آخرین خبر از وضعیت نظام رتبه‌ بندی معلمان در سال ۹۹ (کلیه اخبار)

آخرین خبر از وضعیت نظام رتبه‌ بندی معلمان در سال ۹۹ (کلیه اخبار)
اخبار وضعیت نظام رتبه‌ بندی معلمان

در این صفحه آخرین اخبار در مورد وضعیت نظام رتبه‌بندی معلمان در اسرع وقت منتشر خواهد شد..!


لایحه رتبه‌بندی معلمان به‌زودی تقدیم مجلس می‌شود

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: لایحه رتبه‌بندی معلمان به‌زودی تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌شود.
علی الهیار ترکمن در برنامه تلویزیونی پرسشگر افزود: لایحه رتبه‌بندی معلمان تدوین شده و در معاونت علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه در حال بررسی است.

وی ادامه داد: این هفته با سازمان اداری و استخدامی جلسه ای با محور لایحه رتبه بندی معلمان برگزار می کنیم و به زودی این لایحه تقدیم مجلس می شود اما با شرایط و مبانی نظری آموزش و پرورش و همچنین نفوذی که در کارکرد برای ارتقای کیفیت آموزش و پرورش دارد؛ در این راستا، یک بعد این لایحه، مالی است اما ابعاد دیگری هم دارد.

به گزارش ایرنا، قاسم احمدی لاشکی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش هم هفته گذشته درباره تدوین لایحه رتبه‌بندی معلمان گفت: یکی از موضوعات مهمی که در مجلس نهم و دهم پیگیری شد و نمایندگان به استناد بند الف ماده ۶۳ قانون برنامه ششم توسعه به دنبال آن بودند، نظام رتبه‌بندی معلمان است.

وی افزود: دولت برای رتبه‌بندی معلمان اقداماتی را انجام داد و طرحی آماده شد که بر اساس آن رقمی به حقوق معلمان اضافه شد و معتقد بودند این نظام رتبه‌بندی است اما اختلاف نظری بین مجلس و دولت وجود داشت و مجلس اعلام کرد باید حتما لایحه رتبه‌بندی ارایه شود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: وزیر آموزش و پرورش پذیرفت و لایحه رتبه‌بندی نهایی شد و در مرحله هماهنگی بین سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی است که پس از آن راهی دولت شده و در کمیسیون اجتماعی بررسی می شود پس از تصویب در دولت به مجلس ارایه می‌شود.

احمدی لاشکی با یادآوری این که در رتبه‌بندی صرفاً به دنبال افزایش حقوق نیستیم و ارتقای جایگاه و منزلت معلمان مدنظر است، افزود: به عنوان مثال در وزارت علوم مربی، دانشیار، استادیار و… را داریم و با هر درجه ارتقای رتبه، حقوق آنها نیز افزایش می‌یابد در رتبه‌بندی هم افراد از دو سال سابقه مشمول می‌شوند که از رتبه یک تا رتبه ۵ را داریم.

وی ادامه داد: فوق‌العاده‌ها از ۰.۹ تا ۲.۱ در رتبه ۵ است و شانیت معلم نکته اساسی در رتبه‌بندی است.

۵۲ هزار معلم امسال در آموزش و پرورش استخدم شدند

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش همچنین از استخدام امسال ۵۲ هزار معلم خبر داد و گفت: ۲۰ هزار نفر دانشجومعلم، ۲۷ هزار و ۳۰۰ نفر پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی و حدود پنج هزار مجوز استفاده نشده سال قبل در مجموع ۵۲ هزار معلم امسال جذب آموزش و پرورش شدند.

الهیار ترکمن درباره لزوم تدوین یک نظام برنامه‌ریزی منابع انسانی آموزش و پرورش و نظام جامع مدیریت انسانی، افزود: هر نظام آموزشی برای این که بتواند به تمام جمعیت لازم‌التعلیم خدمت‌رسانی کند باید نیروهای آموزشی خود را روی یک نظام جامع و الگوی مشخص، ساماندهی، مدیریت، توزیع و به‌کارگیری کند. آیا آموزش و پرورش با مداخلات بیرونی که در حال حاضر انجام می‌گیرد، اجازه دارد که چنین نظامی را برنامه‌ریزی کند؟ و اگر اجرا کند آیا وزیرش تهدید به استیضاح نمی‌شود؟

وی یادآور شد: نمونه بارز این مداخلات، اصلاح ۱۱گانه یک قانون است که در سال ۱۳۸۸ از سوی مجلس به عنوان طرح، تبدیل به قانون شد و قرار بود حدود ۶۰ هزار نفر جذب آموزش و پرورش شوند که ۱۱ بار اصلاح شد و حدود ۱۹۷ هزار نفر از طریق آن وارد آموزش و پرورش شدند و هنوز هم ادامه دارد و در ادبیات نیروی انسانی آموزش و پرورش، کلمه ای به نام جامانده را باب کرده است.

وی تصریح کرد: ناگزیر هستیم در مناطقی از نیروهای پاره وقت استفاده کنیم و برای استفاده از نیروهای خرید خدمات قانون داریم که ماده ۴۱ قانون الحاق ۲ است که مجلس تصویب کرده و شورای نگهبان تایید کرده است. این به معنای دوز زدن قانون نیست؛ آموزش و پرورش در این سال‌ها در مقابل شرایط خروج ناشی از بازنشستگی نیرو است و اگر در جاهایی از همین نیروهای پاره‌وقت استفاده نکنیم، قطعا نمی‌توانیم خدمت‌رسانی کاملی به نیروهای خودمان داشته باشیم‌ و کاش مجلس به جای ۱۱ بار اصلاح قانون، دولت را مکلف می‌کرد که شرایط کاری را استاندارد کند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش همچنین گفت: تدوین برنامه هفتم توسعه در پیش است و برای سند چشم‌انداز کشور بعد از ۱۴۰۴ از اکنون باید فکر شود. اگر بخواهیم صحبت‌های معلم پسند کنیم، هیچ عایدی برای معلم ندارد بلکه می‌خواهیم وارد یک نظام کاملا عملی شویم که جایگاه و منزلت معلمان را در آینده تعیین کند؛ دولت و مجلس در کنار هم باید بر اساس رهیافتی که مقام معظم رهبری در صحبت‌های ۱۱ شهریور داشتند برای بهبود شرایط آموزش و پرورش تلاش کنند.

الهیار ترکمن به کمبود نیروی انسانی آموزش و پرورش اشاره و تصریح کرد: در پنج سال گذشته حدود ۱۴۰ هزار نفر از آموزش و پرورش بازنشسته شدند البته تلاش می‌کنیم که با استفاده از سازوکارهای قانونی به تاخیر بیندازیم ولی اگر بخواهند سر موعد بازنشسته شوند، حدود ۱۰۰ هزار نفر دیگر هم بازنشسته می‌شوند و ما بر این اساس از ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان به اضطرار استفاده کردیم.

وی با بیان این که در وزارت آموزش و پرورش معتقد نیستیم که کار به طور کامل دقیق و بدون نقص است ولی این عملکرد ما است که باید دفاع کنیم؛ اظهارداشت: می‌گوییم باید مقدورات و نیازها را در نظر بگیریم و با توجه به نیاز جامعه مخاطب ما دانش‌آموزان هستند، وظیفه اصلی آموزش و پرورش که در دسترس کردن آموزش برای همه اقشار کشور در اقصی نقاط است، فراهم کنیم.

وی درباره وضعیت جذب دانشجو در دانشگاه فرهنگیان گفت: این که می‌گویند در این دولت ظرفیت دانشگاه فرهنگیان کاهش پیدا کرده است، باید بگویم در سه سال کاهش پیدا کرد و علتش هم این بود که این دانشگاه از لحاظ شرایط چه خوابگاه و چه نیروی انسانی مسایل و مشکلاتی داشت که دولت تصمیم گرفت کمی به دانشگاه فرصت دهد؛ چون وقتی یک دانشجو وارد دانشگاه شود، انجام کارهای اصلاحی سخت‌تر می‌شود. پس قرار شد یک تنفسی به دانشگاه فرهنگیان بدهند و بعد می بینید که در دادن مجوز سیر صعودی داشتیم.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: امسال ۲۰ هزار نفر در دوره چهار ساله دانشجومعلم، ۲۷ هزار و ۳۰۰ نفر در ماده ۲۸ و حدود ۵ هزار مجوز استفاده نشده سال قبل داشتیم یعنی ۵۲ هزار نفر در دفترچه کنکور و دفترچه استخدامی آموزش و پرورش جذب کردیم.

الهیار ترکمن خاطرنشان کرد: طبق قانون اساسی، سازمان اداری و استخدامی وظیفه برنامه و بودجه و نیروی انسانی را به عهده دارد که آموزش و پرورش هم نیازهای میان مدت و کوتاه مدت را بررسی و به این سازمان ارایه کرد و با توجه به رشته، منطقه و جنسیت که لازم داریم به این عدد استخدامی رسیدیم.

وی تصریح کرد: در پنج سال گذشته منحنی جذب دانشجو در دانشگاه فرهنگیان بالاست و بنا داریم از این دانشگاه و تربیت دبیر شهید رجایی نیرو بگیریم و اعتقاد دارم در جایی که آموزش و پرورش قانون دارد از قانون مصوب، ابلاغی و رسمی استفاده می‌کند و اصلا معنایش دور زدن قانون نیست؛ اگر اشکالی در قانون است باید اصلاح شود و اگر هم نیست که آموزش و پرورش دارد از اختیارات خود استفاده می‌کند.

مسایل آموزش و پرورش پیچیده و مزمن شده است

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان این که در آموزش و پرورش تمام تلاش ما حل مسایل با استفاده از سازوکارهای قانونی است، گفت: در این وزارتخانه مسایل پیچیده‌ای داریم و در حوزه منابع انسانی که راه‌حل‌های خاص می‌خواهد و با صحبت‌ها به هیچ جا نمی‌رسیم.

الهیار ترکمن افزود: سال ۱۳۹۹، سهم آموزش و پرورش در لایحه دولت از بودجه عمومی حدود ۱۳.۷ درصد بود اما وقتی قانون تصویب شد به ۱۲.۶ درصد رسید. در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، پیشنهادی ارایه شد که درآمد اختصاصی دانشگاه‌ها و سازمان فنی و حرفه‌ای از مشمول قانون کسر سه درصد قانون متوازن مستثنی شدند اما آموزش و پرورش را مستثنی نکردند.

وی گفت: بحث ما این است که این مسایل پیچیده و مزمن شده است؛ راه‌حل‌های مقطعی و موقتی به جایی نمی‌رسد و ما راه‌حل‌های خاص مبتنی بر مطالعه، پژوهش و یافته‌های علمی می‌خواهیم.

معاون برنامه ‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش تاکید کرد: وزارت آموزش و پرورش آماده همه گونه همکاری با مجلس است و ما آمادگی داریم که گزارش‌هایی را به مرکز پژوهش‌های مجلس بدهیم و شرایطی را برای تصمیم‌سازی فراهم کنیم تا مسایل را حل کنیم.

۱۵ روز اضافه کار بیشتر معلمان محاسبه می شود

الهیار ترکمن همچنین در واکنش به این اظهارات که «حکم معلمان تازه استخدامی براساس ماده ۲۸ که امسال اولین سال تدریس آنهاست از اول مهر ۹۹صادر شده است در حالی که سال تحصیلی جدید به دستور وزیر آموزش وپرورش از ۱۵ شهریور شروع شده است و آنها در این مدت ۱۵ روز بیمه و حقوق ندارند»، گفت: بر اساس مجوزهای استخدامی که از طرف سازمان اداری و استخدامی برای ما صادر می‌شود، شروع خدمت آنها، ابتدای نیمه دوم سال است.

وی افزود: اگرچه شروع سال تحصیلی با شروع نیمه سال تقارن پیدا کرده است ولی بحث این است که بر اساس حکمی که به آموزش و پرورش ابلاغ شده، مجوز اول مهر ۹۹ است.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: امسال با دستور وزیر آموزش و پرورش سال تحصیلی ۱۵ شهریور شروع نشد بلکه با مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونابود که برای همه لازم الاجراست؛ معلمان هم که ۱۵ روز، کار را زودتر شروع کردند قطعا در ادامه کار، زحمت این عزیزان و ساعتی را که اضافه کار کردند، جبران و محاسبه می کنیم.

منبع : خبرگزاری ایرنا


آخرین وضعیت لایحه رتبه‌بندی معلمان

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزیر آموزش و پرورش به تشریح آخرین وضعیت لایحه رتبه‌بندی معلمان پرداخت و گفت: این لایحه به‎زودی تقدیم مجلس می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، علی الهیار ترکمن معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزیر آموزش و پرورش در برنامه پرسشگر با موضوع «معلم و نظام آموزشی» در واکنش به این جمله که «ابلاغیه معلمان ماده ۲۸ که امسال اولین سال تدریس آنهاست از اول مهر ۹۹ تاریخ خورده است در حالی که سال تحصیلی جدید به دستور وزیر آموزش و پرورش از ۱۵ شهریور شروع شده است و در این مدت ۱۵ روز نه بیمه و نه حقوق دارند»، اظهار کرد: بر اساس مجوزهای استخدامی که از طرف سازمان اداری و استخدامی برای ما صادر می‎شود، شروع خدمت این افراد، ابتدای نیمه دوم سال هست؛ اگرچه شروع سال تحصیلی با شروع نیمه سال تقارن پیدا کرده است ولی بحث این است که بر اساس حکمی که به آموزش و پرورش ابلاغ شده، مجوز اول مهر ۹۹ است.

وی اضافه کرد: امسال هم با دستور وزیر آموزش و پرورش، سال تحصیلی ۱۵ شهریور شروع نشده است بلکه با حکم ستاد ملی کرونا، این اتفاق افتاده است که برای همه لازم الاجراست؛ معلمان ما هم که ۱۵ روز، کار را زودتر شروع کردند قطعا در ادامه کار، زحمت آنها و ساعتی را که اضافه کار کردند، جبران کرده و محاسبه خواهیم کرد.

الهیار ترکمن در واکنش به جمله نادری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مبنی بر لزوم تدوین یک نظام برنامه‌ریزی منابع انسانی آموزش و پرورش و نظام جامع مدیریت انسانی، گفت: کاملا حرف درستی است که هر نظام آموزشی برای اینکه بتواند به تمام جمعیت لازم‌التعلیمش خدمت‌رسانی کند باید نیروهای آموزشی خود را روی یک نظام جامع و الگوی مشخص، ساماندهی، مدیریت، توزیع و به‌کارگیری کند؛ آیا آموزش و پرورش با مداخلات بیرونی که در حال حاضر انجام می‌گیرد، اجازه دارد که چنین نظامی را برنامه‌ریزی کند؟ و اگر اجرا کند آیا وزیرش تهدید به استیضاح نمی‌شود؟

وی بیان کرد: نمونه بارز این مداخلات، اصلاح یازده گانه یک قانون است که در سال ۱۳۸۸ توسط مجلس به عنوان طرح، تبدیل به قانون شد و قرار بود حدود ۶۰ هزار نفر جذب آموزش و پرورش شوند که ۱۱ بار اصلاح شد و حدود ۱۹۷ هزار نفر از طریق آن وارد آموزش و پرورش شدند و هنوز هم ادامه دارد و در ادبیات نیروی انسانی آموزش و پرورش، کلمه‌ای به نام «جامانده» را باب کرده است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ناگزیر هستیم در مناطقی از نیروهای پاره وقت استفاده کنیم و برای استفاده از نیروهای خرید خدمات قانون داریم، گفت: این قانون، ماده ۴۱ قانون الحاق ۲ است که مجلس تصویب کرده و شورای نگهبان تایید کرده است‌ و این به معنای دور زدن قانون نیست.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش در این سال‌ها در مقابل شرایط خروج ناشی از بازنشستگی نیرو است و اگر در جاهایی از همین نیروهای پاره‌وقت استفاده نکنیم، قطعا نمی‌توانیم خدمت‌رسانی کاملی به نیروهای خودمان داشته باشیم‌ و کاش مجلس به جای ۱۱ بار اصلاح قانون، دولت را مکلف می‌کرد که شرایط کاری را استاندارد کند.

الهیار ترکمن در واکنش به این جمله که معلمان در تصمیم‌گیری‌های آموزش و رورش شرکت ندارند، گفت: ۵۰ هزار نفر از معلمان در کادر اداری هستند و تصمیم سازی و تصمیم‌گیری می‌کنند؛ چه کسی گفته است که ما معلم را مشارکت نمی‌دهیم؟

وی خطاب به میرزاده نماینده سابق مجلس و مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه در امور فرهنگیان، اظهار داشت: آقای میرزاده شما در آخرین روزهای مجلس خودتان، استفساریه دادید و دولت را موظف کردید مربیان پیش‌دبستانی که با پول مدیر و اولیا فقط یکسال کار کرده بودند، پیمانی کند؛ در یک، استان حداقل هزار نفر این‌ شرایط را داشتند. می گویید ما قانون را دور می‌زنیم بعد خود شما در راس دور زدن قانون بودید.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: تدوین برنامه هفتم توسعه در پیش است و برای سند چشم‌انداز کشور بعد از ۱۴۰۴ از الان باید فکر شود. اگر بخواهیم صحبت‌های معلم پسند کنیم، هیچ عایدی برای معلم ندارد بلکه می‌خواهیم وارد یک نظام کاملا عملی شویم که جایگاه و منزلت معلمان را در آینده تعیین کند‌؛ دولت و مجلس در کنار هم باید بر اساس رهیافتی که مقام معظم رهبری در صحبت‌های ۱۱ شهریور داشتند برای بهبود شرایط آموزش و پرورش تلاش کنند.

وی به کمبود نیروی انسانی آموزش و پرورش اشاره کرد و ادامه داد: در ۵ سال گذشته حدود ۱۴۰ هزار نفر از آموزش و پرورش بازنشسته شدند؛ البته تلاش می‌کنیم که با استفاده از سازوکارهای قانونی، بازنشستگی را به تاخیر بیندازیم ولی اگر بخواهند سر موعد بازنشسته شوند، یک چیزی حدود ۱۰۰ هزار نفر دیگر هم بازنشسته می‌شوند و ما بر این اساس از ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان به اضطرار استفاده کردیم.

