اخبار استخدام جانبازان و ایثارگران در سال ۱۴۰۰

اخبار استخدام جانبازان و ایثارگران
اخبار استخدام جانبازان و ایثارگران در سال ۱۴۰۰
در این صفحه اخبار لحظه به لحظه اخبار استخدام جانبازان و ایثارگران اعلام میشود.

برگزاری دو آزمون استخدامی فرزندان ایثارگران بالای ۷۰ درصد تاپایان امسال

معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: دو آزمون استخدامی برای فرزندان ایثارگران بالای ۷۰ درصد تا پایان امسال برگزار می‌شود.

به گزارش بازارکار، سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی ظهر امروز (۲ دی‌ماه) در سفر به زنجان در حاشیه دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان، اظهار کرد: سفر امروز به عنوان هفتمین سفر استانی است و معاونان این سازمان نیز با حضور در استان و راه‌اندازی میز خدمت، مشغول به ارائه خدمات هستند. دیدار با خانواده شهدا و جانبازان، برگزاری جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و دیدار صمیمی با ایثارگران استان، از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده برای این سفر است.

وی با بیان اینکه گزارشی از برنامه‌های دولت و بنیاد شهید در جلسات ارائه خواهد شد، افزود: زنجان یک مسئله ویژه دارد که یکی از آن وضع کارخانجات وابسته به سازمان اقتصادی کوثر است و قرار شده به طور خاص این مسئله پیگیری شود.

این مسئول با تاکید بر اینکه متضرر شدن بنیاد در این موضوع قطعی است، ادامه داد: این مهم برای رسیدگی و پیگیری باید در دستگاه قضا طرح دعوی شود. شکل معامله و نحوه پرداخت ثمن معامله نیز مشکل داشته و در گذشته نیز پرونده مفتوح در دستگاه قضا دارد ولی هنوز به نتیجه نرسیده و لازم است با همکاری مدیران استانی، تعیین‌ تکلیف شود.

قاضی‌زاده‌هاشمی با اشاره به اینکه فرآیند خصوصی‌سازی در کشور مشکل داشته است، تصریح کرد: چند مقوله در رابطه با استخدام ایثارگران و فرزندان‌شان طراحی شده و قانونی در رابطه با جانبازان بالای ۷۰ درصد و فرزندان‌شان وجود دارد که سهمیه استخدامی خاصی برای آن‌ها گرفته و یک مرحله آزمون استخدامی انجام شده است و دو مرحله آزمون دیگر تا پایان سال نیز برگزار خواهد شد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران یادآور شد: فرزند سایر ایثارگران نیز در آزمون‌های استخدامی که توسط دولت برگزار می‌شود، سهمیه دارند و تا انتهای سال آزمونی برگزار خواهد شد و سعی بر این است که این افراد نیز در آزمون جذب شوند. بحث دیگر تبدیل وضعیت شرکتی‌ها و قراردادی‌ها است که با سازمان اداری و استخدامی جلساتی برگزار شده و همکاری‌هایی آغاز شده و دستگاه‌هایی که همکاری ضعیف داشتند نیز احصا شده و از طریق سازمان اداری و استخدامی مکاتبه انجام شده است.

وی عنوان کرد: یک مقاومت درونی در برخی سازمان‌ها در این رابطه است و به کمیسیون اجتماعی مجلس نیز گزارشی در این رابطه ارائه شده است ولی چون در انتهای سال فرصت وجود دارد، امیدواریم که مشکلات موجود حل شود، البته بخش قابل توجهی نیز حل و فصل شده و برخی نیز در انتظار حکم دیوان عدالت اداری است.

منبع : بازار کار


خبر ۷ شهریور ۱۴۰۰ – اعلام مدارک مورد نیاز جهت استخدام پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد در بنیاد

مدیرکل توسعه منابع انسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران مدارک لازم جهت ارائه توسط پذیرفته‌شدگان در آزمون استخدامی فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد در بنیاد شهید و امور ایثارگران را اعلام کرد.
اعلام مدارک مورد نیاز جهت استخدام پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد در بنیاد
به گزارش «ایثار»، افشین کرمی با اشاره به اعلام نتایج آزمون استخدامی فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد گفت: پذیرفته‌شدگان در بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌توانند با مراجعه به ادارات کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان‌ها نسبت به انجام مراحل استخدامی خود اقدام کنند.
وی افزود: ایثارگران پذیرفته‌شده در این آزمون باید کپی تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی خود و افراد تحت تکفل، ۶ قطعه عکس ۳ در ۴، کپی مدرک تحصیلی، کپی مدرک ایثارگری و کپی کارنامه قبولی خود از سایت سازمان سنجش را جهت ارائه به همراه داشته باشند.
مدیرکل توسعه منابع انسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکید کرد: پذیرفته شدگان پس از ارائه مدارک به اداره منابع انسانی استان جهت سیر مراحل استخدامی، به رابط گزینش در استان معرفی می‌شوند. عدم مراجعه پذیرفته شدگان تا پایان شهریور ماه به منزله انصراف از استخدام تلقی خواهد شد.


خبر ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ – اطلاعیه آزمون استخدامی خاص فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر

اطلاعیه سازمان اداری و استخدامی کشور درخصوص آزمون استخدامی خاص فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر(موضوع تکلیف بند (ج) ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه)

با توجه به مجوز های صادره و در راستای اجرای بند (ج) ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه، آزمون استخدامی برای جذب فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر در دستگاهها اجرایی برگزار خواهد شد. متقاضیان واجد شرایط بند قانونی مذکور جهت اطلاع از زمان ثبت‌نام به اطلاعیه ای که در روز پنجشنبه موخ ۱۹/۰۱/۱۴۰۰ بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد، مراجعه نمایند.

منبع : سازمان سنجش کشور


اخبار استخدام جانبازان و ایثارگران موجود در این صفحه :

اطلاعیه بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره آزمون استخدامی فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد

۲ روز قبل

اداره کل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره آزمون استخدامی فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایسنا، در این اطلاعیه آمده است:
با توجه به طرح سوالات متعدد از فرایند پیگیری ثبت‌نام در دستگاه‌های پذیرفته شده از طرف بسیاری از فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد شرکت‌کننده در آزمون استخدامی ویژه این عزیزان و بروز پاره‌ای از ابهامات در راستای ادامه فرایند ثبت‌نام و ارائه مدارک و مستندات به دستگاه‌های مربوط برای این افراد ضمن آرزوی موفقیت برای همه ایثارگران در کلیه مراحل استخدامی خود موارد و نکات ذیل جهت آگاهی و شفاف‌سازی اعلام می‌گردد:
۱- آن دسته از افرادی که در زمان ثبت نام و بر اساس خوداظهاری بومی بودن خود را تایید نموده لیکن در اعلام نتیجه مغایرت وجود دارد می‌بایست سریعاً با ارائه مدارک و مستندات (فرم ثبت‌نام با مشخص بودن وضعیت بومی هر شغل محل، کارت ورود به جلسه و کارنامه آزمون) به بنیاد استان یا شهرستان مراجعه و درخواست خود را اعلام تا این درخواست جهت پیگیری‌های بعدی از ناحیه سازمان سنجش آموزش کشور به اداره کل اشتغال و کارآفرینی بنیاد ارسال گردد.
۲- ایثارگرانی که در زمان ثبت نام یکی از شهرها را به عنوان محل سکونت خود و بومی بودن در آن شهر انتخاب نموده ولی در واقع بومی آن شهر نیست و یا به هر دلیل نتوانند بومی بودن خود را ثابت نمایند قطعاً در زمان بررسی مدارک ارائه شده پذیرفته نخواهند شد.
۳- سازمان سنجش آموزش کشور در کلیه آزمون‌های استخدامی در روز برگزاری فرصتی را به افراد جهت اصلاح اطلاعات خود می‌دهد تا چنانچه مغایرتی بین اطلاعات ثبت شده در زمان ثبت‌نام با آنچه در کارت ورود به جلسه آمده وجود دارد مراتب را به مسئول مربوطه اطلاع رسانی نموده و آن سازمان نیز اصلاحات لازم را انجام و بر اساس آن نتایج را اعلام می‌نماید. فلذا کسانی که اطلاعات ثبت شده در کارت ورود به جلسه آنان نظیر وضعیت بومی در اولویت‌ها، شغل محل‌ها و دستگاه‌های انتخابی و… مغایرت داشته و در موعد مقرر به هر دلیل اعلام ننموده‌اند امکان اعتراض و پیگیری‌های بعدی را از خود سلب می‌نمایند و سنجش نیز از پذیرش درخواست این‌گونه افراد خودداری می‌نماید.
۴- برای هر شغل محل در هر دستگاه شرایط احراز از جمله مقاطع و رشته‌های تحصیلی به طور شفاف اعلام شده بود بنابراین کسانی که شرایط لازم آن شغل محل را نداشته و در آزمون شرکت و پذیرفته شده‌اند، پس از بررسی مدارک ارائه شده و تناقض آن با شرایط احراز شغل محل از طرف دستگاه پذیرفته نخواهند شد.
۵- آن دسته از فرزندان شاهد و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد که در این آزمون پذیرفته شده لیکن به هر دلیلی در زمان مقرر تعیین شده از طرف درگاه اطلاع رسانی دستگاه مربوطه مدارک و مستندات خود را تحویل نداده و یا از استخدام در آن دستگاه امتناع نمایند به منزله انصراف از ثبت نام در آن دستگاه خواهد بود.
۶- به اطلاع آن دسته از ایثارگرانی که در آزمون یاد شده شرکت نموده ولی پذیرفته نشده‌اند می‌رساند مراتب تکمیل ظرفیت و شغل محل‌های خالی مانده دستگاه‌ها در حال اقدام و پیگیری است، لذا با توجه به اینکه تعدادی از افراد پذیرفته شده در این آزمون به دلایلی که در بالا اشاره شد موفق به ثبت نام و ادامه مراحل استخدام در دستگاه‌های مربوطه نمی‌گردند طبعاً شغل محل‌های آنان بلا تصدی خواهد شد که این دستگاه‌ها بایستی پس از اخذ مدارک و مستندات از ایثارگران و مشخص شدن افراد واجد شرایط استخدام نتیجه نهایی را به بنیاد اعلام نمایند
از این رو این دسته از افراد باید منتظر اطلاعیه‌های بعدی سازمان سنجش آموزش کشور در رابطه با چگونگی تکمیل ظرفیت‌ها و شغل محل‌های خالی بمانند.
لازم به ذکر است بنیاد از همان روز اعلام نتیجه آزمون از طریق مراجع مربوطه و مکاتبه رسمی با آنان در حال پی‌گیری تکمیل شغل محل‌های خالی است که این امر مستلزم اعلام نهایی نتیجه قطعی افراد پذیرفته شده در دستگاه‌ها می‌باشد و با توجه به توضیحات داده شده بدیهی است انجام فرایند تکمیل ظرفیت ممکن است تا اخذ بازخورد از دستگاه‌ها و اضافه نمودن فرصت‌های استفاده نشده به فرصت‌های موجود و نیز هماهنگی با سازمان اداری و استخدامی و سازمان سنجش آموزش کشور اندکی زمان بر باشد که ایثارگران در این مدت لازم است مرتباً سایت سنجش را رصد نمایند.
۷-لازم به توضیح است کلیه ضوابط و شرایط اعلام شده از طرف سازمان سنجش آموزش کشور در دفترچه راهنمای این آزمون از جمله شرایط عمومی استخدامی، شرایط احراز شغل محل‌ها، تاریخ دقیق فارغ‌التحصیلی افراد شرکت کننده در آزمون و… لازم‌الاجرا بوده و کلیه متقاضیان قبل از ثبت نام می‌بایست واجد هریک از این شرایط بوده و چنانچه هر یک از شرایط اعلام شده با وضعیت فرد متقاضی مغایرت داشته باشد در هر مرحله از آزمون و یا ثبت نام از طرف دستگاه مربوطه یا سازمان اداری و استخدامی کشور از ادامه فرایند استخدام جلوگیری به عمل خواهد آمد و بدیهی است مسئولیت آن به عهده فرد ایثارگر خواهد بود.
۸- پذیرفته شدگان این آزمون مصاحبه استخدامی ندارند و فقط از طریق دستگاه مربوطه مراحل گزینش را طی خواهند کرد.
۹- با توجه به پخش شایعات و اخبار نادرست و تایید نشده از طرف بعضی از افراد غیر مسئول در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی یا گروه‌های ایثارگری و ایجاد تشویش و اضطراب در بین ایثارگران عزیز، یادآوری و تاکید می‌گردد کلیه اخبار و اطلاعیه‌های مربوط به این آزمون از جمله نتایج آزمون، تاریخ ارائه مدارک و مستندات، تکمیل ظرفیت و… صرفاً از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور، پایگاه اطلاع رسانی ایثار و نیز درگاه اطلاع رسانی دستگاه‌هایی که ایثارگران مشمول در آن پذیرفته شده‌اند، اطلاع رسانی می‌گردد. لذا از همه فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد تقاضا می‌گردد اخبار مربوط به این آزمون را از مراجع ذکر شده به طور جدی و مستمر پی‌گیری و بر اساس اخبار مستند و صحیح مراحل استخدامی خود را دنبال نمایند.
۱۰- شایان ذکر است آزمون برگزار شده اولین آزمون استخدامی ویژه فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد بوده و با توجه به صراحت حکم بند «ج» ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه و الزام دولت به جذب و استخدام همه مشمولین این بند قانونی تا پایان برنامه ششم توسعه، پی‌گیری جدی جهت برگزاری آزمون بعدی و ساماندهی شغلی سایر مشمولین این بند در دستور کار بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

منبع : خبرگزاری ایسنا


اطلاعیه وزارت کار درباره پذیرفته شدگان آزمون اختصاصی فرزندان شهید، جانباز ۷۰ درصد و بالاتر

۵ روز قبل

وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با صدور اطلاعیه ای مدارک لازم برای تایید اطلاعات خود اظهاری پذیرفته شدگان آزمون اختصاصی فرزندان شهید، جانباز ۷۰ درصد و بالاتر را اعلام کرد.

