اخبار نقل و انتقال فرهنگیان در سال ۱۴۰۰ (کلیه اخبار)

اخبار نقل و انتقال فرهنگیان
اخبار نقل و انتقال فرهنگیان در سال ۱۴۰۰ (کلیه اخبار)

در این صفحه اخبار لحظه به لحظه اخبار نقل و انتقال فرهنگیان اعلام میشود:


ثبت نام نقل وانتقال فرهنگیان از این ماه

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: بخشنامه نقل و انتقالات آماده شده و طی همین چند روز ابلاغ و بر روی پرتال بارگذاری می شود .

ناصر سلیمان زاده در گفت و گو با ایسنا، درباره زمان آغاز فرایند نقل و انتقال فرهنگیان اظهار کرد: فرایند نقل و انتقالات دارای جدول زمانبندی هست و از همین ماه ثبت نام ها شروع می شود .

وی در پاسخ به اینکه آیا شرایط نقل و انتقال نسبت به سال گذشته تغییراتی دارد؟ گفت: شرایط خاصی اضافه نشده است اما فرایند تسهیل شده و همکاران کمتر دچار مشکل خواهند شد. شفافیت را بالاتر برده ایم ضمن اینکه دست استان ها را نیز برای جابجایی بازتر گذاشته ایم.

سلیمان زاده همچنین در پاسخ به اینکه آیا اقداماتی برای احتساب سوابق معلمان غیردولتی در آزمون استخدامی سال جاری صورت گرفته است؟ گفت: ما هر سال پیشنهاد می دهیم اما چون آزمون فراگیر برای کل دستگاه های کشور است تا کنون چیزی اضافه نکرده اند؛ امسال هم تلاش می کنیم اما اصلا قولی نمی دهیم و احتمال اینکه بپذیرند کم است. شرایط عمومی را ما تعیین نمی کنیم، سازمان امور اداری استخدامی تعیین می کند و تا این لحظه چنین اتفاقی نیفتاده است.

منبع : خبرگزاری ایسنا


تکلیف انتقال معلمان پس از استخدام مشخص شد

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان گفت: در کل کشور حدود ۱۹۲ هزار نفر کمبود معلم داریم که این امر در استان نیز تاثیرگذار است.
رشید قربانی به ارائه آخرین وضعیت آموزشی دانش‌ آموزان در مدارس استان پرداخت و اظهارکرد: تا زمانی که وضعیت قرمز و نارنجی شیوع کرونا در شهرها و روستاهای استان حاکم باشد کلاس درس مدارس به صورت غیر حضوری برگزار می‌شود.

وی گفت: درحال‌حاضر رسماً برنامه‌ای برای برگزاری امتحانات به صورت حضوری و یا غیر حضوری به ما ابلاغ نشده اما درصدد برگزاری امتحانات نهایی به صورت حضوری هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان افزود: در مورد برگزاری امتحانات پایه دوازدهم نیز اگر شرایط شیوع کرونا در استان قرمز نباشد با توجه به محدودیت دانش‌آموزان این پایه امتحانات، دی ماه قطعاً به صورت حضوری برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: یکی از مشکلات سیستم آموزشی دروس عملی، مهارتی است که تا کلاس حضوری برگزار نشود آموزش در این زمینه کارساز نخواهد بود.

قربانی از ابتلای دانش‌آموزان و معلمان کردستانی به ویروس کرونا خبر داد و خاطرنشان کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون تست کرونای حدود ۸۵ نفر از همکارانمان مثبت بوده و از بین دانش‌آموزان نیز ۴۷ نفر به این بیماری دچار شده‌اند.

وی ادمه داد: تا دو هفته گذشته در کل استان کمتر از ۶ درصد جمعیت روستایی استان درگیر کرونا بوده‌اند که همین امر باعث برگزاری کلاس درس در روستاها شده بود.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در ادامه از کمبود نیروی انسانی سخن به زبان آورد و اظهار کرد: در کل کشور حدود ۱۹۲ هزار نفر کمبود معلم داریم که این امر در استان نیز تاثیرگذار بوده و سال گذشته کردستان از لحاظ جذب نیرو رتبه هفتم کشور را داشت.

