اخبار اشتغال مددجویان سال ۱۴۰۰ (آخرین خبر)

اخبار اشتغال مددجویان
اخبار اشتغال مددجویان سال ۱۴۰۰ (آخرین خبر)

در این صفحه آخرین اخبار و استخدامهای مربوط به اشتغال مددجویان در اسرع وقت منتشر خواهد شد..!


مددجویان بهزیستی کاشان بیش از ۱۰ میلیارد تومان وام اشتغالزایی گرفتند

رییس اداره بهزیستی کاشان گفت: طی یکسال گذشته و در راستای توانمندسازی مددجویان زیر پوشش، بهزیستی کاشان افزون بر ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی و حق بیمه به جامعه ی هدف خود پرداخت نموده است.

به گزارش بازارکار به نقل از روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان کاشان، ام‌البنین متقی‌نژاد در نشستی خبری با خبرنگاران در اداره بهزیستی کاشان با اشاره به اینکه این مبلغ برای ۲۲۱ مورد تسهیلات اشتغالزایی و ۱۷۳ مورد حق بیمه پرداخت شده است، افزود: از این تسهیلات، در مجموع هشت میلیارد و ۲۲۲ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان شامل ۱۸۶ فقره تسهیلات برای طرح‌های خوداشتغالی، ۳۳ فقره برای اشتغال روستایی و ۲ فقره برای استفاده از سهمیه سه درصد استخدام افراد دارای معلولیت پرداخت شده است.
به گفته وی، از مجموع حق بیمه کارفرمایی و خویش‌فرمایی پرداخت شده از سوی بهزیستی در راستای ایجاد اشتغال، ۵۹ مورد حق بیمه کارفرمایی و ۱۱۴ مورد حق بیمه خویش‌فرمایی است که در مجموع برآورد ریالی آن به بیش از ۲۰ میلیارد ریال می‌رسد.

وی عنوان کرد: در یکسال اخیر علاوه بر پرداخت کمک هزینه مسکن، معافیت پرداخت هزینه صدور پروانه ساختمانی، رایگان نمودن امتیازهای آب، برق، گاز و فاضلاب، ۱۳۰ مورد کمک نقدی برای مددجویان به ارزش ۳۴۰ میلیون تومان  یافته است که۱۲ مورد از این کمک‌ها، پرداخت هزینه ساخت مسکن مددجویان به ارزش ۸۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بوده است.

رییس اداره بهزیستی کاشان با یادآوری فعالیت سه واحد تخصصی و ۲ واحد عمومی این نهاد، گفت: واحدهای تخصصی شامل توانبخشی، امور اجتماعی و واحد پیشگیری است که در واحد توانبخشی ۱۱ مراکز روزانه، چهار مرکز شبانه‌روزی و یک مرکز مراقبت یا ویزیت در منزل فعالیت دارد.

وی با تاکید بر اینکه بهزیستی شهرستان کاشان با مشارکت و مدد خیرین پرتلاش و نیکوکار، در تمامی زمینه‌های توانبخشی مراکز فعال و سرآمد در استان و کشور دارد، اضافه کرد: مرکز نگهداری سالمندان و معلولان گلابچی به عنوان یکی از  بزرگترین مراکز نمونه ی توانبخشی در استان و کشور محسوب می‌شود.
به گفته وی، از ششم اسفند ماه سال گذشته تاکنون ۲ مرکز توانبخشی غیردولتی اوتیسم در کاشان افتتاح و عرصه‌های فعالیت مراکز توانبخشی با افتتاح این حوزه ی فعالیت در کاشان تکمیل شد.

متقی‌نژاد اضافه کرد: بهزیستی به ازای هر مددجوی بستری در مراکز شبانه‌روزی به صورت رایج یک میلیون و ۱۰ هزار تومان و برای مددجویان بی سرپرست یک میلیون و ۲۴۰ هزار تومان یارانه می پردازدکه طبق ابلاغ بخشنامه جدید پرداخت یارانه دو برابر شده است.

