استخدام دانشگاه فرهنگیان (کلیه اخبار)

استخدام دانشگاه فرهنگیان (کلیه اخبار)

توجه داشته باشید تمامی اخبار در همین صفحه به اطلاع شما خواهد رسید.

اخبار و استخدام‌های دانشگاه فرهنگیان به محض اعلام توسط مراجع رسمی در این صفحه اطلاع رسانی میگردد. بدیهی میباشد شما با مراجعه روزانه به این صفحه میتوانید علاوه بر مطالعه تمام اخبار و استخدام های دانشگاه فرهنگیان، آشنایی با سوالات و منابع مطالعاتی استخدام دانشگاه فرهنگیان و منابع مصاحبه استخدامی، در جریان استخدام جدید نیز قرار بگیرید.


مربیان پیش دبستانی به دانشگاه فرهنگیان مراجعه کنند

مودت با بیان اینکه از سال ۹۲ به بعد با حجم زیادی از مربیان پیش دبستانی مواجه هستیم گفت: مربیان برای استخدام باید از طریق دانشگاه فرهنگیان اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اهواز، «کورش مودت» در حاشیه در نهمین نشست شورای آموزش و پرورش خوزستان، در جمع خبرنگاران، با اشاره به سهمیه دانش‌آموزان در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و دارو و درمان اظهار کرد: با توجه به آمار جمعیتی دانش‌آموزان ما سهمیه شایسته‌ای نسبت به استان‌های هم‌سنگ ما نداریم که این مورد بررسی شد تا زیرساخت‌های آن از نظر تامین دانشگاه و علمی فراهم ‌شود.
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه استان‌های دیگر نسبت پذیرش دانش‌آموز ۲۲ نفر به یک نفر است ولی خوزستان ۱۱۸ نفر به یک نفر است افزود: با دستور خوزستان مقرر شد که از طریق وزارت علوم و آموزش و پرورش پیگیری شود که اقدام خوبی است.
وی در خصوص نهضت سوادآموزی تصریح کرد: به دستگاه‌های اجرایی که شرکای نهضت سوادآموزی در امر گسترش و توسعه سوادآموزی هستند برای همکاری در استان تاکید شد.
مودت با اشاره به اینکه چاقی در دانش‌آموزن تبعات سلامت جسمی دارد ابراز کرد: برنامه وسیعی در سطح استان در این خصوص داریم که حمایت و همراهی دست‌اندرکاران استان و اولیا را می‌طلبد تا در این زمینه گام خوبی برداریم چراکه هزینه برای دولت و مردم دارد و سلامت دانش‌آموزان را تهدید می‌کند.
وی اضافه کرد: در این جلسه در خصوص تجدیدنظر در نرخ شهریه مدارس غیردولتی که ستاد کرونا بر آن تاکید داشت بحث و گفتگو صورت گرفت.
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان به حضور و یا عدم حضور معلم‌ها در مدارس عنوان کرد: مدارس حضوری در مناطقی هستند اما هر جایی که دانش‌آموزان حضور نداشته باشند مجازی انجام می‌شود که شبکه شاد یکی از موارد مورد استفاده است البته این شبکه ایراداتی دارد که در سطح وزارت پیگیر آن هستیم تا قضیه حل شود.
وی خاطر نشان کرد: ۹۵ درصد مردم دسترسی به سیما دارند و می‌توانند از این طریق دروس را پیگیری کنند اما برای عمده مناطقی که دسترسی ندارند با رعایت پروتکل‌ها آموزش حضوری انجام می‌شود.
مودت ادامه داد: برای عدم حضور معلمان در مدارس، ستاد ملی کرونا و رئیس جمهور به استانداران اختیار داده که در استان اگر تمام ادارات تعطیل شوند مدارس هم تعطیل می‌شوند.
وی بیان کرد: شیوه‌نامه‌ای به مدارس داده شده تا برای معلمانی که بیماری زمینه‌ای دارند طبق شیوه‌نامه به کمیسیون پزشکی مراجعه کنند تا بر آن اساس عمل شود البته اگر مدیران تشخیص دادند تعداد همکاران در مدرسه زیاد و تراکم بالا است می‌توانند معلمان را سهمیه‌بندی کنند ولی مدرسه باید همیشه باز باشد.
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان به تبلت‌های اهدایی به دانش‌آموزان بی‌بضاعت اشاره کرد و گفت: اداره نوسازی مدارس شروع به خرید یک،هزار تبلت کرده، ۲هزار ملزومات تبلت نیز در گمرگ است ولی هنوز توزیع نشده که به محض رسیدن توزیع می‌شوند و از چند کانال پیگیر هستیم تا تبلت‌های بیشتری را برای استان تامین کنیم.
وی در پایان در پاسخ به سوال خبرنگار شبستان مبنی بر تعیین تکلیف استخدامی مربیان پیش دبستانی یاد آور شد: وزیر علوم‌ اعلام کرده از سال ۹۲ به بعد در سطح خوزستان با حجم زیادی از مربیان پیش‌دبستانی حجم مواجه هستیم و از این حجم گلایه دارد اما به گفته وزیر مربیان می‌توانند به دانشگاه فرهنگیان مراجعه و از طریق استخدام‌هایی که صورت می‌گیرد، مشکلشان را حل کنند، البته از سال ۹۲ به بعد نمی‌توان استخدام کرد

منبع : خبرگزاری شبستان


تلاش برای جذب ۲۰۰ عضو هیات علمی در دانشگاه فرهنگیان

رییس دانشگاه فرهنگیان، هرم هیات علمی این دانشگاه را گسترش یافته خواند و تصریح کرد: در تلاش هستیم ۲۰۰ عضو هیات علمی جذب این دانشگاه شوند در این راستا پرونده ۱۶۰ نفر از این افراد بررسی شده و آماده استخدام هستند.

به گزارش ایسنا، دکتر حسین خنیفر، در آئین بازگشایی پردیس ها و مراکز آموزشی این دانشگاه در پردیس نسیبه تهران، ضمن تشکر از حضور میهمانان دو وزارت آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم، همچنین اساتید، دانشجومعلمان و مدیران دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور و خبرنگاران تلاشگر که به صورت حضوری و مجازی در این نشست حضور داشتند، بهار تعلیم و تربیت را تبریک گفت.
دکتر خنیفر، با اشاره به اوضاع حاکم بر کشور تصریح کرد: ما به کرونا ثابت کردیم آموزش تعطیل بردار نیست. آموزش باید در هر شرایطی مسیر خود را طی کند.
وی از تغییر نوع آموزش و فشرده شدن آن در زمان کرونا سخن گفت و تاکید کرد: آموزش یا مدرسه بدون مرگ است. معلمان ما باید برای ارائه آموزش های تلفیقی، ترکیبی وLMS آمادگی کامل داشته باشند.
این مقام مسئول، با اشاره به تغییر تکنولوژی در عصر حاضر ادامه داد: تکنولوژی در حال تحول است. مهم ترین وظیفه ما ارائه آموزش تام و تمام است.
رییس دانشگاه فرهنگیان، از تحقق حدود ۳۷ درصدی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در دانشگاه فرهنگیان خبر داد و گفت: در صدد هستیم در سال تحصیلی جدید این میزان تحقق به ۵۰ درصد برسد.
دکتر خنیفر، فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته در راستای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در دانشگاه را نیز مثبت ارزیابی کرد و با اشاره به بازنگری دروس در دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: در این دانشگاه ۲۰ برنامه درسی کارشناسی و کارشناسی ارشد بازنگری و به روز رسانی شده است.
وی، یادآور شد: پیش از این دانشگاه فرهنگیان، دارای ۸۰۰ عضو هیات علمی بود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، دکتر حسین خنیفر، در پایان اعضای هیات علمی دانشگاه فرهنگیان را به عنوان پیشکسوتان پر افتخار دانشگاه معرفی کرد و افزود: این عزیزان به درستی و شایستگی برای تربیت و آموزش دانشجو معلمان در تلاش و تکاپو هستند.

منبع : خبرگزاری ایسنا


موافقت وزیر آموزش و پرورش با افزایش سن ورود به دانشگاه فرهنگیان

وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از موافقت خود برای افزایش سن ورود به دانشگاه فرهنگیان خبر داد.
به گزارش افکارنیوز، احمد نادری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره جزئیات نشست صبح امروز این کمیسیون اظهار داشت:‌ در این جلسه حاجی میرزایی و غلامی وزرای آموزش و پرورش و علوم برای پاسخگویی به سوالات اعضای این کمیسیون حاضر شده بودند.

اخبار سیاسی-وی در این راستا گفت: حاجی‌میرزایی در پاسخ به سوالات برخی نمایندگان درباره عدم مدیریت صحیح در بازگشایی مدارس توضیحاتی را به اعضای کمیسیون داد اما این توضیحات برای نمایندگان قانع کننده نبود و نهایتا نمایندگان از توضیحات وی قانع نشدند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در ادامه عنوان کرد: ‌موضوع سن افزایش ورود به دانشگاه فرهنگیان و در مجموع افزایش سن پذیرش دانشجو دیگر سوالی بود که وزیر آموزش و پرورش دراین باره توضیحاتی را ارائه کرد و درباره این مطالبه نمایندگان اعلام کرد که افزایش سن فرهنگیان موافق است و اینکار انجام خواهد شد.
نماینده تهران در مجلس خاطرنشان کرد: موضوع استخدام آموزشیاران نهضت سواد آموزی هم در نشست صبح امروز این کمیسیون مطرح شد اما به دلیل طولانی شدن مباحث مطرح شده در نهایت به سرانجام نرسید و قرار شد در نشست‌های بعدی این موضوع دنبال شود.

منبع : بازار کار


ورود ۲۱ هزار معلم تازه نفس به آموزش و پرورش در مهر ۹۹

رئیس دانشگاه فرهنگیان از تزریق ۲۱ هزار معلم تازه نفس به آموزش و پرورش در مهر ۹۹ خبر داد.

