماره تلفن های ۸۷۷۵۱۳۷۳ و ۸۷۷۵۱۳۵۴ تماس حاصل نمایند.

برنامه ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال ۱۳۹۸ وزارت آموزش و پرورش و جاماندگان دوره مهارت آموزی سال‌های گذشته (تاخیر گزینش)، دارای سه مرحله اصلی است که جزییات آن به شرح ذیل اعلام می‌شود:

مرحله اول: تعیین محل آموزش و ثبت نام غیرحضوری و حضوری

پذیرفته شدگان برای اطلاع از محل آموزش و ثبت نام غیرحضوری باید از روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۹/۰۲/۱۰ تا روز جمعه ۱۳۹۹/۰۲/۱۲ به سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان به نشانی http://۱۰.۹.۲۹.۹۲ مراجعه کنند.

پذیرفته شدگان پس از مشخص شدن استان و پردیس محل آموزش و ثبت نام غیرحضوری، باید به سایت دانشگاه فرهنگیان استان محل آموزش خود (به عنوان مثال مهارت آموزان استان آذربایجان شرقی به «مدیریت امور پردیس‌های استان آذربایجان شرقی- دانشگاه فرهنگیان») مراجعه و اطلاعات مربوط به دوره مهارت آموزی را دریافت کنند. پذیرفته شدگان از این پس در هر زمینه‌ای، فقط با استان محل آموزش خود در ارتباط خواهند بود.

پیشنهاد می‌شود برای ورود به سامانه آموزشی دانشگاه (سامانه گلستان) از مرورگر Internet Explorer استفاده کنید.

نام کاربری و رمز عبور به صورت پیش فرض در زمان ثبت نام، توسط سامانه اعلام می‌شود.

مهارت آموزان باید در اولین ورود به سیستم، رمز عبور خود را تغییر دهند و تا پایان دوره مهارت آموزی، آن را نزد خود حفظ کنند.

در صورت بروز مشکل در ثبت نام یا از بین رفتن رمز عبور، به مسئول آموزش محل برگزاری دوره مراجعه کنید.

مدارک مورد نیاز ثبت نام غیرحضوری:

اسکن کلیه صفحات شناسنامه.

اسکن پشت و روی کارت ملی.

اسکن عکس پرسنلی زمان ثبت نام در آزمون استخدامی.

اسکن کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت (برای برادران).

اسکن مدرک تحصیلی.

اسکن گواهی ICDL (درصورت دارا بودن).

اسکن گواهی روخوانی و روان خوانی قرآن (درصورت دارا بودن).

تذکر۲: افرادی که فاقد گواهی‌های ICDL و روخوانی و روان خوانی قرآن هستند تا پایان دوره مهارت آموزی فرصت دارند تا دوره های فوق را در موسسات مورد تایید دانشگاه فرهنگیان طی کنند.

ثبت نام حضوری بر اساس برنامه اعلام شده در سایت مدیریت امور پردیس‌های استانِ محل آموزشِ مهارت آموز انجام خواهد شد.

ثبت نام حضوری تنها از کسانی به عمل خواهد آمد که اقدام به ثبت نام غیرحضوری کرده باشند. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام حضوری عبارتند از:

ارائه کپی برابر با اصل سند تعهدنامه محضری (مجوز شماره ۱۵۱۶۱۰ مورخ ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ و مجوز شماره ۱۶۰۴۹۱ مورخ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ سازمان اداری و استخدامی کشور) به محل آموزش دوره مهارت آموزش جهت ضبط در پرونده آموزشی الزامی است.

پرینت ثبت نام غیرحضوری در سامانه آموزشی دانشگاه.

اصل و کپی مدرک تحصیلی.

اصل و کپی شناسنامه.

اصل و کپی کارت ملی.

اصل و کپی کارت پایان خدمت یا معافیت خدمت (برای برادران).

اصل و کپی گواهی ICDL (درصورت دارا بودن).

اسکن گواهی روخوانی و روان خوانی قرآن (درصورت دارا بودن).

تذکر۳: عدم مراجعه حضوری پذیرفته شدگان، طبق برنامه اعلامی مدیریت امور پردیس‌های استان مربوطه به معنی انصراف از دوره تلقی می‌شود.

تذکر۴: مسئولیت ناشی از بی توجهی به مفاد اطلاعیه، به عهده پذیرفته شده است.

مرحله سوم: شروع دوره آموزشی و برنامه درسی

دوره مهارت آموزی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش سال ۱۳۹۸ شامل سه پودمان است که پودمان نخست آن از روز شنبه مورخ ۱۳۹۹/۰۲/۲۰ آغاز می‌شود. پذیرفته شدگان باید پس از ثبت نام حضوری براساس برنامه اعلامی استان محل آموزش، اقدام کنند. در صورتی که مهارت آموز طبق مراحل مشخص شده اقدام نکند امکان شرکت وی در امتحانات پایان پودمان و متعاقباً صدور حکم استخدامی از سوی وزارت آموزش و پرورش امکان نخواهد داشت.

پودمان‌های اول و دوم این دوره به دلیل شرایط حال حاضر کشور و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود. در کنار آموزش الکترونیکی بسته‌های یادگیری و آزمون‌های مستمر و پایانی در نظر گرفته شده است. پودمان سوم نیز همراه با بازگشایی مدارس در سر کلاس‌های درس اجرا خواهد شد.

تذکر۵: بدیهی است پاسخگویی به مشکلات پذیرفته شدگان از جمله رمز عبور سامانه آموزش، بارگذاری مدارک، ثبت نام و… برعهده استان محل برگزاری دوره است لذا اکیداً از مراجعه حضوری یا تلفنی مهارت آموزان به سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان خودداری شود.

منبع : خبرگزاری پانا


بیش از ۳۰ هزار دانشجومعلم مهرماه به چرخه آموزش وارد می‌شوند

 به گفته رئیس دانشگاه فرهنگیان بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده بین ۳۰ تا ۴۰ هزار دانشجومعلم در مهرماه امسال به وزارت آموزش و پرورش ملحق می‌شوند.

به گزارش ایرنا، حسین خنیفر گفت: اکنون ۲۰ هزار دانشجومعلم تربیت شده در دانشگاه فرهنگیان آماده خدمت در آموزش و پرورش هستند اما اگر آمار قبولی های ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان به ما داده شود، این آمار به ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر می رسد. در ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان اینگونه بیان شده است که تامین بخشی از نیازهای خاص آموزش و پرورش در رشته‌هایی که امکان توسعه آن از طریق «واحد دانشگاهی» وجود ندارد، مطابق با ضوابط و مقررات وزارت آموزش و پرورش و از میان دانش‌ آموختگان سایر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی سراسر کشور و حوزه‌های علمیه، با شرط گذراندن حداقل دوره یکساله مهارت آموزی در «دانشگاه فرهنگیان» بلامانع است.

خنیفر ادامه داد: در شرایط کنونی که به دلیل شیوع کرونا تمام آموزش‌ها به دانشجومعلمان به صورت الکترونیکی و مجازی است، باز هم دانشگاه فرهنگیان موظف است که حتما تعدادی از این دانشجویان تربیت شده را به وزارت آموزش و پرورش تحویل دهد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه تداوم آموزش در پردیس‌ها و مراکز تربیت معلم دانشگاه فرهنگیان همچنان ادامه دارد، پیش‌بینی کرده‌ایم که حتما ۲۰ هزار معلم جدای از ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان حتما به این وزارتخانه تحویل داده شوند و اگر آمار قبولی ماده ۲۸ نیز به دانشگاه داده شود، این آمار حدود دو برابر می‌شود.

رئیس دانشگاه فرهنگیان افزود: باید آمار قبولی‌های آزمون ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان اعلام می‌شد که این افراد بتوانند در مهرماه امسال مشغول کار در وزارت آموزش و پرورش شوند.

خنیفر اضافه کرد: در صورتی که این آمار به دانشگاه فرهنگیان داده شود، این افراد می‌توانند ضمن جبران برخی از درس‌های عقب افتاده خود، در مهرماه به عنوان نیروهای وزارتخانه مشغول کار شوند.

به گفته وی، آزمون ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان در اسفند ماه سال گذشته برگزار شد که امیدواریم با اعلام نتایج آن بتوانیم مانند سال‌های گذشته تعداد نیروهای بیشتری را به وزارت آموزش و پرورش تحویل دهیم.

خنیفر همچنین درباره تعداد دانشجومعلمان حال حاضر دانشگاه فرهنگیان گفت: اکنون بیش از ۷۰ هزار دانشجومعلم در پردیس‌ها و مراکز تربیت معلم این دانشگاه فعالیت دارند.

منبع : خبرگزاری ایرنا


جزئیات برگزاری دوره‌های مهارت آموزی پذیرفته‌ شدگان آزمون استخدامی

رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره چگونگی برگزاری دوره‌های مهارت‌آموزی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی امسال توضیح داد.

