آخرین اخبار مشاغل خانگی (کلیه اخبار)

آخرین اخبار مشاغل خانگی (کلیه اخبار)

 

در این صفحه شما می‌توانید آخرین اخبار مربوط به مشاغل خانگی، بررسی سامانه‌های حمایتی و مطالب مرتبط با آن را مشاهده فرمایید.


آشنایی با مشاغل خانگی

مشاغل خانگی مدت‌ها است که به عنوان نوعی شغل با منبع درآمد نسبتاً پایدار معرفی می‌شوند. این گونه از مشاغل به دلیل مزایای مختلف خود مانند:

  • عدم وابستگی به محلی ثابت جهت اجاره و کاهش هزینه‌های تملک دفتری
  • نزدیک بودن شخص به کانون خانواده خود و رسیدگی مناسب‌تر به آنها
  • استفاده از نیروی کار سایر اعضای خانواده در خصوص انجام کارها

نزد بسیاری از افراد مورد پذیرش قرار گرفته است. در همین راستا وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به عنوان متولی مشاغل خانگی سامانه‌ای راه انداخته است که شما عزیزان با ثبت نام در آن می‌توانید در حداقل زمان کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

این مشاغل با گسترش فضای مجازی و کسب و کارهای اینترنتی دیگر به شکل سنتی ( ساخت زیورآلات سنتی، بافت زیر اندازهای سنتی و…) پیگیری نمی‌شود و می‌توان گفت بخش عمده‌ای از مشاغل خانگی را کسب و کارهای اینترنتی و مشاغل حوزه رایانه‌ای در بر می‌گیرد.

به عنوان مثال اکنون بیش از صد شرکت در سراسر ایالات متحده و اروپا اقدام به جذب نیرو در بخش دور کاری نموده‌اند.

در همین راستا با مطالعه حوزه فعالیت برخی از آنها می‌توانیم با الگوبرداری صحیح از نوع کسب و کارشان اقدام به راه اندازی مشاغل خود در خانه نماییم. مشاغلی مانند آموزش زبان انگلیسی از راه دور، آموزش نرم افزارهای رایانه‌ای، برنامه نویسی اپلیکیشن‌های موبایل و وب‌سایت و… تنها بخشی از صدها شغل متنوع نوینی است که بر بستر مشاغل خانگی و دور کاری قابل اجرا و انجام می‌باشد.

فقط باید دقت داشته باشید مشاغل خانگی شما نباید مخل آرامش سایر واحدهای مسکونی باشد و کالا یا خدمات ایجاد شده توسط شما قابل عرضه در خارج از محیط کاری باشد.

مشاغل خانگی به شکل زیر می‌توانند فعالیت کنند:

  • انجام فعالیت به صورت کارمزدی برای کارفرمای خارج از محیط مسکونی
  • انجام فعالیت مستقل اعم از تامین مواد اولیه تا عرضه و محصول به خارج از محیط مسکونی
  • انجام فعالیت به صورت تعاونی، اتحادیه و یا مشارکت با بنگاه‌های بالا دستی تامین کننده مواد اولیه و عرضه محصول آنان در بازار ، ترجیحا به صورت کسب و کار خوشه‌ای

برای راه اندازی مشاغل خانگی خود تنها کافی است با ورود به سامانه مشاغل خانگی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و ثبت نام و دریافت کد پیگیری مربوط اقدام به راه اندازی کسب و کار خود نمایید.


سهمیه ۲هزار نفری اشتغال در مشاغل خانگی اردبیل

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری اردبیل گفت: در مرحله دوم طرح ملی توسعه مشاغل خانگی و در سفر معاون جهاد دانشگاهی به استان اردبیل، سهمیه اشتغال ۲ هزار نفری به استان اردبیل تخصیص یافت.

به گزارش قدس آنلاین،فریبا محمدلو با بیان اینکه این طرح با نام طرح الگوی نوین اشتغال زنان سرپرست خانواده و طی موافقتنامه معاونت زنان و جهاد دانشگاهی در سال ۹۸ اجرا می شود، تصریح کرد: سهم استان اردبیل در این طرح ۱۰۲ نفر تعیین شد که نظارت و معرفی زنان توسط دفتر امور زنان و خانواده استانداری اردبیل انجام گرفت.

منبع : قدس آنلاین


جزییات ثبت‌نام و اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی

ثبت‌نام در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی از ۶ شهریورماه شروع شده و متقاضیانی دارای مهارت یک ماه فرصت دارند با مراجعه به سامانه inhb.ir ثبت نام و از مزایای آن بهره‌مند شوند.

