اخبار استخدام فرزندان شاهد و جانباز در سال ۹۹

اخبار استخدام فرزندان شاهد و جانباز در سال ۹۹
اخبار استخدام فرزندان شهید و جانباز

در این صفحه آخرین اخبار استخدامهای فرزندان شهید و جانباز کشور در اسرع وقت منتشر خواهد شد.


فرزندان شاهد تا پایان برنامه ششم به استخدام دولت در می‌آیند

معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: فرزندان شاهد و جانبازان ۷۰ درصد به بالا تا پایان برنامه ششم توسعه جذب نهادهای دولتی می‌شوند.

سعید اوحدی روز سه‌شنبه در جریان سفر یکروزه به استان مرکزی در بدو ورود به شهر اراک در جمع خبرنگاران، افزود: بر اساس بند ج ماده ۸۷ قانون ،دولت مکلف است تا پایان برنامه ششم فرزندان شاهد و فرزندان جانبازان بالای ۷۰ درصد را به استخدام نهادهای دولتی درآورد که مکاتبات لازم با دستگاه‌های مسئول انجام شده است.
وی ادامه داد: بعد از برگزاری آزمون استخدامی کشوری از سوی سازمان سنجش در دی ماه امسال، آزمون تخصصی جامعه ایثارگری هم برگزار و زمینه تحقق این قانون فراهم می شود.
معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داست: استان مرکزی به لحاظ استقرار صنایع مختلف شرایط مطلوبتری در تامین اشتغال فرزندان شاهد نسبت به دیگر استان‌ها دارد که استفاده از این فرصت باید در دستور کار قرار گیرد.
اوحدی بیان کرد: تفاهم نامه تامین یک‌هزار اشتغال برای جامعه ایثارگری استان مرکزی امروز در استانداری مرکزی منعقد می‌شود و مجموعه مدیریتی این استان نیز نگاه مثبتی در تحقق نهضت اشتغال دارد.
وی افزود: تامین مسکن جامعه ایثارگری یکی دیگر از مشکلات بنیاد شهید و امور ایثارگران است که امروز تفاهم‌نامه ساخت ۲ هزار مسکن این قشر در استان مرکزی منعقد می‌شود.
دیدار با ایت‌الله دری نحف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان، حضور در گلزار شهدای اراک و دیدار با خانواده‌های شهدا از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثار گران به اراک است.

منبع : بازار کار


تعیین تکلیف استخدام همه فرزندان شهداء و جانبازان بالای ۷۰ درصد

معاون رییس جمهور گفت: در حال حاضر اولین دوره مجلس است که بیش از ۱۷۰ ایثارر در فراکسیون ایثارگران داریم و باید موضوع تبدیل وضعیت جامعه ایثارگری بند «ذ» ماده ۷۸ برنامه توسعه اجرائی شود و از ظرفیت های قانونی استفاده کنیم.