الهیار ترکمن با بیان اینکه در وزارت آموزش و پرورش معتقد نیستیم که کارمان کاملا دقیق و بدون نقص است ولی این عملکرد ماست که باید دفاع کنیم، افزود: می‌گوییم باید مقدورات و نیازها را در نظر بگیریم و با توجه به نیاز جامعه مخاطب که دانش‌آموزان ما هستند، وظیفه اصلی آموزش و پرورش که در دسترس کردن آموزش برای همه اقشار کشور در اقصی نقاط است، فراهم کنیم.

وی درباره وضعیت جذب دانشجو در دانشگاه فرهنگیان گفت: اینکه می‌گویند در این دولت ظرفیت دانشگاه فرهنگیان کاهش پیدا کرده است، باید بگویم در سه سال کاهش پیدا کرد و علتش هم این بود که دانشگاه فرهنگیان از لحاظ شرایط چه خوابگاه و چه نیروی انسانی مسائل و مشکلاتی داشت که دولت تصمیم گرفت کمی به دانشگاه فرصت دهد؛ چون وقتی یک دانشجو وارد دانشگاه شود، انجام کارهای اصلاحی سخت‌تر می‌شود. پس قرار شد یک تنفسی به دانشگاه فرهنگیان بدهند و بعد می بینید که در دادن مجوز سیر صعودی داشتیم.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: امسال ۲۰ هزار نفر در دوره ۴ ساله دانشجومعلم، ۲۷ هزار و ۳۰۰ نفر در ماده ۲۸ و یک چیزی حدود ۵ هزار مجوز استفاده نشده سال قبل داشتیم یعنی ۵۲ هزار نفر در دفترچه کنکور و دفترچه استخدامی آموزش و پرورش جذب کردیم؛ طبق قانون اساسی کشور، سازمان اداری و استخدامی وظیفه برنامه و بودجه و نیروی انسانی را به عهده دارد که نیازهای میان مدت و کوتاه مدت خودمان را بررسی و ارائه کردیم و با توجه به رشته، منطقه و جنسیت که لازم داریم به این عدد رسیدیم.

وی تصریح کرد: اکنون حداقل در ۴، ۵ سال گذشته منحنی جذب دانشجو در دانشگاه فرهنگیان بالاست و بنا داریم از دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی نیرو بگیریم و اعتقاد دارم در جایی که آموزش و پرورش قانون دارد از قانون مصوب، ابلاغی و رسمی استفاده می‌کند و اصلا معنایش دور زدن قانون نیست؛ اگر اشکالی در قانون است باید اصلاح شود و اگر هم نیست که آموزش و پرورش دارد از اختیارات خود استفاده می‌کند.

الهیار ترکمن با بیان اینکه در آموزش و پرورش تمام تلاشمان حل مسائل با استفاده از سازوکارهای قانونی که داریم، است، گفت: در آموزش و پرورش مسائل پیچیده‌ای داریم و در حوزه منابع انسانی راه‌حل‌های خاص می‌خواهد و با صحبت‌های دفعتی به هیچ جا نمی‌رسیم.

وی افزود: سال ۱۳۹۹، سهم آموزش و پرورش در لایحه دولت از بودجه عمومی حدود ۱۳.۷ درصد بود اما وقتی قانون تصویب شد به ۱۲.۶ درصد رسید؛ در کمیسیون آموزش و تحقیقات، پیشنهادی رفت که درآمد اختصاصی دانشگاه‌ها و سازمان فنی و حرفه‌ای از مشمول قانون کسر ۳ درصد قانون متوازن مستثنی شدند اما آموزش و پرورش را مستثنی نکردند.

معاون برنامه ‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش گفت: بحث ما این است که این مسائل پیچیده و مزمن شده است؛ راه‌حل‌های مقطعی و موقتی به جایی نمی‌رسد و ما راه‌حل‌های خاص مبتنی بر مطالعه، پژوهش و یافته‌های علمی می‌خواهیم. آماده همه گونه همکاری خدمت مجلس هستیم و آمادگی داریم که گزارش‌های‌مان را به مرکز پژوهش‌های مجلس بدهیم و شرایطی را برای تصمیم‌سازی فراهم کنیم تا بتوانیم مسائل را حل کنیم.

وی درباره لایحه رتبه‌بندی فرهنگیان هم گفت: لایحه رتبه‌بندی در حال تدوین است و در معاونت علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه دنبال می‌کنیم و در این هفته پیش رو با سازمان اداری و استخدامی جلسه داریم و به زودی لایحه رتبه‌بندی تقدیم مجلس می شود اما با شرایط و شروط خودمان و مبانی نظر خودش و همچنین نفوذی که در کارکرد بر ارتقای کیفیت آموزش و پرورش دارد؛ در این راستا، یک بعد آن، بعد مالی هست اما ابعاد دیگر هم دارد.

منبع : خبرگزاری فارس


اعلام جزئیات طرح نظام رتبه‌بندی معلمان

طرح نظام رتبه‌بندی معلمان هفته در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شده و در نوبت بررسی قرار دارد.
به گزارش ایلنا، متن این طرح به شرح زیر است:
به ریاست محترم مجلس شورای اسلامی
احتراماً طرح ذیل که به امضای ۴۶ نفر از نمایندگان رسیده است، جهت طی مراحل قانونی تقدیم می‌شود.

مقدمه (دلایل توجیهی):
تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری در خصوص تکریم جایگاه فرهنگیان بر هیچ‌کس پوشیده نیست. در اجرای بندهای (۷-۳) و (۱۳) سیاست های کلی نظام با هدف ایجاد تحول اساسی در آموزش و پرورش کشور ابلاغ شده از سوی معظم‌له مبنی بر اعتلای منزلت اجتماعی معلمان به عنوان کلیدی‌ترین مولفه تاثیرگذار در نظام آموزشی کشور و افزایش انگیزه برای خدمت مطلوب و بهره‌ور و نیز استقرار نظام پرداخت براساس تخصص، شایستگی‌ها و عملکرد رقابتی مبتنی بر نظام رتبه‌بندی معلمان و همچنین عدم تقدیم لایحه توسط دولت علی‌رغم وعده‌های مکرر در این زمینه از یک‌سو و تضعیف روحیه این قشر فرهیخته و اثرگذار در آینده کشور طرح پیشنهادی ذیل که در دوره نهم در کمیسیون اجتماعی نیز مصوب شده، لیکن به دلیل کمبود زمان، فرصت تصویب در صحن علنی ایجاد نشد؛ جهت بررسی و طی مراحل قانونی تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌گردد:
لذا طرح ذیل تقدیم می‌شود:
عنوان طرح:
طرح نظام رتبه‌بندی معلمان
ماده واحده
دولت مکلف است حداکثر ظرف مدت یک‌سال از زمان ابلاغ این قانون از طریق وزارت آموزش و پرورش نظامنامه مورد نیاز را برای استقرار نظام رتبه‌بندی معلمان براساس احکام قانونی مندرج در سیاست‌های کلی آموزش و پرورش ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، نقشه جامع علمی کشور و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با تاکید بر موارد ذیل تهیه و به منظور تصویب به مجلس شورای اسلامی ارائه کند:
الف) طراحی نظام سنجش صلاحیت حرفه‌ای و صدور گواهی صلاحیت حرفه‌ای
ب) تعیین عناوین و رتبه‌های حرفه‌ای هریک از مشاغل آموزش و پرورش در واحدهای آموزشی و پرورشی
پ) متناسب‌سازی نظام پرداخت‌ها با رتبه‌های پیش‌بینی شده
محمدحسین فرهنگی – محمدرضا رضائی کوچی – محمدصالح جوکار – بهزاد رحیمی – سیدجواد حسینی‌کیا- علی علی‌زاده- ابراهیم رضائی- سیدالبرز حسینی- احمدحسین فلاحی- حسین امامی راد- جلال محمودزاده- محمد باقری- فریدون حسنوند- هبروز محبی نجم‌آبادی- صدیف بدری- جعفر قادری- انور حبیب‌زاده بوکانی- سیدعلی یزدی‌خواه- حسینعلی حاجی دلیگانی- ذبیح‌الله اعظمی ساردوئی- علی خضریان- سیدمرتضی خاتمی- حسین میرزائی- احمد امیرآبادی فراهانی- قاسم ساعدی – رضا حاجی‌پور- سیدناصر موسوی لارگانی- شارلی انویه تکیه – نصراله پژمان‌فر- مهرداد ویس کرمی- حسینعلی شهریاری- رحمت‌اله نوروزی- علی آذری- رسول فرخی میکال- حسن رزمیان مقدم- جواد کریمی قدوسی- احسان ارکانی- حسن نوروزی- سلمان اسحاقی- سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی- احمد محرم‌زاده یخفروزان- رجب رحمانی- عباس جهانگیرزاده- علی زنجانی حسنلوئی- جعفر راستی- محمدتقی نقدعلی.

منبع : خبرگزاری ایلنا


معلمان ۱۷،۵ درصد فوق‌العاده ویژه طرح معلم تمام‌وقت را جدا از طرح رتبه‌بندی دریافت می‌کنند

جزئیات برقراری فوق‌العاده ویژه در احکام معلمان تمام‌وقت، توسط معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع تشریح شد.
به گزارش بازارکار به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، علی الهیار ترکمن در مصاحبه با خبرنگار این مرکز در مورد جزئیات طرح معلم تمام‌وقت، اظهار کرد: در آموزش‌وپرورش دو مصوبه برای برقراری فوق‌العاده ویژه در حکم حقوقی شاغلین وجود دارد.

وی افزود: طبق مصوبه اول همکاران فرهنگی که ۶ ساعت بیشتر از ساعات کاری مجاز خود خدمت می‌کنند به‌عنوان معلم تمام‌وقت، معرفی‌ شده و از افزایش ۱۷.۵ درصدی فوق‌العاده ویژه در حکم حقوقی خود برخوردار می‌شوند.
الهیار ترکمن ادامه داد: همچنین طبق مصوبه اخیر در راستای رتبه‌بندی فرهنگیان، با توجه به رتبه حرفه‌ای آن‌ها فوق‌العاده ویژه‌ای در حکم حقوقی این افراد برقرار شده است.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع با اشاره به اینکه معلمان می‌توانند همزمان از مزایای هر دو مصوبه فوق‌العاده ویژه استفاده کنند، گفت: این مصوبات یکدیگر را نقض نمی‌کنند یعنی برای نیروهای آموزشی با توجه به رتبه آن‌ها به‌صورت سیستمی فوق‌العاده ویژه برقرار می‌شود و اگر همین نیروی آموزشی با افزودن ۶ ساعت‌ به ‌ساعت تدریس خود به معلم تمام‌وقت تبدیل شود، از مزایای فوق‌العاده ویژه طرح معلم تمام‌وقت نیز برخوردار می‌گردد.
وی در پایان گفت: با حمایت دولت و پیگیری وزیر آموزش‌وپرورش توانستیم امتیازات این افزایش حقوق را به‌صورت قانونی در بیمه و بازنشستگی فرهنگیان هم وارد کنیم.

منبع : بازار کار


طرح رتبه بندی معلمان برای تمام افراد مشمول اجرا شد

علی الهیار ترکمن معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش اظهار داشت: در جز ۲ بند الف ماده ۶۳ قانون برنامه ششم گفته که وظیفه تنظیم یا تبیین رتبه بندی حرفه ای به عهده دولت و تصویب آن در قالب بودجه سنواتی به عهده مجلس شورای است.

وی افزود: بر اساس وضعیت مشخص در این ماده قانونی و تفسیر بسیاری از حقوقدانان دولت دو مرتبه یکی در سال ۹۴ و دیگری سال ۹۸ برای اعمال سیاست های رتبه بندی حرفه ای ورود پیدا کرد.
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش ادامه داد: بر این اساس نیروها به پنج گروه طبق شغل و صلاحیت های تخصصی و حرفه ای تقسیم شدند و سوابق کاری پنج رتبه نیز تعریف شد و برای هر کدام امتیازاتی مشخص کردند.
الهیار ترکمن با بیان اینکه تاکنون طرح رتبه بندی معلمان برای تمام افراد مشمول اجرایی شده است، عنوان کرد: بطور دقیق در دو مصوبه دولت در سال ۹۴ و بازنگری آن در سال ۹۸ تمام ظرفیت ها برای این طرح اعلام و اجرایی شده است.
وی عنوان کرد: پایه طرح رتبه بندی که در مهر ۹۸ گذاشته شد، با افزایشات فصل دهم قانون خدمات کشوری در اسفند ماه و سپس با اعمال فوق العاده ویژه برای مشاغل آموزشی تکمیل شد.
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک کارمند در دستگاه دیگری از دولت با کارمند آموزش و پرورش مزایای یکسانی دریافت می کنند، برای طرح رتبه بندی معلمان تمامی ظرفیت هایی که باید اختصاص پیدا می کرد، انجام و اجرایی شده است.
الهیار ترکمن ادامه داد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز معتقدند که دولت نباید طرح رتبه بندی را با مصوبات خود انجام می داد و باید در یک لایحه تبدیل به قانون و به دولت ابلاغ می شد.
وی افزود: زمانی که دولت تصویب نامه رتبه بندی را مصوب کرد، هیات تطبیق مجلس بر این موضوع ایرادی نگرفت که خود این موضوع یک صحه بر درست بودن کار دولت است.
الهیار ترکمن یادآور شد: تاکنون تمام ظرفیت ها در قالب رتبه بندی انجام شده و اگر در آینده تصمیم جدیدی از سوی دولت و مجلس گرفته شود، اطلاع رسانی می شود.

منبع : خبرگزاری بازار کار


افزایش ۶۵درصدی حقوق فرهنگیان

به گزارش خبرنگار مهر، محسن حاجی میرزایی بعد از ظهر امروز در گفتگو با رادیو گفتگو بیان کرد: یکی از دغدغه‌های جامعه فرهنگیان رتبه بندی است چرا که فرهنگیان دوست دارند مانند جامعه دانشگاهیان و بنا بر با صلاحیت‌های حرفه‌ای و تخصصی خود طبقه بندی شوند.

معلم‌ها تجربیات متفاوتی دارند و بنا بر آن صلاحیت و سطح تحصیلات متفاوتی دارند و مایلند اینها در حقوق آنها لحاظ شود. سند تحول بنیادین هم بر آن تاکید دارد. قبل از اینکه بنده وزیر شوم تلاش‌هایی صورت گرفته بود و در دوره بنده به نتیجه رسید و رتبه بندی اجرا شد.
وی ادامه داد: با اجرای رتبه بندی افزایش حقوق معلم‌ها را شاهد بودیم که به متوسط دریافتی سایر کارکنان دولت نزدیک شد. در ادامه سال تحصیلی گذشته و در آخر سال ۹۸ فوق‌العاده فصل دهم قانون مدیریت خدمات که اجازه رشد ۵۰ درصدی امتیازات را می‌داد شاغلین آموزشی هم از مزایایی بهره مند شدند. در مجموع از مهر ۹۸ تا خرداد ۹۹، ۶۵ درصد به حقوق فرهنگیان اضافه شد.
حاجی میرزایی در ادامه درباره آخرین شرایط مسکن فرهنگیان بیان کرد: هر کدام از فرهنگیان که صاحبخانه نیست و واجد شرایط خانه دار شدن طبق فراخوان هستند می‌توانند ثبت نام کنند. تا الان ۳۲۰ هزار نفر از شاغلین و بازنشستگان ثبت نام کردند که اسامی را در اختیار وزارت راه قرار دادیم که اطلاعات ۷۵ هزار نفر تایید شد و در ادامه ممکن است باز هم نفراتی اضافه شوند.
وی ادامه داد: تفاهم ما برای ساخت ۱۷۰ هزار مسکن است و قرار شده هر کجا که زمین داریم ما در اختیار قرار دهیم و هر کجا زمین نداریم وزارت راه اقدام کند تا فرهنگیان از تسهیلات در نظر گرفته شده استفاده کنند.
وزیر آموزش و پرورش گفت: به ما نوید داده‌اند تا ۵۰۰ واحد را تا آخر سال ۹۹ تحویل بدهند. اولویت را به بازنشستگان، زوج‌های فرهنگی و زنان سرپرست خانوار داده‌ایم. اعتباری برای دریافت وام مسکن در نظر گرفته شده است.
وزیر آموزش و پرورش درباره بیمه فرهنگیان نیز گفت: قولی که امسال دادیم این بود که تعداد خدمات مشمول بیمه را افزایش دادیم و تعداد مراکزی که افراد می‌توانستند مراجعه کنند را نیز افزایش دادیم. زمان پرداخت خسارات را به یک هفته کاهش دادیم و اکنون پرداخت خسارات به روز است.
وی با بیان اینکه در سال ۹۹ مجوز استخدامی که گرفتیم در ۱۰ سال گذشته بی سابقه است افزود: ۲۰ هزار مجوز جذب در دانشگاه فرهنگیان از طریق کنکور و ۲۸ هزار نفر از طریق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان و برگزاری آزمون استخدامی و ۲۵ هزار مجوز تبدیل وضعیت حق التدریس ها و آموزش دهنده و آموزشیاران نهضت و مربیان پیش دبستانی را دریافت کرده‌ایم. در طول برنامه ششم توسعه که هنوز یکسال آن باقی مانده است ۱۸۶ هزار نفر در آموزش و پرورش استخدام شده‌اند که سه برابر جذب نیرو در برنامه پنجم توسعه است. تا سال ۱۴۰۴ سیر جمعیت دانش آموزی صعودی و سیر بازنشستگی در آموزش و پرورش هم صعودی است و هر سال حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار نفر بازنشسته می‌شوند.
وزیر آموزش و پرورش افزود: تعطیلات طولانی کرونا آموزش را تهدید می‌کرد و آسیبش این بود که افراد تحصیل را ترک کنند. راه حل ثابت و یکسانی در تمام دنیا وجود نداشت و کشورها به روش‌های متعددی متوسل شدند. ما از حیث سرعت و کیفیت آموزش کارنامه قابل قبولی داریم.
وی درباره سناریوهای بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریور ماه در سه وضعیت سفید، زرد و قرمز گفت: ستاد ملی کرونا به پیشنهاد آموزش و پرورش اعلام کرد که آغاز سال تحصیلی از ۱۵ شهریور باشد. اصل بر این است هر کجا امکان برگزاری حضوری هست، کلاس‌ها حضوری برگزار شوند. ۳۵ درصد مدارس ما زیر ۵۰ دانش‌آموز دارند و مجموع دانش آموزان آنها به ۵۰۰ هزار نفر می‌رسد که می‌توانند کلاس‌ها را با رعایت فاصله گذاری اجتماعی به صورت حضوری برگزار کنند.