به گزارش ایلنا، حسین خنیفر، رئیس دانشگاه فرهنگیان، درباره پروسه پذیرش دانشجویان جدید الورود و افزایش ظرفیت در دانشگاه فرهنگیان گفت: آزمون سراسری ۹۹ برگزار شده، اما هنوز نتایج آن اعلام نشده است، بنابراین دو حالت در پیش رو داریم، اگر قبل از سال تحصیلی نتایج اعلام شود، این نتایج به آموزش و پرورش ابلاغ می‌شود و بعد از آن آموزش و پرورش بر اساس شرایط جذب و حد نصاب، ظرفیت را تعیین می‌کند.
رئیس دانشگاه فرهنگیان خاطرنشان کرد: ما ۲۰ هزار ردیف داریم و احتمالا ۷۰ تا ۸۰ هزار نفر نیز برای سال جدید اسامی‌شان اعلام شود، اما برای پذیرش آن ۲۰ هزار نفر شرط‌هایی داریم که طبق آن آموزش و پرورش باید آنها را غربالگری کرده و به بخش گزینش وزارتخانه بدهد.
وی ادامه داد: بخش گزینش آموزش و پرورش سعی می‌کند داوطلبان برتر را در این زمینه به ما معرفی کند. این افراد باید بعد از گزینش مصاحبه شوند و آزمایش پزشکی انجام دهند. آزمایش‌ها شامل سنجش چشم، گوش، سلامتی عمومی، چاقی، لاغری، قد، سن و… می‌شود.
خنیفر اظهار داشت: انجام این کارها به عهده آموزش و پرورش است و اگر آنها توانستند تا مهر ۹۹ این کارها را انجام دهند ما هم سامانه آموزش الکترونیکی‌مان آماده است و می‌توانیم سال تحصیلی را از اواسط مهر و اوایل آبان شروع کنیم. البته اگر پروتکل‌ها به ما اجازه برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری را داد می‌توانیم با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و ارائه دروس کمپرس شده در بازه زمانی ۴۵ دقیقه‌ای کلاس‌های ده نفره را برگزار کنیم.
وی با بیان اینکه ما آمادگی برگزاری کلاس‌های حضوری را داریم، گفت: همچنین آمادگی داریم کلاس‌های حضوری ۱۰ نفره را برای دانشجویان جهت آموزش دروس عادی در طول هفته و برای دروس مهارتی در روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار کنیم.
برگزاری کلاس‌ها در بهمن در صورت اعلام باتاخیر نتایج پذیرش داوطلبان
رئیس دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: اما اگر نتایج کنکور سراسری و پذیرش در دانشگاه‌های فرهنگیان دیر اعلام شود و از آنجا که باید مصاحبه‌و گزینش‌ها با رعایت پروتکل‌ها و فاصله گذاری اجتماعی نیز صورت بگیرد، این امکان وجود دارد که کمی کار زمان بر شود و ما کلاس‌های مان را در بهمن شروع کنیم. ولی لازم است بگویم که فارغ التحصیلی دانشجویان در موعد مقرر انجام می‌شود یعنی اگر کلاس‌های ما حتی از بهمن نیز آغاز شود؛ ما از تابستان برای جبران ترم اول استفاده می‌کنیم تا استخدام این دسته از دانشجویان به تعویق نیفتد.
وی در ادامه با تقسیم بندی کردن دانشگاه‌های مختلف توضیح داد: دانشگاه‌ها در دنیا و همچنین در ایران به سه دسته تقسیم می‌شوند، یک سری از دانشگاه‌ها به طور کل آموزش از راه هستند مثل دانشگاه پیام نور یک سری از دانشگاه‌ها هم در طی ۱۵ ساله اخیر سرور خریداری کرده و از شبکه‌های اینترنتی استفاده کردند، مثل دانشگاه تهران که در خیابان پورسینا یک ساختمان چند طبقه را برای این کار مجهز کردند.
رئیس دانشگاه فرهنگیان اضافه کرد: دسته دوم دانشگاه‌هایی هستند که خودشان به دو بخش تقسیم می‌شوند؛ بخش اول دانشگاه‌هایی هستند که زیرساخت کافی نداشتند و در این مدت شیوع کرونا سریعاً سرور تهیه کردند و شبکه‌های مرکزی تشکیل دادند. یک سری از دانشگاه‌ها هم مثل دانشگاه فرهنگیان اصلاً موضوع آموزش الکترونیکی در آنها مطرح نبوده، زیرا ما اعتقاد داریم تربیت معلم باید چهره به چهره باشد و آموزش مجازی با شیوه آموزشی ما منافات دارد.
خنیفر گفت: پیش از شیوع کرونا در سال گذشته یک بخشنامه از سوی وزارت علوم به همه دانشگاه‌ها داده شد، مبنی بر اینکه همه دانشگاه‌ها باید ۱۰ درصد از آموزش‌های خود را الکترونیکی کنند. این اقدام چند دلیل داشت اول اینکه به واسطه آن، عدالت آموزشی رعایت شود، یعنی ممکن است یک استاد خوب باشد، ولی فقط در تهران ساکن باشد، اما زمانی که مواد درسی این استاد به صورت الکترونیکی تولید شود همه دانشجویان می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. دوم مدیریت سبز است که از طریق آن کاهش انرژی، کاهش رفت و آمد و هزینه ها را خواهیم داشت. سوم اینکه آموزش‌های الکترونیکی تنوع دارند و بعد‌ها می‌توان آموزش الکترونیکی را به صورت پادکست‌های مختلف ارائه داد.
رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره محتوای آموزشی الکترونیکی تولید شده از سوی این دانشگاه گفت: ما توانستیم سال گذشته در بخش معاونت آموزشی دانشگاه ۶۰ واحد یا ۳۰ درس را برای آموزش الکترونیکی تولید کنیم، اما زمانی که کرونا شروع شد به این فکر افتادیم که کارمان را توسعه دهیم. ما اکنون شش سرور در دانشگاه فرهنگیان داریم و شش سرور دیگر نیز قرار است به زودی به دستمان برسد. احتمال اینکه با کمبود در زمینه آموزش الکترونیکی مواجه شویم بسیار کم است.
برگزاری ۲۵ هزار کلاس مجازی در سال تحصیلی جدید
خنیفر افزود: سال گذشته که شیوع کرونا را شاهد بودیم، ما ۲۱ هزار کلاس الکترونیکی برای حدود ۶۵ هزار دانشجو برگزار کردیم. همچنین در شبکه اجتماعی دانشگاه با نام شمیم و سایر پیام رسان‌ها کلاس‌های حضوری و مجازی برگزار شد و تلاش کردیم کلاس‌ها و امتحانات را سر موعد به پایان برسانیم.
وی تاکید کرد: ما آمادگی داریم برای مهرماه ۲۵ هزار کلاس مجازی برگزار کنیم.برگزاری امتحانات هم قرار است که در بستر ال ام اس انجام شود.
رئیس دانشگاه فرهنگیان اضافه کرد: ما سال تحصیلی آینده را می‌توانیم با همین تعداد سرورهایی که داریم پیش ببریم، اما برای سال‌های آینده و با توجه به بازنشستگی‌هایی که آموزش و پرورش پیش رو خواهد داشت، ما حداقل به ۳۰ سرور نیاز داریم. البته پهنای باند اینترنتی را ده برابر نسبت به سال‌های گذشته افزایش دادیم.
خنیفر درباره تزریق نیرو از سوی دانشگاه فرهنگیان به بدنه آموزش و پرورش گفت: برای مهرماه سال تحصیلی جدید ما در مجموع ۲۱ هزار فارغ التحصیل پیوسته و مهارت آموز تحویل آموزش و پرورش خواهیم داد.

منبع : خبرگزاری ایلنا


استخدام ۲۰ هزار معلم در سال آینده

رییس دانشگاه فرهنگیان، از استخدام رسمی ۲۰ هزار دانشجو معلم دانشگاه فرهنگیان از سال تحصیلی آینده در آموزش و پرورش خبر داد.
به گزارش بازارکار به نقل از مرکز اطلاع رسانی آموزش و پرورش، حسین خنیفر، از اختصاص ۲۰ هزار ردیف استخدامی به منظور جذب دانشجو معلم برای ۲۰ رشته تحصیلی در دانشگاه فرهنگیان خبر داد و اظهار کرد: این دانشجو معلمان از میان همه فارغ التحصیلان دبیرستان های سراسر کشور از طریق کنکور سراسری در سال تحصیلی آینده برای مقطع کارشناسی پذیرش خواهند شد.

وی در پاسخ به سئوال مطرح شده در خصوص تعهد خدمت دانشجو معلمان پذیرفته شده این دانشگاه تصریح کرد: دانشجو معلمان پذیرفته شده دو برابر مدت زمان تحصیل خود در قبال وزارت آموزش و پرورش تعهد خدمت دارند.
رییس دانشگاه فرهنگیان تاکید کرد: همه پذیرفته شدگان نیز از همان ابتدای تحصیل خود استخدام رسمی آموزش و پرورش شده و برابر ضوابط قانونی حقوق ماهانه این افراد نیز پرداخت می شود.
خنیفر در خصوص نحوه برگزاری کلاس های این دانشگاه در سال تحصیلی آتی در تاکید سخنان حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: امیدوار هستیم در مهر سال جاری و شروع سال تحصیلی، کلاس ها به شیوه حضوری برگزار شود.
این مقام مسئول گفت: در صورت عدم صدور مجوز ستاد ملی کرونا برای برگزاری کلاس های حضوری، با ادامه فعالیت سامانه آموزش های مجازی الکترونیکی دانشگاه، نظام آموزشی با پویایی و بهره گیری از تجارب گذشته با قوت ادامه خواهد داشت.
وی در پایان افزود: با توجه به امکان بهره گیری از توانمندی های شبکه آموزشی دانش آموز، شاد، از بستر این شبکه برای ارائه آموزش های مجازی به دانشجو معلمان استفاده خواهد شد.​

منبع :بازار کار


تدوین آیین‌نامه جذب نیروی انسانی در آموزش و پرورش

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش گفت: آیین‌نامه جذب منابع انسانی در وزارت آموزش و پرورش در دست تدوین و تصویب است.

به گزارش ایلنا، قاسم احمدی لاشکی معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش در حاشیه جلسه شورای معاونان وزیر وزارت آموزش و پرورش از عزم جدی برای ساماندهی نیروی انسانی این وزارتخانه خبر داد.

وی با بیان این مطلب گفت: این جلسه بسیار مهم و حائز اهمیت بود و در آن ضمن ارائه گزارش مدیران کل آموزش و پرورش استان‌های خوزستان و آذربایجان شرقی به یکی از مهم‌ترین موضوعات یعنی ساماندهی نیروی انسانی آموزش و پرورش پرداخته شد.

معاون حقوقی و امور مجلس افزود: آیین‌نامه جذب منابع انسانی در وزارت آموزش وپرورش در دست تدوین و تصویب است که پس از انجام، برای تصویب نهانی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارجاع خواهد شد.

وی تصریح کرد: درصورت نهایی شدن این آیین‌نامه، از این پس استخدام معلمان صرفا در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی امکانپذیر خواهد بود.

منبع :خبرگزاری ایلنا


جذب ۲۰ هزار فارغ‌ التحصیل دانشگاه فرهنگیان

امروز

رئیس سازمان سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش، افزود: در سال تحصیلی آینده ۲۰ هزار فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان در مدارس کشور جذب می‌شوند و همچنین ۲۵ هزار و ۳۰۰ نفر از همکاران فرهنگی تبدیل وضعیت خواهند شد.

شاپور محمدزاده امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به ماموریت‌های متنوع بزرگترین دستگاه تعلیم و تربیت در تعالی آموزشی کشور، اظهار کرد: برنامه‌های آموزش و پرورش استان گیلان در راستای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، نقشه سند تحول بنیادین و همچنین برنامه‌های وزیر محترم آموزش و پرورش در زمان اخذ رای اعتماد زمینه ساز تحول شگرف در نظام فرهنگی و آموزشی می‌شود.
رئیس سازمان سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش، افزود: در سال تحصیلی آینده ۲۰ هزار فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان در مدارس کشور جذب می‌شوند و همچنین ۲۵ هزار و ۳۰۰ نفر از همکاران فرهنگی تبدیل وضعیت خواهند شد.
وی با اشاره به رقم ۲ میلیون ۷۰۰ هزار بی سواد گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در سرشماری سال ۹۵، گفت: با برنامه ریزی‌ها و اقدامات صورت گرفته این رقم به کمتر از یک میلیون بی سواد کاهش یافته است.
محمدزاده با تاکید بر اینکه شبکه شاد در استان گیلان نیز باید جدی گرفته شود، بیان کرد: شروع سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریور اعلام شده حتی در استان‌های با وضعیت بهتر نیز می‌توانند دو هفته زودتر واحدهای آموزشی را بازگشایی کنند.
معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ویژگی‌های مدیرکل جدید آموزش و پرورش گیلان، تصریح کرد: تجربه بالای ایشان و تعامل بالای وی در استفاده از ظرفیت‌های مختلف، آینده خوبی را برای آموزش و پرورش استان نوید می‌دهد.
محمدزاده از تلاش‌های نادر جهان آرای در دو سال اخیر و همچنین توفیقات وی در دوران مسئولیت تقدیر کرد.
محمد رحمتی مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این آیین با اشاره به ضرورت اعتلای نظام تعلیم و تربیت استان، اظهار کرد: اجرای اسناد بالادستی همچون سند تحول بنیادین سبب تحول و احیای آموزش و پرورش می‌شود.
وی با تاکید بر لزوم بهره گیری نیروی انسانی متخصص در پیشبرد اهداف عالیه آموزش و پرورش گفت: استفاده از ظرفیت‌های مدیران، معلمان و کارشناسان از راهبردهای آموزش و پرورش استان گیلان در دوره جدید است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به شرایط کرونایی جامعه خاطرنشان کرد: ارتقای شبکه آموزشی شاد و تامین نیروی انسانی در سال تحصیلی پیش رو از دغدغه‌های مهم آموزش و پرورش استان است.
نادر جهان آرای، مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان گیلان هم در این مراسم خدمت در دستگاه تعلیم و تربیت را سرمایه الهی و همیشگی دانست و بر ادامه خدمت به فرهنگیان و دانش آموزان و توسعه فرهنگ نشاط تاکید کرد.
وی افزود: در سلسله مراتب اداری آمدن و رفتن مدیران امری طبیعی است و برماست تا آخرین دقایق بر عهدی که با مردم در ارائه خدمت بسته ایم؛ وفادار بمانیم.
به گزارش ایسنا؛ در این مراسم از زحمات ۲ سال و ۹ روزه نادر جهان آرای تقدیر و محمد رحمتی به عنوان مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان گیلان معرفی شد.
محمد رحمتی متولد ۱۳۴۷ لاهیجان و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد جغرافیای سیاسی است. ریاست اداره تعاون و امور رفاهی آموزش و پرورش استان گیلان و همچنین مدیریت آموزش و پرورش شهرستان لاهیجان از مرداد ۹۱ تاکنون بخشی از مسئولیت‌های وی در ۳۳ سال سابقه خدمت است.

منبع : بازار کار


دعوت به همکاری مدرس معارف اسلامی در دانشگاه فرهنگیان

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از دانشگاه فرهنگیان، حجت‌الاسلام والمسلمین «امین الله دادگر» از آغاز ثبت‌نام طرح شناسه تدریس و فراخوان مدرسان حق‌التدریس معارف اسلامی و تعلیم و تربیت اسلامی دانشگاه فرهنگیان خبر داد.

رییس دبیرخانه هماهنگی گروه‌های معارف و تربیت اسلامی دانشگاه فرهنگیان افزود: دانشگاه فرهنگیان که ماموریت تربیت معلم طراز جمهوری اسلامی ایران را مطابق اساسنامه خود برعهده دارد در راستای غنابخشی به آموزش دروس معارف اسلامی و دروس تعلیم و تربیت اسلامی درتلاش است با عنایت به مصوبه هیات اجرایی جذب هیات علمی دانشگاه، از ظرفیت سایر دانشگاه­‌ها، حوزه‌­های علمیه و مراکز آموزش عالی و آموزش و پرورش با شرایط ذیل بهره گیرد:

شرایط عمومی متقاضی

تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران، تدین به اسلام و تعهد و اعتقاد به انقلاب اسلامی، ولایت فقیه و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، وفاداری به نظام جمهوری اسلامی، تخلّق به اخلاق علمی و رفتار مناسب با شئونات اسلامی و دانشگاهی، برخورداری از سلامت جسمی و روحی لازم و نداشتن نقص عضو، التزام به قوانین و مقررات صنفی و اخلاق حرفه‌‌ای، برخورداری از حسن شهرت اخلاقی، عقیدتی و سیاسی، عدم اعتیاد به مواد مخدر، نداشتن سوابق محکومیت کیفری و انتظامی، عدم اشتهار به فسق و فجور و اعمال منافی عفت عمومی و رفتار خلاف حیثیت شغلی، عدم سابقه فعالیت موثر علیه نظام جمهوری اسلامی و نداشتن سابقه وابستگی یا گرایش به سازمانها و تشکل‌های محارب و معاند با نظام جمهوری اسلامی.

