اخبار و اطلاعیه های استخدام نخبگان در سال ۹۹

آخرین اخبار و اطلاعیه های استخدام نخبگان
اخبار و اطلاعیه های استخدام نخبگان در سال ۹۹

در این صفحه اخبار لحظه به لحظه آخرین اخبار و اطلاعیه های استخدام نخبگان اعلام میشود.


استخدام ۱۵۰۰ نخبه دانشگاهی با آزمون سازمان سنجش، به زودی

معاون وزیر کشور استخدام ۱۵۰۰ نخبه دانشگاهی در مجموعه وزارت کشور از طریق آزمون سازمان سنجش در آینده نزدیک را در اجرای سیاست جامع نیروی انسانی اعلام کرد.

به گزارش بازارکار به نقل صدا وسیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ جواد ناصریان، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور با اعلام این خبر تصریح کرد: افرادی که از طریق آزمون‌های استاندارد سازمان سنجش جذب خواهند شد عموما در بخشداری‌ها و فرمانداری‌ها مشغول به فعالیت خواهند شد.
وی افزود: ۹ آبان آزمون استخدامی وزارت کشور برگزار می‌شود و در این مرحله، سه برابر ظرفیت به مرحله مصاحبه تخصصی و علمی راه می‌یابند.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور با اشاره به اهمیت سرمایه گذاری در بخش منابع انسانی گفت: جذب این تعداد از نخبگان در شرایط و محدودیت‌های بودجه‌ای کشور، با همکاری و پذیرش استدلال‌های وزارت کشور در دولت بوده است.
ناصریان خاطرنشان کرد: از سال ۱۳۹۲، نگاه وزارت کشور بر استفاده حداکثری از نیرو‌های متخصص به ویژه در سطح استاندار، فرماندار و بخشدار بوده است.
وی افزود: در حال حاضر ۷۸درصد فرمانداران از مجموعه نیروی‌های باسابقه و کارآزموده وزارت کشور هستند، این درحالی است که در گذشته حداکثر تا ۳۷ درصد از نیرو‌های این وزارتخانه، در سطح فرمانداری‌ها استفاده می‌شد و بقیه به صورت مامور از دستگاه‌های دیگر جذب می‌شدند که این امر آسیب جدی را در اجرای سیاست داخلی کشور به بار می‌آورد.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر کشور خاطر نشان کرد: قبل از دولت آقای روحانی، بیش از ۴۰ درصد پست‌های سرپرستی و مدیریتی وزارت کشور در ستاد، استانداری‌ها، فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها در اختیار ماموران از سایر دستگاه‌ها بود که به ۹.۵ درصد کاهش یافته است.
معاون وزیر کشور با اشاره به سیاست رئیس جمهور و وزیر کشور در استفاده از نیرو‌های متخصص از مجموعه وزارت کشور تاکید کرد: در حال حاضر ۷۴ درصد استانداران کشور از مدیرانی هستند که در مجموعه صف و ستاد وزارت کشور رشد کرده و دارای سوابق موثر مدیریتی در این حوزه اند؛ این در حالی است که پیش از دولت آقای روحانی، در خوشبینانه‌ترین حالت ۲۹ درصد از استانداران از بدنه وزارت کشور انتخاب می‌شدند.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما


فراخوان جذب جهت همکاری با شرکت مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان اصفهان؛ شرکت «بهبود تجهیز بهین اندیش» مجری پایگاه راهبردی صادرات و تجارت جنوب شرق آسیای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، به منظور توسعه فعالیت‌های خود به تخصص‌های زیر نیازمند است :

۱ . مهندس شیمی یا کارشناس شیمی جهت توسعه محصولات ضدعفونی و پانسمان نوین زخم (۲ نفر)
۲ . کارشناس IT جهت برنامه نویسی و طراحی و توسعه وب سایت و دیجیتال مارکتینگ با استانداردهای بین المللی (۲ نفر)
۳ . کارشناس بازرگانی مسلط به زبان انگلیسی جهت فعالیتهای بازرگانی بین المللی و مکاتبات با خریداران و مشتریان خارجی و نظارت بر تهیه محتوای کاتالوگها، بروشورها و وب سایتهای محصولات (۱ نفر)
۴ . کارشناس علوم آزمایشگاهی جهت توسعه محصولات و بررسی استانداردهای مورد نیاز کالاهای صادراتی (۱ نفر)
گفتنی است از جمله فعالیت‌های این پایگاه صادراتی، تجاری سازی محصولات فناورانه و دانش بنیان، علی الخصوص در زمینه‌های تجهیزات پزشکی و داروهای پیشرفته می‌باشد که شامل مطالعه بازار و بازارسنجی، برندینگ، بازاریابی و فروش (صادرات) این محصولات خواهد بود.
لذا از مستعدین برتر حائز شرایط فوق، دعوت می‌گردد رزومه خود را از طریق لینک زیر ارسال فرمایند. در صورت لزوم، برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۳۴۷۱۷۷۰۱ داخلی ۲ تماس بگیرید. همچنین علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت www.emerta-med.com مراجعه نمایید.

منبع : بازار کار


شهرداری کرج از نخبگان کرجی استخدام می کند

به گزارش بازارکار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از البرز، علی اصغر کمالی زاه در اولین مراسم تجلیل از دانشجویان نخبه سال ۹۸، از برنامه‌های مدیریت شهری در حوزه علم و فناوری خبر داد و گفت: تاسیس کارخانه علم و فناوری و استفاده از ظرفیت نخبگان از مهمترین فعالیت‌های مدیریت شهری در کلان شهر کرج است.

او افزود: با تاسیس این کارخانه علم و فناوری در ماه‌های آینده، نقطه عطفی در حوزه نخبگان شهرمان برمیداریم و از تمام جوانانی که در این حوزه علاقمند هستند، ایده و فکری دارند بهره خواهیم برد.
شهردار کرج در ادامه گفت: طرح به کارگیری و استخدام نخبگان و دانشجویان برتر در شهرداری کرج نیز به شورای اسلامی شهر برای تصویب شدن ارائه شده است و پیش بینی می کنیم در سال آینده این طرح اجرایی شود.
علی کمالی زاده ، شهردار کرج گفت: با افتتاح پل B ۴ از خیابان شهید بهشتی به سمت اتوبان تهران علاوه بر کاهش بار ترافیک، مصرف سوخت نیز کاهش خواهد یافت.
گفتنی است در این مراسم از ۱۳ نخبه، دانشجو و دانش آموز برتر تجلیل شد.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان


به کارگیری ۲۳سرباز نخبه و محقق در پژوهشگاه ICT

رئیس پژوهشکده امنیت پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از به‌کارگیری ۲۳ سرباز نخبه و محقق وظیفه توسط پژوهشگاه ICT ظرف ۵ ماه گذشته خبر داد.

به گزارش بازارکار به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، ابوذر عرب سرخی در خصوص به کارگیری سربازان توسط پژوهشگاه ICT اظهار کرد: بر اساس تدابیر مقام معظم رهبری، استفاده از سربازان نخبه وظیفه یکی از دستوراتی بود که به ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ شد و هدف از اجرای آن، جلوگیری از خروج این نخبه وظیفه ها از کشور بود.
وی ادامه داد: به همین دلیل با دستور رهبری، دستگاه های اجرایی مختلف موظف شدند با تمرکز بالایی به جذب این نیروها بپردازند و به تدریج شاهد تزریق این نیروها به دستگاه های متولی و ایجاد ارتباطی مطلوب بین نیروهای نخبه وظیفه و مراکز علمی و سازمان های تحقیقاتی بودیم.
عرب سرخی با بیان اینکه تعیین سیاست ها، نظارت و به‌کارگیری این افراد به عهده ستاد کل نیروهای مسلح است تا به ایجاد وحدت رویه هم منتهی شود، گفت: ابتدا افرادی که به عنوان نخبه وظیفه، سربازی نرفته اند، توسط بنیاد ملی نخبگان احراز شده و به تائید می رسند و سپس به بنیاد نیروهای نخبگان ستاد کل نیروهای مسلح معرفی می شوند.
وی به تفاهم نامه پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با ستاد کل نیروهای مسلح اشاره و اظهار کرد: بر اساس این تفاهم نامه قرار شد علاوه بر استفاده از استعدادهای برتر که بنیاد ملی نخبگان، معرف آن است، گروه دیگری از این افراد تحت عنوان محقق وظیفه به پیشنهاد پژوهشگاه ICT، به کار گرفته شوند.
رئیس پژوهشکده امنیت فاوا پژوهشگاه ICT در خصوص محقق وظیفه ها خاطرنشان کرد: محقق وظیفه ها، دانشجویانی هستند که در گرایش های مختلف شاخه های مرتبط با پژوهشگاه می توانند به عنوان افرادی مفید، مبتکر، خلاق و فعال و در قالب نیروهای پژوهشی به کار گرفته شوند. در حقیقت این افراد نخبه نیستند و تنها به عنوان افراد فعال با روحیات پیگیرانه در اختیار پژوهشگاه قرار می گیرند.
عرب سرخی افزود: دو گروه فوق در قالب یک یا دو پروژه پژوهشی به مدت ۱۴ الی ۱۹ ماه تحت اختیار پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات گذاشته و در پایان با گذراندن دوره دو ماهه آموزشی، موفق به گرفتن کارت پایان خدمت خود می شوند.
وی همچنین در خصوص نحوه به کارگیری این افراد گفت: نام پژوهشگاه ICT در ستاد فرماندهی کل نیروهای مسلح به عنوان دستگاه به کار گیرنده ثبت شده است و پژوهشکده امنیت فاوای پژوهشگاه ICT اقدامات مربوط به آن را انجام می دهد.
عرب سرخی افزود: داوطلبان می توانند از سوی بنیاد ملی نخبگان و همچنین مرکز استعدادهای برتر که به مرکز نخبگان و استعدادهای برتر نیروهای مسلح تغییر نام داده است، درخواست خود را اعلام کنند و سپس مدارک و مشخصات آنها به همراه سابقه فعالیتشان بعد از گرفتن تائیدیه، به پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ارائه شود و ما بر اساس تجربه و تخصص آنها و همچنین اعلام نیاز هر پژوهشکده، این افراد را جذب می کنیم.
رئیس پژوهشکده امنیت فاوا پژوهشگاه ICT با ارائه آماری از میزان به کارگیری نخبه وظیفه ها و محقق وظیفه ها از سوی پژوهشگاه ICT گفت: در مدت ۵ ماهی که این تفاهم نامه منعقد شد، تا کنون ۱۶ نخبه وظیفه و ۷ محقق وظیفه به کار گرفته شده اند.