شیوع بیماری کرونا و الزام به تعطیلی کسب و کارها موجب شد تا در بحث ایجاد اشتغال، مشاغل خانگی مورد توجه قرار گیرد. پیش از این، طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در دبیر خانه توسعه و حمایت از مشاغل خانگی معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از آسیب‌شناسی طرح‌های قبلی و انجام مطالعات داخلی و خارجی در سال ۱۳۹۶ طرح تصویب شد.
قرار است جهاد دانشگاهی مسوولیت پیاده‌سازی و اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی را با کارفرمایی وزارت تعاون، ‌کار و رفاه اجتماعی اجرا کند.
این طرح طی سال‌های ۹۶ تا ۹۸ به صورت آزمایشی در ۹ استان با ظرفیت ۲۰ هزار نفر اجرا شد و با توجه به نتایج قابل قبول این طرح و ضرورت توجه بیش از پیش مشاغل خانگی در دوران کرونا بنا به گفته معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون مقرر شد برای رونق اقتصاد خانوار، تحقق شعار سال و توسعه جایگاه مشاغل خانگی در اقتصاد کشور در ۳۱ استان اجرا شود.
این طرح در سه فاز شناسایی مزیت‌ها، توانمندسازی و اتصال به بازار انجام می‌شود که وظیفه مطالعات فاز اول طرح (شامل نیازسنجی، مزیت‌سنجی و ظرفیت‌سنجی مشاغل خانگی) به جهاد دانشگاهی محول شد. در عین حال این نهاد پس از ثبت نام متقاضیان، مشاوره‌های لازم را ارائه می‌دهد.
زمان و جزئیات ثبت‌نام در طرح
ثبت نام متقاضیان طرح توسعه ملی مشاغل خانگی از ۶ شهریورماه با ظرفیت ۵۴ هزار و ۳۰۰ نفر همزمان با هفته دولت شروع شد و به مدت یک ماه (۶ مهرماه) ادامه دارد.

متقاضیان ثبت نام باید به سامانه inhb.ir که به همین منظور طراحی شده است، مراجعه و نسبت به تکمیل فرم‌ها و اطلاعات مربوط اقدام کنند. پایش و راستی آزمایی اطلاعات پس از ثبت‌نام توسط واحدهای اجرایی جهاد دانشگاهی در تمام استان‌ها انجام می‌شود.

نکته‌ای که باید صاحبان مشاغل خانگی به آن توجه کنند این است که ابتدا این افراد باید خود دارای مهارت باشند زیرا در این طرح موضوعی مبنی بر آموزش وجود ندارد، همچنین در این طرح قرار بر ارائه مجوز یا تسهیلات نیست بلکه طرح توسعه مشاغل خانگی به دنبال تبدیل افراد به پیشران و افزایش درآمدزایی برای خانوارهاست.

چنانچه صاحبان مشاغل خانگی به دنبال دریافت مجوز و تسهیلات هستند باید به سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و زیرسامانه مشاغل خانگی مراجعه و اطلاعات خود را وارد کنند.
دسته‌بندی رشته مشاغل خانگی
مشاغل خانگی در رشته‌های صنایع دستگی، صنایع تبدیلی و تکمیلی در بخش کشاورزی و رشته‌های فرهنگی و هنری دسته‌بندی می‌شوند و ۳۲۰ رشته را دربرمی‌گیرد.
بنا به گفته «مهناز امامدادی» رییس دبیرخانه ستار ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی رشته‌هایی اولویت دارد که علاوه بر استمرار و پایداری، درآمد بیشتر نیز داشته باشند. همچنین در این طرح رشته‌های قدیمی بازنگری و تنوع مورد توجه است و در رشته‌های جدید همچون ویراستاری که برای افراد تحصیلکرده جذابیت درد را وارد بازار کار می‌کند.

ویژگی‌های طرح ملی توسعه مشاغل خانگی

مهمترین ویژگی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، توجه به بازار یا همان تولید مبتنی بر بازار و توانمندسازی متقاضیان و کاهش وابستگی به وام است. توجه به تجارت الکترونیک و فروش الکترونیکی محصولات، بازنگری در رشته‌های قبلی مشاغل خانگی، توجه به رشته‌های نوین نظیر برنامه‌نویسی، تولید محتوا، مترجمی، ویراستاری، مشاوره، تولید انیمیشن و همچنین توجه به نقش و جایگاه نهادهای توسعه‌ای نظیر جهاد دانشگاهی در پیاده‌سازی برنامه‌ها و سیاست‌هایقانونگذار، از دیگر ویژگی‌های شاخص در اجرای این طرح است.

منبع :بازار کار


پرداخت ۵۵ میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی در آذربایجان‌غربی

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: امسال ۵۵ میلیارد ریال تسهیلات مربوط به ایجاد اشتغال در زمینه مشاغل خانگی به متقاضیان در شهرهای مختلف استان پرداخت می‌شود.

