اخبار استخدام بازنشستگان کشور در سال ۱۴۰۰

اخبار استخدام بازنشستگان کشور در سال ۹۹
اخبار استخدام بازنشستگان کشور

 

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

**در این صفحه اخبار لحظه به لحظه اخبار استخدام بازنشستگان کشور اعلام میشود**


استخدام مجدد بازنشستگان به صورت حق التدریس

معاون حقوقی وزیر آموزش و پرورش، گفت: از معلمان خواسته‌ایم بازنشستگی خود را برای کسب رتبه‌بندی به تاخیر بیندازند.

به گزارش بازارکار، قاسم احمدی لاشکی، گفت: از معلمانی که سال آخر خدمت را دارند، خواسته‌ایم که بازنشستگی خود را به تعویق بیندازند تا بخشی از کسری معلمان نیز از این طریق جبران شود.
وی افزود: علاوه بر اینکه از معلمان بازنشسته نیز به عنوان اضافه کار، به صورت حق التدریس استفاده خواهیم کرد.
به گفته معاون حقوقی وزیر آموزش و پرورش، «رتبه‌بندی معلمان تنها مشمول معلمان شاغل می‌شود و بنابراین از معلمان ۳۰ سال خدمت خواسته‌ایم که بازنشستگی خود را برای بهره‌مند شدن از طرح رتبه‌بندی به تاخیر بیندازند.»

منبع : بازار کار


عیدی بازنشستگان امروز واریز می‌شـود

مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری از واریز عیدی بازنشستگان این صندوق در روز چهارشنبه، ۲۹ بهمن ماه خبر داد.
عیدی بازنشستگان امروز واریز می‌شـودبه گزارش صبحانه، علی خدامی اعلام کرد که عیدی بازنشستگان این صندوق فردا به حسابشان واریز می شود.

وی افزود: مبلغ عیدی بازنشستگان طبق اعلام دولت یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.


احتساب سابقه سربازی با پرداخت ماهانه ۱۳۴ هزار تومان

بیمه‌شدگان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی که بر مبنای حداقل حقوق لیست ارسال می‌کنند می‌توانند با پرداخت ماهی ۱۳۴ هزار تومان و به صورت غیرحضوری دوران خدمت سربازی خود را به سوابق بیمه اضافه کنند.

به گزارش ایسنا، حسین امیری‌گنجه، مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ که در جمع کارگروه طرح ۳۰۷۰ سخن می‎‌گفت، افزود: با پرداخت احتساب دوران سربازی به عنوان سابقه بیمه‌شدگان دیگر نیازی به حضور شخص بیمه‌شده نیست و مخاطبان می‌توانند با بهره‌گیری از طرح ۳۰۷۰ و از هر نقطه ایران و در هر زمان با ورود به سامانه و احتساب دوران سربازی از طریق تبادل اطلاعات با سازمان نظام وظیفه و با داشتن کارت پایان خدمت به صورت غیرحضوری اقدام کنند.

وی در خصوص نحوه محاسبه احتساب دوران سربازی گفت: دوران سربازی بر اساس قانون تنها با پرداخت سهم بیمه‌شده به میزان ۷% و بر مبنای لیست ارسالی محاسبه می شود.

وی تاکید کرد: اگر قرار بود بر مبنای ۳۰% احتساب سوابق سربازی محاسبه شود، بیمه‌شده باید بیش از ۱۳ میلیون تومان پرداخت کند که بر اساس قانون و از سوی دولت و سازمان تامین اجتماعی ۲۳% پرداخت می‌شود.

امیری‌گنجه افزود: محاسبه احتساب سابقه دوران سربازی به میزان پرداختی لیست ارسالی از سوی کارفرما است که اگر مبنای لیست ارسالی حداقلی بیمه‌شدگان را در نظر بگیریم، کل میزان پرداختی احتساب دوران سربازی ۳ میلیون و ۲۹۵ هزار تومان می‌شود که این مبلغ در ۲۴ قسط قابل پرداخت است.

مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: سقف محاسبه احتساب سابقه سربازی ۲۴ ماه است.

وی اجرای طرح ۳۰۷۰ را تحولی بزرگ در سطح تامین اجتماعی و جامعه مخاطبان یاد کرد و گفت: پس از اجرای طرح ساماندهی سوابق، این طرح و در شرایط دشوار کرونایی می‌تواند منشا بسیاری از تحولات باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل غرب تهران بزرگ؛ مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ تاکید کرد: سازمان تامین اجتماعی در راستای بهبود کیفیت، سهولت و دسترسی و ارتقای خدمات بیمه‌ای و درمانی تا بهمن ماه سال جاری دوشنبه‌های هر هفته یک یا چند فرایند ارائه خدمات و در مجموع ۳۰ خدمت که به صورت کامل غیرحضوری شده است، رونمایی می‌کند. پس از اجرای کامل این پروژه سالانه تا ۷۰ میلیون بار مراجعه حضوری به واحدهای اجرائی تامین اجتماعی کاسته خواهد شد.

منبع : خبرگزاری ایسنا


بازنشستگی برای مادران شاغل دارای ۳ فرزند یا بیشتر

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن تشریح بررسی های جلسه امروز کمیسیون متبوع خود عنوان کرد: بر اساس بررسی ها در طرح جمعیت و تعالی خانواده پیش بینی می شود که مادران شاغل دارای سه فرزند یا بیشتر بازنشسته شوند.

مجید نصیرایی در گفت و گو با ایسنا در خصوص جلسه امروز کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در نشست امروز کمیسیون به ادامه بررسی ها بر سر طرح جمعیت و تعالی خانواده پرداختیم که در این بررسی ها نقطه نظرات نمایندگان بیمه‌ها و بخش مسکن اخذ شد، بر این اساس پیش بینی می شود در این طرح مادران شاغل صاحب ۳ فرزند یا بیشتر بازنشسته شوند.
وی با بیان اینکه طرح جمعیت و تعالی خانواده دارای ۷۰ ماده است تاکید کرد: ما در این روزهای با تمام توان تلاش کردیم تا این طرح را با دقت به تصویب برسانیم، جلسات کمیسیون‌ به صورت فوق‌العاده‌ ای را برای بررسی این طرح برگزار کردیم و سعی داریم طی روزهای آینده کار این طرح را در کمیسیون فرهنگی به جمع بندی برسانیم.

منبع : خبرگزاری ایسنا


پرداخت تسهیلات جهت اشتغال فرزندان بازنشستگان

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: این اداره کل جهت فراهم شدن زمینه ایجاد اشتغال فرزندان بازنشستگان، آمادگی پرداخت تسهیلات و ارائه آموزش به آنها را دارد.

به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان،هادی ابراهیمی در نشست با سرپرست صندوق بازنشستگی استان با اشاره به اینکه داشتن مهارت لازمه اشتغال است، افزود: برای مهارت فرزندان بازنشستگان که جویای کار هستند با همکاری فنی و حرفه ای استان می توان آموزش های لازم و متناسب با بازار کار را به آنها ارائه کرد و همچنین به افرادی که برای ایجاد اشتغال نیازمند تسهیلات هستند نیز وام های اشتغازایی از طریق بانکها با سود کم پرداخت می شود و از طریق کاریابی ها نیز با توجه به مهارت و تخصص متقاضی می توان زمینه اشتغال آنها را فراهم کرد.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی و با توجه به بحران کرونا و تحت تاثیر قرار دادن بسیای از کسب و کارها، مشاغل آنلاین و کسب و کارهای خانگی و مشاغل نوع جدید در حال رونق گرفتن است، گفت: با توجه به توسعه مشاغل خانگی در این شرایط، می توان از این فرصت استفاده کرد.

این مقام مسئول اظهارداشت: برای حمایت از این مشاغل، ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به استان اختصاص داده شده است که متقاضیان مشاغل خانگی می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

ابراهیمی گفت: با اشاره به مشکلات بازنشستگان گفت: صندوق ها از جمله صندوق بازنشستگی با مشکلاتی روبرو هستند که امید است در سطح کلان برای آن چاره اندیشی شود.

وی از احداث مسکن بازنشستگان خبر داد و افزود: با امضای تفاهم نامه بین وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی و مسکن و شهرسازی مقرر شد بازنشستگان صاحب خانه شوند.

قابل ذکر است که ۱۷ هزار و ۶۰۰ نفر بازنشسته در هرمزگان از صندوق بازنشستگی استان خدمات دریافت می کنند.

در این نشست مشکلات بازنشستگان استان نیز مورد بررسی قرار گرفت.

