استخدام سازمان نظام پرستاری (کلیه اخبار)

استخدام سازمان نظام پرستاری (کلیه اخبار)
اخبار استخدام سازمان نظام پرستاری

در این صفحه اخبار لحظه به لحظه استخدام سازمان نظام پرستاری اعلام میشود.


نتیجه آزمون‌های استخدامی گروه پرستاری مشخص شود

عضو شورایعالی نظام پرستاری درخواست کرد: هرچه سریع تر برای جذب نیروی پرستاری اقدام و نتیجه آزمون‌های استخدامی گروه پرستاری مشخص شود.

به گزارش ایلنا به نقل از نظام پرستاری، علی اکبر جراحی بیان کرد: پیک پنجم کرونا با شرایط سخت‌تر از قبل کل کشور را دربرگرفته و کادر پرستاری با توجه به خستگی و ابتلایی که در پیک‌های گذاشته داشته‌اند، در این موج خستگی و فرسودگی آن‌ها به اوج خود رسیده است.

عضو شورایعالی نظام پرستاری گفت: تجربه‌ها در پیک‌های قبل نشان داده است که پیشگیری و مراقبت در حوزه پرستاری باعث کنترل و بهبود بیماری می‌باشد. در زمان اوج گیری کرونا پرستاران و کادر درمانی بیش از همه در خط اول مبارزه با این ویروس ایستاده‌اند و تمام همت‌شان را برای بهبودی بیماران به کار گرفته‌اند و در روزهایی که سایر ادارات دولتی در دورکاری، و کاهش ساعات کاری به سر می‌برند کادر درمان صادقانه و بدون هیچ ادعایی تمام تلاش خود را جهت خدمات‌رسانی به بیماران انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: در شرایطی که بیش از ۱۶ ماه از درگیری پرستاران با ویروس کرونا می‌گذرد، باید پذیرفت کادر درمان بسیار فرسوده و خسته شده‌اند و نبود تجهیزات حفاظتی مناسب و بی‌توجهی‌های موجب در این مسیر باعث رنجش این عزیزان شده است.

جراحی در خصوص کمبود نیروی پرستاری افزود: بیمارستان‌ها با افزایش بیماران دچار کمبود شدید نیروی پرستاری هستند. این درحالی می‌باشد که بحث کمبود نیرو در پیک‌های قبل نیز مطرح بوده و مراکز درمانی ما فاصله زیادی در استانداردسازی نیروی پرستاری باتوجه به استانداردهای جهانی که دارند، درخواست داریم هرچه سریع‌تر برای جذب نیروی پرستاری اقدام شده و نتیجه آزمون‌های استخدامی گروه پرستاری مشخص شود.

عضو شورایعالی نظام پرستاری گفت: در بحران کرونا تمام پرستاران از شرکتی گرفته تا خصوصی و رسمی فعالیت کرده‌اند، متاسفانه وزرات بهداشت در اعمال امتیاز کرونایی برای پرستاران تفاوت قائل شده و برخی از این عزیزان با وجود خدمت‌رسانی از این امتیاز محروم بوده‌اند؛ شایسته است عدالت در خصوص امتیازات کرونایی برای همه پرستاران در نظر گرفته شود.

جراحی درباره اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری بیان کرد: طرح تعرفه‌گذاری پرستاری خوشبختانه با پیگیری و تلاش‌های سازمان نظام پرستاری از طرف شورای عالی بیمه تصویب و به هیئت وزیران ارجا داده شده است که امیدواریم اجرایی شدن این قانون هرچه سریع‌تر انجام شود، تا شاهد وقفه طولانی در اجرایی شدن آن نباشیم؛ زیرا پرستاران با وجود افزایش خدمات و خستگی در این روزها نیاز به یک محرکی برای ایجاد انگیزه دارند.

وی با گلایه از روند کند واکسیناسیون پرستاران خاطرنشان کرد: پس از گذشت چند ماه از انتشار خبر شروع واکسیناسیون کادر درمان علیه کرونا در ایران هنوز بخش قابل توجهی از کارکنان این بخش به ویژه در گروه پرستاری، نه تنها همچنان در صف انتظار به سر می‌برند بلکه اطلاعی از زمان واکسیناسیون هم ندارند. بسیاری از آن‌ها از کارکنان بخش‌های کرونا هستند و احتمال ابتلای دوباره آن‌ها به این ویروس، بالاست.

عضو شورایعالی نظام پرستاری در پایان تصریح کرد: تلاش کادر درمان و تمامی پرسنل بیمارستان در روزهای سخت و بحران کرونا بر هیچکس پوشیده نیست و همه مردم و مسئولان باید قدردان تلاش‌های بی‌وقفه و بدون ادعای این عزیزان باشند و با همراهی خود در این مسیر، خستگی این ۱۶ ماه را از تن آن‌ها بزدایند.

منبع : خبرگزاری ایلنا


استخدام هر چه سریعتر نیرو های جدید باید در اولویت قرار گیرد

اعظم فخری محمودی با اشاره کمبود تجهیزات حفاظت شخصی در ارائه خدمات پرستاری به مبتلایان به کرونا، تاکید کرد: ایجاد ستاد صحت از طرف سازمان نظام پرستاری با هدف صیانت و حمایت از حقوق پرستاران کشور و تامین نیرو پرستار در سرتاسر کشور بازتاب بسیار خوبی داشته است

به گزارش بازارکار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری؛ عضو شورایعالی سازمان نظام پرستاری با انتقاد از کمبود وسایل حفاظت شخصی و مواد ضد عفونی کننده برای پرستاران خط مقدم مواجهه با کرونا و همچنین کمبود شدید نیرو خواستار استخدام هرچه سریعتر نیروهای جدید و تبدیل وضعیت همکاران شرکتی و قراردادی و همچنین رسیدگی وزارت بهداشت به وضعیت تجهیزات بیمارستان ها شد.
وی ضمن تاکید بر این موضوع که متاسفانه شاهدیم هنوز برخی به عمق موضوع پی نبرده اند خواستار رعایت هرچه بیش تر نکات بهداشتی و در خانه ماندن آحاد جامعه شد.
محمودی ضمن تاکید بر این که پرستاران در ایثار و از خود گذشتگی همیشه زبانزد وپیشگام بودند و در این بحران هم این جلوه ها به وفور رویت شد، اظهار داشت: پرستاران داوطلب از مراکز مختلف دولتی وخصوصی به سانتر کرونا مراجعه و مشغول به خدمت شدند که این نشانگر عشق و از خود گذشتگی ذاتی پرستاری است.