رییس اداره بهزیستی کاشان با اشاره به نگهداری ۳۸۳ مددجو در مراکز روزانه ی توانبخشی گفت: بهزیستی برای ۳۴۴ نفر از این مددجویان یارانه پرداخت می‌کند که در سال به بیش از دو میلیارد و ۵۳۵ میلیون تومان می‌رسد.
به گفته وی، افزون بر ۴۸۰ نفر نیز در مراکز شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند که به ازای هر نفر یک میلیون و ۱۰ هزار تومان یارانه دولتی پرداخت می‌شود.
وی یادآور شد: ۱۸ مرکز مشاوره خانواده دارای مجوز بهزیستی در کاشان فعالیت دارد که پنج مرکز تخصصی ازدواج و خانواده آن از اسفند سال گذشته تاکنون راه‌اندازی شده است.
رییس اداره بهزیستی کاشان، پرداخت کمک هزینه‌های تحصیلی، ایاب و ذهاب و تحویل ۳۰۰ مورد وسایل کمک توانبخشی از جمله ویلچر، عصا، واکر و تشک مواج را از سال ۹۹ تا کنون یادآور شد و افزود: کمک هزینه کاشت حلزون، پرداخت شهریه الکترونیکی دانشجویان توانخواه، نصب ۲۶ مورد پلاک ویژه افراد دارای معلولیت، خرید یک مورد ویلچر برقی، پرداخت ۱۰ مورد کمک هزینه دندانپزشکی، ۱۰ مورد کمک هزینه سمعک، ۴۲ مورد کمک هزینه ایاب و ذهاب از دیگر خدمات واحد توانبخشی در یکسال اخیر است.

متقی‌نژاد درباره فعالیت واحد امور اجتماعی بهزیستی شامل اورژانس اجتماعی، دفتر توانمندسازی خانواده و زنان و دفتر شبه‌خانواده اظهار داشت: از تیر ماه سال گذشته تا کنون واحد سیار اورژانس اجتماعی ۱۲۳ برای مداخله در امور خانوادگی، فردی و اجتماعی ۱۴۷ مورد را ثبت کرده است که بیشترین آن مربوط به اختلاف‌های خانوادگی بوده است.

وی تصریح کرد: این مداخلات با موضوعات ‌کودک‌آزاری، همسرآزاری، معلول آزاری، سالمند آزاری، خودکشی، زنان و دختران آسیب‌دیده، کودکان خیابانی، دختران فراری و اختلافات شدید خانوادگی بوده است که کارشناسان موارد را به مراکز تخصصی و مشاوره ارجاع دادند.

رییس اداره بهزیستی کاشان درباره فعالیت دفتر توانمندسازی خانواده و زنان در امور اجتماعی این نهاد شامل زنان سرپرست خانوار شهری و روستایی، صاحبان فرزندان چند قلو یعنی دو، سه و چهار قلو گفت: ۲۰ خانواده دارای دو قلو، ۲۳ خانواده سه قلو در بهزیستی دارای پرونده بوده و مستمری دریافت می‌نمایند.

وی با اشاره به پرداخت حق بیمه فصلی ۱۵۶ زن سرپرست خانوار با حق بازنشستگی گفت: بهزیستی حق بیمه ۹۰ نفر از زنان روستایی و عشایر را نیز به همین ترتیب پرداخت می‌کند.

متقی‌نژاد، زیر پوشش بودن۲۴۰ دانش‌آموز و ۳۹ دانشجو در واحد امور اجتماعی بهزیستی شهرستان کاشان را یادآور شد و افزود: سه خانه خیریه کودک و نوجوان با نگهداری ۳۰ تا ۳۵ کودک و نوجوان از گروه سنی ۶ تا ۱۸ سال در کاشان در حال فعالیت است.

رییس اداره بهزیستی کاشان با اشاره موضوعی به فعالیت دفتر پیشگیری از معلولیت‌ها، گفت: غربالگری شنوایی نوزادان زیر یک ماه بصورت مستمر در حال انجام است و برنامه غربالگری بینایی ویژه کودکان سه تا شش سال نیز تا کنون در روزهای پنجشنبه انجام می‌شده که هم اکنون تا آخر مرداد ماه به دلیل تعطیلی ادارات در روزهای پنج شنبه، به دوشنبه‌ها موکول شده و از ابتدای شهریور ماه همچون در روزهای پنج شنبه به انجام خواهد رسید.

وی با اشاره به اجرای طرح موفق غربالگری بینایی از ۳۵ سال قبل تاکنون در بهزیستی، اضافه کرد: سن طلایی تشخیص تنبلی چشم به عنوان مقدمه نابینایی، زیر شش سال و قابل درمان است.