منبع : بازار کار


آگهی جذب سرباز امریه بنیادهای نخبگان استانی جهت سال ۱۳۹۹

بنیاد ملی نخبگان در نظر دارد بر اساس مجوز ستاد کل نیروهای مسلح و با هدف تقویت نیروی انسانی، نسبت به جذب تعدادی نیروی امریه در بنیاد های استانی از بین دانش آموختگان مقطع دکتری و کارشناسی ارشد و مشمول خدمت نظام وظیفه در چندین رشته به شرح زیر و از طریق بررسی رزومه و انجام مصاحبه اقدام نماید:

الف- شرایط عمومی متقاضیان
شرایط عمومی متقاضیان تابع “وحدت رویه بکارگیری کارکنان وظیفه در دستگاه های غیر نظامی” می باشد، همچنین متقاضیان باید دارای یکی از شرایط زیر باشند.
– خانواده ایثارگران (فرزند یا برادر شهداء، جاویدالاثرها، جانبازان، آزادگان و فرزند رزمندگان با حداقل شش ماه سابقه جبهه)
– ایتام
– متاهل
– معاف از رزم
– افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی
– نخبگان، استعدادهای برتر، حافظان قرآن و قاریان برتر

ب- شرایط اختصاصی
به منظور استفاده از نیروهای متخصص وظیفه، بنیاد ملی نخبگان شرایطی زیر را لحاظ می نماید:
۱- دانش آموختگان دوره های دکتری و کارشناسی ارشد در کلیه رشته های تحصیلی دانشگاههای داخل و خارج (مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت کشور)
تبصره ۱ : یکی از مقاطع تحصیلی دانش آموختگان داخل می بایست از دانشگاه های دولتی باشد.
۲ – متقاضیان نباید در اخذ برگه آماده به خدمت غیبت داشته باشند.
۳ – داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد با معدل حداقل ۱۶ از دانشگاه های داخلی و یا معادل آن برای دانشگاه های خارجی ضروری است.
۴ – متقاضیان باید بومی استان مربوطه باشند و در تخصیص سهمیه های پذیرش، اولویت با داوطلبان بومی می باشد.
تبصره ۲: بومی شامل افرادی می شود که حداقل دارای یکی از ویژگی های زیر باشند
الف- محل تولد متقاضی با استان مورد تقاضا یکی باشد.
ب- حداقل پنج سال از سنوات تحصیلی متقاضی (ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان و تحصیلات دانشگاهی) بصورت پیوسته در استان مورد تقاضا طی شده باشد.
۵ – متقاضیان نباید از خویشاوندان درجه یک کارکنان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و یا بنیاد باشند.
۶ – در بررسی صلاحیت متقاضیان در کارگروه مربوطه، در صورت وجود شرایط مساوی، اولویت با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران می باشد.

ج- فرآیند ارسال تقاضا:
متقاضیان می بایست قبل از ثبت نام برای دریافت برگ آماده به خدمت، مدارک زیر را به بنیاد نخبگان فارس ارائه نمایند:
– تکمیل و ارائه فرم درخواست خدمت نظام وظیفه
– تصویر صفحات شناسنامه
– تصویر کارت ملی
– تصویر مدارک تحصیلی
– سه قطعه عکس ۴*۳ جدید
– مدارک دال بر بومی بودن
– مدارک دال بر ایثارگری (در صورت ایثارگر بودن)
تبصره ۳ : به درخواست های دانشجویان و دارندگان مدارک تحصیلی غیر از موارد اعلام شده در این شیوه نامه و همچنین مدارک معادل ترتیب اثر داده نخواهد شد.
تبصره ۴: مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در شیوه نامه و یا ارسال مدارک به صورت ناقص برعهده متقاضی بوده و پاسخگوی مراجع ذیربط خواهد بود.
تبصره ۵ : بررسی پرونده متقاضیان منوط بر استعلام وضعیت آنها از حراست و گزینش می باشد
بدیهی است که تقاضاهای واصله، توسط کمیته جذب و استخدام بنیاد ملی نخبگان مورد بررسی قرار گرفته و اظهار نظر خواهد شد.

جدول رشته های مورد نیاز جهت امریه در بنیاد نخبگان

شغلرشته تحصیلی
کارشناس امور اجتماعیعلوم اجتماعی، ارتباطات اجتماعی، راهنمایی و مشاوره، فلسفه، روانشناسی عمومی و آشنایی کافی به زبان انگلیسی و داشتن مهارت های هفتگانه ICDL
کارشناس امور اداریمدیریت، MBA، اقتصاد اسلامی، امور مالی، حسابداری، روانشناسی عمومی، مهندسی صنایع و آشنایی کافی به زبان انگلیسی و داشتن مهارت های هفتگانه ICDL
کارشناس روابط عمومیمدیریت فرهنگی، فرهنگ و ارتباطات، علوم ارتباطات اجتماعی (روابط عمومی)، علوم اجتماعی(برنامه ریزی اجتماعی)، مترجمی، ادبیات و زبان انگلیسی، الهیات و معارف اسلامی، برنامه ریزی، علوم قرآن و حدیت و آشنایی کافی به زبان انگلیسی و داشتن مهارت های هفتگانه ICDL
کارشناس امور حقوقیحقوق، حقوق خصوصی، حقوق بین المل، حقوق اسلامی، حقوق مالکیت فکری و آشنایی کافی به زبان انگلیسی و داشتن مهارت های هفتگانه ICDL
کارشناس برنامه ریزیریاضی کاربردی، علوم اجتماعی، مهندسی صنایع، مدیریت دولتی، مهندسی شیمی، شیمی کاربردی، شیمی محض، مهندسی معدن، فیزیک، مکانیک ماشین های کشاورزی، مهندسی کشاورزی، طراحی و برنامه ریزی شهری، بهداشت محیط، برق، مهندسی مکانیک، الکترونیک، مدیریت صنعتی، علوم اجتماعی(جمعیت شناسی)، معماری، عمران و آشنایی کافی به زبان انگلیسی و داشتن مهارت های هفتگانه ICDL
کارشناس آمار موضوعیآمار، آمار اقتصادی و اجتماعی، آمار کاربردی، مهندسی فناوری اطلاعات، فناوری اطلاعات و مدیریت، ریاضی کاربردی و آشنایی کافی به زبان انگلیسی و داشتن مهارت های هفتگانه ICDL
کارشناس امور فرهنگیمدیریت فرهنگی، برنامه ریزی امور فرهنگی، فرهنگ و ارتباطات، فرهنگ و معارف اسلامی، الهیات و معارف اسلامی، زبان خارجی، تاریخ ایران، الهیات و معارف اسلامی، راهنمایی و مشاوره،ه علوم قرآن و حدیث و علوم تربیتی و آشنایی کافی به زبان انگلیسی و مهارت های هفتگانه ICDL
حسابدارمدیریت دولتی، مدیریت منابع انسانی، سیستم ها، مدیریت مالی، مدیریت اجرایی، مدیریت اقتصادی، بازرگانی، مدیریت امور مالی، حسابداری، علوم اقتصادی، حسابرسی و داشتن مهارت های هفتگانه ICDL
کارشناس نرم افزارسیستم های نرم افزاری، الکترونیک، مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر، کاربرد کامپیوتر و آنالیز سیستم، آمار و کامپیوتر، ریاضی و آشنایی به زبان انگلیسی
کارشناس سخت افزارمهندسی سخت افزار، برق الکترونیک، تعمیرات سخت افزار کاربرد کامپیوتر، تکنولوژی ارتباطات و فناوری اطلاعات و آشنایی به زبان انگلیسی
تحلیلگر سیستممهندسی نرم افزار، سیستم های نرم افزاری، ریاضی کاربردی، انفورماتیک، مهندسی سیستم، فناوری اطلاعات و مدیریت و تسلط به زبان انگلیسی

ظرفیت نخبگان برای ایجاد اشتغال به کار گرفته می‌شود

 معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تصمیم داریم تا از ظرفیت نخبگان برای راه‌اندازی استارت‌آپ‌ها، ایجاد اشتعال و کسب و کار استفاده و مسیر توسعه کشور را هموار کنیم.