شرایط ویژه

داشتن سطحی متناسب از آگاهی و معارف دینی

داشتن سوابق دفاع از آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی و سوابق ارزشمند عملی در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران

توانایی در جهت ارتقای دینی و پرورش نسل دانشجو، مومن، انقلابی، متعهد، امیدوار با هویت اسلامی

التزام عملی به گسترش و تقویت ایمان، اعتقاد اسلامی، تهذیب و تزکیه نفس و افزایش باور عمومی نسبت به عقاید اسلامی و اعتلای روح معنویت و مکارم و فضائل اخلاقی

التزام به گسترش و تقویت برنامه‌های اسلامی شدن مراکز آموزش عالی و اعتقاد به بومی‌سازی علم در ساحت‌های متنوع آن

شرایط اختصاصی

-دارا بودن مدرک دکتری تخصصی از دانشگاه‌های معتبر داخل یا خارج کشور مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا دارا بودن سطح ۴ حوزه علمیه از اولویت برخوردار است.

دانشجوی دکتری به شرط ارائه گواهی قبولی امتحان جامع و یا گواهی اشتغال به تدوین رساله سطح ۴ حوزه علمیه برای فضلای حوزه­‌های علمیه

کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها و سطح ۳ حوزه‌های علمیه درصورت دارا بودن ۵ سال سابقه تدریس در دانشگاه‌های معتبر به میزان حداقل ۸ واحد در هر نیمسال

بومی بودن و یا شهر همجوار با فاصله کمتر از دوساعت با پردیس مرکز موردتقاضا

رعایت جنسیت متناسب با پردیس‌ها و مراکز تابعه دانشگاه

دارا بودن مجوز دائم تدریس برای تدریس دروس معارف اسلامی در گرایش مورد تقاضا(۱۶ واحد)

احراز «صلاحیت علمی، عمومی تدریس» برای تدریس دروس تعلیم و تربیت اسلامی در گرایش مورد تقاضا(۱۹ واحد) توسط کارگروه‌های علمی و عمومی دبیرخانه هماهنگی گروه­‌‌های معارف و تربیت اسلامی

متقاضیانی که دوره‌های آشنایی با آثار شهید مطهری را گذرانده باشند در مصاحبه عمومی دانشگاه از امتیاز برخوردارند.

 

معلمان و دبیران متقاضی ماموریت آموزشی به پردیس‌ها و مراکز تابعه دانشگاه فرهنگیان درصورت دارا بودنِ شرایط سه‌گانه فوق و اختصاص سهمیه مامور آموزشی از وزارت آموزش و پرورش به دانشگاه فرهنگیان، از سال جدید از اولویت در «ماموریت آموزشی» برخوردار خواهند بود.

تنها به تقاضای افرادی ترتیب اثر داده خواهد شد که تناسب رشته‌­ای در جدول فوق را دارا باشند و شرطِ مهمِ «به­‌همراه سوابق علمی پژوهشی مرتبط با این درس» نیز رعایت شده باشد.

فرایند و نکات مهم ثبت‌نام

متقاضیان می‌توانند جهت ثبت نام و بارگذاری مدارک موردنیاز به نشانی https://maaref.cfu.ac.ir/fa/form_data/add/form_id=۲۸۵۴ مراجعه کنند.

پرونده متقاضیان بر اساس مدارک و مستندات بارگذاری شده در سامانه مذکور مورد بررسی و ارزیابی اولیه قرار می‌­گیرد و از واجدین شرایط و مطابق نیاز این دانشگاه، برای انجام مصاحبه علمی و عمومی دعوت به عمل می‌آید.

ملاک ارزیابی اولیه علمی، مدارک و مستندات بارگذاری شده در سامانه مذکور خواهد بود و کیفیت و چگونگی بارگذاری و عدم بارگذاری مستندات در سایت مذکور و اشکالات مترتبه بر عهده متقاضی است.(دانشگاه به مدارک و مستندات ناقص و ارسالی پس از پایان وقت فراخوان، هیچ گونه ترتیب اثری نخواهد داد)

دانشگاه در قبول یا رد ثبت­‌نام‌ها مختار بوده و ارسال مدارک هیچ حقی را برای متقاضی ایجاد نمی‌­کند.

ضوابط و مقررات اداری نیروهای مامور آموزشی از آموزش و پرورش به دانشگاه فرهنگیان، تابع بخشنامه معاونت طرح و برنامه و توسعه منابع دانشگاه فرهنگیان است.

اعلام نتیجه فقط از طریق سامانه مذکور خواهد بود.

متقاضیان پذیرفته­‌شده نهایی توسط دانشگاه، از خدمات شناسه تدریس بهره‌­مند خواهند شد.

از آنجا که تدریس افراد غیر اعضای هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان در حوزه دروس معارف اسلامی و تعلیم و تربیت اسلامی(اعم از مامور و حق التدریس) از نیمسال اول ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به بعد، مشروط به اخذ آی­دی کارت است، بر این اساس، همه اساتید، متقاضیان تدریس این دروس باید در این فراخوان شرکت کنند.

مهلت ثبت‌نام تا تاریخ ۱۰ خرداد ۹۹ است.

برای ثبتنام اینجا کیلیک کنید

سرنوشت پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش در گرو تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا

علی الهیار ترکمن آخرین وضعیت پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش و سرانجام سال تحصیلی جاری را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا؛ علی الهیار ترکمن، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش، با اشاره به وضعیت پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش گفت: دانشگاه فرهنگیان مسئولیت آموزش و آماده کردن این افراد برای تدریس را برعهده دارد.

او افزود: در حال حاضر باتوجه به شرایط فعلی که امکان برگزاری کلاس‌های آموزشی حضوری وجود ندارد، دانشگاه فرهنگیان بسته‌های آموزشی را آماده کرده و از طریق فضای مجازی در اختیار این افراد قرار می‌دهد.

الهیار ترکمن درباره شروع به کار پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش تصریح کرد: دانشگاه فرهنگیان قول داده این افراد را تا مهرماه آماده کند بنابراین اگر ستاد ملی مبارزه با کرونا دستور بازگشایی مدارس را به آموزش و پرورش ابلاغ کند، این افراد هم تدریس را آغار می‌کنند.

منبع : خبرگزاری برنا


اطلاعیه‌ پذیرفته‌ شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش و جاماندگان دوره‌های گذشته مهارت آموزی

برای پذیرفته‌شدگان آزمون استخدام پیمانی سال ۹۸ آموزش و پرورش و جاماندگان دوره‌های گذشته مهارت آموزی اطلاعیه‌ای صادر شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان ضمن تبریک به پذیرفته شدگان آزمون استخدام پیمانی سال ۱۳۹۸ وزارت آموزش و پرورش به اطلاع می‌رساند تنها مرجع اطلاع رسانی در خصوص مسایل مرتبط با دوره مهارت آموزی، پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه فرهنگیان و پرتال معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی است و این دانشگاه اخبار مندرج در سایر مراجع اطلاع رسانی اعم از سایتهای خبری و شبکه اجتماعی را تایید نکرده و هیچ مسئولیتی در قبال آنها ندارد.

تذکر۱: جاماندگان دوره مهارت آموزی سال‌های گذشته (تاخیر گزینش) برای تکمیل اطلاعات پرونده خود، روز یکشنبه مورخ ۱۳۹۹/۰۲/۰۷ از ساعت ۹ صبح تا ۱۵ بعداز ظهر با شماره تلفن های ۸۷۷۵۱۳۷۳ و ۸۷۷۵۱۳۵۴ تماس حاصل نمایند.

برنامه ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال ۱۳۹۸ وزارت آموزش و پرورش و جاماندگان دوره مهارت آموزی سال‌های گذشته (تاخیر گزینش)، دارای سه مرحله اصلی است که جزییات آن به شرح ذیل اعلام می‌شود:

مرحله اول: تعیین محل آموزش و ثبت نام غیرحضوری و حضوری

پذیرفته شدگان برای اطلاع از محل آموزش و ثبت نام غیرحضوری باید از روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۹/۰۲/۱۰ تا روز جمعه ۱۳۹۹/۰۲/۱۲ به سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان به نشانی http://۱۰.۹.۲۹.۹۲ مراجعه کنند.

پذیرفته شدگان پس از مشخص شدن استان و پردیس محل آموزش و ثبت نام غیرحضوری، باید به سایت دانشگاه فرهنگیان استان محل آموزش خود (به عنوان مثال مهارت آموزان استان آذربایجان شرقی به «مدیریت امور پردیس‌های استان آذربایجان شرقی- دانشگاه فرهنگیان») مراجعه و اطلاعات مربوط به دوره مهارت آموزی را دریافت کنند. پذیرفته شدگان از این پس در هر زمینه‌ای، فقط با استان محل آموزش خود در ارتباط خواهند بود.

پیشنهاد می‌شود برای ورود به سامانه آموزشی دانشگاه (سامانه گلستان) از مرورگر Internet Explorer استفاده کنید.

نام کاربری و رمز عبور به صورت پیش فرض در زمان ثبت نام، توسط سامانه اعلام می‌شود.

مهارت آموزان باید در اولین ورود به سیستم، رمز عبور خود را تغییر دهند و تا پایان دوره مهارت آموزی، آن را نزد خود حفظ کنند.

در صورت بروز مشکل در ثبت نام یا از بین رفتن رمز عبور، به مسئول آموزش محل برگزاری دوره مراجعه کنید.

مدارک مورد نیاز ثبت نام غیرحضوری:

اسکن کلیه صفحات شناسنامه.

اسکن پشت و روی کارت ملی.

اسکن عکس پرسنلی زمان ثبت نام در آزمون استخدامی.

اسکن کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت (برای برادران).

اسکن مدرک تحصیلی.

اسکن گواهی ICDL (درصورت دارا بودن).

اسکن گواهی روخوانی و روان خوانی قرآن (درصورت دارا بودن).

تذکر۲: افرادی که فاقد گواهی‌های ICDL و روخوانی و روان خوانی قرآن هستند تا پایان دوره مهارت آموزی فرصت دارند تا دوره های فوق را در موسسات مورد تایید دانشگاه فرهنگیان طی کنند.

ثبت نام حضوری بر اساس برنامه اعلام شده در سایت مدیریت امور پردیس‌های استانِ محل آموزشِ مهارت آموز انجام خواهد شد.

ثبت نام حضوری تنها از کسانی به عمل خواهد آمد که اقدام به ثبت نام غیرحضوری کرده باشند. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام حضوری عبارتند از:

ارائه کپی برابر با اصل سند تعهدنامه محضری (مجوز شماره ۱۵۱۶۱۰ مورخ ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ و مجوز شماره ۱۶۰۴۹۱ مورخ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ سازمان اداری و استخدامی کشور) به محل آموزش دوره مهارت آموزش جهت ضبط در پرونده آموزشی الزامی است.

پرینت ثبت نام غیرحضوری در سامانه آموزشی دانشگاه.

اصل و کپی مدرک تحصیلی.

اصل و کپی شناسنامه.

اصل و کپی کارت ملی.

اصل و کپی کارت پایان خدمت یا معافیت خدمت (برای برادران).

اصل و کپی گواهی ICDL (درصورت دارا بودن).

اسکن گواهی روخوانی و روان خوانی قرآن (درصورت دارا بودن).

تذکر۳: عدم مراجعه حضوری پذیرفته شدگان، طبق برنامه اعلامی مدیریت امور پردیس‌های استان مربوطه به معنی انصراف از دوره تلقی می‌شود.

تذکر۴: مسئولیت ناشی از بی توجهی به مفاد اطلاعیه، به عهده پذیرفته شده است.

مرحله سوم: شروع دوره آموزشی و برنامه درسی

دوره مهارت آموزی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش سال ۱۳۹۸ شامل سه پودمان است که پودمان نخست آن از روز شنبه مورخ ۱۳۹۹/۰۲/۲۰ آغاز می‌شود. پذیرفته شدگان باید پس از ثبت نام حضوری براساس برنامه اعلامی استان محل آموزش، اقدام کنند. در صورتی که مهارت آموز طبق مراحل مشخص شده اقدام نکند امکان شرکت وی در امتحانات پایان پودمان و متعاقباً صدور حکم استخدامی از سوی وزارت آموزش و پرورش امکان نخواهد داشت.

پودمان‌های اول و دوم این دوره به دلیل شرایط حال حاضر کشور و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود. در کنار آموزش الکترونیکی بسته‌های یادگیری و آزمون‌های مستمر و پایانی در نظر گرفته شده است. پودمان سوم نیز همراه با بازگشایی مدارس در سر کلاس‌های درس اجرا خواهد شد.