محمودی در خصوص ایجاد ستاد صحت که در سازمان نظام پرستاری تشکیل شده است؛ خاطر نشان کرد: صیانت و حمایت از حقوق پرستاران کشور و تامین نیرو توسط این ستاد به خوبی انجام شده و در سرتاسر کشور بازتاب بسیار خوبی داشته است و خوشبختانه پرستاران کمبود وسایل حفاظت فردی و دیگر امکانات را به اطلاع این ستاد رسانده و پیگیری های لازم از طرف سازمان انجام میشود
در پایان محمودی ضمن تاکید بر پیگیری های سازمان برای افزایش ۵۰ درصدی احکام؛ این اقدام را در این برهه مناسب ارزیابی کرده و افزود: دولت و مجلس با توجه به ماهیت خاص حرفه پرستاری باید توجه ویژه ای به موانع خدمتی و چالش های پرستاران داشته باشند

منبع : بازار کار


تسریع در استخدام ۲۰۰۰۰ پرستار جدید

رئیس کل سازمان نظام پرستاری در نامه ای به رئیس جمهور با اشاره به لزوم لزوم تغییر وضعیت نیروهای شرکتی و برخورداری آنان از مزایای فصل دهم قانون قانون مدیریت خدمات کشوری همزمان با سایر پرستاران، خواستار تسریع در استخدام ۲۰۰۰۰ پرستار جدید شد.
به گزارش خبرنگار بازارکار ، این دومین نامه دکتر محمد میرزابیگی رییس کل سازمان نظام پرستاری به رییس جمهور در فاصله یک هفته گذشته است که در آن رئیس این سازمان با اشاره ورود کرونا به کشوربه جهت اهمیت سلامت و جان مردم و لزوم حفظ توان و انگیزه پرستاران خواستار اقدام مقتضی در رابطه با حل کمبودهای پرستاران با قید فوریت شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، متن کامل نامه دکتر محمد میرزابیگی رئیس کل سازمان نظام پرستاری بدین شرح است:
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

حضرت حجه الاسلام و المسلمین دکتر روحانی(دامت توفیقاته)

سلام علیکم

احتراماً پیرو نامه به شماره ۳۴۳۵ /۹۸ /س‌ن مورخ ۹۸/۱۲/۵ همانگونه که مستحضرید به دلیل ورود کرونا به کشور ما مدتی است با عملیات گسترده، وسیع و عمیقی در نظام سلامت کشور توسط اعضای تیم سلامت و بویژه جان بر کفان خط مقدم یعنی پرستاران، پزشکان و … تمام وجود، هستی و سلامت خود را نثار سلامت جامعه و مردم عزیز می کنند. سازمان نظام پرستاری جمهوری اسلامی ایران نیز به دلیل وظیفه قانونی خود و با هدف “صیانت، حمایت و تامین” به موقع و مناسب نیروی انسانی پرستار، ستادی را به نام ” صحّت” به طور شبانه روزی فعال کرده و از طریق نمایندگان خود در کلیه بیمارستان های کشور وضعیت نیروی انسانی پرستار را رصد کند. بررسی های ستاد تخصصی” صیانت، حمایت و تامین نیروی پرستاری(صحّت)” از تمام شهرها و بیمارستان های کشور به صورت شبانه روزی بوده و در تمام ساعات و شیفت ها اطلاعات مربوط به پرستاران را جمع آوری می کند.

بر اساس بررسی های ستاد مذکور تا تاریخ ۹۸/۱۲/۱۲ موارد ذیل مطرح و تقدیم می شود و مستدعی است به جهت اهمیت سلامت و جان مردم و لزوم حفظ توان و انگیزه پرستاران عزیز، مقرر فرمایید درباره موارد ذیل با قید فوریت و سرعت اقدام مقتضی صورت پذیرد:

۱- معضل کمبود نیروی گروه پرستاری، اگرچه معضلی مزمن و مدید است اما این روزها اثر خود را بیش از همیشه نشان می دهد و با روندی که بیماری ناشی از کرونا در کشور طی می کند، احتمال بحرانی و انفجاری شدن وضعیت بیمارستان ها در آینده ای نزدیک، در کل کشور وجود دارد. لذا مستدعی است عاجلاً و سریعاً حداقل ۲۰ هزار نیروی گروه پرستاری که بنا بود از دو سال پیش استخدام بشود به صورت استخدام دولتی محقق شود.

۲- تا زمان تحقق استخدام دولتی، تمام نیروهای شرکتی و قراردادی موجود در سیستم برای ایجاد انگیزه و امنیت شغلی بیشتر در آنها، تغییر وضعیت پیدا کنند و استخدام دولتی شوند. اما به محض تحقق استخدام آن بیست هزار نفر، جایگزین تغییر وضعیت یافته ها به صورت شرکتی و قراردادی به کارگیری شوند.

۳- تداوم موضوع معوقات، کارانه ها و حقوق عقب افتاده پرستاران کماکان باعث گله مندی آنهاست لطفاً مقرر فرمائید سریعاً پرداخت شود. وجود این همه حقوق معوق با اینهمه خدمت، تلاش و از خود گذشتگی سازگار نیست و در صورت ادامه وضع موجود مسئولین محترم دین دار پرستاران عزیز خواهند ماند.