منبع : خبرگزاری مهر


اصلاح مصوبات نظام رتبه‌ بندی معلمان

از سوی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموز پرورش، اصلاحات مصوبات بخشنامه نظام رتبه‌بندی معلمان اعلام شد.
خبرگزاری میزان – بنا به اعلام مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، به استناد اصل یکصدوسی‌وهشتم قانون اساسی و با تصویب هیات دولت، از سوی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش اصلاحات مصوبات نظام رتبه‌بندی معلمان، به لحاظ اشتباهات تحریری، به شرح ذیل اعلام شد:

در ماده (۴) عبارت”، ماده (۶۶) و بند (۵) ماده (۶۸) ” به عبارت “و بند (۱۰) ماده (۶۸) ” و عبارت “مواد (۶) و (۷) به عبارت ماده (۶) ” اصلاح می‌شود.
مواد (۶) و (۷) حذف و متن زیر به‌عنوان ماده (۶) تلقی و شماره مواد (۸) و (۹) به شماره (۷) و (۸) اصلاح می‌شود.
ماده (۶) – جدول درصد حقوق ثابت و فوق‌العاده‌های مستمر دوره ابتدایی و دوره متوسطه از تاریخ ۱/۱/۹۹ به شرح زیر تعیین می‌شود.
شایان‌ذکر است؛ به‌منظور ایجاد انگیزه برای معلمانی که بر اساس ضوابط و مقررات مربوط، آخرین طبقه و رتبه شغلی را اخذ نموده یا می‌نمایند؛ به ازای هرسال سابقه تجربی که بعد از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این تصویب­نامه کسب می‌کنند، مشروط براینکه امتیاز ارزیابی عملکرد سالانه آنان نیز کمتر از ۹۰ درصد نباشد، مشمولان شاغل دوره ابتدایی و متوسطه به ترتیب از افزایش حقوق معادل ۱۰۰ و ۵۰ امتیاز ضربدر ضریب ریالی سالانه برخوردار می‌شوند.

منبع : خبرگزاری میزان


رسیدگی به وضعیت بازنشستگان پیش از اعمال طرح رتبه‌ بندی فرهنگیان

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
به گزارش ایلنا، احمد امیرآبادی فراهانی (عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی) در نشست علنی امروز (یکشنبه، اول تیرماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

تذکر راستینه نماینده شهرکرد به وزیر آموزش: لزوم رسیدگی به وضعیت بازنشستگان پیش از اعمال طرح رتبه‌بندی فرهنگیان از ابتدای مهرماه ۹۹.
تذکر کوهساری نماینده رامیان به وزیر اقتصاد: لزوم پرداخت وجه خرید کلزا به کشاورزان استان گلستان به ویژه شهرستان‌های آزادشهر و رامیان.

منبع : خبرگزاری ایلنا


رایزنی مجلس برای اجرای کامل طرح رتبه‌ بندی معلمان

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه پیگیری برای اجرای طرح رتبه‌بندی فرهنگیان با اولویت دنبال می‌شود گفت: مطالبات فرهنگیان جدی است.

محمدرضا احمدی سنگر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، اجرای ناقص طرح رتبه‌بندی فرهنگیان و سایر برنامه‌های مربوط به معلمان را مورد انتقاد قرار داد و اظهار داشت: پیگیری و رایزنی برای احقاق حق معلمان و فرهنگیان در مجموعه دولت و مجلس از جمله اهدافی است که بنده به شدت برای آن تلاش می‌کنم.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یکی از دلایل حضور خود در این کمیسیون را علاقه وافر به قشر تاثیرگذار و اثربخش فرهنگیان و معلمان خواند و عنوان کرد: فرهنگیان یکی از اقشار مهم و تعیین‌کننده اجتماع ما محسوب می‌شوند زیرا فرزندان ما و آینده‌سازان این مرز بوم در آنجا تربیت شده و آموزش می‌بینند.
احمدی سنگر با بیان اینکه مشکلات، دغدغه‌ها و نگرانی‌های قشر فرهنگیان را باید شناخت و با پیگیری و ابزارهای قانونی برای رفع آن تلاش کرد ابراز داشت: بنده و مابقی نمایندگان به‌‌ویژه اعضاء کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس جدیت خوبی برای حمایت از معلمان داشته و برای این هدف به بهترین نحو ممکن تلاش می‌کنیم.
وی از جلساتی که با وزیر آموزش و پرورش در مدت شروع به کار مجلس یازدهم برای بررسی چالش‌های فرآروی جامعه فرهنگیان داشته است خبر داد و تصریح کرد: پس از اینکه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به شکل کامل شکل گرفت جهت حل مشکلات با نمایندگان فرهنگیان و با دولت وارد بحث و بررسی می‌شویم.
نماینده مردم رشت در مجلس مشکلات اقتصادی و معیشتی معلمان را مورد تاکید قرار داد و با بیان اینکه چنین شرایطی در شان جامعه فرهیخته نیست عنوان کرد: وزیر آموزش و پرورش در مجلس اعلام کرد که حقوق معلمان از سال ۹۸ تاکنون ۳ بار یعنی حدود ۶۸ درصد افزایش پیدا کرده در حالی‌که این اقدامات کافی نیست.
احمدی سنگر استخدام نیروها و تعیین تکلیف هر چه سریع‌تر حق‌التدریسی‌ها، آموزش دهنده‌ها، پیش‌ دبستانی‌ها و بازنشستگان فرهنگی را به عنوان یک ضرورت خواستار شد و گفت: امیدواریم بتوانیم در کمیسیون آموزش و تحقیقات تصمیمات خوبی اتخاذ کنیم تا از نگرانی‌های جامعه فرهنگیان کشور کاسته شود.

منبع : خبرگزاری تسنیم


فوق‌العاده ویژه در رتبه‌ بندی معلمان» از این ماه اعمال می‌شود

 محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس درباره احکام ترمیم رتبه‌بندی معلمان، اظهار کرد: برقراری فوق‌العاده ویژه در رتبه‌بندی معلمان در حقوق این ماه معلمان اجرا می‌شود.

وی افزود: تمام اقدامات انجام شده است و حقوق خرداد معلمان بر اساس احکام جدید و احتساب فوق‌العاده ویژه، است.
حاجی‌میرزایی درباره مدارس خشت و گلی در کشور گفت: با توجه به اقدامات انجام شده، در حال حاضر هیچ مدرسه خشت و گلی در کشور نداریم.
برخی مخاطبان این خبرگزاری در سامانه «فارس من» با ثبت سوژه‌هایی با عنوان «گلایه معلمان به اجرایی نشدن احکام رتبه‌بندی» و «اصلاح بخشنامه نظام رتبه‌بندی معلمان ابلاغ شده ۶ خرداد ۱۳۹۹» خواستار پیگیری بودند.

منبع : خبرگزاری فارس


شیوه‌نامه اجرای رتبه‌ بندی معلمان ابلاغ شد

به گزارش خبرگزاری مهر، با امضای وزیر آموزش‌وپرورش شیوه‌نامه اجرایی رتبه‌بندی معلمان به ادارات کل استان‌ها ابلاغ شد.
در این شیوه‌نامه؛ معلمان ارتقاء به رتبه‌های ۴،۳،۲،۱ و ۵ با رعایت ضوابط و مقررات مورد عمل و کسب شرایط معلمی را احراز می‌کنند و می‌توانند از تاریخ اول فروردین ۹۹ از فوق‌العاده ویژه موضوع‌بند ۱۰ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات به شرح جدول زیر بهره‌مند گردند.

کارکنانی که به استناد مصوبه شورای انقلاب در مشاغل اداری ادارات آموزش‌وپرورش اشتغال دارند، در صورت انتقال و اشتغال تمام‌وقت در واحدهای آموزشی می‌توانند از مزایای این بخشنامه بهره‌مند گردند. فوق‌العاده مذکور به دبیران و هنرآموزانی که با ۳۰ ساعت تدریس موظف هفتگی به خدمت اشتغال دارند نیز علاوه بر ۱۷،۵ درصد، تعلق خواهد گرفت.
در این شیوه‌نامه آمده است؛
به‌منظور ایجاد انگیزه برای معلمانی که براساس ضوابط و مقررات مربوط، آخرین طبقه و رتبه شغلی را اخذ نموده یا می‌نمایند، به ازای هرسال سابقه تجربی که بعد از تاریخ لازم الاجراشدن این تصویب‌نامه اول فروردین ۹۹ کسب می‌کنند، مشروط بر اینکه امتیاز ارزیابی عملکرد سالانه آنان نیز کم‌تر از ۹۰ درصد نباشد، مشمولان شاغل دوره ابتدایی و متوسطه به ترتیب از افزایش حقوق معادل ۱۰۰( مقطع ابتدایی) و۵۰ امتیاز (مقطع متوسطه) ضربدر ضریب ریالی سالانه برخوردار می‌شوند.
رتبه‌بندی: فرآیند تعیین رتبه‌های پنج‌گانه معلمان براساس سنجش نظام‌مند صلاحیت‌ها و عملکرد آنان.
سنجش صلاحیت معلمان بر اساس شاخص‌های زیر انجام می‌شود:
-شایستگی‌های عمومی شامل شرایط عمومی استخدام براساس مقررات استخدامی مورد عمل.
-شایستگی‌های تخصصی شامل رشته، مدرک تحصیلی، دانش موضوعی مرتبط با محتوای تخصصی دروس آموزشی و امور تربیتی، روش‌ها و فنون تدریس و هدایت و نظارت آن.
-شایستگی‌های حرفه‌ای شامل اخلاق حرفه‌ای، توانایی‌ها و مهارت‌های آموزشی، پرورشی و پژوهشی (کاربردی و مسئله محور) بر اساس آزمون‌های الکترونیکی.
مشمولان طرح طبقه‌بندی مشاغل معلمان شامل آموزگار، دبیر، هنرآموز، مربی امور تربیتی، مشاوره واحد آموزشی، مراقب سلامت، مدیر و معاون واحدهای آموزشی و تربیتی هستند.
مشمولان در صورت کسب صلاحیت‌ها و داشتن شرایط زیر برابر تبصره (۱) ماده ۶۵ ماده ۶۶ و بند ۵ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری، می‌توانند به رتبه بالاتر ارتقا یابند و از مزایای جدول افزایش امتیازات موضوع مواد ۶ و ۷ این تصویب‌نامه و تبصره آن برخوردار شوند.
۱- رتبه (۱)
الف: داشتن حداقل ۲ سال تجربه
ب: گذراندن ۱۲۰ ساعت دوره آموزشی ضمن خدمت و تخصصی.
پ: کسب میانگین امتیاز ارزیابی عملکرد به میزان حداقل ۷۵ درصد در طول ۲ سال منتهی به نتایج ارزیابی. امتیاز هرسال نباید کمتر از ۷۰ باشد.
ت- کسب حداقل ۶۰ درصد امتیازات شاخص‌های صلاحیت‌های معلمی “امتیاز هر یک از صلاحیت‌های عمومی، تخصصی و حرفه‌ای نباید کمتر از ۵۰ درصد باشد.”
۲- رتبه (۲)
الف- داشتن حداقل ۶ سال تجربه
ب- حداقل ۴ سال توقف در رتبه (۱)
پ- گذراندن ۱۸۰ ساعت دوره آموزشی ضمن خدمت و تخصصی در طول دوره علاوه بر دوره‌های آموزشی مربوط به رتبه (۱)
ت-کسب میانگین امتیاز ارزیابی عملکرد به میزان حداقل ۸۰ درصد در طول ۳ سال متوالی منتهی به رتبه بعدی “امتیاز هرسال نباید کمتر از ۷۵ درصد باشد.”
ث-کسب حداقل ۶۵ درصد امتیازات شاخص‌های صلاحیت‌های معلمی “امتیاز هر یک از صلاحیت‌های عمومی، تخصصی و حرفه‌ای نباید کمتر از ۵۵ درصد باشد.”
رتبه (۳)
الف-داشتن حداقل ۱۲ سال تجربه و حداقل ۳ سال توقف در رتبه (۲)
ب-گذراندن ۱۵۰ ساعت دوره آموزشی ضمن خدمت و تخصصی در طول دوره بین دو رتبه.
پ-کسب میانگین امتیاز ارزیابی عملکرد به میزان حداقل ۸۵ درصد در طول دوره بین دو رتبه، امتیاز هرسال نباید کمتر از ۸۰ باشد.
ت-کسب حداقل هفتاد درصد از امتیازات شاخص‌های صلاحیت‌های معلمی، امتیاز هریک از صلاحیت‌های عمومی، تخصصی و حرفه‌ای نباید کمتر از ۶۵ درصد باشد.
۴- رتبه (۴)
الف-داشتن حداقل ۱۸ سال تجربه و حداقل ۳ سال توقف در رتبه (۳)
ب-گذراندن ۱۲۰ ساعت دوره آموزشی ضمن خدمت و تخصصی در طول دوره بین دو رتبه.
پ-کسب میانگین امتیاز ارزیابی عملکرد به میزان حداقل ۹۰ درصد در طول دوره بین دو رتبه “امتیاز هرسال نباید کمتر از ۸۵ باشد.”
ت-کسب حداقل ۷۵ درصد امتیازات شاخص‌های صلاحیت‌های معلمی “امتیاز هر یک از صلاحیت‌های عمومی، تخصصی و حرفه‌ای نباید کمتر از ۷۰ درصد باشد. ”
۵- رتبه (۵)
الف-داشتن حداقل ۲۴ سال تجربه و حداقل ۳ سال توقف در رتبه (۴)
ب-گذراندن ۱۰۰ ساعت دوره آموزشی ضمن خدمت و تخصصی در طول دوره بین دو رتبه.
پ-کسب میانگین امتیاز ارزیابی عملکرد به میزان حداقل ۹۰ درصد در طول دوره بین دو رتبه “امتیاز هرسال نباید کمتر از ۸۰ باشد.”
ت-کسب حداقل ۸۵ درصد از امتیازات شاخص‌های صلاحیت‌های معلمی “امتیاز هر یک از صلاحیت‌های عمومی، تخصصی و حرفه‌ای نباید کمتر از ۸۰ درصد باشد. ”

منبع : خبرگزاری مهر


احکام رتبه‌ بندی معلمان از فروردین ۹۹ اعمال می‌شود

وزیر آموزش و پرورش گفت: در اجرای احکام رتبه بندی معلمان و فرهنگیان اختلالی ایجاد شده بود. این موضوع در هیات وزیران ترمیم و احکام همکاران به سرعت اصلاح شده است و ما به تفاوت این احکام از فروردین ۹۹ پرداخت می شود.

به گزارش بازارکار محسن حاجی میرزایی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت، با اشاره به ترمیم احکام رتبه بندی معلمان و فرهنگیان، گفت: با تصویب دولت در اسفندماه سال ۹۸، همه کارکنان دولت از ضریب فوق العاده شغل برخوردار شدند.
وی افزود: این مساله شامل حال فرهنگیان و معلمان هم می شود اما محل استفاده از این ضریب، رتبه بندی بود.
حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: اختلالی در امر رتبه بندی فرهنگیان ایجاد شده بود که امروز چهارشنبه این موضوع در هیات وزیران ترمیم شد.
به گفته وزیر آموزش و پرورش، زمان اجرای این حکم از فروردین ماه ۹۹ خواهد بود و احکام همکاران به سرعت اصلاح و ما به تفاوت این احکام از فروردین ۹۹ پرداخت می شود.

امتحانات نهایی پایه نهم و دوازدهم حضوری برگزار می‌شود

حاجی میرزایی از برگزاری امتحانات نهایی پایه نهم و دوازدهم به صورت حضوری خبر داد و گفت:‌ مدارس ۲ امتحان نهایی مهم پایه نهم و دوازدهم را در پیش دارند که چون آزمونی سرنوشت ساز است، تاکید کردیم با رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت حضوری برگزار شود.

وی تاکید کرد: روش های غیرحضوری ممکن است حقوق دانش آموزان را تضییع و نگرانی بیشتری برای دانش آموزان و خانواده ها ایجاد کند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: در این موارد تاکید بر رعایت پروتکل های وزارت بهداشت شده است.

معلمان پایه اول ابتدایی از یادگیری دروس توسط دانش‌آموزان اطمینان حاصل کنند

حاجی میرزایی در مورد دانش آموزان پایه ابتدایی اظهار داشت: معلمان پایه اول ابتدایی اطمینان یابند دانش آموزان اهداف دوره تحصیلی را فراگرفته و محتوای آموزشی را به طور کامل آموخته اند و توانایی لازم در آنان ایجاد شده باشد.

به گفته وزیر آموزش و پرورش، امتحانات در این پایه می تواند به صورت غیرحضوری برگزار شود.

منبع : بازارکار


رتبه‌ بندی معلمان از این پس از توان من خارج است

رییس سازمان برنامه و بودجه نوشت: اما مسئولان مستقیم اجرای رتبه‌بندی نظر دیگری دارند. به هر صورت از این پس موضوع رتبه بندی از اختیار و توان من خارج است.