“سعید اوحدی” امروز یکم مهرماه در دیدار با نماینده ولی فقیه ر استان کرمان اظهار کرد: امروز در سفر به کرمان تفاهمنامه ای در حوزه مسکن و اشتغال فرزندان جامعه ایثارگری امضاء کردیم.
وی افزود: اتفاق بسیار خوبی که در کرمان افتاده و باید برای استان های دیگر الگو شود این است که مجموعه های خصوصی برای تامین اشتغال پای کار آمده اند و شرکت مس بیش از ۱۱۰ مورد اشتغال در صنایع مس برای فرزندان ایثارگری ایجاد می کند و اگر این رفتار را در همه جا داشته باشیم مشکل جدی اشتغال که دغدغه خانواده هاست، حل می شود.
اوحدی تصریح کرد: باید با تامین اشتغال، دغدغه خانواده شهداء و ایثارگران حل شود زیرا اکنون از نقطه مطلوب در اشتغال دور هستیم.
رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان کرد: باید همه دستگاه ها و مجموعه های اجرائی کشور کمک کنند تا تکلیف دستگاه ها تا پایان برنامه ششم توسعه در زمینه استخدام همه فرزندان شهداء و جانبازان بالای ۷۰ درصد عملی شود.
وی اظهار کرد: در حال حاضر اولین دوره مجلس است که بیش از ۱۷۰ ایثارگر در فراکسیون ایثارگران داریم و باید موضوع تبدیل وضعیت جامعه ایثارگری بند «ذ» ماده ۷۸ برنامه توسعه اجرائی شود و از ظرفیت های قانونی استفاده کنیم.
اوحدی گفت: شاید نخستین مشکلی که در مواجهه با جامعه ایثارگری می بینیم، اشتغال است و از استاندار و دستگاه های اجرائی کرمان تشکر می کنیم بابت اقدامی که آغاز کرده اند و امیدواریم بتوانیم با کار همه جانبه و حل برخی مشکلاتی که تا امروز تاخیر داشته، قدم موثری برداریم.
معاون رییس جمهور تصریح کرد: امضای این تفاهمنامه در محل گلزار شهدای کرمان بیعتی با شهداء برای ادای دین بزرگی است که جامعه ایثارگری به گردن ما دارند.
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین”حسن علیدای سلیمانی” نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر کرمان نیز در این دیدار اظهار کرد: آقای اوحدی در زمان حضور در سازمان حج و زیارت و وقوع فاجعه منا اوضاع را مدیریت کرد و در دوران سخت تاریخی ترین جریان های مقاومت کشور در دفاع مقدس حضور داشته و از آزادگان سرافراز است.
وی با بیان اینکه سابقه اقای اوحدی در مسیرایثار، شهادت و کار مخلصانه است، افزود: تکریم خانواده شهداء و ایثارگران در همه مجموعه خدمات رسانی کشور نیاز به توجه ویژه و فرهنگسازی خاص دارد زیرا این افراد دِینی که به گردن انقلاب و همه ما دارند، اداشدنی نیست و امیدواریم شاهد باشیم خانواده شهدا در کمال عزت، افتخار و رضایت زندگی کنند.
گفتنی است: “حسین گروهی” مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان نیز در این دیدار گفت: با حضور آقای اوحدی در سازمان بنیاد شهید اتفاقات خیلی خوبی افتاده و بسیاری از مشکلات ایثارگران که با تاخیر در پیگیر مواجه بود، حل شده است.

منبع : بازار کار


استخدام بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ فرزند ایثارگر

تفاهم نامه ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی ویژه ایثارگران فارس با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، عنایت‌الله رحیمی استاندار فارس دوشنبه ۲۴ شهریور در آیین مبادله تفاهم نامه احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی ویژه ایثارگران فارس که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد، افزود: تکریم و بزرگداشت خانواده شهدا، تکریم ملت ایران است، چرا که این خانواده‌ها سرمایه‌های ملی و معنوی کشور محسوب می‌شوند.
او ادامه داد: از سال ۹۵ تاکنون ۱۵۱ قطعه زمین برای ساخت مسکن ایثارگران واگذار شده و ۳۵۰ نفر از خانواده‌های ایثارگران و شهدا توانسته‌اند از مزایای زمین اهدایی استفاده کنند.
استاندار فارس با بیان اینکه ۱۷۳۵ نفر از خانواده شهدا و ایثارگران استان از سال ۹۲ تا سال گذشته از تسهیلات تخصیص یافته به میزان ۱۷ میلیارد ریال بهره‌مند شده‌اند، گفت: سرکشی از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در دستور کار استانداری و مدیران دستگاه‌های اجرایی فارس قرار دارد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس نیز با اشاره به وجود ۱۵ هزار شهید در این استان، بیان کرد: فارس دارای بیشترین تعداد ادارات بنیاد شهید در کشور است.
رجبعلی راهی ادامه داد: طی سال‌های گذشته بیش از ۲۰۰ واحد مسکونی در فارس ساخته نشده بود، اما مقرر شده تا ۱۰ هزار واحد دیگر احداث شود.
استاندار فارس گفت: طی سال‌های ۹۲ تا ۹۸ بالغ بر ۲ هزار و ۵۷۸ نفر از فرزندان شهدا و ایثارگران در استان فارس به استخدام دستگاه‌های دولتی و خصوصی درآمده‌اند.
در این جلسه علاوه بر امضای تفاهم نامه تامین مسکن، ساماندهی اشتغال و کارآفرینی خانواده‌های شهدا و ایثارگران استان فارس، از کتاب‌های فرهنگ اعلام شهدای عشایر کشور به نام «مرد راه» رونمایی شد.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان


طرح مجلس برای تبدیل وضعیت استخدامی فرزندان ایثارگران

عضو هیئت‌رئیسه مجلس گفت: در نشستی مقرر شد که کمیسیون برنامه و بودجه مجلس طرح جایگزینی برای تبدیل وضعیت استخدامی فرزندان ایثارگران تدوین کند.

