آخرین اخبار مشاغل خانگی (کلیه اخبار)

آخرین اخبار مشاغل خانگی (کلیه اخبار)

 

در این صفحه شما می‌توانید آخرین اخبار مربوط به مشاغل خانگی، بررسی سامانه‌های حمایتی و مطالب مرتبط با آن را مشاهده فرمایید.


آشنایی با مشاغل خانگی

مشاغل خانگی مدت‌ها است که به عنوان نوعی شغل با منبع درآمد نسبتاً پایدار معرفی می‌شوند. این گونه از مشاغل به دلیل مزایای مختلف خود مانند:

  • عدم وابستگی به محلی ثابت جهت اجاره و کاهش هزینه‌های تملک دفتری
  • نزدیک بودن شخص به کانون خانواده خود و رسیدگی مناسب‌تر به آنها
  • استفاده از نیروی کار سایر اعضای خانواده در خصوص انجام کارها

نزد بسیاری از افراد مورد پذیرش قرار گرفته است. در همین راستا وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به عنوان متولی مشاغل خانگی سامانه‌ای راه انداخته است که شما عزیزان با ثبت نام در آن می‌توانید در حداقل زمان کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

این مشاغل با گسترش فضای مجازی و کسب و کارهای اینترنتی دیگر به شکل سنتی ( ساخت زیورآلات سنتی، بافت زیر اندازهای سنتی و…) پیگیری نمی‌شود و می‌توان گفت بخش عمده‌ای از مشاغل خانگی را کسب و کارهای اینترنتی و مشاغل حوزه رایانه‌ای در بر می‌گیرد.

به عنوان مثال اکنون بیش از صد شرکت در سراسر ایالات متحده و اروپا اقدام به جذب نیرو در بخش دور کاری نموده‌اند.

در همین راستا با مطالعه حوزه فعالیت برخی از آنها می‌توانیم با الگوبرداری صحیح از نوع کسب و کارشان اقدام به راه اندازی مشاغل خود در خانه نماییم. مشاغلی مانند آموزش زبان انگلیسی از راه دور، آموزش نرم افزارهای رایانه‌ای، برنامه نویسی اپلیکیشن‌های موبایل و وب‌سایت و… تنها بخشی از صدها شغل متنوع نوینی است که بر بستر مشاغل خانگی و دور کاری قابل اجرا و انجام می‌باشد.

فقط باید دقت داشته باشید مشاغل خانگی شما نباید مخل آرامش سایر واحدهای مسکونی باشد و کالا یا خدمات ایجاد شده توسط شما قابل عرضه در خارج از محیط کاری باشد.

مشاغل خانگی به شکل زیر می‌توانند فعالیت کنند:

  • انجام فعالیت به صورت کارمزدی برای کارفرمای خارج از محیط مسکونی
  • انجام فعالیت مستقل اعم از تامین مواد اولیه تا عرضه و محصول به خارج از محیط مسکونی
  • انجام فعالیت به صورت تعاونی، اتحادیه و یا مشارکت با بنگاه‌های بالا دستی تامین کننده مواد اولیه و عرضه محصول آنان در بازار ، ترجیحا به صورت کسب و کار خوشه‌ای

برای راه اندازی مشاغل خانگی خود تنها کافی است با ورود به سامانه مشاغل خانگی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و ثبت نام و دریافت کد پیگیری مربوط اقدام به راه اندازی کسب و کار خود نمایید.


اختصاص ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز چهارمحال و بختیاری، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات برای اجرای طرح نوین مشاغل خانگی و زنان سرپرست خانوار برای سال جاری به استان اختصاص یافت.

حفیظ الله فاضلی افزود: طرح پایلوت الگوی نوین مشاغل خانگی از سال ۹۶ در سه بخش مطالعاتی شناسایی مزیت‌ها، آموزش و توانمندسازی متقاضیان و اتصال به بازار با همکاری جهاد دانشگاهی در هشت استان کشور از جمله چهارمحال و بختیاری اجرایی شد.
وی گفت: شناسایی ۲۲ شغل مزیت‌دار مشاغل خانگی بر اساس ظرفیت‌های موجود در شهرستان‌ها، تمرکز بر شبکه‌سازی و تکمیل زنجیره ارزش مشاغل و ایجاد ۱۸۴ فروشگاه اینترنتی در راستای فروش محصولات مشاغل خانگی استان از جمله اقداماتی است که تاکنون اجرایی شده است.
فاضلی با اشاره به شناسایی و معرفی چهار ظرفیت شغلی جدید در حوزه مشاغل خانگی استان، افزود: این مشاغل شامل نوغانداری و پرورش کرم ابریشم، تولید و تجارت‌سازی زهر زنبورعسل، تولید و تجاری سازی ژل رویال و پرورش گل کاکتوس برای نخستین بار در استان معرفی و اجرا شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: پارسال هم ۶۵ میلیارد ریال تسهیلات به استان اختصاص یافت که با جذب ۱۰۰ درصدی این تسهیلات، زمینه اشتغال ۵۹۹ نفر فراهم و ۵۸۰ طرح در نقاط شهری و روستایی استان اجرا شد.

بر اساس آخرین گزارش مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری چهارمحال و بختیاری در پایان سال ۱۳۹۸ به ۱۵.۳ درصد رسید.

چهارمحال و بختیاری بیش از ۹۷۹ هزار نفر جمعیت دارد.

منبع : خبرگزاری صداو سیما


دستیابی به اشتغال پایدار در گرو توسعه مشاغل خانگی است

رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین از اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان قزوین خبر داد و گفت: این طرح می‌تواند منجر به توسعه و اشتغال پایدار در استان قزوین شود.

فرشاد پیله‌چی رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در ابتدا در نقاط کم برخوردار و مرزی برگزار شد، اظهار کرد: پس از گذشت چند سال از اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، مردم استان‌های مختلف از این طرح استقبال کرده‌اند.

پیله‌چی با اشاره به اینکه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در قزوین از شهریور ماه سال ۹۹ آغاز و تا شهریور سال آینده نیز ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: برای اجرای این طرح ملی در قزوین نزدیک به یک هزار و ۵۰۰ نفر ظرفیت ثبت‌نام در نظر گرفته شده است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین عنوان کرد: این نهاد در نظر دارد تا افراد ذی‌صلاحی که در این طرح ثبت‌نام می‌کنند را به رسته‌های مختلفی که ظرفیت و زیر ساخت آن در استان وجود دارد متصل کند به همین سبب تلاش جهاد دانشگاهی استان برای تکمیل این زنجیره ارزش قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه هدف از اجرای این طرح اشتغالزایی برای جوانان استان خوانده می‌شود افزود: مردمی که در این طرح ثبت‌نام می‌کنند می‌توانند در مدت کوتاهی وارد چرخه بازار کار شوند.

پیله‌چی اظهار کرد: امروز که در شرایط اقتصادی نامطلوب قرار داریم و وضعیت اشتغال نیز سامان چندانی ندارد این طرح می‌تواند به عنوان یک ناجی عمل کرده و موجب تحول در وضع فعلی اشتغال استان شود.

رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین با اشاره به اینکه پس از ثبت‌نام در این طرح، متقاضیان وارد مرحله مصاحبه شده و ارزیابی دقیقی در خصوص شرایط و ویژگی‌های آنها صورت می‌گیرد، گفت: این افراد باید پتانسیل فعالیت در رسته‌های انتخابی که زیر ساخت آن در استان فراهم شده را داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه ثبت‌نام در این طرح تا هفتم آبان‌ماه ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی استان پس بررسی پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های ثبتنام کنندگان و همچنین بعد از قرار گرفتن در رسته‌های مختلف آنها را به پیشران‌هایی که هم اکنون در بازارکار حضور فعال دارند متصل می‌نماید.

پیله‌چی با بیان اینکه ارتباط این نهاد با پیشران‌ها و کارآفرین‌ها ادامه خواهد داشت، عنوان کرد: از کارافرینان می‌خواهیم نیازهای افراد جدیدالورود را تصریح کرده تا دوره‌هایی که مد نظر پیشران‌ها است را آموزش ببینند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین گفت: پس از گذشت سه سال از آموزش دوره‌هایی که توسط پیشران‌ها در نظر گرفته شده این افراد مشاوره شغلی رایگان دریافت کرده و در نهایت به عنوان کارآفرین و یا در قالب شرکت‌های تعاونی وارد چرخه بازار کار می‌شوند.