وی افزود: هم‌اکنون آموزش و پرورش کردستان ۲۴ هزار نفر نیروی فعال دارد که از این تعداد ۱۷ هزار نفر سرکلاس‌های درس می‌روند.

مدیرکل آنوزش و پرورش کردستان تصریح کرد: کردستان از لحاظ برخورداری از نیروی انسانی وضعیت مناسبی دارد و وضعیت نیرو امسال نسبت سال گذشته بهتر شده است.

وی به وضعیت معلمان حق‌التدریس اشاره کرد و گفت: درحال‌حاضر در استان ۶۰ هزار ساعت حقالتدریس پرداخت کرده اما هنوز حدود ۳ هزار ساعت تا حد مطلوب فاصله داریم.

وی افزود: حدود یکهزار و ۵۰۰ نفر حق‌التدریس در استان داشته و امسال نیز حدود ۸۰۰ نفر استخدام نیروی آزاد به کردستان تعلق گرفته است.

قربانی در پایان سخنان خود یادآور شد: طبق مصوبه کشوری خوشبختانه از این به بعد استخدامی‌ها باید از طریق دانشگاه فرهنگیان باشد و هر کسی که در هر منطقه استخدام شود تا پایان خدمت در آن منطقه می‌ماند چراکه سالانه حدود ۲ هزار نفر متقاضی انتقال بودند که با این مصوبه حل می‌شود.

منبع : بازار کار


۵ هزار معلم در سال جاری متقاضی انتقال از شهرستان های تهران بودند

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: ۵ هزار معلم در سال جاری متقاضی انتقال از شهرستان های تهران بودند.

به گزارش مهر به نقل از مهر، محمد صیدلو ظهر در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه ورامین طی سخنانی با بیان این که اگر آموزش کشور کارآمد، قوی و مستحکم باشد، می توان در راستای تعلیم و تربیت قدم‌های موثر برداشت، گفت: در چند دهه گذشته به آموزش و پرورش در بعضی از حوزه‌ها کم لطفی شده و آموزش و پرورش را به چشم وزارت هزینه‌زا نگاه کردند، در صورتی که هر چقدر در آموزش و پرورش هزینه شود سرمایه‌گذاری برای آینده کشور است.
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران افزود: تمام نهادها و ادارات کشور باید در تربیت دانش‌آموزان کمک حال آموزش و پرورش باشند چراکه اگر دانش‌آموزان امروز و آینده‌سازان فردا به درستی تربیت شوند، جامعه‌ای سالم و پویا خواهیم داشت.
وی با بیان این که در تابستان امسال در شهرستان های استان تهران نزدیک به ۵ هزار نفر تقاضای جابه‌جایی به سایر استان‌ها روبرو بودیم، گفت: باید نیروهای بومی استان تهران را تشویق به استخدام کنیم تا نیروهای بومی در استان مشغول تدریس در آموزش و پرورش شوند و این فرصت از دست نرود.
صیدلو گفت: با تدابیری خوبی که به کار گرفته شده است، کمبود معلم تا حد بسیار زیادی رفع شد و درحال حاضر دیگر کمبود معلم نداریم و این کسری‌ها را از منابع مختلف رفع کردیم.