آریا الستی روز سه‌شنبه در آیین معارفه سرپرست بنیاد نخبگان همدان افزود: اصلی‌ترین انگیزه برای نگاه ویژه ما به نخبگان، در زمینه سازیِ توسعه و اثرگذاری آن‌ها برای کشور و ملت است.

وی عنوان کرد: تلاش داریم از هرکسی که می‌تواند برای تحول کشور و حرکت به سمت آرمان‌های انقلاب اسلامی، کمک کند، حمایتش داشته باشیم و موانع مسیر استعدادی آن‌ها را برداریم.

الستی بیان کرد: بنیاد ملی نخبگان در کشور ما مسیر میانبری است که نمونه آن در دیگر کشورها وجود ندارد.

وی ادامه داد: وظیفه بنیاد ملی نخبگان، کمک به سایر اجزا و دستگاه‌های وابسته به دولت است.

معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه اعتبارات بنیاد ملی نخبگان محدود است و به بهترین شکل استفاده می‌شود، عنوان کرد: وظیفه داریم تا از حوزه آموزش و پرورش نخبگان را شناسایی و با پذیرش و پرورش آن‌ها، استعدادها را در زمینه کمک به این مملکت شکوفا کنیم.

رئیس پیشین بنیاد نخبگان همدان نیز در این آیین گفت: سال گذشته ۵۰ هزار دانش‌آموز به منظور کشف استعدادهای برتر، در طرح شهاب به صورت مشترک با آموزش و پرورش و بنیاد نخبگان استان همکاری داشتند.

حسن ختن‌لو اظهار داشت: به منظور حفظ نخبگان و جلوگیری از مهاجرت آن‌ها به پایتخت، در بنیاد نخبگان همدان خدمات انگیزشی، برنامه‌ریزی شد.

وی با اشاره به اینکه از ظرفیت نخبگان برای حل مشکلات صنعت استان استفاده شده است، عنوان کرد: برای اجرای این طرح نخبگان استان از چندین کارخانه، نیروگاه و پتروشیمی همدان و استان‌های همجوار بازدید کردند.

ختن‌لو با اشاره به اینکه ساختمان جدید بنیاد نخبگان با ۵۰ درصد پیشرفت در حال ساخت است، بیان کرد: ۲ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت این ساختمان اختصاص یافته است که تاکنون ۵۰۰ میلیون تومان آن پرداخت شده است.

سرپرست جدید بنیاد نخبگان همدان نیز در این آیین گفت: در حوزه دانش‌آموزی برنامه ویژه ای برای شکوفایی استعداد دانش‌اموزان داریم.

حمید بلالی افزود: تلاش داریم ارتباطی را که باید بین دانشگاه ها و آموزش و پرورش باشد، برقرار کنیم.

وی اظهار داشت: ایجاد شبکه زنجیره‌ای بین دانشجویان و استادها از دیگر طرح های این مجموعه است و برگزاری همایش‌های تجلیل از نخبگان برتر استان در دستور کار قرار می‌گیرد.

در این آیین حسن ختن‌لو رئیس پیشین بنیاد نخبگان استان همدان تودیع، و حمید بلالی به عنوان سرپرست جدید این بنیاد معرفی شد.

منبع : خبرگزاری ایرنا


طرح امریه سربازی برای نخبگان اجرا می‌شود

رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: نخبگان و دانشمندان جوان کشور می‌توانند نیمی از خدمت سربازی را در شرکت‌های دانش‌بنیانی بگذرانند که در آن کار می‌کنند.

پرویز کرمی در گفتگو با خبرنگار علم، فناوری و دانش‌‌بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا در خصوص طرح امریه بنیاد ملی نخبگان بیان کرد: در این طرح به نخبگان و دانشمندان کشور اجازه داده می‌شود که بخشی از خدمت مقدس سربازی را در شرکت‌های دانش‌بنیان بگذرانند.

وی افزود: طرح امریه یکی از تسهیلاتی است که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با کمک ستاد کل نیروهای مسلح و عنایت و حمایت مقام معظم رهبری به نخبگان داده می‌شود.

دبیر ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: براساس این طرح وقتی یکی از کارمندان اصلی در شرکت‌های دانش‌بنیان به سن سربازی می‌رسد، می‌تواند بخشی از خدمت سربازی را در همان شرکت بگذراند. گفتنی است که بخشی از سربازی باید حتماً در دوره‌های سازمان کل نیروهای مسلح گذرانده شود تا افرادآموزش‌ها موردنظر را فرابگیرند.

رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مطرح کرد: طرح امریه برای شرکت‌های دانش‌بنیان و صنایع خلاق در نظر گرفته شده است.

وی در خصوص نحوه تقسیم زمان میان طرح امریه در شرکت‌های دانش‌بنیان و دوره آموزشی سربازی گفت: این امر به پروژه‌‌های شخص بستگی دارد. خدمت مقدس سربازی ۲۱ ماه در مناطق عملیاتی و ۲۴ ماه در سایر مناطق انجام می‌شود. در طرح امریه که سربازی ۲۴ ماهه محسوب می‌شود، نیمی‌ از این مدت در شرکت دانش‌بنیان و نیم دیگر نیز با هماهنگی میان ستاد کل نیروهای مسلح و شرکت دانش‌بنیان گذرانده خواهد شد.

منبع : خبرگزاری آنا


جذب نیروی امریه توسط بنیاد ملی نخبگان

بنیاد ملی نخبگان بر اساس مجوز ستاد کل نیروهای مسلح و با هدف تقویت نیروی انسانی کارشناسی و بازطراحی سامانه‌ها و سیستم‌های نرم‌افزاری خود، تعدادی نیروی امریه در ستاد بنیاد(تهران) جذب می‌کند.

به گزارش بازارکار به نقل از ایسنا، بنیاد ملی نخبگان در نظر دارد براساس مجوز ستاد کل نیروهای مسلح و با هدف تقویت نیروی انسانی کارشناسی و بازطراحی سامانه‌ها و سیستم‌های نرم افزاری خود، نسبت به جذب تعدادی نیروی امریه در ستاد بنیاد (تهران) از بین دانش آموختگان مقطع کارشناسی ارشد و مشمول خدمت نظام وظیفه در رشته‌های مهندسی کامپیوتر، مهندسی فناوری اطلاعات و مهندسی صنایع و از طریق بررسی رزومه و انجام مصاحبه اقدام کند.
آشنایی با مفاهیم پایگاه داده و تسلط بر MYSQL، آشنایی با کامپیوتر و الگوریتم و محاسبات، آشنایی با زبان کوئری نویسی، آشنایی با کدنویسی به زبان‌های جاوا و جاوا اسکریپت، آشنایی با سیستم‌های فرایندساز(BPMS) و توانمندی حل مسایل و تحلیل فرایندهای کسب و کار از جمله مهارت‌های مورد نیاز اعلام شده است.
متقاضیان باید دارای یکی از شرایط عمومی خانواده ایثارگران، ایتام، متاهل، معاف از رزم، تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی، بورسیه سازمان مربوط، خدمت در مناطق محروم ضریب ۵ و بالاتر و نخبگان، استعدادهای برتر، قاریان قران، حافظان قرآن باشند.
شرایط اختصاصی اعلام‌ شده شامل “مقطع تحصیلی، حداقل کارشناسی ارشد”، “دانش آموختگان دکتری در تمام رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌های داخل و خارج (مورد تایید وزارت علوم)”، دانش‌آموختگان دوره‌های ارشد دانشگاه‌های داخل و خارج (مورد تایید وزارت علوم)”، “یکی از مقاطع تحصیلی دانش آموختگان داخل باید در دانشگاه دولتی بوده باشد”، “عدم غیبت در اخذ برگه آماده به خدمت”، “داشتن حداقل معدل ۱۶ در مقطع کارشناسی ارشد”، “بومی استان مربوطه بودن (محل تولد با استان مورد تقاضا یکی باشد و یا حداقل ۵ سال از سنوات تحصیلی ابتدایی تا دانشگاهی را به صورت پیوسته در استان مورد تقاضا طی نموده باشد)” و “خویشاوند درجه یک کارکنان معاونت توسعه مدیریت و منابع و یا بنیاد ملی نخبگان نباشد” است.
“تکمیل و ارائه فرم درخواست خدمت نظام وظیفه”، “تصویر صفحات شناسنامه”، “تصویر کارت ملی”، “تصویر آخرین مدرک تحصیلی”، “سه قطعه عکس پرسنلی جدید”، “مدارک دال بر بومی بودن” و “مدارک دال بر ایثارگری(در صورت ایثارگری)” از جمله مدارک مورد نیاز متقاضی در زمان درخواست اعلام شده است.
متقاضیان در صورت برخورداری از شرایط عمومی و اختصاصی بنیاد ملی نخبگان می‌توانند رزومه خود را جهت اقدامات بعدی به نشانی الکترونیک toseabmn.ir ارسال کنند.