به گزارش بازارکار این اطلاعیه مربوط به افراد معرفی شده در سایت سازمان سنجش است.
در متن این اطلاعیه آمده است: ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای داوطلبین معرفی شده، برای مرحله بررسی مدارک در آزمون استخدامی بنیاد شهید و امور ایثارگران، مدارک لازم برای تایید اطلاعات خود اظهاری این دسته از داوطلبان به شرح زیر اعلام می شود:
۱- ۴قطعه عکس ۳*۴ پشت نویسی شده
۲- اصل کارت ملی و تصویر آن پشت و رو
۳- اصل شناسنامه و تصویر تمام صفحات آن
۴- اصل مدرک تحصیلی (گواهینامه موقت یا دانشنامه ) در مقطع تحصیلی ثبت نام شده در امتحان مشترک ممهور به مهر دانشگاه و تصویر آن
۵-اصل کارت پایان خدمت یا معافیت دائم و تصویر آن برای آقایان
۶- اصل کارت شناسائی ایثارگری یا معرفی نامه از بنیاد شهید و امور ایثارگران و مراجع ذیصلاح
۷-ارایه مدرک مربوط به امتیاز حافظان قرآن (با امضای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی )
۸- ارایه مدرک برای استفاده از اولویت بومی شهرستانی (مطابقت اطلاعات شهرستان محل تولد مندرج در شناسنامه داوطلب با شهرستان مورد تقاضا ،ارایه استشهاد محلی و سایر اطلاعات مندرج در پیوست آزمون )
داوطلبان موظفند برای ارایه و بررسی مدارک خود از روز دوشنبه مورخ۱۴۰۰/۶/۸ تا حداکثر پنجشنبه ۱۴۰۰/۶/۱۱ از ساعت ۸تا ۱۳ با همراه داشتن مدارک مربوطه به اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان خود مراجعه و پس از تحویل مدارک رسید آن را دریافت کنند.
عدم مراجعه داوطلب در مهلت مقرر به منزله انصراف از سایر مراحل استخدامی تلقی می شود.

منبع : بازار کار


تبدیل وضعیت استخدامی نیرو‌های شرکتی مشمول قانون ایثارگران

مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی وزارت علوم از تبدیل وضعیت استخدامی کارکنان شرکتی دانشگاه‌ها، موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری مشمولین ماده ۲۱ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران خبر داد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو،به نقل از وزارت علوم، اباصلت خراسانی گفت: در راستای اجرای بند “د ” تبصره ۲۰ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و دستورالعمل اجرایی آن، در خصوص تبدیل وضعیت استخدامی کارکنان شرکتی مشمولین ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و تکلیف موسسات برای اجرا و تحقق این امر، دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، پ‌ژوهشی و فناوری باید با در نظر گرفتن شرایط و مقررات مربوطه، موضوع مذکور را به انجام برسانند.

وی افزود: نیرو‌های شرکتی اشاره شده در ماده “۱ ” این دستورالعمل؛ شامل نیرو‌هایی می‌شود که از سوی شرکت‌های تامین نیروی انسانی و حجمی واجد شرایط و طرف قرارداد با موسسه، به‌کارگیری شده و به صورت تمام وقت در فعالیت‌های جاری مربوط به موسسه انجام وظیفه می‌نمایند و حق بیمه آن‌ها توسط شرکت‌های طرف قرارداد با موسسه پرداخت شده باشد.

وی همچنین با اشاره به ۵ شرطی اصلی و لازم در این خصوص ادامه داد: کارکنان شرکتی مشمول، می‌بایست دارای قرارداد با شرکت خدمات پیمانکاری باشند؛ قرارداد آن‌ها تمام وقت، عهده دار وظایف جاری موسسه، دارای فعالیت مستمر با موسسه (از سال ۱۳۹۹ بدون وقفه تاکنون) باشند و همچنین بیمه آن‌ها توسط شرکت خدمات پیمانکاری به سازمان تامین اجتماعی پرداخت شده باشد.

مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی وزارت علوم همچنین تاکید کرد: بر اساس بخشنامه شماره ۱۸۸۴۸۷ تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ سازمان برنامه و بودجه کشور، تاییدیه تامین اعتبار برای کارکنان شرکتی در سقف اعتبارات مصوب آن موسسه، بر عهده بالاترین مقام هر موسسه بوده و باید پس از صدور تاییدیه تامین اعتبار و ذکر ردیف و محل بودجه در نظر گرفته شده، تصویر نامه مربوطه به انضمام سایر مدارک و مستندات در سامانه کارمند ایران (استخدام و بکارگیری نیروی انسانی) بارگذاری شود.

خراسانی خاطرنشان کرد: تبدیل وضعیت استخدامی برای تمامی مشمولین، مشروط به تاییدیه هسته گزینش به صورت رسمی قطعی و تاریخ اجرای احکام رسمی صادره برای مشمولین این قانون، از تاریخ ۰۱/‌۰۱/‌۱۴۰۰‬ خواهد بود.

وی یادآور شد: رعایت شرط سنی تعیین شده در ماده ۴۲ قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارکنان شرکتی (خواهر و برادر شهید، فرزند و همسر رزمنده) الزامی است، اما سایر ایثارگران از رعایت شرط سنی معاف هستند.

این مقام مسئول در خصوص فعالیت جاری موسسه نیز توضیح داد: به فعالیت‌هایی که جز وظایف قانونی دستگاه اعم از ستادی و پشتیبانی بوده و به تایید بالاترین مقام هر موسسه برسد و فرد شرکتی به صورت مستمر در فعالیت‌های جاری دستگاه انجام وظیفه نماید، فعالیت جاری موسسه اطلاق می‌شود.

خراسانی گفت: مسئولان منابع انسانی دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی، پژوهشی و فناوری می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و رفع ابهامات احتمالی به سایت اداره کل منابع انسانی _اداره استخدام و بازنشستگی وزارت علوم مراجعه کنند.

منبع : خبرگزاری دانشجو


ابلاغ بخشنامه تبدیل وضعیت ایثارگران آموزش و پرورش

بخشنامه تبدیل وضعیت ایثارگران آموزش و پرورش ابلاغ شد. این بخشنامه مربوط به تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگران است.
به گزارش بازارکار، راهبرد معاصر بخشنامه تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگران وزارت آموزش و پرورش به تمام ادارات کل آموزش و پرورش، دانشگاه شهید رجایی، دانشگاه فرهنگیان و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ابلاغ شد. مدتی است که ایثارگران به دنبال بخشنامه تبدیل وضعیت ایثارگران هستند و طی هفته های گذشته برخی از این بخشنامه ها ابلاغ شده است. قانون تبدیل وضعیت استخدامی فرزندان ایثارگران به مدت ۱۰ سال اجرایی نشده بود.

بر اساس قانون تبدیل وضعیت استخدامی فرزندان ایثارگران دستگاه‌های اجرایی موظفند حداقل بیست و پنج درصد (۲۵%) نیاز استخدامی خود را از میان فرزندان شهداء و فرزندان جانبازان پنجاه درصد (۵۰%) و بالاتر و فرزندان آزادگانی که حداقل پنج سال سابقه اسارت دارند، بدون الزام به رعایت شرط سنی، تحصیلی و آزمونی تامین و از ابتدا آنان را به صورت رسمی قطعی استخدام نمایند. پنج درصد (۵%) سهمیه استخدامی به سایر جانبازان، آزادگان، رزمندگان و همسر و فرزندان آنان اختصاص می‎یابد. در مواردی که نیاز به تخصص دارد شرایط علمی لازم‎الرعایه است.
بخشنامه تبدیل وضعیت ایثارگران

بخشنامه تبدیل وضعیت ایثارگران آموزش و پرورش

متن بخشنامه تبدیل وضعیت ایثارگران آموزش و پرورش به قرار زیر است:

اداره کل آموزش و پرورش استان… / سازمان/ معاونت/ مرکز/ اداره کل/ دفتر …/دانشگاه شهید رجایی/ دانشگاه فرهنگیان/ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

با سلام و احترام

پیرو بخشنامه شماره ۴۴/۷۱۰ مورخ ۱۶/۱۰/۱۳۹۹ و در راستای اجرای تکلیف بند «د» تبصره (۲۰) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور و به منظور استخدام و نیز تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران موضوع قانون فوق،

تصویر بخشنامه شماره ۱۳۷۵۸ مورخ ۱۹/۳/۱۴۰۰ سازمان اداری و استخدامی کشور، به پیوست ارسال و اعلام می‌دارد: مشمولین قانون تفسیر بند «و» ماده (۴۴) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه کشور مصوب ۲۷/۷/۱۳۹۹ سابقاً بر اساس بخشنامه شماره ۴۴/۷۱۰ مورخ ۱۶/۱۰/۱۳۹۹ حسب مورد تبدیل وضعیت یا استخدام (رسمی- قطعی) شده‌اند. با توجه به صراحت قانون مذکور «اعتبار مورد نیاز این حکم از محل ردیف ۸۸- ۵۵۰۰۰۰ به مبلغ پنج هزار میلیارد ریال در اختیار دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط قرار می‌گیرد؛ ضروری است مدیر کل آموزش و پرورش استان، ریز فهرست کامل مشمولین اجرای این قانون را به همراه برآورد هزینه هر یک جهت اعلام، به سازمان برنامه و بودجه کشور به منظور تعیین سهم وزارت متبوع از مبلغ مذکور و دریافت تخصیص از ردیف بودجه مصرحه به دفتر برنامه، بودجه و مدیریت منابع اعلام نمایند.

متن بخشنامه تبدیل وضعیت ایثارگران آموزش و پرورش

خبر مهم درمورد تبدیل وضعیت ایثارگران

پیرو بخشنامه شماره ۲۱۸۰۹۴ / ۱۴۰۰ مورخ ۱۶ / ۴ / ۱۴۰۰ در راستای اجرای بخشنامه های شماره ۲۴۲۸ / ۲۰۹ / د مورخ ۲/ ۳ / ۱۴۰۰ و ۷۹۸ / ۲۱۲ / د مورخ ۲۰/ ۳/ ۱۴۰۰ وزارت متبوع و شماره ۱۳۷۵۸ مورخ ۱۹ / ۳ / ۱۴۰۰ سازمان امور اداری و استخدامی کشور، موضوع دستور العمل نحوه اجرای بند (د) تبصره (۲۰) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور درخصوص تبدیل وضعیت استخدامی مشمولین ماده (۲۱) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و اصلاحات بعدی آن ، با توجه به بخشنامه شماره ۳۵۶۳ / ۲۰۹ / د مورخ ۲۸ / ۴ / ۱۴۰۰ وزارت متبوع مقتضی است دستور فرمائید مدارک کارکنان ایثارگران با رعایت موارد ذیل جمع آوری و توسط مسئول واحد منابع انسانی آن واحد در اسرع وقت به مدیریت منابع انسانی دانشگاه ارسال فرمایند:

۱- وضعیت استخدامی ایثارگران:

کارکنان رسمی آزمایشی – پیمانی – قراردادی (کار معین ، کارگری، قانون کار، پزشک خانواده و بیمه روستایی) -کارکنان شرکتی و مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان / متعهدین خدمت ضریب کا که به صورت تمام وقت در فعالیتهای مربوط به امور جاری دستگاه فعالیت داشته و حق بیمه آنان توسط موسسه پرداخت شده باشد.