تذکر۵: بدیهی است پاسخگویی به مشکلات پذیرفته شدگان از جمله رمز عبور سامانه آموزش، بارگذاری مدارک، ثبت نام و… برعهده استان محل برگزاری دوره است لذا اکیداً از مراجعه حضوری یا تلفنی مهارت آموزان به سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان خودداری شود.

منبع : خبرگزاری پانا


بیش از ۳۰ هزار دانشجومعلم مهرماه به چرخه آموزش وارد می‌شوند

 به گفته رئیس دانشگاه فرهنگیان بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده بین ۳۰ تا ۴۰ هزار دانشجومعلم در مهرماه امسال به وزارت آموزش و پرورش ملحق می‌شوند.

به گزارش ایرنا، حسین خنیفر گفت: اکنون ۲۰ هزار دانشجومعلم تربیت شده در دانشگاه فرهنگیان آماده خدمت در آموزش و پرورش هستند اما اگر آمار قبولی های ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان به ما داده شود، این آمار به ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر می رسد. در ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان اینگونه بیان شده است که تامین بخشی از نیازهای خاص آموزش و پرورش در رشته‌هایی که امکان توسعه آن از طریق «واحد دانشگاهی» وجود ندارد، مطابق با ضوابط و مقررات وزارت آموزش و پرورش و از میان دانش‌ آموختگان سایر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی سراسر کشور و حوزه‌های علمیه، با شرط گذراندن حداقل دوره یکساله مهارت آموزی در «دانشگاه فرهنگیان» بلامانع است.

خنیفر ادامه داد: در شرایط کنونی که به دلیل شیوع کرونا تمام آموزش‌ها به دانشجومعلمان به صورت الکترونیکی و مجازی است، باز هم دانشگاه فرهنگیان موظف است که حتما تعدادی از این دانشجویان تربیت شده را به وزارت آموزش و پرورش تحویل دهد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه تداوم آموزش در پردیس‌ها و مراکز تربیت معلم دانشگاه فرهنگیان همچنان ادامه دارد، پیش‌بینی کرده‌ایم که حتما ۲۰ هزار معلم جدای از ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان حتما به این وزارتخانه تحویل داده شوند و اگر آمار قبولی ماده ۲۸ نیز به دانشگاه داده شود، این آمار حدود دو برابر می‌شود.

رئیس دانشگاه فرهنگیان افزود: باید آمار قبولی‌های آزمون ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان اعلام می‌شد که این افراد بتوانند در مهرماه امسال مشغول کار در وزارت آموزش و پرورش شوند.

خنیفر اضافه کرد: در صورتی که این آمار به دانشگاه فرهنگیان داده شود، این افراد می‌توانند ضمن جبران برخی از درس‌های عقب افتاده خود، در مهرماه به عنوان نیروهای وزارتخانه مشغول کار شوند.

به گفته وی، آزمون ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان در اسفند ماه سال گذشته برگزار شد که امیدواریم با اعلام نتایج آن بتوانیم مانند سال‌های گذشته تعداد نیروهای بیشتری را به وزارت آموزش و پرورش تحویل دهیم.

خنیفر همچنین درباره تعداد دانشجومعلمان حال حاضر دانشگاه فرهنگیان گفت: اکنون بیش از ۷۰ هزار دانشجومعلم در پردیس‌ها و مراکز تربیت معلم این دانشگاه فعالیت دارند.

منبع : خبرگزاری ایرنا


جزئیات برگزاری دوره‌های مهارت آموزی پذیرفته‌ شدگان آزمون استخدامی

رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره چگونگی برگزاری دوره‌های مهارت‌آموزی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی امسال توضیح داد.

دوره‌های مهارت آموزی حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره وضعیت برگزاری کلاس‌های دوره مهارت آموزی برای پذیرفته شدگان آزمون استخدامی امسال اظهار کرد: کار گزینش پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی تمام شده و توزیع استانی هم انجام گرفته است؛ منتظر اعلام نتایج نهایی هستیم تا دوره‌های آموزشی را آغاز کنیم.

او با اشاره به اینکه حدود ۱۷ هزار نفر در گزینش نهایی پذیرفته شده‌اند، ادامه داد: پذیرفته شدگان ماده۲۸ طی ۲ پودمان آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند و از مهر ۹۹ وارد کلاس‌های درس می‌شوند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان با تشریح چگونگی برگزاری پودمان‌های مهارت آموزان بیان کرد: یک پودمان در ترم جاری برگزار می‌شود و پودمان بعدی را هم در تابستان برگزار می‌کنیم تا مهارت آموزان ضمن آموزش‌های لازم از جمله دروس پداگوژی وارد کلاس‌های درس شوند.

خنیفر در پاسخ به این پرسش که آیا مدت زمان در نظر گرفته شده برای آموزش مهارت آموزان کافی است یا خیر، گفت: آموزش‌های لازم را برای مهارت آموزان در نظر گرفتیم از طرفی دیگر می‌توانیم دوره‌های آموزشی را همزمان با حضور مهارت آموزان در کلاس‌های درس ادامه دهیم یا حتی به جای مهر آنها از آبان ماه وارد کلاس‌های درس بشوند.

او در پاسخ به پرسشی دیگر مبنی بر اینکه با توجه به تکمیل ظرفیت در نظر گرفته شده برای دانشگاه، فضا و نیروی انسانی کافی برای خدمات رسانی وجود دارد یا خیر، اظهار کرد: با توجه به اینکه حدود ۱۰ هزار فارغ‌التحصیل داریم قطعا ۱۰ هزار ظرفیت خالی برای پذیرش جدید وجود دارد و مشکلی بابت فضای آموزشی، نیروی انسانی و استاد نداریم.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان


جذب مربیان تربیتی از طریق ماده ۲۸و دانشگاه فرهنگیان

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش از همه نیروهای تربیتی و مربیان آموزش ‌و پرورش خواست، تمرکز فعالیت‌های فرهنگی و پرورشی را به دل مدارس ببرند تا از این طریق تربیت به معنای واقعی محقق شود.

به گزارش خبرنگار بازارکار به نقل از ایسنا، علیرضا کاظمی در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره الگوهای برتر تدریس درس تفکر و سبک زندگی که عصر روز گذشته در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد، نیروی انسانی را در هر مجموعه‌ای مهم‌ترین رکن تحقق اهداف دانست و گفت: مهم‌ترین چالش آموزش‌ و پرورش در شرایط کنونی منابع انسانی است اما باهمت و تلاش همکاران، این دغدغه را در حوزه پرورشی با دو مدل کم کردیم. با پیگیری‌ها و تلاش‌های معلمان و مربیان که در خط مقدم تلاش می‌کنند افق‌های خوب و روشنی ازنظر کمی در حوزه نیروی انسانی رقم‌زده شده است. جذب نیروی انسانی و مربیان تربیتی از طریق ماده ۲۸و دانشگاه فرهنگیان برای اولین بار به ما گزارش‌شده است.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش ‌و پرورش مطالبه مقام معظم رهبری را بر دو بخش دانشگاه فرهنگیان به‌عنوان مزرعه مادر، سرچشمه اصلاح و آغاز تحولات و حوزه پرورشی و فرهنگی با تاکید بر منابع انسانی، تقسیم کرد و گفت: کمبود نیروی انسانی کمی و کیفی چالش و دغدغه مااست. در بخش تامین نیروی انسانی کیفی، فضا را باید بازکنیم تا نیروهای انسانی کارامد و معلمان خلاق در بخش‌های مختلف به‌صورت غیرموظف در حوزه پرورشی تدریس کنند. از ظرفیت فعالیت‌های تربیتی باید استفاده و برای آن چاره‌اندیشی کنیم‌ تا مشکلات نیروی انسانی کم شود.
وی از تلاش برای ساماندهی، جذب و آموزش نیروی انسانی تشکر کرد و گفت: تمام بخش‌های آموزش ‌و پرورش از کمبود نیروی انسانی کیفی رنج می‌برد. وجود نیروی پرانگیزه، بانشاط و خلاق مهم است. حوزه امور تربیتی پرچم‌دار فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی در آموزش ‌و پرورش است که هرروز باید برافراشته‌تر شود لذا تقویت ادارات امور تربیتی جزو مهم‌ترین برنامه‌های ما بوده است.
کاظمی امور تربیتی را تمام حوزه پرورشی و فرهنگی خواند و گفت: یکی از بخش‌هایی که باید به آن فوق‌العاده توجه شود کیفیت‌بخشی و برگزاری این جشنواره‌ها است. کتاب تفکر و سبک زندگی به این حوزه اختصاص‌یافته و ما خوشحالیم یک روزنه‌ برای همکاران بخش‌های پرورشی و فرهنگی بازشده تا با دانش‌آموزان بیشتر ارتباط برقرار کنند و تمرکز بیشتری برای نیازهای آنان داشته باشند.
معاون وزارت آموزش‌ و پرورش گفت: این تجربه‌ها می‌تواند به کیفیت ‌بخشی نیروی انسانی در حوزه پرورشی کمک کند اما این موضوع کافی نیست باید انگیزه و توانمندی‌های معلمان و مربیان را افزایش دهیم تا بتوانیم دوره۳۰۰ساعته را در زمان طولانی‌مدت برای معاونان و مربیان پرورشی تدارک ببینیم.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌ و پرورش ادامه داد: آنچه امروز کار حوزه پرورشی و فرهنگی را سنگین‌تر کرده است متولی شدن مراقبت و کاهش آسیب‌های اجتماعی است که باید آن را به فال نیک گرفت و احساس مسئولیت داشته باشیم چراکه این موضوع جزو اولویت اول نظام است و این کتاب می‌تواند به‌عنوان رکن برنامه‌ها باشد به‌ویژه که تمرکز در دوره متوسطه اول است و می‌تواند آغاز یک حرکت خوب باشد.
به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش‌ و پرورش، وی افزود: برای کنترل و مدیریت آسیب‌های اجتماعی، نیروی انسانی فعال در حوزه پرورشی و فرهنگی می‌توانند این کار را انجام دهند. مدیریت و رصد این شرایط کار ماست و امیدوارم با کمک شما و منابع انسانی این حوزه در خط مقدم تعلیم و تربیت، موفقیت‌های قابل‌توجهی در این بخش داشته باشیم.
کاظمی گفت: تمرکز فعالیت‌های فرهنگی و پرورشی را باید به دل مدارس ببریم تا جامعه دانش‌آموزی بیشتری را در شبکه تشکیلاتی خود عضو کنیم تا تربیت به معنای واقعی شکل گیرد.

منبع : خبرگزاری ایسنا


رایزنی برای افزایش سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان

رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: سقف سن قبولی برای ورود به دانشگاه فرهنگیان ۲۲ سال است اما شنیده می‌شود که برای افزایش این سقف تا سن ۲۴ سالگی، بحث‌هایی شده است.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، تعدادی از مخاطبان این خبرگزاری در سامانه «فارس من» در خصوص سن ورود به دانشگاه فرهنگیان سوال پرسیده بودند؛ این افراد در پویش‌هایی مانند «چرا باید شرط سنی دانشگاه فرهنگیان ۲۲ سال باشد در حالی که بسیار ناعادلانه است»، «تغییر شرایط سنی جذب دانشجو معلم دانشگاه فرهنگیان از ۲۲ به ۲۵ سال» و «شرایط سنی و نحوه پذیرش دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم کنکور ۹۹» خواستار افزایش سن برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان شدند.

حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان به خبرنگار فارس گفت: در حال حاضر حداکثر سن قبولی در دانشگاه فرهنگیان ۲۲ سال است یعنی وقتی فرد در ۱۸ سالگی دیپلم گرفت، ۴ سال فرصت دارد در کنکور برای رشته‌های دانشگاه فرهنگیان شرکت کند.

وی در خصوص درخواست تعدادی از مخاطبان خبرگزاری فارس برای افزایش سن ورود به دانشگاه فرهنگیان بیان کرد: در حال حاضر این موضوع مطرح است و شنیده می‌شود برای افزایش سن تا ۲۴ سال رایزنی می‌کنند.

خنیفر ادامه داد: این موضوع توسط برخی نمایندگان مجلس، آموزش و پرورش و سازمان امور اداری و استخدامی در حال بررسی و رایزنی است.

منبع : خبرگزاری فارس


جذب ۴۵ هزار دانشجو معلم در سال تحصیلی جدید

رئیس دانشگاه فرهنگیان در نشست خبری با اصحاب رسانه از جذب ۴۵ هزار دانشجو معلم در سال تحصیلی جدید خبر داد و افزود: دانشجو معلمانی که از طریق ماده ۲۸ جذب آموزش ‌و پرورش می‌شوند باید دوره آموزشی یک‌ساله را بگذرانند.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش ‌و پرورش، حسین خنیفر در نشست خبری با موضوع جذب و پذیرش دانشجو معلمان در سال تحصیلی جدید در دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، ضمن تبریک روز خبرنگار اظهارکرد: خبرنگاران در ارتقای سطح بهره‌وری دستگاه‌ها موثر هستند.