خانه ملت: احمد امیرآبادی‌فراهانی رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس با اشاره به بررسی موضوع وضعیت استخدامی فرزندان ایثارگران در جلسه مشترک این فراکسیون با شورای نگهبان، گفت: در جلسه‌ای که با اعضای شورای نگهبان داشتم، موضوع بند (ذ) ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه در خصوص تبدیل وضعیت استخدامی فرزندان ایثارگران که مورد ایراد این شورا قرار گرفته بود، بررسی و تعیین تکلیف شد.
عضو هیئت رئیسه مجلس در پایان خاطرنشان کرد: در این نشست مقرر شد که کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در روز یکشنبه آینده، طرح جایگزینی را برای این بند از قانون تدوین کند تا مشکل تبدیل وضعیت استخدامی فرزندان ایثارگران در دستگاه‌های اجرایی حل شود.

منبع : خبرگزاری خانه ملت


پیگیری اشتغال فرزندان شهدا در دستگاه ها

معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران انعقاد تفاهم‌نامه‌های استانی تهیه مسکن و اشتغال ایثارگران را بستری برای ایجاد فرصت‌های بالاتر و بهتر در زمینه خدمات‌رسانی به ایثارگران دانست.

سعید اوحدی روز دوشنبه ۱۳ مردادماه در جلسه شورای معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن تبریک دهه ولایت، با اشاره به امضای تفاهم‌نامه‌های تهیه مسکن و اشتغال ایثارگران در استان‌های مختلف، گفت: این تفاهم‌نامه بستری برای ایجاد فرصت‌های بالاتر و بهتر در زمینه خدمات‌رسانی به ایثارگران است.
وی با تاکید بر اهمیت فعالیت‌های فرهنگی و ترویجی در حوزه ایثار و شهادت، گفت: در حوزه فرهنگ دیگر نباید به دنبال برنامه‌های کلیشه‌ای و سنتی بود بلکه این حوزه نیازمند برنامه‌های خلاقانه و به‌روز است. در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت باید مسئله محور پیش رفت و برای حل آن‌ها کار کرد.
معاون رییس جمهور ادامه داد: در این مسیر باید از ظرفیت سایر دستگاه‌های فرهنگی مانند کانون‌های فرهنگی مساجد، سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان بسیج مستضعفین و سازمان صداوسیما به‌خوبی استفاده شود.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به حضور در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: در این نشست صحبت‌های بسیار خوبی انجام شد. همچنین انصاری رییس سازمان اداری و استخدامی کشور نیز در این جلسه حضور داشتند و قرار بر این شد تا موضوع بند «ج» ماده ۸۷ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران با موضوع استخدام فرزندان شهدا در دستگاه‌های اجرایی پیگیری و حل شود.
اوحدی همچنین حرکت صحیح در مسیر تحقق شعار سال با عنوان «جهش تولید» را از اولویت‌های فعالیت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال جاری دانست و بر اهمیت آن تاکید کرد.
در این جلسه معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد به ارائه گزارش عملکرد و برنامه‌های سال ۱۳۹۹ معاونت فرهنگی و آموزشی، معاون تعاون و امور اجتماعی به بیان گزارش آخرین پیگیری‌های صورت گرفته در اجرای تفاهم‌نامه‌های منعقده بین وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت با بنیاد شهید و امور ایثارگران، معاون بهداشت و درمان بنیاد به ارائه گزارش کارگروه بیمه (بند دوم مصوبات سیزدهمین و بند دهم دوازدهمین جلسه شورای معاونین) و بررسی شرایط مراکز فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی استان خراسان جنوبی و مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خراسان جنوبی از طریق ویدئوکنفرانس به ارائه گزارشی از آخرین اقدامات صورت گرفته در این استان در خصوص اجرای تفاهم‌نامه‌های منعقده بین بنیاد و استاندار خراسان جنوبی پرداختند.