به گزارش مشرق، روز گذشته وزیر آموزش وپرورش در نشست خبری خود در واکنش به علت عدم صدور احکام ترمیم رتبه‌بندی معلمان در هفته معلم گفت: اعمال فوق‌العاده ویژه و صدور احکام رتبه‌بندی معلمان در حال بررسی در دولت است و نیازمند مصوبه دولت است. ابتدا سازمان برنامه‌وبودجه تصور می‌کردند که بدون مصوبه دولت امکان‌پذیر است اما نهادهای مسئول از جمله سازمان اداری و استخدامی و نهادهای نظارتی می‌گویند به مصوبه دولت نیاز است که موضوع را طرح کرده و در حال پیگیری هستیم.
حالا یک روز پس از این اظهار نظر وزیر آموزش و پرورش، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه که پیش از این قول ترمیم رتبه‌بندی و صدور احکام آن توسط آموزش و پرورش تا هفته معلم را داده بود در توییتی اعلام کرد که از این پس موضوع رتبه‌بندی از توان من خارج است!
محمد باقر نوبخت در اینباره نوشت: با ابراز مجدد قدرشناسی خود نسبت معلمان عزیز برای ترمیم رتبه‌بندی معلمان آن چه را که در محدوده اختیارات هم بود و قولی که برای پیگیری و اجرای آن داده بودم انجام دادند اما مسئولان مستقیم اجرای آن نظر دیگری دارند.
به هر صورت از این پس موضوع رتبه بندی از اختیار و توان من خارج است.
با این اظهار نظر نوبخت، ماجرای سردرگمی اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان بیش از گذشته روشن شد و مشخص نیست تکلیف رتبه‌بندی معلمان که پیش از این با اجرای امتیازات قانون مدیریت خدمات کشوری حذف شده بود، چه خواهد شد؟
و این سوال هنوز بی پاسخ مانده است که مگر ابلاغ ردیف قانون بودجه به وزارتخانه مربوطه، نیاز به مصوبه هیئت دولت دارد؟!

منبع : خبرگزاری مشرق


رتبه بندی معلمان نیازمند مصوبه دولت

در کمال تعجب وزیر آموزش و پرورش، ترمیم رتبه‌بندی را نیازمند مصوبه دولت دانسته!! پرسش این است که مگر ابلاغ ردیف قانون بودجه به وزارتخانه مربوطه، نیاز به مصوبه هیئت دولت دارد؟!
به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ کش‌وقوس‌های ماجرای رتبه‌بندی معلمان سرانجام پای سازمان برنامه و بودجه را به اعتراضات فرهنگیان باز کرد.

محمدباقر نوبخت؛ رئیس سازمان برنامه و بودجه در لایوهای اینستاگرامی که پیش از هفته معلم با فرهنگیان داشت از برگزاری جلسه با تشکل‌های فرهنگیان و بررسی ماجرای رتبه‌بندی خبر داد و جمع‌بندی جلسات مشترک با نمایندگان فرهنگیان این بود که رتبه‌بندی معلمان ترمیم و احکام در هفته معلم صادر خواهد شد اما هفته معلم هم آمد و رفت اما خبری از صدور احکام رتبه‌بندی معلمان از سوی آموزش و پرورش نشد و همین موضوع باعث ادامه سردرگمی‌ و پیچیدگی‌های ماجرای چند ساله رتبه‌بندی معلمان شد.
خبری از ترمیم رتبه‌بندی نیست
وزیر آموزش و پرورش نیز در نشست خبری روز گذشته خود درباره دلایل تاخیر در صدور احکام رتبه‌بندی معلمان گفت که این موضوع به مصوبه دولت نیاز دارد و سازمان برنامه و بودجه تصور می‌کرد بدون مصوبه دولت این کار امکان‌پذیر است اما نهادهای مسئول از جمله سازمان اداری و استخدامی و نهادهای نظارتی معتقدند صدور احکام رتبه‌بندی به مصوبه دولت نیاز دارد و موضوع در دولت در حال بررسی است!

این صحبت‌های وزیر آموزش و پرورش یعنی اینکه مسیر پرپیچ و خم و بی‌سرانجام رتبه‌بندی معلمان همچنان ادامه دارد…

در همین رابطه شهرام جمالی؛ فعال صنفی معلمان در یادداشتی به بررسی اتفاقات اخیر و ابهامات رتبه‌بندی معلمان پرداخته است.

مشروح یادداشت او بدین شرح است:

به دنبال جلسات متعدد رئیس سازمان برنامه و بودجه با برخی نمایندگان تشکل‌های منتسب به فرهنگیان که ظاهراً دستور کار اصلی آن برطرف ساختن ابهامات در نحوه اعمال رتبه‌بندی به واسطه اجرای بخشنامه افزایش ۵۰ درصدی امتیازات قانون مدیریت خدمات کشوری بوده است، اظهارات متفاوت و بعضاً متناقضی از سوی رئیس سازمان برنامه، نمایندگان تشکل‌ها، سازمان امور اداری، نمایندگان مجلس و حتی وزیر آموزش و پرورش مطرح شد که وعده محمدباقر نوبخت برای عملی شدن اجرای رتبه‌بندی در هفته معلم را منتفی کرد.

اما چند روز بعد، رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخی توئیتری به یکی از معلمان که خواستار اجرای قولش مبنی بر اجرای رتبه‌بندی معلمان در هفته معلم شده بود، نوشت: “به قولی که داده بودم عمل کرده و حدود ۱۰ روز پیش در بخشنامه‌ای به وزارت آموزش و پرورش رسما لزوم اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان از اول فروردین امسال و منابع مالی لازم را ابلاغ کرده‌ام؛ امیدوارم مسئولان مربوطه هم در اجرا و صدور احکام جدید معلمان عزیز تسریع کنند.”

بخشنامه‌ی موسوم به ترمیم رتبه‌بندی، بخشنامه‌ای به تاریخ ۸ اردیبهشت ماه ۹۹ است که در آن ردیف ۸۷-۵۵۰۰۰۰ از قانون بودجه ۹۹ از سوی رئیس سازمان برنامه برای اجرا به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شده است.

ردیف هزار میلیارد تومانی ترمیم رتبه‌بندی در بودجه ۹۹

ردیفی با اعتبار یک هزار میلیارد تومان که ذیل عنوان “ترمیم رتبه‌بندی فرهنگیان” از سوی نمایندگان مجلس و البته پیش از ابلاغ بخشنامه افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری، در قانون بودجه ۹۹ گنجانده شده است.

هر چند این رقم در بخش اعتبارات متفرقه قانون بودجه آمده است و از این جهت نحوه تخصیص و محل تامین اعتبار آن مشخص نیست اما آنچه مسلم است این است که این کار پیش از جلسه مشترک رئیس سازمان برنامه با نمایندگان تشکلهای معلمان بوده است‌؛ جلسه‌ای که ظاهراً قرار بوده موضوع اصلی آن “برگشت رتبه‌بندی” به احکام حقوقی معلمان باشد و نه ترمیم آن، چرا که با اجرای بخشنامه افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری و حذف حق شغل حرفه‌ای از احکام معلمان، اساساً موضوع رتبه‌بندی کان لم یکن واقع شده بود.

ترمیم رتبه‌بندی درست نیست چون‌‌‌…

از این جهت می‌توان گفت اصطلاح “ترمیم رتبه‌بندی” در بخشنامه‌ مورد اشاره، عبارت درست و دقیقی نیست خصوصاً آنکه در بخشنامه رئیس سازمان برنامه به صراحت گفته شده که ردیف بودجه ترمیم رتبه‌بندی فرهنگیان در چارچوب مفاد بخشنامه افزایش امتیازات ۵۰ درصدی قانون مدیریت خدمات کشوری ابلاغ می شود! که البته این هم به نوعی نقض غرض محسوب می‌شود یعنی جناب نوبخت ضمن اینکه “اجرای نامناسب و همزمان افزایش ۵۰ درصدی مزایا و رتبه‌بندی” را دلیل نارضایتی معلمان می‌نامد، همزمان ردیفی از قانون بودجه که برای ترمیم رتبه‌بندی معلمان به تصویب رسیده را در چارچوب افزایش ۵۰ درصدی مزایا ابلاغ می‌کند!

در بر همان پاشنه می‌چرخد

به عبارتی دیگر در بر همان پاشنه قبلی می چرخد و باز هم قرار است ترمیمی جزئی در احکام حقوقی معلمان به اسم رتبه‌بندی روی دهد که اگر چنین باشد، بدین معنی است که آموزش و پرورش اجازه دارد هزار میلیارد تومان از بودجه مصوب خود از محل اعتبارات متفرقه را به این امر اختصاص دهد. حال وزارتخانه باید به دنبال محل تامین اعتبار این ردیف باشد که چگونه و از کجا اختصاص یابد. فرآیندی که در خوشبینانه ترین حالت اجرای آن تا قبل از اواسط تابستان امسال بعید به نظر می‌رسد.

اما از سوی دیگر و در کمال تعجب وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری دیروز خود با رسانه‌ها ترمیم رتبه‌بندی را نیازمند مصوبه دولت دانسته و اینطور گفت که برداشت سازمان برنامه که تصور می‌کرد این کار به مصوبه دولت نیاز ندارد، اشتباه بوده است!

پرسش این است که مگر ابلاغ ردیف قانون بودجه به وزارتخانه مربوطه، نیاز به مصوبه هیئت دولت دارد؟!

مگر می‌شود رئیس سازمانی که مسئول اصلی ابلاغ و تخصیص بودجه به وزارتخانه‌هاست، بودجه‌ای را به وزارتخانه‌ای ابلاغ کند و وزیرش بگوید نمی‌شود؟!

بودجه ترمیم رتبه‌بندی از کیسه آموزش و پرورش

ظاهراً بودجه ترمیم رتبه‌بندی قرار است از کیسه آموزش و پرورش اختصاص یابد؛ بودجه‌ای که احتمالاً به استناد بخشنامه قبلی سازمان برنامه از محل فروش اموال و دارایی‌های آموزش و پرورش باید تامین شود و تازه به فرض تخصیص کامل آن، بازهم آنقدر ناچیز است که اثر چندانی در ترمیم دریافتی معلمان نخواهد داشت.

چرا که با توجه به تعداد معلمان مشمول، به فرض تخصیص این اعتبار از ابتدای فروردین سال ۹۹ به طور میانگین بیشتر از ۲۰۰ هزار تومان به دریافتی معلمان اضافه نخواهد شد!

به امید دریافت بودجه رتبه‌بندی

بدیهی است اختصاص چنین اعتباری، تبعیض درونی بین نیروهای با سابقه ستادی و معلمان با رتبه‌های عالی و خبره را که از دلایل اصلی نارضایتی و اعتراض معلمان به نحوه اجرای بخشنامه افزایش ۵۰ درصدی مزایا بود به هیچ وجه جبران نخواهد کرد؛ هرچند برخی مسئولان آموزش و پرورش در اظهاراتی غیررسمی، رقم افزایش حقوق معلمان را بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان ذکر کرده‌اند که البته مشخص نیست اعتبار آن از کدام منابع آموزش و پرورش قرار است تامین شود.

اما شاید به همین دلیل وزیر آموزش و پرورش به دنبال کشاندن موضوع به هیئت دولت است بلکه بتواند بودجه لازم را از خزانه بگیرد‌ که البته این فرضِ خوشبینانه ماجراست وگرنه با سابقه ذهنی بدی که طی چند سال گذشته در جامعه معلمان به واسطه اجرای نامناسب رتبه بندی و نهایتاً حذف آن ایجاد شده است، متاسفانه باید گفت حتی به این گمانه هم نمی‌توان با دید خوشبینانه‌ای نگریست.

منبع : خبرگزاری تسنیم


ترمیم نظام رتبه‌ بندی فرهنگیان یک پله تا اجراء مانده است

عضو هیات‌رئیسه انجمن اسلامی معلمان گفت: با همراهی سازمان برنامه و بودجه، مهمترین گام در ایجاد توازن و تعادل برای پرداختی‌های معلمان نسبت به دیگر کارکنان دولت، برداشته شد.

به گزارش ایسنا، علی‌محمد مصلحی، با بیان این‌که در ابتدای سال‌جاری چندین جلسه فشرده و منظم با محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه برای اجرایی شدن نظام رتبه‌بندی معلمان برگزار شد، گفت: این نشست‌ها در رفع مشکلات اجرایی نظام رتبه‌بندی معلمان بسیار اثربخش بود. چرا که برای اولین‌بار نمایندگان تشکل‌های فرهنگیان توانستند با یکی از مقامات عالی‌رتبه دولتی جلساتی هدفمند و معطوف به نتیجه، برگزار کنند.

مصلحی تاکید کرد: ما می‌دانیم که موضوعات اجرایی مثل رتبه‌بندی، ارتباط مستقیم چندانی با سازمان برنامه و بودجه ندارد. چرا که این سازمان صرفا مسئول برنامه‌ریزی‌های کلان و تخصیص اعتبارات است. تا آنجا که خبر دارم اعتبارات لازم پیش‌تر از سوی سازمان برنامه تخصیص داده شده بود و مشکل نظام رتبه‌بندی جای دیگری بود.

وی افزود: این‌که آقای نوبخت اقدام به دعوت از نمایندگان تشکل‌های فرهنگیان نمود تا ببیند مشکل چیست و برای رفع آن چندین جلسه مستمر برگزار کردند، واقعا جای تقدیر دارد.

به گفته وی خروجی آن جلسات، ترمیم نظام رتبه‌بندی و ابلاغ سریع بخشنامه مربوط به آن از سوی ریاست سازمان برنامه و بودجه بوده است.

وی افزود: البته طبق برنامه‌ زمان‌بندی، قرار این بود احکام معلمان در هفته معلم صادر شود اما هنوز احکام جدید برای معلمان صادر نشده است. کاش به همان سرعت که بخشنامه ترمیمی از سوی سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شد، وزارت آموزش و پرورش نیز می‌توانست احکام مذکور را در زمان مقرر صادر کند تا کام معلمان عزیز در هفته معلم شیرین می‌شد.

مصلحی در شرح چرایی تاخیر وزارت آموزش و پرورش برای صدور احکام جدید معلمان بر اساس نظام ترمیمی رتبه‌بندی، گفت: اطلاع دقیقی ندارم اما آن‌طور که شنیده‌ام گویا در وزارت آموزش و پرورش برای صدور این احکام دچار مشکل نرم‌افزاری شده‌اند و امیدواریم هرچه زودتر این مشکل رفع شود.

او خاطرنشان کرد: البته این مشکل حتما رفع می‌شود و مانعی جدی برای احقاق حق معطل مانده معلمان وجود ندارد، چرا که اعتبار لازم به این امر از سوی سازمان برنامه و بودجه تعلق گرفته و جای نگرانی نیست.

منبع : خبرگزاری ایسنا


جزئیات جدید ترمیم رتبه‌ بندی معلمان/احکام جدید در راه است

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش جزئیات جدیدی از اعمال فوق العاده ویژه برای معلمان و یا ترمیم رتبه‌بندی اعلام کرد و گفت: احکام جدید معلمان در راه است و به‌زودی صادر خواهد شد.

به گزارش ایسنا، علی الهیار ترکمن در نشستی خبری درباره استخدام نیروهای حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی گفت: طبق مصوبه قانونی برای آموزشیاران و آموزش دهنده‌ها باید آزمون ورودی برگزار کنیم که در صورت قبولی به دانشگاه فرهنگیان معرفی شوند. قرار بود آزمون فروردین ماه باشد که به دلیل شرایط خاص کشور میسر نشد و هدف گذاری ما خرداد ماه است، مگر آنکه مصوبات ستاد کرونا کار را طور دیگری رقم بزند. این در حالیست که ۲۵ هزار مجوز استخدامی برای این گروه اخذ شده است.

وی افزود: حذف آزمون در اختیار ما نیست و جزو مصوبات قانونی است. برای برگزاری آزمون استخدامی از طریق اساسنامه ماده ۲۸ نیز باید گفت که یکی از اصلی‌ترین نیازهای ما جذب نیرو از طریق ماده ۲۸ است. حجم و ترکیب این نیاز را به سازمان استخدامی اعلام کردیم و امیدواریم مجوزها صادر شوند. فعلا در فرایند مذاکره هستیم و رقم نهایی شده را بعد از صدور اعلام می کنیم.

اختصاص ۳۵۰۰ سهمیه به آموزش و پرورش برای سرباز معلم

وی درباره سهمیه سربازمعلمان گفت: امسال اعزام نیروی سرباز کمی به دلیل شرایط موجود محدود شده و با وجود محدودیت‌ها، ستاد کل نیروهای مسلح همکاری خوبی داشتند و سهمیه ما را کاهش ندادند و ۳۵۰۰ سهمیه به آموزش و پرورش اختصاص دادند.

الهیار به بیان پیشینه‌ای از اجرای طرح رتبه بندی پرداخت و گفت: رتبه بندی یک فرایند طولانی را طی کرد. بحث پیگیری ماده ۶۳ قانون برنامه ششم توسعه برای رتبه بندی از مطالبات اصلی ما بود و این ماده به نحوی است که تفاوتی در نگاه به نوع رتبه بندی ایجاد می‌کند. یک نگاه نیازمند لایحه است و طبق نگاه دوم رتبه بندی می تواند از سوی دولت انجام بگیرد. در این قانون صراحتا دولت مکلف شده نظام رتبه بندی را تنطیم کند و مجلس آن را در قالب بودجه سنواتی به تصویب برساند.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: بحثی که از سال ۹۷ داشتیم این بود که رتبه بندی از طریق لایحه به مجلس برود یا از طریق مصوبه دولت اجرا شود؟. نهایتا قرار شد رتبه بندی از طریق مصوبه دولت اجرایی شود. در رتبه بندی سال ۹۴ یک آیتم از فصل ۱۰ قانون مدیریت خدمات کشوری یعنی «حق شغل» درنظرگرفته شده بود و در سال ۹۸ سه آیتم به عنوان رتبه بندی مورد افزایش قرارگرفت.

در مصوبه رتبه بندی ۹۸، پنج رتبه برای معلمان درنظر گرفته شد و عوامل امتیاز آور مشخص شدند که سابقه خدمت، توقف در یک رتبه و… از این جمله بود. این مصوبه از مهر ۹۸ با بودجه ۲۰۰۰ میلیاردی پیش بینی شده به اجرا در آمد.