متقی‌نژاد با یادآوری سه هزار و ۸۰۳ مورد غربالگری شنوایی نوزادان در راستای پیشگیری از معلولیت شنوایی طی یکسال اخیر، ادامه داد: در این مدت، ۱۳ هزار و ۲۰۴ مورد غربالگری بینایی انجام شده است.

رییس اداره بهزیستی کاشان خاطر نشان کرد: یک مرکز فعال خصوصی ژنتیک زیر نظر این نهاد فعالیت دارد که در یکسال اخیر ۱۰۶ مورد مراجعه داشته است.

وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه تصمیم برای مشاوره به زوجین در آستانه طلاق یکطرفه یا توافقی که باید در پنج نشست و مدت ۴۵ روز انجام شود، گفت: هشت درصد برگشت از طلاق در این سامانه ثبت شده است.

منبع : بازار کار


کمیته امداد فارس ۲۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان ایجاد می‌کند

معاون کمیته امداد فارس گفت: امسال باید با پرداخت ۸۲۰ میلیارد تومان تسهیلات کم‌بهره، ۲۰هزار فرصت شغلی برای مددجویان در قالب طرح‌های اشتغال در فارس ایجاد شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، سیداسماعیل جوادی‌حقیقی در جلسه کمیسیون کارآفرینی، کسب و کارهای نوین و دانش‌بنیان اتاق بازرگانی فارس به ارائه گزارشی درباره برنامه راهبردی عملیاتی کمیته امداد و مدل راهبری شغلی پرداخت و اظهار داشت: در این مدل، یک کارآفرین، محور برنامه ایجاد اشتغال برای محرومان است و راهبر شغلی یک کارآفرین حرفه‌ای است که در یک رشته شغلی مشخص دارای سابقه و تجربه موفق است به نحوی که بر کل زنجیره ارزش این شغل تسلط کامل دارد.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان فارس با بیان اینکه به مددجویانی که در قالب طرح راهبری شغلی و زیر نظر راهبر فعالیت کنند، تسهیلات ۴ درصد با مدت بازپرداخت ۷ساله اعطا می‌شود، افزود: امسال باید با پرداخت ۸۲۰ میلیارد تومان تسهیلات کم‌بهره، ۲۰هزار فرصت شغلی برای مددجویان در قالب طرح‌های اشتغال در فارس ایجاد شود.

جوادی با بیان اینکه در صدر مشکلات مهم اقتصاد ایران معضل بیکاری وجود دارد، اظهار داشت: اکنون اقتصاد و نظام سیاست‌گذاری کشور با چالشی مهم‌تر از این مواجه نیست که برای مثال در سال ۱۳۹۳ از ۷۶.۶ نفر کل جمعیت کشور، حدود ۲۱.۳ میلیون نفر شاغل بوده و ۴۰ میلیون نفر در شمار جمعیت غیرفعال قرار گرفته‌اند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس ادامه داد: با توجه به اینکه مطابق اصل ۲۸و ۴۳ قانون اساسی، یکی از وظایف اصلی دولت‌ها در کشور ایجاد شغل برای جوانان است، ایجاد فرصت‌های شغلی یکی از مهم‌ترین وظایفی است که دولت باید برای انجام آن اهتمام ویژه داشته باشد.

وی با توجه به موضوع تولید دستگاه علوفه به صورت هیدروپونیک برگزاری جلسه‌ای با کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی و بررسی این موضوع را خواستار شد.

حمایت مالی صندوق نوآوری یونیسف تا سقف ۱۰۰ هزار دلار از شرکت‌های فناور

امید ماهرانی نیز در این جلسه اظهار داشت: ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در فراخوان “توسعه راهکارهای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین” صندوق نوآوری یونیسف که به بهبود دسترسی و ارائه خدمات و سیستمهای دیجیتال منجر می‌شود همکاری و مشارکت کرده است.

رئیس کمیسیون کارآفرینی، کسب و کاهای نوین اتاق بازرگانی فارس گفت: صندوق نوآوری یونیسف به دنبال سرمایه‌گذاری بدون سهم سرمایه تا سقف ۱۰۰هزار دلار برای تامین مالی و حمایت فنی (در مرحله کشت ایده) از شرکت‌های نوپای فناورانه انتفاعی که پتانسیل کمک به بشریت را دارند، است.