منبع : خبرگزاری مهر


درخواست انتقال ۴ هزار نفر از فرهنگیان در شهرستان های استان تهران

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از درخواست انتقال بیش از ۴ هزار نفر از همکاران فرهنگی در شهرستان های استان تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار بازارکار به نقل از مهر، یوسف بهارلو در جمع خبرنگاران با اشاره به مرحله اول ( انتقالات عادی ) و آغاز فرایند ثبت نام متقاضیان نقل و انتقالات از ابتدای اسفند ماه سال ۹۷ ، در سامانه enteghal.medu.ir گفت: این فرایند تا تا پایان اردیبهشت ۹۸ ادامه داشت که در این مرحله بالغ بر ۴ هزار نفر از فرهنگیان محترم این استان ، درخواست انتقال به شهر تهران و سایر استان ها را داشته اند.
وی افزود: پس از بررسی های انجام شده ، با تعداد حدود ۸۱۰ نفر از آنان موافقت به عمل آمد که تعداد ۷۰۰ نفر انتقال موقت سال قبل بوده که با تمدید انتقال آنان برای یکسال دیگر موافقت شد.
ین مقام مسئول با اشاره به درخواست انتقال داخل استانی چیزی حدود ۶۰۰ نفر از فرهنگیان در مرحله نخست اظهار داشت: به دلایل شرایط مورد نیاز مناطق ۲۱ گانه شهرستان های استان تهران تنها با انتقال ۵۰ نفر از این عزیزان موافقت شد.
بهارلو با تاکید بر کمبود نیروی انسانی در شهرستان های استان تهران تصریح کرد: ایجاد شرایط مساعد جهت تدریس همکاران محترم فرهنگی در استان از جمله دغدغه های جدی ماست که متاسفانه بدلیل کمبودهای موجود با مشکلات جدی مواجه می باشیم .
معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در پایان با اشاره به زمان نقل و انتقالات اضطراری فرهنگیان خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه زمانبندی وزارت متبوع ،امکان ثبت درخواست برای متقاضیان نقل و انتقالات اضطراری از تاریخ ۱۲ شهریور ماه سال جاری در سامانه enteghal.medu.ir فراهم و نتایج بررسی درخواست ها در ۲۸ شهریور ماه اعلام می شود.
گفتنی است، افرادی که مناطق محل خدمت با انتقال آنان موافقت ننموده اند در تاریخ ۲۳ شهریور ماه سال جاریاز طریق سامانه مذکور به آنان اعلام گردید و درخواست سایر افراد در حال بررسی است.

منبع : خبرگزاری مهر


مرحله دوم نقل و انتقالات فرهنگیان آذربایجان شرقی آغاز شد

مرحله دوم نقل و انتقال اینترنتی درون استانی فرهنگیان آذربایجان شرقی برای سال تحصیلی ۹۹-۹۸ در شرایطی که نهاد تعلیم و تربیت استان از چالش کمبود معلم رنج می برد، از امروز شنبه آغاز شد.

به گزارش ایرنا، نقل و انتقال فرهنگیان از جمله مسایل و موضوعات مهم این قشر تلاشگر و آینده ساز است که همه ساله پس از پایان سال تحصیل آغاز می شود و متقاضیان زیادی در بین کارکنان آموزش و پرورش دارد.

در آذربایجان شرقی حدود ۷۰۰ هزار دانش آموز در هشت هزار و ۷۷ باب مدرسه و ۳۲ هزار و ۸۱۳ کلاس درس مشغول تحصیل هستند و اموزش و پرورش استان همه ساله به دلیل تعداد بالای درخواست های مربوط به نقل و انتقال در این زمینه با چالش مواجه است.

آموزش و پرورش آذربایجان شرقی امسال با توجه به بازنشستگی سه هزار و ۵۰۰ معلم از یک سو و افزایش تعداد دانش آموزان از سوی دیگر با چالش کمبود معلم نیز مواجه است و برای رفع این مشکل به بیش از چهار هزار معلم جدید نیاز دارد.

بهروز اصغری، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی در این باره گفت: با اعلام نتایج مرحله اول انتقالات اینترنتی، تقاضای متقاضیان در مرحله دوم با نظر مساعد بررسی خواهد شد.

وی گفت: رویکرد اصلی از این اقدام استفاده از حداکثر ظرفیت نیروی انسانی با رویکرد تامین نیروی مورد نیاز مناطق و نواحی و ایجاد رفاه نسبی در بین متقاضیان است.

وی با اشاره به اینکه نتایج نقل و انتقال سال ۱۳۹۸ داخل استان فرهنگیان رسمی و پیمانی استان آذربایجان شرقی ۱۹ خرداد اعلام شد، گفت: فرهنگیان رسمی و پیمانی که در موعد مقرر در سامانه نقل و انتقالات سال ۱۳۹۸ داخل استان ثبت نام کرده بودند، می توانند با ورود به سامانه http://www.tabriz۹۸۲.enteghalat.com، از نتیجه تقاضای انتقال خود مطلع شوند.