منبع : خبرگزاری ایسنا


فراخوان مشمولان نخبه و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها در مردادماه

معاون احضار و اعزام سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: مشمولان نخبه و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور که برگ آماده به خدمت دریافت کرده اند به مراکز آموزش اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ نجف حمیدزاده معاون احضار و اعزام سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی در تشریح این خبر اظهار کرد: کلیه مشمولان نخبه و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور که برگ آماده به خدمت به تاریخ یکم تیر ماه ۱۳۹۸ را دریافت کرده اند، باید برگ معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزش را از طریق یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی پلیس +۱۰ دریافت و برابر اطلاعات مندرج در آن اقدام کنند.
وی ادامه داد: همچنین کلیه مشمولان فوق باید راس ساعت ۷ صبح روز سه شنبه ۱۵ مرداد ماه ۹۸ در محلی که در برگ معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزش نیروهای مسلح اعلام شده، حضور یابند.
معاون احضار و اعزام سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی در خصوص فرآیند ثبت درخواست این دسته از مشمولان، عنوان کرد: اطلاعات مربوط به نخبگی و یا هیئت علمی این دسته از مشمولان پس از ارسال از سوی بنیاد ملی نخبگان و یا دانشگاه مورد پذیرش به ستاد کل نیروهای مسلح و تایید نهایی آن، در سامانه وظیفه عمومی ثبت و در نهایت کد مربوطه در برگ معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزش درج می شود.
رهنگ حمیدزاده با اشاره به اینکه عدم حضور به موقع در زمان و محل های تعیین شده غیبت محسوب می شود، تصریح کرد: مشمولان باید برگ‌های مربوط به اعزام به خدمت از جمله برگ آماده به خدمت، برگ واکسیناسیون، برگ معرفی‌نامه مشمولان به مراکز آموزش نیروهای مسلح و سایر مدارک مورد نیاز دیگر همچون شناسنامه، کارت ملی و … را در هنگام مراجعه و اعزام به خدمت به همراه داشته باشند.

منبع : خبرگزاری مهر


استخدام دغدغه اول نخبگان پزشکی

دانشجویان استعداد درخشان علوم پزشکی در دیدار با وزیر بهداشت دغدغه‌های خود را مطرح و بر موضوعاتی همچون حقوق دانشجویان، استخدام و کیفیت آموزش تاکید کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، نمایندگان گروه‌های مختلف دانشجویان استعداد درخشان علوم پزشکی شب گذشته در نشست سالیانه دانشجویان استعداد درخشان علوم پزشکی در محل دانشگاه علوم پزشکی ایران دغدغه‌های خود را در حضور دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت مطرح کردند.

استخدام اولین دغدغه دانشجویان دکتری

نماینده دانشجویان استعداد درخشان دکتری تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران اولین دغدغه دانشجویان دکتری را استخدام عنوان کرد و گفت: دانشجویان کوچک‌ترین امیدی ندارند چرا که بیشتر دانشگاه‌ها کارمندان خود را که ادامه تحصیل داده‌اند و یا حتی کارشناسی ارشد دارند استخدام می‌کنند.

این دانشجو افزود: ما سه راهکار برای حل معضل دانشجویان دکتری پیشنهاد می‌کنیم. اول به آنها شماره نظام پزشکی داده شود، دوم مدارک تحصیلی آنها آزاد شود و سوم اینکه اولویت استخدام دانشجویان و استعدادهای درخشان باشند.

این دانشجوی علوم پزشکی تهران تاکید کرد: ضرورت ۲ مقاله ISI برای دانشجویان بسیار سخت است و با توجه به مشکلات کشور فرصت‌های مطالعاتی حذف شده است. برای کارآفرینی دانشجویان کاری انجام نشده که از آنها توقع می‌رود بتوانند برای خودشان کار کنند.

وی افزود: دانشگاه‌ها سلیقه‌ای عمل می‌کنند. دانشجویان حقوق نمی‌گیرند بلکه کمک هزینه دریافت می‌کنند اما باید همچون کارمندان کار بکنند.

اساتید از دانشجویان به عنوان وسیله ارتقا استفاده می‌کنند

نماینده دانشجویان استعداد درخشان کارشناسی ارشد از دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز یادآور شد: دغدغه استخدام برای دانشجویان ارشد هم وجود دارد. وضعیت کارشناسی در مقایسه با ارشد خیلی بهتر است. یا تعداد دانشجویان را کاهش دهید یا مسئولیت شغل آنها را نیز برعهده بگیرید.

وی افزود: اساتید از دانشجویان به عنوان وسیله ارتقا استفاده می‌کنند و اگر دانشجو نام استاد را در مقاله ذکر نکند اجازه دفاع ندارد. جذب دانشگاه‌ها بسیار سلیقه‌ای است و هر دانشگاه تنها دانشجوی خودش را در دکتری می‌گیرد. از طرفی برخی دانشگاه‌ها بودجه‌ای برای ارشدها ندارند و برخی دیگر بودجه ۲۰ میلیون تومانی در نظر دارند.

حقوق یک دانشجوی انترن پزشکی از کارگر کمتر است

نماینده دانشجویان استعداد درخشان پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه جامعه به توانمندی و آموزش جامعه پزشکی نقد دارد، گفت: این مسئله به دلیل سهمیه‌های غیر علمی و اهمیت ندادن به شایسته سالاری است. وقتی نخبگان فرار را بر قرار ترجیح دهند بهره هوشی جامعه نیز کاهش می‌یابد.

وی افزود: کیفیت تغییر یافته آموزش پزشکی به دلیل زیاد شدن دانشجو و پاسخگو نبودن زیرساخت‌های دانشگاه‌ها برای این تعداد دانشجو است. میان آموزش و درمان تعادل وجود ندارد و آموزش سرپایی باید اهمیت بیشتری پیدا کند.

این دانشجو تاکید کرد: دانشجویان نباید در معرض تصمیم‌های عجولانه قرار گیرند. حذف استریتی (ورود مستقیم از پزشکی به ازمون دستیاری) نباید انجام شود. حقوق یک دانشجوی پزشکی از کارگر کمتر است در حالی که کشیک‌های بسیاری دارد.

کیفیت پایین آموزش در دندانپزشکی و وضعیت قیمت مواد اولیه

نماینده دانشجویان استعداد درخشان دندانپزشکی از دانشگاه علوم پزشکی قزوین در این نشست گفت: اجرای کوریکولوم های آموزشی دندانپزشکی در حد ابلاغ مانده است و دانشگاه‌ها سلیقه‌ای آن را اجرا می‌کنند و باید نظارتی بر آن صورت گیرد.

وی افزود: دانشجویانی که از خارج منتقل می‌شوند تنها یک آزمون جایابی می‌گذرانند و دو یا سه سال هم آموزش می‌بینند در حالی که آنها به راحتی به دانشگاه‌های خارجی رفته‌اند و سختی دانشجویان در ایران و سد کنکور را تجربه نکرده‌اند و کیفیت چندانی ندارند و عادلانه نیست که به راحتی پس از فارغ التحصیلی حق مطب هم می‌گیرند.

این دانشجو یادآور شد: قیمت مواد و وسایل دندانپزشکی سه برابر شده است و می‌دانیم به خاطر مسائل کشور حتی مطب‌ها هم با مشکل مواجه اند اما باید حداقل‌ها برای دانشجو فراهم شود. استادانی که بورد تخصصی هم گرفته‌اند برای آموزش به ما انتخاب شده‌اند جوان هستند و تجربه چندانی در آموزش ندارند و همین امر کیفیت آموزش را کاهش می‌دهد.

تشکر از بسته شدن دور زدن کنکور با حذف انتقال از خارج

نماینده دانشجویان استعداد درخشان داروسازی از دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این نشست گفت: در آموزش داروسازی ارتباط با بالین کم است و بهتر است واحدهای مشترک با پزشکی و همچنین بیمارستان بیشتر برای رشته داروسازی اجرا شود. ضمن اینکه سطح سواد دانشجویان در یک آزمون ۱۸۰ واحد به طور کامل سنجیده نمی‌شود.

وی اضافه کرد: دانشجویان در زمان پایان نامه با مشکل چگونه تحقیق کردن مواجه اند و اساتید و دانشجویان در این زمینه سردرگم اند. سهمیه‌های کنکور باید کاهش یابد ضمن اینکه ظرفیت داروسازی در کنکور متغیر است و سیاست مشخصی برای آن وجود ندارد.

این دانشجو ضمن تشکر از بسته شدن راه دور زدن کنکور گفت: حذف انتقال از خارج باعث شد که دیگر دانشجویانی که به راحتی در دانشگاه‌های بی کیفیت تحصیل می‌کردند در کنار دانشجویان ایرانی که به سختی تلاش کرده بودند قرار نگیرند.

افزایش ظرفیت رشته‌های کارشناسی بیکاری را دامن می‌زند

نماینده دانشجویان استعداد درخشان کارشناسی از دانشگاه علوم پزشکی قزوین هم گفت: افزایش ظرفیت رشته‌های کارشناسی بسیار بالا است و این در حالی است که ما هنوز پرستار طرحی بیکار داریم. به روز نبودن کوریکولوم های آموزشی به ویژه در کارشناسی و نبودن نظام علوم آزمایشگاهی و مرتبط نبودن رشته‌ها با کارها از مشکلات رشته‌های علوم پزشکی است.

این نماینده خاطرنشان کرد: کار دانشجویی در بسیاری از دانشگاه‌ها به دلیل مشکلات مالی تعلیق شده و اگر هم برقرار باشد با قیمت سه سال پیش است. کار بالینی دانشجویان کارشناسی به عنوان کار تعریف نشده است و آنها در بیمارستان‌ها جایی ندارند. دانشجویان پرستاری و مامایی کشیک دارند اما پاویون ندارند.