منبع : خبرگزاری میزان


استخدام ۵۰۰ نفر از فرزندان شاهد در یک مجموعه خصوصی

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: لازم است از ظرفیت‌های بخش خصوصی نیز برای استخدام فرزندان شاهد و ایثارگر استفاده شود و در حال حاضر یک بخش خصوصی پیش‌قدم استخدام ۵۰۰ فرزند شهید شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید اوحدی امروز در یازدهمین جلسه شورای معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به ابراز خرسندی رئیس جمهور از امضای تفاهم‌نامه میان بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزارت راه و شهرسازی به‌منظور تامین ۲۰ هزار واحد مسکونی برای خانواده‌های شاهد و ایثارگران در نشست روز گذشته هیئت دولت، گفت: دکتر روحانی در این جلسه حداکثر خدمت به خانواده‌های شاهد و ایثارگر را وظیفه مسلم و مهم همه مسئولان دانستند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: رضایت رئیس جمهوری نشان می‌دهد که خوشبختانه تلاش‌های ما اثربخش بوده و ان شاء الله با روحیه جهادی و تلاش مضاعف همین مسیر را ادامه خواهیم داد تا بتوانیم هرچه سریع‌تر در همه حوزه‌ها به‌خصوص حوزه مسکن مشکلات ایثارگران را برطرف سازیم. همچنین با توجه به اهتمام رئیس جمهوری در این زمینه، گزارش فعالیت‌های حوزه مسکن به‌صورت ماهانه به ایشان ارائه خواهد شد.
معاون رئیس جمهور در خصوص ایجاد اشتغال برای ایثارگران نیز عنوان کرد: در این حوزه نیز برنامه‌هایی در نظر گرفته شده است. برابر قانون تمام استخدام‌ها در دستگاه‌های دولتی باید در قالب مجوز سازمان امور اداری و استخدامی و با رعایت سهمیه ایثارگران باشد. همچنین لازم است از ظرفیت‌های بخش خصوصی نیز به‌خوبی استفاده شود، چنانچه در حال حاضر یک بخش خصوصی پیش‌قدم استخدام ۵۰۰ فرزند شهید شده است.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن تاکید بر اینکه آئین‌نامه‌های قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران باید در کارگروهی به محوریت معاونت حقوقی آماده شود، خطاب به مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکید کرد: مجموعه مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران در حال تلاش برای خدمات‌رسانی به ایثارگران هستند. این عزیزان باید در کارهای خود مدیریت جهادی، انضباط مالی و اداری، جهش تولید، خلاقیت، پیگیری مداوم و دوری از روزمرگی را مدنظر قرار دهند.
محمود پاکدل معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد و عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این جلسه به ترتیب به ارائه گزارش‌هایی از آخرین وضعیت کارگروه مسکن بنیاد و کارگروه بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداختند.
همچنین حمیدعلی صمیمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ نیز گزارشی از آخرین وضعیت مرکز فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی بقیه‌الله (عج) تهران بزرگ ارائه کرد.

منبع : خبرگزاری مهر


رعایت سهمیه ۲۵ درصدی استخدام خانواده شهدا و ایثارگران

در دیدار اعضای فراکسیون شاهد مجلس با رئیس بنیاد شهید بر ضرورت افزایش تسهیلات مسکن برای ایثارگران و خانواده شهدا با توجه به افزایش هزینه‌های ساخت و ساز و رعایت سهمیه ۲۵درصدی استخدامی تاکید شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ اعضای فراکسیون شاهد مجلس شورای اسلامی امروز ( دوشنبه، ۱۰ آذرماه ) با حجت الاسلام سید محمد علی شهیدی محلاتی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران دیدار و گفت و گو کردند.
در این نشست موضوعاتی مانند اشتغال فرزندان معظم شهدا و ایثارگران و رعایت سهمیه ۲۵ درصدی در استخدام های شرکتی و قراردادی، اعتراض شدید ایثارگران به خدمات ارائه شده توسط بیمه تکمیلی و عدم حل مشکلات مربوط به این بیمه، افزایش تسهیلات مسکن با توجه به افزایش هزینه های ساخت و ساز و خرید زمین، افزایش پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به خانواده معظم شهدا و ایثارگران، پرداخت مجدد فوق العاده ایثارگری و برقراری مجدد ماموریت آموزشی فرزندان جانبازان و ایثارگران مطرح شد.
نشست فراکسیون شاهد با رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران
همچنین صیانت از خانواده‌ها و فرهنگ ایثار و شهادت، رفع مشکلات مربوط به کمیسیون پزشکی، پرداخت سود سهام شاهد به خانواده معظم شاهد و ایثارگر و پیگیری مشکلات مربوط به همسران شهدا از جمله موضوعات مطروحه در نشست امروز بود.