دوره‌های مهارت آموزی حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره وضعیت برگزاری کلاس‌های دوره مهارت آموزی برای پذیرفته شدگان آزمون استخدامی امسال اظهار کرد: کار گزینش پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی تمام شده و توزیع استانی هم انجام گرفته است؛ منتظر اعلام نتایج نهایی هستیم تا دوره‌های آموزشی را آغاز کنیم.

او با اشاره به اینکه حدود ۱۷ هزار نفر در گزینش نهایی پذیرفته شده‌اند، ادامه داد: پذیرفته شدگان ماده۲۸ طی ۲ پودمان آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند و از مهر ۹۹ وارد کلاس‌های درس می‌شوند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان با تشریح چگونگی برگزاری پودمان‌های مهارت آموزان بیان کرد: یک پودمان در ترم جاری برگزار می‌شود و پودمان بعدی را هم در تابستان برگزار می‌کنیم تا مهارت آموزان ضمن آموزش‌های لازم از جمله دروس پداگوژی وارد کلاس‌های درس شوند.

خنیفر در پاسخ به این پرسش که آیا مدت زمان در نظر گرفته شده برای آموزش مهارت آموزان کافی است یا خیر، گفت: آموزش‌های لازم را برای مهارت آموزان در نظر گرفتیم از طرفی دیگر می‌توانیم دوره‌های آموزشی را همزمان با حضور مهارت آموزان در کلاس‌های درس ادامه دهیم یا حتی به جای مهر آنها از آبان ماه وارد کلاس‌های درس بشوند.

او در پاسخ به پرسشی دیگر مبنی بر اینکه با توجه به تکمیل ظرفیت در نظر گرفته شده برای دانشگاه، فضا و نیروی انسانی کافی برای خدمات رسانی وجود دارد یا خیر، اظهار کرد: با توجه به اینکه حدود ۱۰ هزار فارغ‌التحصیل داریم قطعا ۱۰ هزار ظرفیت خالی برای پذیرش جدید وجود دارد و مشکلی بابت فضای آموزشی، نیروی انسانی و استاد نداریم.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان


جذب مربیان تربیتی از طریق ماده ۲۸و دانشگاه فرهنگیان

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش از همه نیروهای تربیتی و مربیان آموزش ‌و پرورش خواست، تمرکز فعالیت‌های فرهنگی و پرورشی را به دل مدارس ببرند تا از این طریق تربیت به معنای واقعی محقق شود.

به گزارش خبرنگار بازارکار به نقل از ایسنا، علیرضا کاظمی در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره الگوهای برتر تدریس درس تفکر و سبک زندگی که عصر روز گذشته در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد، نیروی انسانی را در هر مجموعه‌ای مهم‌ترین رکن تحقق اهداف دانست و گفت: مهم‌ترین چالش آموزش‌ و پرورش در شرایط کنونی منابع انسانی است اما باهمت و تلاش همکاران، این دغدغه را در حوزه پرورشی با دو مدل کم کردیم. با پیگیری‌ها و تلاش‌های معلمان و مربیان که در خط مقدم تلاش می‌کنند افق‌های خوب و روشنی ازنظر کمی در حوزه نیروی انسانی رقم‌زده شده است. جذب نیروی انسانی و مربیان تربیتی از طریق ماده ۲۸و دانشگاه فرهنگیان برای اولین بار به ما گزارش‌شده است.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش ‌و پرورش مطالبه مقام معظم رهبری را بر دو بخش دانشگاه فرهنگیان به‌عنوان مزرعه مادر، سرچشمه اصلاح و آغاز تحولات و حوزه پرورشی و فرهنگی با تاکید بر منابع انسانی، تقسیم کرد و گفت: کمبود نیروی انسانی کمی و کیفی چالش و دغدغه مااست. در بخش تامین نیروی انسانی کیفی، فضا را باید بازکنیم تا نیروهای انسانی کارامد و معلمان خلاق در بخش‌های مختلف به‌صورت غیرموظف در حوزه پرورشی تدریس کنند. از ظرفیت فعالیت‌های تربیتی باید استفاده و برای آن چاره‌اندیشی کنیم‌ تا مشکلات نیروی انسانی کم شود.
وی از تلاش برای ساماندهی، جذب و آموزش نیروی انسانی تشکر کرد و گفت: تمام بخش‌های آموزش ‌و پرورش از کمبود نیروی انسانی کیفی رنج می‌برد. وجود نیروی پرانگیزه، بانشاط و خلاق مهم است. حوزه امور تربیتی پرچم‌دار فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی در آموزش ‌و پرورش است که هرروز باید برافراشته‌تر شود لذا تقویت ادارات امور تربیتی جزو مهم‌ترین برنامه‌های ما بوده است.
کاظمی امور تربیتی را تمام حوزه پرورشی و فرهنگی خواند و گفت: یکی از بخش‌هایی که باید به آن فوق‌العاده توجه شود کیفیت‌بخشی و برگزاری این جشنواره‌ها است. کتاب تفکر و سبک زندگی به این حوزه اختصاص‌یافته و ما خوشحالیم یک روزنه‌ برای همکاران بخش‌های پرورشی و فرهنگی بازشده تا با دانش‌آموزان بیشتر ارتباط برقرار کنند و تمرکز بیشتری برای نیازهای آنان داشته باشند.
معاون وزارت آموزش‌ و پرورش گفت: این تجربه‌ها می‌تواند به کیفیت ‌بخشی نیروی انسانی در حوزه پرورشی کمک کند اما این موضوع کافی نیست باید انگیزه و توانمندی‌های معلمان و مربیان را افزایش دهیم تا بتوانیم دوره۳۰۰ساعته را در زمان طولانی‌مدت برای معاونان و مربیان پرورشی تدارک ببینیم.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌ و پرورش ادامه داد: آنچه امروز کار حوزه پرورشی و فرهنگی را سنگین‌تر کرده است متولی شدن مراقبت و کاهش آسیب‌های اجتماعی است که باید آن را به فال نیک گرفت و احساس مسئولیت داشته باشیم چراکه این موضوع جزو اولویت اول نظام است و این کتاب می‌تواند به‌عنوان رکن برنامه‌ها باشد به‌ویژه که تمرکز در دوره متوسطه اول است و می‌تواند آغاز یک حرکت خوب باشد.
به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش‌ و پرورش، وی افزود: برای کنترل و مدیریت آسیب‌های اجتماعی، نیروی انسانی فعال در حوزه پرورشی و فرهنگی می‌توانند این کار را انجام دهند. مدیریت و رصد این شرایط کار ماست و امیدوارم با کمک شما و منابع انسانی این حوزه در خط مقدم تعلیم و تربیت، موفقیت‌های قابل‌توجهی در این بخش داشته باشیم.
کاظمی گفت: تمرکز فعالیت‌های فرهنگی و پرورشی را باید به دل مدارس ببریم تا جامعه دانش‌آموزی بیشتری را در شبکه تشکیلاتی خود عضو کنیم تا تربیت به معنای واقعی شکل گیرد.

منبع : خبرگزاری ایسنا


رایزنی برای افزایش سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان

رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: سقف سن قبولی برای ورود به دانشگاه فرهنگیان ۲۲ سال است اما شنیده می‌شود که برای افزایش این سقف تا سن ۲۴ سالگی، بحث‌هایی شده است.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، تعدادی از مخاطبان این خبرگزاری در سامانه «فارس من» در خصوص سن ورود به دانشگاه فرهنگیان سوال پرسیده بودند؛ این افراد در پویش‌هایی مانند «چرا باید شرط سنی دانشگاه فرهنگیان ۲۲ سال باشد در حالی که بسیار ناعادلانه است»، «تغییر شرایط سنی جذب دانشجو معلم دانشگاه فرهنگیان از ۲۲ به ۲۵ سال» و «شرایط سنی و نحوه پذیرش دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم کنکور ۹۹» خواستار افزایش سن برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان شدند.

حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان به خبرنگار فارس گفت: در حال حاضر حداکثر سن قبولی در دانشگاه فرهنگیان ۲۲ سال است یعنی وقتی فرد در ۱۸ سالگی دیپلم گرفت، ۴ سال فرصت دارد در کنکور برای رشته‌های دانشگاه فرهنگیان شرکت کند.

وی در خصوص درخواست تعدادی از مخاطبان خبرگزاری فارس برای افزایش سن ورود به دانشگاه فرهنگیان بیان کرد: در حال حاضر این موضوع مطرح است و شنیده می‌شود برای افزایش سن تا ۲۴ سال رایزنی می‌کنند.

خنیفر ادامه داد: این موضوع توسط برخی نمایندگان مجلس، آموزش و پرورش و سازمان امور اداری و استخدامی در حال بررسی و رایزنی است.