۴- در اعطای هر امتیازی اعم از افزایش مزایای پرستاران مخصوصاً ناشی از فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری و یا هر نوع کارانه، اضافه کار خدمات رفاهی و… مقرر فرمایید:

اولاً تامین منابع آن ها منوط به درآمد بیمارستان ها نشود چون یعنی هیچ

ثانیاً مجریان محترم هیچ فرقی بین نیروی استخدامی با شرکتی، تبصره ای و …. قائل نشوند. چرا که امروزه به برکت انرژی پرستاران جوان و تجربه پیشکسوتها در بالین و در کل بیمارستان ها و مراکز درمانی کشور شاهد ایثارگری های بی مثل و مانند همه پرستاران در هر سن خدمتی هستیم، اجازه نفرمائید برخی از مدیران میانی با اعمال سلیقه های شخصی، با برخی طبقه بندی های نامعقول و نامتعارف در صف ایثار و جان فشانی پرستاران خلل وارد کنند.
از دیدگاه مردم و سازمان نظام پرستاری، پرستار درجه ۱ و ۲، پرستار و پرستارتر و … وجود ندارد. امروز همه عزیزان پرستار جان بر کف ما در معرض یک نوع تهاجم و یک نوع ویروس قرار گرفته و حقاً و انصافاً همه آنها به دل آتش و خون زده اند. لذا در اینجا برای برخورداری یا عدم برخورداری از هر گونه امتیازی انصاف و جایز نیست که پرستار بخاطر مزایای اندکی درجه ۱ و درجه ۲ تعریف شود.
بنابراین مستدعی است مقرر فرمائید به کلیه دستگاه ها، دانشگاه ها و استان ها ابلاغ شود که بویژه در برخورداری از امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری همه پرستاران اعم از شرکتی، تبصره ای، قراردادی، استخدام رسمی و پیمانی و … برخوردار شوند و این برخورداری منوط به شرط و شروطی نشود که مخالف و معارض با رویکرد قدرشناسانه مسئولین کشور و نظام شود.
۵- همچنین مستحضرید که برای پرستاران عزیز، دو قانون مهم، سال ها قبل در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است به نام قانون تعرفه گذاری و قانون ارتقاء بهره وری، متاسفانه قانون اول (تعرفه گذاری) هنوز به نحو شایسته اجرایی نشده است و قانون دوم ( ارتقاء بهره وری) فقط یک بند آن اجرایی شده است. خواهشمند است مقرر فرمایید این قوانین نیز هر چه زودتر اجرا شود.
۶- نکته آخر اینکه بررسی ها، نشان می دهد، ملزومات حفاظت و پیشگیری فردی که برای این رزمندگان خط مقدم بسیار حیاتی و ضروری است مانند: ماسک، شیلد صورت، دستکش و مایع ضدعفونی در بسیاری از بیمارستان ها به ویژه شمال کشور به میزان کافی در اختیار پرستاران در معرض خطر قرار نمی گیرد. بنابراین خواهشمند است با جدیت هر چه بیشتر و سخت گیری هر چه محکم تر برای تامین ملزومات مذکور رسیدگی و اقدام عملی شود.

منبع : خبرگزاری بازار کار


کمبود شدید پرستار درکشور

رئیس سازمان نظام پرستاری از کمبود شدید پرستار در کشور خبرداد.

به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محمد میرزابیگی در نشستی با حضور اهالی رسانه افزود: سازمان نظام پرستاری با ۱۸۰ هزار عضو یکی از بزرگترین نهاد‌های دولتی است که از سال ۸۱ کار خود را آغاز کرده و در دوره‌های مختلف با توجه به اقتضائات جامعه در حوزه سلامت رویکرد‌های مختلفی داشته است.
میرزا بیگی افزود: هیئت مدیره و جامعه پرستاری طبق محور‌های نظام سلامت و پرستاران حرکت می‌کند.
وی گفت:: ما در جلساتی به بررسی موضوعات کمبود نیرو، نظام پرداخت، روش پرداخت «قاصدک» و دیگر موانع سر راه جامعه پرستاری پرداختیم و سپس با روسای مجلس و قوه قضائیه و آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور جلساتی برگزار کردیم و امیدواریم به نتایج خوبی برسیم.
آقای میرزابیگی ادامه داد: نظام پرداخت قاصدک رفتنی است و باید جمع آوری شود. در پرستاری کمبود شدید نیروداریم، در دو سه سال گذشته استخدامی صورت نگرفته است و هر ساله ۳ یا ۴ هزار نفر بازنشسته داریم.
وی افزود: توسعه بیمارستان‌ها و نظام سلامت و…، نیرو‌های پرستار می‌طلبد. در جامعه‌ای که بیمارستان ساخته و تخت اضافه می‌شود باید پرستار هم استخدام کرد. بحث کمبود نیرو و رفع آن برای ما مسئله‌ای بسیار اساسی است و پیگیری خواهیم کرد.
میرزابیگی گفت:: مسئولان قول دادند تا اسفند ۹۰۰۰ نیروی پرستار استخدام کنیم. اگر به نام پرستاری مجوز گرفته می‌شود باید در همین زمینه استفاده شود.
وی افزود: بحث نظام پرداخت دغدغه بعدی ماست. اینکه پزشکان n تومان می‌گیرند، اما حقوق پرستاران ناچیز است، قصه پرغصه ادامه داری است.
میرزا بیگی گفت: قانون اساسی سلامت را حق مردم دانسته است. بیماران مزمن ۴۰ تا ۵۰ درصد بیمارستان‌ها را تشکیل می‌دهند و ما آماده ایم بیماران سرطانی و آن‌هایی که سکته کرده اند و آثارش به جامانده و سه بیماری دیگر با ۱۰۰۰ مرکز مراقبت پرستاری فعال خدمات به منازل ببریم و با قیمت‌های ارزان تری که تعرفه‌های آن مشخص شده است خدمات ارائه دهیم.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما


جذب ۹ هزار پرستار در مرحله اول استخدام

جذب ۹ هزار پرستار در مرحله اولبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان،کمبود نیروی پرستار و طولانی شدن معوقات پرستاران اصلی‌ترین مشکلات این جامعه بودند؛ این کمبود به حدی است که بنابر گفته محمد شریفی‌مقدم دبیرکل خانه پرستار به ازای هر یک هزار نفر جمعیت حدود یک و نیم نفر پرستار در کشور وجود دارد در حالی که متوسط جهانی ۶ پرستار به ازای هر هر یک هزار نفر جمعیت است.