معاون پشتیبانی دستگاه تعلیم و تربیت استان گفت: با بهره وری کامل از ظرفیت های موجود نیروی انسانی استان حداکثر توان برای بالابردن آمار منتقل شدگان بکارگرفته می شود.

اصغری تاکید کرد: ثبت نام متقاضیان با اجرای دقیق و به موقع مفاد دستورالعمل درسایت www.tabriz۹۸۲.enteghalat.com انجام خواهد گرفت.

متقاضیان انتقال در صورت دارا بودن شرایط نقل و انتقال با هماهنگی کارشناس امور اداری و تشکیلات اداره محل خدمت خود در زمان مقرر می‌بایست نسبت به تکمیل فرمهای نقل و انتقال رایانه ای از طریق سامانه اینترنتی در سایت مربوط اقدام کنند.

 منبع : خبرگزاری ایرنا


آموزش‌وپرورش ضوابط خروج نیرو و انتقال دائم را اعلام کرد

شرایط خروج نیروی مامور و انتقال دائم توسط آموزش‌وپرورش اعلام شد و براین اساس موافقت با ماموریت با حفظ پست سازمانی و پرداخت حقوق ازمبداء امکان پذیر نیست.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، شرایط خروج نیروی مامور و انتقال دائم در آموزش‌وپرورش مشخص شد و ضمن موافقت با خروج نیرو به سایر دستگاه‌های اجرایی به صورت ماموریت بدون حفظ پست سازمانی وانتقال دائم با رعایت ضوابط ومقررات مربوط، موارد ذیل اعلام شد.

۱- موافقت با ماموریت با حفظ پست سازمانی و پرداخت حقوق ازمبداء امکان پذیر نیست.

۲-موافقت با خروج نیرو بصورت انتقال دائم یا ماموریت بدون حفظ پست سازمانی به شرط عدم نیاز واقعی قابل پیگیری است.

لازم به ذکراست به میزان ساعت موظف نیروی خروجی از سرجمع ساعت حق التدریس تخصیصی به استانها کسر خواهد شد.

۳- با توجه به معطل ماندن مکاتبات واصله از دفتر امور مجلس حوزه ستادی وزارت متبوع، مقتضی است دراسرع وقت هرگونه اقدام اعم از موافقت، عدم موافقت و نتیجه آخرین وضعیت اقدام به عمل آمده از روند اداری ومالی افراد ذینفع، راساً به دفتر امور مجلس و مرجع پیگیر منعکس شود.

 منبع : خبرگزاری تسنیم


اعلام شرایط و ضوابط انتقال موقت درون استانی فرهنگیان در فارس

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، وحیدرضا نظام الملکی رئیس اداره امور اداری و تشکیلات آموزش و پرورش استان فارس گفت: با توجه به مصوبه کارگروه توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش فارس، فرهنگیانی که در حال حاضر به صورت موقت مشغول به خدمت هستند می‌توانند با توجه به شرایط و مقررات، متقاضی تمدید انتقال موقت داخل استان برای سال تحصیلی آینده شوند.

وی افزود: فرهنگیان متقاضی نقل و انتقال درون استانی می‌توانند با تکمیل برگ تقاضای تمدید انتقال موقت درون استانی و ارایه درخواست کتبی به شرط موافقت کارگروه نقل و انتقالات آموزش و پرورش شهرستان مبدا منتقل شوند.

نظام الملکی تصریح کرد: اختیار اجرای فرآیند نقل و انتقال و تمدید انتقال موقت به ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌ها، مناطق و نواحی تفویض شده است و نیازی به هرگونه مکاتبه در خصوص انتقال نیرو و یا مراجعه متقاضیان به اداره کل آموزش و پرورش نیست.

رئیس اداره امور اداری و تشکیلات آموزش و پرورش استان فارس اظهارداشت: متقاضیان واجد شرایط می‌بایست از ۳۱ اردیبهشت تا ۱۳ خرداد با مراجعه حضوری به ادارات آموزش و پرورش مبدا تقاضای خود را ارائه دهند.