۲- کارکنان مشمول ایثارگر(مشمولین قانون ۲۱ قانون جامع ایثارگری):

– جانبازان

– همسران و فرزندان جانبازان ۲۵% و بالاتر

– فرزندان جانباز زیر ۲۵%

– همسر و فرزند شهدا ، پدر ، مادر ، خواهر و برادر شهید

– آزادگان

– همسر و فرزندان آزادگان دارای یکسال و بالای یکسال اسارت

– فرزندان آزادگان کمتر از یکسال

– رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه

– همسر و فرزندان رزمندگان با سابقه حداقل ۶ ماه حضور در جبهه بصورت داوطلبانه

۳- مدارک مورد نیاز:

۱- کپی مدارک تحصیلی مندرج در آخرین قرارداد با موسسه یا شرکت و یا حکم کارگزینی با مهر برابر اصل منابع انسانی واحد محل خدمت.

تبصره : در صورتی که کارمند مشمول در چند مقطع تحصیلی فارغ التحصیل گردیده اند کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاهی ضمیمه گردد.

۲- کپی قرارداد یا حکم کارگزینی یا قرارداد تمام وقت فرد شرکتی با شرکت پیمانکاری طرف قرارداد با دانشگاه در سال ۹۹ و ۱۴۰۰ با مهر برابر اصل واحد منابع انسانی واحد محل خدمت

۳- تصویر قرارداد شرکت خدماتی پیمانکاری ذیربط با دانشگاه ( فقط جهت کارکنان شرکتی)

۴- ریز واریز بیمه از تاریخ اولین بکارگیری تا کنون ( سال ۱۴۰۰) با بارکد با مهر برابر اصل واحد منابع انسانی واحد محل خدمت

۵- معرفی نامه بنیاد شهید و امور ایثارگران با مهر و امضاء و یا گواهی رزمندگی با مهر و امضاء مراجع ذیصلاح

تبصره۱ : گواهی ایثارگری باید با عنوان دانشگاه علوم پزشکی شیراز یا واحد محل خدمت فرد ایثارگر صادر و نوع عضویت (داوطلبانه یا غیر داوطلبانه) در آن مشخص گردیده باشد.

تبصره ۲: مدت حضور در جبهه از تاریخ ۳۱ / ۶ / ۵۹ لغایت ۲۹ / ۵ / ۶۷(تاریخ آتش بس) مورد قبول می باشد.

۶- فیش واریزی حق ثبت نام استخدام :

مبلغ وجوه فیش واریزی موضوع آیین نامه اجرایی بند الف ماده (۴۳) قانون وصول برخی از در آمدهای عمومی دولت به حساب نسیم به شماره ۴۰۰۱۰۰۰۹۰۱۰۲۵۷۱۹ به نام خزانه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق شماره شبای IR۸۱۰۱۰۰۰۰۴۰۰۱۰۰۰۹۰۱۰۲۵۷۱۹ به شرح ذیل می باشد:

الف: فیش واریزی توسط ذینفع برای دارندگان مدرک تحصیلی دیپلم و پایین تر ۱۰۳۵۰۰ ریال

ب: فیش واریزی توسط ذینفع برای دارندگان مدرک تحصیلی فوق دیپلم و بالاتر ۱۷۲۵۰۰ ریال

فرزندان شاهد از پرداخت مبالغ یاد شده معاف می باشد.

ج: وجوه پرداختی صرفاً از طریق شماره شبا یاد شده برای هر فرد با یک فیش جداگانه به نام فرد واریز کننده (مستخدم ایثارگر) باید انجام شود.

د: داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم (جهت کارکنان شرکتی مرد) و برگ معرفی نامه شروع طرح نیروی انسانی یا معرفی نامه شروع تعهدات قانونی (متعدین خدمت ضریب کا) جهت کارکنان طرحی / ضریب کا با مهر برابر اصل واحد منابع انسانی

تبصره۱: (داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم(مشمولین مرد) و برگ پایان طرح یا معافیت از طرح (مشمولین رشته های دارای طرح اجباری)برای کارکنان شرکتی الزامی می باشد)

تبصره ۲: داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم جهت کارکنان طرحی و مشمولین متعدین خدمت ضریب کا الزامی می باشد)

از فرستادن اصل مدارک خوداری گردد وتصویر کلیه مدارک پس از رویت و برابر اصل شدن توسط واحد منابع انسانی ارسال گردد.

۴- مستندات لازم در خصوص تکمیل پرونده کارکنانی که به استناد اصلاح بند(و) ماده۴۴ قانون برنامه پنجم توسعه قبلا مدارک آنان به مدیریت منابع انسانی دانشگاه ارسال گردیده است:

الف) تصویر حکم سال ۱۴۰۰ با مهر برابر اصل منابع انسانی واحد محل خدمت (جهت کلیه کارکنان)

ب) تصویر ریز واریز بیمه از تاریخ اولین بکارگیری / تاکنون (سال ۱۴۰۰) با مهر برابر اصل منابع انسانی واحد محل خدمت(جهت کلیه کارکنان)

ج) پرداخت فیش واریزتوسط ذینغع به حساب شماره شبا IR۸۱۰۱۰۰۰۰۴۰۰۱۰۰۰۹۰۱۰۲۵۷۱۹ طبق مبالغ تعیین شده جهت کارکنان قراردادی مشاغل کارگری که قبلاً فیش واریز ننموده اند.

۵- سایر موارد:

– کلیه ایثارگران مشمول بخشنامه می بایست نسبت به ارائه مدارک لازم به واحد منابع انسانی محل خدمت فرد طبق مفاد بخشنامه اقدام نمایند.

– نیروهای شرکتی اشاره شده طبق ماده ۱ دستورالعمل سازمان امور استخدامی کشور شامل نیروهایی است که از سوی شرکت های تامین نیروی انسانی و حجمی واجد شرایط و طرف قرارداد موسسه، بکارگیری شده و به طور تمام وقت در فعالیت های مربوط به امور جاری موسسه فعالیت می نمایند و حق بیمه آنان توسط شرکت های طرف قرارداد با موسسه پرداخت شده باشد.
– مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان و تعهدات ضریب کا شامل نیروهایی می گردد که قبل از تاریخ ۲۶ / ۱۲ / ۹۹ دارای حکم کارگزینی با موسسه باشند و در حال حاضر مشغول به خدمت باشند و به صورت تمام وقت در فعالیت های مربوط به امور جاری موسسه فعالیت نمایند.

تبصره:

رعایت قوانین و مقررات مربوط به نحوه انجام خدمت مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان و تعهدات ضریب کا الزامی می باشد.

– زمان تصویب قانون مورد اشاره طبق ماده ۲ دستورالعمل مذکور ۲۶ / ۱۲ / ۹۹ می باشد، لذا کلیه مشمولینی که تا تاریخ مورد اشاره (۲۶ / ۱۲ / ۹۹ ) در موسسه / شرکت طرف قرارداد با دانشگاه بکارگیری ودر سال جاری مشغول بکار باشند از مزایای این بخشنامه بهره مند می گردند و سایر کارکنانی که بعد از این تاریخ بکارگیری گردیده اند مشمول این بخشنامه نمی گردد.

– رعایت شرایط عمومی استخدام در موسسه طبق ماده ۳۴ آئین نامه اداری و استخدامی کارکنان غیر هیات علمی و تبصرهای ذیل در زمان تبدیل وضعیت استخدامی این کارکنان الزامی می باشد.

– برگ تعیین مشخصات شغل و شاغل در ستاد دانشگاه پس از تعیین پست سازمانی فرد تهیه وتنظیم می گردد.

– تبدیل وضعیت مشمولین بر اساس عنوان شغل مندرج در آخرین قرارداد بوده و مطابق با ماده ۵ دستورالعمل مورد اشاره بکارگیری نیروی انسانی جدید به جایگزینی نیروهای شرکتی / قراردادی / طرحی که در اجرای دستورالعمل مورد اشاره به استخدام رسمی در می آیند ممنوع می باشد.

– در راستای فصل پنجم آیین نامه مهندسی و ارزیابی مشاغل دانشگاه ملاک عمل تبدیل وضعیت کارکنان ایثارگر از منظر مهندسی سازمان و مشاغل ، شیوه نامه پیوست بخشنامه به شماره ۷۹۸ / ۲۱۲ / د مورخ ۳۰ / ۳ / ۱۴۰۰ معاونت توسعه مدیریت ،منابع و برنامه ریزی وزارت متبوع می باشد.(تصویر پیوست)

– تبدیل وضعیت برای کلیه کارکنان مشمول به صورت رسمی قطعی می باشد.

– تاریخ اجرا احکام پس از اخذ شماره مستخدم برای افراد واجد شرایط از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از تاریخ نظریه قطعی هسته گزینش می باشد.

– رعایت ماده ۳ و ۴ بخشنامه شماره ۱۳۷۵۸ مورخ ۱۹ / ۳ / ۱۴۰۰سازمان امور استخدامی کشور در تبدیل وضعیت کارکنان ایثارگرالزامی می باشد.

– برای هر کارمند با توجه به نوع وضعیت استخدامی برابر فرم های پیوست مشخصات مورد نظر تکمیل و به همراه مدارک لازم پس از تایید و امضاء به مدیریت منابع انسانی دانشگاه ارسال گردد.

تبصره:

برای کارکنان شرکتی حتما فرم مربوطه پس از تایید و مهر و امضا مدیر عامل شرکت ،توسط رابط امور قرارداد ها و مسئول منابع انسانی و مدیر واحد تایید و امضا ء و جهت تایید نهایی به مدیریت امور پشتیبانی و رفاهی دانشگاه ارسال گردد.

– فرمهای مربوط به کارکنان شرکتی همراه کلیه مدارک لازم پس از بررسی و تایید توسط مسئول واحد منابع انسانی(کلیه کارکنان شرکتی یک واحد) به مدیریت محترم امور پشتیبانی و رفاهی دانشگاه ارسال گردد.

– مواد مندرج در این بخشنامه صرفا برای تبدیل وضعیت کارکنان ایثارگر بوده و قابل تسری به سایر کارکنان نخواهد بود.

ضمنا یادآوری می گردد تبدیل وضعیت همکاران محترم ایثارگر،پس از وصول مدارک افراد مشمول از واحد های تابعه دانشگاه،بررسی و تایید مدارک و اختصاص پست سازمانی و اخذ نظریه قطعی موافقت هسته گزینش دانشگاه و تامین اعتبار بودجه ای و اخذ شماره مستخدم از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و ابلاغ مراتب توسط مدیریت منابع انسانی دانشگاه امکان پذیر می باشد.

منبع : خبرگزاری بازار کار


بررسی تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگران در جلسه کمیسیون اجتماعی

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از بررسی تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگران در جلسه کمیسیون اجتماعی خبر داد.
محمد انصاری در گفت‌وگو با ایسنا در مورد جلسه امروز(سه‌شنبه) کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از بررسی تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگران خبر داد و با استناد به بند (ج) ماده ۱۱۲ قانون برنامه گفت: تنها تعداد محدودی از سازمان‌ها و ادارات به اجرای این قانون پایبند بوده‌اند. در این جلسه امروز قرار بر این شد که مشخص شود چه دستگاه‌هایی این قانون را اجرا نکرده‌اند.

نماینده مردم ممسنی در مجلس با اشاره به رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و نمایندگانی از سازمان اداری و استخدامی کشوری اظهار کرد: در جلسه امروز تکالیفی در این مورد برای نهادهای نظارتی تعیین شد. دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور باید اقداماتی را در این زمینه انجام دهند. همچنین در مواردی باید دیوان عدالت اداری نیز ورود پیدا کند.

منبع : خبرگزاری ایسنا


دستگاه‌ها به قانون تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگران تمکین کنند

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از امضای توافق سازمان بنیاد شهید و امور ایثرگران و وزارت راه و شهرسازی برای آماده‌سازی ۴۰ هزار واحد مسکونی ایثارگری خبر داد.