منبع : خبرگزاری برنا


افزایش حقوق بازنشستگان از ابتدای مهر

مدیر کل فنی صندوق بازنشستگی: دولت فرمول مربوط به افزایش حقوق‌ها را از ابتدای مهر تنظیم می‌کند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از رادیو گفتگو، اکبر شیرمحمدی مدیرکل فنی صندوق بازنشستگی کشوری در مصاحبه با برنامه “گفتگوی اقتصادی” درباره صندوق‌های بازنشستگی و چالش‌های پیش رو گفت: صندوق بازنشستگی کشوری به عنوان یک صندوق بیمه‌ای و در قالب نظام‌های بازنشستگی تعریف شده است.
وی افزود: این صندوق‌ها باید وظایف و تعهدات خود را در چارچوب بیمه‌ای و با دریافت کسور بازنشستگی و سرمایه گذاری انجام دهند.
شیرمحمدی یادآور شد: با تصویب قانون اصلاح ماده ۷۴ قانون استخدامی کشور در سال ۵۳ حدود ده سال سنوات بازنشستگی به عنوان خدمت ارفاقی کارکنان ایجاد شد و بزرگترین لطمه را به نظام بازنشستگی کشور وارد کرد و البته قوانین حمایتی نیز تعهدات صندوق را بیشتر کردند.
مدیر کل فنی صندوق بازنشستگی کشوری درباره وضعیت شاخص‌های مالی و درآمدی صندوق‌های بازنشستگی اظهارکرد: در حال حاضر شاخص پوشش حمایتی ۰،۷ دهم درصد است به این معناکه به ازای هر نفر بازنشسته کمتر از یک نفر کسور پراختی وجود دارد و این موضوع بزرگترین لطمه را به منابع ورودی صندوق‌های بازنشستگی می‌زند.
کسورات بازنشستگی که در حال حاضر از کارکنان شاغل دریافت می‌شود پاسخگوی کمتر از ۲۰ درصد پرداخت حقوق بازنشستگان صندوق بازنشستگی بوده و سرمایه گذاری‌های صندوق‌های بازنشستگی کشوری هم کمتر از پنج درصد پرداختی‌های حقوق بازنشستگان را جوابگوست ضمن اینکه وابستگی این صندوق‌ها به بودجه عمومی نیز بیشتر از ۷۵ درصد پرداختی ماهیانه این صندوق‌ها را جبران می‌کند.
این مقام مسئول درباره مطالبات صندوق‌های بازنشستگی از دولت گفت: آثار مالی که به خاطر قوانین و مقررات موجود بر این صندوق‌ها تحمیل شده عدد بسیار بزرگی است به طوری که صندوق‌ها به شدت وابسته به بودجه عمومی شدند.
شیرمحمدی درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان اظهارکرد: برخلاف حقوق شاغلان که افزایش متناسبی داشته، اما متاسفانه این افزایش در مورد بازنشستگان منطقی اعمال نشد.
حقوق بازنشستگان در اوایل سال فقط یک افزایش عمومی پیدا کرد دولت هم برای جبران این نقیصه فرمول مربوط به چگونگی افزایش حقوق‌ها را از ابتدای مهرماه تنظیم می‌کند و در صورت ابلاغ به صندوق در اولین فرصت این احکام صادر خواهد شد و منتظریم که خبر افزایش حقوق بازنشستگان معادل ۸۰ یا ۹۰ درصد حقوق شاغلان را بشنویم.
وی با بیان اینکه افزایش سن امید به زندگی در دنیا باعث افزایش سن بازنشستگی می‌شود، گفت: میانگین سن بازنشستگی در دنیا حداقل ۶۰ سال است، اما در کشور ما این سن ۵۲ سال است. اگر سن و سابقه و محاسبه حقوق بازنشستگی تغییر اساسی می‌کرد الان صندوق‌های بازنشستگی کمتر با مشکلاتی از جمله پرداخت تعهدات مواجه بودند.
شیرمحمدی با بیان اینکه مزایای سخاوتمندانه در صندوق‌های بازنشستگی ایران در دنیا نظیر ندارد، گفت: مثلا فرزند دختر در صورت طلاق گرفتن حمایت می‌شود و از خانم ۷۰ ساله‌ای هم که طلاق می‌گیرد، حمایت می‌شود و همین مسائل مدت تعهدات صندوق‌های بازنشستگی را افزایش می‌دهد.
مدیر کل فنی صندوق بازنشستگی کشوری اصلاحات ساختاری از جمله کوچک کردن صندوق‌های بازنشستگی را ضروری خواند و تصریح کرد: صندوق‌ها دیگر از اداره کردن خود عاجز شده اند لذا حتماً باید به جایگاه صرفاً پرداخت کننده حقوق بازنشستگان تبدیل شوند و دریافت کسورات بازنشستگی هم مستقیماً در مسیر سرمایه گذاری‌های پایدار و مطمئن قرار گیرد.
وی تاکید کرد: اگر تعهدات صندوق‌های بازنشستگی منطبق با منطق و قانون و اصول بیمه‌ای باشد قطعاً تعهدات صندوق در بحث حمایت هم منطقی‌تر خواهد شد و البته که این موضوع نیازمند تامین منابع پایدار است.
شیرمحمدی در پایان این گفتگو از مجلس و نهاد‌های ذیربط درخواست کرد که دست صندوق بازنشستگی را بگیرند و برای حل مشکلات آینده این صندوق‌ها اقدام کنند.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما


بازنشستگی ۶۲۰ هزار معلم تا سال ۱۴۰۴

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از بانشستگی ۶۲۰ هزار معلم ظرف ۵ سال آینده خبر داد و گفت: آموزش و پرورش باید هرچه سریع‌تر نسبت به جذب نیروهای بلاتکلیف ۴ گروه قانون استخدام معلمان حق التدریس اقدام کند.

فرهاد بشیری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت سرعت بخشی در اجرای قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزش یاران نهضت سوادآموزی مصوب مجلس دهم، اظهار کرد: با توجه به اینکه کمبود معلم در سراسر کشور، مسئله‌ و نیاز جدی در هر استان است، باید نسبت به اجرای این قانون هرچه سریع‌تر عمل کرد.
بشیری یادآور شد: آزمون نیروهای نیروهای نهضت سوادآموزی برگزار شد و امروز وقت آن رسیده تا قانونی که در مجلس دهم به تصویب رسیده را برای ۴ گروه نیروهای حق التدریس، خرید خدمات آموزشی، پیش دبستانی و نهضت سواد آموزی اجرا شود.
نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تا سال ۱۴۰۴ تعداد ۶۲۰ هزار معلم بازنشسته می‌شوند، افزود: آموزش و پرورش باید برنامه مدونی برای جذب معلم در این سال‌ها داشته باشد تا این کسری جبران شود.
بشیری تصریح کرد: در حال حاضر نیز بسیاری از استان‌ها با کمبود معلم مواجه هستند و نیاز است با همگرایی، وزارت آموزش و پرورش، کمیسیون آموزش و تحقیقات، سازمان امور استخدامی و سازمان برنامه و بودجه نسبت به ساماندهی نیروهای آموزش و پرورش اقدام شود.
وی اضافه کرد: طبق برآوردها آموزش و پرورش شهرستان پاکدشت برای سال تحصیلی پیش رو با کمبود ۹۰۰ معلم مواجه است و این در حالیست که آموزش و پرورش برای جبران این کمبود هیچ اقدامی نکرده است.
عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تاکید کرد: امروز جوانان تحصیل کرده بسیاری جویای شغل هستند و آموزش و پرورش باید بداند که همه کسری نیروی خود را نمی‌تواند از طریق دانشگاه فرهنگیان جبران کند؛ لذا باید دوره‌های تخصصی لازم برای این جوانان تحصیل کرده برگزار و به تدریج این نیروها به آموزش و پرورش تزریق شوند.

منبع : خبرگزاری خانه ملت


افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

عضو هیئت امنای سازمان تامین اجتماعی با اشاره به واریز میانگین ۴۰۰ هزار تومان برای بازنشستگان حداقل بگیر این سازمان گفت: تکلیف حق بن و مسکن هنوز مشخص نشده و به محض موافقت دولت واریز می شود.

اکبر شوکت در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در خصوص آغاز پرداخت افزایش حقوق مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: سازمان از روز گذشته پرداخت مابه‌التفاوت افزایش حقوق تیرماه را آغاز کرده و طی هفته جاری به حساب تمامی بازنشستگان واریز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه به طور میانگین ۴۰۰ هزار تومان به حقوق حداقل بگیرها واریز شده است گفت: مابه‌التفاوت فروردین و اردیبهشت ماه نیز با حقوق تیر ماه (در پایان تیر) واریز خواهد شد.

عضو هیئت امنای سازمان تامین اجتماعی گفت: البته مزایای جانبی حق مسکن و بن نیز به حقوق بازنشستگان اضافه می‌شود که باید ابتدا هیئت دولت موافقت کند و سپس در جلسه هیئت امنا مطرح می‌شود البته ما حرفی بر روی آن نداریم و سریع تصویب و اجرایی خواهد شد.

شوکت با اشاره به اینکه حق مسکن ۳۰۰ هزار تومان و حق بن ۴۰۰ هزار تومان خواهد بود، گفت: باید منتظر باشیم و ببینیم که از این مزایا نیز حق بیمه کسر خواهد شد یا خیر. اگر کسر نشود علاوه بر ۴۰۰ هزار تومان افزایش اولیه حدود ۷۰۰ هزار تومان نیز به حقوق بازنشستگان افزوده خواهد شد و در صورت کسر حق بیمه مبلغی از آن کسر می‌شود.

عضو هیئت امنای سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی برای مصارف خود باید منابعی در نظر بگیرد و در شرایط فعلی بدون تخصیص منابع این امکان وجود ندارد به همین دلیل موافق کسر حق بیمه از مزایای جانبی است.

