اخبار فرهنگیان و معلمان در سال ۱۴۰۰ (کلیه اخبار)

اخبار فرهنگیان و معلمان
اخبار فرهنگیان و معلمان در سال ۱۴۰۰ (کلیه اخبار)

در این صفحه اخبار لحظه به لحظه اخبار فرهنگیان و معلمان اعلام میشود.!


اخبار فرهنگیان و معلمان موجود در این صفحه :


جزییات افزایش فوق‌العاده ویژه معلمان و حقوق نیروهای خدماتی و سرایداران

متن صورتجلسه مورد توافق نمایندگان تشکل‌های رسمی فرهنگیان با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص فوق‌العاده ویژه معلمان منتشر شد.

به گزارش ایلنا؛ بر اساس این جلسه مقرر شد در بحث اعطای فوق العاده ویژه به فرهنگیان همانند سایر دستگاه ها و سازمان ها یعنی تا سقف ۳۵؜ حقوق و فوق العاده‌های مستمر به نحوی که متوسط پرداختی از ۶۰؜ سقف بیشتر نباشد، به همه کادر اداری و آموزشی وزارت اموزش و پرورش (۲۱؜ تا ۲۷؜) با تاریخ اجرای ۱۴۰۰/۱/۱ تعلق و احکام مربوط در اسرع وقت توسط وزارت اموزش و پرورش صادر گردد.
طبق اعلام رئیس سازمان برنامه و بودجه برای ترمیم حقوق خدمتگزاران و سرایداران مدارس تصمیمات خوبی با وزیر آموزش و پرورش گرفته شده‌ که میزان افزایش حقوق آنها حتما از فوق العاده ویژه بیشتر خواهد بود.

گفتنی است که پیش از این ناصر سلیمان‌زاده رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش گفته بود: چهار گروه از معلمان ۲۰ درصد فوق العاده ویژه دریافت کنند و به دو گروه ۲۲ و ۲۴ درصد فوق العاده ویژه پرداخت می‌شود تا میانگین عددی آن از ۲۱ درصد عبور نکند. در گذشته فوق العاده ویژه را تحت عنوان رتبه‌بندی از ۹ درصد تا ۲۱ درصد به معلمان پرداخت کردیم. معلمان در دوره ابتدایی نسبت به دبیران یک درصد بیشتر فوق العاده ویژه دریافت می‌کردند، دبیران می‌توانستند حداکثر ۲۰ درصد فوق العاده ویژه تحت عنوان رتبه‌بندی و آموزگاران ۲۱ درصد دریافت کنند.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: براساس اعتراضی که همکاران مدارس داشتند سازمان برنامه و بودجه پذیرفت میزان فوق العاده ویژه‌ای که به تمام کارکنان دولت پرداخت می‌کند و میانگین آن ۲۱ درصد است را به کادر آموزشی هم پرداخت کند. در جلسه‌ای که برگزار شد، سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد به تمام فرهنگیان ۲۱ درصدفوق‌العاده ویژه به شکل مساوی پرداخت کنیم یعنی همه معلمان با صفر سال سابقه تا افرادی که در آستانه بازنشستگی هستند همه ۲۱ درصد فوق العاده ویژه دریافت کنند و این موضوع باعث رضایت معلمان جدیدالاستخدام شد اما معلمان باسابقه معترض شدند.

وی بیان کرد: در این جلسه اعلام کردیم که ۱۸۶ هزار نفر با بیش از ۲۴ سال سابقه کار داریم بنابراین پیشنهاد شد چهار گروه ۲۰ درصد فوق العاده ویژه دریافت کنند و به دو گروه (دارای سابقه کار بالاتر) ۲۲ و ۲۴ درصد فوق العاده ویژه پرداخت شود که میانگین عددی آن از ۲۱ درصد عبور نکند و در عین حال همه راضی باشند. صحبت‌ها انجام شد و قرار شد آقای طاهری سازمان برنامه و بودجه نامه‌ای را بزند و به محض اینکه ارسال شود احکام صادر و به معلمان داده می‌شود که به طور میانگین از ۳۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان به حقوق فرهنگیان اضافه خواهد شد.

منبع : خبرگزاری ایلنا


سالانه ۷۰۰تا ۱۰۰۰ معلم بوشهری بازنشسته می‌شوند

رئیس دانشگاه فرهنگیان بوشهر گفت: هر ساله ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ معلم در استان بوشهر بازنشسته می‌شود که دانشگاه فرهنگیان باید با تزریق حدود ۷۰۰ نفر به آموزش و پرورش این کمبود را جبران کند.

به گزارش ایرنا، اکبر مولایی در نشست رئیس دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه دانشگاه‌های کشور با روسای دانشگاه‌های استان بوشهر اظهارداشت: باتوجه به اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی مسئولیت تامین نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش را به دانشگاه فرهنگیان کشور محول کرده است تامین نیروی معلم استان هدف نخست این دانشگاه است.
وی با بیان اینکه هم اکنون ۱۶ هزار معلم در استان بوشهر مشغول به فعالیت هستند، افزود: باتوجه به تغییراتی که به طور پیوسته در شیوه‌های آموزش، ارزیابی و روانشناسی یادگیری و آموزش اتفاق می‌افتد، هدف دوم دانشگاه فرهنگیان این است که اطلاعات و دانش نیروی انسانی موجود را به روز کند.

مولایی یادآورشد: دانشگاه فرهنگیان آنقدر درگیر تحقق تامین نیروی انسانی به عنوان هدف نخست است که از رسیدن به هدف دوم بازمانده است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان بوشهر با اشاره به اهتمام رهبر معظم انقلاب اسلامی به دانشگاه فرهنگیان و لزوم همیاری همه دستگاه‌ها با آن، ادامه داد: تربیت معلمان تراز جمهوری اسلامی نیازمند تحولی همه جانبه است که تاکنون رخ نداده است و لازم است در این راستا توجه ویژه‌ای به دانشگاه فرهنگیان صورت گیرد.