وی با بیان اینکه افرادی که دارای طرح‌هایی هستند که مطالعات آن انجام شده و آماده اجرا است تا تاریخ ۱۱ مردادماه ۱۴۰۰ می‌توانند طرح خود را در وب سایت یونیسف بارگذاری کنند، افزود: استارتاپ‌هایی که از یادگیری ماشینی، علوم داده یا هوش مصنوعی استفاده می‌کنند و کسب و کار آنها در یکی از کشوهایی که برنامه‌های کشوری یونیسف در آن اجرا می‌شود، ثبت شده است و همچنین دارای نمونه اولیه کارآمد با نتایج امیدوارکننده متن باز هستند می‌توانند از این حمایت‌ها استفاده کنند.

ماهرانی اظهارداشت: در سیاست گذاری‌های کلان کشور شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری‌های نوین تاثیر بسزایی در اشتغالزایی و ثروت‌آفرینی دارند که دولت باید به این بخش مهم از اقتصاد توجه ویژه داشته باشد.

وی اضافه کرد: تغییرات گسترده و رقابت از مهم‌ترین ویژگی‌ها است که در این زمینه شرکت‌های دانش‌بنیان و با رویکرد فناورانه با تولید محصولات جدید و فناوری بالا می‌توانند خدمات بهتری را به مردم عرضه کنند و در جذب مخاطب جایگاه بهتری را ایفا کنند.

ماهرانی با بیان اینکه شناسایی ایده‌ها یکی از موارد مهم در حوزه کارآفرینی است ادامه داد: شرکت‌های دانش‌بنیان به عنوان شرکت‌های کوچک و متوسط با استفاده از دانش محصولات نوین را تولید و وارد بازار می‌کنند که در این مسیر رشد اقتصادی، ایجاد اشتغال متناسب با ظرفیت نوآوری و رونق اقتصادی را ایجاد می‌کند.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس عنوان کرد: با توجه به صادرات خوب محصولات دانش‌بنیان در کشور؛ حوزه دانش‌بنیان، فناورانه و ایده‌های نوین یکی از عرصه‌های مهم برای ثروت‌آفرینی است که ورود و فعالیت در این بخش در کشور باید مورد توجه قرار گیرد که در این زمینه دسترسی به ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری برای کارآفرینان و پژوهشگران عامل مهمی در ایجاد نوآوری و بهره‌برداری از توان فناوری در اقتصاد کشور است.

وی با تشریح حمایت‌های برخی از دستگاه‌ها از شرکت‌های دانش‌بنیان استان تصریح کرد: یکی از رویکردهای ما در این کمیسیون تعامل و همکاری با ارگان‌های حامی شرکت‌های دانش‌بنیان و شناسایی و معرفی برنامه‌های آنها در راستای ارتقای شرکت‌های دانش‌بنیان و کارآفرینان استان است.

ماهرانی با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی(ره) استان نیز برنامه‌های خوبی در حوزه شرکت‌های دانش بنیان در استان در دست اجرا دارد افزود: کمیته امداد امام خمینی(ره) فارس به واحدهایی که از طرف این کمیته نیروی اجرایی استخدام نمایند مبلغ ۵۰ میلیون تومان با شرایط بسیار مطلوب تسهیلات ارائه می‌کند.

منبع : خبرگزاری تسنیم


ایجاد ۸ هزار فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در سال ۱۳۹۹

مدیرکل کمیته امداد استان تهران از ایجاد ۸ هزار فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در سال ۱۳۹۹ خبر داد و گفت: در سال ۱۴۰۰ برای ایجاد ۱۴ هزار فرصت شغلی از طریق طرح های خودکفایی و کاریابی برنامه ریزی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد،سیدابوالفضل پرپنچی مدیر کل کمیته امداد استان تهران در دیدار با آرش شهرکی کیا، مدیر شعب پست بانک استان تهران،گفت:در مجموع اعتبارات بانکی،بند ب تبصره ۱۶، اشتغال پایدار روستایی و هم افزایی با بانک ها و منابع داخلی کمیته امداد در سال ۱۳۹۹، ۱۳۰ میلیارد تومان در جهت ایجاد بیش از ۵ هزار طرح اشتغال زایی پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه در سال ۱۳۹۹ برای ۸ هزار کارجو از محل طرح های ایجاد شده و اجرای طرح کاریابی فرصت شغلی ایجاد شده است،بیان کرد: در همین جهت در سال ۱۴۰۰ برای ایجاد ۱۴ هزار فرصت شغلی از طریق طرح های خودکفایی و کاریابی برنامه ریزی شده است.
پرپنچی، بیان کرد:در سال ۱۳۹۹ از طریق پست بانک تسهیلات به میزان ۱۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به مددجویان کمیته امداد استان تهران پرداخت شده است که با این مبلغ ۲۱۲ طرح خوداشتغالی ایجاد شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان تهران، تصریح کرد: وام پرداختی به طرح های صنایع دستی، قالی بافی، دامپروری سبک و سنگین، پرورش طیور و ماکیان، گلخانه،زراعت،باغبانی،طرح های تولیدی و خدماتی در سطح استان تهران پرداخت می شود.
وی،یادآور شد: کمیته امداد بعد از شناسایی افراد مستعد اشتغال ضمن آموزش و مشاوره شغلی در نهایت با معرفی این افراد به بانک های عامل تسهیلات قرض الحسنه اشتغال پرداخت می کند.
شایسته ذکر است: در پایان این نشستمدیرکل کمیته امداد استان تهران با اهدای لوح سپاس از مدیر شعب استان تهران در جهت همکاری در ارائه خدمت به نیازمندان تقدیر کرد.