وی افزود: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی به کارفرمایی وزارت کار و رفاه اجتماعی انجام می‌شود و اجرای این طرح از سال ۹۵ برعهده جهاد دانشگاهی قرار گرفته است.

منبع : خبرگزاری مهر


ایجاد ۳۵ هزار شغل در بخش مشاغل خانگی

رییس دبیرخانه ستاد حمایت از مشاغل خانگی با بیان اینکه حدود ۳۵ هزار شغل خانگی در سال ۹۸ ایجاد شد، گفت: در سال‌های اخیر افراد تحصیل‌ کرده نیز به مشاغل خانگی روی آورده‌اند.

به گزارش روز جمعه ایرنا، امروزه مشاغل خانگی و خرد، با توجه به سرمایه‌گذاری اندکی که برای شروع به کار نیاز دارند نقش موثری در رفع معضل بیکاری و ایجاد اشتغال گسترده دارند.
در سال‌های اخیر حمایت از مشاغل خانگی مورد توجه دولت‌ها قرار گرفته است و نمونه آن طرح ملی توسعه مشاغل خانگی است. فراخوان شرکت در این طرح از ششم شهریورماه و همزمان با هفته دولت شروع و تا ششم مهرماه ادامه دارد.
در این زمینه گفت و گویی با «مهناز امام‌دادی» رییس دبیرخانه ستاد حمایت از مشاغل خانگی انجام دادیم و درباره چند و چون این طرح و لزوم اجرای آن پرسیدیم.
وی درخصوص ایده اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی و ضرورت آن، گفت: طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، سال ۸۹ در مجلس شورای اسلامی تصویب شد و دبیرخانه‌ای برای این منظور در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل شد.
رییس دبیرخانه ستاد حمایت مشاغل خانگی افزود: در بحث ساماندهی مشاغل خانگی، در چارچوب قانون موضوع را دنبال کردیم و برای فعالیت‌ افرادی که کارت مهارت داشتند و در سامانه ثبت نام و طرحشان تصویب می شد تسهیلات پرداخت می‌کردیم.
امام‌دادی گفت: پس از مدتی پایش طرح‌ها و بررسی‌ها نشان داد که تنها دادن تسهیلات یا داشتن کارت مهارت برای ایجاد اشتغال کافی نیست و آماده سازی افراد برای ورود توانمند آنها به بازار موضوع مهمی است. بنابراین به این نتیجه رسیدیم که باید بر روی توانمندسازی متقاضیان بیشتر کار کنیم و از وابستگی آنها به تسهیلات کم کنیم.
وی افزود: در ادامه مطالعاتی در کشورهایی که تجربه‌ای در این زمینه داشتند انجام دادیم و طرح ملی توسعه مشاغل خانگی را مطرح کردیم و تصویب شد و با توجه به اینکه می‌خواستیم از ظرفیت علمی قوی برای اجرا و پیاده سازی آن استفاده کنیم جهاد دانشگاهی به عنوان مجری طرح انتخاب شد اما نظارت و راهبری طرح با وزارت تعاون است.
رییس دبیرخانه حمایت از مشاغل خانگی گفت: این طرح را در سال ۱۳۹۶ در ۹ استان به صورت آزمایشی و با ۲۰ هزار نفر جامعه هدف، اجرا کردیم و تا کنون ۹۷ درصد از اهداف پیش‌بینی شده محقق شده است. تنها در سه استان از برنامه پیش‌بینی شده عقب هستیم که آن نیز دنبال می‌شود تا به زودی به اهداف مورد نظر دست یابیم.
وی در مورد پروسه اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی توضیح داد: کلیت طرح به این صورت است که در مرحله نخست مزیت‌ها، فرصت و اولویت‌های منطقه شناسایی می‌شود تا از فرصت‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی که تجربیاتی در این زمینه دارند استفاده کنیم.
امام‌دادی افزود: در مرحله دوم بحث توانمندسازی است و بحث‌های مشاوره، هدایت، راهنمایی و آموزش افراد را در دستور کار داریم به این صورت که افراد با مهارت‌های لازم که پیش از این شناسایی شدند، در تیم‌سازی و اتصال به افرادی که توان کمتری دارند استفاده می‌کنیم. همچنین افرادی که تمایل به شرکت در طرح‌های مشاغل خانگی باشند نیز ثبت‌نام می‌کنیم تا در کنار آموزش و هدایت‌هایی که دریافت می‌کنند، به پیشران‌های موفق وصل می‌کنیم تا با مدیریت صحیح اشتغال پایدار داشته باشند.
این مقام مسوول اظهارداشت: در مرحله سوم اتصال به بازار کار است که مهمترین مرحله است و افراد با تیم‌سازی‌هایی که انجام شده و با آموزش‌هایی که دریافت کردند به بازار متصل شوند.
وی تاکید کرد: ارتقای کمی و کیفی محصولات در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی مورد تاکید است و تلاش کردیم در تمام مراحل تولید کیفی سازی در کنار کمی سازی مورد توجه قرار گیرد و بستر مناسب برای ارائه محصولات مشاغل خانگی فراهم کنیم.
اجرای طرح توسعه مشاغل خانگی در میان زنان سرپرست خانوار
رییس دبیرخانه ستاد حمایت از مشاغل خانگی گفت: با اجرای موفق طرح پایلوت توسعه مشاغل خانگی در ۹ استان، معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده پیشنهاد داد که این طرح در میان ۶ هزار زن سرپرست خانوار پیاده شود.
وی افزود: بنابراین این طرح در میان زنان سرپرست خانوار در ۲۳ استان شروع شد و بعد هم استان فارس به آن اضافه شد و تعداد زنان سرپرست خانوار که تحت پوشش توسعه مشاغل خانگی قرار می‌گیرند به رقم ۶ هزار و ۲۰۰ نفر رسید.

به گفته امامدادی با اجرای موفق طرح توسعه مشاغل خانگی در بین زنان سرپرست خانوار و انجام آزمایشی در ۹ استان، بحث اجرای آن در ۳۱ استان مطرح شده است و شناسایی فرصت‌ها و مزیت‌ها در بیشتر استان‌ها انجام شده است.
وی اظهارداشت: فراخوانی که برای ثبت نام متقاضیان اعلام شد برای این بود که مرحله دوم که همانا توانمندسازی متقاضیان است را شروع کنیم که افراد برای این منظور تا ششم مهرماه فرصت دارند به سامانه inhb.ir که برای این منظور طراحی شده است مراجعه و اطلاعات خود را وارد کنند.
این مقام مسوول تصریح کرد: در مرحله ثبت‌نام متقاضیان ریزش‌هایی خواهیم داشت چون وابستگی به تسهیلات در طرح‌ها دیده می‌شود در حالی که در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی تسهیلات پرداخت نمی‌شود.
وی تاکید کرد: منکر تسهیلات و حمایت‌های مالی از طرح‌ها نیستیم، اما معتقد به حمایت‌های به موقع و مناسب تسهیلات هستیم. چرا که وقتی فرد آمادگی ورود به بازار را ندارد پرداخت اینگونه تسهیلات فرد را بدهکارتر می‌کند به همین جهت بر توانمندسازی و تواناتر شدن افراد تاکید داریم.

امام‌دادی افزود: معتقدیم با اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی از ورود افراد با قدم‌های لرزان به بازار جلوگیری کنیم و کمک کنیم افراد با توانمندی بیشتری وارد بازار شوند و با اندک مشکلات آسیب نبینند، ضمن اینکه پایداری و درآمد بیشتری هم داشته باشند.

وی در خصوص الزامی بودن داشتن مهارت در طرح توسعه مشاغل خانگی، گفت: این طرح الزاما برای کسانی که مهارت دارند، نیست زیرا ما در این طرح، پیشران‌هایی داریم که خود مهارت لازم را دارند و آنها افرادی را برای همکاری می‌خواهند که مهارتی ندارند؛ زیرا افراد با حداقل دانسته‌های خود از ورود دانش جدید مقاومت می‌کنند.

کدام رشته‌ها در طرح توسعه مشاغل خانگی اولویت دارند؟

این مقام مسوول درباره اولویت رشته‌ها در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، گفت: ما هیچ‌وقت رشته‌ای را توصیه نمی‌کنیم و معتقدیم که شرایط منطقه، شرایط زمانی و مکانی و ظرفیت‌های منطقه تعیین کننده اولویت‌هاست. برای نمونه در خراسان شمالی که سنگ‌های قیمتی را داریم قطعا این رشته فرصت خوبی است.