منبع : خبرگزاری فارس


جذب ۴۵ هزار دانشجو معلم در سال تحصیلی جدید

رئیس دانشگاه فرهنگیان در نشست خبری با اصحاب رسانه از جذب ۴۵ هزار دانشجو معلم در سال تحصیلی جدید خبر داد و افزود: دانشجو معلمانی که از طریق ماده ۲۸ جذب آموزش ‌و پرورش می‌شوند باید دوره آموزشی یک‌ساله را بگذرانند.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش ‌و پرورش، حسین خنیفر در نشست خبری با موضوع جذب و پذیرش دانشجو معلمان در سال تحصیلی جدید در دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، ضمن تبریک روز خبرنگار اظهارکرد: خبرنگاران در ارتقای سطح بهره‌وری دستگاه‌ها موثر هستند.

۷۱هزار دانشجو معلم در حال تحصیل در دانشگاه فرهنگیان

وی با اشاره به وجود ۹۸پردیس دانشگاه در سطح کشور افزود: در این شرایط سخت اقتصادی اگر بتوانیم به‌خوبی مدیریت کنیم هنر است اما اگر منتظر فراهم شدن شرایط مطلوب باشیم مدیریت خوبی نداشته‌ایم.

خنیفر آمار دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان را ۷۱هزار نفر اعلام و تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید ۴۵هزار دانشجو معلم جذب می‌شوند از این تعداد ۲۵هزار نفر به‌صورت پیوسته و ۲۰هزار نفر هم به شکل ناپیوسته در این دانشگاه پذیرش می‌شوند.

تجهیز چهل آزمایشگاه در پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان

وی از تجهیز۴۰ آزمایشگاه در پردیس‌های مختلف خبرداد و اظهارکرد: تجهیز آزمایشگاه‌های دانشگاه فرهنگیان باهدف کیفیت ‌بخشی در دستور کار قرارگرفته است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۲هزار و ۱۲۰نفر از داوطلبان کنکور با رتبه زیر صد، دانشگاه فرهنگیان را انتخاب کردند لذا این موضوع حائز اهمیت است زیرا افراد باانگیزه و عشق وارد عرصه تعلیم و تربیت شدند.

جذب ۲۰۸۰ عضو هیئت‌علمی تا سال ۱۴۰۰

وی برجذب نیروهای جوان و نخبه در هیئت‌علمی دانشگاه فرهنگیان تاکید و اضافه کرد: در حال حاضر ۸۰۰نفر عضو هیئت‌علمی دانشگاه فرهنگیان هستند و حدود ۱۰هزار نفر نیز به‌صورت غیرموظف عضو هیئت‌علمی و مشغول خدمت در این دانشگاه هستند، البته تا سال۱۴۰۰نیازمند جذب ۲۰۸۰نفر هیئت‌علمی در دانشگاه فرهنگیان داریم که تاکنون مجوز به‌کارگیری یک‌صد عضو هیئت‌علمی قطعی شده و پیگیری برای صدور یک‌صد مجوز دیگر ادامه دارد.

خنیفر دانشگاه فرهنگیان را مولودی هشت‌سالهدانست و افزود: این دانشگاه از جهتی ۲۰۸ساله است زیرا نظام تعلیم و تربیت در ایران از سال ۱۱۹۰هجری خورشیدی تاسیس‌شده است.

ورود ۲۰ هزار معلم فارغ‌التحصیل به مدارس در مهر امسال

وی اذعان کرد: در مهر امسال ۲۰هزار دانشجو معلم از دانشگاه فرهنگیان فارغ‌التحصیل می‌شوند و راهی مدارس می‌شوند و در سال بعد نیز ۳۷هزار دانشجو معلم فارغ‌التحصیل و جذب مدارس خواهند شد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: کف نیاز آموزش‌ و پرورش ۷۸هزار معلم است لذا در کنار رعایت کیفیت سعی می‌کنیم این میزان نیروی انسانی را تا سال۱۴۰۰تربیت و به آموزش ‌و پرورش تحویل خواهیم داد.

وی افزود: داوطلبان باید با شناخت کامل وارد دانشگاه فرهنگیان شوند و الزاماً در پایان دوره تحصیلی در آزمون اصلح شرکت کنند و نمره قبولی را کسب کنند البته مردودی در آزمون اصلح مانع استخدام و ادامه کار فارغ‌التحصیلان نخواهد شد و سال بعد مجدداً باید در آزمون اصلح شرکت کنند.

خنیفر ادامه داد: معلمانی که از طریق ماده ۲۸جذب آموزش ‌و پرورش می‌شوند بر اساس قانون باید دوره آموزشی یک‌ساله را الزاماً بگذرانند سپس وارد مدارس شوند البته در مناطق محروم دانشجو معلمان می‌توانند در کنار تحصیل در پایان هفته به تدریس در مدارس نیز بپردازند.

این خبر تکمیل می شود.

منبع : روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش ‌و پرورش


جذب مامور آموزشی در دانشگاه فرهنگیان ایلام

رئیس دانشگاه فرهنگیان ایلام از جذب چهار نفر مامور آموزشی در دانشگاه فرهنگیان ایلام خبر داد.

شیری رئیس دانشگاه فرهنگیان ایلام در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام، گفت: دانشگاه فرهنگیان استان ایلام در نظر دارد جهت تامین بخشی از نیرو‌های آموزشی مورد نیاز خود، حداکثر چهار نفر از فرهنگیان داوطلب را به مدت یک سال به عنوان مامور آموزشی در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ جذب نماید.

وی ادامه داد: شرایط شرکت در این فراخوان به شرح ذیل می‌باشد
۱- استخدام رسمی در وزارت آموزش و پرورش و شاغل در استان ایلام
۲- دارای مدرک تحصیلی دکتری تخصصی از دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
۳- اعمال مدرک دکترای تخصصی در حکم کارگزینی داوطلب
۴- دارای حداقل پنج سال سابقه فعالیت آموزشی
۵- داشتن حداقل یک سال فرصت ماندگاری در آموزش و پرورش
۶- کسب گواهی صلاحیت تدریس از کمیته تعیین صلاحیت دانشگاه
۷- اخذ موافقت از آموزش و پرورش استان ایلام جهت مامور شدن

شیری بیان کرد: رشته‌های مورد نیاز به ترتیب اولویت عبارت اند از:
۱. مجموعه گرایش‌های علوم تربیتی حداکثر دو نفر، مرد یا زن
۲. زبان و ادبیات فارسی کلیه گرایش‌ها حداکثر یک نفر مرد یا زن
۳. روانشناسی کلیه گرایش‌ها حداکثر یک نفر مرد یا زن
۴. هنر کلیه گرایش‌ها حداکثر یک نفر مرد یا زن

وی اظهارکرد: برای رشته‌های هنر داشتن حداقل مدرک کارشناسی ارشد کافی است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان ایلام افزود: متقاضیان می‌توانند مدارک مورد نیاز را که شامل تصویر حکم کارگزینی که در آن مدرک دکتری تخصصی درج شده باشد و تصویر گواهینامه یا دانشنامه فارغ‌التحصیلی مدرک دکتری خود را حداکثر تا تاریخ ۱۸ مرداد سال جاری به آدرس m.hosseinirad۸۵@gmail.com ارسال نمایند.


معلمان محدودیتی برای ادامه تحصیل در دانشگاه فرهنگیان ندارند

رئیس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه معلمان هیچ محدودیتی برای ادامه تحصیل در این دانشگاه ندارند، گفت: فرهنگیان دارای مدرک کاردانی و کارشناسی می‌توانند برای مقاطع اقدام به ثبت‌نام کنند.

«حسین خنیفر» روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه، درباره چگونگی تحصیل فرهنگیان در این دانشگاه افزود: این افراد می توانند در ۱۶ رشته اصلی مانند دینی، عربی، زبان انگلیسی، کودکان استثنایی و آموزش ابتدایی که در دانشگاه فرهنگیان وجود دارد، خواهان ادامه تحصیل باشند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: افرادی هم هستند که دارای مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری بوده و می خواهند در آموزش و پرورش استخدام شوند، سازمان سنجش یک آزمون جداگانه ای از کنکور به نام آزمون پذیرش مهارت آموز ماده ۲۸ برگزار می کند که اگر این افراد در آزمون پذیرفته شوند استخدام قطعی خواهند شد ولی اگر دارای مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری داشته باشند شرط سنی برای پذیرش بسیار موثر است یعنی باید سن آنها ۱۸ تا ۳۰ سال سن، رشته مرتبط و معدل زیر ۱۵ داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: این افراد با حضور در دانشگاه فرهنگیان تقریبا یک‌سال در قالب مهارت آموز تحصیل می کنند و سپس به صورت رسمی به استخدام وزارت آموزش و پرورش درآمده و در این دستگاه مشغول به کار می شوند.

خنیفر ادامه داد: افرادی که ۱۸ تا ۲۲ سال سن دارند می توانند بعد از قبولی در دانشگاه و گذراندن موفق آزمون های گزینش به استخدام آموزش و پرورش در آیند.