منبع : بازار کار


معافیت ۴۸ نفر از مددجویان تحت حمایت استان مرکزی از خدمت سربازی

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان مرکزی گفت: ۴۸ نفر از فرزندان مددجویان این نهاد حمایتی سال گذشته با هدف کمک به وضعیت اقتصادی خانوارهای نیازمند از خدمت سربازی معاف شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، محمد رضا شایسته جو، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان مرکزی گفت:معافیت این افراد با هماهنگی و همکاری مشترک این نهاد و سازمان وظیفه عمومی ناجا و براساس بخشنامه‌ها و مصوبات انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه مددجویانی که پدر آنان فوت شده و با مادرشان زندگی می‌کنند، می‌توانند از معافیت کفالت خدمت سربازی استفاده کنند،اظهار داشت:تک فرزند ذکور خانواده‌های تحت حمایت نیز که دارای سه فرزند دختر باشند نیز می‌توانند از معافیت سربازی برخوردار شوند.

وی افزود: در سال گذشته ۴۸ نفر از فرزندان مددجویان این نهاد حمایتی با هدف کمک به وضعیت اقتصادی خانوارهای نیازمند از خدمت سربازی معاف شدند.

شایسته جو اضافه کرد: طرح معافیت سربازی فرزندان خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد از سال ۸۷ آغاز شده و شامل مددجویانی که از طریق تبصره ۱۴ و به صورت موقت تحت حمایت قرار گرفته‌اند، نمی‌شود.

منبع: بازار کار


اشتغالزایی برای ۲ هزار و ۴۶۵ مددجوی بهزیستی در البرز محقق شده است

حیدری گفت: به منظور ایجاد اشتغال ویژه ۲ هزار و ۴۶۵ مددجوی بهزیستی سامانه ای راه اندازی شده است که زنان سرپرست خانوار، معلولان و … با ثبت نام نسبت به اشتغال اقدام کرده اند.

« اسدالله حیدری» در خصوص اشتغالزایی و ظرفیت های اداره کل بهزیستی استان البرز به منظور تحقق این امر به خبرنگار خبرگزاری شبستان از البرز گفت: اشتغالزایی یکی از محورها و شاخص های اداره کل بهزیستی استان البرز در سال جاری است.

مدیرکل بهزیستی استان البرز افزود: به منظور ایجاد اشتغال ویژه ۲ هزار و ۴۶۵ مددجوی بهزیستی سامانه ای راه اندازی شده است که زنان سرپرست خانوار، معلولان و … با ثبت نام نسبت به اشتغال اقدام کرده اند.
وی با اشاره به اهمیت اهتمام موسسات خیریه به منظور ایجاد اشتغال بیان کرد: از میان ثبت نام شدگان ۱۸۳ نفر در مرحله ارزیابی نیرو شرکت ها قرار گرفتند همچنین شرکت عظام سازه سیم پوش واقع در اشتهارد، شرکت نیروتابان واقع در کرج، شرکت بسته بندی حبوبات واقع در محمدشهر، شرکت تولید قطعات خودرو واقع در آبیک از جمله مراکز جذب نیرو مددجویان بهزیستی بودند.