منبع : خبرگزاری خانه ملت


اشتغال فرزندان شاهد و جانبازان نیاز جامعه ایثارگری است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد گفت: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های خانواده‌های زیر پوشش این نهاد موضوع اشتغال فرزندان جویای کار است که باید مسئولان برای حل آن اقدام کنند.

احمد ابراهیمی شامگاه یکشنبه در بررسی مسائل خانواده های شهدا و ایثارگران شهرستان مهریز افزود: موضوع مهم، اشتغال پایدار ضرورت اصلی جامعه است که خانواده‌ها را درگیر کرده و باید سعی شود با ارائه مشاوره‌های صحیح زمینه را برای تحقق این امر مهیا کنیم.

وی ادامه داد: خانواده بزرگ شهدا و ایثارگران حق بزرگی بر گردن ما دارند و باید تمام تلاش ها را به کار گیریم تا دین خود را به این عزیزان ادا کنیم و قطعاً اشتغال فرزندان باید در اولویت باشد.

این مسئول اظهار داشت: حل مشکل ایثارگران به خصوص در ارتباط با اشتغال یکی از اولویت‌های اصلی بنیاد است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

ابراهیمی تصریح کرد: رسیدگی به مسائل و مشکلات خانواده های شهدا و ایثارگران نه تنها توسط این نهاد بلکه همه دستگاه های اجرایی و مردم باید همکاری داشته باشند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران مهریز هم گفت: ۲۷ نفر از فرزندان جانبازان در نوبت استخدام و اشتغال هستند که همکاری مسئولان و دستگاه های اجرایی منطقه را طلب می کند.

رضا خانجانخانی افزود: خدمت به خانواه شهیدان و رسیدگی به وضعیت آنها به خصوص اشتغال وظیفه مهمی است که باید همواره عنایت خاص به آن داشت.

مردم مهریز ۳۱۳ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده‌اند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

منبع : خبرگزاری ایرنا


قانون بر استخدام دولتی فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۷۰ درصد تاکید دارد

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران بر اجرای بند «ج» ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه در خصوص استخدام فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر تاکید کرد و گفت: بر اساس این ماده قانونی دولت مکلف به استخدام این افراد در راستای اجرای برنامه ششم توسعه است.

به گزارش روز چهارشنبه بنیادشهید، سردار حسن زاده با اشاره به بند «ج» ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه افزود: بر اساس این قانون دولت مکلف است علاوه بر اجرای ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، تمام فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر را نیز در طول اجرای قانون برنامه استخدام کند، بنابراین از زمان ابلاغ این قانون، معاونت تعاون بنیاد شهید با تشکیل جلسات متعدد با مسئولان سازمان اداری و استخدامی کشور و همچنین مکاتبات حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی شهیدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با رئیس سازمان اداری استخدامی، اجرای این قانون را که از مطالبات به حق و اساسی خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران بود، پیگیری کرد.

وی با بیان اینکه اخیراً سازمان اداری استخدامی کشور با اخذ آمار تعداد بیکاران مشمول این قانون از بنیادشهید، در تلاش برای استخدام این افراد طی سه سال باقی مانده از اجرای قانون ششم توسعه است، افزود: در حال حاضر تعداد ۹ هزار و ۵۰۰ نفر فرزند شهید و ۲ هزار و ۷۰۰ فرزند جانباز ۷۰ درصد در سیستم سجایا به عنوان جویای کار ثبت شده‌اند که اولویت اول بنیاد شهید و امور ایثارگران پیگیری اجرای قوانین جهت تامین اشتغال این افراد است و سازمان اداری استخدامی مسئولیت اصلی این تکلیف دولت را عهده‌دار است.
مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیادشهید افزود: به آمار ایثارگران جویای کار هر ساله تعدادی فارغ‌التحصیل دانشگاهی اضافه می‌شود که پیش‌بینی می‌شود تا پایان برنامه ششم هفت هزار فارغ‌التحصیل بیکار جدید دیگر نیز در سامانه سجایا ثبت وضعیت کنند که در مجموع تعهد استخدامی سازمان اداری استخدامی کشور برای این بند قانون شامل ۱۹ هزار نفر می‌شود.
وی افزود: در پی این پیگیری ها، اخیراً سازمان اداری استخدامی کشور آمار تعداد بیکاران مشمول این قانون را از بنیاد اخذ کرده است تا زمینه جذب و استخدام این افراد طی سه سال باقیمانده تا اتمام اجرای برنامه ششم توسعه را فراهم کند و از سوی این سازمان قول مساعد برای تعیین درصدی از مجوز استخدامی تمام دستگاه‌ها برای مشمولان یادشده در سال جاری داده شده است، بنابراین با توجه به مراجعات مکرر جامعه ایثارگران مشمول و لزوم اجرای کامل قانون، منتظر اقدامات شایسته از طرف سازمان اداری و استخدامی کشور هستیم.
مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیادشهید خاطرنشان کرد: بر اساس قانون یادشده، سال گذشته برای استخدام فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر مجوزی صادر شد تا بر اساس آن ۲۰۰ نفر در بنیاد شهید و امور ایثارگران استخدام شوند که آزمون آن به همراه دیگر سازمان‌ها طی برگزاری ششمین آزمون فراگیر دستگاه‌های اجرایی انجام شد که در این زمینه از مسئولان مربوطه در سازمان اداری و استخدامی کشور قدردانی می‌کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی شهیدی معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیادشهید و امور ایثارگران پیشتر اعلام کرده بود که نرخ بیکاری در میان خانواده های شهدا و ایثارگران حدود چهار درصد است و تمام تلاش بنیادشهید ایجاد اشتغال در بخش های دولتی بر اساس آزمون های استخدامی و اجرای طرح های خوداشتغالی است. حتی بنیاد شهید دو اولویت اشتغال و درمان را در برنامه های سال ۹۸ خود مدنظر دارد تا از این طریق بخش عمده ای از مشکلات ایثارگران حل شود.