۷۱هزار دانشجو معلم در حال تحصیل در دانشگاه فرهنگیان

وی با اشاره به وجود ۹۸پردیس دانشگاه در سطح کشور افزود: در این شرایط سخت اقتصادی اگر بتوانیم به‌خوبی مدیریت کنیم هنر است اما اگر منتظر فراهم شدن شرایط مطلوب باشیم مدیریت خوبی نداشته‌ایم.

خنیفر آمار دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان را ۷۱هزار نفر اعلام و تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید ۴۵هزار دانشجو معلم جذب می‌شوند از این تعداد ۲۵هزار نفر به‌صورت پیوسته و ۲۰هزار نفر هم به شکل ناپیوسته در این دانشگاه پذیرش می‌شوند.

تجهیز چهل آزمایشگاه در پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان

وی از تجهیز۴۰ آزمایشگاه در پردیس‌های مختلف خبرداد و اظهارکرد: تجهیز آزمایشگاه‌های دانشگاه فرهنگیان باهدف کیفیت ‌بخشی در دستور کار قرارگرفته است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۲هزار و ۱۲۰نفر از داوطلبان کنکور با رتبه زیر صد، دانشگاه فرهنگیان را انتخاب کردند لذا این موضوع حائز اهمیت است زیرا افراد باانگیزه و عشق وارد عرصه تعلیم و تربیت شدند.

جذب ۲۰۸۰ عضو هیئت‌علمی تا سال ۱۴۰۰

وی برجذب نیروهای جوان و نخبه در هیئت‌علمی دانشگاه فرهنگیان تاکید و اضافه کرد: در حال حاضر ۸۰۰نفر عضو هیئت‌علمی دانشگاه فرهنگیان هستند و حدود ۱۰هزار نفر نیز به‌صورت غیرموظف عضو هیئت‌علمی و مشغول خدمت در این دانشگاه هستند، البته تا سال۱۴۰۰نیازمند جذب ۲۰۸۰نفر هیئت‌علمی در دانشگاه فرهنگیان داریم که تاکنون مجوز به‌کارگیری یک‌صد عضو هیئت‌علمی قطعی شده و پیگیری برای صدور یک‌صد مجوز دیگر ادامه دارد.

خنیفر دانشگاه فرهنگیان را مولودی هشت‌سالهدانست و افزود: این دانشگاه از جهتی ۲۰۸ساله است زیرا نظام تعلیم و تربیت در ایران از سال ۱۱۹۰هجری خورشیدی تاسیس‌شده است.

ورود ۲۰ هزار معلم فارغ‌التحصیل به مدارس در مهر امسال

وی اذعان کرد: در مهر امسال ۲۰هزار دانشجو معلم از دانشگاه فرهنگیان فارغ‌التحصیل می‌شوند و راهی مدارس می‌شوند و در سال بعد نیز ۳۷هزار دانشجو معلم فارغ‌التحصیل و جذب مدارس خواهند شد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: کف نیاز آموزش‌ و پرورش ۷۸هزار معلم است لذا در کنار رعایت کیفیت سعی می‌کنیم این میزان نیروی انسانی را تا سال۱۴۰۰تربیت و به آموزش ‌و پرورش تحویل خواهیم داد.

وی افزود: داوطلبان باید با شناخت کامل وارد دانشگاه فرهنگیان شوند و الزاماً در پایان دوره تحصیلی در آزمون اصلح شرکت کنند و نمره قبولی را کسب کنند البته مردودی در آزمون اصلح مانع استخدام و ادامه کار فارغ‌التحصیلان نخواهد شد و سال بعد مجدداً باید در آزمون اصلح شرکت کنند.

خنیفر ادامه داد: معلمانی که از طریق ماده ۲۸جذب آموزش ‌و پرورش می‌شوند بر اساس قانون باید دوره آموزشی یک‌ساله را الزاماً بگذرانند سپس وارد مدارس شوند البته در مناطق محروم دانشجو معلمان می‌توانند در کنار تحصیل در پایان هفته به تدریس در مدارس نیز بپردازند.

این خبر تکمیل می شود.

منبع : روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش ‌و پرورش


جذب مامور آموزشی در دانشگاه فرهنگیان ایلام

رئیس دانشگاه فرهنگیان ایلام از جذب چهار نفر مامور آموزشی در دانشگاه فرهنگیان ایلام خبر داد.

شیری رئیس دانشگاه فرهنگیان ایلام در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام، گفت: دانشگاه فرهنگیان استان ایلام در نظر دارد جهت تامین بخشی از نیرو‌های آموزشی مورد نیاز خود، حداکثر چهار نفر از فرهنگیان داوطلب را به مدت یک سال به عنوان مامور آموزشی در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ جذب نماید.

وی ادامه داد: شرایط شرکت در این فراخوان به شرح ذیل می‌باشد
۱- استخدام رسمی در وزارت آموزش و پرورش و شاغل در استان ایلام
۲- دارای مدرک تحصیلی دکتری تخصصی از دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
۳- اعمال مدرک دکترای تخصصی در حکم کارگزینی داوطلب
۴- دارای حداقل پنج سال سابقه فعالیت آموزشی
۵- داشتن حداقل یک سال فرصت ماندگاری در آموزش و پرورش
۶- کسب گواهی صلاحیت تدریس از کمیته تعیین صلاحیت دانشگاه
۷- اخذ موافقت از آموزش و پرورش استان ایلام جهت مامور شدن

شیری بیان کرد: رشته‌های مورد نیاز به ترتیب اولویت عبارت اند از:
۱. مجموعه گرایش‌های علوم تربیتی حداکثر دو نفر، مرد یا زن
۲. زبان و ادبیات فارسی کلیه گرایش‌ها حداکثر یک نفر مرد یا زن
۳. روانشناسی کلیه گرایش‌ها حداکثر یک نفر مرد یا زن
۴. هنر کلیه گرایش‌ها حداکثر یک نفر مرد یا زن

وی اظهارکرد: برای رشته‌های هنر داشتن حداقل مدرک کارشناسی ارشد کافی است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان ایلام افزود: متقاضیان می‌توانند مدارک مورد نیاز را که شامل تصویر حکم کارگزینی که در آن مدرک دکتری تخصصی درج شده باشد و تصویر گواهینامه یا دانشنامه فارغ‌التحصیلی مدرک دکتری خود را حداکثر تا تاریخ ۱۸ مرداد سال جاری به آدرس m.hosseinirad۸۵@gmail.com ارسال نمایند.


معلمان محدودیتی برای ادامه تحصیل در دانشگاه فرهنگیان ندارند

رئیس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه معلمان هیچ محدودیتی برای ادامه تحصیل در این دانشگاه ندارند، گفت: فرهنگیان دارای مدرک کاردانی و کارشناسی می‌توانند برای مقاطع اقدام به ثبت‌نام کنند.

«حسین خنیفر» روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه، درباره چگونگی تحصیل فرهنگیان در این دانشگاه افزود: این افراد می توانند در ۱۶ رشته اصلی مانند دینی، عربی، زبان انگلیسی، کودکان استثنایی و آموزش ابتدایی که در دانشگاه فرهنگیان وجود دارد، خواهان ادامه تحصیل باشند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: افرادی هم هستند که دارای مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری بوده و می خواهند در آموزش و پرورش استخدام شوند، سازمان سنجش یک آزمون جداگانه ای از کنکور به نام آزمون پذیرش مهارت آموز ماده ۲۸ برگزار می کند که اگر این افراد در آزمون پذیرفته شوند استخدام قطعی خواهند شد ولی اگر دارای مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری داشته باشند شرط سنی برای پذیرش بسیار موثر است یعنی باید سن آنها ۱۸ تا ۳۰ سال سن، رشته مرتبط و معدل زیر ۱۵ داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: این افراد با حضور در دانشگاه فرهنگیان تقریبا یک‌سال در قالب مهارت آموز تحصیل می کنند و سپس به صورت رسمی به استخدام وزارت آموزش و پرورش درآمده و در این دستگاه مشغول به کار می شوند.

خنیفر ادامه داد: افرادی که ۱۸ تا ۲۲ سال سن دارند می توانند بعد از قبولی در دانشگاه و گذراندن موفق آزمون های گزینش به استخدام آموزش و پرورش در آیند.

وی تاکید کرد: پذیرفته شدگان در این دانشگاه به صورت قطعی به استخدام آموزش و پرورش در می‌آیند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره چگونگی تحصیل فرهنگیان در این دانشگاه نیز اظهار داشت: افرادی که دارای مدرک کاردانی یا کارشناسی هستند می تواند برای تحصیل در یک مقطع بالاتر ثبت نام کنند و هیچ منعی از نظر شرط سنی یا سابقه کار برای این افراد وجود ندارد

منبع : خبرگزاری ایرنا


ورود ۲۰ هزار دانش‌ آموخته دانشگاه فرهنگیان به مدارس از مهر ۹۸

سرانجام سه ساله شدن دانشگاهحسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره سرانجام ماجرای سه ساله‌شدن دوره تحصیلی این دانشگاه اظهار کرد: با توجه به تغییر و تحولاتی که در وزارتخانه داشتیم و تدابیر اندیشیده برای جذب معلم طی امسال و سال‌های آتی، پیشنهاد سه ساله شدن فعلا مسکوت مانده است.

وی ادامه داد: امسال ۴۳ هزار و سال گذشته ۴۱ هزار دانشجومعلم در دوره‌های یکساله و چهار ساله جذب کردیم که همین تعداد پذیرش نیاز حداقلی به معلم را طی سال‌های آینده رفع می‌کند در نتیجه ماجرای سه ساله شدن دانشگاه کمرنگ شد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان با اشاره چگونگی اجرای طرح سه ساله شدن گفت: بر اساس این طرح تغییری در واحدهای درسی دانشجومعلمان نداریم و فقط با اضافه کردن دو تابستان به دوره تحصیلی قصد کوتاه کردن زمان تحصیل را داشتیم.

بیشتر بخوانید: برگزاری آزمون اصلح برای معلمان مدارس غیردولتی

خنیفر اضافه کرد: این طرح به کاهش هزینه‌های تحصیلی، کاهش هزینه برای پرداختی حق‌التدریس‌ها و تامین نیروی انسانی بیشتر و سریعتر در آموزش و پرورش کمک می‌کند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره بازنگری دروس این دانشگاه در مقاطع تحصیلی مختلف بیان کرد: در پنج رشته کارشناسی ارشد و ۱۴ رشته کارشناسی به زور کامل بازنگری در دردی انجام شده است همچنین دو رشته جدید هنر و علوم هم به دوره کارشناسی اضافه شد.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان


اضافه شدن ۱۵۰ معلم به جمع معلمان مازندران

مدیر امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان مازندران از پایان دوره تحصیلی ۱۵۰ دانشجوی این دانشگاه خبر داد و گفت : این نیروها از مهر ماه امسال به عنوان معلم فعالیت خود را در مدارس آغاز می کنند و به جمع حدود ۲۴ هزار معلم موجود در این استان اضافه می شوند .

قربان اسلامی راد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این دانشجویان که به عنوان دانشجویان بورسیه به شمار می روند براساس سهمیه خدمتی که در ابتدای جذب آنها در دانشگاه فرهنگیان در نظر گرفته شد به محل های خدمت اعزام می شوند.

وی با اشاره به کمبود معلم در استان مازندران، ادامه داد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی امسال ردیف استخدامی خوبی برای جذب دانشجو در دانشگاه فرهنگیان استان مازندران در نظر گرفته است که از این طریق تا حدودی کمبود نیروی انسانی آموزشی استان مرتفع خواهد شد.

مدیر امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان مازندران گفت: از سهمیه جذب ۲۵ هزار دانشجوی کارشناسی پیوسته دانشگاه فرهنگیان کشور یک هزار و ۱۰۰ دانشجو سهم مازندران است که در مراکز و پردیس های فرهنگیان این استان جذب خواهند شد.

وی افزود: افراد پس از قبولی در کنکور و انتخاب دانشگاه فرهنگیان، سه برابر ظرفیت برای مصاحبه فراخوانده می شوند که تعداد مورد نظر پس از قبولی افراد در مصاحبه ها جذب دانشگاه فرهنگیان می شوند.

اسلامی گفت: هم اکنون در چهار مرکز و ۲ پردیس دانشگاه فرهنگیان مازندران یک هزار و ۳۵۰ دانشجو مشغول به تحصیل هستند که با جذب جدید تعداد دانشجویان فرهنگیان این استان حدود ۲ برابر افزایش می یابد.

جذب فارغ التحصیلان دانشگاه ها در پردیس فرهنگیان مازندران

وی همچنین از برنامه امسال دانشگاه فرهنگیان کشور مبنی بر جذب حدود ۲۰ تا ۲۵ هزار نفری دانشجویان دانشگاه های دیگر به عنوان دانشجو در مراکز و پردیس های فرهنگیان خبرداد.

اسلامی راد گفت: این برنامه در قالب ماده ۲۸ اجرا می شود که فارغ التحصیلان دانشگاه ها پس از قبولی در آزمون دانشگاه فرهنگیان وارد این مجموعه می شوند و به مدت یکسال دوره تربیت معلمی یا مهارت آموزان ماده ۲۸ را طی می کنند.