به گزارش بازارکار به نقل از ایلنا، سعید اوحدی در پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه هیات دولت یک تفاهم‌نامه خوب با وزارت راه و شهرسازی داشتیم. بر اساس تاکید صورت گرفته برای اینکه سال ۱۴۰۰ سال نهضت ساخت مسکن جامعه ایثارگری باشد، زمینه‌ها و پشتیبانی لازم برای آماده‌سازی ۴۰ هزار واحد مسکونی ایثارگری که تسهیلات وام مسکن آن هم قبلا به تصویب رسیده بود، به امضا رسید.
وی افزود:‌ این تفاهمنامه در ۹ ماده و یک تبصره به امضا رسید که امیدواریم به زودی شاهد اجرایی شدن آن باشیم.

رئیس بنیاد شهید و امرو ایثارگران گفت: نکته مهم دیگر این است که یکی از دغدغه‌ها و مطالبات جدی جامعه ایثارگران و فرزندان عزیزمان پیگیر هستند اجرای کامل بند د تبصره بیست قانون بودجه مبنی بر تبدیل وضعیت فرزندان عزیز است که دستور العمل این ماده قانونی که در قانون بودجه امسال قید شده به تائید و تصویب سازمان امور اداری و استخدامی کشور و سازمان برنامه و بودجه رسید و ابلاغ شد. متاسفانه شاهد هستیم که برخی از دستگاه‌ها در اجرای کامل این قانون که شفاف و شامل همه قراردادها هم هست تعلل می‌کنند.

وی ادامه داد: باید به این نکته توجه شود که پدران این عزیزان به جبهه رفته‌اند و از حریم امنیت این کشور برای سلامت امنیت جامعه همه چیز خود را در طبق اخلاص قرار دادند و یا شهید و جانباز شدند و یا به اسارت درآمدند یا در جبهه داعش جنگیدند و جریان ایثارگری همچنان ادامه دارد آیا کسی پرسید که شمایی که وارد جبهه شدید نوع قراردادت چه هست؟ آزمایشی هستی یا شرکتی که امروز بعد از شهادت پدران این عزیزان، جانباز شدن یا به اسارت درآمدنشان این موضوع را به عنوان محدودیت برای فرزندان قائل می‌شویم.

وی افزود: من تقاضا دارم از دستگاه‌هایی که هنوز تمکین نکردند زمینه اجرای قانون را به زودی فراهم کنند. من تقاضا دارم شرکت‌های وزارت نفت و شبکه بانکی کشور همکاری جدی‌تری داشته باشند.

منبع : خبرگزاری ایلنا


اشتغال حدود ۴۵۰ فرزند شهید و ایثارگر در شش ماهه اول سال

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان با اشاره به این‌که در سال جاری ۲۵۰ نفر از افرادی که در آزمون شرکت کردند قبول شده و اکنون در مرحله مصاحبه و گزینش هستند، گفت: همچنین ۱۲ تیر آزمون فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۷۰ درصد را داریم که قبلاً ثبت‌نام کردند و حدود ۲۰۰ نفر از این افراد جذب می‌شوند.

محمود زرین‌جویی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به این‌که ما در بنیاد شهید و امور ایثارگران دنبال اشتغال پایدار و اشتغال‌زایی هستیم، اظهار کرد: در این راستا در زمینه کشت گیاهان دارویی فعالیت‌هایی انجام شده است.
وی ادامه داد: باتوجه به شرایط آب و هوایی و خاک هر منطقه نوع گیاه دارویی قابل کشت متفاوت است که تاکنون گیاهانی مانند موسیر و گل‌محمدی توسط ایثارگران و خانواده‌های آنان کشت شده است.

زرین‌جویی تصریح کرد: با منابع طبیعی استان رایزنی‌هایی انجام شده و این نهاد آمادگی دارد در صورت تقاضا زمین‌های منابع طبیعی را در اختیار متقاضیان قرار دهد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان افزود: ما یک مشاور ویژه اشتغال‌زایی روستایی و گیاهان دارویی برای بحث آسان کردن روند پرونده و دریافت تسهیلات بانکی داریم و پیرو آن در هر شهرستان مشاور داریم.

وی با اشاره به شرکت فرزندان شهدا و ایثارگران در آزمون‌های استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی، عنوان کرد: در سال جاری ۲۵۰ نفر از افرادی که در آزمون شرکت کردند قبول شده و اکنون در مرحله مصاحبه و گزینش هستند.

زرین‌جویی عنوان کرد: همچنین ۱۲ تیر آزمون فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۷۰ درصد را داریم که قبلاً ثبت‌نام کردند و حدود ۲۰۰ نفر از این افراد جذب می‌شوند.

منبع : خبرگزاری ایسنا


آزمون استخدامی خاص فرزندان شهدا و جانبازان برگزار شد

جمشید انصاری رییس سازمان اداری و استخدامی سال گذشته در نامه‌ای از رییس‌جمهوری درخواست کرد که با استخدام ۱۲ هزار نفر از فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر علاوه بر سهمیه مقرر در ماده (۲۱) قانون جامعه خدمات‌رسانی به ایثارگران موافقت کند و رییس جمهوری نیز ۳۰ آذر ۹۹ با این درخواست موافقت کرد.

استخدام این تعداد از فرزندان شاهد و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر از طریق برگزاری آزمون اختصاصی بین آن دسته از فرزندان که فاقد شغل هستند، در همه دستگاه‌های اجرایی اعم از مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری و دستگاه‌های غیرمشمول و دارای مقررات خاص انجام می‌شود.

سازمان اداری و استخدامی ۱۶ فروردین ماه ۱۴۰۰ در اطلاعیه‌ای اعلام‌کرد که آزمون استخدامی برای جذب فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر در دستگاه‌های اجرایی برگزار می شود و این آزمون با توجه به مجوزهای صادره و در راستای اجرای بند (ج) ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه است.
در این بند دولـت مکلف شده همه فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر را در طول اجرای قانون برنامه ششم توسعه استخدام کند.

منبع : بازار کار


پرداخت حقوق و مزایای مشمولین اصلاح تبصره(۱)قانون حالت اشتغال ایثارگران

معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اصلاح تبصره (۱) قانون حالت اشتغال ایثارگران گفت: مشمولین این قانون از محل کمک دولت به بنیاد شهید و امور ایثارگران، حقوق و مزایای هم‌طراز نظام هماهنگ را حداکثر تا پایان تیرماه دریافت خواهند کرد.

به گزارش بازارکار از «ایثار»، سعید اوحدی با اشاره به حضور پرشور مردم در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: بیش از ۳۶۰ رسانه خارجی بمباران تبلیغاتی علیه انتخابات ایران راه انداختند و قصد داشتند یاس و ناامیدی را بین مردم رواج دهند اما حضور پرشور مردم در انتخابات منجر به خلق حماسه‌ای دیگر در پاسداشت ارزش‌های اسلامی و انقلابی ایران شد.
وی با اشاره به اصلاح تبصره (۱) قانون حالت اشتغال گفت: این قانون مربوط به آن دسته از شهدا، جانبازان و آزادگان از کارافتاده کلی و مفقودالاثری است که مستخدم دولت نبوده و شهید، مفقود، جانباز یا آزاده‌ از کار افتاده شده‌اند. حدود ۵۰ هزار نفر از عزیزان ایثارگر که مشمول این قانون می‌شوند با توجه به میزان تحصیلات و تخصص آن‌ها حسب مورد از طرف بنیاد شهید و امور ایثارگران از محل کمک دولت به بنیاد شهید و امور ایثارگران، حقوق و مزایای هم‌طراز نظام هماهنگ دریافت خواهند کرد.

اوحدی ضمن تشکر از سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه در سال گذشته بسیاری از معوقات جامعه ایثارگری پرداخت شده است، اظهار داشت: با مساعدت و دستور سریع رییس سازمان برنامه و بودجه در خصوص مشمولان «قانون حالت اشتغال»، تا پایان تیرماه حقوق و مزایای خود را دریافت خواهند کرد.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین با اشاره به ماده ۳۸ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران گفت: بر اساس این ماده حقوق و مزایای پرسنل وظیفه و نیروهای داوطلب غیرشاغل که به‌صورت بسیج مردمی از سوی مراجع ذی‌صلاح مانند نیروی مقاومت بسیج، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش، کمیته امداد امام خمینی (ره)، جهاد سازندگی، سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه‌های علمیه و جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران به جبهه اعزام و به دلیل حضور در جبهه و یا بر اثر ترور شهید، مفقودالاثر، جانباز از کار افتاده کلی و آزاده از کار افتاده کلی شده‌اند، هم‌طراز کادر نیروهای مسلح تعیین و توسط بنیاد پرداخت خواهد شد. خوشبختانه احکام هم‌طرازی توسط ستاد کل نیروهای مسلح صادر و به بنیاد ارسال شده است. فرایند رسیدگی به این احکام با توجه به حجم بالای رکوردهای آن‌ که بیش از ۳ میلیون مورد است زمان‌بر خواهد بود اما مطالبات مشمولین که قبلاً طی دو مرحله به‌ صورت علی‌الحساب پرداخت شده تا پایان مرداد تسویه و پرداخت شود.

معاون رییس جمهوری با اشاره به ابلاغ آیین‌نامه و مصوباتی در خصوص مسکن ایثارگران گفت: تسهیلات مسکن ایثارگران بیش از ۲۰۰ درصد افزایش داشته و شاهد افزایش وام‌های مسکن در روستاها و شهرها و مراکز استان‌ها بودیم که نشان‌دهنده تحولی بزرگ در حوزه تصویب تسهیلات مسکن ایثارگران است.

اوحدی با تاکید بر لزوم توجه جدی دولت سیزدهم به جامعه ایثارگری خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در هفته‌های پایانی دولت دوازدهم قرار داریم باید با تلاش بیشتر رسالت خود را مبنی بر خدمت به جامعه ایثارگری انجام دهیم، خوشبختانه در ۳ ماه اول سال جاری شاهد اجرای مصوبات و آیین‌نامه‌های لازم از سوی هیئت دولت بودیم که اتفاق بزرگی را در مسیر خدمت به جامعه ایثارگری رغم زد.

منبع : بازار کار


خبر ۲۴ فروردین ۱۴۰۰- انتشار دفترچه آزمون استخدام فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر

با توجه به مجوزهای صادره از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور و در راستای اجرای بند (ج) ماده (۸۷ (قانون برنامه ششم توسعه به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز دستگاههای اجرایی کشور، آزمون استخدامی فرزندان شهداء و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر با ضوابط و شرایط ذیل اعلام میگردد

بخش اول: تعاریف

مفاهیم و تعاریف برخی از اصطلاحات بکار رفته در این متن دفترچه به شرح ذیل است:
الف) دستگاه اجرایی:
کلیه دستگاههای موضوع ماده (۵ (قانون مدیریت خدمات کشوری دستگاه اجرایی نامیده میشوند.
ب) ایثارگران:
منظور از ایثارگران مشمول در این دفترچه فرزندان شهداء و فرزندان جانبازان هفتاد درصد و بالاتر می باشد.
ج) بومی بودن:
داوطلب بومی فردی است که «متولد» یا «ساکن با سابقه ده سال سکونت» در همان شهرستان مربوط به شغل محل مورد تقاضا طبق بندهای زیر باشد.
تعریف بومی بودن:
۱ -شهرستان محل تولد مندرج در شناسنامه داوطلب با شهرستان مورد تقاضا یکی باشد.
تذکر: با توجه به تغییرات تقسیمات کشوری در سالهای مختلف، در صورت اختلاف نظر یا ابهام در خصوص شهرستان محل تولد، ملاک عمل نظر اداره کل ثبت احوال استان مربوطه خواهد بود.
۲ -استفاده از اولویت بومی از طریق سکونت بموجب تایید ساکن بودن و حداقل ده سال سکونت با ارائه استشهاد محلی بر اساس فرم مندرج در آگهی ( ممهور به مهر نیروی انتظامی ) پاسگاه یا کلانتری محل (در شهرستان مورد تقاضا) خواهد بود.
تبصره ۱ :داشتن گواهی تحصیل در مقاطع تحصیلی ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان در شهرستان محل مورد تقاضا با تایید اداره آموزش و پرورش شهرستان مربوطه میتواند به عنوان تمام یا قسمتی از سابقه ده سال سکونت به شرط ارائه استشهاد محلی مبنی بر تایید ساکن بودن فعلی فرد در شهرستان محل مورد تقاضا ملاک محاسبه قرار گیرد.
تبصره ۲ :افراد بومی شهرستانی متقاضی بهره مندی از اولویت بومی، میبایست در زمان ثبت نام، گزینه، «من متقاضی استفاده از اولویت بومی هستم» را انتخاب نمایند و ارائه فرم استشهاد محل سکونت برای برخورداری از اولویت بومی منحصراً برای داوطلبانی که بعد از اعلام نتایج آزمون برای مرحله بعدی استخدام به دستگاههای متقاضی معرفی می شوند، ضروری میباشد.
تبصره ۳ :مبنای شهرستان برای تعیین بومی بودن، تقسیمات کشوری در اولین روز ثبت نام برای آزمون میباشد.
تبصره ۴ :نمره مکتسبه داوطلب بومی شهرستانی (به استثنای شهرستان تهران و مراکز استان ها) در آزمون کتبی با ضریب یک و چهار دهم (۴/۱ (محاسبه و ملاک عمل قرار می گیرد.