نظام الملکی گفت: تمدید انتقال موقت واجدین شرایط بین نواحی چهار گانه شیراز نیز در صورت نیاز در رشته اصلی با درخواست ناحیه و تائید گروه طرح و برنامه بلامانع است.

وی افزود: همچنین تمدید انتقال موقت همکاران زن متقاضی نواحی چهارگانه شیراز و شهرستان‌های رستم، ممسنی و فسا صرفا برای دوره ابتدایی و رشته شغلی آموزگاری است.

نظام الملکی گفت: براساس برنامه ریزی‌های انجام گرفته فرهنگیان متقاضی تمدید انتقال موقت درون استانی می‌تواند برای کسب اطلاع از نتایج تمدید تقاضا‌های نقل و انتقال موقت درون استانی از ۲۰ خرداد به ادارات آموزش و پرورش محل خدمت خود مراجعه کنند.

 منبع : باشگاه خبرنگاران جوان


۶ اردیبهشت پایان مهلت برای ثبت‌ درخواست نقل و انتقال فرهنگیان

مهلت ثبت‌نام نقل و انتقال درون‌استانی و برون‌استانی فرهنگیان در روز جمعه ۶ اردیبهشت ۹۸ تمام می‌شود.

مهلت فرآیند نقل و انتقال درون استانی فرهنگیان اعم از ثبت‌نام و اعلام نتایج در تاریخ ۶ اردیبهشت ۹۸ و ثبت‌نام انتقال برون استانی نیز در این تاریخ تمام می‌شود.

ضوابط و مقررات انتقال دائم به شرح زیر است:

نداشتن تعهد خاص خدمت به منطقه مبدا.

دارا بودن حداقل ۵ سال سابقه خدمت تمام‌وقت در آموزش و پرورش تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۸ به‌موجب حکم کارگزینی برای مستخدمین رسمی، آزمایشی و پیمانی.

مدت سوابق خدمت به‌صورت حق‌التدریس، نهضت سوادآموزی، سایر دستگاه‌ها، تحصیل در مراکز تربیت معلم، تربیت دبیر، خدمت نظام وظیفه، قرارداد کار معین جزو سابقه خدمت محسوب نخواهد شد.

همسر جانبازان درصورت تغییر محل اشتغال جانباز با ارائه تاییدیه از مراجع ذی‌صلاح به‌استناد ماده ۱۷ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۳ قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان بدون داشتن شرایط فوق منتقل می‌شوند.

شرایط و ضوابط انتقال موقت:

دارا بودن حداقل دو سال سابقه خدمت رسمی تمام‌وقت در آموزش و پرورش تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۸ و به‌موجب حکم کارگزینی برای مستخدمین رسمی، آزمایشی و پیمانی.

مستخدمینی که در سال تحصیلی ۹۷‌ــ‌۹۶ با رعایت مفاد بخشنامه مورخ ۱۷ شهریور ۹۴ در مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر در رشته‌های مورد نیاز آموزش و پرورش در دانشگاه‌های دولتی”غیراز دانشگاه علمی کاربردی و پیام نور” مشغول به تحصیل بوده و با ارائه مدارک مستند متقاضی انتقال موقت به استان محل تحصیل هستند.

همسر همکاران فرهنگی که جهت ادامه تحصیل در رشته مورد نیاز متقاضی انتقال موقت یا مامور به تحصیل “مشمولین تبصره ذیل ماده ۶۶ قانون مدیریت خدمات کشوری” باشد.

متقاضیانی که به‌ تشخیص کمیته توسعه مدیریت منطقه مبدا و تایید کارگروه توسعه مدیریت استان مبدا و مقصد دارای شرایط حاد و خاص هستند


ثبت‌نام نقل و انتقال فرهنگیان تمدید شد

مهلت اتمام فرآیند نقل و انتقال درون استانی فرهنگیان اعم از ثبت‌نام و اعلام نتایج و ثبت‌نام انتقال برون استانی تا ششم اردیبهشت ۹۸ تمدید شد.