شوکت تصریح کرد: حقوق بازنشستگان حداقل بگیر تامین اجتماعی به صورت پلکانی اضافه می‌شود به طور مثال فردی که سال گذشته حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دریافت می‌کرد امسال ۲۶ درصد به حقوق او اضافه می‌شود و بازنشسته دیگر با دریافت کمی بیشتر از حداقل بگیر با تعاریفی که تامین اجتماعی دارد، حدود همان ۲۶ درصد و شاید کمی کمتر به حقوقش اضافه خواهد شد.

وی افزود: بازنشستگان در سایر سطوح مزدی ۱۵ درصد به علاوه ۱۶۴ هزار تومان ثابت در ماه دریافت می‌کنند که این درصد افزایش معمولاً برای بازنشستگانی است که حقوقشان چند برابر حداقل حقوق است که البته تعداد آنها زیاد نیست.

عضو هیئت امنای سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به این سوال که با در نظر گرفتن افزایش‌ها باز هم حقوق بازنشستگان به دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان نمی‌رسد، اظهار داشت: مشخص است که سازمان تامین اجتماعی اعتبار کافی برای افزایش یکباره حداقل یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به بازنشستگان را ندارد و به این علت مابه‌التفاوت آن باید از همسان سازی تامین شود که آن هم در دست بررسی است و امیدواریم بزودی به نتیجه برسد.

منبع : خبرگزاری مهر


زمان پرداخت تفاوت افزایش حقوق بازنشستگان مربوط به خرداد

 مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی: تفاوت افزایش حقوق بازنشستگان مربوط به خرداد، هفته آینده پرداخت می‌شود.

آقای مصطفی سالاری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: پرداخت تفاوت افزایش حقوق بازنشستگان مربوط به خردادماه از روز شنبه هفته آینده آغاز می‌شود که ۱۰۰ درصد پرداخت خواهد شد و اعمال افزایش در حقوق تیرماه نیز با نرخ جدید انجام خواهد شد و مشکلی وجود ندارد.
وی گفت: تفاوت حقوق فروردین و اردیبهشت را نیز همزمان با حقوق تیرماه پرداخت خواهیم کرد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: درست است که مصوبه شورای عالی کار از اول تیرماه اعمال خواهد شد، اما آن چیزی که با مصوبه دولت اعمال می‌شود و افزایش می‌یابد آن را از اول سال اعمال می‌کنیم و تفاوت خردادماه را هفته آینده و فروردین و اردیبهشت ماه را نیز همزمان با حقوق افزایش یافته تیرماه پرداخت خواهیم کرد.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما


جزئیات بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان کشوری در سال ۹۹

سقف پوشش های مختلف بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق بازنشستگی کشوری چه میزان افزایش داشته است در این گزارش اطلاعات مناسبی در این خصوص ارائه شده است.

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، از ابتدای سال جاری اقدامات جدی در ارتباط با افزایش تعهدات بیمه تکمیلی بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری انجام گرفت تا شرایطی فراهم شود و بتوانیم پوشش‌ها را گسترش دهیم و در این فرایند سرانه حق بیمه تکمیلی از ۶۰ هزار تومان به ۱۴۰ هزار تومان در ماه افزایش پیدا کرد و در حالی این اتفاق رقم خورده است که سرانه پرداختی از سوی بازنشستگان تغییری پیدا نکرد و در واقع ۵۵ هزار تومان از افزایش سرانه توسط صندوق بازنشستگی و ۵۵ هزار تومان نیز توسط سازمان برنامه و بودجه پرداخت می‌شود.

با اجرای طرح جدید، تمام پوشش‌های قبلی از بیمه تکمیلی امسال به دو برابر افزایش خواهد یافت. علاوه بر اینکه تعهدات جدیدی به قرارداد بیمه تکمیلی اضافه شده است. به عنوان مثال تعهد بیمه تکمیلی در اعمال جراحی تخصصی که از جمله جراحی‌های پرهزینه است سال گذشته ۲۳ میلیون تومان بود که با قرارداد جدید رقم آن به ۴۴ هزار تومان رسیده است. همچنین تعهدات در رابطه با جراحی عمومی در سال گذشته ۱۱ میلیون تومان بود که با قراداد جدید رقم تعهد به ۲۲ میلیون تومان افزایش یافته است.

در سایر موضوعات مثل خدمات تشخیص درمانی سرپایی مواردی مثل هزینه خدمات تشخیصی شامل انواع فلورسکوپی، اپتومتری، ادیومتری و … که سال گذشته تعهد بیمه تکمیلی ۸۵۰ هزار تومان است، امسال به یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان افزایش یافته است. همچنین خدمات انواع آزمایشگاهی سال گذشته ۴۰۰ هزار تومان بوده که امسال به ۸۰۰ هزار تومان افزایش رسیده است.

تعهد اعمال مجاز سرپایی سال گذشته ۴۶۰ هزار تومان بود که رقم آن امسال به ۹۲۰ هزار تومان افزایش یافته است. علاوه بر اینکه تعهد خدمات رادیوگرافی سال گذشته ۲۰۰ هزار تومان بود که با قرارداد جدید به ۴۰۰ هزار تومان رسیده است. همچنین خدمات جدیدی به تعهدات بیمه تکمیلی اضافه شده است که از آن جمله می‌توان به کمک هزینه عینک هر سه سال یکبار تا سقف ۱۲۰ هزار تومان، کمک هزینه عصا و واکر فقط یکبار هر یک تا سقف ۱۰۰ هزار تومان، کمک هزینه خرید ویلچر فقط یکبار تا سقف ۱ میلیون تومان، کمک هزینه خرید سمعک هر پنج سال یکبار تا سقف ۵۰۰ هزار تومان و کمک هزینه یک دست دندان هر سه سال یکبار تا سقف ۳۰۰ هزار تومان اشاره کرد.

جزئیات افزایش سقف پوشش های مختلف بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق بازنشستگی کشوری در این اینفوگرافیک اطلاعات مناسبی می‌توانید بخوانید.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان


تلاش برای ایجاد اشتغال فرزندان بازنشستگان

وزیر رفاه شفافیت را اصل مهم حاکم بر فعالیت‌ها خواند و گفت: رویکردهای فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری باید تقویت شده و کارکردهای آن باید در یک اتاق شیشه‌ای تبیین شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد شریعتمداری در آئین معارفه «اکبر افتخاری» مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی کشوری که با حضور معاون رفاه اجتماعی، معاون امور اقتصادی و مدیران کل این وزارتخانه، سرپرست پیشین و رئیس هیات مدیره، اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد صندوق بازنشستگی کشوری برگزار شد، تاکید کرد: مشکلات زیادی در زندگی بازنشستگان وجود دارد و برخی از آنها برای یک زندگی معمولی و آبرومند در تلاش هستند، بنابراین کار و خدمت در نهادهای خدمت رسان چون صندوق بازنشستگی کشوری نیازمند ایجاد احساس مشترک و همدلی است.
شریعتمداری ضمن قدردانی از تلاش‌ها و خدمات سرپرست صندوق بازنشستگی کشوری در چند ماه گذشته گفت: آقای ایزدی از نزدیک با مسائل صندوق آشنایی داشتند و با حضور ایشان، کمبود مدیرعامل احساس نمی‌شد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه امروز امانت بزرگی به دست دکتر افتخاری سپرده می‌شود، افزود: رهبری در جایی در بیاناتشان گفتند که توجه به بازنشستگان عین وفاست. بنابراین وفاداری ایجاب می‌کند که به کسانی که سال‌های متمادی خدمت کرده اند، احترام و عزت گذاشته شود و این نگاه باید همیشه در مجموعه این سازمان ساری و جاری باشد.
وی با اشاره به برکناری یکی از مدیران شرکت‌های زیرمجموعه به دلیل دریافت حقوق بالا افزود: به تازگی به محض اطلاع یکی از مدیرانی که بیشتر از میزان تعیین شده حقوق دریافت می‌کرد را به دلیل عدم رعایت مقررات برکنار کردم.
شریعتمداری با اشاره به اینکه صندوق بازنشستگی کشوری یک سازمان فرهنگی و اجتماعی برای خدمت به بازنشستگان کشوری است، گفت: در اینجا عصاره فضائل جمع‌اند. بازنشستگان صندوق از وزارتخانه و سازمان‌های دولتی هستند و این جلوه سازمان باید مورد توجه و تاکید باشد.
او با تاکید بر اینکه به هیچ وجه نباید از مسئولیتمان فاصله بگیریم، گفت: باید خود را در بین بازنشستگان ببینیم، با آنها ارتباط و تعامل داشته باشیم، تشکل‌هایشان را محترم بشماریم، با ایشان ارتباطات تشکیلاتی و منظم داشته باشیم، آنان را تکریم کنیم و مسائل و مشکلاتشان را جدی بگیریم.
وی با بیان اینکه صیانت از آنچه متعلق به بازنشستگان است باید با حداکثر توانایی انجام شود، گفت: دارایی‌های بازنشستگان، ارزش دادن به دارایی‌های آنان، حرکت به سمت یک نظام مالی سود ده با پرتفوی ارزشمند از جمله اهداف این صندوق است و همه صندوقهای بازنشستگی دنیا هم با در پیش گرفتن همین رویکرد کمتر بنگاه داری می‌کنند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ۵۰۰ روز تا پایان این دولت باقی مانده است، افزود: در این مدت باید چارچوب مناسبی برای فعالیت در نظر گرفته شود. مهمترین آن سند راهبردی است که با کمک دکتر لشکربلوکی و دیگر کارشناسان و مشاوران متخصص در دو بخش تهیه شده است. در نگاه کلان، موضوع صندوق بازنشستگی به طور کلی مطرح است و بخش دوم آن مربوط به اداره مناسب صندوق بازنشستگی و رساندن آن به جایگاه واقعی است که آن هم باید جدی گرفته شود.
او با بیان اینکه هیات مدیره صندوق بازنشستگی تا همین جای کار روی چارچوب موجود، نظر هماهنگی دارد، ادامه داد: مسائل بسیار روشن و بدیهی است و در حکم آقای افتخاری بر آن هم تاکید کرده ام و حتماً مورد توجه ایشان هم هست. خوشبختانه پلتفرم خوبی برای هدایت و اداره صندوق وجود دارد که این چارچوب می‌تواند روز به روز اصلاح شود.
شریعتمداری با تاکید بر ظرفیت‌های موجود در صندوق بازنشستگی کشوری ازجمله وجود هیات مدیره توانا، آن را ذخیره ارزشمندی در اختیار مدیرعامل جدید این صندوق برشمرد و خطاب به مدیرعامل جدید گفت: توصیه می‌کنم تعامل پایداری با اعضای هیات مدیره داشته باشید.
اهمیت و توجه مشارکت موضوع دیگر مورد اشاره وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست بود؛ او با تاکید بر اهمیت استفاده از نظرات و دیدگاه‌های کارشناسی، به موضوع رشد از درون اشاره کرد و گفت: بدنه بسیار خوبی در حوزه‌های کارشناسی در صندوق وجود دارد. شما به عنوان مدیرعامل مختارید هر تغییری که خواستید ایجاد کنید، ولی صندوق بازنشستگی ظرفیت‌های قوی دارد.
شریعتمداری تاکید کرد: باید تلاش کرد تا در چارچوب کارشناسی تصمیم گرفته شود و صندوق از اینکه پروژه‌های فعلی به عنوان گرفتاری برای آیندگان معرفی شوند، برای باشد.
وی استفاده از جوانان و صبوری کردن در برابر آنان را امر مهمی در مدیریت سازمان‌های زیرمجموعه وزارتخانه معرفی کرد و گفت: این وظیفه ماست که افراد را با سطح دانش بالا و تجربه متوسط به میدان بیاوریم تا سکان داری کنند و بیاموزند.
وی جوان گرایی را یکی از معیارهای مهم در انتخاب مدیران دانست و افزود: البته این رویکرد هرگز به معنی عدم توجه به شایستگی شایستگان نیست. در مقام اجر او در موقعیت‌هایی که نیاز به ایده‌های نو و خلاقیت وجود دارد، استفاده از جوانان کمک کننده است.
وزیر تعاون در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اهمیت برابری در مناصب و موقعیت‌های اداری، گفت: همه افرادی که زیر پرچم جمهوری اسلامی فعالیت می‌کنند، برابرند. تفاوت‌های قومی، نژادی، فرهنگ، زبان و… نمی‌تواند موجب برتری گروهی بر گروه دیگر باشد.
او با بیان اینکه رهبری موافق هیچ نوع تبعیضی در این عرصه‌ها نیستند، افزود: ایران متعلق به همه ایرانیان است.
وی گفت: موضوع دیگر پایداری صندوق بازنشستگی است. این صندوق از ابتدا با گرفتن ۲۲ درصد حق بیمه گرفتار مسائلی بوده است و باید اصلاحات ساختاری و پارامتریک اعمال شود.
او با بیان اینکه اصلاحی که سفره امروز بازنشستگان را کوچک کند مورد قبول نیست، افزود: می‌توانیم برای کسانی که می‌خواهند تازه به عنوان بیمه پرداز وارد شوند شرایط جدیدی در نظر بگیریم.
شریعتمداری با اشاره به اینکه باید با تمام توان برای کم کردن فاصله میان شاغلان و بازنشستگان تلاش کرد، گفت: البته منابع محدود است ولی باید به این موضوع توجه داشت که در شرایط تحریمی بیشترین فشار روی کسانی است که درآمدهای ثابت دارند.
او همسان سازی و متناسب سازی حقوق بازنشستگان را موضوع مهمی دانست که نیازمند مذاکره و تلاش در مجلس است و ادامه داد: می‌توان بدون وارد کردن فشار بیشتر بر دولت این مشکل را مرتفع کرد.
وزیر تعاون با اشاره به اهمیت بیمه درمان بازنشستگان گفت: مساله بیماری و درمان از مسائل مهم دوران سالمندی است و بخشی از امنیت خاطر سالمندان را به خود اختصاص می‌دهد. در حقیقت، پشتوانه قوی بیمه درمان، نیازی اساسی برای بازنشستگان است.
او با اشاره به اهمیت برقراری ارتباط میان بازنشستگان و صندوق بازنشستگی گفت: تکریم بازنشستگان، اهمیت زیادی دارد. جامعه بازنشسته، محترم‌اند و نباید به آنها بی توجهی شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارتباط مستمر و نزدیک میان بازنشستگان و صندوق بازنشستگی کشوری را نیازی مهم خواند و گفت: وظیفه کارکنان و مدیران فقط نشستن در اتاق‌هایشان نیست. رفتن به میان بازنشستگان و صحبت کردن با آنها اهمیت زیادی دارد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه یکی از مسائل اساسی در کشور موضوع اشتغال است، گفت: درباره خانواده بازنشستگان این موضوع جدی تر است چون حقوقشان کمتر از دوران اشتغال است. باید برای ایجاد اشتغال برای فرزندان بازنشستگان تلاش کرد، این احساس همدردی به آنها تسلی خاطر می‌دهد و این کارها شدنی است.
او در ادامه، بحث گردشگری بازنشستگان را مورد توجه قرار داد و گفت: در بحث گردشگری، شعار خوب «در خانه نمانیم» مطرح است که باعث احساس حیات و نشاط در بازنشستگان می‌شود و به این ترتیب دیگران هم از وجود آنها بهره مند می‌شوند.
شریعتمداری ضمن اشاره به اهمیت توجه به بدنه بازنشستگان افزود: رعایت صرفه جویی یک اصل است و واقعاً در شرایط فعلی که کسانی با حداقل‌ها زندگی می‌کنند شایسته نیست که بی مبالاتی صورت گیرد. ما یک خانواده یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفری داریم و باید کاری کنیم تا جامعه ما را باور کند.

منبع : خبرگزاری مهر


تمدید خدمت ۲هزار و ۳۰۰ معلم بازنشسته در مازندران

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به کمبود معلم در سطح استان گفت: برای سال تحصیلی جدید جهت تامین نیرو تدریس ۲ هزار و ۳۰۰ معلم بازنشسته را استمرار خدمت دادیم.

به گزارش بازارکار به نقل از ایرنا، عسگری نیکزاد در جمع خبرنگاران استان در ساری گفت: امسال سه هزار و ۲۰۰ معلم بازنشسته داشتیم که از این تعداد ۹۰۰ نفر خود را بازنشسته کردند و باقی به خدمت خود استمرار دادند.
وی استمرار خدمت معلمان بازنشسته را با اختیار خودشان عنوان کرد و گفت: در این مسئله اجباری وجود نداشت و با رایزنی و همچنین شرح وضعیت کمبود مدارس استان به صورت اختیاری استمرار به کار کردند.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران همچنین با اشاره به اینکه در حال حاضر نیازمند ۱۱ هزار ساعت معلم برای مدارس استان هستیم، افزود: تا به حال حدود ۵۰۰ نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان جذب آموزش و پرورش مازندران شدند .
نیکزاد با بیان اینکه هنوز از جذب نیروی حق التدریس و ماده ۲۸ آماری قطعی در دست نیست، گفت : پیش بینی می شود تمام نیروهای مورد نظر مدارس از بخش حق التدریس تامین شود زیرا دیگر جذب رسمی ممکن نیست.
وی همچنین اظهار داشت :در صورت کمبود و نیاز به نیروی تدریس از محل پیش دبستانی ها، نهضت سوادآموزی و خرید خدمتی ها اقدام به تامین خواهیم کرد.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران همچنین وعده داد که با وجود تمام مشکلات هیچ‌ کدام از کلاس های درس مدارس بدون معلم نخواهند بود.
نیکزاد در پایان پرداخت کمک هزینه ها به مدارس را اختیاری توصیف کرد و گفت: این پرداختی ها حتی یک دهم پرداختی در مدارس غیر انتفاعی نیست و باتوجه به مشکلات کشور و نظام می طلبد خانواده ها در مسیر تعالی دانش آموزان همراهی کنند.
گفتنی است که امسال ۵۳۶ هزار دانش آموز از پایه پیش دبستانی تا متوسطه دوم در چهار هزار و ۳۰۰ مدرسه استان تحصیل خواهند کرد.
آموزش و پرورش مازندران حدود ۳۸ هزار و ۵۰۰ نیروی انسانی دارد که از این تعداد ۲۴ هزار نفر معلم و باقی نیروهای اداری هستند.

منبع : خبرگزاری ایرنا


فرهنگیان بازنشسته می‌توانند تدریس کنند

مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش درباره به‌کارگیری بازنشستگان در آموزش و پرورش گفت: بازنشستگان واجد شرایط در همه دستگاه‌ها می‌توانند معادل یک‌سوم ساعت اداری خدمت کنند.