بخش دوم : شرایط عمومی داوطلبان

۱ .داشتن تابعیت ایران؛
۲ .اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران؛
۳ .التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران؛
۴ .انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان؛
۵ .داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام میشوند؛
۶ .عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر؛
۷ .نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر؛
۸ .عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام در دستگاههای اجرایی توسط آراء مراجع قضایی و ذیصلاح؛
۹ .داوطلبان استخدام نباید جزء نیروهای بازخرید خدمت دستگاههای اجرایی و همچنین بازنشسته باشند؛
۱۰ .داشتن حداقل هجده (۱۸ (سال تمام برای فرزندان شهید و حداقل بیست (۲۰ (سال تمام برای فرزندان جانبازان هفتاد درصد و بالاتر.
تذکر۱: فرزندان شهید و فرزندان جانبازان هفتاد درصد و بالاتر از شرط رعایت حداکثر سن استخدام معاف می باشند.
تذکر۲: ملاک عمل در خصوص تاریخ فراغت از تحصیل، تاریخ فارغ التحصیلی مندرج در متن گواهینامه موقت یا دانشنامه، و در ارتباط با اتمام خدمت دوره ضرورت (تاریخ مندرج در قسمت خاتمه خدمت، کارت پایان خدمت) و همچنین در خصوص معافیت دائم (تاریخ مندرج در قسمت صدور کارت معافیت دائم)، آخرین روز ثبت نام آزمون (۳۱/۰۱/۱۴۰۰ (میباشد؛

بخش سوم : مواد آزمون عمومی

در این آزمون، سوالات در حیطه عمومی در مواد آزمونی زیر و به صورت چهار گزینهای با ضریب یک (۱ (بوده و به ازای هر پاسخ اشتباه به سوالات، یک سوم نمره منفی در نظر گرفته خواهد شد. ضمناً لازم به توضیح است مواد آزمون براساس مقاطع تحصیلی (دیپلم، کاردانی، کارشناسی و بالاتر) طراحی خواهد شد. در عناوین شغلی که از چند مقطع تحصیلی پذیرش انجام میشود، سطح مواد آزمون براساس پایینترین مقطع تحصیلی طراحی خواهد شد.
۱ .معارف اسلامی؛
۲ .زبان و ادبیات فارسی؛
۳ .اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی
۴ .ریاضی و آمار مقدماتی؛
۵ .زبان انگلیسی عمومی؛
۶ .هوش و توانمندیهای ذهنی؛
۷ .فناوری اطلاعات (مهارتهای Word ،PowerPoint ،Excel و Internet(؛
تبصره: اقلیتهای دینی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از پاسخگویی به سوالهای معارف اسلامی معاف بوده و در این صورت نمره مکتسبه این داوطلبان، بر اساس مجموع تراز شده سایر سوالهای آزمون محاسبه خواهد شد.

بخش چهارم : ضوابط و امتیازات قانونی

بر اساس هماهنگی های به عمل آمده با بنیاد شهید و امور ایثارگران، استخدام مشمولین بند «ج» ماده ۸۷) فرزندان شهداء و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر) از طریق شرکت در آزمون و رقابت بین کلیه داوطلبان ایثارگر مشمول قانون یاد شده و بر اساس نمره مکتسبه در امتحان با رعایت ساز و کارهای ذیل صورت میپذیرد:
۱ .ایثارگران متقاضی جهت ثبت نام و بهرهمندی از سهمیه استخدامی بند «ج» ماده ۸۷ ، لازم است ابتدا اطلاعات خود را در سامانه سجایا (سیستم جامع اطلاعات یکپارچه ایثارگران) ثبت نموده و توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران تایید گردد و در صورت عدم تایید بنیاد مذکور، مجاز به شرکت در این آزمون نمی باشند.
۲ .این مجوز استخدامی صرفاً مربوط به مشمولین بند «ج» ماده ۸۷) فرزندان شهداء و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر) بوده و باقیمانده سهمیه مذکور در صورت عدم تکمیل ظرفیت برای مشمولین این بند قانونی محفوظ خواهد ماند.

سایر امتیازات:

الف) حافظین قرآن:
بر اساس مصوبه شماره ۱۳۷۳۶/۲۰۰ مورخ ۱۴/۰۶/۱۳۹۰ شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی، ۱۰ درصد به امتیاز مکتسبه حافظان قرآن دارای درجات (۱ تا ۳ (برای حافظین قرآن در مشاغل مربی امور تربیتی مدارس، دبیری معارف اسلامی، کارشناس فرهنگی و هنری، کارشناس امور دینی لحاظ خواهد شد. همچنین برای مشاغلی که شرایط احراز آنها دیپلم می باشد، درجه پنج حفظ قرآن به شرط دارا بودن گواهینامه پایان دوره اول متوسطه از لحاظ استخدامی همتراز دیپلم می باشد و امتیاز ذکر شده نیز به افراد واجد شرایط اعلام شده در متن آگهی استخدامی منتشره تخصیص خواهد یافت.
ب) بومی:
نمره مکتسبه داوطلب بومی شهرستانی(به استثنای شهرستان تهران و مراکز استان ها) در آزمون با ضریب یک و چهار دهم (۴/۱ ( محاسبه و ملاک عمل قرار می گیرد.

بخش پنجم: مراحل ثبت نام

در زمان ثبت نام، داوطلبان می توانند با توجه به شرایط احراز اعلام شده، نسبت به انتخاب شغل محل هایی که شرایط احراز آنها رادارند، به ترتیب اولویت، حداکثر سه (۳ (شغل محل اقدام نمایند.
تذکر مهم:
۱ -در این آزمون داوطلبان بر اساس ترتیب نمره مکتسبه در سقف هر یک از اولویت های انتخابی و با توجه به ظرفیت های اعلام شده پذیرفته خواهند شد. پذیرش داوطلبان در هریک از شغل محل ها صرفاً بر اساس نمره مکتسبه آن ها و در رقابت با سایر داوطلبان ضمن در نظر گرفتن اولویت انتخاب شغل محل ها صورت خواهد پذیرفت.
۲ -با توجه به اینکه هر داوطلب می تواند تا سه شغل محل را انتخاب نماید، بنابراین ضریب بومی در شغل محل های انتخابی داوطلب صرفاً بر اساس شهرستانهایی در نظر گرفته خواهد شد که مشمول مصادیق بومی بودن مندرج در بند “ب” دفترچه باشند.
۳ -داوطلبان در انتخاب شهرستان بومی خود دقت لازم به عمل آورند، چنانچه به هر دلیل داوطلب بدون توجه به مصادیق بومی بودن مندرج در صفحه ۱ دفترچه، شغل محل بومی خود را انتخاب نماید، بعد از معرفی شدن و عدم تایید آن توسط دستگاه استخدام کننده، امتیاز بومی مکتسبه داوطلب حذف گردیده و با توجه به تکمیل سایر ظرفیت ها امکان جایابی مجدد صرفاً در مرحله تکمیل ظرفیت احتمالی امکان پذیر خواهد بود و صرفاً پس از فرایند اعلام نتایج نهایی، در صورت وجود سهمیه باقیمانده احتمالی از ظرفیت شغل محل های فاقد داوطلب و یا تکمیل ظرفیت نشده، مجدداً با توجه به انتخاب افراد فرایند تکمیل ظرفیت انجام خواهد شد.
۴ -پس از پایان ثبت نام و امکان ویرایش اطلاعات در مهلت تعیین شده، امکان تغییر اولویت و یا درخواست جدید برای انتخاب های جدید وجود ندارد.
۵ -حداقل مدرک تحصیلی لازم برای شرکت در مشاغل ستاد مرکزی دستگاه های اجرایی کارشناسی ارشد و بالاتر می باشد.
۶ -داوطلب متقاضی استخدام باید در زمان ثبت نام آزمون، شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در این دفترچه را داشته باشد.
الف) تهیه فایل عکس اسکن شده:
داوطلب باید یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر، اسکن نموده و فایل آن را برای ارسال از طریق برنامه ثبت نام اینترنتی آماده نماید:
عکس ۴ ۳ که در سال جاری گرفته شده باشد (عکس تمام رخ) فقط باید با فرمت JPG باشد. اندازه عکس اسکن شده باید حداقل ۳۰۰ ۲۰۰ پیکسل و حداکثر ۴۰۰ ۳۰۰ باشد. تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد. حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از ۷۰ کیلوبایت بیشتر باشد. حاشیه های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد. حتی الامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد.
تذکر (۱ :(اسکن عکس از روی کارت های شناسایی (کارت ملی، شناسنامه و …) قابل قبول نمی باشد و داوطلبان لازم است از اصل عکس و مطابق با توضیحات فوق، اقدام به اسکن نمایند.
تذکر (۲ :(عکس خواهران باید با حجاب و صورت کامل آنان مشخص باشد.
تذکر (۳ :(با توجه به مشکلات به وجود آمده در آزمونهای قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان، که این موضوع اکثراً برای داوطلبانی که ثبت نام آنان توسط دیگران انجام میشود رخ داده است. تاکید میگردد که علاوه بر کنترل اطلاعات ثبتنامی، حتما نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباهاً عکس داوطلب دیگری به جای عکس شما الصاق نگردد. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.
ب) پرداخت وجه:
ثبت نام به صورت اینترنتی از روز سه شنبه ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ لغایت روز سهشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ انجام خواهد پذیرفت. مدت ثبت نام به هیچ وجه قابل تمدید نخواهد بود.
متقاضیان واجد شرایط باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی org.sanjesh.www مراجعه و پس از پرداخت مبلغ ۰۰۰/۹۰۰ نهصدهزار) ریال به صورت الکترونیکی و با کارت های بانکی متصل به شبکه ی شتاب نسبت به تکمیل فرم ثبت نام و ارائه اطلاعات مورد نیاز اقدام نمایند.
موکداً تاکید میگردد مدت زمان تعیین شده برای ثبت نام تمدید نمی گردد و متقاضیان باید در مدت زمان فوق نسبت به ثبت نام اقدام نموده و از موکول نمودن آن به روزهای پایانی خودداری نمایند. متقاضیان شرکت در آزمون باید پس از پایان ثبت نام کد رهگیری خود را یادداشت نموده و تا پایان مراحل استخدام نزد خود نگهداری نمایند. به ثبت نام های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجوه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمیگردد.
ج) تکمیل تقاضانامه ثبت نام:
– در ردیفهای ۱ ،۲ و ۳ ،داوطلب باید در محل مورد نظر نام خانوادگی (فامیلی)، نام و نام پدر خود را مطابق با شناسنامه بطورکامل وارد نماید (از بکاربردن مد، تشدید، الف محذوف یا همزه خودداری شود)
– در ردیف ۴ ،داوطلب باید کد ملی خود را که ده رقم می باشد از چپ به راست در محل مربوط درج نماید و از درج ممیز و یا خط تیره خودداری نماید. ضمناً داوطلبانی که تاکنون موفق به اخذ کارت ملی نشده اند برای اطلاع از شماره کد ملی خود با شماره تلفن گویای
۶۶۷۰۷۱۳۱-۰۲۱ تماس حاصل نمایند.
– در ردیف ۵ ،داوطلب باید برحسب اینکه زن یا مرد می باشد منحصراً مربع مربوط را علامتگذاری نماید.
– در ردیف ۶ ،داوطلب باید ازسمت چپ به راست فقط شماره شناسنامه خود را در محل مربوطه درج نماید و ازدرج حروف، ممیز و یا خط تیره که در بعضی شناسنامه ها درج گردیده خودداری نماید.
– در ردیف ۷ ،داوطلب باید تاریخ تولد خود را به صورت سال، ماه و روز درمحل مربوط درج نماید.
– در ردیف ۸ ،داوطلب باید بر حسب اینکه مجرد یا متاهل می باشد مربع مربوط را علامتگذاری نماید.
– در ردیف ۹ ،داوطلب بایدکد استان و شهرستان محل تولد خود را با توجه به جدول مندرج درصفحه ۸۹ مشخص و در این محل درج نماید.
– در ردیف ۱۰ ،داوطلب باید با علامتگذاری در یکی از مربع ها، دین خود را مشخص نماید.
– در ردیف ۱۱ ،داوطلبان مرد باید وضعیت نظام وظیفه خود را با علامتگذاری در مربع مربوطه مشخص نمایند.
– در ردیف ۱۲ ،داوطلبان چپ دست باید این مربع را علامتگذاری نمایند
در ردیف ۱۳ ،داوطلب متقاضی استفاده از سهمیه ایثارگران وضعیت ایثارگری خود را (فرزندشهیدو فرزند جانباز۷۰ درصد و بالاتر) در این بند علامتگذاری نماید.
– در ردیف ۱۴ ،مشمولان حافظان قرآن درجه ۱ تا ۵ این بند را علامتگذاری نمایند.
– در ردیف ۱۵ ،داوطلب باید آخرین مقطع تحصیلی خود را در این بند علامتگذاری نماید ( براساس ضوابط مندرج در دفترچه راهنما)
– در ردیف ۱۶و ۱۷ ،داوطلب باید عنوان رشته تحصیلی وگرایش خود را مشخص و در این محل درج نماید.
– در ردیف ۱۸ ،داوطلب باید دانشگاه یا موسسه محل اخذ مدرک تحصیل خود را درج نماید.
– در ردیف ۱۹ ،داوطلب باید تاریخ فارغ التحصیلی آخرین مقطع تحصیلی خود را به سال و ماه و روز در این قسمت درج نماید.
– در ردیف ۲۰ ،داوطلب باید معدل آخرین مدرک تحصیلی خود را درج نماید.
– در ردیف ۲۱ و ۲۲ ،داوطلب باید کد و عنوان استان و شهرستان جهت تعیین حوزه امتحانی با توجه به جدول مندرج در صفحه ۸۹ مشخص و در این محل درج نماید .همچنین آدرس دقیق پستی و کدپستی دقیق خود را که یک عدد ده رقمی می باشد در محل مربوط درج نماید و از درج ممیز و یا خط تیره خودداری نماید.
– در ردیف ۲۲ ،داوطلب باید کد پستی ده رقمی خود را درج نماید.
– در ردیف ۲۳ ،داوطلب شماره تلفن ثابت با کد شهر خود را در محل مربوط درج نماید.
– در ردیف ۲۴ ،داوطلب شماره تلفن همراه خود را در محل مربوط درج نماید.
– در ردیف ۲۵ ،داوطلب متقاضی می تواند آدرس پست الکترونیکی خود را درج نماید.
– در ردیف ۲۶ ،داوطلب میبایست کد و عنوان استان و شهرستان و آدرس محل سکونت خود را در این محل درج نماید.
– در ردیف ۲۷ ،داوطلب برای انتخاب سه شغل محل صرفاً از شغل محل هایی می تواند انتخاب نماید که هر شغل محل از نظر مقاطع تحصیلی مشابه و در یک سطح باشند. چنانچه اولویت اول داوطلبان مقطع کارشناسی و بالاتر باشد سایر اولویت های داوطلب نیز باید در مقطع کارشناسی و بالاتر باشد. چنانچه اولویت اول داوطلبان مقطع کاردانی باشد سایر اولویت های داوطلب نیز باید در مقطع کاردانی باشد. چنانچه اولویت اول داوطلبان مقطع دیپلم باشد سایر اولویت های داوطلب نیز باید در مقطع دیپلم باشد.
تذکر مهم ۱ :داوطلب برای انتخاب سه شغل محل صرفاً از شغل محل هایی می تواند انتخاب نماید که هر شغل محل از نظر مقاطع تحصیلی مشابه و در یک سطح باشند. چنانچه اولویت اول داوطلبان مقطع کارشناسی و بالاتر باشد سایر اولویت های داوطلب نیز باید در مقطع کارشناسی و بالاتر باشد. چنانچه اولویت اول داوطلبان مقطع کاردانی باشد سایر اولویت های داوطلب نیز باید در مقطع کاردانی باشد. چنانچه اولویت اول داوطلبان مقطع دیپلم باشد سایر اولویت های داوطلب نیز باید در مقطع دیپلم باشد.
تذکر مهم ۲ :داوطلبان بایددر انتخاب کد شغل محل به نام شغل، محل خدمت، جنس و ظرفیت پذیرش، جدول شرایط احراز توجه نمایند.

د) زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت شرکت در آن:

داوطلبان لازم است برای اطلاع از تاریخ پرینت کارت شرکت در آزمون و زمان برگزاری آزمون به اطلاعیهای که در روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۰/۲/۱۲ در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر میگردد مراجعه نمایند.

بخش ششم: نحوه اعلام نتیجه

با توجه به اینکه در این آزمون داوطلبان به سوالات آزمون عمومی پاسخ خواهند داد، بنابراین ملاک معرفی افراد به ترتیب نمره مکتسبه آنان (نمره آزمون عمومی و امتیازات قانونی مربوطه) و به تعداد یک برابر ظرفیت پذیرش در هر شغل محل صورت میپذیرد.

بخش هفتم: تذکرات مهم

۱ -با توجه به اینکه، دستگاههای استخدام کننده مدارک، مستندات و اطلاعات خوداظهاری داوطلبان را پس از معرفی آن ها توسط سازمان سنجش آموزش کشور بررسی خواهند نمود، لذا مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلامشده در مفاد آگهی و ارائه کامل مدارک و مستندات در زمان بررسی مدارک و گزینش بر عهده داوطلب خواهد بود و در صورتی که مدارک داوطلبان از جمله مدارک تحصیلی، پایان خدمت یا معافیت دائم، ایثارگری و سایر اطلاعات خود اظهاری داوطلب در تقاضانامه ثبت نامی، مغایر با شرایط مندرج در این آگهی باشد، برای داوطلب حقی ایجاد نخواهد کرد و در هر مرحله از امتحان (اعلام نتایج اولیه، گزینش و حتی در صورت پذیرش نهایی)، داوطلب از ادامه فرآیند جذب و استخدام حذف خواهد شد و حتی در صورت صدور حکم استخدامی، حکم مزبور لغو و بلااثر میشود.
۲ -داوطلبان استخدام می بایست شرایط احراز مشاغل مندرج در این دفترچه آگهی استخدامی در شغل محل مربوطه را دارا باشند.
تبصره: با توجه به اینکه در این آزمون رشته تحصیلی ملاک بوده بنابراین داوطلبان استخدام از شرط گرایش تحصیلی صرفاً در این آزمون معاف می باشند و در صورتی که رشته تحصیلی داوطلب صرف نظر از گرایش تحصیلی در آگهی استخدامی درج شده باشد داوطلب می تواند در آزمون استخدامی ثبت نام نماید.
۳ -به منظور احراز مهارتهای پایه و عمومی فنّاوری اطلاعات افراد واجد شرایط جهت استخدام در مشاغل تخصصی، کارشناسی و بالاتر (موضوع تبصره دو ماده (۴۲ (قانون مدیریت خدمات کشوری) پذیرفتهشدگان نهایی موظفند حداکثر یک ماه پس از اعلام تایید گزینش، مدارک مربوط به کسب مهارتهای هفتگانه (ICDL )صادره از مراکز و موسسات تایید صلاحیت شده توسط سازمان اداری و استخدامی کشور را ارائه نمایند. بدیهی است کسانی که فاقد گواهینامههای مذکور میباشند و یا گواهینامه آنان از مراکز تعیین صلاحیت شده نمیباشد، موظفند برای شرکت در آزمون تعیین سطح و دریافت گواهینامه مذکور به یکی از مراکز تعیین صلاحیت شده در بخش اعتبار سنجی موسسات آموزشی (با عنوان موسسات تعیین صلاحیت شده) که در درگاه الکترونیکی سازمان اداری و استخدامی کشور با آدرس ir.gov.aro.www://https قابل مشاهده میباشد، مراجعه نمایند.
۴ -استخدام افراد با رعایت قوانین و مقررات مربوطه، برای تمامی دستگاههای اجرایی به صورت رسمی خواهد بود.
۵ -دارندگان مدارک تحصیلی پایینتر از مقاطع تحصیلی اعلامشده در شرایط احراز هر یک از شغل محل های مذکور در این دفترچه حق شرکت در آزمون آن شغل محل ها را ندارند.
۶ -افراد دارای مدارک تحصیلی بالاتر از مقاطع تحصیلی اعلامشده، برای شرکت در آزمون میبایست مدرک (مقطع و رشته تحصیلی) ذکر شده در این دفترچه را داشته باشند. بدیهی است صدور حکم کارگزینی پذیرفتهشدگان بر اساس مقاطع تحصیلی مندرج در دفترچه ثبت نام میباشد.
۷ -حداقل مدرک تحصیلی لازم برای شرکت در مشاغل ستاد مرکزی دستگاههای اجرایی کارشناسی ارشد و بالاتر می باشد.
۸ -بر اساس بند(ز) ماده (۴۲ (قانون مدیریت خدمات کشوری و آیین نامه شماره ۸۸۳۸۴/۴۴۱۷۸ مورخ ۲۲/۰۴/۱۳۸۹وزیران عضو کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک، داوطلبان استخدام میبایست سلامت جسمانی، روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام میشوند را داشته باشند در صورت عدم تایید توانایی داوطلبان استخدام توسط دستگاه مربوطه در مرحله بررسی مدارک و معاینه پزشکی، مرجع رسیدگی به اعتراض داوطلبان، شورای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان مربوطه میباشد.
۹ -اسامی پذیرفتهشدگان نهایی از طریق درگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی org.sanjesh.www به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.
۱۰ -مدارک تحصیلی فارغالتحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی در صورت پذیرفته شدن در آزمون، حداکثر ۲ ماه پس از اعلام نتیجه نهایی باید به تایید سازمان مرکزی دانشگاه مذکور برسد.
۱۱ -دستگاه اجرایی موظف است پس از وصول نظر گزینش، نسبت به اطلاع رسانی به پذیرفتهشدگان نهایی اقدام نماید.
۱۲ -در صورت عدم تکمیل ظرفیت در شغل محل های آزمون در دستگاههای اجرایی، تکمیل ظرفیت از بین سایر شرکت کنندگان
آزمون با رعایت قوانین و مقررات مربوط و به ترتیب نمره فضلی در شغل محل های مربوطه صورت خواهد پذیرفت.

شرایط اختصاصی دستگاههای اجرایی:

قوه قضائیه:
۱ .پذیرفته شدگان شغل متصدی امور دفتری در محلهای تبریز – خوی – ایواوغلی – نازلو – انزل – اصلاندوز – نمین – برخوار – خمینی شهر- شاهین شهر و میمه – شهرضا – فلاورجان – لنجان – مبارکه – نجف آباد – کرج – فردیس – چهارباغ – ایلام – لواسانات – رودبار قصران – شهریار – شریف آباد – ملارد – بهارستان – قرچک – پردیس – فارسان – بروجن – درمیان – بیرجند – رازو جرگلان – مانه و سملقان – بجنورد – اهواز – بندرماهشهر – خرمشهر – آبادان – شوشتر – رامهرمز – بزینه رود – سمنان – زاهدان – زابل – خاش – شیراز – کازرون – اوز –فورگ – بیضا – اسفرورین – الموت غربی – بشاریات – کردستان – ماهان – سیرجان – کهنوج – زرند – کرمان – کرمانشاه – یاسوج – کهگیلویه – گچساران – گنبدکاووس – کردکوی – رودبار – رضوانشهر – میاندرود – آمل – بابل – عباس آباد – رامسر – چمستان – نوشهر – کلاردشت –ساوه – خنداب – اسدآباد – کبودرآهنگ – یزد در پست مسئول خدمات اداری بکار گرفته میشوند.
۲ .پذیرفته شدگان شغل حسابدار در محلهای لواسانات – پاکدشت – تایباد – کنارک – قروه – بانه در پست مسئول خدمات مالی بکار گرفته میشوند.
۳ .پذیرفته شدگان شغل مسئول ابلاغ و اجرا در محل کجور در پست مددکار اجتماعی بکار گرفته میشوند.
۴ .پذیرفته شدگان شغل متصدی امور دفتری در محلهای بیله سوار – نمین – برخوار – فلاورجان – لنجان – نجف آباد – کرج – لواسانات – رودبار قصران – شهریار – پاکدشت – شریف آباد – ملارد – بهارستان – قرچک – پردیس – رازو جرگلان –ندرماهشهر – خرمشهر – رامهرمز بزینه رود – زاهدان – زرین دشت – اشکنان – کرمان – رودبار – مرزن آباد – ساوه –بندرعباس – قشم – کبودرآهنگ – یزد در پست ماشین نویس بکار گرفته میشوند.
۵ .پذیرفته شدگان شغل کارشناس راهبری حراست در محل بجنورد در پست کارشناس بازرسی و نظارت بکار گرفته میشوند.
۶ .پذیرفته شدگان شغل کارشناس حراست فیزیکی در محل بجنورد در پست کارشناس حراست بکار گرفته میشوند.
۷ .پذیرفته شدگان شغل کارشناس حراست اسناد و مدارک در محل بجنورد در پست کارشناس حراست بکار گرفته میشوند.
۸ .پذیرفته شدگان شغل کاردان فناوری اطلاعات در محل ملارد در پست کاردان شبکه بکار گرفته میشوند.
۹ .پذیرفته شدگان شغل کارشناس امور ساختمان و تاسیسات در محل خنداب در پست کاردان تاسیسات بکار گرفته میشوند.
۱۰ .پذیرفته شدگان شغل مسئول ابلاغ و اجرا در محلهای عسلویه – دیر – دیلم – گناوه در پست تقریرنویس بکار گرفته میشوند.
سازمان انتقال خون ایران:
۱ .پذیرفته شدگان شغل کارشناس امور اداری در شهرهای اصفهان، تبریز، مشهد، ساری در پست سازمانی کارگزین بکار گرفته میشوند.
۲ .پذیرفته شدگان شغل کاردان امور مالی در شهرهای ایلام، تبریز، ارومیه، تهران، بجنورد، زنجان، سمنان، شیراز، قم، سنندج، کرمانشاه، یاسوج، خرم آباد و اراک در پست سازمانی جمعدار اموال مشغول بکار گرفته میشوند.
۳ .پذیرفته شدگان شغل کاردان امور مالی در شهرهای شهرکرد ، مشهد ، زاهدان ، قزوین و کرمانشاه در پست سازمانی مسئول انبار بکار گرفته میشوند.
سازمان ثبت اسناد و املاک کشور:
پذیرفته شدگان شغل کاردان امور اداری، در پست بایگان بکار گرفته میشوند.

سازمان حفاظت محیط زیست:
۱ .شغل مامور اجرایی محیط زیست (۱ ،(برای پست محیط بان راننده در نظر گرفته شده است.
۲ .شغل مامور اجرایی محیط زیست (۲ ،(برای پست محیط بان نگهبان در نظر گرفته شده است.
۳ .شغل مامور اجرایی محیط زیست (۳ ،(برای پست محیط بان اسلحه دار در نظر گرفته شده است.
۴ .شغل مامور اجرایی محیط زیست (۴ ،(برای پست محیط بان جانشین در نظر گرفته شده است.
۵ .شغل مامور اجرایی محیط زیست (۵ ،(برای پست محیط بان در نظر گرفته شده است.
۶ .شغل مامور اجرایی محیط زیست (۶ ،(برای پست محیط بان قایقران در نظر گرفته شده است.
سازمان هواشناسی کشور:
۱ .طی نمودن موفقیت آمیز دوره های آموزشی تخصصی هواشناسی بمدت حداقل شش ماه در مرکز آموزش هواشناسی و علوم جو جهت دارندگان سایر مدارک تحصیلی (غیراز رشته تحصیلی هواشناسی) برای متقاضیان مشاغل اختصاصی هواشناسی الزامی است.
۲ .ارائه تعهدخدمت نوبتکاری (شیفتی) در شغل کارشناس هواشناسی همدیدی الزامی میباشد.
وزارت آموزش وپرورش:
طی دوره یکساله مهارت آموزی توسط پذیرفته شدگان با رعایت شرایط و ضوابط ذیل:
۱ .به استناد مجوز شماره ۳۸۹۹۵۷ مورخ ۱۵/۱۱/۱۳۹۹ سازمان اداری و استخدامی کشور و مفاد ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، پذیرفته شدگان نهایی مشاغل آموزشی در آموزش و پرورش، ملزم به گذراندن دوره یکساله مهارت آموزی (این دوره شامل مجموعه ای از دروس تربیتی، تخصصی و کارورزی (نظری، مهارتی) است که برای دانشآموختگان رشته های مختلف دانشگاهی و حوزوی پذیرفته شده در آزمونهای استخدامی آموزش و پرورش برابر آییننامه خاص خود برگزار میشود)، در دانشگاه فرهنگیان (رشتههای شغلی دبیر، آموزگار، مربی امورتربیتی، مشاور، مراقب سلامت) و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی (رشته شغلی هنرآموز) ، بدون دریافت حقوق و مزایا بوده و صدور حکم استخدامی منوط به کسب موفقیت در دوره مذکور میباشد.
۲ .مهارت آموزانی که از حضور در کلاس درسی، امتحانات مواد درسی خودداری نمایند به عنوان انصراف از ادامه روند استخدام تلقی شده و مشمول پرداخت هزینه های دوره آموزشی و خسارتهای وارده خواهند بود.
۳ .بخشی از هزینههای برگزاری دوره یکساله مهارتآموزی (خدمات آموزشی و رفاهی) برعهده داوطلب خواهد بود و چنانچه هریک از پذیرفته شدگان در طول برگزاری دوره یکساله مهارتآموزی از ادامه تحصیل و اشتغال منصرف شوند، وزارت آموزش و پرورش میتواند به تشخیص خود نسبت به محاسبه و اخذ هزینه های مربوط اقدام نماید.
۴ .شرایط، ضوابط و نحوه ثبت نام در دوره یکساله مهارتآموزی بعد از قبولی نهایی و تایید صلاحیتهای عمومی توسط گزینش، از سوی دانشگاههای مجری دوره یکساله مهارتآموزی (دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی) اعلام خواهد شد. رعایت ضوابط و مقررات اعلام شده از سوی دانشگاه مجری دوره مزبور، الزامی میباشد. پذیرفتهشدگان نهایی رشته های شغلی هنرآموز جهت اطلاع از نحوه ثبتنام و شرکت یکساله مهارتآموزی میبایست از طریق پایگاه اطلاعرسانی دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی به نشانی edu.srttu.www و پذیرفته شدگان نهایی رشته های شغلی آموزگار، دبیر، مراقب سلامت، مشاور، مربی امور تربیتی نیز از طریق پایگاه اطلاعرسانی دانشگاه فرهنگیان به نشانی ir.ac.cfu.www موضوع را پیگیری نمایند.
۵ .مدت دوره یکساله مهارتآموزی جزء سنوات خدمتی محسوب نخواهد شد و صرفاً به عنوان شرط استخدام رسمی در آموزش و پرورش میباشد. گواهی پایان دوره مهارتآموزی دارای ارزش برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی نمیباشد.
۶ .محل مهارت آموزی دوره یکساله، براساس شغل محل پس از اعلام نتایج قطعی تعیین خواهد شد.
۷ .تغییر محل مهارتآموزی، صرفاً در صورت وجود شغل، با رعایت جنسیت از طریق دانشگاه فرهنگیان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
۸ .مهارت آموزان در زمان ثبتنام در مراکز مجری دوره یکساله مهارت آموزی ملزم به ارائه مدرک روخوانی و روانخوانی قرآن کریم و مدرک ICDL میباشند، در غیراینصورت باید تعهد نمایند که قبل از اتمام دوره یکساله مهارت آموزی، مدارک مزبور را ارائه نمایند.
۹ .دانشگاههای مجری دوره مهارت آموزی، مسئولیتی در قبال اسکان و تغذیه مهارت آموزان ندارند در صورت وجود امکانات و تقاضای افراد، ارائه خدمات با اخذ هزینه مربوط امکانپذیر خواهد بود.
۱۰ .پذیرفته شدگان شغل محلهای آموزش و پرورش عشایری؛ بعد از گذراندن موفقیت آمیز دوره یکساله مهارتآموزی، جهت تعیین محل خدمت در اختیار اداره کل آموزش و پرورش استان مربوط قرار خواهند گرفت.
تذکرات مهم:
۱ .برخورداری از حُسن شهرت و عامل بودن به اخلاق و شئونات معلمی براساس شرایط احراز شغل در طرح طبقه بندی مشاغل معلمان.
۲ .تغییر منطقه محل خدمت تعیین شده در این دفترچه، بعد از قبولی نهایی و قبل از استخدام و اشتغال بکار، تحت هر شرایطی (تاهل، تجرد، تکفل، فوت والدین، تبعیت از همسر، همسر کارمند ارگان و یا نهاد خاص، استفاده سهمیه خاص و …) ممنوع بوده و بعد از اشتغال بکار نیز تابع ضوابط و مقررات نقل و انتقال فرهنگیان خواهد بود.
۳ .صدور احکام و ابلاغ اشتغال به کار معلمان جدیدالورود به آموزش و پرورش، مشروط به ادای سوگند معلمی و امضای سوگندنامه  معلمی خواهد بود. متن امضا سوگندنامه در پرونده معلمان نگهداری میشود.
۴ .فارغ التحصیلان مراکز تربیت معلم (سابق)، دانشگاه فرهنگیان و فارغالتحصیلان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی که دارای تعهد خدمت به وزارت آموزش و پرورش میباشند حق ثبتنام در آزمون استخدامی را ندارند.
۵ .محل خدمت یک منطقه آموزشی است که حسب نیاز آموزش و پرورش جهت استخدام و اشتغال پذیرفتهشدگان نهایی، در این آگهی مشخص شده است.
۶ .منطقه آموزشی/ شهرستان محل خدمت در حکم براساس مفاد این دفترچه تعیین میگردد.
۷ .متقاضیان عناوین شغلی سرایداری، پس از قبولی، تنها دورههای بدو خدمت را طی خواهند نمود. سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور: خدمت در شغل مراقب اقدامات تامینی و تربیتی زندان ها به صورت نوبت کاری (شیفتی) در محدوده داخل بندها و زندانها و تابع دستورالعمل سازمان میباشد و دارا بودن حداقل قد ۱۶۵ سانتی متر برای آقایان و ۱۵۵ سانتی متر برای بانوان الزامی است.
۱ .الزامات ذیل در خصوص شغل مذکور و کارشناس حقوقی ضروری می باشد.
۲ .علاوه بر مصاحبه استخدامی، آزمون عملی به منظور سنجش آمادگی جسمانی افراد توسط سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور برگزار خواهد شد.
۳ .پذیرفته شدگان در مشاغل کارشناس حقوقی الزاماً می بایست قبل از شروع بکار، دوره آموزشی تخصصی مرتبط با شغل پیش بینی شده از سوی این سازمان را با موفقت طی نمایند.
سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور:
۱ .داوطلبان استخدام در آزمون مشاغل عملیاتی آتش نشانی علاوه بر آزمون علمی، می بایست در آزمون عملی نیز حائز شرایط لازم شوند.
۲ .پذیرفته شدگان شغل آتش نشان در استان آذربایجانغربی(سیلوانا و چهاربرج)، خراسان رضوی(نقاب)، البرز(هشتگرد) و خراسان جنوبی (طبس مسینا) در شغل راننده آتش نشان بکار گرفته خواهند شد. حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی:
۱ .از کلیه پذیرفته شدگان رشته شغلهای جدول فوق آزمون تخصصی عملی، گرفته خواهد شد.
۲ .پذیرفته شدگان شغل محل طراح در پست کارشناس معماری به کارگرفته خواهند شد.
پذیرفته شدگان شغل محل کارشناس امور پژوهش در پست کارشناس مطالعات فرهنگ و ادب پایداری بکار گرفته خواهند شد.

برای مشاهده دفترچه آزمون اینجا کلیک نمایید
برای ثبتنام اینجا کیلیک کنید

استخدام ۴۰۱ فرزند شهید و جانباز در کردستان

مدیرکل بنیاد شهید کردستان گفت: در حال حاضر ۴۰۱ فرزند شهید و جانباز بالای ۷۰ درصد در کردستان داریم که شرایط استخدام آنها در دستگاه‌های دولتی فراهم شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، رضا نجفی در جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و امضای تفاهم نامه‌های تامین مسکن و ساماندهی اشتغال و کارآفرینی ایثارگران استان کردستان که با حضور سعید اوحدی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید کشور در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: استان کردستان در طول چند دهه از عمر انقلاب ۵ هزار و ۵۰۴ را تقدیم این انقلاب کرده است و این جای افتخار برای مردمان این سرزمین دارد.