وی تاکید کرد: پذیرفته شدگان در این دانشگاه به صورت قطعی به استخدام آموزش و پرورش در می‌آیند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره چگونگی تحصیل فرهنگیان در این دانشگاه نیز اظهار داشت: افرادی که دارای مدرک کاردانی یا کارشناسی هستند می تواند برای تحصیل در یک مقطع بالاتر ثبت نام کنند و هیچ منعی از نظر شرط سنی یا سابقه کار برای این افراد وجود ندارد

منبع : خبرگزاری ایرنا


ورود ۲۰ هزار دانش‌ آموخته دانشگاه فرهنگیان به مدارس از مهر ۹۸

سرانجام سه ساله شدن دانشگاهحسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره سرانجام ماجرای سه ساله‌شدن دوره تحصیلی این دانشگاه اظهار کرد: با توجه به تغییر و تحولاتی که در وزارتخانه داشتیم و تدابیر اندیشیده برای جذب معلم طی امسال و سال‌های آتی، پیشنهاد سه ساله شدن فعلا مسکوت مانده است.

وی ادامه داد: امسال ۴۳ هزار و سال گذشته ۴۱ هزار دانشجومعلم در دوره‌های یکساله و چهار ساله جذب کردیم که همین تعداد پذیرش نیاز حداقلی به معلم را طی سال‌های آینده رفع می‌کند در نتیجه ماجرای سه ساله شدن دانشگاه کمرنگ شد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان با اشاره چگونگی اجرای طرح سه ساله شدن گفت: بر اساس این طرح تغییری در واحدهای درسی دانشجومعلمان نداریم و فقط با اضافه کردن دو تابستان به دوره تحصیلی قصد کوتاه کردن زمان تحصیل را داشتیم.

بیشتر بخوانید: برگزاری آزمون اصلح برای معلمان مدارس غیردولتی

خنیفر اضافه کرد: این طرح به کاهش هزینه‌های تحصیلی، کاهش هزینه برای پرداختی حق‌التدریس‌ها و تامین نیروی انسانی بیشتر و سریعتر در آموزش و پرورش کمک می‌کند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره بازنگری دروس این دانشگاه در مقاطع تحصیلی مختلف بیان کرد: در پنج رشته کارشناسی ارشد و ۱۴ رشته کارشناسی به زور کامل بازنگری در دردی انجام شده است همچنین دو رشته جدید هنر و علوم هم به دوره کارشناسی اضافه شد.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان


اضافه شدن ۱۵۰ معلم به جمع معلمان مازندران

مدیر امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان مازندران از پایان دوره تحصیلی ۱۵۰ دانشجوی این دانشگاه خبر داد و گفت : این نیروها از مهر ماه امسال به عنوان معلم فعالیت خود را در مدارس آغاز می کنند و به جمع حدود ۲۴ هزار معلم موجود در این استان اضافه می شوند .

قربان اسلامی راد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این دانشجویان که به عنوان دانشجویان بورسیه به شمار می روند براساس سهمیه خدمتی که در ابتدای جذب آنها در دانشگاه فرهنگیان در نظر گرفته شد به محل های خدمت اعزام می شوند.

وی با اشاره به کمبود معلم در استان مازندران، ادامه داد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی امسال ردیف استخدامی خوبی برای جذب دانشجو در دانشگاه فرهنگیان استان مازندران در نظر گرفته است که از این طریق تا حدودی کمبود نیروی انسانی آموزشی استان مرتفع خواهد شد.

مدیر امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان مازندران گفت: از سهمیه جذب ۲۵ هزار دانشجوی کارشناسی پیوسته دانشگاه فرهنگیان کشور یک هزار و ۱۰۰ دانشجو سهم مازندران است که در مراکز و پردیس های فرهنگیان این استان جذب خواهند شد.

وی افزود: افراد پس از قبولی در کنکور و انتخاب دانشگاه فرهنگیان، سه برابر ظرفیت برای مصاحبه فراخوانده می شوند که تعداد مورد نظر پس از قبولی افراد در مصاحبه ها جذب دانشگاه فرهنگیان می شوند.

اسلامی گفت: هم اکنون در چهار مرکز و ۲ پردیس دانشگاه فرهنگیان مازندران یک هزار و ۳۵۰ دانشجو مشغول به تحصیل هستند که با جذب جدید تعداد دانشجویان فرهنگیان این استان حدود ۲ برابر افزایش می یابد.

جذب فارغ التحصیلان دانشگاه ها در پردیس فرهنگیان مازندران

وی همچنین از برنامه امسال دانشگاه فرهنگیان کشور مبنی بر جذب حدود ۲۰ تا ۲۵ هزار نفری دانشجویان دانشگاه های دیگر به عنوان دانشجو در مراکز و پردیس های فرهنگیان خبرداد.

اسلامی راد گفت: این برنامه در قالب ماده ۲۸ اجرا می شود که فارغ التحصیلان دانشگاه ها پس از قبولی در آزمون دانشگاه فرهنگیان وارد این مجموعه می شوند و به مدت یکسال دوره تربیت معلمی یا مهارت آموزان ماده ۲۸ را طی می کنند.

وی با اشاره به اینکه این دانشجویان در مدت یکساله دروس تربیتی و کارورزی را طی می کنند، افزود: بعد از پایان دوره آموزشی و شرکت در آزمون اصلح و کسب ۶۰ نمره از یکهزار نمره گواهینامه صلاحیت به آنها اعطا می شود و راهی فضای تعلیم می شوند.

به گفته مدیر امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان مازندران تا نیمه مرداد امسال آزمون جذب این دانشجویان برگزار می شود که پیش بینی می شود برای مازندران حدود ۸۰۰ دانشجو در نظر گرفته شود.

وی گفت: بیشترین جذب دانشجوی فرهنگیان مازندران از این طریق مربوط به رشته های علوم تربیتی و ابتدایی خواهد بود تا از این طریق کمبود نیرو در این بخش ها جبران شود.

افزایش تعداد رشته های ارشد دانشگاه فرهنگیان مازندران

مدیر امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان مازندران در خصوص رشته های کارشناسی ارشد این دانشگاه گفت: در حال حاضر این دانشگاه در یک رشته ادبیات فارسی ۲۶ دانشجوی کارشناسی ارشد دارد.

وی ادامه داد: با پیگیری های انجام شده برای افزایش تعداد رشته های کارشناسی ارشد در این دانشگاه و در صورت موافقت دانشگاه فرهنگیان کشور رشته های ریاضی و زبان نیز به جمع رشته های کارشناسی ارشد این دانشگاه اضافه خواهد شد.

منبع : خبرگزاری ایرنا


جذب ۴۴ هزار دانشجو معلم در سال‌ جاری

رئیس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه امسال ۴۴ هزار دانشجومعلم جذب این دانشگاه می‌شوند، گفت: پیگیر تغییر نام دانشگاه فرهنگیان به دانشگاه «تربیت معلم» هستیم.

حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان در گفت‌وگو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ با خبرنگار آموزش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و پرورش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که «در حال حاضر دانشگاه فرهنگیان چه تعداد دانشجو دارد؟»، اظهار‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: این دانشگاه حدود ۷۰ هزار دانشجو دارد و امسال نیز ۴۴ هزار ردیف گرفته‌ایم که ۲۵ هزار ردیف از طریق کنکور و دانشجوی پیوسته و حدود ۱۶ هزار نفر نیز از طریق ماده ۲۸ یا همان دوره‌های یکساله مهارت‌آموزی جذب می‌کنیم.

وی درباره «شرط معدل در پذیرش دانشجو در این دانشگاه»، بیان داشت: شرط معدل تعیین‌شده توسط وزارت آموزش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و پرورش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و وزارت علوم است و به دانشگاه فرهنگیان ربطی ندارد؛ عدد آن نمره ۱۵ است؛ به خاطر اینکه ما می‌خواهیم معلم فرهیخته‌ای را برای ۳۰ سال به کار بگیریم؛ در نتیجه باید فرد توانمندی باشد، البته در بعضی از کشورها این عدد بیشتر است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان با اشاره به علاقه‌مندی برگزیدگان کنکور برای حضور در این دانشگاه، اظهار‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: در سال‌های قبل رتبه اول کنکور نیز به تربیت معلم آمده بود؛ البته بعضی‌ها می‌گفتند این افراد برای اشتغال به رشته تربیت معلمی آمده‌اند اما ما می‌گوییم اگر این افراد برای اشتغال هم به دانشگاه فرهنگیان آمده‌اند تا ۳۰ سال خدمت کنند، برای ما سعادت است.

خنیفر درباره «وضعیت هیات علمی دانشگاه فرهنگیان»، ابراز داشت: این دانشگاه ۸۳۰ هیات علمی دارد و کمبود ما تا سال ۱۴۰۴، ۲۰۸۰ هیات علمی است اما امسال نزدیک به ۵۰ ردیف قطعی و ۵۰ ردیف جذب هیات علمی در حال تصویب داریم که ۵۰ نفر ردیف قطعی نیز تا مهر به استا‌ن‌ها معرفی می‌شوند.