وی با بیان اینکه در پایان بهمن ۹۸ بخشنامه‌ای را از سوی سازمان برنامه خطاب به دستگاه‌های اجرایی داشتیم که به استناد مصوبه سال ۹۳ نتوانسته بودند امتیازات فصل دهم را برای پرسنل خود افزایش دهند و اکنون مجاز به این افزایش تا سقف ۵۰ درصد هستند. در وزارت آموزش و پرورش این تحلیل صورت گرفت که حالا که سه آیتم فصل ۱۰ را برای معلمان با پیش شرط استفاده می‌کنیم اما سایر کارمندان بدون پیش شرط از آن بهره مند می‌شود؛ بیاییم و یکبار برای همیشه این آیتم ها را برای همه فرهنگیان اجرا کنیم.

الهیار ادامه داد: در واقع این سه آیتم برای معلمان بین ۱۵ تا ۵۰ درصدافزایش یافته بود اما با این مصوبه برای سایر کارکنان بدون پیش شرط تا ۵۰ درصد افزایش می یافت. با جمع بندی صورت گرفته این کار را برای معلمان انجام دادیم و همه آیتم ها را برای معلمان تا ۵۰ درصد افزایش دادیم.

حقوق معلمان در سال ۹۹ با سقف افزایش ۵۰ درصدی تا ۱۵ درصد رشد می‌کند

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه نکته منفی این بود که تفاوت‌های رتبه‌ای معلمان نادیده گرفته شد و آنها که در رتبه ۴ و ۵ بودند کمتر مشمول بخشنامه سازمان برنامه شدند و اعتراضات بسیاری صورت گرفت عنوان کرد:
اما معتقدیم این مصوبه در عملیات اجرایی به ضرر معلمان تمام نمی‌شود و حقوقشان در سال ۹۹ با سقف افزایش ۵۰ درصدی تا ۱۵ درصد رشد می‌کند.

ارایه پیشنهاد برقراری فوق العاده ویژه برای نیروهای آموزشی به معاون اول رئیس جمهور

وی همچنین با اشاره به آیتم فوق العاده ویژه گفت: این آیتم در قانون مدیریت خدمات کشوری برای کل کارکنان دولت تسری پیدا نمی‌کند و برای مشاغل خاص و تخصصی برقرار می‌شود و سازمان استخدامی آن را برقرار می کند. وزارت آموزش و پرورش قبلا در سال ۹۱ از ۱۲۴ شغل موجود، پیشنهاد برقراری ۳۵ شغل را ارسال کرده بود که مشاغل آموزشی هم در آن بودند اما سازمان استخدامی در آن زمان با ۱۶ شغل موافقت می کند و نیروهای آموزشی را خارج می کند و از سال ۹۱ مجوزی برای برقراری فوق العاده ویژه برای کارکنان آموزشی نداشتیم. به همین خاطر هم یک تفاوتی بین دریافتی نیروهای ستادی و آموزشی به وجود آمده بود که برای رفع این نقیصه پیشنهاد برقراری فوق العاده ویژه برای نیروهای آموزشی را به معاون اول رئیس جمهور ارائه دادیم.

الهیار ادامه داد: همزمان دکتر نوبخت در برنامه اینستاگرامی با معلمان این موارد را توضیح داد که در نهایت برخی اعتراض کردند که دیدار باید رو در رو باشد. با پیگیری‌های انجام شده یک برنامه حضوری با نمایندگان تشکل‌ها در ۲۸ فروردین در سازمان برنامه با نوبخت ترتیب داده شد. معلمان خواسته‌های خود را مطرح کردند و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که با برقراری فوق العاده ویژه معلمی بتوانیم این تفاوت را برطرف کنیم.

صدور احکام جدید معلمان در راه است

حقوق کارکنان آموزشی و غیرآموزشی تقریبا یکسان می‌شود

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مقرر شد ما مجددا امتیازات مصوبه سال ۹۸ را به نحوی تغییر دهیم که همان تفاوت حرفه‌ای ناشی از رتبه بندی ۹۸ دوباره به احکام برگردد گفت: دیروز موافقت سازمان برنامه به ما ابلاغ شده و در حال نهایی کردن بارمالی آن هستیم و صدور احکام جدید فرهنگیان در راه است. به این ترتیب حقوق کارکنان آموزشی و غیرآموزشی یکسان خواهد شد و تفاوت معنی داری ندارد. تفاوتی هم در نحوه برخورداری از فوق العاده ویژه بین فرهنگیان و سایر کارمندان دولت نخواهیم داشت.

وی با اعلام اینکه بزودی احکام را اصلاح خواهیم کرد اظهار کرد: خواهش می‌کنم جامعه فرهنگیان به خدمتگذاران خود اعتماد داشته باشند. در تحلیل این موضوع شتابزدگی صورت گرفت. ما همان زمان که تحت فشار بودیم این کار را دنبال می کردیم.
بحث دیگری را هم دنبال می کنیم. رتبه بندی به مطالبه جامعه فرهنگیان و مجلس تبدیل شده اما هر اقدامی که صورت می گیرد چالشی می‌شود و به این مطالبه مهم دارد کم توجهی می شود.

ارایه پیش نویس لایحه رتبه‌بندی به دولت تا شهریور ماه

وی افزود: درخواست ما این بود که یکبار برای همیشه رتبه بندی معلمان در چارچوب عملیاتی مشخص اجرا و حل و فصل شود و الگویی را با توجه به همه موازین رتبه بندی آماده و به مجلس ارائه دهیم و آن را تبدیل به قانون رتبه بندی کنیم. خوشبختانه این اقدام از سوی آموزش و پرورش مطرح و تشکل‌های فرهنگی نیز آن را در جلسه با دکتر نوبخت درخواست کردند که مورد موافقت سازمان استخدامی و سازمان برنامه قرار گرفت و مقرر شد یک کارگروه چهارجانبه با حضور نماینده تشکل‌ها شکل بگیرد که دوشنبه هر هفته این جلسه تشکیل می‌شود که ما نهایتا تا شهریور ماه پیش نویس لایحه رتبه بندی را به دولت ارائه می‌کنیم و دولت زمان کافی برای ورود آن به بودجه ۱۴۰۰ داشته باشد. اعضای این کارگروه مشخص شده اند.
عودت تفاوت بین رتبه‌بندی‌ها به فرهنگیان و ترمیم رتبه‌بندی

وی در پاسخ به اینکه آیا اعمال این فوق العاده ویژه به معنای احیا و بازگشت رتبه بندی به فیش‌های حقوقی است؟ گفت: ما رتبه بندی را حذف نکردیم، حذف رتبه بندی یعنی اینکه ما مبالغ افزوده شده از مهر ۹۸ را کسر کنیم یا جلوی آن را بگیریم. در اسفند ۹۸،فقط تفاوت‌ها یکسان شد که با اقدامات جدید و اصلاح ضرایب، تفاوت بین رتبه‌ها را باز می گردانیم و به نوعی ترمیم رتبه بندی صورت می گیرد.

منبع : خبرگزاری ایسنا


بخشنامه اجرای رتبه‌ بندی به آموزش و پرورش ابلاغ شد

بخشنامه اجرای رتبه‌بندی، با امضای رئیس سازمان ‌برنامه و بودجه، به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، در پنجمین نشست مشترک تشکلهای فرهنگیان با رییس سازمان برنامه و بودجه نسبت به موارد ذیل اتخاذ تصمیم شد:

۱- بخشنامه اجرای طرح رتبه‌بندی از طرف سازمان برنامه و بودجه آماده و با امضای اقای دکتر نوبخت امروز جهت اجرا به آموزش و پرورش ابلاغ شد.
۲- تاریخ اجرای رتبه بندی از اول فروردین ۹۹ خواهد بود و تا اواخر هفته بزرگداشت مقام معلم احکام صادر خواهد شد.
۳- ابتدا احکام افزایش ۱۵ در صدی سالانه را صادر می‌کنند و سپس رتبه‌بندی اجرا می‌شود که این خود به نفع ما معلمان خواهد بود.
۴- کارگروه کارشناسی متشکل از مدیران سازمان برنامه و بودجه، سازمان امور اداری و استخدامی، آموزش و پرورش و نمایندگانی از تشکل‌ها شکل گرفت تا پیش‌نویس لایحه رتبه‌بندی اصلی مصوّب مجلس را در اسرع وقت آماده و به جلسه ارائه نمایند.
۵- در خصوص موضوع بازنشستگان مباحثی مطرح شد و قرار شد پیگیری ویژه‌ای انجام پذیرد و گزارشی از نحوه اجرای طرح همسان‌سازی را اماده و برای بررسی به جلسه ارائه گردد.
۶- موضوعات مدرک دوم معلمان، حق‌الزحمه مدیران نوبت دوم، معلمان پیمانی، قراردادی، نیروهای خدماتی، دکتر معلم‌ها، عدم پرداخت حق‌الزحمه امتحانات و حق التدریس معلمان و پاداش بازنشستگان مطرح شد همچنین مقرر گردید درجلسه دوشنبه هفته آینده به صورت خاص بر روی خواسته دکترمعلم‌ها بحث و بررسی و اتخاذ تصمیم گردد و در جلسات بعدی موضوعات بررسی شود.

منبع : خبرگزاری مهر


آزمون رتبه‌ بندی تا زمان اصلاح آیین نامه برگزار نمی‌شود

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع خبرداد: باتوجه به افزایش فصل دهم قانون خدمات کشوری آزمون رتبه بندی فعلا و تا زمان اصلاح آیین نامه رتبه بندی برگزار نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، صبح امروز علی الهیار ترکمن در دومین گردهمایی مشترک مدیران و معاونان ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها و اعضای شورای معاونان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، عنوان کرد: وزارت آموزش و پرورش تحت قانون مدیریت خدمات کشوری است و ظرفیت‌های این قانون هم توانایی مشخصی دارد. هم رتبه بندی سال ۱۳۹۴ با افزایش یک آیتم از فصل دهم و هم رتبه بندی سال ۱۳۹۸ با افزایش سه آیتم از فصل دهم بر مبنای قانون مدیریت خدمات کشوری ارائه شدند. این موضوع انتظارات فرهنگیان را برآورده نکرده و اعتراضاتی دارند اما باید توجه داشته باشند که وزارت آموزش و پرورش مجری قانون است و آن گونه که قانون حکم کرده می‌باید اقدام کند.
الهیار خاطر نشان کرد: رتبه بندی از مهر ماه ۱۳۹۸ اجرا و بر اساس مفاد آیین نامه انطباق به وضعیت جدید و ارتقاء افراد مشمول انجام شد. طبق آیین نامه افراد مشمول باید برای ارتقاء به رتبه بالاتر آزمون می‌دادند که در چند نوبت آن را برگزار کردیم. در حین اجرا، بخشنامه سازمان برنامه و بودجه برای استفاده تمام کارکنان دولت از افزایشات فصل دهم ابلاغ شد تا تبعیض میان کارکنان دولت را برطرف کند. برای ما که هیچ وقت از این امتیازات به میزان ۵۰ درصد استفاده نکرده بودیم، فرصت مناسبی شد تا پایه حقوق کارکنان آموزش و پرورش را بر مبنای ۵۰ درصد امتیازات این فصل تثبیت کنیم.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع اظهار کرد: این اقدام در افزایشات بعدی حقوق و مواردی مانند اضافه تدریس و … تاثیر زیادی دارد اما از این بابت که تفاوت میان رتبه‌ها را برداشته، مورد اعتراض واقع شده است. توجه به این نکته ضروری است که با اعمال افزایشات فصل دهم هیچ آیتمی حذف نشده و هیچ کاهشی هم اتفاق نیفتاده است.
الهیار اذعان کرد: متاسفانه جوی ایجاد شده که احساس می‌شود رتبه بندی حذف شده است اما این گونه نیست و اگر احیاناً اشکال نگارشی بوده است به لطف خدا و تلاش همکاران مشکلات و ایرادات برطرف شده است.
وی با اشاره به مصاحبه‌اش با صداوسیما که در هفته گذشته انجام و دیروز پخش شد، گفت: این مصاحبه به اعتراضات دامن زده است در حالی که اگر دقت شود بنده در آن مصاحبه اولاً به فرهنگیان یعنی کل کارکنان آموزش و پرورش اشاره داشتم و دوم، میانگین افزایش را عنوان کردم. قطعاً هرجا که عددی به صورت میانگین اعلام می‌شود، برخی اعداد پایین‌تر و برخی دیگر بالاتر از آن هستند. مستندات اعداد و ارقام هم موجود است و مستند صحبت شده است.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع تاکید کرد: هزار میلیارد تومان در مجموع به ما افزوده شده است که با توجه به تعداد کل حقوق بگیران، این افزایش عدد متوسط یک و نیم میلیون را نشان می‌دهد.
وی در ادامه اضافه کرد: عرصه مسایل اداری و مالی عرصه قانون و اعداد و ارقام است که به روشنی قابل اثبات است. فرهنگیان عزیز باید اطلاعات دست اول و واقعی را از خود وزارت آموزش و پرورش در ستاد، استانها و مناطق دریافت کنند. فضای مجازی مرجع قابل اعتمادی برای دریافت چنین اطلاعاتی نیست.
وی افزود: برای ارتقای رتبه فعلاً آزمونی نخواهیم داشت تا تکلیف رتبه بندی از نظر ایجاد آیتم جدید یا افزایش مواد قانونی که بتواند بر پایه اقلام فعلی، تفاوت حرفه‌ای در دریافتی معلمان ایجاد کند مشخص شود. امروز صبح نیز وزیر محترم آموزش و پرورش دستور دادند که جلسه کارگروه ذیربط تشکیل تا اتخاذ تصمیم شود.
الهیار به معلمان و فرهنگیان کشور اطمینان داد پیگیر این موضوع هستیم و کمی صبر کرده و به خدمتگزاران خود در معاونت برنامه‌ریزی اعتماد داشته باشید.
وی با اشاره به ساماندهی نیروی انسانی در سال۹۹، اظهار کرد: در سال آینده بر اساس اطلاعات اسمی، نزدیک به ۶۱ هزار نفر واجد شرایط بازنشستگی خواهند شد و باید ببینیم چقدر از این تعداد به طور قطع بازنشسته خواهند شد.
وی افزود: ۱۷۰ هزار نفر به دانش آموزان دولتی اضافه می‌شود و ما در بخش نیروی انسانی ۷ هزار و۹۵۸ نفر از دانشگاه فرهنگیان و ۱۲ هزار و ۶۰۰ نفر از ماده ۲۸ به نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش اضافه خواهند شد.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع اظهار کرد: سند نیروی انسانی در حال تدوین است که دو بخش کمی و کیفی و ارتقای حرفه‌ای نیروی انسانی در آن پیش بینی شده است و ما باید با تاکید بر دوره‌های مجازی بتوانیم به ارتقای حرفه‌ای نیروی انسانی توجه کنیم.
الهیار گفت: در حوزه کمی چند سیاست داریم که می‌توان به توسعه و سنجش صلاحیت‌های حرفه‌ای، توسعه فعالیت‌های کیفی آموزش در مدارس، مقیاس کوچک کردن مدارس، ارتقای پوشش تحصیلی، توازن نیروی انسانی مبتنی بر شاخص‌های مصوب و … اشاره کرد.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع تصریح کرد: آموزش‌های کیفی بدو ضمن خدمت، توزیع نیروی انسانی جدید الاستخدام، توجه به حوزه تربیت بدنی در دوره ابتدایی، توجه به نقل و انتقالات، توجه به کلاس‌های چند پایه، مشارکت همه گروه‌های ذیربط در توازن نیروی انسانی، فعالیت‌های پرورشی، توسعه پیش دبستانی، توجه به مدارس دانش آموزان با نیازهای ویژه و… از سیاست‌های ما در ساماندهی نیروی انسانی است.
وی در پایان گفت: در هفته جاری سرانه بهداشتی صرفاً بابت هزینه‌های بهداشتی مدارس به حساب مدارس واریز شده است و این سرانه تنها بر اساس آماده سازی مدارس در برابر بیماری کرونا است.

منبع : خبرگزاری مهر


دولت رتبه بندی معلمان را قربانی افزایش فوق العاده شغل کرده است

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: دولت اخیرا فوق العاده شغل کارکنان را ۵۰ درصد افزایش داده و آن را برای معلمان هم پیش بینی و جایگزین رتبه بندی کرده است.

جبار کوچکی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از اینکه دولت رتبه بندی معلمان را قربانی افزایش فوق العاده شغل کرده است، گفت: فرهنگیان و مجلس چند سالی است اجرای رتبه بندی فرهنگیان را دنبال می‌کنند و در قانون برنامه ششم توسعه هم پیش‌بینی شده اما متاسفانه دولت لایحه را به مجلس ارائه نکرد و برنامه‌ای را برای افزایش حقوق معلمان و فرهنگیان اجرا کرد و نام آن را رتبه بندی گذاشت.
عضو کمیسیون آموزش مجلس و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: دولت اخیرا فوق العاده شغل کارکنان را ۵۰ درصد افزایش داده و آن را برای معلمان هم پیش بینی و جایگزین رتبه بندی کرده است.
وی ادامه داد: در واقع رتبه‌بندی معلمان از سیستم کشور حذف شد؛ در کمیسیون تلفیق هم موفق نشدیم رتبه‌بندی را جدا کنیم و همان فوق العاده شغلی که برای همه کارکنان در نظر گرفته شد برای فرهنگیان لحاظ شد و در عمل رتبه بندی اجرا نشد.