در چنین شرایطی و علی رغم کار سخت، تاخیر در پرداخت مطالبات پرستاران طولانی‌تر و طولانی‌تر می‌شود و زمان روشنی برای تعیین تکلیف آن وجود ندارد.
بیشتر بخوانید:توقف پذیرش در رشته مراقبت سلامت از مهر ۹۸/ حذف نام کمک بهیار از دوره‌های آموزش پرستاری
در حالی که شک و شبهه‌های زیادی مبنی بر استخدام پرستاران و پرداخت معوقات‌ آنها وجود دارد، سعید نمکی وزیر بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره مشکلات و مطالبات پرستاران اظهار کرد: یکی از عمده‌ترین دلایل تاخیر در پرداخت مطالبات پرستاران به دلیل اختلالاتی بود که در پرداخت سازمان‌های بیمه گر مثل تامین اجتماعی و بیمه سلامت به وجود آمده بود.
وی ادامه داد: خوشبختانه با توجه به توزیع ۳ هزار میلیارد تومان بودجه در وزارت بهداشت حجم زیادی از این مطالبات در یک مرحله پرداخت شد و امیدوار هستیم تا با برنامه ریزی‌های صورت گرفته سایر معوقات آن‌ها هم تا آخر شهریور‌ماه پرداخت شود.
نمکی با تاکید بر تلاش برای استخدام پرستاران گفت: خوشبختانه مجوز استخدام ۱۰ هزار نیرو را در نظام سلامت از سازمان امور استخدامی کشور دریافت کردیم که بنا داریم ۹ هزار واحد از این ظرفیت را به پرستاران اختصاص دهیم.
وزیر بهداشت تشریح کرد: در تلاش برای اخذ مجوز برای استخدام ۱۰ هزار نیروی دیگر هستیم که احتمال می‌دهیم به اواخر سال ۹۸ و اوایل سال ۹۹ موکول شود و بدون شک بخش عمده‌ای از این ظرفیت را به نیرو‌های پرستار اختصاص خواهیم داد.

 منبع : باشگاه خبرنگاران جوان


کسب مجوز برای استخدام ۳۵۰ پرستار در آذربایجان شرقی

دانشگاه علوم پزشکی تبریز مجوز جذب ۳۵۰ پرستار را گرفته و در ماه های آینده برای جذب این نیروها آزمون استخدامی برگزار خواهد کرد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه در تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی بکارگیری نیرو تنها از طریق برگزاری آزمون استخدامی است، گفت: اطلاعیه استخدام ۳۵۰ پرستار، تکنسین اتاق عمل و هوشبری طی ماه‌های آتی منتشر می‌شود.

مهدی نظری با اشاره به برگزاری پنجمین انتخابات نظام پرستاری در ۲۱ تیرماه جاری، افزود: ۱۱۰ نفر برای شرکت در انتخابات نظام پرستاری استان در ۴ حوزه انتخابیه تبریز، اهر، مرند و بناب ثبت نام کرده اند.
وی گفت: از این تعداد ۴۵ نفر از حوزه انتخابی تبریز، ۲۱ نفر از حوزه انتخابی اهر، ۲۷ از حوزه انتخابی مرند، و ۱۷ نفر از حوزه انتخابی بناب داوطلب شدهاند.
نظری اضافه کرد: از حوزه انتخابی تبریز، شش پرستار، دو بهیار و یک تکنسین اتاق عمل یا هوشبری، از حوزه انتخابی اهر، هفت پرستار، یک بهیار و یک تکنسین اتاق عمل یا هوشبری، از حوزه انتخابی مرند ۹ پرستار و از حوزه انتخابی بناب نیز هشت پرستار و یک بهیار انتخاب خواهد شد.
وی ادامه داد: پرستاران، بهیاران، تکنسین‌های اتاق عمل (اتاق عمل و هوشبری) و کارشناسان فوریت‌های پزشکی که عضو سازمان نظام پرستاری هستند، جزو افراد واجد شرایط برای شرکت و نامزدی در این انتخابات هستند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: حوزه انتخابی تبریز، شامل شهرستان‌های هشترود، میانه و چاراویماق، حوزه انتخابی اهر شامل شهرستان‌های هریس و ورزقان، حوزه انتخابی مرند شامل شهرستان‌های شبستر، جلفا و هادی شهر و حوزه انتخابی بناب نیز شامل شهرستان‌های عجب شیر و ملکان است.
وی خاطرنشان کرد: در دوره گذشته ۲۸ درصد از واجدین شرایط در انتخابات نظام پرستاری استان شرکت داشتند که این میزان از مشارکت در مقایسه با کل کشور از سطح قابل قبولی برخوردار بود و با توجه به تلاش‌ها و تبلیغات گسترده به ویژه در بیمارستان‌ها انجام شده انتظار می‌رود امسال درصد مشارکت به ۵۰ درصد برسد.
نظری اظهار داشت: ۳ صندوق ثابت در حوزه انتخابی تبریز در بیمارستان شهدا و رازی و مرکز بهداشت میدان جهاد و ۶ صندوق سیار و هفت صندوق ثابت در سایر شهرستان‌ها برای رای گیری در نظر گرفته شده است.
وی گفت: در حدود ۹ هزار نفر پرستار در بیمارستان‌های آذربایجان‌شرقی مشغول به فعالیت و ۶ هزار و ۵۰۰ نفر در سازمان نظام پرستاری استان عضو هستند.