وی اظهار کرد: استخدام ۳ درصد از معلولان در دستگاه های اداری استان از جمله مراکز غیردولتی بنابر برماده ۲۶ و ۲۸ قانون اساسی صورت گرفته است.

مدیرکل بهزیستی استان البرز خاطرنشان کرد: تخصیص وام های خوداشتغالی، مشاغل خانگی و کارفرمایی با هدف ایجاد اشتغال ویژه مددجویان از دیگر برنامه های محوری این سازمان است.

گفتنی است، مددجویان اداره کل بهزیستی استان البرز به منظور بهره مندی از شرایط اشتغال عدد یک را به شماره ۰۹۹۲۸۵۲۸۰۰۹ ارسال کنند تا پس از روند دریافت رزومه، معرفی به کارفرمایان کارخانه ها و کارگاه ها انجام گردد.

منبع : بازار کار


اشتغال ۷۸۰ مددجوی ایلامی از طریق کاریابی در موسسات و شرکت‌ها

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی«ره» استان ایلام گفت: از سال گذشته تا امسال حدود ۷۸۰ مددجوی بیکار مورد حمایت کمیته امداد استان ایلام از طریق کاریابی در موسسات و شرکت‌ها شرایط اشتغال آنها فراهم شده است.

قنبر موسی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام گفت: از سال گذشته تا امسال حدود ۷۸۰ مددجوی بیکار مورد حمایت کمیته امداد استان ایلام از طریق کاریابی شرایط اشتغال آنها فراهم شده است.
وی افزود: سال گذشته تعداد ۳۸۸ نفر و از ابتدای امسال تاکنون نیز از طریق کاریابی و فعالیت در موسسات و شرکت‌ها حدود ۴۰۰ نفر مشغول به کار شده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی«ره» استان ایلام با عنوان اینکه میزان اشتغال ایجاد شده از طریق کاریابی امسال تاکنون بیشتر از ۵۵ درصد میزان هدف گذاری شده بوده است، گفت: اشتغال از طریق کاریابی به عنوان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های حوزه اشتغال همچنان ادامه دارد.

موسی‌نژاد با بیان اینکه کارفرمایانی که مددجویان کمیته امداد را استخدام و به کارگیری می‌کنند مورد تشویق این نهاد قرار می‌گیرند، افزود: به همین منظور بسته‌های تشویقی گوناگونی برای کارفرمایان در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به کارفرمایان به ازای به کارگیری هر مددجو و نیز پرداخت حق بیمه سهم کارفرما تا چند سال از جمله بسته‌های تشویقی کمیته امداد در ازای به کارگیری مددجویان است.

منبع : خبرگزاری فارس


اختصاص ۸۱ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال مددجویان بهزیستی لرستان

وفایی گفت: ۸۱ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال برای مددجویان بهزیستی لرستان در نظر گرفته شده است.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رضا وفایی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان بهزیستی یکی از اقداماتی است که هر ساله انجام می شود که در سال جاری ۸۱ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه چهار درصد برای اشتغال مددجویان تحت پوشش استان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: این میزان تسهیلات برای ایجاد اشتغال هزار و ۶۸۵ شغل پرداخت می‌شود که میزان تسهیلات اشتغال نسبت به سال گذشته که ۵۹ میلیارد تومان بود، افزایش یافته است.

معاون بهزیستی لرستان با اشاره به مسکن مددجویان تصریح کرد: تعهد سال گذشته بهزیستی لرستان ایجاد ۶۶۶ واحد مسکونی بود و امسال قرار است ۵۴۸ مسکن برای مددجویان احداث شود.

وفایی با بیان اینکه میزان کمک بلاعوض برای مسکن افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: کمک بلاعوض مسکن مددجویان از ۱۰ به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافته، همچنین کمک بلاعوض مسکن برای زنان بی سرپرست از ۵۰ به ۱۰۰ میلیون تومان، خانواده‌های دو معلول شهری ۱۴۰ میلیون و روستایی ۸۵ میلیون تومان افزایش یافته است.

وی بیان کرد: در مجموع بهزیستی لرستان سال گذشته ۱۴ میلیارد تومان کمک بلاعوض مسکن به مددجویان تحت پوشش پرداخت کرد.