منبع : خبرگزاری خانه ملت


رتبه‌ بندی معلمان بیش از ۱۰ اشکال عمده دارد

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس گفت: یکی از اعتراضات شدید ما این بود که رتبه بندی اجرا شد ولی بیش از ۱۰ اشکال عمده دارد و آن را رتبه‌بندی اصلی نمی دانیم.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مجلس شورای اسلامی در برنامه پرسشگر درباره «رد شدن بودجه آموزش و پرورش و اینکه آیا در بازنگری‌ها اولویت خواهد بود یا خیر؟»، اظهار کرد: فقط بودجه آموزش و پرورش رد نشده بلکه کلیات بودجه رد شده است. یکی از دلایل مهم رد کلیات، عدالت اجتماعی بود.
وی ادامه داد: درباره بودجه آموزش و پرورش که یکی از ارکان کل بودجه کشور است نباید به سمت اینکه میزان بودجه آموزش و پرورش چقدر است، برویم؛ هرچه قدر که باشد در نهایت پایان سال دولت حقوق‌ها را می پردازد و در بودجه آموزش و پرورش نیز همین حقوق معلمان به اضافه کیفیت بخشی آموزشی مهم است؛ اگر از عدالت در حقوق صحبت می‌کنیم از افزایش بودجه آموزش وپرورش صحبت می‌کنیم.
حاجی‌بابایی اضافه کرد: یکی از اعتراضات شدید ما این بود که رتبه بندی اجرا شد ولی بیش از ۱۰ اشکال عمده دارد و آن را رتبه‌بندی اصلی نمی دانیم؛ داشتیم رتبه بندی را پیگیری می‌کردیم که از آن سو کار مثبتی برای کل کارکنان دولت انجام و قرار شد ۵۰ درصد به فوق العاده شغل‌شان افزوده شود که کار مثبتی بود؛ سوال این است که پس برای معلمان چه؟ چرا معلمان نباید این ۵۰ درصد را دریافت کنند؟
وزیر اسبق آموزش و پرورش گفت: دولت بررسی کرد که رتبه بندی را اجرا کرده و به جای رتبه بندی، ۵۰ درصد را بدهد به شرط آنکه هیچ جای کشور میزان افزایش حقوق از آن مبلغ افزوده شده بابت رتبه‌بندی کمتر نشود و هرچه قدر که باید اضافه شود، اضافه گردد.
وی ادامه داد: در واقع حقوقشان در قسمت اداری و آموزش به‌گونه‌ای افزایش پیدا می‌کند که کمتر از رتبه‌بندی نیست؛ اگر حکم ها را زدند و مشخص شد که افزایش‌ها بیش از رتبه بندی بود مشکلی نیست اما ما باید بعدا رتبه بندی را به شکل دیگری مطالبه کنیم تا اجرایی شود. اگر هر دو را می‌پرداختند بهتر بود.
حاجی‌بابایی افزود: اشکالات زیادی به رتبه بندی وارد بود و متاسفانه یکی از اعتراضات ما این است که اگر ۵۰ درصد را به همه بدهند باز برای پیگیری رتبه بندی روز از نو و روزی از نو می‌شود و باید رتبه بندی را پیگیری کنیم.
وزیر اسبق آموزش و پرورش درباره کسر ۴۵ درصدی از حقوق دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان گفت: درباره دانشجومعلمان دو نکته وجود داشت. مشکل پرداخت عیدی را حل کردیم و دریافتی شان به اندازه حداقل حقوق را پیگیری کردیم؛ دعوا از همینجا شروع شد و حق با دانشجومعلمان است که چرا باید عدد ۴۵ درصد از حداقل حقوقشان کم شود و این ظلم بزرگی است.
وی افزود: سال قبل که ۶۰۰ هزار تومان حقوق می گرفتند ۴۵ درصد را کسر می کردند و حالا که حقوقشان به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده باز هم باید ۴۵ درصد کم کنیم؛ این کار باید در هیات امنای دانشگاه فرهنگیان حل شود. پیگیری کردم و گفتند هفته آینده جلسه هیات امنا برگزار می‌شود؛ پیگیر هستیم در هیات امنای دانشگاه فرهنگیان عدد به جای درصد تصویب شود.

منبع : خبرگزاری فارس


صدور بیش از ۱۳ هزار و ‭‭‭‭‭‭۸۰۰‬‬‬‬‬‬ حکم رتبه‌ بندی برای معلمان

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه برای حدود ۱۳ هزار و ‭‭‭‭‭‭۸۰۰‬‬‬‬‬‬ فرهنگی احکام رتبه‌بندی صادر شده است، گفت: مشکلات طرح رتبه‌بندی معلمان به زودی برطرف می‌شود.

فرحناز قائدامینی ۲۷ بهمن‌ماه در شورای آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه شناسایی ‭‭۹۰۱‬‬ کودک بازمانده از تحصیل از مصوبات جلسه قبل این شورا بود، اظهار کرد: این کودکان با همکاری دستگاه‌هایی از جمله بهزیستی، کمیته امداد، علوم پزشکی و آموزش و پرورش شناسایی شدند.
مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه برای حدود ۱۳ هزار و ‭‭‭‭‭‭۸۰۰‬‬‬‬‬‬ فرهنگی احکام رتبه‌بندی صادر شده است، افزود: مشکلات و گلایه‌های معلمان در راستای اجرای طرح رتبه‌بندی احصا و به مرکز ارسال شد، یکسری از مشکلات مرتفع شده است و مابقی مشکلات نیز در آینده‌ای نزدیک برطرف می‌شود.
وی در ادامه با بیان اینکه در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ساماندهی نیروهای انسانی در حوزه فرهنگی و پرورشی در دستور کار قرار دارد، توضیح داد: در حال حاضر ‭‭۴۹۴‬‬ نیروی پرورشی با رشته امور تربیتی و ‭‭۲۶۳‬‬ نیروی آموزشی در حوزه پرورشی در مدارس فعالیت می‌کنند، همچنین توانمندسازی این نیروها در دستور کار قرار دارد.
قائدامینی با اشاره به اینکه ‭‭۹۰۰‬‬ میلیارد ریال از دیون فرهنگیان در سال‌جاری پرداخت شده است، عنوان کرد: همچنین ۲۷ میلیارد ریال تسهیلات نیز به معلمان پرداخت شده است.
دیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: در سال‌جاری ۱۸ وسیله نقلیه برای ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌ها از محل درآمدهای اختصاصی و خودروهای مستهلک خریداری شده است.
چهارمحال و بختیاری هفتمین استان کم‌تحرک در کشور است
در ادامه خدایار قاسم‌پور با انتقاد از بی‌توجهی برخی مدارس به فعالیت‌های ورزشی و تربیت‌بدنی در مدارس، اظهار کرد: تربیت‌بدنی در مدارس کمرنگ است، همانطور که ما به سواد خواندن و نوشتن در مدارس اهمیت می‌دهیم باید به سواد حرکتی نیز توجه ویژه‌ای داشته باشیم.
معاون تربیت‌بدنی اداره‌کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری ادامه داد: ۵۹ درصد مردم ایران دچار چاقی، ۳۷ درصد دچار فشارخون، ۵۶ درصد مردم دچار کم‌تحرکی و ۴۶ درصد دچار کلسترول بالا هستند.
وی با اشاره به اینکه چهارمحال و بختیاری هفتمین استان کم‌تحرک در کشور است، یادآور شد: سبک زندگی غیرفعال موجب ایجاد بیماری‌های متعدد در بین کودکان و نوجوانان در بزرگسالی می‌شود، ما با بحران کم‌تحرکی در استان مواجه هستیم.
قاسم‌پور با بیان اینکه ۹.۵ درصد کودکان در کشور دچار اضافه وزن هستند، خاطرنشان کرد: سبک زندگی ماشینی، عادات غذایی نامناسب، بی‌توجهی به قانون اجباری شدن ورزش در مدارس، جو کنکور زده مدارس، استفاده از تکنولوژی، فضای مجازی و … از علل ایجاد چاقی در کودکان و نوجوانان است.
معاون تربیت‌بدنی اداره‌کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری در پایان گفت: سالن‌های ورزشی جوابگوی نیاز تمامی دانش‌آموزان برای ورزش نیست، اما اتاق‌های ورزش مدارس به گونه‌ای طراحی شده است که همزمان ۴۰ دانش‌آموز به طور همزمان می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

منبع : بازار کار


احتمال رتبه بندی معلمان بازنشسته سال ۹۸

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برخی همکاران نیمه اول سال ۹۸ بازنشسته شدند و موافقیم اینها را نیز از مزایای رتبه بندی برخوردار کنیم، گفت: به هیئت مربوطه ماموریت دادم با حداکثر مساعدت تلاش کنند همکاران بازنشسته شده درسال جاری از رتبه بندی استفاده کنندکه هنوز قطعی نشده ولی ما تلاش می کنیم از آن بهره مند شوند.

به گزارش ایسنا، محسن حاجی میرزایی در حاشیه مراسم نواختن زنگ انقلاب درباره رتبه بندی فرهنگیان توضیحاتی ارائه کرد و گفت: وعده داده بودیم از اول مهر رتبه بندی را اجرا کنیم که انجام شد و معوقات سه ماه قبل را نیز پرداخت کردیم.
وی افزود: رتبه های دو تا پنج تطبیق و احکام آنها اصلاح شد ولی آنها که باید در رتبه اول قرار می‌گرفتند باید در آزمونی شرکت می‌کردند که هفته قبل برگزار شد و همین ماه امتیازات آنها نیز را محاسبه و شروع به پرداخت خواهیم کرد.
وی با اشاره به مشکلات رتبه بندی گفت: رتبه بندی برای بیش از ۷۰۰ هزار نفر اجرا شد اما چندمشکل داشت. کسانی که در یک رتبه ای توقف کرده بودند، اگر در منطقه روستایی و محروم خدمت می‌کردند این دوره توقف کوتاه می‌شد که آن را اعمال کردیم.
حاجی میرزایی افزود: همچنین کسانی بودند که در مهرماه و روزهای بعد از آن ارتقاء می‌یافتند و وقتی طرح را اجرا کردیم در رتبه قبلی بودند، که ما آن را اعمال و از امتیاز رتبه بعدی استفاده کردند.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه معلمانی داریم که در بخش های دانشگاه فرهنگیان و برخی مراکز خدمت مامور هستند که دایره شمول را برای اینها هم توسعه دادیم.
وی درباره نیروهای آموزشی شاغل در مشاغل اداری گفت: این افراد باید انتخاب کنند. با برگشت به بخش آموزشی از مزایای رتبه بندی استفاده می‌کنند و فرصت تا مهر سال آینده است. نیروهایی که بخواهند اداری بمانند از مزایای اداری استفاده می کنند و مزایای خاص خودشان را دارند و باید از آن استفاده کنند. آمار متقاضیان را از استان ها خواسته ایم که اعلام کنند و متناسب با رقم های اعلامی تصمیمات لازم را اتخاذ می‌کنیم.
حاجی میرزایی با بیان اینکه برخی همکاران نیمه اول سال ۹۸ بازنشسته شدند، موافقیم اینها را نیز از مزایای رتبه بندی برخوردار کنیم اظهار کرد: به هیئت مربوطه ماموریت دادم با حداکثر مساعدت تلاش کنند همکاران بازنشسته شده درسال جای از رتبه بندی استفاده کنندکه هنوز قطعی نشده ولی ما تلاش می کنیم از آن بهره مند شوند.
حاجی میرزایی با بیان اینکه اعتبار رتبه بندی برای شش ماه دوم امسال ۲۰۰۰ میلیارد تومان بود گفت: برای سال آینده ۴۰۰۰ میلیارد تومان بودجه برای کل سال باید تخصیص یابد. از این پس، ارتقای رتبه همکاران مستلزم شرکت در آزمون های صلاحیت حرفه ای و کسب امتیازات لازم است.
وی درباره معوقات فرهنگیان نیز افزود: تمام همکاران رسمی و پیمانی حقوق خود را به موقع دریافت می‌کنند. ۳۵۰۰ میلیارد تومان در هرماه بابت حقوق می‌پردازیم. تعدادی از معلمان ما هستند که بخشی از اوقات فراغت خود را حق التدریس به کلاس می روند که معوقات آن باقی مانده ولی همه تلاش ما این است که بدون بدهی به سال بعد منتقل شویم.
وی درباره کسر ۴۵ درصدی حقوق دانشجومعلمان گفت: کسر این میزان منطقی نیست، گروهی را مامور کردم ارزیابی دقیقی دراین باره به عمل آوردند.
به گفته حاجی میرزایی، حدود ۲۰ هزار کلاس را در مهر ۹۸ افتتاح کردیم و پیش بینی شده ۱۰ هزار مدرسه در بهمن افتتاح شود. وعده کرده بودیم مدارس خشت و گلی را جمع کنیم، تعداد محدودی در سیستان و بلوچستان باقی مانده بود که سیل کار را تاخیر انداخت و امید است بهمن ماه جشن حذف مدارس خشت و گلی را برگزار کنیم.

منبع : خبرگزاری ایسنا


تعیین تکلیف رتبه‌ بندی نیروهای آموزشی شاغل در بخش اداری تا مهر ۹۹

وزیر آموزش و پرورش درباره تعیین تکلیف رتبه‌بندی برای نیروهای آموزشی شاغل در بخش اداری گفت: ما با ابلاغ آیین نامه‌ای، آنها را مخیر می‌کنیم که اگر بخواهند در شغل اداری بمانند و به شغل اداری تبدیل وضعیت دهند و یا به شغل آموزشی برگردند. تا مهر ۹۹ فرصت دادیم این افراد همچنان به کار خودشان ادامه دهند و اگر تمایل به انتقال داشتند از مهر ۹۹ به مدرسه بروند.

محسن حاجی میرزایی در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به پرسشی درباره تعیین تکلیف رتبه‌بندی برای نیروهای آموزشی شاغل در بخش اداری اظهار کرد: عنوان این طرح، رتبه بندی معلمان است و همه کسانی که در طبقه بندی شغل معلمی قرار می‌گیرند مشمول طرح شده‌اند از جمله آموزگار، دبیر، مربی پرورشی، مربی سلامت، مشاور، معاون و مدیر مدرسه مشمول هستند.
وی افزود: برخی کارکنان ما به استناد مصوبه‌ای که معروف به بخشنامه ۲۳۰ است از مشاغل آموزشی به مشاغل اداری منتقل شده‌اند. ما با ابلاغ آیین نامه‌ای، آنها را مخیر می‌کنیم که اگر بخواهند در شغل اداری بمانند و به شغل اداری تبدیل وضعیت دهند و یا به شغل آموزشی برگردند.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تا مهر ۹۹ فرصت دادیم تا این افراد همچنان به کار خودشان ادامه دهند و اگر تمایل به انتقال داشتند از مهر ۹۹ به مدرسه بروند و مشمول رتبه بندی شوند گفت: چون همچنان به نیروی معلم در مدرسه نیاز داریم. اما اینکه لازم است چه کسانی در اداره بمانند و شغل اداری داشته باشند و چه تعداد افراد منتقل می شوند را بررسی می‌کنیم.
حاجی میرزایی ادامه داد: بعد از ابلاغ، ارزیابی و به دست آوردن نسبت این نیروها، متناسب با رقم داوطلبان، تصمیم گیری می‌کنیم. سازمان امور اداری استخدامی تعهد کرده است به میزانی که از نیروهای اداری منتقل شوند، ردیف استخدامی برای استخدام نیروی اداری خاص به آموزش و پرورش تخصیص دهد.
وی با اشاره به اینکه تعدادی از نیروهای اداری در بخش‌های کارگزینی، حسابداری و … مشغول به کار هستند که شغلی تخصصی است اظهار کرد: به دلیل اینکه ما همیشه از نیروی آموزشی در این بخش‌ها استفاده کرده‌ایم این تجربه انباشته نشده است. بخشی از خطاهای مربوط به تنظیم احکام و … که پیش می‌آید نیز ناشی از عدم اطلاع به زوایای مناسبات مالی و اداری است. با استفاده از نیروهای متخصص این روند بهبود پیدا می‌کند.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در هرصورت جای نگرانی برای هیچ کس وجود ندارد، تعلق هرگونه مزایا، تابع نوع مشاغل است و نمی‌توان همزمان از دو گونه مزایا استفاده کرد.

منبع : خبرگزاری ایسنا


چشم امید معلمان به بند بندِ نظام رتبه‌‌ بندی

انتظارها برای اجرای نظام رتبه بندی معلمان بالاخره به ایستگاه آخر رسیده و مسئولان آموزش و پرورش از اعمال آن روی حقوق دی‌ماه خبر دادند، طرحی که با حرف و حدیث‌های بسیاری در آستانه اجرا قرار گرفته است.