 منبع : بازار کار


استخدام ۲۰ هزار پرستار در وزارت بهداشت

زاهدصفت گفت: تا پایان امسال ۲۰ هزار نیروی جدید پرستاری در وزارت بهداشت استخدام می شوند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت، «طاهره زاهد صفت » امروز ( شنبه، ۱۵ تیر) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پرستاری یکی از مشاغل سخت جامعه است.

ییس شورای عالی نظام پرستاری کشور بابیان اینکه نظام پرستاری با هدف حمایت از قشر پرستاری راه‌اندازی شده است گفت: ۲۰۰ هزار پرستار در کشور معادل ۵۰ درصد پرستاران کشور عضو نظام پرستاری هستند.
زاهدفت اذعان کرد: سه هزار و ۲۵۰ پرستار حدود ۶۵ درصد پرستاران گیلانی عضو نظام پرستاری کشور هستند.
وی ادامه داد: عدالت محوری، اخلاق‌مداری و حمایت حقوقی پرستاران از اهم اهداف نظام پرستاری است.
رییس شورای عالی نظام پرستاری از برگزاری پنجمین دوره انتحابات هیئت مدیره‌های نظام پرستاری کشور خبر داد و تصریح کرد: این انتخابات جمعه(۲۱ تیر ) در سراسر کشور برگزار می‌شود.
زاهدصفت خاطرنشان کرد: هیئت مدیره متشکل از ۹ نفر است که شامل ۶ پرستار، ۲ بهیار و یک کارشناس هوشیاری است.
وی با بیان اینکه سازمان نظام پرستاری به عضویت اجباری پرستاران نیازمند است گفت: در حال حاضر عضویت اختیاری است، این طرح پس از ارجاع به مجلس اجرایی خواهد شد.
رییس شورای عالی نظام پرستاری به اجرا نشدن قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری اشاره و ادامه داد: بیشترین شکایات پرستاران به تعرفه دریافتی‌شان که کمتر از زحماتشان است مربوط بوده و پیگیری قانون تعرفه‌گذاری از اهم برنامه‌های است که دنبال می‌شود.
زاهدصفت بیان کرذ: شغل پرستاری بس دشوار بوده و بازنشستگی پس از ۲۰ سال خدمت از اهم مطالبات پرستاران است.
وی به استخدام نیروی پرستاری اشاره و اظهار کرد: تا پایان امسال ۲۰ هزار پرستار از طریق آزمون، در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های کشور استخدام خواهند شد.

 منبع : خبرگزاری شبستان


استخدام ۱۰ هزار پرستار در تیرماه

به گزارش بازارکار به نقل از برنا؛ حیدر علی عابدی درباره وضعیت ساماندهی پرستاران در کشور، گفت: خوشبختانه در ماه جاری بر طبق وعده مسئولان ذی ربط مقرر است که ۱۰ هزارپرستار و کادر پرستاری به طریق رسمی جذب شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۱۰ هزار پرستار نیز مقرر است که در نیمه دوم سال جاری جذب شوند تصریح کرد:کاهش فشارکاری در حیطه پرستاری با افزایش تعداد پرستار در حوزه درمان وبهداشت امکان پذیر است.
وی ادامه داد: سیستم پرستاری در حوزه بهداشت ودرمان در همه حال روند تخصصی داشته است بنابراین پرستاران از نظر ساختار شغلی متخصص در کار خود هستند اما در بحث ارائه خدمات کیفی وکمی با مشکلاتی روبرو هستیم.
عابدی با بیان اینکه کمبود پرستار در حوزه درمان وبهداشت مشهود است یادآورشد: بطور مثال می بایست به ازای هر بیمارستان ۱۰۰ تخت خوابی در حدود ۳۰۰کادر پرستاری استخدام شوند اما ما در برخی مواقع شاهد هستیم که تنها ۱۰۰ پرستار به بیماران خدمات رسانی می‌کنند.
کاهش فشارکاری بر روی پرستاران با استخدام ۱۰ هزار پرستار در تیرماه
عضوکمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با بیان اینکه شکل گیری پدیده همراه بیمار برای همراهان ، بیمارستان ودر نهایت خود بیمار مضر است یادآورشد:کاهش فشارکاری بر روی پرستاران با استخدام ۱۰ هزار پرستار در تیرماه جاری امکان پذیر است .

 منبع : خبرگزاری برنا


صدور مجوز استخدام ۹ هزار پرستار در سال ۹۸

وزیر بهداشت از اخذ مجوز استخدام ۹ هزار پرستار خبر داد و گفت: این موضوع در اسرع وقت آگهی خواهد شد.

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، سعید نمکی وزیر بهداشت گفت: مجوزی برای استخدام حدود ۹ هزار پرستار اخذ شده که در اسرع وقت آگهی خواهد شد و می‌توانیم از این ظرفیت استفاده مطلوب کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد تعرفه‌ها افزود: تعرفه‌ها از ابتدای امسال ابلاغ شده و برای اولین بار بود که تعرفه‌ها در پایان سال قبل در دولت تصویب و ابلاغ شد.

این عضو هیئت دولت ادامه داد: البته برخی به این تعرفه‌ها اعتراض دارند که در دولت در حال بررسی و بازبینی است که اگر نظر دولت تغییر کند، اعلام خواهد شد.

 منبع : خبرگزاری فارس


ردیف بودجه‎‏ای برای استخدام پرستاران اختصاص نیافته است

رئیس دانشکده پرستاری استان کرمانشاه گفت: مشکل عدم اختصاص ردیف بودجه‌ای از سوی وزارت بهداشت برای جذب و استخدام پرستاران در استان کرمانشاه وجود دارد.

علی‌‏اکبر ویسی‏ رایگان در گفت‏‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه در مراکز درمانی نیاز شدیدی به پرستار وجود دارد، اظهار داشت: فارغ‌‏التحصیلان زیادی در رشته پرستاری در استان هستند که مشکل آنها در شرایط جذب است.