محمدرضا آمیان عصر روز چهارشنبه در ششمین جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی در تکاب افزود: این تسهیلات از ۱۰۰ تا ۵۰۰ میلیون ریال است و با پرداخت آن به متقاضیان برای ۳۰۰ نفر زمینه اشتغال فراهم می‌شود.
وی بیان کرد: برای پرداخت این تسهیلات در زمینه‌های مختلف از جمله صنایع دستی محدودیت اعتبار وجود ندارد و برای هریک از دستگاه‌های استان جهت ۱۰ طرح مستقل و ۲ طرح پشتیبان مجوز داده شده‌است.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه سال گذشته به ۱۵ نفر به میزان ۱۰ میلیارد و ۵۰ میلیون ریال تسهیلات مشاغل خانگی در تکاب پرداخت شد، اظهار داشت: تاکنون ۱۲۲ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی به ۶۷۵ نفر در این شهرستان اعطا شده است.
آمیان ادامه داد: در راستای حمایت از مشاغل آسیب دیده ناشی از شیوع بیماری کرونا تاکنون ۲۳ میلیارد ریال تسهیلات با حفظ اشتغال ۲۸۱ نفر به دستگاه‌های اجرایی تکاب ارسال شده که از این میزان ۱۹ میلیارد ریال در شعبه‌های بانکی در دست اقدام بوده و تاکنون یک میلیارد و ۵۳۰ میلیون ریال آن پرداخت شده‌است.
وی اضافه‌کرد: همچنین ۷۸ نفر در قالب اجرای طرح کارورزی در ۳۳ واحد پذیرنده در دستگاه‌های اجرایی تکاب مشغول به کار شده اند.
تجهیز مراکز فنی و حرفه‌ای تکاب با ۳ میلیارد ریال هزینه
فرماندار تکاب نیز در این جلسه گفت: در راستای کارآفرینی و توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، تجهیزات و امکانات مناسبی با سه میلیارد ریال هزینه خریداری شده و در اختیار کارگاه‌های فنی و حرفه ای شهرستان قرار خواهدگرفت.
محمود زمانی افزود: همچنین مراحل نهایی ثبت جهانی نشان فرش دستباف افشار تکاب انجام شده و به‌زودی محقق خواهدشد.
وی با بیان اینکه امسال ۳۴۰ میلیارد ریال اعتبار عمرانی به تکاب اختصاص یافته، اظهارداشت: در راستای ایجاد تعادل و توازن و توجه ویژه به مناطق محروم کشور، تکاب جزو ۳۱ شهرستان کمتر توسعه یافته معرفی شده و بر همین اساس با توجه ویژه استاندار آذربایجان‌غربی و تلاش‌های نماینده مردم در مجلس سهم اعتبارات اینک شهرستان بدون درنظرگرفتن شاخص جمعیتی از ۲.۵ درصد به ۴.۶ درصد اعتبارات استانی افزایش یافته است.
فرماندار تکاب با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال در تکاب نیازمند تسهیلات ارزان قیمت است، ادامه داد: در زمینه ارتقای شاخص‌های توسعه، دستگاه‌های اجرایی استان به گونه‌ای عمل کنند که شاخص های این شهرستان به میانگین استانی برسد و بسترهای رونق سرمایه‌گذاری های اشتغال‌زا در تکاب ایجاد شود.
زمانی اضافه کرد: تکاب با داشتن ۲۶ معدن فعال سنگ، ۲ معدن و ۳ کارخانه طلا، اثر جهانی تخت سلیمان و ۱۷۰ اثر طبیعی و تاریخی ثبت ملی، فرش دستباف، استعدادهای کشاورزی و گیاهان دارویی، ظرفیت‌های لازم برای ایجاد زنجیره توسعه در بخش‌های مختلف و رونق اقتصادی را دارد و نیازمند توجه و نگاه ویژه دستگاه‌های اجرایی استانی است.
وی گفت: استقرار دوباره شعبه بانک توسعه تعاون جهت رونق فعالیت‌های اقتصادی از نیازهای اصلی تکاب است که امیدواریم اقدام لازم در این زمینه صورت گیرد.
رماندار تکاب بیان کرد: پیگیری‌ها و اقدامات لازم از سوی نماینده مردم شاهین‌دژ و تکاب در مجلس جهت احداث بیمارستان تامین اجتماعی در تکاب انجام شده و لازم است اقدامات عملیاتی در این زمینه نیز انجام شود.
معادن به نفع توسعه تکاب فعالیت کنند
نماینده مردم شاهین‌دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: معادن سنگ منطقه از امکانات و زیرساخت‌های تکاب برای بهره برداری استفاده می کنند و باید فعالیت‌های آنها به نفع توسعه شهرستان و حل مشکلات مردم باشد.
حسن همتی با بیان اینکه در شرایط سخت اقتصادی دولت و محدودیت منابع بودجه، اعتباراتی برای توسعه جاده ها و محورهای مواصلاتی تکاب به سختی اختصاص می یابد اما تردد تریلی های حامل سنگ و مواد معدنی با تناژ بالا موجب تخریب جاده‌ها می شود که این رویه باید اصلاح شود.
وی با بیان اینکه در بهره برداری معادن باید اصول زیست محیطی و حفظ منابع طبیعی نیز لحاظ شود، اظهار داشت: در به کارگیری و استخدام افراد در معادن و دستگاه‌های اجرایی شهرستان به‌طور حتم باید قانون و جانب عدل و انصاف رعایت شده و از هرگونه معرفی سفارشی افراد خودداری شود.
نماینده مردم شاهین‌دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: احداث ۲ باب درمانگاه تامین اجتماعی از نیازهای تکاب است و باید جزو طرح های اولویت دار قرار گیرد.
همتی با اشاره به ضرورت تکمیل طرح های عمرانی نیمه تمام از جمله بیمارستان ۹۷ تختخوابی تکاب ادامه داد: مدیران دستگاه های اجرایی شرایط سخت جذب بودجه و تخصیص اعتبارات دولتی را درنظر بگیرند و با برنامه ریزی مدون از برگشت اعتبارات شهرستان جلوگیری کرده و تلاش کنند اعتبارات شهرستان به موقع جذب و در زمینه اجرای طرح های توسعه‌ای بر اساس پتانسیل‌های منطقه هزینه شود.
۳۶۰۰ نفر در آذربایجان‌غربی مستمری بیمه روستایی دریافت می‌کنند
مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه این صندوق امکان بهره مند شدن روستاییان از خدمات بیمه ای مانند بیمه شدگان لشکری و کشوری را فراهم کرده‌است، گفت: در حال حاضر، سه‌هزار و ۶۰۰ نفر در آذربایجان‌غربی مستمری بازنشستگی بیمه روستایی دریافت می کنند که ۱۰۰ نفر از این افراد در تکاب حضور دارند.
یونس معزز افزود: ۱۰۰ کارگزاری مختلف در شهرهای استان از جمله چهار کارگزاری در تکاب نسبت به پوشش حداکثری بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر اقدام می‌کنند.
وی بیان کرد: به منظور پوشش حداکثری این بیمه در آذربایجان‌غربی ستاد راهبردی بیمه با همکاری دستگاه‌های اجرایی استان تشکیل شده است.
به گزارش ایرنا، مشاغل خانگی از جمله مهمترین حوزه های توسعه اشتغال در کشور است که با کمترین هزینه ایجاد شده و سودآوری بالایی نیز دارد.