به گزارش بازارکار یارمحمد حسین‌بُر مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در پاسخ به درخواست مخاطبان سامانه «فارس من» مبنی بر «به‌کارگیری گسترده بازنشستگان در آموزش و پرورش چرا؟»، گفت: ما در این زمینه در چارچوب قانون عمل می‌کنیم و بازنشستگان واجد شرایط نه‌تنها در وزارت آموزش و پرورش بلکه در همه دستگاه‌ها می‌توانند معادل یک‌سوم ساعت اداری خدمت کنند.
مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: به‌کارگیری بازنشستگان در دستگاه‌های دولتی با کسب مجوز از سازمان امور اداری و استخدامی انجام می‌شود.

منبع : خبرگزاری فارس


پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته پرداخت می‌شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه در جلسه این کمیسیون با حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش پرداخت، پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته در دو ماه مرداد و شهریور مطرح شد، گفت: ۱۲ هزار نفر از معلمان حق‌التدریس استخدام خواهند شد.

محمدجواد ابطحی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: در این جلسه موارد مختلفی مطرح شد که می‌توان مهمترین آن را قول پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان تا پایان شهریورماه اعلام کرد که براین اساس پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ۹۷ در دو مرحله به صورت ۵۰-۵۰ طی ماه‌های مرداد و شهریور پرداخت خواهد شد.

وی افزود: تعیین تکلیف مربیان پیش‌دبستانی و معلمان حق‌التدریس از سایر موارد مطرح در جلسه امروز بود که طبق گفته سرپرست آموزش و پرورش در نظر دارند که ۱۷ هزار نفر را تعیین تکلیف کنند اما سازمان اداری و استخدامی با اعطای مجوز استخدام به ۱۲ هزار نفر موافقت کرده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: معلمان حق‌التدریسی که تعیین تکلیف می‌شوند وارد مدارس شده و در ایام تدریس یعنی در طول سال تحصیلی آموزشهای ضمن خدمت خود را طی خواهند کرد و مابقی آنها نیز تا برنامه ششم توسعه تعیین تکلیف خواهند شد.

ابطحی با اشاره به اینکه طبق گفته‌های سرپرست وزارت آموزش و پرورش تلاش برای معوقات فرهنگیان در حال انجام است، ادامه داد: آموزش‌دهندگان سال ۹۲ به بعد نیز به صورت حق‌التدریس مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به اینکه سرپرست وزارت آموزش و پرورش به طرح خیرین مدرسه‌یار اشاره کرد، گفت: در این طرح خیرین همانند مدرسه‌سازها فعالیت می‌کنند اما در موارد جزئی‌تر و کمک به مدرسه در ابعاد مختلف.

منبع : خبرگزاری تسنیم


توقف طرح بازنشستگی پیش از موعد کارکنان نفتی پتروشیمی آبادان

فرماندار ویژه آبادان گفت: طرح بازنشستگی پیش از موعد کارکنان نفتی پتروشیمی آبادان متوقف شد.
سید زین العابدین موسوی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: پس از بررسی مشکل بخش کارکنان نفتی پتروشیمی آبادان و برگزاری جلسات مشترک با مسئولان پتروشیمی و پیگیری‌های تلفنی با رئیس صندوق بازنشستگی نفت، مقرر شد طرح بازنشستگی پیش از موعد کارکنان پتروشیمی تا روشن شدن مفاد قانونی متوقف شود.

وی افزود: اجازه نمی‌دهیم کارگران وجه المصالحه شرایط کارفرما و صندوق بازنشستگی قرار گیرند.

منبع : خبرگزاری مهر


بستر سازی برای اشتغال جوانان با اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان

رئیس فراکسیون جوانان ‌مجلس: اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان بستر را برای اشتغال‌زایی جوانان فراهم می‌کند
رئیس فراکسیون جوانان ‌مجلس شورای اسلامی گفت: با تصویب و اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان در مجلس مسئولان وظیفه دارند بستر را برای حضور و فعالیت جوانان تسهیل کنند.

رئیس فراکسیون جوانان ‌مجلس: اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان بستر را برای اشتغال‌زایی جوانان فراهم می‌کند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اسلامشهر، سید فرید موسوی عصر امروز در نشست مشورتی جوانان شهرستان اسلامشهر با اشاره به اِشراف جوانان اسلامشهری بر مشکلات این شهرستان اظهار داشت: متاسفانه فضایی در کشور و به ویژه در شهرستان‌های استان تهران به وجود آمده که سیاه‌نمایی وضعیت موجود مشهود است و باید این مسئله برطرف و اقدامات مثبت و مسائل رو به رشد بیشتر دیده شود.

وی با اشاره به ضرورت تعیین تکلیف مجمع‌های مشورتی جوانان و تشکل‌های مردم‌نهاد تصریح کرد: در ۵ سال اخیر سمن‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد در زمینه مسائل جوانان رشد قابل توجهی داشته‌اند، باور ما این است که بدون دخالت دولت باید فضا برای فعالیت مردم و بخش خصوصی فراهم شود و نسبت به اطرافیان خود مسئولیت اجتماعی داشته باشیم.

 

رئیس فراکسیون جوانان در مجلس شورای اسلامی افزود: باید از فرصت‌ها و فضایی که برای نقش‌آفرینی جوانان در شهرستان به وجود آمده استفاده و به نقطه اتصال بین ادارات و مجمع شورای مشورتی جوانان تبدیل و پیشرفت‌ها و کاستی‌ها را به ادارات و به مجمع مشورتی جوانان منتقل کرد.

موسوی بیان کرد: متاسفانه فضا به سمت بزرگنمایی خطاها و اشتباهات پیش رفته است و بدون اینکه به نقش و وظیفه خود بیاندیشیم برخی افراد فرصت‌طلب به دنبال ایجاد احساس ناامیدی در بین جوانان سرمایه‌های این نظام هستند.

وی ادامه داد: به پشتوانه مطالبات جوانان، قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در مجلس تصویب و اجرایی شد اکنون مسئولان وظیفه دارند بستر را برای حضور و فعالیت جوانان تسهیل کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی به وظایف مجمع مشورتی جوانان در توسعه اسلامشهر اشاره کرد و گفت: تقویت مشارکت اجتماعی برای تسهیل توسعه، شناسایی مشکلات، کنار هم بودن برای داشتن حال خوب و حفظ این نقش مشورتی خود بدون دخالت در امور اجتماعی از جمله اهداف شکل‌گیری مجمع مشورتی جوانان در اسلامشهر است.

موسوی در پایان خاطرنشان کرد: از فرماندار اسلامشهر درخواست دارم برای تسریع و تسهیل در امور جوانان فضایی در بخشداری یا دهیاری‌ها برای برگزاری و تشکیل جلسات شورای مشورتی جوانان و پیگیری امور جوانان تخصیص دهند.

منبع : خبرگزاری تسنیم


قانون منع به کارگیری بازنشستگان از کارکرد اصلی خود خارج شده است

رئیس فراکسیون امید مجلس با انتقاد از اینکه قانون منع به کارگیری بازنشستگان از کارکرد و روح اصلی خود خارج شده، گفت: از رییس جمهور می خواهیم به وزرای خود تذکر دهند که رفع تکلیف با به کارگیری عده قلیلی از جوانان آن هم بدون توجه به تجارب مرتبط، جفا به مدیریت کشور است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،محمدرضا عارف در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۴تیرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر هفتم تیر گفت: در این چند دقیقه و به نمایندگی از مردم، مهمترین دغدغه‌ها و چالش‌های پیش روی کشور که بیشترین تاثیر را بر زندگی هموطنان‌مان دارد را با شما مطرح و مسئولیت و تعهدمان را در قالب سه محور بازگو می‌کنم.

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه امروز سیاست راهبردی نظام در پرهیز از تنش‌آفرینی و جنگ و تن ندادن به مذاکره‌، بیش از هر زمان دیگر نیازمند اقتدار، صبر، شکیبایی راهبردی و همبستگی ملی است، افزود: در عرصه خارجی، از آنجا که تولید و به‌کارگیری سلاح هسته‌ای جایگاهی در دکترین دفاعی کشور ندارد، ما نیازمند آنیم که هدف میان مدت کشورمان مبتنی بر حفظ برجام و عدم بازگشت مجدد به شورای امنیت را از طریق تقویت مسیر دیپلماتیک دنبال کنیم.

وی ادامه داد: اما راهبرد سیاست خارجی کشور، نیازمند مقاومت، تقویت تاب آوری و صبر راهبردی، همبستگی ملی و ارتقاء سرمایه اجتماعی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: با ۴۰ سال سابقه حضور در دولت و مجلس، در دانشگاه و در میان جوانان و مردم، هیچ گاه لزوم بازآفرینی سرمایه اجتماعی را همچون امروز، مهم و حیاتی ندیده‌ام.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در ملجس دهم، افزود: سرمایه اجتماعی دربردارنده اعتماد عمومی است و اعتماد عمومی مردم در درجه اول، نیازمند عزم و باور جدی به مبارزه با فقر و فساد و تبعیض است؛ با یک رویکرد فراگیر و عزم جدی در مبارزه با فساد، می توان مدیریت کشور را از بحران ناکارآمدی و اعتماد مردم را از ورطه نا امیدی نجات داد.