وی افزود: در حال حاضر رشته‌هایی همچون فرش بافی، خیاطی، دام سبک، آی تی، آی سی تی نیز مورد استقبال قرار گرفته است.

امام‌دادی اظهار داشت: در سال‌های اخیر افراد تحصیل‌ کرده نیز به مشاغل خانگی روی آوردند بنابراین رشته‌های فرهنگی و هنری نیز به رشته مشاغل خانگی اضافه شدند که امیدواریم با حمایت‌های مالی و علمی شاهد پیشرفت این رشته‌ها باشیم.

وی درباره تمدید مهلت ثبت‌نام متقاضیان گفت: در بازه زمانی اعلام شده استقبال خوبی از فراخوان برای ثبت نام در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی انجام شده است. البته در برخی مناطق به دلیل قطعی شبکه اینترنت تعداد متقاضیان به حدنصاب نرسیده یا کمتر بوده است بنابراین برای تمدید مهلت ثبت‌نام برای اینکه عدالت رعایت شود تمام این مسائل را در نظر می‌گیریم.

رییس دبیرخانه حمایت از مشاغل خانگی گفت: ظرفیت پیش‌بینی شده برای ثبت نام در این طرح ۵۴ هزار و ۳۰۰ نفر است که پس از ثبت نام به دلیل شیوع بیماری کرونا جلسات، غیرحضوری خواهد بود و از طریق جهاد دانشگاهی با آنها تماس گرفته می‌شود و مشاوره تلفنی انجام می‌شود.

وی افزود: ممکن است جلسات حضوری هم داشته باشیم. سپس افرادی که توانایی و مهارت لازم را داشته باشند وارد مرحله تیم سازی و کار اجرایی می‌شویم.

کاهش ۷۵ درصدی تسهیلات مشاغل خانگی

امام‌دادی با اشاره به کاهش تسهیلات مشاغل خانگی، گفت: با وجود نقش موثر مشاغل خانگی در ایجاد اشتغال، مورد کم لطفی قرار گرفتیم و تسهیلات پرداختی بانکی امسال و سال گذشته ۷۵ درصد نسبت به سال ۱۳۹۷ کاهش یافته است.

وی افزود: مبلغ تسهیلات پرداختی بانک مرکزی در سال ۱۳۹۷ برابر ۸۰۰ میلیارد تومان بود که این رقم در سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ به ۲۰۰ میلیارد تومان رسید.

رییس دبیرخانه ستاد حمایت مشاغل خانگی گفت: در سال ۱۳۹۷ از محل پرداخت ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی، ۸۸ هزار شغل ایجاد شد.

منبع : خبرگزاری ایرنا


اعطای وام ۵۰ میلیون تومانی در طرح توسعه مشاغل خانگی

معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: در طرح توسعه مشاغل خانگی برای افراد پشتیبان ۲۵۰ میلیون تومان وام به ازای پنج نفر زیر مجموعه تخصیص داده خواهد شد و برای افراد مستقل نیز ۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، وحید انتظاری معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین با اشاره به شروع طرح توسعه مشاغل خانگی اظهار داشت: در طرح توسعه مشاغل خانگی ظرفیت ثبت نام برای هزار و ۵۰۰ نفر در استان قزوین و درکل کشور نیز برای ۵۴ هزار و ۳۰۰ نفر پیش بینی شده است.

وی افزود: طرح مشاغل خانگی در ۳۲۰ رشته در حال اجرا است که دسته بندی کلی، شامل صنایع دستی، شیلات، امور دامی و کشاورزی، رشته‌های هنری از قبیل نوازندگی و صدابرداری و رشته‌های نوین مانند ای تی و آی سی تی است.

انتظاری با اشاره به نوع تسهیلات ارائه شده گفت: تسهیلاتی که به مشاغل خانگی اعطا می‌شود در دو بخش پشتیبان و مستقل است. وی افزود: پشتیبان‌ها کسانی هستند که به افراد متخصصی که در دسترسی به بازار فروش محصولات و تهیه مواد اولیه مشکل دارند کمک می‌کنند.

معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اظهار داشت: برای افراد پشتیبان ۲۵۰ میلیون تومان وام به ازای پنج نفر زیر مجموعه تخصیص داده خواهد شد و برای افراد مستقل نیز ۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

منبع : خبرگزاری فارس


۵ مهرماه آخرین فرصت ثبت نام متقاضیان مشاغل خانگی

متقاضیان تا ۵ مهرماه فرصت دارند به صورت مستقل یا پیشران جهت ثبت نام در مشاغل خانگی اقدام نمایند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز یزد، متقاضیان تا ۵ مهرماه فرصت دارند تا با ورود به سایت inhb.ir به صورت مستقل یا پیشران جهت ثبت نام در مشاغل خانگی اقدام نمایند.۵ مهرماه آخرین فرصت ثبت نام متقاضیان مشاغل خانگی
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی استان در این سازمان افتتاح شد.

عماد تشکری با بیان اینکه این طرح در سه فاز انجام می‌شود گفت: فاز اول طرح مطالعه، بررسی و شناسایی و اولویت بندی مزیت‌های استانی و فاز دوم شامل آموزش متقاضیان و در فاز سوم اتصال مشاغل ایجاد شده با بازار است.
وی اهداف طرح ملی توسعه مشاغل خانگی را فرهنگ سازی و ترویج مشاغل خانگی در کشور دانست و افزود: استفاده از ظرفیت مشاغل خانگی برای ایجاد اشتغال پایدار و مولد، خوداشتغالی متقاضیان، ورود به بازار کار، اتصال صاحبان کسب و کار خانگی به بازار‌های هدف، … از دیگر اهداف این طرح است.

تشکری در ادامه تصریح کرد: طرح مشاغل خانگی از سال ۱۳۸۹ در کشور آغاز شده است و در هر صورت برای دست یابی به توسعه و پیشرفت، بهترین راه آن دنبال کردن الگو‌های موفق جهانی است.
وی اضافه نمود: کشور چین ۳۱ درصد محصولات خود را در مشاغل خانگی تولید می‌کند و شعار «هر خانه یک کارخانه و هرکارخانه یک خانه» را مطرح دارد. تایوان با همین شعار جهش اقتصادی خوبی را تجربه کرده است. یکی از راه‌هایی که می‌توان به شعار سال تحقق بخشید استفاده از پتانسیل‌های خوبی است که در زمینه مشاغل خانگی داریم.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به اینکه آموزش و فرهنگ سازی دو رسالت مهم جهاد دانشگاهی است تاکید کرد: وقتی به مدرن‌ترین اقتصاد جهان آمریکا نگاه بیندازیم، ۲۰ درصد شاغلان مرتبط با مشاغل خانگی هستند.

سوئیس بزرگترین و معتبرترین تولید کننده ساعت در جهان، بسیاری از کارگاه‌های معتبر برند خود را در مشاغل خانگی سازماندهی می‌کند.

تشکری ابراز امیدواری کرد: جهاد دانشگاهی به عنوان مجموعه علمی اجرائی طرح، با راه اندازی دبیرخانه طرح ملی در جهاد بعد از مطالعه اولیه در استان، به عنوان مجری نیز موفق عمل نماید و یاری گر متقاضیان مشاغل خانگی از آموزش تا مشاوره و اتصال به بازار باشد.

وی اضافه نمود: قرارداد انجام مطالعات، ساماندهی، بررسی، استعداد سنجی و توانمندسازی ۵۴ هزار و ۴۰۰ نفر متقاضی مشاغل خانگی در کشور براساس الگوی طرح توسعه مشاغل خانگی توسط جهاد دانشگاهی است و سهم استان یزد ۱۸۰۰ نفر پیش بینی شده که حدود ۴/۴ درصد است.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما


۶ هزار و ۲۰۰ زن سرپرست خانوار از مشاغل خانگی بهره‌مند شدند

رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در قالب اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی ۶ هزار و ۲۰۰ زن سرپرست خانوار در ۲۴ استان، توانمند می‌شوند.