منبع : شبکه اطلاع رسانی راه دانا


تصویب ۱۰ هزار میلیارد تومان برای اشتغال مددجویان از سوی مجلس شورای اسلامی

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد از تصویب ۱۰ هزار میلیارد تومان برای اشتغال مددجویان در سال جاری از سوی مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش بازارکار به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، جعفر صباغیان در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به توصیه‌های رهبر معظم انقلاب در مورد ضرورت توانمندسازی مددجویان از طریق ایجاد درآمد با ثبات همراه با حفظ کرامت انسانی آنان، افزود: اشتغال، مسکن و خودباوری مددجویان سه مولفه اساسی توانمندسازی است.
وی خاطرنشان کرد: سال گذشته ۴۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار اشتغال به کمیته امداد اختصاص یافت که امسال این میزان به ۱۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی همچنین سه هزار میلیارد تومان برای تامین مسکن مددجویان اختصاص داده است، اضافه کرد: تفاهم‌نامه‌ای برای احداث ۵۰ هزار واحد مسکن روستایی با بنیاد مستضعفان، سپاه پاسداران، ستاد فرمان اجرایی امام و بنیاد مسکن در سال جاری امضا شده است.

وی با اشاره به دیدار با نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: نماینده ولی فقیه نظر مثبتی در رابطه با فعالیت کمیته امداد در استان دارند و تاکید کردند، کمیته امداد همواره در کنار دولت و دستگاه‌های اجرایی خدمت‌رسانی ‌کند.

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد با بیان اینکه اشتغال و بیکاری از معضلات و مشکلات استان چهارمحال و بختیاری است، گفت: در صورت رفع مشکل اشتغال خانواده‌های نیازمند، افراد به توانمندی رسیده و از حمایت امداد خارج می‌شوند.

لازم ذکر است، در این مراسم از زحمات و تلاش‌های علی ملک‌پور، مدیرکل سابق کمیته امداد چهارمحال و بختیاری تقدیر و جاسم محمدی به عنوان مدیرکل جدید استان منصوب شد.

منبع : بازار کار


۵۰ میلیون تومان وام خود اشتغالی به مددجویان بهزیستی پرداخت می شود

معاون مشارکت های مردمی، اشتغال و مسکن بهزیستی استان قزوین گفت: مددجویان دارای مهارت تحت پوشش بهزیستی ۵۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال دریافت می کنند.

به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری برنا از قزوین؛ غفار رمضانی در این باره اظهارداشت: یکی از دغدغه های گروههای هدف تحت پوشش بهزیستی تامین اشتغال و کارآفرینی است و اداره بهزیستی استان هم در کنار دهها نوع خدماتی که به افراد تحت پوشش ارائه می کند، توجه به این مطالبه را در دستور کار خود قرار داده است.
وی افزود: مددجویان تحت پوشش با ارائه مدرک مهارتی فنی و حرفه‌ای و داشتن شرایطی از جمله نیازمند کار بودن، گواهی مهارت در رشته های کشاورزی، دامداری و مشاغل خانگی و نیز در صورت داشتن معلولیت از اولویت برخوردار بوده و می توانند تسهیلات اشتغال دریافت کنند.

پرداخت وام ۵۰ میلیون تومانی با سود چهاردرصد

معاون مشارکت‌های مردمی، اشتغال و مسکن بهزیستی استان قزوین تصریح کرد: این تسهیلات تا سقف ۵۰ میلیون تومان با سود چهار درصد و بازپرداخت ۷ ساله به مددجویان پرداخت می شود.

رمضانی تصریح کرد: در سال گذشته میزان اعتبارات ابلاغی بند «ب» تبصره ۱۶ در استان مبلغ ۲۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بود که پرداخت ۲۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تخصیص یافت که به صورت تسهیلات قرض الحسنه خود اشتغالی و مشاغل خانگی به مددجویان پرداخت شد.

اشتغال بهزیستی

معاون اشتغال بهزیستی استان قزوین یادآورشد: در سال گذشته میزان تعهد اشتغال بهزیستی استان قزوین ۷۱۰ نفر بود که با اقدامات انجام شده و همکاری مسئولان استانی توانستیم بیش از تعهد خود و برای ۷۲۴ نفر شغل ایجاد کنیم.

رمضانی گفت: در سال گذشته همچنین یک میلیارد و ۳۶۰ میلیون تومان بیمه یارانه ارتقای کارآیی برای توانمند سازی و اشتغال مددجویان به ۹۶ نفر از افراد دارای معلولیت پرداخت شد.