منبع : خبرگزاری مهر


اخذ مجوز استخدام ۲۰۰ نفر از فارغ‌التحصیلان نخبه و برتر کشور

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان گفت: با هماهنگی سازمان استخدامی کشور مجوز استخدام ۲۰۰ نفر از فارغ‌التحصیلان نخبه و برتر کشور اخذ شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، محمد صالح ترکستانی پیش‌از ظهر امروز در آئین تکریم و معارفه رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان که در مرکز آموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگری سازمان مدیریت و برنامه بودجه کردستان برگزار شد با اشاره به اینکه در بنیاد ملی نخبگان طرح‌های جامع استعدادیابی برگزار می‌شود، اظهار داشت: اجرای طرح شهاب، تخصیص جوایز تحصیلی به دانشجویان و دانشگاهیان، طرح شهید احمدی روشن و طرح بازگشت نخبگان که مختص فارغ‌التحصیلان صد دانشگاه برتر جهان جهت بازگشت به مملکت بوده، از جمله طرح‌های موفق بنیاد ملی نخبگان کشور است.

وی افزود: در بحث اشتغال نیز با هماهنگی سازمان استخدامی کشور مجوز استخدام ۲۰۰ نفر از فارغ‌التحصیلان نخبه و برتر کشور اخذ شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه موضوع استخدام نخبگان و استعدادهای برتر در دستگاه‌های اجرایی یکی از چالش‌های رفع شده در سال‌های اخیر است، گفت: نخبگان از آزمون ورودی استخدامی معاف شدند که این امر اقدامی ارزشمند و شایان توجه است.

وی با ذکر اینکه در بنیاد ملی نخبگان دست در یک اکوسیستمی برده می‌شود که تا زمانی که این اکوسیستم تغییر نکند، نمی‌توان انتظار تغییرات بزرگ را داشت، تصریح کرد: طبیعتاً یکی از اقدامات اصلی بنیاد نخبگان پیگیری به هم‌زدن این اکوسیستم است.

ترکستانی با اشاره به اینکه مدیران بر اساس رانت وارد سیستم می‌شوند، تاکید کرد: مادامی که اقتصاد و مدیریت ما رانتی باشد، تلاش‌های ما شبیه آب در هاونگ کوبیدن است.

وی با ذکر اینکه تا زمانیکه نتوان نخبه‌باوری را در بدنه مدیریت لحاظ کرد، نتیجه قابل لمسی را مشاهده نخواهیم کرد، ادامه داد: دو جنبه مقابل این تفکر این است که یا نیاز به انسانی که متفاوت فکر کند احساس نمی‌شود و یا اینکه اقتصاد ما کماکان متکی به بودجه نفت است.

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان با ذکر اینکه تنگناهایی که کشور با آن مواجه است، علی‌رغم اینکه تهدید است می‌تواند فرصت‌آفرین باشد، گفت: در شرایط کنونی بایستی به انسان‌های دارای ایده و متفاوت میدان داده و به شرایط به‌عنوان فرصت بی‌بدلیلی نگریست که در آن صاحبان ایده و نخبگان خودی نشان داده و تحولاتی را رقم بزنند.

وی با بیان اینکه باید مدیریت بدون توجه به بودجه نفتی را لحاظ کرد، ادامه داد: بنیاد ملی نخبگان نمونه مشابه‌ای در هیچ جای دنیا ندارد و با تکیه به اینکه نخبگان واقعی تشنه خدمت و منتظر فرصت خدمتی هستند که گاه حتی این خدمت بدون چشمداشت لحاظ می‌شود، باید فرصت خدمتگزاری را برایشان فراهم ساخت.

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان با اعلام اینکه در مملکت ما توهم کاذبی توسط نام بنیاد برای برخی افراد ایجاد شده است، تصریح کرد: این فضا بخاطر صدور گواهی برای برخی افراد به‌وجود آمده و آنان را از رسالت اصلی نخبگان دور کرده است.

ترکستانی با تاکید بر اینکه در بنیاد ملی نخبگان تلاش می‌شود فرصت‌هایی را خلق کرد تا بتوان دیگران را به آن سمت و سو هدایت کرد، یادآور شد: با توجه به اینکه اصل بذر آینده مملکت در آموزش و پرورش شکل می‌گیرد و آموزش و پرورش پتانسیل و کشش تحول را ندارد، نباید از این حوزه غفلت کرد و به همین خاطر می‌طلبد نخبگان توجه ویژه‌ای را به این حیطه لحاظ کنند.


امریه جایگزین سربازی نخبگان مهارتی می‌شود

وزیر کار با بیان اینکه تجربه تحریم به ما نشان داد تحریم کالا، تکنولوژی، نفت و خیلی چیزها ممکن است اما ورود و خروج آدم‌ها از کشور و مهارت تحریم‌پذیر نیست، گفت: تلاش می‌کنیم برای نخبگان مهارتی به جای سربازی امریه را جایگزین کنیم.

به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری فارس، محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز در نشستی با نخبگان مهارتی که در مرکز تربیت مربی و فنی حرفه ای استان البرز برگزار شد، با تاکید بر ضرورت پرداختن به بحث مهارت نیروی کار گفت: در گذشته ما در این حوزه‌ها ضعیف بودیم و امیدوارم اقدامات اخیر سازمان فنی و حرفه‌ای کشور در این خصوص موثر واقع شود.

وی با بیان این که گاهی در برخی مدارس، ذهن دانش‌آموزان را از مطالبی پر می‌کنند که در صنعت و کار آینده آنان تاثیری ندارد، خاطرنشان کرد: در حوزه آموزش عالی تا حدی این اتفاق جبران شده اما کافی نیست. تحقق پیشرفت نیازمند دانش و مهارت‌ آموزی به نیروی کار است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اگر دانش به صنعت مرتبط باشد، یک تحول جدی در صنعت و بازار کار رخ خواهد داد.
شریعتمداری با اشاره به تاکیدات اخیر رهبر معظم انقلاب بر مهارت‌آموزی و صنعت دانش‌بنیان گفت: این موضوع در سطح عالی مورد توجه است اما در سطوح میانه نتوانستیم آن را جا بیندازیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: نهادهای عمومی باید برنامه‌ریزی در این حوزه را آغاز کنند و بعد از آن بخش خصوصی به این حوزه وارد شود تا با سرعت بیشتری بتوانیم برای مهارت و دانش در کشور برنامه‌ریزی کنیم.
شریعتمداری ادامه داد: تجربه تحریم به ما نشان داد تحریم کالا، تکنولوژی، نفت و خیلی چیزها ممکن است اما ورود و خروج آدم‌ها از کشور و مهارت تحریم‌پذیر نیست. مهارت در کشور قابل تحریم نیست و می‌تواند خلق ثروت کند. این امر هم برای سطح ملی ما مفید است و هم با حضور نیروی ماهر در بیرون از مرزها فرصت‌آفرینی کند.
شریعتمداری افزود: در تلاش هستیم برای نخبگان مهارتی به جای سربازی امریه را جایگزین کنیم. این امر به اشتغال در کشور نیز کمک می‌کند.
وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: ما در در تلاش هستیم تا در شکل مناسبی در حیطه فعالیت‌ها، سرمایه لازم را از طریق صندوق کارآفرینی و بانک توسعه تعاون تامین کنیم.
وی با تاکید بر اینکه ما باید مسابقات ملی مهارت را امری ملی تلقی کنیم و تمام وزارتخانه‌ها را در آن درگیر کنیم، عضویت و انجام مکاتبات برای عضویت در سازمان جهانی مهارت را ضروری دانست و از آغاز اقداماتی در این راستا خبر داد.
شریعتمداری گفت: بنیاد ملی نخبگان مهارتی باید در کشور به وجود بیاید تا بتواند در کنار بنیاد ملی نخبگان یا به صورت جداگانه کار کند. باید اقدامات لازم برای این موضوع حل و فصل شود.

منبع : خبرگزاری فارس


دور جدید جذب نیرو در صداوسیما با نخبه‌گرایی همراه است

علی عسکری گفت: جایگاه و معبر اصلی که می‌تواند رسانه ملی را برای انجام ماموریت‌هایش توانمند کند، دانشگاه صداوسیماست.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، رئیس رسانه ملی در نشست هیات امنای دانشگاه صداوسیما با تاکید بر اینکه در دور جدید ریاست سازمان جذب نیرو با نخبه گرایی همراه است، گفت: جایگاه و معبر اصلی که می‌تواند سازمان را برای انجام ماموریت‌هایش توانا کند، دانشگاه صداوسیماست.