رئیس دستگاه قضا مبارزه با فساد را سرلوحه برنامه‌های خود قرار دهند

عارف ضمن آرزوی توفیق برای رئیس جدید قوه قضاییه گفت: انتظار می رود ایشان مبارزه با فساد را سرلوحه برنامه‌های خود قرار دهند و در مسیر بازگشت اعتماد از دست رفته مردم، ثابت قدم باشند؛ لازم است دولت و مجلس هم به پیشبرد سیاست های ضد فساد متعهد باشند و در این مسیر هیچ مصلحتی را مقدم و بالاتر از مبارزه با فساد و رانت قرار ندهند.

وی یادآور شد: در برنامه شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان هم، بحث مبارزه با فساد و بازآفرینی اعتماد عمومی را سرلوحه برنامه های آتی و به عنوان یک شاخص کلیدی در انتخاب و معرفی افراد، مبنا قرار خواهیم داد.

وی با بیان اینکه در کنار حیاتی بودن بازآفرینی اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی، توجه به زندگی و معیشت مردم، دومین سیاست مهم و البته چالش جدی کشور است، تصریح کرد: متاسفانه سیاست های نادرست و ناهماهنگ و چالش‌های ناکارآمدی در نظام اداری کشور، تاثیری فراتر از تحریم ها بر اقتصاد و زندگی مردم داشته است و اساسا، اثرات سوء تحریم ها به واسطه چالش‌های سیاست‌گذاری در کشور، فراگیر شده؛ رشد اقتصادی پایین و نابرابری در جامعه مهمترین نگرانی های راهبردی کشورمان، تنها حاصل تحریم های تحمیل شده نبوده، بلکه نتیجه سیاست گذاری‌های غلط و عدم استفاده از ظرفیت نخبگان و کارشناسان، در به کارگیری منابع ارزشمند کشور است.

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اگر اصلاح ساختار اقتصادی و مدیریتی کشور، کانون توجه مدیران و سیاست گذاران قرار نگیرد، حتی با رفع تحریم ها، توفیقی در حل بحران اقتصادی و رفع تنگناهای معیشتی مردم حاصل نخواهد شد باید ضعف مدیریتی و سیاست گذاری به خصوص در حوزه های اقتصادی را پذیرفت و در جهت اصلاح ساختارها و کنار گذاشتن مدیران بی انگیزه، محتاط، منفعت طلب و ناکارآمد و البته حمایت و پشتیبانی از مدیران سالم، توانمند و با انگیزه، رویکردی جدی را آغاز کنیم، متاسفانه قانون منع به کارگیری بازنشستگان عملا از کارکرد و روح اصلی خود خارج شده و صرفا به رعایت صورت و ظاهر آن اکتفا شده است

رئیس جمهور استفاده از جوانان با تجربه و موفق را به عنوان الزامی برای خروج از بحران مدیریت در کشور مورد توجه جدی قرار دهد

وی افزود: از آقای رییس جمهور تقاضا داریم که استفاده از جوانان با تجربه و موفق را به عنوان الزامی برای خروج از بحران مدیریت در کشور مورد توجه جدی قرار دهد و به وزرای خود تذکر دهند که رفع تکلیف با به کارگیری عده قلیلی از جوانان آن هم بدون توجه به تجارب مرتبط، جفا به مدیریت کشور است و مسئولیت نابسامانی ها را بیش از پیش متوجه دولت خواهد کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اینکه در کنار مبارزه فراگیر با فساد و تحول در نظام مدیریتی و انتخاب مدیران شایسته، سومین رویکرد مهم برای گذر از این شرایط سخت تاریخی و مقابله با زیاده خواهی آمریکا و متحدانش در منطقه، توجه به همبستگی ملی و مشارکت همه جریانات درون نظام در مدیریت این مسیر سخت و دشوار است.

عارف ادامه داد: از همه جریانات سیاسی، کارگزاران و دولتمردان و مدیران ارشد و شما نمایندگان مردم می خواهم، ایجاد همبستگی و وحدت ملی و فراهم کردن زمینه حضور و مشارکت همه اقشار و جریانات سیاسی درون نظام را جدی بگیریم و به طور مشخص در شرایط امروز، همبستگی و اقتدار ملی می‌تواند در سایه رفع حصر، رفع محدودیت ها، حل و فصل وضعیت پرونده هایی نظیر پرونده فعالان محیط زیست و اعتماد به فعالان اجتماعی و سازمان های مردم نهاد ارتقاء یابد و منشور برادری و تفاهم و گفت و گوی ملی شکل بگیرد.

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حمایت از نشست‌های قانونی و تامین امنیت آنها، وظیفه مفروض است، تصریح کرد: وزارت کشور و نیروهای انتظامی و امنیتی باید برای تامین آزادی‌های قانونی مردم و کنشگران سیاسی، اجتماعی، صنفی و فرهنگی، همه توانایی‌های خود را به کار گیرند و شک نکنیم که این مهم، به تقویت انسجام ملی و بازسازی اعتماد عمومی کمک خواهد کرد در این رابطه تجربه ما در دولت اصلاحات نشان می دهد، در اوج مشکلات بین المللی و تنگناهای اقتصادی، امید و سرمایه اجتماعی مردم در کنار همبستگی و همراهی مدیران، می تواند شرایط سخت را به رونق و اصلاح پیش ببرد و باید از آن تجربه ارزشمند در کنار هم قرار گرفتن جریانات و شخصیت های اصیل نظام، استفاده کنیم.

برای ایجاد همبستگی ملی و بازآفرینی سرمایه اجتماعی، فارغ از مواضع حزبی و سیاسی تلاش کنیم

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ضمن تشکر از همکارانم در مجلس، از همه تقاضا دارم امسال پرتوان تر و جدی تر، توجه به مسایل و چالش های کشور را از نگاه ملی مورد توجه قرار دهیم تا در این سال سخت، ضمن به رسمیت شناختن رقابت سالم دو جریان اصیل انقلاب در رویکردهای ملی همچون مبارزه فراگیر با فقر و فساد و تبعیض، اصلاح ساختار اقتصادی، ایجاد همبستگی ملی و بازآفرینی سرمایه اجتماعی، فارغ از مواضع حزبی و سیاسی تلاش کنیم

منبع : خبرگزاری خانه ملت


اشتغال بازنشستگان در بنیاد شهید و امور ایثارگران صحت ندارد

در پی تذکر یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر اشتغال ۲۷ بازنشسته در بنیاد شهید، این دستگاه طی اطلاعیه ای این موضوع را تکذیب کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، در پی تذکر یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر اشتغال ۲۷ بازنشسته در بنیاد شهید و امور ایثارگران توضیحاتی از سوی اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران منتشر شد.

در این توضیحات آمده است: یکی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در تذکری در صحن علنی مجلس از اشتغال ۲۷ بازنشسته در بنیاد شهید و امور ایثارگران و در مشاغل مدیریتی خبر داده است که این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد.
بنیاد شهید و امور ایثارگران همانگونه که پیش از این اعلام شده است به محض ابلاغ قانون منع بکارگیری بازنشستگان از جمله نخستین دستگاه‌هایی بود که آن را قبل از موعد قانونی اجرایی کرد و علاوه بر آن، این قانون در تمامی سازمان‌های وابسته بنیاد نیز اجرا شده است و اکنون افرادی بر خلاف قانون منع بکارگیری بازنشستگان در بنیاد و سازمان‌های وابسته مشغول خدمت نیستند و به نظر می‌رسد اطلاعات ارائه شده به نماینده محترم مجلس شورای اسلامی مقرون به صحت نیست ضمن اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران همواره آماده پاسخگویی به مراجع نظارتی و مسوول در مورد اجرای این قانون است و در صورت ارسال مستنداتی در این زمینه موارد بررسی و مورد پیگیری دقیق قرار خواهد گرفت.

منبع : خبرگزاری مهر


جزئیات شرایط بازنشستگی پیش از موعد در آموزش و پرورش

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش، شرایط بازنشستگی پیش از موعد در این وزارتخانه را تشریح کرد.
به گزارش بازارکار یارمحمد حسین‌بُر مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه «آیا در وزارت آموزش و پرورش امکان بازنشستگی پیش از موعد و همچنین پرداخت سنوات و پاداش افرادی که تمایل دارند پیش از موعد بازنشسته شوند، وجود دارد؟»، گفت: بر اساس قوانین موجود اکنون امکان بازنشستگی پیش از موعد تنها برای بانوان با سنوات بالای ۲۵ سال وجود دارد ولی امکان بازنشستگی پیش از موعد برای آقایان ممکن نیست.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: پذیرفته شدن درخواست بازنشستگی پیش از موعد بانوان بستگی به وضعیت نیروی انسانی و نظر ادارات آموزش و پرورش محل خدمت آنان دارد و در صورتی که کمبود نیرو وجود داشته باشد، با آنها مخالفت خواهد شد.
وی درباره وضعیت بیمه تکمیلی بازنشستگان فرهنگی گفت: این مورد نیز مانند ارائه حقوق به بازنشستگان، مربوط به حوزه بازنشستگان کشوری می‌شود و ما تابع قوانین هستیم.