به گزارش خبرنگار بازارکار به نقل از ایرنا از روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، پیش از این اعلام شده بود، تعیین تکلیف نهایی متقاضیان انتقال دائم و موقت درون‌استانی حداکثر تا ۳۱ فروردین ۹۸ و برون‌ استانی حداکثر تا ۳۱ اردیبهشت ۹۸ پایان پذیرد.
نداشتن تعهد خاص خدمت به منطقه مبدا، دارا بودن حداقل ۵ سال سابقه خدمت تمام‌وقت در آموزش و پرورش تا ۳۱ شهریور ۹۸ به‌ موجب حکم کارگزینی برای مستخدمین رسمی، آزمایشی و پیمانی از جمله ضوابط و مقررات انتقال دائم اعلام شده است.
همچنین بر اساس این ضوابط مدت سوابق خدمت به‌ صورت حق‌التدریس، نهضت سوادآموزی، سایر دستگاه‌ها، تحصیل در مراکز تربیت معلم، تربیت دبیر، خدمت نظام وظیفه، قرارداد کار معین جزو سابقه خدمت محسوب نخواهد شد.
همسر جانبازان در صورت تغییر محل اشتغال جانباز با ارائه تاییدیه از مراجع ذی‌صلاح به‌ استناد ماده ۱۷ آئین‌نامه اجرایی ماده ۱۳ قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان بدون داشتن شرایط فوق منتقل می‌شوند.
دارا بودن حداقل دو سال سابقه خدمت رسمی تمام‌وقت در آموزش و پرورش تا ۳۱ شهریور ۹۸ و به‌ موجب حکم کارگزینی برای مستخدمین رسمی، آزمایشی و پیمانی از جمله شرایط و ضوابط انتقال موقت عنوان شده است.
مستخدمینی که در سال تحصیلی ۹۷‌ــ‌۹۶ با رعایت مفاد بخشنامه ۱۷ شهریور ۹۴ در مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر در رشته‌های مورد نیاز آموزش و پرورش در دانشگاه‌های دولتی «غیر از دانشگاه علمی کاربردی و پیام نور» مشغول به تحصیل بوده و با ارائه مدارک مستند متقاضی انتقال موقت به استان محل تحصیل هستند، همسر همکاران فرهنگی که برای ادامه تحصیل در رشته مورد نیاز متقاضی انتقال موقت یا مامور به تحصیل «مشمولین تبصره ذیل ماده ۶۶ قانون مدیریت خدمات کشوری» باشد و متقاضیانی که به‌ تشخیص کمیته توسعه مدیریت منطقه مبدا و تایید کارگروه توسعه مدیریت استان مبدا و مقصد دارای شرایط حاد و خاص هستند، از دیگر ضوابط انتقال موقت است.

منبع: خبرگزاری ایرنا


شرایط جذب معلمان در مدارس خارج از کشور اعلام شد

مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور شیوه‌نامه اشتغال فرهنگیان مقیم در خارج از کشور برای سال تحصیلی ۹۸-۹۹ را ابلاغ کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور، شیوه‌نامه اشتغال فرهنگیان مقیم در خارج از کشور برای سال تحصیلی ۹۸-۹۹ را ابلاغ کرد.

در این شیوه نامه آمده است: جهت استفاده بهینه از ظرفیت معلمان رسمی وزارت آموزش و پرورش که در خارج از کشور اقامت دارند و تمایل به اشتغال در مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با حقوق ریالی واریز در ایران را دارند این مرکز در نظر دارد قبل از آغاز ساماندهی نیروهای اعزامی در واحدهای آموزشی نسبت به مشخص کردن حضور یا عدم حضور همکاران مزبور در هر آموزشگاه اقدام کند.

در همین زمینه، فرهنگیان مقیم داوطلب اشتغال به کار با حقوق ریالی واریز در ایران عبارتند از:

الف، نیروهای به تبعیت از همسر غیر فرهنگی اعم از این که همسران آنان مامور کارگزار، نظامی، دانشجو و شغل آزاد باشد.

ب، همکاران فرهنگی مقیم خارج از کشور و داوطلب خدمت در مدارس جمهوری اسلامی در خارج از کشور.