وی با بیان اینکه هیئت مدیره نظام پرستاری استان و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تلاش زیادی در برطرف کردن مشکل شرایط جذب پرستاران دارند عنوان کرد: عدم اختصاص مجوز جذب از سوی وزارت شرایط استخدام و جذب پرستاران را با مشکل روبه‏‎رو کرده است.

رئیس سازمان نظام پرستاری استان کرمانشاه با اشاره به شرایط اقتصادی موجود در کشور بیان کرد: دانشگاه با کمبود نقدینگی و مشکلات مالی مهمی روبرو است و مسئولان استانی باید تلاش کنند از راه‏‌های مختلفی این مشکل را در سطح وزارتخانه برطرف کنند.

ویسی‎ رایگان با اشاره به اینکه ارتباط مستقیمی بین تعداد پرستاران با کیفیت مراقبت و بهبود شرایط درمانی و مراقبتی بیماران وجود دارد، اظهار کرد: با رفع کمبود پرستار در مراکز درمانی، خدمت‌‏رسانی به بیماران با کیفیت بهتری انجام می‏‌شود که سبب رضایتمندی بیماران خواهد شد.

رئیس دانشکده پرستاری استان کرمانشاه با اشاره به اینکه بیش از ۳هزار و ۵۰۰ پرستار در رده‌‏های مختلف پرستاری مشغول خدمات‏‌رسانی به مردم استان هستد، بیان کرد: علاوه بر فارغ‌‏التحصیلان پرستاری در سال‏های گذشته، امسال بیش از ۱۵۰ ‌فارغ‌التحصیل جدید وارد سیستم پرستاری خواهند شد‌ که امکان جذب آنها وجود ندارد.

وی با بیان اینکه هرسال به تعداد فارغ‌التحصیلان پرستاری اضافه می‏‌شود، عنوان کرد: با بالا رفتن ظرفیت دانشجویان پرستاری، کیفیت آموزش به دلیل محدود بودن فضا و امکانات با مشکل روبه‌رو خواهد شد و از طرف دیگر دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی با عدم بازار کار مناسب روبرو می‎شوند.

رئیس سازمان نظام پرستاری استان کرمانشاه با اشاره به اینکه بیمه‌‏ها تعهدات خود را نسبت به دانشگاه‌‏ها اجرا نمی‏‌کنند، عنوان کرد: دانشگاه‌‏های علوم پزشکی طلب‏‌های زیادی از سیستم بیمه‏‌ای دارند که عدم پرداخت طلب دانشگاه توسط بیمه‌ها باعث شده که دانشگاه‏ها از لحاظ تامین منابع مالی دچار مشکل شوند.

ویسی رایگان با بیان اینکه جهت حل مشکل جذب پرستاران رایزنی‏‌های زیادی با نمایندگان استانی انجام شده است، عنوان کرد: پرستاران در مراکز درمانی علاوه بر اینکه با فشار کار زیادی مواجه هستند، اضافه کار آنها با تاخیر هفت‏ ماهه پرداخت می‌‏شود که به توجه بیشتر مسئولان به شرایط پرستاران نیاز دارد.

منبع : خبرگزاری تسنیم


اخذ مجوز ۹ هزار پست جدید برای استخدام پرستاران

به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی، روز شنبه در حاشیه چهل و سومین کنگره جامعه جراحان ایران در مرکز همایش‌های رازی، گفت: مرحله دوم بسیج ملی کنترل فشار خون، مرحله عملیاتی این طرح بوده و از سوی مردم مورد استقبال خوبی قرار گرفته است.

وی با اشاره به همکاری رسانه‌ها در اجرای مرحله اول بسیج ملی کنترل فشار خون، افزود: رسانه‌ها در حساس سازی و اهمیت فشار خون و جلب توجه مردم به این موضوع، بسیار همکاری کردند.

نمکی با بیان اینکه در بسیج ملی کنترل فشار خون حدود ۴۰ میلیون نفر جمعیت بالای ۳۰ سال تحت پوشش این بسیج قرار می‌گیرند، ادامه داد: ارائه خدمات این طرح از اندازه گیری فشار خون تا ارجاع به پزشک در صورت نیاز، به صورت رایگان بوده و اطلاعات هر یک از افرادی که فشار خون آنها اندازه گیری می‌شود، در پرونده الکترونیک سلامت آنها ثبت خواهد شد و این افراد پیام‌های مختلف را از طریق گوشی همراه خود دریافت خواهند کرد.

وزیر بهداشت گفت: امیدواریم در پایان مرحله دوم بسیج ملی کنترل فشار خون، حداقل دو میلیون موارد جدید فشار خون را تشخیص داده و تحت درمان قرار دهیم.

نمکی، اعلام نتایج و جمع بندی اندازه گیری فشار خون جمعیت تحت پوشش بسیج ملی کنترل فشار خون را ۱۵ تیر همزمان با آخرین روز مرحله دوم این بسیج ملی، اعلام کرد.

وزیر بهداشت در ادامه با بیان اینکه جامعه پرستاری، از اقشار خدمتگزار در ارائه خدمات درمانی در کنار جامعه پزشکی هستند، گفت: حدود ۹ هزار میلیارد تومان از سازمان تامین اجتماعی طلب داریم و در حال وصول این مبلغ به منظور پرداخت معوقات پرستاران هستیم.

وی در پایان گفت: همچنین، برای اشتغال پرستاران، مجوزهای اخذ ۹ هزار پست جدید در حال نهایی شدن است تا بتوانیم در اولین فرصت برای استخدام آنها اقدام کنیم.