وی گفت: اهمیت دانشگاه استراتژیک فرهنگیان بسیار بالاست و از این رو باید در مرحله عمل نیز شاهد حمایت همه جانبه دستگاه ها از آن باشیم که در زمان حاضر شاهد چنین حمایتی نیستیم.

مولایی با بیان اینکه حتی یک هیات علمی در رشته علوم تربیتی و آموزش ابتدایی نداریم، تاکید کرد: شمار اعضای هیات علمی دانشگاه فرهنگیان بسیار محدود است و باید نگاه ویژه‌ای به تامین نیروی هیات علمی این دانشگاه در استان بوشهر و سراسر کشور صورت گیرد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان بوشهر با قدردانی از مسئول پیشین نهاد رهبری در این دانشگاه، بیان کرد: حجت‌الاسلام حاجیانی و مسئولان دانشگاه برنامه‌ای فرهنگی را با اهدافی مشخص تدوین کردند که هفته گذشته خبر خوش دست یافتن به یکی از این اهداف محقق شد و دانشگاه فرهنگیان بوشهر به عنوان یکی از دستگاه‌های برتر استانی در زمینه نماز برگزیده شد.

منبع : خبرگزاری ایرنا


کمیسیون آموزش مجلس می‌خواهد معلمان سال ۹۱ تا ۹۹ را تعیین تکلیف کند

عضو کمیسیون آموزش گفت: این کمیسیون می‌خواهد معلمان وارد شده از سال ۹۱ تا ۹۹ را تعیین تکلیف کند؛ چراکه قانون استخدامی برای سال ۹۱ به بعد وجود ندارد.

مهدی اسماعیلی رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه قانون برای استخدام معلمان حق التدریسی، خرید خدمات، پیش دبستانی و نهضتی تا ۲۶ مهر ماه ۱۳۹۱ تعیین تکلیف کرده است، گفت: کمیسیون آموزش می‌خواهد معلمان وارد شده از سال ۹۱ تا ۹۹ را تعیین تکلیف کند؛ چراکه قانون استخدامی برای سال ۹۱ به بعد وجود ندارد. بر این اساس با تدوین دستورالعمل، تعیین تکلیف به صورت قانونمند انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: حدود ۲۵۳ نفر از معلمان از تعیین تکلیف جا مانده‌اند که پس از تاریخ ۲۶ مهر ماه ۹۱ تا پایان همان سال یعنی از آبان ماه به بعد وارد این حوزه آموزش و پرورش شده بودند؛ در کمیسیون آموزش و تحقیقات طرحی را آماده می‌کنیم که این تعداد هم وارد همان گروه‌های پیشین شوند و تعیین تکلیفشان صورت بگیرد.

رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار کرد: قرار شده با آقای احمدی لاشکی معاون حقوقی آموزش و پرورش صحبت کنیم و بررسی شود آیا این ۲۵۳ نفر را می‌توان با معلمان قرآنی هم تاریخ کنند یا نه. در حقیقت تجمیع این تعداد از معلمان همراه با ۷۰۰ نفر معلم قرآنی، مهرآفرین، جاماندگان و… که کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ مجوز تعیین تکلیفشان را داد، بررسی می‌شود. اگر آموزش و پرورش چنین پیشنهادی را نپذیرد، ۲۵۳ نفر معلم یاد شده مشمول ماده ۲۸ خواهند شد.

این نماینده یادآور شد: بر این اساس هر ساله و بر مبنای ردیف بودجه سازمان امور اداری و استخدامی، تعدادی از افراد وارد وزارت آموزش و پرورش می شوند که امسال، با ۲۵ هزار نفری که جذب آموزش و پرورش می‌کنند، تقریباً تعیین تکلیف معلمان تا همان تاریخ مذکور در سال ۹۱ انجام خواهد شد.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان


خبر استخدام ۲۰ هزار معلم در آزمون استخدامی تیرماه ۱۴۰۰

وزیر آموزش‌وپرورش با بیان اینکه رای مجلس به لایحه رتبه‌بندی معلمان بی‌نظیر بود گفت: ۲۰ هزار معلم در تیرماه با برگزاری آزمون استخدام می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، سید محسن حاجی میرزایی ظهر امروز در نشستی با مدیرکل آموزش‌وپرورش و تعدادی از معلمان اظهار داشت: نیروی انسانی در آموزش‌وپرورش قصه‌ای پر غصه است که رنج زیادی برای همگان ایجاد کرده است؛ از یکسو کسانی که در انتظار استخدام هستند بلاتکلیف و نگران وضعیت خود هستند و از طرفی مشکلاتی از سوی نیروی انسانی اعلام می‌شود که این نهاد را متحمل فشار مضاعف کرده است.

وی درباره استفاده از نیروی انسانی نیز گفت: نکته اساسی این است که در درجه اول بتوانیم به نیروی باکیفیت دست پیدا کنیم؛ چراکه دسترسی به معلمان با قابلیت و ویژگی منحصر، از حقوق دانش آموزان است.

وزیر آموزش‌وپرورش اضافه کد: از طرفی داشتن آرامش و امنیت شغلی از مطالبات معلمان است که همواره نسبت به این موضوع دغدغه بوده است.

حاجی میرزایی تصریح کرد: در سال‌های گذشته به علت بی‌انضباطی و ضعف مقرراتی و محدودیت‌های قانونی، وضعیت نیروی انسانی در آموزش‌وپرورش کمی دچار آشفتگی شد؛ یک‌صد هزار نفر طی سال‌های مختلف با این نهاد همکاری کردند و توقع استخدام دارند.

وی گفت: در میان این‌ها افرادی با ۶۰ سال سن هم هستند که رشته تحصیلی آنان تناسبی با ماموریت آموزش‌وپرورش ندارد و این نهاد البته تعهدات قانونی خود در جذب معلمان را اجرا کرده است.