مهناز امامدادی روز چهارشنبه در نشست بررسی روند اجرای طرح ملی مشاغل خانگی در جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی افزود: طرح ملی مشاغل خانگی ابتدا در ۹ استان کشور از جمله خراسان جنوبی به صورت پایلوت اجرا شد و با توجه به نتایج خوبی که داشت مورد استقبال معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری قرار گرفت.
وی گفت: در این طرح نگاه اصلی ما بر توانمندسازی متقاضیان است که افراد بتوانند حضور موفقی در بازار داشته باشند.
رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه این طرح در سه مرحله اجرا می‌شود اظهار داشت: خراسان جنوبی یکی از استان‌هایی است که در هر سه مرحله حضور داشته و حدود ۷۰۰ نفر در طرح پایلوت اشتغال شرکت کردند.
وی با بیان اینکه تاکنون جهاد دانشگاهی در ایجاد رشته‌های شغلی نوآورانه موفق عمل کرده است عنوان کرد: این موفقیت باید در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی به خوبی دیده و تنوع رشته‌ای براساس نیازهای موجود ایجاد شود.
امامدادی با اشاره به اینکه یکی از اهداف توسعه مشاغل خانگی ایجاد فرصت شغلی برای قشر فارغ‌التحصیل است ادامه داد: باید تلاش شود تا با منابع محدود بهترین خروجی را کسب کنیم.
وی با بیان اینکه در این طرح سرانه آموزشی برای هر نفر ۱۰ نفر ساعت است گفت: در رشته‌های انتخابی باید پیشران‌های قوی انتخاب شوند و پیشران‌های قوی به طور قطع در استان وجود دارد که نیازمند شناسایی دقیق است.
رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: خودباوری باید بین پیشران‌ها وجود داشته باشد و اگر این خودباوری با مشاوره‌های انگیزشی افزایش پیدا کند، به طور قطع نتایج بهتری به دست خواهد آمد.
وی تاکید کرد: ایجاد خودباوری در قشر زنان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و در شرایط کنونی تغییرات فکری از تغییرات مهارتی مهمتر است.
امامدادی گفت: در آموزش باید خلاقیت و اعتماد به نفس را داشته باشیم و این نیاز را در متقاضی به وجود آوریم که عطش به یادگیری داشته باشد.
وی با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت‌های استانی برای بسته‌بندی استفاده کنیم یادآور شد: همچنین باید در رشته‌ها و فعالیت‌ها نگاه بین رشته‌ای داشته باشیم و این باور را به پیشرانان منتقل کنیم که مکمل هم هستند و از طریق هم‌افزایی و مشارکت می‌توانند به نتایج مثبت دست یابند.
رییس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی هم گفت: در حال حاضر مزیت‌های نسبی استان در حوزه مشاغل خانگی شناسایی شده است و تمام تلاش این بوده که نیازها و پتانسیل‌های استان در این حوزه مورد توجه قرار گیرد.
جلال الدین صادقی افزود: در مرحله نخست اجرای طرح ملی مشاغل خانگی استان خراسان جنوبی به عنوان یکی از ۹ استان پایلوت کشور انتخاب و از سال ۹۶ اجرای این طرح در استان آغاز شد.
وی اظهار داشت: وابستگی نبودن به تسهیلات اولیه، شناسایی مزیت‌های شغلی استان، استعداد سنجی متقاضیان آموزش و توانمندسازی و مشاوره افرادی که توان ورود به طرح دارند، شناسایی افراد پشتیبان و در نهایت اتصال به بازار و نظارت بر تکمیل شدن این زنجیره از جمله ویژگی‌های این طرح است.
مدیر سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی هم گفت: در اجرای این طرح ۴۳ شغل احصا شد که ۲۹ شغل مربوط به شهرستان بیرجند است.
مجتبی ابراهیمی افزود: در فاز دوم طرح فرایند ثبت‌نام و اقدام عملیاتی در سامانه مشاغل خانگی، ارزیابی و راستی آزمایی نیز انجام و در نهایت اتصال به بازار متقاضیان مشاغل خانگی به برندهای ملی و استانی اجرا شد.
وی بیان کرد: ۶ برند با عناوین جانای دهقان، برسومه، افرا، سارق، زالو پروران شرق و باران در این طرح ثبت شد.
مدیر سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی مجموع متقاضیان طرح ملی توسعه مشاغل خانگی را ۹۶۶ نفر اعلام کرد و گفت: تعداد اشتغال ایجاد شده در این طرح ۵۷۱ شغل بوده است.
وی از ایجاد سه شبکه پوشاک، عسل و حوله در استان خبر داد و افزود: در این طرح ۳۴ مزیت شناسایی شد که پوشاک، حوله بافی، تکثیر و پرورش زالوی طبی، پارچه بافی، تولیدعسل، گلیم بافی، جاحیم، قالی بافی، قلم زنی از جمله این مزیت‌ها است.

منبع : بازارکار


سهمیه ۲هزار نفری اشتغال در مشاغل خانگی اردبیل

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری اردبیل گفت: در مرحله دوم طرح ملی توسعه مشاغل خانگی و در سفر معاون جهاد دانشگاهی به استان اردبیل، سهمیه اشتغال ۲ هزار نفری به استان اردبیل تخصیص یافت.

به گزارش قدس آنلاین،فریبا محمدلو با بیان اینکه این طرح با نام طرح الگوی نوین اشتغال زنان سرپرست خانواده و طی موافقتنامه معاونت زنان و جهاد دانشگاهی در سال ۹۸ اجرا می شود، تصریح کرد: سهم استان اردبیل در این طرح ۱۰۲ نفر تعیین شد که نظارت و معرفی زنان توسط دفتر امور زنان و خانواده استانداری اردبیل انجام گرفت.

منبع : قدس آنلاین


جزییات ثبت‌نام و اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی

ثبت‌نام در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی از ۶ شهریورماه شروع شده و متقاضیانی دارای مهارت یک ماه فرصت دارند با مراجعه به سامانه inhb.ir ثبت نام و از مزایای آن بهره‌مند شوند.

شیوع بیماری کرونا و الزام به تعطیلی کسب و کارها موجب شد تا در بحث ایجاد اشتغال، مشاغل خانگی مورد توجه قرار گیرد. پیش از این، طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در دبیر خانه توسعه و حمایت از مشاغل خانگی معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از آسیب‌شناسی طرح‌های قبلی و انجام مطالعات داخلی و خارجی در سال ۱۳۹۶ طرح تصویب شد.
قرار است جهاد دانشگاهی مسوولیت پیاده‌سازی و اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی را با کارفرمایی وزارت تعاون، ‌کار و رفاه اجتماعی اجرا کند.
این طرح طی سال‌های ۹۶ تا ۹۸ به صورت آزمایشی در ۹ استان با ظرفیت ۲۰ هزار نفر اجرا شد و با توجه به نتایج قابل قبول این طرح و ضرورت توجه بیش از پیش مشاغل خانگی در دوران کرونا بنا به گفته معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون مقرر شد برای رونق اقتصاد خانوار، تحقق شعار سال و توسعه جایگاه مشاغل خانگی در اقتصاد کشور در ۳۱ استان اجرا شود.
این طرح در سه فاز شناسایی مزیت‌ها، توانمندسازی و اتصال به بازار انجام می‌شود که وظیفه مطالعات فاز اول طرح (شامل نیازسنجی، مزیت‌سنجی و ظرفیت‌سنجی مشاغل خانگی) به جهاد دانشگاهی محول شد. در عین حال این نهاد پس از ثبت نام متقاضیان، مشاوره‌های لازم را ارائه می‌دهد.
زمان و جزئیات ثبت‌نام در طرح
ثبت نام متقاضیان طرح توسعه ملی مشاغل خانگی از ۶ شهریورماه با ظرفیت ۵۴ هزار و ۳۰۰ نفر همزمان با هفته دولت شروع شد و به مدت یک ماه (۶ مهرماه) ادامه دارد.

متقاضیان ثبت نام باید به سامانه inhb.ir که به همین منظور طراحی شده است، مراجعه و نسبت به تکمیل فرم‌ها و اطلاعات مربوط اقدام کنند. پایش و راستی آزمایی اطلاعات پس از ثبت‌نام توسط واحدهای اجرایی جهاد دانشگاهی در تمام استان‌ها انجام می‌شود.

نکته‌ای که باید صاحبان مشاغل خانگی به آن توجه کنند این است که ابتدا این افراد باید خود دارای مهارت باشند زیرا در این طرح موضوعی مبنی بر آموزش وجود ندارد، همچنین در این طرح قرار بر ارائه مجوز یا تسهیلات نیست بلکه طرح توسعه مشاغل خانگی به دنبال تبدیل افراد به پیشران و افزایش درآمدزایی برای خانوارهاست.