به گزارش بازارکار به نقل از خانه ملت، خبر اجرای نظام رتبه‌بندی فرهنگیان از دی‌ماه در حالیکه اعلام شد که مناقشه بر سر لزوم ارائه لایحه نظام رتبه‌بندی همچنان ادامه دارد. ماجرا از این قرار است که برخی از نمایندگان اجرای نظام رتبه بندی معلمان را بدون تصویب مجلس غیرقانونی و برخی دیگر بدون ایراد می‌دانند.
بر اساس جزء دوم بند (الف) برنامه ششم توسعه، “تهیه نظام رتبه‌بندی معلمان و استقرار نظام پرداخت‌ها براساس تخصص، شایستگی‌ها و عملکرد رقابتی مبتنی بر نظام رتبه‌بندی معلمان و مهندسی نیروی انسانی براساس سند تحول و نقشه جامع علمی کشور با تصویب مجلس شورای اسلامی در قالب بودجه سنواتی باید صورت گیرد” که همین بند امروز محل مناقشه بین کارشناسان و نمایندگان این حوزه است.
دولت در لایحه بودجه سال ۹۸ و ۹۹ کل کشور رقم ۲ هزار میلیارد تومان را برای اجرای نظام رتبه بندی معلمان در نظر گرفته است لذا بسیاری با استناد به این مهم، تاکید دارند که دیگر نیازی به ارائه لایحه مجدد به مجلس نیست؛ اما مخالفان معتقدند با توجه به اینکه مشخص نیست دولت با چه شیوه‌ای قصد اجرای رتبه بندی فرهنگیان را دارد باید لایحه‌ای مجزا به مجلس بیاید تا نظرات کارشناسان و نمایندگان مردم نیز در آن اعمال شود.
دولت نباید به گنجاندن رتبه بندی در لایحه بودجه بسنده می‌کرد
سید محمد جواد ابطحی یکی از نمایندگانی است که معتقد به ضرورت ارائه لایحه رتبه بندی به مجلس است که تاکید دارد دولت نباید فقط به قید رتبه‌بندی در قانون بودجه بسنده کند و باید برای اجرای نظام رتبه بندی لایحه‌ای مجزا به مجلس ارائه کند. آنچه دولت در صدد اجرای آن است، یک آیین نامه اجرایی است نه لایحه‌ای که مصوبه مجلس باشد این اقدام دولت تخلف بوده و باید حتما در این زمینه لایحه ارائه شود.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه نمایندگان باید از محتوا و جزئیات طرح نظام رتبه بندی معلمان مطلع باشند، اضافه کرد: دولت به دلیل کمبود منابع مالی، قصد اجرای آیین نامه اجرایی مد نظر خود را دارد که این موضوع خلاف برنامه ششم توسعه است.
اما دولت اجرای هرچه سریع‌تر نظام رتبه بندی معلمان را علت عدم ارائه لایحه می‎داند؛ البته یکی دیگر از نمایندگان مجلس این بهانه را غیر قابل قبول می‌خواند و می‌افزاید: اینکه عنوان می‌شود، با ارائه لایحه نظام رتبه بندی، اجرای این طرح به تاخیر می‌افتاد یا ممکن است، بررسی این طرح به مجلس دهم نرسد، قابل قبول نیست؛ چراکه ارائه این لایحه به مجلس به صراحت در برنامه ششم توسعه قید شده و دولت باید نسبت به ارائه لایحه اقدام کند.
افزایش ۲۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومانی حقوق معلمان از دی‌ماه
با این همه مسئولان دولتی از اجرای نظام رتبه بندی از دی‌ماه سخن گفته‌اند که به زعم بسیاری از نمایندگان کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس این طرح، رتبه بندی معلمان نیست بلکه یک افزایش حقوق ۲۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومانی است.
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در حالی اعلام کرد که اصلاح احکام و نگارش حقوق انجام شده که بسیاری از معلمان به رتبه‌های در نظر گرفته شده برایشان معترض هستند و آن را به دلیل کم هزینه تمام کردن طرح رتبه بندی معلمان می‎‌دانند.
آنطور که از اظهارات ترکمن مشخص است، رتبه بندی مبتنی بر سه صلاحیت معلمی است که شامل صلاحیت عمومی، تخصصی و حرفه‌ای می‌شود و فرایند سنجش صلاحیت‌ها نیز در آیین نامه مشخص است. نتیجه سنجش‌ها منجر به صدور گواهینامه حرفه معلمی می‌شود.
رتبه‌بندی به بازنشسته‌ها و دانشجومعلمان تعلق نمی‌گیرد
معلمان همچنین باید بدانند که رتبه‌بندی به بازنشسته‌ها و دانشجومعلمان تعلق نمی‌گیرد، اما سئوال اساسی اینجاست آیا رتبه بندی معلمان نهایتا منجر به هدف اصلی خود یعنی افزایش کیفیت آموزشی در کشور می‌‎شود.
یکی از ایرادات اساسی وارده به اجرای نظام رتبه‌بندی، حذف امتیاز “تعجیل” در مناطق محروم و روستایی است؛ این امتیاز درباره این بود که معلمان شاغل در مناطق محروم و دور افتاده، رتبه و امتیاز بالاتری از معلمان شاغل در شهر داشته باشند که این مسئله باعث ایجاد انگیزه برای شاغلین در مناطق محروم و دور افتاده می‌شد.
با برخورداری از چنین امتیازی سابقه معلمانی که در مناطق محروم شاغل هستند، دو برابر سایر معلمان محاسبه می‌‎شود ولی حالا امروز با حذف امتیاز تعجیل از شیوه نامه رتبه بندی معلمان، بسیاری از فرهنگیان نسبت به آن اعتراض دارند و شاید یکی از دلایلی که نمایندگان اصرار به ارائه لایحه رتبه بندی به مجلس را داشتند، رفع همین ایرادات بود.
یکی دیگر از انتقادات معلمان، تعیین تاریخ دوم مهرماه برای اعمال مدارک رتبه بندی فرهنگیان است که بسیاری از مدارک اخذ شده پس این تاریخ، رد شده و این مسئله نیز موجب نارضایتی معلمان شده است.
معلمان محتاج افزایش حقوق‌های جزئی نیستند
حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس معتقد است که اکثر مسئولان دولتی که درباره نظام رتبه بندی اظهار نظر می‌‎کنند به این طرح تسلط ندارند چراکه این طرح مهم، تبدیل به یک طرح افزایش حقوق برای معلمان شده و مسئولان باید بدانند که معلمان به دنبال افزایش حقوق‌های جزئی نیستند بلکه به دنبال تثبیت و تحکیم جایگاه خود به عنوان معلم هستند.
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با بیان اینکه از ابتدای اجرای برنامه ششم توسعه منتظر ارائه لایحه رتبه بندی از جانب دولت بوده‌ایم تا آن را در مجلس به نفع معلمان چکش کاری کنیم، تاکید کرد: در شرایط که دولت با کمبود اعتبارات مواجه است، نباید صحبتی که خارج از توان دولت و کشور است در خصوص معلمان و رتبه بندی فرهنگیان مطرح کرد که فقط انتظار این قشر زحمتکش را از بین برد.
وی افزود: متاسفانه در جامعه ما نوعی تفکر لیبرال وجود دارد که ازهر نوع حمایت از محرومین و اقشار ضعیف انتقاد می‌کنند و این رفتارها را به حرکات پوپولیستی گره می‌‎زنند و می‌‎خواهند با همین هجمه‌ها جلوی بسیاری از حرکات مفید را بگیرند که امیدواریم طرح رتبه بندی معلمان درگیر چنین آسیبی نشود.
بودجه ۹۹ آخرین پله برای اصلاح رتبه بندی
جبار کوچکی نژاد نماینده کمیسیون آموزش و تحقیقات در کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹ نیز عنوان کرده است که تمامی ایرادات و انتقادات وارده به طرح رتبه بندی را در کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ کل کشور مطرح خواهیم تا ایرادات مد نظر معلمان در بودجه سال آینده برطرف شود.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: در حال حاضر دولت دستورالعمل اجرای لایحه رتبه بندی فرهنگیان را به ادارات آموزش و پرورش همه استان‌ها ابلاغ کرده است تا فرهنگیان مدارک خود را ارائه دهند و براساس رتبه‌های ۵ گانه، رتبه‌های آنان مشخص شود و فرهنگیان متناسب با رتبه خود، افزایش حقوق داشته باشند ما می‌توانیم ذر بودجه سال ۹۹ برای رتبه بندی معلمان سیاست گذاری و ریل گذاری جدیدی طراحی کنیم و دولت نیز باید شیوه نامه اجرایی این مهم را به اطلاع نمایندگان برساند.

منبع : خبرگزاری خانه ملت


اعمال رتبه بندی فرهنگیان با حقوق دی ماه

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که اصلاح احکام و نگارش حقوق انجام شده و همکاران ما شبانه روزی کار می‌کنند تا رتبه بندی در حقوق دی ماه معلمان اعمال شود.

به گزارش بازارکار به نقل از ایسنا، علی الهیار ترکمن با اشاره به اینکه رتبه بندی یکی از اصلی ترین فرایندها در نظام مدیریت منابع انسانی است گفت: نظام های شغلی یا شغل محورند و یا شاغل محور. وزارت آموزش و پرورش شغل محوراست و طبق آن کسانی به این حیطه ورود می کنند که مجهز به صلاحیت های تعیین شده باشند و خود را ارتقا دهند تا بتوانند کیفیت را رقم بزنند.
وی افزود: دو دسته صلاحیت بدو ورود به حرفه و حین خدمت و ارتقای مستمر فرایندها داریم که یا برنامه ریزی شده یا خودانگیخته و یا از طریق ترکیبی از این دو اتفاق می‌افتد.
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه آموزش و پرورش، دستگاهی گسترده است و برنامه ریزی به تنهایی در جایگاه خود کافی نیست و باید انگیزه های درونی نیز ایجاد کنیم، به هفت کاربرد رتبه بندی حرفه ای اشاره کرد و گفت: نقطه آغاز رتبه بندی مجهز شدن به این توانایی ها و نقطه پایانی آن ارتقای کیفیت است.
آموزش عالی زدگی در آموزش و پرورش هم دیده می‌شود
الهیار ترکمن ادامه داد: نباید به این قائل باشیم که رتبه بندی می‌کنیم تا حقوق افزایش یابد و پول توزیع می‌کنیم. مگرمجازهستیم به توزیع پول؟ هرچیزی سازوکارهای قانونی خود را دارد.
الهیار ترکمن درباره تقسیم بندی‌های رتبه بندی در دوره های قبلی به استاد معلم، مربی معلم و… گفت : این ها واژه هستند و به نگاههای قبلی به رتبه بندی برمیگردد که تمایل داشتند خود را شبیه سیستم آموزش عالی و دانشگاه کنند. متاسفانه آموزش عالی زدگی در آموزش و پرورش هم دیده میشود. ما بر اساس صلاحیت های موجود و پایه های اصلی دنبال این هستیم بگوییم هرفرد بر اساس شروع خدمت در یک جایگاه قرار میگیرد. از رتبه یک تا ۵ درنظر گرفته شده و مشخص است و هرکدام از معلمان با کسب صلاحیت‌ها در این رتبه ها حرکت می‌کنند.
وی به ابلاغ رتبه بندی در ۱۷ آذر ماه امسال اشاره کرد و گفت: رتبه بندی مبتنی بر سه صلاحیت معلمی است که شامل صلاحیت عمومی، تخصصی و حرفه ای می‌شود.
به گفته وی، فرایند سنجش صلاحیت ها در آیین نامه کاملا مشخص است. نتیجه سنجش ها منجر به صدور گواهینامه حرفه معلمی می‌شود. صلاحیت عمومی که برای ورود به حرفه معلمی نیاز است، حین استخدام بررسی شده و همه کسانی که استخدام اند واجد این صلاحیت اند.
در ۱۰ سال گذشته حدود ۳۰ درصد نیروها با روش غیرعلمی و غیررقابتی جذب شده اند
الهیار افزود: صلاحیت تخصصی نیز صلاحیت هایی هستند که تخصص حرفه معلمی را ایجاد کرده و به رشته دانشگاهی و مرتبط بودن آن با حوزه تدریس معلم برمیگردد. البته وزن مرتبط بودن رشته با حوزه تدریس، بیشتر از وزن مدرک است.
وی با بیان اینکه در ۱۰ سال گذشته حدود ۳۰ درصد نیروهای جذب شده در وزارت آموزش و پرورش با روش غیرعلمی و غیررقابتی وارد شده اند گفت: در دوره ابتدایی معلمان با ۷۰۰ عنوان رشته در ابتدایی تدریس می‌کنند ولی ۴ تا ۵ رشته تخصصی دوره ابتدایی است.
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: صلاحیت حرفه ای نیز فرد را در نحوه تدریس موثر و مفید مورد سنجش قرار می‌دهد. مانند آشنایی و بکارگیری روش و فنون تدریس، نمرات ارزیابی عملکرد، دوره های ضمن خدمت و… .
الهیار ترکمن با اشاره به اینکه مشمولین طرح طبقه بندی مشاغل یعنی هفت گروه معروف، مشمول رتبه بندی می‌شوند گفت: در سال ۹۴ یکبار معلمان را در طبقاتی قرار داده بودیم برای آنکه به هم نخورد فرایند تطبیق و ارتقا را در زمان تدوین آیین نامه پیش بینی کردیم. برای رتبه های مقدماتی کاری انجام نداده بودیم و باید برای سنجش صلاحیت های حرفه ای آنها آزمون های آنلاینی برگزار کنیم. این آزمون ها اصلا کنکور و امتحان سنتی و کلاسیک نیست. جواب به سوالات آنلاین حتی از طرق مختلف چون اپلیکیشن های موبایل مدنظر است که بتواند صلاحیت حرفه ای شان را بسنجد.
وی با بیان اینکه در آیین‌نامه برای هرکدام از رتبه‌ها ملاک هایی قید شده است، درباره نقطه ایده آل طرح رتبه بندی گفت: ایده آل این‌ است که شخصی که تدریس میکند عملکرد موثرتری بروز دهد.
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره تبلیغات زیاد رسانه ای و انتقادات برخی نمایندگان مبنی بر اینکه رتبه بندی فعلی چیزی نیست که در قانون آمده است گفت: اگر فقط با نگاه به مسائل صنفی و پولی بخواهیم حرف بزنیم توهین کرده ایم. اگر برخی دنبال کاندیداتوری مجلس اند باید شفاف توضیح دهند عملکرد موثرشان برای ارتقای شان معلم چه بوده است؟ رتبه بندی در جز دوم بند الف ماده ۶۳ قانون برنامه ششم توسعه آمده است، مگر چه آنجا نوشته شده که اکنون برخی انتقاد می کنند این طرح فعلی آن مصوبه قانونی نیست؟ استنادشان چیست؟ یکبار قانون را بخوانید که چه نوشته اید؟ در قانون آمده دولت اعتبار رتبه بندی را در بودجه سنواتی قرار دهد که مجلس آن را تصویب کند.
وی افزود: ما قبول داریم که آموزش و پرورش با مشکلات مالی روبروست و نظام جبران خدمت درخوری تهیه نکردیم، اماقرار نیست همه چیز را در قالب ارتقای مالی، تنزل دهیم. در آموزش عالی هم عمدتا افزایش حقوق انگیزه استادان برای ارتقا به استادیاری و… نیست.
وی درباره ارتباط تقسیم پول با رتبه های پنج گانه گفت: شالوده رتبه بندی این است که هر فرد متناسب با جایگاهش در رتبه ای قرار بگیرد. بر اساس نظام و جدول ضمیمه حق شاغل، فوق العاده شاغل و…، پایینترین میزان افزایش، ۲۴۰ هزار تومان است که در واقع مشوق مالی است و نام آن افزایش حقوق نیست. برای رتبه ۵ نیز حدود ۸۰۰ هزارتومان مشوق مالی پیش بینی شده است.
رتبه بندی به بازنشسته ها و دانشجومعلمان تعلق نمی‌گیرد
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش افزود: رتبه بندی روی ساعت حق التدریس موظف و غیرموظف، پاداش پایان خدمت و سایر موارد حقوقی اثرگذار است. یکی از مطالبات مهم ما خارج شدن از قانون مدیریت خدمات کشوری است. معتقدم ۱۰ سال آینده دیگر نمیتوانیم با قانون عمومی، آموزش و پرورش را اداره کنیم. مبنای کار ما فعلا بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری است و تا زمانی که تحت این قانونیم شکل رتبه بندی قابل تغییر نیست.
وی درباره بودجه مورد نیاز برای رتبه بندی معلمان گفت:مرحله اول رتبه بندی در سال ۹۴ و ۹۵ با ۵۰۰۰ میلیارد تومان به اجرا درآمد. رتبه بندی سالانه ۵ تا ۶ هزار میلیارد تومان نیاز دارد. آماده سازی احکام و نگارش حقوق انجام شده و همکاران ما شبانه روزی کار می‌کنند تا رتبه بندی در حقوق دی ماه اعمال شود.
به گفته وی در قانون به صراحت آمده است که رتبه بندی به بازنشسته ها و دانشجومعلمان تعلق نمی‌گیرد.
الهیار ترکمن که در برنامه تلویزیونی پرسشگر سخن می گفت، درباره کسر ۴۵ درصدی از حقوق دانشجومعلمان گفت: قوانین ناظر بر تربیت معلم، اساسنامه دانشگاه فرهنگیان مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و مصوبه مجلس، یعنی قانون متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش است که مربوط به سال ۶۹ است.
وی افزود: در قانون متعهدین خدمت آمده است که تحصیل در دانشگاه فرهنگیان دوره شبانه روزی است و بابت امور رفاهی، تغذیه و امور خوابگاهی درصدی از حقوق دانشجومعلمان کسر می شود. قانون این طور مشخص کرده است.
معاون وزارت آموزش و پرورش افزود: بنده هم قبول دارم و معترض ام که نباید این اتفاق رخ دهد. غیر از قانون ۶۹ یک اشتباه سیاست گذاری و محاسباتی در برنامه پنجم توسعه در سال ۹۰ رخ داد و وزارت علوم سه دانشگاه تربیت معلم تخصصی را تبدیل به دانشگاه جامع کرد و گفت همان مراکز تربیت معلم با همین امکانات محدود و قدیمی به دانشگاه جامع تبدیل شود. باید در برنامه هفتم توسعه این اشتباه فاحش سیاست گذاری را اصلاح کنیم. همه کمک کنند تا این مهم در قانون برنامه هفتم توسعه دیده شود.

منبع : خبرگزاری ایسنا


حقوق دی‌ماه معلمان براساس رتبه‌ بندی جدید پرداخت می‌شود

با تصویب و ابلاغ آیین‌نامه جدید برای رتبه‌بندی معلمان در ۱۷ آذرماه، حقوق دیماه معلمان بر مبنای رتبه‌بندی جدید پرداخت می‌شود.
به گزارش ایلنا، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به اینکه این آیین‌نامه باید از مهرماه اجرا می‌شد، مابه التفاوت حقوق معلمان از این ماه نیز محاسبه و پرداخت خواهد شد.