منبع : خبرگزاری ایرنا


جزئیات بخشش اضافه خدمت فرزندان ایثارگران

به گزارش بازارکار سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، در خصوص جزئیات بخشش اضافه خدمت فرزندان دارای غیبت ایثارگران اظهار داشت: اضافه خدمت این افراد بخشیده شده بود اما در مورد نحوه حذف، مشکلی وجود داشت که قرار است طی جلساتی با سازمان‌ها این ابهامات برطرف شود.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح با بیان این مطلب که غایبین حق استفاده از کسر خدمت ایثارگری را ندارند، تصریح کرد: افرادی که دارای سه ماه غیبت از سربازی هستند سه ماه به خدمت‌شان افزوده شده و اگر غیبت‌شان بیشتر باشد ۶ ماه اضافه خدمت می‌خورند.
وی افزود: آنهایی که به مدت یک سال از خدمت سربازی غیبت داشته‌اند علاوه بر اضافه خدمت، فراری محسوب شده و بعداً به مراجع صالحه معرفی خواهند شد.
این مقام ارشد ستاد کل به مصوبه در خصوص کسر خدمت فرزندان ایثارگران اشاره و اعلام کرد: بنابر مصوبه موجود فرزندان ایثارگرانی که تا ۱۲ فروردین ۹۸ به خدمت اعزام شدند یا در این خصوص برای اعزام اقدام کرده‌اند اضافه خدمت‌شان بخشیده خواهد شد و فراری محسوب نشده و به دادگاه معرفی نخواهند شد؛ این مطلب قبلاً اعلام شده بود اما این ابهام وجود داشت که سازمانی باید این اضافه خدمت را ببخشد.
سردار کمالی گفت:‌ اخیراً ابلاغ شده است که سازمان محل خدمت سرباز باید اضافه خدمت را ببخشد که بنابراین ابلاغ، این هفته جلسه‌ای برگزار و تمام سازمان‌های مرتبط توجیه خواهند شد.

منبع : بازار کار


مجوز استخدام ۱۰ هزار فرزند شهید و جانباز اخذ می شود

 معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: برای ایجاد اشتغال فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد، قرار است توافقی با سازمان امور اداری و استخدامی کشور منعقد و مجوز استخدام حدود ۱۰ هزار نفر از این فرزندان بیکار مانده طی برنامه ششم اخذ شود.