چنانچه صاحبان مشاغل خانگی به دنبال دریافت مجوز و تسهیلات هستند باید به سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و زیرسامانه مشاغل خانگی مراجعه و اطلاعات خود را وارد کنند.
دسته‌بندی رشته مشاغل خانگی
مشاغل خانگی در رشته‌های صنایع دستگی، صنایع تبدیلی و تکمیلی در بخش کشاورزی و رشته‌های فرهنگی و هنری دسته‌بندی می‌شوند و ۳۲۰ رشته را دربرمی‌گیرد.
بنا به گفته «مهناز امامدادی» رییس دبیرخانه ستار ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی رشته‌هایی اولویت دارد که علاوه بر استمرار و پایداری، درآمد بیشتر نیز داشته باشند. همچنین در این طرح رشته‌های قدیمی بازنگری و تنوع مورد توجه است و در رشته‌های جدید همچون ویراستاری که برای افراد تحصیلکرده جذابیت درد را وارد بازار کار می‌کند.

ویژگی‌های طرح ملی توسعه مشاغل خانگی

مهمترین ویژگی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، توجه به بازار یا همان تولید مبتنی بر بازار و توانمندسازی متقاضیان و کاهش وابستگی به وام است. توجه به تجارت الکترونیک و فروش الکترونیکی محصولات، بازنگری در رشته‌های قبلی مشاغل خانگی، توجه به رشته‌های نوین نظیر برنامه‌نویسی، تولید محتوا، مترجمی، ویراستاری، مشاوره، تولید انیمیشن و همچنین توجه به نقش و جایگاه نهادهای توسعه‌ای نظیر جهاد دانشگاهی در پیاده‌سازی برنامه‌ها و سیاست‌هایقانونگذار، از دیگر ویژگی‌های شاخص در اجرای این طرح است.

منبع :بازار کار


پرداخت ۵۵ میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی در آذربایجان‌غربی

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: امسال ۵۵ میلیارد ریال تسهیلات مربوط به ایجاد اشتغال در زمینه مشاغل خانگی به متقاضیان در شهرهای مختلف استان پرداخت می‌شود.

محمدرضا آمیان عصر روز چهارشنبه در ششمین جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی در تکاب افزود: این تسهیلات از ۱۰۰ تا ۵۰۰ میلیون ریال است و با پرداخت آن به متقاضیان برای ۳۰۰ نفر زمینه اشتغال فراهم می‌شود.
وی بیان کرد: برای پرداخت این تسهیلات در زمینه‌های مختلف از جمله صنایع دستی محدودیت اعتبار وجود ندارد و برای هریک از دستگاه‌های استان جهت ۱۰ طرح مستقل و ۲ طرح پشتیبان مجوز داده شده‌است.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه سال گذشته به ۱۵ نفر به میزان ۱۰ میلیارد و ۵۰ میلیون ریال تسهیلات مشاغل خانگی در تکاب پرداخت شد، اظهار داشت: تاکنون ۱۲۲ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی به ۶۷۵ نفر در این شهرستان اعطا شده است.
آمیان ادامه داد: در راستای حمایت از مشاغل آسیب دیده ناشی از شیوع بیماری کرونا تاکنون ۲۳ میلیارد ریال تسهیلات با حفظ اشتغال ۲۸۱ نفر به دستگاه‌های اجرایی تکاب ارسال شده که از این میزان ۱۹ میلیارد ریال در شعبه‌های بانکی در دست اقدام بوده و تاکنون یک میلیارد و ۵۳۰ میلیون ریال آن پرداخت شده‌است.
وی اضافه‌کرد: همچنین ۷۸ نفر در قالب اجرای طرح کارورزی در ۳۳ واحد پذیرنده در دستگاه‌های اجرایی تکاب مشغول به کار شده اند.
تجهیز مراکز فنی و حرفه‌ای تکاب با ۳ میلیارد ریال هزینه
فرماندار تکاب نیز در این جلسه گفت: در راستای کارآفرینی و توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، تجهیزات و امکانات مناسبی با سه میلیارد ریال هزینه خریداری شده و در اختیار کارگاه‌های فنی و حرفه ای شهرستان قرار خواهدگرفت.
محمود زمانی افزود: همچنین مراحل نهایی ثبت جهانی نشان فرش دستباف افشار تکاب انجام شده و به‌زودی محقق خواهدشد.
وی با بیان اینکه امسال ۳۴۰ میلیارد ریال اعتبار عمرانی به تکاب اختصاص یافته، اظهارداشت: در راستای ایجاد تعادل و توازن و توجه ویژه به مناطق محروم کشور، تکاب جزو ۳۱ شهرستان کمتر توسعه یافته معرفی شده و بر همین اساس با توجه ویژه استاندار آذربایجان‌غربی و تلاش‌های نماینده مردم در مجلس سهم اعتبارات اینک شهرستان بدون درنظرگرفتن شاخص جمعیتی از ۲.۵ درصد به ۴.۶ درصد اعتبارات استانی افزایش یافته است.
فرماندار تکاب با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال در تکاب نیازمند تسهیلات ارزان قیمت است، ادامه داد: در زمینه ارتقای شاخص‌های توسعه، دستگاه‌های اجرایی استان به گونه‌ای عمل کنند که شاخص های این شهرستان به میانگین استانی برسد و بسترهای رونق سرمایه‌گذاری های اشتغال‌زا در تکاب ایجاد شود.
زمانی اضافه کرد: تکاب با داشتن ۲۶ معدن فعال سنگ، ۲ معدن و ۳ کارخانه طلا، اثر جهانی تخت سلیمان و ۱۷۰ اثر طبیعی و تاریخی ثبت ملی، فرش دستباف، استعدادهای کشاورزی و گیاهان دارویی، ظرفیت‌های لازم برای ایجاد زنجیره توسعه در بخش‌های مختلف و رونق اقتصادی را دارد و نیازمند توجه و نگاه ویژه دستگاه‌های اجرایی استانی است.
وی گفت: استقرار دوباره شعبه بانک توسعه تعاون جهت رونق فعالیت‌های اقتصادی از نیازهای اصلی تکاب است که امیدواریم اقدام لازم در این زمینه صورت گیرد.
رماندار تکاب بیان کرد: پیگیری‌ها و اقدامات لازم از سوی نماینده مردم شاهین‌دژ و تکاب در مجلس جهت احداث بیمارستان تامین اجتماعی در تکاب انجام شده و لازم است اقدامات عملیاتی در این زمینه نیز انجام شود.
معادن به نفع توسعه تکاب فعالیت کنند
نماینده مردم شاهین‌دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: معادن سنگ منطقه از امکانات و زیرساخت‌های تکاب برای بهره برداری استفاده می کنند و باید فعالیت‌های آنها به نفع توسعه شهرستان و حل مشکلات مردم باشد.
حسن همتی با بیان اینکه در شرایط سخت اقتصادی دولت و محدودیت منابع بودجه، اعتباراتی برای توسعه جاده ها و محورهای مواصلاتی تکاب به سختی اختصاص می یابد اما تردد تریلی های حامل سنگ و مواد معدنی با تناژ بالا موجب تخریب جاده‌ها می شود که این رویه باید اصلاح شود.
وی با بیان اینکه در بهره برداری معادن باید اصول زیست محیطی و حفظ منابع طبیعی نیز لحاظ شود، اظهار داشت: در به کارگیری و استخدام افراد در معادن و دستگاه‌های اجرایی شهرستان به‌طور حتم باید قانون و جانب عدل و انصاف رعایت شده و از هرگونه معرفی سفارشی افراد خودداری شود.
نماینده مردم شاهین‌دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: احداث ۲ باب درمانگاه تامین اجتماعی از نیازهای تکاب است و باید جزو طرح های اولویت دار قرار گیرد.
همتی با اشاره به ضرورت تکمیل طرح های عمرانی نیمه تمام از جمله بیمارستان ۹۷ تختخوابی تکاب ادامه داد: مدیران دستگاه های اجرایی شرایط سخت جذب بودجه و تخصیص اعتبارات دولتی را درنظر بگیرند و با برنامه ریزی مدون از برگشت اعتبارات شهرستان جلوگیری کرده و تلاش کنند اعتبارات شهرستان به موقع جذب و در زمینه اجرای طرح های توسعه‌ای بر اساس پتانسیل‌های منطقه هزینه شود.
۳۶۰۰ نفر در آذربایجان‌غربی مستمری بیمه روستایی دریافت می‌کنند
مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه این صندوق امکان بهره مند شدن روستاییان از خدمات بیمه ای مانند بیمه شدگان لشکری و کشوری را فراهم کرده‌است، گفت: در حال حاضر، سه‌هزار و ۶۰۰ نفر در آذربایجان‌غربی مستمری بازنشستگی بیمه روستایی دریافت می کنند که ۱۰۰ نفر از این افراد در تکاب حضور دارند.
یونس معزز افزود: ۱۰۰ کارگزاری مختلف در شهرهای استان از جمله چهار کارگزاری در تکاب نسبت به پوشش حداکثری بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر اقدام می‌کنند.
وی بیان کرد: به منظور پوشش حداکثری این بیمه در آذربایجان‌غربی ستاد راهبردی بیمه با همکاری دستگاه‌های اجرایی استان تشکیل شده است.
به گزارش ایرنا، مشاغل خانگی از جمله مهمترین حوزه های توسعه اشتغال در کشور است که با کمترین هزینه ایجاد شده و سودآوری بالایی نیز دارد.