وزیر آموزش‌وپرورش اضافه کرد: تلاش ما همواره ساماندهی بر مبنای چارچوب و اصولی بود که در حق کسی اجحاف نشود و همه مساعی خود را به کار بستیم تا در قبال افرادی که قانون در قبال آنان تعیین تکلیف کرده غفلت و کوتاهی صورت نگیرد

حاجی میرزایی گفت: ما برای دفاع از حقوق معلمان و دانش آموزان مصوبه‌ای در شورای عالی فرهنگی را مصوب کردیم تا استخدام معلمان از بین بهترین متقاضیان فعالیت در این شغل احصا شوند و شرط جذب نیز گذراندن آزمون‌های ورودی دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی است و هر کسی ویژگی لازم را داشت به کار گرفته می‌شود.

وضعیت نیروی انسانی باید به‌گونه‌ای شایسته به سامان برسد

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: در تیرماه امسال هم مانند سنوات گذشته آزمونی برگزار می‌شود و از این طریق ۲۰ هزار نیروی جدید دوباره از این طریق، در آموزش‌وپرورش استخدام خواهند شد.

حاجی میرزایی با بیان اینکه به‌تدریج به سمت رفع نگرانی فرهنگیان و تضمین امنیت شغلی حرکت خواهیم کرد تصریح کرد: طرح رتبه‌بندی یکی از مطالبات جامعه فرهنگی و از مولفه‌های سند تحول است و هدف رتبه‌بندی تنها افزایش حقوق نیست؛ بلکه در رتبه‌بندی معیار، استخراج صلاحیت‌های حرفه‌ای و عمومی معلمان است و در واقع رتبه‌بندی مجالی ایجاد می‌کند تا معلمان صلاحیت خود را ارتقا دهند.

وی اضافه کرد: در روند اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان، اختصاص رتبه به افراد بر اساس احراز صلاحیت‌هاست که این احراز هم چارچوب خاصی دارد و ما دنبال این هستیم معلمان از امتیاز برابر با کارمندان برخوردار شوند.

وزیر آموزش‌وپرورش با بیان اینکه تلاش می‌شود تا پایان کار دولت این طرح را اجرایی کنیم به همراهی مجلس شورای اسلامی با وزارت آموزش‌وپرورش در راستای اجرای رتبه‌بندی معلمان اشاره و تصریح کرد: رای مجلس نسبت به این طرح در زمره بی‌نظیرترین حمایت‌ها بوده است.

حاجی میرزایی با بیان اینکه کاهش فاصله دریافتی فرهنگیان با سایر کارکنان دولت در سال‌های اخیر افزود: در این وزارتخانه سعی شده است تا فاصله حقوق فرهنگیان با سایر مشاغل و کارکنان دولت کم شود و برای افزایش فوق‌العاده ویژه نیز سازمان امور اداری دستوری اتخاذ کرد و به‌محض تصویب به میزانی که دستور داده شد این طرح هم اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حوزه دبستان‌ها و موضوعات تجهیز هنرستان و آموزش‌ها و تغییر کتب درسی موضوعاتی مطرح شد که ما هم آن را قبول داریم افزود: ۹ سال برای تجهیزات هنرستان کار نشد و سال گذشته در این حوزه اقداماتی صورت گرفته اما هنوز وضعیت مناسبی ندارند.

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: آموزش‌وپرورش سازمان پهن‌پیکر با مشکلات مزمن و متعدد است و باید برای حل مشکل این نهاد اقدام شود.

منبع : خبرگزاری تسنیم


تعیین تکلیف مشمولان استخدام آموزش و پرورش در اولویت است

وزیر آموزش و پرورش از در اولویت قرار گرفتن تعیین تکلیف مشمولان استخدام این وزاتخانه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، سید محسن حاجی میرزایی، صبح پنجشنبه در نخستین برنامه سفر یک‌روزه خود به استان سمنان با حضور در سالن شهید مطهری سمنان و در جمع معلمان و فرهنگیان استان سمنان اظهار داشت: مشمولان استخدامی آموزش و پرورش تعیین تکلیف می‌شوند.

وی با اشاره به اولویت‌های تعیین شده در وزارت آموزش و پرورش در زمینه استخدامی گفت: امیدواریم امسال اتفاقات مثبتی در این راستا رقم بخورد.

وزیر آموزش‌وپرورش اظهار داشت: رتبه‌بندی معلمان در سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش لحاظ شده است.

وی افزود: طرح رتبه‌بندی معلمان با هدف ارتقای صلاحیت‌های معلمان، افزایش کیفیت کار معلمان، تقویت مهارت‌های تخصصی و حرفه‌ای معلمان و طبقه‌بندی معلمان بر اساس صلاحیت‌ها و توانایی‌هایشان در توانمندی‌های مختلف که جزء مطالبات عمومی جامعه فرهنگیان بود، اجرایی خواهد شد.

وزیر آموزش‌وپرورش اجرایی شدن طرح رتبه‌بندی معلمان را مطالبه چندین ساله فرهنگیان عنوان کرد و گفت: این طرح در شکل‌هایی نیز اجرا شده است؛ اما بعد از اینکه فوق‌العاده‌های فصل ۱۰ عمومیت پیدا کرد برای همه کارکنان عملاً نیازمند این شدیم که لایحه مستقلی برای رتبه‌بندی تقدیم مجلس شورای اسلامی کنیم.

حاجی میرزایی ادامه داد: این لایحه در دولت به‌صورت خارج از نوبت، بررسی، تصویب و تقدیم مجلس شورای اسلامی شد و در مجلس شورای اسلامی با پیگیری نمایندگان درخواست اولویت شد و به سرعت در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفت و کلیات آن چند روز قبل با رای قاطع نمایندگان به تصویب رسید.