وی افزود: یکی از مشکلات ما مشکل درمانی جامعه ایثارگری در سال‌های گذشته بنا بر بدهی بنیاد به بیمه دی بود است که با همکاری بیمه دی امروز کمتر از ۴۸ ساعت تمام هزینه‌های درمانی به این افراد بازپرداخت می‌شود.

مدیرکل بنیاد شهید کردستان ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات جامعه ایثارگری پرداخت بدهی به دانشگاه ها، اشتغال و تسهیلات مسکن بود که خوشبختانه توانستیم در سال گذشته این مشکلات را رفع کنیم.

نجفی یادآور شد: فرزندان شهدا در کردستان مشکلات بسیاری از لحاظ اشتغال دارند که امیدواریم در استخدامی جدید که روز پنجشنبه هفته جاری دفترچه این آزمون منتشر می‌شود، بتوان مشکل آنان را رفع کرد.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۴۰۱ فرزند شهید و جانباز بالای ۷۰ درصد داریم که برگزاری این استخدامی می‌تواند شرایط زندگی این یادگاران را بهبود بخشد.

منبع : خبرگزاری فارس


استخدام ۱۶ هزار فرزند شهید و جانباز در دستگاه‌های دولتی کشور

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید کشور گفت: ظرفیت استخدام ۱۶ هزار فرزند شهید و جانباز در دستگاه های کشور با حمایت های دولت فراهم شده و اجرایی شدن این طرح به زودی آغاز می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، سعید اوحدی در جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و امضای تفاهم نامه های تامین مسکن و ساماندهی اشتغال و کارآفرینی ایثارگران استان کردستان, اظهار کرد: دستور استخدام همه فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد تا پایان کار دولت دوازدهم صادر شده که دستور بسیار بزرگی بود و تا به حال سابقه دستور استخدام این میزان فرزند شهید و جانباز را در هیچ دولتی نداشته ایم.

وی افزود: به فرموده حضرت امام خمینی‌(ره) «بنیاد شهید افضل نهادها است» و قداست دارد که این قداست برگرفته از جامعه هدف بنیاد است و ما هم که در بنیاد فرصت خدمت پیدا کرده‌ایم باید تمام تلاش و همتمان را در راه خدمت به این جامعه مقدس بگذاریم.

معاون رئیس جمهور با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در بنیاد در دوره جدید، بیان کرد: در این دوره سعی کردیم تمرکز فعالیت‌ها در مرکز را کم کنیم و به استان‌ها توجه بیشتری داشته باشیم, در همین راستا طی سال گذشته سفرهای استانی داشتیم و در این سفرها ضمن پیگیری موضوع زمین، مسکن، اشتغال و مسائل بیمه، دارو، درمان و… ایثارگران، سعی کردیم با خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان هر استان هم دیدار و گفت‌وگو کنیم و مطالبات و درخواست آن‌ها را بشنویم و بررسی کنیم.

اوحدی در خصوص استخدام و اشتغال فرزندان شهدا و جانبازان، گفت: طبق قانون تا پایان برنامه ششم توسعه باید فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد استخدام شوند که پایان برنامه ششم یک سال و نیم دیگر است و معمولاً یک سال هم تمدید می‌شود، یعنی حدوداً دو سال دیگر اما مکاتباتی با رئیس جمهور انجام داده و از ایشان خواستیم تا پایان دولت این استخدام‌ها اتفاق بیفتد که ایشان نیز دستور استخدام ۱۶ هزار نفر از این عزیزان را صادر کردند.

وی با تاکید بر طولانی و سخت بودن فرآیند استخدام این تعداد از متقاضیان، ادامه داد: برای این کار ابتدا باید سازمان امور استخدامی کشور پست‌های خالی را از همه دستگاه‌ها استعلام و پست‌های جدید را اعلام می‌کرد, از سوی دیگر معاونت تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز مدارک تحصیلی فرزندان شهدا و جانبازان مورد نظر و تعداد محصلین هر رشته را از طریق سامانه سجایا جمع‌آوری می‌کرد که کار سنگینی بود و تلاش شبانه‌روزی عزیزان را به همراه داشت اما این فهرست تهیه شد و به جمع‌بندی قطعی درباره استخدام این عزیزان رسیدیم.

معاون رئیس جمهور درباره شرایط و چگونگی استخدام فرزندان شاهد و ایثارگر اظهار کرد: مطابق اعلام رئیس سازمان امور استخدامی کشور برای فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد که مدرک لیسانس و فوق‌لیسانس دارند مشکلی وجود ندارد اما برای افراد با مدرک دیپلم فقط در پست‌های خاصی امکان استخدام وجود خواهد داشت.

اوحدی ادامه داد: طبق مصوبه، دولت امکان استخدام افراد با مدرک دیپلم وجود ندارد و از طرفی دستور است که همه این عزیزان استخدام شوند، لذا برای افراد با مدرک دیپلم استثنا قائل شده‌اند, چرا که معمولاً در وزارتخانه‌ها پست برای مدرک دیپلم نداریم اما چند مجموعه که معمولاً افراد دیپلم را هم استخدام می‌کنند، قول مساعدت داده‌اند که افراد دیپلم هم استخدام شوند.

وی درباره تاریخ برگزاری آزمون استخدامی فرزندان شاهد و ایثارگر هم بیان کرد: مجلس مصوب کرده است که هر استخدامی در کشور باید از طریق آزمون صورت بگیرد اما این آزمون برای عموم نیست، بلکه فقط بین خود فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد برگزار می‌شود.

رئیس بنیاد شهید کشور افزود: از آنجا که آزمون‌های کشور را سازمان سنجش برگزار می‌کند، با این سازمان رایزنی‌هایی شده و پنجشنبه همین هفته دفترچه آزمون استخدامی منتشر شده و تا پایان کار دولت فرزندان این عزیزان استخدام می‌شوند, البته این حق خانواده‌های شاهد و ایثارگر است و چیزی نیست که خدای نکرده کسی بخواهد سر این عزیزان منتی بگذارد.

اوحدی با اشاره به پرداخت معوقات چند هزار میلیاردی بنیاد شهید و امور ایثارگران در حوزه‌های مختلف طی سال گذشته در شرایط بد اقتصادی و تحریمی دولت و کشور، گفت: فقط با عنایت شهدا و دعا و نیت پاک جانبازان و آزادگان این معوقات پرداخت شد، اما بودجه سال ۱۴۰۰ با حمایت خوب دولت و مجلس شورای اسلامی کاملاً متفاوت از بودجه امسال است و تلاش ما این است که در سایه شهدا، بتوانیم به شکلی که شرمنده شهدا و ایثارگران نباشیم، ارائه خدمت کنیم.

وی افزود: اگر امروز ما اعتباری در بنیاد شهید داریم و اگر بنیاد شهید احترامی دارد باید گفت این احترام و قداست به اعتبار جامعه ایثارگری است.

رئیس بنیاد شهید کشور اظهار کرد: ما اگر قدرشناس جامعه ایثارگری نباشیم قطعا جزو جامعه بنیاد شهید نیستیم, بنیاد شهید جای انسان‌هایی است که باورشان شود خدا نعمت‌ الهی را به عنوان توفیق خدمت به جامعه ایثارگری به آنها داده است.

وی ادامه داد: امام فرمودند: «خدمت به خانواده معظم شهدا خدمت به نبی اکرم(ص) است» و خداوند فرمود: «من خودم جانشین شهید در بین خانواده‌اش هستم» اگر کسی توفیق پیدا کرد که رضایت جامعه ایثارگری را به دست آورد، قطعا رضایت خدا را به دست آورده است.

منبع : خبرگزاری فارس


اطلاعیه آزمون استخدامی خاص فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالات

اطلاعیه سازمان اداری و استخدامی کشور درخصوص آزمون استخدامی خاص فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر(موضوع تکلیف بند (ج) ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه)

با توجه به مجوز های صادره و در راستای اجرای بند (ج) ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه، آزمون استخدامی برای جذب فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر در دستگاهها اجرایی برگزار خواهد شد. متقاضیان واجد شرایط بند قانونی مذکور جهت اطلاع از زمان ثبت‌نام به اطلاعیه ای که در روز پنجشنبه موخ ۱۹/۰۱/۱۴۰۰ بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد، مراجعه نمایند.

منبع : سازمان سنجش کشور


تکلیف استخدام دولتی فرزندان شاهد و ایثارگر روشن شد

یکی از موضوعات مهم طی سال‌های اخیر در بین ایثارگران موضوع تبدیل وضعیت اشتغال ایثارگران و خانواده‌های آنان است. بخشی از این مشکل مربوط به خود ایثارگران و بخش دیگر آن مربوط به فرزندان آنان است.

فرزندان شاهد و ایثارگر به استخدام رسمی دولت می‌شوندبه گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع‌پرس، یکی از موضوعات مهم طی سال‌های اخیر در بین ایثارگران موضوع تبدیل وضعیت اشتغال ایثارگران و خانواده‌های آنان است. بخشی از این مشکل مربوط به خود ایثارگران و بخش دیگر آن مربوط به فرزندان آنان است.

در ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران آمده است که کلیه دستگاه‌های موضوع ماده (۲) این قانون مکلفند حداقل بیست و پنج درصد از نیاز‌های استخدامی و تامین نیرو‌های مورد نیاز خود را که وفق ضوابط و مجوز‌های مربوط و جایگزینی نیرو‌های خروجی خود اخذ می‌نماید به خانواده‌های شاهد، جانبازان و آزادگان، همسر و فرزندان شهدا و جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر، فرزندان و همسران آزادگان یک‌سال و بالای یک سال اسارت، اسرا و خواهر و برادر شاهد اختصاص دهند و پنج درصد سهمیه استخدامی را نیز به رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه‌ها و همسر و فرزندان آنان و فرزندان جانبازان زیر بیست و پنج درصد و آزادگان کمتر از یک سال اسارت اختصاص دهند.

سال گذشته سعید اوحدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از قول استخدام ۱۲ هزار فرزند شاهد و جانباز بالای ۷۰ درصد را تا پایان دولت دوازدهم داده بود. هرچند این خبر باعث خوشحالی جامعه ایثارگری شد، اما برخی تشکل‌ها در بیانیه‌های جداگانه‌ای از بی توجهی سازمان امور اداری و استخدامی کشور انتقاد کردند و خواستار رفع مشکلات جهت تحقق هر چه سریعتر قانون شدند.

اما در جدیدترین خبر‌ها آمده است که «ولی اسماعیلی» نایب رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در خصوص تبدیل وضعیت فرزندان شاهد و ایثارگر گفته است برابر مصوبه مجلس در لایحه ۱۴۰۰ تبصره ۱۴ فرزندان کلیه ایثارگران، جانبازان، آزادگان که بنوعی قرارداد همکاری دارند چه شرکتی، قراردادی، حجمی و… بدون لحاظ سال قرارداد به استخدام رسمی دولت در می‌آیند و برای این مصوبه مبلغ ۱۸ هزار میلیارد تومان لحاظ شده است.

وی همچنین گفته است کمیسیون اجتماعی با جدیت در اولین جلسه سال جدید و در هفته بعد با حضور دکتر انصاری معاون رئیس جمهور به اجرای دقیق این قانون نظارت خواهد کرد.


ایجاد سه هزار شغل برای فرزندان شهید و جانبازان ۷۰درصد

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی از ایجاد سه هزار اشتغال برای فرزندان شهید و جانباز ۷۰ درصد تا پایان دولت فعلی در این استان خبر داد.

حجت الاسلام حسین معصومی در گفت‌وگو با خبرنگارمهر، اظهار کرد: در استان خراسان رضوی ۱۷ هزار و ۳۳۰ شهید، بیش از ۴۲ هزارجانباز و ۳ هزار و ۳۰۰ آزاده داریم.

وی که برای افتتاح یک پروژه تولیدی به تربت جام سفر کرده بود در رابطه با اشتغال فرزندان شهدا وجانبازان وایثارگران گفت: دربحث اشتغال ما تفاهم نامه‌ای با استانداری امضا کردیم که سه هزار اشتغال تا پایان دولت فعلی ایجاد خواهد شد.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی افزود: اگر چه مجموع فاقدین شغل ما در کشور حدود ۱۲ هزار نفر است اما با مصوبه‌ای که اخیراً در دولت به تصویب رسیده است، در سطح کشور ۱۶ هزار فرزند شهید و جانباز ۷۰ درصد استخدام خواهند شد.

وی گفت: از این تعداد استخدامی‌ها، سهمیه‌ای برای خراسان رضوی در نظر گرفته شده است که تلاش می‌کنیم از این سهمیه به طور کامل استفاده کنیم.

منبع: بازارکار

آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.