منبع : خبرگزاری ایرنا


صدور مجوز مشاغل خانگی در بابل

از ابتدای امسال تاکنون ۲۱ فقره مجوز برای متقاضیان مشاغل خانگی در بخش کشاورزی شهرستان بابل صادر شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز مازندران، سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بابل با اعلام این خبر گفت: ۷ مورد پرورش قارچ خوراکی، ۱۲ مورد تولید گیاهان زینتی و نهال در گلخانه‌های کوچک خانگی و ۲ مورد پرورش ماهی در استخر‌های دو منظوره بوده است.

محسن علی گلزاده با بیان اینکه برای صدور مجوز مشاغل خانگی در شهرستان هیچگونه محدودیتی وجود ندارد افزود: افرادی دارای مجوز با ثبت نام در سامانه کارا برای دریافت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری ارزان قیمت و نیز بازپرداخت مدت دا، به بانک‌های عامل معرفی می‌شوند.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بابل با اشاره به اینکه رشته‌های مشاغل خانگی مربوط به دستگاه اجرایی وزارت جهاد کشاورزی شامل فعالیت‌های مختلف امور تولیدات دامی، شیلات، آبزیان، صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی، عشایری و امور تولیدات گیاهی است گفت: متقاضیان برای ثبت درخواست صدور مشاغل خانگی به سایت مربوطه به نشانی mkh.mcls.gov.ir مراجعه و نسبت به ثبت نام و دریافت کد رهگیری اقدام کنند.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما


اعطای تسهیلات به ۶۴ طرح مشاغل خانگی در دامغان

محمود پور معظمی گفت: در سال گذشته برای ۷۳ طرح مشاغل خانگی در دامغان پرونده تشکیل و از این تعداد ۶۴ طرح موفق به دریافت تسهیلات شدند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، محمود پور معظمی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دامغان با بیان اینکه در سال گذشته برای ۷۳ طرح مشاغل خانگی در دامغان پرونده تشکیل که از این تعداد ۶۴ طرح موفق به دریافت تسهیلات از بانک‌های عامل شدند گفت: در این سال ۷۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تسهیلات بانکی به ۶۴ طرح مشاغل خانگی از سوی بانک‌های عامل شهرستان پرداخت شد.
او اضافه کرد: تعداد طرح‌های مشاغل خانگی دامغان در سال ۹۷ نیز ۱۳۹ طرح به میزان یک میلیارد و ۷۳ میلیون تومان تسهیلات بود که خوشبختانه این وام‌ها پرداخت شده‌اند همچنین شاخص نشان از کاهش میزان تسهیلات در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ دارند.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دامغان به میزان پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در این شهرستان از سال ۹۷ تاکنون پرداخت و گفت: در این باره زمانی ۳۲ میلیارد و ۲۱۲ میلیون تومان تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در شهرستان پرداخت شد که دو میلیارد تومان آن، از محل اعتبارات شناور دیگر شهرستان‌های استان سمنان بوده است.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان


ایجاد ۶۲۸ شغل در بخش مشاغل خانگی در چهارمحال و بختیاری

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اجرای ۶۰۵ طرح مشاغل خانگی در این استان، گفت: ۶۲۸ شغل در بخش مشاغل خانگی در چهارمحال و بختیاری ایجاد شد.

حفیظ الله فاضلی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در سال گذشته سهمیه تسهیلات مشاغل خانگی استان ۶۸ میلیارد ریال بوده که توسط دو بانک عامل به طور کامل پرداخت شده است.
وی گفت: تمام کل این مبلغ در قالب ۶۰۵ طرح با اشتغالزایی ۶۲۸ نفر پرداخت شده است.
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در سال گذشته با پیگیری‌های به عمل آمده توسط اداره کل این تسهیلات از سقف سه ساله به پنج سال و همچنین سقف مبلغ تسهیلات با توجه به رشته شغلی متقاضی از ۵۰ میلیون ریال به ۱۵۰ میلیون ریال افزایش یافت.
وی بیان کرد: در سال گذشته تعداد یک هزار و ۱۳۴ مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان صادر شده است.
وی بیان کرد: در زمینه صدور الکترونیکی مجوزهای مشاغل خانگی در سال گذشته و سه ماهه ابتدای امسال سامانه مورد نیاز راه اندازی شد و دیگر هیچ نیاز به مراجعه متقاضی به دستگاه‌های اجرایی و اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی نیست.
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در زمینه زنان سرپرست خانوار فاقد پوشش نهادهای حمایتی تفاهم‌نامه‌ای با جهاد دانشگاهی در زمینه آموزش، تولید محصول و اتصال به بازار برای ۷۷ نفر منعقد شده و اکنون در حال اجرا است.

منبع : خبرگزاری مهر


مشاغل خانگی راهی مناسب برای ایجاد اشتغال و کسب درآمد خانواده

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: کسب‌ و کارهای خانگی یکی از مطمئن‌ترین راهها برای درآمدزایی و توسعه اقتصاد خانواده هاست .

به گزارش خبرآنلاین از لرستان، «علی آشتاب» در جلسه هم اندیشی دفاتر تسهیل گری استان با گروه جهادی شهید ابراهیم هادی ، با اشاره به نقش گروه های جهادی در کمک به مشکلات مردم به خصوص در شرایط بحرانی کشور اظهار کرد : تلاشهایی که از جانب گروه‌های جهادی مختلف در استان و کشور انجام می‌شود یادآور ایثارو فداکاری مردم در زمان جنگ بوده و این فعالیت گروه های جهادی میتواند برای گذر از مشکلات معیشتی و دیگر مسائل و مشکلات مردم باشد.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه لرستان دارای ظرفیتهای طبیعی فراوانی می باشد که بایستی از این ظرفیتها برای توسعه اقتصاد استان نهایت استفاده برا کرد ، افزود :تقویت و توانمند سازی جوانان از طریق ترویج کار گروهی و همجنین ترویج فرهنگ کار است که جوانان کار را فقط در استخدام ادارات ندانند چرا که کار فعالیت مشروع و قانونی است که منجر به ایجاد درآمد میگردد و این فرهنگ کار و تلاش باید در جامعه نهادینه و گسترش یابد .

وی به مشارکت زنان در توسعه اقتصاد کشور اشاره کرد گفت : طرح توسعه مشاغل خانگی از جمله طرح‌های اشتغال حمایتی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است که اجرای آن در استان با همکاری جهاد دانشگاهی به عنوان نهاد واسط و تسهیل‌گر با هدف توانمندسازی و اتصال متقاضیان مشاغل خانگی به بازار فروش می تواند نقش بانوان را در آن اثر گذار کند .

آشتاب در ادامه تصریح کرد : گروه های جهادی با همکاری ، هماهنگی و هم افزایی دفاتر تسهیل گر استان و حمایت این اداره کل با آموزشهای مهارتی و توانمند سازی بانوان و افراد ساکن در محلات آسیب پذیر در رونق اقتصاد و ایجاد درآمد برای این خانواده ها نقش مهمی داشته باشند .

وی به پرداخت تسهیلات حمایتی این اداره کل در قالب تعاونی اشاره کرد و افزود : اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان با پرداخت تسهیلات از محل تسهیلات مشاغل خانگی و اشتغال روستایی در قالب تعاونی جهت ایجاد و رونق اشتغال برای مناطق آسیب پذیر با گروه های جهادی و دفاتر تسهیل گر استان همکاری نماید.