وی در پاسخ به این پرسش که «چرا دانشگاه فرهنگیان به دانشگاه تربیت معلم تغییر نام نداده است؟»، یادآور شد: دانشگاه فرهنگیان در سال ۹۰ به این نام تغییر پیدا کرد و همیشه یکی از مطالبات این بوده است که این دانشگاه به دانشگاه تربیت معلم تبدیل شود. البته نامه آن را در زمان دبیر سابق شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کردیم، اما با جابه‌جایی وی پیگیر موضوع هستیم تا نام این دانشگاه به دانشگاه تربیت معلم تبدیل شود.

رئیس دانشگاه فرهنگیان در پاسخ به این پرسش که «برای مهر امسال چه برنامه‌هایی در این دانشگاه دارید؟»، تصریح‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کرد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ یکی از برنامه‌های اصلی تکمیل ظرفیت‌هاست که با توجه به ردیف‌هایی که به ما داده‌اند به آن توجه می‌کنیم؛ ضمن اینکه بحث کیفی برنامه درسی مورد توجه است و بازنگری ۱۶ برنامه درسی را انجام داده‌ایم.

خنیفر اضافه کرد: ۵ رشته جدید ایجاد شده است و دو رشته در حال تصویب داریم؛ ضمن اینکه با توجه به اینکه سطح این دانشگاه از کاردانی به کارشناسی تبدیل شده، ضرورت ترویج رشته‌های ارشد وجود دارد.

منبع : خبرگزاری فارس


رکورد بی‌سابقه در جذب دانشگاه فرهنگیان

رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: امسال با ۲۵ هزار ردیف استخدامی پیوسته و ۱۸ هزار مهارت آموز در دانشگاه فرهنگیان کشور موافقت شد که این رکوردی بی‌سابقه در استخدام فرهنگیان است.

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، حسین خنیفر ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امسال با ۲۵ هزار ردیف استخدامی پیوسته و ۱۸ هزار مهارت آموز در دانشگاه فرهنگیان کشور موافقت شد که این رکوردی بی‌سابقه در استخدام فرهنگیان است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: این تعداد دانشجو بعد از چهار سال آموزش که جزو سابقه آن‌ها حساب خواهد شد، جذب آموزش و پرورش می‌شوند.

وی افزود: سال گذشته هم مجوز ۴۱ هزار ردیف استخدامی دریافت شد و در مجموع در ۱۵ ماه گذشته با ۸۴ هزار ردیف استخدامی در کشور موافقت شده که این خبر خوبی برای کنکوری‌ها، کارشناسان و کارشناسان ارشد زیر ۳۰ سال برای استخدام در آموزش و پرورش است.

خنیفر عنوان کرد: در ایران سالی ۱۲ هزار ۵۰۰ ساعت آموزش در مدارس داریم که استاندارد آن در دنیا هشت هزار ساعت است و یک روز در هفته را به آموزش مهارت‌ها اختصاص می‌دهند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: آخرین فرصت نجات کشور توجه به نظام تعلیم و تربیت و وجود معلمان خبره است تا دیگر وابستگی به نفت، گاز و معادن نداشته باشد.

وی با اشاره به اینکه کاشان ظرفیت‌های بالقوه فراوانی در زمینه تربیت معلمان دارد، افزود: در نظر داریم تا با فراهم شدن شرایط، پردیس خواهران و برادران را در این منطقه احداث کنیم.

خنیفر با اشاره به اینکه در صورت اختصاص زمین تا ۵۰ هکتار هم نقشه برای احداث دانشگاه فرهنگیان ویژه خواهران کاشان آمادگی داریم تاکید کرد: با اختصاص زمین ساخت این مرکز آموزشی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

رئیس دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: مهم‌ترین دغدغه دانشجو معلمان موضوع استخدام آن‌ها بود که با کمک مجلس مشکل استخدام و حقوق آنان رفع شد.

منبع : خبرگزاری فارس


جذب ۲۰ هزار دانش آموخته دانشگاه فرهنگیان در آموزش پرورش

رییس دانشگاه فرهنگیان گفت: حدود ۲۰ هزار نفر از دانش آموختگان شامل دانشجویان پیوسته و مهارت آموز این دانشگاه امسال جذب آموزش پرورش می شوند.

حسین خنیفر روز شنبه در حاشیه بازدید از برخی واحدهای آموزشی شهرستان کاشان درگفت و گو با خبرنگاران، دانشگاه فرهنگیان را حاکمیتی و مامورگرا دانست و افزود: رسالت اصلی این دانشگاه تامین کادر آموزشی مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش است.

وی با تاکید بر اینکه وزارت آموزش و پرورش باید از روش‌هایی مانند به کارگیری سرباز معلم، نهضت سوادآموزی و معلم بازنشسته فاصله بگیرد، بیان کرد: پارسال ۴۱ هزار ردیف در دانشگاه فرهنگیان وجود داشت که امسال این رقم به ۴۳ هزار نفر شامل ۲۵ هزار ردیف پیوسته و ۱۸ هزار نفر ردیف مهارت آموز افزایش یافته است.

رییس دانشگاه فرهنگیان یادآور شد: این مهم باید تا سال ۱۴۰۲ به این سبک ادامه یابد تا بتوانیم نیاز آموزش و پرورش که حدود ۸۷ هزار نفر معلم است را برطرف کنیم، گرچه نیاز واقعی این وزارتخانه ۱۲۸ هزار نفر معلم است.

وی همچنین کیفیت و کمیت را دو بال هم حرکت در نظام دانشگاه فرهنگیان برشمرد و گفت: ساخت سراهای دانشجویی، شادابی خوابگاه‌ها و به روزآوری امکانات و تجهیزات وسایل سرمایشی و گرمایشی و در صدر برنامه‌های دانشگاه فرهنگیان قرار دارد.

خنیفر با توجه به امکانات موجود در پردیس‌ها و مرکزهای استان‌ها، بیان کرد: تا پایان امسال خوابگاه‌های دانشجویی با ظرفیت ۴ هزار نفر در سراسر کشور به بهره برداری می‌رسد.

وی یادآور شد: هم اکنون حدود ۷۰ هزار نفر دانشجو در ۲۰ رشته اصلی ۹۱ مرکز و پردیس ۳۱ مرکز استان کشور به تحصیل اشتغال دارند که از مهر امسال شمار دانشجویان از ۱۱۰ هزار نفر عبور خواهد کرد چون نیاز آموزش و پرورش بیش از این شمار است.

رییس دانشگاه فرهنگیان به منظور بررسی مشکلات پردیس دختران فرهنگیان کاشان، رایزنی در خصوص راه اندازی مرکز پسران دانشگاه فرهنگیان و مکان یابی و جایگزینی ساختمان دانشگاه فرهنگیان ویژه خواهران کاشان به این شهرستان سفر کرد.

هم اکنون ۲۵۰ نفر دانشجوی دختر شامل ۱۷۰ نفر پیوسته و ۸۰ نفر مهارت آموز در دانشگاه فرهگیان کاشان به تحصیل اشتغال دارند.

منبع : خبرگزاری ایرنا


جذب ۵ هزار دانشجو معلم جدید در استان تهران

سرپرست مدیریت دانشگاه فرهنگیان استان تهران از جذب ۵ هزار دانشجو معلم از طریق کنکور و آزمون استخدامی در سال جاری خبر داد.
پرویز انصاری راد سرپرست مدیریت پردیس های استان تهران در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه استان تهران ۹ مجموعه پردیس و مرکز آموزش عالی تریت معلم دارد، تصریح کرد: ۴ مجموعه دخترانه و ۵ مجموعه پسرانه به امر تربیت معلم در استان تهران مشغول هستند.

وی استان تهران را قطب تربیت معلم کشور برشمرد و افزود: نزدیک به ۱۰ هزار دانشجو معلم در استان تهران مشغول به تحصیل هستند و برای سال جاری ۵ هزار دانشجو معلم جدید جذب خواهد شد که ۳ هزار دانشجو پیوسته و از طریق کنکور و بقیه از طریق آزمون استخدامی خواهد بود.
سرپرست دانشگاه فرهنگیان استان تهران تصریح کرد: نزدیک به ۳۰۰۰ دانشجو امسال فارغ التحصیل و به امر مقدس معلمی مشغول خواهند شد.
انصاری راد افزود: دانشجویانی که وارد دانشگاه فرهنگیان می‌شوند امکان ادامه تحصیل تا بالاترین سطوح تحصیلی را دارند.

منبع : خبرگزاری مهر


مهرماه امسال با کمبود معلم مواجه نخواهیم بود

‌رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: در مهرماه امسال با کمبود معلم مواجه نخواهیم بود.