علی اللهیار ترکمن افزود: تدوین نظام جامع رتبه بندی و تصویب آن در کمسیون‌های مختلف و هیات دولت و نیز صدور احکام جدیدبه زمان نیاز داشت که همین امر دلیل تاخیر در رتبه‌بندی معلمان شد.
وی با بیان اینکه بیشتر معلمان مدارس غیردولتی نیز استخدام دولت نیستند و مشمول رتبه‌بندی نمی‌شوند، گفت: این طرح ویژه معلمان رسمی و پیمانی است. همچنین بازنشستگان مشمول طرح رتبه‌‌بندی نیستند.
الهیارترکمن اضافه کرد: آن دسته از معلمانی که ۳۰ سال سابقه خدمت به بالا تا ۳۵ سال دارند، از امتیاز بیشتری نسبت به سایر مشمولان برخوردارند.
وی تصریح کرد: بر اساس اخبار و اطلاعات اعلام شده توسط وزارت آموزش و پرورش این طرح شامل آموزگاران، دبیران، مربیان تربیتی، هنرآموزان، مربیان ورزش، مربیان پرورشی، مراقبان سلامت، مشاوران، معاونان و مدیران واحدهای آموزشی است که حدود ۷۲۰ هزار نفر در سراسر کشور از امتیاز این طرح بهره‌مند خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: معلمان با ۲ سال سابقه کار و بالاتر شامل این طرح می‌شوند و معلمان در پنج رتبه و با سنوات ۲، ۶، ۱۲، ۱۸ و ۲۴ سال خدمت رتبه‌بندی خواهند شد.
به گفته معاون وزیر آموزش و پرورش دریافتی معلمان ابتدایی به دلیل تمام‌وقتی و سختی کار، ۱۰ درصد بیشتر است و برای معلمان با سابقه بیش از ۲۴ سال در این طرح تمهیدات ویژه‌ای دیده شده است.
وی خاطرنشان کرد: رتبه‌های پایین‌تر بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان افزایش حقوق دارند و متوسط دریافتی معلمان بر اساس اجرای رتبه‌بندی ۴۲۰ هزار تومان است.
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری تصویب‌نامه موضوع نظام رتبه‌بندی معلمان را برای اجرا به وزارت آموزش و پرورش،‌ سازمان‌های برنامه و بودجه کشور و اداری و استخدامی کشور ابلاغ کرد. مطابق این تصویب‌نامه، رتبه‌بندی به مفهوم فرآیند تعیین رتبه‌های پنج‌گانه معلمان براساس سنجش نظام‌مند صلاحیت‌ها و عملکرد آنان اطلاق می‌شود.
مشمولان طرح طبقه‌بندی مشاغل معلمان، شامل آموزگار، دبیر، هنرآموز، مربی امور تربیتی، مشاور واحد آموزشی، مراقب سلامت، مدیر و معاون واحدهای آموزشی و تربیتی هستند.
بر اساس نظام رتبه‌بندی، سنجش صلاحیت معلمان طبق شایستگی‌های عمومی، تخصصی و حرفه ای انجام می‌شود. شایستگی‌های عمومی شامل شرایط عمومی استخدام براساس مقررات استخدامی مورد عمل، شایستگی‌های تخصصی شامل رشته، مدرک تحصیلی، دانش موضوعی مرتبط با محتوای تخصصی دروس آموزشی و امور تربیتی، روش‌ها و فنون تدریس و هدایت و نظارت آن و شایستگی‌های حرفه‌ای شامل اخلاق حرفه‌ای، توانایی‌ها و مهارت های آموزشی، پرورشی و پژوهشی (کاربردی و مسئله محور) براساس آزمون‌های الکترونیکی می‌شود.
مشمولان در صورت کسب صلاحیت‌ها و داشتن شرایط مربوط، می‌توانند به رتبه بالاتر ارتقا یابند و از مزایای جدول افزایش امتیازات موضوع این تصویب‌نامه برخوردار شوند. همچنین، به منظور ایجاد انگیزه برای معلمانی که براساس ضوابط و مقررات مربوط، آخرین طبقه و رتبه شغلی را اخذ کرده و یا می کنند، به ازای هر سال سابقه تجربی که بعد از تاریخ لازم الاجرا شدن این تصویب‌نامه کسب می‌کنند مشروط بر اینکه امتیاز ارزیابی عملکرد سالانه آنان نیز کمتر از ۹۰ درصد نباشد، مشمولان شاغل دوره ابتدایی و متوسطه به ترتیب از افزایش حقوق معادل (۱۰۰) و (۵۰) امتیاز ضربدر ضریب ریالی سالانه برخوردار می‌شوند.
افزون بر این، به منظور نظارت بر حسن اجرای این تصویب‌نامه و شناخت مزایا، موانع و مشکلات مربوط، کارگروهی مرکب از نمایندگان وزارت آموزش و پرورش، سازمان‌های برنامه و بودجه کشور و اداری و استخدامی کشور تشکیل می‌شود تا در مدت یک سال، بررسی‌ها و اقدامات لازم را انجام دهد و راهکارهای پیشنهادی را در چهارچوب قوانین و مقررات مربوط از طریق وزارت آموزش و پرورش به هیئت وزیران ارائه کند.

منبع : بازار کار


مصوبه نظام رتبه‌ بندی معلمان ابلاغ شد

معاون اول رئیس جمهور تصویب‌نامه موضوع نظام رتبه‌بندی معلمان را برای اجرا ابلاغ کرد.
به گزارش بازاکار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، هیئت وزیران در جلسه ۳ آذر ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش و به استناد قانون برنامه پنجساله ششم توسعه، نظام رتبه‌بندی معلمان را تصویب کرد.

مطابق این تصویب‌نامه، رتبه‌بندی به مفهوم فرآیند تعیین رتبه‌های پنج‌گانه معلمان براساس سنجش نظام‌مند صلاحیت‌ها و عملکرد آنان اطلاق می شود.
مشمولان طرح طبقه‌بندی مشاغل معلمان، شامل آموزگار، دبیر، هنرآموز، مربی امور تربیتی، مشاور واحد آموزشی، مراقب سلامت، مدیر و معاون واحدهای آموزشی و تربیتی هستند.
بر اساس نظام رتبه‌بندی، سنجش صلاحیت معلمان طبق شایستگی‌های عمومی، تخصصی و حرفه ای انجام می شود. شایستگی‌های عمومی شامل شرایط عمومی استخدام براساس مقررات استخدامی مورد عمل، شایستگی‌های تخصصی شامل رشته، مدرک تحصیلی، دانش موضوعی مرتبط با محتوای تخصصی دروس آموزشی و امور تربیتی، روش ها و فنون تدریس و هدایت و نظارت آن و شایستگی‌های حرفه‌ای شامل اخلاق حرفه‌ای، توانایی ها و مهارت های آموزشی، پرورشی و پژوهشی (کاربردی و مسئله محور) براساس آزمون های الکترونیکی می شود.
مشمولان در صورت کسب صلاحیت‌ها و داشتن شرایط مربوط، می‌توانند به رتبه بالاتر ارتقا یابند و از مزایای جدول افزایش امتیازات موضوع این تصویب‌نامه برخوردار شوند.
هم‌چنین، به منظور ایجاد انگیزه برای معلمانی که براساس ضوابط و مقررات مربوط، آخرین طبقه و رتبه شغلی را اخذ نموده یا می نمایند، به ازای هر سال سابقه تجربی که بعد از تاریخ لازم الاجرا شدن این تصویب‌نامه کسب می کنند مشروط بر اینکه امتیاز ارزیابی عملکرد سالانه آنان نیز کمتر از ۹۰ درصد نباشد، مشمولان شاغل دوره ابتدایی و متوسطه به ترتیب از افزایش حقوق معادل (۱۰۰) و (۵۰) امتیاز ضربدر ضریب ریالی سالانه برخوردار می شوند.
افزون بر این، به منظور نظارت بر حسن اجرای این تصویب‌نامه و شناخت مزایا، موانع و مشکلات مربوط، کارگروهی مرکب از نمایندگان وزارت آموزش و پرورش، سازمان های برنامه و بودجه کشور و اداری و استخدامی کشور تشکیل می شود تا ظرف یک سال، بررسی ها و اقدامات لازم را انجام دهد و راهکارهای پیشنهادی را در چهارچوب قوانین و مقررات مربوط از طریق وزارت آموزش و پرورش به هیئت وزیران ارائه نماید.
گفتنی است، این تصویب‌نامه از تاریخ ۱ مهر ۱۳۹۸ لازم الاجرا است.

منبع : بازار کار


آغاز عملیات اجرایی رتبه بندی معلمان از هفته آینده

وزیر آموزش و پرورش در توئیتی از آغاز عملیات اجرایی مصوبه دولت در طرح رتبه بندی معلمان از هفته آینده خبرداد و گفت این طرح از اول سال تحصیلی آینده اعمال خواهد شد.

به گزارش بازارکار به نقل از خبرنگار مهر، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش امشب در توئیتی خبر از تصویب طرح رتبه بندی معلمان در هیات دولت داد و نوشت: “در اجرای وعده رئیس جمهور محترم و قولی که داده بودم، طرح رتبه بندی معلمان امروز به تصویب هیات دولت وزیران رسید. انشالله عملیات اجرایی آن از هفته آینده آغاز شده و امتیازهای جدید از ابتدای مهر برای همه معلمان محاسبه، اعمال و پرداخت خواهد شد.

منبع : خبرگزاری مهر


دولت نظام رتبه‌ بندی معلمان را تصویب کرد

هیات وزیران در جلسه یکشنبه (۳ آذر) به ریاست حسن روحانی، نظام رتبه‌بندی معلمان را با هدف استقرار نظام پرداخت حقوق فرهنگیان بر اساس صلاحیت، شایستگی و تجربه تصویب کرد.

به گزارش بازارکار به نقل از ایسنا، بر اساس این مصوبه، معلمان در پنج رتبه طبقه‌بندی می‌شوند و عوامل امتیاز آور برای ارتقای رتبه بر مبنای تحصیلات، مهارت و توانایی‌ها، دوره‌های آموزشی، سنوات خدمت و تجربه مربوط محاسبه می‌شود.
دولت همچنین مبلغ ۲۰ هزار میلیارد برای اجرای این طرح تخصیص داد.
اختصاص اعتبار برای آبگیری کامل سد گلورد مازندران
هیات وزیران در ادامه، با اختصاص مبلغ یک هزار میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه‌ای به وزارت نیرو برای آبگیری کامل سد گلورد مازندران موافقت کرد.
دولت تصمیم فوق را به لحاظ نقش این اقدام در پیشگیری از سیل‌های آتی و حوادث غیر مترقبه، احداث راه و پل جایگزین (راه روستایی واقع شده در پایین‌تر از آب دریاچه سد مذکور) و برقراری ارتباط جاده‌ای روستاهای بالادست اتخاذ کرد.
معافیت مالیاتی یکی از اولیای معلولان شدید و خیلی شدید
با تصمیم هیات وزیران، آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق معلولان مبنی بر معافیت ۵۰ درصدی حقوق و مزایا یا دستمزد مشمول مالیات یکی از اولیاء افراد دارای معلولیت شدید یا خیلی شدید اعم از اینکه در منزل یا مراکز نگهداری یا بیمارستان نگهداری شوند، به تصویب رسید.
بر اساس این آیین نامه، سازمان بهزیستی کشور موظف است، پس از تعیین نوع و شدت معلولیت افراد دارای معلولیت، بنا به درخواست یکی از اولیا گواهی‌ای را مشتمل بر تایید شدت معلولیت، مشخصات کارفرما و محل اشتغال و تایید مسئولیت پرداخت هزینه های مترتب بر فرد دارای معلولیت توسط یکی از اولیاء متقاضی صادر نماید.
کلیه اقدامات مربوط به فرآیند تقاضا، صدور گواهی و ارسال آن به اداره امور مالیاتی مربوط از طریق سامانه‌های الکترونیکی دستگاه‌های ذی‌ربط انجام خواهد شد.
تعیین دستگاه مسئول کمیسیون مشترک اقتصادی ایران با کنفدراسیون سوئیس
با تصویب هیات دولت، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان دستگاه مسئول کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با کشور سوئیس تعیین شد.
مجوز ترخیص و شماره‏ گذاری سه دستگاه خودروی اهدایی
هیات دولت با ورود، ترخیص و شماره گذاری سه دستگاه خودروی هیوندا سانتافه اهدایی دفتر نمایندگی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در جمهوری اسلامی ایران به ادارات کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری‌ها موافقت کرد.
دفتر نمایندگی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در جمهوری اسلامی ایران خودروهای مورد نظر را جهت کمک‌­رسانی در امور پناهندگان به متولی رسیدگی به امور اتباع خارجی اهداء می­‌نماید، تا مناسب با وظایف و ماموریت­‌های محوله و در راستای نیت اهداکنندگان به ادارات کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری­‌ها واگذار یا در مرکز و صرفاً در حوزه ماموریت‌­های اتباع و مهاجران خارجی قرار گیرد.
تعیین نماینده و اعلام ‏نظر دولت درخصوص تعدادی از طرح های نمایندگان مجلس
دولت در ادامه، ضمن اعلام نظر در خصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خود را برای پیگیری این موضوعات تعیین کرد.

منبع : خبرگزاری ایسنا


اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان به دلیل محدودیت منابع به نیمه دوم سال

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اجرای نظام رتبه‌بندی به دلیل محدودیت منابع به نیمه دوم سال موکول می‌شود.

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار داشت: اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان باید با در نظرگیری اعتبارات مناسب در بین فرهنگیان توزیع شود که در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم انجام یافته و درصدد هستیم در این زمینه تصمیمات مناسبی را اتخاذ کنیم.

وی با اشاره به لزوم نحوه توزیع اعتبار در بین فرهنگیان نیز بیان کرد: با توجه به تغییرات مکرر مدیریتی در وزارت آموزش و پرورش در حال حاضر توقعات میان فرهنگیان بالا رفته در حالی که این موضوع با این شرایط و اظهارات به فاز اجرایی نمی‌رسد و باید مسئله بررسی نحوه اجرای رتبه‌بندی فرهنگیان نیز مورد توجه واقع شود.

 

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: دولت می‌تواند در راستای اجرای نظام رتبه‌بندی فرهنگیان ورود پیدا کند که با محدودیت منابع این اقدام به نیمه دوم سال موکول می‌شود و در این زمینه در حال حاضر مهم‌ترین بخش چگونگی اجرای نظام رتبه بندی تدوین و تهیه شیوه نامه اجرایی آن است.

میرزاده تصریح کرد: با توجه به اینکه در لایحه بودجه سال ۹۸ اجرای نظام رتبه بندی تعریف شده است، اجرای این مهم نیاز به لایحه جداگانه ندارد و مهم‌ترین اولویت ما این است که در راستای پرداخت مطالبات فرهنگیان موفق عمل کنیم.

وی به اشاره به این که بخشی از مطالبات فرهنگیان در حدود ۲۰۰ میلیارد تومان بوده است که در حدود یک چهارم پرداخت شده و پرداخت سایر مطالبات نیز در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار دارد.

نماینده مردم گرمی در مجلس اظهار کرد: یکی از مواردی که در حال حاضر وجود دارد موضوع عدم پرداخت حقوق کارکنان و معلمان است که با توجه به نوسانات نرخ ارز برخی از فرهنگیان چندین ماه است که موفق به دریافت حقوق نشده‌اند.

منبع : خبرگزاری تسنیم


مراحلی که طرح رتبه بندی معلمان تا کنون طی کرده است

معاون توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت:زمان اجرای رتبه بندی فرهنگیان پس از تصویب ازابتدای مهرماه ‏سال جاری خواهد بود ومعوقات آن متناسب هر رتبه مکتسبه توسط فرهنگیان محاسبه و پرداخت می شود.

علی الهیار ترکمن معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص اجرایی شدن طرح رتبه بندی معلمان و اینکه وزیر آموزش و پرورش گفته است هر زمان این طرح تصویب شود از ابتدای مهرماه در حقوق معلمان اعمال می شود و همچنین سخنانی که گاه به صورت ضد و نقیض در خصوص اجرایی شدن این طرح و روند آن بیان می شود، گفت: به استناد جزء الف ماده ۶۳ قانون برنامه ششم توسعه مقرر شده است «نظام رتبه بندی معلمان و اتقرار ‏نظام پرداخت بر اساس تخصص با شایستگی ها و عملکرد رقابتی مبتنی بر نظام رتبه بندی معلمان و ‏مهندسی نیروی انسانی بر اساس سند تحول و نقشه جامع علمی کشور، با تصویب مجلس شورای ‏اسلامی در قالب بودجه سنواتی تهیه شود».

وی ادامه داد: با توجه به آن که در متن قانون برنامه به «تصویب مجلس ‏در قالب بودجه سنواتی» اشاره شده است، در زمان بررسی و تصویب قانون بودجه سال ۹۸ مبلغ ۲۰۰۰ میلیارد تومان برای رتبه بندی معلمان به تصویب رسیده است. به عبارت دیگر در ‏این قالب وظیفه تقنینی مجلس شورای اسلامی به انجام رسیده است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: از سوی دیگر ساز و کارهای مورد نیاز برای شکل گیری نظام رتبه بندی و مرتبط کردن نظام پرداخت ‏ها با شاسیتگی و عملکرد رقابتی معلمات و نیر مهندسی نیروی انسانی که بر اساس ماده فوق الذکر بر ‏عهده دولت گذاشته شده است پس از بررسی و احذ نظر کارشناسان مختلف در جلسات متعدد تدوین و ‏برای سیر مراحل تصویب به هیات وزیران ارسال شده است.

الهیار ترکمن بیان کرد: آیین نامه این موضوع در جلسات متعدد کمیته تخصصی و کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک ‏هیات دولت در شرف نهایی شدن بوده و به زودی به صحن دولت ارسال می شود.‏

وی در پایان گفت: با توجه به پیگری های وزیر آموزش و پرورش زمان اجرای رتبه بندی فرهنگیان پس از تصویب از ابتدای مهرماه ‏سال جاری خواهد بود و معوقات آن متناسب هر رتبه مکتسبه توسط فرهنگیان محاسبه و پرداخت ‏خواهد شد.

منبع : خبرگزاری مهر


لایحه نظام رتبه بندی فرهنگیان باید به مجلس ارائه شود

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس باید پیگیری‌های لازم را انجام دهد تا حتما لایحه نظام رتبه بندی فرهنگیان به مجلس ارائه شود.

به گزارش خبرنگار مهر، جبار کوچکی نژاد در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، طی تذکری شفاهی گفت: صبح امروز وزیر آموزش و پرورش در یکی از برنامه های صدا و سیما اعلام کرد که رتبه بندی فرهنگیان در حال اجرا است.
وی افزود: براساس قانون برنامه ششم توسعه، وزارت آموزش و پرورش و دولت مکلف است لایحه نظام رتبه بندی فرهنگیان را به مجلس ارائه کند در حالی این لایحه هنوز ارائه نشده و مسئولان در رسانه ها این موضوع را به گونه ای دیگر مطرح می کنند.
علی لاریجانی که ریاست جلسه را به عهده داشت در پاسخ به این تذکر، گفت: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس باید این موضوع را مورد بررسی قرار دهند تا حتماً لایحه نظام رتبه بندی فرهنگیان به مجلس ارائه شود.

منبع : خبرگزاری مهر

آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.