وی اضافه کرد: هر کارفرما و واحد تولیدی که بتواند برای مددجویان بهزیستی تا ۴۰ نفر اشتغال ایجاد کند برای هر نفر ۵۰ میلیون و تا سقف دو میلیارد تومان تسهیلات کارفرمایی پرداخت می شود و بهزیستی هم یارانه کارایی به میزان ۳۰ تا ۵۰ درصد دستمزد و حقوق قانون کار را متقبل می شود در صورتی که مددجویان تا ۵ سال مشغول کار شوند.

۷۵۰ نفر سهم بیمه خویش فرما و کارفرمایی

رمضانی اظهارداشت: امسال سهم بهزیستی در بیمه خویش فرمایی و کارفرمایی تعداد ۷۵۰ نفر است که تاکنون ۶۲۸ نفر از این سهم برخوردار شده اند.

منبع : خبرگزاری برنا


افزایش ۶۷ درصدی مستمری مددجویان در سال جاری

رئیس کمیته امداد گفت: مستمری خانواده‌های تحت حمایت در سال جاری به طور میانگین ۶۷ درصد افزایش یافته است.
به گزارش بازارکار به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری با تقدیر از تلاش‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تصویب رقم نهایی مستمری مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی گفت: در لایحه بودجه ۱۴۰۰ افزایش ۲۵ مستمری مددجویان پیشنهاد شده بود که با پیگیری سازمان‌های حمایتی و نمایندگان، پس از بررسی‌های کارشناسی، در نهایت با تخصیص بودجه از محل تبصره ۱۴، افزایش ۶۷ درصدی مستمری خانواده‌های تحت حمایت به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.

رئیس کمیته امداد با تشریح جزئیات ارقام مستمری پرداختی به خانواده‌های تحت حمایت در سال جاری عنوان کرد: خانواده مددجوی تک نفره سال گذشته مبلغ ۱۹۸ هزار تومان مستمری دریافت می‌کرد که این رقم در سال جاری به ۳۵۰ هزار تومان می‌رسد. همچنین رقم پرداختی برای خانواده دو نفره از ۳۳۱ هزار تومان به۵۰۰ هزار تومان و برای خانواده سه نفره از ۴۳۰ هزار تومان به ۷۰۰ هزار تومان رسیده است.
بختیاری اضافه کرد: در سال ۱۴۰۰ خانواده چهار نفره تحت حمایت ۹۰۰ هزار تومان و خانواده پنج نفر به بالا یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان مستمری دریافت خواهد کرد.
رئیس کمیته امداد گفت: بی‌شک پرداخت این ارقام پاسخگوی تمام نیاز‌های خانواده‌های تحت حمایت نیست، اما امیدواریم با کمک مردم نیکوکار بتوانیم در حد توان مشکلات جامعه هدف را برطرف کنیم.

منبع : بازار کار


برنامه کمیته امداد برای ایجاد ۳۰۰ هزار فرصت شغلی ویژه مددجویان در سال ۱۴۰۰

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد از هدف‌‌گذاری برای ایجاد ۳۰۰ هزار فرصت شغلی در کشور برای سال ۱۴۰۰ خبر داد.
به گزارش بازارکار به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد به نقل از تسنیم، حجت‌الله عبدالملکی با اشاره به تحقق ۱۱۰ درصدی اهداف کمیته امداد در ایجاد اشتغال مستقیم در سال ۹۹ اظهار کرد: برنامه‌ریزی ما برای ایجاد ۲۰۰ هزار فرصت شغلی مستقیم برای خانواده‌های نیازمند بود که توانستیم برای بیش از ۲۱۸ هزار نفر اشتغال مستقیم راه‌اندازی کنیم.

وی گفت: درآمد خالص طرح‌های اشتغال تحت نظارت مددجویان در سال ۹۹ معادل ۱۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است که نسبت به سال ۹۸ با رشد ۸۲ درصدی مواجه شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با بیان اینکه درآمد طرح‌های اشتغال مددجویان دو برابر مجموع کل مستمری است که به همه خانواده‌های تحت حمایت امداد در سال ۹۹ پرداخت شده است، ابراز کرد: برنامه ما در سال ۱۴۰۰ ایجاد ۳۰۰ هزار فرصت شغلی مستقیم است که درآمد قابل توجهی را برای این خانواده‌ها ایجاد خواهد کرد و در رونق و افزایش تولید ملی نقش به‌سزایی خواهد داشت.

منبع : خبرگزاری تسنیم

آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.