به گزارش ایسنا، حسین خنیفر، رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور در حاشیه نشست مدیران دانشگاه‌های فرهنگیان که در شهرستان پیشوا برگزار شد، در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه با اعلام اینکه ورودی ۶۰ هزار نفری از دانشگاه فرهنگیان در سال جاری خواهیم داشت، اظهار کرد: در خصوص معلمان ورودی، ۲۰ هزار نفر از این‌ها دانش‌آموختگان دانشگاه فرهنگیان هستند که در ۳۱ استان برای آن‌ها برنامه‌ریزی شده است.
وی با اشاره به طرح نیاز آموزش‌و پرورش گفت: طرح نیاز آموزش‌وپرورش این‌گونه است که کسی نمی‌تواند خارج از آموزش‌وپرورش استخدام شود و باید دوره‌های مهارت‌آموزی که عمدتاً یک سال است و دروس مختلفی مانند فنون تدریس، تکنولوژی آموزشی، کارورزی و روان‌شناسی‌تربیتی دارد را آموزش ببیند.
خنیفر در خصوص بازنشستگان کوتاه‌مدت نیز بیان کرد: ما در سال بحران وظیفه داریم که بازنشستگی این عزیزان را به تعویق بیندازیم و از آن‌ها استفاده کنیم و چه کسی بهتر از آن‌ها که خدمت و تجربه و گذراندن دروس علوم تربیتی را در کارنامه خود دارند و حالا در زمان بحران می‌توانند به کمک ما بیایند، این مهم در سناریوی کسری معلم دیده شده و همان‌طور که سرپرست وزارت آموزش‌و پرورش اشاره کردند، ما در مهر امسال با کمبود معلم مواجه نخواهیم بود.
رئیس دانشگاه فرهنگیان در مورد اهداف یکصدمین سال تربیت‌معلم عنوان کرد: نیاز آموزش‌وپرورش برای نسل‌های آینده ۸۷ هزار نیرو است که در این رابطه برنامه‌هایی مدون شده که تا سال ۱۴۰۰ این کسری جبران شود.

منبع : خبرگزاری ایسنا


برگزاری آزمون استخدامی آموزش ‌و پرورش در شهریور ماه

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان از برگزاری آزمون ماده ۲۸ برای استخدام ۱ هزار معلم خوزستانی در شهریورماه ۹۸، اختصاص ۱ هزار و ۸۴۰ سهمیه استخدامی دانشگاه فرهنگیان در کنکور سراسری ۹۸ و پیگیری برای تصویب طرح استخدام سالیانه ۲ هزار معلم در خوزستان برای مدت ۵ سال توسط مجمع نمایندگان استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، مهدی رفیعی دهکردی ظهر امروز چهارشنبه ۱۲ تیرماه ۹۸ در جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد اروند اظهار کرد: کمبود نیروی انسانی مهمترین چالش پیش روی مجموعه تعلیم و تربیت خوزستان است. با هماهنگی بین مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی اقدامات ویژه ای برای رفع این چالش در دست اقدام است.

وی با اشاره به پیگیری دو طرح ویژه در حوزه رفع چالش نیروی انسانی آموزش و پرورش خوزستان، توضیح داد: اختصاص سالیانه ۲ هزار نفر سهمیه استخدامی دانشگاه فرهنگیان به خوزستان برای مدت ۵ سال و اختصاص سهمیه ویژه جذب نیروی حق التدریس با پرداخت از محل اعتبارات دولتی دو طرح ویژه ای است که در دستور کار مجمع نمایندگان خوزستان است.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان اضافه کرد: با موافقت دانشگاه فرهنگیان کشور؛ به زودی پردیس های جدید دانشگاه فرهنگیان در شهرستان های شوش و آبادان راه اندازی خواهند شد.

رفیعی در عین حال با اشاره به برگزاری آزمون جذب ۱۲ هزار معلم در سراسر کشور از طریق ماده ۲۸ قانون خدمات کشوری، تصریح کرد: از این تعداد بالغ بر ۱ هزار سهمیه به استان خوزستان اختصاص پیدا کرده است که بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش این آزمون شهریورماه سال جاری برگزار خواهد شد.

وی در ادامه گفت:سند تحول بنیادین قانون انسانی آموزش و پرورش است. همه بخش های آموزش و پرورش استان می بایست در راستای عمل به مفاد سند تحول بنیادین گام بردارند.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان اضافه کرد: توسعه کشور مرهون توجه به توسعه شاخص نیروی انسانی است. توجه ویژه به شاخص نیروی انسانی در اولویت اصلی مجموعه تعلیم و تربیت استان در اقدامات عملکردی این مجموعه است.

رفیعی همچنین تربیت شهروندان تراز انقلاب اسلامی را مهمترین وظیفه نظام تعلیم و تربیت دانست و خاطرنشان کرد: تقویت روحیه قانون گرا و تفکرمحوری و مطالبه گری در بین دانش آموزان از دیگر وظایف نظام تعلیم و تربیت کشور است.

وی در پایان یادآور شد: محور تحول در سطح آموزش و پرورش مدیران و معلمان هستند. آموزش و پرورش از همه ظرفیت های خود برای ارتقای صلاحیت های حرفه ای و عملکردی این دو قشر استفاده خواهد کرد.

منبع : آموزش و پرورش استان خوزستان


احتمال برگزاری آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش در مرداد

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از صدور مجوز استخدام نیرو در آموزش و پرورش خبر داد و گفت که به احتمال زیاد آزمون جامع استخدامی دولت در مرداد ماه برگزار و حدود ۲۰ هزار نفر برای آموزش و پرورش پذیرفته خواهند شد.

علی الهیار ترکمن در گفت‌وگو با ایسنا، جزئیات برگزاری آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش و میزان جذب نیرو در سال تحصیلی جدید را اعلام و اظهار کرد: خوشبختانه مجوزهای ما هم برای جذب از طریق اساسنامه ماده ۲۸ دانشگاه فرهنگیان (جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های دیگر پس از قبولی در آزمون استخدامی و گذراندن دوره‌های یکساله صلاحیت حرفه‌ای معلمی) و هم برای دوره‌های چهار ساله کارشناسی تربیت معلم صادر شده است.

وی افزود: کسانی که می‌خواهند از طریق ماده ۲۸ وارد آموزش و پرورش شوند، می‌توانند در آزمون فراگیر و جامع سازمان اداری استخدامی شرکت کنند لذا باید منتظر اطلاعیه‌های استخدامی سازمان امور استخدامی باشند. به احتمال زیاد این آزمون مرداد ماه برگزار خواهد شد.

جذب ۴۵ هزار دانشجومعلم و پذیرفته شده ماده ۲۸ دانشگاه فرهنگیان در سال جدید

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه آن دسته از پذیرفته شدگان کنکور سراسری نیز که قصد دارند در دانشگاه فرهنگیان تحصیل کرده و معلم بشوند، باید پس از اعلام نتایج، نسبت به درج و انتخاب دانشگاه فرهنگیان در دفترچه انتخاب رشته اقدام کنند گفت: برای امسال ۲۵ هزار نفر مجوز دوره‌های چهار ساله دانشگاه فرهنگیان از طریق کنکور سراسری صادر شده است.

الهیار ترکمن درباره مجوز ماده ۲۸ نیز گفت: مجوز جذب ما از طریق ماده ۲۸، کمتر از ۲۰ هزار نفر است. به عبارتی حدود ۱۲ هزار مجوز جدید داریم، ۲۰۰۰ مجوز برای تامین نیروی ویژه توسعه عدالت آموزشی صرفاً برای سیستان و بلوچستان اختصاص یافته و بیش از ۴۰۰۰ مجوز استفاده نشده از سال‌های قبل داریم.

وی همچنین از تبدیل وضعیت ۱۰ تا ۱۲ هزار آموزشیار نهضت سوادآموزی، معلمین حق‌التدریس و نیروهای پیش دبستانی از محل قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در سال تحصیلی جدید خبر داد.

منبع : خبرگزاری ایسنا


جذب ۲۵ هزار نفر را از طریق کنکور سراسری توسط دانشگاه فرهنگیان

رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: ردیف‌ها برای استخدام و جذب ۲۵ هزار دانشجو معلم به‌صورت پیوسته از طریق کنکور قطعی شده است.

به گزارش بازارکار حسین خنیفر در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاه و سیاست گروه دانشگاه خبرگزاری آنا گفت: ظرفیت خالی دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور ۲۵ هزار دانشجو معلم است که از طریق کنکور سراسری جذب می‌شوند و در سال آینده این ظرفیت در ۳۱ استان، ۹۸ پردیس و مرکز و در ۱۶ رشته خواهد بود.
وی اظهار کرد: ردیف‌ها برای استخدام و جذب ۲۵ هزار دانشجو معلم به‌صورت پیوسته از طریق کنکور قطعی شده است.
رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور افزود: در تلاش هستیم تا ۱۲ هزار ردیف استخدام ماده ۲۸ را برای سال تحصیلی ۹۸-۹۹ به ۲۵ هزار برسانیم و با تمام قدرت پای این مسیر برای تامین معلم طراز نظام مقدس جمهوری اسلامی و همچنین بهبود کمی و کیفی دانشگاه تلاش خواهیم کرد.

منبع : خبرگزاری آنا


جذب ۵۰ هزار معلم برای سال تحصیلی جدید

حسین خنیفر گفت: بر اساس آخرین مذاکرات صورت گرفته سازمان امور اداری و استخدامی با استخدام ۲۵ هزار نفری معلم از طریق کنکور و برای مهر سال ۹۸ موافقت خواهد کرد.