وی خاطرنشان کرد: به محض تصویب این طرح برای اجرای آن آمادگی داریم؛ چراکه منابع لازم برای اجرای این طرح در بودجه ۱۴۰۰ پیش‌بینی شده است و بنابراین به محض اینکه قانون در اختیار ما قرار بگیرد ما نسبت به اجرای آن بر اساس چارچوب‌هایی که در مجلس تعیین می‌شود اقدام خواهیم کرد.

وزیر آموزش‌وپرورش بیان کرد: این وزارتخانه برای سرعت بخشیدن به این مراحل همگام با بررسی لایحه در مجلس بر روی آیین‌نامه اجرایی آن برنامه‌ریزی‌های لازم در حال انجام است تا به محض تصویب آیین‌نامه را به مجلس تقدیم و با تصویب در دولت اجرای رتبه‌بندی را آغاز کنیم.

حاجی میرزایی اظهار داشت: قید معلمان در قانون برای رتبه‌بندی معلمان مدنظر قرار دارد؛ بنابراین تمام کسانی که در طبقه‌بندی مشاغل معلمان قرار می‌گیرند مشمول رتبه‌بندی خواهند شد.

وی ادامه داد: طبیعی است افرادی که معلم نیستند در این طرح مشمول رتبه‌بندی نمی‌شوند؛ اما فاصله‌ای که بین حقوق افراد به وجود می‌آیند باید به شکل دیگری جبران شود ما تلاشمان این است که همکاران اداری این وزارتخانه نیز موقعیتشان آسیب نبیند؛ البته باید صبر کنیم تا مصوبه مجلس به دستمان برسد تا ببینیم چه چیزی تصویب شده است.

به گزارش تسنیم، وزیر آموزش‌وپرورش در بدو ورود به استان سمنان از سوی حبیب‌الله خجسته پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، امیر بینایی مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری، محمد دستورانی مدیرکل آموزش‌وپرورش و جمعی از مسئولان استان سمنان مورد استقبال قرار گرفت.

بر پایه این گزارش، گفت‌وگو و دیدار با فرهنگیان و معلمان منتخب استان سمنان به‌صورت حضوری و پخش زنده در گروه معلمان استان در شاد با هدف ایجاد ارتباط موثر بین وزارت آموزش‌وپرورش و مدیران مدارس، فراهم آوردن بستر هم‌افزایی مدیران در جهت تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت و اقدام در راستای کاهش فاصله گفتمان بین صف و ستاد، همچنین دیدار با آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه سمنان و همچنین علیرضا آشناگر، استاندار سمنان در جلسه همزمان شورای اداری و شورای آموزش‌وپرورش، بخشی از اهداف سفر وزیر آموزش‌وپرورش به استان سمنان است.

حاجی میرزایی بعد از ظهر امروز پنجشنبه نیز با نمایندگان دانش‌آموزان و تشکل‌های دانش‌آموزی دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

منبع : خبرگزاری تسنیم


وضعیت استخدامی تمام فرهنگیان تعیین تکلیف می‌شود

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه وضعیت استخدامی تمام فرهنگیان که در مقابل آنها مسئولیت داریم تا پایان عمر دولت تعیین تکلیف می‌شود گفت: در این راستا دولت در سال گذشته ۱۰۲ هزار ردیف استخدامی گرفت و بخشی از نیروها تعیین تکلیف شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، محسن حاجی میرزایی ظهر امروز در جمع فرهنگیان بوشهری با اشاره به جایگاه و نقش فرهنگیان و معلمان در پیشرفت و توسعه جامعه اظهار داشت: معلمان به‌ عنوان افسران سپاه پیشرفته محسوب می‌شوند و نقش راهبردی و قافله سالاری در توسعه جامعه دارند.

وزیر آموزش و پرورش جامعه پیشرفته را منوط به انسان‌های پیشرفته دانست و بیان کرد: انسان در همه بخش‌های می‌تواند جامعه را متحول کند و این مهم در گروه فعالیت تعلیم و تربیت است.

وی با بیان اینکه در پرتو معلم جامعه جان می‌گیرد گفت: هیچ جامعه‌ای بدون داشتن آموزش و پرورش مقتدر و معلمان توانمند پیشرفت نمی‌کند که جایگاه این قشر نشان می‌دهد.

حاجی میرزایی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی تصریح کرد: کسانی که برای حل مسائل اقتصادی ارائه برنامه می‌دهند باید عمیق‌تر به مسائل جامعه توجه کنند چون پیشرفت حقیقی جامعه در حوزه یادگیری رقم می‌خورد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تا پایان دولت تمام معلمان که در مقابل آنها مسئولیت داریم از نظر استخدامی تعیین تکلیف می‌شوند خاطرنشان کرد: در شرایطی که بیش از ۱۰۰ هزار نفر نیرو در انتظار تعیین تکلیف بودند دولت در سال گذشته با اخذ ۱۰۲ هزار ردیف استخدامی، نیروها را تعیین تکلیف کرد.

وی راهبرد آموزش و پرورش در مورد جذب نیرو را استفاده از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی دانست و با اشاره به لایحه رتبه‌بندی معلمان بیان کرد: رتبه‌بندی معلمان از خواسته‌های مهم فرهنگیان است و در این راستا طرح رتبه‌بندی معلمان تنها برای افزایش حقوق نیست بلکه اهرمی برای ارتقای صلاحیت حرفه‌ای آنان به شمار می‌رود.

حاجی میرزایی طرح رتبه‌بندی معلمان را گامی برای خلاقیت و انگیزه‌ای در راستای شکوفایی استعدادهای فرهنگیان دانست.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در راستای بهبود زندگی معلمان کارهای بزرگی انجام شده است افزود: در سخت‌ترین شرایط اقتصادی دولت ۶۵ درصد حقوق فرهنگیان افزایش یافت به نحوی‌که در سال گذشته ۴ تا ۵ بار شاهد افزایش حقوق فرهنگیان بودیم.