منبع : خبرگزاری ایرنا


صدور مجوز مشاغل خانگی در بابل

از ابتدای امسال تاکنون ۲۱ فقره مجوز برای متقاضیان مشاغل خانگی در بخش کشاورزی شهرستان بابل صادر شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز مازندران، سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بابل با اعلام این خبر گفت: ۷ مورد پرورش قارچ خوراکی، ۱۲ مورد تولید گیاهان زینتی و نهال در گلخانه‌های کوچک خانگی و ۲ مورد پرورش ماهی در استخر‌های دو منظوره بوده است.

محسن علی گلزاده با بیان اینکه برای صدور مجوز مشاغل خانگی در شهرستان هیچگونه محدودیتی وجود ندارد افزود: افرادی دارای مجوز با ثبت نام در سامانه کارا برای دریافت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری ارزان قیمت و نیز بازپرداخت مدت دا، به بانک‌های عامل معرفی می‌شوند.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بابل با اشاره به اینکه رشته‌های مشاغل خانگی مربوط به دستگاه اجرایی وزارت جهاد کشاورزی شامل فعالیت‌های مختلف امور تولیدات دامی، شیلات، آبزیان، صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی، عشایری و امور تولیدات گیاهی است گفت: متقاضیان برای ثبت درخواست صدور مشاغل خانگی به سایت مربوطه به نشانی mkh.mcls.gov.ir مراجعه و نسبت به ثبت نام و دریافت کد رهگیری اقدام کنند.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما


اعطای تسهیلات به ۶۴ طرح مشاغل خانگی در دامغان

محمود پور معظمی گفت: در سال گذشته برای ۷۳ طرح مشاغل خانگی در دامغان پرونده تشکیل و از این تعداد ۶۴ طرح موفق به دریافت تسهیلات شدند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، محمود پور معظمی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دامغان با بیان اینکه در سال گذشته برای ۷۳ طرح مشاغل خانگی در دامغان پرونده تشکیل که از این تعداد ۶۴ طرح موفق به دریافت تسهیلات از بانک‌های عامل شدند گفت: در این سال ۷۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تسهیلات بانکی به ۶۴ طرح مشاغل خانگی از سوی بانک‌های عامل شهرستان پرداخت شد.
او اضافه کرد: تعداد طرح‌های مشاغل خانگی دامغان در سال ۹۷ نیز ۱۳۹ طرح به میزان یک میلیارد و ۷۳ میلیون تومان تسهیلات بود که خوشبختانه این وام‌ها پرداخت شده‌اند همچنین شاخص نشان از کاهش میزان تسهیلات در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ دارند.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دامغان به میزان پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در این شهرستان از سال ۹۷ تاکنون پرداخت و گفت: در این باره زمانی ۳۲ میلیارد و ۲۱۲ میلیون تومان تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در شهرستان پرداخت شد که دو میلیارد تومان آن، از محل اعتبارات شناور دیگر شهرستان‌های استان سمنان بوده است.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان


ایجاد ۶۲۸ شغل در بخش مشاغل خانگی در چهارمحال و بختیاری

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اجرای ۶۰۵ طرح مشاغل خانگی در این استان، گفت: ۶۲۸ شغل در بخش مشاغل خانگی در چهارمحال و بختیاری ایجاد شد.