منبع : خبر آنلاین


اجرای طرح “الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی” در فارس

مدیرکارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس از اجرای طرح “الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی” در استان طی سه مرحله خبر داد و گفت: این طرح در ۳ مرحله بررسی و شناسایی مزیت‌ها و توانمندی مناطق، توانمندسازی و آموزش متقاضیان و متصل کردن مشاغل خانگی به بازار اجرایی می‎شود.

مهروش جلالی در همایش زنجیره ارزش که با حضور پیشران‌های مشاغل خانگی برگزار شد، با بیان اینکه طرح مشاغل خانگی در بسیاری از کشورها اجرا می‌شود و تاثیر مثبتی بر اشتغال و زندگی مردم داشته است، افزود: هم اکنون یک پنجم مشاغل ایالات متحده و ۸۰ درصد مشاغل کشور تایوان بصورت مستقیم و غیر مستقیم در منازل انجام می‌شود که با انجام مطالعات تطبیقی می‌بینیم اقتصاد تایوان جهش اقتصادی خود را از طریق توسعه مشاغل خانگی طی کرده است.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس او افزود: با توجه به اینکه در مشاغل خانگی اعضای خانواده با استفاده از همان امکانات موجود در فضای خانه مبادرت به ایجاد شغل و کسب درآمد می‌کنند، می‌توان تحقق و تبلور اقتصاد مقاومتی را در اجرای صحیح طرح دید.
جلالی خاطرنشان کرد: از سال ۸۹ تا ۹۸ طرح مشاغل خانگی به صورت صدور مجوزهای قانونی و پرداخت تسهیلات و نظارت بر روند انجام کار انجام و در طول مسیر اجرا، طرح آسیب شناسی و نقاط قوت و ضعف آن بررسی و مطالعه شد.
او یادآور شد: مهمترین حلقه مفقوده طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، نبود توجه به مزیت‌های نسبی و رقابتی هر منطقه، بی‌توجهی به توانمندسازی متقاضیان و توجه نکردن به بازار فروش بوده که در طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی از ظرفیت و توان علمی سازمان جهاد دانشگاهی، برای رفع آسیب‌ها استفاده شده است.
جلالی گفت: برای اجرای هر چه شایسته تر این طرح، مشارکت فعالانه و با اعتقاد تمام دستگاه‌های اجرایی مرتبط، بخش تعاون و شرکت‌های تعاونی، فعالان و خیرین حوزه اشتغال، پشتیبانان و پیشرانان لازم است.
او خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح در استان به دنبال ایجاد زنجیره ارزش در مشاغل خانگی و حمایت از ایجاد اشتغال از مرحله شروع فعالیت تا اتصال به بازار هستیم.
جلالی با بیان اینکه «طرح توسعه الگوی مشاغل خانگی در استان فارس» با توانمندسازی زنان بی سرپرست که تحت حمایت هیچ دستگاه حمایتی نبودند، شروع شده است، عنوان کرد: به دنبال گسترش این طرح در سال ۹۹ هستیم، کما اینکه مهمترین دست آورد آن پایدارسازی مشاغل در قالب مشاغل خانگی و ایجاد شغل پایدار و افزایش درآمد و تولید ثروت در سال جهش تولید است.

منبع : بازار کار


پرداخت ۴۲ میلیارد تسهیلات مشاغل خانگی در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد گفت: سال گذشته ۴۲ میلیارد ریال تسهیلات در قالب مشاغل خانگی از سوی بانک های عامل در سطح استان پرداخت شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج، پروانه نیک مرام مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد از پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در کهگیلویه و بویراحمد در سال گذشته خبرداد.
او با بیان اینکه در سال گذشته ۴۲ میلیارد ریال تسهیلات در قالب مشاغل خانگی از سوی بانک های عامل در سطح استان پرداخت شد، گفت: ۱۰۰ درصد این اعتبارات جذب و به متقاضیان پرداخت شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد افزود: این میزان اعتبار زمینه اشتغال ۳۵۱ نفر را در سطح استان ایجاد کرد.
او گفت: با پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی برای زنان خانه دار با هدف ایجاد مهارت، کسب و کار و کمک به اقتصاد خانواده است.
نیک مرام افزود: بیشترین سهم پرداختی تسهیلات در حوزه کشاورزی و زیرمجموعه های آن و صنایع دستی در استان بوده است.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان


صدور ۱۸۳ مجوز اشتغال خانگی در حوزه فرهنگی و هنری گیلان

مدیرکل ارشاد گیلان با اشاره به صدور ۱۸۳ مجوز اشتغال خانگی در حوزه فرهنگ و هنر، گفت: در سال گذشته ۱۶۱ مورد تسهیلات اشتغالزایی نیز پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، فیروز فاضلی پیش از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت‌ها و اقدامات اداره کل ارشاد گیلان در سال گذشته، اظهار کرد: در مجموع در سال ۹۸ بیش از ۲۰ هزار و ۱۸۹ مورد فعالیت فرهنگی و هنری در سطح استان انجام شده است.
.وی با بیان اینکه این فعالیت‌ها توسط معاونت‌های فرهنگی و رسانه، هنری و سینمایی، توسعه و مدیریت منابع ارشاد گیلان برگزار شده است، گفت: از این تعداد بیش از ۱۵ هزار برنامه توسط معاونت فرهنگی و رسانه در قالب اجرای برنامه‌ها، جشنواره، نمایشگاه، رونمایی و مسابقه کتاب، کارگاه‌های آموزشی و صدور مجوز برای موسسات، قرآنی، کانون‌ها و موسسات تبلیغاتی، نشریات و پایگاه‌های خبری و تبلیغات محیطی و آگهی‌های رسانه‌ای بوده است.
مدیرکل ارشاد گیلان با اشاره به انجام بیش از ۳۶۰۰ برنامه از سوی معاونت هنری و سینمایی در سال گذشته، افزود: برگزاری جشنواره‌های مختلف، نمایشگاه‌ها، نشست‌ها و کارگاه در حوزه‌های هنری اعم از نمایش، موسیقی، تجسمی، نقاشی، خوشنویسی، عکس، سینمایی، مد و لباس برخی از فعالیت‌های این معاونت بوده است.
وی صدور مجوز تولید ۱۱۱ فیلم مستند و کوتاه، اجرای ۳۵۱ نمایش با ۱۳۸۸ نوبت اجرا در ۲۴ سالن، ۱۶۳ موسیقی صحنه‌ای اعم از سنتی، پاپ و محلی، صدور مجوز فعالیت سه نگارخانه جدید در گیلان و برپایی ۱۱۱ نمایشگاه هنرهای تجسمی، ۸۶ نمایشگاه عکس و ۲۰ نمایشگاه خوشنویسی از دیگر فعالیت‌های این معاونت اعلام کرد.
فاضلی با بیان اینکه همچنین در سال گذشته هزار و ۱۳۱ فعالیت مشترک از سوی معاونت‌های فرهنگی و هنری برگزار شده است، تصریح کرد: معاونت توسعه و مدیریت منابع ارشاد گیلان نیز ۳۹۲ فعالیت در سال گذشته در انجام داده است.
ی در ادامه به برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارکنان این اداره کل در سراسر استان اشاره کرد و گفت: سال گذشته ۱۸۳ مورد مجوز اشتغال خانگی و ۱۶۱ مورد تسهیلات خود اشتغالی در حوزه فرهنگ و هنر در استان گیلان صادر و اعطا شده است.

منبع : خبرگزاری مهر


صدور ۳۹ مجوز مشاغل‌ خانگی در همدان

رئیس اداره اشتغال و مدیریت نیروی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان از صدور ۳۹ مجوز مشاغل خانگی در سال جاری خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تقریباً ۸۱ نفر به صورت مستقل در کل استان و هفت نفر به‌صورت پشتیبان در مشاغل خانگی ثبت‌نام شده است.