وی در مورد کنکور سراسری و توجه به سوابق تحصیلی دانش‌آموزان هم گفت: در نشست شورای عالی انقلاب فرهنگی در هفته آینده پیشنهاد افزایش ۶۰ درصد سوابق تحصیلی دانش‌آموزان در کنکور ارائه می‌شود.

منبع : خبرگزاری تسنیم


سوابق معلمان خرید خدماتی در آزمون استخدامی لحاظ خواهد شد

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با تشریح برنامه کمیسیون آموزش برای ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش، درباره معلمان خرید خدمات آموزشی، گفت: بر اساس طرح «تامین نیروی انسانی در آموزش و پرورش» سوابق معلمان خرید خدماتی در آزمون استخدامی لحاظ می‌شود.

محمد وحیدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تجمع معلمان خرید خدمات آموزشی در مقابل مجلس در روزهای اخیر، عنوان کرد: دغدغه اصلی این گروه از معلمان، توجه ویژه نمایندگان در تدوین طرح «تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش» به نیروهای خرید خدماتی است.

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی افزود: با تصویب و اجرای طرح «تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش» امکان جذب این نیروها از طریق آزمون استخدامی فراهم خواهد شد.

وحیدی یادآور شد: همچنین مطالبات این نیروها احصا شده و در کمیته آموزش و پرورش و کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس این مطالبات با در نظر گرفتن شرایط قانونی مورد توجه و رسیدگی قرار گرفت.

سوابق همه گروه‌‎های غیر رسمی شاغل در آزمون دیده خواهد شد

این نماینده مردم در مجلس تصریح کرد: معلمان عزیز بدانند که همه گروه‌های غیر رسمی شاغل در آموزش و پرورش شامل حق التدریس، خرید خدمت، مربی پیش دبستانی، آموزشیاران و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی و معلمان مدارس غیردولتی در طرح «تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش» مورد توجه قرار گرفته‌اند و همه این گروه‌ها با در نظر گرفتن سوابق به واسطه اعمال ضریب در آزمون محاسبه خواهد شد.

وی یادآور شد: جذب این عزیزان بر اساس نیاز آموزش و پرورش در هر منطقه خواهد بود و امتیازی نیز برای نیروهای بومی در نظر گرفته خواهد شد.

هنوز تصمیمی در خصوص داخلی بودن آزمون اتخاذ نشده است

وحیدی درباره اینکه آیا آزمون پیش بینی شده در طرح «تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش» داخلی و بین نیروهای آموزش و پرورش خواهد بود یا فارغ التحصیلان سایر رشته‌ها هم در آن شرکت خواهند کرد، گفت: پیشنهاد معلمان خرید خدمات آموزشی برگزاری آزمون به صورت داخلی بین نیروهای فعال در آموزش و پرورش است ولی کمیته آموزش و پرورش و کمیسیون در این رابطه هنوز تصمیم گیری نکرده است.

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در تدوین قانون باید به نحوی عمل شود که مصوبه مجلس مورد تایید شورای نگهبان نیز قرار گیرد و مغایرتی با قوانین بالادستی نداشته باشد.

منبع : خبرگزاری خانه ملت


چالش جدی بازنشستگی ۲۰۰ هزار معلم در دو سال آینده

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر گفت: بازنشستگی ۲۰۰ هزار معلم در طی دو سال آینده یک چالش بسیار جدی است.

اکبر مولایی در نشست انتخابات اعضای هیات مدیره بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر ضمن خوشامدگویی به مسئولان و خیرین حاضر در نشست با اشاره به تشریح عملکرد، امکانات و کمبودهای دانشگاه اظهار کرد: ما در یک برهه بحرانی تربیت معلم هستیم و با پذیرش و اضافه شدن سهمیه ۲۵ هزار دانشجومعلم جدید دانشگاه فرهنگیان کشور، یک سهمیه حداقل ۴۰۰ نفری به تعداد دانشجویان فعلی ما اضافه و آمار دانشجویان خوابگاهی ما به ۱۸۰۰ نفر خواهد رسید.
رئیس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر گفت: در طول تاریخ تربیت معلم که از سال ۱۳۴۲ در استان بوشهر آغاز شده برای نخستین بار شاهد این تعداد پذیرش دانشجومعلم هستیم.

وی با اشاره به اینکه استان بوشهر بیش از ۲۲۰ هزار دانش آموز و حدود ۱۶ هزار معلم دارد، بیان کرد: در دو سال آینده ما با بحران بازنشستگی حدود ۲۰۰ هزار معلم معادل یک پنجم کل فرهنگیان کشور مواجه هستیم و این آمار در استان ما سالانه حدود ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ نفر است که در سال آینده این آمار به ۱۳۰۰ نفر بازنشسته خواهد رسید.

به گفته وی جایگزینی این تعداد یعنی اینکه دانشگاه ما توانایی تعلیم و تربیت ۱۳۰۰ دانشجومعلم را در یک سال داشته باشد که باید در یک دوره چهار ساله به تحصیل در این دانشگاه بپردازند و در این راستا نگران این هستیم که دانش آموزان ما در جای جای این استان کلاس هایشان تعطیل شده یا مجبور شویم که معلمی چند پایه را تدریس کند.

مولایی خاطرنشان کرد: آمار نگران کننده این است که سالانه در اول مهر بین ۸۰ تا ۲۰۰ نفر سربازمعلم را در سیستم آموزش و پرورش به کار می گیریم که تخصص لازم برای آموزش دانش آموزان را ندارند و همین مسائل ما را بر آن می دارد که هر چه جدی تر به کار تربیت معلم اهتمام بورزیم تا این مشکلات را مرتفع سازیم.