حفیظ الله فاضلی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در سال گذشته سهمیه تسهیلات مشاغل خانگی استان ۶۸ میلیارد ریال بوده که توسط دو بانک عامل به طور کامل پرداخت شده است.
وی گفت: تمام کل این مبلغ در قالب ۶۰۵ طرح با اشتغالزایی ۶۲۸ نفر پرداخت شده است.
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در سال گذشته با پیگیری‌های به عمل آمده توسط اداره کل این تسهیلات از سقف سه ساله به پنج سال و همچنین سقف مبلغ تسهیلات با توجه به رشته شغلی متقاضی از ۵۰ میلیون ریال به ۱۵۰ میلیون ریال افزایش یافت.
وی بیان کرد: در سال گذشته تعداد یک هزار و ۱۳۴ مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان صادر شده است.
وی بیان کرد: در زمینه صدور الکترونیکی مجوزهای مشاغل خانگی در سال گذشته و سه ماهه ابتدای امسال سامانه مورد نیاز راه اندازی شد و دیگر هیچ نیاز به مراجعه متقاضی به دستگاه‌های اجرایی و اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی نیست.
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در زمینه زنان سرپرست خانوار فاقد پوشش نهادهای حمایتی تفاهم‌نامه‌ای با جهاد دانشگاهی در زمینه آموزش، تولید محصول و اتصال به بازار برای ۷۷ نفر منعقد شده و اکنون در حال اجرا است.

منبع : خبرگزاری مهر


مشاغل خانگی راهی مناسب برای ایجاد اشتغال و کسب درآمد خانواده

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: کسب‌ و کارهای خانگی یکی از مطمئن‌ترین راهها برای درآمدزایی و توسعه اقتصاد خانواده هاست .

به گزارش خبرآنلاین از لرستان، «علی آشتاب» در جلسه هم اندیشی دفاتر تسهیل گری استان با گروه جهادی شهید ابراهیم هادی ، با اشاره به نقش گروه های جهادی در کمک به مشکلات مردم به خصوص در شرایط بحرانی کشور اظهار کرد : تلاشهایی که از جانب گروه‌های جهادی مختلف در استان و کشور انجام می‌شود یادآور ایثارو فداکاری مردم در زمان جنگ بوده و این فعالیت گروه های جهادی میتواند برای گذر از مشکلات معیشتی و دیگر مسائل و مشکلات مردم باشد.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه لرستان دارای ظرفیتهای طبیعی فراوانی می باشد که بایستی از این ظرفیتها برای توسعه اقتصاد استان نهایت استفاده برا کرد ، افزود :تقویت و توانمند سازی جوانان از طریق ترویج کار گروهی و همجنین ترویج فرهنگ کار است که جوانان کار را فقط در استخدام ادارات ندانند چرا که کار فعالیت مشروع و قانونی است که منجر به ایجاد درآمد میگردد و این فرهنگ کار و تلاش باید در جامعه نهادینه و گسترش یابد .

وی به مشارکت زنان در توسعه اقتصاد کشور اشاره کرد گفت : طرح توسعه مشاغل خانگی از جمله طرح‌های اشتغال حمایتی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است که اجرای آن در استان با همکاری جهاد دانشگاهی به عنوان نهاد واسط و تسهیل‌گر با هدف توانمندسازی و اتصال متقاضیان مشاغل خانگی به بازار فروش می تواند نقش بانوان را در آن اثر گذار کند .

آشتاب در ادامه تصریح کرد : گروه های جهادی با همکاری ، هماهنگی و هم افزایی دفاتر تسهیل گر استان و حمایت این اداره کل با آموزشهای مهارتی و توانمند سازی بانوان و افراد ساکن در محلات آسیب پذیر در رونق اقتصاد و ایجاد درآمد برای این خانواده ها نقش مهمی داشته باشند .

وی به پرداخت تسهیلات حمایتی این اداره کل در قالب تعاونی اشاره کرد و افزود : اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان با پرداخت تسهیلات از محل تسهیلات مشاغل خانگی و اشتغال روستایی در قالب تعاونی جهت ایجاد و رونق اشتغال برای مناطق آسیب پذیر با گروه های جهادی و دفاتر تسهیل گر استان همکاری نماید.

منبع : خبر آنلاین


اجرای طرح “الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی” در فارس

مدیرکارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس از اجرای طرح “الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی” در استان طی سه مرحله خبر داد و گفت: این طرح در ۳ مرحله بررسی و شناسایی مزیت‌ها و توانمندی مناطق، توانمندسازی و آموزش متقاضیان و متصل کردن مشاغل خانگی به بازار اجرایی می‎شود.