وی با اشاره به اینکه این دانشجویان در مدت یکساله دروس تربیتی و کارورزی را طی می کنند، افزود: بعد از پایان دوره آموزشی و شرکت در آزمون اصلح و کسب ۶۰ نمره از یکهزار نمره گواهینامه صلاحیت به آنها اعطا می شود و راهی فضای تعلیم می شوند.

به گفته مدیر امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان مازندران تا نیمه مرداد امسال آزمون جذب این دانشجویان برگزار می شود که پیش بینی می شود برای مازندران حدود ۸۰۰ دانشجو در نظر گرفته شود.

وی گفت: بیشترین جذب دانشجوی فرهنگیان مازندران از این طریق مربوط به رشته های علوم تربیتی و ابتدایی خواهد بود تا از این طریق کمبود نیرو در این بخش ها جبران شود.

افزایش تعداد رشته های ارشد دانشگاه فرهنگیان مازندران

مدیر امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان مازندران در خصوص رشته های کارشناسی ارشد این دانشگاه گفت: در حال حاضر این دانشگاه در یک رشته ادبیات فارسی ۲۶ دانشجوی کارشناسی ارشد دارد.

وی ادامه داد: با پیگیری های انجام شده برای افزایش تعداد رشته های کارشناسی ارشد در این دانشگاه و در صورت موافقت دانشگاه فرهنگیان کشور رشته های ریاضی و زبان نیز به جمع رشته های کارشناسی ارشد این دانشگاه اضافه خواهد شد.

منبع : خبرگزاری ایرنا


جذب ۴۴ هزار دانشجو معلم در سال‌ جاری

رئیس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه امسال ۴۴ هزار دانشجومعلم جذب این دانشگاه می‌شوند، گفت: پیگیر تغییر نام دانشگاه فرهنگیان به دانشگاه «تربیت معلم» هستیم.

حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان در گفت‌وگو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ با خبرنگار آموزش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و پرورش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که «در حال حاضر دانشگاه فرهنگیان چه تعداد دانشجو دارد؟»، اظهار‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: این دانشگاه حدود ۷۰ هزار دانشجو دارد و امسال نیز ۴۴ هزار ردیف گرفته‌ایم که ۲۵ هزار ردیف از طریق کنکور و دانشجوی پیوسته و حدود ۱۶ هزار نفر نیز از طریق ماده ۲۸ یا همان دوره‌های یکساله مهارت‌آموزی جذب می‌کنیم.

وی درباره «شرط معدل در پذیرش دانشجو در این دانشگاه»، بیان داشت: شرط معدل تعیین‌شده توسط وزارت آموزش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و پرورش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و وزارت علوم است و به دانشگاه فرهنگیان ربطی ندارد؛ عدد آن نمره ۱۵ است؛ به خاطر اینکه ما می‌خواهیم معلم فرهیخته‌ای را برای ۳۰ سال به کار بگیریم؛ در نتیجه باید فرد توانمندی باشد، البته در بعضی از کشورها این عدد بیشتر است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان با اشاره به علاقه‌مندی برگزیدگان کنکور برای حضور در این دانشگاه، اظهار‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: در سال‌های قبل رتبه اول کنکور نیز به تربیت معلم آمده بود؛ البته بعضی‌ها می‌گفتند این افراد برای اشتغال به رشته تربیت معلمی آمده‌اند اما ما می‌گوییم اگر این افراد برای اشتغال هم به دانشگاه فرهنگیان آمده‌اند تا ۳۰ سال خدمت کنند، برای ما سعادت است.

خنیفر درباره «وضعیت هیات علمی دانشگاه فرهنگیان»، ابراز داشت: این دانشگاه ۸۳۰ هیات علمی دارد و کمبود ما تا سال ۱۴۰۴، ۲۰۸۰ هیات علمی است اما امسال نزدیک به ۵۰ ردیف قطعی و ۵۰ ردیف جذب هیات علمی در حال تصویب داریم که ۵۰ نفر ردیف قطعی نیز تا مهر به استا‌ن‌ها معرفی می‌شوند.

وی در پاسخ به این پرسش که «چرا دانشگاه فرهنگیان به دانشگاه تربیت معلم تغییر نام نداده است؟»، یادآور شد: دانشگاه فرهنگیان در سال ۹۰ به این نام تغییر پیدا کرد و همیشه یکی از مطالبات این بوده است که این دانشگاه به دانشگاه تربیت معلم تبدیل شود. البته نامه آن را در زمان دبیر سابق شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کردیم، اما با جابه‌جایی وی پیگیر موضوع هستیم تا نام این دانشگاه به دانشگاه تربیت معلم تبدیل شود.

رئیس دانشگاه فرهنگیان در پاسخ به این پرسش که «برای مهر امسال چه برنامه‌هایی در این دانشگاه دارید؟»، تصریح‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کرد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ یکی از برنامه‌های اصلی تکمیل ظرفیت‌هاست که با توجه به ردیف‌هایی که به ما داده‌اند به آن توجه می‌کنیم؛ ضمن اینکه بحث کیفی برنامه درسی مورد توجه است و بازنگری ۱۶ برنامه درسی را انجام داده‌ایم.

خنیفر اضافه کرد: ۵ رشته جدید ایجاد شده است و دو رشته در حال تصویب داریم؛ ضمن اینکه با توجه به اینکه سطح این دانشگاه از کاردانی به کارشناسی تبدیل شده، ضرورت ترویج رشته‌های ارشد وجود دارد.

منبع : خبرگزاری فارس


رکورد بی‌سابقه در جذب دانشگاه فرهنگیان

رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: امسال با ۲۵ هزار ردیف استخدامی پیوسته و ۱۸ هزار مهارت آموز در دانشگاه فرهنگیان کشور موافقت شد که این رکوردی بی‌سابقه در استخدام فرهنگیان است.

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، حسین خنیفر ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امسال با ۲۵ هزار ردیف استخدامی پیوسته و ۱۸ هزار مهارت آموز در دانشگاه فرهنگیان کشور موافقت شد که این رکوردی بی‌سابقه در استخدام فرهنگیان است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: این تعداد دانشجو بعد از چهار سال آموزش که جزو سابقه آن‌ها حساب خواهد شد، جذب آموزش و پرورش می‌شوند.

وی افزود: سال گذشته هم مجوز ۴۱ هزار ردیف استخدامی دریافت شد و در مجموع در ۱۵ ماه گذشته با ۸۴ هزار ردیف استخدامی در کشور موافقت شده که این خبر خوبی برای کنکوری‌ها، کارشناسان و کارشناسان ارشد زیر ۳۰ سال برای استخدام در آموزش و پرورش است.

خنیفر عنوان کرد: در ایران سالی ۱۲ هزار ۵۰۰ ساعت آموزش در مدارس داریم که استاندارد آن در دنیا هشت هزار ساعت است و یک روز در هفته را به آموزش مهارت‌ها اختصاص می‌دهند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: آخرین فرصت نجات کشور توجه به نظام تعلیم و تربیت و وجود معلمان خبره است تا دیگر وابستگی به نفت، گاز و معادن نداشته باشد.

وی با اشاره به اینکه کاشان ظرفیت‌های بالقوه فراوانی در زمینه تربیت معلمان دارد، افزود: در نظر داریم تا با فراهم شدن شرایط، پردیس خواهران و برادران را در این منطقه احداث کنیم.

خنیفر با اشاره به اینکه در صورت اختصاص زمین تا ۵۰ هکتار هم نقشه برای احداث دانشگاه فرهنگیان ویژه خواهران کاشان آمادگی داریم تاکید کرد: با اختصاص زمین ساخت این مرکز آموزشی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

رئیس دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: مهم‌ترین دغدغه دانشجو معلمان موضوع استخدام آن‌ها بود که با کمک مجلس مشکل استخدام و حقوق آنان رفع شد.

منبع : خبرگزاری فارس


جذب ۲۰ هزار دانش آموخته دانشگاه فرهنگیان در آموزش پرورش

رییس دانشگاه فرهنگیان گفت: حدود ۲۰ هزار نفر از دانش آموختگان شامل دانشجویان پیوسته و مهارت آموز این دانشگاه امسال جذب آموزش پرورش می شوند.

حسین خنیفر روز شنبه در حاشیه بازدید از برخی واحدهای آموزشی شهرستان کاشان درگفت و گو با خبرنگاران، دانشگاه فرهنگیان را حاکمیتی و مامورگرا دانست و افزود: رسالت اصلی این دانشگاه تامین کادر آموزشی مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش است.

وی با تاکید بر اینکه وزارت آموزش و پرورش باید از روش‌هایی مانند به کارگیری سرباز معلم، نهضت سوادآموزی و معلم بازنشسته فاصله بگیرد، بیان کرد: پارسال ۴۱ هزار ردیف در دانشگاه فرهنگیان وجود داشت که امسال این رقم به ۴۳ هزار نفر شامل ۲۵ هزار ردیف پیوسته و ۱۸ هزار نفر ردیف مهارت آموز افزایش یافته است.

رییس دانشگاه فرهنگیان یادآور شد: این مهم باید تا سال ۱۴۰۲ به این سبک ادامه یابد تا بتوانیم نیاز آموزش و پرورش که حدود ۸۷ هزار نفر معلم است را برطرف کنیم، گرچه نیاز واقعی این وزارتخانه ۱۲۸ هزار نفر معلم است.

وی همچنین کیفیت و کمیت را دو بال هم حرکت در نظام دانشگاه فرهنگیان برشمرد و گفت: ساخت سراهای دانشجویی، شادابی خوابگاه‌ها و به روزآوری امکانات و تجهیزات وسایل سرمایشی و گرمایشی و در صدر برنامه‌های دانشگاه فرهنگیان قرار دارد.

خنیفر با توجه به امکانات موجود در پردیس‌ها و مرکزهای استان‌ها، بیان کرد: تا پایان امسال خوابگاه‌های دانشجویی با ظرفیت ۴ هزار نفر در سراسر کشور به بهره برداری می‌رسد.

وی یادآور شد: هم اکنون حدود ۷۰ هزار نفر دانشجو در ۲۰ رشته اصلی ۹۱ مرکز و پردیس ۳۱ مرکز استان کشور به تحصیل اشتغال دارند که از مهر امسال شمار دانشجویان از ۱۱۰ هزار نفر عبور خواهد کرد چون نیاز آموزش و پرورش بیش از این شمار است.

رییس دانشگاه فرهنگیان به منظور بررسی مشکلات پردیس دختران فرهنگیان کاشان، رایزنی در خصوص راه اندازی مرکز پسران دانشگاه فرهنگیان و مکان یابی و جایگزینی ساختمان دانشگاه فرهنگیان ویژه خواهران کاشان به این شهرستان سفر کرد.

هم اکنون ۲۵۰ نفر دانشجوی دختر شامل ۱۷۰ نفر پیوسته و ۸۰ نفر مهارت آموز در دانشگاه فرهگیان کاشان به تحصیل اشتغال دارند.

منبع : خبرگزاری ایرنا


جذب ۵ هزار دانشجو معلم جدید در استان تهران

سرپرست مدیریت دانشگاه فرهنگیان استان تهران از جذب ۵ هزار دانشجو معلم از طریق کنکور و آزمون استخدامی در سال جاری خبر داد.
پرویز انصاری راد سرپرست مدیریت پردیس های استان تهران در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه استان تهران ۹ مجموعه پردیس و مرکز آموزش عالی تریت معلم دارد، تصریح کرد: ۴ مجموعه دخترانه و ۵ مجموعه پسرانه به امر تربیت معلم در استان تهران مشغول هستند.

وی استان تهران را قطب تربیت معلم کشور برشمرد و افزود: نزدیک به ۱۰ هزار دانشجو معلم در استان تهران مشغول به تحصیل هستند و برای سال جاری ۵ هزار دانشجو معلم جدید جذب خواهد شد که ۳ هزار دانشجو پیوسته و از طریق کنکور و بقیه از طریق آزمون استخدامی خواهد بود.
سرپرست دانشگاه فرهنگیان استان تهران تصریح کرد: نزدیک به ۳۰۰۰ دانشجو امسال فارغ التحصیل و به امر مقدس معلمی مشغول خواهند شد.
انصاری راد افزود: دانشجویانی که وارد دانشگاه فرهنگیان می‌شوند امکان ادامه تحصیل تا بالاترین سطوح تحصیلی را دارند.

منبع : خبرگزاری مهر


مهرماه امسال با کمبود معلم مواجه نخواهیم بود

‌رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: در مهرماه امسال با کمبود معلم مواجه نخواهیم بود.