منبع : خبرگزاری مهر


صدور مجوز جذب ۹ هزار پرستار در سال جاری

مدیرکل دفتر توانمندسازی و بهبود سرمایه‌ای معاونت پرستاری وزارت بهداشت گفت:امسال مجوز جذب ۹ هزار نیروی پرستاری را داریم ؛ البته کارهای آن در مجلس و سازمان برنامه و بودجه انجام شده و منتظر ابلاغ هستیم و فکر می‌کنم طی یکی دو ماه آینده این موضوع اتفاق افتد.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، در پی مطرح کردن «موضوع اشتغال پرستاران و بیان گلایه این افراد از عدم به کارگیری آنها در بیمارستان‌ها»، در «فارس من»، احمد نجاتیان،مدیرکل دفتر توانمندسازی و بهبود سرمایه‌ای معاونت پرستاری وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، اظهار داشت: اکنون ۱۵۰ هزار پرستار در رده‌های مختلف مشغول به کار هستند و آمار بیکاری ما در این حوزه و افرادی که با مدرک پرستاری بیکار هستند کمتر از ۲ هزار نفر بوده است.

نجاتیان درباره «جذب نیروهای پرستار جدید»، یادآور شد: ظاهراً امسال مجوز جذب ۹ هزار نیروی پرستاری را داریم که منتظر اعلام آن هستیم؛ البته کارهای آن در مجلس و سازمان برنامه و بودجه انجام شده و منتظر ابلاغ هستیم و فکر می‌کنم طی یکی دو ماه آینده این موضوع اتفاق افتد.

 منبع : خبرگزاری فارس


کمبود ۱۲۵هزار پرستار در کشور

۱۲ می مصادف با ۲۲ اردیبشهت و سالروز تولد پرستاری انگلیسی به عنوان پایه‌گذار پرستاری مدرن، روز جهانی پرستاری شناخته می‌شود و طبق اعلام مسوولان سازمان نظام پرستاری و به استناد آخرین آمار جهانی، در حال حاضر دنیا به ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار پرستار نیاز دارد.

اصغر دالوندی_رئیس کل سازمان نظام پرستاری درگفت‌وگو با ایسنا، با یادآوری شعار هفته جهانی بهداشت تحت عنوان «بهداشت برای همه و پوشش همگانی سلامت» گفت: این شعاری است که سازمان بین المللی پرستاری نیز به آن تاکید دارد. سلامت بر اساس دو عنصر؛ عدالت در سلامت و برابری مردم در دسترسی به خدمات پزشکی ملاک مهمی است تا پوشش همگانی سلامت در کشورها اتفاق افتد.
وی با بیان این که طبق آخرین آمار جهانی در دنیا به هفت میلیون و ۲۰۰ هزار پرستار نیاز داریم، افزود: این آمار از نیاز به توجه ویژه به پرستاران و سرمایه گذاری بر آنان حکایت دارد که سازمان بهداشت جهانی بر آن تاکید دارد.
دالوندی با اشاره به روند رو به پیری جمعیت جوامع گفت: جذب و تربیت پرستاران یکی از برنامه‌های راهبردی در بسیاری از کشورها از جمله استرالیا، کانادا و اسکاندیناوی است که با محور قرار دادن پرستار در تیم‌های درمانی اتفاقات مثبتی را رقم زده‌اند.
این متخصص سلامت سالمندی ادامه داد: در اکثر کشورها نسبت پرستار به جمعیت ملاک قرار می‌گیرد، اما در ایران نسبت پرستار به تعداد تخت‌های بیمارستانی ملاک است؛ چراکه نگاه ما در ایران بیمار مداری و بیمارستان مداری است و این نگاه سبب محدود کردن پرستار به فضای بیمارستان می‌شود. با توجه به روند پیر شدن جوامع، باید توجه بیشتری به حرفه‌ پرستاری با عنوان مراقبین سلامت داشت.
وی افزود: با توجه به برنامه‌ای که برای سال ۱۴۰۴ داشتیم تا تعداد تخت‌های بیمارستانی افزایش یابد، باید گفت با کمبود حدود ۱۲۵ هزار پرستار در کشور مواجه هستیم.
دالوندی با چند وجهی خواندن شغل پرستاری افزود: نیروهای تربیت شده ما می‌توانند در زمینه ارتقای سلامت مردم، اصلاح سبک زندگی و تغییرات آن و همچنین فعالیت‌های مشاوره‌ای، به خوبی عمل کنند.
وی در زمینه آموزش پرستاران افزود: برای توجه بیشتر به پرستاری پایه، نیاز به فلوشیپ‌هایی هست تا بتوانیم با دعوت از متخصصین خارجی از تجربه آنها مطلع شویم و یا امکاناتی برای فرستادن پرستاران‌مان به خارج از کشور برای کسب تجربه و مهارت آموزی داشته باشیم.
دالوندی در پایان صحبت‌هایش طرح خدمات در منزل پرستاری را نیازمند نظارت جدی از سوی وزارت بهداشت دانست و افزود: برای انجام نشدن کارها توسط افراد غیر متخصص نیاز به این توجه وجود دارد. همچنین امیدواریم طرح‌های پایلوت که سازمان‌های بیمه‌گر برای این دست خدمات شروع کرده‌اند، اثربخش باشد.

منبع : خبرگزاری ایسنا


قول وزیر بهداشت برای جذب ۹۰۰۰ پرستار در سال ۹۸

معاون پرستاری وزارت بهداشت از قول مقام عالی این وزارتخانه برای جذب ۹۰۰۰ نفر پرستار در سال جاری خبر داد.
به گزارش بازارکار مریم حضرتی عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در حاشیه افتتاح دو کلینیک تخصصی پرستاری قلب و دیابت در رشت میانگین پرستار نسبت به تخت‌های درمانی در کشور را ۰.۸ برشمرد و اظهار کرد: ایده آل تعداد پرستاران به تخت‌های درمانی در کشور باید حداقل ۱.۵ باشد.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت در حال حاضر به دنبال پرستار برای هر تخت نیست، افزود: نمی‌توان در بدنه سیستم سلامت کشور که سیر جمعیتی آن رو به سالمندی است به نسبت هر تخت یک پرستار گذاشت.
معاون پرستاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه باید به سمت پرستار-جمعیت حرکت کنیم نه پرستار-تخت، گفت: در حال حاضر در کشور با کمبود بسیار شدید پرستار مواجه هستیم اما با توجه به سیر جمعیتی کشور که در سال ۲۰۳۰ رو به سالمندی است نمی‌توان برای هر تخت یک پرستار تربیت کرد و متحمل هزینه‌های زیاد شد.
حضرتی با ابراز امیدواری و رضایت از فعالیت پرستاران در حوزه آموزش خاطرنشان کرد: پرستاران در حوزه آموزش بسیار خوب عمل کردند و امیدواریم امسال شاهد افزایش تعداد پرستاران در بدنه سلامت کشور باشیم.
وی از قول جذب پرستار طی سال جاری از سوی وزیر بهداشت درمان خبر داد و تصریح کرد: مقام عالی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قول جذب ۹۰۰۰ نفر پرستار در سال ۹۸ را داده‌اند و امیدواریم با جذب این تعداد پرستار در کشور شاهد جبران بخشی از کمبودها باشیم.