مهروش جلالی در همایش زنجیره ارزش که با حضور پیشران‌های مشاغل خانگی برگزار شد، با بیان اینکه طرح مشاغل خانگی در بسیاری از کشورها اجرا می‌شود و تاثیر مثبتی بر اشتغال و زندگی مردم داشته است، افزود: هم اکنون یک پنجم مشاغل ایالات متحده و ۸۰ درصد مشاغل کشور تایوان بصورت مستقیم و غیر مستقیم در منازل انجام می‌شود که با انجام مطالعات تطبیقی می‌بینیم اقتصاد تایوان جهش اقتصادی خود را از طریق توسعه مشاغل خانگی طی کرده است.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس او افزود: با توجه به اینکه در مشاغل خانگی اعضای خانواده با استفاده از همان امکانات موجود در فضای خانه مبادرت به ایجاد شغل و کسب درآمد می‌کنند، می‌توان تحقق و تبلور اقتصاد مقاومتی را در اجرای صحیح طرح دید.
جلالی خاطرنشان کرد: از سال ۸۹ تا ۹۸ طرح مشاغل خانگی به صورت صدور مجوزهای قانونی و پرداخت تسهیلات و نظارت بر روند انجام کار انجام و در طول مسیر اجرا، طرح آسیب شناسی و نقاط قوت و ضعف آن بررسی و مطالعه شد.
او یادآور شد: مهمترین حلقه مفقوده طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، نبود توجه به مزیت‌های نسبی و رقابتی هر منطقه، بی‌توجهی به توانمندسازی متقاضیان و توجه نکردن به بازار فروش بوده که در طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی از ظرفیت و توان علمی سازمان جهاد دانشگاهی، برای رفع آسیب‌ها استفاده شده است.
جلالی گفت: برای اجرای هر چه شایسته تر این طرح، مشارکت فعالانه و با اعتقاد تمام دستگاه‌های اجرایی مرتبط، بخش تعاون و شرکت‌های تعاونی، فعالان و خیرین حوزه اشتغال، پشتیبانان و پیشرانان لازم است.
او خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح در استان به دنبال ایجاد زنجیره ارزش در مشاغل خانگی و حمایت از ایجاد اشتغال از مرحله شروع فعالیت تا اتصال به بازار هستیم.
جلالی با بیان اینکه «طرح توسعه الگوی مشاغل خانگی در استان فارس» با توانمندسازی زنان بی سرپرست که تحت حمایت هیچ دستگاه حمایتی نبودند، شروع شده است، عنوان کرد: به دنبال گسترش این طرح در سال ۹۹ هستیم، کما اینکه مهمترین دست آورد آن پایدارسازی مشاغل در قالب مشاغل خانگی و ایجاد شغل پایدار و افزایش درآمد و تولید ثروت در سال جهش تولید است.

منبع : بازار کار


پرداخت ۴۲ میلیارد تسهیلات مشاغل خانگی در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد گفت: سال گذشته ۴۲ میلیارد ریال تسهیلات در قالب مشاغل خانگی از سوی بانک های عامل در سطح استان پرداخت شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج، پروانه نیک مرام مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد از پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در کهگیلویه و بویراحمد در سال گذشته خبرداد.
او با بیان اینکه در سال گذشته ۴۲ میلیارد ریال تسهیلات در قالب مشاغل خانگی از سوی بانک های عامل در سطح استان پرداخت شد، گفت: ۱۰۰ درصد این اعتبارات جذب و به متقاضیان پرداخت شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد افزود: این میزان اعتبار زمینه اشتغال ۳۵۱ نفر را در سطح استان ایجاد کرد.
او گفت: با پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی برای زنان خانه دار با هدف ایجاد مهارت، کسب و کار و کمک به اقتصاد خانواده است.
نیک مرام افزود: بیشترین سهم پرداختی تسهیلات در حوزه کشاورزی و زیرمجموعه های آن و صنایع دستی در استان بوده است.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان


صدور ۱۸۳ مجوز اشتغال خانگی در حوزه فرهنگی و هنری گیلان

مدیرکل ارشاد گیلان با اشاره به صدور ۱۸۳ مجوز اشتغال خانگی در حوزه فرهنگ و هنر، گفت: در سال گذشته ۱۶۱ مورد تسهیلات اشتغالزایی نیز پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، فیروز فاضلی پیش از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت‌ها و اقدامات اداره کل ارشاد گیلان در سال گذشته، اظهار کرد: در مجموع در سال ۹۸ بیش از ۲۰ هزار و ۱۸۹ مورد فعالیت فرهنگی و هنری در سطح استان انجام شده است.
.وی با بیان اینکه این فعالیت‌ها توسط معاونت‌های فرهنگی و رسانه، هنری و سینمایی، توسعه و مدیریت منابع ارشاد گیلان برگزار شده است، گفت: از این تعداد بیش از ۱۵ هزار برنامه توسط معاونت فرهنگی و رسانه در قالب اجرای برنامه‌ها، جشنواره، نمایشگاه، رونمایی و مسابقه کتاب، کارگاه‌های آموزشی و صدور مجوز برای موسسات، قرآنی، کانون‌ها و موسسات تبلیغاتی، نشریات و پایگاه‌های خبری و تبلیغات محیطی و آگهی‌های رسانه‌ای بوده است.
مدیرکل ارشاد گیلان با اشاره به انجام بیش از ۳۶۰۰ برنامه از سوی معاونت هنری و سینمایی در سال گذشته، افزود: برگزاری جشنواره‌های مختلف، نمایشگاه‌ها، نشست‌ها و کارگاه در حوزه‌های هنری اعم از نمایش، موسیقی، تجسمی، نقاشی، خوشنویسی، عکس، سینمایی، مد و لباس برخی از فعالیت‌های این معاونت بوده است.
وی صدور مجوز تولید ۱۱۱ فیلم مستند و کوتاه، اجرای ۳۵۱ نمایش با ۱۳۸۸ نوبت اجرا در ۲۴ سالن، ۱۶۳ موسیقی صحنه‌ای اعم از سنتی، پاپ و محلی، صدور مجوز فعالیت سه نگارخانه جدید در گیلان و برپایی ۱۱۱ نمایشگاه هنرهای تجسمی، ۸۶ نمایشگاه عکس و ۲۰ نمایشگاه خوشنویسی از دیگر فعالیت‌های این معاونت اعلام کرد.
فاضلی با بیان اینکه همچنین در سال گذشته هزار و ۱۳۱ فعالیت مشترک از سوی معاونت‌های فرهنگی و هنری برگزار شده است، تصریح کرد: معاونت توسعه و مدیریت منابع ارشاد گیلان نیز ۳۹۲ فعالیت در سال گذشته در انجام داده است.
ی در ادامه به برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارکنان این اداره کل در سراسر استان اشاره کرد و گفت: سال گذشته ۱۸۳ مورد مجوز اشتغال خانگی و ۱۶۱ مورد تسهیلات خود اشتغالی در حوزه فرهنگ و هنر در استان گیلان صادر و اعطا شده است.