دکتر علی عسکری در این نشست با اشاره به تاکید رهبرمعظم انقلاب در اهمیت این دانشگاه گفت: در صورتی که دانشگاه صداوسیما در تراز علمی و جایگاه اصلی‌اش قرار بگیرد، حساس‌ترین و مهمترین بخش صداوسیما خواهد بود.
وی افزود: دانشگاه صداوسیما باید در جایگاهی قرار گیرد که نیرو‌های تراز بالا و سرداران رسانه‌ای برای رسانه ملی جمهوری اسلامی تربیت کند.
وی بالابردن سطح علمی این دانشگاه را لازمه ایفای نقش دانشگاه در زمینه تربیت نیرو‌های توانمند رسانه‌ای دانست و گفت: دانشگاه صداوسیما باید هم استادان و هم دانشجویان سرآمدی داشته باشد که هم از نظر علمی و فنی و هم از نظر ایمانی و انقلابی در تراز بالایی باشند تا این دانشگاه در چرخه تربیت نیرو‌هایی توانمند توفیق یابد.
وی از رسانه ملی به عنوان جایگاه بهترین‌ها یاد و تاکید کرد: جذب دانشجو باید از سال‌های تحصیلی دانش‌آموزی آغاز شود و دانش‌آموزان را برای تلاش به تحصیل در این دانشگاه ترغیب کند.
رئیس رسانه ملی دعوت از ریاست دانشگاه صداوسیما را برای حضور در شورای معاونان رسانه ملی راهبردی برای تعامل با معاونت‌های سازمان و بالا بردن جایگاه دانشگاه دانست.
دکترعلی عسکری بر اهمیت تولیدات دانشجویی تاکید کرد و با بیان اینکه تولید دانشجویی جمع‌الجمع همه مهارت‌ها و درس‌ها است، از بالا بردن بودجه تولیدات دانشجویی و ارتقای جشنواره تولیدات دانشجویی خبر داد.
رئیس رسانه ملی همچنین بر تکمیل اتاق خبر دانشجویی تاکید کرد و از اهمیت تولید علوم بومی و بر پایه اسلام سخن گفت.
دکتر علی عسکری با بیان اینکه مقالات دانشگاه باید بر مدار واقعیات و رسانه و تجربیات میدانی باشد، گفت: بودجه تحقیق و نگارش کتاب محدودیتی ندارد و سازمان به طور کامل پشتیبانی آن را برعهده می‌گیرد.
وی در خصوص به کارگیری فارغ‌التحصیلان دانشگاه نیز تاکید کرد: فقط آن‌هایی برای اشتغال در رسانه ملی به کار گرفته می‌شوند که در این ارزیابی ترازی بالای ۵۰ درصد نسبت به دیگران کسب کنند و از برترین‌ها باشند. در ارزیابی برترین‌ها باید به طور جدی و سختگیرانه عمل شود.
رئیس رسانه ملی با تاکید بر اهمیت دانشکده هنر‌های دیجیتال گفت: برای همگام شدن با دانش روز دنیا باید به عرصه‌های جدید فناوری نوین رسانه‌ای وارد شد.
دکتر اسفندیاری نیز در این نشست باارائه گزارشی از روند تحولات این دانشگاه در دو سال اخیر راه اندازی سامانه گلستان، الکترونیکی شدن تمام فرآیند‌های آموزشی، تحولاتی در نظام پذیرش دانشجو، تدوین آیین نامه‌های پژوهشی اعطای تسهیلات به دانشجویان، ارائه مقالات به جشنواره‌های معاونت توسعه و فناوری و… را از جمله اقدامات دانشگاه در دور جدید فعالیت برشمرد.
در این جلسه اعضای هیئت امنا در سخنان جداگانه‌ای از تلاش‌های رئیس و معاون دانشگاه و به ویژه توجه دکتر علی عسکری رئیس صداوسیما به این دانشگاه تشکر و قدردانی کردند.

اعضای هیئت امنا همچنین خواستار برنامه‌ریزی دقیق و بلند مدت برای تربیت نیرو‌های متخصص در دانشگاه صداو سیما شدند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


شهرداری نخبگان دانشگاه‌ها را جذب می‌ کند

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه سالانه ۷ هزار میلیارد تومان هزینه جاری شهرداری تهران است، گفت: شهرداری سال آینده تعدیل نیرو نخواهد داشت و ما به دنبال جذب نخبگان دانشگاه‌های برتر کشور هستیم.

محمود میرلوحی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، درباره تعدیل نیرو در سال آینده در شهرداری و شورای شهر تهران اظهار داشت: شیوه و نحوه استخدام در گذشته که نیروهای پیمانکار را به شهرداری بیاورند و استخدام کنند، ظلم به شهروندان تهرانی و شهرداری بوده است و ما آن شیوه را قبول نداریم.
وی افزود: در حال حاضر ما به دنبال آن هستیم که بخشی از فضای سبز در محلات را خودگردان کنیم و امیدواریم کارها را بتوانیم برونسپاری کنیم.
وی با اشاره به اینکه سالانه ۷ هزار میلیارد تومان هزینه جاری شهرداری تهران است، گفت: این هزینه‌ها به اندازه ۵ وزارتخانه است.
وی تاکید کرد: ما در سال آینده کسی را بیکار نخواهیم کرد، بلکه تغییر روش و تغییر شغل را برای بعضی از نیروهای شهرداری خواهیم داشت.
میرلوحی ادامه داد: شهرداری تهران قصد دارد در سال آینده فقط نیروهای نخبه دانشگاه‌های برتر را جذب کند و اگر غیر از این اتفاق بیفتد، ظلم به شهرداری تهران است.
وی گفت: بنده متوجه شوم اگر یک نفر را هم به غیر از این شیوه داخل شهرداری آوردند، برخورد خواهم کرد.

منبع: خبرگزاری فارس


افزایش جذب نخبگان ایرانی خارج از کشور در دانشگاه های داخل

معاون همکاری های علمی و سازمان های تخصصی وزارت علوم از افزایش جذب نخبگان خارج در دانشگاه های داخل خبر داد و گفت: سال گذشته ۱۵۰ نخبه خارج از کشور توسط دانشگاه های داخل جذب شدند.

عطاالله کوهیان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره جذب نخبگان گفت: یکی از سیاست‌های کلانی که برعهده ما گذاشته شده، جذب نخبگان است این جذب شامل ایرانیان مقیم خارج و نخبگان از سایر دانشگاه ها می شود.
وی ادامه داد: برهمین اساس وزارت علوم یک اساسنامه تایید و به دانشگاه های مختلف ابلاغ کرد تا جذب نخبگان انجام گیرد.
معاون همکاری‌های علمی و سازمان های تخصصی وزارت علوم افزود: برخی از این نخبگان به صورت دایم و برخی به صورت موقتی جذب می شوند که اساسنامه وزارت علوم در قالب جذب دایم و موقت برنامه ریزی شده است.
وی ادامه داد: اساتیدی که شرایط لازم را داشته و بتوانند با اساتید داخلی پروژه مشترک، برنامه آموزشی و کنفرانس های مشترک برگزار کنند، به آنها هزینه داده می شود تا در دانشگاه ها جذب شود.
کوهیان ادامه داد: برای جذب دایم نخبگان نیز، اساتید جوانی که از خارج می آیند حمایت شده و شرایط اولیه برای آنها فراهم می شود بطوریکه آمار جذب نخبگان ما هر سال افزایش می یابد.
وی افزود: در سال جاری نیز یک مقدار محدودیت بودجه ای داشته ایم ولی درسال گذشته بالغ بر ۱۵۰ مورد نخبگان خارج از کشور جذب و حمایت شدند، آمار امسال نیز کمتر از سال گذشته نبوده و تمام دانشگاه ها دراین خصوص فعال هستند.

منبع: خبرگزاری مهر


نخبگان علمی سربازی خود را در شرکت های دانش بنیان می گذرانند

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: نخبگان علمی در صورت داشتن شرایط لازم می توانند خدمت وظیفه خود را در شرکت های دانش بنیان به انجام رسانند.

به گزارش خبرنگارمهر، دکترمحسن تفقدی صبح چهارشنبه با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طبق اعلام وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف تسهیل زیست بوم کسب و کارهای دانش بنیان، برنامه هایی را در زمینه تسهیلات سربازی اعضای فعال در شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور در قالب دو طرح اجرا می کند.
وی افزود: در نخستین طرح افراد نخبه و مستعد در صورت احراز شرایط و کسب امتیاز های مصوب، خدمت سربازی خود را از طریق معرفی به مرکز نخبگان نیروهای مسلح و در قالب انجام پروژه‌ای تحقیقاتی برای یکی از صنایع دفاعی و کشوری طی می کنند.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: همچنین در طرح دوم نیز افراد مشمول واجد شرایط، به‌جای گذراندن دوره سربازی صرفاً در مراکز دفاعی و دولتی، می‌توانند خدمت سربازی خود را به عنوان امریه در یکی شرکت‌های دانش‌بنیان بگذرانند.
تفقدی اظهارکرد: اطلاعات و جزییات مربوط به این طرح در سامانه شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان به آدرسdaneshbonyan.ir قابل دسترسی است و متقاضیان می‌توانند اطلاعات کاملی را با مراجعه به این سامانه کسب کنند. همچنین افراد متقاضی و واجد شرایط برای استفاده از این تسهیلات باید به سامانه سینا به آدرسsina.bmn.ir مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری مهر


جذب سربازان نخبه پژوهشی در پژوهشگاه علوم ورزشی

رییس پژوهشگاه علوم ورزشی با اشاره به عقد تفاهمنامه همکاری با بنیاد ملی نخبگان گفت: به منظور حمایت از سربازان نخبه پژوهشگرعلوم ورزشی به دنبال آن هستیم تا با جذب سربازان نخبه، عملکرد موفقی در اجرای طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی داشته باشیم.