نیاز مبرم به ۱۲۵ هزار پرستار در کشور

رئیس سازمان نظام پرستاری با اشاره به نیاز مبرم به ۱۲۵ هزار پرستار در کشور گفت: از سال ۹۶ تا کنون هیچ نیرویی به بدنه پرستاری افزوده است.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، اصغر دالوندی در نشست خبری با اشاره به اینکه سازمان نظام پرستاری ۱۷۰ هزار عضو و ۱۱۸ هیات مدیره دارد، اظهارداشت: انتخابات دور پنجم‌سال آینده برگزار و مراحل قانونی در این زمینه طی شده و اصلاح قانونی در این زمینه صورت گرفته‌است و تغایرت قانونی مرتفع شده است.
دالوندی ضمن هشدار نسبت به فعالیت پرستارنماها گفت: تعرفه پرستاران در منزل ۱۲ سال است تصویب شده و اکنون در سطح روستاها هم نیست و از طرفی نظارت بر خدمات پرستاری در منزل نبوده و این زمینه را برای فعالیت پرستارنماها باز کرده است.
وی با بیان اینکه ۱۷۰۰ مجوز در بخش خصوصی برای مراکز مشاوره پرستاری ارائه شده است، گفت: ۱۰۰۰مورد از این مراکز اکنون فعال است.
رئیس سازمان نظام پرستاری خاطرنشان کرد: از سال ۹۶ تا کنون هیچ نیرویی به بدنه پرستاری افزوده نشده است و نیاز مبرم به ۱۲۵ هزار پرستار داریم.
دالوندی در ادامه ضمن انتقاد نسبت به برخی برنامه‌های وزارت بهداشت برای پرستاران گفت: تربیت پرستار بیمارستانی وقتمان را گرفت و سرانجام وزارت بهداشت را قانع کردیم که آن را حذف کنند چراکه هدف و نتیجه‌ای نداشت.
وی بیان داشت: عده‌ای در وزارت بهداشت بدون بررسی رشته ایجاد می‌کنند در حالی که می‌توان از نظر کارشناسان پرستاری بهره‌مند شد. بنابراین مشورت با نظام پرستاری در پیشبرد برنامه‌ها حائز اهمیت است.
رئیس سازمان نظام پرستاری گفت: از نظر آموزش پرستاری وضعیت خوبی داریم و پرستاران فارغ التحصیل دانشگاه‌های آزاد و دولتی به راحتی در کشورهای دیگر جذب می‌شوند.
دالوندی گفت: اخیرا رشته سلامت از راه دور راه‌اندازی شده که ماهیت این رشته پرستاری است و ۸۰ درصد کار پرستاران آموزشی است و چه نیرویی بهتر از پرستاران برای این رشته است؟
وی با اشاره به اینکه صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای باید طبق مصوبه دولت به عهده سازمان نظام پرستاری باشد،گفت: همچنین عضویت در نظام پرستاری برای پرستاران باید اجباری شود.
رئیس سازمان نظام پرستاری با تاکید بر ضرورت راه‌اندازی توسعه کلینیک‌های تخصصی پزستاری گفت: نظام پرداخت باید برای حرف مختلف پزشکی بر اساس عدالت باشد و مسئولین باید از دست از نظام پرداخت کالیفرنیا بردارند. چرا حقوق پرستار یا کارگری که در شرایط سخت کار می‌کنند متناسب با انجام زحمات آنها نباشد؟

منبع: خبرگزاری فارس


وضعیت وعده پرداخت مطالبات پرستاران تا آخر اسفندماه

پرستاران به وزیر بهداشت می‌گوید: اگر نمی‌توانید مطالبات پرستاران را پرداخت کنید، وعده دهید؛ ما پرستاران از وعده‌های مکرر خسته‌ایم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سعید نمکی، وزیر جدید بهداشت اعلام کرده تا آخر اسفند ماه کارانه و معوقات پرستاران و بازنشستگان مراکز بهداشتی درمانی کشور پرداخت می‌شود.
پرستاران خطاب به وزیر بهداشت می‌گویند: جامعه بزرگ بهداشت و درمان و خصوصا همکاران شریف پرستار و بازنشستگان عزیز با شوق و ذوق این خبر را دنبال می‌کنند و امیدها در دلشان زنده شده است. ما در این راه برای شما از صمیم قلب آرزوی موفقیت و بهروزی و نصرت داریم. اما جناب دکتر، انصافا اگر قادر به تامین منابع مالی معوقه پرستاران و بازنشستگان وزارت بهداشت و درمان نیستید از جهت حفظ اعتماد کارکنان وزارت بهداشت از دادن وعده‌های بی‌سرانجام اکیدا خودداری فرمایید.
پرستاران تاکید می‌کنند: بیش از پنج سال است که ما از این وعده‌ها می‌شنویم و هیچگاه معوقات و مطالبات ما حتی نزدیک به تسویه هم نشد. نمی‌خواهیم بار دیگر در دام وعده‌ها بیفتیم و بیشتر ناامید شویم.

منبع: خبرگزاری ایلنا

 

آگهی های مرتبط

عضویت در سامانه هوشمند استخدام و کاریابی

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.

دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت

ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.