مهدی پاکدل روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: براساس بند ج ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه، دولت موظف است در طول این برنامه نسبت به اشتغال فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد اقدام کند.
وی ادامه داد: تاکنون و خارج از سهمیه ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، برای اولین بار امسال ۲۰۰ سهمیه برای اشتغال این فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد از سوی بنیاد شهید گرفته شد که در آزمون امسال دستگاه های دولتی شرکت کرده و به شرط قبولی، مشغول به کار خواهند شد.
پاکدل اظهار داشت: همچنین طی توافقی که با سازمان امور اداری و استخدامی منعقد می شود طی زمان باقیمانده برنامه ششم توسعه، یعنی در سه سال آینده، مشکل اشتغال باقیمانده افراد که حدود ۱۰ هزار و ۴۰۰ نفر هستند، حل شود.
وی افزود: هنوز توافق برای این موضوع انجام نشده اما کارهای اولیه آن انجام گرفته و قرار است مجوز استخدامی از سازمان امور اداری و استخدامی صادر شود و بر اساس آن ایثارگران برحسب نیاز دستگاه های اجرایی و مدرک تحصیلی در آن دستگاه ها مشغول به کار شوند.
پاکدل ادامه داد: در دولت تدبیر و امید نیز ۲۷۰ هزار فرصت شغلی ایجاد برای ایثارگران فراهم شده است و سال ۹۷ نیز ۲۰ هزار شغل برای جویندگان کار در میان خانواده های شهدا و ایثارگران ایجاد شد.
وی به موضوع اشتغال و کارآفرینی ایثارگران اشاره کرد و گفت: در بحث اشتغال در سه زمینه استخدام در دستگاه های اجرایی، استخدام در بخش خصوصی و اشتغال آفرینی انفرادی و تجمیعی و واگذاری تسهیلات اشتغالزایی فعالیت می کنیم و ۱۴ هزار فقره وام خوداشتغالی به ایثارگران داده شده است.
حسن زاده، مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز پیشتر گفته بود که ۸۳ هزار نفر از فرزندان و همسران شهدا و ایثارگران و جانبازان، آزادگان و فرزندان آنان بیکار هستند که تلاش بنیاد شهید ایجاد فرصت های شغلی برای این افراد است.
به گفته وی، این افراد در سامانه جمع آوری و ثبت اطلاعات ایثارگران (سجایا) ثبت نام کرده اند که به صورت مرتب این سامانه بازنگری می شود، البته برای اینکه تناقضی در این زمینه ایجاد نشود، هر سال آمار جدید تعداد افراد بیکار این قشر از جامعه را اعلام می کنیم.
طبق آمارهای موجود، تعداد کل جانبازان در کشور ۵۷۴ هزار و ۱۰۱ نفر است که ۳۳۶ هزار و ۲۸۲ نفر (معادل ۵۹ درصد) جانبازان زیر ۲۵ درصد و ۲۳۷ هزار و ۸۱۹ نفر (معادل ۴۱ درصد) جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر هستند. البته حدود هفت هزار جانبازان با تشخیص اعصاب و روان شدید در کشور هستند.
آمار آزادگان کشور نیز ۴۲ هزار نفر اعلام شده و مردم ایران بیش از ۲۳۰ هزار شهید را تقدیم انقلاب کرده اند.

منبع : خبرگزاری ایرنا


آخرین مهلت استفاده از کسری خدمت سربازی برای فرزندان ایثارگر اعلام شد

مهلت استفاده از کسری خدمت سربازی برای فرزندان ایثارگر، ۱۲ فروردین به پایان می‌رسد.فرزندان ایثارگران برای استفاده از کسری خدمت سربازی تا چه زمانی مهلت دارند؟به گزارش خبرنگار حوزه نظام وظیفه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، بسیاری از مشمولان خدمت وظیفه عمومی در رابطه با کسر خدمت فرزندان ایثارگر سوالاتی دارند که در این گزارش به برخی از آن‌ها پاسخ داده شده است.

مطابق قوانین موجود در ارتباط با سربازی و خدمت وظیفه عمومی، در گذشته امکان استفاده از کسر خدمت‌ ایثارگری برای فرزندان غایب ایثارگران وجود نداشت، اما در حال حاضر این تسهیلات به کارکنان وظیفه در حال خدمت تعلق می‌گیرد، لذا مشمولان غایب برای بهره‌مندی از این تسهیلات فقط تا ۱۲ فروردین امسال مهلت دارند تا خود را برای انجام خدمت دوره ضرورت معرفی کنند.

همچنین به این گروه از مشمولان وظیفه که ثبت نام می‌کنند، پس از اعزام کسری خدمت تعلق می‌گیرد. همچنین باید مشمولان بدانند که این مهلت به هیچ عنوان تمدید نمی‌شود.

گفتنی است؛ افرادی می‌توانند کسری خدمت بگیرند که در گذشته برادر یا یکی از برادرانشان از کسری خدمت استفاده نکرده باشند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


 

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.