حسین خنیفر، رئیس دانشگاه فرهنگیان در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، درباره آخرین وضعیت مذاکرات با سازمان امور اداری و استخدامی برای جذب معلم گفت: بر اساس آخرین مذاکرات صورت گرفته سازمان امور اداری و استخدامی با استخدام ۲۵ هزار نفری معلم از طریق کنکور برای مهر سال ۹۸ موافقت خواهد کرد.

وی در ادامه بیان کرد: در تلاش هستیم از طریق ماده ۲۸ که فارق التحصیلان دانشگاهی زیر ۳۰ سال و با معدل ۱۵ به بالا هستند نیز حدود ۲۵ هزار مجوز جذب بگیریم و کسری معلم را جبران کنیم.

وی در ادامه در توضیح بیشتر مهارت آموزان ماده ۲۸ گفت: علاقه‌مندان به معلمی که زیر ۳۰ سال هستند و در رشته‌های مورد نیاز ما فارغ‌التحصیل شده‌اند، می‌توانند در آزمونی که توسط آموزش و پرورش انجام می‌شود شرکت کنند، در صورت قبول شدن وارد مصاحبه‌ای می‌شوند که ویژگی‌های عمومی آن‌ها مورد سنجش قرار می‌گیرد، بعد از قبولی در مصاحبه‌ها به عنوان مهارت آموز ماده‌ی ۲۸، وارد سیستم آموزشی می‌شوند و پس از یک سال آموزش در نهایت به صورت رسمی_آزمایشی استخدام می‌شوند.

پیگیری وضعیت احکام دانشجو معلمان با دانشگاه فرهنگیان نیست

وی همچنین در ادامه درباره وضعیت احکام دانشجو معلمان اظهار کرد: پیگیری وضعیت احکام دانشجو معلمان با دانشگاه فرهنگیان نیست و این دانشگاه صرفا وظیفه تربیت نیروی انسانی را بر عهده دارد، ولی به خاطر تسهیل کار دانشجویان این مسئله را پیگیری کردیم که آقای علی الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزشی اظهار کردند پیگیری‌ها به نتایج خوبی رسیده است.

وی در ادامه اضافه کرد: اصلاح احکام انجام می‌شود.

منبع : خبرگزاری میزان


صدور مجوز ۲ هزار سهمیه استخدامی در قالب ماده ۲۸ ویژه استان سیستان و بلوچستان

معاون رییس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشورگفت: به موجب هیچ قانونی در کشور ما نیروی قراردادی قابل تبدیل به پیمانی نیست.
نیروی قراردادی قابل تبدیل به پیمانی نیست

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، با حضور جمشید انصاری معاون رییس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور جلسه شورای اداری سیستان و بلوچستان در استانداری برگزار شد.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در این جلسه اظهار کرد: سیاست دولت نگاه ویژه به سیستان و بلوچستان است و ما هم توصیه می کنیم به ادارات و دستگاه های اجرایی که در ظرفیت های استخدام نگاه ویژه به سیستان و بلوچستان داشته باشند.

وی ادامه داد: ارائه آمارهای دقیق برای برنامه ریزی بهتر لازم است، اینکه مسوولان استان اعلام می کنند تعدادی از پست های استان خالی است مورد قبول نیست چراکه ما افرادی را که در سیستم کار می کنند و به مردم خدمات ارائه می کنند نیروی مجموعه می دانیم چه قرار دادی و پیمانی که در پست سازمانی قرار ندارند.

انصاری ادامه داد: در حوزه آموزش و پرورش سال گذشته مجوز ۱۵ هزار استخدام دادیم از سال های قبل ۴ هزار سهمیه باقی مانده و جذب نشده و ما امسال آگهی استخدام را برای ۱۹ هزار استخدام دادیم لذا از سهمیه کم نمی شود.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور بیان کرد: هر مجوزی که صادر می شود در صورت عدم جذب از بین نمی رود و سهمیه محفوظ است بر اساس مقررات استخدامی ۴ نوع همکاری برای دستگاه ها تعریف شده است یک گروه کارمندان رسمی هستند که تعریف خود را دارند گروه دوم کارکنان پیمانی هستند، گروه سوم قرار داد کار مشخص با مقررات خاص خود و گروه ۴ به موجب حقوق قانون کار جذب می شوند.

وی گفت: باید مدیران کارمندان را نسبت به مقررات و قراردادهای کار توجیه کنند نه اینکه مطابق مطالبه آنان حرکت کنند.

انصاری ادامه داد: به موجب هیچ قانونی در کشور ما نیروی قراردادی قابل تبدیل به پیمانی نیست.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور اضافه کرد: برای پیمانی شدن و رسمی شدن بجز شرکت در آزمون و کسب نمره حد نصاب راه دیگری نیست، کارمند باید با کسب نمره بالا شایستگی خود را برای خدمت به مردم ثابت کند.

وی با اشاره به کمبود نیرو در دانشگاه‌های استان، افزود: هر مجوزی را که وزیر علوم برای دانشگاه‌های استان درخواست کند ما از باب کمک بررسی و همکاری و عین آن درخواست را اجرایی خواهیم کرد.

انصاری گفت: برای کمک به دانشگاه‌های علوم پزشکی ۱۰ هزار مجوز را به وزارت خانه می دهیم تا آزمون را برقرار کند روسای دانشگاه های علوم پزشکی استان سیستان و بلوچستان پیگیری کنند که سهم این استان بیشتر باشد چراکه توزیع با وزارت درمان است.

وی ادامه داد: برای آموزش و پرورش حدود ۲ هزار و ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر مجوز استخدامی سال های ۹۶ و ۹۷ جذب شده امسال هم تلاش می کنیم سهم بهتری به دانشگاه فرهنگیان استان داده شود، ۲۵ هزار مجوز در دانشگاه فرهنگیان داریم و جا دارد که وزارت آموزش و پرورش حدود هزار تا ۵۰۰ سهمیه را به سیستان و بلوچستان اختصاص دهد.

منبع : خبرگزاری فارس


صدور ۲۵ هزار مجوز جذب برای دانشگاه فرهنگیان

معاون رئیس جمهور گفت: ۲۵ هزار مجوز جذب برای دانشگاه فرهنگیان صادر شده که وزارت آموزش و پرورش می تواند هزار و ۵۰۰ سهمیه را به سیستان و بلوچستان اختصاص دهد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان جمشید انصاری ظهر امروز در شورای اداری سیستان و بلوچستان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد اظهار داشت: سازمان امور استخدامی و اداری کشور با تمام امکاناتی که در اختیار دارد برای حل مشکلات نظام اداری سیستان و بلوچستان تلاش می‌کند.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: برای در نظر گرفتن مجوز استخدامی بیشتر به دانشگاه‌های علوم پزشکی سیستان و بلوچستان سازمان امور استخدامی و اداری کشور با وزارت علوم مذاکراتی را انجام خواهد داد.

وی با بیان اینکه امسال دو آزمون استخدامی در کشور برگزار می شود خاطرنشان کرد: بیشترین سهمیه جذب به وزارتخانه بهداشت و آموزش و پرورش اختصاص داده شده است از این رو دانشگاه‌های علوم پزشکی و آموزش و پرورش استان باید برای جذب سهمیه بیشتر در آزمون استخدامی امسال با وزارتخانه‌های مربوطه مذاکراتی انجام دهند.

وی گفت: مجوز استخدامی در دو وزارتخانه علوم و آموزش و پرورش بر عهده وزیر است و هر مجوز استخدامی که وزیر علوم برای دانشگاه سیستان و بلوچستان درخواست کند سازمان امور اداری و استخدامی کشور بدون بررسی با آن موافقت خواهد کرد.

 

رئیس سازمان امور استخدامی و اداری کشور با اشاره به اینکه در دو سال گذشته حدود ۲ هزار و ۴۰۰ نفر مجوز استخدامی به وزارت آموزش و پرورش داده شده که همه آن‌ها جذب شده اند تصریح کرد: در حال حاضر ۲۵ هزار مجوز جذب برای دانشگاه فرهنگیان صادر شده که وزارت آموزش و پرورش می تواند هزار و ۵۰۰ سهمیه را به سیستان و بلوچستان اختصاص دهد و با توجه به اینکه امسال هزار و ۲۰۰ نفر از دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان فارغ التحصیل خواهند شد که این بهترین روش تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان خواهد بود.

انصاری عنوان کرد: در حال حاضر مجوز استخدامی ۲ هزار نفر به طور ویژه در آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان به وزارتخانه داده شده است.

منبع : خبرگزاری تسنیم


بررسی موضوع اصلاح حقوق دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان

وزیرآموزش و پرورش از مثبت بودن نظر سازمان امور اداری استخدامی نسبت به اصلاح حقوق دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی خبر داد.