اسماعیل قهرمانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در حال حاضر از ۸۱ نفر ثبت نام شده برای مشاغل خانگی ۳۹ نفر به صورت مستقل و دو نفر پشتیبان توانستند به صورت الکترونیکی مجوز بگیرند.
وی با بیان اینکه حوزه خیاطی، چرم، صنایع دستی، سفال، منبت، تولید ترشی و مربا، رشته بری و پرورش دام سبک مانند گاو و گوسفند جزء مشاغل خانگی پرمتقاضی هستند، اعلام کرد: در روزهای کرونایی نیز در قالب طرح ملی توسعه مشاغل خانگی به عنوان یک طرح دو جانبه بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تجای‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی، این نهاد انقلابی تولید ماسک را در کل کشور بر عهده دارد.
قهرمانی با اشاره به وجود ۳۲۰ رسته مشاغل خانگی در استان تصریح کرد: در سال گذشته برای افراد پشتیبان تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان و برای افراد مستقل تا سقف ۵۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده بود که در سال ۹۹ هنوز تسهیلات وام ابلاغ نشده است.
رئیس اداره اشتغال و مدیریت نیروی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان با اشاره به اینکه در سال گذشته ۸۸ درصد از سهمیه تسهیلات مشاغل خانگی استان جذب و پرداخت شده است، یادآور شد: در سال گذشته سهمیه استان برای مشاغل مستقل و پشتیبان ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان سهمیه بود که معادل ۸۸ درصد آن پرداخت شده است و ۶۰۰ میلیون تومان آن باقیمانده که طی هفته آینده صددرصد پرداخت خواهد شد.

منبع : خبرگزاری ایسنا


تولید ۹۰۵ هزار ماسک توسط تیم مشاغل خانگی لرستان

دکتر سیدعلی نادر دهقانی در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: در راستای اجرای طرح توسعه مشاغل خانگی در خدمت مبارزه با کرونا ۹۰۵ هزار ماسک در استان تولید شده است.

وی تصریح کرد: این ماسک‌ها توسط تیم مشاغل خانگی زنان سرپرست خانوار که تحت حمایت جهاد دانشگاهی لرستان مدیریت و ساماندهی شده‌اند تولید و در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.
دکتر دهقانی اظهار کرد: همچنین توسط این تیم ۱۵۰ عدد گان و ۵۰۰ عدد دستکش تولید و روانه بازار شده است.
رئیس جهاد دانشگاهی واحد لرستان تصریح کرد: این ماسک‌ها توسط زنان سرپرست خانوار استان در شهرهای بروجرد، معمولان، الیگودرز و خرم آباد تولید شده است.
دکتر دهقانی ساخت دستگاه ضدعفونی‌کننده با یو وی سی و بخار سرد و همچنین ضدعفونی کننده موادغذایی و ایده‌های متنوع دیگر در موضوع جلوگیری از شیوع ویروس کرونا را از دیگر برنامه‌های جهاد دانشگاهی استان دانست که علی‌رغم مکاتبات و پیگیری لازم مراجع صدور مجوز فعلاً پاسخی ندادند.
ی عزم، اراده، تلاش و سازماندهی برای حضور موثر در عرصه مبارزه با ویروس کووید ۱۹ در بین تیم‌های مشاغل خانگی و زنان سرپرست خانوار را ستودنی دانست و تاکید کرد: برای موفقیت در چنین بحران‌هایی نیازمند چنین انسجامی هستیم که نتیجه آن خدمت صادقانه است.
رئیس جهاد دانشگاهی لرستان توزیع بخشی از این اقلام در مناطق محروم و حاشیه شهرها و نیز کمک برخی افراد خیر برای تامین مواد اولیه را از دیگر شاخص‌های قابل بیان این اقدام دانست و گفت: قطعاً فعالیت در این عرصه در ذهن مردم نجیب کشور خواهد ماند و همه گروه‌ها از جمله تیم‌های پزشکی و کادر درمانی که مجاهدانه در سخت‌ترین شرایط در کنار مردم بودند و تلاش کردند در ذهن مردم و جامعه عزیزتر خواهد شد.

منبع : خبرگزاری ایسنا


مشاغل خانگی وام اشتغال دریافت کردند

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: بانک‌های عامل پارسال بیش از ۴۰ میلیارد ریال به متقاضیان مشاغل خانگی استان وام پرداخت کردند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد، محمد حسین ریاحی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یزدگفت: سهم ابلاغی تسهیلات مشاغل خانگی استان در سال گذشته ۵۰ میلیارد ریال بوده که سهم بانک‌های رفاه کارگران و توسعه تعاون هر کدام به میزان ۲۵ میلیارد ریال رسیده است.
او افزود: تعداد ۸۱۱ مجوز در حوزه مشاغل خانگی در سال ۹۸ صادر شده که از این تعداد، ۸۰۲ مجوز برای متقاضیان مستقل و ۹ مجوز برای متقاضیان پشتیبان بود.

ریاحی با بیان اینکه تعداد ۴۱۸ طرح به مبلغ۶۸۸۰۰ میلیون ریال به بانک‌های عامل (رفاه – توسعه تعاون) برای اخذ وام معرفی شده اند، تصریح کرد: از این تعداد به ۳۰۷ طرح مبلغ ۴۰۴۶۰ میلیون ریال اعتبار پرداخت گردیده، که این طرح‌ها فرصت اشتغال برای ۳۳۸ نفر را فراهم نمودند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به اینکه در حوزه مشاغل خانگی تفکیک جنسیتی وجود ندارد و زنان و مردان می‌توانند با توجه به مهارت خود در منزل، نه تنها برای خود بلکه برای سایر اعضای خانواده شغل ایجاد کنند، افزود: می‌توان در کنار خانواده و همراه با مراقبت از فرزندان، در محیط آرام، راحت و امن خانه مشغول به کار و کسب در آمد شد.

او کاهش هزینه‌های رفت و آمد و همچنین مشکلات ناشی از ترافیک را از مزایا مشاغل خانگی دانست و افزود: مشاغل خانگی باعث توسعه فرهنگ کار در خانواده می‌شود و فرزندان در زمان حضور پدر یا مادر در منزل اهمیت کسب و کار را از نزدیک درک می‌کنند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان


مجوز الکترونیکی مشاغل خانگی در ایلام صادر شد

معاون کارآفرینی و اشتغال تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۹۳ مجوز الکترونیکی مشاغل خانگی صادر شده است.

حمد خان محمدیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توجه به مصوبه شورای عالی اداری مبنی بر توسعه خدمات الکترونیکی دستگاه‌ های اجرایی، به منظور تسریع در انجام کار، کاهش زمان و هزینه، تامین رضایت و کرامت مردم، صدور مجوز مشاغل خانگی را الکترونیکی کرده است.
وی افزود: این طرح از ابتدای سال جاری در استان اجرایی شده و شفافیت و تسهیل گری در فرآیند صدور مجوزهای مشاغل خانگی از مزایای طرح الکترونیکی است.
معاون کارآفرینی و اشتغال تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام یادآور شد: سهم میراث فرهنگی از صدور این مجوزها ۱۴۷، جهاد کشاورزی ۱۵۰ ، صنعت، معدن و تجارت ۱۱۰ ، کمیته امداد امام خمینی(ره) هفت ، بنیاد شهید و امور ایثارگران سه و فرهنگ و ارشاد اسلامی ۷۶ مجوز الکترونیکی است.
خان محمدیان تاکید کرد: این طرح ابتدا در چهار استان ایلام، خراسان جنوبی، کرمان و گیلان به صورت آزمایشی اجرا شده و از سال آینده در سراسر کشور اجرا می شود.
گفتنی است تسهیلات مشاغل خانگی استان با عاملیت بانک های توسعه تعاون و رفاه کارگران است.
سامانه مشاغل خانگی به منظور تسهیل گری و تسریع در روند کار و عملیاتی کردن قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، توسط مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری، به نشانی ttps://mashaghelkhanegi.mcls.gov.ir تهیه و طراحی شد.

منبع : خبرگزاری ایرنا


پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به طرح‌های جهاد کشاورزی

مدیر جهادکشاورزی فارسان، از پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به طرح‌های کشاورزی این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، کوچکی مدیر جهادکشاورزی فارسان گفت: از ابتدای امسال، دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در قالب تسهیلات به ۱۹ طرح مشاغل خانگی پرداخت شد.
او افزود: این طرح‌ها در رشته‌های تولیدات گیاهی، صنایع تبدیلی و دام و طیور است که با اجرای این طرح‌ها زمینه اشتغال ۳۰ نفر فراهم گردید.
کوچکی اضافه کرد: مشاغل خانگی راهکار مناسبی برای اشتغال خرد و متوسط و زمینه ساز ایجاد اشتغال و رفع مشکلات معیشتی برای بسیاری از خانواده‌ها است.
فارسان از شهرستان‌های چهارمحال و بختیاری است که مرکز آن (شهر فارسان) در فاصله ۳۵ کیلومتری شهرکرد مرکز استان قرار دارد.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.