منبع : خبرگزاری مهر


صدور ۳۹ مجوز مشاغل‌ خانگی در همدان

رئیس اداره اشتغال و مدیریت نیروی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان از صدور ۳۹ مجوز مشاغل خانگی در سال جاری خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تقریباً ۸۱ نفر به صورت مستقل در کل استان و هفت نفر به‌صورت پشتیبان در مشاغل خانگی ثبت‌نام شده است.

اسماعیل قهرمانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در حال حاضر از ۸۱ نفر ثبت نام شده برای مشاغل خانگی ۳۹ نفر به صورت مستقل و دو نفر پشتیبان توانستند به صورت الکترونیکی مجوز بگیرند.
وی با بیان اینکه حوزه خیاطی، چرم، صنایع دستی، سفال، منبت، تولید ترشی و مربا، رشته بری و پرورش دام سبک مانند گاو و گوسفند جزء مشاغل خانگی پرمتقاضی هستند، اعلام کرد: در روزهای کرونایی نیز در قالب طرح ملی توسعه مشاغل خانگی به عنوان یک طرح دو جانبه بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تجای‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی، این نهاد انقلابی تولید ماسک را در کل کشور بر عهده دارد.
قهرمانی با اشاره به وجود ۳۲۰ رسته مشاغل خانگی در استان تصریح کرد: در سال گذشته برای افراد پشتیبان تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان و برای افراد مستقل تا سقف ۵۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده بود که در سال ۹۹ هنوز تسهیلات وام ابلاغ نشده است.
رئیس اداره اشتغال و مدیریت نیروی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان با اشاره به اینکه در سال گذشته ۸۸ درصد از سهمیه تسهیلات مشاغل خانگی استان جذب و پرداخت شده است، یادآور شد: در سال گذشته سهمیه استان برای مشاغل مستقل و پشتیبان ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان سهمیه بود که معادل ۸۸ درصد آن پرداخت شده است و ۶۰۰ میلیون تومان آن باقیمانده که طی هفته آینده صددرصد پرداخت خواهد شد.

منبع : خبرگزاری ایسنا


تولید ۹۰۵ هزار ماسک توسط تیم مشاغل خانگی لرستان

دکتر سیدعلی نادر دهقانی در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: در راستای اجرای طرح توسعه مشاغل خانگی در خدمت مبارزه با کرونا ۹۰۵ هزار ماسک در استان تولید شده است.

وی تصریح کرد: این ماسک‌ها توسط تیم مشاغل خانگی زنان سرپرست خانوار که تحت حمایت جهاد دانشگاهی لرستان مدیریت و ساماندهی شده‌اند تولید و در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.
دکتر دهقانی اظهار کرد: همچنین توسط این تیم ۱۵۰ عدد گان و ۵۰۰ عدد دستکش تولید و روانه بازار شده است.
رئیس جهاد دانشگاهی واحد لرستان تصریح کرد: این ماسک‌ها توسط زنان سرپرست خانوار استان در شهرهای بروجرد، معمولان، الیگودرز و خرم آباد تولید شده است.
دکتر دهقانی ساخت دستگاه ضدعفونی‌کننده با یو وی سی و بخار سرد و همچنین ضدعفونی کننده موادغذایی و ایده‌های متنوع دیگر در موضوع جلوگیری از شیوع ویروس کرونا را از دیگر برنامه‌های جهاد دانشگاهی استان دانست که علی‌رغم مکاتبات و پیگیری لازم مراجع صدور مجوز فعلاً پاسخی ندادند.
ی عزم، اراده، تلاش و سازماندهی برای حضور موثر در عرصه مبارزه با ویروس کووید ۱۹ در بین تیم‌های مشاغل خانگی و زنان سرپرست خانوار را ستودنی دانست و تاکید کرد: برای موفقیت در چنین بحران‌هایی نیازمند چنین انسجامی هستیم که نتیجه آن خدمت صادقانه است.
رئیس جهاد دانشگاهی لرستان توزیع بخشی از این اقلام در مناطق محروم و حاشیه شهرها و نیز کمک برخی افراد خیر برای تامین مواد اولیه را از دیگر شاخص‌های قابل بیان این اقدام دانست و گفت: قطعاً فعالیت در این عرصه در ذهن مردم نجیب کشور خواهد ماند و همه گروه‌ها از جمله تیم‌های پزشکی و کادر درمانی که مجاهدانه در سخت‌ترین شرایط در کنار مردم بودند و تلاش کردند در ذهن مردم و جامعه عزیزتر خواهد شد.