علی شریف نژاد در گفت‌وگو با ایسنا ضمن تبریک هفته پژوهش اظهارکرد: طی مدت ۳ ماهی که در راس پژوهشگاه علوم ورزشی قرار گرفتم، نخستین اقدام برنامه‌ریزی بر روی کتابچه کاربست یافته‌های پژوهشی بود که در هفته پژوهش رونمایی و به صورت کاربردی عملیاتی خواهد شد.
وی گفت: اجرای تحقیقات سفارش محور با رویکرد مشارکت با دستگاههای اجرایی در دستور کار قرار گرفت و در این راستا در جریان کار مشترکی که با اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم داشتیم، ۳ طرح تحقیقاتی نیازمحور به پژوهشگاه سفارش شده که برای هر کدام از آنها برگه درخواست پروپوزال تنظیم و به کلیه دانشکده‌های تربیت بدنی سراسر کشور ارسال شد. ماحصل این رقابت علمی دریافت ۹ پرپوزال علمی بوده که در مرحله ارزیابی و داوری هستند تا اجرایی شوند.
رییس پژوهشگاه علوم ورزشی از دیگر اقدامات انجام شده در طی مدت ۳ ماه حضورش در پژوهشگاه جذب سربازان نخبه پژوهشگر عنوان کرد و افزود: طی تفاهمنامه‌ای که با بنیاد ملی نخبگان منعقد شده است، برای حمایت از سربازان نخبه پژوهشگر در حوزه علوم ورزشی و اجرای طرح‌های پژوهشی، سربازان نخبه پژوهشگر را جذب و در جهت فعالیت در اجرای طرح‌های پژوهشی در پژوهشگاه دوره خدمت خود را سپری خواهند کرد.
شریف نژاد در پایان خاطرنشان کرد: ۴ محصول فناوری پژوهشگاه از جمله؛ پرچم ویبره فوتبال، شبیه‌ساز قایقرانی، کفش هوشمند و پنجه کربنی ویژه ورزشکاران قطع عضو و ربات توانبخشی زانو از جمله محصولات فناوری ورزشی پژوهشگاه هستند که در طی یکسال‌ونیم گذشته برنامه‌ریزی شده بودند، درحال حاضر به مرحله اجرا درآمدند که در هفته پژوهش رونمایی خواهند شد و آماده سرمایه‌گذار و تجاری‌سازی می‌شوند. همچنین در راستای حمایت از نخبگان جوان و ایجاد فضای اشتغال برای این افراد از دوازده عنوان استارت آپ ورزشی که ایده های جدید در حوزه سخت افزاری و نرم افزاری داشتند حمایت شده است که امیدواریم طی سال آتی نمونه های اولیه این محصولات تولید و رونمایی شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا


سهمیه ۲۰درصدی استخدام نخبگان

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تهیه طرحی خبر داد که به موجب آن ۲۰ درصد از سهمیه استخدامی تمامی دستگاه‌های اجرایی به نخبگان برتر دانشگاه‌های کشور اختصاص پیدا می‌کند.

محمود صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به آماده‌سازی طرحی برای اشتغال و ساماندهی نخبگان برتر دانشگاه اشاره کرد و گفت: طرح “اشتغال و ساماندهی نخبگان برتر دانشگاهی” در قالب یک ماده واحده آماده شده که بر اساس آن، تمامی دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده (۲۹) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران موظفند ۲۰ درصد از سهمیه استخدامی مصوب هر سال خود را با هماهنگی سازمان اداری و استخدامی کشور از طریق برگزاری آزمون به نخبگان برتر دانشگاه‌های کشور اختصاص دهند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: این طرح، سازمان اداری و استخدامی کشور را مکلف می‌کند هر ساله گزارش عملکرد این قانون را به کمیسیون‌های اجتماعی و آموزش و تحقیقات علمی و فناوری مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

نقش نخبگان در توانمندسازی و توسعه کشور

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه منظور از نخبگان، برگزیدگان از میان نفرات اول تا پنجم دانش‌آموختگان رشته‌های مختلف است، ادامه داد: تشخیص شاخص‌ها و امتیازات احراز نخبگی مندرج در این قانون با معرفی وزارتین علوم و بهداشت و تایید بنیاد ملی نخبگان در چارچوب ضوابط و مقررات مربوط خواهد بود.

وی تاکید کرد: نخبگان از جمله سرمایه‌های ارزشمند کشورها در عرصه‌های مختلف علمی و فرهنگی به شمار می‌آیند که با نظریه‌ها و طرح‌های خود می‌توانند نقش بسزایی در توانمندسازی و توسعه چشمگیر کشور ایفا کنند.

لزوم برنامه‌ریزی در راستای حفظ نخبگان و جلوگیری از فرار مغزها

صادقی ادامه داد: با این حال ممکن است نخبگان از امکانات و فرصت‌های لازم به نحو مناسب برای آزمایش و به اثبات رساندن نظریه‌های خود برخوردار نباشند؛ از طرف دیگر جذب و به‌کارگیری این افراد توسط کشورهای بیگانه و استفاده از نظریه‌های علمی با توان تحقیقاتی آنها ضمن آنکه محرومیتی را برای کشور ایجاد می‌کند، سبب ایجاد فاصله علمی بیشتر آن با کشورهای توسعه یافته می‌شود.

عضو فراکسیون امید مجلس افزود: براساس بندهایی از سیاست‌های کلی علم و فناوری ابلاغی مقام معظم رهبری در سال ۱۳۹۳ و همچنین نقشه جامع علمی کشور، به‌کارگیری بهینه این نیروها در توسعه کشور مورد تاکید قرار گرفته است.

عضو کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: شایسته است با عنایت به اهمیت، نقش و جایگاه نخبگان در توسعه کشور به خصوص در زمینه تولید علم و فناوری با برنامه‌ریزی لازم در راستای سیاست حفظ نخبگان و جلوگیری از فرار مغزها، این استعدادهای ارزشمند در ساختار اداری ساماندهی و بسترهای لازم به منظور بهره‌مندی از ایده‌ها و نظرات آنان در تصمیم‌سازی‌های کلان کشور فراهم شود.

منبع : خبرگزاری خانه ملت


ایجاد اشتغال پایدار برای ۱۵۰۰ نخبه و فارغ‌التحصیل دانشگاهی یزد

رئیس پارک علم و فناوری یزد با بیان اینکه بسیاری از بیکاران یزد را تحصیلکرده‌ها تشکیل می‌دهند، گفت: پارک علم و فناوری یزد برای هزار و ۵۰۰ نخبه و فارغ‌التحصیل دانشگاهی شغل ایجاد کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، داریوش پورسراجیان امروز در نشستی خبری با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری یزد یکی از سه پارک برتر ملی و ۱۰ پارک برتر منطقه ای است، اظهار داشت: در حال حاضر ۲۶۴ شرکت فناور در ۱۰ نهاد فناوری وابسته به پارک مشغول فعالیت هستند.
وی در پاسخ به سئوالی در مورد دستاوردهای پارک علم و فناوری برای نخبگان و شرکت‌های فناور بیان کرد: پارک علم و فناوری استان یزد از زمان تاسیس تاکنون، زمینه ساز ایجاد، رشد و توسعه همچنین حمایت از ۸۵۱ هسته و موسسه فناور بوده است.
پورسراجیان همچنین با بیان اینکه جمعیت قابل توجهی از بیکاران استان یزد را افراد تحصیلکرده تشکیل می‌دهند، گفت: پارک علم و فناوری یزد برای هزار و ۵۰۰ نخبه و فارغ‌التحصیل دانشگاهی استان یزد اشتغال پایدار ایجاد کرده است.
رئیس پارک علم و فناوری یزد خاطرنشان کرد: پارک علم و فناوری یزد نخستین صندوق پژوهش و فناوری کشور را در سال ۸۳ با هدف ارائه انواع خدمات و تسهیلات مالی و اعتباری از جمله اعطای انواع تسهیلات، صدور انواع ضمانت نامه، عاملیت مالی مراجع و صندوق‌های حمایتی، سرمایه گذاری ریسک پذیر و … راه‌اندازی کرد.
وی افزود: این صندوق تاکنون در قالب ۳ هزار و ۵۰ طرح فناوری، ۷۲۲ میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان واجد شرایط پرداخت کرده است.
پورسراجیان عنوان کرد: شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری ۱۹۴ میلیارد ریال از صندوق شکوفایی و نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دریافت کرده‌اند و رتبه اول جذب منابع از این صندوق را دارند.
رئیس پارک علم و فناوری یزد در مورد سرمایه گذاری‌های خطرپذیر نیز بیان کرد: این صندوق در استان یزد، به ۱۰ طرح فناوری کلان منطقه ای به مبلغ ۹۸ میلیارد ریال تسهیلات داده است.
وی در مورد دیگر دستاوردهایی که پارک علم و فناوری یزد در طول مدت فعالیت خود داشته است،‌ افزود: پارک علم و فناوری یزد از ۷۳۰ طرح نوآوری حمایت کرده و بیش از ۱۳۰ اختراع توسط نوآوران مرکز به تولید انبوه رسیده است.
پورسراجیان در این نشست همچنین به تشریح برنامه‌های آتی پارک علم و فناوری یزد پرداخت و عنوان کرد: در برنامه‌های آینده در نظر داریم پردیس‌های فناوری و مراکز نوآوری دانشگاهی را از دانشگاه یزد به سایر دانشگاه‌ها توسعه دهیم.
به گزارش مهر، در پایان این نشست خبرنگاران از شرکت‌های فناور مستقر در پارک علم و فناوری یزد بازدید کردند.