رییس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر اضافه کرد: وضعیت فعلی دانشگاه فرهنگیان می طلبد که همه بزرگان، مسئولان، فرهنگیان و خیرین استان که دل در گرو تربیت معلم و آموزش دارند به کمک ما بشتابند تا بتوانیم مسئولیتی که بر دوش ماست را به نحو احسن به سرمنزل مقصود برسانیم.

وی تصریح کرد: ساختمان پردیس علامه طباطبایی بوشهر که مهد تربیت معلم در استان بوشهر است هم اکنون ۴۶ سال قدمت دارد که باید در آینده نزدیک پذیرای حداقل ۸۰۰ نفر دانشجو باشد و قدمت ساختمان پردیس بنت الهدی صدر بوشهر نیز به سال ۶۸ برمی گردد که باید پذیرای حدود ۱۰۰۰ نفر دانشجو باشد و این محیط ها در گذر سال ها به نوسازی نرسیده اند.

اکبر مولایی به دلایل این امر تاسف برانگیز اشاره کرد و افزود: شاید برخی دلایل آن این باشد که سال های سال تربیت معلم به باد فراموشی گرفته شده و متاسفانه اهتمام جدی برای تربیت معلم نبوده یا اینکه تامین معلم از کانال هایی غیر از دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم اعمال شده کما اینکه ما در سال ۸۸ ما ۱۱۰ هزار نفر استخدامی از کانالی غیر از تربیت معلم داریم به طوری که باید به این واقعیت تلخ اشاره کنیم که بسیاری از خدماتی ها ادارات وارد کلاس های درس بدون پشتوانه لازم آموزشی شدند.

این مسئول با اشاره به حضور رهبر انقلاب در اردیبهشت ماه سال ۹۷ در دانشگاه فرهنگیان بیان کرد: این حضور نقطه عطفی در تاریخ دانشگاه فرهنگیان و سرآغاز حرکتی بزرگ در راستای تحول همه جانبه در این دانشگاه بود و مقام معظم رهبری در این دیدار تاکید داشتند که تنها راه ورود به آموزش و پرورش باید از مسیر دانشگاه فرهنگیان صورت گیرد و هیچ معلمی بدون تحصیل در این دانشگاه وارد بدنه آموزش و پرورش نشود و این مسئولیت همه ما را صد چندان کرده که در راستای لبیک گفتن به منویات رهبری تلاش خود را برای فراهم کردن بسترهای لازم برای کار تربیت معلم بیشتر کنیم.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر گفت: در راستای کاستن از مشکلات دانشگاه فرهنگیان و توسعه کمی و کیفی آن در ابعاد مختلف بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان کشور با اساسنامه مدون شکل گرفته و در استان های زیادی این بنیاد شکل گرفته و بناست با حضور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل کشوری این بنیاد در نشست امروز، بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر نیز شکل گرفته و بتوانیم به همت خیرین به ترمیم دانشگاه در همه ابعادش همت بگماریم.

منبع : بازار کار


تکلیف وضعیت استخدامی معلمان تعیین می‌شود

طرح تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بررسی می‌شود.

به گزارش ایلنا، نمایندگان از وزارت آموزش و پرورش خواستند که نیاز خود را اعلام کند تا درخصوص تعیین تکلیف تمامی گروه‌های معلمان از جمله حق التدریس، خرید خدمت، مربی پیش دبستانی، آموزشیاران و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی و معلمان مدارس غیردولتی تصمیم‌گیری شود. سوابق همه این معلمان در نحوه استخدام آن‌ها محاسبه خواهد شد. این موضوع در حال حاضر در کمیته مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

منبع : خبرگزاری ایلنا


شیوه‌نامه اشتغال فرهنگیان مقیم در مدارس ایران در خارج از کشور برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰

مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور، شیوه‌نامه اشتغال فرهنگیان مقیم در مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ را به سرپرستی‌های مدارس خارج از کشور، ابلاغ کرد.

به گزارش بازارکار به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، این شیوه‌نامه برای استفاده از ظرفیت معلمان رسمی وزارت آموزش‌وپرورش که در خارج از کشور اقامت دارند و تمایل به اشتغال در مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور (با حقوق ریالی، واریز در ایران) دارند، ابلاغ‌شده است تا مرکز امور بین‌الملل وزارت آموزش‌وپرورش، پیش از آغاز سال تحصیلی جدید و اعزام نیروهای خود، درباره حضور یا عدم حضور این دسته از همکاران تصمیم‌گیری نماید.
بر اساس این شیوه‌نامه، فرهنگیان مقیم داوطلب اشتغال به کار با حقوق ریالی واریز در ایران،باید دارای ویژگی‌های زیر باشند:

نیروهایی به تبعیت از همسر غیرفرهنگی «مامور، کارگزار، نظامی، دانشجو یا شغل آزاد»
همکاران فرهنگی مقیم خارج از کشور و داوطلب خدمت در مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور

در شیوه‌نامه به سرپرستی‌های مدارس خارج از کشور تاکید شده است؛ صرفاً درخواست متقاضیانی که دارای ویزا و مجوز اقامت در خارج از کشور (کشور متوقف فیه) از خرداد ۱۴۰۰ تا پایان خرداد ۱۴۰۱ ‌باشند و متعهد ‌شوند از تاریخ اول مهر ۱۴۰۰ تا حداقل ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ با مدرسه در دوره تحصیلی و پایه و رشته‌ای که آموزشگاه نیاز دارد، همکاری نمایند را دریافت و به مرکز امور بین‌الملل ارسال کنند.

منبع : بازار کار


تشریح جذب معلمان از طریق ماده ۲۸

معاون نظارت ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان بیان کرد: تعداد قابل توجهی از رتبه‌های برتر کنکور سراسری امسال اقبال خوبی برای حضور در دانشگاه فرهنگیان نشان دادند و اکنون نیز در دانشگاه فرهنگیان مشغول به تحصیل هستند.