صرفاً درخواست متقاضیانی که دارای ویزا و مجوز اقامت در خارج از کشور هستند و متعهد می‌شوند از تاریخ اول مهر ۹۸ لغایت حداقل ۳۱ خرداد ۹۹ با مدرسه در دوره تحصیلی که آموزشگاه نیاز دارد همکاری کنند اخذ و به این مرکز ارسال شود.

صلاحیت فرد متقاضی در ابعاد مختلف به منظور کار در مدرسه به صورت مکتوب توسط نمایندگی سیاسی تایید شودو از پذیرش تقاضای اشتغال افراد ذیل خودداری شود.

الف، همکاران فرهنگی آقا یا خانم که با اخذ مرخصی بدون حقوق از منطقه خدمتی خود در داخل کشور جهت ادامه تحصیل به خارج از کشور مهاجرت کرده‌اند و هم اکنون در کشور محل اقامت دانشجو هستند.

ب، از پذیرش تقاضای افرادی که سال تحصیلی جاری در مدرسه مشغول به خدمت بوده اما عملکردشان مورد تایید مدیر مدرسه و اولیای دانش‌آموزان نیست توسط مدرسه خودداری شود و مراتب به صورت موردی با ذکر مستندات به این مرکز اعلام شود، لازم است در طول سال تحصیلی گزارش عدم رضایت از عملکرد کارکنان مذکور توسط مدرسه و سرپرستی به این مرکز ارسال شده باشد.

به افراد متقاضی در صورت اشتغال صرفاً حقوق و مزایای ریالی داخل کشور از منطقه مبدا پرداخت می‌شود.

با عنایت به نیاز مدارس ایرانی خارج از کشور اولویت با افراد متقاضی خدمت در دوره ابتدایی خواهد بود.

در شرایط مساوی به همکارانی که دارای گواهی ضمن خدمت دوره‌های دانش‌افزایی خصوصا کتب جدید‌التالیف باشند اولویت داده شود.

با توجه به محدودیت‌های مالی در به کارگیری نیرو، فرهنگیان مقیم واجد شرایط طبق این شیوه‌نامه نسبت به نیروهای محلی در اولویت هستند.

از پذیرش تقاضای افرادی که رشته تحصیلی و تدریس آنها مورد نیاز مدرسه نیست، خودداری شود

در صورت ترک محل خدمت توسط هر یک از متقاضیان به کارگیری شده به استناد این شیوه نامه قبل از اتمام سال تحصیلی اختصاص نیرو ممکن نبوده و با فرد خاطی برخورد قانونی خواهد شد.

منبع : خبرگزاری تسنیم


شروع ثبت نام فرهنگیان متقاضی نقل و انتقال برون استانی

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان از آغاز ثبت نام اینترنتی فرهنگیان متقاضی نقل و انتقال برون استانی تا ۲۰ اسفندماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، محمد تقی‌زاده، مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: نقل و انتقال برون استانی فرهنگیان به صورت ثبت نام اینترنتی آغاز شده است و تا ۲۰ اسفندماه ادامه داد.

وی افزود: نقل و انتقال فرهنگیانی که از شرایط لازم برای انتقال برون استانی برخوردار هستند، در ۲ بخش دائم (عادی) و موقت انجام می‌شود که انتقال موقت به صورت یک‌ساله است نتایج نقل و انتقالات نیز نیمه دوم فروردین‌ماه ۹۸ اعلام می‌شود.

تقی زاده با اشاره به نحوه ثبت نام فرهنگیان بیان داشت: ثبت نام و تقاضای انتقال فرهنگیان براساس شیوه‌نامه به صورت اینترنتی در سامانه نقل و انتقال فرهنگیان به آدرس http://enteghal.medu.ir/ صورت می‌گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان ضمن اعلام شرایط این انتقال گفت: دارا بودن حداقل ۵ سال سابقه خدمت به صورت رسمی یا پیمانی در آموزش و پرورش تا شهریور ماه ۹۸ از شرایط انتقال به صورت دائم است و فرهنگیان متقاضی انتقال به صورت موقت باید ۲ سال سابقه کار به صورت رسمی یا پیمانی داشته باشند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


 

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.