به گزارش ایسنا، حسین خنیفر، رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور در حاشیه نشست مدیران دانشگاه‌های فرهنگیان که در شهرستان پیشوا برگزار شد، در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه با اعلام اینکه ورودی ۶۰ هزار نفری از دانشگاه فرهنگیان در سال جاری خواهیم داشت، اظهار کرد: در خصوص معلمان ورودی، ۲۰ هزار نفر از این‌ها دانش‌آموختگان دانشگاه فرهنگیان هستند که در ۳۱ استان برای آن‌ها برنامه‌ریزی شده است.
وی با اشاره به طرح نیاز آموزش‌و پرورش گفت: طرح نیاز آموزش‌وپرورش این‌گونه است که کسی نمی‌تواند خارج از آموزش‌وپرورش استخدام شود و باید دوره‌های مهارت‌آموزی که عمدتاً یک سال است و دروس مختلفی مانند فنون تدریس، تکنولوژی آموزشی، کارورزی و روان‌شناسی‌تربیتی دارد را آموزش ببیند.
خنیفر در خصوص بازنشستگان کوتاه‌مدت نیز بیان کرد: ما در سال بحران وظیفه داریم که بازنشستگی این عزیزان را به تعویق بیندازیم و از آن‌ها استفاده کنیم و چه کسی بهتر از آن‌ها که خدمت و تجربه و گذراندن دروس علوم تربیتی را در کارنامه خود دارند و حالا در زمان بحران می‌توانند به کمک ما بیایند، این مهم در سناریوی کسری معلم دیده شده و همان‌طور که سرپرست وزارت آموزش‌و پرورش اشاره کردند، ما در مهر امسال با کمبود معلم مواجه نخواهیم بود.
رئیس دانشگاه فرهنگیان در مورد اهداف یکصدمین سال تربیت‌معلم عنوان کرد: نیاز آموزش‌وپرورش برای نسل‌های آینده ۸۷ هزار نیرو است که در این رابطه برنامه‌هایی مدون شده که تا سال ۱۴۰۰ این کسری جبران شود.

منبع : خبرگزاری ایسنا


برگزاری آزمون استخدامی آموزش ‌و پرورش در شهریور ماه

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان از برگزاری آزمون ماده ۲۸ برای استخدام ۱ هزار معلم خوزستانی در شهریورماه ۹۸، اختصاص ۱ هزار و ۸۴۰ سهمیه استخدامی دانشگاه فرهنگیان در کنکور سراسری ۹۸ و پیگیری برای تصویب طرح استخدام سالیانه ۲ هزار معلم در خوزستان برای مدت ۵ سال توسط مجمع نمایندگان استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، مهدی رفیعی دهکردی ظهر امروز چهارشنبه ۱۲ تیرماه ۹۸ در جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد اروند اظهار کرد: کمبود نیروی انسانی مهمترین چالش پیش روی مجموعه تعلیم و تربیت خوزستان است. با هماهنگی بین مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی اقدامات ویژه ای برای رفع این چالش در دست اقدام است.

وی با اشاره به پیگیری دو طرح ویژه در حوزه رفع چالش نیروی انسانی آموزش و پرورش خوزستان، توضیح داد: اختصاص سالیانه ۲ هزار نفر سهمیه استخدامی دانشگاه فرهنگیان به خوزستان برای مدت ۵ سال و اختصاص سهمیه ویژه جذب نیروی حق التدریس با پرداخت از محل اعتبارات دولتی دو طرح ویژه ای است که در دستور کار مجمع نمایندگان خوزستان است.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان اضافه کرد: با موافقت دانشگاه فرهنگیان کشور؛ به زودی پردیس های جدید دانشگاه فرهنگیان در شهرستان های شوش و آبادان راه اندازی خواهند شد.

رفیعی در عین حال با اشاره به برگزاری آزمون جذب ۱۲ هزار معلم در سراسر کشور از طریق ماده ۲۸ قانون خدمات کشوری، تصریح کرد: از این تعداد بالغ بر ۱ هزار سهمیه به استان خوزستان اختصاص پیدا کرده است که بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش این آزمون شهریورماه سال جاری برگزار خواهد شد.

وی در ادامه گفت:سند تحول بنیادین قانون انسانی آموزش و پرورش است. همه بخش های آموزش و پرورش استان می بایست در راستای عمل به مفاد سند تحول بنیادین گام بردارند.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان اضافه کرد: توسعه کشور مرهون توجه به توسعه شاخص نیروی انسانی است. توجه ویژه به شاخص نیروی انسانی در اولویت اصلی مجموعه تعلیم و تربیت استان در اقدامات عملکردی این مجموعه است.

رفیعی همچنین تربیت شهروندان تراز انقلاب اسلامی را مهمترین وظیفه نظام تعلیم و تربیت دانست و خاطرنشان کرد: تقویت روحیه قانون گرا و تفکرمحوری و مطالبه گری در بین دانش آموزان از دیگر وظایف نظام تعلیم و تربیت کشور است.

وی در پایان یادآور شد: محور تحول در سطح آموزش و پرورش مدیران و معلمان هستند. آموزش و پرورش از همه ظرفیت های خود برای ارتقای صلاحیت های حرفه ای و عملکردی این دو قشر استفاده خواهد کرد.

منبع : آموزش و پرورش استان خوزستان


احتمال برگزاری آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش در مرداد

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از صدور مجوز استخدام نیرو در آموزش و پرورش خبر داد و گفت که به احتمال زیاد آزمون جامع استخدامی دولت در مرداد ماه برگزار و حدود ۲۰ هزار نفر برای آموزش و پرورش پذیرفته خواهند شد.

علی الهیار ترکمن در گفت‌وگو با ایسنا، جزئیات برگزاری آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش و میزان جذب نیرو در سال تحصیلی جدید را اعلام و اظهار کرد: خوشبختانه مجوزهای ما هم برای جذب از طریق اساسنامه ماده ۲۸ دانشگاه فرهنگیان (جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های دیگر پس از قبولی در آزمون استخدامی و گذراندن دوره‌های یکساله صلاحیت حرفه‌ای معلمی) و هم برای دوره‌های چهار ساله کارشناسی تربیت معلم صادر شده است.

وی افزود: کسانی که می‌خواهند از طریق ماده ۲۸ وارد آموزش و پرورش شوند، می‌توانند در آزمون فراگیر و جامع سازمان اداری استخدامی شرکت کنند لذا باید منتظر اطلاعیه‌های استخدامی سازمان امور استخدامی باشند. به احتمال زیاد این آزمون مرداد ماه برگزار خواهد شد.

جذب ۴۵ هزار دانشجومعلم و پذیرفته شده ماده ۲۸ دانشگاه فرهنگیان در سال جدید

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه آن دسته از پذیرفته شدگان کنکور سراسری نیز که قصد دارند در دانشگاه فرهنگیان تحصیل کرده و معلم بشوند، باید پس از اعلام نتایج، نسبت به درج و انتخاب دانشگاه فرهنگیان در دفترچه انتخاب رشته اقدام کنند گفت: برای امسال ۲۵ هزار نفر مجوز دوره‌های چهار ساله دانشگاه فرهنگیان از طریق کنکور سراسری صادر شده است.

الهیار ترکمن درباره مجوز ماده ۲۸ نیز گفت: مجوز جذب ما از طریق ماده ۲۸، کمتر از ۲۰ هزار نفر است. به عبارتی حدود ۱۲ هزار مجوز جدید داریم، ۲۰۰۰ مجوز برای تامین نیروی ویژه توسعه عدالت آموزشی صرفاً برای سیستان و بلوچستان اختصاص یافته و بیش از ۴۰۰۰ مجوز استفاده نشده از سال‌های قبل داریم.

وی همچنین از تبدیل وضعیت ۱۰ تا ۱۲ هزار آموزشیار نهضت سوادآموزی، معلمین حق‌التدریس و نیروهای پیش دبستانی از محل قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در سال تحصیلی جدید خبر داد.

منبع : خبرگزاری ایسنا


جذب ۲۵ هزار نفر را از طریق کنکور سراسری توسط دانشگاه فرهنگیان

رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: ردیف‌ها برای استخدام و جذب ۲۵ هزار دانشجو معلم به‌صورت پیوسته از طریق کنکور قطعی شده است.

به گزارش بازارکار حسین خنیفر در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاه و سیاست گروه دانشگاه خبرگزاری آنا گفت: ظرفیت خالی دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور ۲۵ هزار دانشجو معلم است که از طریق کنکور سراسری جذب می‌شوند و در سال آینده این ظرفیت در ۳۱ استان، ۹۸ پردیس و مرکز و در ۱۶ رشته خواهد بود.
وی اظهار کرد: ردیف‌ها برای استخدام و جذب ۲۵ هزار دانشجو معلم به‌صورت پیوسته از طریق کنکور قطعی شده است.
رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور افزود: در تلاش هستیم تا ۱۲ هزار ردیف استخدام ماده ۲۸ را برای سال تحصیلی ۹۸-۹۹ به ۲۵ هزار برسانیم و با تمام قدرت پای این مسیر برای تامین معلم طراز نظام مقدس جمهوری اسلامی و همچنین بهبود کمی و کیفی دانشگاه تلاش خواهیم کرد.

منبع : خبرگزاری آنا


جذب ۵۰ هزار معلم برای سال تحصیلی جدید

حسین خنیفر گفت: بر اساس آخرین مذاکرات صورت گرفته سازمان امور اداری و استخدامی با استخدام ۲۵ هزار نفری معلم از طریق کنکور و برای مهر سال ۹۸ موافقت خواهد کرد.

حسین خنیفر، رئیس دانشگاه فرهنگیان در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، درباره آخرین وضعیت مذاکرات با سازمان امور اداری و استخدامی برای جذب معلم گفت: بر اساس آخرین مذاکرات صورت گرفته سازمان امور اداری و استخدامی با استخدام ۲۵ هزار نفری معلم از طریق کنکور برای مهر سال ۹۸ موافقت خواهد کرد.

وی در ادامه بیان کرد: در تلاش هستیم از طریق ماده ۲۸ که فارق التحصیلان دانشگاهی زیر ۳۰ سال و با معدل ۱۵ به بالا هستند نیز حدود ۲۵ هزار مجوز جذب بگیریم و کسری معلم را جبران کنیم.

وی در ادامه در توضیح بیشتر مهارت آموزان ماده ۲۸ گفت: علاقه‌مندان به معلمی که زیر ۳۰ سال هستند و در رشته‌های مورد نیاز ما فارغ‌التحصیل شده‌اند، می‌توانند در آزمونی که توسط آموزش و پرورش انجام می‌شود شرکت کنند، در صورت قبول شدن وارد مصاحبه‌ای می‌شوند که ویژگی‌های عمومی آن‌ها مورد سنجش قرار می‌گیرد، بعد از قبولی در مصاحبه‌ها به عنوان مهارت آموز ماده‌ی ۲۸، وارد سیستم آموزشی می‌شوند و پس از یک سال آموزش در نهایت به صورت رسمی_آزمایشی استخدام می‌شوند.

پیگیری وضعیت احکام دانشجو معلمان با دانشگاه فرهنگیان نیست

وی همچنین در ادامه درباره وضعیت احکام دانشجو معلمان اظهار کرد: پیگیری وضعیت احکام دانشجو معلمان با دانشگاه فرهنگیان نیست و این دانشگاه صرفا وظیفه تربیت نیروی انسانی را بر عهده دارد، ولی به خاطر تسهیل کار دانشجویان این مسئله را پیگیری کردیم که آقای علی الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزشی اظهار کردند پیگیری‌ها به نتایج خوبی رسیده است.

وی در ادامه اضافه کرد: اصلاح احکام انجام می‌شود.

منبع : خبرگزاری میزان


صدور مجوز ۲ هزار سهمیه استخدامی در قالب ماده ۲۸ ویژه استان سیستان و بلوچستان

معاون رییس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشورگفت: به موجب هیچ قانونی در کشور ما نیروی قراردادی قابل تبدیل به پیمانی نیست.
نیروی قراردادی قابل تبدیل به پیمانی نیست

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، با حضور جمشید انصاری معاون رییس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور جلسه شورای اداری سیستان و بلوچستان در استانداری برگزار شد.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در این جلسه اظهار کرد: سیاست دولت نگاه ویژه به سیستان و بلوچستان است و ما هم توصیه می کنیم به ادارات و دستگاه های اجرایی که در ظرفیت های استخدام نگاه ویژه به سیستان و بلوچستان داشته باشند.

وی ادامه داد: ارائه آمارهای دقیق برای برنامه ریزی بهتر لازم است، اینکه مسوولان استان اعلام می کنند تعدادی از پست های استان خالی است مورد قبول نیست چراکه ما افرادی را که در سیستم کار می کنند و به مردم خدمات ارائه می کنند نیروی مجموعه می دانیم چه قرار دادی و پیمانی که در پست سازمانی قرار ندارند.

انصاری ادامه داد: در حوزه آموزش و پرورش سال گذشته مجوز ۱۵ هزار استخدام دادیم از سال های قبل ۴ هزار سهمیه باقی مانده و جذب نشده و ما امسال آگهی استخدام را برای ۱۹ هزار استخدام دادیم لذا از سهمیه کم نمی شود.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور بیان کرد: هر مجوزی که صادر می شود در صورت عدم جذب از بین نمی رود و سهمیه محفوظ است بر اساس مقررات استخدامی ۴ نوع همکاری برای دستگاه ها تعریف شده است یک گروه کارمندان رسمی هستند که تعریف خود را دارند گروه دوم کارکنان پیمانی هستند، گروه سوم قرار داد کار مشخص با مقررات خاص خود و گروه ۴ به موجب حقوق قانون کار جذب می شوند.

وی گفت: باید مدیران کارمندان را نسبت به مقررات و قراردادهای کار توجیه کنند نه اینکه مطابق مطالبه آنان حرکت کنند.