منبع : خبرگزاری فارس


شیب بالای بازنشستگی معلمان در چند سال آینده

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه در چند سال آینده با شیب بالای افزایش بازنشسته روبرو می‌شویم از آموزش و پرورش خواست قبل از مواجهه با این مساله برای آن چاره‌اندیشی کند.

داود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به آماری مبنی بر اینکه دو سوم فرهنگیان تا سال ۱۴۰۴ بازنشسته می‌شوند، گفت: وزارت آموزش و پرورش باید نظارت جدی در این خصوص داشته باشد و بر اساس آمار دقیق برنامه‌ریزی منسجمی انجام دهد زیرا آمار بسیار مهم است و نشان می‌دهد سالانه چه تعداد معلم از سیستم آموزشی خارج می‌شوند و چه روش‌هایی برای جایگزین کردن نیرو باید در پیش گرفته شود.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: یکی از روش‌های اصلی، پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان و آموزش و تعلیم آنها است؛ ضمن آنکه می‌توان بر اساس ماده ۲۸ آیین نامه دانشگاه فرهنگیان از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های دیگر استفاده کرد.
از هم‌اکنون باید پروسه تربیت معلم را آغاز کرد
وی درباره ماده ۲۸ توضیح داد: فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های دیگر می‌توانند پس از قبولی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش و طی دوره‌هایی در دانشگاه فرهنگیان و آشنایی با علوم و فنون معلمی، استخدام شوند زیرا پذیرفته‌شدگان دانشگاه فرهنگیان بر اساس فاکتورهای مشخص گزینش و برای معلمی تعلیم داده می‌شوند .
محمدی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش باید تمهیداتی به عمل آورد تا مشکل خروج فزاینده نیرو از بدنه معلمی ظرف چند سال آینده، نظام تعلیم و تربیت را دچار مشکل نکند، ادامه داد: بر اساس آماری که وزارت آموزش و پرورش اعلام کرده در چند سال آینده با شیب بالایی با افزایش بازنشسته روبرو خواهیم شد؛ بنابراین باید قبل از مواجهه با این مشکل برای آن چاره‌اندیشی کرد.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: از هم‌اکنون باید با برنامه‌های مناسب پروسه تربیت معلم را آغاز کرد؛ آن هم بر اساس آمار دقیق که چه تعداد از سیستم خارج می‌شوند و چه تعداد برای جایگزینی نیاز است و هر کدام از نیازها برای چه مقطعی است؛ ضمن آنکه چه تعداد را باید دانشگاه فرهنگیان تربیت کند و چه تعداد از ماده ۲۸ و غیره تامین شود.

منبع : خبرگزاری خانه ملت


ورود مجلس به نحوه اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان

عضو فراکسیون جوانان مجلس با اشاره به اینکه تخلفاتی در اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان صورت گرفته است، گفت: ما گزارش استنکاف از اجرای این قانون را به قوه قضائیه ارسال می‌کنیم.

سید احسان قاضی‌زاده هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان، اظهار داشت: جمعی از نمایندگان خواستار اعمال ماده ۲۳۴ آئین‌نامه داخلی مجلس برای نحوه اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان شدند.
وی ادامه داد: ما معتقدیم که در برخی موارد در اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان نقض قانون صورت گرفته است و باید طبق قانون به این تخلف رسیدگی شود.
عضو فراکسیون جوانان مجلس با اشاره به اینکه متاسفانه در بسیاری از بخش‌ها قانون منع به کارگیری بازنشستگان اجرا نشده است، تصریح کرد: در برخی از بخش‌ها هم که این قانون اجرا شد و عده‌ای سمت خود را ترک کردند اما خبرهایی داریم مبنی بر اینکه برخی افراد پس از آنکه آب‌ها از آسیاب افتاد، دوباره به سمت خود بازگشتند.
قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه ما در چندین مورد به این مسئله ورود و با خاطیان برخورد کردیم و اجازه نمی‌دهیم کسی این قانون مهم را دور بزند، ادامه داد: مجلس در زمینه اجرای کامل قانون منع بکارگیری بازنشستگان بسیار جدی است و قطعاً گزارش استنکاف از اجرای این قانون را در قالب اعمال ماده ۲۳۴ آئین نامه داخلی در صحن مجلس ارائه و سپس تبدیل به یک پرونده کرده و به قوه قضائیه ارسال می‌کنیم.
وی با تاکید بر اینکه ما روی اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان محکم ایستاده‌ایم، گفت: افکار عمومی و رسانه‌ها هم باید برای اجرایی‌تر شدن این قانون به مجلس و دستگاه‌های نظارتی کمک کنند و در صورت مشاهده نقض اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان اطلاع رسانی و اعلام کنند تا با خاطیان برخورد شود.
نماینده مردم فریمان در مجلس تاکید کرد: ما از دستگاه‌های نظارتی چون سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات هم درخواست کرده‌ایم که قاطع‌تر و جدی‌تر به موضوع اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان ورود کنند.
عضو فراکسیون جوانان مجلس با اشاره به اینکه اخیراً در کمیسیون اجتماعی مجلس جلسه‌ای در زمینه اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان با حضور جمشید انصاری برگزار شد، خاطرنشان کرد: رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در آن جلسه آماری از اجرای این قانون به نمایندگان ارائه کرد که برای ما به هیچ وجه قابل پذیرش نیست و باید این قانون به طور دقیق و کامل به اجرا درآید.

منبع :خبرگزاری مهر


بازنشستگی دو سوم فرهنگیان طی ۶ سال آتی

رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: در حال حاضر ۹۱۰ هزار معلم داریم که از این تعداد در سال ۹۹، حدود ۳۲۰ هزار نفر و در سال ۱۴۰۴ حدود ۳۳۰ هزار نفر یعنی دو سوم معلم‌های ما بازنشسته می‌شوند.

حسین خنیفر در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت بازنشستگی معلمان و روند جبران نیرو در آموزش و پرورش اظهار کرد: در چند سال آتی، دو اتفاق خواهد افتاد، در حال حاضر ۹۱۰ هزار معلم داریم که از این تعداد در سال ۹۹، حدود ۳۲۰ هزار نفر و در سال ۱۴۰۴ حدود ۳۳۰ هزار نفر یعنی دو سوم معلم‌های ما بازنشسته می‌شوند.
وی افزود: اگر تربیت معلم را تقویت کنیم، طی سه چهار سال آینده می‌توانیم کف نیاز به معلم را پر کنیم؛ البته تعدادی از اینها که موعد بازنشستگی‌شان فرا می‌رسد، مدرک فوق لیسانس دارند و تا پنج سال دیگر هم می‌توانند ماندگاری و استمرار خدمت داشته باشند که این رقم ثابتی نیست و ما فقط به مدارک و آمار موجود که کدام معلم چه زمانی استخدام شده و چه زمانی بازنشسته می‌شود، استناد می‌کنیم.
رئیس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه چشمم روشن است و با روند جذب فعلی به سمت ثبات حرکت می‌کنیم گفت: مهر ۹۸، ۲۰ هزار فارغ التحصیل دانشگاه به مدارس می‌پیوندند. اگر سهمیه جذب دانشجومعلم رسمی و پذیرفته شدگان از طریق ماده ۲۸ (پذیرفته‌شدگان استخدام آزاد) را بالا ببریم به سمت ثبات می‌رویم.
خنیفر با اشاره به اینکه پیش بینی می کنیم در سال ۹۸، حدود ۸۰ تا ۹۰ هزار بازنشسته در آموزش و پرورش داشته باشیم، درباره چونگی جبران این میزان کمبود معلم گفت: امکان استمرار خدمت وجود دارد اما ما هنوز میزان ماندگاری این معلمان را نمی‌دانیم. علاوه بر این آموزش و پرورش راه‌کارهای دیگری برای جذب نیرو اعم از بکارگیری سرباز معلمان، نهضتی ها، حق‌التدریسی ها و … دارد؛ البته ما دخالتی در نوع جبران کمبود نداریم و در جذب نیرو طبق مجوزهای دریافتی کمک و پشتیبانی می‌کنیم.

منبع : خبرگزاری ایسنا


تشکیل کمیته بررسی نحوه اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان در کمیسیون اجتماعی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: کمیته‌ای متشکل از تعدادی از اعضای کمیسیون اجتماعی و نمایندگان دیوان محاسبات، سازمان اداری و استخدامی سازمان بازرسی به منظور بررسی نحوه اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان طبق ماده ۲۳۴ آیین‌نامه داخلی مجلس در کمیسیون اجتماعی تشکیل شد.

علی ساری نماینده مردم اهواز در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نشست امروز کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در جلسه امروز طرحی در رابطه با بکارگیری نیروهای بومی در پست‌ها و سمت‌های نیازمند به نیرو در استان‌های مرزی مورد بحث و بررسی قرار گرفت که به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضای کمیسیون رای‌گیری در خصوص آن انجام نشد.

وی افزود: همچنین در ا ین جلسه رسیدگی به نحوه اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان طبق ماده ۲۳۴ آیین‌نامه مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفت و کمیته‌ای برای رسیدگی به این موضوع متشکل از تعدادی از اعضای کمیسیون و نمایندگان سازمان اداری و استخدامی، دیوان محاسبات و سازمان بازرسی تشکیل شد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: بر این اساس مقرر شد تا کمیته مذکور موضوع را مورد بررسی قرار دهد و چنانچه افراد بازنشسته‌ای در سمت‌های خود همچنان قرار داشتند یا کنار گذاشته شوند و یا در صورت عدم اجرای قانون پرونده آنها برای رسیدگی طبق ماده ۲۳۴ آیین‌نامه به قوه قضاییه ارسال شود.