منبع: خبرگزاری مهر


200نخبه ایرانی غیر مقیم جذب دانشگاهها شدند

رئیس دبیرخانه جذب نخبگان در دانشگاهها در بنیاد ملی نخبگان گفت: تا کنون توانستیم ۲۰۰ نخبه ایرانی که غیر مقیم بودند را به عنوان هیات علمی جذب دانشگاهها کنیم.

دکتر سعید سهراب پور در گفتگو با خبرنگار مهرافزود: افرادی که مدرک دکتری خود را اخذ می کنند از طریق وزارت علوم جذب دانشگاهها می شوند.
وی ادامه داد: اما تعدادی از نخبگان هستند که در دانشگاههای برتر دنیا تحصیل کرده اند و توسط بنیاد ملی نخبگان جذب دانشگاهها می شوند.
به گفته وی، طی برنامه ریزی هایی که معاونت امور بین الملل معاونت علمی و بنیاد ملی نخبگان داشته از دو سال گذشته طرحی مبنی بر بازگشت نخبگان کشور اجرایی شد.
رئیس دبیرخانه جذب نخبگان در دانشگاهها در بنیاد ملی نخبگان ادامه داد: این افراد که خواهان جذب در دانشگاهها بودند در بنیادملی نخبگان مورد بررسی قرار گرفتند تا برای تدریس به دانشگاههای ایران بروند.
سهراب پور با اشاره به تعداد نخبگانی که جذب دانشگاهها شده اند، گفت: از آن زمان ۲۰۰ نخبه توانستند به عنوان هیات علمی دانشگاههای سراسر کشور مشغول به تدریس شوند.
عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف گفت: تنها ۴۰ نفر از این ۲۰۰ نفر در دانشگاه صنعتی شریف تدریس می کنند.

منبع : بازارکار


مشارکت نخبگان و دانشگاهیان در توسعه اشتغال عامل کلیدی است

اهواز – ایرنا – دستیار ویژه استاندار خوزستان در امور جوانان گفت: مشارکت جوانان، نخبگان و دانشگاهیان در توسعه اشتغال پایدار عامل کلیدی است و جلب مشارکت باید از این گروه شروع شود.

به گزارش ایرنا شکرالله کلاه کج پنجشنبه در همایش توسعه اشتغال پایدار از دانشگاه تا جامعه در سرسرای شهید هاشمی استانداری خوزستان اظهار داشت: تا زمانی که مشارکت فعالان و نخبگان در امرتوسعه صورت نگیرد و پذیرش آن از طرف عموم مردم اتفاق نیفتد مقوله توسعه ناقص خواهد بود و برنامه ریزی ها به مطلوب نمی رسد.
وی با اشاره به اینکه دانشجو و دانشگاهی باید نگاه واقع بینانه به مسائل کسب و کار و اشتغال داشته باشد افزود: اولین دید دانشجو در خصوص اشتغال این است که بعد از فارغ التحصیلی در یکی از ارگان های دولتی استخدام شود اما فعالان انجمن های علمی و مراکز علمی، پژوهشی باید این نگاه را در خود تغییر داده و به سایر دانشجویان تسری دهند.
کلاه کج بیان کرد: همچنین باید توانمندسازی و آموزش در انجمن های علمی را جدی بگیریم و ارتباط واقعی بین علم و عمل برقرار کنیم.
دستیار ویژه استاندار خوزستان در امور جوانان بیان کرد: مولفه های توسعه اشتغال در سه بخش نهادهای حاکمیتی و دولت با وظیفه توسعه زیرساخت ها و تامین امنیت سرمایه گذار، بخش خصوصی به عنوان سرمایه گذار و نخبگان و جامعه دانشگاهی به عنوان بخش ایده پرداز و اجرا کننده تقسیم می شود که هر کدام از این بخش ها وظایف خاص خود را انجام دهند.
وی ادامه داد: هدف ما در برنامه هایی که با هماهنگی معاونت اقتصادی استانداری برگزار می شود این است که هر چه بیشتر این سه ظلع را به هم نزدیک کنیم تا وظایف خود را بدون دخالت در بخش های دیگر به خوبی ایفا کنند.
قائم مقام معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان نیز اظهار داشت:نرخ بیکاری در کشور و استان در گروه سنی دانشجویان و جوانان نگران کننده است اما حل این معضل با شعارهای کوتاه مدت و هیجانی امکان پذیر نیست .
یدالله مهر علی زاده با اشاره به مساله رشد اقتصادی به عنوان مهمترین دغدغه در کشور افزود: در سال های ۹۴ تا ۹۶ بارقه هایی از امید در حوزه رشد اقتصادی کشور به وجود آمد اما در ابتدای سال ۹۷ مسائلی که در حوزه خروج آمریکا از برجام رخ داد روند رو به شکوفایی را با انقطاع مواجه کرد.
وی به مسائل موجود برسر راه رشد اقتصادی اشاره کرد و افزود: اولین مساله تحریم است که حوزه های مختلف از جمله حوزه علم و فناوری را تحت تاثیر قرار داده است.

مهر علی زاده بیان کرد: یکی از مهمترین برنامه های در دستور کار استانداری خوزستان، تدوین بسته بومی ضد تحریم در این استان است که اقدامات لازم صورت گرفته و در حوزه های پتروشیمی ، نفت، حفاری، فولاد، سیمان و نیشکر در حال تدوین است.
قائم مقام معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان ادامه داد: از دیگر مسائل موجود سرمایه گذاری است که می تواند منابع درونی و بیرونی را برای رشد اقتصادی فراهم کند و مهمترین شاخصه پیشرفت اقتصادی کشور حجم سرمایه گذاری بین المللی و ملی درداخل اقتصاد است.
وی اظهار داشت: با وجود پیشرفت های خوب برای جذب سرمایه گذاری در استان، وضعیت مساعدی در جذب سرمایه گذاری وجود ندارد.
مهر علی زاده با بیان اینکه بی ثباتی اقتصاد کلان کشوراز دیگر مسائل است افزود: اقتصاد ما سه ویژگی عمده شامل وابستگی شدید به درآمد نفت، غیر رقابتی بودن اقتصادی کشور و افزایش مطالبات مردم و مداخلات بی رویه و غیر قانونمند دولت در عرصه های اقتصادی دارد که از ۴۰ سال گذشته در اقتصاد ما بوده است.
قائم مقام معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان گفت: مسائل یاده شده باعث ایجاد تورم مزمن، رشد ناهنجار نقدینگی، رشد پایین ظرفیت های تولید، مشکلات ساختاری نظام بانکی، فقدان شفافیت مالی و ناکارایی سیاست های بودجه ای شده است.
وی به کاهش تقاضای کل اقتصادی به عنوان دیگر مساله در راه رشد اقتصادی اشاره کرد و افزود: در کاهش تقاضای کل ، تقاضای مصرفی خانوارها را کاهش می دهد و تولید کننده نیز به تدریج تولید خود را کاهش خواهد داد.

**توسعه ۲۷ شهرستان نامتوازن است
مهر علی زاده به مساله بیکاری و اشتغال ناپایدار اشاره کرد و ادامه داد: ۱۳ کار مختلف در خوزستان همزمان دنبال می شود که توسعه متوازن استان از جمله این موارد است چون ۲۷ شهرستان با توسعه نامتوازن داریم و اگر برنامه ها نابرابری ها را تشدید کند مهاجرت ها را به دنبال دارد.
قائم مقام معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان گفت: مهاجر فرستی از مشکلات بزرگ خوزستان است که نخبگان استان خارج و در نیروهای ورودی به استان نیز از نظر دانش فنی پایین هستند.
وی با اشاره به مشکلات دانشگاهها گفت: دانشگاههای ما نیاز به یک تغییر در نظام رهبری و مدیریت دارد تا دانشگاه به اصالت واقعی خود برگردد، همچنین در اختیار دانشگاهیان و افراد صاحب نظر با قدرت سیاستگذاری و مدیریت قرار ندارد و دانشگاه وابسته به جریانی شده که نمی تواند مصالح کشور و مسائل علمی و فناوری را به خوبی بررسی و ارتباط دانشگاه و صنعت را برقرار کند و به دانشگاه نگاه ابزاری دارند.

**کمتر از ۲ درصد دانشجویان دانشگاههای معتبر در بدنه دولت هستند
مهر علی زاده اضافه کرد: دستگاههای اجرایی به طور عمده فارغ التحصیلان دانشگاهها هستند اما کار کارشناسی و علمی کمتر دیده می شود و درون دستگاههای اجرایی مغز کوچک و نیرو فراوان شده است.
قائم مقام معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان بر نظام شایسته سالاری در جذب نیروی انسانی در بخش خصوصی و دولتی تاکید کرد و گفت: کمتر از ۲ درصد دانشجویان دانشگاههای معتبر کشور در بدنه دولت حضور دارند.
در این آیین نمایندگان تعدادی از دانشگاههای خوزستان نظرات و پیشنهادات خود را در زمینه توسعه اشتغال پایدار ارائه کردند.

منبع : خبرگزاری ایرنا

آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.