منبع : خبرگزاری ایسنا


مشاغل خانگی وام اشتغال دریافت کردند

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: بانک‌های عامل پارسال بیش از ۴۰ میلیارد ریال به متقاضیان مشاغل خانگی استان وام پرداخت کردند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد، محمد حسین ریاحی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یزدگفت: سهم ابلاغی تسهیلات مشاغل خانگی استان در سال گذشته ۵۰ میلیارد ریال بوده که سهم بانک‌های رفاه کارگران و توسعه تعاون هر کدام به میزان ۲۵ میلیارد ریال رسیده است.
او افزود: تعداد ۸۱۱ مجوز در حوزه مشاغل خانگی در سال ۹۸ صادر شده که از این تعداد، ۸۰۲ مجوز برای متقاضیان مستقل و ۹ مجوز برای متقاضیان پشتیبان بود.

ریاحی با بیان اینکه تعداد ۴۱۸ طرح به مبلغ۶۸۸۰۰ میلیون ریال به بانک‌های عامل (رفاه – توسعه تعاون) برای اخذ وام معرفی شده اند، تصریح کرد: از این تعداد به ۳۰۷ طرح مبلغ ۴۰۴۶۰ میلیون ریال اعتبار پرداخت گردیده، که این طرح‌ها فرصت اشتغال برای ۳۳۸ نفر را فراهم نمودند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به اینکه در حوزه مشاغل خانگی تفکیک جنسیتی وجود ندارد و زنان و مردان می‌توانند با توجه به مهارت خود در منزل، نه تنها برای خود بلکه برای سایر اعضای خانواده شغل ایجاد کنند، افزود: می‌توان در کنار خانواده و همراه با مراقبت از فرزندان، در محیط آرام، راحت و امن خانه مشغول به کار و کسب در آمد شد.

او کاهش هزینه‌های رفت و آمد و همچنین مشکلات ناشی از ترافیک را از مزایا مشاغل خانگی دانست و افزود: مشاغل خانگی باعث توسعه فرهنگ کار در خانواده می‌شود و فرزندان در زمان حضور پدر یا مادر در منزل اهمیت کسب و کار را از نزدیک درک می‌کنند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان


مجوز الکترونیکی مشاغل خانگی در ایلام صادر شد

معاون کارآفرینی و اشتغال تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۹۳ مجوز الکترونیکی مشاغل خانگی صادر شده است.

حمد خان محمدیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توجه به مصوبه شورای عالی اداری مبنی بر توسعه خدمات الکترونیکی دستگاه‌ های اجرایی، به منظور تسریع در انجام کار، کاهش زمان و هزینه، تامین رضایت و کرامت مردم، صدور مجوز مشاغل خانگی را الکترونیکی کرده است.
وی افزود: این طرح از ابتدای سال جاری در استان اجرایی شده و شفافیت و تسهیل گری در فرآیند صدور مجوزهای مشاغل خانگی از مزایای طرح الکترونیکی است.
معاون کارآفرینی و اشتغال تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام یادآور شد: سهم میراث فرهنگی از صدور این مجوزها ۱۴۷، جهاد کشاورزی ۱۵۰ ، صنعت، معدن و تجارت ۱۱۰ ، کمیته امداد امام خمینی(ره) هفت ، بنیاد شهید و امور ایثارگران سه و فرهنگ و ارشاد اسلامی ۷۶ مجوز الکترونیکی است.
خان محمدیان تاکید کرد: این طرح ابتدا در چهار استان ایلام، خراسان جنوبی، کرمان و گیلان به صورت آزمایشی اجرا شده و از سال آینده در سراسر کشور اجرا می شود.
گفتنی است تسهیلات مشاغل خانگی استان با عاملیت بانک های توسعه تعاون و رفاه کارگران است.
سامانه مشاغل خانگی به منظور تسهیل گری و تسریع در روند کار و عملیاتی کردن قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، توسط مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری، به نشانی ttps://mashaghelkhanegi.mcls.gov.ir تهیه و طراحی شد.

منبع : خبرگزاری ایرنا


پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به طرح‌های جهاد کشاورزی

مدیر جهادکشاورزی فارسان، از پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به طرح‌های کشاورزی این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، کوچکی مدیر جهادکشاورزی فارسان گفت: از ابتدای امسال، دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در قالب تسهیلات به ۱۹ طرح مشاغل خانگی پرداخت شد.
او افزود: این طرح‌ها در رشته‌های تولیدات گیاهی، صنایع تبدیلی و دام و طیور است که با اجرای این طرح‌ها زمینه اشتغال ۳۰ نفر فراهم گردید.
کوچکی اضافه کرد: مشاغل خانگی راهکار مناسبی برای اشتغال خرد و متوسط و زمینه ساز ایجاد اشتغال و رفع مشکلات معیشتی برای بسیاری از خانواده‌ها است.
فارسان از شهرستان‌های چهارمحال و بختیاری است که مرکز آن (شهر فارسان) در فاصله ۳۵ کیلومتری شهرکرد مرکز استان قرار دارد.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.