ساری در پایان خاطرنشان کرد: علاوه بر این در جلسه امروز موضوع سخت و زیان‌آور بودن کار آتش‌نشانان با حضور نمایندگانش مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

منبع : خبرگزاری فارس


تاکید رئیس نهضت سوادآموزی بری استفاده از ظرفیت بازنشستگان

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی بر تعامل و همکاری بیشتر با پیشکسوتان سوادآموزی برای استفاده از ظرفیت و قابلیت آن‌ها تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، شاپور محمدزاده در اولین جلسه هیات مدیره جدید کانون بازنشستگان سوادآموزی گفت: نیروی انسانی در هر سازمان به عنوان کلیدی‌ترین عنصر و “دارایی” منحصر به فرد سازمان محسوب می‌شود و باید از خدمات نیروهای بازنشسته که با توانمندی و تلاش و استفاده از تمام مهارت‌ها و توانایی‌های خلاقانه خود، در سال‌های خدمت، عملکرد مطلوب و اثربخشی داشته‌اند قدردانی کرد. آن‌ها عضو ثابت خانواده بزرگ نهضت سوادآموزی هستند.

وی ادامه داد: باید این ارتباط همچنان استمرار داشته باشد و همچنان سازمان بتواند از نظر و خدمات این عزیزان بهره‌مند شود.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی از کانون بازنشستگان سوادآموزی خواست در فراخوانی از بازنشستگان دعوت و از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های آن‌ها در بهبود برنامه و تحقق رسالت این سازمان استفاده شود.

محمدزاده گفت: سعی می‌کنیم همکاری‌ها با کانون همچنان استمرار داشته باشد و حتماً باید در نشست‌های تخصصی و همگانی در کنار شاغلان، از همکاران پیشکسوت نیز دعوت شود تا این تعامل همچنان استمرار داشته باشد.


بررسی اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان در دستگاه‌های ذی‌ربط بررسی می‌شود

عضو فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس طرحی را ارائه کردند که اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان در دستگاه‌های مختلف را بررسی و گزارش آن را به جامعه جوان ارائه دهند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، سیدفرید موسوی در همایش نقش و جایگاه جوانان در مدیریت استان به اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان و استفاده از نیروهای جوان و پست‌های مدیریتی گفت: اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان با اما و اگرهای زیادی توسط بعضی افراد مواجه بود و عده‌ای نیز مطرح می‌کردند که اجرای آن نشدنی است. ولی این قانون اجرایی شد و دستاوردهای خوبی هم داشت.

وی گفت: صبح امروز نیز فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی درخواستی را ارائه دادند تا نحوه اجرای این قانون را در دستگاه‌های ذیربط مورد بررسی قرار دهند و گزارشی نیز به جامعه جوانان ارائه دهیم.

موسوی افزود:‌ما در نیروی انسانی بانک دقیق و مستندی نداریم و در تلاش هستیم تا گزارشی در این خصوص ارائه دهیم.

وی بیان کرد:‌امیدواریم که بتوانیم طرحی را ارائه دهیم تا مقاومت جوانان رئیس‌جمهور نیز تشکیل شود و در اولویت انتساب مدیران باید جوانان مدنظر قرار بگیرند و این مطالبه و ایجاد یک فرصت است برای جوانان و باید از آن به خوبی استفاده کنند.

عضو فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی گفت: باید مدیران جوان نشان دهند که چه تغییرات و تحولات بزرگی را شکل دادند و نگرانی‌ها از انتساب آنها برداشته شود.

منبع : خبرگزاری فارس


رد طرح اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از رد طرح اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان که از سوی تعدادی از نمایندگان ارائه شده بود در نشست امروز این کمیسیون خبر داد.

سلمان خدادادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح دستور کار امروز ( یک شنبه، ۱۲ اسفندماه ) کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، از بررسی طرح اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در نشست امروز این کمیسیون با حضور کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس، سازمان امور استخدامی و دیوان عدالت اداری خبر داد و گفت: ۴ نفر از نمایندگان به دنبال تصویب قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان طرح اصلاحیه ارائه دادند که در نشست امروز مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، افزود: البته طراحان در نشست امروز حضور نداشتند در نهایت بعد از توضیحات مفصل و بحث و بررسی مشخص شد که در اصلاحیه مورد جدیدی پیش بینی نشده بنابراین کلیات طرح در نشست امروز رد شد.

منبع : خبرگزاری خانه ملت


درخواست بکارگیری اساتید بازنشسته در دانشگاه فرهنگیان به صورت حق التدریس

خنیفر در نامه به سازمان امور اداری و استخدامی خواستار بکارگیری اساتید بازنشسته در دانشگاه فرهنگیان به صورت حق التدریس شد.

درخواست بکارگیری اساتید بازنشسته در دانشگاه فرهنگیان به صورت حق التدریسبه گزارش حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان در نامه‌ای به جمشید انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور خواستار صدور مجوز برای ادامه تدریس، اساتید دانشگاه فرهگیان مشمول منع بکارگیری بازنشستگان به صورت حق التدریس شد.

در این نامه رئیس دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اعلام قانون منع بکارگیری بازنشستگان، تعداد قابل توجهی از این اساتید دانشگاه را مشمول قانون مزبور دانست که با توجه به میزان دانشجو معلمان سراسر کشور خروج آنان مشکلات جدی را برای دانشگاه به همراه خواهد آورد.

وی با بیان تجارب و تخصص اساتید دانشگاه فرهنگیان در ارائه روش تدریس، برقراری ارتباط عاطفی و شغلی و ایجاد تعهد و انگیزه برای دانشجومعلمان متعهد به خدمت در امر مقدس تربیت معلم و نیز دارا بودن تالیفات و مقالات متعدد علمی – پژوهشی از رئیس سازمان امور استخدامی درخواست کرد: تا همانند وزارت آموزش و پرورش مجوز تدریس اینگونه افراد را به عنوان حق التدریس در دانشگاه فرهنگیان صادر کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


استخدام فرزندان بازنشستگان صحت دارد

مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی گفت: استخدام فرزندان بازنشسته در صندوق بازنشستگی و سایر مراکز دولتی صحت دارد.

محمد رضا افشار در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، درباره استخدام فرزندان بازنشسته‌ها در ارکان‌های دولتی گفت: بازنشستگان عزیز می‌توانند با مراجعه به این سایت http://www.payesh۸۵۲۳.ir/fa/jobseeker (بانک اطلاعات فرزندان غیر شاغل بازنشستگان) و پر کردن فرم‌ها مربوطه برای فرزندانی که دارای شغلی نیستند اقدام کنند.

وی در ادامه بیان کرد: این افراد به ارکان‌هایی که نیاز به نیرو دارند جهت جذب معرفی می‌شوند و سازمان‌ها در استخدامی‌هایی که برگزار می‌کنند این افراد را در اولویت قرار می‌دهند.

افشار در ادامه در پاسخ به این سوال که با این رویه کسانی که بدون سهمیه در استخدامی شرکت می‌کنند شانس استخدام ندارند گفت: شرایط استخدام به صورت کاملا برابر است به این صورت که اگر دو نفر در آزمون از لحاظ سطح علمی در یک سطح قرار گیرند از این بین فردی که فرزند بازنشسته است انتخاب و جذب می‌شود.

منبع: خبرگزاری میزان


پرداخت کسورات بازنشستگی سنوات غیر رسمی قبل از استخدام از سوی صندوق بازنشستگی

باتوجه به اینکه کسور بازنشستگی سنوات غیر رسمی از سوی صندوق‌های بازنشستگی به نرخ روز محاسبه می‌گردد.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، افرادی که دارای سنوات غیر رسمی هستند حد اکثر تا پایان اسفند ۹۷ نسبت به انتقال و تعیین بدهی کشور بازنشستگی سنوات خود اقدام نمایند.
افرادی که دارای سوابق غیررسمی (حق التدریس – نهضت سواد آموزی – خدمت سربازی – تربیت معلم – دوران پیمانی و قراردادی و.) می‌باشند و هنوز اقدامی جهت پرداخت ما به التفاوت کسور و یا نقل و انتقال بیمه انجام نداده اند.
همکارانی که قبل از استخدام بابت سنوات غیررسمی خود تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی بوده اند و هیچ گونه اقدامی بابت انتقال کسور بازنشستگی (مکاتبه با تامین اجتماعی مبنی بر اعلام سابقه یا انتقال سابقه) انجام نداده اند.
همکارانی که دارای سابقه حق التدریس قبل از ۱‌/ ۷ / ۸۸ و آموزشیاران نهضت قبل از ۱ / ۱ / ۷۵ و راهنمای تعلیماتی نهضت بوده اند و هیچگونه مکاتبه‌ای جهت استعلام سابقه بیمه از صندوق تامین اجتماعی ندارند.
این اطلاعیه شامل افرادی که سنوات حق التدریس پاره وقت داشته و تشکیل پرونده داده اند نمی‌شود.

منبع : خبرگزاری میزان

آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.