انصاری ادامه داد: به موجب هیچ قانونی در کشور ما نیروی قراردادی قابل تبدیل به پیمانی نیست.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور اضافه کرد: برای پیمانی شدن و رسمی شدن بجز شرکت در آزمون و کسب نمره حد نصاب راه دیگری نیست، کارمند باید با کسب نمره بالا شایستگی خود را برای خدمت به مردم ثابت کند.

وی با اشاره به کمبود نیرو در دانشگاه‌های استان، افزود: هر مجوزی را که وزیر علوم برای دانشگاه‌های استان درخواست کند ما از باب کمک بررسی و همکاری و عین آن درخواست را اجرایی خواهیم کرد.

انصاری گفت: برای کمک به دانشگاه‌های علوم پزشکی ۱۰ هزار مجوز را به وزارت خانه می دهیم تا آزمون را برقرار کند روسای دانشگاه های علوم پزشکی استان سیستان و بلوچستان پیگیری کنند که سهم این استان بیشتر باشد چراکه توزیع با وزارت درمان است.

وی ادامه داد: برای آموزش و پرورش حدود ۲ هزار و ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر مجوز استخدامی سال های ۹۶ و ۹۷ جذب شده امسال هم تلاش می کنیم سهم بهتری به دانشگاه فرهنگیان استان داده شود، ۲۵ هزار مجوز در دانشگاه فرهنگیان داریم و جا دارد که وزارت آموزش و پرورش حدود هزار تا ۵۰۰ سهمیه را به سیستان و بلوچستان اختصاص دهد.

منبع : خبرگزاری فارس


صدور ۲۵ هزار مجوز جذب برای دانشگاه فرهنگیان

معاون رئیس جمهور گفت: ۲۵ هزار مجوز جذب برای دانشگاه فرهنگیان صادر شده که وزارت آموزش و پرورش می تواند هزار و ۵۰۰ سهمیه را به سیستان و بلوچستان اختصاص دهد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان جمشید انصاری ظهر امروز در شورای اداری سیستان و بلوچستان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد اظهار داشت: سازمان امور استخدامی و اداری کشور با تمام امکاناتی که در اختیار دارد برای حل مشکلات نظام اداری سیستان و بلوچستان تلاش می‌کند.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: برای در نظر گرفتن مجوز استخدامی بیشتر به دانشگاه‌های علوم پزشکی سیستان و بلوچستان سازمان امور استخدامی و اداری کشور با وزارت علوم مذاکراتی را انجام خواهد داد.

وی با بیان اینکه امسال دو آزمون استخدامی در کشور برگزار می شود خاطرنشان کرد: بیشترین سهمیه جذب به وزارتخانه بهداشت و آموزش و پرورش اختصاص داده شده است از این رو دانشگاه‌های علوم پزشکی و آموزش و پرورش استان باید برای جذب سهمیه بیشتر در آزمون استخدامی امسال با وزارتخانه‌های مربوطه مذاکراتی انجام دهند.

وی گفت: مجوز استخدامی در دو وزارتخانه علوم و آموزش و پرورش بر عهده وزیر است و هر مجوز استخدامی که وزیر علوم برای دانشگاه سیستان و بلوچستان درخواست کند سازمان امور اداری و استخدامی کشور بدون بررسی با آن موافقت خواهد کرد.

 

رئیس سازمان امور استخدامی و اداری کشور با اشاره به اینکه در دو سال گذشته حدود ۲ هزار و ۴۰۰ نفر مجوز استخدامی به وزارت آموزش و پرورش داده شده که همه آن‌ها جذب شده اند تصریح کرد: در حال حاضر ۲۵ هزار مجوز جذب برای دانشگاه فرهنگیان صادر شده که وزارت آموزش و پرورش می تواند هزار و ۵۰۰ سهمیه را به سیستان و بلوچستان اختصاص دهد و با توجه به اینکه امسال هزار و ۲۰۰ نفر از دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان فارغ التحصیل خواهند شد که این بهترین روش تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان خواهد بود.

انصاری عنوان کرد: در حال حاضر مجوز استخدامی ۲ هزار نفر به طور ویژه در آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان به وزارتخانه داده شده است.

منبع : خبرگزاری تسنیم


بررسی موضوع اصلاح حقوق دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان

وزیرآموزش و پرورش از مثبت بودن نظر سازمان امور اداری استخدامی نسبت به اصلاح حقوق دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی خبر داد.

به گزارش ایسنا، سیدمحمد بطحایی با اشاره به موضوع اصلاح حقوق دانشجومعلمان در توییتر خود نوشت: ‏ «در آخرین روز قبل از تعطیلات در جلسه ای با حضور رئیس محترم و همکاران سازمان امور اداری استخدامی، موضوع اصلاح حقوق همکاران جوانم در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی را بررسی کردیم و با نظر مثبت جناب انصاری امیدوارم بزودی نتیجه مورد نظر بدست آید.»

به گزرش ایسنا، طی چند هفته گذشته عدم افزایش حقوق دانشجومعلمان متناسب با سایر کارمندان دولت و معلمان رسمی مشغول به کار در آموزش و پرورش اعتراضاتی را در پی داشت تا اینکه معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در آخرین روز اردیبهشت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «دانشجو معلمانی که در حال حاضر در دانشگاه‌های فرهنگیان و شهیدرجایی به تحصیل اشتغال دارند، حقوق آنان براساس ماده (۶) قانون متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش تعیین می‌شود. با این وجود و در خصوص امکان تسری مفاد بند (ی) تبصره (۱۲) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ به افزایش حقوق این عزیزان، مکاتبات و استعلامات لازم از سازمان اداری و استخدامی کشور انجام شده و موضوع مورد پیگیری وزیر محترم آموزش و پرورش قرار دارد.»

همچنین در روز پنجم خردادماه، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش از ترمیم حقوق دانشجومعلمان خبر داده و گفته بود: «با پیگیری‌های انجام‌شده از سوی وزیر آموزش‌وپرورش و نظر مساعد سازمان اداری و استخدامی کشور، بند ۷ مصوبه افزایش حقوق سال جاری در خصوص دانشجو معلمان اعمال می‌شود.»

منبع : خبرگزاری ایسنا


آمادگی دانشگاه فرهنگیان برای تامین تمام نیازهای آموزش و پرورش به معلم

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان این آمادگی را دارد که تمام نیازهای آموزش و پرورش به نیروی انسانی را در صورت بر طرف شدن کمبودهای مالی جبران کند، گفت: این دانشگاه باید فن و مهارت معلمی را آموزش دهد و با سایر دانشگاه‌ها متفاوت باشد.

به گزارش بازارکار سید حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بازدید هفته گذشته اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از دانشگاه فرهنگیان و برگزاری نشست مشترک با اعضای هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، عنوان کرد: در این دیدار مشکلات این دانشگاه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تاکید شد که دانشگاه فرهنگیان در مسائل بودجه، فرسودگی ساختمان ها نیازمند رسیدگی جدی تر است.
نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسئولیت مهم دانشگاه در تربیت معلم اضافه کرد: توسعه کشور را باید در تعلیم و تربیت، آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان جستجو کنیم، اینجا مسئولیت مهمی دارد و توسعه آینده باید در اینجا جستجو شود.
میرزاده با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان نباید با دیگر دانشگاه ها مقایسه شود، گفت: اگر قرار به مقایسه باشد، این دانشگاه باید با پیشینه خود و تربیت معلم دنیا مقایسه شود.
اگر دانشگاه فرهنگیان مسیر دیگر دانشگاه ها را برود قطعا از مسیر اصلی منحرف شده است
وی ادامه داد: اگر دانشگاه فرهنگیان مسیر دیگر دانشگاه ها را برود قطعا از مسیر اصلی منحرف شده است، این دانشگاه باید فن و مهارت معلمی را آموزش دهد.
این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه افرادی که سابقه تدریس و معلمی نداشته باشند نمی توانند معلم تربیت کنند، اظهار کرد: در تربیت معلم مهارت گرایی، فن معلمی و انتقال آن مورد اهمیت است و اگر روزی فردی مانند مرحوم میرزاده باشد حتی با سواد پنجم ابتدایی باید استاد دانشگاه فرهنگیان شود.
میرزاده با تاکید بر اینکه امکانات دانشگاه فرهنگیان به صورتی است که می‌تواند تمام نیازهای آموزش و پرورش را جبران کند، گفت: با توجه به واحدهای استانی و پردیس هایی که دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور دارد، این دانشگاه در صورت حل مسائل مالی می‌تواند کمبودهای آموزش و پرورش را جبران کند.
کمیسیون آموزش پیگیر افزایش حقوق دانشجو معلمان
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: یکی دیگر از موضوعاتی که کمیسیون آموزش و تحقیقات پیگیر آن بوده اعمال افزایش حقوق‌ها برای دانشجویان معلمان است بر اساس مصوبه مجلس این افزایش حقوق باید برای این افراد نیز لحاظ شود که این موضوع در دولت در حال رسیدگی است.

منبع : خبرگزاری خانه ملت


بازنشستگی دو سوم فرهنگیان طی ۶ سال آتی

رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: در حال حاضر ۹۱۰ هزار معلم داریم که از این تعداد در سال ۹۹، حدود ۳۲۰ هزار نفر و در سال ۱۴۰۴ حدود ۳۳۰ هزار نفر یعنی دو سوم معلم‌های ما بازنشسته می‌شوند.

حسین خنیفر در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت بازنشستگی معلمان و روند جبران نیرو در آموزش و پرورش اظهار کرد: در چند سال آتی، دو اتفاق خواهد افتاد، در حال حاضر ۹۱۰ هزار معلم داریم که از این تعداد در سال ۹۹، حدود ۳۲۰ هزار نفر و در سال ۱۴۰۴ حدود ۳۳۰ هزار نفر یعنی دو سوم معلم‌های ما بازنشسته می‌شوند.
وی افزود: اگر تربیت معلم را تقویت کنیم، طی سه چهار سال آینده می‌توانیم کف نیاز به معلم را پر کنیم؛ البته تعدادی از اینها که موعد بازنشستگی‌شان فرا می‌رسد، مدرک فوق لیسانس دارند و تا پنج سال دیگر هم می‌توانند ماندگاری و استمرار خدمت داشته باشند که این رقم ثابتی نیست و ما فقط به مدارک و آمار موجود که کدام معلم چه زمانی استخدام شده و چه زمانی بازنشسته می‌شود، استناد می‌کنیم.
رئیس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه چشمم روشن است و با روند جذب فعلی به سمت ثبات حرکت می‌کنیم گفت: مهر ۹۸، ۲۰ هزار فارغ التحصیل دانشگاه به مدارس می‌پیوندند. اگر سهمیه جذب دانشجومعلم رسمی و پذیرفته شدگان از طریق ماده ۲۸ (پذیرفته‌شدگان استخدام آزاد) را بالا ببریم به سمت ثبات می‌رویم.
خنیفر با اشاره به اینکه پیش بینی می کنیم در سال ۹۸، حدود ۸۰ تا ۹۰ هزار بازنشسته در آموزش و پرورش داشته باشیم، درباره چونگی جبران این میزان کمبود معلم گفت: امکان استمرار خدمت وجود دارد اما ما هنوز میزان ماندگاری این معلمان را نمی‌دانیم. علاوه بر این آموزش و پرورش راه‌کارهای دیگری برای جذب نیرو اعم از بکارگیری سرباز معلمان، نهضتی ها، حق‌التدریسی ها و … دارد؛ البته ما دخالتی در نوع جبران کمبود نداریم و در جذب نیرو طبق مجوزهای دریافتی کمک و پشتیبانی می‌کنیم.

منبع : خبرگزاری ایسنا


جذب ۲۵ هزار دانشجومعلم جدید در دانشگاه فرهنگیان

مدیرکل امور اداری و تشکیلات آموزش و پرورش گفت: سازمان اداری و استخدامی در ۳۱ اردیبهشت‌ امسال، سهمیه جدید جذب دانشجو در دانشگاه فرهنگیان را ۲۵ هزار نفر اعلام کرد.

به گزارش بازارکار یارمحمد حسین‌بُر مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در واکنش به درخواست مخاطبان این خبرگزاری در سامانه «فارس من» مبنی بر «آموزش و پرورش پویا با استخدام معلمین تحصیلکرده از دانشگاه‌های برتر» با بیان اینکه سازمان اداری و استخدامی در ۳۱ اردیبهشت، سهمیه دانشگاه فرهنگیان را ابلاغ کرد، اظهار کرد: ۲۵ هزار ردیف برای دانشگاه فرهنگیان در نظر گرفته شده است.
وی در ادامه اضافه کرد: دو نوع ردیف استخدامی داریم، یکی مربوط به دانشجویان متعهد خدمت و دیگری نیز استخدام آزاد یا از طریق ماده ۲۸ است.
مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش اظهار ادامه داد: هنوز ردیف جذب آزاد یا ماده ۲۸ ابلاغ نشده است که احتمالا نتیجه به‌زودی اعلام می‌شود.
حسین‌بُر گفت:‌ در این خصوص برای آزمون‌ها مشکل خاص و حادی به وجود نخواهد آورد و برگزاری زمان آزمون‌ها متعاقباً توسط سازمان اداری و استخدامی اعلام می‌شود.

منبع : خبرگزاری فارس

آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.