به گزارش ایسنا، سیدمحمد بطحایی با اشاره به موضوع اصلاح حقوق دانشجومعلمان در توییتر خود نوشت: ‏ «در آخرین روز قبل از تعطیلات در جلسه ای با حضور رئیس محترم و همکاران سازمان امور اداری استخدامی، موضوع اصلاح حقوق همکاران جوانم در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی را بررسی کردیم و با نظر مثبت جناب انصاری امیدوارم بزودی نتیجه مورد نظر بدست آید.»

به گزرش ایسنا، طی چند هفته گذشته عدم افزایش حقوق دانشجومعلمان متناسب با سایر کارمندان دولت و معلمان رسمی مشغول به کار در آموزش و پرورش اعتراضاتی را در پی داشت تا اینکه معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در آخرین روز اردیبهشت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «دانشجو معلمانی که در حال حاضر در دانشگاه‌های فرهنگیان و شهیدرجایی به تحصیل اشتغال دارند، حقوق آنان براساس ماده (۶) قانون متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش تعیین می‌شود. با این وجود و در خصوص امکان تسری مفاد بند (ی) تبصره (۱۲) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ به افزایش حقوق این عزیزان، مکاتبات و استعلامات لازم از سازمان اداری و استخدامی کشور انجام شده و موضوع مورد پیگیری وزیر محترم آموزش و پرورش قرار دارد.»

همچنین در روز پنجم خردادماه، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش از ترمیم حقوق دانشجومعلمان خبر داده و گفته بود: «با پیگیری‌های انجام‌شده از سوی وزیر آموزش‌وپرورش و نظر مساعد سازمان اداری و استخدامی کشور، بند ۷ مصوبه افزایش حقوق سال جاری در خصوص دانشجو معلمان اعمال می‌شود.»

منبع : خبرگزاری ایسنا


آمادگی دانشگاه فرهنگیان برای تامین تمام نیازهای آموزش و پرورش به معلم

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان این آمادگی را دارد که تمام نیازهای آموزش و پرورش به نیروی انسانی را در صورت بر طرف شدن کمبودهای مالی جبران کند، گفت: این دانشگاه باید فن و مهارت معلمی را آموزش دهد و با سایر دانشگاه‌ها متفاوت باشد.

به گزارش بازارکار سید حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بازدید هفته گذشته اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از دانشگاه فرهنگیان و برگزاری نشست مشترک با اعضای هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، عنوان کرد: در این دیدار مشکلات این دانشگاه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تاکید شد که دانشگاه فرهنگیان در مسائل بودجه، فرسودگی ساختمان ها نیازمند رسیدگی جدی تر است.
نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسئولیت مهم دانشگاه در تربیت معلم اضافه کرد: توسعه کشور را باید در تعلیم و تربیت، آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان جستجو کنیم، اینجا مسئولیت مهمی دارد و توسعه آینده باید در اینجا جستجو شود.
میرزاده با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان نباید با دیگر دانشگاه ها مقایسه شود، گفت: اگر قرار به مقایسه باشد، این دانشگاه باید با پیشینه خود و تربیت معلم دنیا مقایسه شود.
اگر دانشگاه فرهنگیان مسیر دیگر دانشگاه ها را برود قطعا از مسیر اصلی منحرف شده است
وی ادامه داد: اگر دانشگاه فرهنگیان مسیر دیگر دانشگاه ها را برود قطعا از مسیر اصلی منحرف شده است، این دانشگاه باید فن و مهارت معلمی را آموزش دهد.
این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه افرادی که سابقه تدریس و معلمی نداشته باشند نمی توانند معلم تربیت کنند، اظهار کرد: در تربیت معلم مهارت گرایی، فن معلمی و انتقال آن مورد اهمیت است و اگر روزی فردی مانند مرحوم میرزاده باشد حتی با سواد پنجم ابتدایی باید استاد دانشگاه فرهنگیان شود.
میرزاده با تاکید بر اینکه امکانات دانشگاه فرهنگیان به صورتی است که می‌تواند تمام نیازهای آموزش و پرورش را جبران کند، گفت: با توجه به واحدهای استانی و پردیس هایی که دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور دارد، این دانشگاه در صورت حل مسائل مالی می‌تواند کمبودهای آموزش و پرورش را جبران کند.
کمیسیون آموزش پیگیر افزایش حقوق دانشجو معلمان
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: یکی دیگر از موضوعاتی که کمیسیون آموزش و تحقیقات پیگیر آن بوده اعمال افزایش حقوق‌ها برای دانشجویان معلمان است بر اساس مصوبه مجلس این افزایش حقوق باید برای این افراد نیز لحاظ شود که این موضوع در دولت در حال رسیدگی است.

منبع : خبرگزاری خانه ملت


بازنشستگی دو سوم فرهنگیان طی ۶ سال آتی

رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: در حال حاضر ۹۱۰ هزار معلم داریم که از این تعداد در سال ۹۹، حدود ۳۲۰ هزار نفر و در سال ۱۴۰۴ حدود ۳۳۰ هزار نفر یعنی دو سوم معلم‌های ما بازنشسته می‌شوند.

حسین خنیفر در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت بازنشستگی معلمان و روند جبران نیرو در آموزش و پرورش اظهار کرد: در چند سال آتی، دو اتفاق خواهد افتاد، در حال حاضر ۹۱۰ هزار معلم داریم که از این تعداد در سال ۹۹، حدود ۳۲۰ هزار نفر و در سال ۱۴۰۴ حدود ۳۳۰ هزار نفر یعنی دو سوم معلم‌های ما بازنشسته می‌شوند.
وی افزود: اگر تربیت معلم را تقویت کنیم، طی سه چهار سال آینده می‌توانیم کف نیاز به معلم را پر کنیم؛ البته تعدادی از اینها که موعد بازنشستگی‌شان فرا می‌رسد، مدرک فوق لیسانس دارند و تا پنج سال دیگر هم می‌توانند ماندگاری و استمرار خدمت داشته باشند که این رقم ثابتی نیست و ما فقط به مدارک و آمار موجود که کدام معلم چه زمانی استخدام شده و چه زمانی بازنشسته می‌شود، استناد می‌کنیم.
رئیس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه چشمم روشن است و با روند جذب فعلی به سمت ثبات حرکت می‌کنیم گفت: مهر ۹۸، ۲۰ هزار فارغ التحصیل دانشگاه به مدارس می‌پیوندند. اگر سهمیه جذب دانشجومعلم رسمی و پذیرفته شدگان از طریق ماده ۲۸ (پذیرفته‌شدگان استخدام آزاد) را بالا ببریم به سمت ثبات می‌رویم.
خنیفر با اشاره به اینکه پیش بینی می کنیم در سال ۹۸، حدود ۸۰ تا ۹۰ هزار بازنشسته در آموزش و پرورش داشته باشیم، درباره چونگی جبران این میزان کمبود معلم گفت: امکان استمرار خدمت وجود دارد اما ما هنوز میزان ماندگاری این معلمان را نمی‌دانیم. علاوه بر این آموزش و پرورش راه‌کارهای دیگری برای جذب نیرو اعم از بکارگیری سرباز معلمان، نهضتی ها، حق‌التدریسی ها و … دارد؛ البته ما دخالتی در نوع جبران کمبود نداریم و در جذب نیرو طبق مجوزهای دریافتی کمک و پشتیبانی می‌کنیم.

منبع : خبرگزاری ایسنا


جذب ۲۵ هزار دانشجومعلم جدید در دانشگاه فرهنگیان

مدیرکل امور اداری و تشکیلات آموزش و پرورش گفت: سازمان اداری و استخدامی در ۳۱ اردیبهشت‌ امسال، سهمیه جدید جذب دانشجو در دانشگاه فرهنگیان را ۲۵ هزار نفر اعلام کرد.

به گزارش بازارکار یارمحمد حسین‌بُر مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در واکنش به درخواست مخاطبان این خبرگزاری در سامانه «فارس من» مبنی بر «آموزش و پرورش پویا با استخدام معلمین تحصیلکرده از دانشگاه‌های برتر» با بیان اینکه سازمان اداری و استخدامی در ۳۱ اردیبهشت، سهمیه دانشگاه فرهنگیان را ابلاغ کرد، اظهار کرد: ۲۵ هزار ردیف برای دانشگاه فرهنگیان در نظر گرفته شده است.
وی در ادامه اضافه کرد: دو نوع ردیف استخدامی داریم، یکی مربوط به دانشجویان متعهد خدمت و دیگری نیز استخدام آزاد یا از طریق ماده ۲۸ است.
مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش اظهار ادامه داد: هنوز ردیف جذب آزاد یا ماده ۲۸ ابلاغ نشده است که احتمالا نتیجه به‌زودی اعلام می‌شود.
حسین‌بُر گفت:‌ در این خصوص برای آزمون‌ها مشکل خاص و حادی به وجود نخواهد آورد و برگزاری زمان آزمون‌ها متعاقباً توسط سازمان اداری و استخدامی اعلام می‌شود.

منبع : خبرگزاری فارس

آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.