«رضا کچوئیان» معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره نحوه پذیرش دانشجو معلمان این دانشگاه گفت: پذیرش معلمان در دانشگاه فرهنگیان در حال حاضر به دو صورت انجام می‌شود. مرحله نخست به این گونه است که علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه فرهنگیان هرساله همراه با افرادی که پس از کسب دیپلم تصمیم دارند وارد مراکز آموزشی و دانشگاهی کشور شوند، در کنکور شرکت می‌کنند. در کنکور سهمیه‌ای برای کسانی که به شغل معلمی علاقه دارند وجود دارد تا در زمان ثبت‌نام، گزینه مربوط به علاقه مندی به دانشگاه فرهنگیان را انتخاب کنند.

وی توضیح داد: این گروه به میزان سه برابر ظرفیت به ما معرفی می‌شوند البته باید تا قبل از اولویت دهم، دانشگاه فرهنگیان را انتخاب کرده باشند. اگر نمره علمی این افراد قابل قبول بود در دانشگاه فرهنگیان جذب می‌شوند. در مرحله بعدی نیز مصاحبه از این افراد انجام خواهد شد و پس از آن برای گزینش معرفی می‌شوند.

کچوئیان خاطر نشان کرد: در نهایت نمره علمی، مصاحبه و نتیجه گزینش باهم در نظر گرفته می‌شود و پذیرش شخص برای شغل معلمی مشخص می‌شود.

معاون نظارت ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان در خصوص چگونگی جذب معلم از طریق ماده ۲۸ عنوان کرد: گروه دوم کسانی هستند که ما به آن‌ها مهارت آموزان ماده ۲۸ می‌گوییم. ما در اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، بندی با عنوان ماده ۲۸ داریم؛ این ماده شامل همه افرادی می‌شود که از سایر دانشگاه‌های کشور فارغ التحصیل شده‌اند.

وی توضیح داد: هرساله از طرف سازمان امور استخدامی کشور بخشنامه‌ای ابلاغ می‌شود تا افرادی که مایل به کار در دستگاه‌های اجرایی کشور هستند در رشته‌هایی مورد علاقه خود ثبت نام کنند که در این راستا بخشی از آن‌ها هم به آموزش و پرورش می‌آیند.

کچوئیان ادامه داد: این گروه یک آزمون علمی دارند که اگر در آزمون علمی پذیرفته شدند، باید همانند متعهدان خدمت روند مصاحبه و گزینش را طی کنند. افرادی که هر سه مرحله را با موفقیت پشت سر بگذارند به عنوان مهارت آموز مشمول ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان به این دانشگاه معرفی می‌شوند تا یکسری دروس را در قالب دو پودمان بالغ بر ۶۷۰ تا ۷۰۰ ساعت پشت سر گذارند.

وی درباره دروسی که داوطلبان ماده ۲۸ باید بگذرانند، گفت: این گروه در دروس خودشان و در دانش نظری افراد متخصصی هستند، اما روش‌ها و فنون روش تدریس جدید معلمی را نگذرانده‌اند تا بدانند چگونه باید دروسی که خودشان یادگرفته‌اند را به دیگران منتقل کنند. از این رو ما دوره (PCK) که در واقع دانش تربیتی و موضوعی است را برای آن‌ها در نظر گرفته‌ایم. این دوره شامل روش‌ها و فنون تدریس، روانشناسی تربیتی، کارآموزی، اقدام‌پژوهی، شیوه‌های سنجش از آموخته‌های دانش آموزان، اخلاق حرفه‌ای و… است.

کچوئیان اظهار داشت: ما روانشناسی را به این افراد آموزش می‌دهیم تا آن‌ها بدانند چگونه باید با دانش آموزان، اولیاء و همکاران خود رفتار کنند. همچنین سنجش و اندازه گیری را به آن‌ها آموزش می‌دهیم تا بدانند چگونه باید از دانش آموزان امتحان بگیرند و چطور سوال طراحی کنند. افرادی که این دو پودمان را با موفقیت می‌گذرانند وارد مرحله کارآموزی می‌شوند. در کارآموزی آن‌ها به مدارس می‌روند و در کلاس‌های درس به صورت تمرین معلمی، کار خود را آغاز می‌کنند.

وی افزود: افرادی که دو پودمان را با موفقیت طی می‌کنند و افرادی که کارآموزی را با موفقیت بگذرانند به حوزه معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت برای آزمون اصلح معرفی می‌شوند. در نهایت به کسانی که حد نصاب نمره را کسب کنند گواهی صلاحیت حرفه معلمی داده خواهد شد. در صورتی که شخص این گواهی را کسب کند می‌تواند به عنوان نیرویی آموزش و پرورش و در جایگاه معلم وارد سیستم آموزشی کشور شود.

معاون نظارت ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان درباره ادامه تحصیل معلمان در مقطع کارشناسی ارشد، گفت: آن دسته از افرادی که دانشجویان خود ما هستند می‌توانند با دو تا سه سال تدریس در مدارس، برای دوره‌های کارشناسی ارشد در رشته‌های مورد نظر اقدام کنند. دانشجویان کارشناسی ارشد ما به شرطی پذیرفته می‌شوند که مقطع لیسانس را در همین دانشگاه گذرانده باشند. ما برای مقطع فوق لیسانس از سایر دانشگاه‌ها دانشجو نمی‌پذیریم.

کچوئیان بیان کرد: در مرحله مصاحبه افراد از نظر شخصیتی و روانی مورد سنجش قرار می‌گیرند که البته این مصاحبه پیش از رسیدن به معاونت ما انجام می‌شود. علیرغم همه مصاحبه‌ها و سنجش‌هایی که انجام می‌شود در حوزه معلمان نیز به صورت جسته و گریخته افراد پرخاشگر هم مشاهده می‌شوند.

وی در پاسخ به این سوال که در سال ۹۹ چند نفر از رتبه‌های برتر کنکور دانشگاه فرهنگیان را انتخاب کرده بودند، گفت: در گذشته افرادی که هیچ کجا شغلی پیدا نمی‌کردند وارد آموزش و پرورش می‌شدند اما اکنون در شرایط جدید رتبه‌های قابل توجهی از کنکور سراسری وارد دانشگاه‌های تربیت معلم می‌شوند.

معاون نظارت ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان در پایان اظهار داشت: در سال ۹۹، رتبه‌ی ۲ کنکور سراسری در سطح منطقه‌ای، دانشگاه فرهنگیان را برای ادامه تحصیل انتخاب کرد. تعداد قابل توجهی از رتبه‌های برتر کنکور سراسری امسال هم اقبال خوبی برای حضور در دانشگاه فرهنگیان نشان دادند و اکنون نیز در دانشگاه فرهنگیان مشغول به تحصیل هستند.

منبع: خبرگزاری ایلنا


تعیین تکلیف مشمولان قانون تبدیل وضعیت در آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش: همه مشمولان قانون تبدیل وضعیت در آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۰ تعیین تکلیف می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در حاشیه نشست با مسئولان آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج گفت: همه مشمولان قانون استخدام شامل نیرو‌های حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در سال ۱۴۰۰ تعیین تکلیف می‌شوند.

حاجی میرزایی افزود: حدود دو سوم این نیرو‌ها وارد دانشگاه فرهنگیان شده‌اند و بقیه نیز در ماه‌های اول سال ۱۴۰۰ تعیین تکلیف می‌شوند.

وی اضافه کرد: همه مشمولان در دوره یکساله دانشگاه فرهنگیان شرکت می‌کنند.

وزیر آموزش و پرورش در مورد نیرو‌های نهضت سوادآموزی که فعالیت بعد از سال ۹۲ دارند نیز گفت: فعلاً استخدام در آموزش و پرورش از طریق دانشگاه فرهنگیان و آزمون‌های ماده ۲۸ است و قانونی برای این نیرو‌ها به تصویب نرسیده است.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر


استخدام ۳۰ هزار معلم غیر رسمی از هفته آینده

معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش از آغاز مراحل استخدام ۳۰ هزار معلم غیر رسمی از هفته آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، آقای قاسم احمدی لاشکی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار صدا و سیما گفت: اسامی افرادی که براساس امتیاز بندی‌ها مشخص شده اند به استان‌ها ابلاغ شده است و این معلمان به دانشگاه فرهنگیان معرفی خواهند شد و دوره آموزشی خود را برای استخدام آغاز خواهند کرد.
وی افزود: استخدام ۲۵ هزار معلم غیررسمی هم اکنون در دانشگاه فرهنگیان درحال انجام است که با ۳۰ هزار معلم جدید، تعداد معلمان غیر رسمی استخدامی امسال به ۵۵ هزار نفر خواهد رسید.
معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش گفت: استخدام معلمان حق التدریس ورودی بعد از سال ۹۱ و آموزشیاران نهضت سوادآموزی بعد از سال ۹۲ نیاز به مصوبه مجلس و قانون دارد و آموزش و پرورش در این باره هیچ تعهدی نخواهد داشت.
آقای احمدی لاشکی تصریح کرد: دریافت سند مالی برای استخدام معلمان حق التدریس شاغل حذف شده است و این معلمان برای استخدام نیازی به ارائه سند دریافت حقوق سال‌های اشتغال خود را ندارند.
وی به افزایش حقوق سرایداران مدارس هم اشاره کرد و افزود: وزیر آموزش و پرورش پیگیر جدی افزایش حقوق سرایداران مدارس است و وی جلسه‌ای با ریاست کمیسیون‌های برنامه و بودجه و آموزش مجلس داشته و این موضوع را به طور خاص پیگیر است.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر


وزارت آموزش و پرورش مکلف به استخدام معلمان قرآن شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، وزارت آموزش و پرورش را مکلف به استخدام معلمان طرح مهرآفرین و کلیه معلمان قرآنی کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، نمایندگان در جلسه علنی عصر امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، با بندهای الحاقی (۴)، (۵) و (۶) تبصره (۲۱) ماده واحده لایحه بودجه موافقت کردند.

در بند الحاقی (۴) تبصره (۲۱) ماده واحده لایحه بودجه آمده است: وزارت آموزش و پرورش و سازمان اداری و استخدامی کشور مکلفند نسبت به استخدام معلمان طرح مهرآفرین از محل باقیمانده مجوزهای استخدامی استفاده نشده و همچنین کلیه معلمان قرآنی اقدام نمایند. بار مالی ناشی از اجرای این بند از محل ردیف ۱۲۷۵۰۳ وزارت آموزش و پرورش در سقف پانصد میلیارد (۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال تامین می‌گردد.

براساس بند الحاقی (۵) تبصره ۲۱ ماده واحده لایحه مذکور؛ دولت مکلف است پس از پرداخت اعتبارات حقوق و مزایای کارکنان شاغل و بازنشسته، پرداخت اعتبارات ردیف‌های بنیه دفاعی را در اولویت قرار داده و به نحوی عمل نماید که درصد واگذاری در تمام مقاطع زمانی با درصد تحقق منابع بودجه عمومی حداقل برابر باشد و در پایان سال حداقل تا هشتاددرصد (۸۰%) واگذاری انجام شود.

در بند الحاقی (۶) تبصره ۲۱ ماده واحده لایحه بودجه ۱۴۰۰ آمده است: دولت مکلف است بیست‌درصد (۲۰%) از اعتبارات متوازن سازی مناطق کم برخوردار برای اجرای طرح‌های بسیج سازندگی و قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدائی سپاه را در همان مناطق به آنها اختصاص دهد تا سازمان‌های مذکور با هماهنگی شورای برنامه ریزی استان در مناطق کم برخوردار استان هزینه نماید.

منبع : خبرگزاری مهر


 

آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.